Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

21114 / 2015-01-29 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Waganiec (Waganiec)

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Waganiec w ramach projektu Przywrócenie równowagi ekologicznej na terenach gmin województwa kujawsko-pomorskiego w związku z budową autostrady A1 w latach 2011-2015

Opis zamówienia

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Waganiec w ramach projektu Przywrócenie równowagi ekologicznej na terenach gmin województwa kujawsko-pomorskiego w związku z budową autostrady A1 w latach 2011-2015.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: budowę 65 kompletów instalacji przyzagrodowych biologicznych oczyszczalni ścieków dla budynków w miejscowościach na terenie gminy Waganiec. Zgodnie z projektem budowlanym działanie urządzeń oparte jest na metodzie niskoobciążonego osadu czynnego o przepływie maksymalnym poniżej 5 m3/d z odprowadzeniem oczyszczonej wody do gruntu.
Urządzeniem tym jest kompaktowa oczyszczalnia ścieków wykonana z polietylenu składająca się z: komory wstępnej z pneumatycznym systemem rozbijania nieczystości; komory napowietrzania, osadnika wtórnego oraz urządzenia do napowietrzania i recyrkulacji osadu.
Procesy technologiczne opisane zostały w dokumentacji budowlanej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWZ.
Oczyszczone ścieki odprowadzane będą do odbiornika, w którym jest grunt. W zależności od panujących warunków gruntowo-wodnych na działce inwestora, projektant zastosował różne warianty budowy drenażu opisane szczegółowo w dokumentacji budowlanej.
Warunki geotechniczne dla zaprojektowanych przydomowych oczyszczalni zostały zawarte w dokumentacji geologicznej (załącznik nr 1 do SIWZ) indywidualnie dla każdej lokalizacji i opisane w projekcie budowlanym.
Zaprojektowane biologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków (POŚ) charakteryzują się następującymi parametrami technicznymi: oczyszczalnie kompaktowe monolityczne jednozbiornikowe o maksymalnym przepływie dobowym:
TYP I - przepływ 0,90 m3/d i do 6 RLM,
TYP II - przepływ 1,50 m3/d i do 10 RLM,
TYP III - przepływ 2,50 m3/d i do 17 RLM,
TYP IV - przepływ 4,5 m3/d i do 30 RLM.
Urządzenia POŚ muszą posiadać:
deklaracje zgodności właściwości użytkowych zgodnych z normą PN-EN 12566-3+A1:2009 wystawione na podstawie badań i muszą być oznakowane znakiem CE;
pełny raport z badań, zgodny z normą jak wyżej, potwierdzający skuteczność oczyszczania, informujący że ścieki oczyszczone wprowadzane do wód lub ziemi spełniają parametry określone w obowiązujących przepisach;
sterowanie zapewniające pełną automatyczną pracę oczyszczalni bez konieczności ręcznej regulacji i z możliwością odczytu czasu pracy;
zbiorniki oczyszczalni muszą być wyposażone we włazy umożliwiające swobodny dostęp do wszystkich z komór;
wyposażenie w systemie sekwencyjnego dozowania ścieku i recyrkulację,
instalacje elektryczne (sterowanie) muszą znajdować się w niezależnej skrzynce o minimalnym stopniu ochrony - IP54;
konstrukcje systemu napowietrzania muszą umożliwiać łatwy demontaż dyfuzorów w celu ich oczyszczania bez konieczności wypompowywania ścieków;
korpusy zbiorników o sztywności obwodowej minimum SN4 wykonane ze ścianki strukturalnej dwupłaszczowej.
Osadnik wstępny: projektant przewidział zastosowanie pionowego zbiornika o pojemności 5 m3 o funkcji osadnika wstępnego z zatrzymaniem tłuszczu. Ze względu na warunki techniczne i gruntowo-wodne, ścianka zbiornika wykonana z PEHD dwupłaszczowa strukturalna o wytrzymałości SN4. Zbiornik powinien na wylocie posiadać filtr części stałych, wlot z deflektorem. Włazy powinny umożliwiać dostęp do całej objętości i umożliwiać bezproblemowe opróżnianie oraz czyszczenie.
Separator tłuszczu: dla zatrzymania tłuszczu ze ścieków z stołówki szkolnej. Zbiornik separatora wykonany z PEHD lub betonu. Maksymalna przepustowość do 1 l/s. Właz o średnicy 600 mm z pokrywą betonową lub żeliwną.
Kolektor ścieków surowych: doprowadzenie ścieków do oczyszczalni z obiektów mieszkalnych kanalizacją grawitacyjną wykonaną z rur kanalizacyjnych PVC 160 mm o połączeniach kielichowych uszczelnianych pierścieniem gumowym. Na przejazdach, gdy głębokość posadowienia nie zabezpiecza w sposób wystarczający przykanalika, należy zamontować rury osłonowe stalowe lub rury PCV typu ciężkiego.
Na kanale doprowadzającym ścieki surowe do POŚ o długości powyżej 25 m należy zamontować studnię kontrolną PCV 425 lub 315 mm (zgodnie z PZT) o kinecie przepływowej przykrytej włazem żeliwnym 12,5 t na pierścieniu odciążającym na przejazdach a pokrywą PCV na terenach zielonych.
Przed przystąpieniem do robót montażowych należy bezwzględnie zweryfikować głębokości posadowienia wyjść kanalizacyjnych.
Dobór drenażu rozsączającego: wykonać zgodnie z projektem budowlanym.
Przepompownia ścieków surowych: w przypadku braku możliwości odprowadzenia grawitacyjnego konieczne wykonanie przepompowni.
Przepompownia ścieków oczyszczonych: konieczna dla działek, na których zastosowano system rozsączający usytuowany na poletku w nasypie i doprowadzenie ścieków oczyszczonych do studzienki rozdzielczej.
Studzienkę rozdzielczą: zaprojektowano do rozdziału oczyszczonych ścieków na poszczególne ciągi rozsączające wykonane z polietylenu o kształcie walca o średnicy podstawy 400 mm i wysokości około 800 mm wyposażonej w jeden otwór wlotowy o średnicy 110 mm oraz trzy wylotowe o średnicy 110 mm.
Instalacja elektryczna: zasilana prądem o napięciu 230V. Podłączenie zasilania do oczyszczalni odbywać się będzie poprzez podłączenie kabla zasilającego do gniazda elektrycznego w najbliższym budynku. Ze względu na różnorodne warunki techniczne panujące na działkach, trasę przyłącza należy bezwzględnie uzgodnić z właścicielem. Urządzenia elektryczne (sterowanie) muszą być zainstalowane w niezależnej skrzynce o minimalnym stopniu ochrony IP54. Wszystkie urządzenia powinny posiadać zabezpieczenie nadmiarowo-prądowe oraz różnicowoprądowe.
Konfiguracje usytuowania urządzeń POŚ przedstawiono w projekcie budowlanym.
Zakres robót niezbędnych do wykonania:
roboty przygotowawcze - urządzenie i zabezpieczenie placu budowy oraz wytyczenia geodezyjnego obiektów oczyszczalni,
dostawa i montaż POŚ,
dostawa i montaż przyłączy zasilania elektrycznego,
rozruch techniczny i technologiczny,
wykonanie dokumentacji powykonawczej, kosztorysu powykonawczego wraz z inwentaryzacją geodezyjną (3 kpl).

Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot umowy z materiałów stanowiących jego własność. Materiały i urządzenia powinny posiadać świadectwa jakości, certyfikaty, być zgodne z: Polskimi Normami, wymaganiami projektów budowlanych, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, kosztorysem ofertowym i wymaganiami wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie.
Przedmiot zamówienia obejmuje również:
organizację placu budowy,
zabezpieczenie terenu budowy,
wykonanie niezbędnych badań i prób,
uporządkowanie terenu po zakończeniu robót,
sporządzenie instrukcji obsługi i konserwacji oczyszczalni, a po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego, przekazanie jej użytkownikom oczyszczalni,
indywidualne przeszkolenie każdego z użytkowników oczyszczalni,
wykonanie innych robót wymaganych technologią,
wykonanie tablic informacyjnych (4 szt.) na konstrukcji z kształtowników zamkniętych i ich zamocowanie w sposób trwały w miejscach wskazanych przez Zamawiającego o źródłach finansowania podprojektu zgodnie z załączonym wzorem stanowiącym załącznik nr 10 do SIWZ.
Uwaga:
Roboty wykonać należy zgodnie z dokumentacją projektową. Jeżeli gdziekolwiek przedmiot zamówienia publicznego określony został przez wskazanie znaków towarowych, to należy to odczytywać w następujący sposób: wszystkie materiały i urządzenia niezbędne do wykonania zadania dostarcza Wykonawca. Podane w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenie art. 29 i art. 7 ustawy Pzp, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Materiały i urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia muszą posiadać cechy jakościowe i technologiczne co najmniej takie, jakie zostały określone w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Dopuszcza się zastosowanie urządzeń równoważnych w stosunku do urządzeń projektowanych. Zamawiający zastrzega sobie prawo do korzystania z opinii ekspertów w celu dokonania oceny równoważności proponowanych rozwiązań. Zgodnie z zapisami art. 30 ust. 5 ustawy Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały, urządzenia niezbędne i związane z tym usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 21114

