Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

263007 / 2014-12-22 - Administracja samorządowa / Gmina Golub-Dobrzyń (Golub-Dobrzyń)

Budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Golub-Dobrzyń.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dotyczących: Budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Golub-Dobrzyń.
a) Budowa 79 szt. oczyszczalni przydomowych
b) Wykonanie inwentaryzacji powykonawczej dla 79 szt. oczyszczalni
przydomowych potwierdzonych przez Powiatowy Ośrodek Dokumentacji
Geodezyjnej i Kartograficznej
Dopuszcza się oczyszczalnie ścieków posiadające zgodność z normą PN-EN 12566-3.
Technologia oczyszczania ścieków - niskoobciążony osad czynny ze złożem biologicznym, gdzie poszczególne procesy biologicznego oczyszczania ścieków następują po sobie w mechanicznie rozdzielonych komorach urządzenia. Nie dopuszcza się oczyszczalni jednozbiornikowych przepływowych z osadem czynnym. Nie dopuszcza się oczyszczalni gdzie obydwa procesy biologicznego oczyszczania zachodzą w jednej komorze. Nie dopuszcza się zmiany technologii oczyszczania ścieków. Nie dopuszcza się instalacji oczyszczalni, których zbiorniki zbudowano na planie koła (w postaci pionowo ustawionego walca lub stożka).
Zbiorniki oczyszczalni muszą być monolityczne, wykonane z polietylenu wysokiej gęstości PEHD formowanego metodą wytłaczania z rozdmuchem lub rotomuldingu, zapewniając szczelność i trwałość.
Nie dopuszcza się zbiorników skręcanych, zgrzewanych lub spawanych z uwagi na to, że mogą ulec niekontrolowanemu rozszczelnieniu.
Oczyszczalnie hybrydowe
Ciąg technologiczny musi składać się z minimum dwóch osobnych zbiorników, t/j osadnika gnilnego a następnie bioreaktora. Urządzenia muszą zapewnić możliwość montażu bioreaktora w pewnej odległości od osadnika gnilnego, ponieważ takie rozwiązanie umożliwia wyeliminowanie przepompowni ścieków surowych.
Do budowy należy zastosować oczyszczalnie ścieków pracujące w układzie technologicznym składającym się z ustawionych szeregowo komór realizujących następujące procesy jednostkowe:
a. osadnik gnilny (komora beztlenowa),
b. złoże biologiczne (komora tlenowa),
c. osad czynny (komora tlenowa).
Procesy tlenowe nie mogą być realizowane w jednej komorze.
Ścieki podczyszczone w osadniku gnilnym muszą być dozowane sekwencyjnie na złoże biologiczne pracujące w technologii złoża zanurzonego, napowietrzanego drobno-pęcherzykowo. W celu równomiernego wymieszania i napowietrzenia ścieków oraz uzyskania odpowiedniego obciążenia hydraulicznego wypełnienia bioreaktor musi posiadać wewnętrzną cyrkulację złoża (ścieki muszą wielokrotnie przepłynąć przez złoże). Oczyszczalnia posiadać winna powierzchnię złoża biologicznego w ilości 170 m2/m3, min. 17 m2/1 RLM oraz minimalną objętość czynną złoża biologicznego w oczyszczalni ścieków wynoszącą 1,2 [m3] co przy czasowym ograniczeniu dopływu ścieku surowego zapewnia maksymalnie szybki samoczynny rozruch technologiczny.
Ścieki oczyszczone w komorze złoża biologicznego winny przepływać do komory osadu czynnego gdzie poddawane są ostatecznemu napowietrzaniu realizowanemu przez dyfuzor drobno-pęcherzykowy. Komora ta pełni równocześnie rolę osadnika dla zerwanej (lub obumarłej) błony biologicznej oraz osadu nadmiernego.
Sterowanie:
Proces oczyszczania ścieków musi być sterowany automatycznie. Sterownik oczyszczalni musi posiadać / realizować następujące funkcje:
- dozowanie ścieków z osadnika do bioreaktora,
- recyrkulacja ścieków z bioreaktora do osadnika,
- realizacja funkcji rozruchu oczyszczalni (28 dni),
- funkcja urlopu włączana ręcznie z automatycznym powrotem po 2 tygodniach,
- możliwość rozbudowy sterownika o obsługę pompy koagulantu strącającego fosfor,
- pamięć stała niewrażliwa na zaniki prądu.
- automatyczne zakończenie realizacji trybu urlopowego,
- sygnalizacja (trójkolorowa dioda LED) stanu pracy urządzeń, alarmy,
- wyświetlacz LCD informujący o aktualnym cyklu pracy, alarmach,
- rejestracja czasu pracy sterownika i dmuchawy,
- rejestracja zdarzeń takich jak zanik prądu, odłączenie dmuchawy
- wewnętrzny brzęczek informujący o alarmach,
- zegar czasu rzeczywistego,
- wewnętrzny bezpiecznik, oraz czujnik temperatury zabezpieczający sterownik przed przegrzaniem,
- wewnętrzne źródło energii podtrzymujące sterownik w przypadku braku zasilania,
- pomiar rzeczywistego prądu pobieranego przez dmuchawę i zawory,
- zegar odliczający serwis oczyszczalni oraz serwis dmuchawy,
- tryb umożliwiający sprawdzenie działania dmuchawy i zaworów,
- opcja przywrócenia ustawień fabrycznych.
Sterownik musi być znakowany CE. Deklarację Zgodności dotyczącą sterownika należy dołączyć do oferty.
W celu ochrony przed wilgocią sterowanie oczyszczalni powinno być umieszczone w obudowie zintegrowanej z urządzeniem, której klasa szczelności będzie nie niższa niż IP65 potwierdzona wynikami badań załączonymi do oferty.
Kompletna PBOŚ musi spełniać wytyczne normy zharmonizowanej PN-EN 12566-3 - Małe oczyszczalnie ścieków dla obliczeniowej liczby mieszkańców (OLM) do 50 - Część 3: Kontenerowe i/lub montowane na miejscu przydomowe oczyszczalnie ścieków i być znakowana znakiem CE. Wymaga się, aby oferta zabezpieczona była pełnym raportem z badań PBOŚ, tj.:
- wodoszczelności dla wszystkich oferowanych oczyszczalni, a nie poszczególnych zbiorników lub oczyszczalni z innego typoszeregu, wykonanego przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem (A) normy PN EN 12566-3, a w szczególności tablicą (1) przedmiotowej normy,
- wytrzymałości konstrukcyjnej dla oferowanych oczyszczalni (największa oczyszczalnia, a nie największy pojedynczy zbiornik). W tym zakresie Zamawiający wymaga dostarczenia raportu wytrzymałości konstrukcyjnej wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem (C) normy PN EN 12566-3 dla warunków suchych i mokrych lub metodą obliczeniową obejmującą najbardziej niekorzystne warunki pracy urządzenia wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z normą PN EN 12566-3,
- efektywności oczyszczania dla parametrów: BZT5, ChZT, zawiesina, azot, fosfor. W badaniach zgodnie z rozporządzeniem trzeba podawać stężenia zanieczyszczeń ścieków surowych i oczyszczonych oraz wartość procentową. Zamawiający wymaga (zgodnie z normą PN EN 12566-3), aby badanie efektywności oczyszczania było wykonane przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem (B) normy PN EN 12566-3 (dla najmniejszej oczyszczalni z typoszeregu).
Wszystkie pojedyncze systemy dla oczyszczonych ścieków musza legitymować się najwyższymi dopuszczalnymi wartościami wskaźników zanieczyszczeń zgodnymi z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 roku w sprawie warunków jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego:
a)pięciodobowe biochemiczne zapotrzebowanie tlenu (BZT5) -25 mg O2/l
b)chemiczne zapotrzebowanie tlenu (ChZTCr), -125 mg O2/l
c)zawiesina ogólna - 35 mg/l
d)azot Kjeldahla - 15 mg N/l
e)fosfor ogólny - 2 mg P/l
zawartymi w dostarczonym raporcie.
Przebadane urządzenie musi być dwuzbiornikowe (osadnik + bioreaktor), co ma być potwierdzone w raporcie z badań.
- trwałość materiału (badanie materiału) - badanie wykonane zgodnie z rozdziałem 6.5 normy PN EN 12566-3 określające właściwość materiału, z którego wykonana jest oczyszczalnia, zgodnym z normą PN-EN 12566-3, wystawionym przez jednostkę notyfikowaną w Komisji Europejskiej.
W celu potwierdzenia jakości proponowanych urządzeń do ofert musi być dołączona Deklarację Właściwości Użytkowych CE wystawiona przez producenta na podstawie dokonanych badań przez jednostkę notyfikowaną sporządzoną zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającym zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych wraz ze zmianami i obowiązującymi przepisami krajowymi.
W celu potwierdzenia przez producenta wysokich standardów produkcji musi być dołączony do oferty Certyfikat DIN EN ISO 9001:2008 oraz spełniać wymogi standardów zarządzania środowiskowego potwierdzone certyfikatem ISO14001:2004.
Dopuszcza się rozwiązania równoważne pod warunkiem zachowania podstawowych parametrów technicznych i jakościowych proponowanych urządzeń do opisanych w Specyfikacji Technicznej.
Parametry równoważności:
-Dopuszcza się oczyszczalnie ścieków posiadające zgodność z normą PN-EN 12566-3 potwierdzone pełnym raportem z badań zgodnym z normą PN-EN 12566-3, wystawionym przez laboratorium notyfikowane przez Komisję Europejską tj.
- raportem wodoszczelności dla wszystkich oferowanych oczyszczalni, a nie poszczególnych zbiorników lub oczyszczalni z innego typoszeregu, wykonanego przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem (A) normy PN EN 12566-3, a w szczególności tablicą (1) przedmiotowej normy,
- raportem wytrzymałości konstrukcyjnej dla oferowanych oczyszczalni (największa oczyszczalnia, a nie największy pojedynczy zbiornik). W tym zakresie Zamawiający wymaga dostarczenia raportu wytrzymałości konstrukcyjnej wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem (C) normy PN EN 12566-3 dla warunków suchych i mokrych lub metodą obliczeniową obejmującą najbardziej niekorzystne warunki pracy urządzenia wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z normą PN EN 12566-3,
- raportem efektywności oczyszczania dla parametrów: BZT5, ChZT, zawiesina, azot i fosfor. Uwaga w badaniach zgodnie z rozporządzeniem trzeba podawać stężenia zanieczyszczeń ścieków surowych i oczyszczonych oraz wartość procentową. Zamawiający wymaga (zgodnie z normą PN EN 12566-3), aby badanie efektywności oczyszczania było wykonane przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem (B) normy PN EN 12566-3 (dla najmniejszej oczyszczalni z typoszeregu),
Wszystkie pojedyncze systemy dla oczyszczonych ścieków musza legitymować się najwyższymi dopuszczalnymi wartościami wskaźników zanieczyszczeń zgodnymi z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 roku w sprawie warunków jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego:
a)pięciodobowe biochemiczne zapotrzebowanie tlenu (BZT5) -25 mg O2/l
b)chemiczne zapotrzebowanie tlenu (ChZTCr), -125 mg O2/l
c)zawiesina ogólna - 35 mg/l
d)azot Kjeldahla - 15 mg N/l
e)fosfor ogólny - 2 mg P/l
zawartymi w dostarczonym raporcie.
Przebadane urządzenie musi być dwuzbiornikowe (osadnik + bioreaktor), co ma być potwierdzone w raporcie z badań.
- raportem trwałość materiału (badanie materiału) - badanie wykonane zgodnie z rozdziałem 6.5 normy PN EN 12566-3 określające właściwość materiału, z którego wykonana jest oczyszczalnia,
