Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

140908 / 2012-05-02 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Kamieniec ZÄ…bkowicki (Kamieniec ZÄ…bkowicki)

Budowa gminnej sieci kanalizacji sanitarnej.
Etap V - Kamieniec Ząbkowicki
(Ulice: Paczkowska, Złotostocka, Pl. Kościelny, Kościelna, Młyńska, Lipowa, Krzyżowa, Ząbkowicka, Kłodzka, Wąska, Wileńska.)

Część: V/1 (Błonia - stadion)
Część: V/2 (ulica Młyńska)
Część: V/3 (ulica Kościelna)

Opis zamówienia

Kanały z rur kanalizacyjnych typu GRP SN 10 000 ze sprzęgłami. Rurociąg o średnicy 300 mm - 56,70 m
Kanały z rur PVC. Rurociągi PVC-U (SN8) SDR 34 o średnicy zewnętrznej 200 mm, łączone na wcisk - 485,05 m
Kanały z rur PVC. Rurociągi PVC-U [SN8], SDR 34 o średnicy zewnętrznej 160 mm, łączone na wcisk - 171,75 m
Studnie rewizyjne z kręgów betonowych średnicy 1200 mm o głębokości 3 m - 27 szt.
Studzienki kanalizacyjne systemowe o średnicy 425 mm. Zamknięcie rurą teleskopową z pokrywą żeliwną, kineta studzienki z PP - 8 szt.
Rurociąg tłoczny. Rurociągi z rur polietylenowych PE RC SDR 11 o średnicy zewnętrznej 110 mm - 211,00 m
Studnie rewizyjne z kręgów betonowych średnicy 2000 mm o głębokości 3 m, - 2 szt.
Przewiert sterowany - 43.00m
Przepompownia P 1 - 1 szt.



Projektowana kanalizacja sanitarna ma na celu uporządkowanie gospodarki ściekowej w rejonie ulic Kościelnej i Młyńskiej w Kamieńcu Ząbkowickim.
Ścieki bytowo-gospodarcze zostaną przejęte od działalności gospodarczej, instytucji, ludności i odprowadzone projektowanym systemem kanalizacji do istniejącej sieci kanalizacyjnej Ø 200mm a następnie do istniejącej przepompowni ścieków zlokalizowanej po drugiej stronie potoku Budzówka na działce nr 679/7. Przekroczenie potoku Budzówki (działka nr 719/1) projektowanym rurociągiem kanalizacji ciśnieniowej zostanie wykonane metodą przewiertu sterowanego w technologii bezwykopowej rurą PE RC SDR 11 o średnicy 110 mm. Dalej ścieki kierowane będą istniejącymi kolektorami sanitarnymi na oczyszczalnię ścieków. Do kanału głównego podłączone zostaną przyłącza kanalizacyjne umożliwiające odprowadzenie ścieków sanitarnych z budynków mieszkalnych.
Zgodnie z warunkami Inwestora przyłącza kanalizacyjne zaprojektowano w posesjach w sposób umożliwiający prawidłowy odpływ ścieków bytowych z terenu posesji do kanalizacji sanitarnej.
Ukształtowanie terenu wymusiło budowę odcinków kanalizacji ciśnieniowej.
Przepompownię ścieków w postaci szczelnego podziemnego zbiornika z pompami zatapialnymi zlokalizowano:
- pompownia P1 zlokalizowano na terenie obiektu sportowego w działce nr 741/1.

Projektowane kolektory kanalizacji sanitarnej dla dróg gminnych, dróg dojazdowych zlokalizowano w pasie jezdni oraz po za pasem jezdni w chodniku i poboczu.

Projekt i wykonanie przyłączy zasilania energetycznego przepompowni zostaną wykonane przez dostawcę energii Grupę Tauron - EnergiaPro S.A. Oddział Dzierżoniów.
Kanały
Kanały sanitarne grawitacyjne zaprojektowano z rur kanalizacyjnych GRP SN10000 o średnicy Ø 200mm i Ø 300mm oraz z rur kanalizacyjnych PVC-U SDR34 (SN8) 0160, 200mm.
Rurociągi kanalizacji ciśnieniowej wykonane zostaną z rur PE RC 090mm i 110 mm

Przyłącza kanalizacji sanitarnej
Dla przyłączenia istniejących budynków do sieci kanalizacji sanitarnej zaprojektowano przyłącza z rur PVC z litą ścianką o średnicy Ø 160mm klasy S ( SN8. SDR 34,4).
Włączenia przyłączy do sieci kanalizacyjnej realizowane będą poprzez studnie rewizyjne i załomowe. Z uwagi na głębokość kanalizacji część włączeń wykonana zostanie za pomocą kaskad (włączenie do studni), które będzie wymagało obetonowania. Generalnie przyjęto zasadę, że wszystkie kaskady o wysokości powyżej 1,0m należy obetonować zgodnie z rys. szczegółowym.

