Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

162621 / 2013-08-14 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy (Zgierz)

Przedmiotem zamówienia jest organizacja szkolenia grupowego pod nazwą;
NOWOCZESNA GOSPODARKA MAGAZYNOWA

Opis zamówienia

Szkolenie przeznaczone jest dla 10 osób bezrobotnych, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu, znających obsługę komputera i posiadających brak przeciwwskazań zdrowotnych. Preferowane będą osoby posiadających wykształcenie minimum średnie.
2.Szkolenie jest częścią projektu Człowiek - najlepszym kapitałem współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
3.Celem szkolenia jest wzbogacenie wiedzy w obszarze zarządzania magazynami oraz zapoznanie uczestników z metodami optymalizacji pracy, wraz z przykładami i metodami ich osiągania.
4.Organizacja szkolenia:
1)Szkolenie musi zostać przeprowadzone dla nie więcej niż 10 osób w jednej grupie, z zastrzeżeniem, że Wykonawca zobowiązany będzie do uruchomienia szkolenia przy skierowaniu przez Zamawiającego co najmniej 8 osób w grupie.
2)Zajęcia muszą odbywać się codziennie, z wyjątkiem sobót i niedziel oraz dni ustawowo wolnych od pracy. Czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia musi wynosić nie więcej niż 6 godzin zegarowych. Harmonogram musi zakładać taką samą liczbę godzin zajęć dziennie dla każdego uczestnika szkolenia.
3)Przez godzinę zegarową kursu Zamawiający rozumie 60 minut zegarowych obejmujące zajęcia edukacyjne w wymiarze 45 minut oraz 15 minutową przerwę; Zamawiający nie dopuszcza kumulowania przerw w szczególności na zakończenie dnia zajęć.
4)Łączny czas szkolenia wynosi 160 godzin zegarowych, co stanowi, że szkolenie musi trwać 27 dni.
5)Zajęcia przewidziane w szkoleniu powinny się zaczynać nie wcześniej niż o godz. 8.00, a kończyć nie później niż o godzinie 19.00.
6)Zajęcia muszą się odbywać na terenie Powiatu Zgierskiego lub poza nim,
z zastrzeżeniem, że czas dojazdu od Placu Kilińskiego w Zgierzu na miejsce szkolenia nie może przekroczyć 1,5 godz. środkami komunikacji publicznej.
7)Wykonawca dla celów realizacji szkolenia zobowiązany jest zapewnić odpowiednio wyposażoną salę dydaktyczną, adekwatną dla grupy dziesięcioosobowej, z osobnymi miejscami dla każdego uczestnika szkolenia z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i akustyką oraz spełniającą wszystkie wymogi określone przepisami z zakresu BHP.
8)Wykonawca do realizacji Modułu I szkolenia musi dysponować co najmniej 2 rodzajami wózków jezdniowych , w tym jezdniowym wózkiem podnośnikowym z napędem akumulatorowym lub spalinowym oraz wózkiem jezdniowym podnośnikowym zasilanym paliwem gazowym; Wykonawca musi również dysponować placem manewrowym do zajęć praktycznych.
9)Dla celów realizacji zajęć Modułu II szkolenia Wykonawca musi zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia komputer z licencjonowanym programem wykorzystywanym w zarządzaniu gospodarką magazynową, na bieżąco aktualizowanym i zgodnym z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz Pakietem Microsoft Office (MS Word, MS Excel, MS Outlook).
10)Wykonawca zobowiązany jest do uruchomienia szkolenia w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
11)Termin zakończenia realizacji całości zamówienia: 15 listopada 2013 roku.
5.Program szkolenia
1)Program szkolenia musi odbywać się w formie kursu realizowanego według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu.
2)Program szkolenia musi zawierać:
a)nazwę i zakres szkolenia,
b)czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c)wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d)cele szkolenia,
e)plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
f)opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
g)wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h)przewidziane sprawdziany i egzaminy,
3)Wykonawca musi wykorzystać standardy kwalifikacji zawodowych
i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych,
o których mowa w § 74 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 roku w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010 r. Nr 177, poz. 1193 z późn. zm.)
4)Zakres tematyczny szkolenia musi składać się z następujących po sobie modułów:
a)Moduł I - obsługa wózka jezdniowego wraz z wymianą butli gazowych i egzaminem przed komisją UDT. w wymiarze 59 godzin zegarowych.
-podział stosowanych wózków
-budowa wózków
-czynności operatora przez rozpoczęciem w trakcie oraz po zakończeniu pracy
-wiadomości z zakresu BHP
-wiadomości o dozorze technicznym
-bezpieczne użytkowanie butli, w tym ich bezpieczna wymiana
-praktyczna nauka jazdy wózkiem jezdniowym,
-wymiana butli gazowych,
-egzamin przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego, (w ramach 59 godzin przeznaczonych na Moduł I szkolenia)
b)Moduł II - zajęcia teoretyczno-zawodowe (100 godzin zegarowych), zawierający m.in. następujące zagadnienia:
-efektywna gospodarka zapasami,
-technologia przechowywania dóbr w magazynie,
-operacje magazynowe w procesie logistycznym, minimalizacja kosztów, dokumentowanie obrotów magazynowych,
