Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

442016 / 2012-11-09 - Inny: PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Połczyn / Nadleśnictwo Połczyn (Połczyn-Zdrój)

Budowa ścieżki edukacyjnej Dbając o figurę poznaję NATURĘ jako zadanie inwestycyjne dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:

A. Zakup metalowych urządzeń sportowych przeznaczonych do ćwiczeń na wolnym powietrzu, ich transport oraz montaż na terenie SM Tadeuszówka ul. Sobieskiego 13 w Połczynie Zdroju oraz dwóch odrębnych lokalizacjach wskazanych przez zamawiającego zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ





Przy SM Tadeuszówka zostaną zainstalowane:
- biegacz + orbitrek szt. 1
- wyciąg górny + wyciskanie siedząc szt.1
- prasa nożna + wioślarz szt. 1
- twister- wahadlo szt. 1
- podciąg nóg szt. 1

W lokalizacji nr 2 wskazanej przez Zamawiającego zamontowany zostanie:
- biegacz + orbitrek szt.1

W lokalizacji nr 3 wskazanej przez Zamawiającego zamontowany zostanie:
- prasa nożna + wioślarz szt.1

W każdej z lokalizacji zamieszczona zostanie tablica z regulaminem korzystania z siłowni, której dostawa i montaż leży po stronie Wykonawcy.

Kolejność wykonywania prac przy montażu siłowni zewnętrznych

1. Wyznaczyć i wyrównać teren pod urządzenie,
2. Wykopać dół pod fundament prefabrykowany o głębokości 35x100x100cm dla pylona, fundament pojedynczy dla urządzeń sprawnościowych o wymiarach 55x50x50cm, (dopuszcza się wykonanie fundamentu na miejscu zgodnie z PN),
3. Ułożyć fundament prefabrykowany 30 cm pod powierzchnią ziemi, wypoziomować,
4. Nawiercić otwory w betonie do zamocowania kotew rozporowych,
5. Zamocować stalowe kotwy rozporowe (pręt 16 mm), upewnić się, że wszystkie dobrze są zamocowane w betonie,
6. Przymocować urządzenie zachowując pion pylona,
7. Montaż urządzeń sprawnościowych do fundamentu i pylona,
8. Wypoziomować i sprawdzić ich stabilności,
9. Zasypać fundament pylona 10 cm, a fundament pojedynczy 30 cm warstwą ziemi,
10. Rekultywacja terenu,
11. Uprzątnięcie terenu po wykonanych pracach


Załącznik Nr 2 stanowi szczegółowy opis wymaganych urządzeń będących wyposażeniem siłowni zewnętrznych.

Wszystkie dostarczone i zamontowane urządzenia do siłowni zewnętrznych winny posiadać stosowane certyfikaty zgodności z normami PN-EN 1176 oraz PN-EN 957. Zamawiający żąda załączenia wszystkich ww. dokumentów do oferty.
Wszystkie elementy muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i ergonomii oraz wymagania określone w przepisach BHP oraz pozostałych przepisach prawa.
Urządzenia winny być wykonane ze stali nierdzewnej, malowane proszkowo na kolor brązowo-zielony.
Elementy narażone na zużycie typu stopki, siedziska winny być wykonane ze stali nierdzewnej odpornej na warunki atmosferyczne oraz zadrapania.
Wszystkie urządzenia winny posiadać ograniczniki, które uniemożliwiają nadmierne wychylenie elementów wahających się powyżej 50 stopni, co ma na celu zapobiegać niebezpiecznym uderzeniom. Elementy swobodnie opadające w prasach w celu zredukowania siły zderzenia elementów winny mieć zastosowane amortyzatory.
Każde urządzenie winno być urządzeniem modułowym tj. pozwalającym na zastosowanie dowolnej konfiguracji dwóch stanowisk do ćwiczeń po obu stronach pylona.
Każde urządzenie winno być wyposażone w tablice znamionową zamontowaną w centralnej części pylonu, z funkcjami i instrukcją do ćwiczeń.
Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie prac zgodnie z wszelkimi niezbędnymi przepisami, obowiązującymi normami oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej zapewniając bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Jednocześnie winien przestrzegać warunków umowy oraz odpowiada za jakość zastosowanych materiałów i wykonywanych robót i za ich zgodność z dokumentacją.
Wykonawca winien przedłożyć Zamawiającemu rysunki, zdjęcia bądź wizualizację zaproponowanych urządzeń do siłowni zewnętrznych określonych w ofercie wraz z opisem potwierdzające spełnianie wymagań technicznych określonych przez Zamawiającego w załączniku Nr 3 .
Zamawiający wymaga zamontowania Regulaminu korzystania z siłowni zewnętrznych - 3 szt. na tablicach drewnianych montowanych na kotwach do fundamentu betonowego.
Wykonawca udziela minimum 24 miesięcy gwarancji na wszystkie dostarczone urządzenia licząc od dnia protokolarnego ich odbioru.
Po zakończonych pracach Wykonawca winien uporządkować teren i zutylizować wszelkie wytworzone odpady.


