Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

173680 / 2013-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Miasta i Gminy Mrocza (Mrocza)

Budowa obwodnicy Miasta Mrocza w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 od km 0+000 do km 4+166 ze sfinansowaniem wykonanych robót spłacanym przez Gminę przez okres 10 lat - dokończenie inwestycji

Opis zamówienia

Przedruk z SIWZ: 5.2. Zakres robót: Obejmuje budowę obwodnicy drogowej m. Mrocza. W ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 na odcinku od km 55+600 do km 58+831,60. Łączna długość obwodnicy wynosi 4,166 km. Budowa obwodnicy jest mocno zaawansowana, dlatego obecne opracowanie obejmuje zakres robót od obecnego stanu do zakończenia robót. Zakresem objęto branżowe roboty drogowe związane z:
- zdjęcie humusu i odwóz nadmiaru;
- roboty rozbiórkowe nawierzchni drogowych;
- wykonanie robót ziemnych;
- sfrezowanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego do średniej głębokości 4 cm (do dna kolein) w miejscach włączeń do istniejącego układu drogowego;
- wzmocnienie nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 243, w rejonie skrzyżowania z obwodnicą, poprzez sfrezowanie istniejącej nawierzchni do średniej głębokości 4 cm, następnie ułożenie warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej;
- ustawienie krawężników, obrzeży na ławie betonowej z oporem;
- budowa skrzyżowań trzech typu małe rondo;
- wykonanie chodników na skrzyżowaniach;
- budowa ścieżki rowerowej;
- wykonanie rowów przydrożnych;
- wykonanie przepustów pod zjazdami;
- wymiana przepustów pod drogą;
- wykonanie elementów odwodnienia nawierzchni;
- uzupełnienie poszczególnych warstw nawierzchni zgodnie z planem sytuacyjno - wysokościowym;
- ułożenie warstw wiążącej z betonu asfaltowego i ścieralnej z mieszanki SMA;
- budowa miejsca ważenie pojazdów;
- budowę zjazdów na drogi boczne gminne i zjazdy na pola;
- montaż barier ochronnych i balustrad;
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego;
- zagospodarowanie terenów skrzyżowań poprzez wykonanie zieleni;
- roboty wykończeniowe.
Na planie sytuacyjno - wysokościowym zaznaczono zakres prac nawierzchniowych do wykonania oraz zakres nawierzchni wykonanych.
5.3. Stan istniejący: Projektowana obwodnica przebiega po wschodnich obrzeżach Mroczy. Przejmie ona ruch pojazdów z drogi wojewódzkiej nr 241. Początek na drodze wojewódzkiej nr 241 od strony Więcborka. Następnie krzyżować się będzie z drogą wojewódzką nr 243 z Bydgoszczy. Koniec na obecnej drodze wojewódzkiej nr 241 w kierunku Nakla n/Not. W rejonie lokalizacji dominują użytki rolne - obecnie jest to teren użytkowany wyłącznie rolniczo o kategoriach od III - V, lokalnie występują nieużytki. Wszystkie drzewa i krzewy, kolidujące z trasą obwodnicy zostały usunięte. Większość robót ziemnych związanych z uformowaniem korpusu drogowego zostały wykonane. Na odcinku od km 0+400 do km 0+550 zlokalizowane jest duże zastoisko wody. Wykonany korpus drogi jest całkowicie nasiąknięty wodą. Na odcinku od km 0+000 do km 0+910 wykonane są częściowo roboty ziemne, natomiast nie jest ułożona nawierzchnia. Wykonane również częściowo, na tym odcinku, rowy są w większości zamulone i nie spełniają swojej roli. Ponadto dno rowów nie jest zgodne z projektem. W rejonie pozostałych skrzyżowań z drogami wojewódzkimi nie zostały wykonane roboty nawierzchniowe. Na pozostałych odcinkach, w większości ułożona jest pełna konstrukcja nawierzchni. W km 1+213 i 3+654 trasa przecinają rowy melioracyjne. W tym miejscu wykonane są przepusty. Również w km 3+018 na rzece Rokitka wykonany jest obiekt inżynierski. Po przekroczeniu rz. Rokitki trasa projektowanej drogi przebiega w rejonie oczyszczalni ścieków i w rejonie składowiska odpadów komunalnych. W bezpośrednim sąsiedztwie trasy nie występują budynki mieszkalne. Jedynie w rejonie skrzyżowania z drogą 241 zbliża się do istniejącej zabudowy siedliskowej. Do drogi do Nakła włącza się poza obszarem zabudowanym. Na podstawie uzyskanych naniesień gestorów poszczególnych sieci uzbrojenia terenu stwierdzono, że najwięcej sieci występuje wzdłuż obecnej drogi wojewódzkiej nr 241 w rejonie włączenia i wyłączenia projektowanej obwodnicy do obecnego układu komunikacyjnego głównego. Są to głównie: kable teletechniczne, wodociąg, rurociąg tłoczny kanalizacji sanitarnej z kablem sterującym oraz napowietrzne linie teletechniczne i energetyczne. Większość robót związanych z przebudową sieci kolidujących z projektowaną trasą została przebudowana. Zakres robót sieciowych, przewidzianych do zakończenia robót, wg poszczególnych projektów branżowych. Jeśli chodzi o uzbrojenie podziemne to na etapie projektu budowlanego należy je dokładnie usytuować oraz pomierzyć ich głębokość ułożenia. Dopiero wtedy należy podjąć decyzję o ich zabezpieczeniu na czas robót oraz docelowo.
Zamawiający zakłada, że roboty będą prowadzone w systemie dwuzmianowym, z uwzględnieniem ciszy nocnej od godz. 22.00 - 06.00
Dokładny zakres robót zawiera projekt budowlany.
5.4. Wykonanie robót budowlanych:
1) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczna wykonania i odbioru robót (STWiOR) oraz wytycznymi określonymi w niniejszej SIWZ, z obowiązującymi normami, sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż., oraz poleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego i nadzoru autorskiego.
2) Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty, w tym dokumentację powykonawczą.
3) Wykonywania przedmiotu zamówienia będzie się uważać za zakończone - odbiór ostateczny, jeżeli odbiór nastąpi bez usterek.
4) Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż określone w dokumentacji projektowej.
5) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom Polskiej Normy oraz innym określonym w projekcie. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
6) Użyte w dokumentacji projektowej materiały (o nazwach handlowych tam zawartych) nie są obowiązujące.
7) Zamawiający dopuszcza składanie ofert z użyciem materiałów równoważnych do materiałów wymienionych w dokumentacji projektowej, pod warunkiem, że wszystkie ich parametry będą odpowiadały parametrom określonym w dokumentacji projektowej.
8) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia do czasu ich wbudowania przed zniszczeniem, uszkodzeniem lub utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Inspektora nadzoru.
9) Wyroby budowlane użyte do wykonania robót musza odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach - cyt.:
a) USTAWA z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92 poz. 881 z póżn. zm.)
Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych.
Art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest:
- oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo
- umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo
- oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy.
2. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
b) USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2006r. Nr 156 poz. 1118) Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
5.5. Usługa pośrednictwa finansowego: Polega na dokonaniu wykupu wierzytelności, jaką będzie wartość wykonanych robót budowlanych wraz z należnym podatkiem VAT, pomniejszona o kwotę 2.144.000,00 zł, tj. wysokość dofinansowania zadania ze środków UE.
Wykonawca, jako Zbywca zapewni, że:
1) wykup wierzytelności będzie dokonany wyłącznie przez Bank działający na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. Prawo bankowe (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 1376 z późn. zm.) w terminie nieprzekraczalnym 30 dni od odbioru wykonanych robót i złożenia u Zamawiającego zatwierdzonych do rozliczenia przez Inspektora Nadzoru faktur za wykonane roboty - zgodnie z harmonogramem rzeczowo - finansowym wykonania robót,
