Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

174408 / 2013-04-30 - Administracja samorządowa / Gmina Turośń Kościelna (Turośń Kościelna)

ODBIERANIE I ZAGOSPODAROWANIE STAŁYCH ODPADÓW KOMUNALNYCH Z NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH I NIEZAMIESZKAŁYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W GRANICACH ADMINISTRACYJNYCH GMINY TUROŚŃ KOŚCIELNA

Opis zamówienia

1. Przedmiot Zamówienia obejmuje odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych znajdujących się w granicach administracyjnych gminy Turośń Kościelna.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
a) systematyczne opróżnianie i wywóz pojemników na odpady zmieszane, pojemników oraz worków na odpady selektywnie zbierane, pojemników na odpady niebezpieczne zgodnie z harmonogramem i częstotliwością wywozu
b) zagospodarowanie odpadów w instalacjach w celu uzyskania poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami i ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, przepisami wykonawczymi do ustawy oraz regulaminem utrzymania czystości i porządku gminy Turośń Kościelna.
c) selektywne odbieranie następujących frakcji odpadów: papieru, metalu , tworzywa sztucznego, szkła, opakowań wielomateriałowych, odpadów zielonych (bioodpadów), odpadów budowlanych i rozbiórkowych, odpadów niebezpiecznych, zużytych baterii i akumulatorów, świetlówek, tekstyliów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odpadów wielkogabarytowych i zużytych opon, chemikaliów, przeterminowanych leków zgodnie z harmonogramem i częstotliwością wywozu.
d) urządzenie, utrzymanie i obsługa centralnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
e) dostarczenie worków na selektywną zbiórkę odpadów w pięciu kolorach.
f) dostarczenie pojemników na selektywną zbiórkę odpadów. Uwaga: Wykonawca nie dostarcza pojemników na odpady zmieszane oraz pojemników na selektywną zbiórkę odpadów bezpośrednio od mieszkańców. Pojemniki na selektywną zbiórkę odpadów wykonawca zapewnia tylko w zakresie określonym w niniejszej specyfikacji na potrzeby urządzenia PSZOK oraz odbioru ze specjalnych punktów (aptek lub innych) wskazanych przez Zamawiającego. Wykonawca zapewnia worki do selektywnej zbiórki odpadów zgodnie z zapisami niniejszej specyfikacji.
g) dostarczenie materiałów informacyjnych.

3. Obowiązki Wykonawcy w zakresie realizacji zamówienia:
a) Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia zobowiązuje się zapewnić:
- odpowiedni poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 645), tj. osiągnięcie za rok wskaźnika 14% obliczonego zgodnie z cytowanym Rozporządzeniem;
odpowiedni poziom ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz.U. z 2012 r. poz. 676), tj. osiągnięcie za 2014 rok wskaźnika 50% odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w 1995 r., obliczonego w sposób określony w cytowanym Rozporządzeniu.
W przypadku niewywiązania się przez Wykonawcę z obowiązków wymienionych w niniejszej lit. a, zobowiązany on będzie do uiszczenia na rzecz Zamawiającego kar umownych określonych w § 11 ust. 1 pkt 5 i 6 projektu umowy stanowiącej załącznik do SIWZ.
a) Jeśli podczas odbierania odpadów dojdzie do uszkodzenia lub zniszczenia z winy Wykonawcy pojemników, Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia zobowiązany będzie do niezwłocznego dostarczenia (wymiany) pojemników na swój koszt.
b) Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich spowodowane w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
c) Wykonawca zobowiązany będzie także do zebrania odpadów leżących w każdym miejscu jeśli będzie to wynikiem jego działania.
d) Wykonawca zobowiązany będzie w ramach umowy do przygotowania (wydruku) kalendarza z harmonogramami odbioru odpadów oraz do jego dystrybucji wśród właścicieli nieruchomości. Wykonawca zobowiązany będzie również do dystrybucji wśród właścicieli nieruchomości innych dokumentów związanych z Systemem Gospodarki Odpadami o ile nie będą one wymagały potwierdzenia odbioru.
e) Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć i ustawić w wyznaczonych przez Zamawiającego maksymalnie 2 punktach (aptekach bądź innych miejscach) na terenie Gminy Turośń Kościelna pojemniki do selektywnego zbierania przeterminowanych leków.
f) Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć i ustawić w wyznaczonych przez Zamawiającego maksymalnie 5 punktach na terenie Gminy Turośń Kościelna pojemniki na zużyte baterie.
g) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia nie będzie mógł mieszać selektywnie zebranych odpadów komunalnych z niesegregowanymi (zmieszanymi) odpadami komunalnymi.
h) Wykonawca nie może mieszać odpadów odebranych z terenu Gminy Turośń Kościelna z odpadami zebranymi z innej gminy.
i) Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku w zakresie segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. Wykonawca zobowiązany będzie w terminie 2 dni roboczych od dnia zaistnienia opisanej sytuacji do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o niewywiązaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez właściciela nieruchomości. Informacja powinna być przedstawiona w formie oświadczenia i protokółu z zaistnienia takiego zdarzenia. Z dokumentacji musi jednoznacznie wynikać, jakiej dotyczy nieruchomości, w jakim dniu i o jakiej godzinie doszło do ustalenia w/w zdarzenia.
m) Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia odpadów na własny koszt do instalacji przewidzianej do zastępczej obsługi w przypadku awarii RIPOK.
n) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia jednego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych we wskazanym przez Zamawiającego miejscu na terenie Gminy Turośń Kościelna i wyposażenia go w odpowiednie pojemniki oraz do monitorowania stanu zapełnienia pojemników oraz odbierania odpadów w takiej częstotliwości, aby nie powodowało to przepełnienia tych pojemników. PSZOK będzie czynny co najmniej 1 raz w tygodniu w godzinach 8-15 w dniach od poniedziałku do piątku.
o) Wykonawca umożliwi mieszkańcom nabycie lub dzierżawę pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych wśród mieszkańców Gminy, każdorazowo według indywidualnego zamówienia mieszkańców. Rozliczenie Wykonawcy nastąpi bezpośrednio z mieszkańcami składającymi zamówienie na zakup w/w urządzeń.
p) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją zamówienia, a w szczególności do:
- przedkładania Zamawiającemu raportów kwartalnych zawierających informacje o ilości i rodzaju pojemników znajdujących się na nieruchomościach, które obsługuje Wykonawca. Ponadto, Wykonawca zobowiązany będzie sporządzić i przekazać Zamawiającemu imienny wykaz zmian w ilości i rodzaju pojemników, które nastąpiły w danym kwartale.
- dostarczania Zamawiającemu w wersji papierowej i elektronicznej sprawozdań kwartalnych o jakich mowa w art. 9 n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Sprawozdania powinny być sporządzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z 15 maja 2012 r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami, a w przypadku zmiany rozporządzenia, zgodnie z obowiązującymi wzorami druków.
- dostarczenia niezbędnych informacji umożliwiających sporządzenie przez Zamawiającego rocznego sprawozdania z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi, o którym mowa w art. 9q ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie również do przedkładania Zamawiającemu innych informacji nt. odbioru, unieszkodliwiania i segregacji odpadów jeśli w trakcie realizacji zamówienia na Zamawiającego nałożony zostanie obowiązek sporządzania innych sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami. Dotyczy to tylko informacji, w posiadaniu których będzie Wykonawca, a nie Zamawiający.
- przedkładania Zamawiającemu informacji, o jakich mowa w rozdziale III pkt. A. ppkt 3.lit.m opisu przedmiotu zamówienia.
- przedkładania Zamawiającemu najpóźniej wraz z fakturą za dany okres rozliczeniowy raportów wagowych zawierających wyszczególnienie miejsca odbioru odpadów oraz ilości i rodzaju odebranych odpadów (zgodnie z obowiązującą klasyfikacją odpadów), na których znajdować się winna adnotacja, że odpady pochodzą z terenu Gminy Turośń Kościelna.
- przekazywania Zamawiającemu kart przekazania odpadów do RIPOK-ów bądź innej jednostki do odbioru odpadów selektywnie zebranych zgodnie z obowiązującymi wzorami, o jakich mowa w rozporządzeniu Ministra Środowiska z 8 grudnia 2010 r. w sprawie wzorów stosowanych na potrzeby ewidencji i odpadów, rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010 r. w sprawie zakresu informacji oraz wzorów formularzy służących do sporządzania i przekazywania zbiorczych zestawień danych o odpadach.

