Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

122134 / 2009-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Dobromierz (Dobromierz)

Budowa oczyszczalni ścieków w Serwinowie dla zadania inwestycyjnego p/n Budowa systemu gospodarki ściekowej dla aglomeracji Dobromierz - faza I - realizowanego przy współudziale Norweskich Mechanizmów Finansowych.

Opis zamówienia

Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia
Przedmiotem zamówienia w postępowaniu, w trybie przetargu nieograniczonego jest:
1. Budowa mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków SUPERBOS-300 lub równoważnej w aglomeracji Dobromierz, pracującą metodą osadu strefowego z tlenową stabilizacją osadów oraz z ich odwadnianiem na prasie i higienizacją wapnem.
LOKALIZACJA OCZYSZCZALNI.
Gminna oczyszczalnia ścieków będzie zlokalizowana w obrębie wsi Serwinów Gmina Dobromierz na działce o nr ew. 239/1 w pobliżu rzeki Strzegomki. Teren oczyszczalni będzie ogrodzony i obsadzony zielenią izolacyjną.
Najbliższe zabudowania są w odległości ok. 700 m od projektowanego ogrodzenia oczyszczalni ścieków.
Na terenie oczyszczalni będą znajdować się następujące urządzenia do oczyszczania ścieków i przeróbki osadów:
- hermetyczna stacja zlewcza,
- przepompownia ścieków surowych,
- wiata na sprzęt gospodarczy: traktor, przyczepę oraz rozrzutnik do ustabilizowanych i po higienizacji osadów,
- oczyszczalnia w zadaszonej obudowie z wydzieloną częścią socjalną oraz stacjonowaniem urządzeń technologicznych,
- silos z wapnem do higienizacji odwodnionego osadu.
Sama oczyszczalnia umieszczona będzie w zadaszonej obudowie, stacja zlewcza także w hermetycznej obudowie. Tlenowo ustabilizowane osady w oczyszczalni będą odwadniane na prasie i higienizowane wapnem, które zapewni pełną ich stabilizację oraz higienizację.
Strefa ochrony będzie utrzymywana w granicach działki zajmowanej przez oczyszczalnię.

2. CHARAKTERYSTYKA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW.
Na terenie oczyszczalni będą znajdować się:
- hermetyczna stacja zlewcza ze złączką do przyjmowania ścieków dowożonych beczkowozami lub dowożonych osadów, w której zainstalowany jest przepływomierz rejestrujący ilości ścieków dowożonych oraz osadów.
- przepompownia ścieków Ą > 1200 wyposażona: w kratę koszową, z której skratki będą usuwane do kontenera oraz w pompy przelotowe.
- rurociąg tłoczny ścieków surowych z przepompowni do bloku oczyszczalni na sitopiaskownik,
- zbiorniki kompaktowej oczyszczalni SUPERBOS-300 lub równoważnej (na której będzie umieszczony sitopiaskownik) w obudowie ocieplającej z zadaszeniem z wydzielonymi pomieszczeniami technologicznymi, w których będą stacjonowały dmuchawy, prasa z mieszaczem wapna i urządzenie do dawkowania PIX-u oraz częścią socjalną w której znajdują się:
- blok socjalny: szatnia czysta - łazienka - szatnia brudna
- dyżurka, która jest zarazem pokojem śniadaniowym
- podręczne laboratorium,
- agregatornia z agregatem w obudowie dźwiękochłonnej,

W budynku, w hali zbiorników oczyszczalni umieszczone będą:
- przepływomierz elektromagnetyczny mierzący ilości ścieków dopływających kanalizacją jak i dowożonych beczkowozami na specjalnie wykonanym odpływie ścieków oczyszczonych z oczyszczalni,
- kontener na przepłukany i odwodniony piasek usunięty z piaskownika umieszczonego na bloku SUPERBOS lub równoważnym,
- kontener na odwodnione ze ścieków skratki z sita umieszczonego nad zbiornikiem biosorpcji na bloku oczyszczalni, w wydzielonych pomieszczeniach hali zbiorników:
- stacja odwadniania osadów, w której stacjonować będzie prasa oraz mieszacz odwodnionego osadu z wapnem, hala dmuchaw,
- stacja chemikali na PIX i wapno do higienizacji skratek i piasku,
Na zewnątrz budynku oczyszczalni będą:
- wiata, pod którą będzie stacjonował traktor z dwoma przyczepami na ustabilizowany i po higienizacji osad oraz rozrzutnik do tego osadu,
- silos na wapno,
- kanał wód deszczowych z osadnikiem lamelowym,
- kanał odprowadzający ścieki oczyszczone do odbiornika -rzeki Strzegomki,

