Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

365588 / 2010-11-10 - Administracja samorzÄ…dowa / Prezydent Miasta Åšwidnicy (Åšwidnica)

WYKONYWANIE USŁUG INŻYNIERA KONTRAKTU
DLA PROJEKTU Termomodernizacje obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej Nr POIS.09.03.00-00-035/09 w ramach działania 9.3 Temomodernizacja obiektów użyteczności publicznej priorytetu IX Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 - 2013

Opis zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia są Usługi inżyniera kontraktu pełnione przez Wykonawcę wyłonionego w niniejszym postępowaniu przetargowym, związane z organizacją, koordynacją, nadzorowaniem, zarządzaniem, sprawozdawczością i rozliczaniem procesu inwestycyjnego Projektu pn. Termomodernizacje obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej Nr POIS.09.03.00-00-035 09 w ramach działania 9.3 Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej priorytetu IX Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013
2. Przedsięwzięcie to będzie realizowane przez Wykonawcę wyłonionego w ramach niniejszego postępowania przetargowego
3. Do zakresu obowiązków Inżyniera Kontraktu wchodzi w szczególności zarządzanie procesem inwestycyjnym realizowanym w ramach ww kontraktu, które będzie obejmowało w szczególności:
1) organizację,
2) koordynację,
3) nadzór,
4) monitoring, raportowanie i sprawozdawczość w zakresie rzeczowym i finansowym,
5) wykonywanie obowiązków inspektorów nadzoru inwestorskiego zgodnie z przepisami prawa obowiązującego w Polsce, w szczególności z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.),
6) koordynację czynności inspektorów nadzoru inwestorskiego
7) dokonywanie rozliczeń finansowanych projektu z Instytucją Zarządzającą poprzez opracowywanie wniosków o płatność oraz z niezbędnymi załącznikami do sporządzania dokumentacji rozliczeniowej (dokumenty do wglądu u Zamawiającego)
8) końcowe rozliczenie finansowe kontraktów zgodnie z wymaganiami: Instytucji Pośrednich, Instytucji Finansujących oraz UE dla projektów finansowanych z Funduszu Spójności - dla projektu
9) mediacje i rozjemstwo w sporach, oraz
10) wspieranie działań Jednostki Realizującej Projekt (JRP) związane z realizacją projektu
Szczegółowy zakres obowiązków Inżyniera Kontraktu poza zapisami niniejszej SIWZ, zawiera załącznik Nr 1 do SIWZ oraz projekt umowy.

5. Świadczona usługa Inżyniera Kontraktu wykonywana będzie dla zadań projektu wskazanych w Załączniku Nr2 do SIWZ (19 inwestycji realizowanych przez beneficjentów - uczestników umowy partnerskiej). Przygotowania i przeprowadzenia postępowań przetargowych na wyłonienie wykonawców poszczególnych zadań należy do beneficjentów projektu.(uczestników umowy partnerskiej)
. Przepisy prawne regulujące podstawę wykonywania zamówienia:
1) ustawa z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z dnia 25 czerwca 2010r., Nr113, poz. 759)
2) ustawa z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2006r. Nr 156, poz. 1118 ze zm.);
3) ustawa z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92 poz. 881);
4) rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 06 lutego 2003r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. nr 47, poz. 401);
5) rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. Nr 120, poz.1126)
6) rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie Książki Obiektu budowlanego (Dz. U. Nr 120 poz. 1134);
7) przepisy i wytyczne branżowe
8) rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006r. ustanawiające przepisy ogólne dotyczące EFRR, EFS oraz FS i uchylające rozporządzenie Nr 1260 1999 9Dz. Urz. UE L 210 z 31.07.2006), Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1080 2006 z 5 lipca 2006r w sprawie EFRR i uchylające Rozp. (WE) nr 1783 1999 (Dz. Urz. UE L 210 z 31.07.2006), Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1084 2006 11 lipca 2006r. ustanawiające FS i uchylające Rozp. (WE) nr 1164 94 (Dz. Urz. UE L 210 z 31.07.2006r.), Rozporządzeniem Komisji (WE) nr 1828 2006 z 8 grudnia 2006r. ustanawiające szczegółowe zasady wykonania Rozporządzenie Rady (WE) nr 1083 2006 ustanawiającego przepisy ogólne
9) Warunki ogólne FIDIC ( 3 wydania angielsko-polskie 2006 - tłumaczenie wydania 1 z 1999r.)

7. Wymagania odnośnie biura

Wymagane jest aby Inżynier posiadał pod adresem biuro na terenie miasta Świdnicy z dostępem do powszechnie stosowanych środków komunikacji (komputery, faks, telefon, osoba do kontaktów)

8. Wymagania odnośnie raportów i sprawozdawczości:

Dofinansowanie Projektu przez Unię Europejską nakłada na beneficjentów końcowych obowiązek monitorowania i składania na każdym etapie sprawozdań z wydatków, wyników i efektów rzeczowych. Monitorowanie rozumiane, jako proces systematycznego zbierania, analizowania i raportowania ilościowych i jakościowych informacji na temat realizacji i wdrażanych projektów całego programu w aspekcie finansowym i rzeczowym.
Inżynier będzie sporządzał i składał Zamawiającemu niżej wymienione rodzaje dokumentów i raportów według zasad i wzorów określonych w obowiązujących procedurach, wytycznych oraz instrukcjach Instytucji Wdrażającej, Instytucji Pośredniczących i Regionalnych Programów Operacyjnych, dotyczących realizacji, kwalifikowalności kosztów, monitorowania i raportowania oraz kontroli projektów.

