Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

7505 / 2015-01-19 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (Nowy SÄ…cz)

Usługa w zakresie: Organizacja, obsługa techniczno-logistyczna i przeprowadzenie, w trybie grupowym, stacjonarnych zajęć treningu kompetencji i umiejętności społecznych, warsztatów,szkolenia uwierz w siebie oraz treningu kompetencji życiowych dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności
i niezależności realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Opis zamówienia

Zadanie 1: Stacjonarny trening kompetencji i umiejętności społecznych dla osób niepełnosprawnych.
1.Liczba osób: 2.
2.Stopień niepełnosprawności: od lekkiego do znacznego; różne rodzaje niepełnosprawności, umożliwiające samodzielny udział w zajęciach.
3.Program zajęć ma obejmować: 24 godziny lekcyjne (1godzina = 45 min.).
4.Miejsce realizacji: Nowy Sącz- wejście do budynku powinno być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (wjazd dla wózków, winda); sala szkoleniowa powinna być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, do wielkości grup - wyposażona w krzesła i stoliki z możliwością dowolnej aranżacji ich ustawienia, przystosowana do prowadzenia zajęć dydaktycznych; sala powinna być wyposażona w projektor multimedialny, ekran, flipchart (ewentualnie tablica sucho ścierna); sala szkoleniowa musi posiadać okna z dostatecznym naświetleniem naturalnym, posiadać oświetlenie sztuczne, spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz akustyczne, być ogrzewana, posiadać zaplecze sanitarne (toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych); sala powinna być wentylowana (z dostępem do świeżego powietrza), sala powinna zapewniać możliwość organizacji przerw kawowych.
5.Termin realizacji: do 31 marca 2015 r.
6.Zakres zadania:
1.Założenia szkolenia:
celem szkolenia, jest budowanie i rozwijanie umiejętności interpersonalnych w życiu osobistym i zawodowym oraz dostarczenie wiedzy i umiejętności w zakresie m.inn.: komunikacji interpersonalnej, asertywności, powstawania i rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami;
2.Zakres tematyczny szkolenia:
Blok 1 - Komunikacja interpersonalna
a)Podstawowe informacje, cechy dobrej komunikacji, zakłócenia
b)Jak nawiązywać kontakt z drugą osobą?
c)Na co zwracać uwagę z drugim człowiekiem
d)Komunikacja w miejscach publicznych
e)Komunikacja w rodzinie
Blok 2 - Asertywność
a)Podstawowe informacje, najważniejsze elementy
b)Co pomaga a co przeszkadza być asertywnym
c)Praktyczne zajęcia asertywności
Blok 3 - Powstawanie i rozwiązywanie konfliktów
a)Podstawowe informacje, powody powstawania konfliktów
b)Skuteczne metody rozwiązywania konfliktów
c)Trening wyrażania negatywnych emocji
d)Praktyczne wykorzystanie wiedzy - inscenizacje i scenki
Blok 4 - Radzenie sobie z trudnymi sytuacjami
a)Podstawowe informacje
b)Jak skutecznie radzić sobie z trudnymi sytuacjami?
c)Konstruktywne krytykowanie
d)Trening wyrażania pozytywnych emocji
Blok 5 - Siła pozytywnego myślenia
a)Podstawowe informacje
b)Znaczenie i siła naszych słów i myśli
c)Siła pozytywów
d)Jak zmienić styl i sposób myślenia
3.Metody szkoleniowe:
prezentacje, mini-wykłady, dyskusje, ćwiczenia indywidualne, ćwiczenia grupowe, symulacje, inscenizacje, odgrywanie ról.
WYMAGANIA OGÓLNE DO ZADANIA 1:
1.Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia min. 1 trenera do prowadzenia zajęć (posiadającego wykształcenie, kwalifikacje i umiejętności związane z przedmiotem zamówienia z wykształceniem wyższym i uprawnieniami do prowadzenia poradnictwa psychologicznego.
2.Wykonawca zapewnia uczestnikom serwis kawowy z poczęstunkiem (drobne ciasteczka (typu Pieguski lub równoważne , paluszki, na jedno spotkanie), woda mineralna (0,5 l typu Piwniczanka lub równoważne; gazowana i niegazowana - 2 szt. na osobę), kawa (typu Nescafe lub równoważne - bez ograniczeń), herbata (typu Lipton lub równoważne - bez ograniczeń), cukier (wg. potrzeb), śmietanka do kawy (typu Łaciate lub równoważne - min. 2 szt.).
3.Zajęcia mogą odbywać się w dniach od poniedziałku do piątku oraz w weekendy, z zastrzeżeniem, iż dzienny wymiar zajęć, nie może przekroczyć 5 h (1godzina 45min.). W trakcie realizacji zajęć dłuższych niż 2 godziny dydaktyczne Wykonawca zapewni po każdych 2 godzinach przerwę 15 minutową.
4.Wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu z i do miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie zajęć i z powrotem wg. poniższej tabeli:
L.p.Miejsce zamieszkania Liczba osób
1.Łososina Dolna 1
2.Marcinkowice 1
5.Wykonawca zapewni zwrot kosztów dojazdu (wg powyższej tabeli) z miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie kursu i z powrotem (w wysokości odpowiadającej cenie biletu) na podstawie: przedłożonego biletu bądź pisemnego oświadczenia uczestnika o korzystaniu ze środków transportu publicznego wraz z informacją od przewoźnika dot. cen biletów na danej trasie. W przypadku dojazdu uczestników samochodem prywatnym za kwalifikowane można uznać wydatki
do wysokości nie wyższej niż cena najtańszego biletu na danej trasie, po przedstawieniu przez uczestnika stosownego oświadczenia o wykorzystaniu danego samochodu osobowego na potrzeby dojazdów w ramach uczestnictwa w projekcie oraz informacji uzyskanej od przewoźnika dotyczącej cen biletów na danej trasie. Nie ma konieczności przedstawiania paragonów lub faktur za zakup paliwa.
Zadanie 2: Stacjonarne warsztaty, szkolenie uwierz w siebie dla osób niepełnosprawnych.
1.Liczba osób: 17.
2.Stopień niepełnosprawności: od lekkiego do znacznego; różne rodzaje niepełnosprawności, umożliwiające samodzielny udział w zajęciach. Uwaga W przypadku jednej osoby niepełnosprawnej wymagany opiekun podczas trwania zajęć.
3.Program zajęć ma obejmować: 18 godzin lekcyjnych (1godzina 45 min.).
4.Szkolenie obejmuje dwie grupy szkoleniowe: 1- dna grupa 8-osobowa oraz 1 -dna grupa 9-osobowa, z tym zastrzeżeniem że grupy mogą być większe/mniejsze, nie więcej niż o 2 osoby.
5.Miejsce realizacji: Nowy Sącz- wejście do budynku powinno być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (wjazd dla wózków, winda); sala szkoleniowa powinna być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, do wielkości grup - wyposażona w krzesła i stoliki z możliwością dowolnej aranżacji ich ustawienia, przystosowana do prowadzenia zajęć dydaktycznych; sala powinna być wyposażona w projektor multimedialny, ekran, flipchart (ewentualnie tablica sucho ścierna); sala szkoleniowa musi posiadać okna z dostatecznym naświetleniem naturalnym, posiadać oświetlenie sztuczne, spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz akustyczne, być ogrzewana, posiadać zaplecze sanitarne (toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych); sala powinna być wentylowana (z dostępem do świeżego powietrza), sala powinna zapewniać możliwość organizacji przerw kawowych.
6.Termin realizacji: do 31 marca 2015 r.
7.Zakres zadania:
Założenia szkolenia uwierz w siebie:
m. inn. analiza mocnych i słabych stron, celów, pozytywnego myślenia, poczucia własnej wartości, autoprezentacja, kreowanie swojego wizerunku
1.Zakres tematyczny szkolenia:
Blok 1 - Mocne i słabe strony
a)podstawowe informacje
b)jak się postrzegam
c)jak mnie postrzegają
d)techniki wsparcia osobistego
Blok 2 - Cele życiowe
a)Wyznaczanie celów w ramach życia osobistego, pracy zawodowej, zapoznanie się
ze specyfiką celów, korzyściami jakie niosą, warsztaty i ćwiczenia indywidualne pracy z własnymi celami
b)Moje wartości i zasady przyciągane i odpychane
c)Moje cele i wartości
Blok 3 - Pozytywne myślenie
a)Potęga myśli
b)Stres a pozytywne myślenie
c)Wizualizacja
Blok 4 - Poczucie własnej wartości
a)Podstawowe informacje