2) zamawiający przewiduje fakturowanie częściowe, wg następującego harmonogramu: f-ra I - do 15. 09. 2013 r., f-ra II do do 15. 11. 2013 r., f-ra III - do 15. 03. 2014 r., f-ra IV - do 15. 06. 2014 r.
3) Bank udzieli karencji w spłacie rat kapitałowych przez okres 12 miesięcy od daty uruchomienia I transzy wykupu wierzytelności,
4) rozpoczęcie spłaty kapitału nastąpi od dnia pierwszego następnego miesiąca po upływie okresu karencji, odsetki w okresie karencji płatne po upływie miesiąca wypłaty każdej transzy kapitału,
5) spłata wykupionej przez Bank wierzytelności będzie realizowana przez Zamawiającego przez okres 10 lat w ratach miesięcznych,
6) odsetki pobierane przez Bank w okresie karencji i spłaty będą naliczane proporcjonalnie do wykorzystanego i wyłącznie od niespłaconego kapitału wg stawki referencyjnej WIBOR 3M powiększonej o stałą i niezmienną marżę podaną w ofercie wykonawcy,
7) zmiana harmonogramu spłaty nie może powodować naliczania jakiejkolwiek prowizji przez Bank,
8) Bank nie może zbyć wykupionej wierzytelności innemu Bankowi lub innej osobie.
9) Bank nie będzie żądał innych informacji jak te, które wynikają z aktualnego Rozporządzenia Min. Fin. o sprawozdawczości budżetowej,
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, a w tym technologia i zakres ich wykonania określone zostały w dokumentacji projektowej i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), które stanowią załączniki do niniejszej SIWZ
5.6. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia:
1) Z wybranym wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę ryczałtową obejmującą zakres rzeczowy zamówienia, określony w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz dokumentacji projektowej.
2) Nie przewiduje się zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 ustawy Pzp.
3) Cena wykonania zdeklarowanej części zamówienia podana przez wykonawcę w ofercie jest ceną ostateczną i nie może podlegać jakimkolwiek podwyżkom. Cena oferty stanowi indywidualne ryzyko wykonawcy.
4) Do rozliczeń za wykonanie przedmiotu umowy mają zastosowanie przepisy art. 632 Kodeksu cywilnego.
5) Wykonawca jest odpowiedzialny za swe płatności na rzecz Podwykonawców, z którymi zawarł stosowne umowy o wykonanie uzgodnionych zakresów prac i robót określające termin i sposób zapłaty należności.
6) W przypadku, gdy prace wykonywane są przez Podwykonawcę, Wykonawca wraz z fakturą do Zamawiającego zobowiązany jest przedłożyć dowód zapłaty należności na rzecz Podwykonawcy. W przypadku braku takiego dowodu, Zamawiający może uregulować należność bezpośrednio na rzecz Podwykonawcy i o tą kwotę pomniejszy należność wobec Wykonawcy, na co Wykonawca wyraża zgodę i uznaje, iż obowiązek świadczenia wobec niego został spełniony.
7) Wynagrodzenie wykonawcy jest ceną ryczałtową i jakikolwiek błąd w jej obliczeniu nie ma znaczenia na poprawność obliczenia ceny oferty.
8) Kwota wynagrodzenia ryczałtowego stanowić będzie maksymalną wartość zobowiązania za zakres przyjęty do umowy.
9) Zamawiający przewiduje fakturowanie częściowe, wg następującego harmonogramu: f-ra I - do 15. 09. 2013 r., f-ra II do do 15. 11. 2013 r., f-ra III - do 15. 03. 2014 r., f-ra IV - do 15. 06. 2014 r.
10) Rozliczenie z wykonawcą nastąpi w dwóch formach:
- środki pochodzące z UE rozliczone zostaną rozliczone na podstawie złożonych przez Wykonawcę faktur, po dokonanym przez Zamawiającego odbiorze. Zamawiający ma obowiązek zapłaty należności wynikłej z faktury wynikłej z tytułu rozliczeń w terminie 30 dni od daty jej przedłożenia. Należność z tytułu faktur będzie płatna przelewem na konto podane przez Wykonawcę na fakturze. Za datę zapłaty uważa się datę dokonania przez Zamawiającego przelewu bankowego (obciążenie rachunku Zamawiającego).
- poprzez wykup wierzytelności przez Bank wskazany przez wykonawcę w ofercie.
11) Podstawą do wystawienia faktur i wykupu wierzytelności będą protokoły wykonania i odbioru robót częściowych oraz protokół wykonania i odbioru końcowego (świadectwo końcowe).
12) Zamawiający uzna zamówienie za wykonane, jeżeli przedmiot zamówienia będzie odebrany bez wad nienadających się do usunięcia oraz bez usterek niemożliwych do usunięcia w terminie 30 dni od daty odbioru i spełniał będzie warunki jego przeznaczenia.
13) Postawą ustalenia wynagrodzenia (ceny brutto oferty) będzie kosztorys ofertowy opracowany przez wykonawcę metodą uproszczoną na podstawie dokumentacji projektowej, wytycznych i zaleceń określonych w niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz wniosków wynikłych po dokonanej wizji lokalnej w miejscu wykonywania robót budowlanych.
14) Zamawiający przewiduje rozliczenia i spłaty wykonanych robót w następujący sposób:
a) fakturowania wykonawca będzie mógł dokonać po zakończeniu i odbiorze robót częściowych i końcowych,
b) protokoły wykonania robót częściowych oraz końcowych (świadectwo końcowe) podlegać będą zatwierdzeniu przez Inspektora Nadzoru i upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego,
c) rozpoczęcie spłaty kapitału nastąpi od dnia pierwszego następnego miesiąca po upływie okresu karencji,
d) spłata wykupionej przez Bank wierzytelności będzie realizowana przez Zamawiającego przez okres 10 lat w ratach miesięcznych, z uwzględnieniem okresu karencji,
e) odsetki pobierane przez Bank w okresie karencji i spłaty będą naliczane proporcjonalnie do wykorzystanego i wyłącznie od niespłaconego kapitału wg stawki referencyjnej WIBOR 3M powiększonej o stałą i niezmienną marżę podaną w ofercie wykonawcy,
f) w przypadku opóźnienia w zapłacie, w pierwszej kolejności na poczet spłaty zaliczane będą należne odsetki od zadłużenia przeterminowanego, a następnie zaległe i bieżąca rata kapitału,
g) Zamawiający będzie miał możliwość dokonania wcześniejszej spłaty części lub całej kwoty zadłużenia przed terminem ostatecznej spłaty, a odsetki będą pobrane wyłącznie od faktycznego stanu zadłużenia w dniu spłaty,
h) skrócenie spłaty inwestycji nie spowoduje naliczania dodatkowych opłat lub prowizji przez Bank,
i) oprocentowanie, według którego naliczane będą odsetki, obliczane będzie w oparciu o zmienną stawkę referencyjną WIBOR 3M z 20 - go dnia ostatniego miesiąca każdego kwartału kalendarzowego lub ostatniego dnia roboczego przed tą datą, jeżeli w danym dniu nie ma notowania i mającą zastosowanie do wyznaczenia ceny nabycia wierzytelności począwszy od 25-go dnia tego miesiąca, powiększoną o stałą marżę = .... % w skali roku,
j) jeżeli termin spłaty odsetek lub kapitału przypadać będzie na dzień ustawowo wolny od pracy, to termin spłaty ulegnie przesunięciu na następny dzień roboczy.
k) Zamawiający będzie miał możliwość przesunięcia części spłaty zadłużenia po wcześniejszym pisemnym uzgodnieniu z Bankiem bez dodatkowych opłat bankowych.
12) Zamawiający wyraża zgodę na wykup wierzytelności przez Bank finansujący wykonawcę. Zabezpieczeniem finansowym będzie weksel własny in blanco wystawiony przez Zamawiającego.
13) Zamawiający zastrzega sobie nienaruszalność poniższych zasad spłaty wierzytelności przez cały okres spłaty:
a) Bank nie może żądać od Zamawiającego spłaty zobowiązania przed umówionym okresem spłaty,
b) spłata zobowiązania przez cały okres spłaty będzie realizowana na warunkach określonych w ofercie wykonawcy,
c) wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany systemu spłaty przez Bank finansujący wykonawcę, bez zgody Zamawiającego nie będzie obowiązujące,
d) wykonawca lub Bank finansujący wykonawcę, nie może bez zgody Zamawiającego przekazać wierzytelności innemu Bankowi lub osobie trzeciej.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 173680

