Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

70479 / 2014-04-01 - Inny: Fundacja / Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA (Warszawa)

Zakup usług polegających na zapewnieniu kompleksowej realizacji projektu: Wpływ procesu wędzenia na bezpieczeństwo żywności

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup usług polegających na zapewnieniu kompleksowej realizacji projektu: Wpływ procesu wędzenia na bezpieczeństwo żywności.

W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje Biuro Projektu, zwane dalej Biurem, koordynujące całość prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
W celu sprawnego funkcjonowania Biura Wykonawca zapewni:
a) zespół składający się z osób zapewniających prawidłową i terminową realizację usług,
b) minimum jeden numer telefonu stacjonarnego, numer telefonu komórkowego, numer faksu oraz adres mailowy i korespondencyjny,
c) organizację pracy, która umożliwi łatwy kontakt z przedstawicielami Biura Zamawiającemu i uczestnikom szkoleń. Czas odpowiedzi na zapytanie mailowe nie może przekroczyć dwóch dni roboczych.

Przedstawiciele Biura będą ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco dostarczać wszelkich informacji o realizacji przedmiotu zamówienia.

Podstawowe zadania Biura:

I. Kompleksowe przygotowanie i przeprowadzenie następujących szkoleń:
a) dwudziestu jednodniowych szkoleń dotyczących problemu nieprzekraczania przyszłych limitów zawartości benzo(a)pirenu i sumy czterech WWA (benzo(a)pirenu, benzo(a)antracenu, benzo(b)fluroantenu i chryzenu) w mięsie wędzonym i produktach mięsnych wędzonych, pt.: Wpływ procesu wędzenia wyrobów mięsnych oraz ryb i produktów rybołówstwa na bezpieczeństwo żywności - zgodnie z poniższymi wymaganiami:
1. wszystkie szkolenia zostaną przeprowadzone najpóźniej do dnia 31.08.2014 r.,
w dowolnie wybranej przez Wykonawcę miejscowości na terenie Polski.
2. ramowy program każdego ze szkoleń określa Załącznik nr 9 do SIWZ do wniosku, na podstawie którego Wykonawca przygotuje szczegółowy program szkolenia.
3. grupa uczestników każdego szkolenia będzie liczyć co najmniej 20 a maksymalnie 40 osób;
4. nabór uczestników zapewni Wykonawca. Uczestnikami szkolenie będą przedstawiciele podmiotów zajmujących się wędzeniem mięsa i produktów mięsnych oraz ryb i produktów rybołówstwa przy wykorzystaniu tradycyjnych metod wędzenia tj. przy wykorzystaniu drewna, w tym również podmioty prowadzące ww. działalność w ramach prowadzonej przez nie działalności marginalnej lokalnej i ograniczonej. Pierwszeństwo w naborze będą mieli przedstawiciele województw małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego.
6. Wykonawca zapewni niezbędną bazę szkoleniową: salę wykładową o pojemności dostosowanej do liczby uczestników każdego ze szkoleń, wraz z wyposażeniem (komputer, rzutnik multimedialny, ekran, tablica). Na sali widoczna będzie wizualizacja logotypów i sloganów określonych w Załączniku nr 10 do SIWZ.
7. Wykonawca zapewni, w miejscu realizacji każdego ze szkoleń, wyżywienie dla wszystkich uczestników każdego ze szkoleń oraz wykładowców, w formie dwudaniowego obiadu z napojem oraz serwisu kawowego składającego się z napojów zimnych i gorących, ciast i ciasteczek, uzupełnianego dwukrotnie w ciągu każdego dnia;
8. Wykonawca zapewni materiały biurowe dla wszystkich uczestników każdego
ze szkoleń:
teczka A4 oraz notatnik B5, co najmniej 25 stron, oznaczone logotypami i sloganami wymienionymi w Załączniku nr 10 do SIWZ
długopis metalowy, oznaczony logotypami wymienionymi w Załączniku nr 10 do SIWZ;
9. Wykonawca zapewni dla wszystkich uczestników każdego ze szkoleń materiały szkoleniowe w formie bindowanych kserokopii, minimum 12 stron A4, obejmujących zakres programowy przewidziany programem szkolenia zgodnie z Załącznikiem nr 9 do SIWZ, treści prezentowane przez każdego z wykładowców podczas szkolenia zgodnie z jego tematyką (np.: prezentowanych podczas szkolenia prezentacji multimedialnych i lub konspektów zajęć).

Wszelkie materiały szkoleniowe, będące przedmiotem niniejszego zamówienia muszą zawierać na pierwszej stronie okładki stałą wizualizację logotypów i sloganów wskazanych w Załączniku nr 10 do SIWZ.
Materiały szkoleniowe muszą zostać dostarczone wszystkim uczestnikom szkoleń, w liczbie odpowiadającej ilości uczestników poszczególnych szkoleń, najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia, na potrzeby którego dany materiał został przygotowywany.

W szkoleniach opisanych w niniejszym punkcie weźmie udział maksymalnie 800osób.

