Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

121094 / 2016-05-13 - Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego / Zakład Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Poznaniu (Poznań)

Malowanie wraz z naprawą elementów wyposażenia w Inspektoracie ZUS w Środzie Wielkopolskiej przy ul. Szpitalnej 1

Opis zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest malowanie wraz z naprawą elementów wyposażenia w Inspektoracie ZUS w Środzie Wielkopolskiej przy ul. Szpitalnej 1.
2.Przedmiot zamówienia obejmuje:
2.1Malowanie pomieszczeń:
Przygotowania pomieszczeń przed przystąpieniem do prac:
a) zabezpieczenie podłóg, grzejników, balustrad, okien, drzwi, umywalek, sufitów podwieszanych i innych elementów wyposażenia przed zabrudzeniem,
b) przestawienie/wystawienie z danego pokoju mebli,
Przygotowanie powierzchni przed malowaniem z naprawą spękań:
a) odkurzenie i umycie powierzchni,
b) oczyszczenie powierzchni z wystających elementów jak niepotrzebne gwoździe,
c) przygotowanie szczeliny do naprawy poprzez oczyszczenie fragmentu ściany przy szczelinie i wybruzdowanie oraz oczyszczenie bruzdy,
d) zagruntowanie szczeliny,
e) przyklejenie taśmy reperacyjnej z włókna szklanego- siatki- przez naklejoną taśmę w głąb rysy wciśnięcie zaprawy,
f) naprawienie tynków poprzez uzupełnienie braków (wytarcia od foteli) i wygładzenie powierzchni gładzią gipsową,
g) wygładzenie powierzchni tynku poprzez szpachlowanie w miejscach, które tego będą wymagały- ok 20%,
h) gruntowanie powierzchni ścian środkiem gruntującym.
Malowanie powierzchni:
a) malowanie dwukrotne farbami akrylowymi starych tynków wewnętrznych ścian, sufitów oraz rur wszystkich pomieszczeń budynku Inspektoratu ZUS w kolorze wg uzgodnień z Zamawiającym,
b) malowanie dwukrotne farbami klatek schodowych w budynku Inspektoratu ZUS - w ramach tej pozycji należy ustawić rusztowanie,
c) wszystkie pomieszczenia i elementy przeznaczone do malowania - malowane w kolorze wg uzgodnień z Zamawiającym.
Sprzątanie po malowaniu:
Po zakończeniu prac malarskich należy usunąć wszelkie zabezpieczenia typu folie, które zostały zamontowane w pomieszczeniu przed malowaniem a następnie Wykonawca umyje i posprząta pomieszczenie. Ostatnią czynnością będzie wstawienie mebli.
2.2 Wymiana stolarki drzwiowej wraz z ościeżnicami:
a) wycięcie starej ościeżnicy metalowej,
b) w przypadku zbyt małego otworu - poszerzenie otworu drzwiowego,
c) w przypadku zbyt dużego otworu - zmniejszenie otworu drzwiowego poprzez przemurowanie ściany,
d) montaż nowych ościeżnic wraz z wypoziomowaniem i wypionowaniem,
e) wykonanie obrzutki połączenia ościeżnicy ze ścianą - gładź,
f) wypełnienie pianką szczeliny między ościeżami a ościeżnicami,
g) silikonowanie złączy,
h) montaż skrzydeł z przeszkleniem ze szkła mlecznego - 3-7 paski poziome o wysokości ok 10-20cm - zarówno model jak i kolor drzwi skrzydeł zostanie zaakceptowany przez Zamawiającego.
i) montaż wyposażenie drzwi - klamki, zamki, uszczelki itd. Należy zamontować klamki i rozety w kolorze i modelu zaakceptowanym przez Zamawiającego - klamki wykonane z materiałów trwałych na wycieranie, które nie ulegną szybkiemu zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji.