Zamawiający nie dopuszcza możliwości wykonywania badań przez laboratorium akredytowane lub przez osobę prywatną, a przez laboratorium notyfikowane. Cała procedura badań skuteczności oczyszczania (pobranie próbek, wykonanie obliczeń, analiza badań) musi być wykonana zgodnie z normą PN-EN 12566-3 wyłącznie w laboratorium notyfikowanym przez Komisję Europejską.
-Technologia oczyszczania ścieków - złoże biologiczne z niskoobciążonym osadem czynnym, gdzie poszczególne procesy biologicznego oczyszczania ścieków następują po sobie w mechanicznie rozdzielonych komorach urządzenia. Nie dopuszcza się oczyszczalni jednozbiornikowych przepływowych z osadem czynnym. Nie dopuszcza się oczyszczalni gdzie obydwa procesy biologicznego oczyszczania zachodzą w jednej komorze. Nie dopuszcza się zmiany technologii oczyszczania ścieków. Nie dopuszcza się instalacji oczyszczalni, których zbiorniki zbudowano na planie koła (w postaci pionowo ustawionego walca lub stożka) lub sześcianu.
-Dopuszcza się tylko zbiorniki monolityczne z PEHD wykonane metodą rozdmuchu lub rotomuldingu. Nie dopuszcza się zbiorników spawanych, zgrzewanych i skręcanych.
-Oczyszczalnia musi posiadać system cyrkulacji gwarantujący wielokrotny przepływ ścieku przez złoże biologiczne.
-Minimalna powierzchnia właściwa złoża biologicznego w oczyszczalni ścieków musi wynosić 170 m2/m3, min. 17 m2/1 RLM, a minimalna objętość czynna złoża biologicznego w oczyszczalni ścieków powinna wynosić 1,2 (m3). Nie dopuszcza się oczyszczalni o mniejszej powierzchni złoża biologicznego w zbiorniku.
-Minimalna pojemność netto osadnika wstępnego 2200 litrów dla oczyszczalni do Qdmax = 1,4 m3/d.
-Minimalna pojemność netto osadnika wstępnego 3200 litrów dla oczyszczalni do Qdmax = 1,8 m3/d.
-Minimalna pojemność netto bioreaktora 2200 litrów.
-Oczyszczalnia hybrydowa musi posiadać system dozowania ścieku z osadnika do bioreaktora realizowany przez sterownik, minimalną pojemność buforową zgodnie z wyżej zamieszczoną tabelą oraz system recyrkulacji osadu z bioreaktora do osadnika wstępnego realizowany przez sterownik.
-Sterownik zapewniający automatyczne zarządzanie pracą oczyszczalni winien być - umieszczony w obudowie zintegrowanej, przytwierdzonej na stałe do urządzenia, której klasa szczelności będzie nie niższa niż IP65 potwierdzona wynikami badań załączonymi do oferty. Podstawowe parametry sterownika: odporność na zaniki prądu, funkcja zarządzania dozowaniem ścieku i recyrkulacją osadu, funkcja urlopowa, rejestrator czasu pracy, pomiar rzeczywistego prądu pobieranego przez dmuchawę i zawory, wewnętrzny bezpiecznik oraz czujnik temperatury zabezpieczający sterownik przed przegrzaniem, rejestracja zdarzeń takich jak zanik prądu lub odłączenie dmuchawy, wewnętrzny brzęczek informujący o alarmach.
-z uwagi na oszczędność energii, wymaga się aby urządzenia były energooszczędne i dla oczyszczalni przebadanej (najmniejszej z typoszeregu) wymaga się aby dobowe średnie zużycie energii wynosiło nie więcej niż 0,75 kWh/dobę, co jasno i czytelnie musi być potwierdzone w raporcie z badań z laboratorium notyfikowanego,
-Przy rozpatrywaniu równoważności komór filtracyjnych będzie brane pod uwagę pole powierzchni infiltracji komory a nie jej pojemność.
W celu udokumentowania równoważności proponowanych oczyszczalni ścieków do przedmiotu zamówienia należy dołączyć do oferty: karty katalogowe zawierające wszystkie wymiary, pojemności, elementy składowe oczyszczalni; rysunki i opisy umożliwiające Zamawiającemu ocenę oferty oraz jednoznaczne stwierdzenie, które oczyszczalnie z danego typoszeregu zostały zaproponowane jako równoważne.
Producent oczyszczalni powinien posiadać potwierdzenie wysokich standardów produkcji w postaci Certyfikatu DIN EN ISO 9001:2008 oraz spełniać wymogi standardów zarządzania środowiskowego PN-EN ISO14001:2004. Certyfikat ISO 9001 i ISO 14001 należy dołączyć do oferty.
Wykonawca na czas udzielonej gwarancji zobowiązany jest do serwisowania, wykonywania przeglądów wszystkich przydomowych oczyszczalni (79 szt.) zgodnie z instrukcją obsługi dla budowanych oczyszczalni. Fakt ten należy udokumentować w książkach eksploatacji tych oczyszczalni. Koszty związane z tą czynnością należy uwzględnić w ofercie przetargowej.
W zakresie przeglądów należy wykonać:
- czyszczenie filtrów szczelinowych,
- czyszczenie filtrów w sprężarce,
- czyszczenie dyfuzora,
- badanie ścieków po dwóch miesiącach eksploatacji:
surowe ścieki,
oczyszczone ścieki.
Wykonawca po wybudowaniu oczyszczalni przydomowych ma obowiązek przeprowadzenia szkolenia z zakresu obsługi oczyszczalni u każdego użytkownika.
Wykonawca przedstawi miesięczne raporty serwisowe przebadanych oczyszczalni, z których będzie wynikało ilość przebadanych oczyszczalni i efekt przeglądów. Zamawiający zastrzega aby serwis eksploatacyjny prowadzony był na jednej oczyszczalni minimum jeden raz na sześć miesięcy wraz z badaniami ścieków. Termin złożenia raportów do 5 dni roboczych po upływie miesiąca, którego raport dotyczy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w projekcie budowlanym (do wglądu w siedzibie Urzędu Gminy), kosztorysie ofertowym, stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót(załącznik nr 2).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 263007

