Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

395640 / 2014-12-02 - Inny: Fundacja / Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA (Warszawa)

Zakup usług polegających na zrealizowaniu projektu pt.: Tworzenie Sieci Najciekawszych Wsi

Opis zamówienia

2. Przedmiotem zamówienia jest zakup usług polegających na zrealizowaniu projektu pt. Tworzenie Sieci Najciekawszych Wsi.
1) Projekt Tworzenie Sieci Najciekawszych Wsi w Polsce, wg Opisu koncepcji utworzenia Sieci Najciekawszych Wsi w Polsce stanowiącej Załącznik nr 9 do SIWZ, ma na celu wyłonienie wsi zdolnych do spełnienia kryteriów uczestnictwa w Sieci Najciekawszych Wsi. Kryteria są zawarte w Karcie Oceny Miejscowości stanowiącej Załącznik nr 10 do SIWZ.
Pod pojęciem wsi zdolnej do spełnienia kryteriów uczestnictwa w Sieci Najciekawszych Wsi rozumie się miejscowości, które przejdą pozytywnie ocenę ekspercką, wykonaną przy pomocy Karty Oceny Miejscowości. Ocena pozytywna oznacza uzyskanie min. 35 % możliwych punktów oraz brak elementów ocenionych na poziomie dyskwalifikującym.
2) W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje Biuro Projektu, zwane dalej Biurem, odpowiedzialne za całość prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.


W celu sprawnego funkcjonowania Biura Wykonawca zapewni:

A. Zespół Projektowy składający się z osób zapewniających prawidłową i terminową realizację usług. Zespół będzie się składał z co najmniej:
a) kierownika merytorycznego projektu posiadającego:
doświadczenie w kierowaniu zespołami eksperckimi w co najmniej 2 projektach
z zakresu rozwoju obszarów wiejskich w okresie ostatnich 5 lat,
wiedzę ekspercką nt. funkcjonowania sieci miejscowości lub jednostek samorządu terytorialnego w kraju i zagranicą,
dorobek naukowy oraz popularyzatorski z zakresu kształtowania przestrzeni wiejskiej (autorstwo lub współautorstwo co najmniej 3 publikacji),
b) kierownika organizacyjnego projektu posiadającego:
doświadczenie w realizacji co najmniej 2 projektów na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, w tym co najmniej 1 o charakterze badawczym lub wdrożeniowym,
c) pracownika organizacyjnego projektu posiadającego:
doświadczenie w pracy biurowej oraz organizacji co najmniej 2 szkoleń lub warsztatów lub seminariów lub spotkań.
B. Minimum jeden: numer telefonu stacjonarnego, numer telefonu komórkowego, numer faksu oraz adres mailowy i korespondencyjny,
C. Organizację pracy, która umożliwi łatwy kontakt z przedstawicielami Biura Zamawiającemu. Czas odpowiedzi na zapytanie mailowe nie może przekroczyć dwóch dni roboczych.

Przedstawiciele Biura będą ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco dostarczać wszelkich informacji o realizacji przedmiotu zamówienia.
Wykonawca w terminie 10 dni roboczych od dnia podpisania umowy przekaże Zamawiającemu szczegółowy harmonogram realizacji projektu.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do harmonogramu
w terminie 5 dni roboczych od jego otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie 3 dni.
W ramach zadań Biura Wykonawca zapewni w szczególności:
3) Pozyskanie do udziału w projekcie 50 wsi, z terenu co najmniej 8 województw, potencjalnie spełniających kryteria uczestnictwa w Sieci Najciekawszych Wsi, które zostaną poddane ocenie.
Wskazane powyżej wsie pozyskane do udziału w projekcie zostaną wybrane z listy przekazanej przez Zamawiającego. Zamawiający w terminie 3 dni roboczych od daty podpisania umowy przekaże Wykonawcy listę minimalnie 75 maksymalnie 100 miejscowości z terenu całego kraju,
w podziale na województwa, potencjalnie spełniających kryteria uczestnictwa w Sieci Najciekawszych Wsi, rekomendowanych do oceny przez Polską Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi.

Wykonawca w terminie 15 dni od dnia podpisania umowy prześle do wszystkich wójtów lub burmistrzów gmin, do których należą miejscowości wskazane w ww. liście zaproszenie do uczestnictwa w projekcie zawierające w szczególności informacje o projekcie oraz planowany termin wizytacji ekspertów w celu dokonania oceny. Wraz z zaproszeniem Wykonawca prześle wójtom-burmistrzom co najmniej:
a) Opis koncepcji utworzenia Sieci Najciekawszych Wsi w Polsce stanowiącej Załącznik nr 9 do SIWZ,
b) Kartę Oceny Miejscowości stanowiącą Załącznik nr 10 do SIWZ,
c) Zakres przygotowań władz gminy i mieszkańców miejscowości do oceny stanowiący Załącznik nr 11 do SIWZ,

Wykonawca w terminie 40 dni od dnia podpisania umowy przekaże Zamawiającemu harmonogram wizytacji wsi pozyskanych do oceny.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do harmonogramu
w terminie 5 dni roboczych od jego otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie 3 dni.