b)Filary poczucia własnej wartości
c)Ja w relacjach międzyludzkich
d)Autoprezentacja
e)Skuteczna komunikacja
f)Kreowanie własnego wizerunku - mowa ciała, ruch, ubiór
2.Metody szkoleniowe:
prezentacje, mini-wykłady, dyskusje, ćwiczenia indywidualne, ćwiczenia grupowe, symulacje, inscenizacje, odgrywanie ról.
WYMAGANIA OGÓLNE DO ZADANIA 2:
1.Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia min. 1 trenera do prowadzenia zajęć (posiadającego wykształcenie, kwalifikacje i umiejętności związane z przedmiotem zamówienia z wykształceniem wyższym i uprawnieniami do prowadzenia poradnictwa psychologicznego.
2.Wykonawca zapewni min. 1 opiekuna dla osoby niepełnosprawnej podczas zajęć.
3.Wykonawca zapewnia uczestnikom serwis kawowy z poczęstunkiem (drobne ciasteczka (typu Pieguski lub równoważne , paluszki, na jedno spotkanie), woda mineralna (0,5 l typu Piwniczanka lub równoważne; gazowana i niegazowana - 2 szt. na osobę), kawa (typu Nescafe lub równoważne - bez ograniczeń), herbata (typu Lipton lub równoważne - bez ograniczeń), cukier (wg. potrzeb), śmietanka do kawy (typu Łaciate lub równoważne - min. 2 szt.).
4.Zajęcia mogą odbywać się w dniach od poniedziałku do piątku oraz w weekendy
z zastrzeżeniem iż dzienny wymiar zajęć, nie może przekroczyć 5 h (1godzina 45min.). W trakcie realizacji zajęć dłuższych niż 2 godziny dydaktyczne Wykonawca zapewni po każdych 2 godzinach przerwę 15 minutową.
5.Wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu z i do miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie zajęć i z powrotem wg. poniższej tabeli:
L.p.Miejsce zamieszkania Liczba osób
1.Mogilno 1
3.Gaboń - Gołkowice 1
4.Dąbrowa - Wielogłowy 1
5.Brzyna - Jazowsko 1
6.Berest 1
7.Sośnie Górne - Grybów 1
8.Czaczów - Łabowa 1
9.Muszyna 1
10.Marcinkowice 1
11.Popowice - Stary Sącz 1
12.Niskowa - Chełmiec 1
13.Marcinkowice - Chełmiec 1
14.Świnarsko - Chełmiec 1
15.Binczarowa - Florynka 1
16.Przysietnica - Barcice 1
17.Roztoka Brzeziny - Gródek nDunajcem 1
18.Oś. Biała Wyżna - Grybów 1
6.Wykonawca zapewni zwrot kosztów dojazdu (wg powyższej tabeli) z miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie kursu i z powrotem (w wysokości odpowiadającej cenie biletu) na podstawie: przedłożonego biletu bądź pisemnego oświadczenia uczestnika o korzystaniu ze środków transportu publicznego wraz z informacją od przewoźnika dot. cen biletów na danej trasie. W przypadku dojazdu uczestników samochodem prywatnym za kwalifikowane można uznać wydatki do wysokości nie wyższej niż cena najtańszego biletu na danej trasie, po przedstawieniu przez uczestnika stosownego oświadczenia o wykorzystaniu danego samochodu osobowego na potrzeby dojazdów w ramach uczestnictwa w projekcie oraz informacji uzyskanej od przewoźnika dotyczącej cen biletów na danej trasie. Nie ma konieczności przedstawiania paragonów lub faktur za zakup paliwa.
Zadanie 3: Stacjonarny trening kompetencji życiowych dla osób niepełnosprawnych.
1.Liczba osób: 7.
2.Stopień niepełnosprawności: od lekkiego do znacznego; różne rodzaje niepełnosprawności; wymagany opiekun dla osób niepełnosprawnych, zarówno na trasie przejazdu jak i podczas trwania zajęć.
3.Program zajęć ma obejmować: 18 godzin lekcyjnych (1godzina = 45 min.).
4.Miejsce realizacji: Nowy Sącz- wejście do budynku powinno być dostosowane
do potrzeb osób niepełnosprawnych (wjazd dla wózków, winda); sala szkoleniowa powinna być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, do wielkości grup - wyposażona w krzesła i stoliki z możliwością dowolnej aranżacji ich ustawienia, przystosowana do prowadzenia zajęć dydaktycznych; sala powinna być wyposażona w projektor multimedialny, ekran, flipchart (ewentualnie tablica sucho ścierna); sala szkoleniowa musi posiadać okna z dostatecznym naświetleniem naturalnym, posiadać oświetlenie sztuczne, spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy
oraz akustyczne, być ogrzewana, posiadać zaplecze sanitarne (toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych); sala powinna być wentylowana (z dostępem
do świeżego powietrza), sala powinna zapewniać możliwość organizacji przerw kawowych.
5.Termin realizacji: do 31 marca 2015 r.
6.Zakres zadania:
A)Założenia treningu kompetencji życiowych:
celem szkolenia jest m.in. przywrócenie uczestnikom samodzielności życiowej, skupienie uwagi na wadze zarządzania własnymi zasobami (np. czasem, budżetem), w realizacji wytyczonych sobie celów, udzielanie informacji o prawach i uprawnieniach.
B)Zakres tematyczny treningu:
Blok 1 - Kompetencje społeczne
- rozumienie sytuacji społecznych,
- sposoby radzenia sobie ze stresem,
Blok 2 - Podniesienie kompetencji osobistych
- gospodarowanie własnym czasem,
- prowadzenie budżetu domowego,
Blok 3 - Podniesienie kompetencji zawodowych
- wypełnianie podstawowych druków urzędowych i odpowiadanie na pisma urzędowe,
- uzyskanie wiadomości dotyczących praw i uprawnień Uczestników Projektu.
C)Metody szkoleniowe:
prezentacje, mini-wykłady, dyskusje, ćwiczenia indywidualne, ćwiczenia grupowe, symulacje, inscenizacje, odgrywanie ról.
WYMAGANIA OGÓLNE DO ZADANIA 3:
1. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia min. 1 trenera do prowadzenia zajęć (posiadającego wykształcenie, kwalifikacje i umiejętności związane z przedmiotem zamówienia z wykształceniem wyższym i uprawnieniami do prowadzenia poradnictwa psychologicznego.
2. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia serwisu kawowego z poczęstunkiem (drobne ciasteczka (typu Pieguski lub równoważne, paluszki, na jedno spotkanie), woda mineralna (0,5 l typu Piwniczanka lub równoważne; gazowana i niegazowana - 2 szt. na osobę), kawa (typu Nescafe lub równoważne - bez ograniczeń), herbata (typu Lipton lub równoważne - bez ograniczeń), cukier (wg potrzeb), śmietanka do kawy (typu Łaciate lub równoważne- min. 2 szt.).
3. Wykonawca zapewni min. 1 opiekuna dla osób niepełnosprawnych zarówno na trasie przejazdu jak również podczas zajęć dla osób niepełnosprawnych.
4.Wykonawca zapewni transport uczestnikom oraz opiekunowi na trasie:Krynica Zdrój - miejsce odbywania zajęć i z powrotem (7 uczestników + 1 opiekun),
5. Zajęcia mogą odbywać się w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 13.00, z zastrzeżeniem iż dzienny wymiar zajęć, nie może przekroczyć 3 h (1godzina 45min.). W trakcie realizacji zajęć dłuższych niż 2 godziny dydaktyczne Wykonawca zapewni po każdych 2 godzinach przerwę 15 minutową.
WYMAGANIA OGÓLNE DO WSZYSTKICH ZADAŃ:
1.Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia min. 1 trenera do prowadzenia zajęć (posiadającego wykształcenie, kwalifikacje i umiejętności związane z przedmiotem zamówienia z wykształceniem wyższym i uprawnieniami do prowadzenia poradnictwa psychologicznego na grupę. Posiadającego doświadczenie w prowadzeniu szkoleń lub warsztatów lub treningów z obszaru pomocy i integracji społecznej w tym w zakresie treningów kompetencji społecznych lub psychospołecznych lub życiowych lub podstawowych dla osób niepełnosprawnych; do prowadzenia warsztatów i ćwiczeń w przedmiotowym zakresie.
2.W przypadku zadania III Wykonawca zapewni opiekuna dla osób niepełnosprawnych, zarówno na czas przejazdu jak również na czas trwania zajęć stacjonarnych, posiadającego doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi.
3.Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć harmonogram Zamawiającemu (do akceptacji i zatwierdzenia) w terminie 8 dni roboczych przed rozpoczęciem pierwszych zajęć.
