Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

106693 / 2013-06-11 - Inny: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej / Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (Stanin)

Przeprowadzenie szkoleń, kursów zawodowych, dla 18 beneficjentów projektu systemowego Efektywna Pomoc społeczna w gminie Stanin.

Opis zamówienia

1. Przeprowadzenie szkolenia - Trening kompetencji i umiejętności społecznych dla 17 uczestników projektu systemowego Efektywna pomoc społeczna w gminie Stanin. Szkolenie powinno obejmować warsztaty składające się z nauki umiejętności komunikacji werbalnej i niewerbalnej, nabycie umiejętności efektywnego słuchania i wypowiadania się. Trening przyczyni się do wypracowania postawy asertywnej oraz poprawi jakość komunikowania się uczestników z otoczeniem. Liczba godzin dydaktycznych zajęć grupowych 40 godz.-45-minu.
2. Przeprowadzenie szkolenia - trening pracy dla 17 uczestników projektu systemowego Efektywna pomoc społeczna w gminie Stanin. Szkolenie powinno obejmować warsztaty składające się z nauki umiejętności komunikacji interpersonalnej w miejscu pracy, analizę mocnych i słabych stron oraz wspieranie siebie w poszukiwaniu pracy. Uczestnicy zapoznają się z technikami poszukiwania pracy oraz radzeniem sobie z zaplanowaniem i przestrzeganiem planu poszukiwania pracy. Nabędą umiejętności budowania i redagowania dokumentacji aplikacyjnej oraz odpowiedzi na pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Liczba godzin dydaktycznych zajęć grupowych: 24 godz.-45-minutowych. Zajęcia będą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku i rozpoczynać się nie wcześniej, niż o godz. 9:00 a kończyć się nie później niż o godz. 17:00.
Po każdych dwóch godzinach dydaktycznych nastąpi 10 minutowa przerwa oraz 20 minutowa przerwa obiadowa nie wliczane do łącznego czasu zajęć.
3. Przeprowadzenie szkolenia, kursów zawodowych dla 17 uczestników projektu systemowego Efektywna pomoc społeczna w gminie Stanin:
- Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej w wymiarze minimalnym 100 godzin dla 9 uczestników projektu systemowego.Cel szkolenia:nabycie umiejętności profesjonalnej obsługi klienta oraz pracy z kasą fiskalną i systemami kasowo-komputerowymi. Program ramowy: umiejętności nawiązania relacji handlowych, profesjonalna obsługa klienta, prawne aspekty sprzedaży, gospodarka magazynowa, obsługa klienta - techniki sprzedaży, obsługa kas fiskalnych, maszyn liczących, kart płatniczych, sprzedaż z użyciem kas fiskalnych, raportowanie i obsługa manualna kas, zasady archiwizacji dokumentów księgowych, urządzenia towarzyszące, wybrane elementy reklamy i marketingu, elementy prawne, towaroznawstwo, znaki pieniężne. Dokumentacja i ewidencja sprzedaży, zagadnienia a minimum sanitarnego, BHP, organizacja czasu pracy.
- Księgowość komputerowa z elementami fakturowania w wymiarze minimalnym 100 godzin dla 4 uczestników projektu systemowego.Cel szkolenia: nabycie wiedzy oraz praktycznych umiejętności do pracy w księgowości oraz prowadzenia rozliczeń własnej działalności gospodarczej w zakresie Podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz Księgi handlowej z wykorzystaniem programów komputerowych.
Program szkolenia: ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych oraz ich dokumentowanie w podatkowej księdze przychodów i rozchodów i w księdze handlowej, stosowania zasad otwierania, prowadzenia i zamykania ksiąg rachunkowych, identyfikacji poszczególnych podatków oraz ustalania podstaw prawnych opodatkowania danym podatkiem, identyfikacji podstaw prawnych z zakresu księgowości, obliczania należnych kwot podatków z wykorzystaniem obowiązujących stawek jak też ulg i zwolnień podatkowych, sporządzania deklaracji podatkowych, pism i rozliczeń w tym zakresie, ewidencjonowania rozrachunków związanych z podatkami, kontrolowania dokonanych operacji w zakresie spraw podatkowych, prowadzenia szczegółowej ewidencji księgowej poszczególnych rozrachunków, roszczeń spornych i rozliczeń, prowadzenia ewidencji rozliczanych kosztów rodzajowych i kosztów działalności, wyliczania wynagrodzenie za pracę, rozliczania składek ZUS, posługiwania się programem Płatnik, sporządzanie faktur , not księgowych i not korygujących, sprawdzanie poprawności i korygowanie faktur, wprowadzanie faktur do systemu informatycznego oraz kontrola obiegu dokumentacji handlowej, przygotowywanie raportów, sporządzanie bieżącej wewnętrznej dokumentacji, sporządzania poszczególnych elementów sprawozdania finansowego - bilansu, rachunku zysków i strat i in. dotyczących podmiotu gospodarczego, wykorzystania techniki komputerowej w rachunkowości i rozliczeniach firmy.
- Operator koparko - ładowarki w minimalnym wymiarze 202 godzin dla 1 uczestnika projektu systemowego -w tym co najmniej 26 godzin praktyki.
Program kursu powinien zawierać bloki tematyczne zgodne z Centrum Szkolenia Operatorów Maszyn Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z zakresu:
- użytkowania eksploatacyjnego,
- dokumentacji technicznej,
- bezpieczeństwa i higieny pracy,
- podstaw elektrotechniki,
- silników spalinowych,
- elementów hydrauliki,
- budowy koparko-ładowarek,
- technologii robót,
- zajęć praktycznych.
Program kursu musi obejmować 202 godz. szkoleniowych podzielonych na część teoretyczną oraz indywidualną część praktyczną. Uczestnik szkolenia nie posiada stażu pracy w obsłudze techniczno - eksploatacyjnej koparko - ładowarki, w zawiązku z czym musi odbyć zajęcia praktyczne w wymiarze co najmniej 26 godzin. Realizacja kursu powinna gwarantować uczestnikom solidne i profesjonalne przygotowanie teoretyczno-praktyczne Wykonawca powinien prowadzić kurs w sposób uzgodniony z Zamawiającym, tj. wg uzgodnionego harmonogramu i jest zobowiązany do zgłaszania Zamawiającemu wszelkich zmian w harmonogramie. Zajęcia teoretyczne powinny odbywać się na terenie województwa lubelskiego. Sala szkoleniowa do prowadzenia zajęć teoretycznych musi być wyposażona w odpowiednią liczbę miejsc i stolików wraz z zapleczem sanitarnym. Sala musi być wyposażona w tablicę klasyczną lub flipchart, sprzęt audiowizualny.
Miejsce odbywania zajęć praktycznych z odpowiednią liczbą maszyn do praktycznej nauki zawodu o stanie technicznym zapewniającym odpowiedni poziom kursu. Zamawiający prosi o szczegółowy opis wyposażenia używanego podczas zajęć praktycznych -z uwzględnieniem liczby i typu maszyn- oraz dokładnym adresem i opisem miejsca realizacji zajęć praktycznych. Kurs powinien zakończyć się państwowym egzaminem przed Komisją Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz wydaniem książeczki uprawniającej do wykonywania zawodu operatora koparko -ładowarki.
- Kucharz małej gastronomii w wymiarze 100 godzin dla 3 uczestników projektu systemowego.Celem szkolenia jest przygotowanie uczestnika z zakresu wiedzy teoretycznej i praktycznej niezbędnej do wykonywania zawodu kucharza małej gastronomii.
Program szkolenia: podstawowe surowce, półprodukty i gotowe wyroby w zależności od pochodzenia i wartości odżywczej, warunki przechowywania i wartości odżywcze surowców i półproduktów oraz gotowych potraw małej gastronomii, techniki sporządzania potraw małej gastronomii -w tym wypiekanie ciast, przygotowywanie deserów, przystrajanie gotowych ciast, tortów, narzędzia, naczynia, maszyny i urządzenia stosowane w produkcji gastronomicznej, planowanie posiłków i układanie prostego menu, zasady BHP, sporządzanie kalkulacji potraw i napojów, konserwowanie maszyn i urządzeń, podawanie obróbce wstępnej i cieplnej surowców odpowiednimi narzędziami, maszynami i urządzeniami, sporządzanie wyrobów gastronomicznych według określonych receptur i technologii, zarówno w zakładzie rzemieślniczym jak i w dużym zakładzie produkcyjnym.
Liczba osób biorących udział w poszczególnym szkoleniu, kursie może ulec zmianie.
Wykonawca przedstawia cenę brutto za szkolenie,kurs dla 1 uczestnika.
Wykonawca otrzyma wynagrodzenie za faktycznie przeszkolonych uczestników
4. Przeprowadzenie kursu pierwsza pomoc przedmedyczna dla 18 uczestników projektu systemowego Efektywna pomoc społeczna w gminie Stanin. Wymiar szkolenia obejmuje 8 godzin edukacyjnych -tj. po 45 minut.
Tematyka szkolenia musi zawierać następujące minimum programowe:
- poznanie schematu udzielenia pomocy ofiarom wypadku drogowego,
- zdobycie umiejętności prowadzenia resuscytacji postępowania w zakrztuszeniu oraz we wstrząsie,
- zasady resuscytacji krążeniowo - oddechowej,
- pomoc w urazach w tym tamowanie krwotoków, bandażownictwo - opatrywanie ran oraz unieruchamianie złamań,
