106062 / 2014-03-28 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Miejska Zgorzelec (Zgorzelec)
Wykonanie tymczasowego ronda, w ramach wdrażania tymczasowej organizacji ruchu drogowego na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Getta, Okrzei, Daszyńskiego, Staszica i Warszawskiej w Zgorzelcu.
Opis zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu tymczasowego ronda, w ramach wdrażania tymczasowej organizacji ruchu drogowego na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Getta, Okrzei, Daszyńskiego, Staszica i Warszawskiej w Zgorzelcu.
2) Istniejące skrzyżowanie ul. Bohaterów Getta, Okrzei, Daszyńskiego, Staszica i Warszawskiej w Zgorzelcu jest jednym z głównych skrzyżowań Śródmieścia w Zgorzelcu. Jest to skrzyżowanie pięciowylotowe, ze sygnalizacją świetlną. Na skrzyżowaniu zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu drogowego w formie ruchu okrężnego (ronda) na okres do 24 miesięcy. W okresie tym planuje się przeprowadzić szczegółowe badania natężenia ruchu, ustalić strukturę rodzajową i kierunkową ruchu oraz analizę przepustowości skrzyżowania, w tym wpływ na poprawę bezpieczeństwa ruchu. Wszystkie te działania będą miały służyć zebraniu szczegółowych informacji co do zasadności i celowości wprowadzenia na stałe ruchu okrężnego na przedmiotowym skrzyżowaniu, co będzie się wiązało z ewentualną w późniejszym okresie budową ronda stałego.
3)Wszystkie pięć ulic zbiegających się w skrzyżowanie są drogami zaliczonymi do kategorii gminnej na terenie miasta Zgorzelec. Są to ulice znajdujące się w centrum miasta. Pasy drogowe ulic przebiegają w zwartej zabudowie śródmiejskiej, usługowo-handlowej, mieszkalnej i użyteczności publicznej.
1. Na ulicy Warszawskiej obecnie ruch odbywa się dwukierunkowo, natomiast ulica posiada oznakowanie pionowe, poziome oraz oświetlenie uliczne. Przedmiotowa ulica jest ulicą jednojezdniową o dwóch pasach ruchu. Szerokość jezdni zmienna 12,00 - 15,00 m z wydzielonymi miejscami postojowymi dla samochodów osobowych przy krawędziach lub w zatokach. Nawierzchnia jest bitumiczna. Chodniki dwustronne. Szerokość chodników zmienna i mieści się w przedziale od 3,00 m do 4,50 m. Nawierzchnia chodników z płyt granitowych oraz kostki granitowej i betonowej. W pasie drogowym ulicy występują podziemne uzbrojenia techniczne: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa, gazowa, telekomunikacyjna i energetyczna.
2. Na ulicy Staszica obecnie ruch odbywa się jednokierunkowo. Ulica posiada oznakowanie pionowe i poziome oraz oświetlenie uliczne. Przedmiotowa ulica jest ulicą jednojezdniową. Na ulicy wydzielono na całej długości stanowiska postojowe, po obu stronach jezdni dla pojazdów samochodowych. Chodniki dwustronne o szerokości ok. 4,50 m z nawierzchni z kostki betonowej brukowej. Do uzbrojenia inżynierskiego ulicy należy: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa, gazowa, telekomunikacyjna i energetyczna.
3. Na ulicy Daszyńskiego ruch odbywa się dwukierunkowo. Ulica posiada oznakowanie pionowe i poziome oraz oświetlenie drogowe. Przedmiotowa ulica jest ulicą jednojezdniową dwupasmową o szerokości średnio 11,00 m i nawierzchni bitumicznej. Ulica posiada obustronne chodniki o nawierzchni z betonowej kostki brukowej. Szerokość chodników jest zmienna i wynosi ok. 1,50 - 4,00 m. Do uzbrojenia inżynierskiego podziemnego ulicy należy: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa, gazowa, telekomunikacyjna i energetyczna.
4. Na ulicy Okrzei ruch odbywa się dwukierunkowo. Ulica posiada oznakowanie pionowe i poziome oraz oświetlenie uliczne. Przedmiotowa ulica jest ulicą jednojezdniową, dwupasmową o szerokości średnio 7,00 m, o jezdni z nawierzchnią bitumiczną. Ulica posiada obustronne chodniki o nawierzchni z betonowej kostki brukowej. Szerokość chodników jest zmienna i wynosi ok. 2,00 - 3,00 m. W pasie drogowym występuje podziemne uzbrojenie techniczne: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa, gazowa, telekomunikacyjna i energetyczna.
5. Na ulicy Bohaterów Getta ruch odbywa się jednokierunkowo. Ulica posiada oznakowanie pionowe i poziome oraz oświetlenie uliczne. Przedmiotowa ulica jest ulicą jednojezdniową o szerokości ok. 11,00 m o nawierzchni bitumicznej. Ulica posiada na całej długości stanowiska postojowe, po obu stronach jezdni dla pojazdów osobowych oraz w części postój TAXI. Ulica posiada chodniki obustronne o różnych nawierzchniach. Szerokość chodników jest zmienna wynosi ok. 3,00 m. Do uzbrojenia inżynierskiego ulicy należy: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa, gazowa, telekomunikacyjna i energetyczna.
4) Skrzyżowanie przedmiotowych pięciu ulic jest największym i najważniejszym skrzyżowaniem w centrum miasta Zgorzelec, gdzie krzyżują się kierunki ruchu śródmiejskiego północno-południowego z kierunkiem wschodnio-zachodnim, w tym dojazd do przejścia granicznego. W rejonie tym znajdują się liczne obiekty użyteczności publicznej, jak i usługowo-handlowe. Jest to również strefa dużych potrzeb parkingowych stąd wykorzystywane są w tych celach wszystkie miejsca w pasach drogowych przedmiotowych ulic. Skrzyżowanie obecnie wyposażone jest w sygnalizację świetlną.