Obiekty kanałowe
Na ciągach głównych kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej zabudowane zostaną studzienki rewizyjne, połączeniowe i załomowe Ø 1200mm z elementów łączonych prefabrykowanych z kręgów żelbetowych i betonowych B45.
Na rurociągu tłocznym zabudowane zostaną studnie rewizyjne Ø 1200, 2000mm z elementów łączonych prefabrykowanych z kręgów betonowych B45.
W drogach gminnych, ciągach pieszych, podjazdach i terenach zielonych przewidziano studnie betonowe z elementów łączonych prefabrykowane ze zwieńczeniem stożkowym. Studnie 0 2000mm zaprojektowano ze zwieńczeniem stożkowym w postaci pierścienia odciążaj ącego i płyty pokrywowej.
W studniach należy zastosować włazy klasy D400 zgodne z normą PN-EN 124:2000. Pokrywy włazów wykonane z żeliwa szarego z wypełnieniem betonowym z wkładką tłumiącą, Beton spełniający wymogi normy PN-EN 206-1:2003; Powierzchnie styku pokrywy i korpusu obrobione mechanicznie.
Stopnie złazowe należy zamocować mijankowo w dwóch rzędach, w odległości pionowej 250 ± 5 mm oraz osi stopni 272 ± 10mm. Należy zastosować stopnie złazowe spełniające wymogi normy PN-64/H-74086. Elementy prefabrykowane studzienek należy łączyć na uszczelki. Uszczelka gumowa wykonana specjalnie do łączenia prefabrykatów wymienionych wg DIN 4034. Przy przejściach rurociągów przez ściany studzienek kanalizacyjnych należy zastosować tuleje ochronne umożliwiające elastyczne połączenia studni z rurociągami i zapewniające odpowiednią szczelność połączenia. Proponuje się zastosowanie typowych tulei ochronnych PVC z uszczelką gumową o odpowiednich średnicach do średnic rurociągów. Montaż rury w studni musi być zgodny z Polską Normą PN/EN1917.
Ściany studzienek w terenie należy dwukrotnie zaizolować izoplastem R+B, zgodnie z instrukcj ą producenta.
W rejonie występowania gęstego uzbrojenia podziemnego oraz w działkach posesji prywatnych przewidziano studnie - prefabrykowane z tworzyw sztucznych z polipropylenu PP Ø 600mm wg PN-B-10729; PN-EN 476: 2001, z wyprofilowaną kinetą dostosowaną do kątów włączeń kanałów sanitarnych. Zwieńczenie studni w postaci adaptera teleskopowego.
Projekt wykonawczy branży sanitarnej: Budowa gminnej sieci kanalizacji sanitarnej Kamieniec i pierścienia odciążającego. Włazy żeliwne wg PN-EN 124:2000 klasy D400 - okrągły z wentylacją i dwoma ryglami, wkładką gumową wg PN-EN 124:2000
Dla projektowanych przyłączy kanalizacji sanitarnej oraz istniejącej remontowanej zaprojektowano studnie prefabrykowane z tworzyw sztucznych Ø 425mm zgodne z normą, PN-B-10729; PN-EN 476 ze zwieńczenie studni w postaci rury teleskopowej z włazem żeliwnym klasy B125 z wyprofilowaną kinetą dostosowaną do kątów włączeń kanałów sanitarnych.