-prowadzenie dokumentacji magazynowej za pomocą komputera: (przygotowanie oferty handlowej w zakresie świadczenia usług logistycznych, tworzenie komputerowej bazy danych na potrzeby działań marketingowych, sporządzanie umów, zamówień, faktur, przyjęcia i wydania towarów, obliczenia dotyczące kosztów transportu, magazynowania i usług logistycznych, analizy ekonomiczno-finansowe, itd.),
-profesjonalny marketing i obsługa klienta.
c)Moduł III - egzamin z Modułu II (1 godzina zegarowa)
5)Zajęcia z wykorzystanie, komputera przewidziane do realizacji w Module II muszą obejmować nie więcej niż 35% godzin przeznaczonych na realizację Modułu II.
6)Wykonawca, w przypadku ukończenia przez uczestnika szkolenia, musi wydać osobie bezrobotnej:
a.zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji zgodny z § 75 ust. 3 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej
z dnia 14 września 2010r. w sprawie standardów warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. 177 poz. 1193 z późn. zm.), według wzoru Zamawiającego zawierające:
a)numer z rejestru,
b)Imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,
c)nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d)formę i nazwę szkolenia,
e)okres trwania szkolenia,
f)miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g)tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h)podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie
na papierze kredowym matowym o gramaturze min. 150g
b.certyfikat według wzoru Zamawiającego
Ww. zaświadczenie i certyfikat powinny być wydane w ofertówce sztywnej otwieranej od góry i z prawej strony.
i gdy jest do tego uprawniony:
c.zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 17.02.2012 r., poz. 186)
a także w przypadku osób, które uzyskają pozytywny wynik egzaminu, przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego:
d.zaświadczenie kwalifikacyjne do obsługi urządzeń transportu bliskiego z Urzędu Dozoru Technicznego,
6.Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia nieposiadających prawa do stypendium oraz osoby, które w trakcie szkolenia podjęły zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą,
po otrzymaniu pisemnej informacji (fax, e-mail lub inna forma) od Zamawiającego lub
w przypadku otrzymania informacji o podjęciu zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej od osoby biorącej udział w szkoleniu po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym. Wykonawca może obciążyć Zamawiającego kosztem polisy tylko do wysokości należnej za osoby rzeczywiście zgłoszone do ubezpieczenia,
z zastrzeżeniem, że nie może wzrosnąć koszt przeszkolenia jednej osoby wynikający z preliminarza kosztów szkolenia.
7.Wykonawca musi dysponować odpowiednią kadrą dydaktyczną, co ma na celu prawidłową i terminową realizację szkolenia oraz zapewnienie jego wysokiej jakości.
8.Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać w pierwszym dniu szkolenia harmonogram zajęć i bezzwrotne materiały piśmienne, takie jak teczka lub segregator, notes - format
A-4 oraz długopis, a także materiały dydaktyczne w formie drukowanej (tj. skrypty ze wszystkich obowiązkowych zakresów tematycznych zawartych w programie szkolenia).
9.Wykonawca musi zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia, każdego dnia zajęć odpowiednio zapakowaną kanapkę oraz herbatę, kawę, wodę.
10.Przedmiot zamówienia obejmuje dokonywanie przez Wykonawcę, zwrotu poniesionych przez skierowanego bezrobotnego rzeczywistych kosztów z tytułu przejazdu na szkolenie i z powrotem na zasadach określonych w umowie szkoleniowej zawartej z Wykonawcą szkolenia.
11.Wykonawca musi przed rozpoczęciem szkolenia oznakować pomieszczenia, materiały szkoleniowe i środki techniczne zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zamieszczonymi na stronie www.efs.gov.pl.
12.Oznakowanie polegać będzie w szczególności na umieszczeniu flagi Unii Europejskiej, logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a także informacji o fakcie współfinansowania szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wszystkie dokumenty sporządzane na potrzeby szkolenia (materiały szkoleniowe, korespondencja, listy obecności, protokół zakończenia szkolenia, dziennik zajęć, zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, sala wykładowa - plakaty itp.) zostaną oznakowane przez Wykonawcę zgodnie z ww. wytycznymi.
13.Zamawiający zobowiązuje się do przekazania przed rozpoczęciem szkolenia wszelkich materiałów promocyjno-informacyjnych w postaci plików oraz plakatów spełniających wymogi Unii Europejskiej w zakresie promocji i informacji.
14.Wykonawca zobowiązuje się do przechowywania dokumentacji związanej z realizacją szkolenia do dnia 31 grudnia 2020 roku oraz zarejestrowania szkolenia w internetowej bazie ofert szkoleniowych i bieżącego aktualizowania danych o szkoleniu. Szkolenie musi być zarejestrowane poprzez internetowy formularz elektroniczny dostępny na stronie www.inwestycjawkadry.info.pl
15.Wykonawca zobowiązuje się poddać kontroli dokonanej przez Instytucję Wdrażającą (Instytucję Pośredniczącą II stopnia) oraz inne uprawnione podmioty w zakresie prawidłowości realizacji projektu Człowiek - najlepszym kapitałem współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 162621