4) Powołanie Zespołu Ekspertów do oceny miejscowości
A. Zespół Ekspertów będzie składał się minimalnie z 10 a maksymalnie z 20 ekspertów,
w tym co najmniej 5 ekspertów wiodących spełniających poniższe wymagania minimalne:
a) co najmniej 1 ekspert, ze stopniem naukowym doktora architektury lub urbanistyki, który jest autorem lub współautorem co najmniej 4 publikacji dotyczących obszarów wiejskich i posiada doświadczenie w realizacji lub współrealizacji co najmniej 2 projektów dotyczących obszarów wiejskich w okresie ostatnich 5 lat.
b) co najmniej 2 ekspertów ze stopniem naukowym doktora ekonomii lub socjologii,
z których każdy jest autorem lub współautorem co najmniej 4 publikacji dotyczących obszarów wiejskich i posiada doświadczenie w realizacji lub współrealizacji co najmniej 2 projektów badawczych dotyczących obszarów wiejskich w okresie ostatnich 5 lat,
w tym co najmniej jeden z ww. ekspertów posiada doświadczenie w realizacji co najmniej 1 projektu badawczego z zakresu turystyki wiejskiej.
c) co najmniej 2 ekspertów z wykształceniem wyższym magisterskim z zakresu architektury lub urbanistyki lub ekonomii lub socjologii lub historii sztuki oraz doświadczeniem we wdrażaniu lub realizacji co najmniej 2 projektów na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.
Pozostali eksperci z Zespołu Ekspertów będą posiadać co najmniej wykształcenie wyższe
i doświadczenie w realizacji co najmniej 1 projektu na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.
B. Do podstawowych zadań Zespołu Ekspertów należy:
a) udział w co najmniej dwóch spotkaniach dla ekspertów, o których mowa w pkt. 5) SIWZ oraz uzyskanie zaświadczenia uprawniającego do oceny, o którym mowa w pkt. 5Bf) SIWZ.
b) dokonanie wizytacji i oceny 50 miejscowości - każda z miejscowości wizytowana przez 2 członków Zespołu Ekspertów, w tym co najmniej jednego eksperta wiodącego spośród wyszczególnionych w pkt. 4 A SIWZ. Oceny dokonają na podstawie Karty oceny miejscowości stanowiącej Załącznik nr 10 do SIWZ oraz zgodnie z Instrukcją wypełniania karty oceny miejscowości stanowiącą Załącznik nr 12 do SIWZ.
C. W wyniku wizytacji eksperci przygotują 50 raportów z oceny miejscowości zgodnie z Zakresem Raportu z oceny miejscowości wraz z układem prezentacji Raportu
z oceny miejscowości stanowiącym Załącznik nr 13 do SIWZ, do których załączą co najmniej:
a) Kartę Oceny Miejscowości stanowiącą Załącznik nr 10 do SIWZ wypełnioną zgodnie z Instrukcją wypełniania karty oceny miejscowości stanowiącą Załącznik nr 12 do SIWZ i podpisaną przez co najmniej 2 ekspertów dokonujących oceny miejscowości;
b) prezentację w formacie ppt. przedstawiającą 10 najsłabiej i 10 najlepiej ocenionych aspektów miejscowości wraz z uzasadnieniem oceny na Szablonie prezentacji stanowiącym Załącznik nr 14a i 14b do wniosku oraz zgodnie
z Układem prezentacji Raportu z oceny miejscowości zawartym w Załączniku nr 13 do SIWZ;
c) planszę na bazie ortofotomapy z wydzielonym obszarem ocenianym
i zaznaczoną trasą udostępniającą walory miejscowości i infrastrukturę pobytową;
d) 50 zdjęć z każdej wsi w rozdzielczości 300 dpi, ilustrujących oceniane aspekty,
w szczególności wady i zalety każdej miejscowości brane pod uwagę w ocenie.
D. Wykonawca przekaże Zamawiającemu do akceptacji 2 pierwsze raporty w wersji elektronicznej wykonane przez każdą parę ekspertów (łącznie minimum 10 raportów) po spotkaniu konsultacyjnym, o którym mowa w pkt. 5) A, jednak nie później niż do dnia 25.03.2015 r. Kolejne raporty w wersji elektronicznej będą przekazywane Zamawiającemu w następujących terminach:
do 15.04.2015 r. - min. 10 raportów,
do 30.04.2015 r. - min. 15 raportów,
do 15.05.2015 r. - max. 15 raportów.
Zamawiający zastrzega sobie prawo zgłoszenia uwag do każdego z raportów w terminie 10 dni roboczych od ich otrzymania. Wykonawca zobowiązuje się zastosować do uwag nieodpłatnie i niezwłocznie.
Zaakceptowane przez Zamawiającego raporty zostaną przekazane wójtom lub burmistrzom gmin, do których należą wizytowane i oceniane miejscowości.

5) Organizację dwóch spotkań konsultacyjnych dla Zespołu Ekspertów
W celu sprawnej i efektywnej realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje dwa spotkania. Zamawiający udostępni 1 lub 2 ekspertów do poprowadzenia pierwszego spotkania konsultacyjnego oraz 1 eksperta do poprowadzenia drugiego spotkania.
A. Pierwsze spotkanie konsultacyjne zostanie zorganizowane przez Wykonawcę do 15.03.2015 r. Data spotkania zostanie ustalona w porozumieniu z Zamawiającym. Wykonawca zapewni udział minimalnie 10 a maksymalnie 20 członków Zespołu Ekspertów w każdym ze spotkań. Udział w spotkaniu konsultacyjnych zostanie potwierdzony imiennym zaświadczeniem dla każdego uczestnika, które jest warunkiem koniecznym do zaakceptowania przez Zamawiającego raportu z oceny miejscowości dokonanej przez eksperta. Pierwsze spotkanie konsultacyjne będzie trwało dwa dni, co najmniej po 7 godzin lekcyjnych w każdym dniu spotkania. Program spotkania obejmie następujące zagadnienia:

a) prezentację Koncepcji Sieci Najciekawszych Wsi,
b) omówienie Karty Oceny Miejscowości oraz Raportu z oceny miejscowości,
c) część warsztatową polegającą na wizytacji i ocenie przez uczestników spotkania jednej z miejscowości w województwie opolskim, potencjalnie spełniającej kryteria uczestnictwa w Sieci Najciekawszych Wsi, z listy miejscowości rekomendowanych do oceny przez Polską Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi,
d) omówienie wyników oceny, sporządzenie przykładowej Karty Oceny Miejscowości oraz Raportu z oceny miejscowości, dyskusję i wyjaśnienie kwestii problemowych.

