Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

6728 / 2015-01-12 - Administracja samorządowa / Gmina Brzeźnio (Brzeźnio)

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej w miejscowości Brzeźnio i Bronisławów - Etap II,

Opis zamówienia

1) Opis stanu docelowego oraz cele:
Przedsięwzięcie ma na celu uregulowanie gospodarki wodno - ściekowej gwarantujące odprowadzanie ścieków za pośrednictwem infrastruktury gminnej w układzie grawitacyjno tłocznym wraz z przepompowniami i monitoringiem.

2) OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:

część I przedmiotu zamówienia - Podetap 1
Podetap 1 inwestycji obejmuje następujące elementy:
Kanalizacja sanitarna
1. Przepompownia oczyszczalni ścieków wraz z odcinkiem kanału K1 od przepompowni do S1.2, kanał K1.1 oraz rurociąg tłoczny Rt oczyszczalnia.
2. Zlewnia przepompowni P1, czyli kanał K2 (od studzienki S2 do S2.1) oraz kanał K2.2
( od studzienki S2.1 do S2.25 ) i kanał K2.2.1 (od studzienki S2.7 do S2.13, bez studzienki S2.13, która wykonana zostanie w podetapie 2) i kanał K2.2.1.1 (od studzienki S2.10 do S2.12).
3. Wykonanie monitoringu przepompowni ze stacją operatorską na terenie oczyszczalni ścieków. Zastosowane urządzenia muszą być kompatybilne z urządzeniami zastosowanymi w przepompowni wykonanej w etapie I.
4. Odcinek kanalizacji sanitarnej o długości ok. 679,0 m
5. Rurociąg tłoczny Rt1 - L=242,3 m, Ø125
6. Rurociąg tłoczny Rt oczyszczalnia - L=3,0 m, Ø140

część II przedmiotu zamówienia - Podetap 2
Podetap 2 inwestycji obejmuje następujące elementy:
Kanalizacja sanitarna
1. Zlewnia przepompowni P1, czyli kanał K2 z dopływami ( od studzienki S2.76 do S2.80
i od S2.20 do Sr P3 i P4, bez studzienki S2.76, która zrealizowana zostanie w Etapie I inwestycji)
2. Zlewnia przepompowni P3, czyli kanał K4 z dopływami oraz rurociągiem tłocznym Rt3
3. Odcinek kanalizacji sanitarnej o długości ok. 668,0 m
4. Rurociąg tłoczny Rurociąg tłoczny Rt3 -L=435,6 m, Ø90
5. Zastosowane urządzenia muszą być kompatybilne z urządzeniami zastosowanymi w przepompowni wykonanej w etapie I.


część III przedmiotu zamówienia - Podetap 3
Podetap 3 inwestycji obejmuje następujące elementy:
Kanalizacja sanitarna
1. Zlewnia przepompowni P1, czyli kanał K2 (od studzienki S2.26 do S2.65) oraz odcinek od S2.50 do S1.27, która wykonana zostanie w podetapie 4 inwestycji.
2. Odcinek kanalizacji sanitarnej o długości ok. 997,2 m

Kanalizacja deszczowa
1. Zlewnia kanału Kd3wraz z dopływami (od Sd3.4 do wpięcia do istniejącej kanalizacji deszczowej, bez studzienki Sd3.4, która zostanie wykonana w podetapie 4 inwestycji)
2. Odcinek kanalizacji deszczowej o długości ok. 106,8 m

część IV przedmiotu zamówienia - Podetap 4
Podetap 4 inwestycji obejmuje następujące elementy:
Kanalizacja sanitarna
1. Cześć zlewni kanału , K1. W zakres tej części wchodzą następujące odcinki sieci kanalizacyjnej: K1 od studzienki S1.27 do trójnika za studzienką S1.60, K1.2
z dopływami, K1.3 z dopływami oraz kanały K1.4, K1.5
2. Odcinek kanalizacji sanitarnej o długości ok. 776,0 m


Kanalizacja deszczowa
1. Zlewnia kanału Kd3 wraz dopływami od Sd3.3 do Sd3.7
2. Odcinek kanalizacji deszczowej o długości ok. 81,3 m

Zapisy wspólne dla wszystkich części przedmiotu zamówienia:
Szczegółowy zakres robót zawiera dokumentacja projektowa, przedmiary robót, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, które stanowią załącznik do niniejszej specyfikacji.

Wykonane i zgłaszane odcinki kanałów będą podlegały przeprowadzeniu prób szczelności i spadków wykonywanych techniką video oraz archiwizacji na nośniku cyfrowym ( zgodnie z PN-EN 1610-2002). Z wykonywanych prób wykonawca sporządzi kompletną dokumentację w postaci protokołu na piśmie wraz z załącznikiem pełnego zobrazowania na nośniku cyfrowym (DVD lub pamięci przenośnej).
Na terenie planowanej inwestycji istnieje stary kolektor odwadniający. W chwili budowania nowej sieci należy zapewnić odpływ nieczystości.

Zamawiający przedkłada opinię geotechniczną i dokumentację badań podłoża gruntowego (styczeń 2014) oraz opinię geotechniczną dla uszczegółowienia warunków gruntowo - wodnych (październik 2014), tym samym wyklucza się możliwość udzielenia zamówień dodatkowych związanych z warunkami gruntowo - wodnymi.

3) Ogólne warunki techniczne do wykonania robót:
Średnice kolektorów sanitarnych oraz deszczowych zostały wykazane w projekcie budowlanym
z rozróżnieniem wielkości oraz sposobu wykonania.

Na dzień ogłoszenia postępowania przetargowego Zamawiający posiada prawomocne pozwolenie na budowę dla w/w inwestycji.


Dodatkowe informacje dot. zakresu przedmiotu zamówienia:
a) opracowanie kosztorysów powykonawczych,
b) opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
c) wykonanie inwentaryzacji,
d) uzyskanie wszelkich koniecznych warunków, Decyzji , zgód, opinii oraz uzgodnień
branżowych -w formie pisemnej niezbędnych do zakończenia inwestycji,
e) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje również wykonanie rozruchu przepompowni sieciowych.

Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli jakości robót (m.in. poprzez pobranie próbek materiałów itp.)

2.2. Zapisy dodatkowe dla realizacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej (zapisy wspólne dotyczące wszystkich części przedmiotu zamówienia):
a) Zaprojektowana sieć kanalizacji sanitarnej odprowadzająca ścieki jest zlokalizowana
w pasie dróg gminnych i powiatowych oraz częściowo po terenach działek prywatnych.
b) Zamawiający posiada zgody właścicieli posesji na prowadzenie robót. Obowiązkiem Wykonawcy jest doprowadzenie terenu do stanu pierwotnego. Jeżeli w trakcie wykonywania robót powstaną szkody, ich koszt ponosi Wykonawca robót.
Wykonawca ma obowiązek w trakcie wykonywania robót umożliwić właścicielom i mieszkańcom posesji dojazd do nich, a także zapewnić możliwość przejazdu pozostałym użytkownikom dróg, na których będą prowadzone roboty.

c) Przed rozpoczęciem robót budowlanych na danym terenie Wykonawca zawiadomi skutecznie właścicieli nieruchomości na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem robót o terminach prowadzenia robót i ograniczeniach ruchu kołowego.

d) Przed rozpoczęciem robót budowlanych Wykonawca przedstawi projekt tymczasowej organizacji ruchu, który uzgodni z odpowiednim zarządcą drogi oraz wystąpi o zajęcie pasa drogowego. Koszty związane z zajęciem pasa drogowego na czas prowadzenia robót ponosi wykonawca robót, w tym koszty projektu organizacji ruchu wraz z niezbędnymi uzgodnieniami oraz koszty odwodnienia terenu i odtworzenia nawierzchni.


e) Koszty obsługi geodezyjnej w tym m.in. wytyczenie nowych obiektów w terenie oraz inwentaryzacji powykonawczej, odtworzenie uszkodzonych w trakcie budowy punktów granicznych ponosi wykonawca.

f) Wykonawca przekaże Zamawiającemu dokumenty gwarancyjne na zamontowane maszyny i urządzenia, wystawione przez ich wytwórców oraz podpisaną przez siebie kartę gwarancyjną. Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu gwarancji za wszelkie wady fizyczne zmniejszające wartość użytkową, techniczną i estetyczną wykonanych robót.

g) Szczegółowy zakres robót określają: projekt budowlany, projekty wykonawcze, specyfikacja techniczne wykonania i odbioru robót, opinia geotechniczna i dokumentacja badań podłoża gruntowego, opinia geotechniczna dla uszczegółowienia warunków gruntowo - wodnych stanowiące rozdział III niniejszej siwz.

h) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej, zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami
i normami oraz poleceniami Nadzoru Inwestorskiego i Autorskiego, w tym ochrony środowiska oraz przy zachowaniu przepisów BHP i p.poż., przy maksymalnym ograniczeniu uciążliwości prowadzonych robót. Wykonawca gwarantuje także wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

i) Wykonawca zapewnia materiały i urządzenia niezbędne do wykonania przedmiotu umowy, posiadające aktualne atesty i certyfikaty, świadectwa pozwalające na ich stosowanie. Dokumenty te zobowiązany jest przedłożyć przed rozpoczęciem robót Inspektorowi nadzoru oraz Zamawiającemu w celu uzyskania akceptacji na ich wbudowanie, zamontowanie itp. Transport materiałów na plac budowy oraz dostarczenie i eksploatacja maszyn i urządzeń obciążają Wykonawcę.

j) Wykonawca gwarantuje, że użyte do wykonania obiektów materiały, urządzenia itp. będą nowoczesne, fabrycznie nowe, wysokiej jakości oraz pozbawione będą wad projektowych wykonawczych i materiałowych, a ich elementy stanowić będą nowoczesne i sprawdzone rozwiązania technologiczne i projektowe.

k) Dostarczane urządzenia muszą posiadać Dokumentację Techniczno - Rozruchową.

l) Po zakończeniu robót, ale przed ostatecznym odbiorem przez Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu budowy wraz z terenem przyległym.

m) Wykonawca gwarantuje wykonanie kompletnego przedmiotu umowy zgodnie z warunkami pozwolenia na budowę, itp., warunkami technicznymi wykonania i odbiorów oraz z aktualnie obowiązującymi normami państwowymi, prawem budowlanym i innymi obowiązującymi przepisami oraz dobrą praktyką inżynierską.

n) Wykonawca ma obowiązek sporządzić kompletną dokumentację powykonawczą robót,
w tym dokumentację do celów odbioru końcowego, nadzoru budowlanego, służb sanitarno-epidemiologicznych, służb ochrony środowiska, potrzeb dostawcy energii elektrycznej itp. Wykonawca ma obowiązek uzyskać wszystkie niezbędne dokumenty potwierdzające prawidłowość wykonania robót, przygotować wszystkie kompletne dokumenty, badania, analizy i sprawdzenia.

o) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za uszkodzenie mienia i inne szkody wyrządzone Zamawiającemu, jego podwykonawcom i osobom trzecim o ile wynikają one z działania lub zaniechania Wykonawcy.

p) Wykonawca zapewni od momentu przejęcia placu budowy do chwili podpisania przez Zamawiającego Protokołu Odbioru Końcowego:
- bezpieczeństwo wszystkich osób upoważnionych do przebywania na placu budowy, oraz właścicieli i mieszkańców posesji zgodnie z obowiązującymi przepisami bhp,
- utrzymanie placu budowy i obiektów w należytym porządku,
- ochrony ppoż. placu budowy,
- ochrony mienia znajdującego się na placu budowy,
- wykonania i utrzymania na placu budowy oświetlenia, oznakowania, zapór, przegród, zabezpieczeń.
- niezwłoczne usuwanie zanieczyszczeń i uszkodzeń dróg, dojazdów do placu budowy, placów składowych.

q) Zamawiający zaleca, by Wykonawca zapoznał się z miejscem wykonania przedmiotu zamówienia w celu sprawdzenia warunków i terenu prac będących przedmiotem zamówienia niezbędnych do wyceny prac - stąd wyklucza się roszczenia Wykonawcy
z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania umowy.

2.3. Oferta powinna uwzględniać również następujące koszty:
a) wszelkie koszty związane z realizacją zamówienia wynikające z SIWZ,
b) koszt wykonania robót budowlanych w tym: urządzenia, materiały sprzęt, robocizna, narzuty i dodatki dla Wykonawcy,
c) koszty zatrudnionego personelu,
d) koszty transportu,
e) zabezpieczenie obsługi geodezyjnej prowadzonych robót oraz wznowienie geodezyjne znaków granicznych w przypadku ich naruszenia w trakcie prowadzonych robót,
f) zlecenie nadzorów do właścicieli sieci uzbrojenia terenu,
g) koszty wszelkich robót przygotowawczych, przygotowanie placu budowy,
h) urządzenie terenu budowy, utrzymanie zaplecza budowy i placu budowy (dostawa wody, usuwanie ścieków, wywóz śmieci, organizacja zaplecza socjalnego, oświetlenie, zasilanie w energię elektryczną, telefon, itp.) dozorowanie budowy,
i) wywóz nadmiaru urobku, koszty wywozu i utylizacji odpadów powstałych w wyniku realizacji robót,
j) organizacje ruchu na czas prowadzenia robót,
k) wykonanie dokumentacji powykonawczej (budowlanej i geodezyjnej), łącznie
z naniesieniami zmian do zasobów mapowych, wraz z wersją elektroniczną i uzyskanie potwierdzenia,
l) koszty związane z obsługą i inwentaryzacją geodezyjną wykonywanych robót,
m) koszty związane z odbiorami wykonywanych robót,
n) wykonanie badań powykonawczych tj. badań stopnia zagęszczenia podbudowy na odcinkach dróg i terenach utwardzonych lub innych miejscach wskazanych przez Zamawiającego, a związanych z przedmiotem zamówienia,
o) prac porządkowych,
p) koszty odtworzenia zniszczonych nawierzchni ciągów komunikacyjnych, oraz poniesienie konsekwencji ewentualnych innych szkód powstałych w trakcie prowadzenia robót,
q) przeszkolenie pracowników obsługi wskazanych przez użytkownika,
r) wszystkie koszty ogólne obejmujące: gwarancje, ubezpieczenia, zaplecze budowy, tablice informacyjne, analizy i badania, próby końcowe, przedodbiorowe i odbiorowe, instrukcje eksploatacji i konserwacji, dokumentacje powykonawcze, roboty tymczasowe.
s) koszty związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

W przypadku wygrania przetargu i realizacji robót przy udziale podwykonawców Wykonawca zobowiązany będzie do zawarcia umów z podwykonawcami, zgodnie z postanowieniami ustawy Prawo zamówień publicznych oraz projektu umowy do niniejszego postępowania.

2.4. Obowiązkiem Wykonawcy/przedstawiciela wykonawcy jest uczestnictwo
w uruchomieniu oczyszczalni i systemu kanalizacyjnego.
2.5. W przypadku wyboru oferty jako najkorzystniejszej, Wykonawca zobowiązany będzie do ubezpieczenia budowy od mogących wystąpić szkód, nagłych zdarzeń losowych oraz od odpowiedzialności cywilnej.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przed przystąpieniem do wykonywania przedmiotu zamówienia przedłożył polisy lub inne dokumenty ubezpieczenia, potwierdzające zawarcie ubezpieczenia na okres od dnia rozpoczęcia do dnia ukończenia robót, obejmującego:
- ubezpieczenie robót, urządzeń i sprzętu budowlanego do wysokości 100% umownego wynagrodzenia,
- ubezpieczenie osób trzecich.

2.6. Szczególne obowiązki Wykonawcy i wymagania odnośnie sposobu prowadzenia robót:
a) Uwagi dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia:
Wykonawca wykona przedmiot zamówienia zgodnie dokumentacją projektową na podstawie warunków niniejszego przetargu, z materiałów fabrycznie nowych w I gatunku.
Roboty winny zostać wykonane i ukończone zgodnie z prawem obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności: Prawem Budowlanym, Prawem Ochrony Środowiska, Prawem o Ruchu Drogowym ora z Ustawą o drogach publicznych, Ustawą o odpadach, Ustawą o badaniach i certyfikacji i wymaganiami Zamawiającego, a kierowanie i nadzorowanie robót mogą wykonywać osoby, które posiadają wymagane prawem uprawnienia i są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej.
Szczególną uwagę Wykonawcy muszą również zwrócić na warunki dotyczące zatrudnienia pracowników na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz obowiązek przestrzegania wszystkich przepisów prawnych dotyczących warunków świadczenia pracy dla każdej grupy pracowników.
Wykonawcy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za zbadanie z należytą starannością specyfikacji istotnych warunków zamówienia, oraz za uzyskanie informacji w odniesieniu do każdego i wszelkich warunków i zobowiązań, które w jakikolwiek sposób mogą wpłynąć na wartość lub charakter oferty lub na wykonanie Robót. W przypadku, kiedy Wykonawca zostanie wybrany, żadne żądanie o zmianę ceny ofertowej nie może zostać wniesione na podstawie błędów lub ominięć w świetle powyższych zobowiązań Wykonawcy.
Uznaje się, iż złożenie ofert oznacza, że Wykonawcy zapoznali się ze wszelkimi odpowiednimi ustawami i innymi przepisami prawnymi obowiązującymi w Rzeczypospolitej Polskiej, które mogą w jakikolwiek sposób wpłynąć nań, lub dotyczyć działań i czynności objętych ofertą i wynikającą z niej umową w sprawie zamówienia publicznego.
b) Zastosowane materiały i urządzenia muszą być wykonane zgodnie z Polskimi Normami przenoszącymi europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy wynikające z art. 30 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych:
Europejskie aprobaty techniczne,
Wspólne specyfikacje techniczne,
Polskie Normy przenoszące normy europejskie,
Normy państw członkowskich Unii Europejskiej przenoszące europejskie normy zharmonizowane,
Polskie Normy wprowadzające normy międzynarodowe,
Polskie Normy,
Polskie aprobaty techniczne.