Data publikacji: 2013-04-30

Nazwa: Urząd Miasta i Gminy Mrocza

Ulica: Plac 1 Maja 20

Numer domu: 20

Miejscowość: Mrocza

Kod pocztowy: 89-115

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 052 3867410, 3867420

Numer faxu: 052 3856241

Adres strony internetowej: www.mrocza.pl

Regon: 00052894200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa obwodnicy Miasta Mrocza w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 od km 0+000 do km 4+166 ze sfinansowaniem wykonanych robót spłacanym przez Gminę przez okres 10 lat - dokończenie inwestycji

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedruk z SIWZ: 5.2. Zakres robót: Obejmuje budowę obwodnicy drogowej m. Mrocza. W ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 na odcinku od km 55+600 do km 58+831,60. Łączna długość obwodnicy wynosi 4,166 km. Budowa obwodnicy jest mocno zaawansowana, dlatego obecne opracowanie obejmuje zakres robót od obecnego stanu do zakończenia robót. Zakresem objęto branżowe roboty drogowe związane z:
- zdjęcie humusu i odwóz nadmiaru;
- roboty rozbiórkowe nawierzchni drogowych;
- wykonanie robót ziemnych;
- sfrezowanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego do średniej głębokości 4 cm (do dna kolein) w miejscach włączeń do istniejącego układu drogowego;
- wzmocnienie nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 243, w rejonie skrzyżowania z obwodnicą, poprzez sfrezowanie istniejącej nawierzchni do średniej głębokości 4 cm, następnie ułożenie warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej;
- ustawienie krawężników, obrzeży na ławie betonowej z oporem;
- budowa skrzyżowań trzech typu małe rondo;
- wykonanie chodników na skrzyżowaniach;
- budowa ścieżki rowerowej;
- wykonanie rowów przydrożnych;
- wykonanie przepustów pod zjazdami;
- wymiana przepustów pod drogą;
- wykonanie elementów odwodnienia nawierzchni;
- uzupełnienie poszczególnych warstw nawierzchni zgodnie z planem sytuacyjno - wysokościowym;
- ułożenie warstw wiążącej z betonu asfaltowego i ścieralnej z mieszanki SMA;
- budowa miejsca ważenie pojazdów;
- budowę zjazdów na drogi boczne gminne i zjazdy na pola;
- montaż barier ochronnych i balustrad;
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego;
- zagospodarowanie terenów skrzyżowań poprzez wykonanie zieleni;
- roboty wykończeniowe.
Na planie sytuacyjno - wysokościowym zaznaczono zakres prac nawierzchniowych do wykonania oraz zakres nawierzchni wykonanych.
5.3. Stan istniejący: Projektowana obwodnica przebiega po wschodnich obrzeżach Mroczy. Przejmie ona ruch pojazdów z drogi wojewódzkiej nr 241. Początek na drodze wojewódzkiej nr 241 od strony Więcborka. Następnie krzyżować się będzie z drogą wojewódzką nr 243 z Bydgoszczy. Koniec na obecnej drodze wojewódzkiej nr 241 w kierunku Nakla n/Not. W rejonie lokalizacji dominują użytki rolne - obecnie jest to teren użytkowany wyłącznie rolniczo o kategoriach od III - V, lokalnie występują nieużytki. Wszystkie drzewa i krzewy, kolidujące z trasą obwodnicy zostały usunięte. Większość robót ziemnych związanych z uformowaniem korpusu drogowego zostały wykonane. Na odcinku od km 0+400 do km 0+550 zlokalizowane jest duże zastoisko wody. Wykonany korpus drogi jest całkowicie nasiąknięty wodą. Na odcinku od km 0+000 do km 0+910 wykonane są częściowo roboty ziemne, natomiast nie jest ułożona nawierzchnia. Wykonane również częściowo, na tym odcinku, rowy są w większości zamulone i nie spełniają swojej roli. Ponadto dno rowów nie jest zgodne z projektem. W rejonie pozostałych skrzyżowań z drogami wojewódzkimi nie zostały wykonane roboty nawierzchniowe. Na pozostałych odcinkach, w większości ułożona jest pełna konstrukcja nawierzchni. W km 1+213 i 3+654 trasa przecinają rowy melioracyjne. W tym miejscu wykonane są przepusty. Również w km 3+018 na rzece Rokitka wykonany jest obiekt inżynierski. Po przekroczeniu rz. Rokitki trasa projektowanej drogi przebiega w rejonie oczyszczalni ścieków i w rejonie składowiska odpadów komunalnych. W bezpośrednim sąsiedztwie trasy nie występują budynki mieszkalne. Jedynie w rejonie skrzyżowania z drogą 241 zbliża się do istniejącej zabudowy siedliskowej. Do drogi do Nakła włącza się poza obszarem zabudowanym. Na podstawie uzyskanych naniesień gestorów poszczególnych sieci uzbrojenia terenu stwierdzono, że najwięcej sieci występuje wzdłuż obecnej drogi wojewódzkiej nr 241 w rejonie włączenia i wyłączenia projektowanej obwodnicy do obecnego układu komunikacyjnego głównego. Są to głównie: kable teletechniczne, wodociąg, rurociąg tłoczny kanalizacji sanitarnej z kablem sterującym oraz napowietrzne linie teletechniczne i energetyczne. Większość robót związanych z przebudową sieci kolidujących z projektowaną trasą została przebudowana. Zakres robót sieciowych, przewidzianych do zakończenia robót, wg poszczególnych projektów branżowych. Jeśli chodzi o uzbrojenie podziemne to na etapie projektu budowlanego należy je dokładnie usytuować oraz pomierzyć ich głębokość ułożenia. Dopiero wtedy należy podjąć decyzję o ich zabezpieczeniu na czas robót oraz docelowo.
Zamawiający zakłada, że roboty będą prowadzone w systemie dwuzmianowym, z uwzględnieniem ciszy nocnej od godz. 22.00 - 06.00