Dopuszcza się wykonanie w/w prac związanych z wymianą stolarki drzwiowej poprzez pozostawienie starych ościeżnic stalowych i zastosowanie tzw. ościeżnic maskujących, jednak tylko w przypadku gdy, zostanie uzyskany otwór drzwiowy o szerokości typowej tj. 90cm.
2.3 Remont cokołu zewnętrznego:
a) demontaż płytek,
b) skucie pozostałej zaprawy,
c) zagruntowanie ściany,
d) montaż nowych płytek na zaprawie klejowej,
f) spoinowanie płytek,
g) oczyszczenie miejsca naprawionego z resztek zaprawy i obmycie płytek.
2.4 Wykonanie otworu drzwiowego w archiwum:
UWAGA: ZGODNIE Z DOKUMENTACJĄ, KTÓRĄ DYSPONUJE ZAMAWIAJĄCY, W MIEJSCU PLANOWANEGO OTWORU ISTNIAŁY DRZWI WIĘC JEST WYSOCE PRAWDOPODOBNE, ŻE ISTNIEJE TAM NADPROŻE. WYKONAWCA PRZED PRZYSTĄPEINIEM DO PRAC SPRAWDZI CZY W DANYM MIEJSCU JEST NADPROŻE ORAZ JEGO STAN I WŁAŚCIWOŚCI, w przypadku gdy zaistnieje potrzeba montażu nowego nadproża:
a) wykucie bruzd pod belki stalowe dwuteowe 180mm z obu stron ściany (bruzdy powinny mieć głębokość równą połowie grubości ściany i długość odpowiadającą szerokości otworu drzwiowego powiększonego o 10cm z każdej strony),
b) osadzenie belek owiniętych siatką i ich obetonowanie ze szczególną uwagą na naroża belek,
c) po związaniu zaprawy powtórzenie czynności z drugą belką,
d) po 2 dniach od zamontowania drugiej belki - przystąpienie do wykucia otworu należy rozpocząć od nacięcie ściany piłą diamentową.
e) wyrównanie powierzchni otworu,
f) uzupełnienie posadzki wykładziną i wylewką w miejscu po rozbiórce ściany.
2.5 Remont sanitariatów:
Istniejące sanitariaty należy wyremontować w następującym zakresie zgodnie z rysunkiem Układ pomieszczeń 104,105,106 po remoncie załączonym do OPZ:
a) Pomieszczenie 104 - w ramach remontu należy: zdemontować 2 szt. drzwi i ościeżnic, skuć ściankę wydzielającą kabinę ustępową, skuć płytki ceramiczne na ścianach oraz podłodze, zdemontować stare sufity podwieszone, zdemontować urządzenia sanitarne tj. umywalkę oraz miskę ustępową, zdemontować oprawy oświetleniowe, wykonać podejścia pod nowe urządzenia sanitarne tj.: pisuar, umywalka wisząca, miska ustępowa z systemem spłukującym podtynkowym, ewentualne wyrównanie posadzki wylewką, wykonać licowanie ścian i podłóg płytkami ceramicznymi, wykonać montaż drzwi wraz z ościeżnicami, wykonać montaż sufitów podwieszonych, wykonać montaż opraw oświetleniowych oraz wentylatora, wykonać montaż urządzeń sanitarnych tj.: pisuar, umywalka wisząca, miska ustępowa z systemem spłukującym podtynkowym, urządzenie podgrzewające wodę.
b) Pomieszczenie 105 i 106 - w ramach remontu należy: zdemontować 5 szt. drzwi i ościeżnic, skuć ścianki wydzielające kabiny ustępowe oraz ściankę pomiędzy pomieszczeniami 105 i 106, skuć płytki ceramiczne na ścianach oraz podłodze, zdemontować stare sufity podwieszone, zdemontować urządzenia sanitarne tj. 2 umywalki, 2 miski ustępowe, pisuar, demontować oprawy oświetleniowe, wykonać podejścia pod nowe urządzenia sanitarne tj.: 2 umywalki wiszące i 2 miski ustępowe z systemem