4. Wymagania dotyczące instalacji do jakiej mogą trafić odpady:
Odpady zebrane od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Turośń Kościelna, Wykonawca zobowiązany będzie zagospodarować (odbiór, transport, poddanie odzyskowi lub unieszkodliwianiu) zgodnie z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami, tj. regionu Zachodniego, co oznacza, że zebrane na terenie Gminy Turośń Kościelna, odpady komunalne mogą trafić do jednego ze wskazanych w Planie RIPOK-ów. W przypadku frakcji odpadów selektywnie zebranych w ramach zagospodarowania odpadów, Wykonawca zobowiązany będzie do ich przekazania do instalacji odzysku, unieszkodliwiana, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 7 ustawy z 27 kwietnia 2001 r. o odpadach.

5. Sposób odbioru przez Wykonawcę stałych odpadów komunalnych odbieranych selektywnie:
a) częstotliwość odbioru i rodzaj worka lub sposób pakowania odpadów komunalnych odbieranych selektywnie:
- Worki koloru czerwonego - z przeznaczeniem na szkło białe, kolorowe i mieszane (kod 15 01 07; 20 01 02) - co najmniej jeden raz w miesiącu;
- Worki koloru żółtego - z przeznaczeniem na plastik, (kod 20 01 39; 15 01 02) - co najmniej jeden raz w miesiącu;
- Worki koloru niebieskiego - papier i tektura (kod 15 01 01; 20 01 01) - co najmniej jeden raz w miesiącu;
- Worki koloru brązowego - odpady biodegradowalne (kod 20 01 08, 20 02 01) - co najmniej jeden raz w miesiącu od 01maja do 31października.
- Worki bezbarwne - z przeznaczeniem na opakowania wielomateriałowe (Tetra Paki), metale, (kod 20 01 40; 15 01 04; 15 01 05) - co najmniej jeden raz w miesiącu;
b) częstotliwość odbierania pozostałych selektywnie zbieranych odpadów z terenu gminy Turośń Kościelna:
- przeterminowane leki (kod 20 01 32) - w PSZOK oraz w wyznaczonych aptekach i punktach aptecznych w godzinach ich pracy. Do zadań Wykonawcy będzie należało odebranie tych odpadów z aptek oraz podstawienie pojemników do ich zbierania. Wykonawca zobowiązany będzie monitorować stan zapełnienia pojemników i odbierać odpady w takiej częstotliwości, aby nie powodowało to przepełnienia tych pojemników;
- baterie i akumulatory (kod 20 01 33, 20 01 34*) - z PSZOK oraz baterie ze wskazanych przez Zamawiającego punktach gdzie znajdować się będą pojemniki do zbierania odpadów - w godzinach ich pracy. Wykonawca zobowiązany będzie monitorować stan zapełnienia pojemników i odbierać odpady w takiej częstotliwości, aby nie powodowało to przepełnienia tych pojemników. Akumulatory w formie wystawek tj. wystawianych przed posesję, odbierane będą przez Wykonawcę od właścicieli nieruchomości co najmniej dwa razy w roku zgodnie z harmonogramem;
- tekstylia (kod 20 01 11) - z PSZOK gdzie znajdować się będą pojemniki do zbierania odpadów lub w formie wystawek tj. wystawianych przed posesję, odbierane będą przez Wykonawcę od właścicieli nieruchomości co najmniej dwa razy w roku zgodnie z harmonogramem. Wykonawca zobowiązany będzie monitorować stan zapełnienia pojemników i odbierać odpady w takiej częstotliwości, aby nie powodowało to przepełnienia tych pojemników;
- meble i odpady wielkogabarytowe (kod 20 03 07), zużyte opony (kod 16 01 03) - w PSZOK oraz w formie wystawek tj. wystawianych przed posesję, odbierane będą przez Wykonawcę od właścicieli nieruchomości co najmniej dwa razy w roku zgodnie z harmonogramem;
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (kod 20 01 35*, 20 01 36) - w PSZOK oraz w formie wystawek tj. wystawianych przed posesję, odbierane będą przez Wykonawcę od właścicieli nieruchomości co najmniej dwa razy w roku zgodnie z harmonogramem;
- chemikalia, (kod odpadu: 20 0113*,20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 17*, 20 01 19*, 20 01 25, 20 01 26*, 20 01 27*, 20 01 28, 20 01 29*, 20 01 30, 20 01 80) - zebrane w sposób selektywny - odbierane będą tylko z PSZOK.
- odpady budowlane i rozbiórkowe (kod odpadu: 17 09 04) - zamówienie kontenerów bezpośrednio przez mieszkańców, dostarczanie ich mieszkańcom i ich odbiór oraz odbieranie z PSZOK.