3. Oczyszczalnia SUPERBOS-300 lub równoważna wykonana będzie ze stali w postaci kompaktowych zbiorników przystosowanych do pełnienia funkcji technologicznych.
W skład kompaktowej oczyszczalni wchodzą następujące urządzenia:
- zbiornik biosorpcji z zainstalowanym nad nim sitem do skratek, piaskownikiem i płuczką piasku
- osadnik pośredni, o krótkim czasie przetrzymania,
- reaktor osadu strefowego z wydzielonymi strefami:
- defosfatacji - z doprowadzeniem recyrkulowanych ścieków z osadem z końca strefy denitryfikacji, strefa mieszana mieszadłem poziom tlenu 0,
- denitryfikacji z doprowadzeniem osadu recyrkulowanego z osadnika wtórnego oraz recyrkulacją wewnętrzną ze strefy nitryfikacji - poziom tlenu 0,1 - 0,5 g02/m ( mieszanie mieszadłem oraz dyskami do mieszania - awaryjnie),
- nilryfikacji z napowietrzaniem przez sekcje dysków membranowych poziom tlenu 2,0 do 2,5 g02/m
- osadnik wtórny o przepływie pionowym z ciągłym usuwaniem osadu podnośnikiem powietrznym oraz zainstalowaną zasuwą na rurze doprowadzającej ścieki oczyszczone z zawiesinami osadu czynnego,
- komora do stabilizowania i zagęszczania osadów pośrednich i nadmiernych oraz dowożonych, z usuwaniem cieczy nad osadowej do reaktora strefowego.
Ścieki są więc oczyszczane metodą osadu strefowego, czyli metodą, która pozwala na drodze biologicznej usuwać związki biogenne.
Ze względu na duże ilości fosforu w dowożonych osadach wprowadzono dodatkowo usuwanie fosforu na drodze chemicznej PIX-em.
4. 4. WYTYCZNE BUDOWLANE: OBUDOWA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW ORAZ BUDYNKU SOCJALNO - TECHNOLOGICZNEGO.
Zbiorniki kompaktowej oczyszczalni należy posadowić na płycie żelbetowej, a następnie obudować i zadaszyć, przy czym nad pomostami oczyszczalni minimalna wysokość 2,2 m.
W obudowie przewidzieć okna w celu naturalnego oświetlenia. W dachu wywietrzniki z 5-krotną wymianą powietrza. Nie jest wymagana wentylacja mechaniczna: procesy tlenowe oraz nadciśnienie spowodowane tłoczeniem powietrza przez dmuchawę pełnią tę rolę.
Obudowa oczyszczalni zapewni odpowiednie warunki termiczne do procesów technologicznych, szczególnie nitryfikacji, ponadto w obudowie należy przewidzieć wygłuszone pomieszczenie na dmuchawy, a je same umieścić w specjalnych osłonach dźwiękochłonnych.
Pomiędzy halą dmuchaw, a zbiornikami oczyszczalni nie wykonywać pełnej ściany i dodatkowo w tej niepełnej ścianie przewidzieć otwory pomiędzy pomieszczeniem dmuchaw i zbiorników. Pozwoli to na dobre chłodzenie dmuchaw w okresie upałów - zbiorniki oczyszczalni są wtedy chłodziwem dla powietrza, a w okresie zimy to dmuchawy będą tworzyły przyjazny klimat w hali zbiorników.
W obudowie w części technologicznej przewidziano także pomieszczenia:
- na chemikalia (w tym wapno) oraz dawkownik PIX-u,w pomieszczeniu tym należy zainstalować umywalkę z wylewką do płukania twarzy oraz wylewkę prysznicową do spłukania ubrania oraz kratką podłogową.
- na prasę , wokół której należy przewidzieć kanał przykryty kratkami, który będzie w stanie odebrać duże ilości odcieków, a więc o wymiarach: [m] 0,3 x 0,2 x 0,2 ;odcieki te popłyną do przepompowni ścieków razem ze ściekami z pomieszczeń socjalnych, już na zewnątrz budynku.
Obudowa części technicznej połączona jest drzwiami z częścią socjalną.
W części socjalnej znajdować się będą - boks: szatnia czysta - łazienka - szatnia brudna, wydzielone podręczne laboratorium ze zlewem kwasoodpornym i dyżurka, która będzie zarazem pokojem śniadaniowym, co narzuca zainstalowanie w niej zlewozmywaka oraz podręcznej umywalki
W części socjalnej przewidzieć także pomieszczenie na agregat, który będzie umieszczony w obudowie dźwiękochłonnej.
W hali zbiorników przewidzieć stacjonowanie kontenerów na skratki i piasek z sitopiaskownika.
Kontenery muszą stacjonować na poziomie zewnętrznej drogi, co ułatwi ich wywożenie z budynku oczyszczalni poprzez zaprojektowane specjalne wrota.
We wszystkich pomieszczeniach technologicznych należy ułożyć płytki na podłodze i muszą być wypłytkowane ściany do wysokości 2,5 m oprócz hali dmuchaw i agregatorni. Płytki w wannie pod zbiornikiem PIX-u powinny być kwasoodporne.
W hali dmuchaw i agregatorni należy wygłuszyć dodatkowo ściany boczne i ułożyć płytki na posadzce z cokolikiem.
W pomieszczeniu prasy wykonać wentylację mechaniczną z dolnym i górnym odciągiem. W pomieszczeniu PIX-u mały wentylator kratkowy wspomagający wentylację grawitacyjną. Drzwi przemysłowe o szer. 2,5 m w stacji dmuchaw i prasy.
W pomieszczeniach socjalnych wykonać wentylację grawitacyjną zgodnie z przepisami, tylko w WC wspomaganie wentylatorem kratkowym.
Przewidzieć fundament - płytę o wymiarach [m] 2,0 x 2,0 x 0,2 pod stację zlewczą oraz fundament o wymiarach [m] 2 x 2 x 1,5 pod silos z wapnem .
5. Wykonawca jest gospodarzem na terenie budowy od daty przekazania placu budowy do czasu odbioru końcowego, a w szczególności zobowiązany jest do:
a) ochrony mienia i zabezpieczenia przeciwpożarowego,
b) nadzoru nad bhp,
c) ustalania i utrzymywania porządku,
d) odpowiedniej organizacji placu budowy, zabezpieczenia magazynowego i dozoru mienia,
e) dostarczenia deklaracji zgodności, aprobat technicznych, świadectw pochodzenia (przedstawienie dokumentów potwierdzających pochodzenie towarów jest warunkiem dokonania płatności za dostarczone towary) zastosowanych materiałów (wg wymogów art.10 Prawa Budowlanego).
6. Do zadań Wykonawcy należeć będzie również:
1. Ustanowienie kierownika(ów) budowy do kierowania robotami budowlanymi zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (tj. Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z 2006 roku z późniejszymi zmianami) w zakresie objętym niniejszym zamówieniem tj. w zakresie sieci i instalacji sanitarnych, oraz sieci i urządzeń elektrycznych oraz opracowanie Planu BIOZ.
2. Zabezpieczenie na terenie budowy należytego ładu, porządku, przestrzeganie przepisów BHP, ochrona znajdujących się na terenie urządzeń i sprzętu oraz utrzymanie ich w należytym stanie technicznym. Roboty budowlane będą wykonywane w sposób nie powodujący kolizji z funkcjonowaniem obiektów.
3. Wykonanie przedmiotu umowy z własnych materiałów zgodnie z posiadaną przez Zamawiającego dokumentacją projektową. Zastosowane materiały winny spełniać wymogi prawa budowlanego, tj. posiadać odpowiednie certyfikaty na znak bezpieczeństwa, być zgodne z wymogami technicznymi Polskich Norm lub aprobatą techniczną, o ile dla danego wyrobu nie ustanowiono Polskiej Normy; wymagane są materiały atestowane i dopuszczone do stosowania,
4. Dokumenty wymienione w pkt 7.3. wraz z ich kopiami powinny być przekazane do kontroli i wykorzystania inspektorowi nadzoru inwestorskiego w dniu sprowadzenia materiałów na plac budowy i przed zabudowaniem. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia Inżynierowi Kontraktu wyników badań, certyfikatów, kart technicznych, autoryzacji i atestów oraz deklaracji zgodności z Polskimi i Europejskimi Normami na materiały i urządzenia zastosowane przy realizacji przedmiotu zamówienia.
5. Wykonanie projektu czasowej organizacji ruchu na okres wykonywania robót budowlanych i uzyskanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego i na mocy udzielonego pełnomocnictwa uzyskanie decyzji na umieszczenie urządzeń w pasie drogowym.
6. Zgłaszanie Inżynierowi Kontraktu do odbioru robót ulegających zakryciu lub zanikających,
7. Zgłoszenie obiektu do odbioru końcowego oraz uczestniczenie w czynnościach odbioru, a także niezwłocznego usunięcia stwierdzonych wad i usterek,
8. Zgłoszenie o zakończeniu robót.
9. Doprowadzenie do należytego stanu i porządku terenu budowy w terminie nie późniejszym niż w dniu odbioru końcowego robót,
10. Pełna odpowiedzialność za szkody wynikłe na terenie budowy w trakcie realizacji robót,
11. Uzgodnienie i potwierdzenie dokumentami ilości i właściwej utylizacji zdemontowanych materiałów,
12. Zapewnienie pełnej obsługi geodezyjnej oraz wykonanie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej.
13. Skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów oraz złożenie ich wraz z Zawiadomieniem o rozpoczęciu i zakończeniu budowy do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Świdnicy celem uzyskania zgody na rozpoczęcie robót oraz po zakończeniu realizacji zadania zgłoszeniu o zakończeniu robót budowlanych - na podstawie udzielonego przez Zamawiającego pełnomocnictwa.