Dokładny zakres robót zawiera projekt budowlany.
5.4. Wykonanie robót budowlanych:
1) Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczna wykonania i odbioru robót (STWiOR) oraz wytycznymi określonymi w niniejszej SIWZ, z obowiązującymi normami, sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż., oraz poleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego i nadzoru autorskiego.
2) Wykonawca po wykonaniu robót przygotuje wszelkie wymagane dokumenty, w tym dokumentację powykonawczą.
3) Wykonywania przedmiotu zamówienia będzie się uważać za zakończone - odbiór ostateczny, jeżeli odbiór nastąpi bez usterek.
4) Do wykonania zamówienia wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż określone w dokumentacji projektowej.
5) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom Polskiej Normy oraz innym określonym w projekcie. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
6) Użyte w dokumentacji projektowej materiały (o nazwach handlowych tam zawartych) nie są obowiązujące.
7) Zamawiający dopuszcza składanie ofert z użyciem materiałów równoważnych do materiałów wymienionych w dokumentacji projektowej, pod warunkiem, że wszystkie ich parametry będą odpowiadały parametrom określonym w dokumentacji projektowej.
8) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia do czasu ich wbudowania przed zniszczeniem, uszkodzeniem lub utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Inspektora nadzoru.
9) Wyroby budowlane użyte do wykonania robót musza odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach - cyt.:
a) USTAWA z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92 poz. 881 z póżn. zm.)
Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych.
Art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest:
- oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo
- umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo
- oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy.
2. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
b) USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2006r. Nr 156 poz. 1118) Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.
5.5. Usługa pośrednictwa finansowego: Polega na dokonaniu wykupu wierzytelności, jaką będzie wartość wykonanych robót budowlanych wraz z należnym podatkiem VAT, pomniejszona o kwotę 2.144.000,00 zł, tj. wysokość dofinansowania zadania ze środków UE.
Wykonawca, jako Zbywca zapewni, że:
1) wykup wierzytelności będzie dokonany wyłącznie przez Bank działający na podstawie ustawy z dnia 29.08.1997 r. Prawo bankowe (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 1376 z późn. zm.) w terminie nieprzekraczalnym 30 dni od odbioru wykonanych robót i złożenia u Zamawiającego zatwierdzonych do rozliczenia przez Inspektora Nadzoru faktur za wykonane roboty - zgodnie z harmonogramem rzeczowo - finansowym wykonania robót,
2) zamawiający przewiduje fakturowanie częściowe, wg następującego harmonogramu: f-ra I - do 15. 09. 2013 r., f-ra II do do 15. 11. 2013 r., f-ra III - do 15. 03. 2014 r., f-ra IV - do 15. 06. 2014 r.
3) Bank udzieli karencji w spłacie rat kapitałowych przez okres 12 miesięcy od daty uruchomienia I transzy wykupu wierzytelności,
4) rozpoczęcie spłaty kapitału nastąpi od dnia pierwszego następnego miesiąca po upływie okresu karencji, odsetki w okresie karencji płatne po upływie miesiąca wypłaty każdej transzy kapitału,
5) spłata wykupionej przez Bank wierzytelności będzie realizowana przez Zamawiającego przez okres 10 lat w ratach miesięcznych,
6) odsetki pobierane przez Bank w okresie karencji i spłaty będą naliczane proporcjonalnie do wykorzystanego i wyłącznie od niespłaconego kapitału wg stawki referencyjnej WIBOR 3M powiększonej o stałą i niezmienną marżę podaną w ofercie wykonawcy,
7) zmiana harmonogramu spłaty nie może powodować naliczania jakiejkolwiek prowizji przez Bank,
8) Bank nie może zbyć wykupionej wierzytelności innemu Bankowi lub innej osobie.
9) Bank nie będzie żądał innych informacji jak te, które wynikają z aktualnego Rozporządzenia Min. Fin. o sprawozdawczości budżetowej,
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, a w tym technologia i zakres ich wykonania określone zostały w dokumentacji projektowej i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), które stanowią załączniki do niniejszej SIWZ
5.6. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia:
1) Z wybranym wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę ryczałtową obejmującą zakres rzeczowy zamówienia, określony w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz dokumentacji projektowej.
2) Nie przewiduje się zamówień dodatkowych w rozumieniu art. 67 ust. 1 ustawy Pzp.
3) Cena wykonania zdeklarowanej części zamówienia podana przez wykonawcę w ofercie jest ceną ostateczną i nie może podlegać jakimkolwiek podwyżkom. Cena oferty stanowi indywidualne ryzyko wykonawcy.
4) Do rozliczeń za wykonanie przedmiotu umowy mają zastosowanie przepisy art. 632 Kodeksu cywilnego.
5) Wykonawca jest odpowiedzialny za swe płatności na rzecz Podwykonawców, z którymi zawarł stosowne umowy o wykonanie uzgodnionych zakresów prac i robót określające termin i sposób zapłaty należności.
