Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

309041 / 2010-11-02 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał / Sąd Okręgowy we Wrocławiu (Wrocław)

Usługa udzielenia dostępu do systemu elektronicznej informacji prawnej dla Sądu Okręgowego we Wrocławiu

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia usługa udzielenia dostępu do systemu elektronicznej informacji prawnej dla Sądu Okręgowego we Wrocławiu.
Charakterystyka systemu elektronicznej informacji prawnej.
1. Wymagania dotyczące funkcjonalności systemu elektronicznej informacji prawnej.
1.1. Sposoby wyszukiwania:
1) wyszukiwania wg identyfikatora, sygnatury;
2) wyszukiwania wg rocznika;
3) wyszukiwania wg daty wydania, opublikowania, obowiązywania;
4) wyszukiwania wg autora;
5) wyszukiwanie wg słów w tytule dokumentu;
6) wyszukiwanie poprzez klasyfikację przedmiotową (dotyczy bazy aktów prawnych i orzeczeń);
7) wyszukiwanie wg słów w treści dokumentów;
8) wyszukiwanie wg numeru: KRS - dla MSiG, PKD - dla MP B;
9) wyszukiwanie po nazwie podmiotu w MSiG, MP B, MS B;
10) wyszukiwanie po siedzibie podmiotu w MSiG
1.2. Wymagania dodatkowe:
1) możliwość porównania treści przepisu aktu prawnego w brzmieniu przed zmianą z treścią przepisu po zmianie;
2) możliwość dokonywania przez użytkownika zmiany daty oceny, co do obowiązywania aktów z Dz. U. i M.P., czego efektem ma być przywołanie całego systemu prawa - aktów obowiązujących, nieobowiązujących oraz oczekujących (wersji tekstów oraz relacji między aktami) na dowolnie wpisany dzień z przeszłości;
3) wyodrębnienie w zakresie Dz.U. i M.P. osobnych baz z aktami: obowiązującymi, nieobowiązującymi (archiwalnymi) i oczekującymi;
4) oznaczenie identyfikacji aktów obowiązujących, nieobowiązujących i oczekujących publikowanych w Dz.U. i M.P.;
5) możliwość kopiowania całości lub części dokumentów bezpośrednio z systemu do edytorów tekstów;
6) możliwość wydruku z systemu w sposób poprawny (w formacie wyświetlonym na monitorze): całego aktu, jednostek redakcyjnych, zaznaczonego fragmentu, z przypisami i bez przypisów;
7) możliwość wyświetlenia treści całego aktu prawnego;
8) baza adresowa sądów, urzędów centralnych i prokuratur z możliwością wyszukiwania wg właściwości miejscowej;
9) możliwość wybrania poszczególnych jednostek redakcyjnych przeglądanego aktu i przeniesienie jej do osobnego okna, w którym wyświetlane będą pełne brzmienia tej jednostki po kolejnych zmianach -wersje historyczne poszczególnych jednostek redakcyjnych.
1.3. Wymagania techniczne:
1) system musi posiadać zabezpieczenia przed nieautoryzowanym dostępem;
2) poprawność wydruków z systemu na drukarkach sieciowych i autonomicznych;
3) system powinien zapewniać pracę on-line ze stale aktualizowaną bazą danych (bazy muszą być aktualizowane przez Wykonawcę minimum raz dziennie).
1.4. Inne wymagania:
1) system musi zawierać bazy orzeczeń administracji, a w szczególności: samorządowych kolegiów odwoławczych, regionalnych izb obrachunkowych, rozstrzygnięć nadzorczych wojewodów, rozstrzygnięć Głównej Komisji Orzekającej przy M.F;
2) system musi zawierać informacje w dziedzinie szeroko pojętych zamówień publicznych, a mianowicie:
a) zawierać komentarze do ustawy prawo zamówień publicznych, ustawy o dyscyplinie finansów publicznych oraz komentarze do dyrektyw unijnych z zakresu zamówień publicznych;
b) zawierać komentarze problemowe, obejmujące swym zakresem kluczowe zagadnienia zamówień publicznych, orzeczenia sądowe, Krajowej Izby Odwoławczej, Zespołu Arbitrów przy Urzędzie Zamówień Publicznych i inne;
c) zawierać wzory Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) z komentarzami;
d) zawierać wzory dokumentów i formularzy z zakresu zamówień publicznych;
e) zawierać wyszukiwarkę kodów CPV o funkcjonalności minimalnej obejmującej możliwość korzystania z pierwotnej, jak i obecnie obowiązującej wersji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) a także możliwość korzystania ze słownika uzupełniającego, stosowanego w celu rozszerzenia opisu przedmiotu zamówienia.
1.5. Warunki dostępu.
1.5.1. Systemu elektronicznej informacji prawnej będzie dostępny przez sieć Internet w okresie 24 miesięcy.
1.5.2. Systemu elektronicznej informacji prawnej będzie dostępny przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu przy zachowaniu pełnej funkcjonalności systemu.
