Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

170056 / 2013-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Szczucin (Szczucin)

Odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych
od właścicieli zamieszkałych nieruchomości
z terenu Gminy Szczucin

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Szczucin. Zakres zamówienia dotyczy wszystkich zamieszkałych nieruchomości z terenu Gminy Szczucin.
A. Ogólna charakterystyka Gminy Szczucin w kontekście odbioru i zagospodarowania odpadów.
1. Liczba mieszkańców zameldowanych na terenie Gminy Szczucin wynosi około 13 500.
2. Na terenie Gminy Szczucin jest ok. 3 000 nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców.
3. Powierzchnia gminy - 11938,68 ha
W Gminie Szczucin w minionych latach zebrano następujące ilości odpadów komunalnych przy 2 454 podpisanych umowach na odbiór:
Rok 2011- ilości podane są w Mg
Kod odpadu 150101 - opakowania z papieru - 18,8
Kod odpadu 150102- opakowania z tworzyw sztucznych- 70,2
Kod odpadu 150107- opakowania ze szkła - 62,2
Kod odpadu 200301- zmieszane odpady komunalne - 1 032
RAZEM: 1 183,2
Rok 2012-ilości podane są w Mg
Kod odpadu 150101 - opakowania z papieru - 45,1
Kod odpadu 150102- opakowania z tworzyw sztucznych - 57,4
Kod odpadu 150107- opakowania ze szkła - 62,4
Kod odpadu 200301- zmieszane odpady komunalne - 979.5
RAZEM: 1 148,4

4. Na koniec grudnia 2012 roku zawartych umów na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Szczucin miało 2 454 właścicieli nieruchomości.

B. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

1. Wymogi dotyczące przekazywania odpadów:
a) Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania w trakcie realizacji zamówienia przepisów prawa.
b) Wykonawca podczas realizacji zamówienia zapewni osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z art. 3 ust. 2 pkt.7, art. 3b i art. 3c ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( Dz. U. z 2012 r., poz. 391), rozporządzeniem Ministra Środowiska z 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych, rozporządzeniem Ministra Środowiska z 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów, Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego, z 2012 r.
c) Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia i ustawienia na terenie nieruchomości, bez dodatkowej opłaty od właściciela nieruchomości, pojemnika na odpady o minimalnej pojemności 120 l na czas realizacji przedmiotowego zamówienia oraz worki do zbiórki odpadów zbieranych w sposób selektywny. Wykonawca dostarczy pojemniki i worki nie później niż do 1 lipca 2013 r. Urządzenia do gromadzenia odpadów (pojemniki) zostaną ustawione przez Wykonawcę w miejscach wskazanych przez właściciela nieruchomości. Wykonawca odbiera odpady z pojemników i worków ustawionych w miejscach wskazanych z właścicielami nieruchomości.
d) W trakcie realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie do wyposażenia nieruchomości w odpowiednie pojemniki zgodnie ze zgłoszeniem Zamawiającego. Dostarczenie i ustawienie pojemników na teren wskazanych nieruchomości nastąpi w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia przez Zamawiającego. Dotyczy to sytuacji zmiany ilości pojemników na danej nieruchomości, bądź nowych nieruchomości, jeżeli pojawią się w trakcie realizacji zamówienia.
e) Wykonawca otrzyma od Zamawiającego szczegółowy wykaz właścicieli nieruchomości, z których odbierane będą stałe odpady komunalne.
f) Jeśli podczas odbierania odpadów dojdzie do uszkodzenia lub zniszczenia z winy Wykonawcy pojemników, Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia zobowiązany będzie do dodatkowego dostarczenia pojemników na swój koszt.
g) Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich spowodowane w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
h) Wykonawca zobowiązany będzie także do zebrania odpadów leżących obok altanek śmietnikowych i pojemników, jeśli będzie to wynikiem jego działania.
i) Wykonawca zobowiązany będzie w ramach umowy do przygotowania kalendarza z harmonogramami odbioru odpadów oraz do jego dystrybucji wśród właścicieli nieruchomości. Wykonawca zobowiązany będzie również do dystrybucji wśród właścicieli nieruchomości innych dokumentów związanych z Systemem Gospodarki Odpadami o ile nie będą one wymagały potwierdzenia odbioru.
j) Wykonawca zobowiązany będzie do świadczenia usług dodatkowych w zakresie odbioru odpadów. Usługi dodatkowe to odbiór na wniosek właściciela z terenu nieruchomości odpadów budowlanych, o których mowa w Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Szczucin, nieujętych w przedmiocie zamówienia, odpadów problemowych oraz odbioru dodatkowych ilości mebli i innych odpadów wielkogabarytowych z miejsca wyznaczonego przez właściciela nieruchomości. Usługi dodatkowe obejmują również odbiór odpadów, o których mowa w Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Szczucin - poza ustalonym harmonogramem odbioru. Za wywóz tych odpadów zapłaci właściciel nieruchomości, z której odbierane będą odpady. Cena ofertowa za realizację przedmiotu zamówienia nie obejmuje świadczenia usług dodatkowych.
k) Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć i ustawić w wyznaczonych przez Zamawiającego aptekach pojemniki do selektywnego zbierania przeterminowanych leków.
l) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia nie będzie mógł mieszać selektywnie zebranych odpadów komunalnych z niesegregowanymi (zmieszanymi) odpadami komunalnymi.
m) Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku w zakresie segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. Wykonawca zobowiązany będzie w terminie 2 dni roboczych od dnia zaistnienia opisanej sytuacji do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o niewywiązaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez właściciela nieruchomości. Do informacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć protokół z zaistnienia takiego zdarzenia. Z dokumentacji musi jednoznacznie wynikać, jakiej dotyczy nieruchomości, w jakim dniu i o jakiej godzinie doszło do ustalenia ww. zdarzenia i na czym polega nie wywiązywanie się właściciela nieruchomości z obowiązku segregacji odpadów.
n) Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia odpadów na własny koszt do instalacji przewidzianej do zastępczej obsługi w przypadku awarii regionalnej instalacji.
o) Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania i prowadzenia punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego na terenie Gminy Szczucin.

