Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

96560 / 2010-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Gminy w Rogowie (Rogowo)

Budowa kanalizacji ściekowej wraz z przyłączami w miejscowości Lubcz oraz budowa budynku prasy i składowiska osadu po prasie na mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w miejscowości Rogowo.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Budowa kanalizacji ściekowej wraz z przyłączami w miejscowości Lubcz oraz budowa budynku prasy i składowiska osadu po prasie na mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w miejscowości Rogowo.
Na przedmiot zamówienia składa się wykonanie:
1) Budowy kanalizacji grawitacyjnej głównej Ø 200 mm PCV o długości 1 683,5 m;
Kolektor sanitarny należy wykonać z rur kanalizacyjnych PCV kielichowych, klasy S Ø 200 mm, firmy Wavin Metalplast-Buk o łącznej długości 1 683,5 m. Na kanalizacji grawitacyjnej wykonać studzienki rewizyjne z kręgów żelbetonowych z pełnym dnem o średnicy 1200 mm oraz plastikowe typu Tegra o średnicy 425 mm firmy Wavin Metalplast-Buk. Studzienki rozprężne należy wykonać z kręgów żelbetowych o średnicy 1200 mm. Wszystkie studnie Ø 1200 mm należy przykryć płytami żelbetowymi z włazami Ø 600 mm typu ciężkiego. Powierzchnie zewnętrzne studzienek zabezpieczyć przez dwukrotne malowanie abizolem R+P. Z uwagi na prowadzenie kolektora w drodze powiatowej Lubcz-Gościeszyn-Trzemeszno oraz wysoki poziom wody gruntowej należy układać w wykopie szalowanym. Na czas budowy wykopy należy odwodnić za pomocą zestawu igłofiltrów. W ramach niniejszych robót należy w kosztach uwzględnić roboty rozbiórkowe i odtworzeniowe nawierzchni asfaltowej na kolektorze sanitarnym-wykonanie na podbudowie nawierzchni z mieszanki mineralno-bitum. gresowej warstwa wiążąca gr. 4 cm- 2885,00 m2 oraz nawierzchnie z mieszanki mineralno bitum. gresowych warstwa ścieralna gr. 3 cm o pow. 4327,50 m2. Sieć kanalizacyjną należy połączyć z istniejącą kanalizacją ściekową.
2) Budowy przyłączy w ilości 49 sztuk Ø 160 mm w układzie grawitacyjnym o długości 380,5 m;
Przykanaliki należy wykonać z rur kanalizacyjnych PCV kielichowych, klasy S Ø 160 mm, firmy Wavin Metalplast-Buk i zakończeniem studzienką typu Tegra Ø 425 mm, 1,0 m od granicy działki. Dopuszcza się przesunięcie studzienki w głąb działki w przypadku kolizji z istniejącym uzbrojeniem. Ze względu na istniejący asfalt wszystkie przykanaliki należy wykonać metodą przewiertu poziomego - przewierty sterowane.
3) Budowy rurociągów tłocznych z rur PE typ SDR17.6 PN 7,5 bar Ø 90 mm o długości 383,0 m;
4) Budowy przepompowni ścieków Pp-1, firmy Metalchem-Warszawa (dopuszcza się wybór innego producenta pod warunkiem zachowania tych samych parametrów technicznych lub równoważnych) o średnicy wewnętrznej Ø 1,50 m z zasilaniem energetycznym, instalacją elektryczną i oświetleniem terenu;
Przepompownię należy wykonać jako studnie monolityczną z polimerobetonu, z pompami zatapialnymi (1 pracująca+1 rezerwowa) o swobodnym przepływie Ø 80 mm z niezbędna armaturą oraz sterowaniem. Zbiornik przykryć płytą z włazem. Wokół włazu wykonać barierkę ochronną ze stali kwasoodpornej. W osi włazu wykonać ramę pod wciągnik ręczny (słupy-rura 60,3x3,2h=2,30m, belka-dwuteownik równoległościenny 80 dł. 3,0m), służący do wyciągania pomp z komory przepompowni. Wszystkie elementy stalowe zabezpieczyć antykorozyjnie zestawem farb chlorokauczukowych (podkład+2xnawierzchniowa) Na terenie przepompowni wykonać wjazd z kostki betonowej POLBRUK 10 gr. 8 cm - 40,0 m2, na podkładzie ograniczony obustronnie krawężnikiem betonowym o wym. 15x30x100 cm. Teren przy komorze przepompowni utwardzić kostką betonową chodnikową - 17,5 m2 i ogrodzić ogrodzeniem z siatki stalowej powlekanej PCV na słupkach stalowych rurowych i cokoliku betonowym. Długość ogrodzenia z bramą i furtką - 29,90 m (brama wjazdowa szer. 3,0 m, furtka szer. 1,0 m z kątownika stalowego). Wzdłuż ogrodzenia wykonać pas zieleni w formie żywopłotu krzewy Thuja occidentalis w ilości 20 sztuk posadzić mijankowo. Teren przepompowni należy oznakować poprzez wykonanie tablicy informacyjnej. Po wykonaniu robót instalacyjno-budowlanych teren poza miejscami utwardzonymi użyźnić glebą i obsiać trawą w tym również skarpy. Dodatkowo przepompownie należy wyposażyć w dialer komórkowy z osprzętem pomocniczym dla realizacji sygnalizowania stanów pracy pomp, poprzez telefon komórkowy w systemie GSM. Wykonanie robot budowlanych i wyposażenie przepompowni ścieków musi odpowiadać wymogom Państwowej Inspekcji Pracy.
5) Budowy przepompowni ścieków Pp-2, firmy Metalchem-Warszawa (dopuszcza się wybór innego producenta pod warunkiem zachowania tych samych parametrów technicznych lub równoważnych) o średnicy wewnętrznej Ø 1,20 m z zasilaniem energetycznym, instalacją elektryczną i oświetleniem terenu. Przepompownię należy wykonać jako studnie monolityczną z polimerobetonu, z pompami zatapialnymi (1 pracująca+1 rezerwowa) o swobodnym przepływie Ø 80 mm z niezbędna armaturą oraz sterowaniem. Zbiornik przykryć płytą z włazem. Wokół włazu wykonać barierkę ochronną ze stali kwasoodpornej. W osi włazu wykonać ramę pod wciągnik ręczny (słupy-rura 60,3x3,2h=2,30m, belka-dwuteownik równoległościenny 80 dł. 3,0m), służący do wyciągania pomp z komory przepompowni. Wszystkie elementy stalowe zabezpieczyć antykorozyjnie zestawem farb chlorokauczukowych (podkład+2xnawierzchniowa) Na terenie przepompowni wykonać wjazd z kostki betonowej POLBRUK 10 gr. 8 cm - 36,24 m2, na podkładzie ograniczony obustronnie krawężnikiem betonowym o wym. 15x30x100 cm. Teren przy komorze przepompowni utwardzić kostką betonową chodnikową - 19,0 m2 i ogrodzić ogrodzeniem z siatki stalowej powlekanej PCV na słupkach stalowych o przekroju rurowym i cokoliku betonowym. Długość ogrodzenia z bramą i furtką - 35,0 m (brama wjazdowa szer. 3,0 m, furtka szer. 1,0 m z kątownika stalowego). Wzdłuż ogrodzenia wykonać pas zieleni w formie żywopłotu krzewy Thuja occidentalis w ilości 25 sztuk posadzić mijankowo. Teren przepompowni należy oznakować poprzez wykonanie tablicy informacyjnej. Po wykonaniu robót instalacyjno-budowlanych teren poza miejscami utwardzonymi użyźnić glebą i obsiać trawą. Dodatkowo przepompownie należy wyposażyć w dialer komórkowy z osprzętem pomocniczym dla realizacji sygnalizowania stanów pracy pomp, poprzez telefon komórkowy w systemie GSM. Wykonanie robot budowlanych i wyposażenie przepompowni ścieków musi odpowiadać wymogom Państwowej Inspekcji Pracy.