1.5.3. Systemu elektronicznej informacji prawnej będzie jednocześnie dostępny dla 50 osób.
1.5.4. Dostęp do strony internetowej Wykonawcy Zamawiający uzyska za pośrednictwem przeglądarki internetowej Internet Explorer z użyciem protokołów komunikacyjnych http lub https. Komputery Zamawiającego będą pracować pod kontrolą systemów operacyjnych Windows XP i późniejszych.
1.5.5. Wykonawca przeprowadzi w siedzibie Zamawiającego szkolenie dla 50 osób z obsługi systemu elektronicznej informacji prawnej.
1.5.6. System elektronicznej informacji prawnej stanowi utwór w rozumieniu Prawa autorskiego, jak i zawiera bazę danych lub bazy danych w rozumieniu Ustawy o ochronie baz danych.
1.5.7. System elektronicznej informacji prawnej będzie zainstalowany na serwerze administrowanym przez Wykonawcę i udostępniany Zamawiającemu w okresie obowiązywania umowy przez stronę internetową.
1.5.8. System elektronicznej informacji prawnej nie może zawierać aktywnych banerów reklamowych, ramek, reklam, w tym multimedialnych, audiowizualnych, audialnych lub wizualnych i innych materiałów promocyjnych i reklamowych.
1.5.9. Wykonawca będzie zobowiązany do aktualizowania na bieżąco tekstów aktów normatywnych zawartych w systemie elektronicznej informacji prawnej.
1.5.10. Wykonawca będzie zobowiązany do udzielania drogą telefoniczną informacji na temat sposobu obsługi systemu elektronicznej informacji prawnej i rozwiązywania ewentualnych problemów związanych z jego eksploatacją. Aktualne numery telefonów będą podane na stronie internetowej Wykonawcy.
1.5.11. Zamawiający wyraża zgodę na instalowanie i uruchamianie na każdym komputerze, z którego będzie korzystać, tzw. komponentów, które będą niezbędne do należytej realizacji przedmiotu umowy. Każdy komponent będzie podpisany cyfrowm certyfikatem przez Wykonawcę.
1.5.12. Zamawiający nie będzie rozpowszechniać ani udostępniać osobom trzecim systemu elektronicznej informacji prawnej, jego fragmentów, ani kopii.
1.5.13. Zamawiający nie będzie udostępniać systemu elektronicznej informacji prawnej, jego fragmentów, ani jego kopii z serwerów ftp, na stronach Web czy z innych urządzeń, które powodowałyby jego dostępność dla innych niż Wykonawca podmiotów.
1.5.14. Zamawiający wyposaży sprzęt, którego będzie używał celem uzyskania dostępu do systemu elektronicznej informacji prawnej Wykonawcy w program antywirusowy, który będzie aktualizował go na bieżąco.
1.5.15. Zamawiający nie będzie usuwać zabezpieczeń technicznych zastosowanych przez Wykonawcę w systemie elektronicznej informacji prawnej.
2. Wymagania dotyczące zawartości systemu elektronicznej informacji prawnej.
2.1. Bazę systemu muszą stanowić akty ze wszystkich dzienników urzędowych wymienionych w art. 8 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawych (Dz. U. 10.17.95 j.t.).
2.2.Baza systemu musi zawierać co najmniej następujące informacje:
1) Dziennik Ustaw:
a) komplet informacji formalnych o aktach od 1918 roku (co najmniej: identyfikator, tytuł, organ wydający, data uchwalenia lub wydania aktu, data ogłoszenia, data wejścia w życie);
b) wszystkie akty obowiązujące oraz oczekujące;
c) komplet tekstów aktów ujednoliconych i ocenionych, co do obowiązywania, opublikowanych po 1 stycznia 1930 roku;
d) możliwość udostępniania kolejnych wersji historycznych aktów obowiązujących i uchylonych;
e) wzajemne powiązania formalne między aktami (co najmniej relacje typu: zmienia - zmieniony przez, uchyla - uchylony przez, wykonuje - wykonywany przez, ujednolica - ujednolicony przez, wprowadza - wprowadzony przez, interpretuje - interpretowany przez);
f) odwołania do przywołanych w aktach przepisów innych aktów prawnych, aktów wykonawczych z poziomu tekstu aktu;
g) odwołania do orzeczeń z poziomu tekstu aktu;
h) odwołania do cytatów, tez, pism z piśmiennictwa prawniczego z poziomu tekstu aktu;
i) odwołania do komentarzy z poziomu tekstu aktu;
j) odwołania do pism urzędowych z poziomu tekstu aktu;
k) dostęp do projektów ustaw wraz z uzasadnieniami, wniesionymi od IV Kadencji Sejmu, z systemem relacji z aktami obowiązującymi (zmienia, uchyla);
l) możliwość przeglądania tekstów projektów zmieniających akt obowiązujący z aktu obowiązującego (projekty w relacji z aktem obowiązującym).