PSZOK powinien być zlokalizowany na terenie z dogodnym dostępem i dojazdem dla wszystkich mieszkańców gminy.
Wykonawca PSZOK winien uruchomić najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy,
PSZOK winien stanowić teren zamknięty, ogrodzony i oświetlony o powierzchni minimalnej 1000 m2, posiadać nieprzepuszczalną utwardzoną powierzchnię z odprowadzeniem wód opadowych do kanalizacji sanitarnej lub deszczowej po podczyszczeniu w separatorze. Obiekt musi posiadać pomieszczenie socjalne dla obsługi oraz miejsca przeznaczone do magazynowania odpadów segregowanych w tym odpadów problemowych (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, świetlówki, przeterminowane lekarstwa, baterie, zużyte oleje samochodowe i jadalne itp.)
PSZOK czynny będzie minimum 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.
PSZOK winien być wyposażony w kontenery i pojemniki na poszczególne rodzaje odpadów znajdujące się pod zadaszeniem.
p) Wykonawca uruchomi na terenie Gminy Szczucin Biuro Obsługi Klienta (BOK), w którym będą udzielane wszelkie informacje dotyczące systemu gospodarowania odpadami komunalnymi (m.in. harmonogramu wywozu odpadów, sposobu świadczenia usług przez PSZOK i innych) oraz przyjmowane wszelkie zgłoszenia i uwagi właścicieli nieruchomości. BOK winno być czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

2. Instalacja do jakiej mogą trafić odpady:
Odpady zebrane od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Szczucin Wykonawca zobowiązany będzie zagospodarować (odbiór, transport, poddanie odzyskowi lub unieszkodliwianiu) zgodnie z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami. W przypadku frakcji odpadów selektywnie zebranych w ramach zagospodarowania odpadów, Wykonawca zobowiązany będzie do ich przekazania do instalacji odzysku unieszkodliwiana, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 7 ustawy z 27 kwietnia 2001 r. o odpadach.

3. Rodzaj i częstotliwość odbioru stałych odpadów komunalnych odbieranych selektywnie:

Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne ( kod 200301).
Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne zbierane będą do pojemników ustawionych w miejscach wskazanych przez właściciela nieruchomości (altanki śmietnikowe i wyznaczone miejsca na pojemniki).
Wykonawca odbiera od właścicieli nieruchomości zamieszkałych każdą ilość niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych.
1) W zabudowie jednorodzinnej, w zabudowie wielolokalowej w której nie jest sprawowany zarząd nieruchomością wspólną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 24 czerwca 1994r. o własności lokali oraz w pozostałych nieruchomościach ;
Częstotliwość wywozu przez Wykonawcę niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych -co 4 tygodnie
2) W zabudowie wielolokalowej:
Częstotliwość wywozu przez Wykonawcę niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych -co 2 tygodnie

Selektywnie zbierane odpady komunalne
W zabudowie jednorodzinnej, w zabudowie wielolokalowej w której nie jest sprawowany zarząd nieruchomością wspólną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 24 czerwca 1994r. o własności lokali oraz w pozostałych nieruchomościach:
Selektywna zbiórka odpadów komunalnych na terenie zabudowy budynkami odbywać się będzie do worków, o jakich mowa w pkt. C.1. opisu przedmiotu zamówienia.
Częstotliwość odbierania przez Wykonawcę tych odpadów będzie raz na 4 tygodnie.

