Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

62755 / 2012-03-19 - Administracja samorządowa / Gmina Miejska Świeradów-Zdrój (Świeradów-Zdrój)

Opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wyłonienia wykonawcy tablic i modeli dla osób z upośledzoną funkcją wzroku wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla projektu partnerskiego pn.: ZOBACZYĆ KRAJOBRAZ - DOTKNĄĆ PRZESZŁOŚĆ - wykorzystanie potencjału kultury i dziedzictwa przeszłości na terenie Subregionu Karkonosze i Góry Izerskie

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje Opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wyłonienia wykonawcy tablic i modeli dla osób z upośledzoną funkcją wzroku wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla projektu partnerskiego pn.: ZOBACZYĆ KRAJOBRAZ - DOTKNĄĆ PRZESZŁOŚĆ - wykorzystanie potencjału kultury i dziedzictwa przeszłości na terenie Subregionu Karkonosze i Góry Izerskie. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu nr 6 Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), Działania 6.4 Turystyka kulturowa Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

1.2. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla wykonania tablic panoram i tablic informacyjnych, obejmującej:

a) dokumentację projektową, służącą do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych, dla których jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę - dotyczy tablic podświetlanych wolnostojących :
1. koncepcja architektoniczna tablic;
2. projekt budowlany - winien być opracowany zgodnie z ustawą z dnia 07.07.1994r. Prawo Budowlane (tj. Dz.U.z 2006r., nr 156, poz. 1118 ze zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 03.07.2003r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2003 nr 120 poz. 1133 ze zm.) - po 5 kpl. odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;
3. przedmiar robót - przez które należy rozumieć opracowanie zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalenia cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych. Przedmiary muszą uwzględniać wymagania określone w paragrafach od 6 do 10 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego - po 2 kpl. odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;
4. kosztorys inwestorski - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004r., w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz 1389 z 2004r., ze zm.) - po 2 kpl. odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;
5. projekty, pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami - uzgodnienie z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków we Wrocławiu Delegatura w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra, ul. 1-go Maja 23; odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;
6. specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - przez którą należy rozumieć opracowanie zawierające w szczególności zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w § 13 i 14 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego - 2 kpl, odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;
7. dokumentację projektową, służącą do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych, dla których nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę, wymagane jest zgłoszenie robót - dotyczy pozostałych tablic:
8. koncepcja architektoniczna tablic odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;
9.plany, rysunki lub inne dokumenty umożliwiające jednoznaczne określenie rodzaju i zakresu robót budowlanych podstawowych oraz uwarunkowań i dokładnej lokalizacji ich wykonania - po 3 kpl. odrębnie dla każdego Partnera;
10.przedmiar robót - po 2 kpl. odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;
11.kosztorys inwestorski - po 2 kpl. odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;;
12.specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - 2 kpl. odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;
Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje następujące części :
Część I- Opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wyłonienia wykonawcy tablic i modeli dla osób z upośledzoną funkcją wzroku wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla Gminy Miejskiej Świeradów-Zdrój - planowana lokalizacja tablic: w budynku młyna wodnego znajdującego się przy ul. Lwówecka 5 w Świeradowie-Zdroju:
Zaprojektowanie modelu koła młyńskiego (ruchomego) z pokazanym sposobem przenoszenia napędu (obecnie nieistniejącym), który będzie poglądowo objaśniał pierwotną funkcję koła młyńskiego. Dla osób z upośledzoną funkcją wzroku - możliwość sprawdzenia wyglądu koła przez dotyk, dla zwiedzających widzących - poglądowe wyjaśnienie działania koła. Wielkość modelu - koło o średnicy około 60cm (skala 1:10), uruchamianie ręczne, osłona dla części ruchomych z pleksi. Model do wykonania ze stali lub innego metalu. Model musi być bezpieczny, musi być zaprojektowany tak, aby zminimalizować niebezpieczeństwo uszczerbku na ciele. Model ustawiony na stoliku o wysokości umożliwiającej sprawdzenie dotykiem z wózka inwalidzkiego.
Zaprojektowanie obok modelu koła lub na ścianie przy wejściu do pomieszczenia koła młyńskiego - tablicy podświetlanej ze zdjęciem budynku młyna, na którym wyryty zostanie zarys przedstawiony na fotografii (możliwość sprawdzenia konturu przez osoby niewidzące) oraz krótka informacja
o młynie (dane techniczne, historia), zawierająca nie więcej niż 200 słów w 4 językach (polski, angielski, niemiecki, czeski) oraz skrót informacji w języku Braille,a. Wielkość tablicy: około 100cmx80cm. Tablica zamontowana na konstrukcji wsporczej, zakotwionej w ścianie.
Tablica wyposażona w system nagłaśniający z krótkimi 2-3 minutowymi komunikatami (głośniki) informującymi o historii młyna w 4 językach (polski, angielski, niemiecki, czeski) - uruchamianie manualne (np. sensory) oraz automatyczne, z czujnikiem ruchu do odtwarzania automatycznego.
Tablicę należy wyposażyć w oświetlenie zasilane z sieci elektrycznej.
Zaprojektowanie, wykonanie, dostawa i montaż gotowego do montażu zestawu głośnikowego z urządzeniem, na którym będzie nagrana historia związana ze zwiedzanym obiektem, czas nagrania 2-3 min.
Tablica z wbudowanymi:głośnikami,urządzeniem AUDIO, umożliwiającym nagrywanie i odtwarzania komunikatów,złącze USB umożliwiające odtwarzanie plików MP3 z pamięcią FLASH (pendrive).
c) zaprojektowanie 10 szt. tablic informacyjnych w plexi, informujących
o eksponatach prezentowanych w młynie (elementy historycznego koła młyńskiego, inne historyczne urządzenia znajdujące się wewnątrz młyna). Wielkość tablic 20cmx35cm - mocowane:na wsporczej konstrukcji mocowanej do ściany, na niezależnych stojakach.Informacje na tablicach do 10 słów w 4 językach (polski, angielski, niemiecki, czeski) i w alfabecie Braille,a.