14. Ubezpieczenie:
1) Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umów ubezpieczeniowych z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z określonymi zdarzeniami losowymi oraz od odpowiedzialności cywilnej w okresie od dnia rozpoczęcia robót do ich odbioru.
2) ubezpieczeniu podlegają w szczególności: - roboty, urządzenia oraz wszelkie mienie ruchome związane bezpośrednio z wykonywaniem robót, w tym sprzęt, materiały i urządzenia przeznaczone do wbudowania - odpowiedzialność za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników i osób trzecich, a powstałych w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi, w tym także ruchem pojazdów mechanicznych.
7. Zakres prac oraz odpowiedzialność wykonawcy w zakresie objętym proponowaną ceną ofertową obejmuje także:
1. Zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań i odbiorów oraz ewentualnego uzupełnienia dokumentacji odbiorczej dla zakresu robót objętych przedmiotem przetargu,
2. Wykonanie operatu powykonawczego,
3. Zapewnienie pełnego dozoru obiektu od dnia jego przekazania do dnia bezusterkowego odbioru ostatecznego,
4. Po zakończeniu robót uporządkowanie terenu budowy, demontaż obiektów tymczasowych,
8. Dodatkowe wymagania Zamawiającego:
1. Wymagany okres gwarancji na wykonanie przedmiotu zamówienia wynosi
36 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego,
2. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana przed podpisaniem umowy sporządzi harmonogram rzeczowo-finansowy wg załączonego wzoru (Załącznik Nr 5) realizacji robót zadań zapewniający ich zakończenie w wymaganym terminie.
9. Wykonawca ma obowiązek zapoznania się w sposób bardzo szczegółowy z dokumentacją projektową. Wykonawca ma obowiązek wyjaśnić z Zamawiającym wszystkie wątpliwości w stosunku do zakresu robót, przed złożeniem ofert. Po złożeniu oferty, Zamawiający będzie uważał, że Wykonawca nie ma wątpliwości i uwag w stosunku do zakresu ujętego w specyfikacji. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej i zapoznał się w sposób szczegółowy ze stanem istniejącym, placem budowy i jego otoczeniem. Wątpliwości wynikające z wizji lokalnej, wykonawca musi wyjaśnić z Zamawiającym przed złożeniem oferty. Zaniechanie wizji lokalnej przez Wykonawcę następuje na jego ryzyko i odpowiedzialność.
10. Wykonawca utrzyma ruch drogowy w sposób bezpieczny na wszystkich drogach zajmowanych przez niego podczas realizacji robót na budowie. Wykonawca musi uzyskać wszystkie niezbędne uzgodnienia i pozwolenia. Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania stałego dostępu do wszystkich posesji przez cały okres trwania robót na własny koszt.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 122134