Data publikacji: 2015-01-29

Nazwa: Gmina Waganiec

Ulica: ul. Dworcowa 11

Numer domu: 11

Miejscowość: Waganiec

Kod pocztowy: 87-731

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 54 2830044

Numer faxu: 54 2830640

Adres strony internetowej: www.waganiec.pl; www.waganiec.biuletyn.net

Regon: 91086645900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Waganiec w ramach projektu Przywrócenie równowagi ekologicznej na terenach gmin województwa kujawsko-pomorskiego w związku z budową autostrady A1 w latach 2011-2015

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Waganiec w ramach projektu Przywrócenie równowagi ekologicznej na terenach gmin województwa kujawsko-pomorskiego w związku z budową autostrady A1 w latach 2011-2015.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: budowę 65 kompletów instalacji przyzagrodowych biologicznych oczyszczalni ścieków dla budynków w miejscowościach na terenie gminy Waganiec. Zgodnie z projektem budowlanym działanie urządzeń oparte jest na metodzie niskoobciążonego osadu czynnego o przepływie maksymalnym poniżej 5 m3/d z odprowadzeniem oczyszczonej wody do gruntu.
Urządzeniem tym jest kompaktowa oczyszczalnia ścieków wykonana z polietylenu składająca się z: komory wstępnej z pneumatycznym systemem rozbijania nieczystości; komory napowietrzania, osadnika wtórnego oraz urządzenia do napowietrzania i recyrkulacji osadu.
Procesy technologiczne opisane zostały w dokumentacji budowlanej stanowiącej załącznik nr 1 do SIWZ.
Oczyszczone ścieki odprowadzane będą do odbiornika, w którym jest grunt. W zależności od panujących warunków gruntowo-wodnych na działce inwestora, projektant zastosował różne warianty budowy drenażu opisane szczegółowo w dokumentacji budowlanej.
Warunki geotechniczne dla zaprojektowanych przydomowych oczyszczalni zostały zawarte w dokumentacji geologicznej (załącznik nr 1 do SIWZ) indywidualnie dla każdej lokalizacji i opisane w projekcie budowlanym.
Zaprojektowane biologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków (POŚ) charakteryzują się następującymi parametrami technicznymi: oczyszczalnie kompaktowe monolityczne jednozbiornikowe o maksymalnym przepływie dobowym:
TYP I - przepływ 0,90 m3/d i do 6 RLM,
TYP II - przepływ 1,50 m3/d i do 10 RLM,
TYP III - przepływ 2,50 m3/d i do 17 RLM,
TYP IV - przepływ 4,5 m3/d i do 30 RLM.
Urządzenia POŚ muszą posiadać:
deklaracje zgodności właściwości użytkowych zgodnych z normą PN-EN 12566-3+A1:2009 wystawione na podstawie badań i muszą być oznakowane znakiem CE;
pełny raport z badań, zgodny z normą jak wyżej, potwierdzający skuteczność oczyszczania, informujący że ścieki oczyszczone wprowadzane do wód lub ziemi spełniają parametry określone w obowiązujących przepisach;
sterowanie zapewniające pełną automatyczną pracę oczyszczalni bez konieczności ręcznej regulacji i z możliwością odczytu czasu pracy;
zbiorniki oczyszczalni muszą być wyposażone we włazy umożliwiające swobodny dostęp do wszystkich z komór;
wyposażenie w systemie sekwencyjnego dozowania ścieku i recyrkulację,
instalacje elektryczne (sterowanie) muszą znajdować się w niezależnej skrzynce o minimalnym stopniu ochrony - IP54;
konstrukcje systemu napowietrzania muszą umożliwiać łatwy demontaż dyfuzorów w celu ich oczyszczania bez konieczności wypompowywania ścieków;