B. Dostawa wraz z montażem (elementów edukacyjnej infrastruktury terenowej):

Tablice informacyjne - 15 szt. zgodnie z tematyką stanowiącą załącznik nr 4 do SIWZ.

Tablice informacyjne ustawione na trasie ścieżki dydaktycznej będą prezentowały wybrane gatunki roślin i zwierząt objęte ścisłą i częściową ochroną, wybrane siedliska naturowe występujące na obszarze realizacji projektu oraz metody ochrony przyrody.
W ramach niniejszego zamówienia Wykonawcy zobowiązany jest do dostarczenia i montażu tablic zgodnie z tematyką stanowiącą załącznik nr 4.
Wymiary tablic 100x135 cm zgodnie z Księgą Wizualizacji Lasów Państwowych.
Tablice wydrukowane na folii z 5 letnią gwarancją, dodatkowo powleczone laminatem UV z 5 letnią gwarancją. Nośnikiem głównym powinna być blacha ocynkowana.

Stelaże do tablic wykonane z drewna iglastego.
Dach dwuspadowy wykonany z sześciu desek montowanych na zakład 3 cm. Wymiary desek 15x2,5x200 cm.
Boczne części dachu wykończone ryglem o szerokości 8 cm. Oprawa tablicy wykonana z 4 desek z jednostronnym zewnętrznym oflisem. Grubość desek min 2,5 cm szerokość około 10-15 cm
Część tylna oprawy tablicy zabezpieczona w całości deską lub wodoodporną płytą.
Stelaż zamontowany na słupach średnicy min. 12cm.
Do słupów należy zamontować kotwy stalowe za pomocą śrub zamkowych. długość kotw 100 cm.
Stelaż na kotwach należy zamontować na fundamencie wykonanym z betonu B15

Po stronie Wykonawcy leży skład graficzny tablicy wraz z zapewnieniem materiału fotograficznego obrazującego opisywane zagadnienie. Projekty tablic należy wykonać w oparciu o licencjonowane fotografie i autoryzowane teksty. Wykonawca jest zobowiązany do wskazania źródła pochodzenia fotografii celem ich weryfikacji przez Zamawiającego przed podpisaniem umowy.



8 kompletów miejsc spoczynkowych (komplet = stół, 2 ławki, kosz na śmieci, stojak na rowery) jako punkty edukacyjne na ścieżce. Ławki ustawione na terenie wybranych przystanków pozwolą na odpoczynek w czasie przejścia lub przejazdu rowerem ścieżką edukacyjną;

Ławostoły wykonane z półbali z drewna iglastego, na podkładach dębowych.
długość ławostołu 200 cm
szerokość blatu stołu 80 cm
szerokość siedzisk około 30 cm
grubość blatu i siedzisk min 14 cm.
Ławostoły na kotwach stalowych należy zamontować na fundamencie wykonanym z betonu B15

Kosz o pojemności 160 litrów z zamykaną klapą uniemożliwiającą dostęp zwierzętom.

Stojak rowerowy wykonany z bala średnicy około 30-40 cm na sześć rowerów.


Słupki informacyjne z kierunkowskazem, o wymiarach ok. 20x30cm w ilości 50 sztuk jako oznakowanie przebiegu ścieżki. W ramach niniejszego zamówienia Wykonawcy zobowiązany jest do dostawy i montażu w miejscach wskazanych przez Zamawiającego słupków informacyjnych (kierunkowych).


C. Budowa wiaty edukacyjnej:

powierzchnia zabudowy: do 25 m2,
powierzchnia użytkowa: do 25 m2,
wysokość całkowita: do 3,5 m,

Charakterystyka obiektu :
Wiatę drewnianą nieobudowaną projektuje się jako miejsce edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Wiata wyposażona będzie w 2 ławostoły których dostawa i montaż leżą po stronie Wykonawcy.