Część II - Opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wyłonienia wykonawcy tablic i modeli dla osób z upośledzoną funkcją wzroku wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla Gminy Miejskiej Jelenia Góra - planowana lokalizacja tablic: w budynku wieży widokowej znajdującej się przy ul. Jasnej w Jeleniej Górze:
a) zaprojektowanie tablic panoramicznych o wymiarach około 120cm x 20cm z funkcją dotykową (linia horyzontu), wykonanych z materiału trwałego, odpornego na działanie zmiennych warunków atmosferycznych (tablice zewnętrzne). Ilość tablic - 6 szt., mocowane na konstrukcji wsporczej kotwione w murze tarasu widokowego.Preferowana forma tablic - zdjęcie panoramiczne widoku z objaśnieniami (2-3 wyrazowymi) głównych dominant - przykryte przeźroczystą pleksi z wyrytą linią horyzontu i objaśnieniami w alfabecie Braille,a. b) zaprojektowanie tablicy informacyjnej o wymiarach około 100cmx80cm, zlokalizowanej wewnątrz obiektu, przy wejściu głównym. Tablica z trwałego tworzywa, podświetlana. Tablica składająca się z dwóch elementów:tablicy dla osób widzących: kolorowe zdjęcie na białym tle plus informacja o historii obiektu nie przekraczająca 200 słów, tablicy dla osób z upośledzoną funkcją wzroku, umieszczonej na pierwszej tablicy w postaci np. przeźroczystej pleksi, z wyrytym konturem (zarysem) obiektu i skróconym opisem w alfabecie Braille,a.
Sposób zamontowania tablic zgodny z załącznikami do SIWZ. Precyzyjna lokalizacja tablicy, kotwionej do muru - wskaże Zamawiający. Sposób montażu tablicy dla osób z upośledzoną funkcją wzroku pozostawia się Wykonawcy, przy czym wskazane jest, aby możliwe było zdemontowanie jej (np. przez wysuwanie). c) zaprojektowanie zestawu nagłaśniającego z nagraną historia zwiedzanego obiektu (komunikat 2-3 minut), uruchamiany automatycznie (czujnik ruchu) i manualnie (sensory) z komunikatem w 4 językach (polski, niemiecki, angielski, czeski). Sposób uruchamiania - do uzgodnienia z Zamawiającym. Zestaw nagłaśniający - zamontowany niezależnie (w sąsiedztwie tablicy informacyjnej) lub zintegrowany z tablicą (do uzgodnienia z Zamawiającym).
Część III - Opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wyłonienia wykonawcy tablic i modeli dla osób z upośledzoną funkcją wzroku wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla Gminy Mirsk - planowana lokalizacja tablic: na nieruchomości wieży widokowej znajdującej się przy ul. Wodnej w Mirsku:
a) zaprojektowanie tablicy informacyjnej o wymiarach minimum 180x120cm zamontowanej na konstrukcji stalowej zabetonowanej w gruncie. Tablica winna posiadać daszek dwuspadowy chroniący przed opadami atmosferycznymi. Na tablicy kolorowy rysunek (zdjęcie) wieży z informacją o jej historii i danych technicznych, zawierających nie więcej, aniżeli 200 słów w 4 językach (polski, niemiecki, angielski, czeski). Na głównej tablicy wykonanej z blachy ocynkowanej nałożona tabliczka informacyjna (np. z plexi) o wymiarach minimum 60x40cm dla potrzeb osób z upośledzoną funkcją wzroku z wyrytym konturem wieży (jak na rysunku - zdjęciu) umożliwiającym sprawdzenie dotykiem dłoni jej kształtów oraz skróconym napisem informacyjnym (jak napis na tablicy głównej) w alfabecie Brail,a. Tablica (podświetlana w okresie zmroku) winna być trwale zabezpieczona przez wandalizmem. Wysokość tablicy od terenu umożliwiająca sprawdzenie dotykiem przez osoby na wózku inwalidzkim. Dodatkowo - funkcja komunikatu radiowego (nagranego), informującego o wieży w 4 językach (polski, niemiecki, angielski, czeski) - czas trwania około 2-3 minuty. Uruchamianie ręczne - przyciskami (sensorami). Zamawiający zapewnia zasilenie tablicy w energię elektryczną
b) zaprojektowanie 4 szt. tablic informacyjnych z blachy ocynkowanej o wymiarach minimum 100x60cm zamontowanych w ramkach z profili aluminiowych do ścian wewnętrznych wieży (na pomoście widokowym).
Na tablicach kolorowe rysunki (zdjęcia) oglądanego widoku i wyrytym w plexi konturem panoramy z 4 kierunków (stron świata) oraz pisemna informacja o widocznej panoramie (max do 50 słów) w 3 językach (polski, niemiecki, angielski) oraz w języku Braille,a.
Część IV - Opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wyłonienia wykonawcy tablic i modeli dla osób z upośledzoną funkcją wzroku wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla Gminy Miejskiej Kowary - planowana lokalizacja tablic: w budynku Ratusza przy ul. 1-go Maja 1a w Kowarach:
a) zaprojektowanie modelu ratusza miejskiego o wymiarach około 30x20 cm wykonanego z materiału trwałego - np. cienkościenny odlew z mosiądzu lub materiału ekwiwalentnego. Model usytuowany - na stoliku wolnostojącym (stanowiącym integralną część ekspozycji), na którym umieszczona byłaby informacja (maksimum 200 słów) w 4 językach (polski, niemiecki, angielski i czeskim) oraz w alfabecie Braille,a o historii ratusza i Sali Rajców.
Dopuszczalne jest zamieszczanie informacji o historii ratusza w Sali Rajców na niezależnej, wolnostojącej tablicy - usytuowanej w sąsiedztwie modelu. Zalecane jest wbudowanie w tablicę urządzenia głośno mówiącego z nagranym krótkim komunikatem (2-3 minuty) w 4 językach (polski, niemiecki, angielski i czeski). Uruchamianie - manualne. Tablica wolno stojąca w postaci stolika w sąsiedztwie modelu.
Część V - Opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wyłonienia wykonawcy tablic i modeli dla osób z upośledzoną funkcją wzroku wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla Gminy Janowice Wielkie - planowana lokalizacja tablic: na nieruchomości cmentarza w Radomierzu Gmina Janowice Wielkie:a) zaprojektowanie tablicy informacyjnej, zewnętrznej - na niezależnej konstrukcji kotwiczonej w gruncie o wymiarach 120x120 cm.Tablica winna składać się z dwóch elementów: tablica dla osób widzących w postaci kolorowego zdjęcia wieży na białym tle i informacji w 4 językach (polski, niemiecki, angielski, czeski), informacyjnej o historii wieży (max 200 słów), tablica dla osób z upośledzoną funkcją wzroku w postaci przezroczystego materiału (np. plexi) nałożonego na pierwszą tablice z wyrytym konturem wieży (możliwość odczytania kształtu dotykiem dłoni) i napisami informacyjnymi w alfabecie Braille,a. Tablice powinny być zabezpieczone przed wpływem warunków atmosferycznych oraz wandalizmu. Lokalizacja tablicy do uzgodnienia z Zamawiającym, wysokość umieszczenia tablicy - umożliwiająca korzystanie przez osoby na wózku inwalidzkim. b) zaprojektowanie tablicy panoramicznej o wymiarach 180x25 cm umieszczonej na platformie widokowej (tablica zewnętrzna). Tablica wykonana z trwałego tworzywa, zabezpieczona przez działaniem warunków atmosferycznych. Wykonanie- analogicznie, jak tablicy informacyjnej tj. zdjęcie panoramiczne oglądanego widoku z objaśnieniem punktówcharakterystycznych (2-3 wyrazy) z nałożoną przezroczystą tablicą dla osób z upośledzoną funkcją wzroku z odtworzonym (wyrytym) konturem (linią horyzontu) i objaśnieniami w alfabecie Braille,a. Montaż tablicy - do stalowej konstrukcji balustrady