Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

248568 / 2013-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiat Åšwiecki - Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Åšwieciu (Åšwiecie)

NA PRZEPROWADZENIE SZKOLENIA ZAWODOWEGO PILARZ

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowanie szkolenia zawodowego Pilarz. Szkolenie zorganizowane ma być wyłącznie dla grupy 5 osób bezrobotnych skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu.
a. Nazwa szkolenia:Pilarz.
b. Zakres szkolenia
Program i ilość godzin szkolenia musi spełniać wymagania określone w Zarządzeniu nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanym przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie ramowego programu kursu drwali-operatorów pilarki z wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu oraz być zgodny z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 24.08.2006 roku w sprawie bezpieczeństwa
i higieny pracy przy wykonywaniu niektórych prac z zakresu gospodarki leśnej (Dz.U. z 2006 r. Nr 161, poz 1141 z późn. zmian.).
c. Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
Liczba godzin szkolenia: 144 godziny zajęć:
36 godzin teoretycznych,
101 godziny praktycznych,
2 godziny egzaminu teoretycznego,
5 godzin egzaminu praktycznego.

Sposób realizacji zajęć teoretycznych i praktycznych musi być zgodny z Zarządzeniem nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanym przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie ramowego programu kursu drwali-operatorów pilarki z wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu.
Szkolenie musi być prowadzone zgodnie z przedłożonym przez Wykonawcę Planem nauczania.


Szkolenie ma odbywać się w następujących po sobie dniach od poniedziałku do piątku z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt. Każdego dnia szkolenie ma odbywać się w przedziale czasowym między godziną 8.00 a 16.00. Liczba godzin szkolenia w ciągu jednego dnia nie może przekraczać 8 godzin edukacyjnych.

Wskazane jest aby szkolenie obejmowało nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, celem intensyfikacji i przeciwdziałaniu nieuzasadnionemu wydłużaniu szkolenia.

d. Wyposażenie dydaktyczne (wykaz środków i materiałów dydaktycznych), które będą wykorzystane do przeprowadzenia szkolenia
- Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe (dydaktyczne
i piśmiennicze) minimum skrypt obejmujący zagadnienia merytoryczne programu szkolenia, długopis i zeszyt formatu A4.

Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać bezzwrotnie powyższe materiały szkoleniowe w pierwszym dniu szkolenia, a ich otrzymanie potwierdzi na sporządzonej przez Wykonawcę liście.

- Dodatkowo każdy uczestnik musi być wyposażony w komplet odzieży ochronnej i obuwia roboczego oraz w środki ochrony indywidualnej określone w Zarządzeniu nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanym przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie ramowego programu kursu drwali-operatorów pilarki z wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu.
Każdy uczestnik w pierwszym dniu szkolenia potwierdzi na sporządzonej przez Wykonawcę liście użyczenie powyższego wyposażenia dydaktycznego.

- Wykonawca do realizacji zajęć teoretycznych szkolenia będzie dysponować wyposażeniem dydaktycznym tj. urządzeniami do wizualizacji prezentowanych zagadnień szkolenia minimum rzutnikiem multimedialnym, ekranem.


- Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych szkolenia będzie dysponować sprzętem minimum pięcioma pilarkami oraz wyposażeniem o którym mowa w zarządzeniu nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanego przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie ramowego programu kursu drwali-operatorów pilarki z wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu.


Wykonawca jest zobowiązany dostosować wyposażenie dydaktyczne do potrzeb szkolenia
z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia zgodnie z aktualnymi obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

e. Przewidziane sprawdziany i egzaminy
Po zakończonym szkoleniu Wykonawca musi przeprowadzić egzamin końcowy o którym mowa w zarządzeniu nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanym przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie ramowego programu kursu drwali-operatorów pilarki z wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu oraz pisemnie poinformować Zamawiającego o terminie ww. egzaminu. Po zakończeniu egzaminu Wykonawca musi pisemnie poinformować Zamawiającego o uczestnikach którzy nie stawili się na egzaminie lub go nie zdali.


