Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

117023 / 2009-07-21 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie (Kraków)

Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego oraz weryfikację kosztorysów robot budowlanych związanych z usuwaniem barier architektonicznych

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
I część zamówienia: pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego dla robót instalacyjnych (z wyjątkiem instalacji i sieci elektrycznych) związanych z budową Domu Pomocy Społecznej dla Osób Uzależnionych przy ul. Rozrywka 1 w Krakowie,
II część zamówienia: weryfikacja i sprawdzanie kosztorysów związanych z likwidacją barier architektonicznych.

1. Obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego (dotyczy I części zamówienia.)

Do obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego należy pełny zakres czynności określony przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r.
Nr 207, poz. 2016 z póź. zm.), a w szczególności:
1) Sprawdzanie kosztorysów przekazanych przez Zamawiającego i potwierdzanie ich zgodności pod względem rachunkowym i merytorycznym, z obowiązującymi zasadami kosztorysowania oraz zastosowania średnich cen wg aktualnych na dzień opracowania katalogów SEKOCENBUD-u.
2) Reprezentowania Zamawiającego na placu budowy przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizowania z przepisami, obowiązującymi Polskimi Normami, dokumentacją budowlano - wykonawczą oraz zasadami wiedzy technicznej.
3) Każdorazowe podejmowanie stosownych działań wynikających z przepisów prawa (w tym w szczególności Ustawy Prawo budowlane) w razie stwierdzenia występowania nieprawidłowości i zagrożeń na budowie, w tym związanych z katastrofą budowlaną. W razie zagrożenia wystąpienia oraz w przypadku stwierdzenia katastrofy budowlanej inspektor nadzoru zobowiązany jest do natychmiastowego podjęcia stosownych działań. W przypadku stwierdzenia katastrofy budowlanej inspektor nadzoru podejmie działania, w imieniu Zamawiającego, zgodnie z zapisem w art. 75 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, bez konieczności wcześniejszej konsultacji z Zamawiającym.
4) Sprawdzanie jakości wykonywanych robót, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów wadliwych, nie dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie.
5) Sprawdzanie i odbiór robót ulegających zakryciu lub robót zanikających, uczestniczenie w czynnościach odbioru końcowego przedmiotu umowy i przekazanie go do użytkowania.
6) Potwierdzenie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad robót budowlanych,
7) Uczestniczenie w naradach koordynacyjnych w trakcie realizacji robót,
8) Sprawdzanie dokumentacji powykonawczej oraz wszystkich dokumentów dostarczonych przez wykonawcę robót pod względem kompletności i treści merytorycznej,
9) Sprawowanie nadzoru nad usuwaniem usterek wynikłych w okresie gwarancyjnym,
10) Udział we wprowadzeniu wykonawcy na plac budowy i odbiorach robót instalacyjnych,
11) Dokonywanie wpisów w dzienniku budowy, kontrola dziennika budowy,
12) Sporządzanie protokołów konieczności wykonania robót dodatkowych i uzupełniających,
13) Sprawdzanie czy wbudowane materiały posiadają odpowiednie atesty, certyfikaty i gwarancje, odbiór tych dokumentów podczas odbioru końcowego robót,
14) Wizytowanie prowadzonych budów w częstotliwości gwarantującej prawidłową ich kontrolę, w tym bezwzględnie każdorazowo przy odbiorach robót zanikających lub ulegających zakryciu. W razie konieczności wizyty mają być potwierdzone wpisami do dziennika budowy,
15) Każdorazowe wizytowanie budowy na wezwanie Zamawiającego (w tym również telefoniczne oraz przesłane pocztą elektroniczną),
16) Każdorazowe wizytowanie obiektów, gdzie wykonywane były prace objęte nadzorem, na wezwanie Zamawiającego (w tym również telefoniczne oraz przesłane pocztą elektroniczną) w czasie trwania rękojmi udzielonej przez wykonawcę robót. Koszty z tym związane mają być uwzględnione w stawce za nadzór. Zamawiający przewiduje, że w okresie rękojmi na prace wykonywane w roku 2009 będzie miało miejsce ok. 10 tego typu wizyt.
17) Kontrola poprawności wykonania robót pod kątem zgodności z przekazaną dokumentacją projektową i umową zawartą na ich wykonanie,
18) Każdorazowe, niezwłoczne zgłaszanie Zamawiającemu wszelkich trudności i problemów wynikłych w trakcie realizacji nadzorowanych prac, w tym w szczególności wszystkich przerw i opóźnień w wykonywaniu prac, trwających powyżej 3 dni.

2. Prawa inspektora nadzoru inwestorskiego (dotyczy I części zamówienia.)

1) Wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikowi robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy, dotyczących usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób i badań, także tych wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów i urządzeń technicznych.
2) Żądanie od kierownika budowy lub kierownika robót budowlanych dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także ich wstrzymania w przypadku gdy kontynuacja może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia, bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę.

3. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia (dotyczy I części zamówienia.)