W zabudowie wielolokalowej:
Selektywna zbiórka odpadów komunalnych w zabudowie wielorodzinnej odbywać się będzie do pojemników, o jakich mowa w pkt. C.1 opisu przedmiotu zamówienia. Pojemniki do zbiórki odpadów muszą posiadać oznaczenie określające rodzaj odpadu gromadzonego w pojemniku.
Częstotliwość odbierania przez Wykonawcę tych odpadów będzie raz na 2 tygodnie.

Częstotliwość odbierania pozostałych selektywnie zbieranych odpadów od właścicieli wszystkich nieruchomości.
- przeterminowane leki (kod 200132) -w wyznaczonych aptekach - w godzinach ich pracy. Do zadań Wykonawcy będzie należało odebranie tych odpadów z aptek oraz podstawienie pojemników do zbierania. Wykonawca zobowiązany będzie monitorować stan zapełnienia pojemników i odbierać odpady w takiej częstotliwości, aby nie powodowało to przepełnienia tych pojemników.
- baterie (kod 200133) - we wskazanych punktach użyteczności publicznej, gdzie znajdować się będą pojemniki do zbierania odpadów - w godzinach ich pracy. Wykonawca zobowiązany będzie monitorować stan zapełnienia pojemników i odbierać odpady w takiej częstotliwości, aby nie powodowało to przepełnienia tych pojemników.
- meble i odpady wielkogabarytowe (kod 200307)- w formie wystawek odbierane będą raz w roku przez przedsiębiorcę odbierającego od właścicieli nieruchomości odpady komunalne, w terminie określonym przez Zamawiającego;

4. Standardy sanitarne dotyczące wykonywania zamówienia:
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia uwzględniając zapisy ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach, rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie wymagań odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi, Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Szczucin.

5. Obowiązki dotyczące prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją zamówienia:
a) Wykonawca jest zobowiązany do przedkładania Zamawiającemu raportów kwartalnych zawierających informacje o ilości i rodzaju pojemników znajdujących się na nieruchomościach, które obsługuje Wykonawca. Ponadto, Wykonawca zobowiązany będzie sporządzić i przekazać Zamawiającemu imienny wykaz zmian w ilości i rodzaju pojemników, które nastąpiły w danym kwartale.
b) Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczania Zamawiającemu w wersji papierowej i elektronicznej sprawozdań kwartalnych o jakich mowa w art. 9 n ustawy o Utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Sprawozdania powinny być sporządzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z 15 maja 2012 r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami, a w przypadku zmiany rozporządzenia, zgodnie z obowiązującymi wzorami druków.
c) W celu umożliwienia sporządzenia przez Zamawiającego rocznego sprawozdania z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi, o którym mowa w art. 9q ustawy, Wykonawca zobowiązany będzie przekazać Zamawiającemu niezbędne informacje umożliwiające sporządzenie sprawozdania. Wykonawca zobowiązany będzie również do przedkładania Zamawiającemu innych informacji nt. odbioru, unieszkodliwiania i segregacji odpadów, jeśli w trakcie realizacji zamówienia na Zamawiającego nałożony zostanie obowiązek sporządzania innych sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami. Dotyczy to tylko informacji w posiadaniu, których będzie Wykonawca, a nie Zamawiający.
d) Wykonawca zobowiązany będzie do przedkładania Zamawiającemu informacji, o jakich mowa w pkt. B.1. lit. m opisu przedmiotu zamówienia.
e) Wykonawca zobowiązany będzie do przedkładania Zamawiającemu najpóźniej wraz z fakturą za dany okres rozliczeniowy raportów wagowych zawierających wyszczególnienie miejsca odbioru odpadów oraz ilości i rodzaju odebranych odpadów ( zgodnie z obowiązująca klasyfikacją odpadów), na których znajdować się winna adnotacja, że odpady pochodzą z terenu Gminy Szczucin w rozbiciu na teren wiejski i teren miejski.
f) Wykonawca zobowiązany będzie do przekazywania Zamawiającemu kart przekazania odpadów selektywnie zebranych zgodnie z obowiązującymi wzorami, o jakich mowa w rozporządzeniu Ministra Środowiska z 8 grudnia 2010 r. w sprawie wzorów stosowanych na potrzeby ewidencji i odpadów, rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010 r. w sprawie zakresu informacji oraz wzorów formularzy służących do sporządzania i przekazywania zbiorczych zestawień danych o odpadach z obszarów wiejskich i oddzielnie dla terenu miasta.
C. Wykaz urządzeń do gromadzenia odpadów.
1. Urządzenia do gromadzenia odpadów:
Do zbierania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych mogą być stosowane pojemniki o pojemności: 120 l., 240 l., 360 l., 1100 l. Każda nieruchomość musi być wyposażona w co najmniej 1 pojemnik o pojemności minimum 120 l. na zmieszane odpady komunalne. Do zbierania odpadów innych niż zmieszane mogą być stosowane worki oznakowane lub pojemniki. Każda nieruchomość musi być wyposażona w komplet worków lub pojemników do selektywnego zbierania odpadów.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 170056