6) W przypadku, gdy prace wykonywane są przez Podwykonawcę, Wykonawca wraz z fakturą do Zamawiającego zobowiązany jest przedłożyć dowód zapłaty należności na rzecz Podwykonawcy. W przypadku braku takiego dowodu, Zamawiający może uregulować należność bezpośrednio na rzecz Podwykonawcy i o tą kwotę pomniejszy należność wobec Wykonawcy, na co Wykonawca wyraża zgodę i uznaje, iż obowiązek świadczenia wobec niego został spełniony.
7) Wynagrodzenie wykonawcy jest ceną ryczałtową i jakikolwiek błąd w jej obliczeniu nie ma znaczenia na poprawność obliczenia ceny oferty.
8) Kwota wynagrodzenia ryczałtowego stanowić będzie maksymalną wartość zobowiązania za zakres przyjęty do umowy.
9) Zamawiający przewiduje fakturowanie częściowe, wg następującego harmonogramu: f-ra I - do 15. 09. 2013 r., f-ra II do do 15. 11. 2013 r., f-ra III - do 15. 03. 2014 r., f-ra IV - do 15. 06. 2014 r.
10) Rozliczenie z wykonawcą nastąpi w dwóch formach:
- środki pochodzące z UE rozliczone zostaną rozliczone na podstawie złożonych przez Wykonawcę faktur, po dokonanym przez Zamawiającego odbiorze. Zamawiający ma obowiązek zapłaty należności wynikłej z faktury wynikłej z tytułu rozliczeń w terminie 30 dni od daty jej przedłożenia. Należność z tytułu faktur będzie płatna przelewem na konto podane przez Wykonawcę na fakturze. Za datę zapłaty uważa się datę dokonania przez Zamawiającego przelewu bankowego (obciążenie rachunku Zamawiającego).
- poprzez wykup wierzytelności przez Bank wskazany przez wykonawcę w ofercie.
11) Podstawą do wystawienia faktur i wykupu wierzytelności będą protokoły wykonania i odbioru robót częściowych oraz protokół wykonania i odbioru końcowego (świadectwo końcowe).
12) Zamawiający uzna zamówienie za wykonane, jeżeli przedmiot zamówienia będzie odebrany bez wad nienadających się do usunięcia oraz bez usterek niemożliwych do usunięcia w terminie 30 dni od daty odbioru i spełniał będzie warunki jego przeznaczenia.
13) Postawą ustalenia wynagrodzenia (ceny brutto oferty) będzie kosztorys ofertowy opracowany przez wykonawcę metodą uproszczoną na podstawie dokumentacji projektowej, wytycznych i zaleceń określonych w niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz wniosków wynikłych po dokonanej wizji lokalnej w miejscu wykonywania robót budowlanych.
14) Zamawiający przewiduje rozliczenia i spłaty wykonanych robót w następujący sposób:
a) fakturowania wykonawca będzie mógł dokonać po zakończeniu i odbiorze robót częściowych i końcowych,
b) protokoły wykonania robót częściowych oraz końcowych (świadectwo końcowe) podlegać będą zatwierdzeniu przez Inspektora Nadzoru i upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego,
c) rozpoczęcie spłaty kapitału nastąpi od dnia pierwszego następnego miesiąca po upływie okresu karencji,
d) spłata wykupionej przez Bank wierzytelności będzie realizowana przez Zamawiającego przez okres 10 lat w ratach miesięcznych, z uwzględnieniem okresu karencji,
e) odsetki pobierane przez Bank w okresie karencji i spłaty będą naliczane proporcjonalnie do wykorzystanego i wyłącznie od niespłaconego kapitału wg stawki referencyjnej WIBOR 3M powiększonej o stałą i niezmienną marżę podaną w ofercie wykonawcy,
f) w przypadku opóźnienia w zapłacie, w pierwszej kolejności na poczet spłaty zaliczane będą należne odsetki od zadłużenia przeterminowanego, a następnie zaległe i bieżąca rata kapitału,
g) Zamawiający będzie miał możliwość dokonania wcześniejszej spłaty części lub całej kwoty zadłużenia przed terminem ostatecznej spłaty, a odsetki będą pobrane wyłącznie od faktycznego stanu zadłużenia w dniu spłaty,
h) skrócenie spłaty inwestycji nie spowoduje naliczania dodatkowych opłat lub prowizji przez Bank,
i) oprocentowanie, według którego naliczane będą odsetki, obliczane będzie w oparciu o zmienną stawkę referencyjną WIBOR 3M z 20 - go dnia ostatniego miesiąca każdego kwartału kalendarzowego lub ostatniego dnia roboczego przed tą datą, jeżeli w danym dniu nie ma notowania i mającą zastosowanie do wyznaczenia ceny nabycia wierzytelności począwszy od 25-go dnia tego miesiąca, powiększoną o stałą marżę = .... % w skali roku,
j) jeżeli termin spłaty odsetek lub kapitału przypadać będzie na dzień ustawowo wolny od pracy, to termin spłaty ulegnie przesunięciu na następny dzień roboczy.
k) Zamawiający będzie miał możliwość przesunięcia części spłaty zadłużenia po wcześniejszym pisemnym uzgodnieniu z Bankiem bez dodatkowych opłat bankowych.
12) Zamawiający wyraża zgodę na wykup wierzytelności przez Bank finansujący wykonawcę. Zabezpieczeniem finansowym będzie weksel własny in blanco wystawiony przez Zamawiającego.
13) Zamawiający zastrzega sobie nienaruszalność poniższych zasad spłaty wierzytelności przez cały okres spłaty:
a) Bank nie może żądać od Zamawiającego spłaty zobowiązania przed umówionym okresem spłaty,
b) spłata zobowiązania przez cały okres spłaty będzie realizowana na warunkach określonych w ofercie wykonawcy,
c) wprowadzenie jakiejkolwiek zmiany systemu spłaty przez Bank finansujący wykonawcę, bez zgody Zamawiającego nie będzie obowiązujące,
d) wykonawca lub Bank finansujący wykonawcę, nie może bez zgody Zamawiającego przekazać wierzytelności innemu Bankowi lub osobie trzeciej.

