Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

13011 / 2016-02-08 - Administracja samorządowa / Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie (Szczecin)

Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż rzeki Regi i jej dopływów - budowa przepławek dla ryb w ramach realizowanego programu LIFE+
Ukleja Miłogoszcz km 7+000

Opis zamówienia

1.2. Miejsce realizacji:
gmina Radowo Małe, powiat łobeski, woj. zachodniopomorskie
1.3. Stan istniejący:
W miejscu gdzie projektuje się wykonanie przepławki dla ryb zlokalizowana jest Mała Elektrownia Wodna zlokalizowana w km 7+000 rzeki Uklei. Przedmiotowa MEW posiada dwa przęsła z czego jedno stanowi dolot do siłowni, drugie zaś pełni funkcję upustu jałowego. Szerokość przęsła kierującego wodę na siłownię wynosi 4,27 m, szerokość przęsła upustu jałowego 3,15 m. Przyczółki wlotowe i wylotowe elektrowni oraz filary wykonane w konstrukcji żelbetowej. Oba przęsła wyposażone w niezależne drewniane zasuwy płytowe podnoszone na konstrukcji stalowej - konstrukcja wsporcza z cewników, mechanizm wyciągowy na drabinkach stalowych. Zamknięcia posiadają tylko i wyłącznie napęd ręczny. Za zasuwą na wlocie do siłowni elektrowni znajduje się krata stalowe wykonana z płaskowników. Zadaniem zasuw jest piętrzenie wody w rzece na potrzeby osiągnięcia odpowiedniego spadu na turbiny elektrowni umożliwiające wygenerowanie wyżej określonej mocy elektrycznej.
Obecność elektrowni wodnej wymusza konieczność zastosowania rozwiązań technicznych związanych z adaptacją upustu jałowego elektrowni w celu zapewnienia migracji organizmów wodnych. Ponadto poniżej płyty dennej następuje uskok do naturalnego dna rzeki o wysokości około 1,0 m, uskok ten stanowi istotną barierę w zachowaniu ciągłości biologicznej w korycie rzeki Uklei.
1.4. Zakres przedmiotu zamówienia:
Roboty budowlane wiążą się z wykonaniem w korycie rzeki Uklei, poniżej upustu jałowego Małej Elektrowni Wodnej, bystrotoku drewniano-kamiennego o długości 16,90 m. Budowla zostanie wykonana w zbliżeniu do prawego brzegu. Ponadto zaprojektowano adaptację upustu jałowej MEW w celu dostosowania go do zapewnienia możliwości migracji organizmów żywych.
Parametry przepławki do wykonania przedstawiają się następująco:
Adaptacja upustu jałowego MEW:
Długość przepławki w upuście jałowym 22,40 m, Wlot przez okno w zasuwie 35 x 35 cm, rzędna wlotu do przepławki 34,72 m npm, rzędna wylotu z przepławki 33,73 m npm, szerokość przepławki w świetle 2,97 - 3,15 m, konstrukcja przepławki żelbet kamień, padek podłużny dna przepławki 4,4%,
długość mierzona od otworu w zasuwie w stanowisku górnym do progu na płycie dennej poniżej upustu
Bystrotok:
Długość bystrotoku - 16,90 m
Wlot przez okno w szandorach - 30 x 30 cm
rzędna wlotu do przepławki - 33,73 m npm
rzędna wylotu z przepławki - 32,90 m npm
szerokość przepławki w świetle - 1,50 m
Roboty do wykonania:
Adaptacja upustu jałowego MEW
Zaprojektowano adaptację upustu jałowego MEW (prawe przęsło MEW) poprzez wykonanie w nim szykan kamiennych. Wlot do upustu należy zapewnić poprzez wykonanie w zasuwie w stanowisku górnym elektrowni otworu o wymiarach 35 x 35 cm. Otwór należy wykonać centrycznie na poziomie płyty dennej. Otwór obustronnie należy obrobić po obwodzie blachą stalową gr. 3 mm, szerokość pasa obróbki 5cm. W komorze jałowego upustu ułożyć rzędami szykany kamienne, z kamienia ciężkiego. Pozycje kamieni powinny być zastabilizowane poprzez wywiercenie w płycie dennej otworów i wklejenie na żywice epoksydowe prętów stalowych o średnicy 16 mm. Na jeden kamień przypadać będą minimum 4 pręty. Poniżej wylotu z komory upustu wykonać należy mur żelbetowy gr. 44 cm, w którym zlokalizowane będą prowadnice zamknięć szandorowych z ceowników C45. Wysokość muru 1,0 m względem poziomu istniejącej płyty dennej. Szerokość w świetle zamknięć szandorowych 180cm. Wysokość szandorów 90cm (6 x 186x15x3cm). Drugą parę szandorów o szerokości w świetle 150 cm należy wykonać przed wlotem do projektowanego bystrotoku. W tym celu wykonać w zaprojektowanym murze żelbetowym prowadnicę zamknięć z ceownika C45. Drugą prowadnicę wykonać w konstrukcji istniejącego przyczółka MEW poprzez wykucie bruzdy i wtopienie w nią kształtownika stalowego. Wysokość szandorów 90 cm (6 x 156x15x3 cm). Belki zamknięć szandorowych przed wlotem do przepławki muszą być trwale połączone np. płaskownikami stalowymi poprzez obustronne skręcenie śrubami. W szandorach na poziomie płyty dennej wykonać centrycznie zlokalizowany otwór o wymiarach 30 x 30 cm. Spadek podłużny adaptowanego upustu jałowego zgodny z istniejącym. Mur żelbetowy z betonu klasy C25/30 W8 zbrojonego stalą AIIIN-BSt500s średnicy prętów 12 mm. Otulina prętów 6 cm. Zbrojenie murów zostanie wykonane po uprzednim sklejeniu w istniejącą płytę denną kotew chemicznych (pręty wklejane na żywice epoksydowe). Głębokość wklejenia pręta min. 15 cm. Pręt startowy do wykonania zbrojenia o długości 30 cm. Zbrojenie wykonać zgodnie z rysunkami. Do wykonania prętów startowych należy zastosować rozwiązania systemowe (zgodnie z zaleceniami producenta). Bystrotok poniżej upustu jałowego:
Zaprojektowano wykonanie przepławki dla ryb w formie bystrotoku o długości 16,90 m i spadku podłużnym równym 5%. Rzędna wlotu do przepławki 33,73 m n.p.m., wylotu 32,90 m n.p.m. Przepławka należy wykonać w dowiązaniu do prawego brzegu rzeki Uklei. W celu wcięci przepławki w brzeg należy rozebrać istniejący mur żelbetowy zlokalizowany poniżej przyczółka MEW i pełniący funkcję ubezpieczenia przeciwerozyjnego brzegu. Bystrotok wykonać z bali drewnianych impregnowanych (impregnacja klasy IV) grubości 12 cm i wysokości zależnej od rzędnej korony przepławki i dna istniejącego. Bale ścianki drewnianej powinny być łączone ze sobą na jaskółczy ogon bądź w systemie pióro - wpust Bale należy wbić w dno na głębokość min. 1,0m. Rzędna korony przepławki o 1,0 m wyżej w stosunku do projektowanego dna przepławki w jej osi z zachowaniem spadku podłużnego całej długości. Ściany przepławki od strony prawego brzegu rzeki Uklei należy zasypać do poziomu terenu gruntem mineralnym. Na wierzchniej warstwie zasypu rozplantować humus warstwą grubości 15 cm i obsiać mieszanką traw. W celu nadania stateczności i sztywności konstrukcji zaprojektowano wykonanie pali stalowych z rur bezszwowych 159/9 mm i długościach od 3,0 m do 6,0 w zależności od ich lokalizacji. Odległość pomiędzy palami zgodnie z rysunkami (rzut pionowy - rys. 3). Pomiędzy palami od strony wewnętrznej i zewnętrznej przepławki należy wykonać ściągi z kątowników 100x100x6mm spawanych obwodowo do pali. Dopuszcza się mijankowe wykonywanie kątowników pomiędzy poszczególnymi palami stalowymi w celu zwiększenie powierzchni zczepnych. Połączenia styków poszczególnych bali ścianki oraz styków przy połączeniu ze stalowymi rurami prowadzącymi należy uszczelnić taśmami izolacyjnymi z tworzyw sztucznych (np. poprzez wcisk w szczeliny i mechaniczne przytwierdzenie). Taśmy powinny charakteryzować się odpornością na warunki atmosferyczne w szczególności na działanie promieni UV, mrozu i wilgoci. Muszą być też odporne na eksploatację w środowisku wodnym. Od strony zewnętrznej przepławki w stopie jej ściany należy wykonać narzut kamienny luźny pasem szerokości ok. 3,0 m. Dno przepławki uformowane z warstwy gr. 30 cm kamienia polnego (okrągłego). Szerokość dna zaprojektowano 1,50 m. Dno przepławki urozmaicić szykanami kamiennymi. Kamień należy usypywać po uprzednim wykonania nasypu z gruntu mineralnego wzmocnionego geotkaniną 40kN m separującej od warstwy nasypowej gruntu mineralnego. Poniżej geotkaniny należy ułożyć geomembrane HDPE gr. 2 mm, pełniącą funkcję przeciwfiltracyjną. Geomembrane należy ułożyć na głębokości 15 cm poniżej geotkaniny. Zarówno geotkaninę jak i geomembrane należy wywinąć na ściany przepławki na wysokość odpowiadającą przykryciu na bokach kamieniem - przytwierdzenie poprzez przybicie do ściany gwoździami nierdzewnymi.
Szczegółowe zestawienie robót do wykonania znajduje się w dokumentacji projektowej oraz w kosztorysie nakładczym ślepym i przedmiarze robót, które stanowią załącznik do SIWZ.
Zamówienie obejmuje ponadto:
geodezyjne wytyczanie i inwentaryzację powykonawczą,
opłaty związane z ewentualnym zajęciem pasa drogowego i tymczasowym zajęciem gruntów na czas robót,
wykonanie robót tymczasowych,
wybudowanie, utrzymanie i likwidację dojazdów przejazdów i organizacji ruchu na czas trwania budowy,
uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót wraz z przywróceniem do stanu pierwotnego,
naprawienie ewentualnych szkód związanych z prowadzeniem robót wyrządzonym
osobom trzecim lub uszkodzeniem mienia publicznego.
dostarczenie dokumentacji powykonawczej umożliwiającej wystąpienie z wnioskiem o zakończeniu budowy, w tym mapy geodezyjnej powykonawczej oraz wszystkich atestów i certyfikatów dla materiałów użytych w przy realizacji robót objętych przedmiotowym zamówieniem.
Wykonawca przed przystąpieniem do wykonywania robót budowlanych wyznaczy trasy dojazdowe i przejazdowe oraz drogi technologiczne wraz z ich długością i inwentaryzacją stanu istniejącego, co przedstawi w formie papierowej Zamawiającemu.W rejonie urządzeń podziemnych roboty należy wykonywać w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń i pod ich nadzorem. Szczegółowe określenie zakresu i ilości robót zawarte jest w kosztorysie nakładczym - ślepym, w tym przedmiarze robót stanowiącym jego integralną część (załącznik nr 3 do SIWZ) oraz dokumentacji projektowej (projekt budowlany pn.: Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż doliny rzeki Regi i jej dopływów - Ukleja - Miłogoszcz km 7+000- załącznik nr 4 do SIWZ) i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych pn.: Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż doliny rzeki Regi i jej dopływów - Ukleja - Miłogoszcz km 7+000 - załącznik nr 9 do SIWZ. Zobowiązuje się Wykonawcę do potwierdzenia terminu wykonania całego zakresu przedmiotu zamówienia wskazanego w formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do SIWZ). Realizacja przedmiotu zamówienia przebiegać będzie, zgodnie z Harmonogram realizacji projektu stanowiącym załącznik
nr 6 do niniejszej SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 13011