2. Kwalifikacje i doświadczenie kadry dydaktycznej dostosowane do zakresu szkolenia
Wykonawca będzie dysponował kadrą wykwalifikowanych wykładowców. Każdy z wykładowców będzie posiadać wykształcenie minimum średnie.

Dodatkowo każdy z wykładowców zajęć praktycznych będzie posiadać aktualne uprawnienia instruktorskie w zakresie nauczania ścinki i pozyskania drewna oraz obsługi pilarek nadanymi przez Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych po 1995 roku lub zweryfikowanymi przez te jednostki po tym terminie zgodnie z Zarządzeniem nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanym przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie ramowego programu kursu drwali-operatorów pilarki z wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu.


3. Posiadanie wiedzy i doświadczenia przez Wykonawcę
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w okresie ostatnich trzech lat przed terminem składania ofert lub jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie.


4. Dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji
Koniecznym jest, aby uczestnicy szkolenia po jego ukończeniu otrzymali zaświadczenia zgodne z § 75 ust 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów
i warunków prowadzenia usług rynku pracy (tekst jednolity z 2010 roku Nr 177, poz. 1193 z późn. zm.) które zawiera:
- numer z rejestru,
- imię i nazwisko uczestnika szkolenia,
- PESEL uczestnika szkolenia,
- nazwie instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
- formę i nazwę szkolenia,
- okres trwania szkolenia,
- miejsce i datę wydania zaświadczenia,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
- podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
Dopuszcza się wydanie zaświadczeń zgodnie ze wzorem określonym w treści § 18 ust 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych pod warunkiem dołączenia do nich suplementów zawierających:
- okres trwania szkolenia,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
- numer z rejestru zaświadczenia, do którego suplement jest dodatkiem
- podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
oraz świadectwo ukończenia kursu o którym mowa w zarządzeniu nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanego przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie ramowego programu kursu drwali-operatorów pilarki z wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu.


5. Miejsce szkolenia
Świecie - zajęcia teoretyczne.
Wykonawca jest zobowiązany dostosować pomieszczenia do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia zgodnie z aktualnymi obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

Zajęcia praktyczne mogą odbyć się w miejscowościach oddalonych od Świecia do 40 km.

Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych szkolenia będzie dysponować terenem do realizacji ćwiczeń w naturalnych warunkach produkcyjnych zgodnie z Zarządzeniem nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanym przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie ramowego programu kursu drwali-operatorów pilarki z wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu.

W przypadku organizacji zajęć praktycznych poza miejscowością Świecie Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia transport ze Świecia do miejsca odbywania zajęć niezwłocznie przed ich rozpoczęciem oraz z miejsca odbywania zajęć do Świecia niezwłocznie po ich zakończeniu.


6. Koszty szkolenia
a. Przerwa kawowa:
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia codziennie tj. od poniedziałku do piątku włącznie w trakcie zajęć przerwę kawową.
Na przerwie kawowej Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia kawę, herbatę, cukier oraz wodę w ilości minimum 1 l na osobę dziennie.

b. Ubezpieczenie:
Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, będących:
- osobami bezrobotnymi od dnia podjęcia przez nich zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub podjęcia działalności gospodarczej w trakcie szkolenia (art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia
i instytucjach rynku pracy Dz. U.08.69.415 z późn. zm.);
- poszukującymi pracy, o których mowa w art. 43 ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia;
- którym nie przysługuje prawo do stypendium, zgodnie z art. 41 ust. 7 i 8 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia.
Informacja o konieczności ubezpieczenia uczestnika(-ów) szkolenia zostanie przekazana Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnie lub faxem.
Wykonawca zobowiązany jest ująć w Kosztach szkolenia koszty ubezpieczenia dla wszystkich uczestników szkolenia. Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmie te koszty jeżeli wydatek z tego tytułu zostanie poniesiony i udokumentowany przez Wykonawcę. W przypadku nie poniesienia tych kosztów przez Wykonawcę, kwotę na fakturze lub rachunku Wykonawca pomniejszy o koszt ubezpieczenia. Jest to koszt warunkowy.


