Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

35089 / 2014-02-21 - Inny: Ochrona Środowiska / Wigierski Park Narodowy (Suwałki)

Opracowanie dokumentacji projektowej na
Modernizację Centrum Informacji Turystycznej CIT
Budowę pomostu przy Muzeum Wigier w Starym Folwarku

Opis zamówienia

Modernizacja Centrum Informacji Turystycznej w Krzywem.
Planowany zakres prac do zaprojektowania
Remont pomieszczenia CIT
Remont posadzek-wymiana nawierzchni
Usunięcie glazury ze ścian, naprawa tynków i ich wymalowanie oraz wykonanie elementów ozdobnych i zabezpieczających ściany przed zabrudzeniem np. żywiczny tynk mozaikowy, wg. projektu aranżacji wnętrza.
Wymiana i dostosowanie wnętrzowej instalacji elektrycznej i tele-informatycznej celem ukrycia kabli i dostosowania do nowych funkcji pomieszczenia. Wymiana opraw oświetlenia wewnętrznego - zgodnie z projektem aranżacji wnętrza.
Wyburzenie murowanego wiatrołapu wewnątrz budynku i wykonanie nowego na zewnątrz w postaci przeszklonej konstrukcji aluminiowo-szklanej z instalacją elektryczną i podświetlanym kasetonem na ścianie frontowej.
Poszerzenie otworu drzwiowego w przejściu pomiędzy CIT a salą ekspozycyjną w celu umożliwienia przejazdu standardowego wózka inwalidzkiego.
Zaprojektowanie elementów wyposażenia wnętrza biurka, krzesła, regały, lada do obsługi turystów itp. z uwzględnieniem wytycznych projektu aranżacji wnętrza. Podstawowym materiałem z którego należy zaprojektować elementy wyposażenia jest drewno. Dopuszcza się łączenie drewna z innymi materiałami np. szkło, aluminium, stal nierdzewna, po uzyskaniu pisemnej akceptacji zamawiającego.
Wyznaczenie miejsca i wykonanie podejść umożliwiających sezonowe ustawienie automatu do dystrybucji napojów zimnych, gorących i słodyczy.
Remont magazynu rowerów w tym: szpachlowanie i malowanie tynków ścian i sufitu, lamperia z tynku mozaikowego, wykonanie okładziny podłogowej z płytek gress.
Przebudowa instalacji elektrycznej celem dostosowania do potrzeb składowania i serwisowania rowerów.
Zaprojektowanie wyposażenia magazynku rowerowego w tym: stół warsztatowy z podstawowym osprzętem do bieżących napraw i serwisowania rowerów, stojaki wieszaki na rowery, zapas części zamiennych dobór w porozumieniu z pracownikiem WPN
Wymiana sanitariatu kontenerowego w Krzywem
Zaprojektowanie kontenera sanitarnego i podłączenia go do mediów woda, kanalizacja, instalacja elektryczna) nowego kontenera WC o konstrukcji stalowej z dachem dwu lub cztero spadowym pokrytym blachą powlekaną. Ściany z izolacją cieplną np. płyta warstwowa, z zewnątrz blacha wewnątrz trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości tworzywo. W miejscu posadowienia kontenera istnieje dedykowane przyłącze wodociągowe i rurociąg do odprowadzenia ścieków, konieczne do zaprojektowania jest przyłącze energetyczne przyłącze zalicznikowe, nie wymaga uzgodnień z ZE.
Kontener musi być wyposażony minimum w:
dwie kabiny WC w tym jedna przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych
elektryczną instalację oświetleniową i gniazd wtykowych
ogrzewanie elektryczne umożliwiające korzystanie z urządzenia do temperatury 0 st C
elektryczny podgrzewacz c.w.u. oraz kolektor słoneczny z zasobnikiem wyposażonym w wężownicę wymiennik płytowy lub baterię fotowoltaiczną wraz z zasobnikiem z grzałką.
Wszelkie instalacje wodne należy zaprojektować w taki sposób aby możliwy było łatwe ich osuszenie i demontaż na okres zimy np. za pomocą szybkozłączy
Zakres opracowań projektowych:
Uzyskanie niezbędnych materiałów do projektowania w tym: mapy do celów projektowych i badań geotechnicznych gruntu.
Opracowanie projektu aranżacji wnętrza pomieszczenia CIT zawierającego dobór ozdobnych elementów graficznych ścian. Zastosowane elementy graficzne muszą być związane z WPN i jego działalnością. Projekt oświetlenia z podziałem na dwie strefy funkcjonalne tj. biurową i obsługi turystów. Dobór mebli i wyposażenia w środki audiowizualne do przestrzeni biurowej i strefy obsługi turystów.
Sporządzenie wielobranżowego wszystkie branże projektu budowlanego i wykonawczego wraz z wszelkimi dodatkowymi opracowaniami, decyzjami o warunkach zabudowy i środowiskowych w tym związanych z obszarem Natura 2000 i uzgodnieniami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na budowę i wykonania robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Zakres i forma projektu budowlanego muszą być zgodne z wymaganiami rozporządzenia Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. z późniejszymi zmianami Dz.U. 2012 nr 0 poz. 462 ze zm. projekt budowlany i wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz przedmiary muszą być sporządzone zgodnie z wymaganiami wynikającymi z rozporządzenia Min. Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego Dz. U. Nr 202, poz. 2072 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg.
Opracowanie wytycznych do planu BIOZ,
Sporządzenie kosztorysu inwestorskiego 1 egzemplarz w formie graficznej i na płycie CD DVD w formacie edytowalnym ath i przedmiarów robót w formie elektronicznej na płycie CD DVD w formacie edytowalnym ath oraz xls - edytowalnym pliku arkusza kalkulacyjnego. Kosztorys inwestorski musi być sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Min. Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym Dz. U. Nr 130, poz. 1389.
Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w
rozbiciu na szczegółowe specyfikacje techniczne zgodnie z wymogami ustawy prawo
zamówień publicznych, 1 egz.wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF,
Ze względu na treść art. 29 pkt 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych w żadnym z elementów opracowanej dokumentacji nie mogą znaleźć się nazwy własne lub wskazanie producentów konkretnych produktów, urządzeń itp. W przypadku gdy będzie to niemożliwe wykonawca projektu szczegółowo opisze parametry jakie spełniać muszą produkty urządzenia równoważne.
Wykonawca w opracowaniu projektowym opisze przedmiot zamówienia za pomocą cech technicznych i jakościowych, z zachowaniem Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych
państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy
uwzględnia się w kolejności
europejskie aprobaty techniczne;
wspólne specyfikacje techniczne;
normy międzynarodowe;
inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych
państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz aprobat, specyfikacji, norm i systemów, o których mowa wyżej, uwzględnia się w kolejności:
Polskie Normy;
polskie aprobaty techniczne;
polskie specyfikacje techniczne.
Opisując przedmiot zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i
systemów odniesienia, o których mowa wyżej, wykonawca jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym i szczegółowo określić parametry, według których równoważność ta będzie oceniana.
Wymagania dodatkowe
Projektant zobowiązuje się do sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
Opracowana dokumentacja powinna zawierać oświadczenie, że jest wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie projektowania i przepisami szczegółowymi
Opracowaną dokumentację wraz z kompletem uzgodnień i pozwoleniami na budowę Wykonawca dostarczy do siedziby Zamawiającego,
Wykonawca sceduje na Zamawiającego wszelkie majątkowe prawa autorskie do projektu.
Budowa pomostu przy Muzeum Wigier w Starym Folwarku
Założenia do projektowania:
Rozbiórka istniejącego pomostu drewnianego o wymiarach 38 x 3,5 m
Zaprojektowanie nowego pomostu w kształcie litery L o wymiarach : części prostopadłej do brzegu 40, 0 m x 5, 0 m i ramienia równoległego do brzegu 15,0 m x 3,0 m. Wysokość pokładu pomostu nad lustrem wody około 70 cm przy średniej wysokości lustra wody.
Pale nośne pomostów zaprojektować jako stalowe grubościenne rury wypełnione betonem.
Konstrukcja nośna - legary i kleszcze z drewna dębowego
Pokład z bali drewnianych sosna Na całej długości części ogólnodostępnej- od strony miejsca wykorzystywanego do kąpieli zaprojektować obniżenie pokładu ułatwiające wychodzenie z wody.
Pokład pomostu w części prostopadłej do brzegu podzielony drewnianą barierą na dwie strefy funkcjonalne - kąpielisko i plażowanie o szerokości 3 m oraz obsługa jednostek pływających o szerokości 2 m.
Pokład i balustrady zaprojektować z drewna iglastego impregnowanego metodą próżniowo-ciśnieniową i następnie barwionego olejowym środkiem impregnacyjno dekoracyjnym.
W części równoległej do brzegu zaprojektować miejsce do cumowania statku pasażerskiego Leptodora 2 , z możliwością wchodzenia i schodzenia z pokładu statku.
W części przylegającej do pomostu po stronie przeznaczonej do cumowania łodzi zaprojektować oczyszczenie dna jeziora z trzciny i mułu. Jeżeli w wyniku pomiarów okaże się to konieczne należy przewidzieć pogłębienie dna jeziora w strefie przybrzeżnej celem udostępnienia do cumowania całej długości pomostu.
Zakres opracowań projektowych:
Pozyskanie map geodezyjnych do celów projektowych
Wykonanie badań geotechnicznych gruntu
Opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania nowej lub niezbędnej zmiany posiadanej przez zamawiającego decyzji o warunkach zabudowy
Opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania wszelkich decyzji w tym środowiskowych wymaganych przez instytucje opiniujące zamiar realizacji inwestycji.
Opracowanie operatu wodnoprawnego 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg. i uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.
Opracowanie kompletnej, zawierającej wszelkie wymagane prawem decyzje i uzgodnienia, dokumentacji projektowej projekt budowlany i wykonawczy niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę i wykonania robót budowlanych. 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg.
Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w
rozbiciu na szczegółowe specyfikacje techniczne zgodnie z wymogami ustawy prawo
zamówień publicznych, 1 egz.wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF,
Sporządzenie kosztorysu inwestorskiego 1 egzemplarz w formie graficznej i na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath i przedmiarów robót w formie elektronicznej na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath oraz xls edytowalnym pliku arkusza kalkulacyjnego. Kosztorys inwestorski musi być sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Min. Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym Dz. U. Nr 130, poz. 1389.
Ze względu na treść art. 29 pkt 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych w żadnym z elementów opracowanej dokumentacji nie mogą znaleźć się nazwy własne lub wskazanie producentów konkretnych produktów, urządzeń itp. W przypadku gdy będzie to niemożliwe wykonawca projektu szczegółowo opisze parametry jakie spełniać muszą produkty urządzenia równoważne.
Wykonawca w opracowaniu projektowym opisze przedmiot zamówienia za pomocą cech technicznych i jakościowych, z zachowaniem Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych
państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy
uwzględnia się w kolejności:
europejskie aprobaty techniczne;
wspólne specyfikacje techniczne;
normy międzynarodowe;
inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych
państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz aprobat, specyfikacji, norm i systemów, o których mowa wyżej, uwzględnia się w kolejności:
Polskie Normy;
polskie aprobaty techniczne;
polskie specyfikacje techniczne.
Opisując przedmiot zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i
systemów odniesienia, o których mowa wyżej, wykonawca jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym i szczegółowo określić parametry, według których równoważność ta będzie oceniana.
Wymagania dodatkowe
Projektant zobowiązuje się do sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
Opracowana dokumentacja powinna zawierać oświadczenie, że jest wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie projektowania i przepisami szczegółowymi
Opracowaną dokumentację wraz z kompletem uzgodnień i pozwoleniami na budowę Wykonawca dostarczy do siedziby Zamawiającego,
Wykonawca sceduje na Zamawiającego wszelkie majątkowe prawa autorskie do projektu.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 35089

