Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

9703 / 2015-01-22 - Inny: Fundacja / Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA (Warszawa)

Zakup usług polegających na kompleksowej realizacji projektu
pt. Stan i perspektywy rozwoju spółdzielczości wiejskiej w Polsce

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja projektu pt. Stan i perspektywy rozwoju spółdzielczości wiejskiej w Polsce (badania, wirtualne konwersatorium naukowe, spotkanie audytoryjne podsumowujące badania, publikacja naukowa).

I.ZAŁOŻENIA I CELE

Cele projektu:
1.Ocena stopnia zaspakajania potrzeb społecznych i gospodarczych członków spółdzielni.
2.Rozpoznanie i zbadanie struktur organizacyjnych w aktualnie funkcjonujących spółdzielniach na obszarach wiejskich i analiza stosunków członkowskich
w tych spółdzielniach.
3.Zidentyfikowanie nowych nurtów kształtujących idee spółdzielcze na obszarach wiejskich w zmieniających się warunkach społeczno-gospodarczych.

Cele szczegółowe:
1)Zgromadzenie informacji niezbędnych do analizy roli członków spółdzielni
w kontekście jej podstawowej działalności społecznej i gospodarcze.
2)Zdefiniowanie warunków wewnętrznych i zewnętrznych niezbędnych dla zapewnienia utrzymania i rozwoju działalności istniejących spółdzielni oraz tworzenia nowych podmiotów, a co za tym idzie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich
z wykorzystaniem formy spółdzielni.
3)Zbadanie i opisanie roli spółdzielczości w rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.
4)Określenie możliwości oddziaływania idei spółdzielczej na inne formy aktywności gospodarczej na obszarach wiejskich jak np. grupy producentów rolnych czy podmioty ekonomii społecznej.

Projekt obejmuje część badawczą polegającą na zgromadzeniu informacji niezbędnych dla osiągnięcia celów projektu, analizie problemów związanych z rozwojem przedsiębiorczości na obszarach wiejskich z wykorzystaniem idei spółdzielczej, z zastosowaniem wirtualnego konwersatorium naukowego oraz na prezentacji wyników badań w trakcie spotkania audytoryjnego i w publikacji naukowej.

Badania zostaną przeprowadzone wśród rolników-członków spółdzielni, członków zarządów i rad nadzorczych spółdzielni działających na obszarach wiejskich, na rzecz rozwoju rolnictwa i wsi, w Krajowej Radzie Spółdzielczej oraz krajowych związkach rewizyjnych, a także wśród członków zarządów regionalnych związków rewizyjnych spółdzielni działających na obszarach wiejskich, na rzecz rozwoju rolnictwa i wsi.

Biuro Projektu - w celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje Biuro Projektu, zwane dalej Biurem, odpowiedzialne za całość prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
W celu sprawnego funkcjonowania Biura Wykonawca zapewni:
a)zespół składający się z osób zapewniających prawidłową i terminową realizację usług,
b)minimum jeden numer telefonu oraz adres mailowy i korespondencyjny,
c)organizację pracy, która umożliwi łatwy kontakt z przedstawicielami Biura Zamawiającemu i uczestnikom projektu. Czas odpowiedzi na zapytanie mailowe nie może przekroczyć dwóch dni roboczych.
Przedstawiciele Biura będą ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco dostarczać wszelkich informacji o realizacji przedmiotu zamówienia.

Wykonawca w terminie 4 dni od daty podpisania umowy przekaże Zamawiającemu harmonogram realizacji całości projektu.

II.REALIZACJA PROJEKTU:
Część badawcza projektu
1.Zapewnienie zespołu ekspertów
W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zapewni Zespół ekspertów składający się co najmniej z 7 ekspertów, w tym:
a)Co najmniej 1 osoba z tytułem profesora zw. i z doświadczeniem w prowadzeniu (jako kierownik) minimum 1 projektu badawczego w okresie ostatnich 6 lat, autora minimum 3 publikacji artykułów naukowych w zakresie rozwoju obszarów wiejskich,
b)Co najmniej 2 osoby ze stopniem doktora habilitowanego i doświadczeniem w badaniach społecznych lub ekonomicznych polegającym na udziale w realizacji, minimum 3 projektów badawczych w okresie ostatnich 5 latach, będące autorami minimum 3 publikacji artykułów naukowych o tematyce dotyczącej rozwoju obszarów wiejskich, przy czym jedna osoba będzie posiadała doświadczenie w okresie ostatnich 5 lat w realizacji co najmniej 1 badania dotyczącego spółdzielczości.
c)Co najmniej 2 osoby z tytułem doktora i z minimum 3 letnim doświadczeniem w badaniach społecznych lub ekonomicznych polegającym na udziale w realizacji, minimum 2 projektów badawczych, będące autorami minimum 2 publikacji artykułów naukowych o tematyce dotyczącej rozwoju obszarów wiejskich, przy czym jedna osoba będzie posiadała doświadczenie w okresie ostatnich 5 lat w realizacji co najmniej 1 badania dotyczącego spółdzielczości.
d)Co najmniej 2 osoby z wykształceniem wyższym magisterskim z zakresu rolnictwa, ekonomii lub nauk społecznych.
Do podstawowych zadań zespołu ekspertów należy:
Przygotowanie raportu metodologicznego badania, przeprowadzenie badania, przeprowadzenie wirtualnego konwersatorium naukowego, w tym recenzje tekstów, opracowanie raportu podsumowującego oraz prezentacja wyników badania.

2.Metodologia badania
a)Pytania badawcze będą służyć:
Ustaleniu aktualnego stanu i sposobów realizacji przez członków spółdzielni jej podstawowej działalności oraz roli członków w tym kontekście.
Ocenie szans szerszego włączenia się rolników i innych mieszkańców wsi w rozwój ruchu spółdzielczości wiejskiej w Polsce.
Ustaleniu uwarunkowań rozwoju podmiotów gospodarczych opartych na spółdzielczych formach prawnych.
Identyfikacji elementów potencjału spółdzielni dla rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.