Data publikacji: 2016-02-08

Nazwa:
Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie

Ulica: ul. Wyzwolenia 105

Numer domu: 105

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 71-421

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 91 440 51 00

Numer faxu: 91 440 51 01

Adres strony internetowej: www.zzmiuw.pl

Regon: 00103633600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż rzeki Regi i jej dopływów - budowa przepławek dla ryb w ramach realizowanego programu LIFE+
Ukleja Miłogoszcz km 7+000

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.2. Miejsce realizacji:
gmina Radowo Małe, powiat łobeski, woj. zachodniopomorskie
1.3. Stan istniejący:
W miejscu gdzie projektuje się wykonanie przepławki dla ryb zlokalizowana jest Mała Elektrownia Wodna zlokalizowana w km 7+000 rzeki Uklei. Przedmiotowa MEW posiada dwa przęsła z czego jedno stanowi dolot do siłowni, drugie zaś pełni funkcję upustu jałowego. Szerokość przęsła kierującego wodę na siłownię wynosi 4,27 m, szerokość przęsła upustu jałowego 3,15 m. Przyczółki wlotowe i wylotowe elektrowni oraz filary wykonane w konstrukcji żelbetowej. Oba przęsła wyposażone w niezależne drewniane zasuwy płytowe podnoszone na konstrukcji stalowej - konstrukcja wsporcza z cewników, mechanizm wyciągowy na drabinkach stalowych. Zamknięcia posiadają tylko i wyłącznie napęd ręczny. Za zasuwą na wlocie do siłowni elektrowni znajduje się krata stalowe wykonana z płaskowników. Zadaniem zasuw jest piętrzenie wody w rzece na potrzeby osiągnięcia odpowiedniego spadu na turbiny elektrowni umożliwiające wygenerowanie wyżej określonej mocy elektrycznej.
Obecność elektrowni wodnej wymusza konieczność zastosowania rozwiązań technicznych związanych z adaptacją upustu jałowego elektrowni w celu zapewnienia migracji organizmów wodnych. Ponadto poniżej płyty dennej następuje uskok do naturalnego dna rzeki o wysokości około 1,0 m, uskok ten stanowi istotną barierę w zachowaniu ciągłości biologicznej w korycie rzeki Uklei.
1.4. Zakres przedmiotu zamówienia:
Roboty budowlane wiążą się z wykonaniem w korycie rzeki Uklei, poniżej upustu jałowego Małej Elektrowni Wodnej, bystrotoku drewniano-kamiennego o długości 16,90 m. Budowla zostanie wykonana w zbliżeniu do prawego brzegu. Ponadto zaprojektowano adaptację upustu jałowej MEW w celu dostosowania go do zapewnienia możliwości migracji organizmów żywych.
Parametry przepławki do wykonania przedstawiają się następująco:
Adaptacja upustu jałowego MEW:
Długość przepławki w upuście jałowym 22,40 m, Wlot przez okno w zasuwie 35 x 35 cm, rzędna wlotu do przepławki 34,72 m npm, rzędna wylotu z przepławki 33,73 m npm, szerokość przepławki w świetle 2,97 - 3,15 m, konstrukcja przepławki żelbet kamień, padek podłużny dna przepławki 4,4%,
długość mierzona od otworu w zasuwie w stanowisku górnym do progu na płycie dennej poniżej upustu
Bystrotok:
Długość bystrotoku - 16,90 m
Wlot przez okno w szandorach - 30 x 30 cm
rzędna wlotu do przepławki - 33,73 m npm
rzędna wylotu z przepławki - 32,90 m npm
szerokość przepławki w świetle - 1,50 m
Roboty do wykonania:
Adaptacja upustu jałowego MEW
Zaprojektowano adaptację upustu jałowego MEW (prawe przęsło MEW) poprzez wykonanie w nim szykan kamiennych. Wlot do upustu należy zapewnić poprzez wykonanie w zasuwie w stanowisku górnym elektrowni otworu o wymiarach 35 x 35 cm. Otwór należy wykonać centrycznie na poziomie płyty dennej. Otwór obustronnie należy obrobić po obwodzie blachą stalową gr. 3 mm, szerokość pasa obróbki 5cm. W komorze jałowego upustu ułożyć rzędami szykany kamienne, z kamienia ciężkiego. Pozycje kamieni powinny być zastabilizowane poprzez wywiercenie w płycie dennej otworów i wklejenie na żywice epoksydowe prętów stalowych o średnicy 16 mm. Na jeden kamień przypadać będą minimum 4 pręty. Poniżej wylotu z komory upustu wykonać należy mur żelbetowy gr. 44 cm, w którym zlokalizowane będą prowadnice zamknięć szandorowych z ceowników C45. Wysokość muru 1,0 m względem poziomu istniejącej płyty dennej. Szerokość w świetle zamknięć szandorowych 180cm. Wysokość szandorów 90cm (6 x 186x15x3cm). Drugą parę szandorów o szerokości w świetle 150 cm należy wykonać przed wlotem do projektowanego bystrotoku. W tym celu wykonać w zaprojektowanym murze żelbetowym prowadnicę zamknięć z ceownika C45. Drugą prowadnicę wykonać w konstrukcji istniejącego przyczółka MEW poprzez wykucie bruzdy i wtopienie w nią kształtownika stalowego. Wysokość szandorów 90 cm (6 x 156x15x3 cm). Belki zamknięć szandorowych przed wlotem do przepławki muszą być trwale połączone np. płaskownikami stalowymi poprzez obustronne skręcenie śrubami. W szandorach na poziomie płyty dennej wykonać centrycznie zlokalizowany otwór o wymiarach 30 x 30 cm. Spadek podłużny adaptowanego upustu jałowego zgodny z istniejącym. Mur żelbetowy z betonu klasy C25/30 W8 zbrojonego stalą AIIIN-BSt500s średnicy prętów 12 mm. Otulina prętów 6 cm. Zbrojenie murów zostanie wykonane po uprzednim sklejeniu w istniejącą płytę denną kotew chemicznych (pręty wklejane na żywice epoksydowe). Głębokość wklejenia pręta min. 15 cm. Pręt startowy do wykonania zbrojenia o długości 30 cm. Zbrojenie wykonać zgodnie z rysunkami. Do wykonania prętów startowych należy zastosować rozwiązania systemowe (zgodnie z zaleceniami producenta). Bystrotok poniżej upustu jałowego:
Zaprojektowano wykonanie przepławki dla ryb w formie bystrotoku o długości 16,90 m i spadku podłużnym równym 5%. Rzędna wlotu do przepławki 33,73 m n.p.m., wylotu 32,90 m n.p.m. Przepławka należy wykonać w dowiązaniu do prawego brzegu rzeki Uklei. W celu wcięci przepławki w brzeg należy rozebrać istniejący mur żelbetowy zlokalizowany poniżej przyczółka MEW i pełniący funkcję ubezpieczenia przeciwerozyjnego brzegu. Bystrotok wykonać z bali drewnianych impregnowanych (impregnacja klasy IV) grubości 12 cm i wysokości zależnej od rzędnej korony przepławki i dna istniejącego. Bale ścianki drewnianej powinny być łączone ze sobą na jaskółczy ogon bądź w systemie pióro - wpust Bale należy wbić w dno na głębokość min. 1,0m. Rzędna korony przepławki o 1,0 m wyżej w stosunku do projektowanego dna przepławki w jej osi z zachowaniem spadku podłużnego całej długości. Ściany przepławki od strony prawego brzegu rzeki Uklei należy zasypać do poziomu terenu gruntem mineralnym. Na wierzchniej warstwie zasypu rozplantować humus warstwą grubości 15 cm i obsiać mieszanką traw. W celu nadania stateczności i sztywności konstrukcji zaprojektowano wykonanie pali stalowych z rur bezszwowych 159/9 mm i długościach od 3,0 m do 6,0 w zależności od ich lokalizacji. Odległość pomiędzy palami zgodnie z rysunkami (rzut pionowy - rys. 3). Pomiędzy palami od strony wewnętrznej i zewnętrznej przepławki należy wykonać ściągi z kątowników 100x100x6mm spawanych obwodowo do pali. Dopuszcza się mijankowe wykonywanie kątowników pomiędzy poszczególnymi palami stalowymi w celu zwiększenie powierzchni zczepnych. Połączenia styków poszczególnych bali ścianki oraz styków przy połączeniu ze stalowymi rurami prowadzącymi należy uszczelnić taśmami izolacyjnymi z tworzyw sztucznych (np. poprzez wcisk w szczeliny i mechaniczne przytwierdzenie). Taśmy powinny charakteryzować się odpornością na warunki atmosferyczne w szczególności na działanie promieni UV, mrozu i wilgoci. Muszą być też odporne na eksploatację w środowisku wodnym. Od strony zewnętrznej przepławki w stopie jej ściany należy wykonać narzut kamienny luźny pasem szerokości ok. 3,0 m. Dno przepławki uformowane z warstwy gr. 30 cm kamienia polnego (okrągłego). Szerokość dna zaprojektowano 1,50 m. Dno przepławki urozmaicić szykanami kamiennymi. Kamień należy usypywać po uprzednim wykonania nasypu z gruntu mineralnego wzmocnionego geotkaniną 40kN m separującej od warstwy nasypowej gruntu mineralnego. Poniżej geotkaniny należy ułożyć geomembrane HDPE gr. 2 mm, pełniącą funkcję przeciwfiltracyjną. Geomembrane należy ułożyć na głębokości 15 cm poniżej geotkaniny. Zarówno geotkaninę jak i geomembrane należy wywinąć na ściany przepławki na wysokość odpowiadającą przykryciu na bokach kamieniem - przytwierdzenie poprzez przybicie do ściany gwoździami nierdzewnymi.
Szczegółowe zestawienie robót do wykonania znajduje się w dokumentacji projektowej oraz w kosztorysie nakładczym ślepym i przedmiarze robót, które stanowią załącznik do SIWZ.
Zamówienie obejmuje ponadto:
geodezyjne wytyczanie i inwentaryzację powykonawczą,
opłaty związane z ewentualnym zajęciem pasa drogowego i tymczasowym zajęciem gruntów na czas robót,
wykonanie robót tymczasowych,
wybudowanie, utrzymanie i likwidację dojazdów przejazdów i organizacji ruchu na czas trwania budowy,
uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót wraz z przywróceniem do stanu pierwotnego,
naprawienie ewentualnych szkód związanych z prowadzeniem robót wyrządzonym
osobom trzecim lub uszkodzeniem mienia publicznego.
dostarczenie dokumentacji powykonawczej umożliwiającej wystąpienie z wnioskiem o zakończeniu budowy, w tym mapy geodezyjnej powykonawczej oraz wszystkich atestów i certyfikatów dla materiałów użytych w przy realizacji robót objętych przedmiotowym zamówieniem.
Wykonawca przed przystąpieniem do wykonywania robót budowlanych wyznaczy trasy dojazdowe i przejazdowe oraz drogi technologiczne wraz z ich długością i inwentaryzacją stanu istniejącego, co przedstawi w formie papierowej Zamawiającemu.W rejonie urządzeń podziemnych roboty należy wykonywać w uzgodnieniu z właścicielami urządzeń i pod ich nadzorem. Szczegółowe określenie zakresu i ilości robót zawarte jest w kosztorysie nakładczym - ślepym, w tym przedmiarze robót stanowiącym jego integralną część (załącznik nr 3 do SIWZ) oraz dokumentacji projektowej (projekt budowlany pn.: Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż doliny rzeki Regi i jej dopływów - Ukleja - Miłogoszcz km 7+000- załącznik nr 4 do SIWZ) i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych pn.: Budowa niebieskiego korytarza ekologicznego wzdłuż doliny rzeki Regi i jej dopływów - Ukleja - Miłogoszcz km 7+000 - załącznik nr 9 do SIWZ. Zobowiązuje się Wykonawcę do potwierdzenia terminu wykonania całego zakresu przedmiotu zamówienia wskazanego w formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do SIWZ). Realizacja przedmiotu zamówienia przebiegać będzie, zgodnie z Harmonogram realizacji projektu stanowiącym załącznik
nr 6 do niniejszej SIWZ.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/06/2016