7. Koszty badań lekarskich uczestników szkolenia ponosi Zamawiający.

8. W ostatnim dniu szkolenia (po zakończeniu szkolenia) Wykonawca jest zobowiązany przeprowadzić badanie ankietowe z uczestnikami szkolenia na temat oceny szkolenia (wzór Zamawiającego).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 248568

Data publikacji: 2013-06-27

Nazwa:
Powiat Świecki - Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu

Ulica: ul. Wojska Polskiego 195a

Numer domu: 195a

Miejscowość: Świecie

Kod pocztowy: 86-100

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 52 33 32 210

Numer faxu: 52 33 32 253

Adres strony internetowej: www.bip.pup.swiecie.lo.pl

Regon: 09250651200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: NA PRZEPROWADZENIE SZKOLENIA ZAWODOWEGO PILARZ

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowanie szkolenia zawodowego Pilarz. Szkolenie zorganizowane ma być wyłącznie dla grupy 5 osób bezrobotnych skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu.
a. Nazwa szkolenia:Pilarz.
b. Zakres szkolenia
Program i ilość godzin szkolenia musi spełniać wymagania określone w Zarządzeniu nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanym przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie ramowego programu kursu drwali-operatorów pilarki z wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu oraz być zgodny z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 24.08.2006 roku w sprawie bezpieczeństwa
i higieny pracy przy wykonywaniu niektórych prac z zakresu gospodarki leśnej (Dz.U. z 2006 r. Nr 161, poz 1141 z późn. zmian.).
c. Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
Liczba godzin szkolenia: 144 godziny zajęć:
36 godzin teoretycznych,
101 godziny praktycznych,
2 godziny egzaminu teoretycznego,
5 godzin egzaminu praktycznego.

Sposób realizacji zajęć teoretycznych i praktycznych musi być zgodny z Zarządzeniem nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanym przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie ramowego programu kursu drwali-operatorów pilarki z wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu.
Szkolenie musi być prowadzone zgodnie z przedłożonym przez Wykonawcę Planem nauczania.


Szkolenie ma odbywać się w następujących po sobie dniach od poniedziałku do piątku z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt. Każdego dnia szkolenie ma odbywać się w przedziale czasowym między godziną 8.00 a 16.00. Liczba godzin szkolenia w ciągu jednego dnia nie może przekraczać 8 godzin edukacyjnych.

Wskazane jest aby szkolenie obejmowało nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, celem intensyfikacji i przeciwdziałaniu nieuzasadnionemu wydłużaniu szkolenia.

d. Wyposażenie dydaktyczne (wykaz środków i materiałów dydaktycznych), które będą wykorzystane do przeprowadzenia szkolenia
- Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe (dydaktyczne
i piśmiennicze) minimum skrypt obejmujący zagadnienia merytoryczne programu szkolenia, długopis i zeszyt formatu A4.

Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać bezzwrotnie powyższe materiały szkoleniowe w pierwszym dniu szkolenia, a ich otrzymanie potwierdzi na sporządzonej przez Wykonawcę liście.

- Dodatkowo każdy uczestnik musi być wyposażony w komplet odzieży ochronnej i obuwia roboczego oraz w środki ochrony indywidualnej określone w Zarządzeniu nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanym przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie ramowego programu kursu drwali-operatorów pilarki z wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu.
Każdy uczestnik w pierwszym dniu szkolenia potwierdzi na sporządzonej przez Wykonawcę liście użyczenie powyższego wyposażenia dydaktycznego.

- Wykonawca do realizacji zajęć teoretycznych szkolenia będzie dysponować wyposażeniem dydaktycznym tj. urządzeniami do wizualizacji prezentowanych zagadnień szkolenia minimum rzutnikiem multimedialnym, ekranem.


- Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych szkolenia będzie dysponować sprzętem minimum pięcioma pilarkami oraz wyposażeniem o którym mowa w zarządzeniu nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanego przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie ramowego programu kursu drwali-operatorów pilarki z wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu.


