Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

87706 / 2013-03-04 - Inny: jednostka organizacyjna województwa małopolskiego / Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie (Kraków)

Zakup usługi organizacji i przeprowadzenia kursu pn. Kurs transportu osób na zorganizowanych terenach narciarskich w ramach realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

Opis zamówienia

1/. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na organizacji i realizacji kursu pn. Kurs transportu osób na zorganizowanych terenach narciarskich, wymagany do nadania uprawnień ratownika narciarskiego, dla 10 uczniów Zespołu Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie - Szkoły Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych nr 3 w Krakowie, os. Teatralne 4a, w ramach realizacji projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.


2/. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia do obowiązków Wykonawcy należy zapewnienie noclegów, wyżywienia, zrealizowanie wykładów i ćwiczeń według autorskiego programu szkolenia oraz sprawdzenie przed egzaminem zaświadczeń lekarskich wszystkich uczestników kursu o braku przeciwwskazań do wzięcia udziału w egzaminie wstępnym na stoku narciarskim i udziału w Kursie transportu osób na zorganizowanych terenach narciarskich.

3/. Do obowiązków Wykonawcy należy również zapewnienie:
a. wykładowców zajęć teoretycznych i trenerów zajęć ćwiczeniowych, posiadających uprawnienia i doświadczenie w prowadzeniu kursów z tematu objętego przedmiotową umową,
b. wyposażenia specjalistycznego w postaci sprzętu stosowanego w ratownictwie górskim (narciarskim) na stoku,
c. materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika kursu, które przechodzą na własność kursanta,
d. organizacji i przeprowadzenia egzaminu wewnętrznego wstępnego i końcowego,
e. ubezpieczenia uczestników kursu NNW do wysokości nie mniejszej niż 10 000 PLN

4/. Ramowy program kursu:
Program kursu musi obejmować minimum 32 godziny zajęć: 8 godzin zajęć teoretycznych i 24 godziny zajęć praktycznych obejmujących: egzamin kwalifikacyjny i ćwiczenia z zakresu transportu (akia, deska kanadyjska) w różnych warunkach terenowych w obrębie stoku narciarskiego oraz zasady bezpiecznego transportu poszkodowanych (w tym transport za skuterem w akii, desce, pulkach), dla każdego uczestnika kursu.

Podana liczba godzin według programu nauczania jest wartością minimalną dla każdego uczestnika kursu. Za godzinę zajęć przyjmuje się godzinę dydaktyczną trwającą 45 minut.


5/. Minimalna tematyka kursu musi obejmować niżej wymienione zagadnienia:

a/ test praktyczny dla kandydatów na kurs tzn. stwierdzenie umiejętności jazdy na nartach umożliwiających bezpieczny transport poszkodowanego ze sprzętem ratowniczym, ewolucje narciarskie (w nomenklaturze Programu Nauczania Narciarstwa Zjazdowego SITN-PZN dające podstawę do oceny niezbędnych umiejętności narciarskich:
pług (w tym pług do zatrzymania na stoku), łuki płużne (mogą być po wyznaczonym torze), ześlizg boczny i skośny, umiejętność przejścia z jazdy pługiem do ześlizgu i na odwrót, jazda terenowa (dowolna));
b/zimowe środki ewakuacji z terenów narciarskich (akia, sanie kanadyjskie, skuter + pulki), transport środków ewakuacyjnych,
przygotowanie środków ewakuacji do działań ratowniczych;
c/procedury postępowania przy zgłoszeniu wypadku narciarskiego:
przyjęcie zgłoszenia, przygotowanie środków ewakuacji i sprzętu
stosownego do zgłoszenia, dotarcie na miejsce wypadku, zabezpieczenie miejsca wypadku i środków ewakuacji, wywiad z poszkodowanym, ustalenie rodzaju obrażeń i udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy, transport poszkodowanego do miejsca przekazania jednostkom systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego;
d/zagadnienia prawne: Ustawa o bezpieczeństwie w górach, Rozporządzenia wykonawcze, Ustawa o ratownictwie medycznym;
e/ wykorzystanie mechanicznych środków transportu: skutery, quady
f/ zasady współpracy ze śmigłowcami ratowniczymi (TOPR, LPR) - zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca, współpraca z załogą śmigłowca przy przekazywaniu poszkodowanego na pokład;
g/organizacja pracy zespołu ratowniczego na zorganizowanym terenie
narciarskim, w tym: desmurgia - specyfika zakładania opatrunków unieruchamiających w warunkach zimowych, ćwiczenia z zakresu transportu (akia, deska kanadyjska) w różnych warunkach terenowych, zasady bezpiecznego transportu poszkodowanych - transport za skuterem w akii, desce, pulkach;
h/ karta i rejestr wypadków.