- postępowanie w nagłych przypadkach między innymi padaczka, zawał serca, udar mózgu, reakcja uczuleniowa.Informacje dodatkowe:na grupę szkoleniową wymagany jest 1 trener prowadzący, posiadający doświadczenie w pracy potwierdzone przeprowadzonymi co najmniej 3 szkoleniami z wyżej wymienionej tematyki. Zajęcia odbywać się będą w formie zajęć teoretycznych oraz praktycznego pokazu i ćwiczeń praktycznych na fantomach oraz innym sprzęcie szkoleniowym. Zleceniobiorca zapewni odpowiedni sprzęt do zajęć w postaci fantomów i urządzeń resuscytacyjnych, bandaży.
5. Przeprowadzenie szkolenia trening budowania poprawnych relacji rodzinnych dla 18 uczestników projektu oraz przeprowadzenie diagnozy integracji sensorycznej u około 20 dzieci uczestników projektu oraz treningu zastępowania agresji.
Tematyka szkolenia musi zawierać następujące minimum programowe: -trening budowania poprawnych relacji rodzinnych w wymiarze 48 godzin dla 18 uczestników w tym:
- trening integracji emocjonalnej -poznanie swoich emocji, możliwości, ograniczeń 16godz.;
- trening komunikacji partnerskiej -poprawa relacji partnerskiej w zakresie komunikacji, rozwiązywania problemów powstałych wskutek nieprawidłowej komunikacji, niezrozumienia potrzeb drugiej osoby, wspólnego rozwiązywania codziennych problemów -16 godzin;
- trening kompetencji rodzicielskich - poznanie technik i metod wychowania dzieci, porozumiewania się z najbliższymi, poprawa relacji z dzieckiem oraz wzmocnienie poczucia bycia dobrym rodzicem - 16 godzin.
Przeprowadzenie diagnozy integracji sensorycznej u około 20 dzieci uczestników projektu oraz treningu zastępowania agresji w łącznym wymiarze 40 godzin -2 h na dziecko. Integracja sensoryczna ma na celu stymulowanie układu nerwowego, aby dać dziecku możliwość właściwej pracy, czyli prawidłowego odbierania, przetwarzania i reagowania na bodźce płynące ze środowiska i naszego ciała. Terapeuta w obecności rodzica przeprowadzi wywiad szczegółowy na temat rozwoju dziecka, przebytych chorób, urazów. Na podstawie kwestionariusza sensomotorycznego i stosownych testów sporządzona zostanie karta diagnostyczna dla każdego dziecka opisująca wynik badania i zawierająca informację jak stymulować rozwój dziecka, gdzie w razie potrzeby zwrócić się o pomoc.Trening zastępowania agresji ma na celu korygowanie agresywnych zachowań u dzieci i młodzieży.
Szczegóły zamówienia:
1 Wykonawca powinien posiadać zgodę na realizację poszczególnych modułów szkoleniowych i kursów w przypadku gdy pozwolenia takie są wymagane przepisami prawa regulującymi poszczególne zakresy tematyczne.
2 Program i czas trwania szkolenia lub kursu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. Kurs zawodowy, szkolenie powinien kończyć się egzaminem końcowym, po którym uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie, certyfikat potwierdzający przyuczenie do zawodu oraz zaświadczenie potwierdzające posiadanie kwalifikacji zawodowych z wyszczególnieniem umiejętności i wiadomości nabytych w trakcie realizacji poszczególnych jednostek szkoleniowych;
3 Ilość godzin szkolenia, kursu przypadających na każdego uczestnika szkolenia zgodna z wytycznymi do realizacji poszczególnych kursów co do zasady: dla treningu kompetencji i umiejętności społecznych 40 godzin zajęć grupowych; dla treningu pracy 24 godzin zajęć grupowych;, minimalna ilość godzin dla kursów zawodowych 100, w tym 60 godz. zajęć praktycznych, 40 godz. zajęć teoretycznych, w przypadku kursu na operatora koparko-ładowarki obowiązująca minimalna liczba godzin wynosi 202; I Pomoc Przedmedyczna 8 godzin grupowych -w tym zajęć teoretycznych i praktycznych; trening budowania poprawnych relacji rodzinnych w wymiarze 48 godzin -45-minutowych- dla 18 uczestników projektu; przeprowadzenie diagnozy integracji sensorycznej u około 20 dzieci uczestników projektu oraz treningu zastępowania agresji w łącznym wymiarze około 40 godzin -45-minutowych-2 h na dziecko.
4 Program szkolenia oferowany przez Wykonawcę -przedstawiony w ofercie-powinien zawierać co najmniej następujące elementy: nazwa i zakres szkolenia, czas trwania i sposób organizacji szkolenia, cele szkolenia, plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej, niezbędne środki i materiały dydaktyczne, sposób sprawdzania efektów szkolenia -wzór ankiety i zaświadczenia o ukończonym szkoleniu.
5 Wykonawca obejmie uczestników ubezpieczeniem NW od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniami oraz w drodze do i z miejsca szkolenia.
6 Wykonawca poniesie koszty związane z badaniami lekarskim potwierdzającymi, że kandydaci mogą wykonywać poszczególne zawody -dla 17 uczestników szkoleń.
7 Szkolenie powinno być przeprowadzone w oparciu o właściwe przepisy. Godzina szkolenia teoretycznego liczy 45 minut a szkolenia praktycznego liczy 60 minut.
8 Szkolenie teoretyczne i praktyczne może odbywać się w dni robocze, od poniedziałku do piątku dopuszcza się prowadzenie zajęć praktycznych oraz teoretycznych w soboty.
9 Czas trwania szkolenia nie może przekroczyć 10 godzin dziennie.
10 Zajęcia prowadzone muszą być za pomocą omówienia zagadnień pod nadzorem wykładowców z kompetencjami do prowadzenia warsztatów i ćwiczeń w przedmiotowym zakresie wskazanych przez Wykonawcę w ofercie.
11 Część praktyczna musi opierać się na samodzielnym wykonywaniu ćwiczeń przez uczestników szkolenia, przy stałym udziale wykładowców z kompetencjami do prowadzenia danego szkolenia.
12 Wykonawca przekaże uczestnikom materiały szkoleniowe: długopis, skrypt zajęć zawierający tematy omawiane na zajęciach oraz 1 kpl. dla Zamawiającego, autorski program szkolenia, wskazówki, porady.
13 Wykonawca opracuje całość dokumentacji związanej z realizacją projektu zgodnie z wytycznymi obowiązującymi przy realizacji projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki -dzienniki zajęć, konspekty zajęć, listy obecności, pokwitowanie odbioru cateringu, materiałów szkoleniowych, ankiety ewaluacyjne, które zostaną wypełnione przez uczestników na pierwszych i na ostatnich zajęciach, ankieta oceniająca szkolenie, raport poszkoleniowy, a następnie przekaże Zamawiającemu.
14 Miejsce szkolenia.
Szkolenie -trening kompetencji i umiejętności społecznych , trening pracy, pierwsza pomoc przedmedyczna, trening budowania poprawnych relacji rodzinnych- odbyć się powinno w miejscowości na terenie Gminy Stanin. Szkolenia ,kursy zawodowe powinny odbyć się na terenie powiatu łukowskiego, natomiast kurs na operatora koparko - ładowarki na terenie województwa Lubelskiego. W przypadku organizacji szkoleń zawodowych w odległości przekraczającej 15 km od miejscowości Stanin Wykonawca zapewni uczestnikom zwrot kosztów dojazdu na szkolenia.
15 Sala szkoleniowa o pojemności min. 20 osób, dla szkoleń,kursów zawodowych minimum 10 osób, sala z pełnym wyposażeniem -nagłośnienie, krzesła dla uczestników, stolik i krzesło dla prelegenta, ekran, projektor multimedialny, laptop, flipchart i blok papierowy, flamastry. Sala wraz ze sprawnym sprzętem i jego obsługą techniczną musi być dostępna w danym terminie min. 1 godz. przed planowaną godziną rozpoczęcia szkolenia.
16 Wykonawca podczas każdych zajęć grupowych i teoretycznych zapewni każdemu uczestnikowi gorący obiad dwudaniowy składający się z zupy, drugiego dania mięsnego o łącznej wadze 350g. i surówki oraz poczęstunek składający się z wody mineralnej, ciastek, kawy, mleczka, herbaty, cukru. Wykonawca musi zapewnić wydanie posiłku jednocześnie dla wszystkich uczestników danego szkolenia i zapewni obsługę pozwalającą na szybkie i sprawne wydanie posiłków.
17 Wykonawca wystawi uczestnikom szkolenia zaświadczenia,certyfikaty o ukończeniu szkolenia zawierające informacje o jego tematyce, wymiarze godzin oraz zdobytych uprawnieniach. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia na zaświadczeniach o ukończeniu szkolenia poniższej informacji: Szkolenie w ramach projektu systemowego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego POKL, Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej oraz ologowania zaświadczeń, list, materiałów dydaktycznych symbolami: logo UE z podpisem Unia Europejska, logo EFS, PO KL.
18 Wykonawca przeprowadzi ewaluację na początku i na końcu szkolenia - dokonać oceny szkolenia oraz trenerów za pomocą ankiet ewaluacyjnych,
19 Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania kontroli realizacji zamówienia,
20 Termin realizacji szkoleń liczony od dnia zawarcia umowy do:
- trening kompetencji i umiejętności społecznych 31.07.2013r.
- trening pracy 31.10.2013r.
- szkolenia,kursy zawodowe 30.09.2013r.
- I pomoc przedmedyczna 30.09.2013r.
- trening budowania poprawnych relacji rodzinnych oraz trening zastępowania agresji 31.10.2013r.
Kod przedmiotu zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień -CPV
80.50.00.00-9 Usługi szkoleniowe. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 106693