platformy widokowej wieży.Tablice panoramy i tablice informacyjne powinny być wyposażone w plakietki informacyjne o współfinansowaniu Projektu ze środków Unii Europejskiej w postaci: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.Wykonawca ma obowiązek sporządzenia projektów tablic w oparciu o wizję lokalną i uzyskane informacje od Zamawiającego. Wykonawca ma obowiązek uzyskania akceptacji koncepcji i wykonanych projektów przez Zamawiającego (dotyczy to projektów tablic, jak i treści komunikatów radiowych). Po stronie wykonawcy leży tłumaczenie dostarczonych informacji w języku polskim - na język niemiecki, angielski, czeski oraz w skróconej wersji na język Braille,a. Przed przystąpieniem do projektowania Wykonawca ma obowiązek zapoznać się (w formie wizji lokalnej) z warunkami lokalizacji i montażu tablic. Dokumentacja projektowa, kosztorys inwestorski oraz przedmiar robót powinien być opracowany odrębnie dla każdego Partnera tj. dla każdej części zamówienia. W ramach nadzoru autorskiego nad realizacją poszczególnych części zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: a)czuwania w toku realizacji robót budowlanych nad zgodnością rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych z dokumentacją projektową. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę robót budowlanych, w ofercie przetargowej, materiałów lub urządzeń równoważnych, tzn.: o parametrach nie gorszych niż przedstawione w zamawianej niniejszą umową dokumentacji projektowej - Wykonawca zobowiązuje się do wydania, na etapie analizy ofert i na wniosek Zamawiającego, pisemnej opinii na temat parametrów tych materiałów lub urządzeń; b)uzupełniania szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśniania Wykonawcy robót budowlanych wątpliwości powstałych w toku realizacji tych robót; c) udziału w odbiorze poszczególnych części robót budowlanych : jedna wizyta na placu budowy, druga wizyta na odbiorze końcowym inwestycji; e) współudziału w wykonaniu przez Wykonawcę robót budowlanych dokumentacji powykonawczej, uwzględniającej wszystkie zmiany wprowadzone do dokumentacji projektowej w trakcie realizacji.2.Charakterystyka projektu
2.1.Gmina Miejska Świeradów-Zdrój razem z czterema Gminami: Miasto Jelenia Góra, Gmina Mirsk, Gmina Miejska Kowary oraz Gmina Janowice Wielkie realizuje projekt pn.: ZOBACZYĆ KRAJOBRAZ - DOTKNĄĆ PRZESZŁOŚĆ - wykorzystanie potencjału kultury i dziedzictwa przeszłości na terenie Subregionu Karkonosze i Góry Izerskie. 2.2.Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu nr 6 Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), Działania 6.4 Turystyka kulturowa Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. 2.3.W ramach Projektu przewidziane jest wykonanie i montaż tablic PANORAM i tablic INFORMACYJNYCH oraz opisów miejsc i obiektów, przystosowanych dla osób niepełnosprawnych z ograniczoną funkcją wzroku. 2.4.Zasadniczą i najbardziej wyróżniającą cechą zaproponowanej specyfikacji infrastruktury jest wykonanie takich narzędzi informacyjnych, które będą mogły być czytane przez osoby niepełnosprawne z ograniczoną funkcja wzroku. Owe dostosowanie będzie dotyczyły Tablic PANORAM i tablic INFORMACYJNYCH, oraz opisów miejsc i obiektów. Dostosowanie będzie polegało na tym, ze umieszczone na nich informacje będą powtórzone alfabetem Braille,a . Mapy i ilustracje zostaną powtórzone w formie wyrytej w drewnie albo innym trwałym tworzywie, co pozwoli na zapoznanie się z nimi za pomocą dotyku. W przypadku Tablic Panoramicznych, które będą musiały stać w pewnym oddaleniu od widza, zostaną sporządzone panele, które zostaną ustawione w zasięgu osób chcących z nich skorzystać. Tablice informacyjne usytuowane w punktach widokowych będą posiadały wyrzeźbiony kształt linii horyzontu widocznego z tego punktu plus stosowne opisy. 2.5.Wykonanie i montaż tablic oraz opisów jest zasadniczą i najbardziej wyróżniającą cechą Projektu, narzędziami informacyjnymi, które będą mogły być czytane przez osoby niepełnosprawne z ograniczoną funkcją wzroku. 2.6.Informacje na tablicach będą powtórzone alfabetem Braille,a, a mapy i ilustracje zostaną powtórzone w formie wyrytej w pleksi, drewnie albo innym trwałym tworzywie, co pozwoli na zapoznanie się z nimi za pomocą dotyku.2.7.Tablice informacyjne usytuowane w punktach widokowych będą posiadały wyrzeźbiony kształt linii horyzontu widocznego z tego punktu wraz z odpowiednimi opisami. 2.8.W ramach Projektu ZOBACZYĆ KRAJOBRAZ - DOTKNĄĆ PRZESZŁOŚĆ - wykorzystanie potencjału kultury i dziedzictwa przeszłości na terenie Subregionu Karkonosze i Góry Izerskie, partnerzy wykonują następujący zakres robót:Lider Projektu - Gmina Miejska Świeradów-Zdrój
Roboty budowlane związane z rewitalizacją młyna wodnego w celu udostępnienia dla ruchu turystycznego : remont, rozbiórka, przebudowa i zmiana sposobu użytkowania zespołu budynków na nieruchomości młyna wodnego w Świeradowie-Zdroju, wraz z budową nowych elementów infrastruktury technicznej i obiektów małej architektury.
Partner Projektu - Miasto Jelenia Góra
Prace adaptacyjno-konserwatorskie wieży zamkowej w Jeleniej Górze zlokalizowanej przy ulicy Jasnej: przebudowa i adaptacja tarasu widokowego dla ruchu turystycznego, dobudowa do istniejącej struktury murów wieży, drewnianej galerii komunikacyjnej (schodów).
Partner Projektu - Gmina Mirsk
Roboty budowlane związane z przebudową wieży ciśnień na wieżę widokową w Mirsku.
Partner Projektu - Gmina Miejska Kowary
Prace konserwatorskie Sali Rajców znajdującej się w Ratuszu Miejskim w Kowarach, których celem było przywrócenie polichromiom ściennym i innym elementom wyposażenia Sali Rajców ich pierwotnych walorów technicznych i estetycznych.
Gmina Janowice Wielkie
Prace budowlane mające na celu przystosowanie istniejącej wieży średniowiecznej dla potrzeb turystyki jako wieża widokowa. Dobudowano obiekt przeznaczony na informację turystyczną mającą obsługiwać wieżę widokową.
3. Wykonawca podczas realizacji umowy zobowiązany jest do takiego działania na rzecz i w imieniu Zamawiającego, aby najkorzystniej zrealizować zamówienie tj. przy utrzymaniu standardów jakości działać na rzecz terminowego zakończenia realizacji zamówienia. 4. Prawa i obowiązki wynikające z niniejszego przedmiotu zamówienia, nie wykluczają obowiązku wykonywania w ramach zakresu umowy wszystkich innych czynności i zadań, które będą konieczne do prawidłowej realizacji umowy oraz zabezpieczenia interesów Zamawiającego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz wytycznymi RPO WD. Czynności i zadania, o których mowa w zdaniu poprzedzającym realizowane będą z własnej inicjatywy Wykonawcy lub na zlecenie Zamawiającego w ramach ustalonego wynagrodzenia ryczałtowego. 5.W przypadku niejasności w zakresie praw i obowiązków Wykonawcy ustala się, iż celem niniejszej umowy jest osiągnięcie celu projektu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz wytycznymi RPO WD