Wykonawca jest zobowiązany dostosować wyposażenie dydaktyczne do potrzeb szkolenia
z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia zgodnie z aktualnymi obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

e. Przewidziane sprawdziany i egzaminy
Po zakończonym szkoleniu Wykonawca musi przeprowadzić egzamin końcowy o którym mowa w zarządzeniu nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanym przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie ramowego programu kursu drwali-operatorów pilarki z wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu oraz pisemnie poinformować Zamawiającego o terminie ww. egzaminu. Po zakończeniu egzaminu Wykonawca musi pisemnie poinformować Zamawiającego o uczestnikach którzy nie stawili się na egzaminie lub go nie zdali.


2. Kwalifikacje i doświadczenie kadry dydaktycznej dostosowane do zakresu szkolenia
Wykonawca będzie dysponował kadrą wykwalifikowanych wykładowców. Każdy z wykładowców będzie posiadać wykształcenie minimum średnie.

Dodatkowo każdy z wykładowców zajęć praktycznych będzie posiadać aktualne uprawnienia instruktorskie w zakresie nauczania ścinki i pozyskania drewna oraz obsługi pilarek nadanymi przez Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych po 1995 roku lub zweryfikowanymi przez te jednostki po tym terminie zgodnie z Zarządzeniem nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanym przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie ramowego programu kursu drwali-operatorów pilarki z wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu.


3. Posiadanie wiedzy i doświadczenia przez Wykonawcę
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w okresie ostatnich trzech lat przed terminem składania ofert lub jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie.


4. Dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji
Koniecznym jest, aby uczestnicy szkolenia po jego ukończeniu otrzymali zaświadczenia zgodne z § 75 ust 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów
i warunków prowadzenia usług rynku pracy (tekst jednolity z 2010 roku Nr 177, poz. 1193 z późn. zm.) które zawiera:
- numer z rejestru,
- imię i nazwisko uczestnika szkolenia,
- PESEL uczestnika szkolenia,
- nazwie instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
- formę i nazwę szkolenia,
- okres trwania szkolenia,
- miejsce i datę wydania zaświadczenia,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
- podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
Dopuszcza się wydanie zaświadczeń zgodnie ze wzorem określonym w treści § 18 ust 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych pod warunkiem dołączenia do nich suplementów zawierających:
- okres trwania szkolenia,
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
- numer z rejestru zaświadczenia, do którego suplement jest dodatkiem
- podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
oraz świadectwo ukończenia kursu o którym mowa w zarządzeniu nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanego przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie ramowego programu kursu drwali-operatorów pilarki z wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu.


5. Miejsce szkolenia
Świecie - zajęcia teoretyczne.
Wykonawca jest zobowiązany dostosować pomieszczenia do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia zgodnie z aktualnymi obowiązującymi przepisami w tym zakresie.

Zajęcia praktyczne mogą odbyć się w miejscowościach oddalonych od Świecia do 40 km.

Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych szkolenia będzie dysponować terenem do realizacji ćwiczeń w naturalnych warunkach produkcyjnych zgodnie z Zarządzeniem nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanym przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie ramowego programu kursu drwali-operatorów pilarki z wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu.

W przypadku organizacji zajęć praktycznych poza miejscowością Świecie Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia transport ze Świecia do miejsca odbywania zajęć niezwłocznie przed ich rozpoczęciem oraz z miejsca odbywania zajęć do Świecia niezwłocznie po ich zakończeniu.


6. Koszty szkolenia
a. Przerwa kawowa:
Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia codziennie tj. od poniedziałku do piątku włącznie w trakcie zajęć przerwę kawową.
Na przerwie kawowej Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia kawę, herbatę, cukier oraz wodę w ilości minimum 1 l na osobę dziennie.

b. Ubezpieczenie:
Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, będących:
- osobami bezrobotnymi od dnia podjęcia przez nich zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub podjęcia działalności gospodarczej w trakcie szkolenia (art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia
i instytucjach rynku pracy Dz. U.08.69.415 z późn. zm.);
- poszukującymi pracy, o których mowa w art. 43 ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia;
- którym nie przysługuje prawo do stypendium, zgodnie z art. 41 ust. 7 i 8 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia.
Informacja o konieczności ubezpieczenia uczestnika(-ów) szkolenia zostanie przekazana Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnie lub faxem.
Wykonawca zobowiązany jest ująć w Kosztach szkolenia koszty ubezpieczenia dla wszystkich uczestników szkolenia. Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmie te koszty jeżeli wydatek z tego tytułu zostanie poniesiony i udokumentowany przez Wykonawcę. W przypadku nie poniesienia tych kosztów przez Wykonawcę, kwotę na fakturze lub rachunku Wykonawca pomniejszy o koszt ubezpieczenia. Jest to koszt warunkowy.