1) Raport wstępny w ciągu 3 tygodni od daty podpisania kontraktu na roboty budowlane, który
powinien być swoistego rodzaju raportem otwarcia. Powinien on składać się z czterech
części:
a) Części pierwszej zawierającej ogólne informacje o Projekcie, w szczególności:
- skład zespołu z określeniem stanowiska, zadań i funkcji
- opinię o kluczowych problemach związanych z osiągnięciem celów i oczekiwanych wyników Projektu,
- oszacowanie ryzyka i zagrożeń mających wpływ na wykonanie Projektu,
- ogólny zarys sposobu realizacji Projektu,
- listę proponowanych działań uznanych za niezbędne dla osiągnięcia celów Projektu,
- w przypadku konsorcjum opis wkładu każdego z uczestników konsorcjum i podział zadań i odpowiedzialności między nimi,
- rozkład w czasie, kolejność i czas trwania proponowanych działań,
- wzory dokumentów, które będą obowiązywały w trakcie realizacji robót oraz w okresie zgłaszania wad,
- analizę istniejącej Dokumentacji Technicznej i Kontraktowej oraz istniejącą Dokumentację Przetargową na Roboty Budowlane.
- procedury i zasady BHP.
b) Części drugiej (umowa z Inżynierem), będącej sprawozdaniem Inżyniera z własnej działalności, z opisem zakresu robót Inżyniera, metodyką wykonania usług, pracami wstępnymi wykonanymi przez Inżyniera, informacjami o stanie zorganizowania Zespołu Inżyniera (mobilizacja) oraz opisem zadań Inżyniera na najbliższy okres działalności.
c) Części trzeciej (Zarządzanie i nadzór nad kontraktem z Wykonawcą), która byłaby sprawozdaniem z usług Inżyniera bezpośrednio związanych z nadzorem nad realizacją i zarządzaniem kontraktu z Wykonawcą. Powinna ona zawierać analizę: dokumentacji i załączników do kontraktu z Wykonawcą, harmonogramu rzeczowo-finansowego przygotowanego przez Wykonawcę, polis ubezpieczeniowych i gwarancji oraz dodatkowo byłaby w niej możliwość dokonania analizy i akceptacji podwykonawców zaprezentowanych przez Wykonawcę. Będzie ona uwzględniona jedynie w przypadku, gdy Zamawiający, zanim powstanie raport, podpisze umowę z Wykonawcą.
d) Części czwartej (Podsumowanie i załączniki), w której powinna być zaprezentowana ocena stanu prac realizowanych w ramach umowy z Inżynierem oraz Wykonawcą. Ten rozdział powinien kończyć się syntezą z realizacji projektu oraz załącznikami.

2) Raporty Miesięczne z postępu prac budowlanych i stanu finansowego kontraktu na roboty
budowlane, składane do 10-tego dnia kalendarzowego miesiąca następującego po miesiącu
sprawozdawczym, poczynając od dnia przekazania raportu wstępnego. Raporty Miesięczne
winny zawierać sprawozdanie z działalności Wykonawcy Robót na budowie, a tylko
pośrednio odnosząc się do działalności Inżyniera. Podstawę sporządzenia stanowią
zweryfikowane raporty Wykonawcy. Raport obejmuje zakres prac zrealizowanych w okresie sprawozdawczym tj. od chwili sporządzenia poprzedniego raportu miesięcznego. W raporcie należy uwzględnić roboty budowlane zakończone i rozpoczęte w okresie sprawozdawczym, roboty planowane, podwykonawstwo, zasoby ludzkie, zaangażowany sprzęt. Powinny być uwzględnione zagadnienia, które bezpośrednio dotyczą budowy kontrolowanej przez Inżyniera, jak problemy BHP, kontrola jakości, analiza zgodności postępu robót z harmonogramem rzeczowo-finansowym, napotkane trudności i środki zaradcze, zmiany i roszczenia. Zakres prac należy określić także jako % udział. Raport powinien bezwzględnie zawierać:
- syntetyczny opis działań zrealizowanych przez Wykonawcę na budowie (krótkie podsumowanie),
- pokazanie stanu zaawansowania zarówno rzeczowego jak i finansowego inwestycji,
- syntetyczny opis zagrożeń powstałych na budowie, opis działań podjętych w celu ich wyeliminowania oraz opis sposobu zapobiegania tym zagrożeniom w dalszej realizacji.


3) Raporty Okresowe obejmujące kolejne trzymiesięczne okresy realizacji robót budowlanych, będą podstawą do wypłaty wynagrodzenia za wszelkie działania i świadczone usługi Inżyniera. W treści raportów muszą być dokonane analizy obmiarów robót i fakturowania Wykonawcy, zgodne ze świadectwami płatności w tym okresie.

4) Raporty Roczne Inżyniera z postępu prac budowlanych i stanu zaangażowania finansowego umowy na roboty budowlane, składane do 30-tego stycznia roku następującego po roku sprawozdawanym. Raporty powinny zawierać m.in. informacje o postępie robót, zestawienie kosztów poniesionych na Wykonawcę i Inżyniera, ich analizę w odniesieniu do planowanych oraz prognozę do czasu ukończenia kontraktu.
5) Raport Końcowy, składany w terminie do 45 dni od daty wystawienia Świadectwa Przejęcia, który powinien zawierać m.in.:

- opis wszelkich wykonanych robót ze wskaźnikami rzeczowymi i finansowymi, wysokością poniesionych nakładów według kategorii robót, opis i argumentacja dokonanych zmian do kontraktu, podsumowanie działań podjętych podczas realizacji.
- krytyczną analizę głównych problemów, które wystąpiły w trakcie realizacji robót,
- proponowane zalecenia dla przyszłych działań o podobnym charakterze,
- rozliczenie finansowe całości Projektu z podziałem na poszczególne umowy wraz z wyodrębnieniem kosztów kwalifikowanych dla Projektu,
- ocenę stopnia osiągnięcia założonych rezultatów,
- wszelkie informacje zgodne z wymaganiami Instytucji Zarządzających Programem
- inne, niezbędne do odpowiedniej prezentacji zrealizowanych robót.

6) Raport Ostateczny z wykonania umowy na Inżyniera składany w terminie 60 dni od daty
zakończenia Okresu Zgłaszania Wad i zakończenia wszelkich robót budowlanych. Raport
powinien zawierać m.in.:
- opis zakończonych robót wraz ze wskaźnikami ekonomicznymi, wysokościami nakładów według kategorii robót i umów zawartych w Projekcie,
- sprawozdanie z Okresu Zgłaszania Wad,
- krytyczną analizę głównych problemów, które wystąpiły w Okresie Zgłaszania Wad,
- ostateczne rozliczenie finansowe Projektu,
- podsumowanie w odniesieniu do założeń Projektu.