b) czterech dwudniowych szkoleń z częścią warsztatową obejmującą prezentację procesu technologicznego produkcji wyrobów mięsnych wędzonych w komorze wędzarniczo-parzelniczej i wędzarni tradycyjnej pt. Warsztaty tematyczne w zakładzie prowadzącym przetwórstwo mięsa - proces technologiczny produkcji wyrobów mięsnych wędzonych - zgodnie z poniższymi wymaganiami:
1. wszystkie szkolenia zostaną przeprowadzone najpóźniej do dnia 31.08.2014r,
w dowolnie wybranej przez Wykonawcę miejscowości na terenie Polski;
2. ramowy program szkoleń określa Załącznik nr 11 do SIWZ, na podstawie którego Wykonawca przygotuje szczegółowy program szkolenia.
3. grupa uczestników każdego ze szkoleń będzie liczyła co najmniej 20 a maksymalnie 40 uczestników;
4. nabór uczestników zapewni Wykonawca. Uczestnikami szkolenie będą przedstawiciele podmiotów zajmujących się wędzeniem mięsa i produktów mięsnych przy wykorzystaniu tradycyjnych metod wędzenia tj. przy wykorzystaniu drewna, w tym również podmioty prowadzące ww. działalność w ramach prowadzonej przez nie działalności marginalnej lokalnej i ograniczonej.
6. Wykonawca zapewni niezbędną bazę szkoleniową: salę wykładową o pojemności dostosowanej do liczby uczestników każdego ze szkoleń, wraz z wyposażeniem (komputer, rzutnik multimedialny, ekran, tablica). Na sali widoczna będzie wizualizacja zgodna Załącznikiem nr 10 do SIWZ;
Wykonawca zapewni zakwaterowanie dla wszystkich uczestników każdego ze szkoleń oraz wykładowców w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem oraz z dostępem do Internetu, 1 osobowych lub 2 osobowych, w odległości nie większej niż 0,5 km od miejsca odbywania się szkoleń. W przypadku gdy miejsce zakwaterowanie będzie znajdowało się w odległości większej Wykonawca zapewni transport dla wszystkich uczestników i wykładowców. Miejsce zakwaterowania nie może być położone w odległości większej niż 20 km od miejsca odbywania się szkoleń.
Wykonawca zapewni wyżywienie dla wszystkich uczestników każdego ze szkoleń oraz wykładowców (w miejscu realizacji szkoleń), tj.: 2 śniadania kontynentalne, 2 obiady dwudaniowe z napojem, 1 kolację oraz serwis kawowy całodzienny, uzupełniany dwukrotnie w ciągu dnia.
Wykonawca zapewni materiały biurowe dla wszystkich uczestników każdego
ze szkoleń:
teczka A4 oraz notatnik B5, co najmniej 25 stron, oznaczone logotypami i sloganami wymienionymi w Załączniku nr 10 do SIWZ
długopis metalowy, oznaczony logotypami wymienionymi w Załączniku nr 10 do SIWZ do Wniosku;
Wykonawca zapewni dla wszystkich uczestników szkoleń dwudniowych materiały szkoleniowe ; w formie bindowanych kserokopii, min. 10 stron formatu A4, obejmujących zakres programowy przewidziany programem szkolenia zgodnie z Załącznikiem nr 11 do SIWZ, tj: treści prezentowane przez każdego z wykładowców podczas szkolenia, zgodnie z jego tematyką ( np.: wydruki prezentowanych podczas szkolenia prezentacji multimedialnych, i lub konspektów zajęć)
Wszelkie materiały szkoleniowe, będące przedmiotem niniejszego zamówienia muszą zawierać na pierwszej stronie okładki stałą wizualizację logotypów i sloganów wskazanych w Załączniku nr 10 do SIWZ.
Materiały szkoleniowe muszą zostać dostarczone wszystkim uczestnikom szkoleń, w liczbie odpowiadającej ilości uczestników poszczególnych szkoleń, najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia, na potrzeby którego dany materiał został przygotowywany.

Wykonawca zapewni wszelkie materiały, narzędzia, maszyny, urządzenia (wraz z osobą do ich fachowej obsługi) oraz surowce niezbędne do realizacji programu szkolenia w zakresie części praktycznej (warsztatów). Warsztaty, muszą zostać przeprowadzone w zakładzie zatwierdzonym lub zarejestrowanym (prowadzącym działalność marginalną lokalną i ograniczoną) przez powiatowego lekarza weterynarii do prowadzenia produkcji mięsa i produktów mięsnych wędzonych. Podczas warsztatów należy przeprowadzić proces produkcji mięsnych wyrobów gotowych, przede wszystkim proces wędzenia wędlin. Wyposażenie zakładu umożliwia przeprowadzenie procesu obróbki termicznej wyrobów z mięsa w komorze wędzarniczej.
Wykonawca zapewni uczestnikom szkoleń możliwość skorzystania z konsultacji merytorycznych w zakresie obejmującym tematykę prowadzonych szkoleń.

W szkoleniach opisanych w niniejszym punkcie weźmie udział maksymalnie 150 osób.

Wszystkie szkolenia opisane w punkcie I a i I b zostaną przeprowadzone do 31 sierpnia 2014 r.

Uwaga:
Wykonawca poda w ofercie adres, pod którym przeprowadzi część praktyczną szkolenia (warsztaty).

Wszelkie materiały elektroniczne i drukowane prezentowane w związku
z przedmiotem niniejszego zamówienia muszą zawierać stałą wizualizację logotypów
i sloganów wskazanych w Załączniku nr 10 do SIWZ.

II. Opracowanie, skład, łamanie, korekta, druk broszury informacyjnej: Poradnik dobrego wędzenia

W ramach tego zadania Wykonawca zapewni:

Opracowanie i druk broszury informacyjnej Poradnik dobrego wędzenia prezentującej zagadnienia dotyczące zanieczyszczenia wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi (WWA) żywności, w szczególności takiej jak wędzone mięso i produkty mięsne, a także wędzone ryby i produkty rybołówstwa. W broszurze tej wskazane zostaną dobre praktyki dotyczące wędzenia żywności pochodzenia zwierzęcego, które w szczególności odnosiłyby się do tradycyjnych technik wędzenia, tj. przy wykorzystaniu drewna. Wskazane praktyki powinny zapewnić możliwie najniższy do osiągnięcia poziom zanieczyszczeń WWA, który nie będzie przekraczał norm ustawowych.
Format A5, objętość minimum 40 stron, druk w nakładzie 2000 sztuk, oprawiona, wydrukowana metodą offsetową, zawierająca elementy graficzne w pełnym kolorze, za stroną tytułową i okładką w pełnym kolorze.

Broszura na okładce opatrzona zostanie stałą wizualizacją logotypów i sloganów wskazanych w Załączniku nr 10 do SIWZ.

Broszura swoim zakresem musi obejmować przynajmniej zagadnienia poruszone podczas zajęć teoretycznych i praktycznych określonych w Załącznikach 9 i 11 do SIWZ, ponadto raport z badania opisanego w punkcie III.