7. Koszty badań lekarskich uczestników szkolenia ponosi Zamawiający.

8. W ostatnim dniu szkolenia (po zakończeniu szkolenia) Wykonawca jest zobowiązany przeprowadzić badanie ankietowe z uczestnikami szkolenia na temat oceny szkolenia (wzór Zamawiającego).

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2013

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymagał wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę warunku posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności i czynności, jeżeli ten oświadczy, że posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie przedłożonych oświadczeń, dokumentów i informacji wyszczególnionych w niniejszej SIWZ. Z treści złożonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż postawione warunki Wykonawca spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę warunku posiadania wiedzy i doświadczenia, jeżeli ten wykaże, że posiada doświadczenie w realizacji szkoleń o tej samej tematyce: Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w okresie ostatnich trzech lat przed terminem składania ofert lub jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie przedłożonych oświadczeń, dokumentów i informacji wyszczególnionych w niniejszej SIWZ. Z treści złożonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż postawione warunki Wykonawca spełnia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę warunku dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym jeżeli ten wykaże, że będzie dysponował potencjałem technicznym zdolnym do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, tj.:
Wykonawca do realizacji zajęć teoretycznych szkolenia będzie dysponować minimum jednym rzutnikiem multimedialnym, ekranem. Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych szkolenia będzie dysponować minimum pięcioma pilarkami.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie przedłożonych oświadczeń, dokumentów i informacji wyszczególnionych w niniejszej SIWZ. Z treści złożonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż postawione warunki Wykonawca spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę warunku dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia jeżeli ten wykaże, że będzie dysponował odpowiednim potencjałem kadrowym - osobami zdolnymi do prawidłowego wykonania zamówienia, tj.: Wykonawca będzie dysponował kadrą wykwalifikowanych wykładowców. Każdy z wykładowców będzie posiadać wykształcenie minimum średnie. Dodatkowo każdy z wykładowców zajęć praktycznych będzie posiadać aktualne uprawnienia instruktorskie w zakresie nauczania ścinki i pozyskania drewna oraz obsługi pilarek nadanymi przez Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych po 1995 roku lub zweryfikowanymi przez te jednostki po tym terminie zgodnie z Zarządzeniem nr 41 z dnia 2 lipca 1998 roku wydanym przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w sprawie ramowego programu kursu drwali-operatorów pilarki z wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie przedłożonych oświadczeń, dokumentów i informacji wyszczególnionych w niniejszej SIWZ. Z treści złożonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż postawione warunki Wykonawca spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje opisu sposobu dokonywania oceny warunku znajdowania się w odpowiedniej sytuacji ekonomicznej i finansowej i wymaga od Wykonawcy złożenia oświadczenia o spełnianiu tego warunku.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Podpisany i wypełniony formularz oferty.
Pełnomocnictwo - w przypadku podpisywania oferty lub innych dokumentów załączonych do oferty przez pełnomocnika, to Wykonawca ma obowiązek dołączyć do oferty oryginał lub kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez osoby do tego upoważnione stosownego pełnomocnictwa.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.pup.swiecie.lo.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu
ul. Wojska Polskiego 195 a
86 -100 Świecie

Data składania wniosków, ofert: 05/07/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu
ul. Wojska Polskiego 195 a
86 -100 Świecie
sekretariat pok nr 11