4.Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji odrębnie dla każdego zadania (w tym również fotograficznej): dzienna lista obecności; dziennik zajęć zawierający listę obecności oraz wymiar godzin i tematy zajęć; lista osób, które rozpoczęły zajęcia; lista osób, które ukończyły zajęcia; lista osób, które nie ukończyły zajęć; rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie zajęć i uzyskanie umiejętności; kopie wydanych certyfikatów i zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w zajęciach; potwierdzenie transportu na zajęcia; potwierdzenie zwrotu kosztów dojazdu; lista obecności z potwierdzeniem korzystania z usługi cateringowej oraz odbiorem materiałów szkoleniowych; sprawozdanie merytoryczne z realizacji przedmiotu zamówienia, arkusze badań ewaluacyjnych i inne. Dokumenty powinny być opatrzone podpisem osoby prowadzącej oraz wykonawcy. Wzór w/w listy Zamawiający udostępni Wykonawcy przed rozpoczęciem zajęć. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpieczeństwo osób uczestniczących w szkoleniach, a także warunki pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
5.Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty: wstępne programy merytoryczne zajęć z uwzględnieniem czasu trwania sporządzone odrębnie dla każdego zadania do uzgodnienia i akceptacji zamawiającego przed podpisaniem umowy. Programy szkoleń muszą uwzględniać zakres merytoryczny poszczególnych szkoleń opisany w SIWZ .
6.Każdy uczestnik szkolenia musi mieć zapewnione materiały szkoleniowe zawierające ologowanie oraz informacje o współfinansowaniu zgodne z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w zakresie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zamieszczonymi na stronie WWW.efs.gov.pl,zakładka Zasady promocji), uzgodnione pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą przed rozpoczęciem szkolenia, w tym zakresie tj. przybory piśmiennicze: komplet długopis i ołówek, co najmniej 60-kartkowy kartkowany notatnik w formacie A4, materiały dydaktyczne (np. kserokopie treści przekazywanych w trakcie zajęć, prezentacji multimedialnych), teczka-aktówka na materiały szkoleniowe, wielkość A-4. Materiały szkoleniowe należy rozdać uczestnikom szkolenia w pierwszym dniu treningu,warsztatu,szkolenia i przechodzą one na własność uczestników po zakończeniu treningu,warsztatu,szkolenia, potwierdzenie ich odbioru Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu wraz z dokumentacją ze szkolenia.
7.W przypadku realizacji zadań wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu (wg tabel) z miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie szkolenia i z powrotem (w wysokości odpowiadającej cenie biletu) na podstawie: przedłożonego biletu bądź pisemnego oświadczenia uczestnika o korzystaniu ze środków transportu publicznego wraz z informacją od przewoźnika dot. cen biletów na danej trasie. W przypadku dojazdu uczestników samochodem prywatnym za kwalifikowane można uznać wydatki do wysokości nie wyższej niż cena najtańszego biletu na danej trasie, po przedstawieniu przez uczestnika stosownego oświadczenia o wykorzystaniu danego samochodu osobowego na potrzeby dojazdów w ramach uczestnictwa w projekcie oraz informacji uzyskanej od przewoźnika dotyczącej cen biletów na danej trasie. Nie ma konieczności przedstawiania paragonów lub faktur za zakup paliwa.
8.Zajęcia mają się zakończyć badaniem ewaluacyjnym, przeprowadzonym w formie pisemnej, sprawdzającym nabycie, utrwalenie umiejętności społecznych oraz wzmocnienie kompetencji społecznych uczestników szkolenia.
9.Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpieczeństwo osób uczestniczących
w treningu,warsztatach,szkoleniach, a także warunki pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
10.Zamawiający przekaże Wykonawcy imienną listę uczestników z danymi niezbędnymi do prawidłowego wykonania zamówienia przed rozpoczęciem realizacji usługi.
11.Wykonawca zobowiązuje się udzielać na żądanie Zamawiającego informacji dotyczących stanu realizacji przedmiotu zamówienia (np. liczby osób uczestniczących w zajęciach itp.).
12.Wykonawca zobowiązany jest do przekazania uczestnikom zajęć informacji na temat współfinansowania przedmiotu zamówienia przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i przekazać Zamawiającemu jedno pisemne oświadczenie w tej sprawie potwierdzającego wykonanie ww wymagania.
13.Wykonawca umożliwi pracownikom Zamawiającego przeprowadzenie kontroli prawidłowości realizacji usługi oraz podda się ewentualnej kontroli Instytucji Wdrażającej (Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie), a także udzieli stosownych wyjaśnień w obszarze związanym z przedmiotem zamówienia, na każde jego żądanie.
14.Wykonawca przekaże Zamawiającemu oryginały z dokumentacji z zajęć w terminie 7 dni od zakończenia każdego z zadań. Dokumentacja zajęć powinna być oznakowana zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zamieszczonymi na stronie internetowej: www.efs.gov.pl, zakładka - Zasady promocji.
15.Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia zajęć także w przypadku innej od wymienionej liczby osób w SIWZ. Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo zmiany liczby uczestników zajęć. Zamawiający zapłaci Wykonawcy za faktyczną liczbę osób, które zakończą zajęcia na podstawie przekazanej dokumentacji zgodnie z pkt. 4.
16.Wykonawca zobowiązany jest do sprawowania nadzoru nad frekwencją uczestników zajęć, a także bieżącego informowania osoby wyznaczonej po stronie Zamawiającego o każdej nieobecności osoby, która planowo powinna uczestniczyć w zajęciach.
17.Wykonawca wyznacza osobę do kontaktu (koordynator) - sprawującą nadzór nad realizacją przedmiotu zamówienia, odpowiedzialną za organizację i informowanie o planowanych zajęciach, ściśle współpracującą z osobą wyznaczoną po stronie Zamawiającego.
18.Wykonawca zobowiązany będzie do oznakowania miejsca zajęć oraz wszelkich dokumentów związanych z realizacją usługi zgodnie z Wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Regionalnego dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zamieszczonymi na stronie www.efs.gov.pl, zakładka Zasady promocji).
19.Wykonawca zobowiązany jest w ramach projektu (w okresie realizacji zawartej umowy) do zarejestrowania się w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie internetowej: www.inwestycjawkadry.pl i aktualizowania w tej bazie informacji o każdym prowadzonym szkoleniu w ramach nin. projektu (zawartej umowy) nie rzadziej niż raz w miesiącu oraz zobowiązany jest
do przedkładania powyższych informacji Zamawiającemu z wykonania powyższego nałożonego obowiązku.
20.Wykonawca zobowiązany jest w ramach projektu (w okresie realizacji zawartej umowy) do zarejestrowania informacji o szkoleniu i terminach zajęć w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie internetowej: www.pociagdokariery.pl i aktualizowania w tej bazie informacji o prowadzonym szkoleniu organizowanym w ramach nin. projektu (zawartej umowy) nie rzadziej
niż raz w miesiącu oraz zobowiązany jest do przedkładania powyższych informacji Zamawiającemu z wykonania powyższego nałożonego obowiązku.
21.Zamawiający dopuszcza wykonanie części zamówienia przy posłużeniu się innymi podmiotami - podwykonawcami. Jeżeli Wykonawca powierzy część zamówienia podwykonawcom, to Zamawiający na podstawie art. 36 ust. 4 ustawy żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie te części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
22.Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia zajęć metodą e- learning.
23.Wykonawca zobowiązany jest zapewnić dla każdego uczestnika zajęć ubezpieczenie NNW w trakcie jego trwania, a także w drodze na nie i z powrotem na kwotę minimalną 5 000 zł. Kserokopię dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu przed rozpoczęciem zajęć.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 7505