spłukującym podtynkowym, ewentualnie wyrównać posadzki wylewką, wykonać licowanie ścian i podłóg płytkami ceramicznymi, wykonać montaż drzwi wraz z ościeżnicami w ścianie oddzielającej WC od korytarza- 1 szt., wykonać montaż sufitów podwieszonych, wykonać montaż systemowych ścianek wygradzających kabiny ustępowe wraz z montażem drzwi do ustępów w ilości 2 szt., wykonać montaż opraw oświetleniowych oraz wentylatora, wykonać montaż urządzeń sanitarnych tj.: 2 umywalki oraz 2 miski ustępowe z systemem spłukującym podtynkowym, 2 urządzenia podgrzewające wodę, grzejnik łazienkowy.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki do SIWZ:
- opis przedmiotu zamówienia - załącznik 1 do SIWZ,
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót - załącznik nr 2 do SIWZ,
- przedmiar robót - załącznik nr 3 do SIWZ.
4. Zamawiający ustala, że wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu zamówienia będzie Wynagrodzeniem ryczałtowym.
5. Rozwiązania równoważne:
5.1. Wszystkie materiały i urządzenia wskazane z nazwy w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia wymienionych w pkt 2, należy rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych.
5.2. Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów i urządzeń pod warunkiem, że oferowane materiały i urządzenia będą o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych. Ciężar udowodnienia zachowania parametrów wymaganych przez Zamawiającego leży po stronie Wykonawcy. O dopuszczeniu do zastosowania materiałów i urządzeń równoważnych Zamawiający będzie decydował na bieżąco w trakcie realizacji prac. Dopuszcza się zamienne rozwiązania (w oparciu o produkty innych producentów) pod warunkiem:
- spełnienia tych samych właściwości technicznych,
- przedstawienia rozwiązań zamiennych na piśmie (i dołączenia odpowiednich dokumentów potwierdzających spełnienie równoważności np. danych technicznych, atestów, dopuszczenia do stosowania),
- uzyskania akceptacji Zamawiającego.
6. Wykonawca musi zastosować materiały i urządzenia dopuszczone do stosowania w Polsce, posiadające: certyfikaty, aprobaty techniczne, certyfikaty zgodności lub deklaracje zgodności, atesty oraz inne dokumenty potwierdzające dopuszczenie zastosowanych materiałów i użytych maszyn w budownictwie.
7. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wszystkie uszkodzenia w mieniu Zamawiającego wynikłe podczas realizacji przedmiotu zamówienia i jest zobowiązany usunąć je na własny koszt.
8. Na wykonany przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu gwarancji jakości oraz rękojmi - minimum 36 miesięcy, licząc od dnia podpisania przez strony protokołu końcowego odbioru robót,
9. Na czas realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności z sumą gwarancyjną nie niższą niż kwota zaoferowana za wykonanie zamówienia.
Wykonawca, w przypadku wyboru jego oferty jako najkorzystniejszej, przed przejęciem terenu budowy zobowiązany będzie przedłożyć Zamawiającemu opłaconą polisę bądź inny dokument potwierdzający powyższe ubezpieczenie.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 121094