Data publikacji: 2009-04-27

Nazwa: Gmina Dobromierz

Ulica: Plac Wolności 24

Numer domu: 24

Miejscowość: Dobromierz

Kod pocztowy: 58-170

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 074 8586217

Numer faxu: 074 8586460

Adres strony internetowej: www.bip.dobromierz.pl

Regon: 89071834300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa oczyszczalni ścieków w Serwinowie dla zadania inwestycyjnego p/n Budowa systemu gospodarki ściekowej dla aglomeracji Dobromierz - faza I - realizowanego przy współudziale Norweskich Mechanizmów Finansowych.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia
Przedmiotem zamówienia w postępowaniu, w trybie przetargu nieograniczonego jest:
1. Budowa mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków SUPERBOS-300 lub równoważnej w aglomeracji Dobromierz, pracującą metodą osadu strefowego z tlenową stabilizacją osadów oraz z ich odwadnianiem na prasie i higienizacją wapnem.
LOKALIZACJA OCZYSZCZALNI.
Gminna oczyszczalnia ścieków będzie zlokalizowana w obrębie wsi Serwinów Gmina Dobromierz na działce o nr ew. 239/1 w pobliżu rzeki Strzegomki. Teren oczyszczalni będzie ogrodzony i obsadzony zielenią izolacyjną.
Najbliższe zabudowania są w odległości ok. 700 m od projektowanego ogrodzenia oczyszczalni ścieków.
Na terenie oczyszczalni będą znajdować się następujące urządzenia do oczyszczania ścieków i przeróbki osadów:
- hermetyczna stacja zlewcza,
- przepompownia ścieków surowych,
- wiata na sprzęt gospodarczy: traktor, przyczepę oraz rozrzutnik do ustabilizowanych i po higienizacji osadów,
- oczyszczalnia w zadaszonej obudowie z wydzieloną częścią socjalną oraz stacjonowaniem urządzeń technologicznych,
- silos z wapnem do higienizacji odwodnionego osadu.
Sama oczyszczalnia umieszczona będzie w zadaszonej obudowie, stacja zlewcza także w hermetycznej obudowie. Tlenowo ustabilizowane osady w oczyszczalni będą odwadniane na prasie i higienizowane wapnem, które zapewni pełną ich stabilizację oraz higienizację.
Strefa ochrony będzie utrzymywana w granicach działki zajmowanej przez oczyszczalnię.

2. CHARAKTERYSTYKA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW.
Na terenie oczyszczalni będą znajdować się:
- hermetyczna stacja zlewcza ze złączką do przyjmowania ścieków dowożonych beczkowozami lub dowożonych osadów, w której zainstalowany jest przepływomierz rejestrujący ilości ścieków dowożonych oraz osadów.
- przepompownia ścieków Ą > 1200 wyposażona: w kratę koszową, z której skratki będą usuwane do kontenera oraz w pompy przelotowe.
- rurociąg tłoczny ścieków surowych z przepompowni do bloku oczyszczalni na sitopiaskownik,
- zbiorniki kompaktowej oczyszczalni SUPERBOS-300 lub równoważnej (na której będzie umieszczony sitopiaskownik) w obudowie ocieplającej z zadaszeniem z wydzielonymi pomieszczeniami technologicznymi, w których będą stacjonowały dmuchawy, prasa z mieszaczem wapna i urządzenie do dawkowania PIX-u oraz częścią socjalną w której znajdują się:
- blok socjalny: szatnia czysta - łazienka - szatnia brudna
- dyżurka, która jest zarazem pokojem śniadaniowym
- podręczne laboratorium,
- agregatornia z agregatem w obudowie dźwiękochłonnej,

W budynku, w hali zbiorników oczyszczalni umieszczone będą:
- przepływomierz elektromagnetyczny mierzący ilości ścieków dopływających kanalizacją jak i dowożonych beczkowozami na specjalnie wykonanym odpływie ścieków oczyszczonych z oczyszczalni,
- kontener na przepłukany i odwodniony piasek usunięty z piaskownika umieszczonego na bloku SUPERBOS lub równoważnym,
- kontener na odwodnione ze ścieków skratki z sita umieszczonego nad zbiornikiem biosorpcji na bloku oczyszczalni, w wydzielonych pomieszczeniach hali zbiorników:
- stacja odwadniania osadów, w której stacjonować będzie prasa oraz mieszacz odwodnionego osadu z wapnem, hala dmuchaw,
- stacja chemikali na PIX i wapno do higienizacji skratek i piasku,
Na zewnątrz budynku oczyszczalni będą:
- wiata, pod którą będzie stacjonował traktor z dwoma przyczepami na ustabilizowany i po higienizacji osad oraz rozrzutnik do tego osadu,
- silos na wapno,
- kanał wód deszczowych z osadnikiem lamelowym,
- kanał odprowadzający ścieki oczyszczone do odbiornika -rzeki Strzegomki,