2) Monitor Polski:
a) komplet informacji formalnych o aktach od 1945 roku (co najmniej: identyfikator, tytuł, organ wydający, data uchwalenia lub wydania aktu, data ogłoszenia, data wejścia w życie, data utraty mocy);
b) wszystkie akty obowiązujące oraz oczekujące;
c) komplet tekstów aktów ujednoliconych i ocenionych, co do obowiązywania, opublikowanych po 1 stycznia 1980 roku;
d) możliwość udostępniania kolejnych wersji historycznych aktów obowiązujących i uchylonych.
3) Monitor Polski B:
a) komplet ogłoszeń opublikowanych od początku 2001 r.
4) Monitor Spółdzielczy B:
a) komplet ogłoszeń opublikowanych od początku 2001 r.
5) Monitor Sądowy i Gospodarczy:
a) komplet ogłoszeń opublikowanych od wejścia w życie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym.
6) Dzienniki Resortowe:
a) ujednolicone teksty aktów prawnych opublikowanych w Dziennikach Urzędowych naczelnych i centralnych organów administracji rządowej, w tym:
- Dziennik Urzędowy Komendy Głównej Policji,
- Dziennik Urzędowy Komendy Głównej Straży Granicznej,
- Dziennik Urzędowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej,
- Dziennik Urzędowy Głównego Urzędu Miar,
- Dziennik Urzędowy Głównego Urzędu Statystycznego,
- Dziennik Urzędowy Komisji Papierów Wartościowych i Giełd,
- Dziennik Urzędowy Komitetu Integracji Europejskiej,
- Dziennik Urzędowy Min. Edukacji Narodowej i Sportu,
- Dziennik Urzędowy Min. Finansów,
- Dziennik Urzędowy Min. Infrastruktury,
- Dziennik Urzędowy Min. Kultury,
- Dziennik Urzędowy Min. Nauki i Informatyzacji,
- Dziennik Urzędowy Min. Obrony Narodowej,
- Dziennik Urzędowy Min. Pracy i Polityki Socjalnej,
- Dziennik Urzędowy Min. Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
- Dziennik Urzędowy Min. Skarbu Państwa,
- Dziennik Urzędowy Min. Spraw Wewnętrznych i Administracji,
- Dziennik Urzędowy Min. Spraw Zagranicznych,
- Dziennik Urzędowy Min. Sprawiedliwości,
- Dziennik Urzędowy Min. Środowiska i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska,
- Dziennik Urzędowy Min. Transportu i Gospodarki Morskiej,
- Dziennik Urzędowy Min. Zdrowia,
- Dziennik Urzędowy Min. Narodowego Banku Polskiego,
- Dziennik Urzędowy Urzędu Lotnictwa Cywilnego,
- Dziennik Urzędowy Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast,
- Dziennik Urzędowy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów,
- Dziennik Urzędowy Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej,
- Dziennik Urzędowy Wyższego Urzędu Górniczego,
- Dziennik Urzędowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
- Dziennik Urzędowy Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych,
- Dziennik Urzędowy Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty,
- Dzienniki Wojewódzkie - Urzędowe.
2.3. Ponadto baza systemu musi zawierać:
1) komplet tekstów pierwotnych aktów prawnych (zeskanowanych) identycznych co do formy, jak tekst opublikowany w wersji papierowej w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim;
2) komplet tekstów aktów prawnych opublikowanych w wojewódzkich dziennikach urzędowych od wprowadzenia 16 województw ustawą z dnia 24 lipca 1998 r. o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa;
3) wzory pism i umów, w tym zbiór obowiązujących formularzy urzędowych opublikowanych w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich;
4) orzeczenia Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, Trybunału Konstytucyjnego oraz sądów apelacyjnych;
5) niepublikowane orzeczenia SN, NSA i WSA;
6) orzeczenia administracyjne, w tym m.in. Głównej Komisji Orzekającej w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych przy Ministerstwie Finansów;
7) orzeczenia Zespołu Arbitrów, Krajowej Izby Odwoławczej przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych;
8) orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i Sądu Pierwszej Instancji;
9) projekty ustaw wraz z uzasadnieniami;
10) komentarze, monografie i inne opracowania dotyczące prawa polskiego i europejskiego;
11) bibliografia prawnicza;
12) baza adresowa sądów, urzędów centralnych oraz prokuratur;
13) uzasadnienia do orzeczeń opublikowanych w zbiorach urzędowych;
14) Cytaty, tezy, pisma z piśmiennictwa prawniczego.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 309041