2.7. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca wykona pełną obsługę geodezyjną wraz z inwentaryzacją powykonawczą dla kanalizacji sanitarnej
i deszczowej
2.8. W okresie gwarancji serwisowanie wynikające z wytycznych producenta dla urządzeń, aparatury i rurociągów kanalizacji sanitarnej i deszczowej zapewnia Wykonawca.
2.9. Wykonawca w przypadku uszkodzenia urządzenia, aparatury i rurociągów kanalizacji sanitarnej i deszczowej w okresie gwarancji niezwłocznie usunie zaistniałe uszkodzenia, chyba że nie będzie to możliwe, zapewni wtedy urządzenia zastępcze.
2.10. Wymagany okres rękojmi za wady i gwarancji jakości dla elementów przedmiotu zamówienia wynosi na wykonane roboty (materiały i robociznę, maszyny, urządzenia, aparaturę) i wady wbudowanych materiałów, urządzeń, aparatury i rurociągów kanalizacyjnych - co najmniej 5 lat od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.

Okres rękojmi musi być równy okresowi gwarancji.

2.11. Wykonawca zobowiązany będzie w okresie gwarancji do realizacji corocznych przeglądów gwarancyjnych zapewniających bezusterkową eksploatację obiektu (rozumianego, jako wynikające z dokumentacji projektowej kompletne rurociągi wraz ze studniami, przepompowniami wraz z infrastrukturą w części objętej umową).
2.12. Zabezpieczenie antykorozyjne instalacji, budowli, urządzeń musi zapewniać trwałość w okresie gwarancji i rękojmi wynikającą z funkcjonowania kanalizacji narażonej na kontakt z różnymi elementami ścieków i osadów.
2.13. Jeżeli gdziekolwiek w niniejszej SIWZ (dokumentacji przetargowej tj. opisy techniczne, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót i przedmiary robót) pojawia się nazwa, marka lub typ wskazujący na konkretnego producenta, należy to interpretować, że określenie ma jedynie charakter przykładowy, a Wykonawca sporządzając ofertę może uwzględnić wyrób każdego innego producenta, który jest równoważny tzn. posiada co najmniej takie same lub korzystniejsze parametry wydajnościowe i jakościowe oraz standard wykonania w stosunku do podanych w SIWZ przykładów. Parametry wydajnościowe i jakościowe zostały wskazane w dokumentacji projektowej.

Możliwość zastosowania urządzeń równoważnych uzależniona będzie od ich zgodności ze wszystkimi parametrami określonymi w projekcie i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.

Powyższe zmiany muszą być wykazane w załączonej tabeli Wykaz urządzeń i materiałów równoważnych i dołączone do oferty - załącznik nr 11 do SIWZ. Brak wskazania
w załączniku propozycji zastosowania urządzeń i materiałów równoważnych oznaczać będzie deklarację Wykonawcy, że przedmiot zamówienia zostanie wykonany przy zastosowaniu urządzeń i materiałów przyjętych w projekcie budowlanym. Udowodnienie, że urządzenia
i materiały są równoważne spoczywa na Wykonawcy na etapie składania ofert. Dokumenty potwierdzające równoważność należy załączyć do oferty. (art. 30 ust. 5 ustawy Pzp)

W sytuacji zastosowaniu materiałów i urządzeń równoważnych Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów uwiarygodniających parametry jakościowe, bądź użytkowe tych materiałów lub urządzeń.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do uzyskania informacji odnośnie miejsca zainstalowania i pracy urządzenia równoważnego oraz dokonania oględzin i sprawdzenia jego działania na wskazanym obiekcie.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do oceny równoważności proponowanych rozwiązań.
Zamawiający zastrzega sobie także prawo do korzystania z opinii ekspertów, rzeczoznawców, itp.

Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Każdy Wykonawca może złożyć po 1 ofercie na każdą z części przedmiotu zamówienia.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 6728

Data publikacji: 2015-01-12

Nazwa: Gmina Brzeźnio

Ulica: ul. Wspólna 44

Numer domu: 44

Miejscowość: Brzeźnio

Kod pocztowy: 98-275

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 043 8203026, 043 8203024

Numer faxu: 043 8203671

Adres strony internetowej: www.brzeznio.finn.pl

Regon: 73093443000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej w miejscowości Brzeźnio i Bronisławów - Etap II,

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1) Opis stanu docelowego oraz cele:
Przedsięwzięcie ma na celu uregulowanie gospodarki wodno - ściekowej gwarantujące odprowadzanie ścieków za pośrednictwem infrastruktury gminnej w układzie grawitacyjno tłocznym wraz z przepompowniami i monitoringiem.

2) OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:

część I przedmiotu zamówienia - Podetap 1
Podetap 1 inwestycji obejmuje następujące elementy:
Kanalizacja sanitarna
1. Przepompownia oczyszczalni ścieków wraz z odcinkiem kanału K1 od przepompowni do S1.2, kanał K1.1 oraz rurociąg tłoczny Rt oczyszczalnia.
2. Zlewnia przepompowni P1, czyli kanał K2 (od studzienki S2 do S2.1) oraz kanał K2.2
( od studzienki S2.1 do S2.25 ) i kanał K2.2.1 (od studzienki S2.7 do S2.13, bez studzienki S2.13, która wykonana zostanie w podetapie 2) i kanał K2.2.1.1 (od studzienki S2.10 do S2.12).
3. Wykonanie monitoringu przepompowni ze stacją operatorską na terenie oczyszczalni ścieków. Zastosowane urządzenia muszą być kompatybilne z urządzeniami zastosowanymi w przepompowni wykonanej w etapie I.
4. Odcinek kanalizacji sanitarnej o długości ok. 679,0 m
5. Rurociąg tłoczny Rt1 - L=242,3 m, Ø125
6. Rurociąg tłoczny Rt oczyszczalnia - L=3,0 m, Ø140

część II przedmiotu zamówienia - Podetap 2
Podetap 2 inwestycji obejmuje następujące elementy:
Kanalizacja sanitarna
1. Zlewnia przepompowni P1, czyli kanał K2 z dopływami ( od studzienki S2.76 do S2.80
i od S2.20 do Sr P3 i P4, bez studzienki S2.76, która zrealizowana zostanie w Etapie I inwestycji)
2. Zlewnia przepompowni P3, czyli kanał K4 z dopływami oraz rurociągiem tłocznym Rt3
3. Odcinek kanalizacji sanitarnej o długości ok. 668,0 m
4. Rurociąg tłoczny Rurociąg tłoczny Rt3 -L=435,6 m, Ø90
5. Zastosowane urządzenia muszą być kompatybilne z urządzeniami zastosowanymi w przepompowni wykonanej w etapie I.


część III przedmiotu zamówienia - Podetap 3
Podetap 3 inwestycji obejmuje następujące elementy:
Kanalizacja sanitarna
1. Zlewnia przepompowni P1, czyli kanał K2 (od studzienki S2.26 do S2.65) oraz odcinek od S2.50 do S1.27, która wykonana zostanie w podetapie 4 inwestycji.
2. Odcinek kanalizacji sanitarnej o długości ok. 997,2 m

Kanalizacja deszczowa
1. Zlewnia kanału Kd3wraz z dopływami (od Sd3.4 do wpięcia do istniejącej kanalizacji deszczowej, bez studzienki Sd3.4, która zostanie wykonana w podetapie 4 inwestycji)
2. Odcinek kanalizacji deszczowej o długości ok. 106,8 m

część IV przedmiotu zamówienia - Podetap 4
Podetap 4 inwestycji obejmuje następujące elementy:
Kanalizacja sanitarna
1. Cześć zlewni kanału , K1. W zakres tej części wchodzą następujące odcinki sieci kanalizacyjnej: K1 od studzienki S1.27 do trójnika za studzienką S1.60, K1.2
z dopływami, K1.3 z dopływami oraz kanały K1.4, K1.5
2. Odcinek kanalizacji sanitarnej o długości ok. 776,0 m


Kanalizacja deszczowa
1. Zlewnia kanału Kd3 wraz dopływami od Sd3.3 do Sd3.7
2. Odcinek kanalizacji deszczowej o długości ok. 81,3 m

Zapisy wspólne dla wszystkich części przedmiotu zamówienia:
Szczegółowy zakres robót zawiera dokumentacja projektowa, przedmiary robót, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, które stanowią załącznik do niniejszej specyfikacji.

