Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

56970 / 2009-03-10 - Administracja rzÄ…dowa centralna / Wojskowa Agencja Mieszkaniowa (Warszawa)

Sporządzenie audytu pod kątem wyceny wybranych obiektów hotelowych w celu ich sprzedaży wraz z przygotowaniem analizy przed-prywatyzacyjnej Spółki Grupa Hoteli WAM Sp. z o.o., opracowanie rekomendacji optymalnego modelu prywatyzacji oraz sporządzenie wniosku do MON w sprawie wszczęcia procedury prywatyzacyjnej Spółki.

Opis zamówienia

CEL ZAMÓWIENIA Celem zamówienia jest sporządzenie audytu pod kątem wyceny wybranych poniższych obiektów hotelowych w celu ich sprzedaży.

Lp. Nazwa hotelu Miejscowość Adres pocztowy
1. Bliza Wejherowo Os. Przyjaźni 1, 84-200 Wejherowo
2. Cassubia Hel ul. Boczna 11, 84-150 Hel
3. Dedal Malbork ul. Gen. de Gaulle a 5, 82-200 Malbork
4. Lwowiak Przemyśl ul. Lwowska 36, 37-700 Przemyśl
5. Iskra Radom ul. Planty 4, 26-600 Radom
6. Kapitan Szczecin ul. Narutowicza 17 D, 70-240 Szczecin
7. Kopernik Toruń ul. Wola Zamkowa 16, 87-100 Toruń
8. Na Skarpie Olsztyn ul. Gietkowska 6 A, 10-170 Olsztyn
9. Reymont Łódź ul. Legionów 81, 91-072 Łódź
10. Ułan Grudziądz ul. Legionów 53, 86-300 Grudziądz
11. Zamek Czocha Stankowice-Sucha Leśna Stankowice-Sucha, 59-820 Leśna

Dodatkowo zleca się przygotowanie analizy przedprywatyzacyjnej Spółki Grupa Hoteli WAM Sp. z o.o., opracowanie rekomendacji optymalnego modelu prywatyzacji oraz sporządzenie wniosku do MON w sprawie wszczęcia procedury prywatyzacyjnej Spółki Grupa Hoteli WAM Sp. z o.o.

Założenia:

a) Sprzedaż grupy hoteli jako zorganizowanego przedsiębiorstwa w rozumieniu Art. 55¹Kc.
b) Sprzedaż obiektu hotelowego jako zorganizowanego przedsiębiorstwa w rozumieniu Art. 55¹Kc,
c) Sprzedaż obiektu hotelowego jako odrębnej nieruchomości ( środek trwały).
1. ANALIZA STANU PRAWNEGO OBIEKTU HOTELOWEGO
Należy ją przeprowadzić na podstawie wypisów z ksiąg wieczystych, zapisów w rejestrach sądowych, rejestrach zastawów, ewidencjach i rejestrach organów administracji rządowej i samorządowej, a także na podstawie dokumentacji prawnej, organizacyjnej i finansowo-księgowej Spółki oraz innych dokumentów źródłowych (§ 2 ust. l Rozporządzenia z 03 czerwca 1997 r., Dz. U. 1997 r. Nr 64 poz. 408 ze zm.)
Osoby dokonujące analizy mają prawo żądania od władz Spółek wszelkich niezbędnych informacji w zakresie objętym analizą, z uwzględnieniem przepisów o Ochronie Informacji Niejawnych.

Analiza prawna obejmować będzie w szczególności:

1. Ocenę stanu prawnego nieruchomości w zakresie zarówno stanu prawnego, jak i faktycznego, w tym również:

1) zgodności z prawem pierwszego przejścia własności nieruchomości na Skarb Państwa, tytułu prawnego, podstawy jego zastosowania i skuteczności;
2) ustalenia ostatniego właściciela nieruchomości przed l września 1939 roku i jego statusu prawnego oraz obciążenia nieruchomości w tej dacie (hipoteki i zabezpieczenia, służebności i innych ograniczonych praw rzeczowych);
3) możliwości roszczeń osób trzecich, w tym zarówno poprzednich właścicieli
nieruchomości, jak i posiadaczy, czy użytkowników władających nieruchomością przed aktualnym posiadaczem (użytkownikiem, właścicielem);
4) skuteczności roszczeń Spółek o stwierdzenie użytkowania wieczystego i nieodpłatnego uzyskania własności budynków zlokalizowanych na gruncie należącym do Skarbu Państwa lub innego tytułu prawnego władania nieruchomością i jego skuteczności;
5) zgodności danych zawartych w księgach wieczystych, ewidencji gruntów i decyzjach administracyjnych, co do powierzchni gruntów (działek) wchodzących w skład nieruchomości, istnienia map do celów geodezyjno-prawnych wymaganych do ksiąg wieczystych przy stwierdzeniu użytkowania wieczystego i wpisywania tytułów;
6) zgodności wykorzystania gruntu zgodnie z przeznaczeniem według planów
zagospodarowania przestrzennego.