Przepompownie ścieków
Dobrano zbiorniki przepompowni ścieków jako kompletne urządzenia wykonane w warunkach stabilnej produkcji na hali producenta. Na budowie dopuszcza się jedynie montaż szafy sterowniczej, systemu wentylacji oraz zapuszczenie pompy. Pompy zostały dobrane tak aby jedna z nich zapewniała 100% wymaganą wydajność, a druga stanowiła jej 100% czynną rezerwę, pracuj ą naprzemiennie a w sytuacjach zwiększonego dopływu przechodzą w tryb pracy równoległej. Przepompownia zostanie wyposażona w wewnętrzną instalację zasilania i sterowania.
Projekt i wykonanie przyłączy zasilania energetycznego przepompowni P1, zostaną wykonane przez dostawcę energii Grupę Tauron - EnergiaPro S.A. Oddział Dzierżoniów.
Zasadniczą część technologiczną zbiornika przepompowni zaprojektowano w postaci monolitu z polimerobetonu, wyposażonego w specjalnie uformowane wnętrze, zapobiegające gromadzeniu się zanieczyszczeń stałych w przepompowni. Wlot grawitacyjny w przepompowni wyposażony w tuleję szczelną z uszczelką. Otwory technologiczne pod rurociągi tłoczne w przepompowni wyposażone w szczelne przejście. Otwory wentylacyjne oraz otwór na kable elektryczne i sterownicze w ściance zbiornika wyposażone w nasuwki pod rury dn 110 PVC
Zbiornik przepompowni P1 wyposażony we właz ze stali kwasoodpornej.
Przepompownia będzie wentylowana przy pomocy rury wywiewnej zamontowanej w ściance zbiornika i wyprowadzonej ponad poziom terenu.
Wygodne wejście do przepompowni umożliwią drabinki ze stopniami antypoślizgowymi wykonane ze stali kwasoodpornej.
Armatura przepompowni
Orurowanie i kształtki wewnątrz przepompowni będą wykonane ze stali nierdzewnej (1.4301- wg PN OH18N9, 1.4306-wg PN 00H18N10), łączone na kołnierze. Wszystkie niezbędne elementy do prawidłowego działania przepompowni takie jak: drabinka zejściowa, łańcuchy do podnoszenia pomp, główne uchwyty prowadnic, prowadnice, elementy złączeniowe, śruby wykonane ze stali nierdzewnej. Zaprojektowano na każdym rurociągu tłocznym zawór kulowy zwrotny kołnierzowy i zasuwę miękkouszczenioną kołnierzową. Armatura będzie wyniesiona ponad pokrywę pompowni w celu możliwości obsługi z poziomu terenu. Na rurociągu zbiorczym powrotnym do pompowni zamontowana będzie złączka strażacka DN50 służąca do płukania rurociągu tłocznego i/lub spustu ścieków z rurociągu tłocznego. Na króćcu tłocznym, na zewnątrz przepompowni, zamontowana będzie kształtka przejściowa w postaci kołnierza umożliwiająca połączenie zbiorczego rurociągu tłocznego wewnątrz przepompowni z rurociągiem tłocznym zewnętrznym PE. Przepompownie wyposażone w dwie pompy zatapialne (1+1 rezerw.) pracujące naprzemiennie. Pompy będą zamontowane w zbiorniku przy pomocy żeliwnej stopy sprzęgającej. Montaż i demontaż pomp odbywać się będzie przy pomocy łańcucha i rur naprowadzających pompę na stopę sprzęgającą.
System sterowania
Sterowanie pracą pomp odbywać się będzie przy pomocy układu elektronicznego współpracującego z czujnikiem poziomu ścieków. Sterownik umieszczony w obudowie posiadającej klasę zabezpieczenia IP55, zamykanej na zamek. Dane techniczne szafy:
Szafa sterownicza przeznaczona do zasilania dwóch silników napędu pomp w przepompowni ścieków.
Pomiar poziomu ścieków odbywa się za pomocą sondy hydrostatycznej, a dwa pływaki realizują zabezpieczenia pomp:
przed pracą pomp w stanie suchobiegu,
przed przelewem w przepompowni.
- Wyposażenie układu sterowania i monitoringu. - ogranicznik przepięć B+C
- czujnik kontroli kolejności i asymetrii faz zasilających,
- przełącznik sterowania automat-stop-ręka
- przycisk sterowania ręcznego i lampki sygnalizacyjne,
- licznik czasu pracy pomp,
- hydrostatyczny czujnik poziomu,
- wyłączniki pływakowe,
- miejscowy wyświetlacz poziomu,
- czujnik otwarcia drzwi,
- zasilacz 230VAC/24VDC,
- amperomierze do pomiaru prądów pomp,
- sterownik mikroprocesorowy spełniaj ący wymagania Inwestora,
- zasilacz buforowy.
- przetwornik przepływomierza elektromagnetycznego
- wprowadzanie kodu autoryzacji na panelu operatorskim
- Zasilanie awaryjne - gniazdo do podłączenia agregatu prądotwórczego.