5) Roboty budowlane realizowane będą na terenie działki nr 94 i 127 (Obr. VI, AM-1) oraz działki nr 38, 49 i 88 (Obr. VII, AM-1). Tereny w/w działek stanowią własność Gminy Miejskiej Zgorzelec. Przedmiotowe działki sklasyfikowane zostały w ewidencji gruntów jako dr - opis użytku: Drogi. Teren położony jest w obszarze oznaczonym symbolem KPJ - Teren komunikacji pieszo-jezdnej oraz w obszarze oznaczonym symbolem KDD - Teren dróg publicznych klasy dojazdowej. Teren mieści się w strefie A ochrony konserwatorskiej. Posiada aktualny obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru Śródmieście w Zgorzelcu - uchwalony Uchwałą Rady Miasta Zgorzelec Nr 310/09 z dnia 07 października 2009 roku, opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego Nr 210 z dnia 07 grudnia 2009r., poz. 3888.
6) Do realizacji przedmiotowego zamówienia wykonana została dokumentacja projektowa, projekt tymczasowej organizacji ruchu drogowego oraz Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót. W ramach wykonanej dokumentacji projektowej przewiduje się następujące parametry projektowanego ronda, za pomocą elementów tymczasowej organizacji ruchu drogowego:
1) typ ronda - rondo małe,
2) średnica wyspy środkowej - 18,00 m,
3) średnica zewnętrzna ronda - 34,00 m,
4) pierścień wokół wyspy środkowej - 1,50 m,
5) jezdnia wokół wyspy środkowej - 6,00 m,
6) nawierzchnia jezdni wokół wyspy środkowej - istniejąca nawierzchnia bitumiczna.
7) Zakres przedmiotu zamówienia w szczególności obejmuje:
1. przebudowę krawężnika betonowego na wlocie ul. Okrzei do skrzyżowania - strona ul. Boh. Getta oraz strona ul. Daszyńskiego. Krawężnik granitowy należy rozebrać na odcinku wg planu sytuacyjnego (z dokumentacji projektowej) oraz zabudować w nowej lokalizacji zgodnie z projektowanymi promieniami. Promienie odpowiednio nowej zabudowy 7,50 m oraz 4,00 m. Krawężnik przebudować na ławie z betonu C12/15 z oporem. Łączna długość przebudowywanego krawężnika - 28,60 m.
2. uzupełnienie konstrukcji nawierzchni jezdni na poszerzeniu w związku z przebudową krawężnika wraz z remontem cząstkowym istniejącej nawierzchni. Na powierzchni 30,00 m2 uzupełnić nawierzchnię bitumiczną jezdni.
3. przebudowę istniejącej kolizyjnej latarni betonowej (1 szt.) oświetleniowej z zamontowaną kamerą monitoringu miejskiego, poza zakres robót w terenie zielonym o ok. 3,00 m.
4. zabudowę tymczasowych elementów ronda, w tym:
a) wysepek dzielących, kanalizujących ruch na wlotach - wysepek / azyli dla pieszych z gotowych elementów z tworzywa sztucznego tzw. modułowych: elementy narożne, skrajne i wewnętrzne mocowane kołkami stalowymi do istniejącej nawierzchni bitumicznej, powierzchnie zabudowy jak na planie sytuacyjnym (z dokumentacji projektowej) w skali 1:500,
b) krawężnika elastycznego gumowego czerwonego (łączna długość 66,00 mb) jako obramowania nawierzchni z kostki betonowej brukowej czerwonej na podsypce piaskowej(powierzchnia nawierzchni pierścienia wokół wyspy - 91,90 m2). Mocowanie krawężnika kołkami stalowymi, rozporowymi bezpośrednio do istniejącej nawierzchni jezdni;
c) bariery drogowej ochronnej U-14e z elementów z tworzywa sztucznego koloru białego i czerwonego o wysokości 0,50 m i łącznej długości 54,00 mb jako wygrodzenie wyspy środkowej ronda. Segmenty bariery łączone ze sobą wystającymi łącznikami - z jednej strony łącznik z otworem, z drugiej wgłębienie z bolcem. Elementy - segmenty bariery należy wypełnić piaskiem lub wodą dla zapewnienia właściwej stabilności. Długość segmentu w połączeniu szeregowym wynosi ok. 110-116 cm w zależności od producenta / dostawcy.
5. wdrożenie oznakowania pionowego i poziomego skrzyżowania zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu drogowego zatwierdzonym przez Starostę Zgorzeleckiego w dniu 12 czerwca 2013r. Nr 39 / C / 2013. W ramach tej części Wykonawca zobowiązany jest do:
a) wykonania oznakowania pionowego przy użyciu znaków drogowych z grupy wielkości małe i średnie, zgodnie z postanowieniami i na zasadach szczegółowych określonych w załącznikach nr 1 i 4 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 03 lipca 2003r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2003r. nr 220, poz. 2181 ze zm.).
b) wykonania nowych projektowanych znaków drogowych pionowych (zgodnie z dokumentacją projektową) w następujących ilościach:
1. znak D - 18 (parking) - 3 szt.,
2. znak T - 30i (tabliczka) - 3 szt.,
3. znak A - 7 (ustąp pierwszeństwa) - 9 szt.,
4. znak C - 12 (ruch okrężny) - 5 szt.,
5. znak F - 6 (znak uprzedzający umieszczony przed skrzyżowaniem) - 4 szt.,
6. znak C - 9 / U - 5b (słupek przeszkodowy zespolony z nakazem jazdy z prawej strony znaku) - 2 szt.,
7. znak D - 2 (koniec drogi z pierwszeństwem) - 3 szt.,
8. znak T - 30g (tabliczka) - 1 szt.,
9. znak B - 2 (zakaz wjazdu) - 1 szt.,
10. znak E - 3 (drogowskaz: Bogatynia, Sieniawka) - 1 szt.,
11. znak T - 30c (tabliczka) - 1 szt.,
12. znak T - 30e (tabliczka) - 1 szt.