b) Wykonawca zastosuje co najmniej następujące metody i techniki badań społecznych:
1.Metoda ilościowa: technika wywiad telefoniczny wśród prezesów lub członków zarządów spółdzielni: grupa docelowa 600 respondentów, przy czym Wykonawca zagwarantuje skuteczność na poziomie 360 zarejestrowanych wywiadów.
2.Metoda ilościowa: technika ankieta pocztowa wśród rolników-członków spółdzielni, grupa docelowa 2000, przy czym Wykonawca zagwarantuje skuteczność na poziomie 200 wypełnionych ankiet.
3.Metoda jakościowa: technika zogniskowany wywiad grupowy, badania wśród przewodniczących rad nadzorczych spółdzielni, przy czym Wykonawca przeprowadzi 4 wywiady w grupach 8-12 osobowych.
4.Metoda jakościowa: technika wywiad pogłębiony, wśród prezesów spółdzielni lub członków zarządu regionalnych związków rewizyjnych, Wykonawca przeprowadzi 10 wywiadów pogłębionych.
5.Metoda jakościowa: technika analiza danych zastanych w co najmniej 9 jednostkach krajowych - w krajowych i związkach rewizyjnych i innych jednostkach zrzeszających spółdzielnie (np. Krajowa Rada Spółdzielcza oraz krajowe związki rewizyjne: Spółdzielni Samopomoc Chłopska; Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych; Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskich; Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych; Spółdzielni Mleczarskich; Banków Spółdzielczych; Spółdzielni Socjalnych; Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych - Izba Gospodarcza.)
Przedmiotem analizy będą statuty, programy i plany działania, sprawozdania z ich realizacji w krajowych i związkach rewizyjnych i innych jednostkach zrzeszających spółdzielnie oraz dane statystyczne dotyczące liczby podmiotów i liczby członków, dane finansowe w tym dot. majątku trwałego w ostatnich 3 latach.
Schemat analizy powinien być jeden wspólny dla wszystkich badanych podmiotów, tak by umożliwić dokonanie porównań.

Uwaga:
Wykonawca przekaże Zamawiającemu raport metodologiczny badania w terminie 8 dni roboczych od daty zawarcia umowy, w wersji elektronicznej i papierowej w 1 egz. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do raportu w terminie 7 dni roboczych od jego otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie 5 dni roboczych.

Raport metodologiczny będzie zawierał co najmniej: wprowadzenie do problematyki badawczej; cel i zakres badania; harmonogram realizacji projektu; szczegółowe pytania badawcze, sposoby zagwarantowania rzetelności zastosowanych narzędzi (w tym: sposób doboru próby do badania, sposoby kontroli jakości zbierania i analizy danych), potencjalne obszary ryzyka mogące wystąpić w trakcie realizacji badania oraz środki je minimalizujące, narzędzia badawcze zapewniające realizację celu badań, w tym w szczególności:
?kwestionariusz ankiety do wywiadu telefonicznego, schemat doboru próby badawczej;
?kwestionariusz ankiety pocztowej, schemat doboru próby badawczej
?scenariusz zogniskowanego wywiadu grupowego, dobór uczestników,
?kwestionariusz wywiadu pogłębionego, schemat doboru badanych;
?założenia do przeprowadzenia analizy danych zastanych, dobór podmiotów do analizy dokumentów minimum 9;

Pierwsza strona raportu musi zostać oznaczona przez Wykonawcę stałą i trwałą wizualizacją logotypów i sloganów wskazanych w Załączniku nr 8a do SIWZ, zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

3)Realizacja badań
Badania zostaną przeprowadzone wśród rolników-członków spółdzielni, członków zarządów i rad nadzorczych spółdzielni, w Krajowej Radzie Spółdzielczej oraz krajowych związkach rewizyjnych, a także wśród członków zarządów regionalnych związków rewizyjnych. Wykonawca zapewni jakość i rzetelność pozyskiwanych danych.

4)Zorganizowanie wirtualnego konwersatorium naukowego
Wykonawca opracuje szczegółowe założenia wirtualnego konwersatorium naukowego pod tytułem Spółdzielczość wiejska w literaturze i badaniach naukowych.
Celem konwersatorium będzie umożliwienie środowiskom naukowym i akademickim, a także praktykom włączenia się do debaty o przyszłości spółdzielczości wiejskiej, zaprezentowanie własnych opracowań analiz naukowych i wyników badań, poddanie ich weryfikacji naukowej i szansa umieszczenia swych komunikatów w publikacji naukowej podsumowującej badania.
Wykonawca w terminie 14 dni od daty podpisania umowy przedstawi Zamawiającemu szczegółowe założenia wraz z harmonogramem, wirtualnego konwersatorium naukowego, Zamawiający w terminie 3 dni roboczych może zgłosić uwagi, a Wykonawca w terminie trzech dni roboczych odniesie się do tych uwag.
Wykonawca zapewni co najmniej 10 analiz, opracowań lub komunikatów z badań dotyczących spółdzielczości w Polsce, w szczególności spółdzielczości wiejskiej.
Członkowie zespołu ekspertów zapewnią dobór i recenzje naukową zgłoszonych do konwersatorium naukowego tekstów a także zatwierdzą ostateczne wersje minimum 10 tekstów do zamieszczenia w naukowej publikacji podsumowującej projekt.
Wykonawca zapewni platformę internetową, na której zrealizowane zostanie konwersatorium. Wykonawca zapewni administrowanie platformą. Każdy uczestnik konwersatorium internetowego otrzyma indywidualny login i hasło do zalogowania się na platformie intranetowej, przez co będzie miał dostęp do zaprezentowanych tam tekstów oraz moderowanego forum i czatu.
Konwersatorium będzie trwało co najmniej 15 dni. Jego uczestnikami będą autorzy analiz, opracowań lub komunikatów z badań, recenzenci oraz członkowie zespołu ekspertów. W trakcie konwersatorium zostaną zaprezentowane analizy, opracowania lub komunikaty z badań oraz przeprowadzona wirtualna dyskusja.
Na zakończenie wirtualnego konwersatorium naukowego zostanie zorganizowana sesja podsumowująca wirtualną debatę transmitowaną w realnym czasie przez Internet. Sesja będzie trwała minimum 2 godziny zegarowe i zostanie utrwalona na nośniku audiowizualnym. W sesji będą uczestniczyć autorzy zatwierdzonych do opublikowania komunikatów i ich recenzenci oraz członkowie zespołu ekspertów. W sesji będzie uczestniczyło nie mniej niż 15 i nie więcej niż 20 osób.
Ponadto do udziału przez internet, w sesji, Wykonawca zaprosi interesariuszy projektu, tj min.: przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, uczelni wyższych prowadzących kierunki związane z przedsiębiorczości, przedstawicieli spółdzielni i związków je zrzeszających. W trakcie sesji obserwatorzy jej przebiegu, którzy zgłoszą chęć aktywnego uczestnictwa będą mieli możliwość zadawania pytań, a także zwięzłych wypowiedzi za pośrednictwem czatu, który będzie realizowany równolegle z przebiegiem sesji podsumowującej. W trakcie sesji dwukrotnie zostaną omówione wypowiedzi z czatu oraz udzielone odpowiedzi na zadane pytania. Przebieg sesji podsumowującej wirtualnego konwersatorium naukowego zostanie przedstawiony w trakcie spotkania audytoryjnego.