Funkcje układu automatyki:
- sterowanie podstawowe (sterownik) z przemiennością pracy pomp,
- sterowanie awaryjne (pływaki) z przemiennością pracy pomp,
- sterowanie ręczne z pulpitu szafki,
- odstęp czasowy załączenia pomp,
- odstęp czasowy wyłączenia pomp,
- dołączenie drugiej pompy przy zbyt dużym napływie dla jednej pompy,
- zabezpieczenie przed suchobiegiem.
Sygnalizowane stany pracy lokalnie:
1. zasilanie podstawowe
2. zasilanie awaryjne
3. praca pomp I i II
4. pomiar prądu silnika pompy I i II
5. stan poziomów ścieków: min., max., awaryjny,
WYKONAWCA JEST ZOBOWIĄZANY, PRZED REALIZACJĄ SYSTEMU AUTOMATYKI, DO UZGODNIENIA PRZYJĘTYCH ROZWIĄZAŃ SZCZEGÓŁOWYCH Z INWESTOREM.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 140908

Data publikacji: 2012-05-02

Nazwa: Gmina Kamieniec Ząbkowicki

Ulica: ul. Ząbkowicka 26

Numer domu: 26

Miejscowość: Kamieniec Ząbkowicki

Kod pocztowy: 57-230

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 074 8162010

Numer faxu: 074 8173361

Adres strony internetowej: www.kamzab.pl

Regon: 89071844900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa gminnej sieci kanalizacji sanitarnej.
Etap V - Kamieniec Ząbkowicki
(Ulice: Paczkowska, Złotostocka, Pl. Kościelny, Kościelna, Młyńska, Lipowa, Krzyżowa, Ząbkowicka, Kłodzka, Wąska, Wileńska.)

Część: V/1 (Błonia - stadion)
Część: V/2 (ulica Młyńska)
Część: V/3 (ulica Kościelna)

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Kanały z rur kanalizacyjnych typu GRP SN 10 000 ze sprzęgłami. Rurociąg o średnicy 300 mm - 56,70 m
Kanały z rur PVC. Rurociągi PVC-U (SN8) SDR 34 o średnicy zewnętrznej 200 mm, łączone na wcisk - 485,05 m
Kanały z rur PVC. Rurociągi PVC-U [SN8], SDR 34 o średnicy zewnętrznej 160 mm, łączone na wcisk - 171,75 m
Studnie rewizyjne z kręgów betonowych średnicy 1200 mm o głębokości 3 m - 27 szt.
Studzienki kanalizacyjne systemowe o średnicy 425 mm. Zamknięcie rurą teleskopową z pokrywą żeliwną, kineta studzienki z PP - 8 szt.
Rurociąg tłoczny. Rurociągi z rur polietylenowych PE RC SDR 11 o średnicy zewnętrznej 110 mm - 211,00 m
Studnie rewizyjne z kręgów betonowych średnicy 2000 mm o głębokości 3 m, - 2 szt.
Przewiert sterowany - 43.00m
Przepompownia P 1 - 1 szt.



Projektowana kanalizacja sanitarna ma na celu uporządkowanie gospodarki ściekowej w rejonie ulic Kościelnej i Młyńskiej w Kamieńcu Ząbkowickim.
Ścieki bytowo-gospodarcze zostaną przejęte od działalności gospodarczej, instytucji, ludności i odprowadzone projektowanym systemem kanalizacji do istniejącej sieci kanalizacyjnej Ø 200mm a następnie do istniejącej przepompowni ścieków zlokalizowanej po drugiej stronie potoku Budzówka na działce nr 679/7. Przekroczenie potoku Budzówki (działka nr 719/1) projektowanym rurociągiem kanalizacji ciśnieniowej zostanie wykonane metodą przewiertu sterowanego w technologii bezwykopowej rurą PE RC SDR 11 o średnicy 110 mm. Dalej ścieki kierowane będą istniejącymi kolektorami sanitarnymi na oczyszczalnię ścieków. Do kanału głównego podłączone zostaną przyłącza kanalizacyjne umożliwiające odprowadzenie ścieków sanitarnych z budynków mieszkalnych.
Zgodnie z warunkami Inwestora przyłącza kanalizacyjne zaprojektowano w posesjach w sposób umożliwiający prawidłowy odpływ ścieków bytowych z terenu posesji do kanalizacji sanitarnej.
Ukształtowanie terenu wymusiło budowę odcinków kanalizacji ciśnieniowej.
Przepompownię ścieków w postaci szczelnego podziemnego zbiornika z pompami zatapialnymi zlokalizowano:
- pompownia P1 zlokalizowano na terenie obiektu sportowego w działce nr 741/1.