- zielone zebrane w sposób selektywny odbierane będą z PSZOK oraz w formie wystawek tj. wystawianych przed posesję, odbierane będą przez Wykonawcę od właścicieli nieruchomości co najmniej dwa razy w sezonie zgodnie z harmonogramem.


6. Sposób odbioru przez Wykonawcę stałych odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych):
a) częstotliwość wywozu przez Wykonawcę niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych:
- raz w miesiącu.
b) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (kod 20 03 01) zbierane będą do pojemników ustawionych w miejscach wskazanych przez właściciela nieruchomości (altanki śmietnikowe i wyznaczone miejsca na pojemniki). Wykonawca odbiera od właścicieli nieruchomości ilość niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych zgodną z Uchwałą Rady Gminy Turośń Kościelna Nr XIX/159/2012 z dnia 19 grudnia 2012 r. w sprawie ustalenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zmianami do niej.
c) Właściciel nieruchomości zapewni wyposażenie jej w pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych i worki do gromadzenia odpadów zielonych.
7. Standardy sanitarne dotyczące wykonywania zamówienia:
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia uwzględniając zapisy przepisów wymienionych w punkcie D niniejszej Specyfikacji.
B. Wykaz urządzeń do gromadzenia odpadów.
1. Urządzenia do gromadzenia odpadów:
a) Wielkości pojemników:
Do zbierania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej mogą być stosowane pojemniki o pojemności: od 110 l do 1100 l. Każda nieruchomość musi być wyposażona w co najmniej 1 pojemnik o pojemności minimum 100 1 na zmieszane odpady komunalne. Do zbierania odpadów innych niż zmieszane mogą być stosowane worki o pojemności 120l. Wszystkie pojemniki i worki powinny charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością mechaniczną.
b) Oznaczenie worków:
Worki do zbierania stałych odpadów komunalnych powinny być oznaczone zgodnie z poniższą instrukcją:
- przezroczyste koloru żółtego do zbierania tworzyw sztucznych (z trwałym opisem i widocznym oznakowaniem, określającym rodzaj gromadzonych odpadów),
- przezroczyste koloru czerwonego do zbierania szkła bezbarwnego, kolorowego i mieszanego (z trwałym opisem i widocznym oznakowaniem, określającym rodzaj gromadzonych odpadów),
- przezroczyste koloru niebieskiego do zbierania papieru i tektury (z trwałym opisem i widocznym oznakowaniem, określającym rodzaj gromadzonych odpadów);
- przezroczyste koloru brązowego do zbierania odpady biodegradowalne (z trwałym opisem i widocznym oznakowaniem, określającym rodzaj gromadzonych odpadów);
- przezroczyste bezbarwne do zbierania opakowań wielomateriałowych (Tetra Paki), metalu, (z trwałym opisem i widocznym oznakowaniem, określającym rodzaj gromadzonych odpadów).
c) Ilości worków:
Powyższe worki będą dostarczane dla Właścicieli nieruchomości przez Wykonawcę. Szacunkowa ilość worków wszystkich kolorów wynosi: 3 500/ miesiąc (nie więcej niż 2 szt. na gospodarstwo domowe). Worki dostępne będą w PSZOK. Dodatkowo mogą być one dostępne w miejscu wskazanym przez Wykonawcę.
2. Sprzęt techniczny:
Wykonawca zobowiązany będzie realizować zamówienie przy wykorzystaniu minimum sprzętu, o jakim mowa w Rozdziale IX SIWZ. W zakresie utrzymania odpowiedniego stanu sanitarnego pojazdów i urządzeń należących do Wykonawcy, należy zapewnić, aby urządzenia te utrzymane były we właściwym stanie technicznym i sanitarnym. Pojazdy i urządzenia należące do Wykonawcy muszą być zabezpieczone przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów podczas ich magazynowania, przeładunku, a także transportu. Pojazdy i urządzenia muszą być poddawane myciu i dezynfekcji z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego - Wykonawca zobowiązany będzie posiadać dokumenty potwierdzające wykonanie tych czynności. Pojazdy należące do Wykonawcy muszą być oznakowane logiem firmy Wykonawcy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 174408