1) Inspektor nadzoru jest przedstawicielem Zamawiającego w stosunkach z wykonawcą robót budowlanych i instalacyjnych.
2) Inspektor nadzoru nie jest upoważniony do zlecania Wykonawcy robót dodatkowych nie wynikających z umowy.
3) Czas pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego zaczyna się z dniem przekazania obiektu Wykonawcy do wykonywania robót budowlanych i kończy się z dniem odbioru końcowego robót, bez wad.
4) Inspektor nadzoru ponosi odpowiedzialność za ewentualne niewłaściwe wykonywanie swoich obowiązków zarówno, jeżeli skutki jego błędów zostaną stwierdzone na etapie prowadzenia robót, jak i eksploatacji.
5) W przypadku jakichkolwiek kontaktów inspektora nadzoru, związanych z pełnieniem przez niego swojej funkcji z osobami trzecimi, w tym w szczególności z wykonawcami robót, wszelkie ustalenia w tej sprawie mają być przekazywane pisemnie Zamawiającemu.
6) Inspektor nadzoru ponosi odpowiedzialność za ewentualne niewłaściwe wykonywanie swoich obowiązków zarówno, jeżeli skutki jego błędów zostaną stwierdzone na etapie budowy, jak i eksploatacji budynku Domu Pomocy Społecznej.
7) Inspektor nadzoru zobowiązany jest do zapoznania się ze stanem budowy oraz jej dokumentacją przed złożeniem oferty. Zamawiający ustala termin wizji lokalnej na dzień 24 lipca 2009 r. o godz. 11:00
8) W przypadku kontaktów inspektora nadzoru z projektantem budynku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rozrywka oraz z wykonawcą robót budowlanych, wszelkie ustalenia mają być przekazane Zamawiającemu w formie pisemnej (dopuszcza się przesłanie faksem oraz pocztą elektroniczną). Dotyczy to kontaktów pisemnych, wzajemnych ustaleń, spotkań i konsultacji a także podejmowania wspólnych działań dotyczących realizacji inwestycji przy ul. Rozrywka 1. W przypadku nie wywiązania się Wykonawcy z w/w wymogu, Zamawiający zastrzega sobie możliwość natychmiastowego rozwiązania umowy i obciążenia inspektora nadzoru karą umowną w wysokości 50% wartości umowy
9) Inspektor nadzoru nie może zatwierdzać żadnych zmian w dokumentacji projektowej, jeżeli nie zaakceptuje ich upoważniony przedstawiciel projektanta i Zamawiającego.
10) Nadzorem inwestorskim, stanowiącym przedmiot niniejszego zamówienia, objęta jest całość robót dotyczących instalacji i sieci, związana z budową Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rozrywka 1 w Krakowie, zgodnie z zakresem objętym dokumentacją projektową, z wyłączeniem robót dotyczących sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych.
11) Wynagrodzenie dla inspektora nadzoru wypłacane będzie w systemie kwartalnym, wg rzeczywistej ilości czasu nadzoru w okresie rozliczeniowym, z zastrzeżeniem pkt. 12. Rachunki lub faktury dostarczane będą Zamawiającemu na 14 dni przed końcem każdego kwartału.
12) Wynagrodzenie częściowe zostanie wypłacone na konto inspektora nadzoru lub w kasie Zamawiającego w terminie do 14 dni od daty przyjęcia rachunku lub faktury. Ostatnia transza wynagrodzenia zostanie wypłacona po odbiorze końcowym robót budowlanych bez wad i przekazaniu Zamawiającemu zatwierdzonego do wypłaty pod względem merytorycznym i rachunkowym kosztorysu zamiennego, certyfikatów i atestów wymaganych w związku z wbudowanymi materiałami i urządzeniami, gwarancji oraz protokołów niezbędnych pomiarów i badań technicznych wykonanych i dostarczonych przez wykonawcę robót budowlanych.
13) Wysokość wynagrodzenia w okresie rozliczeniowym będzie wyliczona na podstawie czasu pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego oraz stawki wynagrodzenia za tydzień nadzoru określonej w ofercie Wykonawcy. W przypadku niepełnych tygodni pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego stawka wynagrodzenia za 1 dzień będzie wynosiła 20% stawki tygodniowej. W przypadku stwierdzenia usterek lub wad robót budowlanych, w okresie eksploatacji obiektu, wykrytych w czasie obowiązywania udzielonej przez wykonawcę robót rękojmi i gwarancji, inspektor nadzoru będzie zobowiązany do udziału w wizjach lokalnych, bez ponoszenia przez Zamawiającego dodatkowych kosztów. Zamawiający poda termin wizji z wyprzedzeniem co najmniej 3 dni roboczych. W przypadku nie stawienia się inspektora nadzoru na wizji, zostanie naliczona kara umowna w wysokości stawki tygodniowej wynagrodzenia. W przypadku usterek i wad zagrażających bezpieczeństwu użytkowania obiektu, inspektor nadzoru ma obowiązek stawić się w obiekcie, na wezwanie Zamawiającego, najszybciej jak to możliwe.
14) Czas pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego liczony jest jako wyłącznie czas prowadzenia robót objętych nadzorem w ramach niniejszego zamówienia. Do czasu pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego nie wlicza się czasu od dnia zgłoszenia przez wykonawcę robót budowlanych o zakończeniu prac do dnia przystąpienia do odbioru robót oraz dni ustawowo wolnych od pracy przypadających od poniedziałku do piątku. W przypadku gdy w trakcie odbioru robót wykryte zostaną wady do czasu pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego wliczany jest czas od dnia odbioru robót, w trakcie którego wykryte zostały wady do dnia odbioru końcowego bez wad. Do czasu pełnienia funkcji inspektora nadzoru wlicza się również dni dokonywania odbiorów. Do czasu pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nie wlicza się okresu przerw w realizacji robót budowlanych.
15) W razie urlopu inspektor nadzoru zobowiązany jest zapewnić zastępstwo na swoje miejsce. Osoba zastępująca musi posiadać stosowne uprawnienia i kwalifikacje. Zgoda na zastępstwo musi być wyrażona pisemnie przez Zamawiającego. Warunki współpracy z zastępcą muszą być ustalone z Zamawiającym i zatwierdzone przez Zamawiającego. Inspektor nadzoru odpowiada za wszystkie działania osoby wyznaczonej na jego zastępstwo. Łączny czas zastępstwa w ciągu roku nie może wynosić więcej niż 3 tygodnie.
16) Inspektor nadzoru zobowiązany jest posiadać telefon komórkowy i udostępnić jego numer Zamawiającemu.
17) Inspektor nadzoru zobowiązany jest posiadać adres poczty elektronicznej i udostępnić go Zleceniodawcy.

4. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia (dotyczy II części zamówienia)
1) W zakres czynności wykonywanych w obrębie tej części zamówienia wchodzi:
a) Kontrola i weryfikacja pod względem formalno - rachunkowym kosztorysów ofertowych i powykonawczych, sporządzonych na zlecenie osób niepełnosprawnych ubiegających się o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz przedkładanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej,
b) Każdorazowo, na żądanie Zamawiającego:
- Sprawdzanie poprawności wykonywanych robót budowlanych w zakresie usuwania barier architektonicznych, w tym szczególności pod względem zgodności z dokumentacją projektową, sztuką budowlaną, wiedzą techniczną, przepisami prawa oraz normami,
- Wydawanie opinii co do zgodności zaproponowanych przez wnioskodawców rozwiązań technicznych ze sztuką budowlaną, wiedzą techniczną, przepisami prawa oraz normami.
- uczestniczenie w kontrolach wykonywanych robót, związanych z likwidacją barier architektonicznych i sprawdzenie, czy roboty związane z likwidacją barier architektonicznych zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, przepisami techniczno - budowlanymi oraz obowiązującymi normami;
c) Weryfikacja pod względem formalno - rachunkowym kosztorysów ofertowych
i powykonawczych, przedkładanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej.
2) Wymienione wyżej czynności będą wykonywane w obrębie danej sprawy w takim zakresie, w jakim będzie to niezbędne, tzn. jeżeli któraś z nich nie będzie wymagana dla prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia w obrębie danej sprawy - to nie będzie realizowana.
3) Za okres rozliczeniowy przyjmuje się miesiąc kalendarzowy.
4) Wynagrodzenie częściowe płatne będzie przelewem na konto Wykonawcy lub gotówką w kasie Zamawiającego w terminie do 14 dni po zakończeniu okresu rozliczeniowego, po przekazaniu dokumentacji Zamawiającemu. Warunkiem koniecznym do wypłaty wynagrodzenia jest potwierdzenie wykonania przedmiotu zamówienia stwierdzone protokołem odbioru dokumentacji przez uprawnionego pracownika Zamawiającego
5) W przypadku weryfikacji wyłącznie kosztorysu ofertowego lub powykonawczego Wykonawcy przysługuje 50 % wynagrodzenia.
6) Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcy dokumentację do weryfikacji nie częściej niż co 7 dni.
7) Wykonawca odbierając dokumentację od pracownika Działu Rehabilitacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będzie potwierdzał pisemnie odbiór dokumentacji.
8) Zamawiający będzie sprawdzał zweryfikowaną dokumentację w terminie 3 dni roboczych od daty przekazania jej przez Wykonawcę.
9) W przypadku stwierdzenia nienależytego wykonania usługi, Zamawiający zwróci Wykonawcy dokumentację do ponownej weryfikacji. W takiej sytuacji, Wykonawca przekaże ponownie zweryfikowaną dokumentację w terminie 3 dni od jej otrzymania.