Wykonawca zapewni niezbędne wyposażenie przy realizacji przedmiotu zamówienia. Wszyscy Członkowie Zespołu Ekspertów/uczestnicy spotkań powinni posiadać obuwie i strój terenowy odpowiedni do warunków atmosferycznych oraz laptop, aparat fotograficzny cyfrowy
z osprzętem do zgrywania zdjęć na PC.
B. W ramach pierwszego spotkania konsultacyjnego - dwudniowego Wykonawca zapewni:

a) Salę zgodnie z poniższymi wymaganiami:
Położoną w granicach administracyjnych województwa opolskiego,
w jednej z miejscowości potencjalnie spełniającej kryteria uczestnictwa
w Sieci Najciekawszych Wsi, z listy miejscowości rekomendowanych do oceny przez Polską Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi.
wyposażoną w odpowiednią ilość miejsc dostosowaną do liczby uczestników spotkania, z dostępem do zasilania umożliwiającym podłączenie co najmniej 22 laptopów.
wyposażoną w sprzęt multimedialny (rzutnik multimedialny, ekran, tablice korkową, flipchart) i stały dostęp do Internetu.
Wykonawca zapewni oznakowanie sali w sposób widoczny logotypami i sloganami wskazanymi w Załączniku nr 7a do SIWZ, zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

b) Wyżywienie dla wszystkich uczestników spotkania i dwóch ekspertów (maksymalnie 22 osób) w terminie i miejscu odbywania się spotkania, w tym:
Obiad w każdym dniu spotkania ok. godz. 13:00 składający się co najmniej
z dwóch dań gorących w tym zupy i drugiego dania oraz napoju;
Kolacja w formie bufetu od godz. 19:00 składająca się co najmniej z: jednej przystawki gorącej, pieczywa, dwóch rodzajów wędlin, serów, twarogu, dwóch rodzajów sałatek, dżemu, kawy oraz herbaty;
Serwis kawowy dostępny przez cały czas trwania pierwszego i drugiego dnia spotkania, składający się co najmniej z: kawy, herbaty, ciasteczek lub owoców, napojów zimnych. Zarówno pierwszego i drugiego dnia spotkania serwis kawowy zostanie podany 30 minut przez rozpoczęciem zajęć i będzie dostępny do zakończenia zajęć.

c) Zakwaterowanie dla wszystkich uczestników spotkania i dwóch ekspertów (maksymalnie 22 osób), w terminie i miejscu odbywania się spotkania lub
w odległości nie większej niż 25 km od miejsca gdzie odbędzie się spotkanie.
Wykonawca zapewni 1 nocleg ze śniadaniem w pokojach jedno- lub dwuosobowych,
z osobnym węzłem sanitarnym w każdym pokoju, w obiekcie o standardzie trzygwiazdkowym lub równoważnym, w tym co najmniej 2 pokoje jednoosobowe.
W przypadku gdy miejsce zakwaterowanie będzie znajdowało się w odległości większej niż 0,5 km od miejsca spotkania, Wykonawca zapewni transport w obie strony dla wszystkich uczestników spotkania i dwóch ekspertów Zamawiającego.

d) Transport z miejsca zakwaterowania do miejscowości, w której uczestnicy spotkania przeprowadzą część warsztatową polegającą na wizytacji oraz powrót - w przypadku gdy miejsce zakwaterowanie będzie znajdowało się w innej miejscowości niż miejscowość oceniana w ramach wizytacji.
Wykonawca zapewni bus-busy wyposażonyee co najmniej w klimatyzację. Pojazd-pojazdy powinny być sprawne technicznie oraz posiadać odpowiednią ilość miejsc siedzących odpowiadającą liczbie uczestników i ekspertów.

e) Zestawy materiałów dla wszystkich uczestników spotkania - maksymalnie 20 kompletów (w wersji papierowej i w wersji elektronicznej na dowolnym nośniku danych) obejmujące w szczególności:
Program spotkania (druk kolorowy) oraz prezentacje przygotowane przez ekspertów na spotkanie (maksymalnie 25 stron, po 3 slajdy na stronie
z miejscem na notatki; druk czarny-biało), przekazane przez Zamawiającego
w wersji elektronicznej w terminie 5 dni przed planowanym terminem spotkania,
Opis koncepcji utworzenia Sieci Najciekawszych Wsi w Polsce stanowiącej Załącznik nr 9 do SIWZ,
Kartę Oceny Miejscowości - wzór stanowiący Załącznik nr 10 do SIWZ,
Instrukcję wypełniania karty oceny miejscowości stanowiącą Załącznik nr 12
do SIWZ,
Zakres Raportu z oceny miejscowości wraz z układem prezentacji Raportu
z oceny miejscowości - wzór stanowiący Załącznik nr 13 do SIWZ,
Szablon prezentacji stanowiący Załącznik nr 14a i 14b do SIWZ (wyłącznie
w wersji elektronicznej).
Wszystkie elementy zestawu szkoleniowego muszą zawierać logotypy i slogany wskazane w Załączniku nr 7a do SIWZ zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

f) Zaświadczenia dla wszystkich uczestników spotkania uprawniające do prowadzenia oceny.
Wykonawca przygotuje wzór zaświadczenia i przekaże Zamawiającemu
do akceptacji najpóźniej w terminie 14 dni przed planowanym terminem spotkania. Przygotowane imienne zaświadczenia dla każdego z uczestników Wykonawca przekaże Zamawiającemu do podpisu w terminie 5 dni roboczych przed rozpoczęciem spotkania.
Zaświadczenia muszą zawierać logotypy i slogany wskazane w Załączniku nr 7a do SIWZ zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