5)Opracowanie raportu podsumowującego
Końcowym efektem badań będą wnioski i rekomendacje sformułowane w formie pisemnego raportu podsumowującego. Raport podsumowujący będzie zawierał co najmniej: streszczenie raportu; wprowadzenie do tematyki; opis metodologii zastosowanej w badaniu; wyniki badań, odpowiedzi na pytania badawcze, podsumowanie, wnioski i rekomendacje; spis tabel i rysunków; spis wykresów. Treść raportu będzie opisem zagadnień zawartych w celu ogólnym i celach szczegółowych projektu.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu raport podsumowujący badania w wersji elektronicznej i papierowej w 1 egz. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do raportu w terminie 7 dni roboczych od jego otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie 5 dni roboczych.
Pierwsza strona raportu musi zostać oznaczona przez Wykonawcę stałą i trwałą wizualizacją logotypów i sloganów wskazanych w Załącznikach nr 8a do SIWZ, zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

6)Prezentacja wyników badań
1.Opracowanie i druk publikacji naukowej
W oparciu o przeprowadzone badania oraz wyniki wirtualnego konwersatorium naukowego przygotowana zostanie publikacja stanowiąca diagnozę stanu i uwarunkowań rozwoju spółdzielczości wiejskiej w Polsce. Ponadto w publikacji opisana zostanie rola spółdzielczych form działalności gospodarczej i ich wpływ na rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.
a)Wykonawca zapewni autorskie opracowanie merytoryczne publikacji zgodnie z poniższym ramowym konspektem:
A.Spółdzielczość w rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.
B.Uwarunkowania rozwoju spółdzielczości na obszarach wiejskich - teksty, analizy oraz komunikaty z badań prezentowane w trakcie wirtualnego konwersatorium naukowego (min. 10 str.).
C.Stan i perspektywy rozwoju spółdzielczości wiejskiej w Polsce - omówienie wyników badań realizowanych w projekcie.
D.Spółdzielczość rolnicza i na obszarach wiejskich - stan zorganizowania i system funkcjonowania struktur koordynacyjno-rewizyjnych.
E.Wykorzystanie idei spółdzielczej w kreowaniu nowych form przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.
b)opracowanie i druk publikacji, zgodnie z poniższymi wymaganiami:
minimalna objętość publikacji co najmniej 160 stron w formacie B5, papier offsetowy, druk 4+4,
okładka usztywniona, kreda, kolor 4+0, nakład 330 egzemplarzy;
autorskie zdjęcia, grafiki i schematy stanowiące ilustrację prezentowanych treści minimalnie 10%, maksymalnie do 20 % objętości publikacji;
opracowanie redakcyjne publikacji w zakresie właściwej struktury tekstu, umieszczenia elementów graficznych, zdjęć, przypisów, bibliografii;
korekta językowa publikacji
c)Wykonawca zapewni recenzję naukową publikacji. Recenzent publikacji będzie posiadał co najmniej stopień naukowym doktora habilitowanego oraz dorobek w postaci co najmniej 2 publikacji i 2 artykułów uwzględniających zagadnienia rozwoju obszarów wiejskich.

Publikacja zostanie oznaczona co najmniej na okładce publikacji logotypami i sloganami stanowiącymi Załącznik nr 8a do SIWZ oraz na stronie tytułowej treścią zawartą w załączniku 8b do SIWZ.
Wykonawca przekaże do akceptacji Zamawiającemu tekst i projekt graficzny publikacji w wersji elektronicznej. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do publikacji w terminie 5 dni roboczych od daty jej otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie 4 dni roboczych.
Teksty przygotowane na potrzeby publikacji muszą być tekstami autorskimi. Nie mogą być wykorzystywane w całości ani w części do innych publikacji przygotowywanych przez Wykonawcę. Teksty zamieszczone w publikacji, a także ich fragmenty, nie mogą pochodzić z innych publikacji.
Wykonawca przekaże prawa autorskie do wszystkich tekstów wykorzystywanych w ramach projektu na rzecz MRiRW i Fundacja FAPA

d)Wykonawca przeprowadzi dystrybucję publikacji wśród podmiotów zainteresowanych wspieraniem ruchu spółdzielczego w Polsce w szczególności 16 urzędów wojewódzkich, 16 wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego, uniwersytetów rolniczych i przyrodniczych, a także ekonomicznych zainteresowanych spółdzielniami, instytutów badawczo-rozwojowych i szkół rolniczych podległych MRiRW oraz prześle informacje o publikacji do zamieszczenia na stronach internetowych m.in. KSOW. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji listę dystrybucyjną publikacji na 7 dni przed wykonaniem dystrybucji.

2.Spotkanie audytoryjne
a)Wykonawca zorganizuje spotkanie audytoryjne tj.: prezentację wyników badań oraz informacji o realizacji projektu przez ekspertów uczestniczących w projekcie. Podczas spotkania zorganizowana zostanie dyskusja na temat wyników badań, rekomendacje na temat rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich z wykorzystaniem form spółdzielczych.
b)Wykonawca przekaże Zamawiającemu program spotkania audytoryjnego najpóźniej w terminie 14 dni przed dniem spotkania. Program spotkania musi zakładać co najmniej 5 godzin zegarowych prezentacji/wystąpień/dyskusji.
c)Wykonawca zapewni nabór minimalnie 40 a maksymalnie 50 uczestników spośród osób i podmiotów zainteresowanych rozwojem spółdzielczych form działalności gospodarczej, w tym przedstawicieli środowisk akademickich, doradztwa rolniczego, polskiej spółdzielczości, organizacji pozarządowych i specjalistów Centrum Doradztwa Rolniczego.

d)Wykonawca zapewni wyżywienie w miejscu, gdzie odbędzie się spotkanie audytoryjne dla wszystkich uczestników:
obiad składający się minimalnie z dwóch dań gorących, w tym zupa i drugie danie
(do wyboru dwa rodzaje mięs i danie wegetariańskie z dodatkami), gotowane jarzyny i surówki, napoje zimne: woda, soki,
serwis kawowy - 1 podanie składające się minimalnie z ciastek oraz napoi zimnych - woda, soki i gorących - kawy, herbaty.

e)Wykonawca zapewni salę dla minimalnie 40 a maksymalnie 50 osób (wyposażoną w sprzęt audiowizualny, mikrofony, nagłośnienie). Sala musi zostać oznakowana w sposób zapewniający odpowiednią widoczność logotypów i sloganów wskazanych w Załącznika 8a do SIWZ zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

Wykonawca przekaże Zamawiającemu na adresy: d.dlugosz@fapa.org.pl, s.kalinowska@fapa.org.pl i j.surowiec@fapa.org.pl informacje do zamieszczenia na portalu KSOW merytoryczną relację ze spotkania audytoryjnego wraz z prezentacjami i minimum 30 zdjęciami, najpóźniej na 3 dni od jego zakończenia. Ponadto informacja będzie zawierała podsumowanie całości projektu oraz elektroniczna wersje publikacji gotową do zamieszczenia na portalu.