6/. Czas trwania kursu: Łącznie godzin 32, w tym co najmniej 8 godzin zajęć teoretycznych i 24 godziny ćwiczeń dla każdego uczestnika kursu.


7/. Liczba uczestników kursu: 10 osób. Zajęcia teoretyczne planowane są w jednej grupie 10 - osobowej, natomiast zajęcia ćwiczeniowe w formie zajęć z instruktorem dla każdego uczestnika kursu.
Rekrutację na kurs prowadzi Zamawiający. Wykonawca otrzyma listę uczestników po podpisaniu umowy. Uczestnicy kursu we własnym zakresie wyposażą się w sprzęt i ubiór narciarski (narty, kijki, buty narciarskie, gogle, kaski, kurtkę i spodnie narciarskie, czapkę i rękawice, bieliznę termiczną).

8/. Czas realizacji: do 15 kwietnia 2013 roku. Kurs powinien zostać zorganizowany w czasie wolnym od nauki szkolnej, od czwartku do niedzieli w jednym tygodniu. Umowa będzie realizowana: w części teoretycznej - w siedzibie Wykonawcy, a w części praktycznej - w warunkach naturalnych, na stoku narciarskim, w miejscu oddalonym minimum 80 km maksimum 150 km od siedziby Zamawiającego. Szczegółowy harmonogram realizacji przedmiotu zamówienia zostanie ustalony z Przedstawicielem Zamawiającego - Liderem Szkolnym po podpisaniu umowy.

9/. Szczegółowe wymagania dotyczące zakwaterowania:

Przedmiotem zamówienia jest organizacja łącznie 30 noclegów dla grupy 10 osób, w terminie trwania kursu. Każdy uczestnik skorzysta z 3 noclegów.

Zakwaterowanie:
Wykonawca zapewni zakwaterowanie grupy w jednym obiekcie położonym nie dalej niż 500 metrów od miejsca prowadzonych zajęć, w budynku stacjonarnym, spełniającym min. wymagania:
- stołówka mieszcząca się w budynku zakwaterowania, bądź nie dalej niż 100 m od niego,
- pokoje z dostępem do węzła higieniczno-sanitarnego.
Wyposażenie łazienki: kabina natryskowa, umywalka z blatem lub półka, wc, lustro, gniazdko elektryczne, pojemnik na śmieci, brak ograniczeń w korzystaniu z ciepłej wody,
Minimalne wyposażenie pokoi: łóżko/łóżka (w ilości odpowiadającej nazwie pokoju), pościel, nocny stolik lub półka przy każdym miejscu do spania, szafa lub zabudowana wnęka garderobiana, stół/biurko, krzesło lub inny mebel do siedzenia, wieszak, oświetlenie.
Obiekt czysty, wyposażony w sprawne urządzenia sanitarne i techniczne.

10/. Szczegółowe wymagania związane z wyżywieniem:

Do obowiązków Wykonawcy należy zapewnienie uczestnikom kursu wyżywienia (zapewniającego pokrycie zapotrzebowania kalorycznego uczestników kursu przy zwiększonym wydatkowaniu energii), w tym łącznie w trakcie trwania zamówienia: 40 śniadań, 40 obiadów i 40 kolacji. Przyjazd grupy planowany jest w pierwszym dniu ok. 9.00 w porze śniadania, natomiast wyjazd następuje w ostatnim dniu po kolacji.