7) Przedkładanie i zatwierdzanie raportów:
- Raporty będą opracowywane w trzech (3) egzemplarzach, w języku polskim, jak również w wersji elektronicznej na dwóch (2) płytach CD,
- Raporty jak wyżej przedkładane będą Zamawiającemu.
Szczegółowa zawartość, forma, okresy przedkładania i terminy do których należy dostarczyć raporty i inne związane z tym dokumenty określi Zamawiający, zgodnie z kontraktem, obowiązującymi procedurami i wytycznymi Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.
Zamawiający dopuszcza składanie raportów w wersji PDF, a po ich zatwierdzeniu w ilości i wersji papierowej zgodnej z umową.


9. Wynagrodzenie i płatność.

1) Obliczając końcową cenę ofertową bezwzględnie należy wziąć pod uwagę, że na całkowite ryczałtowe wynagrodzenie Inżyniera składa się suma następujących składników:

a) Wynagrodzenie za pełnienie funkcji Inżyniera w okresie realizacji robót budowlanych,

b) Wynagrodzenie za nadzór i monitoring w Okresie Zgłaszania Wad i wykonanie w tym okresie stosownych raportów i sprawozdań oraz rozliczenia poszczególnych zadań.

2) Podstawę wypłacenia wynagrodzenia Inżyniera za dany okres i dyspozycji dokonywania płatności stanowi zatwierdzony w formie pisemnej przez Zamawiającego, Raport Okresowy.

3) W okresie realizacji robót zapłata wynagrodzenia nastąpi na podstawie faktur wystawionych przez Inżyniera, w cyklach miesięcznych

4) Zapłata wynagrodzenia za nadzór, raporty i inne czynności dokonane w Okresie Zgłaszania Wad, wypłacona zostanie jednorazowo po wystawieniu Świadectwa Wykonania zatwierdzeniu przez Zamawiającego Raportu Ostatecznego z wykonania umowy Inżyniera Kontraktu.

5) Podstawą obliczenia wysokości wynagrodzenia Inżyniera oraz wystawienia faktury przejściowej za wykonaną usługę będzie:
a) zatwierdzony przez Zamawiającego raport miesięczny Inżyniera,


10. Monitoring i działania informacyjne.

1) Wskaźniki
Celem Umowy dla Inżyniera jest realizacja zadań wpisanych w paragrafie 2 wzoru umowy
i osiągnięcie następujących wyników:

a) wybór Wykonawcy na realizację zadań projektowych
b) rzeczowy i finansowy postęp robót zawartym w kontrakcie na roboty budowlane,
c) zakończenie kontraktów na roboty budowlane w odpowiednim czasie z odpowiednim skutkiem,
d) zakończenie robót ze spełnieniem założeń technicznych;
e) nie przekroczenie budżetu;


2) Działania informacyjne.
Inżynier będzie odpowiedzialny za informowanie wszystkich zaangażowanych stron o tym, że wszystkie działania podjęte w ramach Projektu powinny nosić wyraźną informację o jego współfinansowaniu przez UE i powinny posiadać loga zgodnie z wytycznymi RPO. We wszystkich publikacjach, dokumentach i wywiadach prasowych związanych z Projektem, jak również podczas szkoleń, seminariów i konferencji Inżynier musi w jasny sposób, podkreślać rolę Unii Europejskiej i Programu we współfinansowaniu.

3) Szkolenie i procedury.
Inżynier w ramach umowy i na własny koszt zorganizuje i przeprowadzi dwudniowe szkolenie dla przedstawicieli Zamawiającego w siedzibie Zamawiającego z zasad realizacji inwestycji na podstawie Warunków ogólnych FIDIC i obowiązujących w niniejszym kontrakcie procedur i dokumentów. Szczegółowy zakres i termin zostanie na roboczo ustalony z Zamawiającym.





11. Personel Inżyniera:

Inżynier dla wypełnienia swoich zobowiązań winien zapewnić doświadczonych, wysoko wykwalifikowanych specjalistów - inżynierów branżowych zdolnych do prowadzenia wszelkich powierzonych zadań, uprawnionych do prowadzenia nadzoru inwestorskiego zgodnie z przepisami polskiego Prawa budowlanego i w zgodzie z postanowieniami decyzji o pozwoleniu na budowę oraz uzgodnieniami, opiniami, postanowieniami i decyzjami warunkującymi prawidłową realizację zamierzenia.
Wymienieni Kluczowi Specjaliści nie wyczerpują wymagań dla rzetelnego wypełniania zobowiązań Inżyniera i winni być traktowani jako minimalne wymogi Zamawiającego stawiane w trakcie realizacji umowy. Inżynier powinien dostarczyć swoim specjalistom niezbędne wsparcie i pomoc techniczną ze strony innych specjalistów, która może być niezbędna do właściwego wdrożenia umowy i wykonania kontraktu na roboty budowlane. Doświadczony Inżynier uwzględni w ofercie każdą konieczność uzupełnienia zespołu specjalistów wynikającą z przepisów prawa, decyzji, uzgodnień i porozumień, które są niezbędne do kompleksowej realizacji Projektu. Kompletne wynagrodzenie całego personelu oraz wszelkie koszty związane z obsługą muszą być zawarte w kwocie ryczałtowej oferty Inżyniera.
Podczas nieobecności jakiegokolwiek Kluczowego Specjalisty, wynikającej z choroby lub żądania urlopu, Inżynier ma obowiązek zapewnić natychmiastowe zastępstwo krótkoterminowe, na okres założonej nieobecności specjalisty, dla uniknięcia opóźnień w realizacji robót. Takie zastępstwo będzie każdorazowo zaproponowane na piśmie wraz z CV do zaaprobowania przez Zamawiającego.
Inżynier przez cały okres realizacji umowy, zobowiązany będzie do posiadania polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności i związanej z realizacją przedmiotu zamówienia - pełnieniem funkcji Inżyniera.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 365588