Data publikacji: 2013-08-14

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: ul. Barona 10

Numer domu: 10

Miejscowość: Zgierz

Kod pocztowy: 95-100

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 042 7164941

Numer faxu: 042 7174160

Adres strony internetowej: www.pupzgierz.pl; bip.pupzgierz.pl

Regon: 47228600200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem zamówienia jest organizacja szkolenia grupowego pod nazwą;
NOWOCZESNA GOSPODARKA MAGAZYNOWA

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Szkolenie przeznaczone jest dla 10 osób bezrobotnych, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu, znających obsługę komputera i posiadających brak przeciwwskazań zdrowotnych. Preferowane będą osoby posiadających wykształcenie minimum średnie.
2.Szkolenie jest częścią projektu Człowiek - najlepszym kapitałem współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
3.Celem szkolenia jest wzbogacenie wiedzy w obszarze zarządzania magazynami oraz zapoznanie uczestników z metodami optymalizacji pracy, wraz z przykładami i metodami ich osiągania.
4.Organizacja szkolenia:
1)Szkolenie musi zostać przeprowadzone dla nie więcej niż 10 osób w jednej grupie, z zastrzeżeniem, że Wykonawca zobowiązany będzie do uruchomienia szkolenia przy skierowaniu przez Zamawiającego co najmniej 8 osób w grupie.
2)Zajęcia muszą odbywać się codziennie, z wyjątkiem sobót i niedziel oraz dni ustawowo wolnych od pracy. Czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia musi wynosić nie więcej niż 6 godzin zegarowych. Harmonogram musi zakładać taką samą liczbę godzin zajęć dziennie dla każdego uczestnika szkolenia.
3)Przez godzinę zegarową kursu Zamawiający rozumie 60 minut zegarowych obejmujące zajęcia edukacyjne w wymiarze 45 minut oraz 15 minutową przerwę; Zamawiający nie dopuszcza kumulowania przerw w szczególności na zakończenie dnia zajęć.
4)Łączny czas szkolenia wynosi 160 godzin zegarowych, co stanowi, że szkolenie musi trwać 27 dni.
5)Zajęcia przewidziane w szkoleniu powinny się zaczynać nie wcześniej niż o godz. 8.00, a kończyć nie później niż o godzinie 19.00.
6)Zajęcia muszą się odbywać na terenie Powiatu Zgierskiego lub poza nim,
z zastrzeżeniem, że czas dojazdu od Placu Kilińskiego w Zgierzu na miejsce szkolenia nie może przekroczyć 1,5 godz. środkami komunikacji publicznej.
7)Wykonawca dla celów realizacji szkolenia zobowiązany jest zapewnić odpowiednio wyposażoną salę dydaktyczną, adekwatną dla grupy dziesięcioosobowej, z osobnymi miejscami dla każdego uczestnika szkolenia z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i akustyką oraz spełniającą wszystkie wymogi określone przepisami z zakresu BHP.
8)Wykonawca do realizacji Modułu I szkolenia musi dysponować co najmniej 2 rodzajami wózków jezdniowych , w tym jezdniowym wózkiem podnośnikowym z napędem akumulatorowym lub spalinowym oraz wózkiem jezdniowym podnośnikowym zasilanym paliwem gazowym; Wykonawca musi również dysponować placem manewrowym do zajęć praktycznych.
9)Dla celów realizacji zajęć Modułu II szkolenia Wykonawca musi zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia komputer z licencjonowanym programem wykorzystywanym w zarządzaniu gospodarką magazynową, na bieżąco aktualizowanym i zgodnym z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz Pakietem Microsoft Office (MS Word, MS Excel, MS Outlook).
10)Wykonawca zobowiązany jest do uruchomienia szkolenia w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
11)Termin zakończenia realizacji całości zamówienia: 15 listopada 2013 roku.