2. Ocenę stanu prawnego ruchomości takich jak: urządzenia,
maszyny, środki produkcji, półprodukty, produkty finalne, towary, surowce, w oparciu o dokumentację aktualnej inwentaryzacji;

3. Ocenę prawną dóbr niematerialnych o charakterze majątkowym tj. licencje, koncesje, prawa autorskie, porozumienia, umowy, udzielone poręczenia i gwarancje wraz z oceną ich wymagalności.

4. Ocenę stanu prawnego systemu wynagrodzeń, strukturę wykształcenia, roszczenia pracownicze itp.

5. Ocenę stanu prawnego wynikającego z przepisów ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150), w tym należy dokonać analizy ewentualnych decyzji administracyjnych z zakresu ochrony środowiska, ich zakresu czasowego, kar i opłat za korzystanie ze środowiska naturalnego.

6. Przedstawienie sytuacji hotelu w zakresie zgodności działania przedsiębiorstw z przepisami ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. Nr 162, poz.. 1568 ze zm.), w tym sporządzić wykaz ewentualnych decyzji administracyjnych o wpisie do rejestru zabytków oraz informację o skutkach prawnych tych decyzji.

7. Zestawienie postępowań sądowych i egzekucyjnych.

Analiza prawna powinna w każdym z zakresów wykazywać:
1) źródła powstania praw (zobowiązań) z oceną prawidłowości ich powstania (skuteczności);

2) obowiązywanie (istnienie) praw lub zobowiązań na dzień oceny i możliwości wygaśnięcia praw lub rozwiązania stosunku zobowiązaniowego przez każdą ze stron, terminy przedawnień;
3) stan wykonywania prawa i realizacji zobowiązań. Obejmuje to ocenę wykonywania
obowiązków przez każdą ze stron zgodnie z prawem lub zobowiązaniami, ewentualną zwłokę w świadczeniach wzajemnych lub naruszenie wykonywania prawa;
4) skutki naruszeń prawa lub braku zwłoki w świadczeniach lub świadczenia niezgodne z treścią zobowiązań;
5) roszczenia służące stronom z tytułu niewykonania, bądź nienależytego wykonania
zobowiązania.

2. ANALIZA STANU I PERSPEKTYW ROZWOJU POSZCZEGÓLNYCH OBIEKTÓW HOTELOWYCH LUB WYODRĘBNIONEJ GRUPY HOTELI.

Ustalenie stanu i perspektyw rozwoju poszczególnych obiektów hotelowych winno zawierać opis sytuacji ekonomiczno - finansowej hotelu oraz wskazanie wzajemnych powiązań i zależności przyczynowo - skutkowych pomiędzy zjawiskami ekonomiczno - finansowymi, w szczególności analiza winna składać się ze wstępnej i rozwiniętej analizy rachunku zysków i strat, źródeł przychodów i kierunków rozchodów, analizy wyniku finansowego i czynników go kształtujących oraz analizy finansowej hotelu.
Ustalenie stanu i perspektyw rozwoju obiektu hotelowego lub wyodrębnionej grupy hoteli, co najmniej na okres pięciu następnych lat powinno zawierać:

a) perspektywiczny plan działalności hotelu wraz z prognozą wyników,
b) kierunki restrukturyzacji hotelu z określeniem szacunkowym wielkości środków
finansowych na ten cel.
Ustalenie stanu i perspektyw rozwoju obiektu hotelowego lub wyodrębnionej grupy Hoteli obejmuje przeprowadzenie:
2.1. analizy ekonomiczno - finansowej, przeprowadzonej za okres, co najmniej ostatnich trzech lat obrachunkowych, obejmującej w szczególności:

a) analizy poszczególnych elementów rachunku wyników,
b) analizę kosztów z wyznaczeniem progu rentowności,
c) analizę wskaźnikową,