korpusy zbiorników o sztywności obwodowej minimum SN4 wykonane ze ścianki strukturalnej dwupłaszczowej.
Osadnik wstępny: projektant przewidział zastosowanie pionowego zbiornika o pojemności 5 m3 o funkcji osadnika wstępnego z zatrzymaniem tłuszczu. Ze względu na warunki techniczne i gruntowo-wodne, ścianka zbiornika wykonana z PEHD dwupłaszczowa strukturalna o wytrzymałości SN4. Zbiornik powinien na wylocie posiadać filtr części stałych, wlot z deflektorem. Włazy powinny umożliwiać dostęp do całej objętości i umożliwiać bezproblemowe opróżnianie oraz czyszczenie.
Separator tłuszczu: dla zatrzymania tłuszczu ze ścieków z stołówki szkolnej. Zbiornik separatora wykonany z PEHD lub betonu. Maksymalna przepustowość do 1 l/s. Właz o średnicy 600 mm z pokrywą betonową lub żeliwną.
Kolektor ścieków surowych: doprowadzenie ścieków do oczyszczalni z obiektów mieszkalnych kanalizacją grawitacyjną wykonaną z rur kanalizacyjnych PVC 160 mm o połączeniach kielichowych uszczelnianych pierścieniem gumowym. Na przejazdach, gdy głębokość posadowienia nie zabezpiecza w sposób wystarczający przykanalika, należy zamontować rury osłonowe stalowe lub rury PCV typu ciężkiego.
Na kanale doprowadzającym ścieki surowe do POŚ o długości powyżej 25 m należy zamontować studnię kontrolną PCV 425 lub 315 mm (zgodnie z PZT) o kinecie przepływowej przykrytej włazem żeliwnym 12,5 t na pierścieniu odciążającym na przejazdach a pokrywą PCV na terenach zielonych.
Przed przystąpieniem do robót montażowych należy bezwzględnie zweryfikować głębokości posadowienia wyjść kanalizacyjnych.
Dobór drenażu rozsączającego: wykonać zgodnie z projektem budowlanym.
Przepompownia ścieków surowych: w przypadku braku możliwości odprowadzenia grawitacyjnego konieczne wykonanie przepompowni.
Przepompownia ścieków oczyszczonych: konieczna dla działek, na których zastosowano system rozsączający usytuowany na poletku w nasypie i doprowadzenie ścieków oczyszczonych do studzienki rozdzielczej.
Studzienkę rozdzielczą: zaprojektowano do rozdziału oczyszczonych ścieków na poszczególne ciągi rozsączające wykonane z polietylenu o kształcie walca o średnicy podstawy 400 mm i wysokości około 800 mm wyposażonej w jeden otwór wlotowy o średnicy 110 mm oraz trzy wylotowe o średnicy 110 mm.
Instalacja elektryczna: zasilana prądem o napięciu 230V. Podłączenie zasilania do oczyszczalni odbywać się będzie poprzez podłączenie kabla zasilającego do gniazda elektrycznego w najbliższym budynku. Ze względu na różnorodne warunki techniczne panujące na działkach, trasę przyłącza należy bezwzględnie uzgodnić z właścicielem. Urządzenia elektryczne (sterowanie) muszą być zainstalowane w niezależnej skrzynce o minimalnym stopniu ochrony IP54. Wszystkie urządzenia powinny posiadać zabezpieczenie nadmiarowo-prądowe oraz różnicowoprądowe.
Konfiguracje usytuowania urządzeń POŚ przedstawiono w projekcie budowlanym.
Zakres robót niezbędnych do wykonania:
roboty przygotowawcze - urządzenie i zabezpieczenie placu budowy oraz wytyczenia geodezyjnego obiektów oczyszczalni,
dostawa i montaż POŚ,
dostawa i montaż przyłączy zasilania elektrycznego,
rozruch techniczny i technologiczny,
wykonanie dokumentacji powykonawczej, kosztorysu powykonawczego wraz z inwentaryzacją geodezyjną (3 kpl).

Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot umowy z materiałów stanowiących jego własność. Materiały i urządzenia powinny posiadać świadectwa jakości, certyfikaty, być zgodne z: Polskimi Normami, wymaganiami projektów budowlanych, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, kosztorysem ofertowym i wymaganiami wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie.
Przedmiot zamówienia obejmuje również:
organizację placu budowy,
zabezpieczenie terenu budowy,
wykonanie niezbędnych badań i prób,
uporządkowanie terenu po zakończeniu robót,
sporządzenie instrukcji obsługi i konserwacji oczyszczalni, a po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego, przekazanie jej użytkownikom oczyszczalni,
indywidualne przeszkolenie każdego z użytkowników oczyszczalni,
wykonanie innych robót wymaganych technologią,
wykonanie tablic informacyjnych (4 szt.) na konstrukcji z kształtowników zamkniętych i ich zamocowanie w sposób trwały w miejscach wskazanych przez Zamawiającego o źródłach finansowania podprojektu zgodnie z załączonym wzorem stanowiącym załącznik nr 10 do SIWZ.
Uwaga:
Roboty wykonać należy zgodnie z dokumentacją projektową. Jeżeli gdziekolwiek przedmiot zamówienia publicznego określony został przez wskazanie znaków towarowych, to należy to odczytywać w następujący sposób: wszystkie materiały i urządzenia niezbędne do wykonania zadania dostarcza Wykonawca. Podane w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenie art. 29 i art. 7 ustawy Pzp, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Materiały i urządzenia użyte do wykonania przedmiotu zamówienia muszą posiadać cechy jakościowe i technologiczne co najmniej takie, jakie zostały określone w dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót. Dopuszcza się zastosowanie urządzeń równoważnych w stosunku do urządzeń projektowanych. Zamawiający zastrzega sobie prawo do korzystania z opinii ekspertów w celu dokonania oceny równoważności proponowanych rozwiązań. Zgodnie z zapisami art. 30 ust. 5 ustawy Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały, urządzenia niezbędne i związane z tym usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

Kody CPV:
452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452324109 (Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452556005 (Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452324006 (Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Tak

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających w tym postępowaniu, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 15/09/2015

Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga złożenia, do dnia 16.02.2015 roku do godz. 11:00, wadium w wysokości 15.000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy 00/100).

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Za spełnienie tego warunku Zamawiający uzna złożenie oświadczenia o spełnieniu warunków z art. 22 ust. 1 ustawy Pzp - według załącznika nr 3 do SIWZ.

Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń, o których mowa w punkcie 6 SIWZ . Ocena warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że ww. warunki Wykonawca spełnił.

Wiedza i doświadczenie:
Za spełnienie tego warunku Zamawiający uzna udokumentowanie wykonanych robót budowlanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności Wykonawcy jest krótszy - to w tym okresie, 3 zadania polegające na budowie przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków w ilości nie mniejszej niż 50 szt. na 1 kontrakt, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Na potwierdzenie Wykonawca składa wykaz robót budowlanych, którego wzór stanowi załącznik nr 5 do SIWZ wraz załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót określających, czy zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

Dowodami dotyczącymi wykonanych robót, określającymi czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone są:
poświadczenia,
inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt 1).

W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane wskazane w wykazie, o którym mowa w ppkt 5.1.2) zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w niniejszym punkcie.

Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń, o których mowa w punkcie 6 SIWZ. Ocena warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że ww. warunki Wykonawca spełnił.

Potencjał techniczny:
Za spełnienie tego warunku Zamawiający uzna:
udokumentowanie dysponowania kadrą techniczną z uprawnieniami i kwalifikacjami, tj.: kierownikiem robót z co najmniej 5-letnim doświadczeniem zawodowym na stanowisku kierownika - według załącznika nr 6 do SIWZ.
Złożenie oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, stanowiące załącznik nr 7 do SIWZ.

Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń, o których mowa w punkcie 6 SIWZ. Ocena warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że ww warunki Wykonawca spełnił.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Za spełnienie tego warunku Zamawiający uzna:
udokumentowanie dysponowania kadrą techniczną z uprawnieniami i kwalifikacjami, tj.: kierownikiem robót z co najmniej 5-letnim doświadczeniem zawodowym na stanowisku kierownika - według załącznika nr 6 do SIWZ.
Złożenie oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, stanowiące załącznik nr 7 do SIWZ.

Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń, o których mowa w punkcie 6 SIWZ. Ocena warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że ww. warunki Wykonawca spełnił.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna, że warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 500.000,00 zł.

Ocena spełnienia warunku nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń, o których mowa w punkcie 6 SIWZ. Ocena warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że ww. warunki Wykonawca spełnił.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
wypełniony - Formularz oferty - załącznik nr 1 do SIWZ;
szczegółowy kosztorys ofertowy zbiorczy (dla 65 szt. POŚ) opracowany ściśle wg wzoru (załącznik nr 1 do SIWZ) na podstawie przedmiarów robót wg lokalizacji (załącznik nr 1 do SIWZ) uwzględniający koszty wynikające z dokumentacji technicznej, SIWZ (w opisie przedmiotu zamówienia), STWiOR;
lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, albo informacja o tym, że nie należy do grupy kapitałowej - załącznik nr 8 do SIWZ;
w przypadku złożenia oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
pełnomocnictwo udzielane osobom podpisującym dokumenty ofertowe, o ile prawo do reprezentowania Wykonawcy w powyższym zakresie nie wynika wprost z dokumentów rejestrowych;
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia;
jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w ppkt 5.1 SIWZ polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia
jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w ppkt 6.3. SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy (w formie aneksu), w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podanych warunków ich wprowadzenia:
terminu wykonania przedmiotu zamówienia z przyczyn niezależnych od stron, które w szczególności dotyczyć będą:
uwarunkowań organizacyjno-technicznych,
uwarunkowań formalno-prawnych,
-nnych przyczyn leżących po stronie zamawiającego,
zmiana podatku od towarów i usług VAT.
Wszystkie powyższe postanowienia w podpunktach stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Termin wykonania zadania

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.waganiec.biuletyn.net

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy w Wagańcu, ul. Dworcowa 11, 87-731 Waganiec

Data składania wniosków, ofert: 16/02/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy w Wagańcu, ul. Dworcowa 11, 87-731 Waganiec, sekretariat pokój nr 13

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

185238 / 2011-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Waganiec - Waganiec (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Zaprojektowanie i wybudowanie 30 przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Waganiec

200824 / 2009-06-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Osięciny - Osięciny (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa drugiego ciągu technologicznego Qdmax= 400 m3 /dobę w ramach rozbudowy mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Osięcinach.

257085 / 2009-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wielgie - Wielgie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowę 32 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Wielgie w 2009 roku.

26812 / 2011-02-22 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy WÄ…pielsk - WÄ…pielsk (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa indywidualnych przydomowych oczyszczalni ścieków nie przekraczających 7 m3 na dobę w gminie Wąpielsk - Etap II

183512 / 2011-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bukowiec - Bukowiec (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
BUDOWA INDYWIDUALNYCH SYSTEMÓW KANALIZACJI ZAGRODOWEJ - PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW - NA TERENIE MIEJSCOWOŚCI POLSKIE ŁĄKI, TUSZYNKI W GMINIE BUKOWIEC

104758 / 2013-03-15 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Ciechocin - Ciechocin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach Elgiszewo, Kujawy, Nowa Wieś, Rudaw, Morgowo, Świętosław.

34725 / 2011-01-31 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy - Åšwiecie nad OsÄ… (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Rozwiązanie problemów gospodarki ściekowej poprzez budowę przydomowych oczyszczalni ścieków w miejscowościach położonych na terenie gminy Świecie nad Osą

186680 / 2014-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Stolno - Stolno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Stolno

67965 / 2012-03-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wielgie - Wielgie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa 13 sztuk przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Wielgie

248796 / 2013-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Boniewo - Boniewo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków wraz z infrastrukturą towarzyszącą etap IV na terenie gminy Boniewo

40017 / 2016-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Papowo Biskupie - Papowo Biskupie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa zbiorczej przydomowej oczyszczalni ścieków dla budynków socjalnych w miejscowości Staw.

345894 / 2009-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Książki - Książki (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Zaopatrzenie gospodarstw w wodę i budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie wsi Brudzawki, Zaskocz, Osieczek, Łopatki, Szczuplinki, Blizienko, Blizno i Książki gmina Książki .

141090 / 2012-05-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wielgie - Wielgie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324219 (Roboty w zakresie oczyszczania ścieków)
Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków przy budynku socjalnym w m. Płonczyn