Data publikacji: 2013-06-11

Nazwa: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Ulica: Stanin 62

Numer domu: 62

Miejscowość: Stanin

Kod pocztowy: 21-422

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 25 798 11 02

Numer faxu: 25 798 11 02

Adres strony internetowej: www.gops-stanin.pl

Regon: 00518411100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Inny rodzaj zamawiającego: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie szkoleń, kursów zawodowych, dla 18 beneficjentów projektu systemowego Efektywna Pomoc społeczna w gminie Stanin.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przeprowadzenie szkolenia - Trening kompetencji i umiejętności społecznych dla 17 uczestników projektu systemowego Efektywna pomoc społeczna w gminie Stanin. Szkolenie powinno obejmować warsztaty składające się z nauki umiejętności komunikacji werbalnej i niewerbalnej, nabycie umiejętności efektywnego słuchania i wypowiadania się. Trening przyczyni się do wypracowania postawy asertywnej oraz poprawi jakość komunikowania się uczestników z otoczeniem. Liczba godzin dydaktycznych zajęć grupowych 40 godz.-45-minu.
2. Przeprowadzenie szkolenia - trening pracy dla 17 uczestników projektu systemowego Efektywna pomoc społeczna w gminie Stanin. Szkolenie powinno obejmować warsztaty składające się z nauki umiejętności komunikacji interpersonalnej w miejscu pracy, analizę mocnych i słabych stron oraz wspieranie siebie w poszukiwaniu pracy. Uczestnicy zapoznają się z technikami poszukiwania pracy oraz radzeniem sobie z zaplanowaniem i przestrzeganiem planu poszukiwania pracy. Nabędą umiejętności budowania i redagowania dokumentacji aplikacyjnej oraz odpowiedzi na pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Liczba godzin dydaktycznych zajęć grupowych: 24 godz.-45-minutowych. Zajęcia będą odbywać się w dni robocze od poniedziałku do piątku i rozpoczynać się nie wcześniej, niż o godz. 9:00 a kończyć się nie później niż o godz. 17:00.
Po każdych dwóch godzinach dydaktycznych nastąpi 10 minutowa przerwa oraz 20 minutowa przerwa obiadowa nie wliczane do łącznego czasu zajęć.
3. Przeprowadzenie szkolenia, kursów zawodowych dla 17 uczestników projektu systemowego Efektywna pomoc społeczna w gminie Stanin:
- Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej w wymiarze minimalnym 100 godzin dla 9 uczestników projektu systemowego.Cel szkolenia:nabycie umiejętności profesjonalnej obsługi klienta oraz pracy z kasą fiskalną i systemami kasowo-komputerowymi. Program ramowy: umiejętności nawiązania relacji handlowych, profesjonalna obsługa klienta, prawne aspekty sprzedaży, gospodarka magazynowa, obsługa klienta - techniki sprzedaży, obsługa kas fiskalnych, maszyn liczących, kart płatniczych, sprzedaż z użyciem kas fiskalnych, raportowanie i obsługa manualna kas, zasady archiwizacji dokumentów księgowych, urządzenia towarzyszące, wybrane elementy reklamy i marketingu, elementy prawne, towaroznawstwo, znaki pieniężne. Dokumentacja i ewidencja sprzedaży, zagadnienia a minimum sanitarnego, BHP, organizacja czasu pracy.
- Księgowość komputerowa z elementami fakturowania w wymiarze minimalnym 100 godzin dla 4 uczestników projektu systemowego.Cel szkolenia: nabycie wiedzy oraz praktycznych umiejętności do pracy w księgowości oraz prowadzenia rozliczeń własnej działalności gospodarczej w zakresie Podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz Księgi handlowej z wykorzystaniem programów komputerowych.
Program szkolenia: ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych oraz ich dokumentowanie w podatkowej księdze przychodów i rozchodów i w księdze handlowej, stosowania zasad otwierania, prowadzenia i zamykania ksiąg rachunkowych, identyfikacji poszczególnych podatków oraz ustalania podstaw prawnych opodatkowania danym podatkiem, identyfikacji podstaw prawnych z zakresu księgowości, obliczania należnych kwot podatków z wykorzystaniem obowiązujących stawek jak też ulg i zwolnień podatkowych, sporządzania deklaracji podatkowych, pism i rozliczeń w tym zakresie, ewidencjonowania rozrachunków związanych z podatkami, kontrolowania dokonanych operacji w zakresie spraw podatkowych, prowadzenia szczegółowej ewidencji księgowej poszczególnych rozrachunków, roszczeń spornych i rozliczeń, prowadzenia ewidencji rozliczanych kosztów rodzajowych i kosztów działalności, wyliczania wynagrodzenie za pracę, rozliczania składek ZUS, posługiwania się programem Płatnik, sporządzanie faktur , not księgowych i not korygujących, sprawdzanie poprawności i korygowanie faktur, wprowadzanie faktur do systemu informatycznego oraz kontrola obiegu dokumentacji handlowej, przygotowywanie raportów, sporządzanie bieżącej wewnętrznej dokumentacji, sporządzania poszczególnych elementów sprawozdania finansowego - bilansu, rachunku zysków i strat i in. dotyczących podmiotu gospodarczego, wykorzystania techniki komputerowej w rachunkowości i rozliczeniach firmy.
- Operator koparko - ładowarki w minimalnym wymiarze 202 godzin dla 1 uczestnika projektu systemowego -w tym co najmniej 26 godzin praktyki.
Program kursu powinien zawierać bloki tematyczne zgodne z Centrum Szkolenia Operatorów Maszyn Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z zakresu:
- użytkowania eksploatacyjnego,
- dokumentacji technicznej,
- bezpieczeństwa i higieny pracy,
- podstaw elektrotechniki,
- silników spalinowych,
- elementów hydrauliki,
- budowy koparko-ładowarek,
- technologii robót,
- zajęć praktycznych.
