Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

27066 / 2012-01-27 - / Miasto Białystok (Białystok)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2012-01-20 pod pozycją 20120. Zobacz ogłoszenie 20120 / 2012-01-20 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 27066

Data publikacji: 2012-01-27

Nazwa: Miasto Białystok

Ulica: ul. Słonimska 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Białystok

Kod pocztowy: 15-950

Województwo / kraj: podlaskie

Numer telefonu: 085 869 60 02

Numer faxu: 085 869 62 65

Adres strony internetowej: www.bialystok.pl

Regon: 00051500000000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 20120

Data wydania biuletynu: 2012-01-20

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II pkt 1.)

Przed wprowadzeniem zmainy:
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę nawierzchni drogowej wraz z kanalizacją deszczową, przykanalikami, wpustami ulicznymi i oświetleniem ulicznym ulicy Poleskiej w istniejącej geometrii jezdni oraz w istniejących liniach rozgraniczających, na odcinku od ul. Nowogródzkiej do krzyża na wysokości ul. Wąskiej (ok. 860mb), wymianą krawężnika jezdni i budową chodnika od strony torów kolejowych. Konstrukcję nawierzchni jezdni należy zaprojektować dla kategorii obciążenia ruchem KR5. W przypadku wystąpienia kolizji nowoprojektowanej konstrukcji nawierzchni jezdni z istniejącą infrastrukturą, należy przewidzieć opracowanie projektów wykonawczych. Oferta powinna zawierać nadzór autorski nad realizacją powyższej inwestycji, przewidzianej do realizacji w 2012 roku.
2. Zakres prac obejmuje:
1) Dokumentację projektową budowlaną opracowaną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. Nr 202, poz. 2072 z późn. zmianami), zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120, poz. 1133) wraz z opiniami, uzgodnieniami i pozwoleniami wymaganymi przepisami szczególnymi do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.
2) Koncepcja przebudowy ulicy Poleskiej w Białymstoku powinna zostać przedłożona Zamawiającemu do akceptacji.
Dokumentacja projektowa powinna zawierać:
- Projekt budowlany w niezbędnym zakresie,
- Projekt kanalizacji deszczowej,
- Projekt oświetlenia ulicznego,
- Projekty branżowe (jeśli zajdzie taka konieczność),
- Projekty wykonawcze,
- Kompletną dokumentację w wersji elektronicznej
- Przedmiary robót budowlanych,
- Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót sporządzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. Nr 202 poz. 2072 z późn. zmianami),
3) Kosztorysy inwestorskie opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. Nr 130 poz. 1389),
4) Projekt stałej organizacji ruchu oraz czasowej organizacji ruchu na czas budowy zatwierdzone w Zarządzie Dróg i Inwestycji Miejskich Urzędu Miejskiego w Białymstoku.
5) opracowanie badań geotechnicznych podłoża gruntowego w rozstawie nie większym niż 20m,
6) uzyskanie wszelkich decyzji i uzgodnień z gestorami sieci, w tym wykonanie wszelkich projektów branżowych z umieszczeniem urządzeń obcych poza obiektem,
7) opracowanie wniosku do uzyskania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.
8) opracowanie wniosku do uzyskania pozwolenia na budowę.
9) Pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji przedmiotowej inwestycji.

Zasady realizacji nadzoru autorskiego:
a) Wykonawca dokumentacji projektowej zapewni pełnienie nadzoru autorskiego przez uprawnionych projektantów we wszystkich branżach, zgodnie z wymogami prawa budowlanego,
b) Nadzór autorski będzie pełniony w trakcie realizacji robót budowlanych do ich zakończenia tj. w terminie od 30-05-2012 r. do 30-09-2012 r., na pisemne lub telefoniczne wezwanie Zamawiającego lub inspektora nadzoru, podczas trwania robót budowlanych. Wezwanie Zamawiającego powinno być przekazane pisemnie, przesłane faxem, e-mailem lub zgłoszone telefonicznie. Powiadomienie powinno nastąpić z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.
10) Do obowiązków wykonawcy objętych zakresem zamówienia należą również:
- czynności związane z uzyskaniem i przygotowaniem wtórnika aktualnej mapy geodezyjnej,
- wykonaniem badań geotechnicznych na siatce, w pełni odzwierciedlających układ warstw geotechnicznych, jednak nie rzadziej niż co 20 metrów;
- uzyskaniem warunków technicznych gestorów sieci, opinii i uzgodnień.