Wykonawca zobowiązany jest wskazać w ofercie:
a)liczbę dodatkowych, w stosunku do wymaganego minimum, wywiadów telefonicznych o gwarantowanej skuteczności zarejestrowanych wywiadów wśród prezesów lub członków zarządów spółdzielni;
b)liczbę dodatkowych, w stosunku do wymaganego minimum, deklarowanych zogniskowanych wywiadów grupowych wśród przewodniczących rad nadzorczych spółdzielni;
c)liczbę dodatkowych, w stosunku do wymaganego minimum, deklarowanych indywidualnych wywiadów pogłębionych wśród prezesów spółdzielni lub członków zarządów regionalnych związków rewizyjnych.

Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący Załącznik nr 9 do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 9703

Data publikacji: 2015-01-22

Nazwa: Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA

Ulica: ul. Wspólna 30

Numer domu: 30

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-930

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 623 19 23

Numer faxu: 22 623 19 09

Adres strony internetowej: www.fapa.com.pl

Regon: 01156286700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Fundacja

Inny rodzaj zamawiającego: Fundacja

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zakup usług polegających na kompleksowej realizacji projektu
pt. Stan i perspektywy rozwoju spółdzielczości wiejskiej w Polsce

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja projektu pt. Stan i perspektywy rozwoju spółdzielczości wiejskiej w Polsce (badania, wirtualne konwersatorium naukowe, spotkanie audytoryjne podsumowujące badania, publikacja naukowa).

I.ZAŁOŻENIA I CELE

Cele projektu:
1.Ocena stopnia zaspakajania potrzeb społecznych i gospodarczych członków spółdzielni.
2.Rozpoznanie i zbadanie struktur organizacyjnych w aktualnie funkcjonujących spółdzielniach na obszarach wiejskich i analiza stosunków członkowskich
w tych spółdzielniach.
3.Zidentyfikowanie nowych nurtów kształtujących idee spółdzielcze na obszarach wiejskich w zmieniających się warunkach społeczno-gospodarczych.

Cele szczegółowe:
1)Zgromadzenie informacji niezbędnych do analizy roli członków spółdzielni
w kontekście jej podstawowej działalności społecznej i gospodarcze.
2)Zdefiniowanie warunków wewnętrznych i zewnętrznych niezbędnych dla zapewnienia utrzymania i rozwoju działalności istniejących spółdzielni oraz tworzenia nowych podmiotów, a co za tym idzie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich
z wykorzystaniem formy spółdzielni.
3)Zbadanie i opisanie roli spółdzielczości w rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.
4)Określenie możliwości oddziaływania idei spółdzielczej na inne formy aktywności gospodarczej na obszarach wiejskich jak np. grupy producentów rolnych czy podmioty ekonomii społecznej.

Projekt obejmuje część badawczą polegającą na zgromadzeniu informacji niezbędnych dla osiągnięcia celów projektu, analizie problemów związanych z rozwojem przedsiębiorczości na obszarach wiejskich z wykorzystaniem idei spółdzielczej, z zastosowaniem wirtualnego konwersatorium naukowego oraz na prezentacji wyników badań w trakcie spotkania audytoryjnego i w publikacji naukowej.

Badania zostaną przeprowadzone wśród rolników-członków spółdzielni, członków zarządów i rad nadzorczych spółdzielni działających na obszarach wiejskich, na rzecz rozwoju rolnictwa i wsi, w Krajowej Radzie Spółdzielczej oraz krajowych związkach rewizyjnych, a także wśród członków zarządów regionalnych związków rewizyjnych spółdzielni działających na obszarach wiejskich, na rzecz rozwoju rolnictwa i wsi.

Biuro Projektu - w celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje Biuro Projektu, zwane dalej Biurem, odpowiedzialne za całość prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
W celu sprawnego funkcjonowania Biura Wykonawca zapewni:
a)zespół składający się z osób zapewniających prawidłową i terminową realizację usług,
b)minimum jeden numer telefonu oraz adres mailowy i korespondencyjny,
c)organizację pracy, która umożliwi łatwy kontakt z przedstawicielami Biura Zamawiającemu i uczestnikom projektu. Czas odpowiedzi na zapytanie mailowe nie może przekroczyć dwóch dni roboczych.
Przedstawiciele Biura będą ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco dostarczać wszelkich informacji o realizacji przedmiotu zamówienia.

Wykonawca w terminie 4 dni od daty podpisania umowy przekaże Zamawiającemu harmonogram realizacji całości projektu.

II.REALIZACJA PROJEKTU:
Część badawcza projektu
1.Zapewnienie zespołu ekspertów
W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zapewni Zespół ekspertów składający się co najmniej z 7 ekspertów, w tym:
a)Co najmniej 1 osoba z tytułem profesora zw. i z doświadczeniem w prowadzeniu (jako kierownik) minimum 1 projektu badawczego w okresie ostatnich 6 lat, autora minimum 3 publikacji artykułów naukowych w zakresie rozwoju obszarów wiejskich,
b)Co najmniej 2 osoby ze stopniem doktora habilitowanego i doświadczeniem w badaniach społecznych lub ekonomicznych polegającym na udziale w realizacji, minimum 3 projektów badawczych w okresie ostatnich 5 latach, będące autorami minimum 3 publikacji artykułów naukowych o tematyce dotyczącej rozwoju obszarów wiejskich, przy czym jedna osoba będzie posiadała doświadczenie w okresie ostatnich 5 lat w realizacji co najmniej 1 badania dotyczącego spółdzielczości.
c)Co najmniej 2 osoby z tytułem doktora i z minimum 3 letnim doświadczeniem w badaniach społecznych lub ekonomicznych polegającym na udziale w realizacji, minimum 2 projektów badawczych, będące autorami minimum 2 publikacji artykułów naukowych o tematyce dotyczącej rozwoju obszarów wiejskich, przy czym jedna osoba będzie posiadała doświadczenie w okresie ostatnich 5 lat w realizacji co najmniej 1 badania dotyczącego spółdzielczości.
d)Co najmniej 2 osoby z wykształceniem wyższym magisterskim z zakresu rolnictwa, ekonomii lub nauk społecznych.
Do podstawowych zadań zespołu ekspertów należy:
Przygotowanie raportu metodologicznego badania, przeprowadzenie badania, przeprowadzenie wirtualnego konwersatorium naukowego, w tym recenzje tekstów, opracowanie raportu podsumowującego oraz prezentacja wyników badania.