5. Warunki dodatkowe:
1) Wykonawca jest związany ofertą przez 30 dni licząc od upływu terminu składania ofert,
2) Cena oferty określona stosownie do wymagań specyfikacji zawiera wszystkie koszty realizacji zamówienia,
3) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zawarł umowę na warunkach określonych we wzorach umów stanowiących załączniki nr 2 i 3 do specyfikacji, w terminie określonym przez Zamawiającego w wezwaniu do jej podpisania,
4) Zamawiający może udzielić Wykonawcy zamówień uzupełniających w trybie zamówienia z wolnej ręki w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia.
5) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych,
6) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
7) Wszelkie kontakty z Zamawiającym mogą odbywać się w godzinach pracy Zamawiającego, tj. w poniedziałek w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30,
8) Zamawiający ustala, że oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują sobie w formie pisemnej, faksem lub drogą elektroniczną, na adres: do@mops.krakow.pl

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 117023

Data publikacji: 2009-07-21

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie

Ulica: ul. Józefińska 14/002

Numer domu: 14

nr_miesz: 002

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 30-529

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 012 6165420, 6165424

Numer faxu: 012 6165428

Adres strony internetowej: www.mops.krakow.pl

Regon: 35150530800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego oraz weryfikację kosztorysów robot budowlanych związanych z usuwaniem barier architektonicznych

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest:
I część zamówienia: pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego dla robót instalacyjnych (z wyjątkiem instalacji i sieci elektrycznych) związanych z budową Domu Pomocy Społecznej dla Osób Uzależnionych przy ul. Rozrywka 1 w Krakowie,
II część zamówienia: weryfikacja i sprawdzanie kosztorysów związanych z likwidacją barier architektonicznych.

1. Obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego (dotyczy I części zamówienia.)

Do obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego należy pełny zakres czynności określony przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r.
Nr 207, poz. 2016 z póź. zm.), a w szczególności:
1) Sprawdzanie kosztorysów przekazanych przez Zamawiającego i potwierdzanie ich zgodności pod względem rachunkowym i merytorycznym, z obowiązującymi zasadami kosztorysowania oraz zastosowania średnich cen wg aktualnych na dzień opracowania katalogów SEKOCENBUD-u.
2) Reprezentowania Zamawiającego na placu budowy przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizowania z przepisami, obowiązującymi Polskimi Normami, dokumentacją budowlano - wykonawczą oraz zasadami wiedzy technicznej.
3) Każdorazowe podejmowanie stosownych działań wynikających z przepisów prawa (w tym w szczególności Ustawy Prawo budowlane) w razie stwierdzenia występowania nieprawidłowości i zagrożeń na budowie, w tym związanych z katastrofą budowlaną. W razie zagrożenia wystąpienia oraz w przypadku stwierdzenia katastrofy budowlanej inspektor nadzoru zobowiązany jest do natychmiastowego podjęcia stosownych działań. W przypadku stwierdzenia katastrofy budowlanej inspektor nadzoru podejmie działania, w imieniu Zamawiającego, zgodnie z zapisem w art. 75 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, bez konieczności wcześniejszej konsultacji z Zamawiającym.
4) Sprawdzanie jakości wykonywanych robót, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów wadliwych, nie dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie.
5) Sprawdzanie i odbiór robót ulegających zakryciu lub robót zanikających, uczestniczenie w czynnościach odbioru końcowego przedmiotu umowy i przekazanie go do użytkowania.
6) Potwierdzenie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad robót budowlanych,
7) Uczestniczenie w naradach koordynacyjnych w trakcie realizacji robót,
8) Sprawdzanie dokumentacji powykonawczej oraz wszystkich dokumentów dostarczonych przez wykonawcę robót pod względem kompletności i treści merytorycznej,
9) Sprawowanie nadzoru nad usuwaniem usterek wynikłych w okresie gwarancyjnym,
10) Udział we wprowadzeniu wykonawcy na plac budowy i odbiorach robót instalacyjnych,
11) Dokonywanie wpisów w dzienniku budowy, kontrola dziennika budowy,
12) Sporządzanie protokołów konieczności wykonania robót dodatkowych i uzupełniających,
13) Sprawdzanie czy wbudowane materiały posiadają odpowiednie atesty, certyfikaty i gwarancje, odbiór tych dokumentów podczas odbioru końcowego robót,
14) Wizytowanie prowadzonych budów w częstotliwości gwarantującej prawidłową ich kontrolę, w tym bezwzględnie każdorazowo przy odbiorach robót zanikających lub ulegających zakryciu. W razie konieczności wizyty mają być potwierdzone wpisami do dziennika budowy,
15) Każdorazowe wizytowanie budowy na wezwanie Zamawiającego (w tym również telefoniczne oraz przesłane pocztą elektroniczną),
16) Każdorazowe wizytowanie obiektów, gdzie wykonywane były prace objęte nadzorem, na wezwanie Zamawiającego (w tym również telefoniczne oraz przesłane pocztą elektroniczną) w czasie trwania rękojmi udzielonej przez wykonawcę robót. Koszty z tym związane mają być uwzględnione w stawce za nadzór. Zamawiający przewiduje, że w okresie rękojmi na prace wykonywane w roku 2009 będzie miało miejsce ok. 10 tego typu wizyt.
17) Kontrola poprawności wykonania robót pod kątem zgodności z przekazaną dokumentacją projektową i umową zawartą na ich wykonanie,
18) Każdorazowe, niezwłoczne zgłaszanie Zamawiającemu wszelkich trudności i problemów wynikłych w trakcie realizacji nadzorowanych prac, w tym w szczególności wszystkich przerw i opóźnień w wykonywaniu prac, trwających powyżej 3 dni.

2. Prawa inspektora nadzoru inwestorskiego (dotyczy I części zamówienia.)

1) Wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikowi robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy, dotyczących usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób i badań, także tych wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów i urządzeń technicznych.
2) Żądanie od kierownika budowy lub kierownika robót budowlanych dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także ich wstrzymania w przypadku gdy kontynuacja może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia, bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę.

3. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia (dotyczy I części zamówienia.)