c) zdemontowania 30 szt. znaków (zgodnie z dokumentacją projektową), w tym 5 znaków do ponownego wbudowania:
1. znak A - 7 (ustąp pierwszeństwa) - 3 szt.,
2. znak B - 2 (zakaz wjazdu) - 1 szt.,
3. znak D - 18 (parking) - 1 szt.,
oraz 11 sztuk znaków do przesunięcia:
1. znak D - 18 + T - 3a (parking + tabliczka) - 3 szt.,
2. znak D - 18 (parking) - 1 szt.,
3. znak D - 6 (przejście dla pieszych) - 3 szt.,
4. znak B - 22 (zakaz skrętu w prawo) - 1 szt.,
5. znak B - 2 (zakaz wjazdu) - 1 szt.,
6. znak D - 19 (postój taksówek) - 1 szt.,
7. znak E - 3 (drogowskaz: Gorlitz) - 1 szt.
d) wykonania oznakowania poziomego odblaskowego malowanego kolorem białym, zgodnie z postanowieniami i na zasadach szczegółowych określonych w załączniku nr 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 03 lipca 2003r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2003r. nr 220, poz. 2181 ze zm.).
e) wykonania nowego oznakowania poziomego (zgodnie z dokumentacją projektową) o łącznej powierzchni 510,197 m2,
f) sfrezowania istniejącego oznakowania poziomego (zgodnie z dokumentacją projektową) o łącznej powierzchni 236,193 m2.
8) Wykonawca robót ponosi pełną odpowiedzialność za utrzymanie oznakowania i zabezpieczenia prac w trakcie ich wykonywania, w tym również wykonuje na swój koszt i we własnym zakresie projekt zabezpieczenia robót wraz ze wszelkimi koniecznymi uzgodnieniami i zgłoszeniami. Projekt zabezpieczenia robót powinien zostać wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. z 2003r. nr 177, poz. 1729).
9) Wszelkie prace wykonywane w miejscach zbliżeń lub skrzyżowań z innymi przewodami podziemnymi lub w miejscach kolizji z infrastrukturą nadziemną Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie uzgodnić z właścicielami lub zarządcami w/w infrastruktury - wszelkie koszty z tego tytułu ponosi Wykonawca.
10) Powstałe podczas prowadzenia prac wytworzone odpady Wykonawca zobowiązany jest wywieźć i unieszkodliwić we własnym zakresie i na własny koszt zgodnie z zapisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2013r., poz. 21 ze zm.), ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity: Dz. U. z 2013r., poz. 1399 ze zm.), ustawą z dnia z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity: Dz. U. z 2013r., poz. 1232 ze zm.) oraz Uchwałą Nr 320/2013 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 23 kwietnia 2013r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Zgorzelec (opublikowaną w Dz. Urz. Woj. Dolnośląskiego z dnia 31 maja 2013r. poz. 3415).
11) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa, projekt tymczasowej organizacji ruchu drogowego okrężnego oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót stanowiące Załącznik Nr 1 do SIWZ. Dołączony do dokumentacji przedmiar robót stanowi charakter pomocniczy w celu ułatwienia Wykonawcy obliczenie ceny oferty.
12) Jeżeli w dokumentacji projektowej lub technicznej powołane są konkretne normy i przepisy, które spełniać mają materiały, sprzęt i inne towary oraz wykonane i zadane roboty, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów.
13) Nazwy materiałów, urządzeń lub producentów wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej nie należy traktować jako narzuconych bądź sugerowanych przez Zamawiającego.
Jeżeli w ww. dokumentacjach występują nazwy konkretnych produktów, wyrobów lub określenie sugerujące wyroby konkretnych firm, Wykonawca winien uznać, iż podano produkty przykładowe, a Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania produktów, wyrobów, materiałów równoważnych o właściwościach, cechach, parametrach technicznych nie gorszych niż określone w przedmiotowych dokumentacjach. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Równoważny produkt nie może być gorszy pod względem warunków technicznych, właściwości fizycznych i chemicznych od materiału pierwotnego.
14) Materiały zastosowane przez Wykonawcę przy wykonywaniu robót muszą być nowe i nieużywane, odpowiadać wymaganiom norm i przepisów wymienionych w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, posiadać wymagane polskimi przepisami atesty i certyfikaty, w tym również świadectwa dopuszczenia do obrotu oraz certyfikaty bezpieczeństwa.
15) Wymagany okres gwarancji:
Na wykonane roboty budowlane i zastosowane przy realizacji zamówienia materiały wymagany jest 24 miesięczny okres gwarancji i rękojmi.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 106062
Data publikacji: 2014-03-28
Nazwa: Gmina Miejska Zgorzelec
Ulica: ul. Domańskiego 7
Numer domu: 7
Miejscowość: Zgorzelec
Kod pocztowy: 59-900
Województwo / kraj: dolnośląskie
Numer telefonu: 0-75 77 56 988
Numer faxu: 075 77 56 988
Adres strony internetowej: www.bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl
Regon: 23082154600000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie tymczasowego ronda, w ramach wdrażania tymczasowej organizacji ruchu drogowego na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Getta, Okrzei, Daszyńskiego, Staszica i Warszawskiej w Zgorzelcu.
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu tymczasowego ronda, w ramach wdrażania tymczasowej organizacji ruchu drogowego na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Getta, Okrzei, Daszyńskiego, Staszica i Warszawskiej w Zgorzelcu.
2) Istniejące skrzyżowanie ul. Bohaterów Getta, Okrzei, Daszyńskiego, Staszica i Warszawskiej w Zgorzelcu jest jednym z głównych skrzyżowań Śródmieścia w Zgorzelcu. Jest to skrzyżowanie pięciowylotowe, ze sygnalizacją świetlną. Na skrzyżowaniu zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu drogowego w formie ruchu okrężnego (ronda) na okres do 24 miesięcy. W okresie tym planuje się przeprowadzić szczegółowe badania natężenia ruchu, ustalić strukturę rodzajową i kierunkową ruchu oraz analizę przepustowości skrzyżowania, w tym wpływ na poprawę bezpieczeństwa ruchu. Wszystkie te działania będą miały służyć zebraniu szczegółowych informacji co do zasadności i celowości wprowadzenia na stałe ruchu okrężnego na przedmiotowym skrzyżowaniu, co będzie się wiązało z ewentualną w późniejszym okresie budową ronda stałego.