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie: 4.000,00 PLN
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, tj. do dnia 23.02.2016r. do godz. 12:00. W przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej, za moment wniesienia wadium uznaje się moment uznania rachunku bankowego Zamawiającego.
3. Wadium może być wniesione w formach określonych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.: 1) pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 nr 42, poz. 275, z późn. zm.). 4. Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w PKO BP S.A. I Oddział w Szczecinie nr: 34 1020 4795 0000 9002 0122 0631. z adnotacją: WADIUM - przetarg ozn. NP/IR/333/6/2016
Dowód wniesienia wadium należy dołączyć do oferty. 5. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniężna - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy zdeponować w siedzibie Zamawiającego w Szczecinie, al. Wyzwolenia 105, w kasie, przed upływem terminu składania ofert a kopię tego dokumentu należy załączyć do oferty. 6. Wadium wniesione w innej formie niż pieniężna musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy. 7. Wykonawca, który nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium zgodnie z zapisami ustawy zostanie wykluczony z prowadzonego postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona. 8. Zamawiający dokona zwrotu lub zatrzymania wadium zgodnie z art. 46 ustawy. UWAGA! Stosownie do zapisów art. 46 ust. 4a ustawy Zamawiający Zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 lub pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art.24 ust. 2 pkt.5, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraziła zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej. 9. Zgodnie z art. 148 ust. 4 ustawy, w przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie opisuje, nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