Data publikacji: 2010-11-10

Nazwa: Prezydent Miasta Świdnicy

Ulica: ul. Armii Krajowej 49

Numer domu: 49

Miejscowość: Świdnica

Kod pocztowy: 58-100

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 074 8562850

Numer faxu: 074 8523110

Regon: 00057958900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: www.swidnica.bip-gov.info.pl

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
WYKONYWANIE USŁUG INŻYNIERA KONTRAKTU
DLA PROJEKTU Termomodernizacje obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej Nr POIS.09.03.00-00-035/09 w ramach działania 9.3 Temomodernizacja obiektów użyteczności publicznej priorytetu IX Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 - 2013

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia są Usługi inżyniera kontraktu pełnione przez Wykonawcę wyłonionego w niniejszym postępowaniu przetargowym, związane z organizacją, koordynacją, nadzorowaniem, zarządzaniem, sprawozdawczością i rozliczaniem procesu inwestycyjnego Projektu pn. Termomodernizacje obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej Nr POIS.09.03.00-00-035 09 w ramach działania 9.3 Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej priorytetu IX Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013
2. Przedsięwzięcie to będzie realizowane przez Wykonawcę wyłonionego w ramach niniejszego postępowania przetargowego
3. Do zakresu obowiązków Inżyniera Kontraktu wchodzi w szczególności zarządzanie procesem inwestycyjnym realizowanym w ramach ww kontraktu, które będzie obejmowało w szczególności:
1) organizację,
2) koordynację,
3) nadzór,
4) monitoring, raportowanie i sprawozdawczość w zakresie rzeczowym i finansowym,
5) wykonywanie obowiązków inspektorów nadzoru inwestorskiego zgodnie z przepisami prawa obowiązującego w Polsce, w szczególności z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.),
6) koordynację czynności inspektorów nadzoru inwestorskiego
7) dokonywanie rozliczeń finansowanych projektu z Instytucją Zarządzającą poprzez opracowywanie wniosków o płatność oraz z niezbędnymi załącznikami do sporządzania dokumentacji rozliczeniowej (dokumenty do wglądu u Zamawiającego)
8) końcowe rozliczenie finansowe kontraktów zgodnie z wymaganiami: Instytucji Pośrednich, Instytucji Finansujących oraz UE dla projektów finansowanych z Funduszu Spójności - dla projektu
9) mediacje i rozjemstwo w sporach, oraz
10) wspieranie działań Jednostki Realizującej Projekt (JRP) związane z realizacją projektu
Szczegółowy zakres obowiązków Inżyniera Kontraktu poza zapisami niniejszej SIWZ, zawiera załącznik Nr 1 do SIWZ oraz projekt umowy.

5. Świadczona usługa Inżyniera Kontraktu wykonywana będzie dla zadań projektu wskazanych w Załączniku Nr2 do SIWZ (19 inwestycji realizowanych przez beneficjentów - uczestników umowy partnerskiej). Przygotowania i przeprowadzenia postępowań przetargowych na wyłonienie wykonawców poszczególnych zadań należy do beneficjentów projektu.(uczestników umowy partnerskiej)
. Przepisy prawne regulujące podstawę wykonywania zamówienia:
1) ustawa z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z dnia 25 czerwca 2010r., Nr113, poz. 759)
2) ustawa z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2006r. Nr 156, poz. 1118 ze zm.);
3) ustawa z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92 poz. 881);
4) rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 06 lutego 2003r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. nr 47, poz. 401);
5) rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. Nr 120, poz.1126)
6) rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie Książki Obiektu budowlanego (Dz. U. Nr 120 poz. 1134);
7) przepisy i wytyczne branżowe
8) rozporządzeniem Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006r. ustanawiające przepisy ogólne dotyczące EFRR, EFS oraz FS i uchylające rozporządzenie Nr 1260 1999 9Dz. Urz. UE L 210 z 31.07.2006), Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1080 2006 z 5 lipca 2006r w sprawie EFRR i uchylające Rozp. (WE) nr 1783 1999 (Dz. Urz. UE L 210 z 31.07.2006), Rozporządzeniem Rady (WE) nr 1084 2006 11 lipca 2006r. ustanawiające FS i uchylające Rozp. (WE) nr 1164 94 (Dz. Urz. UE L 210 z 31.07.2006r.), Rozporządzeniem Komisji (WE) nr 1828 2006 z 8 grudnia 2006r. ustanawiające szczegółowe zasady wykonania Rozporządzenie Rady (WE) nr 1083 2006 ustanawiającego przepisy ogólne
9) Warunki ogólne FIDIC ( 3 wydania angielsko-polskie 2006 - tłumaczenie wydania 1 z 1999r.)

7. Wymagania odnośnie biura

Wymagane jest aby Inżynier posiadał pod adresem biuro na terenie miasta Świdnicy z dostępem do powszechnie stosowanych środków komunikacji (komputery, faks, telefon, osoba do kontaktów)

8. Wymagania odnośnie raportów i sprawozdawczości:

Dofinansowanie Projektu przez Unię Europejską nakłada na beneficjentów końcowych obowiązek monitorowania i składania na każdym etapie sprawozdań z wydatków, wyników i efektów rzeczowych. Monitorowanie rozumiane, jako proces systematycznego zbierania, analizowania i raportowania ilościowych i jakościowych informacji na temat realizacji i wdrażanych projektów całego programu w aspekcie finansowym i rzeczowym.
Inżynier będzie sporządzał i składał Zamawiającemu niżej wymienione rodzaje dokumentów i raportów według zasad i wzorów określonych w obowiązujących procedurach, wytycznych oraz instrukcjach Instytucji Wdrażającej, Instytucji Pośredniczących i Regionalnych Programów Operacyjnych, dotyczących realizacji, kwalifikowalności kosztów, monitorowania i raportowania oraz kontroli projektów.