Wyżywienie:
- śniadanie - chleb, bułka, masło, wędlina lub kiełbasa/parówka na ciepło, ser żółty lub biały, dżem lub miód, herbata, kawa, sok lub woda mineralna 0,3l.
- obiad - zupa z dodatkiem ryżu, ziemniaków lub makaronu, danie główne: ziemniaki lub ryż lub kluski, mięso i surówka, sok owocowy 0,3l lub herbata lub kawa,
- kolacja - chleb, bułka, masło, wędlina lub kiełbasa/parówka na ciepło, ser żółty lub biały, dżem lub miód, herbata, kawa, sok lub woda mineralna 0,3l.

11/. W ramach promocji przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest także do:
a/. oznakowania sal, w których będą odbywały się zajęcia teoretyczne, zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
b/. informowania uczestników kursu o fakcie współfinansowania zajęć ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
c/. stosowania na wszystkich dokumentach w trakcie wykonywania przedmiotowego zamówienia znaków takich jak: logo POKL, logo Unii Europejskiej wraz z odwołaniem do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego, logo Województwa Małopolskiego, logo projektu, hasło promocyjne POKL.
Wzór papieru firmowego zostanie udostępniony przez Zamawiającego niezwłocznie po podpisaniu umowy.
Zamawiający po zakończeniu kursu przeprowadzi jego ewaluację za pomocą anonimowych ankiet ewaluacyjnych i wyda zaświadczenie o ukończeniu kursu.
12/. Wykonawca po zakończeniu kursu przedstawi Zamawiającemu następujące dokumenty, zatwierdzone przez przedstawiciela Wykonawcy:
a/. listę obecności z własnoręcznymi podpisami uczestników kursu w każdym dniu kursu,
b/. program kursu oraz dziennik zajęć,
c/. protokół z egzaminu wewnętrznego,
d/. potwierdzenie odbioru materiałów szkoleniowych wraz z jednym egzemplarzem materiałów,
e/. informację o zrealizowaniu usługi wraz z fakturą VAT,
f/. zaświadczenia o ukończeniu kursu i zdobyciu uprawnień ratownika narciarskiego wraz z listą odbioru zaświadczeń o ukończeniu kursu.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 87706

Data publikacji: 2013-03-04

Nazwa:
Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie

Ulica: os. Teatralne 4a

Numer domu: 4a

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31-945

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 12 6442872, 501642173

Numer faxu: 12 6449997

Adres strony internetowej: www.sppsmis3.edu.pl

Regon: 12146431000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: jednostka organizacyjna województwa małopolskiego

Inny rodzaj zamawiającego:
jednostka organizacyjna województwa małopolskiego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zakup usługi organizacji i przeprowadzenia kursu pn. Kurs transportu osób na zorganizowanych terenach narciarskich w ramach realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1/. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na organizacji i realizacji kursu pn. Kurs transportu osób na zorganizowanych terenach narciarskich, wymagany do nadania uprawnień ratownika narciarskiego, dla 10 uczniów Zespołu Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie - Szkoły Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych nr 3 w Krakowie, os. Teatralne 4a, w ramach realizacji projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.


2/. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia do obowiązków Wykonawcy należy zapewnienie noclegów, wyżywienia, zrealizowanie wykładów i ćwiczeń według autorskiego programu szkolenia oraz sprawdzenie przed egzaminem zaświadczeń lekarskich wszystkich uczestników kursu o braku przeciwwskazań do wzięcia udziału w egzaminie wstępnym na stoku narciarskim i udziału w Kursie transportu osób na zorganizowanych terenach narciarskich.