Data publikacji: 2010-11-02

Nazwa: Sąd Okręgowy we Wrocławiu

Ulica: ul. Sądowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 50-046

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 071 37 04 295

Numer faxu: 071 37 04 295

Regon: 00032507336091

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa udzielenia dostępu do systemu elektronicznej informacji prawnej dla Sądu Okręgowego we Wrocławiu

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia usługa udzielenia dostępu do systemu elektronicznej informacji prawnej dla Sądu Okręgowego we Wrocławiu.
Charakterystyka systemu elektronicznej informacji prawnej.
1. Wymagania dotyczące funkcjonalności systemu elektronicznej informacji prawnej.
1.1. Sposoby wyszukiwania:
1) wyszukiwania wg identyfikatora, sygnatury;
2) wyszukiwania wg rocznika;
3) wyszukiwania wg daty wydania, opublikowania, obowiązywania;
4) wyszukiwania wg autora;
5) wyszukiwanie wg słów w tytule dokumentu;
6) wyszukiwanie poprzez klasyfikację przedmiotową (dotyczy bazy aktów prawnych i orzeczeń);
7) wyszukiwanie wg słów w treści dokumentów;
8) wyszukiwanie wg numeru: KRS - dla MSiG, PKD - dla MP B;
9) wyszukiwanie po nazwie podmiotu w MSiG, MP B, MS B;
10) wyszukiwanie po siedzibie podmiotu w MSiG
1.2. Wymagania dodatkowe:
1) możliwość porównania treści przepisu aktu prawnego w brzmieniu przed zmianą z treścią przepisu po zmianie;
2) możliwość dokonywania przez użytkownika zmiany daty oceny, co do obowiązywania aktów z Dz. U. i M.P., czego efektem ma być przywołanie całego systemu prawa - aktów obowiązujących, nieobowiązujących oraz oczekujących (wersji tekstów oraz relacji między aktami) na dowolnie wpisany dzień z przeszłości;
3) wyodrębnienie w zakresie Dz.U. i M.P. osobnych baz z aktami: obowiązującymi, nieobowiązującymi (archiwalnymi) i oczekującymi;
4) oznaczenie identyfikacji aktów obowiązujących, nieobowiązujących i oczekujących publikowanych w Dz.U. i M.P.;
5) możliwość kopiowania całości lub części dokumentów bezpośrednio z systemu do edytorów tekstów;
6) możliwość wydruku z systemu w sposób poprawny (w formacie wyświetlonym na monitorze): całego aktu, jednostek redakcyjnych, zaznaczonego fragmentu, z przypisami i bez przypisów;
7) możliwość wyświetlenia treści całego aktu prawnego;
8) baza adresowa sądów, urzędów centralnych i prokuratur z możliwością wyszukiwania wg właściwości miejscowej;
9) możliwość wybrania poszczególnych jednostek redakcyjnych przeglądanego aktu i przeniesienie jej do osobnego okna, w którym wyświetlane będą pełne brzmienia tej jednostki po kolejnych zmianach -wersje historyczne poszczególnych jednostek redakcyjnych.
1.3. Wymagania techniczne:
1) system musi posiadać zabezpieczenia przed nieautoryzowanym dostępem;
2) poprawność wydruków z systemu na drukarkach sieciowych i autonomicznych;
3) system powinien zapewniać pracę on-line ze stale aktualizowaną bazą danych (bazy muszą być aktualizowane przez Wykonawcę minimum raz dziennie).
1.4. Inne wymagania:
1) system musi zawierać bazy orzeczeń administracji, a w szczególności: samorządowych kolegiów odwoławczych, regionalnych izb obrachunkowych, rozstrzygnięć nadzorczych wojewodów, rozstrzygnięć Głównej Komisji Orzekającej przy M.F;