1) Raport wstępny w ciągu 3 tygodni od daty podpisania kontraktu na roboty budowlane, który
powinien być swoistego rodzaju raportem otwarcia. Powinien on składać się z czterech
części:
a) Części pierwszej zawierającej ogólne informacje o Projekcie, w szczególności:
- skład zespołu z określeniem stanowiska, zadań i funkcji
- opinię o kluczowych problemach związanych z osiągnięciem celów i oczekiwanych wyników Projektu,
- oszacowanie ryzyka i zagrożeń mających wpływ na wykonanie Projektu,
- ogólny zarys sposobu realizacji Projektu,
- listę proponowanych działań uznanych za niezbędne dla osiągnięcia celów Projektu,
- w przypadku konsorcjum opis wkładu każdego z uczestników konsorcjum i podział zadań i odpowiedzialności między nimi,
- rozkład w czasie, kolejność i czas trwania proponowanych działań,
- wzory dokumentów, które będą obowiązywały w trakcie realizacji robót oraz w okresie zgłaszania wad,
- analizę istniejącej Dokumentacji Technicznej i Kontraktowej oraz istniejącą Dokumentację Przetargową na Roboty Budowlane.
- procedury i zasady BHP.
b) Części drugiej (umowa z Inżynierem), będącej sprawozdaniem Inżyniera z własnej działalności, z opisem zakresu robót Inżyniera, metodyką wykonania usług, pracami wstępnymi wykonanymi przez Inżyniera, informacjami o stanie zorganizowania Zespołu Inżyniera (mobilizacja) oraz opisem zadań Inżyniera na najbliższy okres działalności.
c) Części trzeciej (Zarządzanie i nadzór nad kontraktem z Wykonawcą), która byłaby sprawozdaniem z usług Inżyniera bezpośrednio związanych z nadzorem nad realizacją i zarządzaniem kontraktu z Wykonawcą. Powinna ona zawierać analizę: dokumentacji i załączników do kontraktu z Wykonawcą, harmonogramu rzeczowo-finansowego przygotowanego przez Wykonawcę, polis ubezpieczeniowych i gwarancji oraz dodatkowo byłaby w niej możliwość dokonania analizy i akceptacji podwykonawców zaprezentowanych przez Wykonawcę. Będzie ona uwzględniona jedynie w przypadku, gdy Zamawiający, zanim powstanie raport, podpisze umowę z Wykonawcą.
d) Części czwartej (Podsumowanie i załączniki), w której powinna być zaprezentowana ocena stanu prac realizowanych w ramach umowy z Inżynierem oraz Wykonawcą. Ten rozdział powinien kończyć się syntezą z realizacji projektu oraz załącznikami.

2) Raporty Miesięczne z postępu prac budowlanych i stanu finansowego kontraktu na roboty
budowlane, składane do 10-tego dnia kalendarzowego miesiąca następującego po miesiącu
sprawozdawczym, poczynając od dnia przekazania raportu wstępnego. Raporty Miesięczne
winny zawierać sprawozdanie z działalności Wykonawcy Robót na budowie, a tylko
pośrednio odnosząc się do działalności Inżyniera. Podstawę sporządzenia stanowią
zweryfikowane raporty Wykonawcy. Raport obejmuje zakres prac zrealizowanych w okresie sprawozdawczym tj. od chwili sporządzenia poprzedniego raportu miesięcznego. W raporcie należy uwzględnić roboty budowlane zakończone i rozpoczęte w okresie sprawozdawczym, roboty planowane, podwykonawstwo, zasoby ludzkie, zaangażowany sprzęt. Powinny być uwzględnione zagadnienia, które bezpośrednio dotyczą budowy kontrolowanej przez Inżyniera, jak problemy BHP, kontrola jakości, analiza zgodności postępu robót z harmonogramem rzeczowo-finansowym, napotkane trudności i środki zaradcze, zmiany i roszczenia. Zakres prac należy określić także jako % udział. Raport powinien bezwzględnie zawierać:
- syntetyczny opis działań zrealizowanych przez Wykonawcę na budowie (krótkie podsumowanie),
- pokazanie stanu zaawansowania zarówno rzeczowego jak i finansowego inwestycji,
- syntetyczny opis zagrożeń powstałych na budowie, opis działań podjętych w celu ich wyeliminowania oraz opis sposobu zapobiegania tym zagrożeniom w dalszej realizacji.


3) Raporty Okresowe obejmujące kolejne trzymiesięczne okresy realizacji robót budowlanych, będą podstawą do wypłaty wynagrodzenia za wszelkie działania i świadczone usługi Inżyniera. W treści raportów muszą być dokonane analizy obmiarów robót i fakturowania Wykonawcy, zgodne ze świadectwami płatności w tym okresie.

4) Raporty Roczne Inżyniera z postępu prac budowlanych i stanu zaangażowania finansowego umowy na roboty budowlane, składane do 30-tego stycznia roku następującego po roku sprawozdawanym. Raporty powinny zawierać m.in. informacje o postępie robót, zestawienie kosztów poniesionych na Wykonawcę i Inżyniera, ich analizę w odniesieniu do planowanych oraz prognozę do czasu ukończenia kontraktu.
5) Raport Końcowy, składany w terminie do 45 dni od daty wystawienia Świadectwa Przejęcia, który powinien zawierać m.in.:

- opis wszelkich wykonanych robót ze wskaźnikami rzeczowymi i finansowymi, wysokością poniesionych nakładów według kategorii robót, opis i argumentacja dokonanych zmian do kontraktu, podsumowanie działań podjętych podczas realizacji.
- krytyczną analizę głównych problemów, które wystąpiły w trakcie realizacji robót,
- proponowane zalecenia dla przyszłych działań o podobnym charakterze,
- rozliczenie finansowe całości Projektu z podziałem na poszczególne umowy wraz z wyodrębnieniem kosztów kwalifikowanych dla Projektu,
- ocenę stopnia osiągnięcia założonych rezultatów,
- wszelkie informacje zgodne z wymaganiami Instytucji Zarządzających Programem
- inne, niezbędne do odpowiedniej prezentacji zrealizowanych robót.