Program kursu musi obejmować 202 godz. szkoleniowych podzielonych na część teoretyczną oraz indywidualną część praktyczną. Uczestnik szkolenia nie posiada stażu pracy w obsłudze techniczno - eksploatacyjnej koparko - ładowarki, w zawiązku z czym musi odbyć zajęcia praktyczne w wymiarze co najmniej 26 godzin. Realizacja kursu powinna gwarantować uczestnikom solidne i profesjonalne przygotowanie teoretyczno-praktyczne Wykonawca powinien prowadzić kurs w sposób uzgodniony z Zamawiającym, tj. wg uzgodnionego harmonogramu i jest zobowiązany do zgłaszania Zamawiającemu wszelkich zmian w harmonogramie. Zajęcia teoretyczne powinny odbywać się na terenie województwa lubelskiego. Sala szkoleniowa do prowadzenia zajęć teoretycznych musi być wyposażona w odpowiednią liczbę miejsc i stolików wraz z zapleczem sanitarnym. Sala musi być wyposażona w tablicę klasyczną lub flipchart, sprzęt audiowizualny.
Miejsce odbywania zajęć praktycznych z odpowiednią liczbą maszyn do praktycznej nauki zawodu o stanie technicznym zapewniającym odpowiedni poziom kursu. Zamawiający prosi o szczegółowy opis wyposażenia używanego podczas zajęć praktycznych -z uwzględnieniem liczby i typu maszyn- oraz dokładnym adresem i opisem miejsca realizacji zajęć praktycznych. Kurs powinien zakończyć się państwowym egzaminem przed Komisją Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz wydaniem książeczki uprawniającej do wykonywania zawodu operatora koparko -ładowarki.
- Kucharz małej gastronomii w wymiarze 100 godzin dla 3 uczestników projektu systemowego.Celem szkolenia jest przygotowanie uczestnika z zakresu wiedzy teoretycznej i praktycznej niezbędnej do wykonywania zawodu kucharza małej gastronomii.
Program szkolenia: podstawowe surowce, półprodukty i gotowe wyroby w zależności od pochodzenia i wartości odżywczej, warunki przechowywania i wartości odżywcze surowców i półproduktów oraz gotowych potraw małej gastronomii, techniki sporządzania potraw małej gastronomii -w tym wypiekanie ciast, przygotowywanie deserów, przystrajanie gotowych ciast, tortów, narzędzia, naczynia, maszyny i urządzenia stosowane w produkcji gastronomicznej, planowanie posiłków i układanie prostego menu, zasady BHP, sporządzanie kalkulacji potraw i napojów, konserwowanie maszyn i urządzeń, podawanie obróbce wstępnej i cieplnej surowców odpowiednimi narzędziami, maszynami i urządzeniami, sporządzanie wyrobów gastronomicznych według określonych receptur i technologii, zarówno w zakładzie rzemieślniczym jak i w dużym zakładzie produkcyjnym.
Liczba osób biorących udział w poszczególnym szkoleniu, kursie może ulec zmianie.
Wykonawca przedstawia cenę brutto za szkolenie,kurs dla 1 uczestnika.
Wykonawca otrzyma wynagrodzenie za faktycznie przeszkolonych uczestników
4. Przeprowadzenie kursu pierwsza pomoc przedmedyczna dla 18 uczestników projektu systemowego Efektywna pomoc społeczna w gminie Stanin. Wymiar szkolenia obejmuje 8 godzin edukacyjnych -tj. po 45 minut.
Tematyka szkolenia musi zawierać następujące minimum programowe:
- poznanie schematu udzielenia pomocy ofiarom wypadku drogowego,
- zdobycie umiejętności prowadzenia resuscytacji postępowania w zakrztuszeniu oraz we wstrząsie,
- zasady resuscytacji krążeniowo - oddechowej,
- pomoc w urazach w tym tamowanie krwotoków, bandażownictwo - opatrywanie ran oraz unieruchamianie złamań,
- postępowanie w nagłych przypadkach między innymi padaczka, zawał serca, udar mózgu, reakcja uczuleniowa.Informacje dodatkowe:na grupę szkoleniową wymagany jest 1 trener prowadzący, posiadający doświadczenie w pracy potwierdzone przeprowadzonymi co najmniej 3 szkoleniami z wyżej wymienionej tematyki. Zajęcia odbywać się będą w formie zajęć teoretycznych oraz praktycznego pokazu i ćwiczeń praktycznych na fantomach oraz innym sprzęcie szkoleniowym. Zleceniobiorca zapewni odpowiedni sprzęt do zajęć w postaci fantomów i urządzeń resuscytacyjnych, bandaży.
5. Przeprowadzenie szkolenia trening budowania poprawnych relacji rodzinnych dla 18 uczestników projektu oraz przeprowadzenie diagnozy integracji sensorycznej u około 20 dzieci uczestników projektu oraz treningu zastępowania agresji.
Tematyka szkolenia musi zawierać następujące minimum programowe: -trening budowania poprawnych relacji rodzinnych w wymiarze 48 godzin dla 18 uczestników w tym:
- trening integracji emocjonalnej -poznanie swoich emocji, możliwości, ograniczeń 16godz.;
- trening komunikacji partnerskiej -poprawa relacji partnerskiej w zakresie komunikacji, rozwiązywania problemów powstałych wskutek nieprawidłowej komunikacji, niezrozumienia potrzeb drugiej osoby, wspólnego rozwiązywania codziennych problemów -16 godzin;
- trening kompetencji rodzicielskich - poznanie technik i metod wychowania dzieci, porozumiewania się z najbliższymi, poprawa relacji z dzieckiem oraz wzmocnienie poczucia bycia dobrym rodzicem - 16 godzin.
Przeprowadzenie diagnozy integracji sensorycznej u około 20 dzieci uczestników projektu oraz treningu zastępowania agresji w łącznym wymiarze 40 godzin -2 h na dziecko. Integracja sensoryczna ma na celu stymulowanie układu nerwowego, aby dać dziecku możliwość właściwej pracy, czyli prawidłowego odbierania, przetwarzania i reagowania na bodźce płynące ze środowiska i naszego ciała. Terapeuta w obecności rodzica przeprowadzi wywiad szczegółowy na temat rozwoju dziecka, przebytych chorób, urazów. Na podstawie kwestionariusza sensomotorycznego i stosownych testów sporządzona zostanie karta diagnostyczna dla każdego dziecka opisująca wynik badania i zawierająca informację jak stymulować rozwój dziecka, gdzie w razie potrzeby zwrócić się o pomoc.Trening zastępowania agresji ma na celu korygowanie agresywnych zachowań u dzieci i młodzieży.
Szczegóły zamówienia:
1 Wykonawca powinien posiadać zgodę na realizację poszczególnych modułów szkoleniowych i kursów w przypadku gdy pozwolenia takie są wymagane przepisami prawa regulującymi poszczególne zakresy tematyczne.
2 Program i czas trwania szkolenia lub kursu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. Kurs zawodowy, szkolenie powinien kończyć się egzaminem końcowym, po którym uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie, certyfikat potwierdzający przyuczenie do zawodu oraz zaświadczenie potwierdzające posiadanie kwalifikacji zawodowych z wyszczególnieniem umiejętności i wiadomości nabytych w trakcie realizacji poszczególnych jednostek szkoleniowych;