3/. Do obowiązków Wykonawcy należy również zapewnienie:
a. wykładowców zajęć teoretycznych i trenerów zajęć ćwiczeniowych, posiadających uprawnienia i doświadczenie w prowadzeniu kursów z tematu objętego przedmiotową umową,
b. wyposażenia specjalistycznego w postaci sprzętu stosowanego w ratownictwie górskim (narciarskim) na stoku,
c. materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika kursu, które przechodzą na własność kursanta,
d. organizacji i przeprowadzenia egzaminu wewnętrznego wstępnego i końcowego,
e. ubezpieczenia uczestników kursu NNW do wysokości nie mniejszej niż 10 000 PLN

4/. Ramowy program kursu:
Program kursu musi obejmować minimum 32 godziny zajęć: 8 godzin zajęć teoretycznych i 24 godziny zajęć praktycznych obejmujących: egzamin kwalifikacyjny i ćwiczenia z zakresu transportu (akia, deska kanadyjska) w różnych warunkach terenowych w obrębie stoku narciarskiego oraz zasady bezpiecznego transportu poszkodowanych (w tym transport za skuterem w akii, desce, pulkach), dla każdego uczestnika kursu.

Podana liczba godzin według programu nauczania jest wartością minimalną dla każdego uczestnika kursu. Za godzinę zajęć przyjmuje się godzinę dydaktyczną trwającą 45 minut.


5/. Minimalna tematyka kursu musi obejmować niżej wymienione zagadnienia:

a/ test praktyczny dla kandydatów na kurs tzn. stwierdzenie umiejętności jazdy na nartach umożliwiających bezpieczny transport poszkodowanego ze sprzętem ratowniczym, ewolucje narciarskie (w nomenklaturze Programu Nauczania Narciarstwa Zjazdowego SITN-PZN dające podstawę do oceny niezbędnych umiejętności narciarskich:
pług (w tym pług do zatrzymania na stoku), łuki płużne (mogą być po wyznaczonym torze), ześlizg boczny i skośny, umiejętność przejścia z jazdy pługiem do ześlizgu i na odwrót, jazda terenowa (dowolna));
b/zimowe środki ewakuacji z terenów narciarskich (akia, sanie kanadyjskie, skuter + pulki), transport środków ewakuacyjnych,
przygotowanie środków ewakuacji do działań ratowniczych;
c/procedury postępowania przy zgłoszeniu wypadku narciarskiego:
przyjęcie zgłoszenia, przygotowanie środków ewakuacji i sprzętu
stosownego do zgłoszenia, dotarcie na miejsce wypadku, zabezpieczenie miejsca wypadku i środków ewakuacji, wywiad z poszkodowanym, ustalenie rodzaju obrażeń i udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy, transport poszkodowanego do miejsca przekazania jednostkom systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego;
d/zagadnienia prawne: Ustawa o bezpieczeństwie w górach, Rozporządzenia wykonawcze, Ustawa o ratownictwie medycznym;
e/ wykorzystanie mechanicznych środków transportu: skutery, quady
f/ zasady współpracy ze śmigłowcami ratowniczymi (TOPR, LPR) - zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca, współpraca z załogą śmigłowca przy przekazywaniu poszkodowanego na pokład;
g/organizacja pracy zespołu ratowniczego na zorganizowanym terenie
narciarskim, w tym: desmurgia - specyfika zakładania opatrunków unieruchamiających w warunkach zimowych, ćwiczenia z zakresu transportu (akia, deska kanadyjska) w różnych warunkach terenowych, zasady bezpiecznego transportu poszkodowanych - transport za skuterem w akii, desce, pulkach;
h/ karta i rejestr wypadków.

6/. Czas trwania kursu: Łącznie godzin 32, w tym co najmniej 8 godzin zajęć teoretycznych i 24 godziny ćwiczeń dla każdego uczestnika kursu.