Data publikacji: 2015-01-19

Nazwa: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Ulica: ul. Kilińskiego 72A

Numer domu: 72A

Miejscowość: Nowy Sącz

Kod pocztowy: 33-300

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 0-18 4438251

Numer faxu: 0-18 4442717

Regon: 49193321100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa w zakresie: Organizacja, obsługa techniczno-logistyczna i przeprowadzenie, w trybie grupowym, stacjonarnych zajęć treningu kompetencji i umiejętności społecznych, warsztatów,szkolenia uwierz w siebie oraz treningu kompetencji życiowych dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności
i niezależności realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Zadanie 1: Stacjonarny trening kompetencji i umiejętności społecznych dla osób niepełnosprawnych.
1.Liczba osób: 2.
2.Stopień niepełnosprawności: od lekkiego do znacznego; różne rodzaje niepełnosprawności, umożliwiające samodzielny udział w zajęciach.
3.Program zajęć ma obejmować: 24 godziny lekcyjne (1godzina = 45 min.).
4.Miejsce realizacji: Nowy Sącz- wejście do budynku powinno być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (wjazd dla wózków, winda); sala szkoleniowa powinna być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, do wielkości grup - wyposażona w krzesła i stoliki z możliwością dowolnej aranżacji ich ustawienia, przystosowana do prowadzenia zajęć dydaktycznych; sala powinna być wyposażona w projektor multimedialny, ekran, flipchart (ewentualnie tablica sucho ścierna); sala szkoleniowa musi posiadać okna z dostatecznym naświetleniem naturalnym, posiadać oświetlenie sztuczne, spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz akustyczne, być ogrzewana, posiadać zaplecze sanitarne (toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych); sala powinna być wentylowana (z dostępem do świeżego powietrza), sala powinna zapewniać możliwość organizacji przerw kawowych.
5.Termin realizacji: do 31 marca 2015 r.
6.Zakres zadania:
1.Założenia szkolenia:
celem szkolenia, jest budowanie i rozwijanie umiejętności interpersonalnych w życiu osobistym i zawodowym oraz dostarczenie wiedzy i umiejętności w zakresie m.inn.: komunikacji interpersonalnej, asertywności, powstawania i rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami;
2.Zakres tematyczny szkolenia:
Blok 1 - Komunikacja interpersonalna
a)Podstawowe informacje, cechy dobrej komunikacji, zakłócenia
b)Jak nawiązywać kontakt z drugą osobą?
c)Na co zwracać uwagę z drugim człowiekiem
d)Komunikacja w miejscach publicznych
e)Komunikacja w rodzinie
Blok 2 - Asertywność
a)Podstawowe informacje, najważniejsze elementy
b)Co pomaga a co przeszkadza być asertywnym
c)Praktyczne zajęcia asertywności
Blok 3 - Powstawanie i rozwiązywanie konfliktów
a)Podstawowe informacje, powody powstawania konfliktów
b)Skuteczne metody rozwiązywania konfliktów
c)Trening wyrażania negatywnych emocji
d)Praktyczne wykorzystanie wiedzy - inscenizacje i scenki
Blok 4 - Radzenie sobie z trudnymi sytuacjami
a)Podstawowe informacje
b)Jak skutecznie radzić sobie z trudnymi sytuacjami?
c)Konstruktywne krytykowanie
d)Trening wyrażania pozytywnych emocji
Blok 5 - Siła pozytywnego myślenia
a)Podstawowe informacje
b)Znaczenie i siła naszych słów i myśli
c)Siła pozytywów
d)Jak zmienić styl i sposób myślenia
3.Metody szkoleniowe:
prezentacje, mini-wykłady, dyskusje, ćwiczenia indywidualne, ćwiczenia grupowe, symulacje, inscenizacje, odgrywanie ról.
WYMAGANIA OGÓLNE DO ZADANIA 1:
1.Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia min. 1 trenera do prowadzenia zajęć (posiadającego wykształcenie, kwalifikacje i umiejętności związane z przedmiotem zamówienia z wykształceniem wyższym i uprawnieniami do prowadzenia poradnictwa psychologicznego.
2.Wykonawca zapewnia uczestnikom serwis kawowy z poczęstunkiem (drobne ciasteczka (typu Pieguski lub równoważne , paluszki, na jedno spotkanie), woda mineralna (0,5 l typu Piwniczanka lub równoważne; gazowana i niegazowana - 2 szt. na osobę), kawa (typu Nescafe lub równoważne - bez ograniczeń), herbata (typu Lipton lub równoważne - bez ograniczeń), cukier (wg. potrzeb), śmietanka do kawy (typu Łaciate lub równoważne - min. 2 szt.).
3.Zajęcia mogą odbywać się w dniach od poniedziałku do piątku oraz w weekendy, z zastrzeżeniem, iż dzienny wymiar zajęć, nie może przekroczyć 5 h (1godzina 45min.). W trakcie realizacji zajęć dłuższych niż 2 godziny dydaktyczne Wykonawca zapewni po każdych 2 godzinach przerwę 15 minutową.
4.Wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu z i do miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie zajęć i z powrotem wg. poniższej tabeli:
L.p.Miejsce zamieszkania Liczba osób
1.Łososina Dolna 1
2.Marcinkowice 1
5.Wykonawca zapewni zwrot kosztów dojazdu (wg powyższej tabeli) z miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie kursu i z powrotem (w wysokości odpowiadającej cenie biletu) na podstawie: przedłożonego biletu bądź pisemnego oświadczenia uczestnika o korzystaniu ze środków transportu publicznego wraz z informacją od przewoźnika dot. cen biletów na danej trasie. W przypadku dojazdu uczestników samochodem prywatnym za kwalifikowane można uznać wydatki
do wysokości nie wyższej niż cena najtańszego biletu na danej trasie, po przedstawieniu przez uczestnika stosownego oświadczenia o wykorzystaniu danego samochodu osobowego na potrzeby dojazdów w ramach uczestnictwa w projekcie oraz informacji uzyskanej od przewoźnika dotyczącej cen biletów na danej trasie. Nie ma konieczności przedstawiania paragonów lub faktur za zakup paliwa.
Zadanie 2: Stacjonarne warsztaty, szkolenie uwierz w siebie dla osób niepełnosprawnych.
1.Liczba osób: 17.
2.Stopień niepełnosprawności: od lekkiego do znacznego; różne rodzaje niepełnosprawności, umożliwiające samodzielny udział w zajęciach. Uwaga W przypadku jednej osoby niepełnosprawnej wymagany opiekun podczas trwania zajęć.
3.Program zajęć ma obejmować: 18 godzin lekcyjnych (1godzina 45 min.).
4.Szkolenie obejmuje dwie grupy szkoleniowe: 1- dna grupa 8-osobowa oraz 1 -dna grupa 9-osobowa, z tym zastrzeżeniem że grupy mogą być większe/mniejsze, nie więcej niż o 2 osoby.
5.Miejsce realizacji: Nowy Sącz- wejście do budynku powinno być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (wjazd dla wózków, winda); sala szkoleniowa powinna być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, do wielkości grup - wyposażona w krzesła i stoliki z możliwością dowolnej aranżacji ich ustawienia, przystosowana do prowadzenia zajęć dydaktycznych; sala powinna być wyposażona w projektor multimedialny, ekran, flipchart (ewentualnie tablica sucho ścierna); sala szkoleniowa musi posiadać okna z dostatecznym naświetleniem naturalnym, posiadać oświetlenie sztuczne, spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz akustyczne, być ogrzewana, posiadać zaplecze sanitarne (toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych); sala powinna być wentylowana (z dostępem do świeżego powietrza), sala powinna zapewniać możliwość organizacji przerw kawowych.
6.Termin realizacji: do 31 marca 2015 r.
7.Zakres zadania:
Założenia szkolenia uwierz w siebie:
m. inn. analiza mocnych i słabych stron, celów, pozytywnego myślenia, poczucia własnej wartości, autoprezentacja, kreowanie swojego wizerunku
1.Zakres tematyczny szkolenia:
Blok 1 - Mocne i słabe strony
a)podstawowe informacje
b)jak się postrzegam
c)jak mnie postrzegają
d)techniki wsparcia osobistego
Blok 2 - Cele życiowe
a)Wyznaczanie celów w ramach życia osobistego, pracy zawodowej, zapoznanie się
ze specyfiką celów, korzyściami jakie niosą, warsztaty i ćwiczenia indywidualne pracy z własnymi celami
b)Moje wartości i zasady przyciągane i odpychane
c)Moje cele i wartości
Blok 3 - Pozytywne myślenie
a)Potęga myśli
b)Stres a pozytywne myślenie
c)Wizualizacja