3 Ilość godzin szkolenia, kursu przypadających na każdego uczestnika szkolenia zgodna z wytycznymi do realizacji poszczególnych kursów co do zasady: dla treningu kompetencji i umiejętności społecznych 40 godzin zajęć grupowych; dla treningu pracy 24 godzin zajęć grupowych;, minimalna ilość godzin dla kursów zawodowych 100, w tym 60 godz. zajęć praktycznych, 40 godz. zajęć teoretycznych, w przypadku kursu na operatora koparko-ładowarki obowiązująca minimalna liczba godzin wynosi 202; I Pomoc Przedmedyczna 8 godzin grupowych -w tym zajęć teoretycznych i praktycznych; trening budowania poprawnych relacji rodzinnych w wymiarze 48 godzin -45-minutowych- dla 18 uczestników projektu; przeprowadzenie diagnozy integracji sensorycznej u około 20 dzieci uczestników projektu oraz treningu zastępowania agresji w łącznym wymiarze około 40 godzin -45-minutowych-2 h na dziecko.
4 Program szkolenia oferowany przez Wykonawcę -przedstawiony w ofercie-powinien zawierać co najmniej następujące elementy: nazwa i zakres szkolenia, czas trwania i sposób organizacji szkolenia, cele szkolenia, plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej, niezbędne środki i materiały dydaktyczne, sposób sprawdzania efektów szkolenia -wzór ankiety i zaświadczenia o ukończonym szkoleniu.
5 Wykonawca obejmie uczestników ubezpieczeniem NW od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniami oraz w drodze do i z miejsca szkolenia.
6 Wykonawca poniesie koszty związane z badaniami lekarskim potwierdzającymi, że kandydaci mogą wykonywać poszczególne zawody -dla 17 uczestników szkoleń.
7 Szkolenie powinno być przeprowadzone w oparciu o właściwe przepisy. Godzina szkolenia teoretycznego liczy 45 minut a szkolenia praktycznego liczy 60 minut.
8 Szkolenie teoretyczne i praktyczne może odbywać się w dni robocze, od poniedziałku do piątku dopuszcza się prowadzenie zajęć praktycznych oraz teoretycznych w soboty.
9 Czas trwania szkolenia nie może przekroczyć 10 godzin dziennie.
10 Zajęcia prowadzone muszą być za pomocą omówienia zagadnień pod nadzorem wykładowców z kompetencjami do prowadzenia warsztatów i ćwiczeń w przedmiotowym zakresie wskazanych przez Wykonawcę w ofercie.
11 Część praktyczna musi opierać się na samodzielnym wykonywaniu ćwiczeń przez uczestników szkolenia, przy stałym udziale wykładowców z kompetencjami do prowadzenia danego szkolenia.
12 Wykonawca przekaże uczestnikom materiały szkoleniowe: długopis, skrypt zajęć zawierający tematy omawiane na zajęciach oraz 1 kpl. dla Zamawiającego, autorski program szkolenia, wskazówki, porady.
13 Wykonawca opracuje całość dokumentacji związanej z realizacją projektu zgodnie z wytycznymi obowiązującymi przy realizacji projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki -dzienniki zajęć, konspekty zajęć, listy obecności, pokwitowanie odbioru cateringu, materiałów szkoleniowych, ankiety ewaluacyjne, które zostaną wypełnione przez uczestników na pierwszych i na ostatnich zajęciach, ankieta oceniająca szkolenie, raport poszkoleniowy, a następnie przekaże Zamawiającemu.
14 Miejsce szkolenia.
Szkolenie -trening kompetencji i umiejętności społecznych , trening pracy, pierwsza pomoc przedmedyczna, trening budowania poprawnych relacji rodzinnych- odbyć się powinno w miejscowości na terenie Gminy Stanin. Szkolenia ,kursy zawodowe powinny odbyć się na terenie powiatu łukowskiego, natomiast kurs na operatora koparko - ładowarki na terenie województwa Lubelskiego. W przypadku organizacji szkoleń zawodowych w odległości przekraczającej 15 km od miejscowości Stanin Wykonawca zapewni uczestnikom zwrot kosztów dojazdu na szkolenia.
15 Sala szkoleniowa o pojemności min. 20 osób, dla szkoleń,kursów zawodowych minimum 10 osób, sala z pełnym wyposażeniem -nagłośnienie, krzesła dla uczestników, stolik i krzesło dla prelegenta, ekran, projektor multimedialny, laptop, flipchart i blok papierowy, flamastry. Sala wraz ze sprawnym sprzętem i jego obsługą techniczną musi być dostępna w danym terminie min. 1 godz. przed planowaną godziną rozpoczęcia szkolenia.
16 Wykonawca podczas każdych zajęć grupowych i teoretycznych zapewni każdemu uczestnikowi gorący obiad dwudaniowy składający się z zupy, drugiego dania mięsnego o łącznej wadze 350g. i surówki oraz poczęstunek składający się z wody mineralnej, ciastek, kawy, mleczka, herbaty, cukru. Wykonawca musi zapewnić wydanie posiłku jednocześnie dla wszystkich uczestników danego szkolenia i zapewni obsługę pozwalającą na szybkie i sprawne wydanie posiłków.
17 Wykonawca wystawi uczestnikom szkolenia zaświadczenia,certyfikaty o ukończeniu szkolenia zawierające informacje o jego tematyce, wymiarze godzin oraz zdobytych uprawnieniach. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia na zaświadczeniach o ukończeniu szkolenia poniższej informacji: Szkolenie w ramach projektu systemowego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego POKL, Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej oraz ologowania zaświadczeń, list, materiałów dydaktycznych symbolami: logo UE z podpisem Unia Europejska, logo EFS, PO KL.
18 Wykonawca przeprowadzi ewaluację na początku i na końcu szkolenia - dokonać oceny szkolenia oraz trenerów za pomocą ankiet ewaluacyjnych,
19 Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania kontroli realizacji zamówienia,
20 Termin realizacji szkoleń liczony od dnia zawarcia umowy do:
- trening kompetencji i umiejętności społecznych 31.07.2013r.
- trening pracy 31.10.2013r.
- szkolenia,kursy zawodowe 30.09.2013r.
- I pomoc przedmedyczna 30.09.2013r.
- trening budowania poprawnych relacji rodzinnych oraz trening zastępowania agresji 31.10.2013r.
Kod przedmiotu zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień -CPV
80.50.00.00-9 Usługi szkoleniowe. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SIWZ.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2013