Data publikacji: 2013-04-29

Nazwa: Gmina Szczucin

Ulica: ul. Wolności 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Szczucin

Kod pocztowy: 33-230

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 014 6436278

Numer faxu: (014) 643 64 90

Adres strony internetowej: www.szczucin.pl

Regon: 85166077203113

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych
od właścicieli zamieszkałych nieruchomości
z terenu Gminy Szczucin

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Szczucin. Zakres zamówienia dotyczy wszystkich zamieszkałych nieruchomości z terenu Gminy Szczucin.
A. Ogólna charakterystyka Gminy Szczucin w kontekście odbioru i zagospodarowania odpadów.
1. Liczba mieszkańców zameldowanych na terenie Gminy Szczucin wynosi około 13 500.
2. Na terenie Gminy Szczucin jest ok. 3 000 nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców.
3. Powierzchnia gminy - 11938,68 ha
W Gminie Szczucin w minionych latach zebrano następujące ilości odpadów komunalnych przy 2 454 podpisanych umowach na odbiór:
Rok 2011- ilości podane są w Mg
Kod odpadu 150101 - opakowania z papieru - 18,8
Kod odpadu 150102- opakowania z tworzyw sztucznych- 70,2
Kod odpadu 150107- opakowania ze szkła - 62,2
Kod odpadu 200301- zmieszane odpady komunalne - 1 032
RAZEM: 1 183,2
Rok 2012-ilości podane są w Mg
Kod odpadu 150101 - opakowania z papieru - 45,1
Kod odpadu 150102- opakowania z tworzyw sztucznych - 57,4
Kod odpadu 150107- opakowania ze szkła - 62,4
Kod odpadu 200301- zmieszane odpady komunalne - 979.5
RAZEM: 1 148,4

4. Na koniec grudnia 2012 roku zawartych umów na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Szczucin miało 2 454 właścicieli nieruchomości.

B. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

1. Wymogi dotyczące przekazywania odpadów:
a) Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania w trakcie realizacji zamówienia przepisów prawa.
b) Wykonawca podczas realizacji zamówienia zapewni osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z art. 3 ust. 2 pkt.7, art. 3b i art. 3c ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( Dz. U. z 2012 r., poz. 391), rozporządzeniem Ministra Środowiska z 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych, rozporządzeniem Ministra Środowiska z 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów, Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego, z 2012 r.
c) Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia i ustawienia na terenie nieruchomości, bez dodatkowej opłaty od właściciela nieruchomości, pojemnika na odpady o minimalnej pojemności 120 l na czas realizacji przedmiotowego zamówienia oraz worki do zbiórki odpadów zbieranych w sposób selektywny. Wykonawca dostarczy pojemniki i worki nie później niż do 1 lipca 2013 r. Urządzenia do gromadzenia odpadów (pojemniki) zostaną ustawione przez Wykonawcę w miejscach wskazanych przez właściciela nieruchomości. Wykonawca odbiera odpady z pojemników i worków ustawionych w miejscach wskazanych z właścicielami nieruchomości.
d) W trakcie realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie do wyposażenia nieruchomości w odpowiednie pojemniki zgodnie ze zgłoszeniem Zamawiającego. Dostarczenie i ustawienie pojemników na teren wskazanych nieruchomości nastąpi w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia przez Zamawiającego. Dotyczy to sytuacji zmiany ilości pojemników na danej nieruchomości, bądź nowych nieruchomości, jeżeli pojawią się w trakcie realizacji zamówienia.
e) Wykonawca otrzyma od Zamawiającego szczegółowy wykaz właścicieli nieruchomości, z których odbierane będą stałe odpady komunalne.
f) Jeśli podczas odbierania odpadów dojdzie do uszkodzenia lub zniszczenia z winy Wykonawcy pojemników, Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia zobowiązany będzie do dodatkowego dostarczenia pojemników na swój koszt.
g) Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich spowodowane w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
h) Wykonawca zobowiązany będzie także do zebrania odpadów leżących obok altanek śmietnikowych i pojemników, jeśli będzie to wynikiem jego działania.
i) Wykonawca zobowiązany będzie w ramach umowy do przygotowania kalendarza z harmonogramami odbioru odpadów oraz do jego dystrybucji wśród właścicieli nieruchomości. Wykonawca zobowiązany będzie również do dystrybucji wśród właścicieli nieruchomości innych dokumentów związanych z Systemem Gospodarki Odpadami o ile nie będą one wymagały potwierdzenia odbioru.
j) Wykonawca zobowiązany będzie do świadczenia usług dodatkowych w zakresie odbioru odpadów. Usługi dodatkowe to odbiór na wniosek właściciela z terenu nieruchomości odpadów budowlanych, o których mowa w Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Szczucin, nieujętych w przedmiocie zamówienia, odpadów problemowych oraz odbioru dodatkowych ilości mebli i innych odpadów wielkogabarytowych z miejsca wyznaczonego przez właściciela nieruchomości. Usługi dodatkowe obejmują również odbiór odpadów, o których mowa w Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Szczucin - poza ustalonym harmonogramem odbioru. Za wywóz tych odpadów zapłaci właściciel nieruchomości, z której odbierane będą odpady. Cena ofertowa za realizację przedmiotu zamówienia nie obejmuje świadczenia usług dodatkowych.
k) Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć i ustawić w wyznaczonych przez Zamawiającego aptekach pojemniki do selektywnego zbierania przeterminowanych leków.
l) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia nie będzie mógł mieszać selektywnie zebranych odpadów komunalnych z niesegregowanymi (zmieszanymi) odpadami komunalnymi.
m) Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku w zakresie segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. Wykonawca zobowiązany będzie w terminie 2 dni roboczych od dnia zaistnienia opisanej sytuacji do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o niewywiązaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez właściciela nieruchomości. Do informacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć protokół z zaistnienia takiego zdarzenia. Z dokumentacji musi jednoznacznie wynikać, jakiej dotyczy nieruchomości, w jakim dniu i o jakiej godzinie doszło do ustalenia ww. zdarzenia i na czym polega nie wywiązywanie się właściciela nieruchomości z obowiązku segregacji odpadów.
n) Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia odpadów na własny koszt do instalacji przewidzianej do zastępczej obsługi w przypadku awarii regionalnej instalacji.
o) Wykonawca zobowiązany jest do zorganizowania i prowadzenia punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego na terenie Gminy Szczucin.

PSZOK powinien być zlokalizowany na terenie z dogodnym dostępem i dojazdem dla wszystkich mieszkańców gminy.
Wykonawca PSZOK winien uruchomić najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy,
PSZOK winien stanowić teren zamknięty, ogrodzony i oświetlony o powierzchni minimalnej 1000 m2, posiadać nieprzepuszczalną utwardzoną powierzchnię z odprowadzeniem wód opadowych do kanalizacji sanitarnej lub deszczowej po podczyszczeniu w separatorze. Obiekt musi posiadać pomieszczenie socjalne dla obsługi oraz miejsca przeznaczone do magazynowania odpadów segregowanych w tym odpadów problemowych (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, świetlówki, przeterminowane lekarstwa, baterie, zużyte oleje samochodowe i jadalne itp.)
PSZOK czynny będzie minimum 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.
PSZOK winien być wyposażony w kontenery i pojemniki na poszczególne rodzaje odpadów znajdujące się pod zadaszeniem.
p) Wykonawca uruchomi na terenie Gminy Szczucin Biuro Obsługi Klienta (BOK), w którym będą udzielane wszelkie informacje dotyczące systemu gospodarowania odpadami komunalnymi (m.in. harmonogramu wywozu odpadów, sposobu świadczenia usług przez PSZOK i innych) oraz przyjmowane wszelkie zgłoszenia i uwagi właścicieli nieruchomości. BOK winno być czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

2. Instalacja do jakiej mogą trafić odpady:
Odpady zebrane od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Szczucin Wykonawca zobowiązany będzie zagospodarować (odbiór, transport, poddanie odzyskowi lub unieszkodliwianiu) zgodnie z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami. W przypadku frakcji odpadów selektywnie zebranych w ramach zagospodarowania odpadów, Wykonawca zobowiązany będzie do ich przekazania do instalacji odzysku unieszkodliwiana, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 7 ustawy z 27 kwietnia 2001 r. o odpadach.