Data publikacji: 2014-12-22

Nazwa: Gmina Golub-Dobrzyń

Ulica: Plac Tysiąclecia 25

Numer domu: 25

Miejscowość: Golub-Dobrzyń

Kod pocztowy: 87-400

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 56 6835400(-03)

Numer faxu: 56 6835276

Adres strony internetowej: www.uggolub-dobrzyn.pl

Regon: 87111858900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Golub-Dobrzyń.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dotyczących: Budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Golub-Dobrzyń.
a) Budowa 79 szt. oczyszczalni przydomowych
b) Wykonanie inwentaryzacji powykonawczej dla 79 szt. oczyszczalni
przydomowych potwierdzonych przez Powiatowy Ośrodek Dokumentacji
Geodezyjnej i Kartograficznej
Dopuszcza się oczyszczalnie ścieków posiadające zgodność z normą PN-EN 12566-3.
Technologia oczyszczania ścieków - niskoobciążony osad czynny ze złożem biologicznym, gdzie poszczególne procesy biologicznego oczyszczania ścieków następują po sobie w mechanicznie rozdzielonych komorach urządzenia. Nie dopuszcza się oczyszczalni jednozbiornikowych przepływowych z osadem czynnym. Nie dopuszcza się oczyszczalni gdzie obydwa procesy biologicznego oczyszczania zachodzą w jednej komorze. Nie dopuszcza się zmiany technologii oczyszczania ścieków. Nie dopuszcza się instalacji oczyszczalni, których zbiorniki zbudowano na planie koła (w postaci pionowo ustawionego walca lub stożka).
Zbiorniki oczyszczalni muszą być monolityczne, wykonane z polietylenu wysokiej gęstości PEHD formowanego metodą wytłaczania z rozdmuchem lub rotomuldingu, zapewniając szczelność i trwałość.
Nie dopuszcza się zbiorników skręcanych, zgrzewanych lub spawanych z uwagi na to, że mogą ulec niekontrolowanemu rozszczelnieniu.
Oczyszczalnie hybrydowe
Ciąg technologiczny musi składać się z minimum dwóch osobnych zbiorników, t/j osadnika gnilnego a następnie bioreaktora. Urządzenia muszą zapewnić możliwość montażu bioreaktora w pewnej odległości od osadnika gnilnego, ponieważ takie rozwiązanie umożliwia wyeliminowanie przepompowni ścieków surowych.
Do budowy należy zastosować oczyszczalnie ścieków pracujące w układzie technologicznym składającym się z ustawionych szeregowo komór realizujących następujące procesy jednostkowe:
a. osadnik gnilny (komora beztlenowa),
b. złoże biologiczne (komora tlenowa),
c. osad czynny (komora tlenowa).
Procesy tlenowe nie mogą być realizowane w jednej komorze.
Ścieki podczyszczone w osadniku gnilnym muszą być dozowane sekwencyjnie na złoże biologiczne pracujące w technologii złoża zanurzonego, napowietrzanego drobno-pęcherzykowo. W celu równomiernego wymieszania i napowietrzenia ścieków oraz uzyskania odpowiedniego obciążenia hydraulicznego wypełnienia bioreaktor musi posiadać wewnętrzną cyrkulację złoża (ścieki muszą wielokrotnie przepłynąć przez złoże). Oczyszczalnia posiadać winna powierzchnię złoża biologicznego w ilości 170 m2/m3, min. 17 m2/1 RLM oraz minimalną objętość czynną złoża biologicznego w oczyszczalni ścieków wynoszącą 1,2 [m3] co przy czasowym ograniczeniu dopływu ścieku surowego zapewnia maksymalnie szybki samoczynny rozruch technologiczny.
Ścieki oczyszczone w komorze złoża biologicznego winny przepływać do komory osadu czynnego gdzie poddawane są ostatecznemu napowietrzaniu realizowanemu przez dyfuzor drobno-pęcherzykowy. Komora ta pełni równocześnie rolę osadnika dla zerwanej (lub obumarłej) błony biologicznej oraz osadu nadmiernego.
Sterowanie:
Proces oczyszczania ścieków musi być sterowany automatycznie. Sterownik oczyszczalni musi posiadać / realizować następujące funkcje:
- dozowanie ścieków z osadnika do bioreaktora,
- recyrkulacja ścieków z bioreaktora do osadnika,
- realizacja funkcji rozruchu oczyszczalni (28 dni),
- funkcja urlopu włączana ręcznie z automatycznym powrotem po 2 tygodniach,
- możliwość rozbudowy sterownika o obsługę pompy koagulantu strącającego fosfor,
- pamięć stała niewrażliwa na zaniki prądu.
- automatyczne zakończenie realizacji trybu urlopowego,
- sygnalizacja (trójkolorowa dioda LED) stanu pracy urządzeń, alarmy,
- wyświetlacz LCD informujący o aktualnym cyklu pracy, alarmach,
- rejestracja czasu pracy sterownika i dmuchawy,
- rejestracja zdarzeń takich jak zanik prądu, odłączenie dmuchawy
- wewnętrzny brzęczek informujący o alarmach,
- zegar czasu rzeczywistego,
- wewnętrzny bezpiecznik, oraz czujnik temperatury zabezpieczający sterownik przed przegrzaniem,
- wewnętrzne źródło energii podtrzymujące sterownik w przypadku braku zasilania,
- pomiar rzeczywistego prądu pobieranego przez dmuchawę i zawory,
- zegar odliczający serwis oczyszczalni oraz serwis dmuchawy,
- tryb umożliwiający sprawdzenie działania dmuchawy i zaworów,
- opcja przywrócenia ustawień fabrycznych.
Sterownik musi być znakowany CE. Deklarację Zgodności dotyczącą sterownika należy dołączyć do oferty.
W celu ochrony przed wilgocią sterowanie oczyszczalni powinno być umieszczone w obudowie zintegrowanej z urządzeniem, której klasa szczelności będzie nie niższa niż IP65 potwierdzona wynikami badań załączonymi do oferty.
Kompletna PBOŚ musi spełniać wytyczne normy zharmonizowanej PN-EN 12566-3 - Małe oczyszczalnie ścieków dla obliczeniowej liczby mieszkańców (OLM) do 50 - Część 3: Kontenerowe i/lub montowane na miejscu przydomowe oczyszczalnie ścieków i być znakowana znakiem CE. Wymaga się, aby oferta zabezpieczona była pełnym raportem z badań PBOŚ, tj.:
- wodoszczelności dla wszystkich oferowanych oczyszczalni, a nie poszczególnych zbiorników lub oczyszczalni z innego typoszeregu, wykonanego przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem (A) normy PN EN 12566-3, a w szczególności tablicą (1) przedmiotowej normy,
- wytrzymałości konstrukcyjnej dla oferowanych oczyszczalni (największa oczyszczalnia, a nie największy pojedynczy zbiornik). W tym zakresie Zamawiający wymaga dostarczenia raportu wytrzymałości konstrukcyjnej wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem (C) normy PN EN 12566-3 dla warunków suchych i mokrych lub metodą obliczeniową obejmującą najbardziej niekorzystne warunki pracy urządzenia wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z normą PN EN 12566-3,
- efektywności oczyszczania dla parametrów: BZT5, ChZT, zawiesina, azot, fosfor. W badaniach zgodnie z rozporządzeniem trzeba podawać stężenia zanieczyszczeń ścieków surowych i oczyszczonych oraz wartość procentową. Zamawiający wymaga (zgodnie z normą PN EN 12566-3), aby badanie efektywności oczyszczania było wykonane przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem (B) normy PN EN 12566-3 (dla najmniejszej oczyszczalni z typoszeregu).
Wszystkie pojedyncze systemy dla oczyszczonych ścieków musza legitymować się najwyższymi dopuszczalnymi wartościami wskaźników zanieczyszczeń zgodnymi z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 roku w sprawie warunków jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego:
a)pięciodobowe biochemiczne zapotrzebowanie tlenu (BZT5) -25 mg O2/l
b)chemiczne zapotrzebowanie tlenu (ChZTCr), -125 mg O2/l
c)zawiesina ogólna - 35 mg/l
d)azot Kjeldahla - 15 mg N/l
e)fosfor ogólny - 2 mg P/l
zawartymi w dostarczonym raporcie.
Przebadane urządzenie musi być dwuzbiornikowe (osadnik + bioreaktor), co ma być potwierdzone w raporcie z badań.
- trwałość materiału (badanie materiału) - badanie wykonane zgodnie z rozdziałem 6.5 normy PN EN 12566-3 określające właściwość materiału, z którego wykonana jest oczyszczalnia, zgodnym z normą PN-EN 12566-3, wystawionym przez jednostkę notyfikowaną w Komisji Europejskiej.
W celu potwierdzenia jakości proponowanych urządzeń do ofert musi być dołączona Deklarację Właściwości Użytkowych CE wystawiona przez producenta na podstawie dokonanych badań przez jednostkę notyfikowaną sporządzoną zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającym zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych wraz ze zmianami i obowiązującymi przepisami krajowymi.
W celu potwierdzenia przez producenta wysokich standardów produkcji musi być dołączony do oferty Certyfikat DIN EN ISO 9001:2008 oraz spełniać wymogi standardów zarządzania środowiskowego potwierdzone certyfikatem ISO14001:2004.
Dopuszcza się rozwiązania równoważne pod warunkiem zachowania podstawowych parametrów technicznych i jakościowych proponowanych urządzeń do opisanych w Specyfikacji Technicznej.
Parametry równoważności:
-Dopuszcza się oczyszczalnie ścieków posiadające zgodność z normą PN-EN 12566-3 potwierdzone pełnym raportem z badań zgodnym z normą PN-EN 12566-3, wystawionym przez laboratorium notyfikowane przez Komisję Europejską tj.
- raportem wodoszczelności dla wszystkich oferowanych oczyszczalni, a nie poszczególnych zbiorników lub oczyszczalni z innego typoszeregu, wykonanego przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem (A) normy PN EN 12566-3, a w szczególności tablicą (1) przedmiotowej normy,
- raportem wytrzymałości konstrukcyjnej dla oferowanych oczyszczalni (największa oczyszczalnia, a nie największy pojedynczy zbiornik). W tym zakresie Zamawiający wymaga dostarczenia raportu wytrzymałości konstrukcyjnej wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem (C) normy PN EN 12566-3 dla warunków suchych i mokrych lub metodą obliczeniową obejmującą najbardziej niekorzystne warunki pracy urządzenia wykonanej przez laboratorium notyfikowane zgodnie z normą PN EN 12566-3,
- raportem efektywności oczyszczania dla parametrów: BZT5, ChZT, zawiesina, azot i fosfor. Uwaga w badaniach zgodnie z rozporządzeniem trzeba podawać stężenia zanieczyszczeń ścieków surowych i oczyszczonych oraz wartość procentową. Zamawiający wymaga (zgodnie z normą PN EN 12566-3), aby badanie efektywności oczyszczania było wykonane przez laboratorium notyfikowane zgodnie z załącznikiem (B) normy PN EN 12566-3 (dla najmniejszej oczyszczalni z typoszeregu),
Wszystkie pojedyncze systemy dla oczyszczonych ścieków musza legitymować się najwyższymi dopuszczalnymi wartościami wskaźników zanieczyszczeń zgodnymi z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 24 lipca 2006 roku w sprawie warunków jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego:
a)pięciodobowe biochemiczne zapotrzebowanie tlenu (BZT5) -25 mg O2/l
b)chemiczne zapotrzebowanie tlenu (ChZTCr), -125 mg O2/l
c)zawiesina ogólna - 35 mg/l
d)azot Kjeldahla - 15 mg N/l
e)fosfor ogólny - 2 mg P/l
zawartymi w dostarczonym raporcie.
Przebadane urządzenie musi być dwuzbiornikowe (osadnik + bioreaktor), co ma być potwierdzone w raporcie z badań.
- raportem trwałość materiału (badanie materiału) - badanie wykonane zgodnie z rozdziałem 6.5 normy PN EN 12566-3 określające właściwość materiału, z którego wykonana jest oczyszczalnia,