Wykonane i zgłaszane odcinki kanałów będą podlegały przeprowadzeniu prób szczelności i spadków wykonywanych techniką video oraz archiwizacji na nośniku cyfrowym ( zgodnie z PN-EN 1610-2002). Z wykonywanych prób wykonawca sporządzi kompletną dokumentację w postaci protokołu na piśmie wraz z załącznikiem pełnego zobrazowania na nośniku cyfrowym (DVD lub pamięci przenośnej).
Na terenie planowanej inwestycji istnieje stary kolektor odwadniający. W chwili budowania nowej sieci należy zapewnić odpływ nieczystości.

Zamawiający przedkłada opinię geotechniczną i dokumentację badań podłoża gruntowego (styczeń 2014) oraz opinię geotechniczną dla uszczegółowienia warunków gruntowo - wodnych (październik 2014), tym samym wyklucza się możliwość udzielenia zamówień dodatkowych związanych z warunkami gruntowo - wodnymi.

3) Ogólne warunki techniczne do wykonania robót:
Średnice kolektorów sanitarnych oraz deszczowych zostały wykazane w projekcie budowlanym
z rozróżnieniem wielkości oraz sposobu wykonania.

Na dzień ogłoszenia postępowania przetargowego Zamawiający posiada prawomocne pozwolenie na budowę dla w/w inwestycji.


Dodatkowe informacje dot. zakresu przedmiotu zamówienia:
a) opracowanie kosztorysów powykonawczych,
b) opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
c) wykonanie inwentaryzacji,
d) uzyskanie wszelkich koniecznych warunków, Decyzji , zgód, opinii oraz uzgodnień
branżowych -w formie pisemnej niezbędnych do zakończenia inwestycji,
e) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje również wykonanie rozruchu przepompowni sieciowych.

Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli jakości robót (m.in. poprzez pobranie próbek materiałów itp.)

2.2. Zapisy dodatkowe dla realizacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej (zapisy wspólne dotyczące wszystkich części przedmiotu zamówienia):
a) Zaprojektowana sieć kanalizacji sanitarnej odprowadzająca ścieki jest zlokalizowana
w pasie dróg gminnych i powiatowych oraz częściowo po terenach działek prywatnych.
b) Zamawiający posiada zgody właścicieli posesji na prowadzenie robót. Obowiązkiem Wykonawcy jest doprowadzenie terenu do stanu pierwotnego. Jeżeli w trakcie wykonywania robót powstaną szkody, ich koszt ponosi Wykonawca robót.
Wykonawca ma obowiązek w trakcie wykonywania robót umożliwić właścicielom i mieszkańcom posesji dojazd do nich, a także zapewnić możliwość przejazdu pozostałym użytkownikom dróg, na których będą prowadzone roboty.

c) Przed rozpoczęciem robót budowlanych na danym terenie Wykonawca zawiadomi skutecznie właścicieli nieruchomości na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem robót o terminach prowadzenia robót i ograniczeniach ruchu kołowego.

d) Przed rozpoczęciem robót budowlanych Wykonawca przedstawi projekt tymczasowej organizacji ruchu, który uzgodni z odpowiednim zarządcą drogi oraz wystąpi o zajęcie pasa drogowego. Koszty związane z zajęciem pasa drogowego na czas prowadzenia robót ponosi wykonawca robót, w tym koszty projektu organizacji ruchu wraz z niezbędnymi uzgodnieniami oraz koszty odwodnienia terenu i odtworzenia nawierzchni.


e) Koszty obsługi geodezyjnej w tym m.in. wytyczenie nowych obiektów w terenie oraz inwentaryzacji powykonawczej, odtworzenie uszkodzonych w trakcie budowy punktów granicznych ponosi wykonawca.

f) Wykonawca przekaże Zamawiającemu dokumenty gwarancyjne na zamontowane maszyny i urządzenia, wystawione przez ich wytwórców oraz podpisaną przez siebie kartę gwarancyjną. Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu gwarancji za wszelkie wady fizyczne zmniejszające wartość użytkową, techniczną i estetyczną wykonanych robót.

g) Szczegółowy zakres robót określają: projekt budowlany, projekty wykonawcze, specyfikacja techniczne wykonania i odbioru robót, opinia geotechniczna i dokumentacja badań podłoża gruntowego, opinia geotechniczna dla uszczegółowienia warunków gruntowo - wodnych stanowiące rozdział III niniejszej siwz.

h) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej, zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami
i normami oraz poleceniami Nadzoru Inwestorskiego i Autorskiego, w tym ochrony środowiska oraz przy zachowaniu przepisów BHP i p.poż., przy maksymalnym ograniczeniu uciążliwości prowadzonych robót. Wykonawca gwarantuje także wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

i) Wykonawca zapewnia materiały i urządzenia niezbędne do wykonania przedmiotu umowy, posiadające aktualne atesty i certyfikaty, świadectwa pozwalające na ich stosowanie. Dokumenty te zobowiązany jest przedłożyć przed rozpoczęciem robót Inspektorowi nadzoru oraz Zamawiającemu w celu uzyskania akceptacji na ich wbudowanie, zamontowanie itp. Transport materiałów na plac budowy oraz dostarczenie i eksploatacja maszyn i urządzeń obciążają Wykonawcę.

j) Wykonawca gwarantuje, że użyte do wykonania obiektów materiały, urządzenia itp. będą nowoczesne, fabrycznie nowe, wysokiej jakości oraz pozbawione będą wad projektowych wykonawczych i materiałowych, a ich elementy stanowić będą nowoczesne i sprawdzone rozwiązania technologiczne i projektowe.

k) Dostarczane urządzenia muszą posiadać Dokumentację Techniczno - Rozruchową.

l) Po zakończeniu robót, ale przed ostatecznym odbiorem przez Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu budowy wraz z terenem przyległym.

m) Wykonawca gwarantuje wykonanie kompletnego przedmiotu umowy zgodnie z warunkami pozwolenia na budowę, itp., warunkami technicznymi wykonania i odbiorów oraz z aktualnie obowiązującymi normami państwowymi, prawem budowlanym i innymi obowiązującymi przepisami oraz dobrą praktyką inżynierską.

n) Wykonawca ma obowiązek sporządzić kompletną dokumentację powykonawczą robót,
w tym dokumentację do celów odbioru końcowego, nadzoru budowlanego, służb sanitarno-epidemiologicznych, służb ochrony środowiska, potrzeb dostawcy energii elektrycznej itp. Wykonawca ma obowiązek uzyskać wszystkie niezbędne dokumenty potwierdzające prawidłowość wykonania robót, przygotować wszystkie kompletne dokumenty, badania, analizy i sprawdzenia.

o) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za uszkodzenie mienia i inne szkody wyrządzone Zamawiającemu, jego podwykonawcom i osobom trzecim o ile wynikają one z działania lub zaniechania Wykonawcy.

p) Wykonawca zapewni od momentu przejęcia placu budowy do chwili podpisania przez Zamawiającego Protokołu Odbioru Końcowego:
- bezpieczeństwo wszystkich osób upoważnionych do przebywania na placu budowy, oraz właścicieli i mieszkańców posesji zgodnie z obowiązującymi przepisami bhp,
- utrzymanie placu budowy i obiektów w należytym porządku,
- ochrony ppoż. placu budowy,
- ochrony mienia znajdującego się na placu budowy,
- wykonania i utrzymania na placu budowy oświetlenia, oznakowania, zapór, przegród, zabezpieczeń.
- niezwłoczne usuwanie zanieczyszczeń i uszkodzeń dróg, dojazdów do placu budowy, placów składowych.

q) Zamawiający zaleca, by Wykonawca zapoznał się z miejscem wykonania przedmiotu zamówienia w celu sprawdzenia warunków i terenu prac będących przedmiotem zamówienia niezbędnych do wyceny prac - stąd wyklucza się roszczenia Wykonawcy
z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania umowy.