Data publikacji: 2013-04-30

Nazwa: Gmina Turośń Kościelna

Ulica: ul. Białostocka 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Turośń Kościelna

Kod pocztowy: 18-106

Województwo / kraj: podlaskie

Adres strony internetowej: www.turosnkoscielna.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
ODBIERANIE I ZAGOSPODAROWANIE STAŁYCH ODPADÓW KOMUNALNYCH Z NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH I NIEZAMIESZKAŁYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W GRANICACH ADMINISTRACYJNYCH GMINY TUROŚŃ KOŚCIELNA

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot Zamówienia obejmuje odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych znajdujących się w granicach administracyjnych gminy Turośń Kościelna.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
a) systematyczne opróżnianie i wywóz pojemników na odpady zmieszane, pojemników oraz worków na odpady selektywnie zbierane, pojemników na odpady niebezpieczne zgodnie z harmonogramem i częstotliwością wywozu
b) zagospodarowanie odpadów w instalacjach w celu uzyskania poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami i ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, przepisami wykonawczymi do ustawy oraz regulaminem utrzymania czystości i porządku gminy Turośń Kościelna.
c) selektywne odbieranie następujących frakcji odpadów: papieru, metalu , tworzywa sztucznego, szkła, opakowań wielomateriałowych, odpadów zielonych (bioodpadów), odpadów budowlanych i rozbiórkowych, odpadów niebezpiecznych, zużytych baterii i akumulatorów, świetlówek, tekstyliów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odpadów wielkogabarytowych i zużytych opon, chemikaliów, przeterminowanych leków zgodnie z harmonogramem i częstotliwością wywozu.
d) urządzenie, utrzymanie i obsługa centralnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
e) dostarczenie worków na selektywną zbiórkę odpadów w pięciu kolorach.
f) dostarczenie pojemników na selektywną zbiórkę odpadów. Uwaga: Wykonawca nie dostarcza pojemników na odpady zmieszane oraz pojemników na selektywną zbiórkę odpadów bezpośrednio od mieszkańców. Pojemniki na selektywną zbiórkę odpadów wykonawca zapewnia tylko w zakresie określonym w niniejszej specyfikacji na potrzeby urządzenia PSZOK oraz odbioru ze specjalnych punktów (aptek lub innych) wskazanych przez Zamawiającego. Wykonawca zapewnia worki do selektywnej zbiórki odpadów zgodnie z zapisami niniejszej specyfikacji.
g) dostarczenie materiałów informacyjnych.