Blok 4 - Poczucie własnej wartości
a)Podstawowe informacje
b)Filary poczucia własnej wartości
c)Ja w relacjach międzyludzkich
d)Autoprezentacja
e)Skuteczna komunikacja
f)Kreowanie własnego wizerunku - mowa ciała, ruch, ubiór
2.Metody szkoleniowe:
prezentacje, mini-wykłady, dyskusje, ćwiczenia indywidualne, ćwiczenia grupowe, symulacje, inscenizacje, odgrywanie ról.
WYMAGANIA OGÓLNE DO ZADANIA 2:
1.Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia min. 1 trenera do prowadzenia zajęć (posiadającego wykształcenie, kwalifikacje i umiejętności związane z przedmiotem zamówienia z wykształceniem wyższym i uprawnieniami do prowadzenia poradnictwa psychologicznego.
2.Wykonawca zapewni min. 1 opiekuna dla osoby niepełnosprawnej podczas zajęć.
3.Wykonawca zapewnia uczestnikom serwis kawowy z poczęstunkiem (drobne ciasteczka (typu Pieguski lub równoważne , paluszki, na jedno spotkanie), woda mineralna (0,5 l typu Piwniczanka lub równoważne; gazowana i niegazowana - 2 szt. na osobę), kawa (typu Nescafe lub równoważne - bez ograniczeń), herbata (typu Lipton lub równoważne - bez ograniczeń), cukier (wg. potrzeb), śmietanka do kawy (typu Łaciate lub równoważne - min. 2 szt.).
4.Zajęcia mogą odbywać się w dniach od poniedziałku do piątku oraz w weekendy
z zastrzeżeniem iż dzienny wymiar zajęć, nie może przekroczyć 5 h (1godzina 45min.). W trakcie realizacji zajęć dłuższych niż 2 godziny dydaktyczne Wykonawca zapewni po każdych 2 godzinach przerwę 15 minutową.
5.Wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu z i do miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie zajęć i z powrotem wg. poniższej tabeli:
L.p.Miejsce zamieszkania Liczba osób
1.Mogilno 1
3.Gaboń - Gołkowice 1
4.Dąbrowa - Wielogłowy 1
5.Brzyna - Jazowsko 1
6.Berest 1
7.Sośnie Górne - Grybów 1
8.Czaczów - Łabowa 1
9.Muszyna 1
10.Marcinkowice 1
11.Popowice - Stary Sącz 1
12.Niskowa - Chełmiec 1
13.Marcinkowice - Chełmiec 1
14.Świnarsko - Chełmiec 1
15.Binczarowa - Florynka 1
16.Przysietnica - Barcice 1
17.Roztoka Brzeziny - Gródek nDunajcem 1
18.Oś. Biała Wyżna - Grybów 1
6.Wykonawca zapewni zwrot kosztów dojazdu (wg powyższej tabeli) z miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie kursu i z powrotem (w wysokości odpowiadającej cenie biletu) na podstawie: przedłożonego biletu bądź pisemnego oświadczenia uczestnika o korzystaniu ze środków transportu publicznego wraz z informacją od przewoźnika dot. cen biletów na danej trasie. W przypadku dojazdu uczestników samochodem prywatnym za kwalifikowane można uznać wydatki do wysokości nie wyższej niż cena najtańszego biletu na danej trasie, po przedstawieniu przez uczestnika stosownego oświadczenia o wykorzystaniu danego samochodu osobowego na potrzeby dojazdów w ramach uczestnictwa w projekcie oraz informacji uzyskanej od przewoźnika dotyczącej cen biletów na danej trasie. Nie ma konieczności przedstawiania paragonów lub faktur za zakup paliwa.
Zadanie 3: Stacjonarny trening kompetencji życiowych dla osób niepełnosprawnych.
1.Liczba osób: 7.
2.Stopień niepełnosprawności: od lekkiego do znacznego; różne rodzaje niepełnosprawności; wymagany opiekun dla osób niepełnosprawnych, zarówno na trasie przejazdu jak i podczas trwania zajęć.
3.Program zajęć ma obejmować: 18 godzin lekcyjnych (1godzina = 45 min.).
4.Miejsce realizacji: Nowy Sącz- wejście do budynku powinno być dostosowane
do potrzeb osób niepełnosprawnych (wjazd dla wózków, winda); sala szkoleniowa powinna być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, do wielkości grup - wyposażona w krzesła i stoliki z możliwością dowolnej aranżacji ich ustawienia, przystosowana do prowadzenia zajęć dydaktycznych; sala powinna być wyposażona w projektor multimedialny, ekran, flipchart (ewentualnie tablica sucho ścierna); sala szkoleniowa musi posiadać okna z dostatecznym naświetleniem naturalnym, posiadać oświetlenie sztuczne, spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy
oraz akustyczne, być ogrzewana, posiadać zaplecze sanitarne (toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych); sala powinna być wentylowana (z dostępem
do świeżego powietrza), sala powinna zapewniać możliwość organizacji przerw kawowych.
5.Termin realizacji: do 31 marca 2015 r.
6.Zakres zadania:
A)Założenia treningu kompetencji życiowych:
celem szkolenia jest m.in. przywrócenie uczestnikom samodzielności życiowej, skupienie uwagi na wadze zarządzania własnymi zasobami (np. czasem, budżetem), w realizacji wytyczonych sobie celów, udzielanie informacji o prawach i uprawnieniach.
B)Zakres tematyczny treningu:
Blok 1 - Kompetencje społeczne
- rozumienie sytuacji społecznych,
- sposoby radzenia sobie ze stresem,
Blok 2 - Podniesienie kompetencji osobistych
- gospodarowanie własnym czasem,
- prowadzenie budżetu domowego,
Blok 3 - Podniesienie kompetencji zawodowych
- wypełnianie podstawowych druków urzędowych i odpowiadanie na pisma urzędowe,
- uzyskanie wiadomości dotyczących praw i uprawnień Uczestników Projektu.
C)Metody szkoleniowe:
prezentacje, mini-wykłady, dyskusje, ćwiczenia indywidualne, ćwiczenia grupowe, symulacje, inscenizacje, odgrywanie ról.
WYMAGANIA OGÓLNE DO ZADANIA 3:
1. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia min. 1 trenera do prowadzenia zajęć (posiadającego wykształcenie, kwalifikacje i umiejętności związane z przedmiotem zamówienia z wykształceniem wyższym i uprawnieniami do prowadzenia poradnictwa psychologicznego.
2. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia serwisu kawowego z poczęstunkiem (drobne ciasteczka (typu Pieguski lub równoważne, paluszki, na jedno spotkanie), woda mineralna (0,5 l typu Piwniczanka lub równoważne; gazowana i niegazowana - 2 szt. na osobę), kawa (typu Nescafe lub równoważne - bez ograniczeń), herbata (typu Lipton lub równoważne - bez ograniczeń), cukier (wg potrzeb), śmietanka do kawy (typu Łaciate lub równoważne- min. 2 szt.).
3. Wykonawca zapewni min. 1 opiekuna dla osób niepełnosprawnych zarówno na trasie przejazdu jak również podczas zajęć dla osób niepełnosprawnych.
4.Wykonawca zapewni transport uczestnikom oraz opiekunowi na trasie:Krynica Zdrój - miejsce odbywania zajęć i z powrotem (7 uczestników + 1 opiekun),
5. Zajęcia mogą odbywać się w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 13.00, z zastrzeżeniem iż dzienny wymiar zajęć, nie może przekroczyć 3 h (1godzina 45min.). W trakcie realizacji zajęć dłuższych niż 2 godziny dydaktyczne Wykonawca zapewni po każdych 2 godzinach przerwę 15 minutową.
WYMAGANIA OGÓLNE DO WSZYSTKICH ZADAŃ:
1.Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia min. 1 trenera do prowadzenia zajęć (posiadającego wykształcenie, kwalifikacje i umiejętności związane z przedmiotem zamówienia z wykształceniem wyższym i uprawnieniami do prowadzenia poradnictwa psychologicznego na grupę. Posiadającego doświadczenie w prowadzeniu szkoleń lub warsztatów lub treningów z obszaru pomocy i integracji społecznej w tym w zakresie treningów kompetencji społecznych lub psychospołecznych lub życiowych lub podstawowych dla osób niepełnosprawnych; do prowadzenia warsztatów i ćwiczeń w przedmiotowym zakresie.
2.W przypadku zadania III Wykonawca zapewni opiekuna dla osób niepełnosprawnych, zarówno na czas przejazdu jak również na czas trwania zajęć stacjonarnych, posiadającego doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi.
3.Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć harmonogram Zamawiającemu (do akceptacji i zatwierdzenia) w terminie 8 dni roboczych przed rozpoczęciem pierwszych zajęć.