Projektowane kolektory kanalizacji sanitarnej dla dróg gminnych, dróg dojazdowych zlokalizowano w pasie jezdni oraz po za pasem jezdni w chodniku i poboczu.

Projekt i wykonanie przyłączy zasilania energetycznego przepompowni zostaną wykonane przez dostawcę energii Grupę Tauron - EnergiaPro S.A. Oddział Dzierżoniów.
Kanały
Kanały sanitarne grawitacyjne zaprojektowano z rur kanalizacyjnych GRP SN10000 o średnicy Ø 200mm i Ø 300mm oraz z rur kanalizacyjnych PVC-U SDR34 (SN8) 0160, 200mm.
Rurociągi kanalizacji ciśnieniowej wykonane zostaną z rur PE RC 090mm i 110 mm

Przyłącza kanalizacji sanitarnej
Dla przyłączenia istniejących budynków do sieci kanalizacji sanitarnej zaprojektowano przyłącza z rur PVC z litą ścianką o średnicy Ø 160mm klasy S ( SN8. SDR 34,4).
Włączenia przyłączy do sieci kanalizacyjnej realizowane będą poprzez studnie rewizyjne i załomowe. Z uwagi na głębokość kanalizacji część włączeń wykonana zostanie za pomocą kaskad (włączenie do studni), które będzie wymagało obetonowania. Generalnie przyjęto zasadę, że wszystkie kaskady o wysokości powyżej 1,0m należy obetonować zgodnie z rys. szczegółowym.

Obiekty kanałowe
Na ciągach głównych kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej zabudowane zostaną studzienki rewizyjne, połączeniowe i załomowe Ø 1200mm z elementów łączonych prefabrykowanych z kręgów żelbetowych i betonowych B45.
Na rurociągu tłocznym zabudowane zostaną studnie rewizyjne Ø 1200, 2000mm z elementów łączonych prefabrykowanych z kręgów betonowych B45.
W drogach gminnych, ciągach pieszych, podjazdach i terenach zielonych przewidziano studnie betonowe z elementów łączonych prefabrykowane ze zwieńczeniem stożkowym. Studnie 0 2000mm zaprojektowano ze zwieńczeniem stożkowym w postaci pierścienia odciążaj ącego i płyty pokrywowej.
W studniach należy zastosować włazy klasy D400 zgodne z normą PN-EN 124:2000. Pokrywy włazów wykonane z żeliwa szarego z wypełnieniem betonowym z wkładką tłumiącą, Beton spełniający wymogi normy PN-EN 206-1:2003; Powierzchnie styku pokrywy i korpusu obrobione mechanicznie.
Stopnie złazowe należy zamocować mijankowo w dwóch rzędach, w odległości pionowej 250 ± 5 mm oraz osi stopni 272 ± 10mm. Należy zastosować stopnie złazowe spełniające wymogi normy PN-64/H-74086. Elementy prefabrykowane studzienek należy łączyć na uszczelki. Uszczelka gumowa wykonana specjalnie do łączenia prefabrykatów wymienionych wg DIN 4034. Przy przejściach rurociągów przez ściany studzienek kanalizacyjnych należy zastosować tuleje ochronne umożliwiające elastyczne połączenia studni z rurociągami i zapewniające odpowiednią szczelność połączenia. Proponuje się zastosowanie typowych tulei ochronnych PVC z uszczelką gumową o odpowiednich średnicach do średnic rurociągów. Montaż rury w studni musi być zgodny z Polską Normą PN/EN1917.
Ściany studzienek w terenie należy dwukrotnie zaizolować izoplastem R+B, zgodnie z instrukcj ą producenta.
W rejonie występowania gęstego uzbrojenia podziemnego oraz w działkach posesji prywatnych przewidziano studnie - prefabrykowane z tworzyw sztucznych z polipropylenu PP Ø 600mm wg PN-B-10729; PN-EN 476: 2001, z wyprofilowaną kinetą dostosowaną do kątów włączeń kanałów sanitarnych. Zwieńczenie studni w postaci adaptera teleskopowego.
Projekt wykonawczy branży sanitarnej: Budowa gminnej sieci kanalizacji sanitarnej Kamieniec i pierścienia odciążającego. Włazy żeliwne wg PN-EN 124:2000 klasy D400 - okrągły z wentylacją i dwoma ryglami, wkładką gumową wg PN-EN 124:2000
Dla projektowanych przyłączy kanalizacji sanitarnej oraz istniejącej remontowanej zaprojektowano studnie prefabrykowane z tworzyw sztucznych Ø 425mm zgodne z normą, PN-B-10729; PN-EN 476 ze zwieńczenie studni w postaci rury teleskopowej z włazem żeliwnym klasy B125 z wyprofilowaną kinetą dostosowaną do kątów włączeń kanałów sanitarnych.