Wiedza i doświadczenie:
wykonaniem jednej roboty budowlanej z zakresu budowli zgodnie z kategorią obiektów budowlanych nr XXVII (z wyłączeniem rowów melioracyjnych) wg załącznika do ustawy Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994r. z zakresu budownictwa wodnego lub jednej roboty polegającej na budowie przepławki* o wartości nie mniejszej niż 180.000,00 zł brutto (słownie: sto osiemdziesiąt tysięcy złotych brutto) w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizowanej na podstawie Decyzji o pozwoleniu na budowę (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 Prawo Budowlane (Dz. U. z 2013r., poz. 1409 z późn. zm.) bądź innych przepisów obowiązujących w Państwach członkowskich UE.
*(Pod pojęciem przepławka dla ryb rozumie się wszelkie budowle hydrotechniczne umożliwiające organizmom żywym pokonanie przeszkód zlokalizowanych w korytach cieków wodnych (takich jak budowle piętrzące), umożliwiając tym samym migrację organizmów wodnych w górę rzeki. Konstrukcja przepławki w postaci budowli żelbetowych, bystrotoków kamiennych i kamienno-drewnianych).
UWAGA!
1. W sytuacji, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu innego podmiotu zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi w trakcie realizacji zamówienia. W tym celu Wykonawca musi przedstawić Zamawiającemu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do jego dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia -- zgodnie z załącznikiem nr 2d do SIWZ.
2. W przypadku gdy podmioty o których mowa w ust 1 uczestniczą w wykonywaniu zamówienia, Wykonawca podaje nazwy (firmy) tych podwykonawców na których zasoby się powołuje. W tym celu Wykonawca musi złożyć załącznik nr 2g do SIWZ.
3. W przypadku zmiany lub rezygnacji z podwykonawcy na którego zasoby Wykonawca się powołuje Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia warunek udziału w postępowaniu w stopniu nie mniejszym niż wymagany w postępowaniu.
4. W stosunku do podwykonawców na których zasoby powołuje się Wykonawca, mają zastosowanie przepisy części XVII dotyczące podwykonawców.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami tych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
1) dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia (podwykonawcy),
2) podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b, odpowiada solidarnie w wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie informacji zawartych w oświadczeniach i dokumentach złożonych przez Wykonawcę na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu.