7/. Liczba uczestników kursu: 10 osób. Zajęcia teoretyczne planowane są w jednej grupie 10 - osobowej, natomiast zajęcia ćwiczeniowe w formie zajęć z instruktorem dla każdego uczestnika kursu.
Rekrutację na kurs prowadzi Zamawiający. Wykonawca otrzyma listę uczestników po podpisaniu umowy. Uczestnicy kursu we własnym zakresie wyposażą się w sprzęt i ubiór narciarski (narty, kijki, buty narciarskie, gogle, kaski, kurtkę i spodnie narciarskie, czapkę i rękawice, bieliznę termiczną).

8/. Czas realizacji: do 15 kwietnia 2013 roku. Kurs powinien zostać zorganizowany w czasie wolnym od nauki szkolnej, od czwartku do niedzieli w jednym tygodniu. Umowa będzie realizowana: w części teoretycznej - w siedzibie Wykonawcy, a w części praktycznej - w warunkach naturalnych, na stoku narciarskim, w miejscu oddalonym minimum 80 km maksimum 150 km od siedziby Zamawiającego. Szczegółowy harmonogram realizacji przedmiotu zamówienia zostanie ustalony z Przedstawicielem Zamawiającego - Liderem Szkolnym po podpisaniu umowy.

9/. Szczegółowe wymagania dotyczące zakwaterowania:

Przedmiotem zamówienia jest organizacja łącznie 30 noclegów dla grupy 10 osób, w terminie trwania kursu. Każdy uczestnik skorzysta z 3 noclegów.

Zakwaterowanie:
Wykonawca zapewni zakwaterowanie grupy w jednym obiekcie położonym nie dalej niż 500 metrów od miejsca prowadzonych zajęć, w budynku stacjonarnym, spełniającym min. wymagania:
- stołówka mieszcząca się w budynku zakwaterowania, bądź nie dalej niż 100 m od niego,
- pokoje z dostępem do węzła higieniczno-sanitarnego.
Wyposażenie łazienki: kabina natryskowa, umywalka z blatem lub półka, wc, lustro, gniazdko elektryczne, pojemnik na śmieci, brak ograniczeń w korzystaniu z ciepłej wody,
Minimalne wyposażenie pokoi: łóżko/łóżka (w ilości odpowiadającej nazwie pokoju), pościel, nocny stolik lub półka przy każdym miejscu do spania, szafa lub zabudowana wnęka garderobiana, stół/biurko, krzesło lub inny mebel do siedzenia, wieszak, oświetlenie.
Obiekt czysty, wyposażony w sprawne urządzenia sanitarne i techniczne.

10/. Szczegółowe wymagania związane z wyżywieniem:

Do obowiązków Wykonawcy należy zapewnienie uczestnikom kursu wyżywienia (zapewniającego pokrycie zapotrzebowania kalorycznego uczestników kursu przy zwiększonym wydatkowaniu energii), w tym łącznie w trakcie trwania zamówienia: 40 śniadań, 40 obiadów i 40 kolacji. Przyjazd grupy planowany jest w pierwszym dniu ok. 9.00 w porze śniadania, natomiast wyjazd następuje w ostatnim dniu po kolacji.

Wyżywienie:
- śniadanie - chleb, bułka, masło, wędlina lub kiełbasa/parówka na ciepło, ser żółty lub biały, dżem lub miód, herbata, kawa, sok lub woda mineralna 0,3l.
- obiad - zupa z dodatkiem ryżu, ziemniaków lub makaronu, danie główne: ziemniaki lub ryż lub kluski, mięso i surówka, sok owocowy 0,3l lub herbata lub kawa,
- kolacja - chleb, bułka, masło, wędlina lub kiełbasa/parówka na ciepło, ser żółty lub biały, dżem lub miód, herbata, kawa, sok lub woda mineralna 0,3l.