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 62755

Data publikacji: 2012-03-19

Nazwa: Gmina Miejska Świeradów-Zdrój

Ulica: ul. 11-go Listopada 35

Numer domu: 35

Miejscowość: Świeradów-Zdrój

Kod pocztowy: 59-850

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 075 7816471

Numer faxu: 075 7816585

Adres strony internetowej: www.swieradowzdroj.pl

Regon: 23082139700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wyłonienia wykonawcy tablic i modeli dla osób z upośledzoną funkcją wzroku wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla projektu partnerskiego pn.: ZOBACZYĆ KRAJOBRAZ - DOTKNĄĆ PRZESZŁOŚĆ - wykorzystanie potencjału kultury i dziedzictwa przeszłości na terenie Subregionu Karkonosze i Góry Izerskie

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje Opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wyłonienia wykonawcy tablic i modeli dla osób z upośledzoną funkcją wzroku wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla projektu partnerskiego pn.: ZOBACZYĆ KRAJOBRAZ - DOTKNĄĆ PRZESZŁOŚĆ - wykorzystanie potencjału kultury i dziedzictwa przeszłości na terenie Subregionu Karkonosze i Góry Izerskie. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu nr 6 Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), Działania 6.4 Turystyka kulturowa Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

1.2. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla wykonania tablic panoram i tablic informacyjnych, obejmującej:

a) dokumentację projektową, służącą do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych, dla których jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę - dotyczy tablic podświetlanych wolnostojących :
1. koncepcja architektoniczna tablic;
2. projekt budowlany - winien być opracowany zgodnie z ustawą z dnia 07.07.1994r. Prawo Budowlane (tj. Dz.U.z 2006r., nr 156, poz. 1118 ze zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 03.07.2003r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2003 nr 120 poz. 1133 ze zm.) - po 5 kpl. odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;
3. przedmiar robót - przez które należy rozumieć opracowanie zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalenia cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych. Przedmiary muszą uwzględniać wymagania określone w paragrafach od 6 do 10 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego - po 2 kpl. odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;
4. kosztorys inwestorski - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004r., w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz 1389 z 2004r., ze zm.) - po 2 kpl. odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;
5. projekty, pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami - uzgodnienie z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków we Wrocławiu Delegatura w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra, ul. 1-go Maja 23; odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;
6. specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - przez którą należy rozumieć opracowanie zawierające w szczególności zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w § 13 i 14 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego - 2 kpl, odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;
7. dokumentację projektową, służącą do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych, dla których nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę, wymagane jest zgłoszenie robót - dotyczy pozostałych tablic:
8. koncepcja architektoniczna tablic odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;
9.plany, rysunki lub inne dokumenty umożliwiające jednoznaczne określenie rodzaju i zakresu robót budowlanych podstawowych oraz uwarunkowań i dokładnej lokalizacji ich wykonania - po 3 kpl. odrębnie dla każdego Partnera;
10.przedmiar robót - po 2 kpl. odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;
11.kosztorys inwestorski - po 2 kpl. odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;;
12.specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - 2 kpl. odrębnie dla każdego Partnera tj. części zamówienia;
Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje następujące części :
Część I- Opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wyłonienia wykonawcy tablic i modeli dla osób z upośledzoną funkcją wzroku wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla Gminy Miejskiej Świeradów-Zdrój - planowana lokalizacja tablic: w budynku młyna wodnego znajdującego się przy ul. Lwówecka 5 w Świeradowie-Zdroju:
Zaprojektowanie modelu koła młyńskiego (ruchomego) z pokazanym sposobem przenoszenia napędu (obecnie nieistniejącym), który będzie poglądowo objaśniał pierwotną funkcję koła młyńskiego. Dla osób z upośledzoną funkcją wzroku - możliwość sprawdzenia wyglądu koła przez dotyk, dla zwiedzających widzących - poglądowe wyjaśnienie działania koła. Wielkość modelu - koło o średnicy około 60cm (skala 1:10), uruchamianie ręczne, osłona dla części ruchomych z pleksi. Model do wykonania ze stali lub innego metalu. Model musi być bezpieczny, musi być zaprojektowany tak, aby zminimalizować niebezpieczeństwo uszczerbku na ciele. Model ustawiony na stoliku o wysokości umożliwiającej sprawdzenie dotykiem z wózka inwalidzkiego.
Zaprojektowanie obok modelu koła lub na ścianie przy wejściu do pomieszczenia koła młyńskiego - tablicy podświetlanej ze zdjęciem budynku młyna, na którym wyryty zostanie zarys przedstawiony na fotografii (możliwość sprawdzenia konturu przez osoby niewidzące) oraz krótka informacja
o młynie (dane techniczne, historia), zawierająca nie więcej niż 200 słów w 4 językach (polski, angielski, niemiecki, czeski) oraz skrót informacji w języku Braille,a. Wielkość tablicy: około 100cmx80cm. Tablica zamontowana na konstrukcji wsporczej, zakotwionej w ścianie.
Tablica wyposażona w system nagłaśniający z krótkimi 2-3 minutowymi komunikatami (głośniki) informującymi o historii młyna w 4 językach (polski, angielski, niemiecki, czeski) - uruchamianie manualne (np. sensory) oraz automatyczne, z czujnikiem ruchu do odtwarzania automatycznego.
Tablicę należy wyposażyć w oświetlenie zasilane z sieci elektrycznej.
Zaprojektowanie, wykonanie, dostawa i montaż gotowego do montażu zestawu głośnikowego z urządzeniem, na którym będzie nagrana historia związana ze zwiedzanym obiektem, czas nagrania 2-3 min.
Tablica z wbudowanymi:głośnikami,urządzeniem AUDIO, umożliwiającym nagrywanie i odtwarzania komunikatów,złącze USB umożliwiające odtwarzanie plików MP3 z pamięcią FLASH (pendrive).
c) zaprojektowanie 10 szt. tablic informacyjnych w plexi, informujących
o eksponatach prezentowanych w młynie (elementy historycznego koła młyńskiego, inne historyczne urządzenia znajdujące się wewnątrz młyna). Wielkość tablic 20cmx35cm - mocowane:na wsporczej konstrukcji mocowanej do ściany, na niezależnych stojakach.Informacje na tablicach do 10 słów w 4 językach (polski, angielski, niemiecki, czeski) i w alfabecie Braille,a.
Część II - Opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wyłonienia wykonawcy tablic i modeli dla osób z upośledzoną funkcją wzroku wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla Gminy Miejskiej Jelenia Góra - planowana lokalizacja tablic: w budynku wieży widokowej znajdującej się przy ul. Jasnej w Jeleniej Górze:
a) zaprojektowanie tablic panoramicznych o wymiarach około 120cm x 20cm z funkcją dotykową (linia horyzontu), wykonanych z materiału trwałego, odpornego na działanie zmiennych warunków atmosferycznych (tablice zewnętrzne). Ilość tablic - 6 szt., mocowane na konstrukcji wsporczej kotwione w murze tarasu widokowego.Preferowana forma tablic - zdjęcie panoramiczne widoku z objaśnieniami (2-3 wyrazowymi) głównych dominant - przykryte przeźroczystą pleksi z wyrytą linią horyzontu i objaśnieniami w alfabecie Braille,a. b) zaprojektowanie tablicy informacyjnej o wymiarach około 100cmx80cm, zlokalizowanej wewnątrz obiektu, przy wejściu głównym. Tablica z trwałego tworzywa, podświetlana. Tablica składająca się z dwóch elementów:tablicy dla osób widzących: kolorowe zdjęcie na białym tle plus informacja o historii obiektu nie przekraczająca 200 słów, tablicy dla osób z upośledzoną funkcją wzroku, umieszczonej na pierwszej tablicy w postaci np. przeźroczystej pleksi, z wyrytym konturem (zarysem) obiektu i skróconym opisem w alfabecie Braille,a.
Sposób zamontowania tablic zgodny z załącznikami do SIWZ. Precyzyjna lokalizacja tablicy, kotwionej do muru - wskaże Zamawiający. Sposób montażu tablicy dla osób z upośledzoną funkcją wzroku pozostawia się Wykonawcy, przy czym wskazane jest, aby możliwe było zdemontowanie jej (np. przez wysuwanie). c) zaprojektowanie zestawu nagłaśniającego z nagraną historia zwiedzanego obiektu (komunikat 2-3 minut), uruchamiany automatycznie (czujnik ruchu) i manualnie (sensory) z komunikatem w 4 językach (polski, niemiecki, angielski, czeski). Sposób uruchamiania - do uzgodnienia z Zamawiającym. Zestaw nagłaśniający - zamontowany niezależnie (w sąsiedztwie tablicy informacyjnej) lub zintegrowany z tablicą (do uzgodnienia z Zamawiającym).
Część III - Opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wyłonienia wykonawcy tablic i modeli dla osób z upośledzoną funkcją wzroku wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla Gminy Mirsk - planowana lokalizacja tablic: na nieruchomości wieży widokowej znajdującej się przy ul. Wodnej w Mirsku:
a) zaprojektowanie tablicy informacyjnej o wymiarach minimum 180x120cm zamontowanej na konstrukcji stalowej zabetonowanej w gruncie. Tablica winna posiadać daszek dwuspadowy chroniący przed opadami atmosferycznymi. Na tablicy kolorowy rysunek (zdjęcie) wieży z informacją o jej historii i danych technicznych, zawierających nie więcej, aniżeli 200 słów w 4 językach (polski, niemiecki, angielski, czeski). Na głównej tablicy wykonanej z blachy ocynkowanej nałożona tabliczka informacyjna (np. z plexi) o wymiarach minimum 60x40cm dla potrzeb osób z upośledzoną funkcją wzroku z wyrytym konturem wieży (jak na rysunku - zdjęciu) umożliwiającym sprawdzenie dotykiem dłoni jej kształtów oraz skróconym napisem informacyjnym (jak napis na tablicy głównej) w alfabecie Brail,a. Tablica (podświetlana w okresie zmroku) winna być trwale zabezpieczona przez wandalizmem. Wysokość tablicy od terenu umożliwiająca sprawdzenie dotykiem przez osoby na wózku inwalidzkim. Dodatkowo - funkcja komunikatu radiowego (nagranego), informującego o wieży w 4 językach (polski, niemiecki, angielski, czeski) - czas trwania około 2-3 minuty. Uruchamianie ręczne - przyciskami (sensorami). Zamawiający zapewnia zasilenie tablicy w energię elektryczną
b) zaprojektowanie 4 szt. tablic informacyjnych z blachy ocynkowanej o wymiarach minimum 100x60cm zamontowanych w ramkach z profili aluminiowych do ścian wewnętrznych wieży (na pomoście widokowym).
Na tablicach kolorowe rysunki (zdjęcia) oglądanego widoku i wyrytym w plexi konturem panoramy z 4 kierunków (stron świata) oraz pisemna informacja o widocznej panoramie (max do 50 słów) w 3 językach (polski, niemiecki, angielski) oraz w języku Braille,a.