Ławostoły wykonane z półbali z drewna iglastego, na podkładach dębowych.
długość ławostołu 200 cm
szerokość blatu stołu 80 cm
szerokość siedzisk około 30 cm
grubość blatu i siedzisk min 14 cm.
Ławostoły na kotwach stalowych należy zamontować na fundamencie wykonanym z betonu B15

Dane konstrukcyjno - materiałowe wiaty:
- fundamenty - pecki betonowe z betonu żwirowego klasy B-15 , które stanowią podstawę do mocowania słupów nośnych wiaty . (Wyceniając pozycję fundamenty należy uwzględnić środek pozwalający na prawidłowe wykonanie pecek betonowych w niskich temperaturach)

- konstrukcja wiaty - na słupach drewnianych fi 25 cm mocowanych do pecek betonowych przy pomocy kotew z płaskownika o szerokości 4 cm zakotwiczonych w peckach betonowych i wyprowadzonych 30 cm ponad pecki. Połączenie słupa nośnego z kotwiami śrubami fi 10 mm



- więźba dachowa - drewniana czterospadowa umocowana na płatwach 18 x 18 cm osadzonych na słupach nośnych wiaty . Krokwie drewniane 16 x 8 cm wypuszczone poza obrys budowli stanowią równocześnie okap. Krokwie wzmocnione jętkami 12 x 6 cm. Zwiatrowania stanowią zastrzały 16 x 8 cm zamocowane w płatwii i słupie nośnym. Konstrukcja dachu oszalowana deskami grub. 25 mm na styk . Pokrycie połaci dachowej stanowią gonty bitumiczne na podkładzie z papy. Wszystkie elementy drewniane należy zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych oraz przeciw grzybom i owadom oraz przeciwpożarowo ( np. ogniochron, fobos-4 )

- posadzka - z kostki drewnianej zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych oraz przeciw grzybom i owadom oraz przeciwpożarowo ( np. ogniochron, fobos-4 )

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 442016

Data publikacji: 2012-11-09

Nazwa: Nadleśnictwo Połczyn

Ulica: ul. 15 Grudnia 12

Numer domu: 12

Miejscowość: Połczyn-Zdrój

Kod pocztowy: 78-320

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 094 3662230

Numer faxu: 094 3662230

Adres strony internetowej: www.rdlp.szczecinek.pl/polczyn

Regon: 33004428100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Połczyn

Inny rodzaj zamawiającego: PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Połczyn

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa ścieżki edukacyjnej Dbając o figurę poznaję NATURĘ jako zadanie inwestycyjne dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest:

A. Zakup metalowych urządzeń sportowych przeznaczonych do ćwiczeń na wolnym powietrzu, ich transport oraz montaż na terenie SM Tadeuszówka ul. Sobieskiego 13 w Połczynie Zdroju oraz dwóch odrębnych lokalizacjach wskazanych przez zamawiającego zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ





Przy SM Tadeuszówka zostaną zainstalowane:
- biegacz + orbitrek szt. 1
- wyciąg górny + wyciskanie siedząc szt.1
- prasa nożna + wioślarz szt. 1
- twister- wahadlo szt. 1
- podciąg nóg szt. 1

W lokalizacji nr 2 wskazanej przez Zamawiającego zamontowany zostanie:
- biegacz + orbitrek szt.1

W lokalizacji nr 3 wskazanej przez Zamawiającego zamontowany zostanie:
- prasa nożna + wioślarz szt.1

W każdej z lokalizacji zamieszczona zostanie tablica z regulaminem korzystania z siłowni, której dostawa i montaż leży po stronie Wykonawcy.