Zamawiający nie dopuszcza możliwości wykonywania badań przez laboratorium akredytowane lub przez osobę prywatną, a przez laboratorium notyfikowane. Cała procedura badań skuteczności oczyszczania (pobranie próbek, wykonanie obliczeń, analiza badań) musi być wykonana zgodnie z normą PN-EN 12566-3 wyłącznie w laboratorium notyfikowanym przez Komisję Europejską.
-Technologia oczyszczania ścieków - złoże biologiczne z niskoobciążonym osadem czynnym, gdzie poszczególne procesy biologicznego oczyszczania ścieków następują po sobie w mechanicznie rozdzielonych komorach urządzenia. Nie dopuszcza się oczyszczalni jednozbiornikowych przepływowych z osadem czynnym. Nie dopuszcza się oczyszczalni gdzie obydwa procesy biologicznego oczyszczania zachodzą w jednej komorze. Nie dopuszcza się zmiany technologii oczyszczania ścieków. Nie dopuszcza się instalacji oczyszczalni, których zbiorniki zbudowano na planie koła (w postaci pionowo ustawionego walca lub stożka) lub sześcianu.
-Dopuszcza się tylko zbiorniki monolityczne z PEHD wykonane metodą rozdmuchu lub rotomuldingu. Nie dopuszcza się zbiorników spawanych, zgrzewanych i skręcanych.
-Oczyszczalnia musi posiadać system cyrkulacji gwarantujący wielokrotny przepływ ścieku przez złoże biologiczne.
-Minimalna powierzchnia właściwa złoża biologicznego w oczyszczalni ścieków musi wynosić 170 m2/m3, min. 17 m2/1 RLM, a minimalna objętość czynna złoża biologicznego w oczyszczalni ścieków powinna wynosić 1,2 (m3). Nie dopuszcza się oczyszczalni o mniejszej powierzchni złoża biologicznego w zbiorniku.
-Minimalna pojemność netto osadnika wstępnego 2200 litrów dla oczyszczalni do Qdmax = 1,4 m3/d.
-Minimalna pojemność netto osadnika wstępnego 3200 litrów dla oczyszczalni do Qdmax = 1,8 m3/d.
-Minimalna pojemność netto bioreaktora 2200 litrów.
-Oczyszczalnia hybrydowa musi posiadać system dozowania ścieku z osadnika do bioreaktora realizowany przez sterownik, minimalną pojemność buforową zgodnie z wyżej zamieszczoną tabelą oraz system recyrkulacji osadu z bioreaktora do osadnika wstępnego realizowany przez sterownik.
-Sterownik zapewniający automatyczne zarządzanie pracą oczyszczalni winien być - umieszczony w obudowie zintegrowanej, przytwierdzonej na stałe do urządzenia, której klasa szczelności będzie nie niższa niż IP65 potwierdzona wynikami badań załączonymi do oferty. Podstawowe parametry sterownika: odporność na zaniki prądu, funkcja zarządzania dozowaniem ścieku i recyrkulacją osadu, funkcja urlopowa, rejestrator czasu pracy, pomiar rzeczywistego prądu pobieranego przez dmuchawę i zawory, wewnętrzny bezpiecznik oraz czujnik temperatury zabezpieczający sterownik przed przegrzaniem, rejestracja zdarzeń takich jak zanik prądu lub odłączenie dmuchawy, wewnętrzny brzęczek informujący o alarmach.
-z uwagi na oszczędność energii, wymaga się aby urządzenia były energooszczędne i dla oczyszczalni przebadanej (najmniejszej z typoszeregu) wymaga się aby dobowe średnie zużycie energii wynosiło nie więcej niż 0,75 kWh/dobę, co jasno i czytelnie musi być potwierdzone w raporcie z badań z laboratorium notyfikowanego,
-Przy rozpatrywaniu równoważności komór filtracyjnych będzie brane pod uwagę pole powierzchni infiltracji komory a nie jej pojemność.
W celu udokumentowania równoważności proponowanych oczyszczalni ścieków do przedmiotu zamówienia należy dołączyć do oferty: karty katalogowe zawierające wszystkie wymiary, pojemności, elementy składowe oczyszczalni; rysunki i opisy umożliwiające Zamawiającemu ocenę oferty oraz jednoznaczne stwierdzenie, które oczyszczalnie z danego typoszeregu zostały zaproponowane jako równoważne.
Producent oczyszczalni powinien posiadać potwierdzenie wysokich standardów produkcji w postaci Certyfikatu DIN EN ISO 9001:2008 oraz spełniać wymogi standardów zarządzania środowiskowego PN-EN ISO14001:2004. Certyfikat ISO 9001 i ISO 14001 należy dołączyć do oferty.
Wykonawca na czas udzielonej gwarancji zobowiązany jest do serwisowania, wykonywania przeglądów wszystkich przydomowych oczyszczalni (79 szt.) zgodnie z instrukcją obsługi dla budowanych oczyszczalni. Fakt ten należy udokumentować w książkach eksploatacji tych oczyszczalni. Koszty związane z tą czynnością należy uwzględnić w ofercie przetargowej.
W zakresie przeglądów należy wykonać:
- czyszczenie filtrów szczelinowych,
- czyszczenie filtrów w sprężarce,
- czyszczenie dyfuzora,
- badanie ścieków po dwóch miesiącach eksploatacji:
surowe ścieki,
oczyszczone ścieki.
Wykonawca po wybudowaniu oczyszczalni przydomowych ma obowiązek przeprowadzenia szkolenia z zakresu obsługi oczyszczalni u każdego użytkownika.
Wykonawca przedstawi miesięczne raporty serwisowe przebadanych oczyszczalni, z których będzie wynikało ilość przebadanych oczyszczalni i efekt przeglądów. Zamawiający zastrzega aby serwis eksploatacyjny prowadzony był na jednej oczyszczalni minimum jeden raz na sześć miesięcy wraz z badaniami ścieków. Termin złożenia raportów do 5 dni roboczych po upływie miesiąca, którego raport dotyczy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w projekcie budowlanym (do wglądu w siedzibie Urzędu Gminy), kosztorysie ofertowym, stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót(załącznik nr 2).