Część IV - Opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wyłonienia wykonawcy tablic i modeli dla osób z upośledzoną funkcją wzroku wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla Gminy Miejskiej Kowary - planowana lokalizacja tablic: w budynku Ratusza przy ul. 1-go Maja 1a w Kowarach:
a) zaprojektowanie modelu ratusza miejskiego o wymiarach około 30x20 cm wykonanego z materiału trwałego - np. cienkościenny odlew z mosiądzu lub materiału ekwiwalentnego. Model usytuowany - na stoliku wolnostojącym (stanowiącym integralną część ekspozycji), na którym umieszczona byłaby informacja (maksimum 200 słów) w 4 językach (polski, niemiecki, angielski i czeskim) oraz w alfabecie Braille,a o historii ratusza i Sali Rajców.
Dopuszczalne jest zamieszczanie informacji o historii ratusza w Sali Rajców na niezależnej, wolnostojącej tablicy - usytuowanej w sąsiedztwie modelu. Zalecane jest wbudowanie w tablicę urządzenia głośno mówiącego z nagranym krótkim komunikatem (2-3 minuty) w 4 językach (polski, niemiecki, angielski i czeski). Uruchamianie - manualne. Tablica wolno stojąca w postaci stolika w sąsiedztwie modelu.
Część V - Opracowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do wyłonienia wykonawcy tablic i modeli dla osób z upośledzoną funkcją wzroku wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla Gminy Janowice Wielkie - planowana lokalizacja tablic: na nieruchomości cmentarza w Radomierzu Gmina Janowice Wielkie:a) zaprojektowanie tablicy informacyjnej, zewnętrznej - na niezależnej konstrukcji kotwiczonej w gruncie o wymiarach 120x120 cm.Tablica winna składać się z dwóch elementów: tablica dla osób widzących w postaci kolorowego zdjęcia wieży na białym tle i informacji w 4 językach (polski, niemiecki, angielski, czeski), informacyjnej o historii wieży (max 200 słów), tablica dla osób z upośledzoną funkcją wzroku w postaci przezroczystego materiału (np. plexi) nałożonego na pierwszą tablice z wyrytym konturem wieży (możliwość odczytania kształtu dotykiem dłoni) i napisami informacyjnymi w alfabecie Braille,a. Tablice powinny być zabezpieczone przed wpływem warunków atmosferycznych oraz wandalizmu. Lokalizacja tablicy do uzgodnienia z Zamawiającym, wysokość umieszczenia tablicy - umożliwiająca korzystanie przez osoby na wózku inwalidzkim. b) zaprojektowanie tablicy panoramicznej o wymiarach 180x25 cm umieszczonej na platformie widokowej (tablica zewnętrzna). Tablica wykonana z trwałego tworzywa, zabezpieczona przez działaniem warunków atmosferycznych. Wykonanie- analogicznie, jak tablicy informacyjnej tj. zdjęcie panoramiczne oglądanego widoku z objaśnieniem punktówcharakterystycznych (2-3 wyrazy) z nałożoną przezroczystą tablicą dla osób z upośledzoną funkcją wzroku z odtworzonym (wyrytym) konturem (linią horyzontu) i objaśnieniami w alfabecie Braille,a. Montaż tablicy - do stalowej konstrukcji balustrady platformy widokowej wieży.Tablice panoramy i tablice informacyjne powinny być wyposażone w plakietki informacyjne o współfinansowaniu Projektu ze środków Unii Europejskiej w postaci: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.Wykonawca ma obowiązek sporządzenia projektów tablic w oparciu o wizję lokalną i uzyskane informacje od Zamawiającego. Wykonawca ma obowiązek uzyskania akceptacji koncepcji i wykonanych projektów przez Zamawiającego (dotyczy to projektów tablic, jak i treści komunikatów radiowych). Po stronie wykonawcy leży tłumaczenie dostarczonych informacji w języku polskim - na język niemiecki, angielski, czeski oraz w skróconej wersji na język Braille,a. Przed przystąpieniem do projektowania Wykonawca ma obowiązek zapoznać się (w formie wizji lokalnej) z warunkami lokalizacji i montażu tablic. Dokumentacja projektowa, kosztorys inwestorski oraz przedmiar robót powinien być opracowany odrębnie dla każdego Partnera tj. dla każdej części zamówienia. W ramach nadzoru autorskiego nad realizacją poszczególnych części zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: a)czuwania w toku realizacji robót budowlanych nad zgodnością rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych z dokumentacją projektową. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę robót budowlanych, w ofercie przetargowej, materiałów lub urządzeń równoważnych, tzn.: o parametrach nie gorszych niż przedstawione w zamawianej niniejszą umową dokumentacji projektowej - Wykonawca zobowiązuje się do wydania, na etapie analizy ofert i na wniosek Zamawiającego, pisemnej opinii na temat parametrów tych materiałów lub urządzeń; b)uzupełniania szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśniania Wykonawcy robót budowlanych wątpliwości powstałych w toku realizacji tych robót; c) udziału w odbiorze poszczególnych części robót budowlanych : jedna wizyta na placu budowy, druga wizyta na odbiorze końcowym inwestycji; e) współudziału w wykonaniu przez Wykonawcę robót budowlanych dokumentacji powykonawczej, uwzględniającej wszystkie zmiany wprowadzone do dokumentacji projektowej w trakcie realizacji.2.Charakterystyka projektu
2.1.Gmina Miejska Świeradów-Zdrój razem z czterema Gminami: Miasto Jelenia Góra, Gmina Mirsk, Gmina Miejska Kowary oraz Gmina Janowice Wielkie realizuje projekt pn.: ZOBACZYĆ KRAJOBRAZ - DOTKNĄĆ PRZESZŁOŚĆ - wykorzystanie potencjału kultury i dziedzictwa przeszłości na terenie Subregionu Karkonosze i Góry Izerskie. 2.2.Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu nr 6 Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), Działania 6.4 Turystyka kulturowa Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. 2.3.W ramach Projektu przewidziane jest wykonanie i montaż tablic PANORAM i tablic INFORMACYJNYCH oraz opisów miejsc i obiektów, przystosowanych dla osób niepełnosprawnych z ograniczoną funkcją wzroku. 2.4.Zasadniczą i najbardziej wyróżniającą cechą zaproponowanej specyfikacji infrastruktury jest wykonanie takich narzędzi informacyjnych, które będą mogły być czytane przez osoby niepełnosprawne z ograniczoną funkcja wzroku. Owe dostosowanie będzie dotyczyły Tablic PANORAM i tablic INFORMACYJNYCH, oraz opisów miejsc i obiektów. Dostosowanie będzie polegało na tym, ze umieszczone na nich informacje będą powtórzone alfabetem Braille,a . Mapy i ilustracje zostaną powtórzone w formie wyrytej w drewnie albo innym trwałym tworzywie, co pozwoli na zapoznanie się z nimi za pomocą dotyku. W przypadku Tablic Panoramicznych, które będą musiały stać w pewnym oddaleniu od widza, zostaną sporządzone panele, które zostaną ustawione w zasięgu osób chcących z nich skorzystać. Tablice informacyjne usytuowane w punktach widokowych będą posiadały wyrzeźbiony kształt linii horyzontu widocznego z tego punktu plus stosowne opisy. 2.5.Wykonanie i montaż tablic oraz opisów jest zasadniczą i najbardziej wyróżniającą cechą Projektu, narzędziami informacyjnymi, które będą mogły być czytane przez osoby niepełnosprawne z ograniczoną funkcją wzroku. 2.6.Informacje na tablicach będą powtórzone alfabetem Braille,a, a mapy i ilustracje zostaną powtórzone w formie wyrytej w pleksi, drewnie albo innym trwałym tworzywie, co pozwoli na zapoznanie się z nimi za pomocą dotyku.2.7.Tablice informacyjne usytuowane w punktach widokowych będą posiadały wyrzeźbiony kształt linii horyzontu widocznego z tego punktu wraz z odpowiednimi opisami. 2.8.W ramach Projektu ZOBACZYĆ KRAJOBRAZ - DOTKNĄĆ PRZESZŁOŚĆ - wykorzystanie potencjału kultury i dziedzictwa przeszłości na terenie Subregionu Karkonosze i Góry Izerskie, partnerzy wykonują następujący zakres robót:Lider Projektu - Gmina Miejska Świeradów-Zdrój
Roboty budowlane związane z rewitalizacją młyna wodnego w celu udostępnienia dla ruchu turystycznego : remont, rozbiórka, przebudowa i zmiana sposobu użytkowania zespołu budynków na nieruchomości młyna wodnego w Świeradowie-Zdroju, wraz z budową nowych elementów infrastruktury technicznej i obiektów małej architektury.
Partner Projektu - Miasto Jelenia Góra
Prace adaptacyjno-konserwatorskie wieży zamkowej w Jeleniej Górze zlokalizowanej przy ulicy Jasnej: przebudowa i adaptacja tarasu widokowego dla ruchu turystycznego, dobudowa do istniejącej struktury murów wieży, drewnianej galerii komunikacyjnej (schodów).
Partner Projektu - Gmina Mirsk
Roboty budowlane związane z przebudową wieży ciśnień na wieżę widokową w Mirsku.
Partner Projektu - Gmina Miejska Kowary
Prace konserwatorskie Sali Rajców znajdującej się w Ratuszu Miejskim w Kowarach, których celem było przywrócenie polichromiom ściennym i innym elementom wyposażenia Sali Rajców ich pierwotnych walorów technicznych i estetycznych.
Gmina Janowice Wielkie
Prace budowlane mające na celu przystosowanie istniejącej wieży średniowiecznej dla potrzeb turystyki jako wieża widokowa. Dobudowano obiekt przeznaczony na informację turystyczną mającą obsługiwać wieżę widokową.
3. Wykonawca podczas realizacji umowy zobowiązany jest do takiego działania na rzecz i w imieniu Zamawiającego, aby najkorzystniej zrealizować zamówienie tj. przy utrzymaniu standardów jakości działać na rzecz terminowego zakończenia realizacji zamówienia. 4. Prawa i obowiązki wynikające z niniejszego przedmiotu zamówienia, nie wykluczają obowiązku wykonywania w ramach zakresu umowy wszystkich innych czynności i zadań, które będą konieczne do prawidłowej realizacji umowy oraz zabezpieczenia interesów Zamawiającego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz wytycznymi RPO WD. Czynności i zadania, o których mowa w zdaniu poprzedzającym realizowane będą z własnej inicjatywy Wykonawcy lub na zlecenie Zamawiającego w ramach ustalonego wynagrodzenia ryczałtowego. 5.W przypadku niejasności w zakresie praw i obowiązków Wykonawcy ustala się, iż celem niniejszej umowy jest osiągnięcie celu projektu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz wytycznymi RPO WD