2.Metodologia badania
a)Pytania badawcze będą służyć:
Ustaleniu aktualnego stanu i sposobów realizacji przez członków spółdzielni jej podstawowej działalności oraz roli członków w tym kontekście.
Ocenie szans szerszego włączenia się rolników i innych mieszkańców wsi w rozwój ruchu spółdzielczości wiejskiej w Polsce.
Ustaleniu uwarunkowań rozwoju podmiotów gospodarczych opartych na spółdzielczych formach prawnych.
Identyfikacji elementów potencjału spółdzielni dla rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.

b) Wykonawca zastosuje co najmniej następujące metody i techniki badań społecznych:
1.Metoda ilościowa: technika wywiad telefoniczny wśród prezesów lub członków zarządów spółdzielni: grupa docelowa 600 respondentów, przy czym Wykonawca zagwarantuje skuteczność na poziomie 360 zarejestrowanych wywiadów.
2.Metoda ilościowa: technika ankieta pocztowa wśród rolników-członków spółdzielni, grupa docelowa 2000, przy czym Wykonawca zagwarantuje skuteczność na poziomie 200 wypełnionych ankiet.
3.Metoda jakościowa: technika zogniskowany wywiad grupowy, badania wśród przewodniczących rad nadzorczych spółdzielni, przy czym Wykonawca przeprowadzi 4 wywiady w grupach 8-12 osobowych.
4.Metoda jakościowa: technika wywiad pogłębiony, wśród prezesów spółdzielni lub członków zarządu regionalnych związków rewizyjnych, Wykonawca przeprowadzi 10 wywiadów pogłębionych.
5.Metoda jakościowa: technika analiza danych zastanych w co najmniej 9 jednostkach krajowych - w krajowych i związkach rewizyjnych i innych jednostkach zrzeszających spółdzielnie (np. Krajowa Rada Spółdzielcza oraz krajowe związki rewizyjne: Spółdzielni Samopomoc Chłopska; Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych; Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskich; Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych; Spółdzielni Mleczarskich; Banków Spółdzielczych; Spółdzielni Socjalnych; Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych - Izba Gospodarcza.)
Przedmiotem analizy będą statuty, programy i plany działania, sprawozdania z ich realizacji w krajowych i związkach rewizyjnych i innych jednostkach zrzeszających spółdzielnie oraz dane statystyczne dotyczące liczby podmiotów i liczby członków, dane finansowe w tym dot. majątku trwałego w ostatnich 3 latach.
Schemat analizy powinien być jeden wspólny dla wszystkich badanych podmiotów, tak by umożliwić dokonanie porównań.

Uwaga:
Wykonawca przekaże Zamawiającemu raport metodologiczny badania w terminie 8 dni roboczych od daty zawarcia umowy, w wersji elektronicznej i papierowej w 1 egz. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do raportu w terminie 7 dni roboczych od jego otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie 5 dni roboczych.

Raport metodologiczny będzie zawierał co najmniej: wprowadzenie do problematyki badawczej; cel i zakres badania; harmonogram realizacji projektu; szczegółowe pytania badawcze, sposoby zagwarantowania rzetelności zastosowanych narzędzi (w tym: sposób doboru próby do badania, sposoby kontroli jakości zbierania i analizy danych), potencjalne obszary ryzyka mogące wystąpić w trakcie realizacji badania oraz środki je minimalizujące, narzędzia badawcze zapewniające realizację celu badań, w tym w szczególności:
?kwestionariusz ankiety do wywiadu telefonicznego, schemat doboru próby badawczej;
?kwestionariusz ankiety pocztowej, schemat doboru próby badawczej
?scenariusz zogniskowanego wywiadu grupowego, dobór uczestników,
?kwestionariusz wywiadu pogłębionego, schemat doboru badanych;
?założenia do przeprowadzenia analizy danych zastanych, dobór podmiotów do analizy dokumentów minimum 9;

Pierwsza strona raportu musi zostać oznaczona przez Wykonawcę stałą i trwałą wizualizacją logotypów i sloganów wskazanych w Załączniku nr 8a do SIWZ, zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

3)Realizacja badań
Badania zostaną przeprowadzone wśród rolników-członków spółdzielni, członków zarządów i rad nadzorczych spółdzielni, w Krajowej Radzie Spółdzielczej oraz krajowych związkach rewizyjnych, a także wśród członków zarządów regionalnych związków rewizyjnych. Wykonawca zapewni jakość i rzetelność pozyskiwanych danych.