Kody CPV:
452331402 (Roboty drogowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452331220 (Roboty budowlane w zakresie obwodnic)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452331282 (Roboty budowlane w zakresie rond)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452324518 (Roboty odwadniające i nawierzchniowe)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/06/2014

Informacja na temat wadium:
(przedruk z SIWZ)
12.1 Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 300.000,00 zł (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100 gr.).
12.2 Wykonawca może wnieść wadium jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy Pzp, tj.:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007r. Nr 42, poz. 275 ze zm.).
12.3 Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
12.4 Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego:
BS w Koronowo Oddział Mrocza, Nr 19 8144 0005 2004 0040 0114 0006
12.5 W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
12.6 W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego: Urząd Miasta i Gminy w Mroczy, Plac 1 Maja 20, 89-115 Mrocza, w pok. 305, a kserokopię dokumentu poświadczoną za zgodność z oryginałem należy załączyć do oferty.
12.7 Niewniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie i dokona oceny warunku na podstawie złożonego oświadczenia.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej 1 robotę budwlaną polegającą na budowie drogi klasy G o wartości nie mniejszej niż 10 mln. zł brutto. wraz z podaniem jej rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy robota ta została wykonana w sposób należyty oraz wskazujących, czy została wykonana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończona.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku poprzez weryfikację złożonego oświadczenia oraz załączonych dokumentów potwierdzających należyte wykonanie.