3. Oczyszczalnia SUPERBOS-300 lub równoważna wykonana będzie ze stali w postaci kompaktowych zbiorników przystosowanych do pełnienia funkcji technologicznych.
W skład kompaktowej oczyszczalni wchodzą następujące urządzenia:
- zbiornik biosorpcji z zainstalowanym nad nim sitem do skratek, piaskownikiem i płuczką piasku
- osadnik pośredni, o krótkim czasie przetrzymania,
- reaktor osadu strefowego z wydzielonymi strefami:
- defosfatacji - z doprowadzeniem recyrkulowanych ścieków z osadem z końca strefy denitryfikacji, strefa mieszana mieszadłem poziom tlenu 0,
- denitryfikacji z doprowadzeniem osadu recyrkulowanego z osadnika wtórnego oraz recyrkulacją wewnętrzną ze strefy nitryfikacji - poziom tlenu 0,1 - 0,5 g02/m ( mieszanie mieszadłem oraz dyskami do mieszania - awaryjnie),
- nilryfikacji z napowietrzaniem przez sekcje dysków membranowych poziom tlenu 2,0 do 2,5 g02/m
- osadnik wtórny o przepływie pionowym z ciągłym usuwaniem osadu podnośnikiem powietrznym oraz zainstalowaną zasuwą na rurze doprowadzającej ścieki oczyszczone z zawiesinami osadu czynnego,
- komora do stabilizowania i zagęszczania osadów pośrednich i nadmiernych oraz dowożonych, z usuwaniem cieczy nad osadowej do reaktora strefowego.
Ścieki są więc oczyszczane metodą osadu strefowego, czyli metodą, która pozwala na drodze biologicznej usuwać związki biogenne.
Ze względu na duże ilości fosforu w dowożonych osadach wprowadzono dodatkowo usuwanie fosforu na drodze chemicznej PIX-em.
4. 4. WYTYCZNE BUDOWLANE: OBUDOWA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW ORAZ BUDYNKU SOCJALNO - TECHNOLOGICZNEGO.
Zbiorniki kompaktowej oczyszczalni należy posadowić na płycie żelbetowej, a następnie obudować i zadaszyć, przy czym nad pomostami oczyszczalni minimalna wysokość 2,2 m.
W obudowie przewidzieć okna w celu naturalnego oświetlenia. W dachu wywietrzniki z 5-krotną wymianą powietrza. Nie jest wymagana wentylacja mechaniczna: procesy tlenowe oraz nadciśnienie spowodowane tłoczeniem powietrza przez dmuchawę pełnią tę rolę.
Obudowa oczyszczalni zapewni odpowiednie warunki termiczne do procesów technologicznych, szczególnie nitryfikacji, ponadto w obudowie należy przewidzieć wygłuszone pomieszczenie na dmuchawy, a je same umieścić w specjalnych osłonach dźwiękochłonnych.
Pomiędzy halą dmuchaw, a zbiornikami oczyszczalni nie wykonywać pełnej ściany i dodatkowo w tej niepełnej ścianie przewidzieć otwory pomiędzy pomieszczeniem dmuchaw i zbiorników. Pozwoli to na dobre chłodzenie dmuchaw w okresie upałów - zbiorniki oczyszczalni są wtedy chłodziwem dla powietrza, a w okresie zimy to dmuchawy będą tworzyły przyjazny klimat w hali zbiorników.
W obudowie w części technologicznej przewidziano także pomieszczenia:
- na chemikalia (w tym wapno) oraz dawkownik PIX-u,w pomieszczeniu tym należy zainstalować umywalkę z wylewką do płukania twarzy oraz wylewkę prysznicową do spłukania ubrania oraz kratką podłogową.
- na prasę , wokół której należy przewidzieć kanał przykryty kratkami, który będzie w stanie odebrać duże ilości odcieków, a więc o wymiarach: [m] 0,3 x 0,2 x 0,2 ;odcieki te popłyną do przepompowni ścieków razem ze ściekami z pomieszczeń socjalnych, już na zewnątrz budynku.
Obudowa części technicznej połączona jest drzwiami z częścią socjalną.
W części socjalnej znajdować się będą - boks: szatnia czysta - łazienka - szatnia brudna, wydzielone podręczne laboratorium ze zlewem kwasoodpornym i dyżurka, która będzie zarazem pokojem śniadaniowym, co narzuca zainstalowanie w niej zlewozmywaka oraz podręcznej umywalki
W części socjalnej przewidzieć także pomieszczenie na agregat, który będzie umieszczony w obudowie dźwiękochłonnej.
W hali zbiorników przewidzieć stacjonowanie kontenerów na skratki i piasek z sitopiaskownika.
Kontenery muszą stacjonować na poziomie zewnętrznej drogi, co ułatwi ich wywożenie z budynku oczyszczalni poprzez zaprojektowane specjalne wrota.
We wszystkich pomieszczeniach technologicznych należy ułożyć płytki na podłodze i muszą być wypłytkowane ściany do wysokości 2,5 m oprócz hali dmuchaw i agregatorni. Płytki w wannie pod zbiornikiem PIX-u powinny być kwasoodporne.
W hali dmuchaw i agregatorni należy wygłuszyć dodatkowo ściany boczne i ułożyć płytki na posadzce z cokolikiem.
W pomieszczeniu prasy wykonać wentylację mechaniczną z dolnym i górnym odciągiem. W pomieszczeniu PIX-u mały wentylator kratkowy wspomagający wentylację grawitacyjną. Drzwi przemysłowe o szer. 2,5 m w stacji dmuchaw i prasy.
W pomieszczeniach socjalnych wykonać wentylację grawitacyjną zgodnie z przepisami, tylko w WC wspomaganie wentylatorem kratkowym.
Przewidzieć fundament - płytę o wymiarach [m] 2,0 x 2,0 x 0,2 pod stację zlewczą oraz fundament o wymiarach [m] 2 x 2 x 1,5 pod silos z wapnem .
5. Wykonawca jest gospodarzem na terenie budowy od daty przekazania placu budowy do czasu odbioru końcowego, a w szczególności zobowiązany jest do:
a) ochrony mienia i zabezpieczenia przeciwpożarowego,
b) nadzoru nad bhp,
c) ustalania i utrzymywania porządku,
d) odpowiedniej organizacji placu budowy, zabezpieczenia magazynowego i dozoru mienia,
e) dostarczenia deklaracji zgodności, aprobat technicznych, świadectw pochodzenia (przedstawienie dokumentów potwierdzających pochodzenie towarów jest warunkiem dokonania płatności za dostarczone towary) zastosowanych materiałów (wg wymogów art.10 Prawa Budowlanego).
6. Do zadań Wykonawcy należeć będzie również:
1. Ustanowienie kierownika(ów) budowy do kierowania robotami budowlanymi zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (tj. Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z 2006 roku z późniejszymi zmianami) w zakresie objętym niniejszym zamówieniem tj. w zakresie sieci i instalacji sanitarnych, oraz sieci i urządzeń elektrycznych oraz opracowanie Planu BIOZ.
2. Zabezpieczenie na terenie budowy należytego ładu, porządku, przestrzeganie przepisów BHP, ochrona znajdujących się na terenie urządzeń i sprzętu oraz utrzymanie ich w należytym stanie technicznym. Roboty budowlane będą wykonywane w sposób nie powodujący kolizji z funkcjonowaniem obiektów.
3. Wykonanie przedmiotu umowy z własnych materiałów zgodnie z posiadaną przez Zamawiającego dokumentacją projektową. Zastosowane materiały winny spełniać wymogi prawa budowlanego, tj. posiadać odpowiednie certyfikaty na znak bezpieczeństwa, być zgodne z wymogami technicznymi Polskich Norm lub aprobatą techniczną, o ile dla danego wyrobu nie ustanowiono Polskiej Normy; wymagane są materiały atestowane i dopuszczone do stosowania,
4. Dokumenty wymienione w pkt 7.3. wraz z ich kopiami powinny być przekazane do kontroli i wykorzystania inspektorowi nadzoru inwestorskiego w dniu sprowadzenia materiałów na plac budowy i przed zabudowaniem. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia Inżynierowi Kontraktu wyników badań, certyfikatów, kart technicznych, autoryzacji i atestów oraz deklaracji zgodności z Polskimi i Europejskimi Normami na materiały i urządzenia zastosowane przy realizacji przedmiotu zamówienia.
5. Wykonanie projektu czasowej organizacji ruchu na okres wykonywania robót budowlanych i uzyskanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego i na mocy udzielonego pełnomocnictwa uzyskanie decyzji na umieszczenie urządzeń w pasie drogowym.
6. Zgłaszanie Inżynierowi Kontraktu do odbioru robót ulegających zakryciu lub zanikających,
7. Zgłoszenie obiektu do odbioru końcowego oraz uczestniczenie w czynnościach odbioru, a także niezwłocznego usunięcia stwierdzonych wad i usterek,
8. Zgłoszenie o zakończeniu robót.
9. Doprowadzenie do należytego stanu i porządku terenu budowy w terminie nie późniejszym niż w dniu odbioru końcowego robót,
10. Pełna odpowiedzialność za szkody wynikłe na terenie budowy w trakcie realizacji robót,
11. Uzgodnienie i potwierdzenie dokumentami ilości i właściwej utylizacji zdemontowanych materiałów,
12. Zapewnienie pełnej obsługi geodezyjnej oraz wykonanie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej.
13. Skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów oraz złożenie ich wraz z Zawiadomieniem o rozpoczęciu i zakończeniu budowy do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Świdnicy celem uzyskania zgody na rozpoczęcie robót oraz po zakończeniu realizacji zadania zgłoszeniu o zakończeniu robót budowlanych - na podstawie udzielonego przez Zamawiającego pełnomocnictwa.

14. Ubezpieczenie:
1) Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umów ubezpieczeniowych z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z określonymi zdarzeniami losowymi oraz od odpowiedzialności cywilnej w okresie od dnia rozpoczęcia robót do ich odbioru.
2) ubezpieczeniu podlegają w szczególności: - roboty, urządzenia oraz wszelkie mienie ruchome związane bezpośrednio z wykonywaniem robót, w tym sprzęt, materiały i urządzenia przeznaczone do wbudowania - odpowiedzialność za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników i osób trzecich, a powstałych w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi, w tym także ruchem pojazdów mechanicznych.
7. Zakres prac oraz odpowiedzialność wykonawcy w zakresie objętym proponowaną ceną ofertową obejmuje także:
1. Zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań i odbiorów oraz ewentualnego uzupełnienia dokumentacji odbiorczej dla zakresu robót objętych przedmiotem przetargu,
2. Wykonanie operatu powykonawczego,
3. Zapewnienie pełnego dozoru obiektu od dnia jego przekazania do dnia bezusterkowego odbioru ostatecznego,
4. Po zakończeniu robót uporządkowanie terenu budowy, demontaż obiektów tymczasowych,
8. Dodatkowe wymagania Zamawiającego:
1. Wymagany okres gwarancji na wykonanie przedmiotu zamówienia wynosi
36 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego,
2. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana przed podpisaniem umowy sporządzi harmonogram rzeczowo-finansowy wg załączonego wzoru (Załącznik Nr 5) realizacji robót zadań zapewniający ich zakończenie w wymaganym terminie.
9. Wykonawca ma obowiązek zapoznania się w sposób bardzo szczegółowy z dokumentacją projektową. Wykonawca ma obowiązek wyjaśnić z Zamawiającym wszystkie wątpliwości w stosunku do zakresu robót, przed złożeniem ofert. Po złożeniu oferty, Zamawiający będzie uważał, że Wykonawca nie ma wątpliwości i uwag w stosunku do zakresu ujętego w specyfikacji. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej i zapoznał się w sposób szczegółowy ze stanem istniejącym, placem budowy i jego otoczeniem. Wątpliwości wynikające z wizji lokalnej, wykonawca musi wyjaśnić z Zamawiającym przed złożeniem oferty. Zaniechanie wizji lokalnej przez Wykonawcę następuje na jego ryzyko i odpowiedzialność.
10. Wykonawca utrzyma ruch drogowy w sposób bezpieczny na wszystkich drogach zajmowanych przez niego podczas realizacji robót na budowie. Wykonawca musi uzyskać wszystkie niezbędne uzgodnienia i pozwolenia. Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania stałego dostępu do wszystkich posesji przez cały okres trwania robót na własny koszt.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2010

Informacja na temat wadium:
12. Wymagania dotyczące wadium
12.1. Warunkiem udziału w przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 50.000,00 PLN.
12.2. Wadium może być wnoszone w następujących formach:
12.2.1. Pieniądzu,
12.2.2. Poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
12.2.3. Gwarancjach bankowych,
12.2.4. Gwarancjach ubezpieczeniowych,
12.2.5. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.).

12.3. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, o którym mowa w pkt 15.1.1. Wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert. Dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu wystawionego przez Wykonawcę nie jest, więc wystarczające do stwierdzenia przez Zamawiającego terminowego wniesienia wadium przez Wykonawcę.