Potencjał techniczny:
- kafar spalinowy - 1 szt.
- koparka - 1 szt.
- pompa przeponowa spalinowa - 1 szt.
UWAGA!
1. W sytuacji, gdy Wykonawca polega na potencjale technicznym innego podmiotu zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi w trakcie realizacji zamówienia. W tym celu Wykonawca musi przedstawić Zamawiającemu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do jego dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia - zgodnie z załącznikiem nr 2d.
2. W przypadku gdy podmioty o których mowa w ust 1 uczestniczą w wykonywaniu zamówienia, Wykonawca podaje nazwy (firmy) tych podwykonawców na których zasoby się powołuje. W tym celu Wykonawca musi złożyć załącznik nr 2g do SIWZ.
3. W przypadku zmiany lub rezygnacji z podwykonawcy na którego zasoby Wykonawca się powołuje Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia warunek udziału w postępowaniu w stopniu nie mniejszym niż wymagany w postępowaniu.
4. W stosunku do podwykonawców na których zasoby powołuje się Wykonawca, mają zastosowanie przepisy części XVII dotyczące podwykonawców.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami tych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
1) dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia (podwykonawcy)
2) podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b, odpowiada solidarnie w wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie informacji zawartych w oświadczeniach i dokumentach złożonych przez Wykonawcę na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca powinien dysponować przynajmniej jedną osobą odpowiedzialną za kierowanie robotami budowlanymi, posiadającą uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013r., poz. 1409 z późn. zm.) i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11.09.2014r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014r., poz. 1278 ze zm.) w specjalności inżynierii hydrotechnicznej zgodnie z par.13 ust 10 lub 11 ww. Rozporządzenia lub odpowiadające tym specjalnościom inne ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a które uprawniają do pełnienia tych funkcji w odpowiednim zakresie, spełniające warunki określone w Prawie Budowlanym lub posiadającą zagraniczne uprawnienia uznane w zakresie i na zasadach opisanych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej Dz. U. 2008 nr 63 poz. 394 z poźn. zm.). UWAGA!
1. W sytuacji, gdy Wykonawca polega na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innego podmiotu zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi w trakcie realizacji zamówienia. W tym celu Wykonawca musi przedstawić Zamawiającemu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do jego dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia - zgodnie z załącznikiem nr 2d.
2. W przypadku gdy podmioty o których mowa w ust 1 uczestniczą w wykonywaniu zamówienia, Wykonawca podaje nazwy (firmy) tych podwykonawców na których zasoby się powołuje. W tym celu Wykonawca musi złożyć załącznik nr 2g do SIWZ.
3. W przypadku zmiany lub rezygnacji z podwykonawcy na którego zasoby Wykonawca się powołuje Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia warunek udziału w postępowaniu w stopniu nie mniejszym niż wymagany w postępowaniu.
4. W stosunku do podwykonawców na których zasoby powołuje się Wykonawca, mają zastosowanie przepisy części XVII dotyczące podwykonawców.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami tych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
1) dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia (podwykonawcy)
2) podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b, odpowiada solidarnie w wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie informacji zawartych w oświadczeniach i dokumentach złożonych przez Wykonawcę na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca powinien znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej gwarantującej należyte wykonanie zamówienia tj.: posiadają zdolność kredytową lub środki finansowania zgromadzone na rachunku bankowym lub w spółdzielczej kasie oszczędnościowo kredytowej na kwotę nie mniejszą niż 150.000,00 zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych i 00/100).
UWAGA!
1. W sytuacji, gdy Wykonawca polega na zdolnościach finansowych innego podmiotu zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi w trakcie realizacji zamówienia. W tym celu Wykonawca musi przedstawić Zamawiającemu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do jego dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia - zgodnie z załącznikiem nr 2d.
2. W przypadku gdy podmioty o których mowa w ust 1 uczestniczą w wykonywaniu zamówienia, Wykonawca podaje nazwy (firmy) tych podwykonawców na których zasoby się powołuje. W tym celu Wykonawca musi złożyć załącznik nr 2g do SIWZ.
3. W przypadku zmiany lub rezygnacji z podwykonawcy na którego zasoby Wykonawca się powołuje Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia warunek udziału w postępowaniu w stopniu nie mniejszym niż wymagany w postępowaniu.
4. W stosunku do podwykonawców na których zasoby powołuje się Wykonawca, mają zastosowanie przepisy części XVII dotyczące podwykonawców.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami tych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
1) dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia (podwykonawcy),
2) podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b, odpowiada solidarnie w wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia na podstawie informacji zawartych w oświadczeniach i dokumentach złożonych przez Wykonawcę na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
Za najważniejsze roboty budowlane potwierdzające posiadanie przez Wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia Zamawiający uzna wykonanie jednej roboty budowlanej z zakresu budowli zgodnie z kategorią obiektów budowlanych nr XXVII (z wyłączeniem rowów melioracyjnych) wg załącznika do ustawy Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994r. z zakresu budownictwa wodnego lub jednej roboty polegającej na budowie przepławki* o wartości nie mniejszej niż 180.000,00 zł brutto (słownie: sto osiemdziesiąt tysięcy złotych brutto) w okresie ostatnich 5 lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizowanej na podstawie Decyzji o pozwoleniu na budowę (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 Prawo Budowlane (Dz. U. z 2013r., poz. 1409 z późn. zm.) bądź innych przepisów obowiązujących w Państwach członkowskich UE.