Potencjał techniczny:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje:
a) wytwórnia mieszanki bitumicznej - 1 szt.
b) rozściełacz do mas bitumicznych z automatycznym sterowaniem poziomu niwelety - 1 szt.,
c) rozściełacz do mas bitumicznych z automatycznym sterowaniem poziomu niwelety o szerokości stołu wibracyjnego od 2,5 m do 7,5 m z mozliwością płynnej zmiany szerokości stołu - 1 szt.,
d) układarka mieszanki betonowej - 1 szt.,
e) skrapiarka lepiszcza - wyposażona w urządzenia pomiarowo - kontrolne, z zapewnieniem rozkładania lepiszcza z tolerancją +/- 10% od ilości założonej - 1 szt.
f) walec gładki min. 10 t - 1 szt.
g) walec ogumiony min. 10 t - 1 szt.
h) walec wibracyjny min. 10 t - 1 szt.
i) walec do robót ziemnych - 1 szt.
j) wytwórnia betonu - 1 szt.
k) spycharka 200 - 250 KM - 1 szt.
l) równiarka - 1 szt.
m) samochód dp przewozu betonu o pojemności 5 m3 - 2 szt.
n) ładowarka 2 m3 - 1 szt.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku poprzez weryfikację złożonego oświadczenia oraz załączonych dokumentów.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje: osobami z uprawnieniami do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie, w niżej wymienionych specjalnościach bez ograniczeń:
- drogowej bez ograniczeń - posiadający doświadczenie zawodowe w zakresie kierowania, co najmniej 1 budową zgodną z uprawnieniami, o wartości min. 10 mln. zł brutto - osoba ta będzie pełniła funkcję kierownika budowy,
- konstrukcyjno - budowlanej,
- instalacyjnej w zakresie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych,
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
- telekomunikacyjnej,
a także:
- geolog - posiadający odpowiednie uprawnienia geologiczno - inżynierskie i hydrogeologiczne,
- geodeta - posiadający odpowiednie uprawnienia,
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku poprzez weryfikację złożonego oświadczenia oraz załączonych dokumentów.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli:
- Wykonawca będzie posiadał zabezpieczenia bieżącego wykonywania robót posiadają środki własne lub dostęp do kredytu w wysokości min. 5 mln. zł
- Wykonawca będzie posiadał ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej w zakresie prowadzonej działalności w wysokości min. 1 mln. zł.
- Wykonawca nie będzie zaległ z należnymi opłatami i składkami wobec Skarbu Państwa (ZUS i US)
- wobec Wykonawcy nie otwarto likwidacji lub nie ogłoszono upadłości
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku poprzez weryfikację złożonego oświadczenia oraz załączonych dokumentów.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
- wykazanie wykonania conajmniej 1 roboty budowlanej polegającej na budowie drogi klasy G o wartości nie mniejszej niż 10.000.000,00 zł brutto z podaniem daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dowodów, że robota ta została wykonana w sposób należyty oraz wskazujących, czy została wykonana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończona

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp (wg wzoru Zamawiającego)
2) Zaakceptowane Istotne postanowienia umowy
3) Kosztorys ofertowy - dla celów poglądowych Zamawiającego
4) Odpowiednie pełnomocnictwa - jeżeli dotyczy