3. Określa się wymaganą ilość egzemplarzy poszczególnych części dokumentacji:
1) Wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego - 3 egz.,
2) Projekt budowlany wraz z projektem zagospodarowania terenu w celu wystąpienia z wnioskiem o pozwolenie na budowę - 5 egz.,
3) Projekt wykonawczy kanalizacji deszczowej - 5 egz.,
4) Projekt wykonawczy oświetlenia ulicznego - 5 egz.,
5) Projekty wykonawcze - po 5 egz. (każdy),
6) Przedmiary robót - 5 egz.,
7) Kosztorys ślepy w wersji uproszczonej - 2 egz. + wersja elektroniczna w PDF i MS EXCEL,
8) Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - 5 egz.,
9) Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 5 egz.,
10) Projekt stałej organizacji ruchu - 5 egz.,
11) Projekt czasowej organizacji ruchu - 5 egz.,
12) Kosztorys inwestorski - 1 egz.,
13) Dodatkowo kompletne projekty wykonawcze oraz inne dokumentacje wymienione w pkt. 2. opracowane w programie Microsoft Word, Excel, PDF - część rysunkowa (inne programy wymagają zgody Zamawiającego) i dołączone do dokumentacji projektowej na płycie CD lub DVD - 5 kpl.
14) Dodatkowo kompletne projekty wykonawcze zapisane w formacie: - pliki tekstowe -*.pdf, *.tif - monochromatyczny wielostronicowy pliki graficzne *.tif - 24 bity w rozdzielczości 300-400 dpi - 1szt.
15) Do obowiązków wykonawcy objętych zakresem zamówienia należą również czynności związane z uzyskaniem i przygotowaniem wtórnika aktualnej mapy geodezyjnej, wykonaniem badań geologicznych, uzyskaniem warunków technicznych gestorów sieci, opinii i uzgodnień.

4.Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.

Uwaga:
Dokumentacja projektowa w zakresie projektu budowlanego i wykonawczego oraz przedmiaru robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.), natomiast kosztorys inwestorski zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389).
Dokumentacja projektowa w zakresie opisu proponowanych materiałów
i urządzeń powinna być wykonana zgodnie z art. 29 ustawy Prawo zamówień publicznych.
W przypadku gdy dokumentacja projektowa wskazuje na pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów i normy, o których mowa w art. 30 ust. 1 - 3 ustawy Pzp, należy dodać zapis, że dopuszcza się oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych, wówczas Wykonawca zobowiązany jest doprecyzować zakres dopuszczalnej równoważności.

Po wprowadzeniu zmiany:
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę nawierzchni drogowej wraz z kanalizacją deszczową, przykanalikami, wpustami ulicznymi i oświetleniem ulicznym ulicy Poleskiej w istniejących liniach rozgraniczających, na odcinku od ul. Nowogródzkiej do ul. Fabrycznej, wymianą krawężnika jezdni i przebudową chodnika od strony torów kolejowych na odcinku od ul. Nowogródzkiej do działki 1690/8. Konstrukcję nawierzchni jezdni należy zaprojektować dla kategorii obciążenia ruchem KR5. W przypadku wystąpienia kolizji nowoprojektowanej konstrukcji nawierzchni jezdni z istniejącą infrastrukturą, należy przewidzieć opracowanie projektów wykonawczych. Oferta powinna zawierać nadzór autorski nad realizacją powyższej inwestycji, przewidzianej do realizacji w 2013 roku.

2. Zakres prac projektowych obejmuje:

1) Koncepcję przebudowy ulicy Poleskiej w Białymstoku, która powinna zostać przedłożona Zamawiającemu do pisemnej akceptacji.

2) Dokumentację projektową budowlaną opracowaną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. Nr 202, poz. 2072 z późn. zmianami), zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120, poz. 1133) wraz z opiniami, uzgodnieniami i pozwoleniami wymaganymi przepisami szczególnymi do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Dokumentacja projektowa powinna zawierać:
a)Projekt budowlany wraz z projektem zagospodarowania terenu w celu wystąpienia o wydanie decyzji pozwolenia na budowę,
b)Projekt kanalizacji deszczowej,
c)Projekt oświetlenia ulicznego,
d)Projekty branżowe (jeśli zajdzie taka konieczność),
e)Projekty wykonawcze,
f)Kompletną dokumentację w wersji elektronicznej
g)Przedmiary robót budowlanych,
h)Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót sporządzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. Nr 202 poz. 2072 z późn. zmianami),

3) Kosztorysy inwestorskie opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. Nr 130 poz. 1389),
4) Projekt stałej organizacji ruchu oraz czasowej organizacji ruchu na czas budowy zatwierdzone w Zarządzie Dróg i Inwestycji Miejskich Urzędu Miejskiego w Białymstoku.
5) opracowanie badań geotechnicznych podłoża gruntowego w rozstawie nie większym niż 20m,
6) uzyskanie wszelkich decyzji i uzgodnień z gestorami sieci, w tym wykonanie wszelkich projektów branżowych z umieszczeniem urządzeń obcych poza obiektem,
7) opracowanie wniosku do uzyskania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.
8) opracowanie wniosku do uzyskania pozwolenia na budowę.

