Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

238140 / 2013-06-20 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury / Muzeum Pomorza Åšrodkowego w SÅ‚upsku (SÅ‚upsk)

Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad zadaniem inwestycyjnym w ramach Projektu pn. Wzmocnienie potencjału Pomorskiej Krainy w Kratę - ETAP II - Rozbudowa filii MPŚ w Swołowie objęty wsparciem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa pomorskiego - dla potrzeb Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Opis zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad zadaniem inwestycyjnym w ramach Projektu pn. Wzmocnienie potencjału Pomorskiej Krainy w Kratę - ETAP II - Rozbudowa filii MPŚ w Swołowie objęty wsparciem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa pomorskiego - dla potrzeb Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.
2. Informacja o projekcie - zakres rzeczowy robót budowlanych objętych nadzorem:
2.1 Budynki objęte przedmiotem zamówienia zlokalizowane są w miejscowości Swołowo w Gminie Słupsk i stanowią własność Zamawiającego.
2.2 Miejsce wykonania przedmiotu zamówienia, to miejscowość Swołowo, która jest oddalona jest od miasta Słupska ok. 14 km, na terenie, której zlokalizowana jest jednostka organizacyjna Zamawiającego, tj. Oddział Etnografii - Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie i Młynie Zamkowym w Słupsku. Wieś Swołowo znajduje się w granicach zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Krainy w Kratę.
2.3 Podstawowe dane budynków - obiektów objętych przedmiotem zamówienia :
2.3.1 CHAŁUPA MIESZKALNA:
a) Lokalizacja:
Obiekt położony we wsi Swołowo, na działce nr 33/3 na granicy pasa drogowego drogi powiatowej nr 306 do Krzemienicy. Budynek wchodzi w skład zagrody nr 15.
b) Stan istniejący:
Chałupa mieszkalna prawdopodobnie z połowy XIX w. Parterowa z poddaszem nieużytkowym; dach dwuspadowy kryty dachówką cementową. Historyczny układ budynku dwutraktowy, tzw. szerokofrontowy, pierwotnie z kuchnią w części centralnej. Wejście od południa, z podwórza. Obiekt w znacznym stopniu zmieniony w II poł. XX w. przez ówczesnych właścicieli. Ściany szkieletowe zostały wymienione na murowane, zmieniony został pierwotny kształt rzutu budynku, dostawiono dobudówki kotłowni i ganek wejściowy. Budynek w złym stanie technicznym, brak izolacji poziomych powoduje zawilgocenie ścian, posadzki nowożytne wykończone płytkami ceramicznymi glazurowanymi i panelami. Stolarka drzwiowa i okienna nowożytna, zmieniono również historyczny układ i wielkość otworów okiennych i drzwiowych. Zlikwidowano schody prowadzące na poddasze. Szczyty częściowo szalowane deskami.
Obiekt zabytkowy, stanowiący własność Zamawiającego, na które Zamawiający posiada wymagane dokumenty. Decyzją Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, wpisany zostały do rejestru zabytków - decyzja nr PWKZ.R.4190/5/577/2008 z dnia 12.03.2008, nr rej. A-1826.
c) Zakres rzeczowy:
Rozbiórka deformujących bryłę nowożytnych elementów oraz wykonanie prac budowlano-konserwatorskich przywracających historyczny materiał, formę i detal. Od strony technicznej oznacza to usunięcie współczesnej konstrukcji ścian i zrekonstruowanie historycznego szkieletu, a także wymianę, remont i rekonstrukcję stropu, dachu i stolarki; odtworzenie schodów, wykonanie instalacji, sanitariatu, izolacje, ściany działowe i wykończenie wnętrz oraz rekonstrukcję detali architektonicznych. Powyższe roboty należy wykonać zgodnie z załączoną do SIWZ dokumentacją projektowo-techniczną, obowiązującymi normami i przepisami oraz zgodnie ze sztuka budowlaną.
d) Dane techniczne:
- powierzchnia zabudowy istniejąca 97,80 m²,
- powierzchnia zabudowy projektowana 83,00 m²,
- powierzchnia użytkowa 68,27 m²,
- powierzchnia pomocnicza 35,87 m²,
- powierzchnia netto 104,14 m²,
- kubatura 414 m³.
Szczegółowe informacje na temat stanu technicznego Chałupy mieszkalnej zawiera Inwentaryzacja chałupy mieszkalnej stanowiąca element dokumentacji projektowo-technicznej.
e) Budynek będzie pełnił funkcję biurową (administracja, kasa) w przyległym do zagrody nr 15 zespole muzealnym oddanym do użytku wiosną 2012 roku. Na poddaszu - strych gospodarczy, nie przeznaczony na stały pobyt ludzi. Przewidywana liczba pracowników - do trzech osób.
f) W budynku wykonać należy instalację wodociągową, ciepłowniczą, elektryczną i teletechniczną, kanalizację sanitarną i deszczową oraz wentylację grawitacyjną. Powyższe roboty instalacyjne należy wykonać zgodnie z załączoną do SIWZ dokumentacją projektowo-techniczną dla danej branży, obowiązującymi normami i przepisami oraz zgodnie ze sztuka budowlaną.
g) Energia elektryczna w budynku wykorzystywana będzie głównie do celów oświetleniowych i przygotowania ciepłej wody w przepływowych podgrzewaczach elektrycznych. W budynku przewiduje się rozbudowę systemu sygnalizacji pożaru i włamania do zainstalowanej w istniejących obiektach Muzealnych. Powyższe roboty należy wykonać zgodnie z załączoną do SIWZ dokumentacją projektowo-techniczną, obowiązującymi normami i przepisami oraz zgodnie ze sztuka budowlaną.
2.3.2 OTWARTA Z TRZECH STRON WIATA GOSPODARCZA
a) Lokalizacja i zakres rzeczowy:
W zagrodzie nr 15 na działce 33/3, przy którym pozostały jedynie ruiny fundamentów. Budowla granicy z działką nr 32/2 zaprojektowano otwartą z trzech stron, jednoprzestrzenną wiatę gospodarczą, posadowioną częściowo w miejscu historycznego budynku, po nawiązuje architekturą do tradycji budownictwa wiejskiego na terenie Pomorza w XIX i początkach XX wieku. Budowlę zaprojektowano w tradycyjnej drewnianej konstrukcji szkieletowej i słupowo-ryglowej.
b) Dane liczbowe:
- powierzchnia zabudowy 62,00 m²,
- powierzchnia użytkowa 59,50 m²,
- kubatura 292 m³.
c) Roboty związane z budową wiaty należy wykonać zgodnie z załączoną do SIWZ dokumentacją projektowo-techniczną, obowiązującymi normami i przepisami oraz zgodnie ze sztuka budowlaną.
2.3.3 BUDYNEK REMIZY
a) Lokalizacja zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia:
Budynek Remizy ma kształt prostokąta o wymiarach 4,75 x 5,66 m. Wjazd na tern posesji odbywa się bezpośrednio z brukowej drogi gminnej. Teren nie jest ogrodzony.
Zakres prac na tym budynku zawierał będzie z opisem technologii prac, wykonanie podbicia fundamentów betonem C20/25, celem ustabilizowania pęknięć ściany szczytowej. Po wykonaniu odcinkowo na całości ściany i narożnikach wzmocnienia fundamentów, należy przemurować ściany w obrębie pęknięć. Przemurowania obejmują również miejscowe prace murarskie gzymsów oraz ościeży okiennych oraz drzwiowych. W trakcie prac fundamentowych należy uzupełnić puste kawerny oraz wykonać 100% spoinowanie ścian fundamentowych oraz nadziemia. Miejscowe ubytki cegły należy uzupełnić cegłą o zbliżonym kolorze i takich samych wymiarach, z zachowaniem istniejącego wiązania muru. Do przemurowania przyjęto nadproża otworowe zwłaszcza, nadproże bramy wejściowej. Całość elewacji należy po skończonych pracach renowacyjnych umyć, a następnie dwukrotnie zaimpregnować materiałem hydrofobowym. Dachówkę na obiekcie uzupełnić oraz w razie potrzeby przełożyć celem jej uszczelnienia.
b) Wymianie podlegać będą uszkodzone całe elementy drewniane dachu: krokwie lub ich końcówki. Wewnątrz należy uzupełnić tynki a następnie je przebiałkować wapnem. Posadzki remizy wykonać jako nowe z cegły ceramicznej lub klinkierowej na podsypce cementowo-piaskowej. Drobne elementy metalowe występujące na obiekcie należy przemalować farbami antykorozyjnymi w kolorze wybranym przez Inwestora. Więźbę drewnianą dachu należy oczyścić i zaimpregnować antygrzybicznie. Stolarkę drewnianą Inwestor wykona warsztatowo na terenie swojej stolarni.
c) Kamienny cokół granitowy należy oczyścić i umyć, wykuć uszkodzone spoiny i wyspoinować ponownie wg istniejącej formy i kształtu a następnie zaimpregnować wg wytycznych technologicznych.
2.3.4 BUDYNEK GOSPODARCZY
a) Lokalizacja i zakres rzeczowy:
Budynek składa się z dwóch budynków w kształcie prostokąta o wymiarach 8,36x4,84m. Wjazd na tern posesji odbywa się bezpośrednio z brukowej drogi gminnej. Teren jest ogrodzony. Ogrodzenie oraz brama wjazdowa w średnim stanie technicznym.
Zakres prac na tym budynku zawierał będzie zgodnie z obmiarem w przedmiarze, wykonanie wymiany pokrycia dachowego z płyt falistych azbestocementowych wraz z ich utylizacją na płyty na faliste. Ponadto zakłada się zbicie luźnych zniszczonych tynków i wykonanie nowych tynków cem.-wap. kat III lub do wykonania w części parteru. Zakłada się miejscowe przemurowania ścian w miejscach pęknięć
b) Stolarkę drewnianą inwestor wykona warsztatowo na terenie swojej stolarni.
2.3.5 Zagospodarowanie terenu:
a) Zagospodarowanie terenu obejmuje działkę Nr 33/3:
- o pow. ogółem 0,1398 ha
- pow. zabudowy budynku biurowego 83,0 m2
pow. zabudowy projektowanej wiaty 62,0 m2
pow. zabudowy istniejącego bud. gospodarczego 94,0 m2
ogółem powierzchnia zabudowy 239,0 m2
- pow. nawierzchni z kamienia polnego 75,0 m2
- pow. utwardzona żwirem 76,0 m2
- tereny zielone 1 008,0 m2
b) Roboty związane z zagospodarowaniem terenu wykonane zostaną po zakończeniu wszystkich prac budowlanych. Budynek mieszkalny jest podłączony do istniejącej gminnej sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej; do działki jest doprowadzona energia elektryczna. Zasilanie w ciepło projektowanym przyłączem z istniejącej kotłowni w sąsiednim budynku Zamawiającego na działce nr 33/4. Odwodnienie terenu powierzchniowe - do gruntu na terenie własnym. Dojazd i zjazd na posesję istniejący z drogi powiatowej (działka nr 306) . Ciąg komunikacyjny pieszo jezdny łączy się z istniejącym układem komunikacyjnym zespołu muzealnego na działce nr 33/4. Do projektowanej wiaty zapanowano dojście o nawierzchni gruntowej ulepszonej żwirem.
3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia:
3.1. Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy realizacji Projektu pn. Wzmocnienie potencjału Pomorskiej Krainy w Kratę - ETAP II - Rozbudowa filii MPŚ w Swołowie objęty wsparciem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. obejmowało będzie realizację następujących obowiązków:
3.1.1. Zapoznanie się z całą dokumentacją projektową jaka obowiązuje przy robotach budowlanych będących przedmiotem nadzoru, która składa się z:
1. Projektów budowlanych wykonawczych,
2. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (STWiORB) opracowane przez jednostkę projektową: Inwestprojekt - Słupsk Spółka z o.o., z siedzibą w Słupsku, ul. Kaszubska Nr 45, 76-200 Słupsk.
3. Przedmiarami robót,
4. Opisem technologii prac wraz z poglądową inwentaryzacją Budynku gospodarczego i Remizy opracowaną przez Zamawiającego.
5. a także dokumentami, które dopiero powstaną, a w szczególności te, których obowiązek sporządzenia wynika lub będzie wynikał z wytycznych określonych w przewodniku procedur wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 (RPO WP).
3.1.2. w zakresie obowiązków i praw nadzoru inwestorskiego - Inspektora Nadzoru,
3.1.2.1. przekazanie wraz z Zamawiającym terenu budowy, wystawienie polecenia
rozpoczęcia robót,
3.1.2.2. nadzór nad całością robót określonych w pkt. 2 SIWZ, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawą Prawo budowlane, a także zgodnie z umową zawartą z wykonawcą tych robót, której projekt stanowi załącznik nr.8 do SIWZ, w tym realizacja zadań określonych w szczególności poniżej,
3.1.2.3. reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej;
3.1.2.4. całościowe prowadzenie dokumentacji technicznej wykonywanych robót budowlanych zgodnie z wymogami obowiązującego prawa w tym zakresie oraz wszystkich wymogów stawianych w realizacji projektów współfinansowanych przez UE;
3.1.2.5. organizowanie prac związanych z nadzorem w sposób niepowodujący zbędnych przerw w realizacji robót przez wykonawcę;
3.1.2.6. systematyczne dokonywanie wpisów do dziennika budowy;
3.1.2.7. sprawdzanie jakości wykonanych robót i wbudowanych materiałów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu materiałów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie;
3.1.1.8. całościowego prowadzenia procedur i dokumentacji odbioru rzeczowego wykonywanych robót budowlanych przy współpracy z nadzorem autorskim;
3.1.1.9. sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych, odbiorach częściowych;
3.1.1.10. wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikowi robót poleceń, potwierdzonych wpisem do dziennika budowy, dotyczących: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających okrycia robót lub elementów zakrytych, oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych i dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych;
3.1.1.11. żądanie od kierownika budowy lub kierownika robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymania dalszych robót budowlanych w przypadku, gdy ich kontynuacja mogłaby wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę;
3.1.1.12. wnioskowanie do inwestora w sprawach dotyczących wprowadzenia niezbędnych zmian w dokumentacji technicznej i uzyskania zgody projektanta na zmiany, przeprowadzania niezbędnych ekspertyz i badań technicznych oraz w innych ważnych sprawach finansowych i prawnych;
3.1.1.13. uzyskiwanie od projektanta wyjaśnień dotyczących wątpliwości związanych z projektem i zawartych w nim rozwiązań;
3.1.1.14. udzielanie wykonawcy informacji, wyjaśnień i wskazówek dotyczących realizacji zamówienia;
3.1.1.15. udział w naradach roboczych w trakcie realizacji inwestycji, zwoływanych przez Zamawiającego w jego siedzibie lub na placu budowy;
3.1.1.16. częściowe prowadzenie procedur i dokumentacji odbioru finansowego wykonywanych robót budowlanych, tj.: przyjmowanie częściowych faktur rozliczeniowych od Wykonawcy robót, sprawdzenia ich poprawności rzeczowej i weryfikacji ich zgodności z aktualnym postępem prac, prowadzenie zestawień rozliczanych faktur zgodnie z wymogami Zamawiającego oraz procedur rozliczeniowych obowiązujących przy rozliczeniach projektów współfinansowanych przez UE, przekazywanie na bieżąco wszystkich dokumentów księgowych oraz zestawczych do odpowiednich służb Zamawiającego;
3.1.1.17. uzyskanie zezwolenia na użytkowanie obiektów na podstawie pełnomocnictwa uzyskanego od Zamawiającego i udział w toku postepowania administracyjnego w imieniu inwestora ;
3.1.1.18. kontrolowanie stosowania przez Wykonawcę przepisów dotyczących ochrony środowiska naturalnego;
3.1.1.19. kontrolowanie przestrzegania przez Wykonawcę zasad BHP;
3.1.1.20. wstrzymanie robót w przypadku prowadzenia ich niezgodnie z zamówieniem i przepisami BHP;
3.1.1.21. żądanie usunięcia z placu budowy osób niekompetentnych zatrudnionych przez wykonawcę;
3.1.1.22. zajmowanie stanowiska co do sposobu zabezpieczenia wszelkich wykopalisk odkrytych przez wykonawcę na placu budowy;
3.1.1.23. sprawdzanie wykonanych robót i powiadamiania wykonawcy o wykrytych wadach oraz poświadczanie usunięcia wad przez wykonawcę, a także ustalania rodzaju i zakresu koniecznych do wykonania robót poprawkowych;
3.1.1.24. stwierdzenie i poświadczanie terminu zakończenia robót;
3.1.1.25. bieżące informowanie inwestora o wszelkich problemach związanych z realizacja inwestycji;
3.1.1.26. nie mniej, niż raz w tygodniu wizytowanie i nadzorowanie budowy oraz stawianie się w siedzibie Zamawiającego, a także składanie informacji o stanie zaawansowania robót oraz ewentualnych problemach związanych z realizacją nadzorowanej inwestycji;
3.1.1.27. udział w przeglądach gwarancyjnych wykonywanej inwestycji oraz nadzór nad usuwaniem ewentualnych usterek w ramach wynagrodzenia ryczałtowego ( w ramach wynagrodzenia umowy - bez prawa żądania wynagrodzenia dodatkowego;
3.1.1.28. inne zadania wynikające z przepisów prawa;
3.2. Inspektorzy nadzoru inwestorskiego będą działać w granicach umocowania określonego przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.).
3.3. Wartość robót budowlanych pn. Prace budowlano-konserwatorskie przystosowania chałupy mieszkalnej na potrzeby muzealne, wybudowanie otwartej z trzech stron, jednoprzestrzennej wiaty gospodarczej, oraz remontu zabytkowej remizy strażackiej i budynku gospodarczego realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn. Wzmocnienie potencjału Pomorskiej Krainy w Kratę - ETAP II - Rozbudowa filii MPŚ w Swołowie objęty wsparciem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa pomorskiego - dla potrzeb Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku nad realizacją, której Wykonawca będzie pełnił nadzór - wartość szacunkowa zamówienia netto 572 396,67 złotych (pięćset siedemdziesiąt dwa tysiące trzysta dziewięćdziesiąt sześć złotych 67/100) .
Zamawiający posiada (przeznacza) na sfinansowanie niniejszego zamówienia kwotę 6.000,00 zł netto (sześć tysięcy złotych).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 238140

Data publikacji: 2013-06-20

Nazwa: Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Ulica: ul. Dominikańska 5-9

Numer domu: 5-9

Miejscowość: Słupsk

Kod pocztowy: 76-200

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 059 8424081/82 w. 320, 8463020

Numer faxu: 059 8426518

Adres strony internetowej: www.muzeum.slupsk.pl

Regon: 00027780700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Samorządowa Instytucja Kultury

Inny rodzaj zamawiającego: Samorządowa Instytucja Kultury

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad zadaniem inwestycyjnym w ramach Projektu pn. Wzmocnienie potencjału Pomorskiej Krainy w Kratę - ETAP II - Rozbudowa filii MPŚ w Swołowie objęty wsparciem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa pomorskiego - dla potrzeb Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad zadaniem inwestycyjnym w ramach Projektu pn. Wzmocnienie potencjału Pomorskiej Krainy w Kratę - ETAP II - Rozbudowa filii MPŚ w Swołowie objęty wsparciem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa pomorskiego - dla potrzeb Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.
2. Informacja o projekcie - zakres rzeczowy robót budowlanych objętych nadzorem:
2.1 Budynki objęte przedmiotem zamówienia zlokalizowane są w miejscowości Swołowo w Gminie Słupsk i stanowią własność Zamawiającego.
2.2 Miejsce wykonania przedmiotu zamówienia, to miejscowość Swołowo, która jest oddalona jest od miasta Słupska ok. 14 km, na terenie, której zlokalizowana jest jednostka organizacyjna Zamawiającego, tj. Oddział Etnografii - Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie i Młynie Zamkowym w Słupsku. Wieś Swołowo znajduje się w granicach zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Krainy w Kratę.
2.3 Podstawowe dane budynków - obiektów objętych przedmiotem zamówienia :
2.3.1 CHAŁUPA MIESZKALNA:
a) Lokalizacja:
Obiekt położony we wsi Swołowo, na działce nr 33/3 na granicy pasa drogowego drogi powiatowej nr 306 do Krzemienicy. Budynek wchodzi w skład zagrody nr 15.
b) Stan istniejący:
Chałupa mieszkalna prawdopodobnie z połowy XIX w. Parterowa z poddaszem nieużytkowym; dach dwuspadowy kryty dachówką cementową. Historyczny układ budynku dwutraktowy, tzw. szerokofrontowy, pierwotnie z kuchnią w części centralnej. Wejście od południa, z podwórza. Obiekt w znacznym stopniu zmieniony w II poł. XX w. przez ówczesnych właścicieli. Ściany szkieletowe zostały wymienione na murowane, zmieniony został pierwotny kształt rzutu budynku, dostawiono dobudówki kotłowni i ganek wejściowy. Budynek w złym stanie technicznym, brak izolacji poziomych powoduje zawilgocenie ścian, posadzki nowożytne wykończone płytkami ceramicznymi glazurowanymi i panelami. Stolarka drzwiowa i okienna nowożytna, zmieniono również historyczny układ i wielkość otworów okiennych i drzwiowych. Zlikwidowano schody prowadzące na poddasze. Szczyty częściowo szalowane deskami.
Obiekt zabytkowy, stanowiący własność Zamawiającego, na które Zamawiający posiada wymagane dokumenty. Decyzją Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, wpisany zostały do rejestru zabytków - decyzja nr PWKZ.R.4190/5/577/2008 z dnia 12.03.2008, nr rej. A-1826.
c) Zakres rzeczowy:
Rozbiórka deformujących bryłę nowożytnych elementów oraz wykonanie prac budowlano-konserwatorskich przywracających historyczny materiał, formę i detal. Od strony technicznej oznacza to usunięcie współczesnej konstrukcji ścian i zrekonstruowanie historycznego szkieletu, a także wymianę, remont i rekonstrukcję stropu, dachu i stolarki; odtworzenie schodów, wykonanie instalacji, sanitariatu, izolacje, ściany działowe i wykończenie wnętrz oraz rekonstrukcję detali architektonicznych. Powyższe roboty należy wykonać zgodnie z załączoną do SIWZ dokumentacją projektowo-techniczną, obowiązującymi normami i przepisami oraz zgodnie ze sztuka budowlaną.
d) Dane techniczne:
- powierzchnia zabudowy istniejąca 97,80 m²,
- powierzchnia zabudowy projektowana 83,00 m²,
- powierzchnia użytkowa 68,27 m²,
- powierzchnia pomocnicza 35,87 m²,
- powierzchnia netto 104,14 m²,
- kubatura 414 m³.
Szczegółowe informacje na temat stanu technicznego Chałupy mieszkalnej zawiera Inwentaryzacja chałupy mieszkalnej stanowiąca element dokumentacji projektowo-technicznej.
e) Budynek będzie pełnił funkcję biurową (administracja, kasa) w przyległym do zagrody nr 15 zespole muzealnym oddanym do użytku wiosną 2012 roku. Na poddaszu - strych gospodarczy, nie przeznaczony na stały pobyt ludzi. Przewidywana liczba pracowników - do trzech osób.
f) W budynku wykonać należy instalację wodociągową, ciepłowniczą, elektryczną i teletechniczną, kanalizację sanitarną i deszczową oraz wentylację grawitacyjną. Powyższe roboty instalacyjne należy wykonać zgodnie z załączoną do SIWZ dokumentacją projektowo-techniczną dla danej branży, obowiązującymi normami i przepisami oraz zgodnie ze sztuka budowlaną.
g) Energia elektryczna w budynku wykorzystywana będzie głównie do celów oświetleniowych i przygotowania ciepłej wody w przepływowych podgrzewaczach elektrycznych. W budynku przewiduje się rozbudowę systemu sygnalizacji pożaru i włamania do zainstalowanej w istniejących obiektach Muzealnych. Powyższe roboty należy wykonać zgodnie z załączoną do SIWZ dokumentacją projektowo-techniczną, obowiązującymi normami i przepisami oraz zgodnie ze sztuka budowlaną.
2.3.2 OTWARTA Z TRZECH STRON WIATA GOSPODARCZA
a) Lokalizacja i zakres rzeczowy:
W zagrodzie nr 15 na działce 33/3, przy którym pozostały jedynie ruiny fundamentów. Budowla granicy z działką nr 32/2 zaprojektowano otwartą z trzech stron, jednoprzestrzenną wiatę gospodarczą, posadowioną częściowo w miejscu historycznego budynku, po nawiązuje architekturą do tradycji budownictwa wiejskiego na terenie Pomorza w XIX i początkach XX wieku. Budowlę zaprojektowano w tradycyjnej drewnianej konstrukcji szkieletowej i słupowo-ryglowej.
b) Dane liczbowe:
- powierzchnia zabudowy 62,00 m²,
- powierzchnia użytkowa 59,50 m²,
- kubatura 292 m³.
c) Roboty związane z budową wiaty należy wykonać zgodnie z załączoną do SIWZ dokumentacją projektowo-techniczną, obowiązującymi normami i przepisami oraz zgodnie ze sztuka budowlaną.
2.3.3 BUDYNEK REMIZY
a) Lokalizacja zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia:
Budynek Remizy ma kształt prostokąta o wymiarach 4,75 x 5,66 m. Wjazd na tern posesji odbywa się bezpośrednio z brukowej drogi gminnej. Teren nie jest ogrodzony.
Zakres prac na tym budynku zawierał będzie z opisem technologii prac, wykonanie podbicia fundamentów betonem C20/25, celem ustabilizowania pęknięć ściany szczytowej. Po wykonaniu odcinkowo na całości ściany i narożnikach wzmocnienia fundamentów, należy przemurować ściany w obrębie pęknięć. Przemurowania obejmują również miejscowe prace murarskie gzymsów oraz ościeży okiennych oraz drzwiowych. W trakcie prac fundamentowych należy uzupełnić puste kawerny oraz wykonać 100% spoinowanie ścian fundamentowych oraz nadziemia. Miejscowe ubytki cegły należy uzupełnić cegłą o zbliżonym kolorze i takich samych wymiarach, z zachowaniem istniejącego wiązania muru. Do przemurowania przyjęto nadproża otworowe zwłaszcza, nadproże bramy wejściowej. Całość elewacji należy po skończonych pracach renowacyjnych umyć, a następnie dwukrotnie zaimpregnować materiałem hydrofobowym. Dachówkę na obiekcie uzupełnić oraz w razie potrzeby przełożyć celem jej uszczelnienia.
b) Wymianie podlegać będą uszkodzone całe elementy drewniane dachu: krokwie lub ich końcówki. Wewnątrz należy uzupełnić tynki a następnie je przebiałkować wapnem. Posadzki remizy wykonać jako nowe z cegły ceramicznej lub klinkierowej na podsypce cementowo-piaskowej. Drobne elementy metalowe występujące na obiekcie należy przemalować farbami antykorozyjnymi w kolorze wybranym przez Inwestora. Więźbę drewnianą dachu należy oczyścić i zaimpregnować antygrzybicznie. Stolarkę drewnianą Inwestor wykona warsztatowo na terenie swojej stolarni.
c) Kamienny cokół granitowy należy oczyścić i umyć, wykuć uszkodzone spoiny i wyspoinować ponownie wg istniejącej formy i kształtu a następnie zaimpregnować wg wytycznych technologicznych.
2.3.4 BUDYNEK GOSPODARCZY
a) Lokalizacja i zakres rzeczowy:
Budynek składa się z dwóch budynków w kształcie prostokąta o wymiarach 8,36x4,84m. Wjazd na tern posesji odbywa się bezpośrednio z brukowej drogi gminnej. Teren jest ogrodzony. Ogrodzenie oraz brama wjazdowa w średnim stanie technicznym.
Zakres prac na tym budynku zawierał będzie zgodnie z obmiarem w przedmiarze, wykonanie wymiany pokrycia dachowego z płyt falistych azbestocementowych wraz z ich utylizacją na płyty na faliste. Ponadto zakłada się zbicie luźnych zniszczonych tynków i wykonanie nowych tynków cem.-wap. kat III lub do wykonania w części parteru. Zakłada się miejscowe przemurowania ścian w miejscach pęknięć
b) Stolarkę drewnianą inwestor wykona warsztatowo na terenie swojej stolarni.
2.3.5 Zagospodarowanie terenu:
a) Zagospodarowanie terenu obejmuje działkę Nr 33/3:
- o pow. ogółem 0,1398 ha
- pow. zabudowy budynku biurowego 83,0 m2
pow. zabudowy projektowanej wiaty 62,0 m2
pow. zabudowy istniejącego bud. gospodarczego 94,0 m2
ogółem powierzchnia zabudowy 239,0 m2
- pow. nawierzchni z kamienia polnego 75,0 m2
- pow. utwardzona żwirem 76,0 m2
- tereny zielone 1 008,0 m2
b) Roboty związane z zagospodarowaniem terenu wykonane zostaną po zakończeniu wszystkich prac budowlanych. Budynek mieszkalny jest podłączony do istniejącej gminnej sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej; do działki jest doprowadzona energia elektryczna. Zasilanie w ciepło projektowanym przyłączem z istniejącej kotłowni w sąsiednim budynku Zamawiającego na działce nr 33/4. Odwodnienie terenu powierzchniowe - do gruntu na terenie własnym. Dojazd i zjazd na posesję istniejący z drogi powiatowej (działka nr 306) . Ciąg komunikacyjny pieszo jezdny łączy się z istniejącym układem komunikacyjnym zespołu muzealnego na działce nr 33/4. Do projektowanej wiaty zapanowano dojście o nawierzchni gruntowej ulepszonej żwirem.
3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia:
3.1. Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy realizacji Projektu pn. Wzmocnienie potencjału Pomorskiej Krainy w Kratę - ETAP II - Rozbudowa filii MPŚ w Swołowie objęty wsparciem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. obejmowało będzie realizację następujących obowiązków:
3.1.1. Zapoznanie się z całą dokumentacją projektową jaka obowiązuje przy robotach budowlanych będących przedmiotem nadzoru, która składa się z:
1. Projektów budowlanych wykonawczych,
2. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (STWiORB) opracowane przez jednostkę projektową: Inwestprojekt - Słupsk Spółka z o.o., z siedzibą w Słupsku, ul. Kaszubska Nr 45, 76-200 Słupsk.
3. Przedmiarami robót,
4. Opisem technologii prac wraz z poglądową inwentaryzacją Budynku gospodarczego i Remizy opracowaną przez Zamawiającego.
5. a także dokumentami, które dopiero powstaną, a w szczególności te, których obowiązek sporządzenia wynika lub będzie wynikał z wytycznych określonych w przewodniku procedur wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 (RPO WP).
3.1.2. w zakresie obowiązków i praw nadzoru inwestorskiego - Inspektora Nadzoru,
3.1.2.1. przekazanie wraz z Zamawiającym terenu budowy, wystawienie polecenia
rozpoczęcia robót,
3.1.2.2. nadzór nad całością robót określonych w pkt. 2 SIWZ, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawą Prawo budowlane, a także zgodnie z umową zawartą z wykonawcą tych robót, której projekt stanowi załącznik nr.8 do SIWZ, w tym realizacja zadań określonych w szczególności poniżej,
3.1.2.3. reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej;
3.1.2.4. całościowe prowadzenie dokumentacji technicznej wykonywanych robót budowlanych zgodnie z wymogami obowiązującego prawa w tym zakresie oraz wszystkich wymogów stawianych w realizacji projektów współfinansowanych przez UE;
3.1.2.5. organizowanie prac związanych z nadzorem w sposób niepowodujący zbędnych przerw w realizacji robót przez wykonawcę;
3.1.2.6. systematyczne dokonywanie wpisów do dziennika budowy;
3.1.2.7. sprawdzanie jakości wykonanych robót i wbudowanych materiałów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu materiałów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie;
3.1.1.8. całościowego prowadzenia procedur i dokumentacji odbioru rzeczowego wykonywanych robót budowlanych przy współpracy z nadzorem autorskim;
3.1.1.9. sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych, odbiorach częściowych;
3.1.1.10. wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikowi robót poleceń, potwierdzonych wpisem do dziennika budowy, dotyczących: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób lub badań, także wymagających okrycia robót lub elementów zakrytych, oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych i dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych;
3.1.1.11. żądanie od kierownika budowy lub kierownika robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymania dalszych robót budowlanych w przypadku, gdy ich kontynuacja mogłaby wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę;
3.1.1.12. wnioskowanie do inwestora w sprawach dotyczących wprowadzenia niezbędnych zmian w dokumentacji technicznej i uzyskania zgody projektanta na zmiany, przeprowadzania niezbędnych ekspertyz i badań technicznych oraz w innych ważnych sprawach finansowych i prawnych;
3.1.1.13. uzyskiwanie od projektanta wyjaśnień dotyczących wątpliwości związanych z projektem i zawartych w nim rozwiązań;
3.1.1.14. udzielanie wykonawcy informacji, wyjaśnień i wskazówek dotyczących realizacji zamówienia;
3.1.1.15. udział w naradach roboczych w trakcie realizacji inwestycji, zwoływanych przez Zamawiającego w jego siedzibie lub na placu budowy;
3.1.1.16. częściowe prowadzenie procedur i dokumentacji odbioru finansowego wykonywanych robót budowlanych, tj.: przyjmowanie częściowych faktur rozliczeniowych od Wykonawcy robót, sprawdzenia ich poprawności rzeczowej i weryfikacji ich zgodności z aktualnym postępem prac, prowadzenie zestawień rozliczanych faktur zgodnie z wymogami Zamawiającego oraz procedur rozliczeniowych obowiązujących przy rozliczeniach projektów współfinansowanych przez UE, przekazywanie na bieżąco wszystkich dokumentów księgowych oraz zestawczych do odpowiednich służb Zamawiającego;
3.1.1.17. uzyskanie zezwolenia na użytkowanie obiektów na podstawie pełnomocnictwa uzyskanego od Zamawiającego i udział w toku postepowania administracyjnego w imieniu inwestora ;
3.1.1.18. kontrolowanie stosowania przez Wykonawcę przepisów dotyczących ochrony środowiska naturalnego;
3.1.1.19. kontrolowanie przestrzegania przez Wykonawcę zasad BHP;
3.1.1.20. wstrzymanie robót w przypadku prowadzenia ich niezgodnie z zamówieniem i przepisami BHP;
3.1.1.21. żądanie usunięcia z placu budowy osób niekompetentnych zatrudnionych przez wykonawcę;
3.1.1.22. zajmowanie stanowiska co do sposobu zabezpieczenia wszelkich wykopalisk odkrytych przez wykonawcę na placu budowy;
3.1.1.23. sprawdzanie wykonanych robót i powiadamiania wykonawcy o wykrytych wadach oraz poświadczanie usunięcia wad przez wykonawcę, a także ustalania rodzaju i zakresu koniecznych do wykonania robót poprawkowych;
3.1.1.24. stwierdzenie i poświadczanie terminu zakończenia robót;
3.1.1.25. bieżące informowanie inwestora o wszelkich problemach związanych z realizacja inwestycji;
3.1.1.26. nie mniej, niż raz w tygodniu wizytowanie i nadzorowanie budowy oraz stawianie się w siedzibie Zamawiającego, a także składanie informacji o stanie zaawansowania robót oraz ewentualnych problemach związanych z realizacją nadzorowanej inwestycji;
3.1.1.27. udział w przeglądach gwarancyjnych wykonywanej inwestycji oraz nadzór nad usuwaniem ewentualnych usterek w ramach wynagrodzenia ryczałtowego ( w ramach wynagrodzenia umowy - bez prawa żądania wynagrodzenia dodatkowego;
3.1.1.28. inne zadania wynikające z przepisów prawa;
3.2. Inspektorzy nadzoru inwestorskiego będą działać w granicach umocowania określonego przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.).
3.3. Wartość robót budowlanych pn. Prace budowlano-konserwatorskie przystosowania chałupy mieszkalnej na potrzeby muzealne, wybudowanie otwartej z trzech stron, jednoprzestrzennej wiaty gospodarczej, oraz remontu zabytkowej remizy strażackiej i budynku gospodarczego realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn. Wzmocnienie potencjału Pomorskiej Krainy w Kratę - ETAP II - Rozbudowa filii MPŚ w Swołowie objęty wsparciem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa pomorskiego - dla potrzeb Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku nad realizacją, której Wykonawca będzie pełnił nadzór - wartość szacunkowa zamówienia netto 572 396,67 złotych (pięćset siedemdziesiąt dwa tysiące trzysta dziewięćdziesiąt sześć złotych 67/100) .
Zamawiający posiada (przeznacza) na sfinansowanie niniejszego zamówienia kwotę 6.000,00 zł netto (sześć tysięcy złotych).

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku - Wykonawca potwierdza spełnianie warunku poprzez złożenie oświadczenia (zał. nr 2 do SIWZ)

Wiedza i doświadczenie:
warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, minimum jedną usługę pełnienia nadzoru inwestorskiego podczas realizacji robót budowlanych na obiekcie zabytkowym, o wartości nadzorowanych robót nie mniejszej niż 500 000 zł brutto (pięćset tysięcy złotych);

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
warunek ten zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub celem realizacji przedmiotu zamówienia będzie dysponował:
a) minimum jedną osobą, która będzie pełniła funkcję inspektora nadzoru robót branży konstrukcyjno-budowlanej, posiadającą wykształcenie wyższe techniczne budowlane oraz uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118 ze zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r., w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006 r., Nr 83, poz. 578 ze zm.), legitymującą się minimum 3-letnim doświadczeniem zawodowym, w nadzorowaniu lub kierowaniu robotami budowlanymi branży konstrukcyjno-budowlanej, oraz doświadczeniem w nadzorowaniu lub kierowaniu minimum jedną robotą budowlaną wykonywaną na zabytkach nieruchomych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych (Dz. U. Nr 165, poz. 987);
b) jedną osobą, która będzie pełniła funkcję inspektora nadzoru robót branży elektrycznej, posiadającą wykształcenie wyższe techniczne budowlane oraz uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń, w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118 ze zm.) oraz rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r., w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006 r., Nr 83, poz. 578 ze zm.), legitymującą się minimum 2-letnim doświadczeniem zawodowym w nadzorowaniu lub kierowaniu robotami budowlanymi branży elektrycznej;
c) jedną osobą, która będzie pełniła funkcję inspektora nadzoru robót branży sanitarnej, posiadającej wykształcenie wyższe techniczne budowlane oraz uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118 ze zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2006 r., Nr 83, poz. 578 ze zm.), legitymującą się minimum 2-letnim doświadczeniem zawodowym w nadzorowaniu lub kierowaniu robotami budowlanymi branży sanitarnej;
(Zamawiający akceptuje uprawnienia budowlane odpowiadające uprawnieniom wymaganym przez Zamawiającego, które zostały wydane na podstawie wcześniej wydanych przepisów oraz zagraniczne uprawnienia uznane w zakresie i na zasadach opisanych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej);

Sytuacja ekonomiczna:
warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia o wysokości sumy gwarancyjnej ubezpieczenia nie mniejszej niż 100 000,00 zł (sto tysięcy złotych).

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
1. Formularz oferty przygotowany zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ;
2. w przypadku działania Wykonawcy przez pełnomocnika, należy dołączyć do oferty pełnomocnictwo w oryginale lub jego kopię poświadczoną notarialnie;
3. pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zgodnie z pkt. 10 SIWZ. Pełnomocnictwo należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie,

inne_dokumenty:
1. Formularz oferty przygotowany zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ;
2. w przypadku działania Wykonawcy przez pełnomocnika, należy dołączyć do oferty pełnomocnictwo w oryginale lub jego kopię poświadczoną notarialnie;
3. pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zgodnie z pkt. 10 SIWZ. Pełnomocnictwo należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie,

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy PZP przewiduje możliwość wprowadzenia istotnych zmian do treści zawartej umowy w następującym zakresie:
1. terminu realizacji umowy na skutek:
przedłużającego się terminu realizacji robót określonych w pkt. 3 SIWZ zgodnie z zapisami pkt. 8 SIWZ. Każda zmiana umowy musi być dokonana na piśmie w formie aneksu pod rygorem nieważności oraz wymaga zgody drugiej strony
2 zmiany osób wskazanych przez Wykonawcę do pełnienia funkcji, o których mowa w pkt. 9.1.3. SIWZ, przy czym nowo wskazane osoby powinny spełniać wymagania określone przez Zamawiającego w punkcie 9.1.3. niniejszej SIWZ i uzyskać pozytywną akceptację Zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.muzeum.slupsk.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
Dokładny adres: 76-200 Słupsk, ul. Dominikańska 5-9

Data składania wniosków, ofert: 28/06/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Muzeum Pomorza Środkowego, 76-200 Słupsk, ul. Dominikańska 5-9, pok. nr 7 (sekretariat).

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt nr WND-RPPM.06.03.00-00-019/08 Wzmocnienie potencjału Pomorskiej Krainy w Kratę - etap II - rozbudowa filii MPŚ w Swołowie objęty wsparciem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013 - Oś Priorytetowa 6, działanie 6.3.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu samorządu województwa pomorskiego

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Podobne przetargi

165124 / 2014-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Luzino - Luzino (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
SPRAWOWANIE FUNKCJI INSPEKTORA NADZORU INWESTORSKIEGO NAD REALIZACJĄ ZADANIA: BUDOWA I MODERNIZACJA SIECI WODOCIĄGOWYCH, SIECI KANALIZACYJNYCH ORAZ WYKONANIE DWÓCH ODWIERTÓW STUDZIENNYCH NA TERENIE GMINY LUZINO

42163 / 2012-02-22 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Puck - Puck (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego przy zadaniu pn. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłaczami w miejscowości Zdrada i Połczyno.

466186 / 2013-11-15 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Jastarni - Jastarnia (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji inspektorów nadzoru (z możliwością składania ofert częściowych) dla projektu Budowa budynku magazynowego na sprzęt rybacki na terenie Morskiej Przystani Rybackiej w Kuźnicy

49986 / 2014-02-12 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
PEŁNIENIE NADZORU INWESTORSKIEGO NAD REALIZACJĄ ZADANIA PN. PRZEBUDOWA I WZMOCNIENIE DK NR 22 W M. CZERSK OD KM 276+899,00÷277+645,60 ORAZ OD KM 278+230,20÷278+751,00

358838 / 2009-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wicko - Wicko (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Nadzór inwestorski nad wykonaniem zadania : Budowa sali gimnastycznej z zapleczem i salami dydaktycznymi przy Szkole Podstawowej w Maszewku, Gmina Wicko.

230296 / 2010-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina TrÄ…bki Wielkie - TrÄ…bki Wielkie (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
NADZÓR INWESTORSKI NAD INWESTYCJĄ : BUDOWA KANALIZACJI SANITARNEJ W AGLOMERACJI TRĄBKI WIELKIE - CZĘŚĆ II Z III OBEJMUJĄCA WSIE KACZKI, TRĄBKI MAŁE, EŁGANOWO

4672 / 2012-01-04 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy - Kosakowo (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu wraz z nadzorem inwestorskim nad realizacją inwestycji pn. Zagospodarowanie przystani rybackiej w Mechelinkach

53394 / 2011-03-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Luzino - Luzino (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
SPRAWOWANIE FUNKCJI INSPEKTORA NADZORU INWESTORSKIEGO NAD REALIZACJÄ„ ZADANIA: BUDOWA SIECI WODOCIÄ„GOWEJ NA TERENIE GMINY LUZINO

39686 / 2010-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina TrÄ…bki Wielkie - TrÄ…bki Wielkie (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Nadzór Inwestorski na realizację zadania Budowa kanalizacji sanitarnej i rozbudowa oczyszczalni ścieków aglomeracji Trąbki Wielkie

78337 / 2011-03-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Luzino - Luzino (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
SPRAWOWANIE FUNKCJI INSPEKTORA NADZORU INWESTORSKIEGO NAD REALIZACJĄ ZADANIA: ROZBUDOWA BUDYNKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE WSI KĘBŁOWO - ETAP II

493744 / 2012-12-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Luzino - Luzino (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
SPRAWOWANIE FUNKCJI INSPEKTORA NADZORU INWESTORSKIEGO NAD REALIZACJĄ ZADANIA: BUDOWA NAWIERZCHNI CIĄGÓW PIESZYCH I ROWEROWYCH NA TERENIE GMINY LUZINO

129306 / 2015-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie - Sopot (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla Robót Uzupełniających w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Przebudowa ul. 23 Marca w Sopocie na odcinku od Sanatorium LEŚNIK do ul. Armii Krajowej - Budowa podziemnego zbiornika retencyjnego w zlewni Potoku Kuźniczego, przebudowa kanalizacji deszczowej, przebudowa układu drogowego wraz z budową drogi rowerowej i przebudową infrastruktury podziemnej - Etap I.

59913 / 2011-02-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Luzino - Luzino (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
SPRAWOWANIE FUNKCJI INSPEKTORA NADZORU INWESTORSKIEGO NAD REALIZACJĄ ZADANIA: BUDOWA ŚCIEŻKI ROWEROWEJ I CHODNIKA PRZY ULICY MŁYŃSKIEJ - sprawa nr ZP/4/U/2011

44211 / 2010-03-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Sztumie - Sztum (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru nad realizacją zadania inwestycyjnego pn.: Remont i doposażenie obiektów edukacyjnych ZS w Sztumie i ZSZ w Barlewiczkach w celu podniesienia jakości oferty edukacyjnej na poziomie ponadgimnazjalnym w powiecie sztumskim.

132178 / 2013-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Ustka - Ustka (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Usługi pełnienia nadzoru inwestorskiego przy realizacji inwestycji pn.: Przebudowa odcinka drogi krajowej nr 21 w ciągu ul. Westerplatte w Porcie Ustka

62198 / 2015-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie - Sopot (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją i w okresie gwarancji inwestycji: Budowa drogi rowerowej w ul. Powstańców Warszawy na odcinku od przepustu na Kamiennym Potoku do skrzyżowania z ul. Haffnera w Sopocie, w ramach projektu pn: Rozwój Komunikacji Rowerowej Aglomeracji Trójmiejskiej w latach 2007-2013

199244 / 2014-06-12 - Inny: Spółka Prawa Handlowego

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Malborku sp. z o.o. - Malbork (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
PEŁNIENIE FUNKCJI INSPEKTORA NADZORU INWESTORSKIEGO DLA ZADANIA INWESTYCYJNEGO PN. BUDOWA SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ I PRZEBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ W MALBORKU - II ETAP. ZADANIE 1. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Chrobrego, Plac Waryńskiego; ZADANIE 2. Przebudowa sieci wodociągowej w ulicy Chodkiewicza na odcinku od ul. De Gaullea do skrzyżowania z ul. Chrobrego.

86337 / 2014-04-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chojnice - Chojnice (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad robotami w ramach zadania Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż DW 235 na odcinku od granicy z gminą Brusy (km 0+000) do Klawkowa (km 10+367)

279097 / 2008-10-22 - Podmiot prawa publicznego

AQUA - Sopot sp. z o.o. - Sopot (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru budowlanego - kontrakt 4.2 w ramach projektu Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w uzdrowisku Sopot nad robotami określonymi w kontrakcie nr 4.1 tj. Budowa i przebudowa sieci wod-kan w ul. Andersa i Mamuszki w Sopocie

67804 / 2009-03-18 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pt. Remont drogi krajowej nr 20 Stargard Szczeciński - Gdynia odcinek Węglewo - Miastko od km 171+433,00 do km 180+529,00

195749 / 2014-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Gdański z siedzibą w Pruszczu Gdańskim reprezentowany przez Zarząd Powiatu Gdańskiego - Pruszcz Gdański (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pn. Przebudowa Kanału Raduni na terenie Pruszcza Gdańskiego Etap 2 - km 11+573 do km 12+811- zadanie realizowane w ramach projektu KOMPLEKSOWE ZABEZPIECZENIE PRZECIWPOWODZIOWE ŻUŁAW - ETAP I - POWIAT GDAŃSKI. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, lata 2007 - 2013.

24021 / 2011-01-20 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta i Gminy w Debrznie - Debrzno (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Sprawowanie nadzoru inwestorskiego dla zadania inwestycyjnego pn. Rozbudowa Szkoły Podstawowej o salę gimnastyczną z zapleczem oraz infrastrukturą na działce nr 279/2 położonej w m. Stare Gronowo, gm. Debrzno

432380 / 2009-12-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Prabuty - Prabuty (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie obowiązków Inspektora Nadzoru Inwestorskiego przy realizacji projektu pn. Budowa kanalizacji sanitarnej w Prabutach

16161 / 2011-01-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Starogard Gdański - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego dla zadania pn. Budowa kompleksu boisk sportowych w miejscowości Kokoszkowy gm. Starogard Gd.

46823 / 2010-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Ustka - Ustka (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Usługi pełnienia nadzoru inwestorskiego przy przebudowie ulic Kosynierów i Marynarki Polskiej na odcinku od ul. Portowej do Dworcowej w Ustce

325602 / 2009-09-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego nad realizacją i w okresie gwarancji wykonania robót budowlanych obejmujących budowę Ośrodka Hipoterapeutycznego przy ul.Spółdzielczej w Gdyni

160943 / 2009-09-21 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

UrzÄ…d Skarbowy w Kartuzach - Kartuzy (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
Usługę nadzoru inwestorskiego na potrzeby rozbudowy i przebudowy budynku Urzędu Skarbowego w Kartuzach wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą

327658 / 2010-10-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Luzino - Luzino (pomorskie)
CPV: 715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)
SPRAWOWANIE FUNKCJI INSPEKTORA NADZORU INWESTORSKIEGO NAD REALIZACJÄ„ ZADANIA: BUDOWA SIECI WODOCIÄ„GOWEJ NA TERENIE GMINY LUZINO - sprawa nr ZP/43/U/2010