2) system musi zawierać informacje w dziedzinie szeroko pojętych zamówień publicznych, a mianowicie:
a) zawierać komentarze do ustawy prawo zamówień publicznych, ustawy o dyscyplinie finansów publicznych oraz komentarze do dyrektyw unijnych z zakresu zamówień publicznych;
b) zawierać komentarze problemowe, obejmujące swym zakresem kluczowe zagadnienia zamówień publicznych, orzeczenia sądowe, Krajowej Izby Odwoławczej, Zespołu Arbitrów przy Urzędzie Zamówień Publicznych i inne;
c) zawierać wzory Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) z komentarzami;
d) zawierać wzory dokumentów i formularzy z zakresu zamówień publicznych;
e) zawierać wyszukiwarkę kodów CPV o funkcjonalności minimalnej obejmującej możliwość korzystania z pierwotnej, jak i obecnie obowiązującej wersji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) a także możliwość korzystania ze słownika uzupełniającego, stosowanego w celu rozszerzenia opisu przedmiotu zamówienia.
1.5. Warunki dostępu.
1.5.1. Systemu elektronicznej informacji prawnej będzie dostępny przez sieć Internet w okresie 24 miesięcy.
1.5.2. Systemu elektronicznej informacji prawnej będzie dostępny przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu przy zachowaniu pełnej funkcjonalności systemu.
1.5.3. Systemu elektronicznej informacji prawnej będzie jednocześnie dostępny dla 50 osób.
1.5.4. Dostęp do strony internetowej Wykonawcy Zamawiający uzyska za pośrednictwem przeglądarki internetowej Internet Explorer z użyciem protokołów komunikacyjnych http lub https. Komputery Zamawiającego będą pracować pod kontrolą systemów operacyjnych Windows XP i późniejszych.
1.5.5. Wykonawca przeprowadzi w siedzibie Zamawiającego szkolenie dla 50 osób z obsługi systemu elektronicznej informacji prawnej.
1.5.6. System elektronicznej informacji prawnej stanowi utwór w rozumieniu Prawa autorskiego, jak i zawiera bazę danych lub bazy danych w rozumieniu Ustawy o ochronie baz danych.
1.5.7. System elektronicznej informacji prawnej będzie zainstalowany na serwerze administrowanym przez Wykonawcę i udostępniany Zamawiającemu w okresie obowiązywania umowy przez stronę internetową.
1.5.8. System elektronicznej informacji prawnej nie może zawierać aktywnych banerów reklamowych, ramek, reklam, w tym multimedialnych, audiowizualnych, audialnych lub wizualnych i innych materiałów promocyjnych i reklamowych.
1.5.9. Wykonawca będzie zobowiązany do aktualizowania na bieżąco tekstów aktów normatywnych zawartych w systemie elektronicznej informacji prawnej.
1.5.10. Wykonawca będzie zobowiązany do udzielania drogą telefoniczną informacji na temat sposobu obsługi systemu elektronicznej informacji prawnej i rozwiązywania ewentualnych problemów związanych z jego eksploatacją. Aktualne numery telefonów będą podane na stronie internetowej Wykonawcy.
1.5.11. Zamawiający wyraża zgodę na instalowanie i uruchamianie na każdym komputerze, z którego będzie korzystać, tzw. komponentów, które będą niezbędne do należytej realizacji przedmiotu umowy. Każdy komponent będzie podpisany cyfrowm certyfikatem przez Wykonawcę.
1.5.12. Zamawiający nie będzie rozpowszechniać ani udostępniać osobom trzecim systemu elektronicznej informacji prawnej, jego fragmentów, ani kopii.