4.Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji odrębnie dla każdego zadania (w tym również fotograficznej): dzienna lista obecności; dziennik zajęć zawierający listę obecności oraz wymiar godzin i tematy zajęć; lista osób, które rozpoczęły zajęcia; lista osób, które ukończyły zajęcia; lista osób, które nie ukończyły zajęć; rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie zajęć i uzyskanie umiejętności; kopie wydanych certyfikatów i zaświadczeń potwierdzających uczestnictwo w zajęciach; potwierdzenie transportu na zajęcia; potwierdzenie zwrotu kosztów dojazdu; lista obecności z potwierdzeniem korzystania z usługi cateringowej oraz odbiorem materiałów szkoleniowych; sprawozdanie merytoryczne z realizacji przedmiotu zamówienia, arkusze badań ewaluacyjnych i inne. Dokumenty powinny być opatrzone podpisem osoby prowadzącej oraz wykonawcy. Wzór w/w listy Zamawiający udostępni Wykonawcy przed rozpoczęciem zajęć. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpieczeństwo osób uczestniczących w szkoleniach, a także warunki pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
5.Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty: wstępne programy merytoryczne zajęć z uwzględnieniem czasu trwania sporządzone odrębnie dla każdego zadania do uzgodnienia i akceptacji zamawiającego przed podpisaniem umowy. Programy szkoleń muszą uwzględniać zakres merytoryczny poszczególnych szkoleń opisany w SIWZ .
6.Każdy uczestnik szkolenia musi mieć zapewnione materiały szkoleniowe zawierające ologowanie oraz informacje o współfinansowaniu zgodne z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w zakresie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zamieszczonymi na stronie WWW.efs.gov.pl,zakładka Zasady promocji), uzgodnione pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą przed rozpoczęciem szkolenia, w tym zakresie tj. przybory piśmiennicze: komplet długopis i ołówek, co najmniej 60-kartkowy kartkowany notatnik w formacie A4, materiały dydaktyczne (np. kserokopie treści przekazywanych w trakcie zajęć, prezentacji multimedialnych), teczka-aktówka na materiały szkoleniowe, wielkość A-4. Materiały szkoleniowe należy rozdać uczestnikom szkolenia w pierwszym dniu treningu,warsztatu,szkolenia i przechodzą one na własność uczestników po zakończeniu treningu,warsztatu,szkolenia, potwierdzenie ich odbioru Wykonawca jest zobowiązany przekazać Zamawiającemu wraz z dokumentacją ze szkolenia.
7.W przypadku realizacji zadań wykonawca zapewni zwrot uczestnikom kosztów dojazdu (wg tabel) z miejsca zamieszkania (Powiat Nowosądecki) na miejsce przeprowadzenie szkolenia i z powrotem (w wysokości odpowiadającej cenie biletu) na podstawie: przedłożonego biletu bądź pisemnego oświadczenia uczestnika o korzystaniu ze środków transportu publicznego wraz z informacją od przewoźnika dot. cen biletów na danej trasie. W przypadku dojazdu uczestników samochodem prywatnym za kwalifikowane można uznać wydatki do wysokości nie wyższej niż cena najtańszego biletu na danej trasie, po przedstawieniu przez uczestnika stosownego oświadczenia o wykorzystaniu danego samochodu osobowego na potrzeby dojazdów w ramach uczestnictwa w projekcie oraz informacji uzyskanej od przewoźnika dotyczącej cen biletów na danej trasie. Nie ma konieczności przedstawiania paragonów lub faktur za zakup paliwa.
8.Zajęcia mają się zakończyć badaniem ewaluacyjnym, przeprowadzonym w formie pisemnej, sprawdzającym nabycie, utrwalenie umiejętności społecznych oraz wzmocnienie kompetencji społecznych uczestników szkolenia.
9.Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpieczeństwo osób uczestniczących
w treningu,warsztatach,szkoleniach, a także warunki pracy zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
10.Zamawiający przekaże Wykonawcy imienną listę uczestników z danymi niezbędnymi do prawidłowego wykonania zamówienia przed rozpoczęciem realizacji usługi.
11.Wykonawca zobowiązuje się udzielać na żądanie Zamawiającego informacji dotyczących stanu realizacji przedmiotu zamówienia (np. liczby osób uczestniczących w zajęciach itp.).
12.Wykonawca zobowiązany jest do przekazania uczestnikom zajęć informacji na temat współfinansowania przedmiotu zamówienia przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i przekazać Zamawiającemu jedno pisemne oświadczenie w tej sprawie potwierdzającego wykonanie ww wymagania.
13.Wykonawca umożliwi pracownikom Zamawiającego przeprowadzenie kontroli prawidłowości realizacji usługi oraz podda się ewentualnej kontroli Instytucji Wdrażającej (Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie), a także udzieli stosownych wyjaśnień w obszarze związanym z przedmiotem zamówienia, na każde jego żądanie.
14.Wykonawca przekaże Zamawiającemu oryginały z dokumentacji z zajęć w terminie 7 dni od zakończenia każdego z zadań. Dokumentacja zajęć powinna być oznakowana zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, zamieszczonymi na stronie internetowej: www.efs.gov.pl, zakładka - Zasady promocji.
15.Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia zajęć także w przypadku innej od wymienionej liczby osób w SIWZ. Zamawiający zastrzega sobie, w uzasadnionych przypadkach, prawo zmiany liczby uczestników zajęć. Zamawiający zapłaci Wykonawcy za faktyczną liczbę osób, które zakończą zajęcia na podstawie przekazanej dokumentacji zgodnie z pkt. 4.
16.Wykonawca zobowiązany jest do sprawowania nadzoru nad frekwencją uczestników zajęć, a także bieżącego informowania osoby wyznaczonej po stronie Zamawiającego o każdej nieobecności osoby, która planowo powinna uczestniczyć w zajęciach.
17.Wykonawca wyznacza osobę do kontaktu (koordynator) - sprawującą nadzór nad realizacją przedmiotu zamówienia, odpowiedzialną za organizację i informowanie o planowanych zajęciach, ściśle współpracującą z osobą wyznaczoną po stronie Zamawiającego.
18.Wykonawca zobowiązany będzie do oznakowania miejsca zajęć oraz wszelkich dokumentów związanych z realizacją usługi zgodnie z Wytycznymi Ministerstwa Rozwoju Regionalnego dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (zamieszczonymi na stronie www.efs.gov.pl, zakładka Zasady promocji).
19.Wykonawca zobowiązany jest w ramach projektu (w okresie realizacji zawartej umowy) do zarejestrowania się w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie internetowej: www.inwestycjawkadry.pl i aktualizowania w tej bazie informacji o każdym prowadzonym szkoleniu w ramach nin. projektu (zawartej umowy) nie rzadziej niż raz w miesiącu oraz zobowiązany jest
do przedkładania powyższych informacji Zamawiającemu z wykonania powyższego nałożonego obowiązku.
20.Wykonawca zobowiązany jest w ramach projektu (w okresie realizacji zawartej umowy) do zarejestrowania informacji o szkoleniu i terminach zajęć w internetowej bazie ofert szkoleniowych dostępnej na stronie internetowej: www.pociagdokariery.pl i aktualizowania w tej bazie informacji o prowadzonym szkoleniu organizowanym w ramach nin. projektu (zawartej umowy) nie rzadziej
niż raz w miesiącu oraz zobowiązany jest do przedkładania powyższych informacji Zamawiającemu z wykonania powyższego nałożonego obowiązku.
21.Zamawiający dopuszcza wykonanie części zamówienia przy posłużeniu się innymi podmiotami - podwykonawcami. Jeżeli Wykonawca powierzy część zamówienia podwykonawcom, to Zamawiający na podstawie art. 36 ust. 4 ustawy żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie te części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
22.Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia zajęć metodą e- learning.
23.Wykonawca zobowiązany jest zapewnić dla każdego uczestnika zajęć ubezpieczenie NNW w trakcie jego trwania, a także w drodze na nie i z powrotem na kwotę minimalną 5 000 zł. Kserokopię dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu przed rozpoczęciem zajęć.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805100002 (Usługi szkolenia specjalistycznego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust.1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych do wysokości 50 % wartości zamówienia przetargowego.