5.Program szkolenia
1)Program szkolenia musi odbywać się w formie kursu realizowanego według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu.
2)Program szkolenia musi zawierać:
a)nazwę i zakres szkolenia,
b)czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c)wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d)cele szkolenia,
e)plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
f)opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
g)wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h)przewidziane sprawdziany i egzaminy,
3)Wykonawca musi wykorzystać standardy kwalifikacji zawodowych
i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych,
o których mowa w § 74 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 roku w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010 r. Nr 177, poz. 1193 z późn. zm.)
4)Zakres tematyczny szkolenia musi składać się z następujących po sobie modułów:
a)Moduł I - obsługa wózka jezdniowego wraz z wymianą butli gazowych i egzaminem przed komisją UDT. w wymiarze 59 godzin zegarowych.
-podział stosowanych wózków
-budowa wózków
-czynności operatora przez rozpoczęciem w trakcie oraz po zakończeniu pracy
-wiadomości z zakresu BHP
-wiadomości o dozorze technicznym
-bezpieczne użytkowanie butli, w tym ich bezpieczna wymiana
-praktyczna nauka jazdy wózkiem jezdniowym,
-wymiana butli gazowych,
-egzamin przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego, (w ramach 59 godzin przeznaczonych na Moduł I szkolenia)
b)Moduł II - zajęcia teoretyczno-zawodowe (100 godzin zegarowych), zawierający m.in. następujące zagadnienia:
-efektywna gospodarka zapasami,
-technologia przechowywania dóbr w magazynie,
-operacje magazynowe w procesie logistycznym, minimalizacja kosztów, dokumentowanie obrotów magazynowych,
-prowadzenie dokumentacji magazynowej za pomocą komputera: (przygotowanie oferty handlowej w zakresie świadczenia usług logistycznych, tworzenie komputerowej bazy danych na potrzeby działań marketingowych, sporządzanie umów, zamówień, faktur, przyjęcia i wydania towarów, obliczenia dotyczące kosztów transportu, magazynowania i usług logistycznych, analizy ekonomiczno-finansowe, itd.),
-profesjonalny marketing i obsługa klienta.
c)Moduł III - egzamin z Modułu II (1 godzina zegarowa)
5)Zajęcia z wykorzystanie, komputera przewidziane do realizacji w Module II muszą obejmować nie więcej niż 35% godzin przeznaczonych na realizację Modułu II.
6)Wykonawca, w przypadku ukończenia przez uczestnika szkolenia, musi wydać osobie bezrobotnej:
a.zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji zgodny z § 75 ust. 3 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej
z dnia 14 września 2010r. w sprawie standardów warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. 177 poz. 1193 z późn. zm.), według wzoru Zamawiającego zawierające:
a)numer z rejestru,
b)Imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,
c)nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d)formę i nazwę szkolenia,
e)okres trwania szkolenia,
f)miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g)tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h)podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie
na papierze kredowym matowym o gramaturze min. 150g
b.certyfikat według wzoru Zamawiającego
Ww. zaświadczenie i certyfikat powinny być wydane w ofertówce sztywnej otwieranej od góry i z prawej strony.
i gdy jest do tego uprawniony:
c.zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 17.02.2012 r., poz. 186)