2.3. Oferta powinna uwzględniać również następujące koszty:
a) wszelkie koszty związane z realizacją zamówienia wynikające z SIWZ,
b) koszt wykonania robót budowlanych w tym: urządzenia, materiały sprzęt, robocizna, narzuty i dodatki dla Wykonawcy,
c) koszty zatrudnionego personelu,
d) koszty transportu,
e) zabezpieczenie obsługi geodezyjnej prowadzonych robót oraz wznowienie geodezyjne znaków granicznych w przypadku ich naruszenia w trakcie prowadzonych robót,
f) zlecenie nadzorów do właścicieli sieci uzbrojenia terenu,
g) koszty wszelkich robót przygotowawczych, przygotowanie placu budowy,
h) urządzenie terenu budowy, utrzymanie zaplecza budowy i placu budowy (dostawa wody, usuwanie ścieków, wywóz śmieci, organizacja zaplecza socjalnego, oświetlenie, zasilanie w energię elektryczną, telefon, itp.) dozorowanie budowy,
i) wywóz nadmiaru urobku, koszty wywozu i utylizacji odpadów powstałych w wyniku realizacji robót,
j) organizacje ruchu na czas prowadzenia robót,
k) wykonanie dokumentacji powykonawczej (budowlanej i geodezyjnej), łącznie
z naniesieniami zmian do zasobów mapowych, wraz z wersją elektroniczną i uzyskanie potwierdzenia,
l) koszty związane z obsługą i inwentaryzacją geodezyjną wykonywanych robót,
m) koszty związane z odbiorami wykonywanych robót,
n) wykonanie badań powykonawczych tj. badań stopnia zagęszczenia podbudowy na odcinkach dróg i terenach utwardzonych lub innych miejscach wskazanych przez Zamawiającego, a związanych z przedmiotem zamówienia,
o) prac porządkowych,
p) koszty odtworzenia zniszczonych nawierzchni ciągów komunikacyjnych, oraz poniesienie konsekwencji ewentualnych innych szkód powstałych w trakcie prowadzenia robót,
q) przeszkolenie pracowników obsługi wskazanych przez użytkownika,
r) wszystkie koszty ogólne obejmujące: gwarancje, ubezpieczenia, zaplecze budowy, tablice informacyjne, analizy i badania, próby końcowe, przedodbiorowe i odbiorowe, instrukcje eksploatacji i konserwacji, dokumentacje powykonawcze, roboty tymczasowe.
s) koszty związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

W przypadku wygrania przetargu i realizacji robót przy udziale podwykonawców Wykonawca zobowiązany będzie do zawarcia umów z podwykonawcami, zgodnie z postanowieniami ustawy Prawo zamówień publicznych oraz projektu umowy do niniejszego postępowania.

2.4. Obowiązkiem Wykonawcy/przedstawiciela wykonawcy jest uczestnictwo
w uruchomieniu oczyszczalni i systemu kanalizacyjnego.
2.5. W przypadku wyboru oferty jako najkorzystniejszej, Wykonawca zobowiązany będzie do ubezpieczenia budowy od mogących wystąpić szkód, nagłych zdarzeń losowych oraz od odpowiedzialności cywilnej.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przed przystąpieniem do wykonywania przedmiotu zamówienia przedłożył polisy lub inne dokumenty ubezpieczenia, potwierdzające zawarcie ubezpieczenia na okres od dnia rozpoczęcia do dnia ukończenia robót, obejmującego:
- ubezpieczenie robót, urządzeń i sprzętu budowlanego do wysokości 100% umownego wynagrodzenia,
- ubezpieczenie osób trzecich.

2.6. Szczególne obowiązki Wykonawcy i wymagania odnośnie sposobu prowadzenia robót:
a) Uwagi dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia:
Wykonawca wykona przedmiot zamówienia zgodnie dokumentacją projektową na podstawie warunków niniejszego przetargu, z materiałów fabrycznie nowych w I gatunku.
Roboty winny zostać wykonane i ukończone zgodnie z prawem obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności: Prawem Budowlanym, Prawem Ochrony Środowiska, Prawem o Ruchu Drogowym ora z Ustawą o drogach publicznych, Ustawą o odpadach, Ustawą o badaniach i certyfikacji i wymaganiami Zamawiającego, a kierowanie i nadzorowanie robót mogą wykonywać osoby, które posiadają wymagane prawem uprawnienia i są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej.
Szczególną uwagę Wykonawcy muszą również zwrócić na warunki dotyczące zatrudnienia pracowników na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz obowiązek przestrzegania wszystkich przepisów prawnych dotyczących warunków świadczenia pracy dla każdej grupy pracowników.
Wykonawcy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za zbadanie z należytą starannością specyfikacji istotnych warunków zamówienia, oraz za uzyskanie informacji w odniesieniu do każdego i wszelkich warunków i zobowiązań, które w jakikolwiek sposób mogą wpłynąć na wartość lub charakter oferty lub na wykonanie Robót. W przypadku, kiedy Wykonawca zostanie wybrany, żadne żądanie o zmianę ceny ofertowej nie może zostać wniesione na podstawie błędów lub ominięć w świetle powyższych zobowiązań Wykonawcy.
Uznaje się, iż złożenie ofert oznacza, że Wykonawcy zapoznali się ze wszelkimi odpowiednimi ustawami i innymi przepisami prawnymi obowiązującymi w Rzeczypospolitej Polskiej, które mogą w jakikolwiek sposób wpłynąć nań, lub dotyczyć działań i czynności objętych ofertą i wynikającą z niej umową w sprawie zamówienia publicznego.
b) Zastosowane materiały i urządzenia muszą być wykonane zgodnie z Polskimi Normami przenoszącymi europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy wynikające z art. 30 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych:
Europejskie aprobaty techniczne,
Wspólne specyfikacje techniczne,
Polskie Normy przenoszące normy europejskie,
Normy państw członkowskich Unii Europejskiej przenoszące europejskie normy zharmonizowane,
Polskie Normy wprowadzające normy międzynarodowe,
Polskie Normy,
Polskie aprobaty techniczne.

2.7. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca wykona pełną obsługę geodezyjną wraz z inwentaryzacją powykonawczą dla kanalizacji sanitarnej
i deszczowej
2.8. W okresie gwarancji serwisowanie wynikające z wytycznych producenta dla urządzeń, aparatury i rurociągów kanalizacji sanitarnej i deszczowej zapewnia Wykonawca.
2.9. Wykonawca w przypadku uszkodzenia urządzenia, aparatury i rurociągów kanalizacji sanitarnej i deszczowej w okresie gwarancji niezwłocznie usunie zaistniałe uszkodzenia, chyba że nie będzie to możliwe, zapewni wtedy urządzenia zastępcze.
2.10. Wymagany okres rękojmi za wady i gwarancji jakości dla elementów przedmiotu zamówienia wynosi na wykonane roboty (materiały i robociznę, maszyny, urządzenia, aparaturę) i wady wbudowanych materiałów, urządzeń, aparatury i rurociągów kanalizacyjnych - co najmniej 5 lat od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.

Okres rękojmi musi być równy okresowi gwarancji.

2.11. Wykonawca zobowiązany będzie w okresie gwarancji do realizacji corocznych przeglądów gwarancyjnych zapewniających bezusterkową eksploatację obiektu (rozumianego, jako wynikające z dokumentacji projektowej kompletne rurociągi wraz ze studniami, przepompowniami wraz z infrastrukturą w części objętej umową).
2.12. Zabezpieczenie antykorozyjne instalacji, budowli, urządzeń musi zapewniać trwałość w okresie gwarancji i rękojmi wynikającą z funkcjonowania kanalizacji narażonej na kontakt z różnymi elementami ścieków i osadów.
2.13. Jeżeli gdziekolwiek w niniejszej SIWZ (dokumentacji przetargowej tj. opisy techniczne, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót i przedmiary robót) pojawia się nazwa, marka lub typ wskazujący na konkretnego producenta, należy to interpretować, że określenie ma jedynie charakter przykładowy, a Wykonawca sporządzając ofertę może uwzględnić wyrób każdego innego producenta, który jest równoważny tzn. posiada co najmniej takie same lub korzystniejsze parametry wydajnościowe i jakościowe oraz standard wykonania w stosunku do podanych w SIWZ przykładów. Parametry wydajnościowe i jakościowe zostały wskazane w dokumentacji projektowej.

Możliwość zastosowania urządzeń równoważnych uzależniona będzie od ich zgodności ze wszystkimi parametrami określonymi w projekcie i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.