Czas: D

Data zakończenia: 31/03/2015

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie żąda wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu określone w art.22 ust.1 pzp
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu przeprowadzona będzie w oparciu o złożone przez wykonawców oświadczenia i dokumenty zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia, Wykonawcy, którzy nie przedłożą dokumentów i oświadczeń potwierdzających spełnianie wymaganych warunków zostaną wykluczeni z postępowania.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu, dotyczący braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy Pzp

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże wykonanie w przeciągu ostatnich 3 lat co najmniej , jednej usługi wskazanej dla zakresu - przedmiotu; ( łącznie lub odrębnie )dla każdego zadania nr I , II, III. przeprowadzonych w ramach realizacji projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie (należyte wykonanie usług winno być potwierdzone dokumentami np. referencje, poświadczenie, zaświadczenie itp. - zgodne z regulacją rozporządzenia R.M. z dnia 19 luty 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów.(Dz. U. 2013r. poz.231), że te usługi były wykonane lub są wykonywane należycie.
Jeżeli w celu wykazania spełniania warunku w zakresie wiedzy i doświadczenia zamierza polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów wówczas zobowiązany jest on zaangażować te podmioty do realizacji zamówienia odpowiednio do zakresu wykazanej wiedzy i doświadczenia tego podmiotu.