2.2. analizy marketingowej, przeprowadzonej za okres, co najmniej ostatnich trzech lat obrachunkowych, obejmującej w szczególności:
a) przegląd rynków, na którym prowadzona jest dana działalność hotelowa, w tym: struktury rynku, konkurencji, segmentacji, prognozy rozwoju, preferencji, motywów, sposobów zachowania klientów, kluczowych czynników sukcesu na rynku, określenia cyklu życia głównych produktów hotelu,
b) ogólne informacje dotyczące pozycji hotelu na rynku,
c) charakterystykę usług hotelu, ich pozycji rynkowej oraz wielkość
i perspektywy sprzedaży,
d) charakterystykę konkurencji w sektorze,
e) charakterystykę powiązań z kooperantami i klientami,
f) czynniki wpływające na wielkość popytu obecnego i w perspektywie
g) kluczowe czynniki sukcesu w branży.


2.3. analizy systemu organizacji i zarządzania.
Analiza ekonomiczno-finansowa powinna być przedstawiona w sposób umożliwiający wykorzystanie zawartych w niej danych w negocjacjach z potencjalnym inwestorem.
3.OSZACOWANIE WARTOŚCI OBIEKTU HOTELOWEGO LUB WYODRĘBNIONEJ GRUPY HOTELI.
3.1 Oszacowanie wartości grupy hoteli jako zorganizowanego przedsiębiorstwa, obiektu hotelowego jako zorganizowanego przedsiębiorstwa, obiektu hotelowego jako odrębnej nieruchomości ( środek trwały) należy przeprowadzić przy zastosowaniu, co najmniej dwóch różnych metod wyceny, a na żądanie Zamawiającego trzech metod wyceny, w szczególności spośród następujących:
a) Metoda dochodowa (zdyskontowanych przyszłych przepływów pieniężnych),
b) Metoda majątkowa (wartość odtworzeniowa, wartość skorygowana aktywów netto),
c) Metoda porównawczo- rynkowa (porównanie przy zastosowaniu mnożnika zysku)
d) rynkowej wartości likwidacyjnej.

Wybór metody powinien uwzględniać uwarunkowania makroekonomiczne. Wybór metod wyceny wymaga uzasadnienia i uzgodnienia z Zamawiającym. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca wykona dodatkowo oszacowanie wartości obiektów hotelowych trzecią metodą wskazaną przez Zamawiającego.
Porównanie wyników oszacowania wartości stanowić będzie podstawę do określenia ceny zbycia grupy hoteli jako zorganizowanego przedsiębiorstwa, obiektu hotelowego jako zorganizowanego przedsiębiorstwa, obiektu hotelowego jako odrębnej nieruchomości (środek trwały). Wycena powinna być przedstawiona w sposób umożliwiający wykorzystanie zawartych w niej danych przy przeprowadzaniu ewentualnych procesów negocjacyjnych z potencjalnymi inwestorami.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 56970

Data publikacji: 2009-03-10

Nazwa: Wojskowa Agencja Mieszkaniowa

Ulica: ul. Chałubińskiego 3A

Numer domu: 3A

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 02-004

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 022 501 93 16

Numer faxu: 022 6269150

Adres strony internetowej: www.wam.net.pl

Regon: 01126394600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa centralna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Sporządzenie audytu pod kątem wyceny wybranych obiektów hotelowych w celu ich sprzedaży wraz z przygotowaniem analizy przed-prywatyzacyjnej Spółki Grupa Hoteli WAM Sp. z o.o., opracowanie rekomendacji optymalnego modelu prywatyzacji oraz sporządzenie wniosku do MON w sprawie wszczęcia procedury prywatyzacyjnej Spółki.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
CEL ZAMÓWIENIA Celem zamówienia jest sporządzenie audytu pod kątem wyceny wybranych poniższych obiektów hotelowych w celu ich sprzedaży.