1) Inspektor nadzoru jest przedstawicielem Zamawiającego w stosunkach z wykonawcą robót budowlanych i instalacyjnych.
2) Inspektor nadzoru nie jest upoważniony do zlecania Wykonawcy robót dodatkowych nie wynikających z umowy.
3) Czas pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego zaczyna się z dniem przekazania obiektu Wykonawcy do wykonywania robót budowlanych i kończy się z dniem odbioru końcowego robót, bez wad.
4) Inspektor nadzoru ponosi odpowiedzialność za ewentualne niewłaściwe wykonywanie swoich obowiązków zarówno, jeżeli skutki jego błędów zostaną stwierdzone na etapie prowadzenia robót, jak i eksploatacji.
5) W przypadku jakichkolwiek kontaktów inspektora nadzoru, związanych z pełnieniem przez niego swojej funkcji z osobami trzecimi, w tym w szczególności z wykonawcami robót, wszelkie ustalenia w tej sprawie mają być przekazywane pisemnie Zamawiającemu.
6) Inspektor nadzoru ponosi odpowiedzialność za ewentualne niewłaściwe wykonywanie swoich obowiązków zarówno, jeżeli skutki jego błędów zostaną stwierdzone na etapie budowy, jak i eksploatacji budynku Domu Pomocy Społecznej.
7) Inspektor nadzoru zobowiązany jest do zapoznania się ze stanem budowy oraz jej dokumentacją przed złożeniem oferty. Zamawiający ustala termin wizji lokalnej na dzień 24 lipca 2009 r. o godz. 11:00
8) W przypadku kontaktów inspektora nadzoru z projektantem budynku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rozrywka oraz z wykonawcą robót budowlanych, wszelkie ustalenia mają być przekazane Zamawiającemu w formie pisemnej (dopuszcza się przesłanie faksem oraz pocztą elektroniczną). Dotyczy to kontaktów pisemnych, wzajemnych ustaleń, spotkań i konsultacji a także podejmowania wspólnych działań dotyczących realizacji inwestycji przy ul. Rozrywka 1. W przypadku nie wywiązania się Wykonawcy z w/w wymogu, Zamawiający zastrzega sobie możliwość natychmiastowego rozwiązania umowy i obciążenia inspektora nadzoru karą umowną w wysokości 50% wartości umowy
9) Inspektor nadzoru nie może zatwierdzać żadnych zmian w dokumentacji projektowej, jeżeli nie zaakceptuje ich upoważniony przedstawiciel projektanta i Zamawiającego.
10) Nadzorem inwestorskim, stanowiącym przedmiot niniejszego zamówienia, objęta jest całość robót dotyczących instalacji i sieci, związana z budową Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rozrywka 1 w Krakowie, zgodnie z zakresem objętym dokumentacją projektową, z wyłączeniem robót dotyczących sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych.
11) Wynagrodzenie dla inspektora nadzoru wypłacane będzie w systemie kwartalnym, wg rzeczywistej ilości czasu nadzoru w okresie rozliczeniowym, z zastrzeżeniem pkt. 12. Rachunki lub faktury dostarczane będą Zamawiającemu na 14 dni przed końcem każdego kwartału.
12) Wynagrodzenie częściowe zostanie wypłacone na konto inspektora nadzoru lub w kasie Zamawiającego w terminie do 14 dni od daty przyjęcia rachunku lub faktury. Ostatnia transza wynagrodzenia zostanie wypłacona po odbiorze końcowym robót budowlanych bez wad i przekazaniu Zamawiającemu zatwierdzonego do wypłaty pod względem merytorycznym i rachunkowym kosztorysu zamiennego, certyfikatów i atestów wymaganych w związku z wbudowanymi materiałami i urządzeniami, gwarancji oraz protokołów niezbędnych pomiarów i badań technicznych wykonanych i dostarczonych przez wykonawcę robót budowlanych.
13) Wysokość wynagrodzenia w okresie rozliczeniowym będzie wyliczona na podstawie czasu pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego oraz stawki wynagrodzenia za tydzień nadzoru określonej w ofercie Wykonawcy. W przypadku niepełnych tygodni pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego stawka wynagrodzenia za 1 dzień będzie wynosiła 20% stawki tygodniowej. W przypadku stwierdzenia usterek lub wad robót budowlanych, w okresie eksploatacji obiektu, wykrytych w czasie obowiązywania udzielonej przez wykonawcę robót rękojmi i gwarancji, inspektor nadzoru będzie zobowiązany do udziału w wizjach lokalnych, bez ponoszenia przez Zamawiającego dodatkowych kosztów. Zamawiający poda termin wizji z wyprzedzeniem co najmniej 3 dni roboczych. W przypadku nie stawienia się inspektora nadzoru na wizji, zostanie naliczona kara umowna w wysokości stawki tygodniowej wynagrodzenia. W przypadku usterek i wad zagrażających bezpieczeństwu użytkowania obiektu, inspektor nadzoru ma obowiązek stawić się w obiekcie, na wezwanie Zamawiającego, najszybciej jak to możliwe.
14) Czas pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego liczony jest jako wyłącznie czas prowadzenia robót objętych nadzorem w ramach niniejszego zamówienia. Do czasu pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego nie wlicza się czasu od dnia zgłoszenia przez wykonawcę robót budowlanych o zakończeniu prac do dnia przystąpienia do odbioru robót oraz dni ustawowo wolnych od pracy przypadających od poniedziałku do piątku. W przypadku gdy w trakcie odbioru robót wykryte zostaną wady do czasu pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego wliczany jest czas od dnia odbioru robót, w trakcie którego wykryte zostały wady do dnia odbioru końcowego bez wad. Do czasu pełnienia funkcji inspektora nadzoru wlicza się również dni dokonywania odbiorów. Do czasu pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nie wlicza się okresu przerw w realizacji robót budowlanych.
15) W razie urlopu inspektor nadzoru zobowiązany jest zapewnić zastępstwo na swoje miejsce. Osoba zastępująca musi posiadać stosowne uprawnienia i kwalifikacje. Zgoda na zastępstwo musi być wyrażona pisemnie przez Zamawiającego. Warunki współpracy z zastępcą muszą być ustalone z Zamawiającym i zatwierdzone przez Zamawiającego. Inspektor nadzoru odpowiada za wszystkie działania osoby wyznaczonej na jego zastępstwo. Łączny czas zastępstwa w ciągu roku nie może wynosić więcej niż 3 tygodnie.
16) Inspektor nadzoru zobowiązany jest posiadać telefon komórkowy i udostępnić jego numer Zamawiającemu.
17) Inspektor nadzoru zobowiązany jest posiadać adres poczty elektronicznej i udostępnić go Zleceniodawcy.

4. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia (dotyczy II części zamówienia)
1) W zakres czynności wykonywanych w obrębie tej części zamówienia wchodzi:
a) Kontrola i weryfikacja pod względem formalno - rachunkowym kosztorysów ofertowych i powykonawczych, sporządzonych na zlecenie osób niepełnosprawnych ubiegających się o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz przedkładanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej,
b) Każdorazowo, na żądanie Zamawiającego:
- Sprawdzanie poprawności wykonywanych robót budowlanych w zakresie usuwania barier architektonicznych, w tym szczególności pod względem zgodności z dokumentacją projektową, sztuką budowlaną, wiedzą techniczną, przepisami prawa oraz normami,
- Wydawanie opinii co do zgodności zaproponowanych przez wnioskodawców rozwiązań technicznych ze sztuką budowlaną, wiedzą techniczną, przepisami prawa oraz normami.
- uczestniczenie w kontrolach wykonywanych robót, związanych z likwidacją barier architektonicznych i sprawdzenie, czy roboty związane z likwidacją barier architektonicznych zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, przepisami techniczno - budowlanymi oraz obowiązującymi normami;
c) Weryfikacja pod względem formalno - rachunkowym kosztorysów ofertowych
i powykonawczych, przedkładanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej.
2) Wymienione wyżej czynności będą wykonywane w obrębie danej sprawy w takim zakresie, w jakim będzie to niezbędne, tzn. jeżeli któraś z nich nie będzie wymagana dla prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia w obrębie danej sprawy - to nie będzie realizowana.
3) Za okres rozliczeniowy przyjmuje się miesiąc kalendarzowy.
4) Wynagrodzenie częściowe płatne będzie przelewem na konto Wykonawcy lub gotówką w kasie Zamawiającego w terminie do 14 dni po zakończeniu okresu rozliczeniowego, po przekazaniu dokumentacji Zamawiającemu. Warunkiem koniecznym do wypłaty wynagrodzenia jest potwierdzenie wykonania przedmiotu zamówienia stwierdzone protokołem odbioru dokumentacji przez uprawnionego pracownika Zamawiającego
5) W przypadku weryfikacji wyłącznie kosztorysu ofertowego lub powykonawczego Wykonawcy przysługuje 50 % wynagrodzenia.
6) Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcy dokumentację do weryfikacji nie częściej niż co 7 dni.
7) Wykonawca odbierając dokumentację od pracownika Działu Rehabilitacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będzie potwierdzał pisemnie odbiór dokumentacji.
8) Zamawiający będzie sprawdzał zweryfikowaną dokumentację w terminie 3 dni roboczych od daty przekazania jej przez Wykonawcę.
9) W przypadku stwierdzenia nienależytego wykonania usługi, Zamawiający zwróci Wykonawcy dokumentację do ponownej weryfikacji. W takiej sytuacji, Wykonawca przekaże ponownie zweryfikowaną dokumentację w terminie 3 dni od jej otrzymania.

5. Warunki dodatkowe:
1) Wykonawca jest związany ofertą przez 30 dni licząc od upływu terminu składania ofert,
2) Cena oferty określona stosownie do wymagań specyfikacji zawiera wszystkie koszty realizacji zamówienia,
3) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zawarł umowę na warunkach określonych we wzorach umów stanowiących załączniki nr 2 i 3 do specyfikacji, w terminie określonym przez Zamawiającego w wezwaniu do jej podpisania,
4) Zamawiający może udzielić Wykonawcy zamówień uzupełniających w trybie zamówienia z wolnej ręki w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia.
5) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych,
6) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
7) Wszelkie kontakty z Zamawiającym mogą odbywać się w godzinach pracy Zamawiającego, tj. w poniedziałek w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30,
8) Zamawiający ustala, że oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują sobie w formie pisemnej, faksem lub drogą elektroniczną, na adres: do@mops.krakow.pl

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2009

Kody CPV:
712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

opis_war:
Warunki, które muszą spełniać wykonawcy biorący udział w postępowaniu określone są w art. 22 ust 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2007 r. nr 223, poz. 1655, z późn. zm.).

inf_osw:
Zamawiający żąda przedstawienia następujących dokumentów:
1. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, określające pełna nazwę, status prawny i dokładny adres firmy, potwierdzające, że Wykonawca jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym.
Zaświadczenie winno jednoznacznie wskazywać osobę/y upoważnioną/e do dokonywania czynności prawnych w imieniu Wykonawcy (należyta reprezentacja). Wykonawca posiadający siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast w/w dokumentu winien złożyć dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się w/w dokumentu, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
Zaświadczenie winno jednoznacznie wskazywać osobę/y upoważnioną/e do dokonywania czynności prawnych w imieniu Wykonawcy (należyta reprezentacja).
W przypadku:
1) podmiotów posiadających osobowość prawną jak i spółek prawa handlowego nie posiadających osobowości prawnej - wyciąg z rejestru sądowego,
2) osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą - zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej,
3) wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia - pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy.
UWAGA
Dokument nie jest wymagany od wykonawców nie prowadzących działalności gospodarczej
2. Pełnomocnictwo osoby/osób podpisującej/podpisujących ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu firmy składającej ofertę, gdy nie wynika to z w/w dokumentów. W przypadku udzielenia pełnomocnictwa, wymagana jest forma i rodzaj pełnomocnictwa właściwy do poszczególnych czynności.
3. Wykaz osób, które będą odpowiedzialne za wykonywane zamówienie lub będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z zakresem wykonywanych przez nich czynności. (Uwaga: W przypadku wykonywania przedmiotu zamówienia osobiście - wpisać stosowną adnotację.)
4. Uprawnienia niezbędne do wykonania określonych prac lub czynności w zakresie określonym w przedmiocie zamówienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień (odpis decyzji o nadaniu uprawnień oraz aktualne zaświadczenie z właściwej izby samorządu zawodowego, stosownie do części zamówienia, na którą Wykonawca składa ofertę)
1) dla I części zamówienia: uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi o specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz zaświadczenie, że Wykonawca jest członkiem właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
2) dla II części zamówienia: uprawnienia budowlane do wykonania dokumentacji w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, oraz zaświadczenie, że Wykonawca jest członkiem właściwej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

UWAGA:
- Wymienione dokumenty muszą być aktualne na dzień składania ofert.
- W przypadku dokumentów wymienionych w ust 1 za aktualne uważa się dokumenty wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
- Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć dokumenty zgodne ze stanem faktycznym.
- Wniosek o zmianę wpisu w dokumencie kierowany do stosownego urzędu nie stanowi dokumentu w rozumieniu Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane.
- Wykonawca zobowiązany jest złożyć oryginały lub kserokopie dokumentów poświadczonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W przypadku pełnomocnictwa Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć oryginał, odpis notarialny lub kserokopię potwierdzoną za zgodność odpisu z oryginałem przez notariusza.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: MOPS w Krakowie, ul. Jżóefińska 14, pok. 002

Data składania wniosków, ofert: 29/07/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Dziennik podawczy MOPS w Krakowie, ul. Józefińska 14

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego dla robót instalacyjnych (z wyjątkiem instalacji i sieci elektrycznych) związanych z budową Domu Pomocy Społecznej dla Osób Uzależnionych przy ul. Rozrywka 1 w Krakowie,