Potencjał techniczny:
Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że osoba,osoby prowadzące posiadają wiedzę
i doświadczenie w prowadzeniu zajęć z zakresu objętego niniejszym zamówieniem,
tj. wykształcenie wyższe i uprawnienia do prowadzenia poradnictwa psychologicznego na grupę. Posiadającego doświadczenie w prowadzeniu szkoleń lub warsztatów lub treningów z obszaru pomocy i integracji społecznej w tym w zakresie treningów kompetencji społecznych lub psychospołecznych lub życiowych lub podstawowych dla osób niepełnosprawnych; do prowadzenia warsztatów i ćwiczeń w przedmiotowym zakresie. Wykonawca zapewni min. 1 opiekuna dla osób niepełnosprawnych (dla każdej grupy osób niepełnosprawnych ), zarówno na czas przejazdu jak również na czas trwania zajęć stacjonarnych, mającego doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wymagania dotyczące dokumentów składanych przez wykonawców, o których mowa w pkt 11 SIWZ, reguluje m.in. rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 19 luty 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z r.2013 poz.231).
2. Oświadczenia, o których mowa w pkt 11.2.1 SIWZ należy przedstawić w oryginale, pozostałe dokumenty wskazane w pkt 11 SIWZ mogą być przedstawione w formie oryginału lub kopii poświadczonej i opatrzonej klauzulą za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę (tj. osoby posiadające umocowanie prawne do reprezentowania firmy lub przez umocowanego Pełnomocnika).
3. Dokument wielostronicowy przedłożony w formie kopii winien być potwierdzony za zgodność
z oryginałem na każdej zapisanej (ponumerowanej) stronie.
4. W przypadku gdy Wykonawcę reprezentuje Pełnomocnik, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo, z którego wynika zakres pełnomocnictwa, z którego wynika zakres umocowania podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy.
5. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika
do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy
w sprawie zamówienia publicznego pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty.
6. Pełnomocnictwo powinno być złożone w oryginale albo w kopii poświadczonej notarialnie.
7. Dokumenty, oświadczenia oraz pełnomocnictwa sporządzone w języku obcym są składane
wraz z tłumaczeniem na język polski.
8. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w pkt 11.2.3. SIWZ kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę
lub te podmioty.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość istotnych zmian postanowień zawartej umowy. Wprowadzone zmiany dotyczyć mogą w szczególności terminu realizacji umowy w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od zamawiającego lub wykonawcy, jak i dotyczyć mogą ustalenia ostatecznej wysokości należnego wynagrodzenia, w przypadku zmniejszenia liczby uczestników zajęć w stosunku do zapisów specyfikacji. Dopuszczone zmiany umowy j.w., zostaną wprowadzone w drodze aneksu do umowy.
Istotne zmiany postanowień umowy mogą także wynikać z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Zmiany wprowadzone zostaną po wcześniejszym zgłoszeniu przez którąkolwiek ze stron umowy, faktu zaistnienia okoliczności warunkującej konieczność wprowadzenia zmiany oraz obustronnej ich akceptacji.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: termin płatności faktury

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pcpr-ns.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu,
ul. Kilińskiego 72 A,
33-300 Nowy Sącz
TEL: (18) 443 82 51, FAX (18) 444 27 17,
e-mail: pcprnskadry@op.pl

Data składania wniosków, ofert: 27/01/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu, ul. Kilińskiego 72 A, 33-300 Nowy Sącz, sekretariat pok. Nr 113.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie realizowane w ramach Projektu pn W stronę samodzielności i niezależności współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

124921 / 2013-06-26 - Inny: powiatowa jednostka organizacyjna

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Ciechanów (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie w rejonach Mierzei Wiślanej 7 dniowego wyjazdowego szkolenia integracyjno - kulturalno - rozwojowego, obejmującego zajęcia z psychologiem oraz szkolenie z zakresu podstaw technik fotografii dla uczestników projektu Aktywność szansą na zatrudnienie i usamodzielnienie współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

48420 / 2014-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń jednodniowych - w ramach projektu Szkolenie i doskonalenie zawodowe kadr pomocy społecznej - przetarg nr 2

160421 / 2013-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku - Łącko (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kompleksowa realizacja usług szkoleniowych II w ramach projektu systemowego p.t. Od aktywizacji do integracji

212238 / 2010-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mogilanach - Mogilany (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń dla beneficjentów projektu systemowego - Aktywna integracja szansą dla Ciebie i Twojej Rodziny.

128671 / 2013-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na usługę szkoleniową pod nazwą Sprzedawca handlowiec fakturzysta z obsługą komputera, kas fiskalnych oraz terminali płatniczych z modułem języka angielskiego.

59101 / 2011-02-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stryszawie - Stryszawa (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe dla Beneficjentów ostatecznych Projektu Systemowego pn.: Samodzielność drogą do aktywności zawodowej mieszkańców Gminy Stryszawa

20840 / 2013-01-15 - Inny: publiczna placówka oświatowa

Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego - Gorlice (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja, przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń, kursów i zajęć wyrównawczych dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego w Gorlicach w ramach Realizacji Projektu /Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce/ Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolenia zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

317858 / 2013-08-07 - Inny: jednostka organizacyjna samorzÄ…du powiatowego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Kraśnik (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych oraz szkoleń dla PCPR w Kraśniku

52036 / 2015-03-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej - Korzenna (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
USŁUGA SZKOLENIOWA DLA BENEFICJENTÓW OSTATECZNYCH PROJEKTU SYSTEMOWEGO PN.: JA TEŻ MAM SZANSĘ - AKTYWIZACJA W GMINIE KORZENNA - współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

382282 / 2011-11-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wyłonienie specjalisty (doradcy zawodowego) zaangażowanego w realizację projektu Stacja - Pomoc Rozwój Radość

76170 / 2012-03-12 - Inny: SamorzÄ…dowa jednostka organizacyjna Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna

Ośrodek Pomocy Społecznej - Muszyna (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń w zakresie: kurs sprzedawcy z obsługą kasy fiskalnej, kurs pomocnika elektryka - szkolenia na uprawnienia elektryczne: świadectwo kwalifikacji E do 1 kV

515146 / 2013-12-12 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie dla oficerów prasowych oraz osób udzielających informacji mediom z garnizonu małopolskiego z zakresu kompetencji medialnych

37974 / 2009-02-23 - Inny: wojewódzka osoba prawna

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć praktycznych, na kursie dla kierowców przewożących rzeczy

96763 / 2014-05-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Lipno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe dla uczestników projektu systemowego pt.: Bądź aktywny. Program aktywizacji społecznej w powiecie lipnowskim, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

198896 / 2010-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sękowej - Sękowa (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja, przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń - warsztatów z zakresu przygotowania zawodowego osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo z terenu Gminy Sękowa w ramach Projektu pn. /Aktywność zawodowa młodych szansą na lepszą przyszłość/ realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sękowej na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie o dofinansowanie wyżej wskazanego projektu w ramach Poddziałania 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

161335 / 2012-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Malbork (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa pn. Kurs prawa jazdy kategorii B, kategorii C, kategorii C + E, realizowana w ramach projektu systemowego pn. My też mamy prawo, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 7.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

132021 / 2014-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa w zakresie: Organizacja i przeprowadzenie kursów edukacyjnych dla uczestników projektu pn. W stronę samodzielności i niezależności realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

283048 / 2013-07-18 - Inny: ośrodek pomocy społecznej

Ośrodek Pomocy Społecznej - Andrychów (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usług szkoleniowych w ramach Projektu Wykorzystaj swoją szansę współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - część 1.2013.

179819 / 2012-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Opole Lubelskie (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Część nr 1: Zorganizowanie wyjazdu integracyjnego do Zakopanego dla pełnoletnich wychowanków placówek opiekuńczo - wychowawczych i rodzin zastępczych część nr 2: Zorganizowanie 10 dniowego szkolenia florystycznego dla 15 osób niepełnosprawnych. część nr 3: Zorganizowanie 10 dniowego szkolenia w zakresie fotografii cyfrowej (fotografia i edycja zdjęć) dla 7 osób niepełnosprawnych i 1 opiekuna

188358 / 2014-06-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Wyszków (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń oraz kursów wielodniowych dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie realizowanych w ramach projektu systemowego pn. W aktywności siła współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

523422 / 2012-12-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Bochnia (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie kursu języka migowego dla 1 osoby w ramach realizowanego projektu pn Wzmacnianie integracji społecznej w Powiecie Bocheńskim