6) Raport Ostateczny z wykonania umowy na Inżyniera składany w terminie 60 dni od daty
zakończenia Okresu Zgłaszania Wad i zakończenia wszelkich robót budowlanych. Raport
powinien zawierać m.in.:
- opis zakończonych robót wraz ze wskaźnikami ekonomicznymi, wysokościami nakładów według kategorii robót i umów zawartych w Projekcie,
- sprawozdanie z Okresu Zgłaszania Wad,
- krytyczną analizę głównych problemów, które wystąpiły w Okresie Zgłaszania Wad,
- ostateczne rozliczenie finansowe Projektu,
- podsumowanie w odniesieniu do założeń Projektu.

7) Przedkładanie i zatwierdzanie raportów:
- Raporty będą opracowywane w trzech (3) egzemplarzach, w języku polskim, jak również w wersji elektronicznej na dwóch (2) płytach CD,
- Raporty jak wyżej przedkładane będą Zamawiającemu.
Szczegółowa zawartość, forma, okresy przedkładania i terminy do których należy dostarczyć raporty i inne związane z tym dokumenty określi Zamawiający, zgodnie z kontraktem, obowiązującymi procedurami i wytycznymi Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.
Zamawiający dopuszcza składanie raportów w wersji PDF, a po ich zatwierdzeniu w ilości i wersji papierowej zgodnej z umową.


9. Wynagrodzenie i płatność.

1) Obliczając końcową cenę ofertową bezwzględnie należy wziąć pod uwagę, że na całkowite ryczałtowe wynagrodzenie Inżyniera składa się suma następujących składników:

a) Wynagrodzenie za pełnienie funkcji Inżyniera w okresie realizacji robót budowlanych,

b) Wynagrodzenie za nadzór i monitoring w Okresie Zgłaszania Wad i wykonanie w tym okresie stosownych raportów i sprawozdań oraz rozliczenia poszczególnych zadań.

2) Podstawę wypłacenia wynagrodzenia Inżyniera za dany okres i dyspozycji dokonywania płatności stanowi zatwierdzony w formie pisemnej przez Zamawiającego, Raport Okresowy.

3) W okresie realizacji robót zapłata wynagrodzenia nastąpi na podstawie faktur wystawionych przez Inżyniera, w cyklach miesięcznych

4) Zapłata wynagrodzenia za nadzór, raporty i inne czynności dokonane w Okresie Zgłaszania Wad, wypłacona zostanie jednorazowo po wystawieniu Świadectwa Wykonania zatwierdzeniu przez Zamawiającego Raportu Ostatecznego z wykonania umowy Inżyniera Kontraktu.

5) Podstawą obliczenia wysokości wynagrodzenia Inżyniera oraz wystawienia faktury przejściowej za wykonaną usługę będzie:
a) zatwierdzony przez Zamawiającego raport miesięczny Inżyniera,


10. Monitoring i działania informacyjne.

1) Wskaźniki
Celem Umowy dla Inżyniera jest realizacja zadań wpisanych w paragrafie 2 wzoru umowy
i osiągnięcie następujących wyników:

a) wybór Wykonawcy na realizację zadań projektowych
b) rzeczowy i finansowy postęp robót zawartym w kontrakcie na roboty budowlane,
c) zakończenie kontraktów na roboty budowlane w odpowiednim czasie z odpowiednim skutkiem,
d) zakończenie robót ze spełnieniem założeń technicznych;
e) nie przekroczenie budżetu;


2) Działania informacyjne.
Inżynier będzie odpowiedzialny za informowanie wszystkich zaangażowanych stron o tym, że wszystkie działania podjęte w ramach Projektu powinny nosić wyraźną informację o jego współfinansowaniu przez UE i powinny posiadać loga zgodnie z wytycznymi RPO. We wszystkich publikacjach, dokumentach i wywiadach prasowych związanych z Projektem, jak również podczas szkoleń, seminariów i konferencji Inżynier musi w jasny sposób, podkreślać rolę Unii Europejskiej i Programu we współfinansowaniu.

3) Szkolenie i procedury.
Inżynier w ramach umowy i na własny koszt zorganizuje i przeprowadzi dwudniowe szkolenie dla przedstawicieli Zamawiającego w siedzibie Zamawiającego z zasad realizacji inwestycji na podstawie Warunków ogólnych FIDIC i obowiązujących w niniejszym kontrakcie procedur i dokumentów. Szczegółowy zakres i termin zostanie na roboczo ustalony z Zamawiającym.





11. Personel Inżyniera:

Inżynier dla wypełnienia swoich zobowiązań winien zapewnić doświadczonych, wysoko wykwalifikowanych specjalistów - inżynierów branżowych zdolnych do prowadzenia wszelkich powierzonych zadań, uprawnionych do prowadzenia nadzoru inwestorskiego zgodnie z przepisami polskiego Prawa budowlanego i w zgodzie z postanowieniami decyzji o pozwoleniu na budowę oraz uzgodnieniami, opiniami, postanowieniami i decyzjami warunkującymi prawidłową realizację zamierzenia.
Wymienieni Kluczowi Specjaliści nie wyczerpują wymagań dla rzetelnego wypełniania zobowiązań Inżyniera i winni być traktowani jako minimalne wymogi Zamawiającego stawiane w trakcie realizacji umowy. Inżynier powinien dostarczyć swoim specjalistom niezbędne wsparcie i pomoc techniczną ze strony innych specjalistów, która może być niezbędna do właściwego wdrożenia umowy i wykonania kontraktu na roboty budowlane. Doświadczony Inżynier uwzględni w ofercie każdą konieczność uzupełnienia zespołu specjalistów wynikającą z przepisów prawa, decyzji, uzgodnień i porozumień, które są niezbędne do kompleksowej realizacji Projektu. Kompletne wynagrodzenie całego personelu oraz wszelkie koszty związane z obsługą muszą być zawarte w kwocie ryczałtowej oferty Inżyniera.
Podczas nieobecności jakiegokolwiek Kluczowego Specjalisty, wynikającej z choroby lub żądania urlopu, Inżynier ma obowiązek zapewnić natychmiastowe zastępstwo krótkoterminowe, na okres założonej nieobecności specjalisty, dla uniknięcia opóźnień w realizacji robót. Takie zastępstwo będzie każdorazowo zaproponowane na piśmie wraz z CV do zaaprobowania przez Zamawiającego.
Inżynier przez cały okres realizacji umowy, zobowiązany będzie do posiadania polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności i związanej z realizacją przedmiotu zamówienia - pełnieniem funkcji Inżyniera.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art.. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy.