3. Obowiązki Wykonawcy w zakresie realizacji zamówienia:
a) Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia zobowiązuje się zapewnić:
- odpowiedni poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 645), tj. osiągnięcie za rok wskaźnika 14% obliczonego zgodnie z cytowanym Rozporządzeniem;
odpowiedni poziom ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz.U. z 2012 r. poz. 676), tj. osiągnięcie za 2014 rok wskaźnika 50% odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w 1995 r., obliczonego w sposób określony w cytowanym Rozporządzeniu.
W przypadku niewywiązania się przez Wykonawcę z obowiązków wymienionych w niniejszej lit. a, zobowiązany on będzie do uiszczenia na rzecz Zamawiającego kar umownych określonych w § 11 ust. 1 pkt 5 i 6 projektu umowy stanowiącej załącznik do SIWZ.
a) Jeśli podczas odbierania odpadów dojdzie do uszkodzenia lub zniszczenia z winy Wykonawcy pojemników, Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia zobowiązany będzie do niezwłocznego dostarczenia (wymiany) pojemników na swój koszt.
b) Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich spowodowane w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
c) Wykonawca zobowiązany będzie także do zebrania odpadów leżących w każdym miejscu jeśli będzie to wynikiem jego działania.
d) Wykonawca zobowiązany będzie w ramach umowy do przygotowania (wydruku) kalendarza z harmonogramami odbioru odpadów oraz do jego dystrybucji wśród właścicieli nieruchomości. Wykonawca zobowiązany będzie również do dystrybucji wśród właścicieli nieruchomości innych dokumentów związanych z Systemem Gospodarki Odpadami o ile nie będą one wymagały potwierdzenia odbioru.
e) Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć i ustawić w wyznaczonych przez Zamawiającego maksymalnie 2 punktach (aptekach bądź innych miejscach) na terenie Gminy Turośń Kościelna pojemniki do selektywnego zbierania przeterminowanych leków.
f) Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć i ustawić w wyznaczonych przez Zamawiającego maksymalnie 5 punktach na terenie Gminy Turośń Kościelna pojemniki na zużyte baterie.
g) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia nie będzie mógł mieszać selektywnie zebranych odpadów komunalnych z niesegregowanymi (zmieszanymi) odpadami komunalnymi.
h) Wykonawca nie może mieszać odpadów odebranych z terenu Gminy Turośń Kościelna z odpadami zebranymi z innej gminy.
i) Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku w zakresie segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. Wykonawca zobowiązany będzie w terminie 2 dni roboczych od dnia zaistnienia opisanej sytuacji do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o niewywiązaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez właściciela nieruchomości. Informacja powinna być przedstawiona w formie oświadczenia i protokółu z zaistnienia takiego zdarzenia. Z dokumentacji musi jednoznacznie wynikać, jakiej dotyczy nieruchomości, w jakim dniu i o jakiej godzinie doszło do ustalenia w/w zdarzenia.
m) Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia odpadów na własny koszt do instalacji przewidzianej do zastępczej obsługi w przypadku awarii RIPOK.
n) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia jednego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych we wskazanym przez Zamawiającego miejscu na terenie Gminy Turośń Kościelna i wyposażenia go w odpowiednie pojemniki oraz do monitorowania stanu zapełnienia pojemników oraz odbierania odpadów w takiej częstotliwości, aby nie powodowało to przepełnienia tych pojemników. PSZOK będzie czynny co najmniej 1 raz w tygodniu w godzinach 8-15 w dniach od poniedziałku do piątku.
o) Wykonawca umożliwi mieszkańcom nabycie lub dzierżawę pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych wśród mieszkańców Gminy, każdorazowo według indywidualnego zamówienia mieszkańców. Rozliczenie Wykonawcy nastąpi bezpośrednio z mieszkańcami składającymi zamówienie na zakup w/w urządzeń.
p) Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją zamówienia, a w szczególności do:
- przedkładania Zamawiającemu raportów kwartalnych zawierających informacje o ilości i rodzaju pojemników znajdujących się na nieruchomościach, które obsługuje Wykonawca. Ponadto, Wykonawca zobowiązany będzie sporządzić i przekazać Zamawiającemu imienny wykaz zmian w ilości i rodzaju pojemników, które nastąpiły w danym kwartale.
- dostarczania Zamawiającemu w wersji papierowej i elektronicznej sprawozdań kwartalnych o jakich mowa w art. 9 n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Sprawozdania powinny być sporządzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z 15 maja 2012 r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami, a w przypadku zmiany rozporządzenia, zgodnie z obowiązującymi wzorami druków.
- dostarczenia niezbędnych informacji umożliwiających sporządzenie przez Zamawiającego rocznego sprawozdania z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi, o którym mowa w art. 9q ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie również do przedkładania Zamawiającemu innych informacji nt. odbioru, unieszkodliwiania i segregacji odpadów jeśli w trakcie realizacji zamówienia na Zamawiającego nałożony zostanie obowiązek sporządzania innych sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami. Dotyczy to tylko informacji, w posiadaniu których będzie Wykonawca, a nie Zamawiający.
- przedkładania Zamawiającemu informacji, o jakich mowa w rozdziale III pkt. A. ppkt 3.lit.m opisu przedmiotu zamówienia.
- przedkładania Zamawiającemu najpóźniej wraz z fakturą za dany okres rozliczeniowy raportów wagowych zawierających wyszczególnienie miejsca odbioru odpadów oraz ilości i rodzaju odebranych odpadów (zgodnie z obowiązującą klasyfikacją odpadów), na których znajdować się winna adnotacja, że odpady pochodzą z terenu Gminy Turośń Kościelna.
- przekazywania Zamawiającemu kart przekazania odpadów do RIPOK-ów bądź innej jednostki do odbioru odpadów selektywnie zebranych zgodnie z obowiązującymi wzorami, o jakich mowa w rozporządzeniu Ministra Środowiska z 8 grudnia 2010 r. w sprawie wzorów stosowanych na potrzeby ewidencji i odpadów, rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010 r. w sprawie zakresu informacji oraz wzorów formularzy służących do sporządzania i przekazywania zbiorczych zestawień danych o odpadach.

4. Wymagania dotyczące instalacji do jakiej mogą trafić odpady:
Odpady zebrane od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Turośń Kościelna, Wykonawca zobowiązany będzie zagospodarować (odbiór, transport, poddanie odzyskowi lub unieszkodliwianiu) zgodnie z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami, tj. regionu Zachodniego, co oznacza, że zebrane na terenie Gminy Turośń Kościelna, odpady komunalne mogą trafić do jednego ze wskazanych w Planie RIPOK-ów. W przypadku frakcji odpadów selektywnie zebranych w ramach zagospodarowania odpadów, Wykonawca zobowiązany będzie do ich przekazania do instalacji odzysku, unieszkodliwiana, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 7 ustawy z 27 kwietnia 2001 r. o odpadach.