4)Zorganizowanie wirtualnego konwersatorium naukowego
Wykonawca opracuje szczegółowe założenia wirtualnego konwersatorium naukowego pod tytułem Spółdzielczość wiejska w literaturze i badaniach naukowych.
Celem konwersatorium będzie umożliwienie środowiskom naukowym i akademickim, a także praktykom włączenia się do debaty o przyszłości spółdzielczości wiejskiej, zaprezentowanie własnych opracowań analiz naukowych i wyników badań, poddanie ich weryfikacji naukowej i szansa umieszczenia swych komunikatów w publikacji naukowej podsumowującej badania.
Wykonawca w terminie 14 dni od daty podpisania umowy przedstawi Zamawiającemu szczegółowe założenia wraz z harmonogramem, wirtualnego konwersatorium naukowego, Zamawiający w terminie 3 dni roboczych może zgłosić uwagi, a Wykonawca w terminie trzech dni roboczych odniesie się do tych uwag.
Wykonawca zapewni co najmniej 10 analiz, opracowań lub komunikatów z badań dotyczących spółdzielczości w Polsce, w szczególności spółdzielczości wiejskiej.
Członkowie zespołu ekspertów zapewnią dobór i recenzje naukową zgłoszonych do konwersatorium naukowego tekstów a także zatwierdzą ostateczne wersje minimum 10 tekstów do zamieszczenia w naukowej publikacji podsumowującej projekt.
Wykonawca zapewni platformę internetową, na której zrealizowane zostanie konwersatorium. Wykonawca zapewni administrowanie platformą. Każdy uczestnik konwersatorium internetowego otrzyma indywidualny login i hasło do zalogowania się na platformie intranetowej, przez co będzie miał dostęp do zaprezentowanych tam tekstów oraz moderowanego forum i czatu.
Konwersatorium będzie trwało co najmniej 15 dni. Jego uczestnikami będą autorzy analiz, opracowań lub komunikatów z badań, recenzenci oraz członkowie zespołu ekspertów. W trakcie konwersatorium zostaną zaprezentowane analizy, opracowania lub komunikaty z badań oraz przeprowadzona wirtualna dyskusja.
Na zakończenie wirtualnego konwersatorium naukowego zostanie zorganizowana sesja podsumowująca wirtualną debatę transmitowaną w realnym czasie przez Internet. Sesja będzie trwała minimum 2 godziny zegarowe i zostanie utrwalona na nośniku audiowizualnym. W sesji będą uczestniczyć autorzy zatwierdzonych do opublikowania komunikatów i ich recenzenci oraz członkowie zespołu ekspertów. W sesji będzie uczestniczyło nie mniej niż 15 i nie więcej niż 20 osób.
Ponadto do udziału przez internet, w sesji, Wykonawca zaprosi interesariuszy projektu, tj min.: przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, uczelni wyższych prowadzących kierunki związane z przedsiębiorczości, przedstawicieli spółdzielni i związków je zrzeszających. W trakcie sesji obserwatorzy jej przebiegu, którzy zgłoszą chęć aktywnego uczestnictwa będą mieli możliwość zadawania pytań, a także zwięzłych wypowiedzi za pośrednictwem czatu, który będzie realizowany równolegle z przebiegiem sesji podsumowującej. W trakcie sesji dwukrotnie zostaną omówione wypowiedzi z czatu oraz udzielone odpowiedzi na zadane pytania. Przebieg sesji podsumowującej wirtualnego konwersatorium naukowego zostanie przedstawiony w trakcie spotkania audytoryjnego.


5)Opracowanie raportu podsumowującego
Końcowym efektem badań będą wnioski i rekomendacje sformułowane w formie pisemnego raportu podsumowującego. Raport podsumowujący będzie zawierał co najmniej: streszczenie raportu; wprowadzenie do tematyki; opis metodologii zastosowanej w badaniu; wyniki badań, odpowiedzi na pytania badawcze, podsumowanie, wnioski i rekomendacje; spis tabel i rysunków; spis wykresów. Treść raportu będzie opisem zagadnień zawartych w celu ogólnym i celach szczegółowych projektu.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu raport podsumowujący badania w wersji elektronicznej i papierowej w 1 egz. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do raportu w terminie 7 dni roboczych od jego otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie 5 dni roboczych.
Pierwsza strona raportu musi zostać oznaczona przez Wykonawcę stałą i trwałą wizualizacją logotypów i sloganów wskazanych w Załącznikach nr 8a do SIWZ, zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

6)Prezentacja wyników badań
1.Opracowanie i druk publikacji naukowej
W oparciu o przeprowadzone badania oraz wyniki wirtualnego konwersatorium naukowego przygotowana zostanie publikacja stanowiąca diagnozę stanu i uwarunkowań rozwoju spółdzielczości wiejskiej w Polsce. Ponadto w publikacji opisana zostanie rola spółdzielczych form działalności gospodarczej i ich wpływ na rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.
a)Wykonawca zapewni autorskie opracowanie merytoryczne publikacji zgodnie z poniższym ramowym konspektem:
A.Spółdzielczość w rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.
B.Uwarunkowania rozwoju spółdzielczości na obszarach wiejskich - teksty, analizy oraz komunikaty z badań prezentowane w trakcie wirtualnego konwersatorium naukowego (min. 10 str.).
C.Stan i perspektywy rozwoju spółdzielczości wiejskiej w Polsce - omówienie wyników badań realizowanych w projekcie.
D.Spółdzielczość rolnicza i na obszarach wiejskich - stan zorganizowania i system funkcjonowania struktur koordynacyjno-rewizyjnych.
E.Wykorzystanie idei spółdzielczej w kreowaniu nowych form przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.
b)opracowanie i druk publikacji, zgodnie z poniższymi wymaganiami:
minimalna objętość publikacji co najmniej 160 stron w formacie B5, papier offsetowy, druk 4+4,
okładka usztywniona, kreda, kolor 4+0, nakład 330 egzemplarzy;
autorskie zdjęcia, grafiki i schematy stanowiące ilustrację prezentowanych treści minimalnie 10%, maksymalnie do 20 % objętości publikacji;
opracowanie redakcyjne publikacji w zakresie właściwej struktury tekstu, umieszczenia elementów graficznych, zdjęć, przypisów, bibliografii;
korekta językowa publikacji
c)Wykonawca zapewni recenzję naukową publikacji. Recenzent publikacji będzie posiadał co najmniej stopień naukowym doktora habilitowanego oraz dorobek w postaci co najmniej 2 publikacji i 2 artykułów uwzględniających zagadnienia rozwoju obszarów wiejskich.

Publikacja zostanie oznaczona co najmniej na okładce publikacji logotypami i sloganami stanowiącymi Załącznik nr 8a do SIWZ oraz na stronie tytułowej treścią zawartą w załączniku 8b do SIWZ.
Wykonawca przekaże do akceptacji Zamawiającemu tekst i projekt graficzny publikacji w wersji elektronicznej. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zgłoszenia uwag do publikacji w terminie 5 dni roboczych od daty jej otrzymania. Do uwag Wykonawca zobowiązuje się zastosować nieodpłatnie w terminie 4 dni roboczych.
Teksty przygotowane na potrzeby publikacji muszą być tekstami autorskimi. Nie mogą być wykorzystywane w całości ani w części do innych publikacji przygotowywanych przez Wykonawcę. Teksty zamieszczone w publikacji, a także ich fragmenty, nie mogą pochodzić z innych publikacji.
Wykonawca przekaże prawa autorskie do wszystkich tekstów wykorzystywanych w ramach projektu na rzecz MRiRW i Fundacja FAPA

d)Wykonawca przeprowadzi dystrybucję publikacji wśród podmiotów zainteresowanych wspieraniem ruchu spółdzielczego w Polsce w szczególności 16 urzędów wojewódzkich, 16 wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego, uniwersytetów rolniczych i przyrodniczych, a także ekonomicznych zainteresowanych spółdzielniami, instytutów badawczo-rozwojowych i szkół rolniczych podległych MRiRW oraz prześle informacje o publikacji do zamieszczenia na stronach internetowych m.in. KSOW. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji listę dystrybucyjną publikacji na 7 dni przed wykonaniem dystrybucji.