Lp. Nazwa hotelu Miejscowość Adres pocztowy
1. Bliza Wejherowo Os. Przyjaźni 1, 84-200 Wejherowo
2. Cassubia Hel ul. Boczna 11, 84-150 Hel
3. Dedal Malbork ul. Gen. de Gaulle a 5, 82-200 Malbork
4. Lwowiak Przemyśl ul. Lwowska 36, 37-700 Przemyśl
5. Iskra Radom ul. Planty 4, 26-600 Radom
6. Kapitan Szczecin ul. Narutowicza 17 D, 70-240 Szczecin
7. Kopernik Toruń ul. Wola Zamkowa 16, 87-100 Toruń
8. Na Skarpie Olsztyn ul. Gietkowska 6 A, 10-170 Olsztyn
9. Reymont Łódź ul. Legionów 81, 91-072 Łódź
10. Ułan Grudziądz ul. Legionów 53, 86-300 Grudziądz
11. Zamek Czocha Stankowice-Sucha Leśna Stankowice-Sucha, 59-820 Leśna

Dodatkowo zleca się przygotowanie analizy przedprywatyzacyjnej Spółki Grupa Hoteli WAM Sp. z o.o., opracowanie rekomendacji optymalnego modelu prywatyzacji oraz sporządzenie wniosku do MON w sprawie wszczęcia procedury prywatyzacyjnej Spółki Grupa Hoteli WAM Sp. z o.o.

Założenia:

a) Sprzedaż grupy hoteli jako zorganizowanego przedsiębiorstwa w rozumieniu Art. 55¹Kc.
b) Sprzedaż obiektu hotelowego jako zorganizowanego przedsiębiorstwa w rozumieniu Art. 55¹Kc,
c) Sprzedaż obiektu hotelowego jako odrębnej nieruchomości ( środek trwały).
1. ANALIZA STANU PRAWNEGO OBIEKTU HOTELOWEGO
Należy ją przeprowadzić na podstawie wypisów z ksiąg wieczystych, zapisów w rejestrach sądowych, rejestrach zastawów, ewidencjach i rejestrach organów administracji rządowej i samorządowej, a także na podstawie dokumentacji prawnej, organizacyjnej i finansowo-księgowej Spółki oraz innych dokumentów źródłowych (§ 2 ust. l Rozporządzenia z 03 czerwca 1997 r., Dz. U. 1997 r. Nr 64 poz. 408 ze zm.)
Osoby dokonujące analizy mają prawo żądania od władz Spółek wszelkich niezbędnych informacji w zakresie objętym analizą, z uwzględnieniem przepisów o Ochronie Informacji Niejawnych.

Analiza prawna obejmować będzie w szczególności:

1. Ocenę stanu prawnego nieruchomości w zakresie zarówno stanu prawnego, jak i faktycznego, w tym również:

1) zgodności z prawem pierwszego przejścia własności nieruchomości na Skarb Państwa, tytułu prawnego, podstawy jego zastosowania i skuteczności;
2) ustalenia ostatniego właściciela nieruchomości przed l września 1939 roku i jego statusu prawnego oraz obciążenia nieruchomości w tej dacie (hipoteki i zabezpieczenia, służebności i innych ograniczonych praw rzeczowych);
3) możliwości roszczeń osób trzecich, w tym zarówno poprzednich właścicieli
nieruchomości, jak i posiadaczy, czy użytkowników władających nieruchomością przed aktualnym posiadaczem (użytkownikiem, właścicielem);
4) skuteczności roszczeń Spółek o stwierdzenie użytkowania wieczystego i nieodpłatnego uzyskania własności budynków zlokalizowanych na gruncie należącym do Skarbu Państwa lub innego tytułu prawnego władania nieruchomością i jego skuteczności;
5) zgodności danych zawartych w księgach wieczystych, ewidencji gruntów i decyzjach administracyjnych, co do powierzchni gruntów (działek) wchodzących w skład nieruchomości, istnienia map do celów geodezyjno-prawnych wymaganych do ksiąg wieczystych przy stwierdzeniu użytkowania wieczystego i wpisywania tytułów;
6) zgodności wykorzystania gruntu zgodnie z przeznaczeniem według planów
zagospodarowania przestrzennego.

2. Ocenę stanu prawnego ruchomości takich jak: urządzenia,
maszyny, środki produkcji, półprodukty, produkty finalne, towary, surowce, w oparciu o dokumentację aktualnej inwentaryzacji;

3. Ocenę prawną dóbr niematerialnych o charakterze majątkowym tj. licencje, koncesje, prawa autorskie, porozumienia, umowy, udzielone poręczenia i gwarancje wraz z oceną ich wymagalności.

4. Ocenę stanu prawnego systemu wynagrodzeń, strukturę wykształcenia, roszczenia pracownicze itp.

5. Ocenę stanu prawnego wynikającego z przepisów ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150), w tym należy dokonać analizy ewentualnych decyzji administracyjnych z zakresu ochrony środowiska, ich zakresu czasowego, kar i opłat za korzystanie ze środowiska naturalnego.