Czas: D

Data zakończenia: 30/03/2014

Informacja na temat wadium:
Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą Ofertę wadium w wysokości: 10 000 PLN (słownie: dziesięć tysięcy PLN)

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1) posiadać uprawnienia do wykonywania działalności lub czynności oraz że brak jest podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust.1 i 2 upzp;

Wiedza i doświadczenie:
2) posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie ) Wykonali lub wykonują w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, minimum jedno zamówienie na usługę, której przedmiotem było zarządzanie projektem w charakterze inżyniera kontraktu dla:
1) minimum jednej zakończonej inwestycji, o wartości robót, co najmniej 4.000.000 PLN

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
dysponować osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia lub przedstawić pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego.
W szczególności Wykonawca musi spełniać następujące warunki:

a) posiadać przeciętne zatrudnienie w okresie ostatnich trzech lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, w liczbie co najmniej 5 pracowników
b) posiadać przeciętną liczebność personelu kierowniczego w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, w ilości co najmniej 2 osób.
c) dysponować osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia. W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są wskazać te osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności:

- Specjalista Kluczowy nr I - Menedżer Projektu - Rezydent

- Kwalifikacje i umiejętności: wykształcenie wyższe
- Ogólne doświadczenie zawodowe - co najmniej 10-letnie doświadczenie zawodowe w tym, co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych
- Szczególne doświadczenie zawodowe - doświadczenie w zarządzaniu budową w charakterze: kierownika (menedżera) zespołu, Inżyniera Kontraktu lub Koordynatora Projektu , dla minimum jednej zakończonej inwestycji sektora budowlanego o wartości robót, co najmniej 4.000.000 PLN
- Posiada znajomość przepisów Prawa Budowlanego i Prawa Zamówień Publicznych w zakresie realizacji inwestycji budowlanych

- Specjalista Kluczowy nr II- Menedżer Finansów

- Kwalifikacje i umiejętności: wykształcenie wyższe ekonomiczne;
- Ogólne doświadczenie zawodowe - co najmniej 10-letnie doświadczenie zawodowe, w tym co najmniej 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami na stanowisku ekonomista i lub księgowy i lub analityk finansowy
- Szczególne doświadczenie zawodowe - doświadczenie w pracy na stanowisku menedżera finansów przy minimum jednej zakończonej inwestycji o wartości robót, co najmniej 4.000.000 PLN.

- Specjalista Kluczowy nr III - Inspektor nadzoru inwestorskiego - w specjalności konstrukcyjno-budowlanej

- Kwalifikacje i umiejętności: uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa, w zakresie dostosowanym do przedmiotu zamówienia wraz z aktualnym zaświadczeniem o przynależności do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa
- Ogólne doświadczenie zawodowe - co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w budownictwie; na stanowiskach kierowniczych lubi w charakterze inspektora nadzoru w branży budowlanej w tym oświadczenie, iż pełnił funkcję inspektora nadzoru przy realizacji minimum jednej inwestycji w zakresie termomodernizacji budynku, której wartość wynosiła minimum 1.000.000 zł.

- Specjalista Kluczowy nr IV - Inspektor nadzoru inwestorskiego - w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych

- Kwalifikacje i umiejętności - uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa, w zakresie dostosowanym do przedmiotu zamówienia wraz z aktualnym zaświadczeniem o przynależności do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;
- Ogólne doświadczenie zawodowe - co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w budownictwie;
- Szczególne doświadczenie zawodowe- co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku inspektora nadzoru budowlanego i lub kierownika budowy robót;

- Specjalista Kluczowy nr V - Inspektor nadzoru inwestorskiego - w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych

- Kwalifikacje i umiejętności - uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa, w zakresie dostosowanym do przedmiotu zamówienia wraz z aktualnym zaświadczeniem o przynależności do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;
Ogólne doświadczenie zawodowe - co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w budownictwie;
Szczególne doświadczenie zawodowe- co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku inspektora nadzoru budowlanego i lub kierownika budowy robót;
Wymagane w tym punkcie okresy doświadczenia zawodowego, należy liczyć do dnia wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia.

Uwaga; podany skład Specjalistów jest składem minimalnym

Sytuacja ekonomiczna:
znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie
niniejszego zamówienia. W szczególności Wykonawca musi spełniać następujące warunki:
- Wykonawca osiągnął w każdym z ostatnich trzech lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, przychody netto ze sprzedaży w kwocie, co najmniej 300.000 PLN.
- posiadać środki finansowe w wysokości co najmniej 100.000 PLN lub posiadać zdolność kredytową w wysokości, co najmniej 100.000 PLN.
- posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 100.000 zł.