a także w przypadku osób, które uzyskają pozytywny wynik egzaminu, przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego:
d.zaświadczenie kwalifikacyjne do obsługi urządzeń transportu bliskiego z Urzędu Dozoru Technicznego,
6.Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia nieposiadających prawa do stypendium oraz osoby, które w trakcie szkolenia podjęły zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą,
po otrzymaniu pisemnej informacji (fax, e-mail lub inna forma) od Zamawiającego lub
w przypadku otrzymania informacji o podjęciu zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej od osoby biorącej udział w szkoleniu po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym. Wykonawca może obciążyć Zamawiającego kosztem polisy tylko do wysokości należnej za osoby rzeczywiście zgłoszone do ubezpieczenia,
z zastrzeżeniem, że nie może wzrosnąć koszt przeszkolenia jednej osoby wynikający z preliminarza kosztów szkolenia.
7.Wykonawca musi dysponować odpowiednią kadrą dydaktyczną, co ma na celu prawidłową i terminową realizację szkolenia oraz zapewnienie jego wysokiej jakości.
8.Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać w pierwszym dniu szkolenia harmonogram zajęć i bezzwrotne materiały piśmienne, takie jak teczka lub segregator, notes - format
A-4 oraz długopis, a także materiały dydaktyczne w formie drukowanej (tj. skrypty ze wszystkich obowiązkowych zakresów tematycznych zawartych w programie szkolenia).
9.Wykonawca musi zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia, każdego dnia zajęć odpowiednio zapakowaną kanapkę oraz herbatę, kawę, wodę.
10.Przedmiot zamówienia obejmuje dokonywanie przez Wykonawcę, zwrotu poniesionych przez skierowanego bezrobotnego rzeczywistych kosztów z tytułu przejazdu na szkolenie i z powrotem na zasadach określonych w umowie szkoleniowej zawartej z Wykonawcą szkolenia.
11.Wykonawca musi przed rozpoczęciem szkolenia oznakować pomieszczenia, materiały szkoleniowe i środki techniczne zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zamieszczonymi na stronie www.efs.gov.pl.
12.Oznakowanie polegać będzie w szczególności na umieszczeniu flagi Unii Europejskiej, logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, a także informacji o fakcie współfinansowania szkolenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wszystkie dokumenty sporządzane na potrzeby szkolenia (materiały szkoleniowe, korespondencja, listy obecności, protokół zakończenia szkolenia, dziennik zajęć, zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, sala wykładowa - plakaty itp.) zostaną oznakowane przez Wykonawcę zgodnie z ww. wytycznymi.
13.Zamawiający zobowiązuje się do przekazania przed rozpoczęciem szkolenia wszelkich materiałów promocyjno-informacyjnych w postaci plików oraz plakatów spełniających wymogi Unii Europejskiej w zakresie promocji i informacji.
14.Wykonawca zobowiązuje się do przechowywania dokumentacji związanej z realizacją szkolenia do dnia 31 grudnia 2020 roku oraz zarejestrowania szkolenia w internetowej bazie ofert szkoleniowych i bieżącego aktualizowania danych o szkoleniu. Szkolenie musi być zarejestrowane poprzez internetowy formularz elektroniczny dostępny na stronie www.inwestycjawkadry.info.pl
15.Wykonawca zobowiązuje się poddać kontroli dokonanej przez Instytucję Wdrażającą (Instytucję Pośredniczącą II stopnia) oraz inne uprawnione podmioty w zakresie prawidłowości realizacji projektu Człowiek - najlepszym kapitałem współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/11/2013