Broszurę w wersji elektronicznej Wykonawca najpóźniej na 14 dni przed wydrukowaniem przekaże do akceptacji Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo zgłaszania uwag do broszury.
Wykonawca dokona dystrybucji publikacji zgodnie z listą dystrybucyjną stanowiącą załącznik nr 12 do SIWZ.

Termin realizacji tej części zamówienia: do dnia 30.09.2014 r.

III. Przeprowadzenie badań laboratoryjnych mięsa i produktów mięsnych wędzonych oraz ryb i produktów rybołóstwa wędzonych pochodzących z co najmniej 50 zakładów przetwórczych realizujących proces wędzenia w sposób tradycyjny, tj. przy wykorzystaniu drewna

1. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia realizacji badań zgodnie z poniższymi celami:
a) przekazanie rzetelnej informacji dotyczącej oceny problemu występowania i powstawania wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w czasie wędzenia i mogącym z tego wynikać problemom nieosiągania przyszłych limitów zawartości benzo(a)pirenu i sumy 4 WWA tj. benzo(a)piren, benzo(a)antracen, benzo(b)fluoranten i chryzen w produktach mięsnych wędzonych tradycyjnie, zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 835 2011 z dnia 19 sierpnia 2011 r. zmieniającym rozporządzenie (WE) nr 1881 2006 odnośnie do najwyższych dopuszczalnych poziomów wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w środkach spożywczych (Dz. Urz. UE L 215 z 20.08.2011, str. 4.
2. Wykonawca zapewni przeprowadzenie badań laboratoryjnych wyrobów wędzonych na podstawie co najmniej 150 próbek pochodzących z co najmniej 50 zakładów przetwórczych realizujących proces wędzenia w sposób tradycyjny, tj.: przy wykorzystaniu drewna w wędzarniach zlokalizowanych na terenie całej Polski. W każdym zakładzie pobrane zostaną co najmniej trzy próbki z różnego rodzaju wyrobów wędzonych. W wyżej wymienionym zakresie projekt obejmie swoim zasięgiem dwie grupy zakładów, tj.
a) posiadających technologię wędzenia - z usytuowaniem paleniska w komorze wędzarniczej (wędzenie bezpośrednie), produkujących mięso i produkty mięsne wędzone lub ryby i produkty rybołówstwa wędzone, w szczególności produkty zarejestrowanych w europejskich systemach jakości żywności: Chronione Oznaczenia Geograficzne, Gwarantowane Tradycyjne Specjalności oraz krajowych Jakość Tradycja - maksymalnie 20 proc. próbek.
b) posiadających technologię wędzenia - z usytuowaniem paleniska poza komorą wędzarniczą z kanałem dymowym (wędzenie pośrednie), produkujących mięso i produkty mięsne wędzone lub ryby i produkty rybołówstwa wędzone, w szczególnościprodukty zarejestrowane w europejskich systemach jakości żywności: Chronione Oznaczenia Geograficzne, Gwarantowane Tradycyjne Specjalności oraz krajowych Jakość Tradycja.
3. Wykonawca zagwarantuje wykonanie badań w laboratoriach posiadających akredytację co do metod badania WWA w żywności pochodzenia zwierzęcego.
4. Próbki do badania zostaną pobrane i przekazane zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Komisji Europejskiej (WE) nr 836 2011 z dnia 19 sierpnia 2011 r. zmieniające rozporządzenie Komisji (WE) nr 333 2007 ustanawiające metody pobierania próbek i metody analiz do celów urzędowej kontroli poziomów ołowiu, kadmu, rtęci, cyny nieorganicznej, 3MCPD i benzo(a)pirenu w środkach spożywczych, obowiązującymi w tym zakresie zakłady przetwórcze wymienione w punkcie III, pkt. 2.
a) Opisy próbek do badań będą zawierały:
opis produktu: nazwa i rodzaj produktu (kiełbasa, wędzonka itp.), waga elementu wędzonego w kg, rodzaj osłonki (naturalna, sztuczna np. białkowa, bez osłonki),
metodę wędzenia zastosowaną podczas wędzenia danego produktu: pośrednia (dymogenerator żarowy, dymogenerator z paleniskiem tradycyjnym), bezpośrednia (palenisko tradycyjne bezpośrednio pod wędzonym produktem), inna (opisać jaka)
możliwe do określenia parametry procesu wędzenia: czas wędzenia, rodzaj drewna (gatunek, polana, szczapy, trociny), temperatura dymu w komorze (st. C) (ewentualnie określenie czy wędzenie było ciepłe czy zimne), wilgotność (proc.).

Badanie będzie opierało się o przedstawione parametry:
a) Próbki zostaną zbadane zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Komisji Europejskiej (WE) nr 836 2011 z dnia 19 sierpnia 2011 r. zmieniające rozporządzenie Komisji (WE) nr 333 2007 ustanawiające metody pobierania próbek i metody analiz do celów urzędowej kontroli poziomów ołowiu, kadmu, rtęci, cyny nieorganicznej, 3-MCPD i benzo[a[pirenu w środkach spożywczych
b) Badana cecha: Zawartość wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych: benz(a)antracenu, benzo(b)fluorantenu, benzo(a)pirenu, chryzenu. Metoda chromatografii gazowej ze spektrometrią mas (GC-MS).
c) Badane obiekty grupa obiektów: Próbki w mięsie wędzonym i produktach mięsnych wędzonych oraz rybach i produktach rybołówstwa wędzonych.
5. Wykonawca zobowiązuje się do zaprezentowania wyników badań w postaci opracowanego raportu z badań i informacji o parametrach wędzenia mających wpływ na powstawanie WWA w procesie wędzenia. Raport będzie zawierał ponadto informację o sposobie realizacji badania oraz wnioski z badań w kontekście wymagań zawartych w rozporządzeniu Komisji (UE) nr 835 2011 z dnia 19 sierpnia 2011 r. zmieniającym rozporządzenie (WE) nr 1881 2006 odnośnie do najwyższych dopuszczalnych poziomów wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w środkach spożywczych (Dz. Urz. UE L 215 z 20.08.2011, str. 4) Ponadto w raporcie zostaną uwzględnione informacje wskazane w punkcie 4a) opisy próbek do badań. Raport ten zostanie opublikowany w planowanej w ramach projektu broszurze Poradnik dobrego wędzenia.
6. Koszty wykonania badań pokrywa Wykonawca
7. Termin realizacji badania.
Termin realizacji całości tej części zamówienia: do 30 września 2014 roku, przy czym 50 proc. próbek zostanie przebadanych do dnia 31 sierpnia 2014 r.