Sprawozdanie finansowe w całości: Nie

Za ile lat obrotowych sprawozdanie finansowe: 3

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 5: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 8: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
9) pełnomocnictwo w przypadku składania oferty wspólnej (Załącznik nr9 do oferty)
10) pełnomocnictwo w przypadku gdy ofertę podpisuje osoba nie upoważniona w dokumentach do reprezentowania wykonawcy (Załącznik nr 12 do oferty)
11) parafowany projekt umowy (Załącznik nr 13 do oferty)

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
3. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania następujących zmian w zawartej umowie w sprawie niniejszego zamówienia publicznego, określając jednocześnie warunki ich wprowadzenia:
1) Ustawowa zmiana wysokości podatku VAT.
2) Wystąpienie przestojów spowodowanych koniecznością usuwania nieumyślnych uszkodzeń istniejących urządzeń podziemnych, nieoznaczonych w dokumentacji projektowej,
3) Wstrzymanie robót przez uprawnione organy, z przyczyn niewynikających z winy Stron umowy,
4) Wystąpienie konieczności ograniczenia zakresu rzeczowego przedmiotu zamówienia,
5) Wydłużenie przewidywanego terminu na wybór wykonawcy robót budowlanych i podpisania umowy z Wykonawcą,
6) Brak lub przerwanie dofinansowania realizacji inwestycji z Unii Europejskiej w ramach RPO.
7) Wystąpienie siły wyższej uniemożliwiającej zrealizowanie inwestycji lub powodującej konieczność przesunięcia terminu jej realizacji.
4. W razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. W takim przypadku Wykonawca może żądać jedynie wynagrodzenia należnego mu z tytułu wykonania części umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.swidnica.bip-gov.info.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica, Miejskie Biuro Przetargów, pok. 124, I p.

Data składania wniosków, ofert: 29/11/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica, Miejskie Biuro Przetargów, pok. 124, I p.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
PROJEKT Tremomodernizacje obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej Nr POIS.09.03.00-00-035 09 w ramach działania 9.3 Temomodernizacja obiektów użyteczności publicznej priorytetu IX Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 - 2013

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
715400005 (Usługi zarządzania budową)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
716000004 (Usługi w zakresie testowania technicznego, analizy i konsultacji technicznej)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
717000005 (Usługi nadzoru i kontroli)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
716313003 (Usługi technicznego nadzoru budowlanego)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia: 792100006

Podobne przetargi

84709 / 2009-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Usługa sporządzenie podziałów geodezyjnych nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa.

29741 / 2016-03-22 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
NAZWA ZADANIA: OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PRZEDPROJEKTOWEJ I PROJEKTOWEJ NA MONTAŻ I WYKONANIE INSTALACJI KLIMATYZACJI W POMIESZCZENIACH EKSPOZYTURY KONTRWYWIADU WOJSKOWEGO WE WROCŁAWIU PRZY UL. SZTABOWEJ 44 - ZADANIE 21366 Realizacja zadania wiąże się z dostępem do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE

117189 / 2012-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Siechnic - Święta Katarzyna (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Usługi inspektora nadzoru dla kontraktu II etap budowy sieci kanalizacji sanitarnej w ramach projektu pn.: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Żerniki Wrocławskie - etap I i II

239755 / 2014-11-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Siechnic - Siechnice (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie koncepcji budowy ulicy Akacjowej na odcinku od ul. Wrocławskiej do ul. Lipowej w Biestrzykowie wraz z odwodnieniem

7152 / 2016-01-11 - Inny: podmiot leczniczy niebędący przedsiębiorcą.

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę i dostosowanie Przychodni Regionalnej i modernizację pomieszczeń Diagnostyki Obrazowe w budynku głównym Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę i pełnieniem nadzoru autorskiego.

314736 / 2010-10-01 - Inny: samorzÄ…dowa instytucja kultury - muzeum

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju - Duszniki-Zdrój (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Przygotowanie kompleksowej dokumentacji dla potrzeb adaptacji i zmiany sposobu eksploatacji części pomieszczeń budynku Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju w celu rozwoju działalności statutowej, jedynej w gminie instytucji muzealnej oraz poszerzenia jej oferty edukacyjno-kulturalnej

150965 / 2015-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Usługi o charakterze czynności starannego działania w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, realizowanych przez Inżyniera Kontraktu dla Projektu pn. Likwidacja obszarów wykluczenia informacyjnego i budowa dolnośląskiej sieci szkieletowej

141223 / 2010-06-01 - Inny: Administracja rzÄ…dowa niezespolona

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Kontrolne badania i analiza w zakresie jakości betonów, a także warunków posadowienia obiektów hydrotechnicznych i robót związanych z wykonywaniem konstrukcji stopnia wodnego w Malczycach

21928 / 2010-01-26 - Inny: Instytucja kultury

Muzeum Karkonoskie - Jelenia Góra (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla Projektu pn.: Modernizacja i rozbudowa Muezeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze

253853 / 2011-09-23 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie programów funkcjonalno - użytkowych dla wykonania rekultywacji terenu i utylizacji służbowych stacji paliw znajdujących się w dwudziestu trzech jednostkach policji dolnośląskiej.

158579 / 2013-08-08 - Inny: Sp. z o.o.

Spółka Celowa Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne "AQUA-ZDRÓJ" Sp. z o. o. - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania Budowa zadaszenia nad częścią trybuny wschodniej wraz z wymianą i montażem nowych siedzisk w ilości min. 250 szt. zlokalizowanych pod projektowanym zadaszeniem na stadionie przy Centrum Turystyczno - Sportowym AQUA - ZDRÓJ przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu

105476 / 2016-04-27 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
NAZWA ZADANIA: OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PRZEDPROJEKTOWEJ I PROJEKTOWEJ NA MONTAŻ I WYKONANIE INSTALACJI KLIMATYZACJI W POMIESZCZENIACH EKSPOZYTURY KONTRWYWIADUWOJSKOWEGO WE WROCŁAWIU PRZY UL. SZTABOWEJ 44 - ZADANIE 21366 Realizacja zadania wiąże się z dostępem do informacji niejawnych o klauzuli ZASTRZEŻONE

59219 / 2015-04-27 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PRZEPROJEKTOWEJ I PROJEKTOWEJ NA REKONSTRUKCJĘ EMPORY ORGANOWEJ WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ I ROBOTAMI TOWARZYSZĄCYMI W KOŚCIELE GARNIZONOWYM WE WROCŁAWIU WRAZ ZE ZGŁOSZENIEM ROBÓT I PÓŹNIEJSZYM PEŁNIENIEM NADZORU AUTORSKIEGO - ZADANIE 21268

59323 / 2014-03-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mściwojów - Mściwojów (dolnośląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Budowa ścieżki przyrodniczej w dolinie rzeki Wierzbiak wraz z punktem widokowym na Pogórze Sudeckie