C. Drugie spotkanie konsultacyjne w formie dyskusji moderowanej, które zostanie zorganizowane w terminie 14 dni od przekazania Zamawiającemu do akceptacji 10 pierwszych raportów, o których mowa w pkt 4) D SIWZ, jednak nie później niż do 05.04.2015 r. Data spotkania zostanie ustalona w porozumieniu z Zamawiającym. Drugie spotkanie konsultacyjne będzie trwało jeden dzień, co najmniej 7 godzin lekcyjnych. Program spotkania obejmie omówienie trudności i wątpliwości w dokonywaniu ocen miejscowości na podstawie doświadczeń ekspertów oraz sporządzenie mapy problemów ustalającej ich powszechność i istotność w celu ustandaryzowania zasad oceny oraz dostosowania jej do wymagań Zamawiającego w oparciu o analizę 10 pierwszych raportów przygotowanych przez ekspertów, o których mowa w punkcie 4 D. Warunkiem udziału w spotkaniu jest przygotowanie przez każdego eksperta co najmniej 1 raportu
z oceny miejscowości, który będzie poddany konsultacjom podczas spotkania. Wszyscy uczestnicy spotkania powinni posiadać laptop oraz elektroniczny nośnik danych.

D. W ramach drugiego spotkania konsultacyjnego - jednodniowego, Wykonawca zapewni:

a) Salę, zgodnie z poniższymi wymaganiami:
położoną w granicach administracyjnych województwa opolskiego,
wyposażoną w odpowiednią ilość miejsc dostosowaną do liczby uczestników spotkania, z dostępem do zasilania umożliwiającym podłączenie co najmniej 21 laptopów,
wyposażoną w sprzęt multimedialny (rzutnik multimedialny, ekran, tablice korkową, flipchart) i stały dostęp do Internetu.
Wykonawca zapewni oznakowanie sali w sposób widoczny logotypami i sloganami wskazanymi w Załączniku nr 7a do SIWZ, zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

b) Wyżywienie dla wszystkich uczestników spotkania i 1 eksperta (maksymalnie 21 osób) w terminie i miejscu odbywania się spotkania, w tym:
Obiad ok. godz. 13:00 składający się co najmniej z dwóch dań gorących w tym zupa i drugie danie oraz napoju;
Serwis kawowy dostępny przez cały czas trwania spotkania składający się co najmniej z: kawy, herbaty, ciasteczek lub owoców, napojów zimnych. Serwis kawowy zostanie podany 30 minut przez rozpoczęciem spotkania i będzie dostępny do zakończenia zajęć.
E. Zestawienie końcowe z oceny wszystkich miejscowości.
Wykonawca przygotuje Zestawienie końcowe z oceny wszystkich miejscowości według wzoru stanowiącego Załącznik nr 15 do SIWZ oraz przekaże je Zamawiającemu w terminie do 25.05.2015 r. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag w terminie 2 dni roboczych od jego otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie
2 dni roboczych.

Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący Załącznik nr 8 do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 395640

Data publikacji: 2014-12-02

Nazwa: Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA

Ulica: ul. Wspólna 30

Numer domu: 30

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-930

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 623 19 23

Numer faxu: 22 623 19 09

Adres strony internetowej: www.fapa.org.pl

Regon: 01156286700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Fundacja

Inny rodzaj zamawiającego: Fundacja

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zakup usług polegających na zrealizowaniu projektu pt.: Tworzenie Sieci Najciekawszych Wsi

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
2. Przedmiotem zamówienia jest zakup usług polegających na zrealizowaniu projektu pt. Tworzenie Sieci Najciekawszych Wsi.
1) Projekt Tworzenie Sieci Najciekawszych Wsi w Polsce, wg Opisu koncepcji utworzenia Sieci Najciekawszych Wsi w Polsce stanowiącej Załącznik nr 9 do SIWZ, ma na celu wyłonienie wsi zdolnych do spełnienia kryteriów uczestnictwa w Sieci Najciekawszych Wsi. Kryteria są zawarte w Karcie Oceny Miejscowości stanowiącej Załącznik nr 10 do SIWZ.
Pod pojęciem wsi zdolnej do spełnienia kryteriów uczestnictwa w Sieci Najciekawszych Wsi rozumie się miejscowości, które przejdą pozytywnie ocenę ekspercką, wykonaną przy pomocy Karty Oceny Miejscowości. Ocena pozytywna oznacza uzyskanie min. 35 % możliwych punktów oraz brak elementów ocenionych na poziomie dyskwalifikującym.
2) W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje Biuro Projektu, zwane dalej Biurem, odpowiedzialne za całość prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.


W celu sprawnego funkcjonowania Biura Wykonawca zapewni:

A. Zespół Projektowy składający się z osób zapewniających prawidłową i terminową realizację usług. Zespół będzie się składał z co najmniej:
a) kierownika merytorycznego projektu posiadającego:
doświadczenie w kierowaniu zespołami eksperckimi w co najmniej 2 projektach
z zakresu rozwoju obszarów wiejskich w okresie ostatnich 5 lat,
wiedzę ekspercką nt. funkcjonowania sieci miejscowości lub jednostek samorządu terytorialnego w kraju i zagranicą,
dorobek naukowy oraz popularyzatorski z zakresu kształtowania przestrzeni wiejskiej (autorstwo lub współautorstwo co najmniej 3 publikacji),
b) kierownika organizacyjnego projektu posiadającego:
doświadczenie w realizacji co najmniej 2 projektów na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, w tym co najmniej 1 o charakterze badawczym lub wdrożeniowym,
c) pracownika organizacyjnego projektu posiadającego:
doświadczenie w pracy biurowej oraz organizacji co najmniej 2 szkoleń lub warsztatów lub seminariów lub spotkań.
B. Minimum jeden: numer telefonu stacjonarnego, numer telefonu komórkowego, numer faksu oraz adres mailowy i korespondencyjny,
C. Organizację pracy, która umożliwi łatwy kontakt z przedstawicielami Biura Zamawiającemu. Czas odpowiedzi na zapytanie mailowe nie może przekroczyć dwóch dni roboczych.