3. Rodzaj i częstotliwość odbioru stałych odpadów komunalnych odbieranych selektywnie:

Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne ( kod 200301).
Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne zbierane będą do pojemników ustawionych w miejscach wskazanych przez właściciela nieruchomości (altanki śmietnikowe i wyznaczone miejsca na pojemniki).
Wykonawca odbiera od właścicieli nieruchomości zamieszkałych każdą ilość niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych.
1) W zabudowie jednorodzinnej, w zabudowie wielolokalowej w której nie jest sprawowany zarząd nieruchomością wspólną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 24 czerwca 1994r. o własności lokali oraz w pozostałych nieruchomościach ;
Częstotliwość wywozu przez Wykonawcę niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych -co 4 tygodnie
2) W zabudowie wielolokalowej:
Częstotliwość wywozu przez Wykonawcę niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych -co 2 tygodnie

Selektywnie zbierane odpady komunalne
W zabudowie jednorodzinnej, w zabudowie wielolokalowej w której nie jest sprawowany zarząd nieruchomością wspólną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 24 czerwca 1994r. o własności lokali oraz w pozostałych nieruchomościach:
Selektywna zbiórka odpadów komunalnych na terenie zabudowy budynkami odbywać się będzie do worków, o jakich mowa w pkt. C.1. opisu przedmiotu zamówienia.
Częstotliwość odbierania przez Wykonawcę tych odpadów będzie raz na 4 tygodnie.

W zabudowie wielolokalowej:
Selektywna zbiórka odpadów komunalnych w zabudowie wielorodzinnej odbywać się będzie do pojemników, o jakich mowa w pkt. C.1 opisu przedmiotu zamówienia. Pojemniki do zbiórki odpadów muszą posiadać oznaczenie określające rodzaj odpadu gromadzonego w pojemniku.
Częstotliwość odbierania przez Wykonawcę tych odpadów będzie raz na 2 tygodnie.

Częstotliwość odbierania pozostałych selektywnie zbieranych odpadów od właścicieli wszystkich nieruchomości.
- przeterminowane leki (kod 200132) -w wyznaczonych aptekach - w godzinach ich pracy. Do zadań Wykonawcy będzie należało odebranie tych odpadów z aptek oraz podstawienie pojemników do zbierania. Wykonawca zobowiązany będzie monitorować stan zapełnienia pojemników i odbierać odpady w takiej częstotliwości, aby nie powodowało to przepełnienia tych pojemników.
- baterie (kod 200133) - we wskazanych punktach użyteczności publicznej, gdzie znajdować się będą pojemniki do zbierania odpadów - w godzinach ich pracy. Wykonawca zobowiązany będzie monitorować stan zapełnienia pojemników i odbierać odpady w takiej częstotliwości, aby nie powodowało to przepełnienia tych pojemników.
- meble i odpady wielkogabarytowe (kod 200307)- w formie wystawek odbierane będą raz w roku przez przedsiębiorcę odbierającego od właścicieli nieruchomości odpady komunalne, w terminie określonym przez Zamawiającego;

4. Standardy sanitarne dotyczące wykonywania zamówienia:
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia uwzględniając zapisy ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach, rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie wymagań odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi, Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Szczucin.