IV. Wykonawca przekaże Zamawiającemu do zamieszczenia na portalu KSOW:
najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem pierwszego ze szkoleń, zaproszenie do udziału w szkoleniach, zawierające informacje o tematyce szkoleń, miejsce i czas szkoleń, szczegółowy program szkolenia z godzinami rozpoczęcia poszczególnych zajęć, informacje o możliwości zgłaszania się do udziału w szkoleniu;
najpóźniej 4 dni od zakończenia realizacji całości projektu, informację podsumowującą realizację projektu, zawierającą podsumowanie szkoleń, informację o badaniach, elektroniczną wersję materiałów szkoleniowych i broszury oraz min. 20 zdjęć.

V. Dla prawidłowej realizacji projektu Wykonawca zapewni ekspertów niezbędnych do realizacji projektu w liczbie co najmniej:

a) jedna osoba, z tytułem co najmniej magistra lub inżyniera oraz doświadczeniem w opracowaniu co najmniej 2 metodyk szkoleń w zakresie przetwórstwa żywności pochodzenia zwierzęcego;
b) dwie osoby z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim lub inżynieryjnym oraz doświadczeniem w prowadzeniu co najmniej 5 szkoleń dotyczących przetwórstwa produktów pochodzenia zwierzęcego;
c) jedną osobą, posiadającą co najmniej tytuł doktora, która jest autorem lub współautorem co najmniej trzech opracowań dotyczących wymagań prawnych, higienicznych i technologicznych w zakresie przetwórstwa produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym procesu wędzenia;
d) dwie osoby posiadające doświadczenie w prowadzeniu warsztatów z obsługi linii technologicznej z możliwością prowadzenia obróbki cieplnej w procesie wędzenia tradycyjnego, w wymiarze co najmniej 20 godzin szkoleniowych, oraz posiadające aktualne badania epidemiologiczne do pracy z żywnością.
Eksperci będą odpowiedzialni za: opracowanie materiałów szkoleniowych, opracowanie broszury informacyjnej, opracowanie raportu z badań oraz prowadzenie wykładów i warsztatów.


Pozostałe warunki dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 13 do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 70479

Data publikacji: 2014-04-01

Nazwa: Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA

Ulica: ul. Wspólna 30

Numer domu: 30

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-930

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 623 19 23

Numer faxu: 22 623 19 09

Adres strony internetowej: www.fapa.com.pl

Regon: 01156286700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Fundacja

Inny rodzaj zamawiającego: Fundacja

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zakup usług polegających na zapewnieniu kompleksowej realizacji projektu: Wpływ procesu wędzenia na bezpieczeństwo żywności

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zakup usług polegających na zapewnieniu kompleksowej realizacji projektu: Wpływ procesu wędzenia na bezpieczeństwo żywności.

W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje Biuro Projektu, zwane dalej Biurem, koordynujące całość prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
W celu sprawnego funkcjonowania Biura Wykonawca zapewni:
a) zespół składający się z osób zapewniających prawidłową i terminową realizację usług,
b) minimum jeden numer telefonu stacjonarnego, numer telefonu komórkowego, numer faksu oraz adres mailowy i korespondencyjny,
c) organizację pracy, która umożliwi łatwy kontakt z przedstawicielami Biura Zamawiającemu i uczestnikom szkoleń. Czas odpowiedzi na zapytanie mailowe nie może przekroczyć dwóch dni roboczych.

Przedstawiciele Biura będą ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco dostarczać wszelkich informacji o realizacji przedmiotu zamówienia.

Podstawowe zadania Biura:

I. Kompleksowe przygotowanie i przeprowadzenie następujących szkoleń:
a) dwudziestu jednodniowych szkoleń dotyczących problemu nieprzekraczania przyszłych limitów zawartości benzo(a)pirenu i sumy czterech WWA (benzo(a)pirenu, benzo(a)antracenu, benzo(b)fluroantenu i chryzenu) w mięsie wędzonym i produktach mięsnych wędzonych, pt.: Wpływ procesu wędzenia wyrobów mięsnych oraz ryb i produktów rybołówstwa na bezpieczeństwo żywności - zgodnie z poniższymi wymaganiami:
1. wszystkie szkolenia zostaną przeprowadzone najpóźniej do dnia 31.08.2014 r.,
w dowolnie wybranej przez Wykonawcę miejscowości na terenie Polski.
2. ramowy program każdego ze szkoleń określa Załącznik nr 9 do SIWZ do wniosku, na podstawie którego Wykonawca przygotuje szczegółowy program szkolenia.
3. grupa uczestników każdego szkolenia będzie liczyć co najmniej 20 a maksymalnie 40 osób;
4. nabór uczestników zapewni Wykonawca. Uczestnikami szkolenie będą przedstawiciele podmiotów zajmujących się wędzeniem mięsa i produktów mięsnych oraz ryb i produktów rybołówstwa przy wykorzystaniu tradycyjnych metod wędzenia tj. przy wykorzystaniu drewna, w tym również podmioty prowadzące ww. działalność w ramach prowadzonej przez nie działalności marginalnej lokalnej i ograniczonej. Pierwszeństwo w naborze będą mieli przedstawiciele województw małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego.
6. Wykonawca zapewni niezbędną bazę szkoleniową: salę wykładową o pojemności dostosowanej do liczby uczestników każdego ze szkoleń, wraz z wyposażeniem (komputer, rzutnik multimedialny, ekran, tablica). Na sali widoczna będzie wizualizacja logotypów i sloganów określonych w Załączniku nr 10 do SIWZ.
7. Wykonawca zapewni, w miejscu realizacji każdego ze szkoleń, wyżywienie dla wszystkich uczestników każdego ze szkoleń oraz wykładowców, w formie dwudaniowego obiadu z napojem oraz serwisu kawowego składającego się z napojów zimnych i gorących, ciast i ciasteczek, uzupełnianego dwukrotnie w ciągu każdego dnia;
8. Wykonawca zapewni materiały biurowe dla wszystkich uczestników każdego
ze szkoleń:
teczka A4 oraz notatnik B5, co najmniej 25 stron, oznaczone logotypami i sloganami wymienionymi w Załączniku nr 10 do SIWZ
długopis metalowy, oznaczony logotypami wymienionymi w Załączniku nr 10 do SIWZ;
9. Wykonawca zapewni dla wszystkich uczestników każdego ze szkoleń materiały szkoleniowe w formie bindowanych kserokopii, minimum 12 stron A4, obejmujących zakres programowy przewidziany programem szkolenia zgodnie z Załącznikiem nr 9 do SIWZ, treści prezentowane przez każdego z wykładowców podczas szkolenia zgodnie z jego tematyką (np.: prezentowanych podczas szkolenia prezentacji multimedialnych i lub konspektów zajęć).