Kolejność wykonywania prac przy montażu siłowni zewnętrznych

1. Wyznaczyć i wyrównać teren pod urządzenie,
2. Wykopać dół pod fundament prefabrykowany o głębokości 35x100x100cm dla pylona, fundament pojedynczy dla urządzeń sprawnościowych o wymiarach 55x50x50cm, (dopuszcza się wykonanie fundamentu na miejscu zgodnie z PN),
3. Ułożyć fundament prefabrykowany 30 cm pod powierzchnią ziemi, wypoziomować,
4. Nawiercić otwory w betonie do zamocowania kotew rozporowych,
5. Zamocować stalowe kotwy rozporowe (pręt 16 mm), upewnić się, że wszystkie dobrze są zamocowane w betonie,
6. Przymocować urządzenie zachowując pion pylona,
7. Montaż urządzeń sprawnościowych do fundamentu i pylona,
8. Wypoziomować i sprawdzić ich stabilności,
9. Zasypać fundament pylona 10 cm, a fundament pojedynczy 30 cm warstwą ziemi,
10. Rekultywacja terenu,
11. Uprzątnięcie terenu po wykonanych pracach


Załącznik Nr 2 stanowi szczegółowy opis wymaganych urządzeń będących wyposażeniem siłowni zewnętrznych.

Wszystkie dostarczone i zamontowane urządzenia do siłowni zewnętrznych winny posiadać stosowane certyfikaty zgodności z normami PN-EN 1176 oraz PN-EN 957. Zamawiający żąda załączenia wszystkich ww. dokumentów do oferty.
Wszystkie elementy muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i ergonomii oraz wymagania określone w przepisach BHP oraz pozostałych przepisach prawa.
Urządzenia winny być wykonane ze stali nierdzewnej, malowane proszkowo na kolor brązowo-zielony.
Elementy narażone na zużycie typu stopki, siedziska winny być wykonane ze stali nierdzewnej odpornej na warunki atmosferyczne oraz zadrapania.
Wszystkie urządzenia winny posiadać ograniczniki, które uniemożliwiają nadmierne wychylenie elementów wahających się powyżej 50 stopni, co ma na celu zapobiegać niebezpiecznym uderzeniom. Elementy swobodnie opadające w prasach w celu zredukowania siły zderzenia elementów winny mieć zastosowane amortyzatory.
Każde urządzenie winno być urządzeniem modułowym tj. pozwalającym na zastosowanie dowolnej konfiguracji dwóch stanowisk do ćwiczeń po obu stronach pylona.
Każde urządzenie winno być wyposażone w tablice znamionową zamontowaną w centralnej części pylonu, z funkcjami i instrukcją do ćwiczeń.
Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie prac zgodnie z wszelkimi niezbędnymi przepisami, obowiązującymi normami oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej zapewniając bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Jednocześnie winien przestrzegać warunków umowy oraz odpowiada za jakość zastosowanych materiałów i wykonywanych robót i za ich zgodność z dokumentacją.
Wykonawca winien przedłożyć Zamawiającemu rysunki, zdjęcia bądź wizualizację zaproponowanych urządzeń do siłowni zewnętrznych określonych w ofercie wraz z opisem potwierdzające spełnianie wymagań technicznych określonych przez Zamawiającego w załączniku Nr 3 .
Zamawiający wymaga zamontowania Regulaminu korzystania z siłowni zewnętrznych - 3 szt. na tablicach drewnianych montowanych na kotwach do fundamentu betonowego.
Wykonawca udziela minimum 24 miesięcy gwarancji na wszystkie dostarczone urządzenia licząc od dnia protokolarnego ich odbioru.
Po zakończonych pracach Wykonawca winien uporządkować teren i zutylizować wszelkie wytworzone odpady.


B. Dostawa wraz z montażem (elementów edukacyjnej infrastruktury terenowej):

Tablice informacyjne - 15 szt. zgodnie z tematyką stanowiącą załącznik nr 4 do SIWZ.

Tablice informacyjne ustawione na trasie ścieżki dydaktycznej będą prezentowały wybrane gatunki roślin i zwierząt objęte ścisłą i częściową ochroną, wybrane siedliska naturowe występujące na obszarze realizacji projektu oraz metody ochrony przyrody.
W ramach niniejszego zamówienia Wykonawcy zobowiązany jest do dostarczenia i montażu tablic zgodnie z tematyką stanowiącą załącznik nr 4.
Wymiary tablic 100x135 cm zgodnie z Księgą Wizualizacji Lasów Państwowych.
Tablice wydrukowane na folii z 5 letnią gwarancją, dodatkowo powleczone laminatem UV z 5 letnią gwarancją. Nośnikiem głównym powinna być blacha ocynkowana.