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych o wartości do 10% zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu zamówienia tego samego rodzaju

Czas: O

Okres w miesiącach: 2

Informacja na temat wadium:
Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w następującej wysokości: 300,00 zł (słownie złotych: trzysta 00/100)

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca posiada uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy PZP. W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunek nr 1 należy przedłożyć Oświadczenie o spełnieniu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych Wykonawca spełnia warunek nr 1 jeżeli przedłoży oświadczenie o którym mowa w kol. III zgodne ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ, W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunek nr 2 należy przedłożyć a)w stosunku do osób fizycznych : Oświadczenie o spełnianiu warunków określonych w art. 24 ust.1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych , b) w stosunku do pozostałych podmiotów : -aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert Oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 ustawy PrawoZamówień Publicznych Wykonawca spełnia warunek nr 2 jeżeli przedłoży : w stosunku do osób fizycznych -oświadczenie o którym mowa w kol. III zgodne ze wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ, w stosunku do pozostałych podmiotów-aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert oraz ,Oświadczenie o spełnianiu warunków określonych w art. 24 ust.1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, Wykonawca posiada uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP. Aktualne zaświadczenia właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzające , że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, Wykonawca spełnia warunek nr 3 jeżeli przedłoży dokument wystawiony przez uprawniony organ, wystawiony nie wcześniej niż 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Aktualne zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające , że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, Wykonawca spełnia warunek nr 4 jeżeli przedłoży dokument wystawiony przez uprawniony organ, wystawiony nie wcześniej niż 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. Wykonawca dysponuje osobą posiadającą łącznie następujące kwalifikacje i uprawnienia: a) uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektownicznej bez ograniczeń b) członkostwo i wymagane ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.Wykonawca spełni warunek jeżeli przedłoży wykaz zgodne ze wzorem stanowiącym załącznik do SIWZ wraz z oświadczeniem o prawie dysponowania osobą/ami i wraz z dokumentem potwierdzającym posiadanie tytułu prawnego do dysponowania osobą/ami, który może być przedłożony zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik do SIWZ i przedłoży oświadczenie, że osoby ,które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane ustawowo uprawnienia/kwalifikacje. Od osób o których mowa powyżej będących obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, którzy nabyli prawo do wykonywania określonych zawodów regulowanych lub określonych działalności, jeżeli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63 poz. 394), nie wymaga się przynależności do samorządu zawodowego wynikającej z art. 12 ust. 7 ustawy Prawo budowlane lecz spełnienia art. 12a tejże ustawy

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Strony mogą zmienić postanowienia zawarte w niniejszej umowie, jeżeli:
a) pomimo wystąpienia przez Wykonawcę z właściwie przygotowanym wnioskiem o wydanie decyzji administracyjnych lub warunków technicznych lub innego dokumentu niezbędnego do prawidłowej realizacji przedmiotu umowy, w terminie przewidzianym w odrębnych przepisach, organ administracji publicznej lub inna instytucja nie wyda stosownego dokumentu. W takim przypadku termin wykonania przedmiotu zamówienia zostanie przesunięty o ilość dni zwłoki w wydaniu stosownego dokumentu;
b) Zamawiający z ważnych przyczyn, nie dających się przewidzieć w chwili zawarcia umowy, wstrzyma wykonywanie prac projektowych. W takim przypadku termin wykonania przedmiotu zamówienia zostanie przesunięty o ilość dni równą okresowi wstrzymania prac;
c) zaistnieją przyczyny niezależne od działania Stron umowy, których przy zachowaniu wszelkich należnych środków nie można uniknąć ani im zapobiec, w szczególności protesty mieszkańców lub innych osób prawnych lub fizycznych. W takiej sytuacji termin wykonania przedmiotu umowy zostanie przesunięty o uzasadnioną okolicznościami ilość dni ustaloną przez Strony umowy;
d) zaistnieją przyczyny niezależne od działania Stron umowy, których przy zachowaniu wszelkich należnych środków nie można uniknąć ani im zapobiec w zakresie niemożności terminowego sprawowania nadzoru autorskiego. W takim przypadku termin wykonania przedmiotu zamówienia w zakresie nadzoru autorskiego zostanie przesunięty o ilość dni równą okresowi wstrzymania prac

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta Świeradów-Zdrój ul. 11- Listopada 35 Świeradów-Zdrój pokój 21a

Data składania wniosków, ofert: 27/03/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta Świeradów-Zdrój ul. 11- Listopada 35 Świeradów-Zdrój sekretariat 1d

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Priorytet nr 6 Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska (Turystyka i Kultura), Działania 6.4 Turystyka kulturowa Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)

Podobne przetargi

244473 / 2009-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krośnice - Krośnice (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej budowy kolejki wąskotorowej w ramach budowy infrastruktury turystycznej na terenie zespołu pałacowo - parkowego Krośnice - Wierzchowice

83037 / 2015-06-08 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu pomieszczeń II Komisariatu Policji w Wałbrzychu przy ul. Psie Pole 7 wraz z zagospodarowaniem terenu (zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych) oraz uzyskanie wymaganych decyzji administracyjnych..