Data publikacji: 2014-02-21

Nazwa: Wigierski Park Narodowy

Ulica: Krzywe 82

Numer domu: 82

Miejscowość: Suwałki

Kod pocztowy: 16-400

Województwo / kraj: podlaskie

Numer telefonu: 87 5666322

Numer faxu: 87 5632541

Adres strony internetowej: www.wigry.win.pl

Regon: 20066493000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Ochrona Środowiska

Inny rodzaj zamawiającego: Ochrona Środowiska

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej na
Modernizację Centrum Informacji Turystycznej CIT
Budowę pomostu przy Muzeum Wigier w Starym Folwarku

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Modernizacja Centrum Informacji Turystycznej w Krzywem.
Planowany zakres prac do zaprojektowania
Remont pomieszczenia CIT
Remont posadzek-wymiana nawierzchni
Usunięcie glazury ze ścian, naprawa tynków i ich wymalowanie oraz wykonanie elementów ozdobnych i zabezpieczających ściany przed zabrudzeniem np. żywiczny tynk mozaikowy, wg. projektu aranżacji wnętrza.
Wymiana i dostosowanie wnętrzowej instalacji elektrycznej i tele-informatycznej celem ukrycia kabli i dostosowania do nowych funkcji pomieszczenia. Wymiana opraw oświetlenia wewnętrznego - zgodnie z projektem aranżacji wnętrza.
Wyburzenie murowanego wiatrołapu wewnątrz budynku i wykonanie nowego na zewnątrz w postaci przeszklonej konstrukcji aluminiowo-szklanej z instalacją elektryczną i podświetlanym kasetonem na ścianie frontowej.
Poszerzenie otworu drzwiowego w przejściu pomiędzy CIT a salą ekspozycyjną w celu umożliwienia przejazdu standardowego wózka inwalidzkiego.
Zaprojektowanie elementów wyposażenia wnętrza biurka, krzesła, regały, lada do obsługi turystów itp. z uwzględnieniem wytycznych projektu aranżacji wnętrza. Podstawowym materiałem z którego należy zaprojektować elementy wyposażenia jest drewno. Dopuszcza się łączenie drewna z innymi materiałami np. szkło, aluminium, stal nierdzewna, po uzyskaniu pisemnej akceptacji zamawiającego.
Wyznaczenie miejsca i wykonanie podejść umożliwiających sezonowe ustawienie automatu do dystrybucji napojów zimnych, gorących i słodyczy.
Remont magazynu rowerów w tym: szpachlowanie i malowanie tynków ścian i sufitu, lamperia z tynku mozaikowego, wykonanie okładziny podłogowej z płytek gress.
Przebudowa instalacji elektrycznej celem dostosowania do potrzeb składowania i serwisowania rowerów.
Zaprojektowanie wyposażenia magazynku rowerowego w tym: stół warsztatowy z podstawowym osprzętem do bieżących napraw i serwisowania rowerów, stojaki wieszaki na rowery, zapas części zamiennych dobór w porozumieniu z pracownikiem WPN
Wymiana sanitariatu kontenerowego w Krzywem
Zaprojektowanie kontenera sanitarnego i podłączenia go do mediów woda, kanalizacja, instalacja elektryczna) nowego kontenera WC o konstrukcji stalowej z dachem dwu lub cztero spadowym pokrytym blachą powlekaną. Ściany z izolacją cieplną np. płyta warstwowa, z zewnątrz blacha wewnątrz trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości tworzywo. W miejscu posadowienia kontenera istnieje dedykowane przyłącze wodociągowe i rurociąg do odprowadzenia ścieków, konieczne do zaprojektowania jest przyłącze energetyczne przyłącze zalicznikowe, nie wymaga uzgodnień z ZE.
Kontener musi być wyposażony minimum w:
dwie kabiny WC w tym jedna przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych
elektryczną instalację oświetleniową i gniazd wtykowych
ogrzewanie elektryczne umożliwiające korzystanie z urządzenia do temperatury 0 st C
elektryczny podgrzewacz c.w.u. oraz kolektor słoneczny z zasobnikiem wyposażonym w wężownicę wymiennik płytowy lub baterię fotowoltaiczną wraz z zasobnikiem z grzałką.
Wszelkie instalacje wodne należy zaprojektować w taki sposób aby możliwy było łatwe ich osuszenie i demontaż na okres zimy np. za pomocą szybkozłączy
Zakres opracowań projektowych:
Uzyskanie niezbędnych materiałów do projektowania w tym: mapy do celów projektowych i badań geotechnicznych gruntu.
Opracowanie projektu aranżacji wnętrza pomieszczenia CIT zawierającego dobór ozdobnych elementów graficznych ścian. Zastosowane elementy graficzne muszą być związane z WPN i jego działalnością. Projekt oświetlenia z podziałem na dwie strefy funkcjonalne tj. biurową i obsługi turystów. Dobór mebli i wyposażenia w środki audiowizualne do przestrzeni biurowej i strefy obsługi turystów.
Sporządzenie wielobranżowego wszystkie branże projektu budowlanego i wykonawczego wraz z wszelkimi dodatkowymi opracowaniami, decyzjami o warunkach zabudowy i środowiskowych w tym związanych z obszarem Natura 2000 i uzgodnieniami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na budowę i wykonania robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Zakres i forma projektu budowlanego muszą być zgodne z wymaganiami rozporządzenia Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. z późniejszymi zmianami Dz.U. 2012 nr 0 poz. 462 ze zm. projekt budowlany i wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz przedmiary muszą być sporządzone zgodnie z wymaganiami wynikającymi z rozporządzenia Min. Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego Dz. U. Nr 202, poz. 2072 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg.
Opracowanie wytycznych do planu BIOZ,
Sporządzenie kosztorysu inwestorskiego 1 egzemplarz w formie graficznej i na płycie CD DVD w formacie edytowalnym ath i przedmiarów robót w formie elektronicznej na płycie CD DVD w formacie edytowalnym ath oraz xls - edytowalnym pliku arkusza kalkulacyjnego. Kosztorys inwestorski musi być sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Min. Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym Dz. U. Nr 130, poz. 1389.
Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w
rozbiciu na szczegółowe specyfikacje techniczne zgodnie z wymogami ustawy prawo
zamówień publicznych, 1 egz.wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF,
Ze względu na treść art. 29 pkt 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych w żadnym z elementów opracowanej dokumentacji nie mogą znaleźć się nazwy własne lub wskazanie producentów konkretnych produktów, urządzeń itp. W przypadku gdy będzie to niemożliwe wykonawca projektu szczegółowo opisze parametry jakie spełniać muszą produkty urządzenia równoważne.