Stelaże do tablic wykonane z drewna iglastego.
Dach dwuspadowy wykonany z sześciu desek montowanych na zakład 3 cm. Wymiary desek 15x2,5x200 cm.
Boczne części dachu wykończone ryglem o szerokości 8 cm. Oprawa tablicy wykonana z 4 desek z jednostronnym zewnętrznym oflisem. Grubość desek min 2,5 cm szerokość około 10-15 cm
Część tylna oprawy tablicy zabezpieczona w całości deską lub wodoodporną płytą.
Stelaż zamontowany na słupach średnicy min. 12cm.
Do słupów należy zamontować kotwy stalowe za pomocą śrub zamkowych. długość kotw 100 cm.
Stelaż na kotwach należy zamontować na fundamencie wykonanym z betonu B15

Po stronie Wykonawcy leży skład graficzny tablicy wraz z zapewnieniem materiału fotograficznego obrazującego opisywane zagadnienie. Projekty tablic należy wykonać w oparciu o licencjonowane fotografie i autoryzowane teksty. Wykonawca jest zobowiązany do wskazania źródła pochodzenia fotografii celem ich weryfikacji przez Zamawiającego przed podpisaniem umowy.



8 kompletów miejsc spoczynkowych (komplet = stół, 2 ławki, kosz na śmieci, stojak na rowery) jako punkty edukacyjne na ścieżce. Ławki ustawione na terenie wybranych przystanków pozwolą na odpoczynek w czasie przejścia lub przejazdu rowerem ścieżką edukacyjną;

Ławostoły wykonane z półbali z drewna iglastego, na podkładach dębowych.
długość ławostołu 200 cm
szerokość blatu stołu 80 cm
szerokość siedzisk około 30 cm
grubość blatu i siedzisk min 14 cm.
Ławostoły na kotwach stalowych należy zamontować na fundamencie wykonanym z betonu B15

Kosz o pojemności 160 litrów z zamykaną klapą uniemożliwiającą dostęp zwierzętom.

Stojak rowerowy wykonany z bala średnicy około 30-40 cm na sześć rowerów.


Słupki informacyjne z kierunkowskazem, o wymiarach ok. 20x30cm w ilości 50 sztuk jako oznakowanie przebiegu ścieżki. W ramach niniejszego zamówienia Wykonawcy zobowiązany jest do dostawy i montażu w miejscach wskazanych przez Zamawiającego słupków informacyjnych (kierunkowych).


C. Budowa wiaty edukacyjnej:

powierzchnia zabudowy: do 25 m2,
powierzchnia użytkowa: do 25 m2,
wysokość całkowita: do 3,5 m,

Charakterystyka obiektu :
Wiatę drewnianą nieobudowaną projektuje się jako miejsce edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Wiata wyposażona będzie w 2 ławostoły których dostawa i montaż leżą po stronie Wykonawcy.

Ławostoły wykonane z półbali z drewna iglastego, na podkładach dębowych.
długość ławostołu 200 cm
szerokość blatu stołu 80 cm
szerokość siedzisk około 30 cm
grubość blatu i siedzisk min 14 cm.
Ławostoły na kotwach stalowych należy zamontować na fundamencie wykonanym z betonu B15

Dane konstrukcyjno - materiałowe wiaty:
- fundamenty - pecki betonowe z betonu żwirowego klasy B-15 , które stanowią podstawę do mocowania słupów nośnych wiaty . (Wyceniając pozycję fundamenty należy uwzględnić środek pozwalający na prawidłowe wykonanie pecek betonowych w niskich temperaturach)

- konstrukcja wiaty - na słupach drewnianych fi 25 cm mocowanych do pecek betonowych przy pomocy kotew z płaskownika o szerokości 4 cm zakotwiczonych w peckach betonowych i wyprowadzonych 30 cm ponad pecki. Połączenie słupa nośnego z kotwiami śrubami fi 10 mm



- więźba dachowa - drewniana czterospadowa umocowana na płatwach 18 x 18 cm osadzonych na słupach nośnych wiaty . Krokwie drewniane 16 x 8 cm wypuszczone poza obrys budowli stanowią równocześnie okap. Krokwie wzmocnione jętkami 12 x 6 cm. Zwiatrowania stanowią zastrzały 16 x 8 cm zamocowane w płatwii i słupie nośnym. Konstrukcja dachu oszalowana deskami grub. 25 mm na styk . Pokrycie połaci dachowej stanowią gonty bitumiczne na podkładzie z papy. Wszystkie elementy drewniane należy zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych oraz przeciw grzybom i owadom oraz przeciwpożarowo ( np. ogniochron, fobos-4 )

- posadzka - z kostki drewnianej zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych oraz przeciw grzybom i owadom oraz przeciwpożarowo ( np. ogniochron, fobos-4 )

Kody CPV:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112914 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
374100005 (Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
374400004 (Sprzęt do ćwiczeń fizycznych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających, polegających na powtórzeniu czynności zawartych w opisie przedmiotu zamówienia do 50% podstawowej wartości zamówienia w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu wykonawcy (od daty podpisania umowy).