Informacja na temat wadium: 1.Zamawiający nie żąda wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Oświadczenie o wpisie instytucji szkoleniowej do rejestru instytucji szkoleniowych wydane przez Wojewódzki Urząd Pracy, właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SIWZ. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/ niespełna w oparciu o oświadczenie i dokumenty dołączone do oferty.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca wykaże się spełnieniem tego warunku, jeżeli należycie wykonał w ostatnich 3 latach przed upływem składania ofert lub jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie co najmniej 3 usług szkoleniowych. W każdym szkoleniu,usłudze winno wziąć udział minimum 10 osób. Potencjalny wykonawca potwierdzić musi wiedzę i doświadczenie odpowiednimi referencjami. Usługi szkoleniowe wskazane przez Wykonawcę odpowiadać powinny swym charakterem zakresom poszczególnych szkoleń,kursów tj.; rozwój kompetencji społecznych, realizacja kursów zawodowych: kucharza, sprzedawcy z obsługą kasy fiskalnej, księgowość, operator koparko-ładowarki, treningu pracy, pierwszej pomocy przedmedycznej, treningu budowania poprawnych relacji rodzinnych i treningu zastępowania agresji.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie określa szczegółowych warunków spełnienia tego warunku.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca wykaże się spełnieniem tego warunku, jeżeli dysponuje kadrą dydaktyczną, która składa się:
- z jednej osoby do prowadzenia szkolenia z modułu I,
- z jednej osoby do prowadzenia szkolenia z modułu II,
- z jednej osoby do prowadzenia szkolenia z modułu V,
które posiadają wykształcenie wyższe -co najmniej drugiego stopnia - magisterskie, oraz:
- jednego specjalistę do kursu zawodowego -Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej ,
- jednego specjalistę do kursu zawodowego -księgowość komputerowa z elementami fakturowania,
- jednego specjalistę do kursu zawodowego -kucharz małej gastronomii
- jednego specjalistę do kursu zawodowego -operator koparko- ładowarki,
- jedną osobę do prowadzenia szkolenia z modułu IV.Specjaliści realizujący moduł szkoleniowy III, IV powinni posiadać kwalifikacje zawodowe - zgodnie z właściwymi przepisami prawa. Każda z tych osób powinna wykazać, że przeprowadziła co najmniej 3 usługi szkoleniowe o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia w danej części postępowania. W każdym szkoleniu,usłudze winno wziąć udział minimum 5 osób. Wykonawca dołączy do oferty wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia stanowiący załącznik nr 7 do SIWZ.
UWAGA: dopuszcza się możliwość wykazania jednej osoby do realizacji modułu szkoleniowego I, II, V jeżeli posiada ona wymagane dla poszczególnych modułów szkoleniowych kwalifikacje i doświadczenie oraz nie będzie to kolidowało ze zbiegającymi się terminami szkoleń wskazanymi w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie określa szczegółowych wymogów dotyczących spełniania tego warunku.