5. Sposób odbioru przez Wykonawcę stałych odpadów komunalnych odbieranych selektywnie:
a) częstotliwość odbioru i rodzaj worka lub sposób pakowania odpadów komunalnych odbieranych selektywnie:
- Worki koloru czerwonego - z przeznaczeniem na szkło białe, kolorowe i mieszane (kod 15 01 07; 20 01 02) - co najmniej jeden raz w miesiącu;
- Worki koloru żółtego - z przeznaczeniem na plastik, (kod 20 01 39; 15 01 02) - co najmniej jeden raz w miesiącu;
- Worki koloru niebieskiego - papier i tektura (kod 15 01 01; 20 01 01) - co najmniej jeden raz w miesiącu;
- Worki koloru brązowego - odpady biodegradowalne (kod 20 01 08, 20 02 01) - co najmniej jeden raz w miesiącu od 01maja do 31października.
- Worki bezbarwne - z przeznaczeniem na opakowania wielomateriałowe (Tetra Paki), metale, (kod 20 01 40; 15 01 04; 15 01 05) - co najmniej jeden raz w miesiącu;
b) częstotliwość odbierania pozostałych selektywnie zbieranych odpadów z terenu gminy Turośń Kościelna:
- przeterminowane leki (kod 20 01 32) - w PSZOK oraz w wyznaczonych aptekach i punktach aptecznych w godzinach ich pracy. Do zadań Wykonawcy będzie należało odebranie tych odpadów z aptek oraz podstawienie pojemników do ich zbierania. Wykonawca zobowiązany będzie monitorować stan zapełnienia pojemników i odbierać odpady w takiej częstotliwości, aby nie powodowało to przepełnienia tych pojemników;
- baterie i akumulatory (kod 20 01 33, 20 01 34*) - z PSZOK oraz baterie ze wskazanych przez Zamawiającego punktach gdzie znajdować się będą pojemniki do zbierania odpadów - w godzinach ich pracy. Wykonawca zobowiązany będzie monitorować stan zapełnienia pojemników i odbierać odpady w takiej częstotliwości, aby nie powodowało to przepełnienia tych pojemników. Akumulatory w formie wystawek tj. wystawianych przed posesję, odbierane będą przez Wykonawcę od właścicieli nieruchomości co najmniej dwa razy w roku zgodnie z harmonogramem;
- tekstylia (kod 20 01 11) - z PSZOK gdzie znajdować się będą pojemniki do zbierania odpadów lub w formie wystawek tj. wystawianych przed posesję, odbierane będą przez Wykonawcę od właścicieli nieruchomości co najmniej dwa razy w roku zgodnie z harmonogramem. Wykonawca zobowiązany będzie monitorować stan zapełnienia pojemników i odbierać odpady w takiej częstotliwości, aby nie powodowało to przepełnienia tych pojemników;
- meble i odpady wielkogabarytowe (kod 20 03 07), zużyte opony (kod 16 01 03) - w PSZOK oraz w formie wystawek tj. wystawianych przed posesję, odbierane będą przez Wykonawcę od właścicieli nieruchomości co najmniej dwa razy w roku zgodnie z harmonogramem;
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (kod 20 01 35*, 20 01 36) - w PSZOK oraz w formie wystawek tj. wystawianych przed posesję, odbierane będą przez Wykonawcę od właścicieli nieruchomości co najmniej dwa razy w roku zgodnie z harmonogramem;
- chemikalia, (kod odpadu: 20 0113*,20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 17*, 20 01 19*, 20 01 25, 20 01 26*, 20 01 27*, 20 01 28, 20 01 29*, 20 01 30, 20 01 80) - zebrane w sposób selektywny - odbierane będą tylko z PSZOK.
- odpady budowlane i rozbiórkowe (kod odpadu: 17 09 04) - zamówienie kontenerów bezpośrednio przez mieszkańców, dostarczanie ich mieszkańcom i ich odbiór oraz odbieranie z PSZOK.
- zielone zebrane w sposób selektywny odbierane będą z PSZOK oraz w formie wystawek tj. wystawianych przed posesję, odbierane będą przez Wykonawcę od właścicieli nieruchomości co najmniej dwa razy w sezonie zgodnie z harmonogramem.


6. Sposób odbioru przez Wykonawcę stałych odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych):
a) częstotliwość wywozu przez Wykonawcę niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych:
- raz w miesiącu.
b) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (kod 20 03 01) zbierane będą do pojemników ustawionych w miejscach wskazanych przez właściciela nieruchomości (altanki śmietnikowe i wyznaczone miejsca na pojemniki). Wykonawca odbiera od właścicieli nieruchomości ilość niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych zgodną z Uchwałą Rady Gminy Turośń Kościelna Nr XIX/159/2012 z dnia 19 grudnia 2012 r. w sprawie ustalenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zmianami do niej.
c) Właściciel nieruchomości zapewni wyposażenie jej w pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych i worki do gromadzenia odpadów zielonych.
7. Standardy sanitarne dotyczące wykonywania zamówienia:
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia uwzględniając zapisy przepisów wymienionych w punkcie D niniejszej Specyfikacji.
B. Wykaz urządzeń do gromadzenia odpadów.
1. Urządzenia do gromadzenia odpadów:
a) Wielkości pojemników:
Do zbierania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej mogą być stosowane pojemniki o pojemności: od 110 l do 1100 l. Każda nieruchomość musi być wyposażona w co najmniej 1 pojemnik o pojemności minimum 100 1 na zmieszane odpady komunalne. Do zbierania odpadów innych niż zmieszane mogą być stosowane worki o pojemności 120l. Wszystkie pojemniki i worki powinny charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością mechaniczną.
b) Oznaczenie worków:
Worki do zbierania stałych odpadów komunalnych powinny być oznaczone zgodnie z poniższą instrukcją:
- przezroczyste koloru żółtego do zbierania tworzyw sztucznych (z trwałym opisem i widocznym oznakowaniem, określającym rodzaj gromadzonych odpadów),
- przezroczyste koloru czerwonego do zbierania szkła bezbarwnego, kolorowego i mieszanego (z trwałym opisem i widocznym oznakowaniem, określającym rodzaj gromadzonych odpadów),
- przezroczyste koloru niebieskiego do zbierania papieru i tektury (z trwałym opisem i widocznym oznakowaniem, określającym rodzaj gromadzonych odpadów);
- przezroczyste koloru brązowego do zbierania odpady biodegradowalne (z trwałym opisem i widocznym oznakowaniem, określającym rodzaj gromadzonych odpadów);
- przezroczyste bezbarwne do zbierania opakowań wielomateriałowych (Tetra Paki), metalu, (z trwałym opisem i widocznym oznakowaniem, określającym rodzaj gromadzonych odpadów).
c) Ilości worków:
Powyższe worki będą dostarczane dla Właścicieli nieruchomości przez Wykonawcę. Szacunkowa ilość worków wszystkich kolorów wynosi: 3 500/ miesiąc (nie więcej niż 2 szt. na gospodarstwo domowe). Worki dostępne będą w PSZOK. Dodatkowo mogą być one dostępne w miejscu wskazanym przez Wykonawcę.
2. Sprzęt techniczny:
Wykonawca zobowiązany będzie realizować zamówienie przy wykorzystaniu minimum sprzętu, o jakim mowa w Rozdziale IX SIWZ. W zakresie utrzymania odpowiedniego stanu sanitarnego pojazdów i urządzeń należących do Wykonawcy, należy zapewnić, aby urządzenia te utrzymane były we właściwym stanie technicznym i sanitarnym. Pojazdy i urządzenia należące do Wykonawcy muszą być zabezpieczone przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów podczas ich magazynowania, przeładunku, a także transportu. Pojazdy i urządzenia muszą być poddawane myciu i dezynfekcji z częstotliwością gwarantującą zapewnienie im właściwego stanu sanitarnego - Wykonawca zobowiązany będzie posiadać dokumenty potwierdzające wykonanie tych czynności. Pojazdy należące do Wykonawcy muszą być oznakowane logiem firmy Wykonawcy.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje w okresie 3 lat od udzielenia niniejszego zamówienia podstawowego udzielenie Wykonawcy zamówień uzupełniających, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień. Zamówienia uzupełniające będą stanowiły nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2014