1.5.13. Zamawiający nie będzie udostępniać systemu elektronicznej informacji prawnej, jego fragmentów, ani jego kopii z serwerów ftp, na stronach Web czy z innych urządzeń, które powodowałyby jego dostępność dla innych niż Wykonawca podmiotów.
1.5.14. Zamawiający wyposaży sprzęt, którego będzie używał celem uzyskania dostępu do systemu elektronicznej informacji prawnej Wykonawcy w program antywirusowy, który będzie aktualizował go na bieżąco.
1.5.15. Zamawiający nie będzie usuwać zabezpieczeń technicznych zastosowanych przez Wykonawcę w systemie elektronicznej informacji prawnej.
2. Wymagania dotyczące zawartości systemu elektronicznej informacji prawnej.
2.1. Bazę systemu muszą stanowić akty ze wszystkich dzienników urzędowych wymienionych w art. 8 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawych (Dz. U. 10.17.95 j.t.).
2.2.Baza systemu musi zawierać co najmniej następujące informacje:
1) Dziennik Ustaw:
a) komplet informacji formalnych o aktach od 1918 roku (co najmniej: identyfikator, tytuł, organ wydający, data uchwalenia lub wydania aktu, data ogłoszenia, data wejścia w życie);
b) wszystkie akty obowiązujące oraz oczekujące;
c) komplet tekstów aktów ujednoliconych i ocenionych, co do obowiązywania, opublikowanych po 1 stycznia 1930 roku;
d) możliwość udostępniania kolejnych wersji historycznych aktów obowiązujących i uchylonych;
e) wzajemne powiązania formalne między aktami (co najmniej relacje typu: zmienia - zmieniony przez, uchyla - uchylony przez, wykonuje - wykonywany przez, ujednolica - ujednolicony przez, wprowadza - wprowadzony przez, interpretuje - interpretowany przez);
f) odwołania do przywołanych w aktach przepisów innych aktów prawnych, aktów wykonawczych z poziomu tekstu aktu;
g) odwołania do orzeczeń z poziomu tekstu aktu;
h) odwołania do cytatów, tez, pism z piśmiennictwa prawniczego z poziomu tekstu aktu;
i) odwołania do komentarzy z poziomu tekstu aktu;
j) odwołania do pism urzędowych z poziomu tekstu aktu;
k) dostęp do projektów ustaw wraz z uzasadnieniami, wniesionymi od IV Kadencji Sejmu, z systemem relacji z aktami obowiązującymi (zmienia, uchyla);
l) możliwość przeglądania tekstów projektów zmieniających akt obowiązujący z aktu obowiązującego (projekty w relacji z aktem obowiązującym).
2) Monitor Polski:
a) komplet informacji formalnych o aktach od 1945 roku (co najmniej: identyfikator, tytuł, organ wydający, data uchwalenia lub wydania aktu, data ogłoszenia, data wejścia w życie, data utraty mocy);
b) wszystkie akty obowiązujące oraz oczekujące;
c) komplet tekstów aktów ujednoliconych i ocenionych, co do obowiązywania, opublikowanych po 1 stycznia 1980 roku;
d) możliwość udostępniania kolejnych wersji historycznych aktów obowiązujących i uchylonych.
3) Monitor Polski B:
a) komplet ogłoszeń opublikowanych od początku 2001 r.
4) Monitor Spółdzielczy B:
a) komplet ogłoszeń opublikowanych od początku 2001 r.
5) Monitor Sądowy i Gospodarczy:
a) komplet ogłoszeń opublikowanych od wejścia w życie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym.
6) Dzienniki Resortowe:
a) ujednolicone teksty aktów prawnych opublikowanych w Dziennikach Urzędowych naczelnych i centralnych organów administracji rządowej, w tym:
- Dziennik Urzędowy Komendy Głównej Policji,
- Dziennik Urzędowy Komendy Głównej Straży Granicznej,