3. Do obowiązków wykonawcy objętych zakresem zamówienia należą również:
a)czynności związane z uzyskaniem i przygotowaniem wtórnika aktualnej mapy geodezyjnej,
b)wykonaniem badań geotechnicznych na siatce, w pełni odzwierciedlających układ warstw geotechnicznych, jednak nie rzadziej niż co 20 metrów;
c)uzyskaniem warunków technicznych gestorów sieci, opinii i uzgodnień.

4. Pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji przedmiotowej inwestycji.

Zasady realizacji nadzoru autorskiego:
1) Wykonawca dokumentacji projektowej zapewni pełnienie nadzoru autorskiego przez uprawnionych projektantów we wszystkich branżach, zgodnie z wymogami Prawa budowlanego.
2) Nadzór autorski będzie pełniony w trakcie realizacji robót budowlanych do ich zakończenia tj. w terminie od 30-05-2012 r. do 30-09-2012 r., na pisemne lub telefoniczne wezwanie Zamawiającego lub inspektora nadzoru, podczas trwania robót budowlanych. Wezwanie Zamawiającego powinno być przekazane pisemnie, przesłane faxem, e-mailem lub zgłoszone telefonicznie. Powiadomienie powinno nastąpić z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.

5. Określa się wymaganą ilość egzemplarzy poszczególnych części dokumentacji:
1) Wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego - 3 egz.,
2) Projekt budowlany wraz z projektem zagospodarowania terenu w celu wystąpienia z wnioskiem o pozwolenie na budowę - 5 egz.,
3) Projekt wykonawczy kanalizacji deszczowej - 5 egz.,
4) Projekt wykonawczy oświetlenia ulicznego - 5 egz.,
5) Projekty wykonawcze - po 5 egz. (każdy),
6) Przedmiary robót - 5 egz.,
7) Kosztorys ślepy w wersji uproszczonej - 2 egz. + wersja elektroniczna w PDF i MS EXCEL,
8) Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - 5 egz.,
9) Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 5 egz.,
10) Projekt stałej organizacji ruchu - 5 egz.,
11) Projekt czasowej organizacji ruchu - 5 egz.,
12) Kosztorys inwestorski - 1 egz.,
13) Dodatkowo - kompletne projekty wykonawcze oraz inne dokumentacje wymienione w pkt. 2. opracowane w programie Microsoft Word, Excel, PDF - część rysunkowa (inne programy wymagają zgody Zamawiającego) i dołączone do dokumentacji projektowej na płycie CD lub DVD - 1 kpl. Projekty wykonawcze zapisane w formacie: - pliki tekstowe -*.pdf, *.tif - monochromatyczny wielostronicowy pliki graficzne *.tif - 24 bity w rozdzielczości 300-400 dpi.
6. Dokumentacja projektowa w zakresie projektu budowlanego i wykonawczego oraz przedmiaru robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.), natomiast kosztorys inwestorski zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389).
7. Dokumentacja projektowa w zakresie opisu proponowanych materiałów i urządzeń powinna być wykonana zgodnie z art. 29 ustawy Prawo zamówień publicznych.
8. W przypadku gdy dokumentacja projektowa wskazuje na pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów i normy, o których mowa w art. 30 ust. 1 - 3 ustawy Pzp, należy dodać zapis, że dopuszcza się oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych, wówczas Wykonawca zobowiązany jest doprecyzować zakres dopuszczalnej równoważności.

Miejsce składania: IV.4.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:01.02.2012 godzina 09:30, miejsce: Urząd Miejski w Białymstoku Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich ul. Składowa 11, pokój nr 205 (sekretariat).

Po wprowadzeniu zmiany:
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:03.02.2012 godzina 09:30, miejsce: Urząd Miejski w Białymstoku Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich ul. Składowa 11, pokój nr 205 (sekretariat).

Podobne przetargi