Powyższe zmiany muszą być wykazane w załączonej tabeli Wykaz urządzeń i materiałów równoważnych i dołączone do oferty - załącznik nr 11 do SIWZ. Brak wskazania
w załączniku propozycji zastosowania urządzeń i materiałów równoważnych oznaczać będzie deklarację Wykonawcy, że przedmiot zamówienia zostanie wykonany przy zastosowaniu urządzeń i materiałów przyjętych w projekcie budowlanym. Udowodnienie, że urządzenia
i materiały są równoważne spoczywa na Wykonawcy na etapie składania ofert. Dokumenty potwierdzające równoważność należy załączyć do oferty. (art. 30 ust. 5 ustawy Pzp)

W sytuacji zastosowaniu materiałów i urządzeń równoważnych Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów uwiarygodniających parametry jakościowe, bądź użytkowe tych materiałów lub urządzeń.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do uzyskania informacji odnośnie miejsca zainstalowania i pracy urządzenia równoważnego oraz dokonania oględzin i sprawdzenia jego działania na wskazanym obiekcie.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do oceny równoważności proponowanych rozwiązań.
Zamawiający zastrzega sobie także prawo do korzystania z opinii ekspertów, rzeczoznawców, itp.

Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Każdy Wykonawca może złożyć po 1 ofercie na każdą z części przedmiotu zamówienia.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 4

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie w okresie 3 lat od podpisania umowy zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1, pkt 6 Prawo zamówień publicznych. Zamawiający przewiduje udzielić zamówienia uzupełniające do wysokości 20% wartości zamówienia podstawowego.

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Informacja na temat wadium:
1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w następujących wysokościach:
część I przedmiotu zamówienia - 12 000 zł (dwanaście tysięcy złotych)
część II przedmiotu zamówienia - 13 000 zł (trzynaście tysięcy złotych)
część III przedmiotu zamówienia - 14 000 zł (czternaście tysięcy złotych)
część IV przedmiotu zamówienia - 11 000 zł (jedenaście tysięcy złotych)
wniesionym przed upływem terminu składania ofert.
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej,
z tym ze poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.)

Jeżeli Wykonawca składa ofertę na kilka części przedmiotu zamówienia zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości sumy wadiów z poszczególnych części przedmiotu zamówienia lub wnieść wadium oddzielnie dla każdej części przedmiotu zamówienia.
W sytuacji, kiedy wykonawca w jednym dokumencie wnosi wadium na kilka części przedmiotu zamówienia, a kwota ta jest niewystarczająca dla wszystkich części przedmiotu zamówienia, na które wykonawca składa ofertę wówczas Zamawiający uzna że wadium nie został wniesione prawidłowo dla wszystkich części przedmiotu zamówienia.
3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się na rachunek Zamawiającego nr rachunku
28 9267 0006 0030 1950 3000 0040 Bank Spółdzielczy w Sieradzu, Oddział w Brzeźniu,
ul. Wspólna 39, 98-275 Brzeźnio.
4. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
5. W przypadku gdy wadium wnoszone jest w innej formie niż pieniądz, Wykonawca powinien do oferty załączyć oryginał dowodu jego wniesienia.
6. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą.
7. Wykonawca, którego oferta nie będzie zabezpieczona akceptowaną formą wadium zostanie wykluczony z postępowania.
8. Zamawiający zwróci wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
3) zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca:

1) w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ut.3 u.p.z.p., z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 u.p.z.p., lub pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej,
o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt. 5, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt. 3 , co powodowało brak możliwość wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej;
2) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
3) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
4) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Uprawnienia:
Zamawiający nie ustanawia szczegółowego warunku w tym zakresie dla żadnej
z części przedmiotu zamówienia. Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożonego przez Wykonawcę.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał roboty budowlane odpowiadające swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia polegające na:

część I przedmiotu zamówienia - Podetap 1
- budowie, modernizacji lub przebudowie kanalizacji sanitarnej na odcinku o długości min 500 mb w ramach jednego lub dwóch zamówień (w sumie), wraz z podaniem ich rodzaju oraz wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

część II przedmiotu zamówienia - Podetap 2
- budowie, modernizacji lub przebudowie kanalizacji sanitarnej na odcinku o długości min 500 mb w ramach jednego lub dwóch zamówień (w sumie), wraz z podaniem ich rodzaju oraz wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.


część III przedmiotu zamówienia - Podetap 3
- budowie, modernizacji lub przebudowie kanalizacji sanitarnej na odcinku o długości min 800mb w ramach jednego lub dwóch zamówień (w sumie), wraz z podaniem ich rodzaju oraz wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

- budowie, modernizacji lub przebudowie kanalizacji deszczowej na odcinku
o długości min. 100 mb w ramach jednego zamówienia, wraz z podaniem ich rodzaju oraz wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

część IV przedmiotu zamówienia - Podetap 4
- budowie, modernizacji lub przebudowie kanalizacji sanitarnej na odcinku o długości min 600mb w ramach jednego lub dwóch zamówień (w sumie), wraz z podaniem ich rodzaju oraz wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

- budowie, modernizacji lub przebudowie kanalizacji deszczowej na odcinku
o długości min. 80 mb w ramach jednego zamówienia, wraz z podaniem ich rodzaju oraz wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

Wartości podane w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego dla wartości robót budowlanych należy przeliczyć wg średniego kursu NBP na dzień odbioru tych robót, podając datę i kurs.

Uwaga:
Jeżeli Wykonawca składa ofertę na kilka części przedmiotu zamówienia wówczas zobowiązany jest wykazać doświadczenie dla sumy tych części przedmiotu zamówienia.

Potencjał techniczny:
część I, część II, część III i część IV przedmiotu zamówienia
Zamawiający nie ustanawia szczegółowego warunku w tym zakresie. Ocena spełniania warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożonego przez Wykonawcę.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi wskazać do wykonania niniejszego zamówienia posiadanie osób wraz
z informacją na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami:

część I, część II, część III (nie dotyczy kierownik robót elektrycznych) i część IV (nie dotyczy kierownik robót elektrycznych) przedmiotu zamówienia - dla każdej z tych części przedmiotu zamówienia wykonawca ma wykazać posiadanie następujących osób:
1) kierownik budowy
niniejsza osoba ma posiadać następujące kwalifikacje:
- co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika budowy,
- doświadczenie w nadzorowaniu lub kierowaniu robotami polegającymi na budowie, modernizacji lub przebudowie: kanalizacji sanitarnej na odcinku długości min. 500mb
w ramach jednego lub dwóch zamówień w sumie,
- uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci wodociągowych
i kanalizacyjnych, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane,
w w/w zakresie adekwatne do pełnionej samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
- przynależność do właściwej Izby Inżynierów Budownictwa;

2) kierownik robót drogowych niniejsza osoba ma posiadać następujące kwalifikacje:
- co najmniej 5 - letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót drogowych lub inspektora nadzoru,
- uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności drogowej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
- przynależność do właściwej Izby Inżynierów Budownictwa

3) kierownik robót elektrycznych (tylko dla części I i II przedmiotu zamówienia) - niniejsza osoba ma posiadać następujące kwalifikacje:
- co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót elektrycznych lub inspektora nadzoru;
- doświadczenie w nadzorowaniu lub kierowaniu (np. kierownik robót elektrycznych) min. jedną robotą polegającą na budowie, modernizacji lub rozbudowie kanalizacji,
- uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej
w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
- przynależność do właściwej Izby Inżynierów Budownictwa;

4) geodeta uprawniony
- co najmniej 5 -letnie doświadczenie na w/w stanowisku

Zamawiający dopuszcza sytuację, kiedy 1 osoba będzie kierownikiem budowy, kierownikiem robót elektrycznych, geodetą na więcej niż jednej części przedmiotu zamówienia.


Uwaga:
Posiadane przez w/w osoby uprawnienia w wymaganym zakresie, stosownie do wymagań określonych w ogłoszeniu i SIWZ powinny być zgodne z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) oraz aktualnym obowiązującym rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. Nr 83 z 2006 r., poz. 578;).
Osoby, które posiadają uzyskane przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane, uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego odpowiednie do realizacji przedmiotu zamówienia, do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie i zachowały uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie wykazują te dokumenty jako obowiązujące.

Zamawiający określając wymogi dla każdej osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza, odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623 ze zm.) oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. 2008 r., Nr 63, poz. 394).
Wskazane w niniejszym punkcie osoby powinny biegle posługiwać się językiem polskim.
W przypadku, gdy wskazane osoby nie wykazują się biegłą znajomością języka polskiego Wykonawca jest zobowiązany zapewnić co najmniej jednego tłumacza na okres realizacji umowy w celu realizacji potrzeb wynikających z wykonywanego zamówienia.
Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji przez w/w osoby.
Wyżej wymieniony skład zespołu osobowego jest zespołem podstawowym (kluczowym). Wykonawca powinien przeanalizować jeżeli jest to konieczne możliwość zatrudnienia dodatkowego personelu w celu zapewnienia należytego wykonania zamówienia.