- Dziennik Urzędowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej,
- Dziennik Urzędowy Głównego Urzędu Miar,
- Dziennik Urzędowy Głównego Urzędu Statystycznego,
- Dziennik Urzędowy Komisji Papierów Wartościowych i Giełd,
- Dziennik Urzędowy Komitetu Integracji Europejskiej,
- Dziennik Urzędowy Min. Edukacji Narodowej i Sportu,
- Dziennik Urzędowy Min. Finansów,
- Dziennik Urzędowy Min. Infrastruktury,
- Dziennik Urzędowy Min. Kultury,
- Dziennik Urzędowy Min. Nauki i Informatyzacji,
- Dziennik Urzędowy Min. Obrony Narodowej,
- Dziennik Urzędowy Min. Pracy i Polityki Socjalnej,
- Dziennik Urzędowy Min. Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
- Dziennik Urzędowy Min. Skarbu Państwa,
- Dziennik Urzędowy Min. Spraw Wewnętrznych i Administracji,
- Dziennik Urzędowy Min. Spraw Zagranicznych,
- Dziennik Urzędowy Min. Sprawiedliwości,
- Dziennik Urzędowy Min. Środowiska i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska,
- Dziennik Urzędowy Min. Transportu i Gospodarki Morskiej,
- Dziennik Urzędowy Min. Zdrowia,
- Dziennik Urzędowy Min. Narodowego Banku Polskiego,
- Dziennik Urzędowy Urzędu Lotnictwa Cywilnego,
- Dziennik Urzędowy Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast,
- Dziennik Urzędowy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów,
- Dziennik Urzędowy Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej,
- Dziennik Urzędowy Wyższego Urzędu Górniczego,
- Dziennik Urzędowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
- Dziennik Urzędowy Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych,
- Dziennik Urzędowy Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty,
- Dzienniki Wojewódzkie - Urzędowe.
2.3. Ponadto baza systemu musi zawierać:
1) komplet tekstów pierwotnych aktów prawnych (zeskanowanych) identycznych co do formy, jak tekst opublikowany w wersji papierowej w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim;
2) komplet tekstów aktów prawnych opublikowanych w wojewódzkich dziennikach urzędowych od wprowadzenia 16 województw ustawą z dnia 24 lipca 1998 r. o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa;
3) wzory pism i umów, w tym zbiór obowiązujących formularzy urzędowych opublikowanych w Dziennikach Ustaw i Monitorach Polskich;
4) orzeczenia Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego, Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, Trybunału Konstytucyjnego oraz sądów apelacyjnych;
5) niepublikowane orzeczenia SN, NSA i WSA;
6) orzeczenia administracyjne, w tym m.in. Głównej Komisji Orzekającej w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych przy Ministerstwie Finansów;
7) orzeczenia Zespołu Arbitrów, Krajowej Izby Odwoławczej przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych;
8) orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i Sądu Pierwszej Instancji;
9) projekty ustaw wraz z uzasadnieniami;
10) komentarze, monografie i inne opracowania dotyczące prawa polskiego i europejskiego;
11) bibliografia prawnicza;
12) baza adresowa sądów, urzędów centralnych oraz prokuratur;
13) uzasadnienia do orzeczeń opublikowanych w zbiorach urzędowych;
14) Cytaty, tezy, pisma z piśmiennictwa prawniczego.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 01/12/2010