Wszelkie materiały szkoleniowe, będące przedmiotem niniejszego zamówienia muszą zawierać na pierwszej stronie okładki stałą wizualizację logotypów i sloganów wskazanych w Załączniku nr 10 do SIWZ.
Materiały szkoleniowe muszą zostać dostarczone wszystkim uczestnikom szkoleń, w liczbie odpowiadającej ilości uczestników poszczególnych szkoleń, najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia, na potrzeby którego dany materiał został przygotowywany.

W szkoleniach opisanych w niniejszym punkcie weźmie udział maksymalnie 800osób.

b) czterech dwudniowych szkoleń z częścią warsztatową obejmującą prezentację procesu technologicznego produkcji wyrobów mięsnych wędzonych w komorze wędzarniczo-parzelniczej i wędzarni tradycyjnej pt. Warsztaty tematyczne w zakładzie prowadzącym przetwórstwo mięsa - proces technologiczny produkcji wyrobów mięsnych wędzonych - zgodnie z poniższymi wymaganiami:
1. wszystkie szkolenia zostaną przeprowadzone najpóźniej do dnia 31.08.2014r,
w dowolnie wybranej przez Wykonawcę miejscowości na terenie Polski;
2. ramowy program szkoleń określa Załącznik nr 11 do SIWZ, na podstawie którego Wykonawca przygotuje szczegółowy program szkolenia.
3. grupa uczestników każdego ze szkoleń będzie liczyła co najmniej 20 a maksymalnie 40 uczestników;
4. nabór uczestników zapewni Wykonawca. Uczestnikami szkolenie będą przedstawiciele podmiotów zajmujących się wędzeniem mięsa i produktów mięsnych przy wykorzystaniu tradycyjnych metod wędzenia tj. przy wykorzystaniu drewna, w tym również podmioty prowadzące ww. działalność w ramach prowadzonej przez nie działalności marginalnej lokalnej i ograniczonej.
6. Wykonawca zapewni niezbędną bazę szkoleniową: salę wykładową o pojemności dostosowanej do liczby uczestników każdego ze szkoleń, wraz z wyposażeniem (komputer, rzutnik multimedialny, ekran, tablica). Na sali widoczna będzie wizualizacja zgodna Załącznikiem nr 10 do SIWZ;
Wykonawca zapewni zakwaterowanie dla wszystkich uczestników każdego ze szkoleń oraz wykładowców w pokojach z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem oraz z dostępem do Internetu, 1 osobowych lub 2 osobowych, w odległości nie większej niż 0,5 km od miejsca odbywania się szkoleń. W przypadku gdy miejsce zakwaterowanie będzie znajdowało się w odległości większej Wykonawca zapewni transport dla wszystkich uczestników i wykładowców. Miejsce zakwaterowania nie może być położone w odległości większej niż 20 km od miejsca odbywania się szkoleń.
Wykonawca zapewni wyżywienie dla wszystkich uczestników każdego ze szkoleń oraz wykładowców (w miejscu realizacji szkoleń), tj.: 2 śniadania kontynentalne, 2 obiady dwudaniowe z napojem, 1 kolację oraz serwis kawowy całodzienny, uzupełniany dwukrotnie w ciągu dnia.
Wykonawca zapewni materiały biurowe dla wszystkich uczestników każdego
ze szkoleń:
teczka A4 oraz notatnik B5, co najmniej 25 stron, oznaczone logotypami i sloganami wymienionymi w Załączniku nr 10 do SIWZ
długopis metalowy, oznaczony logotypami wymienionymi w Załączniku nr 10 do SIWZ do Wniosku;
Wykonawca zapewni dla wszystkich uczestników szkoleń dwudniowych materiały szkoleniowe ; w formie bindowanych kserokopii, min. 10 stron formatu A4, obejmujących zakres programowy przewidziany programem szkolenia zgodnie z Załącznikiem nr 11 do SIWZ, tj: treści prezentowane przez każdego z wykładowców podczas szkolenia, zgodnie z jego tematyką ( np.: wydruki prezentowanych podczas szkolenia prezentacji multimedialnych, i lub konspektów zajęć)
Wszelkie materiały szkoleniowe, będące przedmiotem niniejszego zamówienia muszą zawierać na pierwszej stronie okładki stałą wizualizację logotypów i sloganów wskazanych w Załączniku nr 10 do SIWZ.
Materiały szkoleniowe muszą zostać dostarczone wszystkim uczestnikom szkoleń, w liczbie odpowiadającej ilości uczestników poszczególnych szkoleń, najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia, na potrzeby którego dany materiał został przygotowywany.