Data publikacji: 2016-05-13

Nazwa:
Zakład Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Poznaniu

Ulica: ul. Starołęcka 31

Numer domu: 31

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 61-361

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 61 8745400

Numer faxu: 61 8772850

Adres strony internetowej: www.zus.pl

Regon: 00001775600474

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Malowanie wraz z naprawą elementów wyposażenia w Inspektoracie ZUS w Środzie Wielkopolskiej przy ul. Szpitalnej 1

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest malowanie wraz z naprawą elementów wyposażenia w Inspektoracie ZUS w Środzie Wielkopolskiej przy ul. Szpitalnej 1.
2.Przedmiot zamówienia obejmuje:
2.1Malowanie pomieszczeń:
Przygotowania pomieszczeń przed przystąpieniem do prac:
a) zabezpieczenie podłóg, grzejników, balustrad, okien, drzwi, umywalek, sufitów podwieszanych i innych elementów wyposażenia przed zabrudzeniem,
b) przestawienie/wystawienie z danego pokoju mebli,
Przygotowanie powierzchni przed malowaniem z naprawą spękań:
a) odkurzenie i umycie powierzchni,
b) oczyszczenie powierzchni z wystających elementów jak niepotrzebne gwoździe,
c) przygotowanie szczeliny do naprawy poprzez oczyszczenie fragmentu ściany przy szczelinie i wybruzdowanie oraz oczyszczenie bruzdy,
d) zagruntowanie szczeliny,
e) przyklejenie taśmy reperacyjnej z włókna szklanego- siatki- przez naklejoną taśmę w głąb rysy wciśnięcie zaprawy,
f) naprawienie tynków poprzez uzupełnienie braków (wytarcia od foteli) i wygładzenie powierzchni gładzią gipsową,
g) wygładzenie powierzchni tynku poprzez szpachlowanie w miejscach, które tego będą wymagały- ok 20%,
h) gruntowanie powierzchni ścian środkiem gruntującym.
Malowanie powierzchni:
a) malowanie dwukrotne farbami akrylowymi starych tynków wewnętrznych ścian, sufitów oraz rur wszystkich pomieszczeń budynku Inspektoratu ZUS w kolorze wg uzgodnień z Zamawiającym,
b) malowanie dwukrotne farbami klatek schodowych w budynku Inspektoratu ZUS - w ramach tej pozycji należy ustawić rusztowanie,
c) wszystkie pomieszczenia i elementy przeznaczone do malowania - malowane w kolorze wg uzgodnień z Zamawiającym.
Sprzątanie po malowaniu:
Po zakończeniu prac malarskich należy usunąć wszelkie zabezpieczenia typu folie, które zostały zamontowane w pomieszczeniu przed malowaniem a następnie Wykonawca umyje i posprząta pomieszczenie. Ostatnią czynnością będzie wstawienie mebli.
2.2 Wymiana stolarki drzwiowej wraz z ościeżnicami:
a) wycięcie starej ościeżnicy metalowej,
b) w przypadku zbyt małego otworu - poszerzenie otworu drzwiowego,
c) w przypadku zbyt dużego otworu - zmniejszenie otworu drzwiowego poprzez przemurowanie ściany,
d) montaż nowych ościeżnic wraz z wypoziomowaniem i wypionowaniem,
e) wykonanie obrzutki połączenia ościeżnicy ze ścianą - gładź,
f) wypełnienie pianką szczeliny między ościeżami a ościeżnicami,
g) silikonowanie złączy,
h) montaż skrzydeł z przeszkleniem ze szkła mlecznego - 3-7 paski poziome o wysokości ok 10-20cm - zarówno model jak i kolor drzwi skrzydeł zostanie zaakceptowany przez Zamawiającego.