Przedstawiciele Biura będą ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco dostarczać wszelkich informacji o realizacji przedmiotu zamówienia.
Wykonawca w terminie 10 dni roboczych od dnia podpisania umowy przekaże Zamawiającemu szczegółowy harmonogram realizacji projektu.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do harmonogramu
w terminie 5 dni roboczych od jego otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie 3 dni.
W ramach zadań Biura Wykonawca zapewni w szczególności:
3) Pozyskanie do udziału w projekcie 50 wsi, z terenu co najmniej 8 województw, potencjalnie spełniających kryteria uczestnictwa w Sieci Najciekawszych Wsi, które zostaną poddane ocenie.
Wskazane powyżej wsie pozyskane do udziału w projekcie zostaną wybrane z listy przekazanej przez Zamawiającego. Zamawiający w terminie 3 dni roboczych od daty podpisania umowy przekaże Wykonawcy listę minimalnie 75 maksymalnie 100 miejscowości z terenu całego kraju,
w podziale na województwa, potencjalnie spełniających kryteria uczestnictwa w Sieci Najciekawszych Wsi, rekomendowanych do oceny przez Polską Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi.

Wykonawca w terminie 15 dni od dnia podpisania umowy prześle do wszystkich wójtów lub burmistrzów gmin, do których należą miejscowości wskazane w ww. liście zaproszenie do uczestnictwa w projekcie zawierające w szczególności informacje o projekcie oraz planowany termin wizytacji ekspertów w celu dokonania oceny. Wraz z zaproszeniem Wykonawca prześle wójtom-burmistrzom co najmniej:
a) Opis koncepcji utworzenia Sieci Najciekawszych Wsi w Polsce stanowiącej Załącznik nr 9 do SIWZ,
b) Kartę Oceny Miejscowości stanowiącą Załącznik nr 10 do SIWZ,
c) Zakres przygotowań władz gminy i mieszkańców miejscowości do oceny stanowiący Załącznik nr 11 do SIWZ,

Wykonawca w terminie 40 dni od dnia podpisania umowy przekaże Zamawiającemu harmonogram wizytacji wsi pozyskanych do oceny.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do harmonogramu
w terminie 5 dni roboczych od jego otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie 3 dni.

4) Powołanie Zespołu Ekspertów do oceny miejscowości
A. Zespół Ekspertów będzie składał się minimalnie z 10 a maksymalnie z 20 ekspertów,
w tym co najmniej 5 ekspertów wiodących spełniających poniższe wymagania minimalne:
a) co najmniej 1 ekspert, ze stopniem naukowym doktora architektury lub urbanistyki, który jest autorem lub współautorem co najmniej 4 publikacji dotyczących obszarów wiejskich i posiada doświadczenie w realizacji lub współrealizacji co najmniej 2 projektów dotyczących obszarów wiejskich w okresie ostatnich 5 lat.
b) co najmniej 2 ekspertów ze stopniem naukowym doktora ekonomii lub socjologii,
z których każdy jest autorem lub współautorem co najmniej 4 publikacji dotyczących obszarów wiejskich i posiada doświadczenie w realizacji lub współrealizacji co najmniej 2 projektów badawczych dotyczących obszarów wiejskich w okresie ostatnich 5 lat,
w tym co najmniej jeden z ww. ekspertów posiada doświadczenie w realizacji co najmniej 1 projektu badawczego z zakresu turystyki wiejskiej.
c) co najmniej 2 ekspertów z wykształceniem wyższym magisterskim z zakresu architektury lub urbanistyki lub ekonomii lub socjologii lub historii sztuki oraz doświadczeniem we wdrażaniu lub realizacji co najmniej 2 projektów na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.
Pozostali eksperci z Zespołu Ekspertów będą posiadać co najmniej wykształcenie wyższe
i doświadczenie w realizacji co najmniej 1 projektu na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.
B. Do podstawowych zadań Zespołu Ekspertów należy:
a) udział w co najmniej dwóch spotkaniach dla ekspertów, o których mowa w pkt. 5) SIWZ oraz uzyskanie zaświadczenia uprawniającego do oceny, o którym mowa w pkt. 5Bf) SIWZ.
b) dokonanie wizytacji i oceny 50 miejscowości - każda z miejscowości wizytowana przez 2 członków Zespołu Ekspertów, w tym co najmniej jednego eksperta wiodącego spośród wyszczególnionych w pkt. 4 A SIWZ. Oceny dokonają na podstawie Karty oceny miejscowości stanowiącej Załącznik nr 10 do SIWZ oraz zgodnie z Instrukcją wypełniania karty oceny miejscowości stanowiącą Załącznik nr 12 do SIWZ.
C. W wyniku wizytacji eksperci przygotują 50 raportów z oceny miejscowości zgodnie z Zakresem Raportu z oceny miejscowości wraz z układem prezentacji Raportu
z oceny miejscowości stanowiącym Załącznik nr 13 do SIWZ, do których załączą co najmniej:
a) Kartę Oceny Miejscowości stanowiącą Załącznik nr 10 do SIWZ wypełnioną zgodnie z Instrukcją wypełniania karty oceny miejscowości stanowiącą Załącznik nr 12 do SIWZ i podpisaną przez co najmniej 2 ekspertów dokonujących oceny miejscowości;
b) prezentację w formacie ppt. przedstawiającą 10 najsłabiej i 10 najlepiej ocenionych aspektów miejscowości wraz z uzasadnieniem oceny na Szablonie prezentacji stanowiącym Załącznik nr 14a i 14b do wniosku oraz zgodnie
z Układem prezentacji Raportu z oceny miejscowości zawartym w Załączniku nr 13 do SIWZ;
c) planszę na bazie ortofotomapy z wydzielonym obszarem ocenianym
i zaznaczoną trasą udostępniającą walory miejscowości i infrastrukturę pobytową;
d) 50 zdjęć z każdej wsi w rozdzielczości 300 dpi, ilustrujących oceniane aspekty,
w szczególności wady i zalety każdej miejscowości brane pod uwagę w ocenie.
D. Wykonawca przekaże Zamawiającemu do akceptacji 2 pierwsze raporty w wersji elektronicznej wykonane przez każdą parę ekspertów (łącznie minimum 10 raportów) po spotkaniu konsultacyjnym, o którym mowa w pkt. 5) A, jednak nie później niż do dnia 25.03.2015 r. Kolejne raporty w wersji elektronicznej będą przekazywane Zamawiającemu w następujących terminach:
do 15.04.2015 r. - min. 10 raportów,
do 30.04.2015 r. - min. 15 raportów,
do 15.05.2015 r. - max. 15 raportów.
Zamawiający zastrzega sobie prawo zgłoszenia uwag do każdego z raportów w terminie 10 dni roboczych od ich otrzymania. Wykonawca zobowiązuje się zastosować do uwag nieodpłatnie i niezwłocznie.
Zaakceptowane przez Zamawiającego raporty zostaną przekazane wójtom lub burmistrzom gmin, do których należą wizytowane i oceniane miejscowości.