11/. W ramach promocji przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest także do:
a/. oznakowania sal, w których będą odbywały się zajęcia teoretyczne, zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
b/. informowania uczestników kursu o fakcie współfinansowania zajęć ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
c/. stosowania na wszystkich dokumentach w trakcie wykonywania przedmiotowego zamówienia znaków takich jak: logo POKL, logo Unii Europejskiej wraz z odwołaniem do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego, logo Województwa Małopolskiego, logo projektu, hasło promocyjne POKL.
Wzór papieru firmowego zostanie udostępniony przez Zamawiającego niezwłocznie po podpisaniu umowy.
Zamawiający po zakończeniu kursu przeprowadzi jego ewaluację za pomocą anonimowych ankiet ewaluacyjnych i wyda zaświadczenie o ukończeniu kursu.
12/. Wykonawca po zakończeniu kursu przedstawi Zamawiającemu następujące dokumenty, zatwierdzone przez przedstawiciela Wykonawcy:
a/. listę obecności z własnoręcznymi podpisami uczestników kursu w każdym dniu kursu,
b/. program kursu oraz dziennik zajęć,
c/. protokół z egzaminu wewnętrznego,
d/. potwierdzenie odbioru materiałów szkoleniowych wraz z jednym egzemplarzem materiałów,
e/. informację o zrealizowaniu usługi wraz z fakturą VAT,
f/. zaświadczenia o ukończeniu kursu i zdobyciu uprawnień ratownika narciarskiego wraz z listą odbioru zaświadczeń o ukończeniu kursu.

Kody CPV:
805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
552700003 (Usługi świadczone przez placówki oferujące wyżywienie i miejsca noclegowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/04/2013

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Potencjał techniczny:
Za spełniających warunek dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym Zamawiający uzna Wykonawców, którzy dysponują górskim sprzętem ratowniczym: skuter śnieżny 1 sztuka, quad 1 sztuka, nosze ratownicze (akia 1 sztuka, pulki 1 sztuka, deska kanadyjska 1 sztuka), plecaki ratownicze 2 sztuki ze standardowym wyposażeniem, zapewniającym przeprowadzenie ćwiczeń w grupie 10 osobowej.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Za spełniających warunek dysponowania odpowiednim osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Zamawiający uzna Wykonawców, którzy dysponują minimum czterema instruktorami, posiadającymi aktualną certyfikację wiedzy i umiejętności w zakresie ratownictwa górskiego - zgodnie z Ustawą z 18.08.2011 o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich oraz Ustawą z 08.10.2006 o Państwowym Ratownictwie Medycznym

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
szczegółowy program kursu, szczegółowy opis ośrodka, w którym zostaną zakwaterowani uczestnicy kursu, opis świadczeń (menu) dla uczestnika. Wskazane jest, aby opis uzupełniony był zdjęciami, folderami, prospektami obrazującymi zawarte w opisie szczegółowe dane placówki.

inne_dokumenty:
I) UWAGI do sekcji III.4).
zapis III 4.2). Tiret drugi winien brzmieć: Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, Wykonawca winien przedłożyć również: 1/.Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy Pzp tj. w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. nr 50, poz. 331 z późn. zm.) albo informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej. 2/. Dowód dysponowania zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia w przypadku polegania na zdolnościach innych podmiotów, zgodnie z art. 26 ust. 2b ustawy, w szczególności pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia wraz z wykazaniem, że zobowiązanie to zostało podpisane przez osoby uprawnione (np. dokumenty rejestrowe, pełnomocnictwa) - jeżeli dotyczy. 3/. Pełnomocnictwo - do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu albo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu i zawarcia umowy, jeżeli osoba reprezentująca Wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie została wskazana jako upoważniona do jego reprezentacji we właściwym rejestrze lub w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza w uzasadnionych sytuacjach (np. trudności w rekrutacji uczestników kursu, zdarzenie losowe, niedyspozycja zdrowotna uczestnika lub kadry szkolącej, niesprzyjające warunki atmosferyczne) możliwość przedłużenia realizacji zamówienia do 30 kwietnia 2013r.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.sppsmis3.edu.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie, os. Teatralne 4a, 31-945 Kraków pok. nr 102a