12.3.1. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto Zamawiającego :
BZ WBK SA II oddział Świebodzice Gmina Dobromierz 44 1090 2356 0000 0001 0099 1295

Na przelewie należy umieścić informację: Budowa oczyszczalni ścieków w Serwinowie

12.4. Wadium w formie innej niż pieniężna należy złożyć w kasie Zamawiającego: Urząd Gminy Dobromierz Pl. Wolności 24, Kasa - I piętro. Przy przekazaniu tych dokumentów osoba je składająca otrzyma odpowiednie potwierdzenie.
12.5. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie wskazanej w pkt 12.2.2. do 12.2.5, wadium powinno być sporządzone adekwatnie do formy, w której jest wnoszone i winno zawierać następujące elementy:
12.5.1. Nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji poręczenia (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) lub poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib,
12.5.2. Określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją lub poręczeniem,
12.5.3. Kwotę gwarancji lub poręczenia,
12.5.4. Termin ważności wadium,
12.5.5. Zobowiązanie gwaranta bądź poręczyciela do: zapłacenia kwoty wadium na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano:
a) Odmówił podpisania umowy sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
d) za wezwanie Zamawiającego nie uzupełnił z przyczyn leżących po jego stronie oświadczeń lub dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania.
12.6. Zwrot wadium oraz sytuacja jego ewentualnego zatrzymania uregulowana jest w art. 46 Ustawy.

opis_war:
8. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
8.1 Posiadają uprawnienia do wykonywania działalności lub czynności, w zakresie objętym niniejszym zamówieniem.
8.2. Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia, a w szczególności:

a) wykonali należycie w ciągu ostatnich 5 lat przed wszczęciem niniejszego postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jedno zamówienie o podobnej złożoności i wartości, jak w niniejszym zamówieniu; Zamawiający za podobne będzie rozumiał takie zamówienie, których przedmiotem było wykonanie:
- roboty o podobnej złożoności, rozumie roboty dotyczące budowy kompletnej oczyszczalni ścieków we wszystkich branżach występujących w projekcie budowlanym oraz rozruchem technologicznym i przekazaniem obiektu do użytkowania.
- roboty o podobnej wartości, rozumie roboty o wartości nie mniejszej niż 4 mln zł brutto (w przypadku Wykonawców zagranicznych Zamawiający dokona przeliczenia waluty obcej na PLN według średniego kursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski na dzień otwarcia ofert),

8.3 Dysponują osobami, które posiadają uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi stosownie do branż wynikających z projektu budowlanego, przepisów prawa budowlanego i zakresu niniejszego zamówienia,

8.4 Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, a w szczególności:
a) posiadają wolne środki finansowe lub posiadają zdolność kredytową na kwotę nie mniejszą niż 1,0 mln PLN (w przypadku Wykonawców zagranicznych Zamawiający wymaga posiadania środków finansowych lub zdolności kredytowej o równowartości 1,0 mln PLN; Zamawiający dokona przeliczenia waluty obcej na PLN według średniego kursu ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski na dzień otwarcia ofert),
b) są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż 1 mln PLN i zadeklarują utrzymanie tego ubezpieczenia co najmniej przez okres do zakończenia i odbioru inwestycji.

8.5 Nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 Ustawy.
Zamawiający, na podstawie złożonych przez Wykonawcę dokumentów, dokona oceny spełniania warunków podmiotowych według formuły (spełnia - nie spełnia).
Niespełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Ofertę Wykonawcy wykluczonego z postępowania uznaje się za odrzuconą.

inf_osw:
9. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu

9.1. W celu potwierdzenia spełniania warunków Wykonawcy zobowiązani są do przedstawienia w ofercie następujących oświadczeń i dokumentów:
9.1.1. Podpisane oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wzór: Załącznik Nr 1, Załącznik Nr 2 (2A lub 2B).
9.1.2. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
9.1.3. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego, potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
9.1.4. Aktualne zaświadczenie oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenie że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
9.1.5. Dla osób wskazanych w ofercie do kierowania robotami budowlanymi oraz osoby wskazanej do pełnienia funkcji kierownika budowy - uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w zakresie wymaganym ustawą Prawo budowlane wraz z aktualnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego, o którym mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane (tj. Dz.U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118, Nr 170, poz. 1217, z 2007 r. Nr 88, poz. 587, Nr 99, poz. 665, Nr 191, poz. 1373, Nr 247, poz. 1844, z 2008 r. Nr 145, poz. 914, Nr 199, poz. 1227, Nr 206, poz. 1287, Nr 210, poz. 1321, Nr 227, poz. 1505) - wzór: Załącznik Nr 4.
9.1.6. Wykaz robót budowlanych wykonanych przez Wykonawcę w ciągu ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością robotom budowlanym stanowiącym przedmiot niniejszego zamówienia (por. pkt. 8.2. lit. a) - wzór: Załącznik Nr 3.
9.1.7. Opinie dotyczące jakości robót wymienionych w Załączniku Nr 3, wystawione przez zamawiających te roboty.
9.1.8. Harmonogram rzeczowo-finansowy zgodny z Załącznikiem Nr 5
9.1.9. Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, w którym Wykonawca posiada rachunek, potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
9.1.10. Polisa ubezpieczeniowa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej we wskazanej wysokości.

9.2. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt 9.1.2., 9.1.3, 9.1.4. składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
9.2.1. Nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
9.2.2. Nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu
9.2.3. Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentu/-ów, o których mowa w pkt. 9.2., zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