2.Spotkanie audytoryjne
a)Wykonawca zorganizuje spotkanie audytoryjne tj.: prezentację wyników badań oraz informacji o realizacji projektu przez ekspertów uczestniczących w projekcie. Podczas spotkania zorganizowana zostanie dyskusja na temat wyników badań, rekomendacje na temat rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich z wykorzystaniem form spółdzielczych.
b)Wykonawca przekaże Zamawiającemu program spotkania audytoryjnego najpóźniej w terminie 14 dni przed dniem spotkania. Program spotkania musi zakładać co najmniej 5 godzin zegarowych prezentacji/wystąpień/dyskusji.
c)Wykonawca zapewni nabór minimalnie 40 a maksymalnie 50 uczestników spośród osób i podmiotów zainteresowanych rozwojem spółdzielczych form działalności gospodarczej, w tym przedstawicieli środowisk akademickich, doradztwa rolniczego, polskiej spółdzielczości, organizacji pozarządowych i specjalistów Centrum Doradztwa Rolniczego.

d)Wykonawca zapewni wyżywienie w miejscu, gdzie odbędzie się spotkanie audytoryjne dla wszystkich uczestników:
obiad składający się minimalnie z dwóch dań gorących, w tym zupa i drugie danie
(do wyboru dwa rodzaje mięs i danie wegetariańskie z dodatkami), gotowane jarzyny i surówki, napoje zimne: woda, soki,
serwis kawowy - 1 podanie składające się minimalnie z ciastek oraz napoi zimnych - woda, soki i gorących - kawy, herbaty.

e)Wykonawca zapewni salę dla minimalnie 40 a maksymalnie 50 osób (wyposażoną w sprzęt audiowizualny, mikrofony, nagłośnienie). Sala musi zostać oznakowana w sposób zapewniający odpowiednią widoczność logotypów i sloganów wskazanych w Załącznika 8a do SIWZ zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

Wykonawca przekaże Zamawiającemu na adresy: d.dlugosz@fapa.org.pl, s.kalinowska@fapa.org.pl i j.surowiec@fapa.org.pl informacje do zamieszczenia na portalu KSOW merytoryczną relację ze spotkania audytoryjnego wraz z prezentacjami i minimum 30 zdjęciami, najpóźniej na 3 dni od jego zakończenia. Ponadto informacja będzie zawierała podsumowanie całości projektu oraz elektroniczna wersje publikacji gotową do zamieszczenia na portalu.

Wykonawca zobowiązany jest wskazać w ofercie:
a)liczbę dodatkowych, w stosunku do wymaganego minimum, wywiadów telefonicznych o gwarantowanej skuteczności zarejestrowanych wywiadów wśród prezesów lub członków zarządów spółdzielni;
b)liczbę dodatkowych, w stosunku do wymaganego minimum, deklarowanych zogniskowanych wywiadów grupowych wśród przewodniczących rad nadzorczych spółdzielni;
c)liczbę dodatkowych, w stosunku do wymaganego minimum, deklarowanych indywidualnych wywiadów pogłębionych wśród prezesów spółdzielni lub członków zarządów regionalnych związków rewizyjnych.

Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący Załącznik nr 9 do SIWZ.

Kody CPV:
733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 27/04/2015

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Oświadczenie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy niż 3 lata - w tym okresie, należycie wykonał lub wykonuje co najmniej:
jedną usługę o wartości co najmniej 100.000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych 00/100), która polegała na świadczeniu usług badawczych z zakresu rozwoju obszarów wiejskich,
oraz
jedną usługę o wartości co najmniej 50.000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100), która polegała na świadczeniu usług badawczych z zakresu rozwoju obszarów wiejskich,
oraz
dwie usługi, z których każda polegała na opracowaniu i druku publikacji dotyczących rozwoju obszarów wiejskich.

Potencjał techniczny: Oświadczenie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje:

a)co najmniej jedną osobą z tytułem naukowym profesora zwyczajnego i z doświadczeniem w prowadzeniu (jako kierownik) minimum 1 projektu badawczego w okresie ostatnich 6 lat, autora minimum 3 publikacji/artykułów naukowych w zakresie rozwoju obszarów wiejskich,
oraz
b)co najmniej dwiema osobami z tytułem naukowym co najmniej doktora habilitowanego i doświadczeniem w badaniach społecznych lub ekonomicznych, polegającym na udziale w realizacji minimum 3 projektów badawczych w okresie ostatnich 5 lat, będących autorami minimum 3 publikacji/artykułów naukowych o tematyce dotyczącej rozwoju obszarów wiejskich, przy czym jedna osoba będzie posiadała doświadczenie w okresie ostatnich 5 lat w realizacji co najmniej 1 badania dotyczącego spółdzielczości,
oraz
c)co najmniej dwiema osobami z tytułem naukowym co najmniej doktora i z minimum 3 letnim doświadczeniem w badaniach społecznych lub ekonomicznych, polegającym na udziale w realizacji minimum 2 projektów badawczych, będących autorami minimum 2 publikacji/artykułów naukowych o tematyce dotyczącej rozwoju obszarów wiejskich, przy czym jedna osoba będzie posiadała doświadczenie w okresie ostatnich 5 lat w realizacji co najmniej 1 badania dotyczącego spółdzielczości.