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających (art.67 ust.1 pkt.6 PZP) stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 15/05/2015

Informacja na temat wadium:
25.000,00 zł słownie: dwadzieścia pięć tysięcy złotych 00/100

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Posiadanie uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

Wiedza i doświadczenie:
Posiadania wiedzy i doświadczenia; Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykonał w ciągu ostatnich pięciu lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej jedną robotę, polegającą na budowie oczyszczalni przydomowych z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone

Potencjał techniczny:
Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia; Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca spośród osób skierowanych do realizacji zadania dysponował będzie, co najmniej jedną osobą posiadającą ważne uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji kierownika budowy lub robót w specjalności odpowiedniej do przedmiotu zamówienia wydane na podstawie ustawy Prawo budowlane i rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. Nr 83, poz. 578 z póź. zm.) lub inne prawem dopuszczone

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (wymienione w ww. wykazie osób), posiadają wymagane uprawnienia.

Sytuacja ekonomiczna:
Polisę z dowodem wpłaty, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia o wartości nie mniejszej niż 500 000,00 PLN (słownie: pięćset tysięcy złotych). Przy składaniu ofert przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Wykonawcy mogą złożyć jedną wspólną polisę potwierdzającą, że wszyscy Wykonawcy są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia o wartości nie mniejszej niż 500 000,00 PLN

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Podpisany projekt umowy. 2. Wypełniony kosztorys ofertowy. 3. Harmonogram rzeczowo-finansowy. 4. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia 5. Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zamówienia na roboty budowlane zamierzający zawrzeć umowę o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, jest obowiązany, w trakcie realizacji zamówienia publicznego na roboty budowlane, do przedłożenia zamawiającemu projektu tej umowy zawierającej zakres, wartość i harmonogram robót, przy czym podwykonawca lub dalszy podwykonawca jest obowiązany dołączyć zgodę wykonawcy na zawarcie umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej z projektem umowy 6. Termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy przewidziany w umowie o podwykonawstwo nie może być dłuższy niż 30 dni od dnia doręczenia wykonawcy, podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy dostawy, usługi lub roboty budowlanej. 7. Zamawiający, w terminie 7 dni zgłasza pisemne zastrzeżenia do projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane niespełniającej wymagań określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia lub gdy przewiduje termin zapłaty wynagrodzenia dłuższy niż określony wpkt.15, 8. Niezgłoszenie pisemnych zastrzeżeń do przedłożonego projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, w terminie określonym w pkt.16, uważa się za akceptację projektu umowy przez zamawiającego. 9. Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zamówienia na roboty budowlane przedkłada zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia 10. Zamawiający, w terminie 7 dni, zgłasza pisemny sprzeciw do umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, niespełniającej wymagań określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia lub gdy przewiduje termin zapłaty wynagrodzenia dłuższy niż określony w pkt.15, 11. Niezgłoszenie pisemnego sprzeciwu do przedłożonej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, w terminie 7 dni uważa się za akceptację umowy przez zamawiającego. 12. Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zamówienia na roboty budowlane przedkłada zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia, z wyłączeniem umów o podwykonawstwo o wartości mniejszej niż 0,5% wartości umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wyłączenie, o którym mowa w zdaniu pierwszym, nie dotyczy umów o podwykonawstwo o wartości większej niż 50.000 zł. 13. W przypadku, o którym mowa w pkt. 21, jeżeli termin zapłaty wynagrodzenia jest dłuższy niż określony w ust. 2, zamawiający informuje o tym wykonawcę i wzywa go do doprowadzenia do zmiany tej umowy pod rygorem wystąpienia o zapłatę kary umownej w kwocie 50.000,00-zl. 14. Wymaga się, aby oferta zabezpieczona była pełnym raportem z badań PBOŚ zgodnym z normą PN-EN 12566-3+A1:2009, wystawionym przez Komisję Europejską. Do ofert należy dołączyć Deklarację Właściwości Użytkowych CE wystawioną przez producenta na podstawie dokonanych badań przez jednostkę notyfikowaną sporządzoną zgodnie z Rozporządzeniem parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 0 marca 2011r. ustanawiającym zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89/106/EWG (Dz. U. Unii Europejskiej z dnia 4 kwietnia 2011 r. L 88/5) i obowiązującymi przepisami krajowymi na podstawie badań typu, obliczeń typu wykonanych przez notyfikowane laboratorium badawcze. Dodatkowo w celu potwierdzenia przez producenta wysokich standardów produkcji należy dołączyć do oferty Certyfikat DIN EN ISO 9001:2009 oraz spełniać wymogi standardów zarządzania środowiskowego potwierdzone certyfikatem ISO 14001:2004. 15. W celu udokumentowania równoważności proponowanych oczyszczalni ścieków do przedmiotu zamówienia należy dołączyć do oferty: karty katalogowe, rysunki i opisy umożliwiające Zamawiającemu ocenę oferty.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
7.1. Zmiana postanowień zawartej Umowy może nastąpić wyłącznie za zgodą obu stron, wyrażoną na piśmie w formie aneksu pod rygorem nieważności i na zasadach wskazanych w umowie.
7.2. Zmiany mogą być inicjowane przez Zamawiającego lub przez Wykonawcę.
7.3. Dopuszczalne jest dokonanie zmian umowy zgodnie z przepisami UZP:
1) jeżeli zmiana umowy będzie korzystna dla Zamawiającego i w szczególności dotyczyć będzie:
a) innych nie wymienionych zmian korzystnych dla Zamawiającego,
2) jeżeli zmiana umowy dotyczyć będzie zmiany terminu wykonania przedmiotu zamówienia z przyczyn niezależnych od obu stron, które w szczególności dotyczyć będą;
a) warunków pogodowych uniemożliwiających wykonywanie prac w wymaganych temperaturach zewnętrznych,
b) uwarunkowań organizacyjno-technicznych, w szczególności mających miejsce w modernizowanych i remontowanych obiektach, gdzie realizacja robót uwarunkowana jest przekazaniem frontu prac przez użytkownika, bądź realizacji prac przez więcej niż jednego wykonawcę na wspólnym placu budowy,
c) uwarunkowań formalno-prawnych, w szczególności dotyczących wprowadzenia zmian do dokumentacji projektowej na etapie wykonawstwa robót z przyczyn niezależnych od obu stron
3) jeżeli zmiana umowy dotyczyć będzie konieczności wprowadzenia do zakresu przedmiotu umowy ewentualnych robót dodatkowych nie objętych zamówieniem podstawowym w ramach zamówień dodatkowych lub uzupełniających (w tym dotyczących zmiany technologii wykonawstwa w stosunku do przewidzianej w dokumentacji projektowej lub zamiany materiałów przewidzianych do wykonania robót w stosunku do materiałów przewidzianych w dokumentacji projektowej), których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy i dla których ustalenie wysokości i sposobu zapłaty wynagrodzenia odbędzie się na zasadach określonych w § 8 ust. 6,
4) jeżeli zmiana umowy dotyczyć będzie wyrażenia przez Zamawiającego zgody na zawarcie przez Wykonawcę umowy ze wskazanym podwykonawcą w trybie zapisów § 3, która w szczególności dotyczyć będzie uwarunkowania dokonania odbioru końcowego i podpisania protokołu odbioru końcowego przez Zamawiającego zapłaceniem przez Wykonawcę (i udokumentowaniem powyższego na podstawie stosownego oświadczenia przekazanego Zamawiającemu) całości wynagrodzenia należnego podwykonawcy,
5) jeżeli zmiana umowy dotyczyć będzie zmiany składu osobowego zespołu inspektorów nadzoru inwestorskiego, z przyczyn niezależnych od obu stron.
7.4. Jeżeli zmiana umowy wymaga zmiany dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, strona inicjująca zmianę przedstawi:
- projekt zamienny zawierający opis proponowanej zmiany wraz z informacją o konieczności zmiany pozwolenia na budowę,
- przedmiar i niezbędne rysunki.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: http//:golub-dobrzyn.nowoczesnagmina.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Golub-Dobrzyń, Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń pokój nr 11