Wykonawca zapewni wszelkie materiały, narzędzia, maszyny, urządzenia (wraz z osobą do ich fachowej obsługi) oraz surowce niezbędne do realizacji programu szkolenia w zakresie części praktycznej (warsztatów). Warsztaty, muszą zostać przeprowadzone w zakładzie zatwierdzonym lub zarejestrowanym (prowadzącym działalność marginalną lokalną i ograniczoną) przez powiatowego lekarza weterynarii do prowadzenia produkcji mięsa i produktów mięsnych wędzonych. Podczas warsztatów należy przeprowadzić proces produkcji mięsnych wyrobów gotowych, przede wszystkim proces wędzenia wędlin. Wyposażenie zakładu umożliwia przeprowadzenie procesu obróbki termicznej wyrobów z mięsa w komorze wędzarniczej.
Wykonawca zapewni uczestnikom szkoleń możliwość skorzystania z konsultacji merytorycznych w zakresie obejmującym tematykę prowadzonych szkoleń.

W szkoleniach opisanych w niniejszym punkcie weźmie udział maksymalnie 150 osób.

Wszystkie szkolenia opisane w punkcie I a i I b zostaną przeprowadzone do 31 sierpnia 2014 r.

Uwaga:
Wykonawca poda w ofercie adres, pod którym przeprowadzi część praktyczną szkolenia (warsztaty).

Wszelkie materiały elektroniczne i drukowane prezentowane w związku
z przedmiotem niniejszego zamówienia muszą zawierać stałą wizualizację logotypów
i sloganów wskazanych w Załączniku nr 10 do SIWZ.

II. Opracowanie, skład, łamanie, korekta, druk broszury informacyjnej: Poradnik dobrego wędzenia

W ramach tego zadania Wykonawca zapewni:

Opracowanie i druk broszury informacyjnej Poradnik dobrego wędzenia prezentującej zagadnienia dotyczące zanieczyszczenia wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi (WWA) żywności, w szczególności takiej jak wędzone mięso i produkty mięsne, a także wędzone ryby i produkty rybołówstwa. W broszurze tej wskazane zostaną dobre praktyki dotyczące wędzenia żywności pochodzenia zwierzęcego, które w szczególności odnosiłyby się do tradycyjnych technik wędzenia, tj. przy wykorzystaniu drewna. Wskazane praktyki powinny zapewnić możliwie najniższy do osiągnięcia poziom zanieczyszczeń WWA, który nie będzie przekraczał norm ustawowych.
Format A5, objętość minimum 40 stron, druk w nakładzie 2000 sztuk, oprawiona, wydrukowana metodą offsetową, zawierająca elementy graficzne w pełnym kolorze, za stroną tytułową i okładką w pełnym kolorze.

Broszura na okładce opatrzona zostanie stałą wizualizacją logotypów i sloganów wskazanych w Załączniku nr 10 do SIWZ.

Broszura swoim zakresem musi obejmować przynajmniej zagadnienia poruszone podczas zajęć teoretycznych i praktycznych określonych w Załącznikach 9 i 11 do SIWZ, ponadto raport z badania opisanego w punkcie III.

Broszurę w wersji elektronicznej Wykonawca najpóźniej na 14 dni przed wydrukowaniem przekaże do akceptacji Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo zgłaszania uwag do broszury.
Wykonawca dokona dystrybucji publikacji zgodnie z listą dystrybucyjną stanowiącą załącznik nr 12 do SIWZ.

Termin realizacji tej części zamówienia: do dnia 30.09.2014 r.

III. Przeprowadzenie badań laboratoryjnych mięsa i produktów mięsnych wędzonych oraz ryb i produktów rybołóstwa wędzonych pochodzących z co najmniej 50 zakładów przetwórczych realizujących proces wędzenia w sposób tradycyjny, tj. przy wykorzystaniu drewna

1. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia realizacji badań zgodnie z poniższymi celami:
a) przekazanie rzetelnej informacji dotyczącej oceny problemu występowania i powstawania wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w czasie wędzenia i mogącym z tego wynikać problemom nieosiągania przyszłych limitów zawartości benzo(a)pirenu i sumy 4 WWA tj. benzo(a)piren, benzo(a)antracen, benzo(b)fluoranten i chryzen w produktach mięsnych wędzonych tradycyjnie, zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 835 2011 z dnia 19 sierpnia 2011 r. zmieniającym rozporządzenie (WE) nr 1881 2006 odnośnie do najwyższych dopuszczalnych poziomów wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w środkach spożywczych (Dz. Urz. UE L 215 z 20.08.2011, str. 4.
2. Wykonawca zapewni przeprowadzenie badań laboratoryjnych wyrobów wędzonych na podstawie co najmniej 150 próbek pochodzących z co najmniej 50 zakładów przetwórczych realizujących proces wędzenia w sposób tradycyjny, tj.: przy wykorzystaniu drewna w wędzarniach zlokalizowanych na terenie całej Polski. W każdym zakładzie pobrane zostaną co najmniej trzy próbki z różnego rodzaju wyrobów wędzonych. W wyżej wymienionym zakresie projekt obejmie swoim zasięgiem dwie grupy zakładów, tj.
a) posiadających technologię wędzenia - z usytuowaniem paleniska w komorze wędzarniczej (wędzenie bezpośrednie), produkujących mięso i produkty mięsne wędzone lub ryby i produkty rybołówstwa wędzone, w szczególności produkty zarejestrowanych w europejskich systemach jakości żywności: Chronione Oznaczenia Geograficzne, Gwarantowane Tradycyjne Specjalności oraz krajowych Jakość Tradycja - maksymalnie 20 proc. próbek.
b) posiadających technologię wędzenia - z usytuowaniem paleniska poza komorą wędzarniczą z kanałem dymowym (wędzenie pośrednie), produkujących mięso i produkty mięsne wędzone lub ryby i produkty rybołówstwa wędzone, w szczególnościprodukty zarejestrowane w europejskich systemach jakości żywności: Chronione Oznaczenia Geograficzne, Gwarantowane Tradycyjne Specjalności oraz krajowych Jakość Tradycja.
3. Wykonawca zagwarantuje wykonanie badań w laboratoriach posiadających akredytację co do metod badania WWA w żywności pochodzenia zwierzęcego.
4. Próbki do badania zostaną pobrane i przekazane zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Komisji Europejskiej (WE) nr 836 2011 z dnia 19 sierpnia 2011 r. zmieniające rozporządzenie Komisji (WE) nr 333 2007 ustanawiające metody pobierania próbek i metody analiz do celów urzędowej kontroli poziomów ołowiu, kadmu, rtęci, cyny nieorganicznej, 3MCPD i benzo(a)pirenu w środkach spożywczych, obowiązującymi w tym zakresie zakłady przetwórcze wymienione w punkcie III, pkt. 2.
a) Opisy próbek do badań będą zawierały:
opis produktu: nazwa i rodzaj produktu (kiełbasa, wędzonka itp.), waga elementu wędzonego w kg, rodzaj osłonki (naturalna, sztuczna np. białkowa, bez osłonki),
metodę wędzenia zastosowaną podczas wędzenia danego produktu: pośrednia (dymogenerator żarowy, dymogenerator z paleniskiem tradycyjnym), bezpośrednia (palenisko tradycyjne bezpośrednio pod wędzonym produktem), inna (opisać jaka)
możliwe do określenia parametry procesu wędzenia: czas wędzenia, rodzaj drewna (gatunek, polana, szczapy, trociny), temperatura dymu w komorze (st. C) (ewentualnie określenie czy wędzenie było ciepłe czy zimne), wilgotność (proc.).