6. Przedstawienie sytuacji hotelu w zakresie zgodności działania przedsiębiorstw z przepisami ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. Nr 162, poz.. 1568 ze zm.), w tym sporządzić wykaz ewentualnych decyzji administracyjnych o wpisie do rejestru zabytków oraz informację o skutkach prawnych tych decyzji.

7. Zestawienie postępowań sądowych i egzekucyjnych.

Analiza prawna powinna w każdym z zakresów wykazywać:
1) źródła powstania praw (zobowiązań) z oceną prawidłowości ich powstania (skuteczności);

2) obowiązywanie (istnienie) praw lub zobowiązań na dzień oceny i możliwości wygaśnięcia praw lub rozwiązania stosunku zobowiązaniowego przez każdą ze stron, terminy przedawnień;
3) stan wykonywania prawa i realizacji zobowiązań. Obejmuje to ocenę wykonywania
obowiązków przez każdą ze stron zgodnie z prawem lub zobowiązaniami, ewentualną zwłokę w świadczeniach wzajemnych lub naruszenie wykonywania prawa;
4) skutki naruszeń prawa lub braku zwłoki w świadczeniach lub świadczenia niezgodne z treścią zobowiązań;
5) roszczenia służące stronom z tytułu niewykonania, bądź nienależytego wykonania
zobowiązania.

2. ANALIZA STANU I PERSPEKTYW ROZWOJU POSZCZEGÓLNYCH OBIEKTÓW HOTELOWYCH LUB WYODRĘBNIONEJ GRUPY HOTELI.

Ustalenie stanu i perspektyw rozwoju poszczególnych obiektów hotelowych winno zawierać opis sytuacji ekonomiczno - finansowej hotelu oraz wskazanie wzajemnych powiązań i zależności przyczynowo - skutkowych pomiędzy zjawiskami ekonomiczno - finansowymi, w szczególności analiza winna składać się ze wstępnej i rozwiniętej analizy rachunku zysków i strat, źródeł przychodów i kierunków rozchodów, analizy wyniku finansowego i czynników go kształtujących oraz analizy finansowej hotelu.
Ustalenie stanu i perspektyw rozwoju obiektu hotelowego lub wyodrębnionej grupy hoteli, co najmniej na okres pięciu następnych lat powinno zawierać:

a) perspektywiczny plan działalności hotelu wraz z prognozą wyników,
b) kierunki restrukturyzacji hotelu z określeniem szacunkowym wielkości środków
finansowych na ten cel.
Ustalenie stanu i perspektyw rozwoju obiektu hotelowego lub wyodrębnionej grupy Hoteli obejmuje przeprowadzenie:
2.1. analizy ekonomiczno - finansowej, przeprowadzonej za okres, co najmniej ostatnich trzech lat obrachunkowych, obejmującej w szczególności:

a) analizy poszczególnych elementów rachunku wyników,
b) analizę kosztów z wyznaczeniem progu rentowności,
c) analizę wskaźnikową,

2.2. analizy marketingowej, przeprowadzonej za okres, co najmniej ostatnich trzech lat obrachunkowych, obejmującej w szczególności:
a) przegląd rynków, na którym prowadzona jest dana działalność hotelowa, w tym: struktury rynku, konkurencji, segmentacji, prognozy rozwoju, preferencji, motywów, sposobów zachowania klientów, kluczowych czynników sukcesu na rynku, określenia cyklu życia głównych produktów hotelu,
b) ogólne informacje dotyczące pozycji hotelu na rynku,
c) charakterystykę usług hotelu, ich pozycji rynkowej oraz wielkość
i perspektywy sprzedaży,
d) charakterystykę konkurencji w sektorze,
e) charakterystykę powiązań z kooperantami i klientami,
f) czynniki wpływające na wielkość popytu obecnego i w perspektywie
g) kluczowe czynniki sukcesu w branży.