9.3. Zamawiający wymaga w stosunku do Wykonawców (partnerów) ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (składających wspólną ofertę, np. konsorcjów, spółek cywilnych), aby:
9.3.1. Każdy z Wykonawców oddzielnie udokumentował, że posiada uprawnienia do wykonywania działalności lub czynności w zakresie powierzonym mu do wykonania, w ramach niniejszego zamówienia.
9.3.2. Wykonawcy udokumentowali, że łącznie spełniają wymagane warunki w zakresie wymaganej wiedzy i doświadczenia, dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia oraz potencjału ekonomicznego, finansowego zapewniającego wykonanie zamówienia.
9.3.3. Każdy z Wykonawców oddzielnie udokumentował, że nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 Ustawy (Załącznik Nr 1).
9.3.4. Ustanowiły Pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo musi wynikać z umowy lub innej czynności prawnej, mieć formę pisemną, a fakt ustanowienia Pełnomocnika musi wynikać z załączonych do oferty dokumentów (dołączone pełnomocnictwo).
9.4. W celu potwierdzenia spełniania warunków Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia zobowiązani są do przedstawienia w ofercie następujących oświadczeń i dokumentów:
9.4.1. Oświadczenie z art. 24 ust. 1 i 2 Ustawy - wzór: Załącznik Nr 1 - podpisane przez Pełnomocnika.
9.4.2. Oświadczenie z art. 22 ust. 1 i pkt 2 i 3 Ustawy - wzór: Załącznik Nr 2A lub 2B - podpisane przez każdego Wykonawcę ubiegającego się wspólnie o udzielenie zamówienia z osobna.
9.4.3. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert - dotyczący każdego Wykonawcy z osobna, pośród Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia z osobna.
9.4.4. Wykaz robót budowlanych wykonanych przez Wykonawcę - podmiot (partnerów) ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia - w ciągu ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością robotom budowlanym stanowiącym przedmiot niniejszego zamówienia - wzór: Załącznik Nr 3 - dla wszystkich podmiotów wspólnie - podpisany przez Pełnomocnika.
9.4.5. Opinie dotyczące jakości robót wymienionych w Załącznik Nr 3, wystawione przez zamawiających te roboty, dla Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia.
9.4.6. Harmonogram rzeczowo-finansowy zgodnie z załącznikiem Nr 5
9.4.7. Dla osób wskazanych w ofercie do kierowania robotami budowlanymi oraz osoby wskazanej do pełnienia funkcji kierownika budowy - uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w zakresie wymaganym ustawą Prawo budowlane wraz z aktualnym zaświadczeniem o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego, o którym mowa w ustawie - Prawo budowlane.
9.4.8. Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, w którym Wykonawca posiada rachunek, potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. na podmiot (partnera) ubiegającego się wspólnie o udzielenie zamówienia (wartość potencjału podmiotów występujących wspólnie będzie sumowana ) ;
9.4.9. Polisa ubezpieczeniowa, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, ze Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej we wymaganej wysokości. W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, wartość polis wykonawców występujących wspólnie będzie sumowana.
9.5 W przypadku, gdy oferta wspólnie występujących Wykonawców zostanie wybrana,
Zamawiający wymaga, by przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia
publicznego przedłożono umowę regulującą ich współpracę. Umowę taka może
zostać także załączona do oferty.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.dobromierz.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
GMINA DOBROMIERZ
58-170 Dobromierz
Plac Wolności 24

Data składania wniosków, ofert: 19/05/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
GMINA DOBROMIERZ
58-170 Dobromierz
Plac Wolności 24

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Norweski Mechanizm Finansowy

Kody CPV:
452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452331402 (Roboty drogowe)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453400002 (Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego)

Podobne przetargi

220980 / 2013-06-10 - Inny: Spółka Komunalna prawa handlowego

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie Sp. z o.o. - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Przebudowa i modernizacja ciągów technologicznych oczyszczalni ścieków. Modernizacja obiektów technologicznych, wymiana elementów metalowych i instalacji oświetlenia na istniejących pomostach reaktora biologicznego i Pompowni ścieków. Modernizacja zbiornika fekaliów na istniejącej oczyszczalni ścieków w Głogowie

241624 / 2014-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Bardo - Bardo (dolnośląskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w Gminie Bardo dla miejscowości Grochowa, Brzeźnica, Opolnica, Potworów, Dębowina

96046 / 2012-03-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Długołęka - Mirków (dolnośląskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Zamówienie uzupełniające do umowy na roboty budowlane polegające na przebudowie i rozbudowie oczyszczalni ścieków w miejscowości Mirków, Gmina Długołęka-etap II.

323814 / 2009-09-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych związanych z budową biologiczno-mechanicznej oczyszczalni ścieków wraz z przebudową istniejącego systemu kanalizacji sanitarnej na terenie Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Krzyżowicach ul. Główna 2, gmina Kobierzyce.

363268 / 2013-09-09 - Podmiot prawa publicznego

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie Sp. z o.o. - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Modernizacja oczyszczalni ścieków w Głogowie polegająca na przebudowie węzła gospodarki osadowej i gazowej, reaktora biologicznego oraz zbiornika fekaliów.

62136 / 2015-03-19 - Podmiot prawa publicznego

HYDRO-TECH SP. Z O. O. - Nowogrodziec (dolnośląskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Nowogrodźcu - budowa automatycznej zlewni ścieków dowożonych oraz zbiornika wyrównawczego

190776 / 2014-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Bardo - Bardo (dolnośląskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w Gminie Bardo dla miejscowości Grochowa, Brzeźnica, Opolnica, Potworów, Dębowina

79782 / 2012-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Długołęka - Mirków (dolnośląskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Zamówienie uzupełniajace do umowy na roboty budowlane polegające na przebudowie i rozbudowie oczyszczalni ścieków w miejscowości Mirków, Gmina Długołęka - etap II.

478506 / 2013-11-22 - Podmiot prawa publicznego

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie Sp. z o.o. - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Modernizacja oczyszczalni ścieków w Głogowie polegająca na przebudowie węzła gospodarki osadowej i gazowej, reaktora biologicznego oraz zbiornika fekaliów

17156 / 2015-01-23 - Administracja samorzÄ…dowa

HYDRO-TECH SP. Z O. O. - Nowogrodziec (dolnośląskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Nowogrodźcu - budowa automatycznej zlewni ścieków dowożonych oraz zbiornika wyrównawczego

161867 / 2009-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Bardo - Bardo (dolnośląskie)
CPV: 452521274 (Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków)
Budowa kanalizacji sanitarnej we wsi Przyłęk oraz ulicy Fabrycznej w Bardzie wraz z budową oczyszczalni ścieków we wsi Przyłęk