Data składania wniosków, ofert: 12/01/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Golub-Dobrzyń, Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń pokój nr 4 biuro podawcze

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
PROW 2007-2013 Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452556005 (Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452324006 (Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Podobne przetargi

128964 / 2012-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina TÅ‚uchowo - TÅ‚uchowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa 39 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Tłuchowo

185238 / 2011-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Waganiec - Waganiec (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Zaprojektowanie i wybudowanie 30 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Waganiec

131962 / 2011-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lniano - Lniano (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach Brzemiona, Cisiny, Jakubowo, Lnianek, Mszano, Mukrz.

276452 / 2013-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Włocławek - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa stacji uzdatniania wody wraz z siecią wodociągową w miejscowości Dobiegniewo i wykonanie przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy - budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w ilości 8 sztuk na terenie gminy .

114486 / 2014-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Brodnica - Brodnica (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Brodnica oraz budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Karbowo, sieci wodociągowej w miejscowości Szabda, Szczuka i Cielęta - etap II: Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Brodnica

34725 / 2011-01-31 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy - Åšwiecie nad OsÄ… (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Rozwiązanie problemów gospodarki ściekowej poprzez budowę przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach położonych na terenie gminy Świecie nad Osą

182552 / 2014-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina TÅ‚uchowo - TÅ‚uchowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa 50 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Tłuchowo

21114 / 2015-01-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Waganiec - Waganiec (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Waganiec w ramach projektu Przywrócenie równowagi ekologicznej na terenach gmin województwa kujawsko-pomorskiego w związku z budową autostrady A1 w latach 2011-2015

162914 / 2013-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lniano - Lniano (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków oraz kanalizacji grawitacyjnej wraz z oczyszczalnią na terenie gminy Lniano

363226 / 2012-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Waganiec - Waganiec (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa 45 szt. przydomowych oczyszczalni ścieków w ramach projektu Przywrócenie równowagi ekologicznej na terenie gmin województwa kujawsko-pomorskiego w związku z budową autostrady A-1 w latach 2011-2015, podprojekt Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Waganiec do realizacji w 2012 roku

54606 / 2011-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lniano - Lniano (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach Brzemiona, Cisiny, Jakubowo, Lnianek, Mszano, Mukrz.

136832 / 2009-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Osięciny - Osięciny (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa drugiego ciągu technologicznego Qdmax= 400 m3/ dobę w ramach rozbudowy mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Osięcinach.

141090 / 2012-05-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wielgie - Wielgie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków przy budynku socjalnym w m. Płonczyn