2.3. analizy systemu organizacji i zarządzania.
Analiza ekonomiczno-finansowa powinna być przedstawiona w sposób umożliwiający wykorzystanie zawartych w niej danych w negocjacjach z potencjalnym inwestorem.
3.OSZACOWANIE WARTOŚCI OBIEKTU HOTELOWEGO LUB WYODRĘBNIONEJ GRUPY HOTELI.
3.1 Oszacowanie wartości grupy hoteli jako zorganizowanego przedsiębiorstwa, obiektu hotelowego jako zorganizowanego przedsiębiorstwa, obiektu hotelowego jako odrębnej nieruchomości ( środek trwały) należy przeprowadzić przy zastosowaniu, co najmniej dwóch różnych metod wyceny, a na żądanie Zamawiającego trzech metod wyceny, w szczególności spośród następujących:
a) Metoda dochodowa (zdyskontowanych przyszłych przepływów pieniężnych),
b) Metoda majątkowa (wartość odtworzeniowa, wartość skorygowana aktywów netto),
c) Metoda porównawczo- rynkowa (porównanie przy zastosowaniu mnożnika zysku)
d) rynkowej wartości likwidacyjnej.

Wybór metody powinien uwzględniać uwarunkowania makroekonomiczne. Wybór metod wyceny wymaga uzasadnienia i uzgodnienia z Zamawiającym. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca wykona dodatkowo oszacowanie wartości obiektów hotelowych trzecią metodą wskazaną przez Zamawiającego.
Porównanie wyników oszacowania wartości stanowić będzie podstawę do określenia ceny zbycia grupy hoteli jako zorganizowanego przedsiębiorstwa, obiektu hotelowego jako zorganizowanego przedsiębiorstwa, obiektu hotelowego jako odrębnej nieruchomości (środek trwały). Wycena powinna być przedstawiona w sposób umożliwiający wykorzystanie zawartych w niej danych przy przeprowadzaniu ewentualnych procesów negocjacyjnych z potencjalnymi inwestorami.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 5

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

opis_war:
1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki zawarte w art. 22 ust 1 Prawa zamówień publicznych oraz w SIWZ. Oraz
1) wykażą się należytym wykonaniem co najmniej jednego zamówienia związanego z wykonaniem usług odpowiadającemu przedmiotowi zamówienia tj. wykonali co najmniej jedna strategię prywatyzacji spółki w tym: analizę sytuacji prawnej majątku spółki, oszacowanie wartości spółki oraz memorandum informacyjne pod katem prywatyzacji
Zamawiający dokona oceny na podstawie złożonych dokumentów;
2) dysponują lub będą dysponować osobami posiadającymi uprawnienia po jednej osobie posiadającej:
a) uprawnienia biegłego rewidenta,
b) uprawnienia radcy prawnego lub adwokata mającego doświadczenie w zakresie analizy sytuacji prawnej majątku spółek,
c) uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego,
d) doświadczenie w zakresie sporządzenia strategii prywatyzacji spółek.

inf_osw:
1. Zamawiający wymaga, by każda oferta zawierała następujące dokumenty:
1) wypełniony przez Wykonawcę formularz ofertowy - wzór formularza stanowi załącznik Nr 1 do SIWZ;
2) oświadczenie o spełnianiu wymogów określonych w art. 22 ust 1 ustawy Prawo Zamówień publicznych - na załączniku Nr 1 do SIWZ;
3) aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
4) wykaz wykonanych, usług w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że te usługi zostały wykonane należycie;
5) wykazu osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności;
5a) pisemnego zobowiązania innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w wykazie, o którym mowa w pkt 5, wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował;
6) kserokopia dokumentów stwierdzających, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia.
2. Dokumenty są składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę.
3. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez wykonawcę.
4. W przypadku złożenia oferty przez podmioty występujące wspólnie należy złożyć pełnomocnictwo na mocy art. 23 ust 2 Pzp.
5. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w ust.1 pkt 3, składa dokumenty zgodnie z § 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane ( Dz. U. z dnia 24 maja 2006 r. Nr 87 poz. 605 z późn. zm.).

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wam.net.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
W siedzibie ul. Chałubińskiego 3a, w pok. 18 III piętro

Data składania wniosków, ofert: 27/03/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
ul. Chałubińskiego 3a, w Kancelarii, lokal 17 , piętro III.

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Kody CPV:
794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)

Podobne przetargi

203014 / 2010-07-09 - Podmiot prawa publicznego

Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Opracowanie dokumentacji aplikacyjnej dla projektów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, znak sprawy: ZP/13/2010

5554 / 2010-01-07 - Inny: Gospodarowanie powierzonym mieniem Skarbu Państwa

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Sporządzenie audytu pod kątem wyceny wybranych obiektów hotelowych w celu ich sprzedaży wraz z przygotowaniem analizy przed-prywatyzacyjnej Spółki Grupa Hoteli WAM Sp. z o.o., opracowanie rekomendacji optymalnego modelu prywatyzacji oraz sporządzenie wniosku do MON w sprawie wszczęcia procedury prywatyzacyjnej Spółki.