Sytuacja ekonomiczna: Oświadczenie

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 74

Nazwa kryterium 2: Metodologia badania

Znaczenie kryterium 2: 26

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.fapa.com.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
ul. Wspólna 30
00-930 Warszawa

Data składania wniosków, ofert: 02/02/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
ul. Wspólna 30
00-930 Warszawa
sekretariat - pok. 253

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Schemat III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

11966 / 2015-01-16 - Inny: Fundacja

Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Zakup usług polegających na zrealizowaniu projektu pt.: Tworzenie Sieci Najciekawszych Wsi

118067 / 2009-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie i przeprowadzenie wieloaspektowej diagnozy problemów i potrzeb społecznych, monitorowanie Strategii Polityki Społecznej na Mazowszu

191267 / 2009-10-29 - Podmiot prawa publicznego

Instytut Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
1.Opracowanie bezprzewodowego systemu transmisji sygnałów pomiarowych (BSTSP) dla wagi kolejowej DWK oraz opracowanie systemu przesyłania danych pomiarowych (SPDP) ze stanowiska polowego do Internetu dla DWK. 2.Opracowanie programów do obsługi użytkownika (POU) dla DWK. 3.Opracowanie BSTSP dla wagi drogowej DWD oraz opracowanie STDP ze stanowiska polowego do Internetu dla DWD. 4.Opracowanie POU dla DWD. 5.Opracowanie BSTSP dla DWK, DWD , mostu MONIT, oraz opracowanie SPDP ze stanowiska polowego do Internetu dla DWK, DWD, MONIT . 6.Opracowanie POU dla DWD, DWK, MONIT

168765 / 2009-10-02 - Podmiot prawa publicznego

Instytut Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
1.Opracowanie bezprzewodowego systemu transmisji sygnałów pomiarowych (BSTSP) dla wagi kolejowej DWK oraz opracowanie systemu przesyłania danych pomiarowych (SPDP) ze stanowiska polowego do Internetu dla DWK. 2.Opracowanie programów do obsługi użytkownika (POU) dla DWK. 3.Opracowanie BSTSP dla wagi drogowej DWD oraz opracowanie STDP ze stanowiska polowego do Internetu dla DWD. 4.Opracowanie POU dla DWD. 5.Opracowanie BSTSP dla DWK, DWD , mostu MONIT, oraz opracowanie SPDP ze stanowiska polowego do Internetu dla DWK, DWD, MONIT . 6.Opracowanie POU dla DWD, DWK, MONIT.

395640 / 2014-12-02 - Inny: Fundacja

Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Zakup usług polegających na zrealizowaniu projektu pt.: Tworzenie Sieci Najciekawszych Wsi

188748 / 2009-06-10 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie i realizację w terenie badania jakościowego gospodarstw domowych w ramach projektu systemowego pn. Godzenie ról rodzinnych i zawodowych kobiet i mężczyzn.

240383 / 2009-12-10 - Inny: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

"GENOVUM" Sp. z o.o. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Optymalizacja hodowli bakterii, identyfikacja i wydajna izolacja bakteriofagów, polegająca na zoptymalizowaniu bakterii H. pylori, identyfikacji helico-fagów i optymalizacji procesu ich namnażania

188933 / 2010-07-15 - Uczelnia publiczna

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Projekt zabudowy oraz wykonanie kompletnego zespołu chowania silnika elektrycznego i śmigła w kadłubie motoszybowca AOS - 71 dla Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej

358652 / 2012-09-20 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Wybór Wykonawcy prac przedwdrożeniowych pomysłów innowacyjnych wybranych w I etapie Konkursu CEBBIS

152020 / 2012-05-11 - Inny: Państwowa jednostka budżetowa podległa Ministerstwu Pracy i Polityki Społecznej.

Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie 10 najlepszych praktyk oraz Krajowej Mapy Drogowej w zakresie godzenia ról zawodowych i rodzinnych jako mechanizmu wspierającego równość szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy.

114910 / 2009-04-21 - Inny: Instytut naukowo-badawczy PAN z osobowością prawną

Centrum Badań Kosmicznych PAN - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Demonstracja oraz techniczna i naukowa kontrola jakości produktów wykonanych w oparciu o dane teledetekcyjne

87537 / 2011-03-17 - Inny: jednostka badawczo-rozwojowa

Instytut Lotnictwa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
wykonanie dokumentacji konstrukcyjnej oprzyrządowania produkcyjnego wraz z wykonaniem oprzyrządowania produkcyjnego, do wytwarzania wyrobu, którym jest tylna belka kadłuba bezzałogowego śmigłowca zintegrowana ze statecznikiem pionowym, oraz wykonanie dokumentacji konstrukcyjnej oprzyrządowania produkcyjnego do wytwarzania wyrobu wraz z wykonaniem oprzyrządowania oraz gotowym elementem którym jest kratownica bezzałogowego śmigłowca

418906 / 2009-12-04 - Uczelnia publiczna

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
projekt wybranych elementów struktury motoszybowca z napędem elektrycznym AOS-71 oraz wykonanie, z powierzonych materiałów, oprzyrządowania do wytworzenia wybranych elementów struktury motoszybowca dla Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Politechniki Warszawskiej

140964 / 2012-05-02 - Inny: Państwowa jednostka budżetowa podległa Ministerstwu Pracy i Polityki Społecznej

Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie 10 najlepszych praktyk oraz Krajowej Mapy Drogowej w zakresie godzenia ról zawodowych i rodzinnych jako mechanizmu wspierającego równość szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy.

16225 / 2015-02-06 - Inny: Fundacja

Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Zakup usług polegających na kompleksowej realizacji projektu pt. Stan i perspektywy rozwoju spółdzielczości wiejskiej w Polsce

285733 / 2008-10-27 - Inny: Instytucja kultury

Instytut Adama Mickiewicza - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
badania jakościowe związane z wydarzeniem Sezon polski w Wielkiej Brytanii 2009/2010

99418 / 2011-05-04 - Inny: instytut badawczy

Instytut Mechaniki Precyzyjnej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Analiza numeryczna właściwości hartowanych indukcyjnie kół zębatych

211633 / 2010-08-06 - Inny: Jednostka Badawczo-Rozwojowa

Instytut Lotnictwa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Wykonanie kompletu oprzyrzÄ…dowania wykonawczego do struktury kompozytowej wiatrakowca

328256 / 2014-10-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Mazowieckie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Przeprowadzenie analizy i przetworzenie danych statystycznych dotyczących podmiotów gospodarki narodowej na Mazowszu oraz opracowanie na ich podstawie 4 raportów dla potrzeb realizacji projektu systemowego pod nazwą Budowa systemu monitoringu i podstaw ewaluacji wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza

66607 / 2012-03-22 - Uczelnia publiczna

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Projekt i opracowanie dokumentacji wykonawczej kanału łopatkowego w związku z realizacją projektu Modernizacja i budowa nowej infrastruktury naukowo badawczej Wojskowej Akademii Technicznej i Politechniki Warszawskiej na potrzeby wspólnych numeryczno doświadczalnych badań lotniczych silników turbinowych Nr POIG.02.02.00-14-022/09 dla Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej

65106 / 2009-03-17 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 733000005 (Projekt i realizacja badań oraz rozwój)
Opracowanie i realizacja w terenie badania jakościowego gospodarstw domowych w ramach projektu systemowego pn. Godzenie ról rodzinnych i zawodowych kobiet i mężczyzn.