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
(przedruk z SIWZ): Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany postanowień niniejszej umowy w następujących przypadkach:
1) Ceny:
a) W przypadku zmiany albo wprowadzenia nowych przepisów lub norm, jeśli zgodnie z nimi konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego, w tym zwłaszcza w zakresie stawki podatku VAT.
2) Terminu wykonania zamówienia (skrócenie lub wydłużenie terminu),
a) wskutek konieczności wykonania robót dodatkowych nie objętych przedmiotowym zamówieniem;
b) wskutek wystąpienia warunków atmosferycznych lub gruntowych uniemożliwiających wykonanie robót zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej oraz obowiązującymi przepisami i normami;
c) na skutek zadziałania siły wyższej;
d) w przypadku wcześniejszego zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia;
e) zmiany harmonogramu prac, jeżeli zmiany te są celowe ze względu na stosowane technologie lub źródła finansowania umowy.
3) Podwykonawcy:
a) wskutek utraty zdolności podwykonawcy do uczestnictwa w realizacji zamówienia;
4) Osób wymienionych w § 16:
a) wskutek utraty zdolności osoby do uczestniczenia w realizacji zamówienia:
- rozwiązanie stosunku pracy, rozwiązanie umowy cywilno - prawnej z pracownikiem,
- utrata uprawnień zawodowych.
5) Zmiany zastosowanych materiałów i urządzeń
a) wskutek możliwości zastosowania nowszych technologii lub urządzeń o lepszych parametrach niż zaproponowane w ofercie Wykonawcy za cenę nie wyższą od ceny wynikającej z oferty.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.mrocza.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy w Mroczy, Palc 1 Maja 20, 89-115 Mrocza, pok. nr 301

Data składania wniosków, ofert: 15/05/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy w Mroczy, Palc 1 Maja 20, 89-115 Mrocza, sekretariat - pok. nr 207

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

371207 / 2008-12-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Remont ul. Św. Józefa w Toruniu na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do torowiska PKP

283690 / 2011-09-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Zmiany wykonanych robót w zakresie branży elektrycznej i drogowej w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 w m. Paterek

225878 / 2015-09-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa istniejącego pasa drogowego, drogi wojewódzkiej nr 262, polegająca na budowie chodnika dł. 600 m w m. Marcinkowo, gm. Mogilno

81945 / 2015-06-03 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
zamówienie uzupełniające do zamówienia podstawowego pod nazwą: Remont nawierzchni dróg krajowych w latach 2013-2015 administrowanych przez GDDKiA Oddział w Bydgoszczy z podziałem na części - Część nr 1 Rejon Nakło, Rejon Świecie, Rejon Toruń

87374 / 2015-04-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 551 w ciągu ul. Bydgoskiej i Chełmińskiej w Dąbrowie Chełmińskiej oraz budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 551 na działkach ew.: 346/1,306/1 i 307/3

103384 / 2014-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina GrudziÄ…dz - GrudziÄ…dz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Urządzenie Wiejskiego Targu Rybnego wraz z parkingiem i dojazdami w miejscowości Mokre, dz. nr 552/2; 550; 545; 142/13; 301

120842 / 2016-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina BÄ…dkowo - BÄ…dkowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa drogi gminnej nr 160736C Wójtówka-Łówkowice

161143 / 2015-11-05 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Zamówienie uzupełniające do zadania podstawowego realizowanego pn.: Wykonanie prac związanych z robotami poza jezdnią na sieci dróg krajowych administrowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy z podziałem na części. Część 5 - Rejon w Toruniu

131765 / 2013-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina DÄ…browa - DÄ…browa (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych Dąbrowa- Sędowo od km 0+149 do 1+ 896 km metodą powierzchniowego utrwalenia emulsją asfaltową i grysami bazaltowymi

31063 / 2014-02-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Papowo Biskupie - Papowo Biskupie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Remont dróg gminnych: 1/ droga nr 060601C w miejscowości Dubielno, 2/ 2 odcinki dróg gminnych nr 060615C i 060618C w miejscowości Folgowo, 3/ droga nr 060625C w miejscowości. Papowo Biskupie

426466 / 2009-12-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tuchola - Tuchola (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Rewitalizacja średniowiecznego układu urbanistycznego miasta Tucholi - elementem europejskiego dziedzictwa kulturowego, etap II - w zakresie wykonania nawierzchni.

51457 / 2015-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jeziora Wielkie - Jeziora Wielkie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa drogi gminnej JEZIORA WIELKIE - KRZYWE KOLANO od km 1+200 do km 2+945 dł. 1,745 km

295486 / 2011-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina DÄ…browa - DÄ…browa (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
REMONT DROGI GMINNEJ SZCZEPANKOWO-ANNOWO NA DŁUGOŚCI 2,550 KM

170733 / 2009-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Wykonanie odnowy nawierzchni drogi powiatowej nr 2001 Zławieś Mała - Zarośle Cieńkie w km 0+979÷1+300 na dł. 0,321 km.

276371 / 2011-10-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Wzmocnienie istniejącej nawierzchni bitumicznej drogi wojewódzkiej nr 240 Chojnice - Tuchola - Świecie od km 38+586 do 38+886 Długość: 300 mb

231686 / 2014-07-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tuchola - Tuchola (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
Przebudowa ul. Leśnej i Rogali w Tucholi oraz przebudowa ul. Polnej w Raciążu

208916 / 2015-08-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Chełmiński - Chełmno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452331402 (Roboty drogowe)
PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 1630C OBORY - ROBAKOWO ORAZ DROGI POWIATOWEJ NR 1642C STACJA PKP KORNATOWO - DO DROGI NR 548