Informacja na temat wadium:
1.Każda oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych).
2.Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach :
a)pieniądzu,
b)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c)gwarancjach bankowych,
d)gwarancjach ubezpieczeniowych,
e)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 ze zm.).
3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem, Wykonawca dołącza do oferty kserokopię wpłaty z potwierdzeniem dokonanego przelewu. Na poleceniu przelewu należy wpisać:
Wadium - przetarg na wykonanie usługi pn. Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych znajdujących się w granicach administracyjnych gminy Turośń Kościelna. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na konto zamawiającego: w Banku Spółdzielczym Juchnowiec Górny Oddział w Turośni Kościelnej, nr 04 8074 0003 0130 0202 2000 0050. Wadium należy wpłacić przelewem nie później niż do dnia 08 maja r. do godz. 1200. Za zachowanie terminu do wniesienia wadium uważa się wpływ wadium na konto Zamawiającego najpóźniej w terminie wskazanym powyżej.
4. Gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe oraz poręczenia muszą być udzielone do końca terminu związania ofertą i winny obejmować pełny zakres dotyczący wadium, o którym mowa w art. 46 ust. 4 a oraz ust. 5 ustawy Pzp. Gwarant powinien zobowiązać się do wypłaty wadium w następujących przypadkach:
a)jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1ustawy Pzp lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
b)gdy Wykonawca odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
c)jeżeli nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
d)gdy zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
5.Gwarancje i poręczenia należy załączyć do oferty.
6.Wadium dla konsorcjum może być wniesione przez lidera konsorcjum lub przez innego członka konsorcjum.
Wykonawca, który przedłoży ofertę nie zabezpieczoną dopuszczalną formą wadium oraz bez zachowania zasad i terminów określonych wyżej zostanie wykluczony z postępowania.
7. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 10.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie pkt 7., jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie przez niego określonym.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art, 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1ustawy Pzp lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynikło to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
11.Wadium wybranego Wykonawcy zostanie zwrócone w momencie podpisania przez niego umowy.
12.Wykonawca, który wniósł wadium w pieniądzu może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Wykonawca, którego oferta została wybrana, traci wadium wraz odsetkami na rzecz Zamawiającego, jeżeli:
- odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
- nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
- zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
13. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwróci je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: posiada aktualne zaświadczenie o wpisie do rejestru działalności regulowanej w Gminie Turośń Kościelna zgodnie z art. 9 c ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, na podstawie oświadczenia (wzór Załącznik nr 2)

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
a) dysponuje lub będzie dysponował bazą magazynowo - transportową zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013r. poz. 122)
b) dysponuje lub będzie dysponował co najmniej: 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych spełniającymi co najmniej normę emisji spalin EURO 4, 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zbieranych odpadów komunalnych spełniające co najmniej normę emisji spalin EURO 4, 1 pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej z urządzeniem hakowym i HDS spełniające co najmniej normę emisji spalin EURO 4. Pojazdy te muszą być trwale i czytelnie oznakowane w widocznym miejscu logo i nazwą firmy oraz danymi teleadresowymi podmiotu odbierającego odpady komunale od właścicieli nieruchomości. Pojazdy muszą posiadać konstrukcję zabezpieczającą przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizującą oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady. Pojazdy muszą być wyposażone w narzędzia lub urządzenia umożliwiające sprzątanie terenu po opróżnieniu pojemników. Wymagania muszą być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r., poz. 122)
c) posiada oprogramowanie umożliwiające generowanie sprawozdań zgodnie z ustawą z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wraz z aktualnymi licencjami na ww. Oprogramowanie.
d) dysponuje lub będzie dysponował pojemnikami do gromadzenia odpadów na terenie Gminy Turośń Kościelna zgodnie z poniższym wykazem:
-pojemniki niezbędne do wyposażenia 1 Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz inne pojemniki opisane w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia Konstrukcja pojemników w PSZOK z przeznaczeniem na szkło białe, kolorowe i mieszane oraz z przeznaczeniem na plastik, odpady wielomateriałowe (Tetra Paki) oraz metale powinna zapewnić możliwość kontroli ich zawartości bez konieczności ich otwierania (np. ścianki z siatki),
-pojemniki muszą posiadać certyfikat zgodności z normą EN - 840.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że:
posiada opłaconą polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę minimum 300 000 zł

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w zakresie i na zasadach opisanych we wzorze umowy

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.turosnkoscielna.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Turośń Kościelna
ul. Białostocka 5
18-106 Turośń Kościelna
pokój 25

Data składania wniosków, ofert: 08/05/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Turośń Kościelna
ul. Białostocka 5
18-106 Turośń Kościelna
sala konferencyjna

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
905000002 (Usługi związane z odpadami)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905140003 (Usługi recyklingu odpadów)

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, na podstawie oświadczenia (wzór Załącznik nr 2)

Podobne przetargi

185816 / 2013-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Poświętne - Poświętne (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie gminy Poświętne

67400 / 2016-03-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Augustów - Augustów (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Miasta Augustów - sektor I i II w okresie od 1 kwietnia 2016 r. do 30 czerwca 2016 r.