3)Wszystkie pięć ulic zbiegających się w skrzyżowanie są drogami zaliczonymi do kategorii gminnej na terenie miasta Zgorzelec. Są to ulice znajdujące się w centrum miasta. Pasy drogowe ulic przebiegają w zwartej zabudowie śródmiejskiej, usługowo-handlowej, mieszkalnej i użyteczności publicznej.
1. Na ulicy Warszawskiej obecnie ruch odbywa się dwukierunkowo, natomiast ulica posiada oznakowanie pionowe, poziome oraz oświetlenie uliczne. Przedmiotowa ulica jest ulicą jednojezdniową o dwóch pasach ruchu. Szerokość jezdni zmienna 12,00 - 15,00 m z wydzielonymi miejscami postojowymi dla samochodów osobowych przy krawędziach lub w zatokach. Nawierzchnia jest bitumiczna. Chodniki dwustronne. Szerokość chodników zmienna i mieści się w przedziale od 3,00 m do 4,50 m. Nawierzchnia chodników z płyt granitowych oraz kostki granitowej i betonowej. W pasie drogowym ulicy występują podziemne uzbrojenia techniczne: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa, gazowa, telekomunikacyjna i energetyczna.
2. Na ulicy Staszica obecnie ruch odbywa się jednokierunkowo. Ulica posiada oznakowanie pionowe i poziome oraz oświetlenie uliczne. Przedmiotowa ulica jest ulicą jednojezdniową. Na ulicy wydzielono na całej długości stanowiska postojowe, po obu stronach jezdni dla pojazdów samochodowych. Chodniki dwustronne o szerokości ok. 4,50 m z nawierzchni z kostki betonowej brukowej. Do uzbrojenia inżynierskiego ulicy należy: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa, gazowa, telekomunikacyjna i energetyczna.
3. Na ulicy Daszyńskiego ruch odbywa się dwukierunkowo. Ulica posiada oznakowanie pionowe i poziome oraz oświetlenie drogowe. Przedmiotowa ulica jest ulicą jednojezdniową dwupasmową o szerokości średnio 11,00 m i nawierzchni bitumicznej. Ulica posiada obustronne chodniki o nawierzchni z betonowej kostki brukowej. Szerokość chodników jest zmienna i wynosi ok. 1,50 - 4,00 m. Do uzbrojenia inżynierskiego podziemnego ulicy należy: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa, gazowa, telekomunikacyjna i energetyczna.
4. Na ulicy Okrzei ruch odbywa się dwukierunkowo. Ulica posiada oznakowanie pionowe i poziome oraz oświetlenie uliczne. Przedmiotowa ulica jest ulicą jednojezdniową, dwupasmową o szerokości średnio 7,00 m, o jezdni z nawierzchnią bitumiczną. Ulica posiada obustronne chodniki o nawierzchni z betonowej kostki brukowej. Szerokość chodników jest zmienna i wynosi ok. 2,00 - 3,00 m. W pasie drogowym występuje podziemne uzbrojenie techniczne: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa, gazowa, telekomunikacyjna i energetyczna.
5. Na ulicy Bohaterów Getta ruch odbywa się jednokierunkowo. Ulica posiada oznakowanie pionowe i poziome oraz oświetlenie uliczne. Przedmiotowa ulica jest ulicą jednojezdniową o szerokości ok. 11,00 m o nawierzchni bitumicznej. Ulica posiada na całej długości stanowiska postojowe, po obu stronach jezdni dla pojazdów osobowych oraz w części postój TAXI. Ulica posiada chodniki obustronne o różnych nawierzchniach. Szerokość chodników jest zmienna wynosi ok. 3,00 m. Do uzbrojenia inżynierskiego ulicy należy: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa, gazowa, telekomunikacyjna i energetyczna.
4) Skrzyżowanie przedmiotowych pięciu ulic jest największym i najważniejszym skrzyżowaniem w centrum miasta Zgorzelec, gdzie krzyżują się kierunki ruchu śródmiejskiego północno-południowego z kierunkiem wschodnio-zachodnim, w tym dojazd do przejścia granicznego. W rejonie tym znajdują się liczne obiekty użyteczności publicznej, jak i usługowo-handlowe. Jest to również strefa dużych potrzeb parkingowych stąd wykorzystywane są w tych celach wszystkie miejsca w pasach drogowych przedmiotowych ulic. Skrzyżowanie obecnie wyposażone jest w sygnalizację świetlną.
5) Roboty budowlane realizowane będą na terenie działki nr 94 i 127 (Obr. VI, AM-1) oraz działki nr 38, 49 i 88 (Obr. VII, AM-1). Tereny w/w działek stanowią własność Gminy Miejskiej Zgorzelec. Przedmiotowe działki sklasyfikowane zostały w ewidencji gruntów jako dr - opis użytku: Drogi. Teren położony jest w obszarze oznaczonym symbolem KPJ - Teren komunikacji pieszo-jezdnej oraz w obszarze oznaczonym symbolem KDD - Teren dróg publicznych klasy dojazdowej. Teren mieści się w strefie A ochrony konserwatorskiej. Posiada aktualny obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru Śródmieście w Zgorzelcu - uchwalony Uchwałą Rady Miasta Zgorzelec Nr 310/09 z dnia 07 października 2009 roku, opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego Nr 210 z dnia 07 grudnia 2009r., poz. 3888.