6) Budowy przyłączy wodociągowych doprowadzających wodę na teren przepompowni Pp-1 i Pp-2 z rur PE typ SDR 13.6 PN-10 bar Ø 40 mm o łącznej długości 18,5 m zakończone studzienką wodomierzową Ø 1,0 m z wodomierzem skrzydełkowym Ø 25 mm i zaworem antyskażeniowym. Dla poboru wody należy wykonać hydrant ogrodowy Ø 32 mm umieszczonym w skrzynce hydrantowej.
7) Budowy budynku stacji odwodnienia osadu w technologii tradycyjnej tj. ławy fundamentowe żelbetowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych ściany przyziemia z bloczków z betonu komórkowego na zaprawie cementowo-wapiennej, pokryte tynkiem wapienno-cementowym kat. III. Izolacja przeciwwilgociowa ścian i posadzki z dwóch warstw papy na lepiku. Budynek o wymiarach zew. 6,10x8,90 m. Dach jednospadowy o konstrukcji stalowej kryty płytą warstwową o gr. 10 cm. Otwory w ścianie budynku dla przeprowadzenia przenośnika osadu oraz otwór dla przeprowadzenia przenośnika wapna. Stolarka okienna typowa z PCW w kolorze białym, wrota stalowe ocieplone w kolorze białym. W pomieszczeniu prasy należy wykonać fundament pod pompę osadu i pompę elektrolitu. W budynku należy wykonać posadzkę z płytek o wym. 30x30cm na masie klejowej oraz ułożyć płytki o wym. 20x30 cm na ścianach wysokość 2,0 m powyżej należy wykonać malowanie farbą emulsyjną dwukrotnie. Budynek należy wyposażyć w następujące urządzenia oraz infrastrukturą techniczną:
a) Prasę taśmową z zagęszczaczem wstępnym bębnowym (wydajność max 10 m3/h, moc silnika 0,92 kW) MONOBELT NP12 (szafka sterownicza)- 1 kpl,
b) pompę śrubowa osadu na prasę PF-MH12-B2 (wydajność max 12,5 m3/d, moc 2,2 kW)- 1 szt,
c) zespół przygotowania i dozowania polielektrolitu typ 2CMP10 (wydajność max 1000 l/h, sumaryczna moc silników 1,75 kW) stal nierdzewna DN20- 2 kpl,
d) pompę polielektrolitu, śrubowa PD-MH010-B2 Q=1000 l/h moc 0,25 kW - 1 szt ,
e) mieszacz statystyczny osadu M0065050 (wlot i wylot DN20) - 1 szt,
f) pompę wody płuczącej (zamontowana na prasie wydajność max 6 m3/h, moc silnika 2,2 kW),
g) zespół odzysku wody płuczącej ZOW-01 (wydajność max 6 m3/h) -1 kpl,
h) sprężarkę tłokowa bezolejową z przewodem podłączeniowym (wydajność 24l/h, moc silnika 1,1 kW) - 1 szt,
i) szafę zasilająco-sterownicza automatycznie i ręcznie- 1 szt,
j) przenośnik ślimakowy mieszaniny osadu i wapna typ PS 200 stal kwasoodporna (dł. 5,25 m, moc silnika 2,2 kW),
k) rurociąg tłoczny osadu z mieszacza statycznego na prasę stal nierdzewna DN50 PN 10 - 4,8 m,
l) przepływomierz elektromagnetyczny do osadu DN65 - 1 szt,
m) rurociąg tłoczny osadu do pompy śrubowej osadu, stal nierdzewna DN65 PN - 2,3 m
n) rurociąg dozujący polielektrolit, stal nierdzewna DN20 PN 10 - 7,3 m
o) zasuwa płaska DN65 do osadu-1 szt,
p) zasuwa spustowa DN65 z końcówką do przyłączenia węża elastycznego (odwodnienie pionu osadowego na okres zimowy)- 1 szt
q) rurociąg wody technologicznej PE DN40 - 21,3 m,
r) rurociąg wody PE DN 25 - 9,00 m,
s) rurociąg wody PE DN 15 - 1,7 m,
t) rura preizolowana DN80- doprowadzenie osadu - 3,3 m,
u) umywalka i podgrzewacz wody 2,5 kW- 1 kpl.
W pomieszczeniu należy wykonać instalację wodociągową oraz instalację kanalizacyjną odprowadzającą odcieki z prasy taśmowej i z płukania posadzki w pomieszczeniu do istniejącej kanalizacji oraz instalacje elektryczną i wentylację mechaniczną zgodnie z odrębnym opracowaniem. Odwodnienie posadzki w pomieszczeniu wykonać za pomocą wpustów podłogowych. Do budynku należy wykonać podjazd betonowy i wykonać elewacje budynku polegającą na wykonaniu tynku zewnętrznego w kolorze kremowym oraz cokołu do wysokości 40 cm, który należy obłożyć płytkami elewacyjnymi. Należy wykonać instalację odgromową budynku.
8) Budowa wiaty przyczepy osadowej o wymiarach 4,55x8,90 m o konstrukcji stalowej z dachem jednospadowym, krytym blachą fałdową T-55x188 gr. 0,75 mm, posadzka z kostki brukowej gr. 8 cm na warstwie zagęszczonego piasku, odprowadzenie odcieków z powierzchni posadzki za pomocą odwodnienia liniowego-korytko odwodnieniowe szer. wew. 10 cm, spadek 1 procent, przykryty rusztem z żeliwa dł. 6,0 m klasa obciążeń A-C oraz wyposażeniem- przyczepa samowyładowcza 6,5 t - 1 szt;
9) Fundamentu pod silos wapna do higienizacji osadu - płyta żelbetowa o wymiarach 3,0x3,0 m, silos o pojemności V=5,0 m3 wykonany ze stali konstrukcyjnej zabezpieczony antykorozyjnie napełniany pneumatycznie, opróżniany grawitacyjnie, wysokość całkowita silosu 5800 mm rozstaw stóp podporowych 1680x1680 mm. Na wyposażenia silosu składać się: drabinka, pomost z barierką, właz z pokrywą, klapa bezpieczeństwa oraz;
a) instalacja przeciw zbrylaniu elektrowibrator o mocy silnika 0,25 kW - 1 kpl.;
b) instalacja dozowania wapna DW-01 moc silnika 0,37 kW wyposażony w grawitacyjny wskaźnik obrotów z przenośnikiem ślimakowym wapna PS-120/4,8 moc silnika 1,50 kW wykonany ze stali kwasoodpornej - 1 kpl;
c) zasuwa nożowa płaska ręczna np. AQUA odcinająca dopływ wapna do podajnika wapna średnica otworu przelotowego Ø 250 mm, średnica kołnierza 320 mm, maksymalne ciśnienie 8 bar, ręczny mechanizm otwierający- 1 kpl;
d) mieszacz boczny MB-01 do wzruszania wapna w zasobniki wykonany ze stali kwasoodpornej, moc silnika 1,1 kW - 1 szt;
e) dozownik wapna DW-01 do dozowania zadanej ilości wapna do mieszania osadów, wydajność 19-95 kg/h o mocy 0,37 kW- 1 szt;
f) podajnik wapna o dł. 4,8 m do podawania wapna do dozownika wapna, wykonany ze stali kwasoodpornej , moc silnika 1,5 kW - 1 szt.
10) Estakady rurociągu osadowego z rury preizolowanej o średnicy wew. 80 mm dł. 55,0 m napowietrzny na słupach z rury czarnej rozstawie max. 5,0 m osadzonych w blokach fundamentowych;
11) Składowisko osadu odwodnionego-płyta betonowa z betonu B-20 gr. 12 cm o wymiarach 14,90x25,40 m ze spadkami w kierunku korytek odwodnienia liniowego szer. 20 cm, spadek dna korytka 1%, pokrycie rusztem z żeliwa dł. 25,0 m, klasa obciążenia D-E. Całość obudowana płytami betonowymi ogrodzeniowymi do wysokości od 1 do 1,2 m od poziomu płyty;
12) Wykonanie zasilania energetycznego, oświetlenia, przewodów AKP zgodnie z opracowana dokumentacją techniczną - branża elektryczna;
13) Wykonanie sieci wodociągowej zewnętrznej zasilającej budynek stacji odwodnienia osadu za pomocą rur PE65 (DN50) PN 10- dł. 41,6 m oraz wykonać odgałęzienie do hydrantu ogrodowego za pomocą rur PE32 PN10- dł. 9,5 m i zakończyć zaworem ze złączką do węża studzienka z kręgów betonowych Ø 1000 mm - 1 kpl.
14) Wykonanie zewnętrznej kanalizacji sanitarnej - kolektory odprowadzające ścieki z budynku, placu, składowiska osadu za pomocą rur PCV 160 mm o długości 49,0 m - spadki 6 promila oraz PCV 200 mm długości 44,0 m - spadki 4,5 i 5promila o istniejącej sieci kanalizacji - ścieki odprowadzone zostaną na reaktory biologiczne w celu oczyszczenia. Rurociąg PCV należy prowadzić w rurze osłonowej stalowej 219,1/8 mm na długości ok. 12 m (pod droga wewnętrzną). Rurociąg przed zamarzaniem należy zabezpieczyć warstwą żużla o grubości 40 cm. Należy wykonać 7 studzienek kanalizacyjnych betonowych o średnicy 1000 mm z włazami typu ciężkiego.
15) Wykonanie adaptacji obiektów istniejących dla nowych potrzeb a w szczególności istniejącej instalacji osadowej przez wpięcie nowoprojektowanego przewodu osadowego.
16) Drogi wewnętrznej z placem manewrowym wykonanych z kostki betonowej typu polbruk, grubości 8 cm na podbudowie betonowej gr. 10 cm - 846,60 m2 z ułożeniem krawężnika o wym. 15x30x100cm dł. 296,80 m oraz drogi dojazdowej z tłucznia;
17) Ogrodzenia terenu obiektów stacji odwodnienia i składowiska osadu z siatki metalowej powlekanej h=1,50 m na słupkach stalowych na cokole wraz z bramą wjazdową o długości 117,0 m;
18) Pasa zieleni izolacyjnej;
Należy wykonać pas zieleni średniej o długości 40,0 m wzdłuż ogrodzenia na kierunku północnym i zachodnim ogrodzenia. Pas zieleni wykonać z żywotnika zachodniego (Thuja occidentalis), sadzonki o wysokości 10-20 cm, sadzone w odstępach ca 07-1,0 m.
Zakres ww. zamówienia publicznego obejmuje również następujące roboty:
1) Wykonanie prac towarzyszących (geodezyjne wytyczenie i inwentaryzację powykonawczą w 3 egz.);
2) Przygotowanie placu budowy w tym doprowadzenie energii elektrycznej do zasilania zaplecza budowy i na potrzeby odwodnienia wykopów;
3) Urządzenie, oznakowanie i zabezpieczenie placu budowy;
4) Wykonawca uzyskana zgodę za zajęcie pasa drogowego w drodze powiatowej Nr 2352C Lubcz - Trzemeszno od Zarządu Dróg Powiatowych w Żninie z siedzibą w Podgórzynie oraz uiści opłatę za zajęcie pasa drogowego przez Wykonawcę;
5) Wykonawca zobowiązany jest opracować projekt organizacji ruchu na czas organizacji robót w drodze powiatowej Nr 2352C Lubcz-Trzemeszno i uzgodnić z: Powiatową Komendą Policji w Żninie, Starostwem Powiatowym w Żninie- Wydział Komunikacji oraz Zarządem Dróg Powiatowych w Żninie z siedzibą w Podgórzanie;
6) W przypadku wystąpienia skrzyżowań oraz zbliżeń do istniejącego uzbrojenia należy wykonać wykopy próbne w celu dokładnego ich zlokalizowania. Istniejące przewody należy zabezpieczyć przed załamaniem poprzez podwieszenie lub ujęcie rurami połówkowymi z podparciem na ścianach wykopu. Na skrzyżowaniach z istniejącymi kablami należy założyć osłony dwudzielne AROT typ PS-160 o dł. 1,50 m. W rejonie istniejących słupów energetycznych i drzew przy zbliżeniu mniej niż 1,5 m wodociąg układać w rurze ochronnej metodą przecisku poziomego-metodą sterowaną. Wykonawca w przypadku uszkodzenia urządzenia podziemnego winien we własnym zakresie na własny koszt usunąć zaistniałą awarię;
7) Wykonawca na czas budowy winien wykonać odwodnienie wykopów za pomocą zestawu igłofiltrów zgodnie z zaleceniami zawartymi w dokumentacji geologicznej dotyczącej; terenu budowy kanalizacji sanitarnej i przepompowni ścieków w m. Lubcz oraz terenu budowy budynku stacji odwadniania osadu i składowiska osadu odwodnionego na terenie oczyszczalni ścieków w Rogowie;
8) Wykonawca winien odtworzyć nawierzchnie dróg i chodników według stanu przed rozpoczęciem robót budowlanych w zakresie budowy kanalizacji ściekowej wraz z przyłączami w m. Lubcz stosownie do wymogów Zarządu Dróg Powiatowych w Żninie z siedzibą w Podgórzynie oraz dróg gminnych o nawierzchni gruntowej z uprzednim zagęszczeniem gruntu;
9) Tereny tj. teren realizacji ww. zamówienia w m. Lubcz oraz teren oczyszczalni ścieków w Rogowie objęty jest ochroną archeologiczną (koszty nadzoru archeologicznego pokrywa Zamawiający);
10) Wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia rozruchu technologicznego obiektów będących przedmiotem zamówienia publicznego;
11) Jakość dostarczonych i zastosowanych podczas realizacji przedmiotu zamówienia materiałów, wyrobów i elementów musi być zgodna z normami, atestami, świadectwami dopuszczenia do stosowania i ustaleniami projektów technicznych;
12) Wykonawca udzieli 60 miesięcznej gwarancji na wykonanie roboty budowlanej liczonej od dnia odbioru przedmiotu wykonanego zamówienia przez Zamawiającego.
13) Wykonawca uzyska pozwolenie na użytkowanie obiektów nowo wybudowanych na oczyszczalni ścieków w Rogowie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został wskazany w takich dokumentach jak: projekty budowlano-wykonawcze-branżowe, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary robót, oraz dokumentacji geotechnicznej stanowiące załączniki do niniejszej SIWZ.
Do każdej nazwy firmy, przykładowych znaków towarowych, typów urządzeń, które zostały wymienione projektach budowlano-wykonawczych, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, przedmiarach robót dodaje się lub równoważne. Za równoważne rozumie się materiały lub urządzenia o parametrach nie gorszych niż wyszczególnione w SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 96560

Data publikacji: 2010-04-07

Nazwa: Urząd Gminy w Rogowie

Ulica: ul. Kościelna 8

Numer domu: 8

Miejscowość: Rogowo

Kod pocztowy: 88-420

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 052 3024053

Numer faxu: 052 3024275

Regon: 00053978500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa kanalizacji ściekowej wraz z przyłączami w miejscowości Lubcz oraz budowa budynku prasy i składowiska osadu po prasie na mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w miejscowości Rogowo.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest Budowa kanalizacji ściekowej wraz z przyłączami w miejscowości Lubcz oraz budowa budynku prasy i składowiska osadu po prasie na mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w miejscowości Rogowo.
Na przedmiot zamówienia składa się wykonanie:
1) Budowy kanalizacji grawitacyjnej głównej Ø 200 mm PCV o długości 1 683,5 m;
Kolektor sanitarny należy wykonać z rur kanalizacyjnych PCV kielichowych, klasy S Ø 200 mm, firmy Wavin Metalplast-Buk o łącznej długości 1 683,5 m. Na kanalizacji grawitacyjnej wykonać studzienki rewizyjne z kręgów żelbetonowych z pełnym dnem o średnicy 1200 mm oraz plastikowe typu Tegra o średnicy 425 mm firmy Wavin Metalplast-Buk. Studzienki rozprężne należy wykonać z kręgów żelbetowych o średnicy 1200 mm. Wszystkie studnie Ø 1200 mm należy przykryć płytami żelbetowymi z włazami Ø 600 mm typu ciężkiego. Powierzchnie zewnętrzne studzienek zabezpieczyć przez dwukrotne malowanie abizolem R+P. Z uwagi na prowadzenie kolektora w drodze powiatowej Lubcz-Gościeszyn-Trzemeszno oraz wysoki poziom wody gruntowej należy układać w wykopie szalowanym. Na czas budowy wykopy należy odwodnić za pomocą zestawu igłofiltrów. W ramach niniejszych robót należy w kosztach uwzględnić roboty rozbiórkowe i odtworzeniowe nawierzchni asfaltowej na kolektorze sanitarnym-wykonanie na podbudowie nawierzchni z mieszanki mineralno-bitum. gresowej warstwa wiążąca gr. 4 cm- 2885,00 m2 oraz nawierzchnie z mieszanki mineralno bitum. gresowych warstwa ścieralna gr. 3 cm o pow. 4327,50 m2. Sieć kanalizacyjną należy połączyć z istniejącą kanalizacją ściekową.
2) Budowy przyłączy w ilości 49 sztuk Ø 160 mm w układzie grawitacyjnym o długości 380,5 m;
Przykanaliki należy wykonać z rur kanalizacyjnych PCV kielichowych, klasy S Ø 160 mm, firmy Wavin Metalplast-Buk i zakończeniem studzienką typu Tegra Ø 425 mm, 1,0 m od granicy działki. Dopuszcza się przesunięcie studzienki w głąb działki w przypadku kolizji z istniejącym uzbrojeniem. Ze względu na istniejący asfalt wszystkie przykanaliki należy wykonać metodą przewiertu poziomego - przewierty sterowane.
3) Budowy rurociągów tłocznych z rur PE typ SDR17.6 PN 7,5 bar Ø 90 mm o długości 383,0 m;
4) Budowy przepompowni ścieków Pp-1, firmy Metalchem-Warszawa (dopuszcza się wybór innego producenta pod warunkiem zachowania tych samych parametrów technicznych lub równoważnych) o średnicy wewnętrznej Ø 1,50 m z zasilaniem energetycznym, instalacją elektryczną i oświetleniem terenu;
Przepompownię należy wykonać jako studnie monolityczną z polimerobetonu, z pompami zatapialnymi (1 pracująca+1 rezerwowa) o swobodnym przepływie Ø 80 mm z niezbędna armaturą oraz sterowaniem. Zbiornik przykryć płytą z włazem. Wokół włazu wykonać barierkę ochronną ze stali kwasoodpornej. W osi włazu wykonać ramę pod wciągnik ręczny (słupy-rura 60,3x3,2h=2,30m, belka-dwuteownik równoległościenny 80 dł. 3,0m), służący do wyciągania pomp z komory przepompowni. Wszystkie elementy stalowe zabezpieczyć antykorozyjnie zestawem farb chlorokauczukowych (podkład+2xnawierzchniowa) Na terenie przepompowni wykonać wjazd z kostki betonowej POLBRUK 10 gr. 8 cm - 40,0 m2, na podkładzie ograniczony obustronnie krawężnikiem betonowym o wym. 15x30x100 cm. Teren przy komorze przepompowni utwardzić kostką betonową chodnikową - 17,5 m2 i ogrodzić ogrodzeniem z siatki stalowej powlekanej PCV na słupkach stalowych rurowych i cokoliku betonowym. Długość ogrodzenia z bramą i furtką - 29,90 m (brama wjazdowa szer. 3,0 m, furtka szer. 1,0 m z kątownika stalowego). Wzdłuż ogrodzenia wykonać pas zieleni w formie żywopłotu krzewy Thuja occidentalis w ilości 20 sztuk posadzić mijankowo. Teren przepompowni należy oznakować poprzez wykonanie tablicy informacyjnej. Po wykonaniu robót instalacyjno-budowlanych teren poza miejscami utwardzonymi użyźnić glebą i obsiać trawą w tym również skarpy. Dodatkowo przepompownie należy wyposażyć w dialer komórkowy z osprzętem pomocniczym dla realizacji sygnalizowania stanów pracy pomp, poprzez telefon komórkowy w systemie GSM. Wykonanie robot budowlanych i wyposażenie przepompowni ścieków musi odpowiadać wymogom Państwowej Inspekcji Pracy.
5) Budowy przepompowni ścieków Pp-2, firmy Metalchem-Warszawa (dopuszcza się wybór innego producenta pod warunkiem zachowania tych samych parametrów technicznych lub równoważnych) o średnicy wewnętrznej Ø 1,20 m z zasilaniem energetycznym, instalacją elektryczną i oświetleniem terenu. Przepompownię należy wykonać jako studnie monolityczną z polimerobetonu, z pompami zatapialnymi (1 pracująca+1 rezerwowa) o swobodnym przepływie Ø 80 mm z niezbędna armaturą oraz sterowaniem. Zbiornik przykryć płytą z włazem. Wokół włazu wykonać barierkę ochronną ze stali kwasoodpornej. W osi włazu wykonać ramę pod wciągnik ręczny (słupy-rura 60,3x3,2h=2,30m, belka-dwuteownik równoległościenny 80 dł. 3,0m), służący do wyciągania pomp z komory przepompowni. Wszystkie elementy stalowe zabezpieczyć antykorozyjnie zestawem farb chlorokauczukowych (podkład+2xnawierzchniowa) Na terenie przepompowni wykonać wjazd z kostki betonowej POLBRUK 10 gr. 8 cm - 36,24 m2, na podkładzie ograniczony obustronnie krawężnikiem betonowym o wym. 15x30x100 cm. Teren przy komorze przepompowni utwardzić kostką betonową chodnikową - 19,0 m2 i ogrodzić ogrodzeniem z siatki stalowej powlekanej PCV na słupkach stalowych o przekroju rurowym i cokoliku betonowym. Długość ogrodzenia z bramą i furtką - 35,0 m (brama wjazdowa szer. 3,0 m, furtka szer. 1,0 m z kątownika stalowego). Wzdłuż ogrodzenia wykonać pas zieleni w formie żywopłotu krzewy Thuja occidentalis w ilości 25 sztuk posadzić mijankowo. Teren przepompowni należy oznakować poprzez wykonanie tablicy informacyjnej. Po wykonaniu robót instalacyjno-budowlanych teren poza miejscami utwardzonymi użyźnić glebą i obsiać trawą. Dodatkowo przepompownie należy wyposażyć w dialer komórkowy z osprzętem pomocniczym dla realizacji sygnalizowania stanów pracy pomp, poprzez telefon komórkowy w systemie GSM. Wykonanie robot budowlanych i wyposażenie przepompowni ścieków musi odpowiadać wymogom Państwowej Inspekcji Pracy.
6) Budowy przyłączy wodociągowych doprowadzających wodę na teren przepompowni Pp-1 i Pp-2 z rur PE typ SDR 13.6 PN-10 bar Ø 40 mm o łącznej długości 18,5 m zakończone studzienką wodomierzową Ø 1,0 m z wodomierzem skrzydełkowym Ø 25 mm i zaworem antyskażeniowym. Dla poboru wody należy wykonać hydrant ogrodowy Ø 32 mm umieszczonym w skrzynce hydrantowej.
7) Budowy budynku stacji odwodnienia osadu w technologii tradycyjnej tj. ławy fundamentowe żelbetowe, ściany fundamentowe z bloczków betonowych ściany przyziemia z bloczków z betonu komórkowego na zaprawie cementowo-wapiennej, pokryte tynkiem wapienno-cementowym kat. III. Izolacja przeciwwilgociowa ścian i posadzki z dwóch warstw papy na lepiku. Budynek o wymiarach zew. 6,10x8,90 m. Dach jednospadowy o konstrukcji stalowej kryty płytą warstwową o gr. 10 cm. Otwory w ścianie budynku dla przeprowadzenia przenośnika osadu oraz otwór dla przeprowadzenia przenośnika wapna. Stolarka okienna typowa z PCW w kolorze białym, wrota stalowe ocieplone w kolorze białym. W pomieszczeniu prasy należy wykonać fundament pod pompę osadu i pompę elektrolitu. W budynku należy wykonać posadzkę z płytek o wym. 30x30cm na masie klejowej oraz ułożyć płytki o wym. 20x30 cm na ścianach wysokość 2,0 m powyżej należy wykonać malowanie farbą emulsyjną dwukrotnie. Budynek należy wyposażyć w następujące urządzenia oraz infrastrukturą techniczną:
a) Prasę taśmową z zagęszczaczem wstępnym bębnowym (wydajność max 10 m3/h, moc silnika 0,92 kW) MONOBELT NP12 (szafka sterownicza)- 1 kpl,
b) pompę śrubowa osadu na prasę PF-MH12-B2 (wydajność max 12,5 m3/d, moc 2,2 kW)- 1 szt,
c) zespół przygotowania i dozowania polielektrolitu typ 2CMP10 (wydajność max 1000 l/h, sumaryczna moc silników 1,75 kW) stal nierdzewna DN20- 2 kpl,
d) pompę polielektrolitu, śrubowa PD-MH010-B2 Q=1000 l/h moc 0,25 kW - 1 szt ,
e) mieszacz statystyczny osadu M0065050 (wlot i wylot DN20) - 1 szt,
f) pompę wody płuczącej (zamontowana na prasie wydajność max 6 m3/h, moc silnika 2,2 kW),
g) zespół odzysku wody płuczącej ZOW-01 (wydajność max 6 m3/h) -1 kpl,
h) sprężarkę tłokowa bezolejową z przewodem podłączeniowym (wydajność 24l/h, moc silnika 1,1 kW) - 1 szt,
i) szafę zasilająco-sterownicza automatycznie i ręcznie- 1 szt,
j) przenośnik ślimakowy mieszaniny osadu i wapna typ PS 200 stal kwasoodporna (dł. 5,25 m, moc silnika 2,2 kW),
k) rurociąg tłoczny osadu z mieszacza statycznego na prasę stal nierdzewna DN50 PN 10 - 4,8 m,
l) przepływomierz elektromagnetyczny do osadu DN65 - 1 szt,
m) rurociąg tłoczny osadu do pompy śrubowej osadu, stal nierdzewna DN65 PN - 2,3 m
n) rurociąg dozujący polielektrolit, stal nierdzewna DN20 PN 10 - 7,3 m
o) zasuwa płaska DN65 do osadu-1 szt,
p) zasuwa spustowa DN65 z końcówką do przyłączenia węża elastycznego (odwodnienie pionu osadowego na okres zimowy)- 1 szt
q) rurociąg wody technologicznej PE DN40 - 21,3 m,
r) rurociąg wody PE DN 25 - 9,00 m,
s) rurociąg wody PE DN 15 - 1,7 m,
t) rura preizolowana DN80- doprowadzenie osadu - 3,3 m,
u) umywalka i podgrzewacz wody 2,5 kW- 1 kpl.
W pomieszczeniu należy wykonać instalację wodociągową oraz instalację kanalizacyjną odprowadzającą odcieki z prasy taśmowej i z płukania posadzki w pomieszczeniu do istniejącej kanalizacji oraz instalacje elektryczną i wentylację mechaniczną zgodnie z odrębnym opracowaniem. Odwodnienie posadzki w pomieszczeniu wykonać za pomocą wpustów podłogowych. Do budynku należy wykonać podjazd betonowy i wykonać elewacje budynku polegającą na wykonaniu tynku zewnętrznego w kolorze kremowym oraz cokołu do wysokości 40 cm, który należy obłożyć płytkami elewacyjnymi. Należy wykonać instalację odgromową budynku.
8) Budowa wiaty przyczepy osadowej o wymiarach 4,55x8,90 m o konstrukcji stalowej z dachem jednospadowym, krytym blachą fałdową T-55x188 gr. 0,75 mm, posadzka z kostki brukowej gr. 8 cm na warstwie zagęszczonego piasku, odprowadzenie odcieków z powierzchni posadzki za pomocą odwodnienia liniowego-korytko odwodnieniowe szer. wew. 10 cm, spadek 1 procent, przykryty rusztem z żeliwa dł. 6,0 m klasa obciążeń A-C oraz wyposażeniem- przyczepa samowyładowcza 6,5 t - 1 szt;
9) Fundamentu pod silos wapna do higienizacji osadu - płyta żelbetowa o wymiarach 3,0x3,0 m, silos o pojemności V=5,0 m3 wykonany ze stali konstrukcyjnej zabezpieczony antykorozyjnie napełniany pneumatycznie, opróżniany grawitacyjnie, wysokość całkowita silosu 5800 mm rozstaw stóp podporowych 1680x1680 mm. Na wyposażenia silosu składać się: drabinka, pomost z barierką, właz z pokrywą, klapa bezpieczeństwa oraz;
a) instalacja przeciw zbrylaniu elektrowibrator o mocy silnika 0,25 kW - 1 kpl.;
b) instalacja dozowania wapna DW-01 moc silnika 0,37 kW wyposażony w grawitacyjny wskaźnik obrotów z przenośnikiem ślimakowym wapna PS-120/4,8 moc silnika 1,50 kW wykonany ze stali kwasoodpornej - 1 kpl;
c) zasuwa nożowa płaska ręczna np. AQUA odcinająca dopływ wapna do podajnika wapna średnica otworu przelotowego Ø 250 mm, średnica kołnierza 320 mm, maksymalne ciśnienie 8 bar, ręczny mechanizm otwierający- 1 kpl;
d) mieszacz boczny MB-01 do wzruszania wapna w zasobniki wykonany ze stali kwasoodpornej, moc silnika 1,1 kW - 1 szt;
e) dozownik wapna DW-01 do dozowania zadanej ilości wapna do mieszania osadów, wydajność 19-95 kg/h o mocy 0,37 kW- 1 szt;
f) podajnik wapna o dł. 4,8 m do podawania wapna do dozownika wapna, wykonany ze stali kwasoodpornej , moc silnika 1,5 kW - 1 szt.
10) Estakady rurociągu osadowego z rury preizolowanej o średnicy wew. 80 mm dł. 55,0 m napowietrzny na słupach z rury czarnej rozstawie max. 5,0 m osadzonych w blokach fundamentowych;
11) Składowisko osadu odwodnionego-płyta betonowa z betonu B-20 gr. 12 cm o wymiarach 14,90x25,40 m ze spadkami w kierunku korytek odwodnienia liniowego szer. 20 cm, spadek dna korytka 1%, pokrycie rusztem z żeliwa dł. 25,0 m, klasa obciążenia D-E. Całość obudowana płytami betonowymi ogrodzeniowymi do wysokości od 1 do 1,2 m od poziomu płyty;
12) Wykonanie zasilania energetycznego, oświetlenia, przewodów AKP zgodnie z opracowana dokumentacją techniczną - branża elektryczna;
13) Wykonanie sieci wodociągowej zewnętrznej zasilającej budynek stacji odwodnienia osadu za pomocą rur PE65 (DN50) PN 10- dł. 41,6 m oraz wykonać odgałęzienie do hydrantu ogrodowego za pomocą rur PE32 PN10- dł. 9,5 m i zakończyć zaworem ze złączką do węża studzienka z kręgów betonowych Ø 1000 mm - 1 kpl.
14) Wykonanie zewnętrznej kanalizacji sanitarnej - kolektory odprowadzające ścieki z budynku, placu, składowiska osadu za pomocą rur PCV 160 mm o długości 49,0 m - spadki 6 promila oraz PCV 200 mm długości 44,0 m - spadki 4,5 i 5promila o istniejącej sieci kanalizacji - ścieki odprowadzone zostaną na reaktory biologiczne w celu oczyszczenia. Rurociąg PCV należy prowadzić w rurze osłonowej stalowej 219,1/8 mm na długości ok. 12 m (pod droga wewnętrzną). Rurociąg przed zamarzaniem należy zabezpieczyć warstwą żużla o grubości 40 cm. Należy wykonać 7 studzienek kanalizacyjnych betonowych o średnicy 1000 mm z włazami typu ciężkiego.
15) Wykonanie adaptacji obiektów istniejących dla nowych potrzeb a w szczególności istniejącej instalacji osadowej przez wpięcie nowoprojektowanego przewodu osadowego.
16) Drogi wewnętrznej z placem manewrowym wykonanych z kostki betonowej typu polbruk, grubości 8 cm na podbudowie betonowej gr. 10 cm - 846,60 m2 z ułożeniem krawężnika o wym. 15x30x100cm dł. 296,80 m oraz drogi dojazdowej z tłucznia;
17) Ogrodzenia terenu obiektów stacji odwodnienia i składowiska osadu z siatki metalowej powlekanej h=1,50 m na słupkach stalowych na cokole wraz z bramą wjazdową o długości 117,0 m;
18) Pasa zieleni izolacyjnej;
Należy wykonać pas zieleni średniej o długości 40,0 m wzdłuż ogrodzenia na kierunku północnym i zachodnim ogrodzenia. Pas zieleni wykonać z żywotnika zachodniego (Thuja occidentalis), sadzonki o wysokości 10-20 cm, sadzone w odstępach ca 07-1,0 m.
Zakres ww. zamówienia publicznego obejmuje również następujące roboty:
1) Wykonanie prac towarzyszących (geodezyjne wytyczenie i inwentaryzację powykonawczą w 3 egz.);
2) Przygotowanie placu budowy w tym doprowadzenie energii elektrycznej do zasilania zaplecza budowy i na potrzeby odwodnienia wykopów;
3) Urządzenie, oznakowanie i zabezpieczenie placu budowy;
4) Wykonawca uzyskana zgodę za zajęcie pasa drogowego w drodze powiatowej Nr 2352C Lubcz - Trzemeszno od Zarządu Dróg Powiatowych w Żninie z siedzibą w Podgórzynie oraz uiści opłatę za zajęcie pasa drogowego przez Wykonawcę;
5) Wykonawca zobowiązany jest opracować projekt organizacji ruchu na czas organizacji robót w drodze powiatowej Nr 2352C Lubcz-Trzemeszno i uzgodnić z: Powiatową Komendą Policji w Żninie, Starostwem Powiatowym w Żninie- Wydział Komunikacji oraz Zarządem Dróg Powiatowych w Żninie z siedzibą w Podgórzanie;
6) W przypadku wystąpienia skrzyżowań oraz zbliżeń do istniejącego uzbrojenia należy wykonać wykopy próbne w celu dokładnego ich zlokalizowania. Istniejące przewody należy zabezpieczyć przed załamaniem poprzez podwieszenie lub ujęcie rurami połówkowymi z podparciem na ścianach wykopu. Na skrzyżowaniach z istniejącymi kablami należy założyć osłony dwudzielne AROT typ PS-160 o dł. 1,50 m. W rejonie istniejących słupów energetycznych i drzew przy zbliżeniu mniej niż 1,5 m wodociąg układać w rurze ochronnej metodą przecisku poziomego-metodą sterowaną. Wykonawca w przypadku uszkodzenia urządzenia podziemnego winien we własnym zakresie na własny koszt usunąć zaistniałą awarię;
7) Wykonawca na czas budowy winien wykonać odwodnienie wykopów za pomocą zestawu igłofiltrów zgodnie z zaleceniami zawartymi w dokumentacji geologicznej dotyczącej; terenu budowy kanalizacji sanitarnej i przepompowni ścieków w m. Lubcz oraz terenu budowy budynku stacji odwadniania osadu i składowiska osadu odwodnionego na terenie oczyszczalni ścieków w Rogowie;
8) Wykonawca winien odtworzyć nawierzchnie dróg i chodników według stanu przed rozpoczęciem robót budowlanych w zakresie budowy kanalizacji ściekowej wraz z przyłączami w m. Lubcz stosownie do wymogów Zarządu Dróg Powiatowych w Żninie z siedzibą w Podgórzynie oraz dróg gminnych o nawierzchni gruntowej z uprzednim zagęszczeniem gruntu;
9) Tereny tj. teren realizacji ww. zamówienia w m. Lubcz oraz teren oczyszczalni ścieków w Rogowie objęty jest ochroną archeologiczną (koszty nadzoru archeologicznego pokrywa Zamawiający);
10) Wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia rozruchu technologicznego obiektów będących przedmiotem zamówienia publicznego;
11) Jakość dostarczonych i zastosowanych podczas realizacji przedmiotu zamówienia materiałów, wyrobów i elementów musi być zgodna z normami, atestami, świadectwami dopuszczenia do stosowania i ustaleniami projektów technicznych;
12) Wykonawca udzieli 60 miesięcznej gwarancji na wykonanie roboty budowlanej liczonej od dnia odbioru przedmiotu wykonanego zamówienia przez Zamawiającego.
13) Wykonawca uzyska pozwolenie na użytkowanie obiektów nowo wybudowanych na oczyszczalni ścieków w Rogowie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został wskazany w takich dokumentach jak: projekty budowlano-wykonawcze-branżowe, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary robót, oraz dokumentacji geotechnicznej stanowiące załączniki do niniejszej SIWZ.
Do każdej nazwy firmy, przykładowych znaków towarowych, typów urządzeń, które zostały wymienione projektach budowlano-wykonawczych, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, przedmiarach robót dodaje się lub równoważne. Za równoważne rozumie się materiały lub urządzenia o parametrach nie gorszych niż wyszczególnione w SIWZ.

Kody CPV:
452324408 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452521009 (Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452314009 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453160005 (Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego w trybie zamówienia z wolnej reki, którego wartość nie przekroczy 20 procent wartości zamówienia podstawowego, na zasadach określonych w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Czas: D

Data zakończenia: 31/05/2011

Informacja na temat wadium:
1. Ustala się wadium w wysokości 12 000,00 zł (słownie: dwanaście tysięcy złotych).
2. Wykonawca wnosi wadium przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wniesione:
1) w pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.).
4. Wadium wniesione w pieniądzu Wykonawca wpłaci przelewem na konto Urzędu Gminy Rogowo BS Strzelno Oddział Rogowo Nr 62 8159 0003 2003 0300 0550 0002 z dopiskiem Budowa kanalizacji ściekowej wraz z przyłączami w m. Lubcz oraz budowa budynku prasy i składowiska osadu po prasie na mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w m. Rogowo
Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego.
5. Wadium wnoszone w innej formie jak pieniądze Wykonawca składa w oryginale w Urzędzie Gminy w Rogowie, pokój nr 11 lub zamieszcza w odrębnej kopercie i składa w miejscu wyznaczonym na składanie ofert w godzinach od 7.15 do 15.15. Nie należy załączać oryginału dokumentu wadialnego do oferty.
6. Gwarancje ubezpieczeniowe lub gwarancje bankowe oraz poręczenia złożone jako zabezpieczenie wadium muszą posiadać okres ważności nie krótszy niż okres związania z ofertą oraz zawierać stwierdzenie, że na pierwsze żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty wadium, zgodnie z warunkiem przetargu, następuje bezwarunkowa wpłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń.
7. Brak wniesienia wadium na warunkach jak wyżej spowoduje wykluczenie Wykonawcy z postępowania (art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy).
8. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
9. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
10. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
11. Wykonawca traci wadium wraz z odsetkami w sytuacjach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy tj.:
a) gdy w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25ust. 1 lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie;
b) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
c) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
d) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Weryfikacja tego warunku nastąpi poprzez odesłanie do odrębnych przepisów, które wskazują na obowiązek posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności. Wykazaniu spełnienia tego warunku może posłużyć odpowiedni dokument koncesji, zezwolenia lub licencji Wykonawcy (ubiegającego się o zamówienie publiczne-przyszła strona umowy).

Wiedza i doświadczenie:
Do weryfikacji spełnienia tego warunku posłużą odpowiednio wykazy wykonanych robót budowlanych. Warunek ten będzie spełniony, jeżeli Wykonawcy udokumentują, że wykonali roboty budowlane w okresie pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy-w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonywania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Wykonawcy powinni udokumentować co najmniej dwie roboty budowlane w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej do odprowadzania ścieków, przepompowni ścieków oraz wykonania obiektów budowlanych z infrastrukturą techniczną na oczyszczalni ścieków o wartości nie niższej niż 1 500 000,00 zł każda z nich.

Potencjał techniczny:
3.1. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
a) dysponuje maszynami i narzędziami budowlanymi minimum:
- koparko-spycharka kołowa o poj. łyżki 0,25 m3- 1 szt,
- koparka jednonaczyniowa kołowa 0,60 m3 - 1 szt,
- spycharka gąsienicowa 74 KW - 1 szt,
- samochód samowyładowczy o masie załadunku min. 5,0 ton- 2 szt,
- sprzęt do zagęszczenia gruntu ubijak spalinowy 50 kg - 2 szt,
- zestaw do odwodnienia liniowego (zestaw igłofiltrów z agregatem pompowym - 1 kpl,
- zestaw do wykonywania przecisków (metodą sterowaną) o średnicy do 400 mm - 1 kpl.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi będącymi przedmiotem zamówienia o specjalnościach:
a) konstrukcyjno - budowlanej min. w ograniczonym zakresie,
b) instalacyjnej w zakresie instalacji wodociągowych i sieci kanalizacyjnych,
c) instalacyjnej w zakresie instalacji elektrycznych,
d) drogowej.
Wykazane osoby powinny przynależeć do właściwej izby inżynierów budownictwa, jeżeli obowiązek przynależności do izby inżynierów budownictwa wynika z odrębnych przepisów.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten będzie spełniony, jeżeli Wykonawcy wykażą się odpowiednim potencjałem ekonomicznym tj. znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, poprzez posiadanie na dzień składania ofert aktualnego dokumentu potwierdzającego wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszą niż 500 000,00 zł oraz ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 100 000,00 zł na okres realizacji zamówienia tj. do dnia 31 maja 2011r.
Jeżeli z uzasadnionych przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Dokumenty potwierdzające, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone (opinie, referencje).

inne_dokumenty:
a) wypełniony i podpisany przez Wykonawcę formularz oferty załącznik nr 1 do SIWZ,
b) oryginał pełnomocnictwa do reprezentowania (o ile ofertę składa pełnomocnik) lub kopia pełnomocnictwa poświadczona przez notariusza,
c) projekt umowy stanowiący załącznik nr 9 do SIWZ,
d) harmonogram rzeczowo-finansowy- załącznik nr 1 do projektu umowy,
e) oświadczenie o udzieleniu 60 miesięcznej gwarancji na wykonane roboty budowlane liczonej od dnia odbioru przedmiotu wykonanego zamówienia przez Zamawiającego,
f) oświadczenie o udzieleniu 30 dniowego terminu płatności,
g) oświadczenie, że zapoznał się z treścią SIWZ oraz projektem umowy i akceptuje jej postanowienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
. W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Zamawiający odstąpi od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach.
3. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, a dotyczących:
1) rozszerzenia odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady oraz przedłużenia terminu udzielonej gwarancji w przypadku zaproponowania takiego rozwiązania przez Wykonawcę;
2) zmiany kierownika robót bądź osób wskazanych do kontaktu w sprawach realizacji umowy w przypadku zdarzeń uniemożliwiających wykonywanie przez nich wskazanych funkcji; nowy kierownik budowy winien legitymować się uprawnieniami określonymi w SIWZ;
3) zmiany terminu zakończenia realizacji inwestycji:
a) z powodu okoliczności siły wyższej tj. klęski żywiołowej, warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych,
b) w przypadku prowadzenia badań w wykopaliskach archeologicznych,
4) zmiany sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu ze środków UE lub wytycznych dotyczących realizacji projektu.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Rogowo, ul. Kościelna 8 88-420 Rogowo

Data składania wniosków, ofert: 22/04/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Ofertę należy złożyć w Urzędzie Gminy Rogowo ul. Kościelna 8, 88-420 Rogowo pok. 3-sekretariat (parter) do dnia 22 kwietnia 2010r. do godz. 11:00.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Dofinansowanie realizacji przedmiotu zamówienia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 działanie Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

145113 / 2010-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pruszcz - Pruszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324408 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Pruszcz - w zakresie obejmującym miejscowość Pruszcz, Etap II, zadanie 4 w ulicach Witosa, Lipowej, Modrzewiowej, Akacjowej z przepompownią P10s i zadanie 5 w ulicach: 3 Maja, Równej, Różanej i Ogrodowej z przepompownią P11s.

183574 / 2010-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina - Piotrków Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324408 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków)
BUDOWA KANALIZACJI SANITARNEJ Z PRZYŁĄCZAMI W ULICACH: WŁOCŁAWSKA, DWORCOWA, KUJAWSKA, WYPYCHA, ŁOKIETKA, KOLEJOWA W PIOTRKOWIE KUJAWSKIM ORAZ KANALIZACJI DESZCZOWEJ W ULICY KOLEJOWEJ W PIOTRKOWIE KUJAWSKIM - III ETAP

196332 / 2010-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lniano - Lniano (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324408 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla gminy Lniano w miejscowościach Lniano-Wętfie, Siemkowo, Jeziorki, Karolewo i Lubodzież - II etap Siemkowo i Jeziorki.

12849 / 2013-01-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Inowrocław - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324408 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków)
BUDOWA KANALIZACJI SANITARNEJ Z PRZYŁĄCZENIAMI DOMOWYMI W MIEJSCOWOŚCI JACEWO NA TERENIE GMINY INOWROCŁAW

389732 / 2014-11-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowa WieÅ› Wielka - Nowa WieÅ› Wielka (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324408 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków)
Wykonanie zamówienia dodatkowego przy realizacji zadania inwestycyjnego pn. Budowa kanalizacji sanitarnej z odgałęzieniami w miejscowości Brzoza-Północ w Gminie Nowa Wieś Wielka

279509 / 2013-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Inowrocław - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324408 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa Kanalizacji sanitarnej z przyłączeniami domowymi w m. Komaszyce - Trzaski oraz rozbudowa istniejącej sieci wodociągowej w m. Komaszyce na terenie Gminy Inowrocław

275756 / 2009-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Sadki - Sadki (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324408 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa ściekowego kolektora tłocznego z m. Mrozowo do m. Sadki na bazie przejętej oczyszczalni ścieków wraz z zewnętrzną siecią kanalizacyjną w Mrozowie .

143422 / 2012-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina GrudziÄ…dz - GrudziÄ…dz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324408 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjno - tłocznym, łącznie o długości ok. 16,8 km wraz z przyłączami i niezbędnym uzbrojeniem na sieci w miejscowościach Nowa Wieś i Świerkocin.

234563 / 2014-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pruszcz - Pruszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 452324408 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków)
Roboty budowlane - dodatkowe przy zadaniu: Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie aglomeracji Pruszcz we wsi Pruszcz, Zadania 8, 9, 10, 12 i 13