Informacja na temat wadium: ZAMAWIAJĄCY NIE WYMAGA WNIESIENIA WADIUM

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Przez spełnienie warunku posiadania uprawnień do wykonywania przedmiotu zamówienia zamawiający rozumie - posiadanie przez wykonawcę wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych uprawnionych do prowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych, zgodnie z art. 20 ust 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tj. Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.) prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy, właściwy ze względu na siedzibę Wykonawcy, aktualizowanego zgodnie z przepisami w tym zakresie. Oceny spełnienia tego warunku Zamawiający dokona na podstawie złożonego oświadczenia na druku zamawiającego stanowiącego załącznik nr 5 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Wiedza i doświadczenie:
Przez spełnienie warunku posiadania wiedzy i doświadczenia Zamawiający rozumie, wykonanie usługi szkoleniowej, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie. Przez wykonanie usługi szkoleniowej Zamawiający rozumie przeszkolenie minimum 1 grupy co najmniej 7 - osobowej na szkoleniu obejmującym zagadnienia o podobnej tematyce. Przez podobną tematykę Zamawiający rozumie szkolenia obejmujące zagadnienia z zakresu tematyki Modułu I lub II.
Oceny spełnienia tego warunków Zamawiający dokona na podstawie wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług szkoleniowych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wraz z podaniem przedmiotu zamówienia, dat wykonania i podmiotów na rzecz, których usługi te zostały wykonane, na druku zamawiającego stanowiącym załącznik Nr 6 do specyfikacji.