Czas: D

Data zakończenia: 28/02/2013

Informacja na temat wadium:
1. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 4 000,00 zł.
(słownie: tysiąc złotych).
2. Wadium winno być wniesione przed upływem terminu składania ofert w następujących formach, w zależności od wyboru Wykonawcy:
pieniądzu, wyłącznie przelewem na rachunek bankowy w
BGŻ Szczecinek Nr rachunku: 24 2030 0045 1110 0000 0033 0540
poręczeniach bankowych,
gwarancjach bankowych,
gwarancjach ubezpieczeniowych,
poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 ust. 3 pkt 4 lit. b ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. Nr 109, poz. 1158 oraz z 2002 r. Nr 25, poz. 253, Nr 66, poz. 596 i Nr 216, poz. 1824).
3. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą.
4. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
5. Wykonawca, który nie wniesie wadium w formie lub formach, o których mowa w pkt 2. zostanie wykluczony z postępowania.
6. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
7. Zamawiający zwróci wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnienia postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
8. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
9. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu Zamawiający zwróci je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizję bankową za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
10. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana utraci wadium wraz z odsetkami na rzecz Zamawiającego w przypadku, gdy:
odmówi podpisania umowy w sprawie niniejszego zamówienia na warunkach określonych w ofercie,
nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
zawarcie umowy w sprawie niniejszego zamówienia stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: nie dotyczy

Wiedza i doświadczenie:
Posiadania wiedzy i doświadczenia.
Warunek ten zostanie spełniony jeśli Wykonawca wykaże (na załączniku nr 6), że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności był krótszy - w tym okresie wykonali co najmniej 2 zadania związane z montażem urządzeń do siłowni zewnętrznych lub dostawę z montażem elementów małej architektury o wartości 40 000 zł brutto na każde z zadań - potwierdzone referencjami o ich należytym wykonaniu.

Potencjał techniczny: nie dotyczy

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Dysponowania odpowiednim potencjałem osobowym, pozwalającym na wykonanie zamówienia.
Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie oświadczenia zawartego w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie oświadczenia zawartego w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ.
Ocena spełnienia warunków odbędzie się według formuły: spełnia /nie spełnia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Zamawiający żąda ponadto złożenia wraz z ofertą oświadczenia i dokumentów potwierdzających, że oferowane urządzenia siłowe odpowiadają określonym przez niego wymaganiom. Do oferty należy załączyć:

- foldery, fotografie lub katalogi obrazujące poszczególne urządzenia

- kartę techniczną dla każdego urządzenia, pokazującą jego konstrukcję, wymiary i strefę ochroną wraz z nazwą producenta,

- oświadczenie, iż oferowane dostawy spełniają wszystkie wymagania materiałowo-techniczne zgodnie z załącznikiem nr 7 do SIWZ.

Z załączonych oświadczeń i dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że wykonawca spełnia wszystkie warunki zawarte w SIWZ.
Dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski poświadczonym przez Wykonawcę.
Dokumenty należy złożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
Niespełnienie chociażby jednego warunku zawartego w SIWZ lub brak jednego dokumentu
określonego w SIWZ skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.
Ocena spełnienia warunków odbędzie się według formuły: spełnia /nie spełnia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Nadleśnictwo Połczyn ul. 15 Grudnia 12,
Połczyn-Zdrój

Data składania wniosków, ofert: 23/11/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 12:00

Miejsce składania:
Sekretariat - Nadleśnictwo Połczyn
ul. 15 Grudnia 12 Połczyn-Zdrój

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

78293 / 2015-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Świdwinie - Świdwin (zachodniopomorskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przebudowa obiektu mostowego o Nr 06030063 przez rzekę Mogilicę na drodze powiatowej nr 1059Z Sławoborze - Rąbino - Tychówko w km 19 + 950 wraz z dojazdami