Zamawiający co do zasady zakazuje zmian przedstawionego w ofercie personelu. Zmiany takie będą możliwe jedynie po zaistnieniu okoliczności niezależnych od Wykonawcy (np. zdarzeń losowych). W takim przypadku wszelkie zmiany personelu muszą uzyskać zgodę Zamawiającego i być zgodne z wymaganiem SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
część I przedmiotu zamówienia:
- Wykonawca musi posiadać środki finansowe lub mieć zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 600 000 zł.
- Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 900 000 zł.

część II przedmiotu zamówienia
- Wykonawca musi posiadać środki finansowe lub mieć zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 600 000 zł.
- Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 900 000 zł.

część III przedmiotu zamówienia
- Wykonawca musi posiadać środki finansowe lub mieć zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 700 000 zł.
- Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 1 000 000 zł.

część IV przedmiotu zamówienia
- Wykonawca musi posiadać środki finansowe lub mieć zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 500 000 zł.
- Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 800 000 zł.

W przypadku, gdy Wykonawca wykazuje środki lub polisę w innej walucie niż w złotych polskich, Zamawiający dokona przeliczenia wartości w innej walucie na złote polskie na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w Tabeli Kursów Narodowego Banku Polskiego na przeddzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.

Uwaga:
Jeżeli Wykonawca składa ofertę na kilka części przedmiotu zamówienia wówczas zobowiązany jest wykazać posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej oraz posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla sumy tych części przedmiotu zamówienia.

W przypadku, kiedy złożone zaświadczenie lub polisa ubezpieczeniowa będą na kwotę niższą niż suma tych części przedmiotu zamówienia, wówczas zgodnie
z obowiązującymi przepisami prawa oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu
w każdej części przedmiotu zamówienia, gdyż strony nie mogą prowadzić negocjacji w zakresie złożonej treści oferty.
W/w sytuacja nie ma miejsca tylko w momencie, kiedy Wykonawca wskaże
w złożonej ofercie dla których części przedmiotu zamówienia wykazał spełnianie warunków udziału w postępowaniu jeśli złożone dokumenty potwierdzają jego spełnianie.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
- instrukcji obsługi, kart katalogowych, certyfikatów, atestów, aprobat technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowane rozwiązania odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego w SIWZ. Zamawiający uzna za wystarczające załączenie jednego z w/w dokumentów potwierdzającego, że oferowane rozwiązania odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego. Załączenie w/w dokumentów wymagane jest jedynie przy zastosowaniu materiałów i urządzeń równoważnych wymienionych w załączniku nr 10 do SIWZ.

inne_dokumenty:
a) formularz ofertowy b) oryginał pełnomocnictwa udzielanego osobom podpisującym ofertę lub kserokopii poświadczonej notarialnie za zgodność z oryginałem, o ile prawo do reprezentowania Wykonawcy w powyższym zakresie nie wynika wprost z dokumentu rejestrowego;
c) w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia - pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
d) wykazu części zamówienia, które Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom lub oświadczenie, że Wykonawca wykona zamówienie własnymi siłami - załącznik nr 7 do SIWZ; (brak złożenia oświadczenia będzie traktowany, jako realizacja zamówienia własnymi siłami);

g) dokument potwierdzający wniesienie wadium

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie, pod rygorem nieważności.
2. Zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień umowy w stosunku do treści oferty, gdy nastąpi:
1) zmiana terminu przekazania terenu budowy oraz zmiana terminu przewidzianego na rozpoczęcie robót:
2. zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi w szczególności:
- klęski żywiołowe;
- warunki atmosferyczne odbiegające od typowych, uniemożliwiające rozpoczęcie
i prowadzenie robót budowlanych;
3. niemożliwość niezwłocznego zawarcia umowy po dokonaniu wyboru oferty najkorzystniejszej w związku z wniesionym odwołaniem;
4. zmiany warunków dofinansowania zmieniającego terminy i zasady realizacji inwestycji;

2) zmiana terminu przewidzianego na zakończenie robót:
a) zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi w szczególności:
- klęski żywiołowe;
- warunki atmosferyczne odbiegające od typowych, uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów;
b) zmiany spowodowane nieprzewidzianymi w SIWZ warunkami geologicznymi, archeologicznymi lub terenowymi,
c) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne;
d) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie nie zinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych obiektów budowlanych;
e) zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego
w szczególności:
- wstrzymanie robót przez Zamawiającego;
- konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonana i odbioru robót;
- odmowa wydania przez organy administracji lub inne podmioty wymaganych decyzji, zezwoleń, uzgodnień z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę,
w tym odmowa udostępnienia przez właścicieli nieruchomości do celów realizacji inwestycji;
f) zmiany będące następstwem powierzenia przez Zamawiającego wykonania zamówień dodatkowych lub robót zamiennych, jeżeli terminy ich powierzenia, rodzaj oraz zakres uniemożliwiają dotrzymanie pierwotnego terminu zakończenia realizacji umowy;
g) konieczność uzyskania niemożliwych do przewidzenia na etapie planowania inwestycji: danych, zgód lub pozwoleń osób trzecich lub właściwych organów;
h) wstrzymanie realizacji prac objętych umową, co uniemożliwia terminowe zakończenie realizacji przedmiotu umowy;
i) niemożliwość niezwłocznego zawarcia umowy po dokonaniu wyboru oferty najkorzystniejszej w związku z wniesionym odwołaniem;
j) zmiany warunków dofinansowania zmieniającego terminy i zasady realizacji inwestycji
k) wystąpienie przedłużenia się okresu osiągania parametrów technologicznych nie zawinionego przez Wykonawcę,
l) opóźnienie w przeprowadzeniu prób z powodu wykonania polecenia inżyniera lub opóźnienia, za które Zamawiający jest odpowiedzialny,
m) opóźnienie w dokonaniu prób końcowych tak, że opóźniają się one o więcej niż 14 dniu
z przyczyn za które odpowiada Zamawiający,

3) zmiana sposobu spełnienia świadczenia na skutek zmian technologicznych spowodowanych
w szczególności następującymi okolicznościami:
a) niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót spowodowanych zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń;
b) pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
c) pojawienie się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
d) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy;
Zmiany te mogą nastąpić jedynie po uzyskaniu pozytywnej opinii Inspektora Nadzoru
i zgody Zamawiającego.

4) pozostałe rodzaje zmian spowodowane następującymi okolicznościami:
a) zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającymi wpływ na realizację zamówienia;
b) konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian stawki VAT, przy czym zmianie ulega kwota podatku VAT i kwota brutto;
c) siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SIWZ;
d) zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian zawartej umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu;

5) Zamawiający przewiduje rozwiązania zamienne, które nie wykraczają poza zdefiniowany przedmiot zamówienia;

Uwzględnienie robót zamiennych w trakcie realizowanej inwestycji może nastąpić przez zmianę umowy o zamówienie publiczne (aneks do umowy). Przykładem zmiany nie powodującej wykroczenia poza przedmiot zamówienia będzie decyzja o zmianie sposobu wykonania jakiegoś elementu robót, zmiany materiałów itp.
Wprowadzenie robót zamiennych nie może spowodować zwiększenia wysokości wynagrodzenia określonego w umowie.
Roboty zamienne mogą zostać wykonane wyłącznie na podstawie uprzednio sporządzonego protokołu konieczności, podpisanego przez kierownika budowy i inspektora nadzoru oraz zatwierdzonego przez Kierownika Zamawiającego.

6) Zamawiający przewiduje wydłużenie terminu związania ofertą na okres nie dłuższy niż 60 dni.
7) Zamawiający przewiduje zmiany nazw, siedziby stron umowy, numerów kont bankowych
i innych danych identyfikacyjnych.
8) Zamawiający przewiduje zmiany form zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
9) Zamawiający przewiduje zmiany osób odpowiedzialnych za kontakty, nadzór nad przedmiotem umowy, kierowników budowy, robót. Z zastrzeżeniem, że zmiana może być dokonana pod warunkiem, ze w wykonaniu zamówienia będą uczestniczyć osoby, które spełniają wymagania określone w SIWZ.
10) Zamawiający przewiduje zmniejszenie zakresu wynagrodzenia z przyczyn o obiektywnym charakterze, istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie części zakresu realizacji umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć.
11) Zamawiający przewiduje zmianę umowy w zakresie podwykonawców, jeśli Zamawiający będzie miał zastrzeżenia co do podwykonawców lub zmiany podwykonawców.
12) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, mimo nie wskazania w ofercie takiej części do powiedzenia podwykonawcom.
13) Wykonawca może wskazać inny zakres podwykonawstwa, niż przedstawiony w ofercie
z zastrzeżeniem art. 36b ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
14) Wykonawca może wskazać innych podwykonawców niż przedstawieni w ofercie, z zastrzeżeniem ary. 36b ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
15) Wykonawca może zrezygnować z podwykonawstwa.
art. 36b 2. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.;
Dokonanie zmian, o których mowa powyżej wymaga podpisania aneksu do umowy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: okres gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.brzeznio.finn.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy w Brzeźniu, ul. Wspólna 44, 98-275 Brzeźnio

Data składania wniosków, ofert: 27/01/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy w Brzeźniu, ul. Wspólna 44, 98-275 Brzeźnio, I piętro sekretariat pok. nr 17

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 321 Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej lub Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi W RAMACH PROGRAMU PRIORYTETOWEGO dla przedsięwzięć realizowanych przy pomocy środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie gospodarki wodno-ściekowej.