5. Obowiązki dotyczące prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją zamówienia:
a) Wykonawca jest zobowiązany do przedkładania Zamawiającemu raportów kwartalnych zawierających informacje o ilości i rodzaju pojemników znajdujących się na nieruchomościach, które obsługuje Wykonawca. Ponadto, Wykonawca zobowiązany będzie sporządzić i przekazać Zamawiającemu imienny wykaz zmian w ilości i rodzaju pojemników, które nastąpiły w danym kwartale.
b) Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczania Zamawiającemu w wersji papierowej i elektronicznej sprawozdań kwartalnych o jakich mowa w art. 9 n ustawy o Utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Sprawozdania powinny być sporządzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z 15 maja 2012 r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami, a w przypadku zmiany rozporządzenia, zgodnie z obowiązującymi wzorami druków.
c) W celu umożliwienia sporządzenia przez Zamawiającego rocznego sprawozdania z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi, o którym mowa w art. 9q ustawy, Wykonawca zobowiązany będzie przekazać Zamawiającemu niezbędne informacje umożliwiające sporządzenie sprawozdania. Wykonawca zobowiązany będzie również do przedkładania Zamawiającemu innych informacji nt. odbioru, unieszkodliwiania i segregacji odpadów, jeśli w trakcie realizacji zamówienia na Zamawiającego nałożony zostanie obowiązek sporządzania innych sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami. Dotyczy to tylko informacji w posiadaniu, których będzie Wykonawca, a nie Zamawiający.
d) Wykonawca zobowiązany będzie do przedkładania Zamawiającemu informacji, o jakich mowa w pkt. B.1. lit. m opisu przedmiotu zamówienia.
e) Wykonawca zobowiązany będzie do przedkładania Zamawiającemu najpóźniej wraz z fakturą za dany okres rozliczeniowy raportów wagowych zawierających wyszczególnienie miejsca odbioru odpadów oraz ilości i rodzaju odebranych odpadów ( zgodnie z obowiązująca klasyfikacją odpadów), na których znajdować się winna adnotacja, że odpady pochodzą z terenu Gminy Szczucin w rozbiciu na teren wiejski i teren miejski.
f) Wykonawca zobowiązany będzie do przekazywania Zamawiającemu kart przekazania odpadów selektywnie zebranych zgodnie z obowiązującymi wzorami, o jakich mowa w rozporządzeniu Ministra Środowiska z 8 grudnia 2010 r. w sprawie wzorów stosowanych na potrzeby ewidencji i odpadów, rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010 r. w sprawie zakresu informacji oraz wzorów formularzy służących do sporządzania i przekazywania zbiorczych zestawień danych o odpadach z obszarów wiejskich i oddzielnie dla terenu miasta.
C. Wykaz urządzeń do gromadzenia odpadów.
1. Urządzenia do gromadzenia odpadów:
Do zbierania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych mogą być stosowane pojemniki o pojemności: 120 l., 240 l., 360 l., 1100 l. Każda nieruchomość musi być wyposażona w co najmniej 1 pojemnik o pojemności minimum 120 l. na zmieszane odpady komunalne. Do zbierania odpadów innych niż zmieszane mogą być stosowane worki oznakowane lub pojemniki. Każda nieruchomość musi być wyposażona w komplet worków lub pojemników do selektywnego zbierania odpadów.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2014

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie, że na dzień składania ofert spełnia warunki dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności związanej z wykonaniem przedmiotu zamówienia;

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie, że na dzień składania ofert spełnia warunki dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia;

Potencjał techniczny:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie, że na dzień składania ofert spełnia warunki dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie, że na dzień składania ofert spełnia warunki dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie, że na dzień składania ofert spełnia warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej do wykonania zamówienia;

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. W przypadku oferty składanej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu składa każdy z Wykonawców oddzielnie.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie:
- ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania,
- zobowiązani są ustanowić Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Przyjmuje się, że pełnomocnictwo do podpisania oferty obejmuje pełnomocnictwo do poświadczenia za zgodność z oryginałem wszystkich dokumentów;
- pełnomocnictwo musi wynikać z umowy lub z innej czynności prawnej, mieć formę pisemną; fakt ustanowienia Pełnomocnika musi wynikać z załączonych do oferty dokumentów, wszelka korespondencja prowadzona będzie z Pełnomocnikiem;
3. Do oferty należy dołączyć dokumenty wykazanie w sekcjach III.4.1), III.4.2), III.4.3.1), III.4.4) niniejszego ogłoszenia (wskazane w dziale VI SIWZ) oraz załączniki:
- Formularz oferty wypełniony i podpisany przez wykonawcę - wg zał. nr 1 do SIWZ,
- Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 Prawa zamówień publicznych - wg zał. nr 2 do SIWZ,
- Informacja o podwykonawcach - wg zał. 3 do SIWZ,
- Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia z art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych - wg zał. 4 do SIWZ,
- Dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień/pełnomocnictw osób składających ofertę, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub z przedstawionych dokumentów rejestrowych.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień umowy w następujących przypadkach:
- zmiany w strukturze organizacyjnej Wykonawcy lub Zamawiającego, dotyczące określonych w umowie nazw, adresów. Strony niezwłocznie poinformują się pisemnie o tych zmianach,
- zmiany osób reprezentujących strony; Strony niezwłocznie poinformują się pisemnie o tych zmianach,
- na wniosek Zamawiającego możliwe jest zwiększenie lub zmniejszenie ilości punktów odbioru odpadów, zmiana nie może przekroczyć 3 procent zamówienia,
- z przyczyn formalno-prawnych zamawiający dopuszcza zmianę terminu rozpoczęcia wykonania zamówienia z zastrzeżeniem granicznego terminu wykonania zamówienia do 31.12.2013 r.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.szczucin.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
W siedzibie Zamawiającego - Urząd Miasta i Gminy Szczucin, 33-230 Szczucin, ul. Wolności 3, w pok. 27