6) Do realizacji przedmiotowego zamówienia wykonana została dokumentacja projektowa, projekt tymczasowej organizacji ruchu drogowego oraz Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót. W ramach wykonanej dokumentacji projektowej przewiduje się następujące parametry projektowanego ronda, za pomocą elementów tymczasowej organizacji ruchu drogowego:
1) typ ronda - rondo małe,
2) średnica wyspy środkowej - 18,00 m,
3) średnica zewnętrzna ronda - 34,00 m,
4) pierścień wokół wyspy środkowej - 1,50 m,
5) jezdnia wokół wyspy środkowej - 6,00 m,
6) nawierzchnia jezdni wokół wyspy środkowej - istniejąca nawierzchnia bitumiczna.
7) Zakres przedmiotu zamówienia w szczególności obejmuje:
1. przebudowę krawężnika betonowego na wlocie ul. Okrzei do skrzyżowania - strona ul. Boh. Getta oraz strona ul. Daszyńskiego. Krawężnik granitowy należy rozebrać na odcinku wg planu sytuacyjnego (z dokumentacji projektowej) oraz zabudować w nowej lokalizacji zgodnie z projektowanymi promieniami. Promienie odpowiednio nowej zabudowy 7,50 m oraz 4,00 m. Krawężnik przebudować na ławie z betonu C12/15 z oporem. Łączna długość przebudowywanego krawężnika - 28,60 m.
2. uzupełnienie konstrukcji nawierzchni jezdni na poszerzeniu w związku z przebudową krawężnika wraz z remontem cząstkowym istniejącej nawierzchni. Na powierzchni 30,00 m2 uzupełnić nawierzchnię bitumiczną jezdni.
3. przebudowę istniejącej kolizyjnej latarni betonowej (1 szt.) oświetleniowej z zamontowaną kamerą monitoringu miejskiego, poza zakres robót w terenie zielonym o ok. 3,00 m.
4. zabudowę tymczasowych elementów ronda, w tym:
a) wysepek dzielących, kanalizujących ruch na wlotach - wysepek / azyli dla pieszych z gotowych elementów z tworzywa sztucznego tzw. modułowych: elementy narożne, skrajne i wewnętrzne mocowane kołkami stalowymi do istniejącej nawierzchni bitumicznej, powierzchnie zabudowy jak na planie sytuacyjnym (z dokumentacji projektowej) w skali 1:500,
b) krawężnika elastycznego gumowego czerwonego (łączna długość 66,00 mb) jako obramowania nawierzchni z kostki betonowej brukowej czerwonej na podsypce piaskowej(powierzchnia nawierzchni pierścienia wokół wyspy - 91,90 m2). Mocowanie krawężnika kołkami stalowymi, rozporowymi bezpośrednio do istniejącej nawierzchni jezdni;
c) bariery drogowej ochronnej U-14e z elementów z tworzywa sztucznego koloru białego i czerwonego o wysokości 0,50 m i łącznej długości 54,00 mb jako wygrodzenie wyspy środkowej ronda. Segmenty bariery łączone ze sobą wystającymi łącznikami - z jednej strony łącznik z otworem, z drugiej wgłębienie z bolcem. Elementy - segmenty bariery należy wypełnić piaskiem lub wodą dla zapewnienia właściwej stabilności. Długość segmentu w połączeniu szeregowym wynosi ok. 110-116 cm w zależności od producenta / dostawcy.
5. wdrożenie oznakowania pionowego i poziomego skrzyżowania zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu drogowego zatwierdzonym przez Starostę Zgorzeleckiego w dniu 12 czerwca 2013r. Nr 39 / C / 2013. W ramach tej części Wykonawca zobowiązany jest do:
a) wykonania oznakowania pionowego przy użyciu znaków drogowych z grupy wielkości małe i średnie, zgodnie z postanowieniami i na zasadach szczegółowych określonych w załącznikach nr 1 i 4 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 03 lipca 2003r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2003r. nr 220, poz. 2181 ze zm.).
b) wykonania nowych projektowanych znaków drogowych pionowych (zgodnie z dokumentacją projektową) w następujących ilościach:
1. znak D - 18 (parking) - 3 szt.,
2. znak T - 30i (tabliczka) - 3 szt.,
3. znak A - 7 (ustąp pierwszeństwa) - 9 szt.,
4. znak C - 12 (ruch okrężny) - 5 szt.,
5. znak F - 6 (znak uprzedzający umieszczony przed skrzyżowaniem) - 4 szt.,
6. znak C - 9 / U - 5b (słupek przeszkodowy zespolony z nakazem jazdy z prawej strony znaku) - 2 szt.,
7. znak D - 2 (koniec drogi z pierwszeństwem) - 3 szt.,
8. znak T - 30g (tabliczka) - 1 szt.,
9. znak B - 2 (zakaz wjazdu) - 1 szt.,
10. znak E - 3 (drogowskaz: Bogatynia, Sieniawka) - 1 szt.,
11. znak T - 30c (tabliczka) - 1 szt.,
12. znak T - 30e (tabliczka) - 1 szt.
c) zdemontowania 30 szt. znaków (zgodnie z dokumentacją projektową), w tym 5 znaków do ponownego wbudowania:
1. znak A - 7 (ustąp pierwszeństwa) - 3 szt.,
2. znak B - 2 (zakaz wjazdu) - 1 szt.,
3. znak D - 18 (parking) - 1 szt.,
oraz 11 sztuk znaków do przesunięcia:
1. znak D - 18 + T - 3a (parking + tabliczka) - 3 szt.,
2. znak D - 18 (parking) - 1 szt.,
3. znak D - 6 (przejście dla pieszych) - 3 szt.,
4. znak B - 22 (zakaz skrętu w prawo) - 1 szt.,
5. znak B - 2 (zakaz wjazdu) - 1 szt.,
6. znak D - 19 (postój taksówek) - 1 szt.,
7. znak E - 3 (drogowskaz: Gorlitz) - 1 szt.
d) wykonania oznakowania poziomego odblaskowego malowanego kolorem białym, zgodnie z postanowieniami i na zasadach szczegółowych określonych w załączniku nr 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 03 lipca 2003r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2003r. nr 220, poz. 2181 ze zm.).
e) wykonania nowego oznakowania poziomego (zgodnie z dokumentacją projektową) o łącznej powierzchni 510,197 m2,
f) sfrezowania istniejącego oznakowania poziomego (zgodnie z dokumentacją projektową) o łącznej powierzchni 236,193 m2.