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie żąda wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełniania warunek dotyczący posiadania wiedzy i doświadczenia, jeżeli w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert zrealizował w sposób należyty dwa zamówienia, których przedmiotem była usługa udzielenia dostępu do systemu elektronicznej informacji prawnej, odpowiadającego systemowi opisanemu w punkcie II. 1. 3) ogłoszenia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełniania warunek dotyczący dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, jeżeli osoby, którymi dysponuje i które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia posiadają kwalifikacje zawodowe, doświadczenie oraz wykształcenie niezbędne do wykonania w pełnym zakresie zamówienia polegającego na udzieleniu dostępu do systemu elektronicznej informacji prawnej, opisanego w punkcie II. 1. 3) ogłoszenia.

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Sąd Okręgowy we Wrocławiu, ul. Sądowa 1, 53-046 Wrocław
pok. 015 (Zamówienia Publiczne)

Data składania wniosków, ofert: 10/11/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Sąd Okręgowy we Wrocławiu, ul. Sądowa 1, 53-046 Wrocław
Biuro podawcze Sądu Okręgowego we Wrocławiu

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
723200004 (Usługi bazy danych)

Podobne przetargi

485808 / 2013-11-27 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
UMW/AZ/WR-63/2013: Dostęp online do zintegrowanej platformy informatycznej medycznej Clinical Key - wydaw. Elsevier, w okresie od 01.12.2013 r. do 30.11.2014 r

263962 / 2008-12-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Lubań - Lubań (dolnośląskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Przetarg nieograniczony na dostarczenie i instalację sprzetu komputerowego z oprogramowaniem, infokiosków, sprzetu biurowego w ramach projektu finansowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

382912 / 2010-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Zgorzelec - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Dostosowanie infrastruktury Urzędu Miasta Zgorzelec dla potrzeb społeczeństwa informacyjnego, e-cmentarz

100564 / 2015-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Świdnicki - Świdnica (dolnośląskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Wykonanie jednostki ewidencyjnej 021904_5 Jaworzyna Śląska - obszar wiejski, z wyłączeniem obrębu Piotrowice Świdnickie, opracowania obejmującego : utworzenie bazy danych BDOT500, inicjalnej bazy danych GESUT, rejestrów przestrzennych dokumentów źródłowych, weryfikację i korektę bazy danych EGiB

22456 / 2013-01-16 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Zakup na własność podręczników elektronicznych dla studentów studiów II stopnia prowadzonych w języku angielskim w ramach projektu Rozwój Potencjału i oferty dydaktycznej Politechniki Wrocławskiej - Zadania. POSTĘPOWANIE NR AC/BZP/13/2013

38476 / 2013-01-29 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Zakup na własność podręczników elektronicznych dla studentów studiów II stopnia prowadzonych w języku angielskim w ramach projektu Rozwój Potencjału i oferty dydaktycznej Politechniki Wrocławskiej - Zadania. POSTĘPOWANIE AC/BZP/261/2012

131225 / 2013-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Zebranie i zorganizowanie w odpowiednie struktury Bazy Obiektów Użyteczności Publicznej (BOUP)

16233 / 2013-01-30 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na subskrypcję sieciowego dostępu do bazy polskich książek elektronicznych libra.ibuk.pl na rok 2013 dla Biblioteki Głównej Politechniki Wrocławskiej.

178360 / 2014-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Świdnicki - Świdnica (dolnośląskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
wykonanie dla miast Jaworzyny Śląskiej i Żarowa a także obrębu wiejskiego Piotrowice Świdnickie opracowania obejmującego: utworzenie bazy danych BDOT500, inicjalnej bazy danych GESUT, rejestrów przestrzennych dokumentów źródłowych, weryfikację i korektę bazy danych EGiB

35226 / 2009-02-20 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Zakup usługi dostępu do bazy SourceOECD dla Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

36484 / 2010-02-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Centrum Kształcenia Praktycznego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Zapewnienie obsługi i rozwoju bazy eDUKACJA i Rekrutacja działającej na platformie Lotus Notes/Domino.

37284 / 2009-02-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Centrum Kształcenia Praktycznego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Zapewnienie obsługi i rozwoju bazy eDUKACJA i Rekrutacja działającej na platformie LOTUS.

120794 / 2015-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Świdnicki - Świdnica (dolnośląskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Wykonanie numerycznego opracowania mapy zasadniczej dla miast Świdnica, Strzegom, Świebodzice na podstawie analogowych map zasadniczych w celu implementacji wynikowych opracowań do systemu numerycznego EWID2007

37957 / 2013-03-13 - Uczelnia publiczna

Politechnika Wrocławska - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
Postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na subskrypcję sieciowego dostępu do bazy polskich książek elektronicznych libra.ibuk.pl na rok 2013 dla Biblioteki Głównej Politechniki Wrocławskiej.

442598 / 2013-10-30 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 723200004 (Usługi bazy danych)
UMW/AZ/WR-62/2013: Dostęp online z platformy wydawcy do bazy danych UpToDate, w okresie od 01.10.2013 r. do 30.09.2015 r., kontrolowany adresami IP