Przepompownie ścieków
Dobrano zbiorniki przepompowni ścieków jako kompletne urządzenia wykonane w warunkach stabilnej produkcji na hali producenta. Na budowie dopuszcza się jedynie montaż szafy sterowniczej, systemu wentylacji oraz zapuszczenie pompy. Pompy zostały dobrane tak aby jedna z nich zapewniała 100% wymaganą wydajność, a druga stanowiła jej 100% czynną rezerwę, pracuj ą naprzemiennie a w sytuacjach zwiększonego dopływu przechodzą w tryb pracy równoległej. Przepompownia zostanie wyposażona w wewnętrzną instalację zasilania i sterowania.
Projekt i wykonanie przyłączy zasilania energetycznego przepompowni P1, zostaną wykonane przez dostawcę energii Grupę Tauron - EnergiaPro S.A. Oddział Dzierżoniów.
Zasadniczą część technologiczną zbiornika przepompowni zaprojektowano w postaci monolitu z polimerobetonu, wyposażonego w specjalnie uformowane wnętrze, zapobiegające gromadzeniu się zanieczyszczeń stałych w przepompowni. Wlot grawitacyjny w przepompowni wyposażony w tuleję szczelną z uszczelką. Otwory technologiczne pod rurociągi tłoczne w przepompowni wyposażone w szczelne przejście. Otwory wentylacyjne oraz otwór na kable elektryczne i sterownicze w ściance zbiornika wyposażone w nasuwki pod rury dn 110 PVC
Zbiornik przepompowni P1 wyposażony we właz ze stali kwasoodpornej.
Przepompownia będzie wentylowana przy pomocy rury wywiewnej zamontowanej w ściance zbiornika i wyprowadzonej ponad poziom terenu.
Wygodne wejście do przepompowni umożliwią drabinki ze stopniami antypoślizgowymi wykonane ze stali kwasoodpornej.
Armatura przepompowni
Orurowanie i kształtki wewnątrz przepompowni będą wykonane ze stali nierdzewnej (1.4301- wg PN OH18N9, 1.4306-wg PN 00H18N10), łączone na kołnierze. Wszystkie niezbędne elementy do prawidłowego działania przepompowni takie jak: drabinka zejściowa, łańcuchy do podnoszenia pomp, główne uchwyty prowadnic, prowadnice, elementy złączeniowe, śruby wykonane ze stali nierdzewnej. Zaprojektowano na każdym rurociągu tłocznym zawór kulowy zwrotny kołnierzowy i zasuwę miękkouszczenioną kołnierzową. Armatura będzie wyniesiona ponad pokrywę pompowni w celu możliwości obsługi z poziomu terenu. Na rurociągu zbiorczym powrotnym do pompowni zamontowana będzie złączka strażacka DN50 służąca do płukania rurociągu tłocznego i/lub spustu ścieków z rurociągu tłocznego. Na króćcu tłocznym, na zewnątrz przepompowni, zamontowana będzie kształtka przejściowa w postaci kołnierza umożliwiająca połączenie zbiorczego rurociągu tłocznego wewnątrz przepompowni z rurociągiem tłocznym zewnętrznym PE. Przepompownie wyposażone w dwie pompy zatapialne (1+1 rezerw.) pracujące naprzemiennie. Pompy będą zamontowane w zbiorniku przy pomocy żeliwnej stopy sprzęgającej. Montaż i demontaż pomp odbywać się będzie przy pomocy łańcucha i rur naprowadzających pompę na stopę sprzęgającą.
System sterowania
Sterowanie pracą pomp odbywać się będzie przy pomocy układu elektronicznego współpracującego z czujnikiem poziomu ścieków. Sterownik umieszczony w obudowie posiadającej klasę zabezpieczenia IP55, zamykanej na zamek. Dane techniczne szafy:
Szafa sterownicza przeznaczona do zasilania dwóch silników napędu pomp w przepompowni ścieków.
Pomiar poziomu ścieków odbywa się za pomocą sondy hydrostatycznej, a dwa pływaki realizują zabezpieczenia pomp:
przed pracą pomp w stanie suchobiegu,
przed przelewem w przepompowni.
- Wyposażenie układu sterowania i monitoringu. - ogranicznik przepięć B+C
- czujnik kontroli kolejności i asymetrii faz zasilających,
- przełącznik sterowania automat-stop-ręka
- przycisk sterowania ręcznego i lampki sygnalizacyjne,
- licznik czasu pracy pomp,
- hydrostatyczny czujnik poziomu,
- wyłączniki pływakowe,
- miejscowy wyświetlacz poziomu,
- czujnik otwarcia drzwi,
- zasilacz 230VAC/24VDC,
- amperomierze do pomiaru prądów pomp,
- sterownik mikroprocesorowy spełniaj ący wymagania Inwestora,
- zasilacz buforowy.
- przetwornik przepływomierza elektromagnetycznego
- wprowadzanie kodu autoryzacji na panelu operatorskim
- Zasilanie awaryjne - gniazdo do podłączenia agregatu prądotwórczego.