Badanie będzie opierało się o przedstawione parametry:
a) Próbki zostaną zbadane zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Komisji Europejskiej (WE) nr 836 2011 z dnia 19 sierpnia 2011 r. zmieniające rozporządzenie Komisji (WE) nr 333 2007 ustanawiające metody pobierania próbek i metody analiz do celów urzędowej kontroli poziomów ołowiu, kadmu, rtęci, cyny nieorganicznej, 3-MCPD i benzo[a[pirenu w środkach spożywczych
b) Badana cecha: Zawartość wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych: benz(a)antracenu, benzo(b)fluorantenu, benzo(a)pirenu, chryzenu. Metoda chromatografii gazowej ze spektrometrią mas (GC-MS).
c) Badane obiekty grupa obiektów: Próbki w mięsie wędzonym i produktach mięsnych wędzonych oraz rybach i produktach rybołówstwa wędzonych.
5. Wykonawca zobowiązuje się do zaprezentowania wyników badań w postaci opracowanego raportu z badań i informacji o parametrach wędzenia mających wpływ na powstawanie WWA w procesie wędzenia. Raport będzie zawierał ponadto informację o sposobie realizacji badania oraz wnioski z badań w kontekście wymagań zawartych w rozporządzeniu Komisji (UE) nr 835 2011 z dnia 19 sierpnia 2011 r. zmieniającym rozporządzenie (WE) nr 1881 2006 odnośnie do najwyższych dopuszczalnych poziomów wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w środkach spożywczych (Dz. Urz. UE L 215 z 20.08.2011, str. 4) Ponadto w raporcie zostaną uwzględnione informacje wskazane w punkcie 4a) opisy próbek do badań. Raport ten zostanie opublikowany w planowanej w ramach projektu broszurze Poradnik dobrego wędzenia.
6. Koszty wykonania badań pokrywa Wykonawca
7. Termin realizacji badania.
Termin realizacji całości tej części zamówienia: do 30 września 2014 roku, przy czym 50 proc. próbek zostanie przebadanych do dnia 31 sierpnia 2014 r.

IV. Wykonawca przekaże Zamawiającemu do zamieszczenia na portalu KSOW:
najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem pierwszego ze szkoleń, zaproszenie do udziału w szkoleniach, zawierające informacje o tematyce szkoleń, miejsce i czas szkoleń, szczegółowy program szkolenia z godzinami rozpoczęcia poszczególnych zajęć, informacje o możliwości zgłaszania się do udziału w szkoleniu;
najpóźniej 4 dni od zakończenia realizacji całości projektu, informację podsumowującą realizację projektu, zawierającą podsumowanie szkoleń, informację o badaniach, elektroniczną wersję materiałów szkoleniowych i broszury oraz min. 20 zdjęć.

V. Dla prawidłowej realizacji projektu Wykonawca zapewni ekspertów niezbędnych do realizacji projektu w liczbie co najmniej:

a) jedna osoba, z tytułem co najmniej magistra lub inżyniera oraz doświadczeniem w opracowaniu co najmniej 2 metodyk szkoleń w zakresie przetwórstwa żywności pochodzenia zwierzęcego;
b) dwie osoby z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim lub inżynieryjnym oraz doświadczeniem w prowadzeniu co najmniej 5 szkoleń dotyczących przetwórstwa produktów pochodzenia zwierzęcego;
c) jedną osobą, posiadającą co najmniej tytuł doktora, która jest autorem lub współautorem co najmniej trzech opracowań dotyczących wymagań prawnych, higienicznych i technologicznych w zakresie przetwórstwa produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym procesu wędzenia;
d) dwie osoby posiadające doświadczenie w prowadzeniu warsztatów z obsługi linii technologicznej z możliwością prowadzenia obróbki cieplnej w procesie wędzenia tradycyjnego, w wymiarze co najmniej 20 godzin szkoleniowych, oraz posiadające aktualne badania epidemiologiczne do pracy z żywnością.
Eksperci będą odpowiedzialni za: opracowanie materiałów szkoleniowych, opracowanie broszury informacyjnej, opracowanie raportu z badań oraz prowadzenie wykładów i warsztatów.