Opis:
1. Obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego (dotyczy I części zamówienia.)
Do obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego należy pełny zakres czynności określony przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r.
Nr 207, poz. 2016 z póź. zm.), a w szczególności:
1) Sprawdzanie kosztorysów przekazanych przez Zamawiającego i potwierdzanie ich zgodności pod względem rachunkowym i merytorycznym, z obowiązującymi zasadami kosztorysowania oraz zastosowania średnich cen wg aktualnych na dzień opracowania katalogów SEKOCENBUD-u.
2) Reprezentowania Zamawiającego na placu budowy przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizowania z przepisami, obowiązującymi Polskimi Normami, dokumentacją budowlano - wykonawczą oraz zasadami wiedzy technicznej.
3) Każdorazowe podejmowanie stosownych działań wynikających z przepisów prawa (w tym w szczególności Ustawy Prawo budowlane) w razie stwierdzenia występowania nieprawidłowości i zagrożeń na budowie, w tym związanych z katastrofą budowlaną. W razie zagrożenia wystąpienia oraz w przypadku stwierdzenia katastrofy budowlanej inspektor nadzoru zobowiązany jest do natychmiastowego podjęcia stosownych działań. W przypadku stwierdzenia katastrofy budowlanej inspektor nadzoru podejmie działania, w imieniu Zamawiającego, zgodnie z zapisem w art. 75 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, bez konieczności wcześniejszej konsultacji z Zamawiającym.
4) Sprawdzanie jakości wykonywanych robót, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów wadliwych, nie dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie.
5) Sprawdzanie i odbiór robót ulegających zakryciu lub robót zanikających, uczestniczenie w czynnościach odbioru końcowego przedmiotu umowy i przekazanie go do użytkowania.
6) Potwierdzenie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad robót budowlanych,
7) Uczestniczenie w naradach koordynacyjnych w trakcie realizacji robót,
8) Sprawdzanie dokumentacji powykonawczej oraz wszystkich dokumentów dostarczonych przez wykonawcę robót pod względem kompletności i treści merytorycznej,
9) Sprawowanie nadzoru nad usuwaniem usterek wynikłych w okresie gwarancyjnym,
10) Udział we wprowadzeniu wykonawcy na plac budowy i odbiorach robót instalacyjnych,
11) Dokonywanie wpisów w dzienniku budowy, kontrola dziennika budowy,
12) Sporządzanie protokołów konieczności wykonania robót dodatkowych i uzupełniających,
13) Sprawdzanie czy wbudowane materiały posiadają odpowiednie atesty, certyfikaty i gwarancje, odbiór tych dokumentów podczas odbioru końcowego robót,
14) Wizytowanie prowadzonych budów w częstotliwości gwarantującej prawidłową ich kontrolę, w tym bezwzględnie każdorazowo przy odbiorach robót zanikających lub ulegających zakryciu. W razie konieczności wizyty mają być potwierdzone wpisami do dziennika budowy,
15) Każdorazowe wizytowanie budowy na wezwanie Zamawiającego (w tym również telefoniczne oraz przesłane pocztą elektroniczną),
16) Każdorazowe wizytowanie obiektów, gdzie wykonywane były prace objęte nadzorem, na wezwanie Zamawiającego (w tym również telefoniczne oraz przesłane pocztą elektroniczną) w czasie trwania rękojmi udzielonej przez wykonawcę robót. Koszty z tym związane mają być uwzględnione w stawce za nadzór. Zamawiający przewiduje, że w okresie rękojmi na prace wykonywane w roku 2009 będzie miało miejsce ok. 10 tego typu wizyt.
17) Kontrola poprawności wykonania robót pod kątem zgodności z przekazaną dokumentacją projektową i umową zawartą na ich wykonanie,
18) Każdorazowe, niezwłoczne zgłaszanie Zamawiającemu wszelkich trudności i problemów wynikłych w trakcie realizacji nadzorowanych prac, w tym w szczególności wszystkich przerw i opóźnień w wykonywaniu prac, trwających powyżej 3 dni.

2. Prawa inspektora nadzoru inwestorskiego (dotyczy I części zamówienia.)
1) Wydawanie kierownikowi budowy lub kierownikowi robót poleceń potwierdzonych wpisem do dziennika budowy, dotyczących usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania prób i badań, także tych wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych, dowodów dopuszczenia do obrotu i stosowania w budownictwie wyrobów i urządzeń technicznych.
2) Żądanie od kierownika budowy lub kierownika robót budowlanych dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także ich wstrzymania w przypadku gdy kontynuacja może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia, bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem lub pozwoleniem na budowę.

3. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia (dotyczy I części zamówienia.)
1) Inspektor nadzoru jest przedstawicielem Zamawiającego w stosunkach z wykonawcą robót budowlanych i instalacyjnych.
2) Inspektor nadzoru nie jest upoważniony do zlecania Wykonawcy robót dodatkowych nie wynikających z umowy.
3) Czas pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego zaczyna się z dniem przekazania obiektu Wykonawcy do wykonywania robót budowlanych i kończy się z dniem odbioru końcowego robót, bez wad.
4) Inspektor nadzoru ponosi odpowiedzialność za ewentualne niewłaściwe wykonywanie swoich obowiązków zarówno, jeżeli skutki jego błędów zostaną stwierdzone na etapie prowadzenia robót, jak i eksploatacji.
5) W przypadku jakichkolwiek kontaktów inspektora nadzoru, związanych z pełnieniem przez niego swojej funkcji z osobami trzecimi, w tym w szczególności z wykonawcami robót, wszelkie ustalenia w tej sprawie mają być przekazywane pisemnie Zamawiającemu.
6) Inspektor nadzoru ponosi odpowiedzialność za ewentualne niewłaściwe wykonywanie swoich obowiązków zarówno, jeżeli skutki jego błędów zostaną stwierdzone na etapie budowy, jak i eksploatacji budynku Domu Pomocy Społecznej.
7) Inspektor nadzoru zobowiązany jest do zapoznania się ze stanem budowy oraz jej dokumentacją przed złożeniem oferty. Zamawiający ustala termin wizji lokalnej na dzień 24 lipca 2009 r. o godz. 11:00
8) W przypadku kontaktów inspektora nadzoru z projektantem budynku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rozrywka oraz z wykonawcą robót budowlanych, wszelkie ustalenia mają być przekazane Zamawiającemu w formie pisemnej (dopuszcza się przesłanie faksem oraz pocztą elektroniczną). Dotyczy to kontaktów pisemnych, wzajemnych ustaleń, spotkań i konsultacji a także podejmowania wspólnych działań dotyczących realizacji inwestycji przy ul. Rozrywka 1. W przypadku nie wywiązania się Wykonawcy z w/w wymogu, Zamawiający zastrzega sobie możliwość natychmiastowego rozwiązania umowy i obciążenia inspektora nadzoru karą umowną w wysokości 50% wartości umowy
9) Inspektor nadzoru nie może zatwierdzać żadnych zmian w dokumentacji projektowej, jeżeli nie zaakceptuje ich upoważniony przedstawiciel projektanta i Zamawiającego.
10) Nadzorem inwestorskim, stanowiącym przedmiot niniejszego zamówienia, objęta jest całość robót dotyczących instalacji i sieci, związana z budową Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rozrywka 1 w Krakowie, zgodnie z zakresem objętym dokumentacją projektową, z wyłączeniem robót dotyczących sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych.
11) Wynagrodzenie dla inspektora nadzoru wypłacane będzie w systemie kwartalnym, wg rzeczywistej ilości czasu nadzoru w okresie rozliczeniowym, z zastrzeżeniem pkt. 12. Rachunki lub faktury dostarczane będą Zamawiającemu na 14 dni przed końcem każdego kwartału.
12) Wynagrodzenie częściowe zostanie wypłacone na konto inspektora nadzoru lub w kasie Zamawiającego w terminie do 14 dni od daty przyjęcia rachunku lub faktury. Ostatnia transza wynagrodzenia zostanie wypłacona po odbiorze końcowym robót budowlanych bez wad i przekazaniu Zamawiającemu zatwierdzonego do wypłaty pod względem merytorycznym i rachunkowym kosztorysu zamiennego, certyfikatów i atestów wymaganych w związku z wbudowanymi materiałami i urządzeniami, gwarancji oraz protokołów niezbędnych pomiarów i badań technicznych wykonanych i dostarczonych przez wykonawcę robót budowlanych.
13) Wysokość wynagrodzenia w okresie rozliczeniowym będzie wyliczona na podstawie czasu pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego oraz stawki wynagrodzenia za tydzień nadzoru określonej w ofercie Wykonawcy. W przypadku niepełnych tygodni pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego stawka wynagrodzenia za 1 dzień będzie wynosiła 20% stawki tygodniowej. W przypadku stwierdzenia usterek lub wad robót budowlanych, w okresie eksploatacji obiektu, wykrytych w czasie obowiązywania udzielonej przez wykonawcę robót rękojmi i gwarancji, inspektor nadzoru będzie zobowiązany do udziału w wizjach lokalnych, bez ponoszenia przez Zamawiającego dodatkowych kosztów. Zamawiający poda termin wizji z wyprzedzeniem co najmniej 3 dni roboczych. W przypadku nie stawienia się inspektora nadzoru na wizji, zostanie naliczona kara umowna w wysokości stawki tygodniowej wynagrodzenia. W przypadku usterek i wad zagrażających bezpieczeństwu użytkowania obiektu, inspektor nadzoru ma obowiązek stawić się w obiekcie, na wezwanie Zamawiającego, najszybciej jak to możliwe.
14) Czas pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego liczony jest jako wyłącznie czas prowadzenia robót objętych nadzorem w ramach niniejszego zamówienia. Do czasu pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego nie wlicza się czasu od dnia zgłoszenia przez wykonawcę robót budowlanych o zakończeniu prac do dnia przystąpienia do odbioru robót oraz dni ustawowo wolnych od pracy przypadających od poniedziałku do piątku. W przypadku gdy w trakcie odbioru robót wykryte zostaną wady do czasu pełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego wliczany jest czas od dnia odbioru robót, w trakcie którego wykryte zostały wady do dnia odbioru końcowego bez wad. Do czasu pełnienia funkcji inspektora nadzoru wlicza się również dni dokonywania odbiorów. Do czasu pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nie wlicza się okresu przerw w realizacji robót budowlanych.
15) W razie urlopu inspektor nadzoru zobowiązany jest zapewnić zastępstwo na swoje miejsce. Osoba zastępująca musi posiadać stosowne uprawnienia i kwalifikacje. Zgoda na zastępstwo musi być wyrażona pisemnie przez Zamawiającego. Warunki współpracy z zastępcą muszą być ustalone z Zamawiającym i zatwierdzone przez Zamawiającego. Inspektor nadzoru odpowiada za wszystkie działania osoby wyznaczonej na jego zastępstwo. Łączny czas zastępstwa w ciągu roku nie może wynosić więcej niż 3 tygodnie.
16) Inspektor nadzoru zobowiązany jest posiadać telefon komórkowy i udostępnić jego numer Zamawiającemu.
17) Inspektor nadzoru zobowiązany jest posiadać adres poczty elektronicznej i udostępnić go Zleceniodawcy.

Kody CPV:
712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)

Czas: D

Data zakończenia: 01/06/2015

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
weryfikacja i sprawdzanie kosztorysów związanych z likwidacją barier architektonicznych.

Opis:
Zasady realizacji przedmiotu zamówienia (dotyczy II części zamówienia)
1) W zakres czynności wykonywanych w obrębie tej części zamówienia wchodzi:
1) Kontrola i weryfikacja pod względem formalno - rachunkowym kosztorysów ofertowych i powykonawczych, sporządzonych na zlecenie osób niepełnosprawnych ubiegających się o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz przedkładanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej,
2) Każdorazowo, na żądanie Zamawiającego:
a. Sprawdzanie poprawności wykonywanych robót budowlanych w zakresie usuwania barier architektonicznych, w tym szczególności pod względem zgodności z dokumentacją projektową, sztuką budowlaną, wiedzą techniczną, przepisami prawa oraz normami,
b. Wydawanie opinii co do zgodności zaproponowanych przez wnioskodawców rozwiązań technicznych ze sztuką budowlaną, wiedzą techniczną, przepisami prawa oraz normami.
c. uczestniczenie w kontrolach wykonywanych robót, związanych z likwidacją barier architektonicznych i sprawdzenie, czy roboty związane z likwidacją barier architektonicznych zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, przepisami techniczno - budowlanymi oraz obowiązującymi normami;
3) Weryfikacja pod względem formalno - rachunkowym kosztorysów ofertowych
i powykonawczych, przedkładanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej.
2) Wymienione wyżej czynności będą wykonywane w obrębie danej sprawy w takim zakresie, w jakim będzie to niezbędne, tzn. jeżeli któraś z nich nie będzie wymagana dla prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia w obrębie danej sprawy - to nie będzie realizowana.
3) Za okres rozliczeniowy przyjmuje się miesiąc kalendarzowy.
4) Wynagrodzenie częściowe płatne będzie przelewem na konto Wykonawcy lub gotówką w kasie Zamawiającego w terminie do 14 dni po zakończeniu okresu rozliczeniowego, po przekazaniu dokumentacji Zamawiającemu. Warunkiem koniecznym do wypłaty wynagrodzenia jest potwierdzenie wykonania przedmiotu zamówienia stwierdzone protokołem odbioru dokumentacji przez uprawnionego pracownika Zamawiającego
5) W przypadku weryfikacji wyłącznie kosztorysu ofertowego lub powykonawczego Wykonawcy przysługuje 50 % wynagrodzenia.
6) Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcy dokumentację do weryfikacji nie częściej niż co 7 dni.
7) Wykonawca odbierając dokumentację od pracownika Działu Rehabilitacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będzie potwierdzał pisemnie odbiór dokumentacji.
8) Zamawiający będzie sprawdzał zweryfikowaną dokumentację w terminie 3 dni roboczych od daty przekazania jej przez Wykonawcę.
9) W przypadku stwierdzenia nienależytego wykonania usługi, Zamawiający zwróci Wykonawcy dokumentację do ponownej weryfikacji. W takiej sytuacji, Wykonawca przekaże ponownie zweryfikowaną dokumentację w terminie 3 dni od jej otrzymania.