Potencjał techniczny:
Przez spełnienie warunku dotyczącego dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym Zamawiający rozumie:
a)Zapewnienie do realizacji szkolenia pomieszczeń odpowiednio wyposażonych do jego przeprowadzenia, adekwatnych dla grupy dziesięcioosobowej,
z osobnymi miejscami dla każdego uczestnika szkolenia, z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i akustyką oraz spełniające wszystkie wymogi określone przepisami z zakresu BHP. Oceny spełnienia tego warunku Zamawiający dokona na podstawie informacji zawartych w odpowiednim polu formularza ofertowego stanowiącego załącznik Nr 1 do specyfikacji.
b)Do realizacji modułu I szkolenia Wykonawca musi dysponować co najmniej dwoma rodzajami wózków jezdniowych, w tym co najmniej jednym zasilanym paliwem gazowym.
Oceny spełnienia tego warunku Zamawiający dokona na podstawie załączonego do oferty Wykazu wózków jezdniowych wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi wózkami i oświadczeniem o dysponowaniu placem manewrowym dla realizacji części praktycznej Modułu I, na druku Zamawiającego stanowiącym załącznik nr 17 do specyfikacji.
c)Dla celów realizacji modułu II szkolenia musi dysponować 10 stanowiskami komputerowymi z licencjonowanym programem wykorzystywanym w zarządzaniu gospodarką magazynową, na bieżąco aktualizowanym i zgodnym z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz Pakietem Microsoft Office (MS Word, MS Excel, MS Outlook).
Oceny spełnienia tego warunku Zamawiający dokona na podstawie załączonego do oferty wykazu licencji na programy komputerowe wraz z oświadczeniem o dysponowaniu 10 stanowiskami komputerowymi na druku zamawiającego stanowiącym załącznik nr 16 do specyfikacji.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Przez spełnienie warunku dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Zamawiający rozumie posiadanie przez kadrę wykładowców kwalifikacji do prowadzenia danego szkolenia oraz stażu dydaktycznego. Przez staż pracy dydaktycznej rozumie się pracę jako nauczyciel, nauczyciel akademicki lub prowadzenie szkoleń jako trener wykładowca.
Oceny spełnienia tego warunku zamawiający dokona na podstawie załączonego do oferty Wykazu kadry dydaktycznej uczestniczącej w realizacji szkolenia, stanowiącego załącznik nr 7 do specyfikacji.

Sytuacja ekonomiczna:
Na spełnienie warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej wykonawcy, zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Dla uznania, że wykonawca spełnia ten warunek, zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, że na dzień składania ofert spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Załącznik nr 1 do specyfikacji - Formularz ofertowy; Załącznik nr 2 do specyfikacji - oświadczenie w trybie art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, Załącznik nr 3 do specyfikacji - oświadczenie w trybie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, Załącznik nr 5 do specyfikacji - oświadczenie o posiadaniu aktualnego wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych uprawnionych do prowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych, Załącznik nr 8 do specyfikacji - oświadczenie ofertowe, Załącznik nr 9 do specyfikacji - preliminarz kosztów szkolenia, Załącznik nr 10 do specyfikacji - oświadczenie o posiadaniu akredytacji i uprawnień do wydawania zaświadczeń o ukończeniu kursu wg wzoru MEN, Załącznik nr 16 do specyfikacji - Wykaz licencji na programy komputerowe, Załącznik nr 17 do specyfikacji - Wykaz wózków jezdniowych.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany treści zawartej umowy szkoleniowej tylko w sytuacjach niedających się przewidzieć do dnia upływu terminu składania ofert lub do dnia zawarcia umowy w zakresach: a. zmiany miejsca szkolenia, pod warunkiem, że nowe miejsce szkolenia zagwarantuje wszystkie podane w ofercie i zawartej umowie warunki lokalowe i wyposażenie w urządzenia, w tym dydaktyczne, nie gorsze niż określone w ofercie, na podstawie której zawarto umowę, zmiana może być wprowadzona na pisemny wniosek wykonawcy po uzyskaniu akceptacji zamawiającego. b.zmianę terminu rozpoczęcia i w dalszej konsekwencji zakończenia szkolenia z przyczyn leżących po stronie zamawiającego polegających na braku możliwości skompletowania odpowiedniej do zawartej umowy liczby uczestników szkolenia. Zmiana może być wprowadzona na pisemny wniosek zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2:
udział kosztów bezpośrednich do łącznego kosztu szkolenia

Znaczenie kryterium 2: 30

Nazwa kryterium 3:
liczba przeszkolonych grup o liczebności co najmniej 7 osób w szkoleniach o podobnej tematyce

Znaczenie kryterium 3: 15

Nazwa kryterium 4:
akredytacja Kuratora Oświaty i Wychowania dla zakresu szkolenia o podobnej tematyce do przedmiotu zamówienia

Znaczenie kryterium 4: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.pupzgierz.pl/zamówienia publiczne i bip.pupzgierz.pl/zamówienia publiczne

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu, ul. Barona 10, 95-100 Zgierz, pok 202 od poniedziałku do piątku w godz. od 07:45 do 15:15.