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wypełniony formularz oferty wg załącznika nr 1 do SIWZ.
2. Dowód wniesienia wadium zgodnie z wymaganiami określonymi w rozdziale III, części IV. pkt.1. WADIUM.
3. Wypełniony Harmonogram realizacji projektu w zakresie wskazania kwoty brutto przy zachowaniu terminu realizacji wskazanego przez Zamawiającego wg załącznika nr 6 do SIWZ.
4. Wykaz części zamówienia powierzonych podwykonawcom - załącznik nr 8 do SIWZ.
5. Załącznik nr 2d do SIWZ - wypełniają tylko pod wypełniają tylko podmioty, które polegać będą na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunków.
6. Załącznik nr 2g do SIWZ - wypełniają pomioty, które posiadają podwykonawców przy realizacji zamówienia.
7. Wykonawca wraz z ofertą, składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 Pzp - zgodnie z załącznikiem nr 2f do SIWZ albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej. Informację, iż wykonawca nie należy do tej samej grupy kapitałowej należy złożyć zgodnie z załącznikiem nr 2e do SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą być dokonywane wyłącznie w formie pisemnego aneksu, podpisanego przez obie strony pod rygorem nieważności, z zastrzeżeniem ograniczeń wynikających z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz niniejszej umowy.
2. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, z zastrzeżeniem ust. 2,3 i 4 oraz § 28 ust. 1 pkt 5.
3. Zamawiający dopuszcza możliwość istotnych zmian postanowień umowy zawartej z Wykonawcą w stosunku do treści oferty w formie aneksu do umowy w zakresie zmiany terminu realizacji zamówienia przed jego upływem z przyczyn niezależnych od Wykonawcy wskazanych przez Wykonawcę, a w szczególności przedłużenia terminu realizacji zamówienia na skutek zaistnienia okoliczności uniemożliwiających prowadzenie robót zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, polegających na:
1) Przedłużeniu przez organ administracyjny prowadzonego postępowania lub wniesienia od wydanych orzeczeń środków zaskarżenia, które uniemożliwiają rozpoczęcie robót budowlanych,
2) Warunkach pogodowych uniemożliwiających prowadzenie prac (przerwanie robót powinno być potwierdzone w dzienniku budowy przez Kierownika budowy i Inspektora nadzoru, a wydłużenie czasu na realizację robót może być maksymalnie równe ilości dni, podczas których roboty nie mogły być realizowane - informacja o wstrzymaniu i ponownym kontynuowaniu robót muszą zostać wpisane w dzienniku budowy),
3) Konieczności wstrzymania prac wynikającej z decyzji, zaleceń, orzeczeń uprawnionych organów i sądów w zakresie ich właściwości, uniemożliwiających prowadzenie prac zgodnie z oczekiwaniami Zamawiającego, wynikających z okoliczności administracyjno - prawnych, a także zgłoszenia uzasadnionych roszczeń przez właścicieli nieruchomości objętych zakresem inwestycji,
4) Zniszczeniu części wykonanych prac wynikającym z aktów wandalizmu lub nadzwyczajnych sił przyrody,
5) Wydłużeniu terminów wynikających z konieczności dokonania niezbędnych zmian, wykonania dodatkowych prac czy też rozwiązań zamiennych, które nie były możliwe do przewidzenia w momencie podpisywania umowy, a są konieczne dla osiągnięcia efektu i funkcjonalności zamierzenia.
Wstrzymanie robót z wyżej wymienionych powodów musi być potwierdzone w dzienniku budowy i wymaga akceptacji inspektora nadzoru. Pisemny wniosek Wykonawcy w tej sprawie wymaga uzasadnienia i udokumentowania oraz akceptacji Zamawiającego, z zastrzeżeniem § 21 ust. 1,2,3 umowy.
4. Zamawiający dopuszcza również możliwość istotnych zmian postanowień umowy zawartej z Wykonawcą w stosunku do treści oferty w formie aneksu do umowy w zakresie:
1) osób sprawujących bezpośredni nadzór nad realizacją przedmiotu zamówienia (kierownika budowy, inspektora nadzoru inwestorskiego). Wniosek Wykonawcy w sprawie zmiany kierownika budowy wymaga uzasadnienia i udokumentowania oraz akceptacji Zamawiającego,
2) zmiana podwykonawcy wskazanego w ofercie udostępniającego zasoby lub rezygnacja z tego podwykonawcy, pod warunkiem że Wykonawca wykaże Zamawiającemu że proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania ,
3) powierzenia podwykonawcy realizacji części zamówienia w sytuacji gdy Wykonawca w ofercie zobowiązał się samodzielnie realizować zamówienie,
4) zmiany zakresu rzeczowego robót przewidzianych do realizacji przez Wykonawcę, o którym mowa w § 13 niniejszej umowy;
5) pozostałych postanowień umownych jeżeli okażą się niezbędne dla osiągniecia zamierzonego efektu umowy oraz wykonania jej przedmiotu.
5. Warunkiem zmian, o których mowa w ust. 2, 3 i 4 będzie zaistnienie szczególnych okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Wniosek w sprawie aneksu wymaga podania uzasadnienia oraz jego udowodnienia.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2: Termin realizacji

Znaczenie kryterium 2: 40

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zzmiuw.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, 71-421 Szczecin, al. Wyzwolenia 105

Data składania wniosków, ofert: 23/02/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
ZACHODNIOPOMORSKI ZARZĄD MELIORACJI I URZADZEŃ WODNYCH
W SZCZECINIE, AL. WYZWOLENIA 105, 70-421 SZCZECIN w sekretariacie

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie jest współfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Instrumentu Finansowego LIFE+ w ramach komponentu Przyroda i różnorodność biologiczna.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Podobne przetargi

147330 / 2013-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Warnice - Warnice (zachodniopomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa placów zabaw dla dzieci w miejscowości Kłęby, Nowy Przylep, Cieszysław, Dębica, gm. Warnice - II PRZETARG NIEOGRANICZONY.

290186 / 2013-07-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Szczecin - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Utworzenie szkolnego placu zabaw w ramach Rządowego Programu wspierania w latach 2009-2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I - III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia - Radosna szkoła na terenie Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 przy ulicy Letniskowej 1 w Szczecinie

114145 / 2009-07-17 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Szczecin - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa boisk sportowych z zapleczem przy Szkole Podstawowej Nr 65 przy ul. Młodzieży Polskiej 9 w Szczecinie - etap I objęty Programem Moje Boisko - ORLIK 2012

442016 / 2012-11-09 - Inny: PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Połczyn

Nadleśnictwo Połczyn - Połczyn-Zdrój (zachodniopomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa ścieżki edukacyjnej Dbając o figurę poznaję NATURĘ jako zadanie inwestycyjne dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

146961 / 2014-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Sportowych - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wzmocnienie konstrukcji dachu i stropu poddasza oraz wymiana instalacji odgromowej nad częścią niższą budynku głównego szkoły przy ul. Zwycięstwa 117 w3 Koszalinie ozn.ZSS/2-2014/KG