5) Organizację dwóch spotkań konsultacyjnych dla Zespołu Ekspertów
W celu sprawnej i efektywnej realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje dwa spotkania. Zamawiający udostępni 1 lub 2 ekspertów do poprowadzenia pierwszego spotkania konsultacyjnego oraz 1 eksperta do poprowadzenia drugiego spotkania.
A. Pierwsze spotkanie konsultacyjne zostanie zorganizowane przez Wykonawcę do 15.03.2015 r. Data spotkania zostanie ustalona w porozumieniu z Zamawiającym. Wykonawca zapewni udział minimalnie 10 a maksymalnie 20 członków Zespołu Ekspertów w każdym ze spotkań. Udział w spotkaniu konsultacyjnych zostanie potwierdzony imiennym zaświadczeniem dla każdego uczestnika, które jest warunkiem koniecznym do zaakceptowania przez Zamawiającego raportu z oceny miejscowości dokonanej przez eksperta. Pierwsze spotkanie konsultacyjne będzie trwało dwa dni, co najmniej po 7 godzin lekcyjnych w każdym dniu spotkania. Program spotkania obejmie następujące zagadnienia:

a) prezentację Koncepcji Sieci Najciekawszych Wsi,
b) omówienie Karty Oceny Miejscowości oraz Raportu z oceny miejscowości,
c) część warsztatową polegającą na wizytacji i ocenie przez uczestników spotkania jednej z miejscowości w województwie opolskim, potencjalnie spełniającej kryteria uczestnictwa w Sieci Najciekawszych Wsi, z listy miejscowości rekomendowanych do oceny przez Polską Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi,
d) omówienie wyników oceny, sporządzenie przykładowej Karty Oceny Miejscowości oraz Raportu z oceny miejscowości, dyskusję i wyjaśnienie kwestii problemowych.

Wykonawca zapewni niezbędne wyposażenie przy realizacji przedmiotu zamówienia. Wszyscy Członkowie Zespołu Ekspertów/uczestnicy spotkań powinni posiadać obuwie i strój terenowy odpowiedni do warunków atmosferycznych oraz laptop, aparat fotograficzny cyfrowy
z osprzętem do zgrywania zdjęć na PC.
B. W ramach pierwszego spotkania konsultacyjnego - dwudniowego Wykonawca zapewni:

a) Salę zgodnie z poniższymi wymaganiami:
Położoną w granicach administracyjnych województwa opolskiego,
w jednej z miejscowości potencjalnie spełniającej kryteria uczestnictwa
w Sieci Najciekawszych Wsi, z listy miejscowości rekomendowanych do oceny przez Polską Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi.
wyposażoną w odpowiednią ilość miejsc dostosowaną do liczby uczestników spotkania, z dostępem do zasilania umożliwiającym podłączenie co najmniej 22 laptopów.
wyposażoną w sprzęt multimedialny (rzutnik multimedialny, ekran, tablice korkową, flipchart) i stały dostęp do Internetu.
Wykonawca zapewni oznakowanie sali w sposób widoczny logotypami i sloganami wskazanymi w Załączniku nr 7a do SIWZ, zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

b) Wyżywienie dla wszystkich uczestników spotkania i dwóch ekspertów (maksymalnie 22 osób) w terminie i miejscu odbywania się spotkania, w tym:
Obiad w każdym dniu spotkania ok. godz. 13:00 składający się co najmniej
z dwóch dań gorących w tym zupy i drugiego dania oraz napoju;
Kolacja w formie bufetu od godz. 19:00 składająca się co najmniej z: jednej przystawki gorącej, pieczywa, dwóch rodzajów wędlin, serów, twarogu, dwóch rodzajów sałatek, dżemu, kawy oraz herbaty;
Serwis kawowy dostępny przez cały czas trwania pierwszego i drugiego dnia spotkania, składający się co najmniej z: kawy, herbaty, ciasteczek lub owoców, napojów zimnych. Zarówno pierwszego i drugiego dnia spotkania serwis kawowy zostanie podany 30 minut przez rozpoczęciem zajęć i będzie dostępny do zakończenia zajęć.