47686 / 2015-03-04 - Podmiot prawa publicznego

Wrocławskie Inwestycje sp. z o.o. - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
03920 - Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego celem realizacji przedsięwzięcia pn. Zagospodarowanie rejonu Parku Tysiąclecia od strony ul. Sukielickiej we Wrocławiu wraz z budową infrastruktury sportowej w ramach World Games 2017 wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego.

126992 / 2009-04-29 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie programu inwestycji, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z uzyskaniem odpowiednich uzgodnień i decyzji pozwolenia na budowę dla potrzeb przebudowy i remontu budynku Komisariatu Policji Wrocław Ołbin przy ul. Rydygiera 46/48 we Wrocławiu

331667 / 2011-12-15 - Inny: Podmiot leczniczy niebędący przedsiębiorcą..

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przedmiotem zamówienia jest projekt przebudowy i adaptacji pomieszczenia na potrzeby serwerowi wraz z przedmiarem robót i kosztorysem inwestorskim z uwzględnieniem; - rozwiązań konstrukcyjno-budowlanych, - instalacji elektrycznych, - instalacji sieciowych, - rozwiązań wentylacyjnych (klimatyzacyjnych), - organizacyjno- komunikacyjnych (podłoga techniczna), - zabezpieczenie drzwi wejściowych w oparciu o karty zbliżeniowe.

124639 / 2010-05-14 - Inny: Spółka prawa handlowego

Wrocławski Park Wodny S.A. - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej kompleksu saun tematycznych wraz z zagospodarowaniem terenu na potrzeby Wrocławskiego Parku Wodnego.

238316 / 2011-08-10 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy-Rehabilitacyjny SP ZOZ - Lądek-Zdrój (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego dla zadania ,Wykonanie łącznika pomiędzy budynkami 6/4 oraz adaptacja pomieszczeń, ciągów komunikacyjnych w kompleksie 2909 - Lądek Zdrój, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją ww. zadania inwestycyjnego

32345 / 2014-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kłodzko - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie projektu technicznego dla zadania pn. Remont, przebudowa i rozbudowa Sali Podhalanka w Krosnowicach

240109 / 2010-09-03 - Inny: Podmiot prawa handlowego

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o. - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej we Wrocławiu przy ul. Pakistańskiej

385278 / 2009-11-04 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej na roboty budowlane w budynku internatu przy ul. Obornickiej 124 we Wrocławiu oraz realizacja tych robót.

179854 / 2011-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Górze - Góra (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji technicznej na przebudowÄ™ drogi powiatowej nr 1068D Witoszyce - Wioska - Siciny

69932 / 2014-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kłodzko - Kłodzko (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji technicznej na budowę drogi o dł. ok. 630 mb na terenie działek oznaczonych geodezyjnie numerami 800 cz.,833/2, 832/2, 831/2, 830/4 położonych w Jaszkowej Dolnej.

89107 / 2015-06-17 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy wraz z przygotowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej i uzyskaniem pozwolenia na budowę dla budynku Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy ul. Nowowiejskiej 43 (zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych)..

243970 / 2008-11-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dobroszyce - Dobroszyce (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pod nazwÄ…: Przebudowa ulicy Parkowej w Dobroszycach

31603 / 2011-01-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Lubin - Lubin (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Dostawa projektu na zadanie pn.:Budowa hali widowiskowo-sportowej na 3000 miejsc na terenie OSiR w Lubinie

414460 / 2014-12-18 - Podmiot prawa publicznego

Wrocławskie Inwestycje sp. z o.o. - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
03920 - Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego celem realizacji przedsięwzięcia pn. Zagospodarowanie rejonu Parku Tysiąclecia od strony ul. Sukielickiej we Wrocławiu wraz z budową infrastruktury sportowej w ramach World Games 2017 wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego.

46438 / 2016-03-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Bolesławiec - Bolesławiec (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Centrum wiedzy - adaptacja pomieszczeń domu handlowego na cele publiczne - opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej, wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę remontu, ze zmianą sposobu użytkowania, istniejącego budynku handlowo-usługowego, dawnego Domu Handlowego Mieszko, na siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej

122028 / 2010-05-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bogatynia - Bogatynia (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Rewitalizacja byłej strażnicy wojskowej z przeznaczeniem na Wielofunkcyjny Ośrodek Pomocy. PROJEKT REALIZOWANY W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO nr wniosku WND - RPDS. 09.01.00-02-260/09

195132 / 2011-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Głogowski - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie projektu budowlano - wykonawczego oraz budowa placu zabaw z programu Radosna Szkoła w Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych przy ul. Sportowej 1 w Głogowie

121168 / 2013-03-27 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowy-Rehabilitacyjny SP ZOZ - Lądek-Zdrój (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego nr 91348 pod nazwą Przebudowa i modernizacja kotłowni z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w kompleksie 2901; 2909; 2908 przy ul. Jadwigi, Orla; M. S. Curie 1 - Lądek Zdrój

253688 / 2012-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Świdnicy - Świdnica (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowych i kosztorysowych dla zadania pn.: przebudowy budynków miejskich jednostek w zakresie dostosowania ich do wymagań bezpieczeństwa pożarowego

168363 / 2010-06-28 - Inny: spółka prawa handlowego

Wrocławski Park Wodny S.A. - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie dokumentacji projektowej kompleksu saun tematycznych wraz z zagospodarowaniem terenu na potrzeby Wrocławskiego Parku Wodnego S.A.

345540 / 2013-08-27 - Podmiot prawa publicznego

Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o. - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712210003 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych)
Wykonanie remontu przybudówki przez podbicie (wzmocnienie) fundamentów wraz z likwidacją uszkodzeń spowodowanych osiadaniem fundamentów dla całego budynku przy pl. Wyzwolenia 4 we Wrocławiu wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej; znak postępowania: WM/SZP/PN/57/2013/G