Pozostałe informacje dodatkowe:
Zamawiający wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, który
w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest
w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych. Zamawiający nie wyklucza
z postępowania i udzielenie zamówienia wykonawcy, który udowodni, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości, oraz naprawił szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Numer części zamówienia: 1

Nazwa: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej - podetap 1

Opis:
Podetap 1 inwestycji obejmuje następujące elementy:
Kanalizacja sanitarna
1. Przepompownia oczyszczalni ścieków wraz z odcinkiem kanału K1 od przepompowni do S1.2, kanał K1.1 oraz rurociąg tłoczny Rt oczyszczalnia.
2. Zlewnia przepompowni P1, czyli kanał K2 (od studzienki S2 do S2.1) oraz kanał K2.2
( od studzienki S2.1 do S2.25 ) i kanał K2.2.1 (od studzienki S2.7 do S2.13, bez studzienki S2.13, która wykonana zostanie w podetapie 2) i kanał K2.2.1.1 (od studzienki S2.10 do S2.12).
3. Wykonanie monitoringu przepompowni ze stacją operatorską na terenie oczyszczalni ścieków. Zastosowane urządzenia muszą być kompatybilne z urządzeniami zastosowanymi w przepompowni wykonanej w etapie I.
4. Odcinek kanalizacji sanitarnej o długości ok. 679,0 m
5. Rurociąg tłoczny Rt1 - L=242,3 m, Ø125
6. Rurociąg tłoczny Rt oczyszczalnia - L=3,0 m, Ø140

Kody CPV:
452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452310005 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Czas: D

Data zakończenia: 15/04/2015

Numer części zamówienia: 2

Nazwa: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej - Podetap 2

Opis:
Podetap 2 inwestycji obejmuje następujące elementy:
Kanalizacja sanitarna
1. Zlewnia przepompowni P1, czyli kanał K2 z dopływami ( od studzienki S2.76 do S2.80
i od S2.20 do Sr P3 i P4, bez studzienki S2.76, która zrealizowana zostanie w Etapie I inwestycji)
2. Zlewnia przepompowni P3, czyli kanał K4 z dopływami oraz rurociągiem tłocznym Rt3
3. Odcinek kanalizacji sanitarnej o długości ok. 668,0 m
4. Rurociąg tłoczny Rurociąg tłoczny Rt3 -L=435,6 m, Ø90
5. Zastosowane urządzenia muszą być kompatybilne z urządzeniami zastosowanymi
w przepompowni wykonanej w etapie I.

Kody CPV:
452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452310005 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Czas: D

Data zakończenia: 29/05/2015

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej - Podetap 3

Opis:
Podetap 3 inwestycji obejmuje następujące elementy:
Kanalizacja sanitarna
1. Zlewnia przepompowni P1, czyli kanał K2 (od studzienki S2.26 do S2.65) oraz odcinek od S2.50 do S1.27, która wykonana zostanie w podetapie 4 inwestycji.
2. Odcinek kanalizacji sanitarnej o długości ok. 997,2 m

Kanalizacja deszczowa
1. Zlewnia kanału Kd3wraz z dopływami (od Sd3.4 do wpięcia do istniejącej kanalizacji deszczowej, bez studzienki Sd3.4, która zostanie wykonana w podetapie 4 inwestycji)
2. Odcinek kanalizacji deszczowej o długości ok. 106,8 m

Kody CPV:
452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452310005 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)

Czas: D

Data zakończenia: 29/05/2015

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej - Podetap 4

Opis:
Podetap 4 inwestycji obejmuje następujące elementy:
Kanalizacja sanitarna
1. Cześć zlewni kanału , K1. W zakres tej części wchodzą następujące odcinki sieci kanalizacyjnej: K1 od studzienki S1.27 do trójnika za studzienką S1.60, K1.2
z dopływami, K1.3 z dopływami oraz kanały K1.4, K1.5
2. Odcinek kanalizacji sanitarnej o długości ok. 776,0 m


Kanalizacja deszczowa
1. Zlewnia kanału Kd3 wraz dopływami od Sd3.3 do Sd3.7
2. Odcinek kanalizacji deszczowej o długości ok. 81,3 m

Kody CPV:
452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452310005 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)

Czas: D

Data zakończenia: 29/05/2015

Kody CPV:
452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452310005 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Podobne przetargi

299920 / 2015-11-06 - Inny: ZarzÄ…dzanie drogami krajowymi

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)
Zamówienie uzupełniające do zamówienia Kontynuacja projektu i budowy autostrady A-1 Stryków - węzeł Tuszyn na odcinku od km 295+850 do km 335+937,65 - Zadanie III odcinek od km 320+010 do km 335+937,65 (bez odcinka od km 322+150 do km 324+950) polegające na: Wykonaniu prac budowlanych związanych z wykonaniem połączenia realizowanego odcinka autostrady z odcinkami od km 324+935 do km 324+950, od km 322+150 do km 322+152,35 i od km 335+937,65 do km 336+002,80

295428 / 2011-09-19 - Uczelnia publiczna

Politechnika Łódzka Centrum Komputerowe - Łódź (łódzkie)
CPV: 452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)
Zaprojektowanie oraz wykonanie robót budowlanych w zakresie modernizacji infrastruktury szkieletowej i dostępowej Uczelnianej Sieci Komputerowej Politechniki Łódzkiej na terenie kampusów A i B

97250 / 2011-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Pabianickiego - Pabianice (łódzkie)
CPV: 452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)
Przebudowa ul. Nowotki w Ksawerowie w ramach II etapu zadania pn. /Przebudowa drogi powiatowej nr 3303E w latach 2007-2013: I etap - ul. Wolska, II etap - ul. Jana Pawła II i ul. Nowotki, III etap - ul. Wschodnia, IV etap - ul. Szkolna/

40889 / 2016-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lgota Wielka - Lgota Wielka (łódzkie)
CPV: 452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)
Przebudowa drogi dojazdowej do pól, urządzonej na działkach o numerach ewidencyjnych 587 obręb Lgota Wielka, 432 obręb Wiewiórów, gmina Lgota Wielka oraz odcinka drogi gminnej nr 109257E Krzywanice - Chorzenice, gmina Lgota Wielka wraz z wykonaniem miejsc postojowych przy Wiejskim Domu Kultury w Krzywanicach

129982 / 2012-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Bełchatów reprezentowane przez Prezydenta Miasta Bełchatowa - Bełchatów (łódzkie)
CPV: 452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)
Zaprojektowanie i wybudowanie sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej w rejonie ul. Czaplinieckiej i Cegielnianej w Bełchatowie w ramach zadania pn. Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w rejonie ulicy Czaplinieckiej i Cegielnianej w Bełchatowie

302076 / 2012-08-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Radomsko - Radomsko (łódzkie)
CPV: 452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)
Wykonanie robót budowlanych na zadaniu pn: Budowa zachodniej obwodnicy miasta Radomska o długości 6554 m - odcinek A-C-F od ul. Brzeźnickiej przez istniejące rondo C do ul. Sucharskiego  oraz odcinek F-L od ul. Sucharskiego do ul. Narutowicza - na wiadukcie w budowie  nad ul. Krasickiego

30688 / 2013-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Radomsko - Radomsko (łódzkie)
CPV: 452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)
Wykonanie robót budowlanych na zadaniu pn: Budowa zachodniej obwodnicy miasta Radomska o długości 6554 m - odcinek A-C-F od ul. Brzeźnickiej przez istniejące rondo C do ul. Sucharskiego oraz odcinek F-L od ul. Sucharskiego do ul. Narutowicza - w zakresie przebudowy i regulacji sieci trakcyjnej kolejowej PKP PLK w rejonie planowanej budowy wiaduktu nad linią kolejową Warszawa - Katowice