Wykonawca w opracowaniu projektowym opisze przedmiot zamówienia za pomocą cech technicznych i jakościowych, z zachowaniem Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych
państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy
uwzględnia się w kolejności
europejskie aprobaty techniczne;
wspólne specyfikacje techniczne;
normy międzynarodowe;
inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych
państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz aprobat, specyfikacji, norm i systemów, o których mowa wyżej, uwzględnia się w kolejności:
Polskie Normy;
polskie aprobaty techniczne;
polskie specyfikacje techniczne.
Opisując przedmiot zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i
systemów odniesienia, o których mowa wyżej, wykonawca jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym i szczegółowo określić parametry, według których równoważność ta będzie oceniana.
Wymagania dodatkowe
Projektant zobowiązuje się do sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
Opracowana dokumentacja powinna zawierać oświadczenie, że jest wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie projektowania i przepisami szczegółowymi
Opracowaną dokumentację wraz z kompletem uzgodnień i pozwoleniami na budowę Wykonawca dostarczy do siedziby Zamawiającego,
Wykonawca sceduje na Zamawiającego wszelkie majątkowe prawa autorskie do projektu.
Budowa pomostu przy Muzeum Wigier w Starym Folwarku
Założenia do projektowania:
Rozbiórka istniejącego pomostu drewnianego o wymiarach 38 x 3,5 m
Zaprojektowanie nowego pomostu w kształcie litery L o wymiarach : części prostopadłej do brzegu 40, 0 m x 5, 0 m i ramienia równoległego do brzegu 15,0 m x 3,0 m. Wysokość pokładu pomostu nad lustrem wody około 70 cm przy średniej wysokości lustra wody.
Pale nośne pomostów zaprojektować jako stalowe grubościenne rury wypełnione betonem.
Konstrukcja nośna - legary i kleszcze z drewna dębowego
Pokład z bali drewnianych sosna Na całej długości części ogólnodostępnej- od strony miejsca wykorzystywanego do kąpieli zaprojektować obniżenie pokładu ułatwiające wychodzenie z wody.
Pokład pomostu w części prostopadłej do brzegu podzielony drewnianą barierą na dwie strefy funkcjonalne - kąpielisko i plażowanie o szerokości 3 m oraz obsługa jednostek pływających o szerokości 2 m.
Pokład i balustrady zaprojektować z drewna iglastego impregnowanego metodą próżniowo-ciśnieniową i następnie barwionego olejowym środkiem impregnacyjno dekoracyjnym.
W części równoległej do brzegu zaprojektować miejsce do cumowania statku pasażerskiego Leptodora 2 , z możliwością wchodzenia i schodzenia z pokładu statku.
W części przylegającej do pomostu po stronie przeznaczonej do cumowania łodzi zaprojektować oczyszczenie dna jeziora z trzciny i mułu. Jeżeli w wyniku pomiarów okaże się to konieczne należy przewidzieć pogłębienie dna jeziora w strefie przybrzeżnej celem udostępnienia do cumowania całej długości pomostu.
Zakres opracowań projektowych:
Pozyskanie map geodezyjnych do celów projektowych
Wykonanie badań geotechnicznych gruntu
Opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania nowej lub niezbędnej zmiany posiadanej przez zamawiającego decyzji o warunkach zabudowy
Opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania wszelkich decyzji w tym środowiskowych wymaganych przez instytucje opiniujące zamiar realizacji inwestycji.
Opracowanie operatu wodnoprawnego 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg. i uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.
Opracowanie kompletnej, zawierającej wszelkie wymagane prawem decyzje i uzgodnienia, dokumentacji projektowej projekt budowlany i wykonawczy niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę i wykonania robót budowlanych. 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg.
Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w
rozbiciu na szczegółowe specyfikacje techniczne zgodnie z wymogami ustawy prawo
zamówień publicznych, 1 egz.wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF,
Sporządzenie kosztorysu inwestorskiego 1 egzemplarz w formie graficznej i na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath i przedmiarów robót w formie elektronicznej na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath oraz xls edytowalnym pliku arkusza kalkulacyjnego. Kosztorys inwestorski musi być sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Min. Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym Dz. U. Nr 130, poz. 1389.
Ze względu na treść art. 29 pkt 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych w żadnym z elementów opracowanej dokumentacji nie mogą znaleźć się nazwy własne lub wskazanie producentów konkretnych produktów, urządzeń itp. W przypadku gdy będzie to niemożliwe wykonawca projektu szczegółowo opisze parametry jakie spełniać muszą produkty urządzenia równoważne.
Wykonawca w opracowaniu projektowym opisze przedmiot zamówienia za pomocą cech technicznych i jakościowych, z zachowaniem Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych
państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy
uwzględnia się w kolejności:
europejskie aprobaty techniczne;
wspólne specyfikacje techniczne;
normy międzynarodowe;
inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych
państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz aprobat, specyfikacji, norm i systemów, o których mowa wyżej, uwzględnia się w kolejności:
Polskie Normy;
polskie aprobaty techniczne;
polskie specyfikacje techniczne.
Opisując przedmiot zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i
systemów odniesienia, o których mowa wyżej, wykonawca jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym i szczegółowo określić parametry, według których równoważność ta będzie oceniana.
Wymagania dodatkowe
Projektant zobowiązuje się do sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
Opracowana dokumentacja powinna zawierać oświadczenie, że jest wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie projektowania i przepisami szczegółowymi
Opracowaną dokumentację wraz z kompletem uzgodnień i pozwoleniami na budowę Wykonawca dostarczy do siedziby Zamawiającego,
Wykonawca sceduje na Zamawiającego wszelkie majątkowe prawa autorskie do projektu.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 26/06/2014

Informacja na temat wadium: Nie wymagane

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Nie określono

Wiedza i doświadczenie:
W celu udokumentowania spełniania warunku wymienionego w art. 22 ust. 1 pkt. 2 PZP tj. posiadania wiedzy i doświadczenia, zamawiający żąda aby Wykonawca w okresie ostatnich trzech lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie zrealizował,
Dla części 1 zamówienia Minimum dwa opracowania polegające na sporządzeniu dokumentacji projektowej projekt budowlany i wykonawczy budowy modernizacji budynku lub jego części, w której znajdowały się wydzielone pomieszczenia pełniące funkcje recepcyjne lub wystawowe.
Dla części 2 zamówienia Minimum dwa opracowania polegające na sporządzeniu dokumentacji projektowej projekt budowlany i wykonawczy budowy mostów, pomostów o powierzchni pokładu nie mniejszej niż 100 m2 każdy opartych na palach wbitych w podłoże. Zamawiający nie uzna za spełnienie niniejszego warunku projektu pomostów pływających zakotwionych za pomocą systemowych rur czy pali kotwiących.
W przypadku składania oferty na całość zamówienia wykonawca powinien udokumentować łączne spełnianie warunków wymienionych w pkt. 8.1.1 oraz pkt. 8.1.2. SIWZ

Potencjał techniczny: Nie określono

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W celu udokumentowania spełniania warunku wymienionego w art. 22 ust. 1 pkt. 3 PZP tj. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia zamawiający wymaga aby wykonawca dysponował:
Dla części 1 zamówienia
Minimum jedną osobą z uprawnieniami do projektowania w każdej z niżej wymienionych specjalności:
Konstrukcyjno budowlanej,
Instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych
Minimum jedną osobą legitymującą się dyplomem ukończenia wyższej uczelni na kierunku architektura lub aranżacja wnętrz.
Zamawiający wymaga aby wykonawca wskazał w ofercie osobę, która będzie koordynowała realizację zadania.
Zamawiający dopuszcza łączenie uprawnień i wykształcenia przez jedną osobę. Wykonawca dla spełnienia wymogów określonych w pkt.8.2.1.1 oraz 8.2.1.2 SIWZ może wedle swego wyboru wykazać 1,2 lub 3 osoby.
Dla części 2 zamówienia Minimum jedną osobą z uprawnieniami do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub uprawnieniami wydanymi na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, do projektowania w zakresie budowli hydrotechnicznych
W przypadku składania oferty na obie części zamówienia wykonawca powinien udokumentować łączne spełnianie warunków wymienionych w pkt.8.2.1 i 8.2.2 SIWZ,w przypadku osoby posiadającej uprawnienia konstrukcyjno budowlane dopuszcza się wskazanie tej samej osoby do realizacji zamówienia w obu częściach.
W przypadku wykonawców zagranicznych, Zamawiający uzna analogiczne uprawnienia wydane w kraju, w którym dany Wykonawca ma miejsce zamieszkania lub siedzibę

Sytuacja ekonomiczna: Nie określono

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
W przypadku składania oferty wspólnej przez kilka podmiotów np. konsorcja w ofercie należy wskazać lidera lub reprezentanta grupy upoważnionego do kontaktów z zamawiającym i dołączyć oryginał upoważnienia/pełnomocnictwa podpisany przez upoważnionych reprezentantów firm składających ofertę wspólną.
Wykonawcy zobowiązani są do przedłożenia w oryginale oświadczeń o spełnianiu warunków art. 22 ust. 1, listy kapitałowej informacji o nie przynależności do grupy kapitałowej, pełnomocnictw oraz zobowiązań podmiotów do oddania zasobów do dyspozycji
Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda dołączenia do oferty dokumentów określających:
zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
pisemne tj. w oryginale zobowiązania tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia
Każdy z wykonawców składających ofertę wspólną zobowiązany jest złożyć:
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. Listę kapitałową / informację o nie przynależności do grupy kapitałowej, w oryginale
Pozostałe dokumenty składane na potwierdzenie spełniania warunków wykonawcy składający ofertę wspólnie składają wspólnie.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wigry.win.pl/bip/index.htm

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Wigierski Park Narodowy Krzywe 82; 16-402 Suwałki

Data składania wniosków, ofert: 06/03/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Wigierski Park Narodowy Krzywe 82; 16-402 Suwałki sekretariat Dyrektora Parku

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Przedsięwzięcie jest realizowane z ramach projektu nr POIS.05.01.00-00-437 12 Ograniczenie presji turystycznej na cennych przyrodniczo obszarach Wigierskiego Parku Narodowego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko V oś priorytetowa Ochrona przyrody i kształtowanie postaw ekologicznych: Działanie 5.1.3 Budowa lub modernizacja małej infrastruktury służącej zabezpieczeniu obszarów chronionych przed nadmierną i niekontrolowaną presją turystów .
Zadanie: I Dokumentacja projektowa i przetargowa.
Pkt. I.1.1. Wykonanie dokumentacji technicznej CIT w Krzywem.
Pkt.I.1.4 Wykonanie dokumentacji technicznej pomostu przy MW w Starym Folwarku.
Projekt jest współfinansowany przez NFOŚ i GW w Warszawie.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Projekt modernizacji Centrum Informacji Turystycznej w Krzywem.

Opis:
Modernizacja Centrum Informacji Turystycznej w Krzywem.
Planowany zakres prac do zaprojektowania
Remont pomieszczenia CIT
Remont posadzek-wymiana nawierzchni
Usunięcie glazury ze ścian, naprawa tynków i ich wymalowanie oraz wykonanie elementów ozdobnych i zabezpieczających ściany przed zabrudzeniem np. żywiczny tynk mozaikowy, wg. projektu aranżacji wnętrza.
Wymiana i dostosowanie wnętrzowej instalacji elektrycznej i tele-informatycznej celem ukrycia kabli i dostosowania do nowych funkcji pomieszczenia. Wymiana opraw oświetlenia wewnętrznego - zgodnie z projektem aranżacji wnętrza.
Wyburzenie murowanego wiatrołapu wewnątrz budynku i wykonanie nowego na zewnątrz w postaci przeszklonej konstrukcji aluminiowo-szklanej z instalacją elektryczną i podświetlanym kasetonem na ścianie frontowej.
Poszerzenie otworu drzwiowego w przejściu pomiędzy CIT a salą ekspozycyjną w celu umożliwienia przejazdu standardowego wózka inwalidzkiego.
Zaprojektowanie elementów wyposażenia wnętrza biurka, krzesła, regały, lada do obsługi turystów itp. z uwzględnieniem wytycznych projektu aranżacji wnętrza. Podstawowym materiałem z którego należy zaprojektować elementy wyposażenia jest drewno. Dopuszcza się łączenie drewna z innymi materiałami np. szkło, aluminium, stal nierdzewna, po uzyskaniu pisemnej akceptacji zamawiającego.
Wyznaczenie miejsca i wykonanie podejść umożliwiających sezonowe ustawienie automatu do dystrybucji napojów zimnych, gorących i słodyczy.
Remont magazynu rowerów w tym: szpachlowanie i malowanie tynków ścian i sufitu, lamperia z tynku mozaikowego, wykonanie okładziny podłogowej z płytek gress.
Przebudowa instalacji elektrycznej celem dostosowania do potrzeb składowania i serwisowania rowerów.
Zaprojektowanie wyposażenia magazynku rowerowego w tym: stół warsztatowy z podstawowym osprzętem do bieżących napraw i serwisowania rowerów, stojaki wieszaki na rowery, zapas części zamiennych dobór w porozumieniu z pracownikiem WPN
Wymiana sanitariatu kontenerowego w Krzywem
Zaprojektowanie kontenera sanitarnego i podłączenia go do mediów woda, kanalizacja, instalacja elektryczna) nowego kontenera WC o konstrukcji stalowej z dachem dwu lub cztero spadowym pokrytym blachą powlekaną. Ściany z izolacją cieplną np. płyta warstwowa, z zewnątrz blacha wewnątrz trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości tworzywo. W miejscu posadowienia kontenera istnieje dedykowane przyłącze wodociągowe i rurociąg do odprowadzenia ścieków, konieczne do zaprojektowania jest przyłącze energetyczne (przyłącze zalicznikowe, nie wymaga uzgodnień z ZE.
Kontener musi być wyposażony minimum w:
dwie kabiny WC w tym jedna przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych
elektryczną instalację oświetleniową i gniazd wtykowych
ogrzewanie elektryczne umożliwiające korzystanie z urządzenia do temperatury 00 C
elektryczny podgrzewacz c.w.u. oraz kolektor słoneczny z zasobnikiem wyposażonym w wężownicę wymiennik płytowy lub baterię fotowoltaiczną wraz z zasobnikiem z grzałką.
Wszelkie instalacje wodne należy zaprojektować w taki sposób aby możliwy było łatwe ich osuszenie i demontaż na okres zimy np. za pomocą szybkozłączy
Zakres opracowań projektowych:
Uzyskanie niezbędnych materiałów do projektowania w tym: mapy do celów projektowych i badań geotechnicznych gruntu.
Opracowanie projektu aranżacji wnętrza pomieszczenia CIT zawierającego dobór ozdobnych elementów graficznych ścian. Zastosowane elementy graficzne muszą być związane z WPN i jego działalnością. Projekt oświetlenia z podziałem na dwie strefy funkcjonalne tj. biurową i obsługi turystów. Dobór mebli i wyposażenia w środki audiowizualne do przestrzeni biurowej i strefy obsługi turystów.
Sporządzenie wielobranżowego (wszystkie branże) projektu budowlanego i wykonawczego wraz z wszelkimi dodatkowymi opracowaniami, decyzjami (o warunkach zabudowy i środowiskowych w tym związanych z obszarem Natura 2000) i uzgodnieniami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na budowę i wykonania robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Zakres i forma projektu budowlanego muszą być zgodne z wymaganiami rozporządzenia Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. z późniejszymi zmianami (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 462 ze zm.)- projekt budowlany i wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz przedmiary muszą być sporządzone zgodnie z wymaganiami wynikającymi z rozporządzenia Min. Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. Nr 202, poz. 2072); 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg.
Opracowanie wytycznych do planu BIOZ,
Sporządzenie kosztorysu inwestorskiego 1 egzemplarz w formie graficznej i na płycie CD DVD w formacie edytowalnym ath i przedmiarów robót w formie elektronicznej na płycie CD DVD w formacie edytowalnym ath oraz xls - edytowalnym pliku arkusza kalkulacyjnego. Kosztorys inwestorski musi być sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Min. Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389).
Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w
rozbiciu na szczegółowe specyfikacje techniczne zgodnie z wymogami ustawy prawo
zamówień publicznych, 1 egz.wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF,
Ze względu na treść art. 29 pkt 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych w żadnym z elementów opracowanej dokumentacji nie mogą znaleźć się nazwy własne lub wskazanie producentów konkretnych produktów, urządzeń itp. W przypadku gdy będzie to niemożliwe wykonawca projektu szczegółowo opisze parametry jakie spełniać muszą produkty urządzenia równoważne.
Wykonawca w opracowaniu projektowym opisze przedmiot zamówienia za pomocą cech technicznych i jakościowych, z zachowaniem Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych
państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy
uwzględnia się w kolejności
europejskie aprobaty techniczne;
wspólne specyfikacje techniczne;
normy międzynarodowe;
inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych
państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz aprobat, specyfikacji, norm i systemów, o których mowa wyżej, uwzględnia się w kolejności:
Polskie Normy;
polskie aprobaty techniczne;
polskie specyfikacje techniczne.
Opisując przedmiot zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i
systemów odniesienia, o których mowa wyżej, wykonawca jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym i szczegółowo określić parametry, według których równoważność ta będzie oceniana.
Wymagania dodatkowe
Projektant zobowiązuje się do sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
Opracowana dokumentacja powinna zawierać oświadczenie, że jest wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie projektowania i przepisami szczegółowymi
Opracowaną dokumentację wraz z kompletem uzgodnień i pozwoleniami na budowę Wykonawca dostarczy do siedziby Zamawiającego,
Wykonawca sceduje na Zamawiającego wszelkie majątkowe prawa autorskie do projektu.