Pozostałe warunki dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 13 do SIWZ.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
551000001 (Usługi hotelarskie)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
713552003 (Wykonywanie badań)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
798000002 (Usługi drukowania i powiązane)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2014

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Oświadczenie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy niż 3 lata - w tym okresie, należycie wykonał lub wykonuje, co najmniej 3 (trzy) usługi, o wartości co najmniej 250.000,00 zł brutto każda (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych 0/100), z których każda polegała na realizacji szkoleń z zakresu przetwórstwa rolno spożywczego, w tym przetwórstwa produktów pochodzenia zwierzęcego, dla co najmniej 400 osób. Wykonanie jednej usługi jest równoznaczne z wykonaniem jednej umowy (jednego zamówienia na rzecz jednego Zamawiającego)

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej jednym zakładem przetwórstwa mięsa, z czynną linią technologiczną z możliwością prowadzenia obróbki cieplnej w procesie wędzenia tradycyjnego, zatwierdzonym lub zarejestrowanym w ramach działalności Marginalnej, Ograniczonej i Lokalnej (MLO) przez Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje:
a) co najmniej jedną osobą z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim, posiadającą co najmniej 2 metodyk szkoleń w zakresie przetwórstwa żywności pochodzenia zwierzęcego;
b) co najmniej jedną osobą posiadającą tytuł co najmniej doktora, która jest autorem lub współautorem co najmniej trzech opracowań dotyczących wymagań prawnych, higienicznych i technologicznych w zakresie przetwórstwa produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym procesu wędzenia;
c) co najmniej jedną osobą, posiadającą doświadczenie w prowadzeniu warsztatów z obsługi linii technologicznej z możliwością prowadzenia obróbki cieplnej w procesie wędzenia tradycyjnego w wymiarze co najmniej 20 godzin szkoleniowych, oraz posiadającą aktualne badania epidemiologiczne do pracy z żywnością.

Sytuacja ekonomiczna: Oświadczenie

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.fapa.com.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
ul. Wspólna 30
00-930 Warszawa

Data składania wniosków, ofert: 09/04/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
ul. Wspólna 30
00-930 Warszawa
sekretariat - pok. 253

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Schemat III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

160746 / 2009-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Żłobków m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie warsztatów dla rodziców/opiekunów w ramach projektu PL 0392.

467198 / 2013-11-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mrozy - Mrozy (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń dla Beneficjentów Ostatecznych w ramach projektu pn. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Mrozy

159176 / 2013-04-22 - Inny: Spółka prawa handlowego, w której Skarb Państwa posiada ponad 50% akcji

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń z zakresu zagadnień geodezji w projektach kolejowych dla pracowników Centrum Realizacji Inwestycji oraz Centrali Spółki.

205415 / 2014-09-29 - Inny: Jednostka Wojskowa 4198

Jednostka Wojskowa nr 4198 - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wykonanie usługi szkoleniowej z zakresu sieci komputerowych CISCO oraz oprogramowania LINUX

308778 / 2013-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Powiecie Warszawskim Zachodnim - Ożarów Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie wyjazdowych warsztatów z elementami niezależnego funkcjonowania z niepełnosprawnością, kursem obsługi komputera i zabiegami rehabilitacyjnymi dla osób niepełsnoprawnych

282457 / 2010-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wołomiński - Wołomin (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Realizacja szkolenia (trener nocleg w zależności od potrzeb) oraz wytworzenie i wydrukowanie materiałów szkoleniowych na potrzeby Staostwa Powiatowego w Wołominie w ramach realizacji projektu pn. E-Starostwo. Wdażanie uspawnień zarządczych oraz szkolenia kadr Starostwa Powiatowego w Wołominie. FIDIC oraz prawo budowlane

222672 / 2013-06-10 - Inny: Jednostka organizacyjna gminy

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mordach - Mordy (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie w 2013 r. usług szkoleniowych, doradztwa zawodowego, treningu kompetencji i umiejętności społecznych dla uczestników projektu Szansa na lepszą przyszłość realizowanego w Mordach.

242873 / 2012-11-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w PÅ‚ocku - PÅ‚ock (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku Część nr 1 - szkolenie pn. Nowe formy pracy - narzędzia pośrednika pracy Część nr 2 - szkolenie pn. Profesjonalna obsługa klienta przez doradców zawodowych i pośredników pracy ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych

44593 / 2012-02-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Legionowski - Legionowo (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
szkolenie dla uczestników projektu Świadomy nauczyciel, czyli nowoczesna kadra oświatowa w szkołach powiatu legionowskiego, realizowanego w ramach Priorytetu 9 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

180398 / 2009-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Żłobków m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie warsztatów dla rodziców/opiekunów w ramach projektu PL 0392.

31120 / 2015-02-11 - Inny: Państwowa Instytucja Kultury

Narodowe Centrum Kultury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Udzielenie wsparcia beneficjentom programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2015 w zakresie merytorycznej i organizacyjnej realizacji zadania polegającego na przeprowadzeniu diagnozy potrzeb kulturalnych społeczności lokalnej oraz odkrywaniu i wspieraniu oddolnych inicjatyw kulturotwórczych dla Narodowego Centrum Kultury

113999 / 2011-04-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Legionowski - Legionowo (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
szkolenie w ramach projektu Świadomy nauczyciel, czyli nowoczesna kadra oświatowa w szkołach powiatu legionowskiego

343428 / 2009-10-02 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu Wizerunek i etyka w ramach Projektu pt. Doskonalenie zawodowe pracowników wymiaru sprawiedliwości finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego na podstawie Programu Funduszu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V - Dobre rządzenie, realizowanego zgodnie z umową o dofinansowanie numer POKL.05.03.00-00-02/08 z dnia 11 grudnia 2008r.

40364 / 2015-02-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Mińsk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych w ramach projektu Wsparcie na starcie

108330 / 2012-04-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sokołów Podlaski (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie: Kwalifikacja wstępna przyspieszona z zakresu prawa jazdy kat. C, C1, C+E, C1+E, w wymiarze 140 godzin zegarowych dla 10 osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sokołowie Podlaskim.