23746 / 2012-01-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Przesmyki - Przesmyki (mazowieckie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Pełnienie funkcji menedżera projektu również pełniącego funkcję inspektora nadzoru projektu pn. Słoneczne Gminy Wschodniego Mazowsza - energia solarna energią przyszłości

99481 / 2015-07-03 - Inny: Spólka z ograniczoną odpowiedzialnością

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o z siedzibÄ… w Radomiu - Radom (mazowieckie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Usługa w zakresie doradztwa w zarządzaniu dla Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w Radomiu

184731 / 2014-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Stołeczne Warszawa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Raport podsumowujący działania projektu ECCL oraz schemat działań wsparcia dla przedsiębiorczości kreatywnej, plan wdrożenia pod kątem rzeczywistości UM z komentarzem i zaleceniami

48012 / 2015-03-04 - Inny: Państwowa Instytucja Kultury

Instytut Adama Mickiewicza - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Świadczenie eksperckich usług kreowania wizerunku i usług konsultingowych dla programu Polska Music związanych z filarowymi działaniami programu we wszystkich obszarach międzynarodowej prasy i mediów (zamówienie uzupełniające do postępowania nr 4/IAM/2013/07)

25360 / 2016-02-04 - Inny: Państwowa Instytucja Kultury

Instytut Adama Mickiewicza - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Świadczenie eksperckich usług kreowania wizerunku i usług konsultingowych dla programu Polska Music związanych z filarowymi działaniami programu we wszystkich obszarach międzynarodowej prasy i mediów

416098 / 2011-12-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Brudzeń Duży (mazowieckie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Usługi świadczone przez personel projektu pn.:Przedszkole - akademią wiedzy i umiejętności

258408 / 2009-07-29 - Inny: przedsiębiorstwo państwowe, zarządzający lotniskami

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
OPRACOWANIE KONCEPCJI I STUDIUM WYKONALNOŚCI WDROŻENIA SYSTEMU ZARZĄDZANIA CIĄGŁOŚCIĄ DZIAŁANIA W PORCIE LOTNICZYM IM. F. CHOPINA W WARSZAWIE W OPARCIU O STANDARD ZARZĄDZANIE CIĄGŁOŚCIĄ BIZNESOWĄ BS 25999-2-2007, W TYM ZARZĄDZANIE CIĄGŁOŚCIĄ DZIAŁANIA SYSTEMÓW TELEINFORMATYCZNYCH.

147620 / 2011-06-07 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Świadczenie doradztwa dla dzieci powracających i przybywających do polskiego systemu oświaty oraz nauczycieli, dyrektorów szkół i przedstawicieli organów prowadzących.

5544 / 2010-01-07 - Inny: Gospodarowanie powierazonym mieniem Skarbu Państwa

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Sporządzenie audytu pod kątem wyceny wybranych składników majątku/rodzajów działalności w celu ich sprzedaży wraz z przygotowaniem analizy przed-prywatyzacyjnej Spółki ZZN WAM Sp. z o.o., opracowanie rekomendacji optymalnego modelu prywatyzacji oraz sporządzenie wniosku do MON w sprawie wszczęcia procedury prywatyzacyjnej Spółki ZZN WAM Sp. z o.o.

136999 / 2013-07-08 - Inny: państwowa instytucja kultury

Instytut Adama Mickiewicza - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Świadczenie eksperckich usług kreowania wizerunku i usług konsultingowych dla programu Polska Music związanych z filarowymi działaniami programu we wszystkich obszarach międzynarodowej prasy i mediów.

271124 / 2010-08-31 - Podmiot prawa publicznego

Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Opracowanie dokumentacji aplikacyjnej dla projektów w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, znak sprawy: ZP/16/2010

258545 / 2010-09-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wołomiński - Wołomin (mazowieckie)
CPV: 794100001 (Usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania)
Opracowanie systemów (w tym diagnoza) służących poprawie zarządzania i jakości świadczonych usług praz wzrostu zaufania społecznego na potrzeby Starostwa Powiatowego w Wołominie w ramach realizacji projektu pn. E-Starostwo. Wdrażanie usprawnień zarządczych oraz szkolenia kadr Starostwa Powiatowego w Wołominie z podziałem na zadania