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Czas: D

Data zakończenia: 26/06/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Projekt budowy pomostu przy Muzeum Wigier w Starym Folwarku

Opis:
Budowa pomostu przy Muzeum Wigier w Starym Folwarku
Założenia do projektowania:
Rozbiórka istniejącego pomostu drewnianego o wymiarach 38 x 3,5 m
Zaprojektowanie nowego pomostu w kształcie litery L o wymiarach : części prostopadłej do brzegu 40, 0 m x 5, 0 m i ramienia równoległego do brzegu 15,0 m x 3,0 m. Wysokość pokładu pomostu nad lustrem wody około 70 cm przy średniej wysokości lustra wody.
Pale nośne pomostów zaprojektować jako stalowe grubościenne rury wypełnione betonem.
Konstrukcja nośna - legary i kleszcze z drewna dębowego
Pokład z bali drewnianych (sosna) Na całej długości części ogólnodostępnej- od strony miejsca wykorzystywanego do kąpieli zaprojektować obniżenie pokładu ułatwiające wychodzenie z wody.
Pokład pomostu w części prostopadłej do brzegu podzielony drewnianą barierą na dwie strefy funkcjonalne - kąpielisko i plażowanie o szerokości 3 m oraz obsługa jednostek pływających o szerokości 2 m.
Pokład i balustrady zaprojektować z drewna iglastego impregnowanego metodą próżniowo-ciśnieniową i następnie barwionego olejowym środkiem impregnacyjno dekoracyjnym.
W części równoległej do brzegu zaprojektować miejsce do cumowania statku pasażerskiego Leptodora 2 , z możliwością wchodzenia i schodzenia z pokładu statku.
W części przylegającej do pomostu po stronie przeznaczonej do cumowania łodzi zaprojektować oczyszczenie dna jeziora z trzciny i mułu. Jeżeli w wyniku pomiarów okaże się to konieczne należy przewidzieć pogłębienie dna jeziora w strefie przybrzeżnej celem udostępnienia do cumowania całej długości pomostu.
Zakres opracowań projektowych:
Pozyskanie map geodezyjnych do celów projektowych
Wykonanie badań geotechnicznych gruntu
Opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania nowej lub niezbędnej zmiany posiadanej przez zamawiającego decyzji o warunkach zabudowy
Opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania wszelkich decyzji w tym środowiskowych wymaganych przez instytucje opiniujące zamiar realizacji inwestycji.
Opracowanie operatu wodnoprawnego 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg. i uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego.
Opracowanie kompletnej, zawierającej wszelkie wymagane prawem decyzje i uzgodnienia, dokumentacji projektowej (projekt budowlany i wykonawczy) niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę i wykonania robót budowlanych. 5 egz. w wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym w formacie PDF lub jpg.
Sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych w
rozbiciu na szczegółowe specyfikacje techniczne zgodnie z wymogami ustawy prawo
zamówień publicznych, 1 egz.wersji graficznej oraz 1 kpl. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF,
Sporządzenie kosztorysu inwestorskiego 1 egzemplarz w formie graficznej i na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath i przedmiarów robót w formie elektronicznej na płycie CDDVD w formacie edytowalnym ath oraz xls - edytowalnym pliku arkusza kalkulacyjnego. Kosztorys inwestorski musi być sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Min. Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389).
Ze względu na treść art. 29 pkt 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych w żadnym z elementów opracowanej dokumentacji nie mogą znaleźć się nazwy własne lub wskazanie producentów konkretnych produktów, urządzeń itp. W przypadku gdy będzie to niemożliwe wykonawca projektu szczegółowo opisze parametry jakie spełniać muszą produktyurządzenia równoważne.
Wykonawca w opracowaniu projektowym opisze przedmiot zamówienia za pomocą cech technicznych i jakościowych, z zachowaniem Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych
państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy
uwzględnia się w kolejności:
europejskie aprobaty techniczne;
wspólne specyfikacje techniczne;
normy międzynarodowe;
inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.
W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych
państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz aprobat, specyfikacji, norm i systemów, o których mowa wyżej, uwzględnia się w kolejności:
Polskie Normy;
polskie aprobaty techniczne;
polskie specyfikacje techniczne.
Opisując przedmiot zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i
systemów odniesienia, o których mowa wyżej, wykonawca jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym i szczegółowo określić parametry, według których równoważność ta będzie oceniana.
Wymagania dodatkowe
Projektant zobowiązuje się do sprawowania nadzoru autorskiego nad realizacją projektu.
Opracowana dokumentacja powinna zawierać oświadczenie, że jest wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie projektowania i przepisami szczegółowymi
Opracowaną dokumentację wraz z kompletem uzgodnień i pozwoleniami na budowę Wykonawca dostarczy do siedziby Zamawiającego,
Wykonawca sceduje na Zamawiającego wszelkie majątkowe prawa autorskie do projektu.