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

inne_dokumenty:
1. W zakresie wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
a) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu [w formie oryginału] - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do SIWZ. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/ niespełna w oparciu o oświadczenie i dokumenty dołączone do oferty.
b) oświadczenie o wpisie instytucji szkoleniowej do rejestru instytucji szkoleniowych wydane przez Wojewódzki Urząd Pracy, właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SIWZ. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/ niespełna w oparciu o oświadczenie i dokumenty dołączone do oferty.
c) wykaz wykonanych usług z podaniem ich przedmiotu, daty wykonania, liczby przeszkolonych osób i odbiorców [w formie oryginału], oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te usługi zostały wykonane należycie [w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem] - wzór wykazu stanowi załącznik nr 6 do SIWZ. Wykaz powinien obejmować usługi o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia i musi zawierać informacje niezbędne do stwierdzenia czy Wykonawca spełnia warunki określone w tym punkcie.
d) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami [w formie oryginału] - wzór wykazu stanowi załącznik nr 7 do SIWZ. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/ nie spełnia w oparciu o oświadczenie i dokumenty dołączone do oferty.
e) oświadczenie wykonawcy, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień stanowiący załącznik nr 9 do SIWZ. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/ nie spełnia w oparciu o oświadczenie i dokumenty dołączone do oferty.
f) formularz ofertowy.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy, w przypadku gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizacje przedmiotu umowy.
2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy, w przypadku gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wytycznych lub zaleceń Instytucji, która przyznała środki na sfinansowanie umowy.
3. Za zgodą Zamawiającego zmiana prowadzącego szkolenie wynikająca z ważnych przyczyn, które nie mogły być wcześniej przewidziane, z zastrzeżeniem, że proponowany przez Wykonawcę w zastępstwo prowadzący szkolenie będzie posiadał wymagane kwalifikacje.
4. Zmiany terminów szkoleń składających się na przedmiot umowy, jeżeli ze względu na wypadek losowy nie będzie możliwe przeprowadzenie szkolenia -w szczególności: choroba trenera, siła wyższa.
5. Konieczności zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy z przyczyn niezawinionych przez strony nie może spowodować zmiany ceny wynikającej z oferty, na podstawie której był dokonany wybór Wykonawcy.
6. Zaistnienia siły wyższej -powódź, pożar, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, przerwy w dostawie energii elektrycznej mającej wpływ na realizację umowy.
7. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie w przypadkach przewidzianych ustawą oraz postanowieniami niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, za zgodą obu Stron wyrażoną na piśmie w formie aneksu do umowy, pod rygorem nieważności takiej zmiany.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 30