8) Wykonawca robót ponosi pełną odpowiedzialność za utrzymanie oznakowania i zabezpieczenia prac w trakcie ich wykonywania, w tym również wykonuje na swój koszt i we własnym zakresie projekt zabezpieczenia robót wraz ze wszelkimi koniecznymi uzgodnieniami i zgłoszeniami. Projekt zabezpieczenia robót powinien zostać wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (Dz. U. z 2003r. nr 177, poz. 1729).
9) Wszelkie prace wykonywane w miejscach zbliżeń lub skrzyżowań z innymi przewodami podziemnymi lub w miejscach kolizji z infrastrukturą nadziemną Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie uzgodnić z właścicielami lub zarządcami w/w infrastruktury - wszelkie koszty z tego tytułu ponosi Wykonawca.
10) Powstałe podczas prowadzenia prac wytworzone odpady Wykonawca zobowiązany jest wywieźć i unieszkodliwić we własnym zakresie i na własny koszt zgodnie z zapisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2013r., poz. 21 ze zm.), ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity: Dz. U. z 2013r., poz. 1399 ze zm.), ustawą z dnia z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity: Dz. U. z 2013r., poz. 1232 ze zm.) oraz Uchwałą Nr 320/2013 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 23 kwietnia 2013r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Zgorzelec (opublikowaną w Dz. Urz. Woj. Dolnośląskiego z dnia 31 maja 2013r. poz. 3415).
11) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa, projekt tymczasowej organizacji ruchu drogowego okrężnego oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót stanowiące Załącznik Nr 1 do SIWZ. Dołączony do dokumentacji przedmiar robót stanowi charakter pomocniczy w celu ułatwienia Wykonawcy obliczenie ceny oferty.
12) Jeżeli w dokumentacji projektowej lub technicznej powołane są konkretne normy i przepisy, które spełniać mają materiały, sprzęt i inne towary oraz wykonane i zadane roboty, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów.
13) Nazwy materiałów, urządzeń lub producentów wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej nie należy traktować jako narzuconych bądź sugerowanych przez Zamawiającego.
Jeżeli w ww. dokumentacjach występują nazwy konkretnych produktów, wyrobów lub określenie sugerujące wyroby konkretnych firm, Wykonawca winien uznać, iż podano produkty przykładowe, a Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania produktów, wyrobów, materiałów równoważnych o właściwościach, cechach, parametrach technicznych nie gorszych niż określone w przedmiotowych dokumentacjach. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Równoważny produkt nie może być gorszy pod względem warunków technicznych, właściwości fizycznych i chemicznych od materiału pierwotnego.
14) Materiały zastosowane przez Wykonawcę przy wykonywaniu robót muszą być nowe i nieużywane, odpowiadać wymaganiom norm i przepisów wymienionych w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, posiadać wymagane polskimi przepisami atesty i certyfikaty, w tym również świadectwa dopuszczenia do obrotu oraz certyfikaty bezpieczeństwa.
15) Wymagany okres gwarancji:
Na wykonane roboty budowlane i zastosowane przy realizacji zamówienia materiały wymagany jest 24 miesięczny okres gwarancji i rękojmi.
Kody CPV:
452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452332001 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres trwania zamówienia w dniach: 49
Informacja na temat wadium:
1) Wykonawca wniesie wadium w wysokości 2.700,00 zł przed upływem terminu składania ofert, który został określony w pkt. 16 ppkt. 2 SIWZ.
2) W zależności od woli Wykonawcy wadium może być wnoszone w formach:
a) pieniądzu (przelew na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego),
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t. j. Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 ze zm.).
3) W przypadku wnoszenia wadium w formach, o których mowa w pkt. 19 ppkt. 2) lit. od b) do e) SIWZ oryginał gwarancji/poręczenia należy umieścić w ofercie w sposób umożliwiający jego zwrot zgodnie z zapisami ustawy Prawo zamówień publicznych.
4) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego Nr 29 1160 2202 0000 0002 2290 9774, z zaznaczeniem Wadium do postępowania nr WZP.271.21.2014 /kopię przelewu (wpłaty) proszę dołączyć do oferty/.
Skuteczne wniesienie wadium następuje w chwili uznania (zaksięgowania) kwoty wadium na rachunku bankowym Zamawiającego, co oznacza, iż wadium musi znaleźć się na rachunku Zamawiającego najpóźniej do dnia oraz godziny wyznaczonych jako termin składania ofert.
5) Wykonawca, którego oferta nie będzie zabezpieczona akceptowalną formą wadium zostanie wykluczony z postępowania o udzielenie zamówienia, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
6) Zamawiający zwróci wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt. 19 ppkt. 7 SIWZ.
7) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
8) Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
9) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
10) W przypadku wniesienia wadium w formach wymienionych w pkt. 19 ppkt. 2 lit. od b do e SIWZ z treści dokumentu musi jednoznacznie wynikać, iż wypłata Zamawiającemu sumy gwarancyjnej nastąpi także w przypadku określonym w pkt. 19 ppkt. 7 SIWZ.
11) Wadium wniesione przez jednego z Wykonawców, o których mowa w pkt. 8 SIWZ uważa się za wniesione prawidłowo.
12) Zamawiający wymaga, aby niepieniężne formy zapłaty wadium miały charakter nieodwołalny i bezwarunkowy - równoważny pieniądzu.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt. III.4.1 ogłoszenia.
Wiedza i doświadczenie:
Warunek będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca udokumentuje wykonanie, tj. zakończenie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia jest krótszy - w tym okresie:
dwóch robót budowlanych polegających na wprowadzeniu docelowej organizacji ruchu drogowego, która zawierała lokalizację pionowych i poziomych znaków drogowych o łącznej wartości minimum 90 tys. zł brutto wraz z podaniem daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dowodów, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone - Formularz Nr 3 do SIWZ.
Ocena spełnienia ww. warunku zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia, na podstawie załączonych przez Wykonawcę do oferty dokumentów i oświadczeń, o których mowa w pkt. 10 SIWZ. Nie wykazanie w wystarczający sposób potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia spowoduje wykluczenie Wykonawcy z postępowania po wyczerpaniu czynności określonej w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych - wezwania do uzupełnienia dokumentów.
Potencjał techniczny:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt. III.4.1 ogłoszenia.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował:
a) kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności drogowej lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, wraz z informacją o podstawie do dysponowania tą osobą (należy podać podstawę do dysponowania tą osobą, np. umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, itp.) - Wykonawca złoży oświadczenie o dysponowaniu bądź poleganiu na zasobach innych podmiotów w tym zakresie - Formularz Nr 4 do SIWZ.
Zamawiający dopuszcza także odpowiadające im kwalifikacje zawodowe nabyte w państwach członkowskich Unii Europejskiej na zasadach określonych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394).
b) złoży oświadczenie, że osoba, która będzie uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiada wymagane uprawnienia - Formularz Nr 4A do SIWZ.
Ocena spełnienia ww. warunku zostanie dokonana zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia, na podstawie załączonych przez Wykonawcę do oferty dokumentów i oświadczeń, o których mowa w pkt. 10 SIWZ. Nie wykazanie w wystarczający sposób potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia spowoduje wykluczenie Wykonawcy z postępowania po wyczerpaniu czynności określonej w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych - wezwania do uzupełnienia dokumentów.
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt. III.4.1 ogłoszenia.
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące dokumenty:
1) wypełniony formularz ofertowy - Formularz Nr 1 do SIWZ,
2) pisemne zobowiązanie, o którym mowa w pkt. 9 ppkt. 3 SIWZ oraz dokument, o którym mowa w pkt. 9 ppkt. 4 SIWZ, o ile Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych,
3) pełnomocnictwo do podpisania oferty i jej załączników, zgodnie z zapisami pkt. 8 SIWZ, o ile prawo do podpisywania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą.
4) wypełniony formularz oświadczenia dot. podwykonawstwa - Formularz Nr 5 do SIWZ.
W przypadku nie dołączenia do oferty powyższego formularza, bądź jego nie wypełnienia, Zamawiający uzna, że Wykonawca wykona zamówienie własnymi siłami.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1. Zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany istotnych postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonał wyboru Wykonawcy. Zakres przewidzianych zmian obejmuje:
1) Zmianę kierownika robót - Wykonawca może dokonywać zmiany kierownika przedstawionego w ofercie jedynie za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego, akceptującego nowego kierownika na następujących warunkach:
a) Wykonawca proponuje zmianę kierownika w szczególności w razie: śmierci, choroby lub zdarzeń losowych, niewywiązywania się z obowiązków wynikających z umowy, rezygnacji tej osoby,
b) Zamawiający może żądać od Wykonawcy zmiany kierownika, jeżeli uzna, że nie wykonuje on swoich obowiązków wynikających z niniejszej umowy.
Wykonawca obowiązany jest zmienić kierownika zgodnie z żądaniem Zamawiającego w terminie wskazanym we wniosku Zamawiającego,
c) W przypadku zmiany kierownika, nowa osoba powołana do pełnienia w/w obowiązków musi spełniać wymagania określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla pełnienia danej funkcji.
2) Przesunięcie terminu realizacji zamówienia w przypadku wystąpienia opóźnień zawinionych przez Zamawiającego, tzn. jeżeli takie opóźnienie ma lub będzie miało wpływ na termin realizacji przedmiotu umowy, w szczególności gdy dotyczy następujących przypadków:
a) przekazania terenu budowy,
b) dokonywania odbiorów robót, przekazania dokumentacji projektowej.
W takim przypadku przesunięcie terminu realizacji zamówienia wynieść powinno
minimum tyle dni ile trwa opóźnienie spowodowane ww. okolicznościami.
3) Pozostałe zmiany terminów:
a) Przekroczenie zakreślonych przez prawo terminów wydawania przez organy administracji decyzji, zezwoleń itp. Wykonawca będzie zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających powyższą okoliczność.
b) Wystąpienie istotnych wad dokumentacji projektowej, skutkujących koniecznością dokonania poprawek lub uzupełnień, jeżeli uniemożliwia to lub istotnie wstrzymuje realizację określonego rodzaju robót.
c) Wstrzymanie robót przez uprawnione do tego organy w okolicznościach, za które Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności. W takim przypadku przesunięcie terminu realizacji zamówienia wynieść powinno minimum tyle dni ile wynosi przesunięcie terminu realizacji robót budowlanych w związku z wstrzymaniem tych robót.
d) Wystąpienie warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie robót budowlanych zgodnie z technologią, a fakt ich wystąpienia wpisany zostanie przez kierownika do dziennika robót i potwierdzony przez Zamawiającego. W takim przypadku przesunięcie terminu realizacji zamówienia wynieść powinno minimum tyle dni ile trwa opóźnienie spowodowane ww. okolicznościami.
e) Wystąpienie konieczności wykonania niezbędnych robót budowlanych w obrębie terenu budowy przez wszelkie instytucje obsługujące urządzenia i instalacje podziemne i naziemne mające wpływ na termin realizacji przedmiotu zamówienia.
4) Zmiana sposobu spełnienia świadczenia na skutek zmian technologicznych:
a) Zaprzestanie produkcji lub wycofanie z rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.
b) Pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji, pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu niniejszej umowy lub umożliwiającego uzyskania lepszej jakości robót
c) Pojawianie się w nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót, pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy
d) Konieczność wykonania przedmiotu niniejszej umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych, technologicznych, niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu niniejszej umowy
e) Powyższe zmiany mogą być dokonane tylko za zgodą Zamawiającego, w przypadku zaproponowania przez Wykonawcę materiałów lub urządzeń o parametrach nie gorszych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót i nie mogą powodować wzrostu wynagrodzenia Wykonawcy.
2. Zmianę umowy w zakresie podwykonawstwa, na każdym etapie realizacji zamówienia, przy uwzględnieniu zapisów dot. podwykonawstwa, o których mowa w niniejszej umowie.
Zmiana umowy w zakresie podwykonawców możliwa będzie w przypadku:
a) wskazania innych podwykonawców,
b) rezygnacji podwykonawcy,
c) wskazania innego zakresu podwykonawstwa albo wykonanie części zamówienia przy pomocy podwykonawców, pomimo niewskazania w ofercie żadnej części zamówienia do powierzenia podwykonawcom.
3. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
4. Warunkiem wprowadzenia zmian do zawartej umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności w formie opisowej i właściwie umotywowanej, potwierdzonej przez każdą ze stron umowy, w terminie 7 dni od dnia wystąpienia przesłanki do wprowadzenia takiej zmiany.
5. W przedstawionych przypadkach wystąpienia opóźnień, strony ustalają nowe terminy wykonania umowy, z tym że okres przesunięcia terminu wykonania umowy równy będzie co najmniej okresowi trwania przyczyny opóźnienia.
6. W przypadku przesunięcia terminu realizacji zamówienia, Wykonawca który wniósł zabezpieczenie należytego wykonania umowy w formach innych niż pieniądz, będzie zobowiązany przedłożyć Zamawiającemu dokument przedłużający termin ważności zabezpieczenia należytego wykonania umowy, najpóźniej w dniu podpisania aneksu do zawartej umowy z Wykonawcą.
Kod kryterium cenowe: A
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta w Zgorzelcu, 59-900 Zgorzelec, ul. Domańskiego 7, Wydział Zamówień Publicznych III piętro, pok. 304. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia udostępniona będzie bezpłatnie.
Data składania wniosków, ofert: 14/04/2014
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Punkt Obsługi Interesanta
Urząd Miasta w Zgorzelcu, 59-900 Zgorzelec, ul. Domańskiego 7
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe: nie dotyczy
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
241101 / 2008-09-30 - Inny: specjalna strefa ekonomiczna
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
DOCELOWA ORGANIZACJA RUCHU NA DROGACH WEWNĘTRZNYCH LSSE W POLKOWICACH
110259 / 2009-07-13 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
Zmiana organizacji ruchu na drogach krajowych nr 8 poprzez wprowadzenie wysp kanalizujących ruch i oświetlenia solarnego w m. Cieśle i w m. Stradomia Wierzchnia
284221 / 2008-10-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
Wykonanie robót dodatkowych dla zadania Przebudowa mostu Szczytnickiego we Wrocławiu.
167868 / 2014-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Zgorzelec - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
Wykonanie tymczasowego ronda, w ramach wdrażania tymczasowej organizacji ruchu drogowego na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Getta, Okrzei, Daszyńskiego, Staszica i Warszawskiej w Zgorzelcu
393760 / 2009-11-13 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 4 km 40+400 w miejscowości Bolesławiec
329592 / 2013-08-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Miejskich - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
Budowa zintegrowanego systemu zarządzania ruchem i transportem publicznym w mieście Legnica
271841 / 2011-10-17 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
Likwidacja lewoskrętu w obrębie skrzyżowania drogi krajowej nr 8 z ul. Wiejską i wjazdem do VOLVO, km 135+384, m. Długołęka
325058 / 2010-10-08 - Inny: jednostka budżetowa jednostki samorządu terytorialnego
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
Zmiana organizacji ruchu w zakresie wyznaczenia pasa relacji lewoskrętnej
w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 329 z drogą gminną nr 100236D
w miejscowości Jerzmanowa.
CPV 45.23.31.50-5.
245505 / 2010-09-08 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu wraz z wydzieleniem pasa dla lewoskrętu na drodze krajowej nr 8 k/m Stradomia Wierzchnia w km 167+390-168+500
367712 / 2010-11-15 - Inny: jednostka budżetowa jednostki samorządu terytorialnego
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
Zmiana organizacji ruchu w zakresie wyznaczenia pasa relacji lewoskrętnej
w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 329 z drogą gminną nr 100236D
w miejscowości Jerzmanowa.
CPV 45.23.31.50-5.
85873 / 2009-06-03 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
Zmiana organizacji ruchu na drogach krajowych nr 8 poprzez wprowadzenie wysp kanalizujących ruch i oświetlenia solarnego w m. Cieśle i w m. Stradomia Wierzchnia
333611 / 2008-11-26 - Inny: specjalna strefa ekonomiczna
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
DOCELOWA ORGANIZACJA RUCHU NA DROGACH WEWNĘTRZNYCH LSSE W POLKOWICACH
299820 / 2014-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Zgorzelec - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
Wykonanie zmiany organizacji ruchu drogowego na ul. Daszyńskiego i Piłsudskiego
w Zgorzelcu
32774 / 2015-02-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Zgorzelec - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
Wykonanie zmiany organizacji ruchu drogowego na ul. Daszyńskiego i Piłsudskiego w Zgorzelcu
75552 / 2015-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Zgorzelec - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
Wykonanie zmiany organizacji ruchu drogowego na ul. Daszyńskiego i Piłsudskiego w Zgorzelcu.
338954 / 2009-09-30 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 4
km 40+400 w miejscowości Bolesławiec
538872 / 2013-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Miejskich - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 452331505 (Roboty w zakresie regulacji ruchu)
Budowa zintegrowanego systemu zarządzania ruchem i transportem publicznym w mieście Legnica