Data składania wniosków, ofert: 15/05/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Ofertę należy złożyć do dnia 15.05.2013 r. do godz. 9:00 w siedzibie Zamawiającego - Urząd Miasta i Gminy Szczucin, 33-230 Szczucin, ul. Wolności 3, w Sekretariacie

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
900000007 (Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905000002 (Usługi związane z odpadami)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
905140003 (Usługi recyklingu odpadów)

Podobne przetargi

349110 / 2010-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sucha Beskidzka - Sucha Beskidzka (małopolskie)
CPV: 900000007 (Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne)
Prowadzenie zimowego utrzymania na drogach o dużym spadku będących w zarządzie Gminy Sucha Beskidzka w okresie zimy 2010/2011

244996 / 2013-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Poronin - Poronin (małopolskie)
CPV: 900000007 (Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Poronin.

46173 / 2009-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Nowy Sącz - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 900000007 (Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne)
Wykonanie prac z zakresu gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, polegających na uporządkowaniu terenów wzdłuż poboczy dróg oraz konserwacji systemu odwadniającego osuwiska Falkowa

351166 / 2014-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Słaboszów - Słaboszów (małopolskie)
CPV: 900000007 (Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne)
0dbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Słaboszów.

207668 / 2013-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Polanka Wielka - Polanka Wielka (małopolskie)
CPV: 900000007 (Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne)
Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Polanka Wielka, na których zamieszkują mieszkańcy, w okresie od 1 lipca 2013 roku do 31 grudnia 2014 roku.

519374 / 2012-12-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Rytro - Rytro (małopolskie)
CPV: 900000007 (Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne)
Odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Rytro

350315 / 2008-12-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Usług Komunalnych - Nowy Wiśnicz (małopolskie)
CPV: 900000007 (Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne)
Usługi komunalne w zakresie zbierania i transportu odpadów stałych z terenu gminy Nowy Wiśnicz do miejsca skladowania i przerobu.

165792 / 2013-04-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lipnica Murowana - Lipnica Murowana (małopolskie)
CPV: 900000007 (Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Lipnica Murowana

53193 / 2009-03-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Krakowskie Centrum Rehabilitacji - Kraków (małopolskie)
CPV: 900000007 (Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne)
Przedmiotem zamówienia są usługi odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów o kodach 180102, 180103, 180109 oraz odbioru, transportu i składowania odpadów komunalnych z Krakowskiego Centrum Rehabilitacji.

75307 / 2012-04-02 - Podmiot prawa publicznego

Tatrzański Park Narodowy - Zakopane (małopolskie)
CPV: 900000007 (Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne)
najem i obsługa kabin WC na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego w terminie od 28.04.2012 do 28.03.2013 roku

475216 / 2013-11-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Rytro - Rytro (małopolskie)
CPV: 900000007 (Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne)
Odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Rytro

392280 / 2011-11-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kęty - Kęty (małopolskie)
CPV: 900000007 (Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne)
Odbiór posegregowanych odpadów z pojemników IGLOO rozmieszczonych na terenie Gminy Kęty i przekazanie do Stacji Segregacji na Składowisku Odpadów Komunalnych w Kętach w 2012 roku

113285 / 2013-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Nawojowa - Nawojowa (małopolskie)
CPV: 900000007 (Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne)
Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych niesegregowanych i segregowanych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Nawojowa

378606 / 2014-11-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Tomice - Tomice (małopolskie)
CPV: 900000007 (Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Tomice, pochodzących od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy.

70893 / 2013-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żabno - Żabno (małopolskie)
CPV: 900000007 (Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Żabno z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w sektorze II obejmującym miejscowości: : Żabno, Podlesie Dębowe, Odporyszów, Gorzyce, Otfinów, Kłyż, Nieciecza, Goruszów, Czyżów, Pierszyce, Janikowice, Siedliszowice, Pasieka Otfinowska