Nazwa kryterium 2: Doświadczenie kadry dydaktycznej

Znaczenie kryterium 2: 40

Nazwa kryterium 3: Dświadczenie wykonawcy

Znaczenie kryterium 3: 30

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.gops-stanin.pl; www.stanin.pl zakładka e-bip zamówienia publiczne

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Staninie Stanin 62; 21-422 Stanin

Data składania wniosków, ofert: 18/06/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Staninie Stanin 62; 21-422 Stanin

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach rogramu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków EFS, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Podobne przetargi

303594 / 2012-08-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Pacanów (świętokrzyskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe w ramach realizacji Projektu pn. Czas na Aktywność w Gminie Pacanów

265718 / 2008-12-22 - Inny: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej - Lublin (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa w ramach projektu systemowego Szkolenie i doradztwo podnoszące kwalifikacje pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej - IV Moduł szkoleniowy pt. Aktywizacja społeczności lokalnych i budowanie partnerstwa publiczno - społecznego

149007 / 2013-07-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Opole Lubelskie (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Część nr 1: Zorganizowanie spotkania edukacyjno- kulturalnego do Lublina dla 25 dzieci w wieku szkolnym przebywających w rodzinach zastępczych i 20 opiekunów (rodziców zastępczych) Część nr 2: Zorganizowanie wyjazdu integracyjnego do Warszawy dla 25 dzieci z rodzin zastępczych i 20 rodziców zastępczych Część nr 3: Organizacja i prowadzenie wyjazdowego warsztatu integracyjno- szkoleniowego na terenie Województwa Lubelskiego dla pełnoletnich wychowanków placówek opiekuńczo - wychowawczych i rodzin zastępczych

235971 / 2010-08-31 - Inny: Pomoc społeczna

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursu wyuczającego na tytuł czeladnika w zawodzie Glazurnik

20047 / 2011-01-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Lubelskie - Lublin (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia -Postępowanie administracyjne w Nałęczowie dla 60 pracowników UMWL w Lublinie w ramach projektu - Podnoszenie kompetencji kadr i usprawnienie procesów zarządczych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie OP.IV.PW.3331/143/10

71780 / 2014-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Łukowie - Łuków (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługę organizacji i przeprowadzenia szkolenia grupowego Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym w ramach projektu Młodzi aktywni współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

325094 / 2013-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Trzebielino (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla osób nieaktywnych zawodowo uczestników projektu systemowego Aktywni, Atrakcyjni, Potrzebni realizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebielinie współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Priorytetu VII Promocja integracji społecznej Działanie: 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji Podziałanie:7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

358466 / 2014-10-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Biała Podlaska (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie wsparcia dla uczestników projektu systemowego - klientów MOPS Biała Podlaska w ramach Programu Aktywności Lokalnej

77776 / 2015-04-08 - Uczelnia publiczna

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej - Biała Podlaska (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia branżowego pt. Systemy rezerwacyjne zamawianych w ramach projektu pt. Kształcenie wzbogacone praktyką - Program rozwoju kompetencji studentów kierunku Turystyka i Rekreacja realizowanego przez Państwową Szkołę Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

245886 / 2013-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Chełmie - Chełm (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmie w zakresie: Drwal-operator pilarki , Kosmetyczka, Fryzjer, Księgowość i kadry w małej firmie

196583 / 2012-09-12 - Inny: jednostka organizacyjna gminy

Ośrodek Pomocy Społecznej - Gościeradów (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
organizacja i przeprowadzenie kursu prawa jazdy kat. B w ramach projektu systemowego Ośrodek Pomocy Społecznej w Gościeradowie to: Integracja - Aktywność - Pomoc - Sukces realizowanego w 2012 r

166626 / 2010-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Krzeszowice (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe dla Beneficjantów Ostatecznych Projektu Systemowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzeszowicach pn.: Aktywność daje możliwość. Program aktywizacji społecznej i zawodowej podopiecznych GOPS Krzeszowice

53377 / 2014-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Górno (świętokrzyskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkolenia Beneficjentów Ostatecznych Projektu Aktywizacja społeczno - zawodowa osób bezrobotnych na terenie Gminy Górno realizowany w ramach EFS w 2013 roku

249494 / 2011-08-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Pacanów (świętokrzyskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja warsztatów aktywizacyjno-integracyjnych połączonych z treningiem psychologicznym oraz szkoleń w ramach realizacji Projektu

97372 / 2012-03-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzywda - Krzywda (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń realizowanych w ramach projektu /Rozwój lokalny oraz polepszenie jakości świadczonych usług na terenie Powiatu Łukowskiego poprzez realizację cyklu szkoleniowego oraz wymianę dobrych praktyk/

457414 / 2013-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej - Lublin (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
DSP.KM.2311.55.2013 Przetargu nieograniczony na zorganizowanie dwudniowego szkolenia pt.: Psychiatria środowiskowa, terapia zajęciowa oraz aktywizacja zawodowa osób chorujących psychicznie.

265714 / 2008-12-22 - Inny: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej - Lublin (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa w ramach projektu systemowego Szkolenie i doradztwo podnoszące kwalifikacje pracowników instytucji pomocy i integracji społecznej - I Moduł szkoleniowy pt. Wzmocnienie potencjału kadr pomocy i integracji społecznej

81862 / 2010-03-23 - Inny: jednostka organizacyjna gminy

Zespół Szkół Ogólnokształcących - Rybczewice (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Realizacja zadania Edukacja komputerowa ECDL w projekcie Akademia Wielkich Możliwości.

197674 / 2013-05-21 - Inny: gminna samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe dla beneficjentów projektu systemowego Aktywna integracja w gminie Rypin

257270 / 2012-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Kotuń (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usługi szkoleniowej dla beneficjentów projektu Lepsze wykształcenie -nadzieją na lepsze jutro

384978 / 2012-10-08 - Inny: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Horodle - Horodło (lubelskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursów zawodowych - Technolog robót budowlanych i wykończeniowych dla 8 uczestników projektu systemowego dla beneficjentów - Aktywizacja zawodowa bezrobotnych narażonych na wykluczenie społeczne w gminie Horodło