i) montaż wyposażenie drzwi - klamki, zamki, uszczelki itd. Należy zamontować klamki i rozety w kolorze i modelu zaakceptowanym przez Zamawiającego - klamki wykonane z materiałów trwałych na wycieranie, które nie ulegną szybkiemu zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji.
Dopuszcza się wykonanie w/w prac związanych z wymianą stolarki drzwiowej poprzez pozostawienie starych ościeżnic stalowych i zastosowanie tzw. ościeżnic maskujących, jednak tylko w przypadku gdy, zostanie uzyskany otwór drzwiowy o szerokości typowej tj. 90cm.
2.3 Remont cokołu zewnętrznego:
a) demontaż płytek,
b) skucie pozostałej zaprawy,
c) zagruntowanie ściany,
d) montaż nowych płytek na zaprawie klejowej,
f) spoinowanie płytek,
g) oczyszczenie miejsca naprawionego z resztek zaprawy i obmycie płytek.
2.4 Wykonanie otworu drzwiowego w archiwum:
UWAGA: ZGODNIE Z DOKUMENTACJĄ, KTÓRĄ DYSPONUJE ZAMAWIAJĄCY, W MIEJSCU PLANOWANEGO OTWORU ISTNIAŁY DRZWI WIĘC JEST WYSOCE PRAWDOPODOBNE, ŻE ISTNIEJE TAM NADPROŻE. WYKONAWCA PRZED PRZYSTĄPEINIEM DO PRAC SPRAWDZI CZY W DANYM MIEJSCU JEST NADPROŻE ORAZ JEGO STAN I WŁAŚCIWOŚCI, w przypadku gdy zaistnieje potrzeba montażu nowego nadproża:
a) wykucie bruzd pod belki stalowe dwuteowe 180mm z obu stron ściany (bruzdy powinny mieć głębokość równą połowie grubości ściany i długość odpowiadającą szerokości otworu drzwiowego powiększonego o 10cm z każdej strony),
b) osadzenie belek owiniętych siatką i ich obetonowanie ze szczególną uwagą na naroża belek,
c) po związaniu zaprawy powtórzenie czynności z drugą belką,
d) po 2 dniach od zamontowania drugiej belki - przystąpienie do wykucia otworu należy rozpocząć od nacięcie ściany piłą diamentową.
e) wyrównanie powierzchni otworu,
f) uzupełnienie posadzki wykładziną i wylewką w miejscu po rozbiórce ściany.
2.5 Remont sanitariatów:
Istniejące sanitariaty należy wyremontować w następującym zakresie zgodnie z rysunkiem Układ pomieszczeń 104,105,106 po remoncie załączonym do OPZ:
a) Pomieszczenie 104 - w ramach remontu należy: zdemontować 2 szt. drzwi i ościeżnic, skuć ściankę wydzielającą kabinę ustępową, skuć płytki ceramiczne na ścianach oraz podłodze, zdemontować stare sufity podwieszone, zdemontować urządzenia sanitarne tj. umywalkę oraz miskę ustępową, zdemontować oprawy oświetleniowe, wykonać podejścia pod nowe urządzenia sanitarne tj.: pisuar, umywalka wisząca, miska ustępowa z systemem spłukującym podtynkowym, ewentualne wyrównanie posadzki wylewką, wykonać licowanie ścian i podłóg płytkami ceramicznymi, wykonać montaż drzwi wraz z ościeżnicami, wykonać montaż sufitów podwieszonych, wykonać montaż opraw oświetleniowych oraz wentylatora, wykonać montaż urządzeń sanitarnych tj.: pisuar, umywalka wisząca, miska ustępowa z systemem spłukującym podtynkowym, urządzenie podgrzewające wodę.
b) Pomieszczenie 105 i 106 - w ramach remontu należy: zdemontować 5 szt. drzwi i ościeżnic, skuć ścianki wydzielające kabiny ustępowe oraz ściankę pomiędzy pomieszczeniami 105 i 106, skuć płytki ceramiczne na ścianach oraz podłodze, zdemontować stare sufity podwieszone, zdemontować urządzenia sanitarne tj. 2 umywalki, 2 miski ustępowe, pisuar, demontować oprawy oświetleniowe, wykonać podejścia pod nowe urządzenia sanitarne tj.: 2 umywalki wiszące i 2 miski ustępowe z systemem spłukującym podtynkowym, ewentualnie wyrównać posadzki wylewką, wykonać licowanie ścian i podłóg płytkami ceramicznymi, wykonać montaż drzwi wraz z ościeżnicami w ścianie oddzielającej WC od korytarza- 1 szt., wykonać montaż sufitów podwieszonych, wykonać montaż systemowych ścianek wygradzających kabiny ustępowe wraz z montażem drzwi do ustępów w ilości 2 szt., wykonać montaż opraw oświetleniowych oraz wentylatora, wykonać montaż urządzeń sanitarnych tj.: 2 umywalki oraz 2 miski ustępowe z systemem spłukującym podtynkowym, 2 urządzenia podgrzewające wodę, grzejnik łazienkowy.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki do SIWZ:
- opis przedmiotu zamówienia - załącznik 1 do SIWZ,
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót - załącznik nr 2 do SIWZ,
- przedmiar robót - załącznik nr 3 do SIWZ.
4. Zamawiający ustala, że wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu zamówienia będzie Wynagrodzeniem ryczałtowym.
5. Rozwiązania równoważne:
5.1. Wszystkie materiały i urządzenia wskazane z nazwy w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia wymienionych w pkt 2, należy rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych.
5.2. Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów i urządzeń pod warunkiem, że oferowane materiały i urządzenia będą o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych. Ciężar udowodnienia zachowania parametrów wymaganych przez Zamawiającego leży po stronie Wykonawcy. O dopuszczeniu do zastosowania materiałów i urządzeń równoważnych Zamawiający będzie decydował na bieżąco w trakcie realizacji prac. Dopuszcza się zamienne rozwiązania (w oparciu o produkty innych producentów) pod warunkiem:
- spełnienia tych samych właściwości technicznych,
- przedstawienia rozwiązań zamiennych na piśmie (i dołączenia odpowiednich dokumentów potwierdzających spełnienie równoważności np. danych technicznych, atestów, dopuszczenia do stosowania),
- uzyskania akceptacji Zamawiającego.
6. Wykonawca musi zastosować materiały i urządzenia dopuszczone do stosowania w Polsce, posiadające: certyfikaty, aprobaty techniczne, certyfikaty zgodności lub deklaracje zgodności, atesty oraz inne dokumenty potwierdzające dopuszczenie zastosowanych materiałów i użytych maszyn w budownictwie.
7. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wszystkie uszkodzenia w mieniu Zamawiającego wynikłe podczas realizacji przedmiotu zamówienia i jest zobowiązany usunąć je na własny koszt.
8. Na wykonany przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu gwarancji jakości oraz rękojmi - minimum 36 miesięcy, licząc od dnia podpisania przez strony protokołu końcowego odbioru robót,
9. Na czas realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności z sumą gwarancyjną nie niższą niż kwota zaoferowana za wykonanie zamówienia.
Wykonawca, w przypadku wyboru jego oferty jako najkorzystniejszej, przed przejęciem terenu budowy zobowiązany będzie przedłożyć Zamawiającemu opłaconą polisę bądź inny dokument potwierdzający powyższe ubezpieczenie.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

data_roz: 01/08/2016

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 3 000,00 zł (trzy tysiące złotych)
2. Wadium może być wniesione w:
2.1. pieniądzu,
2.2. poręczeniach bankowych, lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
2.3. gwarancjach bankowych,
2.4. gwarancjach ubezpieczeniowych,
2.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014 r., poz. 1804 - tekst jednolity).
2.6. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto
nr 59 1020 5590 0000 0602 9260 7013, z tytułem przelewu: Wadium - malowanie Środa Wielkopolska
3. Wadium winno znaleźć się na rachunku bankowym Zamawiającego przed terminem składania ofert.
4. W przypadku wnoszenia wadium:
4.1. w formie pieniężnej - zaleca się, aby dokument potwierdzający wniesienie wadium został załączony do oferty,
4.2. w pozostałych dopuszczalnych formach należy złożyć oryginał dokumentu przed terminem składania ofert w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Starołęcka 31, budynek B, w Centrum Zamówień Publicznych, piętro III, pok. 347 (kopię zaleca się dołączyć do oferty).
4.3. z dokumentu wniesionego w formie gwarancji bankowej (ubezpieczeniowej) poręczeniu powinno jednoznacznie wynikać gwarantowanie wypłat należności w sposób nieodwołalny, bezwarunkowy i na pierwsze żądanie i w zakresie określonym w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp.
4.4. Wadium wniesione w formach określonych w ppkt 2.2-2.5. musi zawierać następujące elementy:
a) określenie terminu obowiązywania poręczenia lub gwarancji, nie krótszego niż termin związania ofertą,
b) określenie kwoty poręczenia lub gwarancji,
c) wskazanie gwaranta poręczenia lub gwarancji,
d) wskazanie beneficjenta poręczenia lub gwarancji (Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie II Oddział ZUS w Poznaniu, ul. Starołęcka 31, 61-361 Poznań) bezwarunkowość dysponowania poręczeniem lub gwarancją (poręczyciel lub gwarant zobowiązany jest do niezwłocznego przekazania kwoty poręczenia lub gwarancji - na pierwsze żądanie - na konto wskazane przez beneficjenta poręczenia lub gwarancji),
e) płatność na pierwsze żądanie - poręczyciel lub gwarant zobowiązany jest
do przekazania kwoty poręczenia lub gwarancji na pierwsze pisemne żądanie beneficjenta poręczenia lub gwarancji, zawierające oświadczenie dotyczące okoliczności wymienionych w pkt 8 ppkt 8.1- 8.3 oraz pkt 9 niniejszego rozdziału.
f) nieodwołalność poręczenia lub gwarancji (poręczyciel lub gwarant nie może odwołać zobowiązania wynikającego z udzielonego poręczenia lub gwarancji).
UWAGA:
Brak w poręczeniu bankowym, w poręczeniu spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w gwarancji bankowej, w gwarancji ubezpieczeniowej lub w poręczeniu udzielanym przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, jakiegokolwiek z powyższych elementów, jak również wprowadzenie warunków ograniczających Zamawiającego w korzystaniu z wadium, traktowane będzie jako nie wniesienie wadium i skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy prawo zamówień publicznych.
5. Wadium powinno obejmować cały okres związania ofertą, poczynając od daty składania ofert.
6. Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.
7. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem pkt 9.
7.1. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
7.2. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
7.3. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie pkt 7, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
7.4. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
8.1. Odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
8.2. Nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
8.3. Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie formułuje szczegółowego warunku w tym zakresie. Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1 ustawy Pzp - sporządzonena załączniku nr 4 do SIWZ.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał w sposób należyty oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej dwie roboty budowlane polegające na wykonaniu remontów wewnątrz budynku użyteczności publicznej* o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 złotych brutto każda.
* Przez budynki użyteczności publicznej należy rozumieć obiekty rozumiane zgodnie z definicją zawartą w § 3 ust. 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 2015r., poz. 1422 - tekst jednolity) tj. budynki przeznaczone na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie formułuje szczegółowego warunku w tym zakresie. Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1 ustawy Pzp - sporządzonena załączniku nr 4 do SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie formułuje szczegółowego warunku w tym zakresie. Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1 ustawy Pzp - sporządzonena załączniku nr 4 do SIWZ.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie formułuje szczegółowego warunku w tym zakresie. Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1 ustawy Pzp - sporządzonena załączniku nr 4 do SIWZ.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, do oferty należy załączyć pełnomocnictwo, określające zakres umocowania pełnomocnika. W ofercie należy złożyć oryginał dokumentu potwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa lub jego notarialnie potwierdzoną kopię.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 85

Nazwa kryterium 2: Termin realizacji

Znaczenie kryterium 2: 15

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zus.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
ZUS II Oddział w Poznaniu ul. Starołęcka 31, 61-361 Poznań lub przesyłką poleconą na pisemny wniosek Wykonawcy przesłany na fax. 61 877 28 50. SIWZ bezpłatna.

Data składania wniosków, ofert: 30/05/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Zakłąd Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Poznaniu, ul. Starołęcka 31 budynek A, piętro I, pok. 102 - sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454421008 (Roboty malarskie)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia: 452210005

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
454211469 (Instalowanie sufitów podwieszanych)

Podobne przetargi

355700 / 2010-11-03 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zabudowa sufitu podwieszanego w budynku Zapasowego Miejsca Pracy Wojewody i Zapasowego Centrum Zarządzania Kryzysowego przy ul. Wiśniowej 13a

35736 / 2015-02-17 - Inny: związek międzygminny

Związek Międzygminny "Puszcza Zielonka" - Murowana Goślina (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane Kanalizacja obszaru Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka i okolic Kontrakt VII - gmina Swarzędz - roboty zaległe

28349 / 2012-02-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dobra - Dobra (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa sali sportowej w Dobrej - DÅ‚uga WieÅ› ETAP IV

266540 / 2015-10-08 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Buk (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa nowego budynku Stacji Uzdatniania Wody dla miasta i gminy Buk wraz z przyległą infrastrukturą dwoma zbiornikami retencyjnymi, odstojnikiem oraz sieciami technologicznymi

234206 / 2010-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zaprojektowanie i wykonanie modernizacji budynku mieszkalnego położonego w Poznaniu przy ul. Żydowskiej 32 wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę

47467 / 2016-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jarocin - Jarocin (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi w Wilczyńcu (do granicy z Gminą Dobrzyca)

251972 / 2009-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski w Golinie - Golina (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa świetlicy w Barbarce oraz remont świetlic w Kolnie, Węglewie,Myśliborzu celem utworzenia wiejskich ośrodków upowszechniania kultury, sztuki,rekreacji i integracji społecznej.

173142 / 2011-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzykosy - Krzykosy (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont świetlicy wiejskiej w Krzykosach - działka nr 404 w ramach zadania p.n. Remont świetlic wiejskich w miejscowościach Młodzikowo, Miąskowo, Murzynowo Leśne, Solec, Sulęcin, Krzykosy, Witowo.

13544 / 2016-01-20 - Inny: szkolenie policji

Szkoła Policji w Pile - Piła (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
rozbudowa obiektu hali sportowej o pomieszczenie siłowni, sale judo oraz sale do sportów walki Szkoły Policji w Pile.

114533 / 2015-07-31 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Adaptacja podcienia budynku Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na potrzeby Hospicjum Palium - etap III zadanie 2

377725 / 2008-12-23 - Uczelnia publiczna

Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wykonanie prac remontowych budowlanych (posadzkowych, okładzinowych, stolarskich, malarskich, instalacyjnych wod.-kan, elektrycznych) w kuchniach, pralniach i pomieszczeniach socjalnych w Domu Studenckim nr 6 przy ul. św. Rocha 11b w Poznaniu.

293818 / 2014-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Budzyń - Budzyń (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
BUDOWA ŚWIETLICY WIEJSKIEJ Z ZAPLECZEM SOCJALNYM PRZY BOISKU SPORTOWYM WE WSI OSTRÓWKI

211451 / 2011-08-04 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Gniezno - Gniezno (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont schodów zewnętrznych i balustrad - budynek administracyjny Nadleśnictwa Gniezno ul. Wrzesińska 83 62-200 Gniezno

291212 / 2011-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Szamotuły - Szamotuły (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa ulic: Zakole, Kwiatowa, Owocowa w Szamotułach - roboty uzupełniające w ulicy Kwiatowej

79185 / 2011-03-10 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wielkopolskie Centrum Onkologii - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wykonanie robót odgrzybiania ścian i posadzek oraz robót towarzyszących w części pomieszczeń magazynu zlokalizowanego w Poznaniu przy ulicy Strzeleckiej 40

104908 / 2016-04-27 - Inny: instytucja kultury

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana wewnętrznej instalacji hydrantowej w budynku Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki przy ulicy Fredry 9 w Poznaniu

76489 / 2015-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Opalenica - Opalenica (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ROZBUDOWA PRZEDSZKOLA NR 1 W OPALENICY O TRZYODDZIAŁOWY ŻŁOBEK

191102 / 2012-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Leszno, UrzÄ…d Miasta Leszna - Leszno (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont dachu papowego na budynku biblioteki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lesznie, ul. Kurpińskiego 1