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian w treści umowy.
2. Umowa może ulec zmianie w wyniku zmiany ilości osób pierwotnie skierowanych na szkolenie.
3. Zmniejszenie liczby uczestników może nastąpić w szczególności:
a. niepodjęcia szkolenia przez uczestnika(-ów) szkolenia,
b. nieusprawiedliwionych nieobecności uczestnika(-ów) na szkoleniu.
4. Umowa może ulec zmianie w wyniku następujących okoliczności ze strony Wykonawcy:
a. zmiana kadry realizującej szkolenie w wyniku zdarzeń: choroby wykładowcy potwierdzonej zaświadczeniem na druku ZUS ZLA, śmierci wykładowcy, rozwiązania umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej ze strony wykładowcy, rozwiązania umowy o pracę przez Wykonawcę w trybie art. 52 KP, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy. W takiej sytuacji Wykonawca jest zobowiązany do pisemnego przedstawienia Zamawiającemu do akceptacji nowego Planu nauczania uwzględniającego zmiany wykładowcy niezwłocznie ale nie później niż w terminie 5 dni roboczych od ich zaistnienia. Przy czym kwalifikacje kadry muszą być takie same lub wyższe od deklarowanego w ofercie,
b. zmiana siedziby Wykonawcy. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego poinformowania Zamawiającego i przedstawienia nowego adresu niezwłocznie ale nie później niż w terminie 5 dni roboczych,
c. zmiana miejsc prowadzenia szkolenia w wyniku awarii uniemożliwiającej prowadzenie zajęć. W takiej sytuacji Wykonawca jest zobowiązany do pisemnego przedstawienia Zamawiającemu do akceptacji nowego adresu prowadzenia szkolenia niezwłocznie jednak nie później niż w terminie 5 dni roboczych od zaistnienia tej zmiany. Przy czym warunki lokalowe muszą być takie same lub wyższe od deklarowanych w ofercie.
5. Zmiany do umowy zostaną wprowadzane przez zawarcie aneksu pisemnego pod rygorem nieważności.

Podobne przetargi

285159 / 2008-10-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kucharz małej gastronomii z systemem HACCP, obsługa kasy fiskalnej i minimum sanitarne.

346106 / 2012-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Kcynia (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE KURSÓW I SZKOLEŃ ZAWODOWYCH W RAMACH PROJEKTU SYSTEMOWEGO TERAZ WY! - PROGRAM AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ W GMINIE KCYNIA, REALIZOWANEGO PRZEM MIEJSKO - GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W KCYNI

174992 / 2012-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Ciechocinek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ŚWIADCZENIE USŁUG W ZAKRESIE REALIZACJI ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH, TRENINGOWYCH, KONSULTACYJNYCH, TERAPEUTYCZNYCH, WSPIERAJĄCYCH, SZKOLENIOWYCH I UMOŻLIWIACJĄCYCH NABYCIE NOWYCH KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH POPRZEZ UDZIAŁ W KURSACH ZAWODOWYCH. USŁUGA SKIEROWANA JEST GŁÓWNIE DO OSÓB BEZROBOTNYCH, ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM, BORYKAJĄCYCH SIĘ Z RÓŻNEGO RODZAJU PROBLEMAMI W RAMACH PROJEKTU SYSTEMOWY PT: AKTYWNOŚĆ SZANSĄ NA LEPSZE ŻYCIE W GMINIE CIECHOCINEK - PROJEKT SYSTEMOWY REALIZOWANY PRZEZ MOPS W CIECHOCINKU ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO W RAMACH

380166 / 2014-11-19 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja specjalistycznego kursu/szkolenia dla kadry dydaktycznej pn. Język C dla ARM/Cortex

296170 / 2015-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG (135) dla 10 osób bezrobotnych

301261 / 2011-11-18 - Inny: pomoc społeczna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realizacja szkolenia zawodowego o profilu kosmetyka z elementami manicure, pedicure i przedłużania paznokci dla beneficjentów projektu systemowego Krok do przodu realizowanego przez MOPS w Bydgoszczy

379576 / 2010-11-23 - Inny: Jednostka budżetowa nieposiadająca osobowości prawnej

Areszt Åšledczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie zawodowe osadzonych w zawodzie kierowca wózków jezdniowych oraz magazynier z obsługą wózka i komputera.