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2009

Kod kryterium cenowe: A

Podobne przetargi

96598 / 2012-03-28 - Uczelnia publiczna

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Świadczenie usług w zakresie pełnobranżowego nadzoru inwestorskiego nad pracami inwestycyjnymi i remontowymi oraz opracowywanie dokumentacji technicznej dla prac remontowych wykonywanych w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

53799 / 2011-02-15 - Inny: jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego podczas realizacji inwestycji pn.: Budowa mostu wraz z dojazdami w ciągu DW 969 w m. Kluszkowce.

287680 / 2009-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego oraz weryfikację kosztorysów robót budowlanych związanych z usuwaniem barier architektonicznych

239820 / 2012-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej - Dąbrowa Tarnowska (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru w trakcie realizacji inwestycji pn. Remont zalanych i zmytych alejek parkowych wraz z remontem zniszczonego mostku drewnianego, bel, filarów oraz zabytkowych barierek w Założeniu Dworsko - Parkowym w Brniu.

111687 / 2015-07-28 - Inny: Państwowa Instytucja Kultury

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Usługa nadzoru inwestorskiego w branży- konstrukcyjno-budowlanej i instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych elektroenergetycznych nad robotami budowlanymi dotyczącymi wschodniej połowy baraku drewnianego o nr inw. B-210 zlokalizowanego na terenie odcinka BII b dawnego obozu Auschwitz II-Birkenau

99206 / 2013-03-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Limanowa - Limanowa (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego - przebudowa drogi gminnej Siekierczyna - Morgi.

191813 / 2014-09-09 - Inny: Jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektroenergetycznych podczas realizacji inwestycji pn. Przebudowa obiektów inżynierskich w ciągach dróg wojewódzkich - Przebudowa skrzyżowania DW nr 966 z DW nr 965 przy szkole w m. Muchówka..

87156 / 2009-04-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kościelisko - Kościelisko (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Sprawowanie nadzoru budowlanego nad inwestycjami z zakresu budowy oświetlenia ulicznego realizowanymi przez Gminę Kościelisko

88381 / 2014-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Tarnowa - Urząd Miasta Tarnowa, Wydział Usług Ogólnomiejskich - Tarnów (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w ramach realizacji zadania pn. Oświetlenie uliczne w ciągu ulicy Lwowskiej w Tarnowie - 1 etap

27713 / 2010-02-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Gorlice, Urząd Miejski - Gorlice (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
PEŁNIENIE NADZORU INWESTORSKIEGO NAD ROBOTAMI ZWIĄZANYMI Z REALIZACJĄ ZADANIA PN: PRZEBUDOWA ULICY BIECKIEJ W GORLICACH

239269 / 2011-09-07 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gromnik - Gromnik (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad robotami : Przebudowa dróg leśnych wewnętrznych z podziałem na zadania: Zadanie 1 -przebudowa drogi leśnej wewnętrznej nr 23 w leśnictwie Bieśnik w km 1+000 - 1+540 Zadanie 2- przebudowa drogi leśnej wewnętrznej nr 22 w leśnictwie Bieśnik w km 1+700 - 2+470

127547 / 2012-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Drogowy w Dąbrowie Tarnowskiej - Dąbrowa Tarnowska (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru w trakcie realizacji inwestycji pn. Budowa chodnika wraz z odwodnieniem przy drodze powiatowej nr 1315K Wielopole - Odporyszów - Breń w m. Laskówka Chorąska - III etap

3451 / 2010-01-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Gorlice, Urząd Miejski - Gorlice (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
PEŁNIENIE NADZORU INWESTORSKIEGO NAD ROBOTAMI ZWIĄZANYMI Z REALIZACJĄ ZADANIA PN. PRZEBUDOWA ULICY BIECKIEJ W GORLICACH.

228748 / 2012-06-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Drogowy w Dąbrowie Tarnowskiej - Dąbrowa Tarnowska (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi realizowanymi w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych

182673 / 2013-09-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wadowicki - Wadowice (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru nad robotami budowlanymi związanymi z termomodernizacją budynku Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Radoczy przy ul. Dworskiej 9 w specjalności konstrukcyjno - budowlanej.

466694 / 2012-11-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy - Mszana Dolna (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru nad realizacją inwestycji pn. Budowa kanalizacji sanitarnej we wsi Łętowe

399564 / 2012-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy - Mszana Dolna (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru nad realizacją inwestycji pn. Odnawialne źródła energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich

363398 / 2014-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy - Bukowina Tatrzańska (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi objętymi zadaniem pn.Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Bukowinie Tatrzańskiej (Wierch Rusiński i Wierch Kurucowy) realizowanego w ramach działania I.1Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15tys. RLM, priorytetu I-Gospodarka wodno-ściekowa, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, z którego dofinansowany jest projekt pn.:Budowa systemu kanalizacji zbiorczej i oczyszczalni ścieków w Gminie Bukowina Tatrzańska na podstawie umowy o dofinansowanie ....

334076 / 2013-08-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej - Dąbrowa Tarnowska (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru w trakcie realizacji zadania pn. Termomodernizacja budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej

249497 / 2011-09-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Drogowy w Dąbrowie Tarnowskiej - Dąbrowa Tarnowska (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi realizowanymi w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych

60783 / 2015-04-29 - Inny: Jednostka budżetowa sam.ter. Powiatu Wielickiego - Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce

Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce - Wieliczka (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad zagospodarowaniem poscaleniowym w obr. Brzezie (sołectwo Brzezie i sołectwo Gruszki), jedn. ew. Kłaj oraz w obr. Zagórze, jedn. ew. Niepołomice - obszar wzdłuż autostrady A-4 - Etap II obejmujący: budowę i przebudowę dróg gminnych wewnętrznych - dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz wykonanie przepustów

22077 / 2012-01-25 - Inny: Jednostka organizacyjna powiatu

Zarząd Dróg Powiatowych - Myślenice (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi polegającymi na przebudowie skrzyżowań dróg powiatowych k1935 i k1967 na rondo realizowanymi w ramach projektu poprawa płynności ruchu w centrum Myślenic

75015 / 2011-03-07 - Inny: SamorzÄ…dowa Instytucja Kultury

Muzeum - Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej - Zubrzyca Górna (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru dla zadania Rozwój Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej

159100 / 2015-06-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kościelisko - Kościelisko (małopolskie)
CPV: 712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)
Pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania pn. Dokończenie budowy budynku użyteczności publicznej - Centrum Tradycji i Turystyki- w ramach programu Centra tradycji i turystyki w miejscowości Kościelisko, Gmina Kościelisko- zamówienie uzupełniające