Data składania wniosków, ofert: 23/08/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu, ul. Barona 10, 95-100 Zgierz, sekretariat I p. od poniedziałku do piątku w godz. od 07:45 do 15:15

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie jest częścią projektu Człowiek Najlepszym Kapitałem współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiegio Funduszu Społecznego w ramach Projektu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Podobne przetargi

156180 / 2010-06-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Olkusz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie w granicach administracyjnych miasta Olkusza usługi szkolenia w zakresie: Opiekunka domowa dla 22 osób bezrobotnych w dwóch 11 - to osobowych grupach w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych

401918 / 2014-12-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia pn. Efektywna komunikacja z rodzicami/opiekunami dziecka niepełnosprawnego.

106400 / 2015-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja szkolenia grupowego pod nazwą: MOJA FIRMA

132230 / 2015-06-02 - Inny: Jednostka penitancjarna

Zakład Karny nr 1 w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie 2 cykli szkoleń dla osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności w Z.K Nr 1 w Łodzi, w związku z realizacją przez jednostkę Projektu nr1 pn/Realizacja szkoleń podnoszących kompetencje społeczno-zawodowe więźniów oraz stworzenie warunków ułatwiających podtrzymywanie więzi rodzinnych w celu zwiększenia efektywności ich powrotu do społeczeństwa po zakończeniu odbywania kary/,w ramach modułu 1.1 pn./Działania na rzecz ekologii/w ramach Programu PL17 pn./Wsparcie Służby Więziennej,w tym sankcji pozawięziennych/współfin. ze środ.Norw.Mech.Finans.

351982 / 2013-08-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Ropczyce (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenia dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Ropczycach w ramach 4 części (zadań)

197677 / 2014-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja szkolenia grupowego pod nazwą; KIEROWCA WÓZKÓW JEZDNIOWYCH Z UPRAWNIENIAMI URZĘDU DOZORU TECHNICZNEGO

92933 / 2013-05-28 - Inny: Jednostka Organizacyjna Urzędu Miasta Zgierza

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgierzu - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
ZORGANIZOWANIE WYJAZDÓW DIAGNOSTYCZNYCH ŚRODOWISKA RODZINNEGO DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU JESTEM POTRZEBNY, CHCĘ BYĆ POTRZEBNY

257447 / 2011-09-29 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny - Sieradz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia kursu pn. Malarz

218399 / 2010-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia pn. Powrót do pracy (szkolenie aktywizujące dla osób długotrwale bezrobotnych) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt Lepsze jutro

433670 / 2012-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Jarosław (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie usługi szkoleniowej w zakresie Dozorca z uprawnieniami konserwatora kotłów i instalacji C. O, Prawo jazdy kat. C + kwalifikacja wstępna przyśpieszona w zakresie kat. C, Cukiernik z egzaminem czeladniczym.

147567 / 2012-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Legionowo (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkolenia osób bezrobotnych finansowane z Funduszu Pracy

160531 / 2011-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkolenia kelner barman z językiem angielskim. Postępowanie oznaczone nr CAZ.4331.77.2011.RI

135365 / 2011-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Kętrzyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkolenia kelner - barman z językiem angielskim dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kętrzynie. Postępowanie oznaczone nr CAZ.4331.77.2011.RI.

137822 / 2010-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Olkusz (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkolenia dla 48 osób bezrobotnych w tym : - dla 24 osób ( w dwóch 12 - to osobowych grupach ) Spawacz metodą MAG ( 135 ) - blach i rur ze stali ferrytycznych spoinami pachwinowymi. - dla 24 osób ( w dwóch 12 - to osobowych grupach ) Spawacz metodą TIG ( 141 ) - blach i rur ze stali ferrytycznych spoinami pachwinowymi. w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do