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Czas: D

Data zakończenia: 26/06/2014

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Podobne przetargi

152930 / 2015-06-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Suwałki - Suwałki (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy budynku przy ulicy Kamedulskiej 3 w Suwałkach na potrzeby żłobka wraz z zagospodarowaniem terenu

6869 / 2016-01-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Suwałki - Suwałki (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji technicznej zamiennej do projektu budowlanego rozbudowy, przebudowy i remontu budynku przy ulicy Kamedulskiej 3 w Suwałkach ze zmianą sposobu użytkowania parteru budynku na żłobek

249545 / 2012-11-26 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej - Curie - Białystok (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Przetarg nieograniczony na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej na remont i przebudowę budynku nr 11 i 12 Białostockiego Centrum Onkologii przy ul. Ogrodowej 12 w Białymstoku

40417 / 2012-02-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Suwałki - Suwałki (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji technicznej budowy ulic: 11 Listopada, Dmowskiego i Falka w Suwałkach.

424264 / 2009-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Mienia Komunalnego - Białystok (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowywanie dokumentacji projektowej oraz kosztorysowej na rozbiórkę budynków i pozostałych składników budowlanych położonych przy ulicy Gen. Stanisława Maczka na działkach oznaczonych geodezyjnie numerami: 76/1, 77/3, 77/7, 77/9, 77/5 obręb 2, na terenie miasta Białegostoku.

289978 / 2015-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Suwałki - Suwałki (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy i adaptacji budynku garażowo-gospodarczego przy ul. 23 Października 20 na potrzeby siedziby Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Suwałkach wraz z zagospodarowaniem terenu

116864 / 2013-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Kołaki Kościelne - Kołaki Kościelne (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Nadzór inwestorski nad realizacją projektu pn. Budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Kołaki Kościelne

42500 / 2015-02-25 - Inny: Miejska Instytucja Kultury

Muzeum Wojska w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Przedmiotem zamówienia jest szczegółowe opracowanie pracy konkursowej: na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej aranżacji wystawy stałej Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku

92868 / 2011-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Mońki (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowych na przebudowę dróg powiatowych na terenie Powiatu Monieckiego

306028 / 2014-09-15 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital Wojewódzki w Łomży im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Łomża (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży obejmującej przebudowę dróg dojazdowych do Szpitala Wojewódzkiego im. K. S. Wyszyńskiego w Łomży wraz z lokalizacją elementów systemu parkingowego

76855 / 2009-05-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Mienia Komunalnego - Białystok (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej zmiany sposobu użytkowania pomieszczeń użytkowych parteru i piętra z przeznaczeniem na pomieszczenia archiwum(parter) i pomieszczenia biurowe (piętro) wraz z robotami budowlanymi branżowymi (uwzględniające potrzeby przyszłego użytkownika) oraz projekt na budowę miejsc parkingowych na samochody osobowe dla interesantów przy budynku nr 60/1 położonego przy ul. Bema w Białymstoku.

527496 / 2012-12-27 - Inny: państwowa jednostka budżetowa

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - Łomża (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Adaptacja i remont budynku byłego Zespołu Szkół Drzewnych przy Al. Legionów nr 9 w Łomży na potrzeby Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

32132 / 2015-02-12 - Inny: Miejska Instytucja Kultury

Muzeum Wojska w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Szczegółowe opracowanie pracy konkursowej: na opracowanie koncepcji programowo - przestrzennej aranżacji wystawy stałej Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku

311453 / 2008-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Nowogrodzie - Nowogród (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej klubu w Mątwicy i świetlicy w Chmielewie II przetarg

352471 / 2010-12-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Suwałki - Suwałki (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo - wykonawczej na budowę budynku Centrum Kulturalne Krzywe na działce o nr ewid. 114/40 w miejscowości Krzywe, gm. Suwałki

92742 / 2009-04-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Hajnówka - Hajnówka (podlaskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Budowa infrastruktury drogowej szansą na rozwój społeczno - gospodarczy Miasta Hajnówka