c) Zakwaterowanie dla wszystkich uczestników spotkania i dwóch ekspertów (maksymalnie 22 osób), w terminie i miejscu odbywania się spotkania lub
w odległości nie większej niż 25 km od miejsca gdzie odbędzie się spotkanie.
Wykonawca zapewni 1 nocleg ze śniadaniem w pokojach jedno- lub dwuosobowych,
z osobnym węzłem sanitarnym w każdym pokoju, w obiekcie o standardzie trzygwiazdkowym lub równoważnym, w tym co najmniej 2 pokoje jednoosobowe.
W przypadku gdy miejsce zakwaterowanie będzie znajdowało się w odległości większej niż 0,5 km od miejsca spotkania, Wykonawca zapewni transport w obie strony dla wszystkich uczestników spotkania i dwóch ekspertów Zamawiającego.

d) Transport z miejsca zakwaterowania do miejscowości, w której uczestnicy spotkania przeprowadzą część warsztatową polegającą na wizytacji oraz powrót - w przypadku gdy miejsce zakwaterowanie będzie znajdowało się w innej miejscowości niż miejscowość oceniana w ramach wizytacji.
Wykonawca zapewni bus-busy wyposażonyee co najmniej w klimatyzację. Pojazd-pojazdy powinny być sprawne technicznie oraz posiadać odpowiednią ilość miejsc siedzących odpowiadającą liczbie uczestników i ekspertów.

e) Zestawy materiałów dla wszystkich uczestników spotkania - maksymalnie 20 kompletów (w wersji papierowej i w wersji elektronicznej na dowolnym nośniku danych) obejmujące w szczególności:
Program spotkania (druk kolorowy) oraz prezentacje przygotowane przez ekspertów na spotkanie (maksymalnie 25 stron, po 3 slajdy na stronie
z miejscem na notatki; druk czarny-biało), przekazane przez Zamawiającego
w wersji elektronicznej w terminie 5 dni przed planowanym terminem spotkania,
Opis koncepcji utworzenia Sieci Najciekawszych Wsi w Polsce stanowiącej Załącznik nr 9 do SIWZ,
Kartę Oceny Miejscowości - wzór stanowiący Załącznik nr 10 do SIWZ,
Instrukcję wypełniania karty oceny miejscowości stanowiącą Załącznik nr 12
do SIWZ,
Zakres Raportu z oceny miejscowości wraz z układem prezentacji Raportu
z oceny miejscowości - wzór stanowiący Załącznik nr 13 do SIWZ,
Szablon prezentacji stanowiący Załącznik nr 14a i 14b do SIWZ (wyłącznie
w wersji elektronicznej).
Wszystkie elementy zestawu szkoleniowego muszą zawierać logotypy i slogany wskazane w Załączniku nr 7a do SIWZ zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

f) Zaświadczenia dla wszystkich uczestników spotkania uprawniające do prowadzenia oceny.
Wykonawca przygotuje wzór zaświadczenia i przekaże Zamawiającemu
do akceptacji najpóźniej w terminie 14 dni przed planowanym terminem spotkania. Przygotowane imienne zaświadczenia dla każdego z uczestników Wykonawca przekaże Zamawiającemu do podpisu w terminie 5 dni roboczych przed rozpoczęciem spotkania.
Zaświadczenia muszą zawierać logotypy i slogany wskazane w Załączniku nr 7a do SIWZ zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

C. Drugie spotkanie konsultacyjne w formie dyskusji moderowanej, które zostanie zorganizowane w terminie 14 dni od przekazania Zamawiającemu do akceptacji 10 pierwszych raportów, o których mowa w pkt 4) D SIWZ, jednak nie później niż do 05.04.2015 r. Data spotkania zostanie ustalona w porozumieniu z Zamawiającym. Drugie spotkanie konsultacyjne będzie trwało jeden dzień, co najmniej 7 godzin lekcyjnych. Program spotkania obejmie omówienie trudności i wątpliwości w dokonywaniu ocen miejscowości na podstawie doświadczeń ekspertów oraz sporządzenie mapy problemów ustalającej ich powszechność i istotność w celu ustandaryzowania zasad oceny oraz dostosowania jej do wymagań Zamawiającego w oparciu o analizę 10 pierwszych raportów przygotowanych przez ekspertów, o których mowa w punkcie 4 D. Warunkiem udziału w spotkaniu jest przygotowanie przez każdego eksperta co najmniej 1 raportu
z oceny miejscowości, który będzie poddany konsultacjom podczas spotkania. Wszyscy uczestnicy spotkania powinni posiadać laptop oraz elektroniczny nośnik danych.

D. W ramach drugiego spotkania konsultacyjnego - jednodniowego, Wykonawca zapewni:

a) Salę, zgodnie z poniższymi wymaganiami:
położoną w granicach administracyjnych województwa opolskiego,
wyposażoną w odpowiednią ilość miejsc dostosowaną do liczby uczestników spotkania, z dostępem do zasilania umożliwiającym podłączenie co najmniej 21 laptopów,
wyposażoną w sprzęt multimedialny (rzutnik multimedialny, ekran, tablice korkową, flipchart) i stały dostęp do Internetu.
Wykonawca zapewni oznakowanie sali w sposób widoczny logotypami i sloganami wskazanymi w Załączniku nr 7a do SIWZ, zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

b) Wyżywienie dla wszystkich uczestników spotkania i 1 eksperta (maksymalnie 21 osób) w terminie i miejscu odbywania się spotkania, w tym:
Obiad ok. godz. 13:00 składający się co najmniej z dwóch dań gorących w tym zupa i drugie danie oraz napoju;
Serwis kawowy dostępny przez cały czas trwania spotkania składający się co najmniej z: kawy, herbaty, ciasteczek lub owoców, napojów zimnych. Serwis kawowy zostanie podany 30 minut przez rozpoczęciem spotkania i będzie dostępny do zakończenia zajęć.
E. Zestawienie końcowe z oceny wszystkich miejscowości.
Wykonawca przygotuje Zestawienie końcowe z oceny wszystkich miejscowości według wzoru stanowiącego Załącznik nr 15 do SIWZ oraz przekaże je Zamawiającemu w terminie do 25.05.2015 r. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag w terminie 2 dni roboczych od jego otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie
2 dni roboczych.

Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący Załącznik nr 8 do SIWZ.

Kody CPV:
733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
732100007 (Usługi doradcze w zakresie badań)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
716200000 (Usługi analizy)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
601000009 (Usługi w zakresie transportu drogowego)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
551000001 (Usługi hotelarskie)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
553300002 (Usługi kawiarniane)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/05/2015

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium w postępowaniu

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Oświadczenie według art. 22 ust. 1 Pzp

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy niż 3 lata - w tym okresie, należycie wykonał lub wykonuje co najmniej 1 (jedną) usługę o wartości nie mniejszej niż 300 000,00 zł brutto (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100), która polegała na badaniu lub inwentaryzacji jakościowej zasobów na obszarach wiejskich

Potencjał techniczny: Oświadczenie według art. 22 ust. 1 Pzp

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje 2 osobami, w tym:

a) 1 osobą z doświadczeniem w kierowaniu zespołami eksperckimi w co najmniej 2 projektach z zakresu rozwoju obszarów wiejskich, w okresie ostatnich 5 lat, wiedzą ekspercką nt. funkcjonowania sieci miejscowości lub jednostek samorządu terytorialnego w kraju
i zagranicą oraz dorobkiem naukowym lub popularyzatorskim polegającym na autorstwie lub współautorstwie co najmniej 3 publikacji z zakresu kształtowania przestrzeni wiejskiej,
b) 1 osobą z doświadczeniem w realizacji co najmniej 2 projektów na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, w tym co najmniej 1 projektu o charakterze badawczym lub wdrożeniowym

Sytuacja ekonomiczna: Oświadczenie według art. 22 ust. 1 Pzp

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 84

Nazwa kryterium 2:
Liczba dodatkowych województw objętych projektem

Znaczenie kryterium 2: 16

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.fapa.org.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA, ul. Wspólna 30 00-930 Warszawa, (pokój nr 13)

Data składania wniosków, ofert: 19/12/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Oferty należy składać w Kancelarii Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA, ul. Wspólna 30 00-930 Warszawa, (pokój nr 253, II piętro)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Schemat III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

141260 / 2009-05-11 - Inny: Instytut naukowo-badawczy PAN z osobowością prawną

Centrum Badań Kosmicznych PAN - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Demonstracja oraz techniczna i naukowa kontrola jakości produktów wykonanych w oparciu o dane teledetekcyjne

118067 / 2009-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie i przeprowadzenie wieloaspektowej diagnozy problemów i potrzeb społecznych, monitorowanie Strategii Polityki Społecznej na Mazowszu

298362 / 2012-08-13 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
wybór Wykonawcy prac przedwdrożeniowych pomysłów innowacyjnych wybranych w I etapie Konkursu CEBBIS

9703 / 2015-01-22 - Inny: Fundacja

Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Zakup usług polegających na kompleksowej realizacji projektu pt. Stan i perspektywy rozwoju spółdzielczości wiejskiej w Polsce

250176 / 2011-08-19 - Uczelnia publiczna

Wojskowa Akademia Techniczna - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
OPRACOWANIE KONSTRUKCJI I WYKONANIE ADAPTACJI ZESTAWU JEZDNEGO O NAPĘDZIE ELEKTRYCZNYM Z ZABUDOWĄ ELEMENTÓW MOCUJĄCYCH RADAR GPR ORAZ CZUJNIK MAGNETYCZNY - UMOŻLIWIAJĄCYCH PROWADZENIE BADAŃ W TERENIE

152020 / 2012-05-11 - Inny: Państwowa jednostka budżetowa podległa Ministerstwu Pracy i Polityki Społecznej.

Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie 10 najlepszych praktyk oraz Krajowej Mapy Drogowej w zakresie godzenia ról zawodowych i rodzinnych jako mechanizmu wspierającego równość szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy.

506948 / 2012-12-12 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Wybór Wykonawcy prac przedwdrożeniowych pomysłów innowacyjnych wybranych w I etapie Konkursu CEBBIS.

348102 / 2011-10-24 - Inny: instytut badawczy

Instytut Mechaniki Precyzyjnej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Przeprowadzenie badań lotniczych kół zębatych zahartowanych indukcyjnie

266762 / 2012-07-24 - Inny: Państwowa jednostka budżetowa podległa MPiPS

Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie 10 najlepszych praktyk oraz Krajowej Mapy Drogowej w zakresie godzenia ról zawodowych i rodzinnych jako mechanizmu wspierającego równość szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy

322238 / 2014-09-29 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
świadczenie usług związanych z przeprowadzeniem ogólnokrajowych pomiarów prędkości pojazdów, stosowania zabezpieczeń uczestników ruchu w pojazdach (pasów bezpieczeństwa, kasków ochronnych, urządzeń zabezpieczających dzieci do lat 12) oraz stopnia używania telefonów komórkowych przez kierujących pojazdami wraz z przedstawieniem wyników z pomiarów

188456 / 2009-06-10 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie i realizacja w terenie badania ilościowego i jakościowego pracodawców i pracobiorców w ramach projektu systemowego pn. Godzenie ról rodzinnych i zawodowych kobiet i mężczyzn.

66607 / 2012-03-22 - Uczelnia publiczna

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Projekt i opracowanie dokumentacji wykonawczej kanału łopatkowego w związku z realizacją projektu Modernizacja i budowa nowej infrastruktury naukowo badawczej Wojskowej Akademii Technicznej i Politechniki Warszawskiej na potrzeby wspólnych numeryczno doświadczalnych badań lotniczych silników turbinowych Nr POIG.02.02.00-14-022/09 dla Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej

65106 / 2009-03-17 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie i realizacja w terenie badania jakościowego gospodarstw domowych w ramach projektu systemowego pn. Godzenie ról rodzinnych i zawodowych kobiet i mężczyzn.