Funkcje układu automatyki:
- sterowanie podstawowe (sterownik) z przemiennością pracy pomp,
- sterowanie awaryjne (pływaki) z przemiennością pracy pomp,
- sterowanie ręczne z pulpitu szafki,
- odstęp czasowy załączenia pomp,
- odstęp czasowy wyłączenia pomp,
- dołączenie drugiej pompy przy zbyt dużym napływie dla jednej pompy,
- zabezpieczenie przed suchobiegiem.
Sygnalizowane stany pracy lokalnie:
1. zasilanie podstawowe
2. zasilanie awaryjne
3. praca pomp I i II
4. pomiar prądu silnika pompy I i II
5. stan poziomów ścieków: min., max., awaryjny,
WYKONAWCA JEST ZOBOWIĄZANY, PRZED REALIZACJĄ SYSTEMU AUTOMATYKI, DO UZGODNIENIA PRZYJĘTYCH ROZWIĄZAŃ SZCZEGÓŁOWYCH Z INWESTOREM.

Kody CPV:
452324116 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452310005 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452324006 (Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
452331402 (Roboty drogowe)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość wystąpienia robót uzupełniających wynikających z przepisu art. 67 ust. 1. pkt 6, 7.

Czas: O

Okres w miesiącach: 4

Informacja na temat wadium:
Zmawiający żąda wniesienie wadium w kwocie 35.000,00 złotych przed upływem terminu składania ofert w jednej z form określonych w art. 45 ust. 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. Nr 113.759 z 2010 r. z późniejszymi zmianami), czyli w:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu wykonawca wpłaca wadium przelewem na rachunek bankowy nr 16953310302005000001140002 BS Ząbkowice Śląskie o/Kamieniec Ząbkowicki z dopiskiem wadium - kanalizacja sanitarna w Kamieńcu Ząbkowickim, ETAP V (V1 + V2 + V3).
Zamawiający postuluje załączenie do oferty potwierdzonej kopii dokumentu stwierdzającego dokonanie przelewu na rachunek bankowy zamawiającego. W przypadku wniesienia wadium w innej formie wykonawca załącza do oferty kopie dokumentu stwierdzającego wniesienie wadium i załącza oryginał tego dokumentu w sposób umożliwiający dokonanie odłączenia i zwrotu oryginału dokumentu bez uszkodzenia oferty.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
a) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu określone w art. 22 ust. 1 i nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 oraz złożą dokumenty potwierdzające spełnienie tych warunków, z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku - Prawo zamówień publicznych. W szczególności zamawiający wymaga, aby wykonawcy przedłożyli
b)Koncesje, zezwolenie lub licencję;

Wiedza i doświadczenie:
c) wykaz robót budowlanych o zakresie i charakterze porównywalnym z niniejszym zamówieniem, tzn. roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie, remoncie kanalizacji sanitarnej w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;

Potencjał techniczny:
Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług lub robót budowlanych w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacji o podstawie do dysponowania tymi osobami
oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień

Sytuacja ekonomiczna:
informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Pod warunkiem:
wystąpienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy, a w szczególności będących skutkiem działania osób trzecich, wystąpienia warunków pogodowych uniemożliwiających wykonywanie robót, koniecznością przerwania robót ze względu na prace archeologiczne, napotkania kolizji związanych z infrastrukturą techniczną.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.kamzab.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Kamieniec Ząbkowicki
57-230 Kamieniec Ząbk.
ul. Ząbkowicka 26

Data składania wniosków, ofert: 01/06/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Kamieniec Ząbkowicki
57-230 Kamieniec Ząbk.
ul. Ząbkowicka 26
Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

247773 / 2008-10-02 - Inny: Spółdzielnia mieszkaniowa

Spółdzielnia Mieszkaniowo-Administracyjna - Chojnów (dolnośląskie)
CPV: 452324116 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej)
Wymiana zewnętrznych sieci kanalizacji deszczowej dla budynku przy ul. Paderewskiego 30 oraz wymiana nawierzchni drogi dojazdowej wraz z dojściami do budynków przy ul. Paderewskiego 30 i ul. Kochanowskiego.