Data składania wniosków, ofert: 12/03/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 12:15

Miejsce składania:
Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie, os. Teatralne 4a, 31-945 Kraków pok. nr 213

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego za pośrednictwem Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 9.2; Projekt Systemowy Województwa Małopolskiego Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

263521 / 2014-12-23 - Inny: jednostka organizacyjna powiatu wielickiego

Biuro Obsługi Placówek Oświatowych Powiatu - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Świadczenie usług szkoleniowych i konsultacyjnych w roku szkolnym 2014/2015 w ramach projektu Centrum Rozwoju Edukacji w Powiecie Wielickim - edycja 2

526 / 2010-01-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Wykonanie usług dostosowawczych (customizacyjnych) oraz szkoleniowych przy realizacji projektu w obszarze wdrożenia narzędzia do zarządzania procesami w Wojewódzkim Urzędzie Pracy (WUP) w Krakowie.

96637 / 2014-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Kraków (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Przeprowadzenie zajęć na warsztatach dla pracowników poradni psychologiczno -pedagogicznych w ramach projektu DiAMEnT.

273390 / 2012-07-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Bochnia (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Zorganizowanie integracyjnego kursu języka migowego w ramach projektu pn. Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim

94206 / 2011-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla uczestników projektu systemowego pt. SZANSA NA AKTYWNOŚĆ Program aktywizacji społecznej i zawodowej mieszkańców miasta Nowy Targ

261742 / 2008-12-15 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Ekonomiczny - Kraków (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Przeprowadzenie zajęć w języku angielskim z przedmiotu Risk Management (w ilości 18 godz.) K-DZP-252-102/08.

276230 / 2011-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czorsztynie z siedzibą w Maniowach - Maniowy (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Usługi w zakresie szkoleń dla 2 osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie systemowym Aktywni na maksa

131022 / 2014-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla uczestników projektu systemowego pt. SZANSA NA AKTYWNOŚĆ Program aktywizacji społecznej i zawodowej mieszkańców miasta Nowy Targ

221061 / 2014-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla pracowników wybranych urzędów miast i gmin w zakresie realizacji zadań naprawczych wynikających z Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego, w szczególności do przygotowania i wdrożenia programów ograniczenia niskiej emisji

103130 / 2013-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Funduszy Europejskich - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
PCFE.272.12.2013 Przeprowadzenie szkolenia z zakresu ochrony roślin dla uczestników projektu realizowanego przez Zamawiającego (pn.: Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce)

370270 / 2012-09-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Na wykonanie usługi: Przygotowania i realizacji usługi szkoleniowej w ramach Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie pn. Przemoc Kradnie Życie dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu.

19523 / 2013-02-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Chrzanowski - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
ZORGANIZOWANIE SZKOLEŃ SPECJALISTYCZNYCH DLA PRACOWNIKÓW STAROSTWA POWIATOWEGO W CHRZANOWIE REALIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU PODNIESIENIE JAKOŚCI I DOSTĘPNOŚCI USŁUG PUBLICZNYCH ŚWIADCZONYCH PRZEZ STAROSTWO POWIATOWE W CHRZANOWIE REALIZOWANEGO W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI, PRIORYTET V - DOBRE RZĄDZENIE, DZIAŁANIE 5.2 - WZMOCNIENIE POTENCJAŁU ADMINISTRACJI SAMORZĄDOWEJ, WSPÓŁFINANSOWANEGO Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.

62600 / 2014-02-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Funduszy Europejskich - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
PCFE.272.13.2014 Przeprowadzenie kursu eksploatacji wybranych maszyn rolniczych dla uczestników projektu pn.: Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

104434 / 2012-04-03 - Inny: jednostka organizacyjna województwa małopolskiego

Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)
Zakup usług organizacji i przeprowadzenia kursu pn. Kurs nurkowania i ratownictwo nurkow w ramach realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce