Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

48107 / 2013-03-29 - Inny: przedsiębiorstwo komunalne / Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. (Pyrzyce)

Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz budowa sieci kanalizacyjnej w Pyrzycach

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie na rzecz Zamawiającego i w jego imieniu usług Inżyniera Kontraktu w oparciu o procedury FIDIC - Warunki Kontraktowe dla budowy dla robót inżynieryjno - budowlanych projektowanych przez Zamawiającego przy modernizacji oczyszczalni ścieków (czerwona książka) oraz dla robót projektowanych przez Wykonawcę przy budowie sieci kanalizacyjnej (żółta książka) współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całość usługi objęta będzie jedną umową podpisaną z Wykonawcą tj. Inżynierem Kontraktu, wybranym w niniejszym postępowaniu przetargowym. Roboty budowlane związane z realizacją Kontraktu są realizowane przez Wykonawców wyłonionych w odrębnych postępowaniach o udzielenie zamówień publicznych przeprowadzonych przez Zamawiającego. W ramach projektu Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz budowa sieci kanalizacyjnej w Pyrzycach realizowane są następujące zadania inwestycyjne:

1.1. Modernizacja oczyszczalni ścieków w Pyrzycach: Przedmiotem robót Wykonawcy jest wykonanie robót modernizacyjnych obiektów zlokalizowanych na terenie oczyszczalni w Pyrzycach oraz pompowni głównej.
1.2. Budowa sieci kanalizacyjnej w Pyrzycach: Przedmiotem robót Wykonawcy jest:
1.2.1 Opracowanie pełnej dokumentacji projektowej - sporządzenie projektu budowlanego i projektu wykonawczego - dotyczącej realizacji zadania pn.: Budowa sieci kanalizacyjnej w Pyrzycach,
1.2.2 Przygotowanie wszelkich dokumentów niezbędnych do uzyskania decyzji, uzgodnień i pozwoleń, w tym Pozwolenia na Budowę, pozwolenia na użytkowanie oraz pozwolenia wodno-prawnego i innych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
1.2.3 Zrealizowanie robót budowlanych dotyczących budowy sieci kanalizacyjnej wraz z przygotowaniem wszelkich dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie
Zakres zamówienia będzie obejmował również nadzór nad robotami zgodnie z zakresem opisanym w niniejszym dokumencie, w stosunku do zamówień, do których Zamawiający zamierza udzielić zamówień, a których przedmiotem będą:

1.3. wykonanie izolacji termicznej ścian reaktorów R1 i R;
1.4. wykonania instalacji dezodoryzacji powietrza zanieczyszczonego na przepompowni ścieków.
Roboty budowlane związane z realizacją usług Inżyniera Kontraktu zostały opisane w pkt.3 - Opis Zakresu Inwestycji.

2. ZAKRES PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) reprezentowanie zamawiającego, jako inwestora, zgodnie z przepisami: ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623, z późn. zm.) - dalej zwaną ustawą - Prawo budowlane, ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), dalej zwanej Pzp lub ustawą - Prawo zamówień publicznych oraz procedurami FIDIC, na podstawie udzielonego Inżynierowi Kontraktu pełnomocnictwa, w tym przygotowanie stosownych dokumentów,
b) realizację zapisów umowy o dofinansowanie z Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko zawartej pomiędzy Instytucją Wdrażającą a Zamawiającym - kopia umowy o dofinansowanie zostanie przekazana Wykonawcy po podpisaniu umowy,
c) zorganizowanie, wyposażenie i utrzymywanie przez Inżyniera Kontraktu biura głównego na terenie Pyrzyc (Zamawiający może udostępnić Inżynierowi Kontraktu na cały okres obowiązywania Kontraktu pomieszczenie zlokalizowane w biurowcu na terenie oczyszczalni lub w siedzibie Zamawiającego). Poza tym Inżynier Kontraktu zaopatrzy zatrudnione przez siebie osoby wykonujące zamówienie w niezbędne materiały i urządzenia oraz zapewni im niezbędne warunki, wsparcie i pomoc techniczną ze strony innych specjalistów Inżyniera, jeśli zajdzie taka potrzeba,
d) stałą dostępność na terenie budowy Inżyniera Kontraktu i inspektorów nadzoru w czasie trwania robót budowlanych. Zakres minimalnego zaangażowania czasowego kluczowego personelu opisany został w pkt. 2.4
e) realizowanie wszystkich innych czynności określonych przez Zamawiającego, a nie wymienionych poniżej, które będą niezbędne dla poprawnej realizacji Kontraktów i zabezpieczenia interesów Zamawiającego.

2.1. Na etapie poprzedzającym realizację robót budowlanych w tym również w przypadku zmiany Wykonawców robot budowlanych lub i wystąpienia nieprzewidzianych robót dodatkowych i zamiennych:

2.1.1. Zweryfikowanie dokumentacji budowlanej dostarczonej przez Zamawiającego w celu sprawdzenia wzajemnej zgodności i kompletności poszczególnych elementów składających się na dokumentację, w zakresie przygotowania do postępowania przetargowego i realizacji robót.
2.1.2. Przeprowadzenie inspekcji terenu budowy w celu sprawdzenia stanu istniejącego z dokumentacją budowlaną.
2.1.3. Wskazanie ewentualnych błędów w dostarczonej dokumentacji oraz interpretacja wpływu błędu na Projekt i zaproponowanie konkretnych zmian (rozwiązań).
2.1.4. Zweryfikowanie i dokonanie korekt (po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym) dostarczonej przez Zamawiającego specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla Kontraktów na Roboty.
2.1.5. Przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w celu wyłonienia wykonawców realizujących Kontrakt na Roboty, w tym w szczególności (I) opublikowanie wymaganych prawem ogłoszeń, (II) udzielanie odpowiedzi na zapytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla Kontraktów na Roboty, (III) dokonywanie ewentualnych modyfikacji specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla Kontraktów na Roboty, (IV) przeprowadzenia badania i oceny ofert, (V) przygotowanie i wystosowanie wezwań do wykonawców o uzupełnienie złożonych dokumentów oraz wyjaśnienie treści ofert, (VI) poprawienie omyłek w ofertach, (VII) wystosowanie wyjaśnień w sprawie ofert z rażąco niską ceną, (VIII) ocenę zasadności odwołań

2.2. Na etapie realizacji robót budowlanych:

2.2.1. Sprawdzanie posiadania i przedkładanie Zamawiającemu wymaganych od Wykonawców w Kontrakcie na Roboty ubezpieczeń i gwarancji.
2.2.2. Przekazanie Placu Budowy Wykonawcom Robót Budowlanych przy udziale Zamawiającego, w przypadku zmiany Wykonawców robot budowlanych lub i wystąpienia nieprzewidzianych robót dodatkowych i zamiennych.
2.2.3. Przejęcie Placu Budowy przy udziale Zamawiającego w przypadku zmiany Wykonawców robot budowlanych lub i wystąpienia nieprzewidzianych robót dodatkowych i zamiennych.
2.2.4. Przekazanie Wykonawcom Robót Budowlanych dokumentacji budowlanej i innych dokumentów wymaganych przez Kontrakty na Roboty, po uprzednim przekazaniu jej Inżynierowi przez Zamawiającego, w przypadku zmiany Wykonawców robot budowlanych lub i wystąpienia nieprzewidzianych robót dodatkowych i zamiennych.
2.2.5. Przekazanie Wykonawcom Robót Budowlanych zarejestrowanego Dziennika Budowy wraz z wypełnioną kartą tytułową i wpisami o podjęciu funkcji inspektora nadzoru, w przypadku zmiany wykonawców robót budowlanych lub i wystąpienia nieprzewidzianych robót dodatkowych i zamiennych placu budowy wykonawcom realizującym Kontrakty na Roboty.
2.2.6. Sporządzenie i przekazanie Wykonawcom Robót Budowlanych zatwierdzonego przez Zamawiającego wzoru Raportu o postępie prac oraz harmonogramu rzeczowo-finansowego.
2.2.7. Sporządzenie i przekazanie Wykonawcom Robót Budowlanych zatwierdzonych przez Zamawiającego instrukcji określających formę, zakres i sposób obiegu wymaganych od Wykonawcy dokumentów.
2.2.8. Powiadomienie właściwych organów nadzoru budowlanego o zamiarze rozpoczęcia robót przez Wykonawców Robót Budowlanych, stosownie do decyzji o pozwoleniu na budowę, na podstawie pełnomocnictw otrzymanych przez Zamawiającego.
2.2.9. Opiniowanie i sprawdzanie dokumentacji projektowej w zakresie przyjętych rozwiązań projektowych, ich wykonalności, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, technologii robót, zastosowania materiałów itp.
2.2.10. Inicjowanie stawiennictwa na placu budowy lub naradach koordynacyjnych autorów projektu (nadzoru autorskiego), potwierdzanie pobytów autorów projektu (nadzoru autorskiego) w ramach nadzorów autorskich oraz koordynacja wykonywania nadzoru autorskiego w tym prowadzenie korespondencji z autorami projektu w imieniu Zamawiającego.
2.2.11. Nadzór nad postępem Kontraktów na Roboty pod względem technicznym, jakościowym, finansowym, organizacyjnym, formalnym i terminowym.
2.2.12. Wnioskowanie o przesunięcie planowanego terminu zakończenia robót w uzasadnionych przypadkach oraz opiniowanie wnioskowanego przez Wykonawcę robot skrócenia terminu wykonywania prac.
2.2.13. Wnioskowanie o wykonanie niezbędnych badań technicznych i ekspertyz.
2.2.14. Inicjowanie wykonywania oraz koordynacja nadzoru archeologicznego nad prowadzeniem prac w przypadku takiej konieczności. Zleceniodawcą nadzoru archeologicznego będzie Zamawiający.
2.2.15. Informowanie Zamawiającego o wadach dokumentacji w trakcie wykonywania Kontraktu na Roboty i występowanie do Projektanta o usunięcie nieprawidłowości w terminach umożliwiających ich usunięcie bez opóźnienia terminów zakończenia poszczególnych części Kontraktów na Roboty.
2.2.16. Zatwierdzanie po uprzednim poinformowaniu Zamawiającego materiałów budowlanych i instalacyjnych, urządzeń i dostaw przewidzianych przez Wykonawcę robót budowlanych do wbudowania, kontrola dokumentów jakości, deklaracji zgodności i certyfikatów w terminie do 7 dni od dnia złożenia ww dokumentów przez Wykonawcę.
2.2.17. Kontrola prawidłowego prowadzenia Dziennika Budowy i Ksiąg Obmiaru, prawidłowego gromadzenia atestów materiałów, orzeczeń o jakości materiałów, recept roboczych, kontrolnych wyników badań i innych dokumentów stanowiących załączniki do odbioru robót.
2.2.18. Weryfikacja zgodności ochrony ubezpieczeniowej Wykonawców Robót Budowlanych zgodnie z postanowieniami Kontraktów na Roboty oraz egzekwowanie obowiązku przedkładania przez Wykonawców Robót Budowlanych dowodów przedłużenia ochrony ubezpieczeniowej w przypadku zawarcia umów ubezpieczenia na okres krótszy niż okres realizacji robót.
2.2.19. Weryfikacja projektów umów zawieranych przez Wykonawców Robót Budowlanych z podwykonawcami i rekomendowanie zgody albo odmowy zgody na zawarcie przez Wykonawcę Robót Budowlanych umowy z podwykonawcą zgodnie z art. 6471 Kodeksu cywilnego w terminie do 7 dni od daty złożenia projektu przez Wykonawcę.
2.2.20. Uczestnictwo w przygotowaniu umów na dostawę energii elektrycznej, wody, itp. niezbędnych do wykonania zadania inwestycyjnego.
2.2.21. Sprawdzanie zgodności dostaw urządzeń z Kontraktem na Roboty i sprawdzanie kompletności wymaganych atestów, aprobat i gwarancji na ww. urządzenia oraz ich świadectw pochodzenia.
2.2.22. Potwierdzanie dopuszczenia do pracy sprzętu, urządzeń i narzędzi przewidzianych do realizacji robót w oparciu o obowiązujące przepisy, normy techniczne i inne wymagania sformułowane w dokumentacji projektowej, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, a także w przepisach BHP i ppoż.
2.2.23. Kontrola sposobu składowania i przechowywania materiałów oraz uporządkowania miejsc składowania po zakończeniu robót.
2.2.24. Zatwierdzanie zmian osób wykonujących zamówienie oraz podwykonawców zaproponowanych przez Wykonawcę robót budowlanych po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego.
2.2.25. Sprawdzanie i kontrola realizacji projektu organizacji ruchu drogowego w związku z wykonywanymi robotami w ramach Kontraktu na Roboty.
2.2.26. Koordynacja robót w ramach Kontraktu na Roboty, w tym właściwe zharmonizowanie prac na kilku placach budów w różnych częściach projektu (w szczególności z organami administracji, instytucjami, podmiotami prawnymi, osobami fizycznymi i innymi uczestnikami procesu budowlanego).
2.2.27. Koordynacja wdrażania Kontraktu na Roboty w taki sposób, aby nie zakłócić pracy istniejących sieci i instalacji, a w szczególności oczyszczalni ścieków podczas prowadzenia robót.
2.2.28. Dołożenie wszelkich starań w celu zapewnienia terminowego zakończenia realizacji Kontraktu na Roboty przy minimalnym stopniu utrudnień dla mieszkańców, posiadaczy gruntów na których prowadzone są roboty oraz posiadaczy nieruchomości przyległych.
2.2.29. Nadzór, aby Roboty wykonywane były przy zachowaniu należytego poziomu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa
2.2.30. Monitorowanie zagrożeń dla środowiska wynikających z raportów z oceny oddziaływania na środowisko w zakresie sposobu prowadzenia robót.
2.2.31. Monitorowanie zgodności realizacji robót z wymaganiami określonymi w pozwoleniu na budowę oraz decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
2.2.32. Inspektorzy nadzoru Inżyniera powinni być obecni na placu budowy (w czasie prowadzonych robót) i przebywać tam tak długo, jak tego wymaga skuteczność nadzoru. Zakres minimalnego zaangażowania czasowego kluczowego personelu opisany został w pkt. 2.4. niniejszego Opisu Przedmiotu Zamówienia. W czasie każdorazowego pobytu na terenie budowy Inspektor nadzoru ma obowiązek dokonania przeglądu dziennika budowy oraz potwierdzenia swojej bytności i dokonanych czynności stosownym zapisem w dzienniku budowy (w zakresie czynności powierzonych poszczególnym Inspektorom nadzoru).
2.2.33. Sprawdzanie wykonania robót i powiadamianie Wykonawców Robót Budowlanych o wykrytych wadach oraz poświadczanie usunięcia wad przez Wykonawców, a także ustalanie rodzaju i zakresu robót koniecznych do usunięcia wad.
2.2.34. Administrowanie i zarządzanie Kontraktem od strony finansowej wraz z przygotowaniem finansowych i rzeczowych wskaźników postępu prac służących do monitorowania projektu oraz sporządzanie niezbędnych dokumentów finansowych i rzeczowych, w tym wniosków o płatność i zaliczek, kontrola budżetu, kwalifikacja kosztów, prowadzenie sprawozdawczości, sporządzanie prognoz przepływów pieniężnych zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
2.2.35. Sporządzanie i aktualizowanie harmonogramów finansowych inwestycji oraz wszelkich innych niezbędnych dokumentów wymaganych przez Instytucję Wdrażającą Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
2.2.36. Uczestnictwo w uzupełnianiu i składaniu informacji i dodatkowych wyjaśnień związanych z realizacją projektu do Instytucji Wdrażającej w przypadku wystąpienia takiej potrzeby w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
2.2.37. Przyjmowanie i opiniowanie wniosków Wykonawców robót w sytuacji, kiedy wystąpi konieczność wykonania robót nieprzewidzianych w umowie, warunkujących zakończenie zadania inwestycyjnego, weryfikowanie kosztorysów ofertowych Wykonawców na powyższy zakres. Przekazywanie zaopiniowanych wniosków Zamawiającemu w terminie do 7 dni od dnia wpłynięcia wniosku.
2.2.38. Sporządzanie protokółów konieczności, negocjacji i innych na roboty dodatkowe i zamienne po uprzednim zaakceptowaniu ich przez Zamawiającego.
2.2.39. Egzekwowanie postanowień Kontraktu, w tym określanie punktów krytycznych Kontraktu, zapewnienie wdrażania procedur jakościowych, przygotowanie i aktualizacja planów i harmonogramów rzeczowo-finansowych oraz wszelkich innych dokumentów, których przygotowanie okaże się konieczne.
2.2.40. Składanie raportów z postępów prac oraz płatności zgodnie z wymaganiami Zamawiającego z uwzględnieniem zasad monitorowania wymaganych przez instytucje finansujące przedmiotowy kontrakt.
2.2.41. Opracowanie skutecznego systemu identyfikacji i kontroli ryzyka, przygotowanie programów naprawczych w celu łagodzenia wszelkich niekorzystnych zmian dotyczących jakości, kosztów i terminów realizacji Kontraktu.
2.2.42. Informowanie Zamawiającego o wszystkich występujących problemach oraz problemach przewidywanych i podejmowanych działaniach zapobiegawczych lub i naprawczych dla ich przezwyciężenia.
2.2.43. Przeprowadzanie z Wykonawcami robót budowlanych odbiorów robót ulegających zakryciu lub zanikających, niezbędnych przeglądów międzyoperacyjnych i odbiorów końcowych realizowanego zadania inwestycyjnego z udziałem przedstawicieli Zamawiającego o ile Zamawiający uzna swój udział za konieczny.
2.2.44. Ocena i weryfikacja propozycji robót dodatkowych i zmian przedstawionych przez Wykonawców Robót Budowlanych w zakresie finansowym i rzeczowym oraz przedłożenie do decyzji Zamawiającego. Bez zgody Zamawiającego Inspektorzy Nadzoru nie są upoważnieni do wydawania Wykonawcom robót budowlanych poleceń wykonania robót dodatkowych i zamiennych.
2.2.45. Sprawdzanie i akceptacja przejściowych i końcowych oświadczeń Wykonawców robót budowlanych o wykonaniu robót.
2.2.46. Sprawdzanie i akceptacja faktur VAT wystawianych przez Wykonawców robót budowlanych do zapłaty przez Zamawiającego wraz z niezbędnymi załącznikami oraz dokonywanie wszelkich niezbędnych opisów, prowadzenie zestawienia faktur z podziałem na koszty kwalifikowane i niekwalifikowane.
2.2.47. Dokumentowanie wszelkich postępów prac oraz płatności.
2.2.48. Sprawdzanie miesięcznych raportów składanych przez Wykonawców robót w tym potwierdzanie ilości wykonywanych robót i kwot do wypłaty w terminie do 5 dni od dnia złożenia raportów przez Wykonawców Robót wraz z przekazaniem pisemnej opinii Zamawiającemu. Jednak nie później niż na 1 dzień przed Radą Budowy.
2.2.49. Prowadzenie dokumentacji audio-wizualnej z realizacji Kontraktu w odstępach miesięcznych, w ilości niezbędnej, w formie filmów i zdjęć cyfrowych. Filmy i zdjęcia będą szczegółowo opisane i zarchiwizowane w formacie cyfrowym (nośnik DVD).
2.2.50. Nadzór nad montażem i utrzymaniem w należytym stanie tablic informacyjnych pamiątkowych itp.
2.2.51. Współpraca z Zamawiającym w zakresie informacji, promocji i konsultacji społecznych.
2.2.52. Organizowanie okresowych spotkań w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego (minimum raz w tygodniu), sporządzanie i uzgadnianie ze stronami protokołów z tych spotkań i przekazywanie ich wszystkim uczestnikom spotkania.
2.2.53. Udział jako doradca techniczny podczas ewentualnych kontroli Właściwego Inspektora Nadzoru Budowlanego lub innych uprawnionych organów.
2.2.54. Udzielanie Wykonawcom Robót Budowlanych pomocy w zakresie uzyskiwania wszelkich koniecznych dokumentów i pozwoleń tj. weryfikacji przygotowanych dokumentów, wniosków administracyjnych, sprawdzania ich kompletności, bieżącego informowania Wykonawcy Robót o obowiązujących przepisach i procedurach formalno-prawnych i administracyjnych (ze szczególnym uwzględnieniem zmian wprowadzanych do obowiązujących przepisów).
2.2.55. Zapobieganie zdarzeniom mogącym prowadzić do powstania roszczeń Wykonawców Robót Budowlanych w stosunku do Zamawiającego.
2.2.56. W miarę możliwości doprowadzanie do polubownego rozwiązywania sporów z Wykonawcami Robót Budowlanych.
2.2.57. Udział w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju skarg i roszczeń osób trzecich wynikłych podczas realizacji Kontraktów na Roboty Budowlane.
2.2.58. Wstrzymanie robót prowadzonych w sposób zagrażający bezpieczeństwu lub niezgodnie z wymaganiami Kontraktu na Roboty Budowlane.
2.2.59. Wstrzymywanie robót wykonywanych niezgodnie ze sztuką budowlaną, posiadających wady.
2.2.60. Wydawanie poleceń Wykonawcą robót w celu usunięcia wad i nieprawidłowości.
2.2.61. Zlecania w uzasadnionych przypadkach wykonania przez Wykonawców robot budowlanych sprawdzenia punktów głównych wytycznych obiektów, dokonywania ocen geologicznych w sytuacjach tego wymagających, zlecenia Wykonawcom wykonania kontrolnych badań polowych i laboratoryjnych w sytuacjach budzących wątpliwości odnośnie wyników badań.
2.2.62. Dopilnowanie zabezpieczenia przez Wykonawcę robót placu budowy w przypadku odstąpienia od realizacji Kontraktu na Roboty Budowlane.
2.2.63. Rozliczenie Kontraktu na Roboty Budowlane w przypadku odstąpienia od jego realizacji przez Wykonawcę lub Zamawiającego.
2.2.64. Sporządzenie przy udziale Zamawiającego protokołu inwentaryzacji prac w toku, na dzień odstąpienia lub wypowiedzenia.
2.2.65. Nadzór nad próbami i rozruchem oraz weryfikacja instrukcji obsługi (gdzie jest to konieczne) wykonanych przez Wykonawców Robót Budowlanych w celu prawidłowego przejęcia ukończonych prac przez Zamawiającego.
2.2.66. Sprawdzenie i akceptacja wyników wszystkich prób i rozruchów przy oddaniu do eksploatacji po ich weryfikacji i uzgodnieniu z Zamawiającym.
2.2.67. Udział w przekazaniu przez Wykonawców Robót Budowlanych wykonanych obiektów do eksploatacji.
2.2.68. Sprawdzenie wymaganej dokumentacji i oświadczeń Wykonawców Robót Budowlanych w celu uzyskania pozwoleń na użytkowanie obiektów (dla których pozwolenie na użytkowanie jest wymagane) oraz współdziałanie z Zamawiającym przy uzyskaniu tych pozwoleń.
2.2.69. Sprawdzenie dokumentacji powykonawczej, jej zatwierdzenie a następnie dostarczenie jej Zamawiającemu w formie ustalonej z Zamawiającym.
2.2.70. Obsługa dokumentacyjna Komisji Odbioru Końcowego powołanej przez Zamawiającego, przygotowywanie Protokołów Odbioru Robót.
2.2.71. Bieżące dokonywanie przeglądów placów budowy pod względem bezpieczeństwa prowadzonych robót, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości niezwłoczne poinformowanie Zamawiającego oraz sporządzenie informacji z kontroli do wiadomości Zamawiającego i Wykonawcy robót.
2.2.72. Naliczanie w imieniu Zamawiającego kar umownych i lub odszkodowań od Wykonawców robót i niezwłoczne przekazywanie ich Zamawiającemu.
2.2.73. Inżynier Kontraktu odpowiedzialny jest za szkody poniesione przez Zamawiającego wskutek niewykonania albo nienależytego wykonania swoich obowiązków.
2.2.74. Rozpatrywanie oraz przygotowywanie pisemnych odpowiedzi na wystąpienia i roszczenia Wykonawców w terminie 7 dni. W uzasadnionych przypadkach termin ten może zostać wspólnie przez Strony wydłużony, a w przypadku braku porozumienia, co do ustalenia terminu wiążący będzie termin wskazany przez Zamawiającego.

2.3 Na etapie po zakończeniu realizacji robót budowlanych:

2.3.1. Zweryfikowanie dokumentacji powykonawczych dostarczonych przez Wykonawców robót budowlanych, zatwierdzenie ich, a następnie przekazywanie Zamawiającemu.
2.3.2. Przygotowanie dokumentów oraz sporządzenie dowodów OT, rekomendowanie zwrotu gwarancji wykonania.
2.3.3. Rozliczenie zadania pod względem finansowym ze szczególnym uwzględnieniem rozliczenia dotacji w ramach Programu Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.
2.3.4. Przygotowanie archiwizacji korespondencji i dokumentacji zadania inwestycyjnego i przekazanie Zamawiającemu w stanie kompletnym po zakończeniu inwestycji zgodnie z wytycznymi Programu Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.
2.3.5. W okresie rękojmi i gwarancji w sytuacji wystąpienia wad lub uszkodzeń, niezwłoczne stawiennictwo celem zbadania przyczyn powstania wad.
2.3.6. Sporządzenie harmonogramu i prowadzenie przeglądów gwarancyjnych.
2.3.7. Rozpatrywanie oraz przygotowywanie pisemnych odpowiedzi na wystąpienia i roszczenia Wykonawców w terminie 7 dni. W uzasadnionych przypadkach termin ten może zostać wspólnie przez Strony wydłużony, a w przypadku braku porozumienia, co do ustalenia terminu wiążący będzie termin wskazany przez Zamawiającego.
2.3.8. Zapewnienie stałego nadzoru w okresie rękojmi i gwarancji:
a) finalizacja zadań wynikających z obowiązków na etapie budowy,
b) dokonywanie inspekcji i nadzór nad robotami zaległymi oraz robotami niezbędnymi do usunięcia stwierdzonych wad i ich odbiór,
c) wspieranie Zamawiającego w negocjacjach dotyczących nierozstrzygniętych roszczeń i sporów,
d) organizowanie i dokonywanie przeglądów gwarancyjnych zgodnie z harmonogramem oraz na każde wezwanie Zamawiającego,
e) prowadzenie dokumentacji w sprawie zgłaszania wad,
f) konsekwentne egzekwowanie obowiązków gwarancyjnych oraz obowiązków wynikających z rękojmi za wady od Wykonawców oraz potwierdzenie usuwania usterek,
g) składanie Zamawiającemu raportów po każdym przeglądzie gwarancyjnym.
2.3.9. W okresie trwania gwarancji jakości i rękojmi za wady udzielonych na roboty budowlane (36 miesięcy) przybywanie w tym czasie na każde wezwanie Zamawiającego i branie udziału w czynnościach związanych z przeglądami, usuwaniem wad i usterek.

2.4 Zaangażowanie czasowe kluczowego personelu Inżyniera Kontraktu:

Zamawiający wymaga, aby w okresie realizacji robót, tj. do czasu wydania Świadectwa Przejęcia dla każdego z kontraktów na roboty, poszczególny kluczowy personel był dostępny w biurze, o którym mowa w pkt. 2 lit. c do dyspozycji Zamawiającego w związku z realizacją usług Inżyniera Kontraktu, co najmniej w następującym wymiarze czasu:

2.4.1 Inspektor robót instalacyjnych sanitarnych (minimalny czas pracy):
a) 2 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie w okresie pracy Zamawiającego.

2.4.2 Inspektor robót drogowych (minimalny czas pracy):
a) 2 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie w okresie pracy Zamawiającego w czasie realizacji robót podlegających jego nadzorowi.

2.4.3 Specjalista do spraw zamówień publicznych (minimalny czas pracy):
a) 4 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie w okresie pracy Zamawiającego w czasie realizacji postępowań o udzielenie zamówień publicznych.

2.4.4 Inżynier Rezydent (minimalny czas pracy):
a) 2 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie w okresie pracy Zamawiającego.

2.4.5 Inspektor nadzoru w zakresie robót konstrukcyjno-budowlanych (minimalny czas pracy):
a) 2 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie w okresie pracy Zamawiającego w czasie realizacji robót podlegających jego nadzorowi.

2.4.6 Inspektor nadzoru w zakresie robót sieci, instalacji, urządzeń elektrycznych i automatyki (minimalny czas pracy):
a) 2 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie w okresie pracy Zamawiającego w czasie realizacji robót podlegających jego nadzorowi.

Zamawiający zastrzega, że podane powyżej zaangażowanie kluczowego personelu należy traktować jako minimalne. Rzeczywiste konieczne zaangażowanie może być większe i wynikać będzie bezpośrednio z potrzeb i charakteru prowadzonych prac i robót. Jednocześnie Zamawiający zastrzega sobie prawo wezwania danej kluczowej osoby z personelu Inżyniera Kontraktu. W takim przypadku wezwana osoba ma obowiązek stawiania się na każde wezwanie Zamawiającego w ciągu 24 godzin od wezwania.

Zamawiający informuje, że umowa z dotychczasowym podmiotem pełniącym funkcję Inżyniera Kontraktu obowiązuje do dnia 30.04.2013 r. Wykonawca będzie miał obowiązek zapoznania się z dokumentacją powstałą w trakcie realizacji projektu. Zaleca się, aby przed złożeniem oferty Wykonawca dokonał wizji lokalnej w celu zapoznania się z warunkami realizacji robót budowlanych. Roboty budowlane związane z realizacją Kontraktu są realizowane przez Wykonawców wyłonionych w odrębnych postępowaniach o udzielenie zamówień publicznych przeprowadzonych przez Zamawiającego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 48107

Data publikacji: 2013-03-29

Nazwa:
Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o.

Ulica: ul. Kościuszki 26

Numer domu: 26

Miejscowość: Pyrzyce

Kod pocztowy: 74-200

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 091 5791960

Numer faxu: 091 5701225

Adres strony internetowej: www.ppkpyrzyce.pl

Regon: 81087750300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: przedsiębiorstwo komunalne

Inny rodzaj zamawiającego: przedsiębiorstwo komunalne

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz budowa sieci kanalizacyjnej w Pyrzycach

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie na rzecz Zamawiającego i w jego imieniu usług Inżyniera Kontraktu w oparciu o procedury FIDIC - Warunki Kontraktowe dla budowy dla robót inżynieryjno - budowlanych projektowanych przez Zamawiającego przy modernizacji oczyszczalni ścieków (czerwona książka) oraz dla robót projektowanych przez Wykonawcę przy budowie sieci kanalizacyjnej (żółta książka) współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całość usługi objęta będzie jedną umową podpisaną z Wykonawcą tj. Inżynierem Kontraktu, wybranym w niniejszym postępowaniu przetargowym. Roboty budowlane związane z realizacją Kontraktu są realizowane przez Wykonawców wyłonionych w odrębnych postępowaniach o udzielenie zamówień publicznych przeprowadzonych przez Zamawiającego. W ramach projektu Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz budowa sieci kanalizacyjnej w Pyrzycach realizowane są następujące zadania inwestycyjne:

1.1. Modernizacja oczyszczalni ścieków w Pyrzycach: Przedmiotem robót Wykonawcy jest wykonanie robót modernizacyjnych obiektów zlokalizowanych na terenie oczyszczalni w Pyrzycach oraz pompowni głównej.
1.2. Budowa sieci kanalizacyjnej w Pyrzycach: Przedmiotem robót Wykonawcy jest:
1.2.1 Opracowanie pełnej dokumentacji projektowej - sporządzenie projektu budowlanego i projektu wykonawczego - dotyczącej realizacji zadania pn.: Budowa sieci kanalizacyjnej w Pyrzycach,
1.2.2 Przygotowanie wszelkich dokumentów niezbędnych do uzyskania decyzji, uzgodnień i pozwoleń, w tym Pozwolenia na Budowę, pozwolenia na użytkowanie oraz pozwolenia wodno-prawnego i innych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
1.2.3 Zrealizowanie robót budowlanych dotyczących budowy sieci kanalizacyjnej wraz z przygotowaniem wszelkich dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie
Zakres zamówienia będzie obejmował również nadzór nad robotami zgodnie z zakresem opisanym w niniejszym dokumencie, w stosunku do zamówień, do których Zamawiający zamierza udzielić zamówień, a których przedmiotem będą:

1.3. wykonanie izolacji termicznej ścian reaktorów R1 i R;
1.4. wykonania instalacji dezodoryzacji powietrza zanieczyszczonego na przepompowni ścieków.
Roboty budowlane związane z realizacją usług Inżyniera Kontraktu zostały opisane w pkt.3 - Opis Zakresu Inwestycji.

2. ZAKRES PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) reprezentowanie zamawiającego, jako inwestora, zgodnie z przepisami: ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623, z późn. zm.) - dalej zwaną ustawą - Prawo budowlane, ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), dalej zwanej Pzp lub ustawą - Prawo zamówień publicznych oraz procedurami FIDIC, na podstawie udzielonego Inżynierowi Kontraktu pełnomocnictwa, w tym przygotowanie stosownych dokumentów,
b) realizację zapisów umowy o dofinansowanie z Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko zawartej pomiędzy Instytucją Wdrażającą a Zamawiającym - kopia umowy o dofinansowanie zostanie przekazana Wykonawcy po podpisaniu umowy,
c) zorganizowanie, wyposażenie i utrzymywanie przez Inżyniera Kontraktu biura głównego na terenie Pyrzyc (Zamawiający może udostępnić Inżynierowi Kontraktu na cały okres obowiązywania Kontraktu pomieszczenie zlokalizowane w biurowcu na terenie oczyszczalni lub w siedzibie Zamawiającego). Poza tym Inżynier Kontraktu zaopatrzy zatrudnione przez siebie osoby wykonujące zamówienie w niezbędne materiały i urządzenia oraz zapewni im niezbędne warunki, wsparcie i pomoc techniczną ze strony innych specjalistów Inżyniera, jeśli zajdzie taka potrzeba,
d) stałą dostępność na terenie budowy Inżyniera Kontraktu i inspektorów nadzoru w czasie trwania robót budowlanych. Zakres minimalnego zaangażowania czasowego kluczowego personelu opisany został w pkt. 2.4
e) realizowanie wszystkich innych czynności określonych przez Zamawiającego, a nie wymienionych poniżej, które będą niezbędne dla poprawnej realizacji Kontraktów i zabezpieczenia interesów Zamawiającego.

2.1. Na etapie poprzedzającym realizację robót budowlanych w tym również w przypadku zmiany Wykonawców robot budowlanych lub i wystąpienia nieprzewidzianych robót dodatkowych i zamiennych:

2.1.1. Zweryfikowanie dokumentacji budowlanej dostarczonej przez Zamawiającego w celu sprawdzenia wzajemnej zgodności i kompletności poszczególnych elementów składających się na dokumentację, w zakresie przygotowania do postępowania przetargowego i realizacji robót.
2.1.2. Przeprowadzenie inspekcji terenu budowy w celu sprawdzenia stanu istniejącego z dokumentacją budowlaną.
2.1.3. Wskazanie ewentualnych błędów w dostarczonej dokumentacji oraz interpretacja wpływu błędu na Projekt i zaproponowanie konkretnych zmian (rozwiązań).
2.1.4. Zweryfikowanie i dokonanie korekt (po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym) dostarczonej przez Zamawiającego specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla Kontraktów na Roboty.
2.1.5. Przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w celu wyłonienia wykonawców realizujących Kontrakt na Roboty, w tym w szczególności (I) opublikowanie wymaganych prawem ogłoszeń, (II) udzielanie odpowiedzi na zapytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla Kontraktów na Roboty, (III) dokonywanie ewentualnych modyfikacji specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla Kontraktów na Roboty, (IV) przeprowadzenia badania i oceny ofert, (V) przygotowanie i wystosowanie wezwań do wykonawców o uzupełnienie złożonych dokumentów oraz wyjaśnienie treści ofert, (VI) poprawienie omyłek w ofertach, (VII) wystosowanie wyjaśnień w sprawie ofert z rażąco niską ceną, (VIII) ocenę zasadności odwołań

2.2. Na etapie realizacji robót budowlanych:

2.2.1. Sprawdzanie posiadania i przedkładanie Zamawiającemu wymaganych od Wykonawców w Kontrakcie na Roboty ubezpieczeń i gwarancji.
2.2.2. Przekazanie Placu Budowy Wykonawcom Robót Budowlanych przy udziale Zamawiającego, w przypadku zmiany Wykonawców robot budowlanych lub i wystąpienia nieprzewidzianych robót dodatkowych i zamiennych.
2.2.3. Przejęcie Placu Budowy przy udziale Zamawiającego w przypadku zmiany Wykonawców robot budowlanych lub i wystąpienia nieprzewidzianych robót dodatkowych i zamiennych.
2.2.4. Przekazanie Wykonawcom Robót Budowlanych dokumentacji budowlanej i innych dokumentów wymaganych przez Kontrakty na Roboty, po uprzednim przekazaniu jej Inżynierowi przez Zamawiającego, w przypadku zmiany Wykonawców robot budowlanych lub i wystąpienia nieprzewidzianych robót dodatkowych i zamiennych.
2.2.5. Przekazanie Wykonawcom Robót Budowlanych zarejestrowanego Dziennika Budowy wraz z wypełnioną kartą tytułową i wpisami o podjęciu funkcji inspektora nadzoru, w przypadku zmiany wykonawców robót budowlanych lub i wystąpienia nieprzewidzianych robót dodatkowych i zamiennych placu budowy wykonawcom realizującym Kontrakty na Roboty.
2.2.6. Sporządzenie i przekazanie Wykonawcom Robót Budowlanych zatwierdzonego przez Zamawiającego wzoru Raportu o postępie prac oraz harmonogramu rzeczowo-finansowego.
2.2.7. Sporządzenie i przekazanie Wykonawcom Robót Budowlanych zatwierdzonych przez Zamawiającego instrukcji określających formę, zakres i sposób obiegu wymaganych od Wykonawcy dokumentów.
2.2.8. Powiadomienie właściwych organów nadzoru budowlanego o zamiarze rozpoczęcia robót przez Wykonawców Robót Budowlanych, stosownie do decyzji o pozwoleniu na budowę, na podstawie pełnomocnictw otrzymanych przez Zamawiającego.
2.2.9. Opiniowanie i sprawdzanie dokumentacji projektowej w zakresie przyjętych rozwiązań projektowych, ich wykonalności, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, technologii robót, zastosowania materiałów itp.
2.2.10. Inicjowanie stawiennictwa na placu budowy lub naradach koordynacyjnych autorów projektu (nadzoru autorskiego), potwierdzanie pobytów autorów projektu (nadzoru autorskiego) w ramach nadzorów autorskich oraz koordynacja wykonywania nadzoru autorskiego w tym prowadzenie korespondencji z autorami projektu w imieniu Zamawiającego.
2.2.11. Nadzór nad postępem Kontraktów na Roboty pod względem technicznym, jakościowym, finansowym, organizacyjnym, formalnym i terminowym.
2.2.12. Wnioskowanie o przesunięcie planowanego terminu zakończenia robót w uzasadnionych przypadkach oraz opiniowanie wnioskowanego przez Wykonawcę robot skrócenia terminu wykonywania prac.
2.2.13. Wnioskowanie o wykonanie niezbędnych badań technicznych i ekspertyz.
2.2.14. Inicjowanie wykonywania oraz koordynacja nadzoru archeologicznego nad prowadzeniem prac w przypadku takiej konieczności. Zleceniodawcą nadzoru archeologicznego będzie Zamawiający.
2.2.15. Informowanie Zamawiającego o wadach dokumentacji w trakcie wykonywania Kontraktu na Roboty i występowanie do Projektanta o usunięcie nieprawidłowości w terminach umożliwiających ich usunięcie bez opóźnienia terminów zakończenia poszczególnych części Kontraktów na Roboty.
2.2.16. Zatwierdzanie po uprzednim poinformowaniu Zamawiającego materiałów budowlanych i instalacyjnych, urządzeń i dostaw przewidzianych przez Wykonawcę robót budowlanych do wbudowania, kontrola dokumentów jakości, deklaracji zgodności i certyfikatów w terminie do 7 dni od dnia złożenia ww dokumentów przez Wykonawcę.
2.2.17. Kontrola prawidłowego prowadzenia Dziennika Budowy i Ksiąg Obmiaru, prawidłowego gromadzenia atestów materiałów, orzeczeń o jakości materiałów, recept roboczych, kontrolnych wyników badań i innych dokumentów stanowiących załączniki do odbioru robót.
2.2.18. Weryfikacja zgodności ochrony ubezpieczeniowej Wykonawców Robót Budowlanych zgodnie z postanowieniami Kontraktów na Roboty oraz egzekwowanie obowiązku przedkładania przez Wykonawców Robót Budowlanych dowodów przedłużenia ochrony ubezpieczeniowej w przypadku zawarcia umów ubezpieczenia na okres krótszy niż okres realizacji robót.
2.2.19. Weryfikacja projektów umów zawieranych przez Wykonawców Robót Budowlanych z podwykonawcami i rekomendowanie zgody albo odmowy zgody na zawarcie przez Wykonawcę Robót Budowlanych umowy z podwykonawcą zgodnie z art. 6471 Kodeksu cywilnego w terminie do 7 dni od daty złożenia projektu przez Wykonawcę.
2.2.20. Uczestnictwo w przygotowaniu umów na dostawę energii elektrycznej, wody, itp. niezbędnych do wykonania zadania inwestycyjnego.
2.2.21. Sprawdzanie zgodności dostaw urządzeń z Kontraktem na Roboty i sprawdzanie kompletności wymaganych atestów, aprobat i gwarancji na ww. urządzenia oraz ich świadectw pochodzenia.
2.2.22. Potwierdzanie dopuszczenia do pracy sprzętu, urządzeń i narzędzi przewidzianych do realizacji robót w oparciu o obowiązujące przepisy, normy techniczne i inne wymagania sformułowane w dokumentacji projektowej, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, a także w przepisach BHP i ppoż.
2.2.23. Kontrola sposobu składowania i przechowywania materiałów oraz uporządkowania miejsc składowania po zakończeniu robót.
2.2.24. Zatwierdzanie zmian osób wykonujących zamówienie oraz podwykonawców zaproponowanych przez Wykonawcę robót budowlanych po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego.
2.2.25. Sprawdzanie i kontrola realizacji projektu organizacji ruchu drogowego w związku z wykonywanymi robotami w ramach Kontraktu na Roboty.
2.2.26. Koordynacja robót w ramach Kontraktu na Roboty, w tym właściwe zharmonizowanie prac na kilku placach budów w różnych częściach projektu (w szczególności z organami administracji, instytucjami, podmiotami prawnymi, osobami fizycznymi i innymi uczestnikami procesu budowlanego).
2.2.27. Koordynacja wdrażania Kontraktu na Roboty w taki sposób, aby nie zakłócić pracy istniejących sieci i instalacji, a w szczególności oczyszczalni ścieków podczas prowadzenia robót.
2.2.28. Dołożenie wszelkich starań w celu zapewnienia terminowego zakończenia realizacji Kontraktu na Roboty przy minimalnym stopniu utrudnień dla mieszkańców, posiadaczy gruntów na których prowadzone są roboty oraz posiadaczy nieruchomości przyległych.
2.2.29. Nadzór, aby Roboty wykonywane były przy zachowaniu należytego poziomu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa
2.2.30. Monitorowanie zagrożeń dla środowiska wynikających z raportów z oceny oddziaływania na środowisko w zakresie sposobu prowadzenia robót.
2.2.31. Monitorowanie zgodności realizacji robót z wymaganiami określonymi w pozwoleniu na budowę oraz decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
2.2.32. Inspektorzy nadzoru Inżyniera powinni być obecni na placu budowy (w czasie prowadzonych robót) i przebywać tam tak długo, jak tego wymaga skuteczność nadzoru. Zakres minimalnego zaangażowania czasowego kluczowego personelu opisany został w pkt. 2.4. niniejszego Opisu Przedmiotu Zamówienia. W czasie każdorazowego pobytu na terenie budowy Inspektor nadzoru ma obowiązek dokonania przeglądu dziennika budowy oraz potwierdzenia swojej bytności i dokonanych czynności stosownym zapisem w dzienniku budowy (w zakresie czynności powierzonych poszczególnym Inspektorom nadzoru).
2.2.33. Sprawdzanie wykonania robót i powiadamianie Wykonawców Robót Budowlanych o wykrytych wadach oraz poświadczanie usunięcia wad przez Wykonawców, a także ustalanie rodzaju i zakresu robót koniecznych do usunięcia wad.
2.2.34. Administrowanie i zarządzanie Kontraktem od strony finansowej wraz z przygotowaniem finansowych i rzeczowych wskaźników postępu prac służących do monitorowania projektu oraz sporządzanie niezbędnych dokumentów finansowych i rzeczowych, w tym wniosków o płatność i zaliczek, kontrola budżetu, kwalifikacja kosztów, prowadzenie sprawozdawczości, sporządzanie prognoz przepływów pieniężnych zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
2.2.35. Sporządzanie i aktualizowanie harmonogramów finansowych inwestycji oraz wszelkich innych niezbędnych dokumentów wymaganych przez Instytucję Wdrażającą Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
2.2.36. Uczestnictwo w uzupełnianiu i składaniu informacji i dodatkowych wyjaśnień związanych z realizacją projektu do Instytucji Wdrażającej w przypadku wystąpienia takiej potrzeby w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
2.2.37. Przyjmowanie i opiniowanie wniosków Wykonawców robót w sytuacji, kiedy wystąpi konieczność wykonania robót nieprzewidzianych w umowie, warunkujących zakończenie zadania inwestycyjnego, weryfikowanie kosztorysów ofertowych Wykonawców na powyższy zakres. Przekazywanie zaopiniowanych wniosków Zamawiającemu w terminie do 7 dni od dnia wpłynięcia wniosku.
2.2.38. Sporządzanie protokółów konieczności, negocjacji i innych na roboty dodatkowe i zamienne po uprzednim zaakceptowaniu ich przez Zamawiającego.
2.2.39. Egzekwowanie postanowień Kontraktu, w tym określanie punktów krytycznych Kontraktu, zapewnienie wdrażania procedur jakościowych, przygotowanie i aktualizacja planów i harmonogramów rzeczowo-finansowych oraz wszelkich innych dokumentów, których przygotowanie okaże się konieczne.
2.2.40. Składanie raportów z postępów prac oraz płatności zgodnie z wymaganiami Zamawiającego z uwzględnieniem zasad monitorowania wymaganych przez instytucje finansujące przedmiotowy kontrakt.
2.2.41. Opracowanie skutecznego systemu identyfikacji i kontroli ryzyka, przygotowanie programów naprawczych w celu łagodzenia wszelkich niekorzystnych zmian dotyczących jakości, kosztów i terminów realizacji Kontraktu.
2.2.42. Informowanie Zamawiającego o wszystkich występujących problemach oraz problemach przewidywanych i podejmowanych działaniach zapobiegawczych lub i naprawczych dla ich przezwyciężenia.
2.2.43. Przeprowadzanie z Wykonawcami robót budowlanych odbiorów robót ulegających zakryciu lub zanikających, niezbędnych przeglądów międzyoperacyjnych i odbiorów końcowych realizowanego zadania inwestycyjnego z udziałem przedstawicieli Zamawiającego o ile Zamawiający uzna swój udział za konieczny.
2.2.44. Ocena i weryfikacja propozycji robót dodatkowych i zmian przedstawionych przez Wykonawców Robót Budowlanych w zakresie finansowym i rzeczowym oraz przedłożenie do decyzji Zamawiającego. Bez zgody Zamawiającego Inspektorzy Nadzoru nie są upoważnieni do wydawania Wykonawcom robót budowlanych poleceń wykonania robót dodatkowych i zamiennych.
2.2.45. Sprawdzanie i akceptacja przejściowych i końcowych oświadczeń Wykonawców robót budowlanych o wykonaniu robót.
2.2.46. Sprawdzanie i akceptacja faktur VAT wystawianych przez Wykonawców robót budowlanych do zapłaty przez Zamawiającego wraz z niezbędnymi załącznikami oraz dokonywanie wszelkich niezbędnych opisów, prowadzenie zestawienia faktur z podziałem na koszty kwalifikowane i niekwalifikowane.
2.2.47. Dokumentowanie wszelkich postępów prac oraz płatności.
2.2.48. Sprawdzanie miesięcznych raportów składanych przez Wykonawców robót w tym potwierdzanie ilości wykonywanych robót i kwot do wypłaty w terminie do 5 dni od dnia złożenia raportów przez Wykonawców Robót wraz z przekazaniem pisemnej opinii Zamawiającemu. Jednak nie później niż na 1 dzień przed Radą Budowy.
2.2.49. Prowadzenie dokumentacji audio-wizualnej z realizacji Kontraktu w odstępach miesięcznych, w ilości niezbędnej, w formie filmów i zdjęć cyfrowych. Filmy i zdjęcia będą szczegółowo opisane i zarchiwizowane w formacie cyfrowym (nośnik DVD).
2.2.50. Nadzór nad montażem i utrzymaniem w należytym stanie tablic informacyjnych pamiątkowych itp.
2.2.51. Współpraca z Zamawiającym w zakresie informacji, promocji i konsultacji społecznych.
2.2.52. Organizowanie okresowych spotkań w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego (minimum raz w tygodniu), sporządzanie i uzgadnianie ze stronami protokołów z tych spotkań i przekazywanie ich wszystkim uczestnikom spotkania.
2.2.53. Udział jako doradca techniczny podczas ewentualnych kontroli Właściwego Inspektora Nadzoru Budowlanego lub innych uprawnionych organów.
2.2.54. Udzielanie Wykonawcom Robót Budowlanych pomocy w zakresie uzyskiwania wszelkich koniecznych dokumentów i pozwoleń tj. weryfikacji przygotowanych dokumentów, wniosków administracyjnych, sprawdzania ich kompletności, bieżącego informowania Wykonawcy Robót o obowiązujących przepisach i procedurach formalno-prawnych i administracyjnych (ze szczególnym uwzględnieniem zmian wprowadzanych do obowiązujących przepisów).
2.2.55. Zapobieganie zdarzeniom mogącym prowadzić do powstania roszczeń Wykonawców Robót Budowlanych w stosunku do Zamawiającego.
2.2.56. W miarę możliwości doprowadzanie do polubownego rozwiązywania sporów z Wykonawcami Robót Budowlanych.
2.2.57. Udział w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju skarg i roszczeń osób trzecich wynikłych podczas realizacji Kontraktów na Roboty Budowlane.
2.2.58. Wstrzymanie robót prowadzonych w sposób zagrażający bezpieczeństwu lub niezgodnie z wymaganiami Kontraktu na Roboty Budowlane.
2.2.59. Wstrzymywanie robót wykonywanych niezgodnie ze sztuką budowlaną, posiadających wady.
2.2.60. Wydawanie poleceń Wykonawcą robót w celu usunięcia wad i nieprawidłowości.
2.2.61. Zlecania w uzasadnionych przypadkach wykonania przez Wykonawców robot budowlanych sprawdzenia punktów głównych wytycznych obiektów, dokonywania ocen geologicznych w sytuacjach tego wymagających, zlecenia Wykonawcom wykonania kontrolnych badań polowych i laboratoryjnych w sytuacjach budzących wątpliwości odnośnie wyników badań.
2.2.62. Dopilnowanie zabezpieczenia przez Wykonawcę robót placu budowy w przypadku odstąpienia od realizacji Kontraktu na Roboty Budowlane.
2.2.63. Rozliczenie Kontraktu na Roboty Budowlane w przypadku odstąpienia od jego realizacji przez Wykonawcę lub Zamawiającego.
2.2.64. Sporządzenie przy udziale Zamawiającego protokołu inwentaryzacji prac w toku, na dzień odstąpienia lub wypowiedzenia.
2.2.65. Nadzór nad próbami i rozruchem oraz weryfikacja instrukcji obsługi (gdzie jest to konieczne) wykonanych przez Wykonawców Robót Budowlanych w celu prawidłowego przejęcia ukończonych prac przez Zamawiającego.
2.2.66. Sprawdzenie i akceptacja wyników wszystkich prób i rozruchów przy oddaniu do eksploatacji po ich weryfikacji i uzgodnieniu z Zamawiającym.
2.2.67. Udział w przekazaniu przez Wykonawców Robót Budowlanych wykonanych obiektów do eksploatacji.
2.2.68. Sprawdzenie wymaganej dokumentacji i oświadczeń Wykonawców Robót Budowlanych w celu uzyskania pozwoleń na użytkowanie obiektów (dla których pozwolenie na użytkowanie jest wymagane) oraz współdziałanie z Zamawiającym przy uzyskaniu tych pozwoleń.
2.2.69. Sprawdzenie dokumentacji powykonawczej, jej zatwierdzenie a następnie dostarczenie jej Zamawiającemu w formie ustalonej z Zamawiającym.
2.2.70. Obsługa dokumentacyjna Komisji Odbioru Końcowego powołanej przez Zamawiającego, przygotowywanie Protokołów Odbioru Robót.
2.2.71. Bieżące dokonywanie przeglądów placów budowy pod względem bezpieczeństwa prowadzonych robót, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości niezwłoczne poinformowanie Zamawiającego oraz sporządzenie informacji z kontroli do wiadomości Zamawiającego i Wykonawcy robót.
2.2.72. Naliczanie w imieniu Zamawiającego kar umownych i lub odszkodowań od Wykonawców robót i niezwłoczne przekazywanie ich Zamawiającemu.
2.2.73. Inżynier Kontraktu odpowiedzialny jest za szkody poniesione przez Zamawiającego wskutek niewykonania albo nienależytego wykonania swoich obowiązków.
2.2.74. Rozpatrywanie oraz przygotowywanie pisemnych odpowiedzi na wystąpienia i roszczenia Wykonawców w terminie 7 dni. W uzasadnionych przypadkach termin ten może zostać wspólnie przez Strony wydłużony, a w przypadku braku porozumienia, co do ustalenia terminu wiążący będzie termin wskazany przez Zamawiającego.

2.3 Na etapie po zakończeniu realizacji robót budowlanych:

2.3.1. Zweryfikowanie dokumentacji powykonawczych dostarczonych przez Wykonawców robót budowlanych, zatwierdzenie ich, a następnie przekazywanie Zamawiającemu.
2.3.2. Przygotowanie dokumentów oraz sporządzenie dowodów OT, rekomendowanie zwrotu gwarancji wykonania.
2.3.3. Rozliczenie zadania pod względem finansowym ze szczególnym uwzględnieniem rozliczenia dotacji w ramach Programu Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.
2.3.4. Przygotowanie archiwizacji korespondencji i dokumentacji zadania inwestycyjnego i przekazanie Zamawiającemu w stanie kompletnym po zakończeniu inwestycji zgodnie z wytycznymi Programu Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.
2.3.5. W okresie rękojmi i gwarancji w sytuacji wystąpienia wad lub uszkodzeń, niezwłoczne stawiennictwo celem zbadania przyczyn powstania wad.
2.3.6. Sporządzenie harmonogramu i prowadzenie przeglądów gwarancyjnych.
2.3.7. Rozpatrywanie oraz przygotowywanie pisemnych odpowiedzi na wystąpienia i roszczenia Wykonawców w terminie 7 dni. W uzasadnionych przypadkach termin ten może zostać wspólnie przez Strony wydłużony, a w przypadku braku porozumienia, co do ustalenia terminu wiążący będzie termin wskazany przez Zamawiającego.
2.3.8. Zapewnienie stałego nadzoru w okresie rękojmi i gwarancji:
a) finalizacja zadań wynikających z obowiązków na etapie budowy,
b) dokonywanie inspekcji i nadzór nad robotami zaległymi oraz robotami niezbędnymi do usunięcia stwierdzonych wad i ich odbiór,
c) wspieranie Zamawiającego w negocjacjach dotyczących nierozstrzygniętych roszczeń i sporów,
d) organizowanie i dokonywanie przeglądów gwarancyjnych zgodnie z harmonogramem oraz na każde wezwanie Zamawiającego,
e) prowadzenie dokumentacji w sprawie zgłaszania wad,
f) konsekwentne egzekwowanie obowiązków gwarancyjnych oraz obowiązków wynikających z rękojmi za wady od Wykonawców oraz potwierdzenie usuwania usterek,
g) składanie Zamawiającemu raportów po każdym przeglądzie gwarancyjnym.
2.3.9. W okresie trwania gwarancji jakości i rękojmi za wady udzielonych na roboty budowlane (36 miesięcy) przybywanie w tym czasie na każde wezwanie Zamawiającego i branie udziału w czynnościach związanych z przeglądami, usuwaniem wad i usterek.

2.4 Zaangażowanie czasowe kluczowego personelu Inżyniera Kontraktu:

Zamawiający wymaga, aby w okresie realizacji robót, tj. do czasu wydania Świadectwa Przejęcia dla każdego z kontraktów na roboty, poszczególny kluczowy personel był dostępny w biurze, o którym mowa w pkt. 2 lit. c do dyspozycji Zamawiającego w związku z realizacją usług Inżyniera Kontraktu, co najmniej w następującym wymiarze czasu:

2.4.1 Inspektor robót instalacyjnych sanitarnych (minimalny czas pracy):
a) 2 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie w okresie pracy Zamawiającego.

2.4.2 Inspektor robót drogowych (minimalny czas pracy):
a) 2 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie w okresie pracy Zamawiającego w czasie realizacji robót podlegających jego nadzorowi.

2.4.3 Specjalista do spraw zamówień publicznych (minimalny czas pracy):
a) 4 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie w okresie pracy Zamawiającego w czasie realizacji postępowań o udzielenie zamówień publicznych.

2.4.4 Inżynier Rezydent (minimalny czas pracy):
a) 2 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie w okresie pracy Zamawiającego.

2.4.5 Inspektor nadzoru w zakresie robót konstrukcyjno-budowlanych (minimalny czas pracy):
a) 2 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie w okresie pracy Zamawiającego w czasie realizacji robót podlegających jego nadzorowi.

2.4.6 Inspektor nadzoru w zakresie robót sieci, instalacji, urządzeń elektrycznych i automatyki (minimalny czas pracy):
a) 2 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie w okresie pracy Zamawiającego w czasie realizacji robót podlegających jego nadzorowi.

Zamawiający zastrzega, że podane powyżej zaangażowanie kluczowego personelu należy traktować jako minimalne. Rzeczywiste konieczne zaangażowanie może być większe i wynikać będzie bezpośrednio z potrzeb i charakteru prowadzonych prac i robót. Jednocześnie Zamawiający zastrzega sobie prawo wezwania danej kluczowej osoby z personelu Inżyniera Kontraktu. W takim przypadku wezwana osoba ma obowiązek stawiania się na każde wezwanie Zamawiającego w ciągu 24 godzin od wezwania.

Zamawiający informuje, że umowa z dotychczasowym podmiotem pełniącym funkcję Inżyniera Kontraktu obowiązuje do dnia 30.04.2013 r. Wykonawca będzie miał obowiązek zapoznania się z dokumentacją powstałą w trakcie realizacji projektu. Zaleca się, aby przed złożeniem oferty Wykonawca dokonał wizji lokalnej w celu zapoznania się z warunkami realizacji robót budowlanych. Roboty budowlane związane z realizacją Kontraktu są realizowane przez Wykonawców wyłonionych w odrębnych postępowaniach o udzielenie zamówień publicznych przeprowadzonych przez Zamawiającego.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/03/2014

Informacja na temat wadium:
Zamawiający żąda wniesienia wadium w kwocie 5.000,00 zł.
Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach (art. 45 ust. 6 Pzp):
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z późn. zm.). Z treści gwarancji i poręczeń, o których mowa w art. 45 ust. 6 pkt 2 - 5 Pzp musi wynikać bezwarunkowe, nieodwołalne i na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, zobowiązanie gwaranta do zapłaty na rzecz zamawiającego kwoty określonej w gwarancji, w sytuacjach, o których mowa w art. 46 ust. 4a i 5 Pzp.
Z wniesionego wadium, w tym także treści gwarancji i poręczeń, o których mowa w art. 45 ust. 6 pkt 2 - 5 Pzp musi wynikać, że wadium zabezpiecza ofertę wykonawcy złożoną w postępowaniu o udzielenie zamówienia, znak sprawy: 3/2013 na Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz budowa sieci kanalizacyjnej w Pyrzycach współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Zgodnie z art. 45 ust. 3 i 7 Pzp wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert, a wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy zamawiającego 84 8363 0004 0002 1757 2000 0001
Wniesienie wadium w formach innych niż w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli ustanowienie wadium w drodze czynności prawnej nastąpi przed upływem terminu składania ofert.
Dokumenty potwierdzające wniesienie wadium w formach, o których mowa w art. 45 ust. 6 pkt 2 - 5 Pzp wykonawca składa przed upływem terminu składania ofert w pokoju nr 17 (sekretariat) lub załącza do oferty. Wykonawca otrzyma potwierdzenie złożenia dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w formach, o których mowa w art. 45 ust. 6 pkt 2 - 5 Pzp, wraz z adnotacją o terminie złożenia tych dokumentów; wzór dokumentu stanowi Załącznik nr 6 do SIWZ.
Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a Pzp.
Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą. Jeżeli przedłużenie terminu związania ofertą dokonywane jest po wyborze oferty najkorzystniejszej, obowiązek wniesienia nowego wadium lub jego przedłużenia dotyczy jedynie wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Ocena spełnienia przez wykonawcę warunku posiadania uprawnień do wykonywania działalności, zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w oświadczeniu o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek posiadania wiedzy i doświadczenia jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej 1 usługę pełnienia funkcji inżyniera kontraktu o wartości 200.000 zł brutto na wykonanej inwestycji, dla której wydano co najmniej Świadectwo Przejęcia w oparciu o Warunki Kontraktowe FIDIC (Międzynarodowej Federacji Inżynierów Konsultantów - Fédération Internationale Des Ingénieurs - Conseils) lub równoważne. Ocena spełnienia przez Wykonawcę warunku zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w oświadczeniu o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz na podstawie wykazu wykonanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane należycie (wzór wykazu stanowi Załącznik nr 4 do SIWZ).

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje opisu sposobu oceny spełniania warunku w zakresie dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Z zastrzeżeniem pkt 5.6.1. - 5.6.5. SIWZ zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 3 Pzp w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Pzp, jeżeli wykonawca wykaże, że dysponuje:
a) jedną osobą, która będzie pełnić funkcję inspektora robót instalacyjnych sanitarnych:
posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, oraz
posiadającą wykształcenie wyższe techniczne oraz minimum 5. letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót lub kierowaniu robotami w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych lub kanalizacyjnych. Dodatkowo powinna wykazać się doświadczeniem w nadzorowaniu lub kierowaniu robotami na zakończonych inwestycjach, których przedmiotem było:
1 budowa lub przebudowa oczyszczalni ścieków o przepustowości średniej dobowej minimum 5.000 m3/d lub wartości robót co najmniej 5.000000 PLN netto
1 budowa kanalizacji sanitarnej lub sieci wodociągowej o wartości robót co najmniej 1.000 000 PLN netto.
Dodatkowo co najmniej 1 z ww inwestycji winna być zrealizowana w oparciu o warunki kontraktowe FIDIC lub równoważne,

Zamawiający dopuszcza wykazanie spełnienia powyższego warunku w ramach jednej inwestycji.

b) jedną osobą, która będzie pełnić funkcję inspektora robót drogowych:
posiadającą wykształcenie wyższe techniczne, minimum 3. letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu lub kierowaniu robotami drogowymi, oraz
posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności drogowej bez ograniczeń uprawniające do kierowania robotami drogowymi lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, oraz
która kierowała lub nadzorowała co najmniej 1 robotą budowlaną związaną z obiektem budowlanym, takim jak droga, w rozumieniu przepisów o drogach publicznych, z wyłączeniem drogowych obiektów inżynierskich oprócz przepustów, wykonaną w oparciu o procedury FIDIC lub równoważne,



c) jedną osobę, która będzie pełnić funkcję specjalisty do spraw zamówień publicznych:
posiadającą co najmniej 2. letnie doświadczenie w przygotowywaniu i przeprowadzaniu postępowań o udzielenie zamówień publicznych, oraz
która przygotowała i przeprowadziła co najmniej 3 postępowania o udzielenie zamówienia na wykonanie lub zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623, z późn. zm.), z wyłączeniem wykonywania czynności sporządzania opisu przedmiotu zamówienia, o których mowa w art. 31 ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz ustalania wartości zamówienia, o których mowa w art. 33 ustawy - Prawo zamówień publicznych;
d) jedną osobę, która będzie pełnić funkcję Inżyniera Rezydenta:
posiadającą wykształcenie wyższe, oraz
posiadającą co najmniej 5. letnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu projektami, kierowaniu budową lub sprawowaniu nadzoru nad robotami - doświadczenie jako Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru, Dyrektor Kontraktu lub Inżynier Rezydent, oraz
posiadającą doświadczenie w kierowaniu lub nadzorowaniu minimum 2 zakończonych inwestycji z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, o wartości nie mniejszej niż 5.000000 PLN netto każda, w tym, co najmniej 1 oczyszczalni ścieków o przepustowości średniej dobowej minimum 5.000 m3/d. Dodatkowo co najmniej 1 z ww inwestycji winna być zrealizowana zgodnie z warunkami kontraktowymi FIDIC lub równoważnymi.
e) jedną osobę, która będzie pełnić funkcję inspektora nadzoru w zakresie robót konstrukcyjno-budowlanych:
posiadającą wykształcenie wyższe techniczne oraz minimum 3. letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót lub kierowaniu robotami z zakresu budownictwa w tym, na minimum 1 zakończonej inwestycji w zakresie budowy lub przebudowy oczyszczalni ścieków o przepustowości średniej dobowej 5.000 m3/d lub wartości robót co najmniej 5.000000 PLN netto, oraz
posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów;

f) jedną osobę, która będzie pełnić funkcję inspektora nadzoru w zakresie robót sieci, instalacji, urządzeń elektrycznych i automatyki:
posiadającą wykształcenie wyższe techniczne oraz minimum 5. letnie doświadczenie zawodowe w nadzorowaniu robót lub kierowaniu robotami elektrycznymi i aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki (AKPiA) w tym przynajmniej na 1 zakończonej inwestycji obejmującej budowę lub przebudowę oczyszczalni ścieków, oraz
posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Zakres uprawnień budowlanych, o których mowa w pkt 5.6. lit. a), b), e) oraz f) SIWZ jest zgodny z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane oraz rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. Nr 83, poz. 578, z późn. zm.).
Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, o których mowa w pkt 5.6. lit. a), b), e) oraz f) SIWZ mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej.
2. letnie doświadczenie w przygotowywaniu i przeprowadzaniu postępowań o udzielenie zamówień publicznych oznacza łączny okres zatrudnienia, w którym osoba, która będzie pełnić funkcję specjalisty do spraw zamówień publicznych wykonywała czynności związane z przygotowywaniem i przeprowadzaniem postępowań o udzielenie zamówień publicznych, bez względu na formę zatrudnienia.
5. letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami, kierowaniu budową lub sprawowaniu nadzoru nad robotami - doświadczenie jako Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru, Dyrektor Kontraktu lub Inżynier Rezydent oznacza łączny okres zatrudnienia, w którym osoba, która będzie pełnić funkcję Inżyniera Rezydenta wykonywała czynności związane z zarządzaniem projektami, kierowaniu budową lub sprawowaniu nadzoru nad robotami - doświadczenie jako Kierownik Budowy, Inspektor Nadzoru, Dyrektor Kontraktu lub Inżynier Rezydent, bez względu na formę zatrudnienia.
Użyte w treści SIWZ pojęcie robót budowlanych ma takie znaczenie, jakie nadano temu pojęciu w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623, z późn. zm.).
5.6.6 Wymieniony pkt 5.6. lit. a), b), c), d), e), f) SIWZ personel nie wyczerpuje wymagań dla rzetelnego wypełnienia zobowiązań Inżyniera i winien być traktowany jako minimalne wymogi Zamawiającego. Wykonawca powinien dostarczyć swojemu personelowi niezbędne wsparcie i pomoc techniczną ze strony innych specjalistów, która może być niezbędna do właściwego wdrożenia i wykonania Kontraktów np. dodatkowi inspektorzy nadzoru w innych branżach.

Ocena spełnienia przez Wykonawcę warunku zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w oświadczeniu o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz na podstawie wykazu osób które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich doświadczenia i kwalifikacji zawodowych, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami; wzór wykazu stanowi Załącznik nr 5 do SIWZ wraz z oświadczeniem, że osoby te posiadają wymagane uprawienia budowlane - Załącznik nr 5a do SIWZ;

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 Pzp, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe na kwotę 50.000 zł lub zdolność kredytową na kwotę 50.000 zł.Ocena spełnienia przez Wykonawcę warunku zostanie dokonana na podstawie informacji zawartych w oświadczeniu o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz na podstawie informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, potwierdzającą posiadanie przez wykonawcę środków finansowych w kwocie 50.000 zł lub zdolność kredytową wykonawcy na kwotę 50.000 zł, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wykonawca wykazując spełnienie warunku polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2 b Pzp, zamawiający żąda wykazania się tym dokumentem przez podmiot udostępniający swój potencjał.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zakres dopuszczalnych zmian w umowie w sprawie zamówienia publicznego, zgodnie
z art. 144 ust. 1 Pzp.
W przypadku:
a) wystąpienia zamówień dodatkowych, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 5 Pzp o wartości przekraczającej lub nie przekraczającej wyrażonej w złotych równowartości kwoty 14.000 euro,
b) wystąpienia zdarzeń lub warunków atmosferycznych uniemożliwiających lub utrudniających prawidłowe wykonywanie zamówienia,
c) wydłużenia terminu wyboru wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego:
termin wykonania zamówienia ulega wydłużeniu o czas równy wykonaniu zamówień dodatkowych, trwaniu zdarzeń lub warunków atmosferycznych uniemożliwiających lub utrudniających prawidłowe wykonywanie lub wydłużeniu terminu wyboru wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, z zachowaniem dotychczasowego wynagrodzenia.
Zakres zmian w umowie w sprawie zamówienia publicznego obejmuje również zmiany osób, o których mowa w pkt 5.6. SIWZ.

Zamawiający dopuszcza również dokonanie zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty w sytuacjach:
a) zmiana terminu realizacji umowy
jeżeli zmiana jest konieczna z powodu działania siły wyższej tj. tzn. niezwykłych i nieprzewidzianych okoliczności niezależnych od strony, która się na nie powołuje i których konsekwencji mimo zachowania należytej staranności nie można było uniknąć w szczególności niesprzyjających warunków atmosferycznych i klęsk żywiołowych, katastrofy budowlanej uniemożliwiających terminowe wykonanie przedmiotu umowy - termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności .
jeżeli wykonawca robót budowlanych złoży wniosek o skrócenie terminu wykonania umowy a zmiana jest korzystna dla Zamawiającego.
jeżeli wystąpią znacząco odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne (kategoria gruntu, kurzawka itp.) uniemożliwiające terminowe wykonanie przedmiotu umowy - termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności .
jeżeli wystąpią znacząco odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe w szczególności podziemne sieci, instalacje, urządzenia lub niezinwentaryzowane obiekty budowlane itp. uniemożliwiające terminowe wykonanie przedmiotu umowy - termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności.

b) pozostałe
rezygnacja z części robót na skutek zmian projektu budowlanego (w sytuacji gdy nie zachodzi konieczność wykonania robót zamiennych) z jednoczesnym obniżeniem wynagrodzenia proporcjonalnie do zaniechanego zakresu robót - termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności.
zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek zmian umowy zawartej przez Zamawiającego o dofinansowanie Projektu lub wytycznych dotyczących realizacji tego Projektu.

W przypadku zmiany ustawowej stawki podatku od towarów i usług (VAT) cena brutto wynagrodzenia wykonawcy nie ulega zmianie.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ppkpyrzyce.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z .o.o.
ul.Kościuszki 26,74-200 Pyrzyce
Sekretariat - pokój nr 17

Data składania wniosków, ofert: 12/04/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z .o.o.
ul.Kościuszki 26,74-200 Pyrzyce
Sekretariat - pokój nr 17

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
715400005 (Usługi zarządzania budową)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
715200009 (Usługi nadzoru budowlanego)

Podobne przetargi

56296 / 2011-03-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gryfino - Gryfino (zachodniopomorskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie Funkcji Inspektora Nadzoru dla inwestycji pn.: Budowa ul. Jana Pawła II w Gryfinie wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej i siecią oświetlenia ulicznego

123981 / 2014-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu na zadaniu: Usprawnienie drogi krajowej nr 6 - Przebudowa nawierzchni na skrzyżowaniu ulic: Armii Krajowej, Bohaterów Warszawy w Koszalinie

243795 / 2014-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Świadczenie usługi Zarządzania projektem pn. Usprawnienie układu komunikacyjnego miasta Koszalina - etap II realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2007-2013, Oś Priorytetowa 2, Działanie 2.1, Poddziałanie 2.1.3 Drogi w miastach na prawach powiatów.

171683 / 2013-08-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dziwnów - Dziwnów (zachodniopomorskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Inżynier Kontraktu dla kontraktu na roboty budowlane związane z Modernizacją Portu Rybackiego w Dziwnowie.

139576 / 2011-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Szczecin - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie Funkcji Inżyniera Kontraktu na zadaniu : Szczecin infrastruktura społeczeństawa informacyjnego - etap 1

96602 / 2011-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Nowogard - Nowogard (zachodniopomorskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu według warunków kontraktowych FIDIC przez Realizacji zadania Rozbudowa Samodzielnego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie

127211 / 2014-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu na zadaniu: Przebudowa ul. 4 Marca na odcinku od ul. Sezamkowej do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego wraz z przebudową obiektu mostowego na rz. Dzierżęcince w Koszalinie

387328 / 2010-11-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Zamówienie uzupełniające na Zarządzanie projektem pn.: Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 177 na odcinku Sośnica - Mirosławiec

276475 / 2013-12-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Świadczenie usługi zarządzania projektem pn. Usprawnienie drogi krajowej nr 6 na terenie miasta Koszalina, znajdującego się na liście podstawowej zaktualizowanej listy Projektów Indywidualnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (LPI POIiŚ), Priorytet VIII: Bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe, Działanie 8.2.: Drogi krajowe poza siecią TEN-T pod numerem 8.2 - 41.

65685 / 2010-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Białogard - Urząd Miasta Białogardu - Białogard (zachodniopomorskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu na zadaniu - Przebudowa ulicy Drzymały w Białogardzie

248167 / 2012-11-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Szczecin - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Zamówienie uzupełniające do zamówienia podstawowego pn. Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania Budowa Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

53860 / 2014-02-16 - Inny: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny Sp. z o.o. - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Nadzór inwestorski-inżynier kontraktu, przy realizacji zadania inwestycyjnego pn. Budowa i Wyposażenie I etapu Pomerania Technopark w Szczecinie przy ul. Niemierzyńskiej/Cyfrowa, kontynuacja inwestycji.

61538 / 2011-04-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu na zadaniu realizowanym przy współudziale środków finansowych z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych : Rozbudowa ul. Paproci i Wrzosów w Koszalinie - etap I oraz remont ul. Kretomińskiej w Kretominie.

11206 / 2010-01-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Banie - Banie (zachodniopomorskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu przy realizacji Projektu p.n. Przebudowa kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w ciągu ulic we wsi Banie - etap I

105217 / 2009-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gryfino - Gryfino (zachodniopomorskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu/Inspektora Nadzoru na zadaniu: Przebudowa ulic: Mieszka I, W. Łokietka, Podgórnej i W. Witosa w Gryfinie wraz z budową kanalizacji deszczowej.

147519 / 2010-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie funkcji inżyniera kontraktu na zadaniu Budowa i przebudowa dróg stanowiących zewnętrzny pierścień układu komunikacyjnego miasta Koszalina I etap - odcinek drogi łączącej ul. Słowiańską z ul. Szczecińską wraz z niezbędną infrastrukturą - opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych

137506 / 2014-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dygowo - Dygowo (zachodniopomorskie)
CPV: 715400005 (Usługi zarządzania budową)
Pełnienie funcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego w ramach zadania inwestycyjnego Budowa remizy strażackiej we Wrzosowie