115684 / 2010-04-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kamieniec Ząbkowicki - Kamieniec Ząbkowicki (dolnośląskie)
CPV: 452324116 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej)
Budowa gminnej sieci kanalizacji sanitarnej. Etap IV - Kamieniec Ząbkowicki Przyłączenie do sieci sanitarnej budynków przy ulicy: Kolejowej nr 1, 2, 4, 4a, 5, 6, 7, 8, 8a, 9, 9a, 10a, 11, 13, 15, 17, 19, 19a. Szpitalnej nr 1, 3, 3a, 3b, 3c, 5, 7, 7a, 7b, 7c

200898 / 2010-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kamieniec Ząbkowicki - Kamieniec Ząbkowicki (dolnośląskie)
CPV: 452324116 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej)
Budowa gminnej sieci kanalizacji sanitarnej. Etap IV - Kamieniec Ząbkowicki Przyłączenie do sieci sanitarnej (KOLEKTOR K-1) budynków przy ulicy Kolejowej nr 2, 4, 4a, 6, 8, 8 a, 10 a. na działkach w obrębie Kamieniec Ząbkowicki 1 o numerach: 546/4, 546/5, 546/1, 546/3, 802/36, 548/2, 548/10, 548/5, 548/4, 679/9, 548/6.

166112 / 2009-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kamieniec Ząbkowicki - Kamieniec Ząbkowicki (dolnośląskie)
CPV: 452324116 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej)
Budowa gminnej sieci kanalizacji sanitarnej Etap III - Kamieniec Ząbkowicki przyłączenie do sieci sanitarnej budynków przy ulicy Kolejowej nr: 30, 32, 34, 36, 38.

173160 / 2011-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kamieniec Ząbkowicki - Kamieniec Ząbkowicki (dolnośląskie)
CPV: 452324116 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej)
Budowa gminnej sieci kanalizacji sanitarnej Kamieniec Ząbkowicki Etap IV (Przyłączenie do sieci sanitarnej budynków przy ulicy Kolejowej i Szpitalnej. KOLEKTOR K-2)

74078 / 2011-04-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kamieniec Ząbkowicki - Kamieniec Ząbkowicki (dolnośląskie)
CPV: 452324116 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej)
Budowa gminnej sieci kanalizacji sanitarnej Kamieniec Ząbkowicki Etap IV (Przyłączenie do sieci sanitarnej budynków przy ulicy Kolejowej i Szpitalnej. KOLEKTOR K-2)

277170 / 2010-09-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kamieniec Ząbkowicki - Kamieniec Ząbkowicki (dolnośląskie)
CPV: 452324116 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej)
Budowa gminnej sieci kanalizacji sanitarnej. Etap IV - Kamieniec Ząbkowicki Przyłączenie do sieci sanitarnej (KOLEKTOR K-1) budynków przy ulicy Kolejowej nr 2, 4, 4a, 6, 8, 8 a, 10 a. na działkach w obrębie Kamieniec Ząbkowicki 1 o numerach: 546/4, 546/5, 546/1, 546/3, 802/36, 548/2, 548/10, 548/5, 548/4, 679/9, 548/6.

229520 / 2012-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kamieniec Ząbkowicki - Kamieniec Ząbkowicki (dolnośląskie)
CPV: 452324116 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej)
Budowa gminnej sieci kanalizacji sanitarnej. Etap V - Kamieniec Ząbkowicki (Ulice: Paczkowska, Złotostocka, Pl. Kościelny, Kościelna, Młyńska, Lipowa, Krzyżowa, Ząbkowicka, Kłodzka, Wąska, Wileńska.) Część: V/1 (Błonia - stadion) Część: V/2 (ulica Młyńska) Część: V/3 (ulica Kościelna)

87516 / 2009-04-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kamieniec Ząbkowicki - Kamieniec Ząbkowicki (dolnośląskie)
CPV: 452324116 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów wody ściekowej)
Budowa gminnej sieci kanalizacji sanitarnej Etap III - Kamieniec Ząbkowicki przyłączenie do sieci sanitarnej budynków przy ulicy Kolejowej nr: 30, 32, 34, 36, 38.