261439 / 2014-12-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Augustów - Augustów (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Augustów.

121448 / 2016-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dobrzyniewo Duże - Dobrzyniewo Duże (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
USŁUGA ODBIERANIE I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH Z NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W GRANICACH ADMINISTRACYJNYCH GMINY DOBRZYNIEWO DUŻE

53154 / 2009-03-06 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Wykonanie 2-krotnie w ciągu roku konserwacji i czyszczenia separatorów zanieczyszczeń i osadników na wylotach kanalizacji deszczowych przy drogach krajowych na terenie województwa podlaskiego wraz z unieszkodliwieniem odpadów

396910 / 2014-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Białowieża - Białowieża (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ODBIERANIE, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH PRZEZ MIESZKAŃCÓW W GMINIE BIAŁOWIEŻA

241623 / 2014-11-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Czyże - Czyże (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ODBIERANIE, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH W GMINIE CZYŻE W LATACH 2015-2017

400504 / 2014-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Bargłów Kościelny - Bargłów Kościelny (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Bargłów Kościelny

232664 / 2013-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Bargłów Kościelny - Bargłów Kościelny (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy na terenie Gminy Bargłów Kościelny

212396 / 2014-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Tykocina reprezentujÄ…cy GminÄ™ Tykocin - Tykocin (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy oraz z nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne położonych w granicach administracyjnych Gminy Tykocin

147135 / 2013-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Grabowo - Grabowo (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w Gminie Grabowo

35390 / 2013-01-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny - Juchnowiec Kościelny (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór odpadów posegregowanych z terenu Gminy Juchnowiec Kościelny od dnia podpisania umowy do 30.06.2013 roku

15545 / 2011-01-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny - Juchnowiec Kościelny (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór odpadów posegregowanych z terenu Gminy Juchnowiec Kościelny od 01.02.2011 roku do 31.01.2012 roku

35796 / 2012-02-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny - Juchnowiec Kościelny (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór odpadów zmieszanych z terenu Gminy Juchnowiec Kościelny od 01.02.2012 roku do 31.01.2013 roku

377792 / 2011-11-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Białystok - Białystok (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Świadczenie usługi odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości Urzędu Miejskiego w Białymstoku w 2012 roku - z uwzględnieniem odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki (szkło, plastik, makulatura) - wraz z dostawą pojemników oraz odbiór odpadów niebezpiecznych

402828 / 2014-12-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšniadowo - Åšniadowo (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Śniadowo w latach 2015 - 2016

136487 / 2009-08-19 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dr Stanisława Deresza - Choroszcz (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Przetarg nieograniczony na usługę odbioru, transportu i przekazania na wysypisko odpadów komunalnych stałych niesegregowanych

288811 / 2010-10-15 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Likwidacja miejsca nielegalnego składowania odpadów w miejscowości Ćwikły - Krajewo koło Wiśniewa, gm. Zambrów - działka nr 110 na zadaniu Budowa Obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa w ciągu drogi krajowej nr 8 w lokalizacji od km 575+550 do km 586+620 i w ciągu drogi krajowej nr 63 w lokalizacji od km 164+600 do km 169+452 wraz z przebudową i budową niezbędnych obiektów i urządzeń służących do utrzymania dróg krajowych i transportu drogowego oraz przebudową i budową infrastruktury technicznej

308427 / 2010-11-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Białystok - Białystok (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Świadczenie usługi odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości Urzędu Miejskiego w Białymstoku w 2011 roku - z uwzględnieniem odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki (szkło, plastik, makulatura) - wraz z dostawą pojemników oraz odbiór odpadów niebezpiecznych

261207 / 2014-12-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dubicze Cerkiewne - Dubicze Cerkiewne (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ODBIERANIE, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY DUBICZE CERKIEWNE W LATACH 2015 - 2016

23534 / 2013-01-16 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Wykonanie w latach 2013 - 2014, 2-krotnie w ciągu roku konserwacji i czyszczenia separatorów zanieczyszczeń i osadników na wylotach kanalizacji deszczowych przy drogach krajowych na terenie województwa podlaskiego wraz z unieszkodliwieniem odpadów

345684 / 2014-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Suwałki - Suwałki (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu gminy Suwałki

250463 / 2014-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rudka - Rudka (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Rudka

189359 / 2011-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Mienia Komunalnego - Białystok (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
odbiór i transport odpadów komunalnych wraz z ich segregacją z nieruchomości zarządzanych przez Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku będących własnością Gminy Białystok.

249159 / 2014-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Bakałarzewo - Bakałarzewo (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, na których powstają odpady, z terenu Gminy Bakałarzewo.

45265 / 2011-02-08 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Wykonanie w latach 2011 - 2012, 2-krotnie w ciągu roku konserwacji i czyszczenia separatorów zanieczyszczeń i osadników na wylotach kanalizacji deszczowych przy drogach krajowych na terenie województwa podlaskiego wraz z unieszkodliwieniem odpadów