102653 / 2013-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa / UrzÄ…d Gminy w Rudniku (Rudnik)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Rudnik
Opis zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje:
odbiór, transport i zagospodarowanie wskazanej w opisie zamówienia masy odpadów komunalnych segregowanych i zmieszanych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Rudnik, bez względu na występujące warunki atmosferyczne,
odbiór odpadów problemowych , wielkogabarytowych, budowlano - remontowych oraz
rozbiórkowych z punktu selektywnej zbiórki zlokalizowanego na terenie Gminy Rudnik,
zaopatrywanie nieruchomości w worki do zbiórki odpadów zgodnie z deklaracją właściciela nieruchomości / do zbiórki selektywnej lub nie selektywnej/.
Właściciele nieruchomości zobowiązani są do gromadzenia odpadów w pojemnikach o pojemności 120 l lub 240 l oraz workach, nieruchomości wielorodzinne w pojemnikach o pojemności 120 l, 240 l, 1100 l, KP7 oraz workach.
Częstotliwość odbierania z nieruchomości zamieszkałych powinna być następująca:
a/ odpady zmieszane oraz frakcja mokra - raz w miesiącu,
b/ frakcja sucha (papier, metale, tworzywa sztuczne, tekstylia) raz w miesiącu,
c/ szkło raz w miesiącu,
d/ odpady wielkogabarytowe, budowlano remontowe, rozbiórkowe, odpady problemowe, dwa razy w roku,
Odpady wymienione pod lit. a c odbieranie będą z nieruchomości , zaś odpady wymienione pod lit. d odbierane będą z punktu selektywnej zbiórki.
Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie:
liczba nieruchomości jednorodzinnych i zagrodowych około 1000, liczba nieruchomości wielorodzinnych / wspólnoty, spółdzielnie/ 1, długość dróg na terenie gminy do przejechania w trakcie zbiórki odpadów około 80 km,
liczba punktów selektywnej zbiórki odpadów problemowych, wielkogabarytowych, budowlano remontowych, 1 punkt
Łączna szacunkowa ilość odpadów przewidzianych do zbiórki, transportu i zagospodarowania w ciągu 18 miesięcy /w okresie trwania umowy/ wynosi łącznie około 300 Mg w tym około 80% odpadów zbieranych selektywnie i 20% odpadów zbieranych nieselektywnie.
Ilość wytworzonych na terenie Gminy Rudnik odpadów nie jest zależna od Zamawiającego.
Ustalone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie stosownie do rzeczywistych ilości odpadów wytworzonych przez mieszkańców.
Zamawiający zastrzega, że podane wyżej ilości osób objętych systemem zbiórki odpadów, punktów zbiórki są ilościami szacunkowymi, pomocniczymi przy przygotowaniu postępowania przetargowego i SIWZ oraz wyceny realizacji zamówienia przez wykonawców.
Rozliczenie z Wykonawcą odbywać się będzie na podstawie rzeczywistych ilości odebranych odpadów komunalnych z terenu Gminy Rudnik w okresach miesięcznych fakturą wystawioną do 10 go dnia miesiąca za poprzedni miesiąc.
2. Wymagania stawiane wykonawcy:
1/ Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
2/Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
3/ Określenie przez wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax. oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
4/ Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich spowodowane w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
5/ Wykonawca w terminie 14 dni od dnia podpisania umowy zobowiązany jest przedstawić harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Rudnik Zamawiającemu do uzgodnienia.
6/ Wykonawca odpowiada za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbierania poszczególnych rodzajów odpadów.
7/ Wykonawca zobowiązany jest do odbioru w terminach ustalonych w harmonogramie zmieszanych odpadów komunalnych, jak również odpadów segregowanych wystawionych przy drodze w bezpiecznej odległości od drogi publicznej: powiatowej, gminnej, wojewódzkiej.
8/ Wykonawca zobowiązany jest do odbioru z Punktu Selektywnej Zbiórki odpadów komunalnych oraz wywozu i zagospodarowania zebranych w punkcie odpadów 2 razy w roku.
Do punktów właściciele nieruchomości będą mogli dostarczać: odpady wielkogabarytowe, budowlano-remontowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony, akumulatory, przeterminowane leki i chemikalia, opakowania po farbach, tonery i tusze do drukarek, baterie, świetlówki, środki ochrony roślin.
9/ Usługa obejmuje zapewnienie przez Wykonawcę dojazdu do punktów trudno dostępnych poprzez zorganizowanie środków transportu, które umożliwią odbiór odpadów z punktów adresowych o trudnej lokalizacji (np. dróg gruntowych).
10/ W sezonie zimowym, gdy ze względu na nieprzejezdność dróg niemożliwy będzie odbiór i wywóz odpadów zgodnie z ustalonym harmonogramem, Wykonawca zobowiązany jest do ich odbioru w niezwłocznym terminie, w którym droga stała się przejezdna. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zaistniałej sytuacji.
11/ Worki do selektywnej zbiórki odpadów, przeznaczone na odpady zapewnia Wykonawca. Przy odbiorze worków z odpadami zebranymi selektywnie z każdego punktu odbioru Wykonawca zobowiązany jest do pozostawienia co najmniej tej samej ilości worków danego rodzaju.
W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na worki Wykonawca zobowiązany jest, na wniosek Właściciela nieruchomości, udostępnić je w niezbędnej ilości.
12/ Wykonawca na wniosek właściciela nieruchomości umożliwi dzierżawę /najem pojemników do gromadzenia odpadów.
13/ Wykonawca w dni zbiórki odpadów z danej miejscowości zobowiązany jest również do odbierania odpadów z pojemników ustawionych przy obiektach użyteczności publicznej oraz do uporządkowania terenu w miejscach gromadzenia odpadów i posadowienia worków /w przypadku zanieczyszczenia terenu przy załadunku odpadów/.
14/ Wykonawca zobowiązany jest do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu
nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z deklarowanego obowiązku segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako zmieszane i w terminie 2 dni od dnia zaistnienia opisanej sytuacji jest zobowiązany do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o nie wywiązywaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez właściciela nieruchomości. Wraz z informacją Wykonawca zobowiązany jest załączyć dokumentację umożliwiającą identyfikację nieruchomości /adres/ i zdjęcie fotograficzne dokumentujące ww. nieprawidłowości w celu weryfikacji złożonych deklaracji.
15/ Wykonawca ma obowiązek odbioru sprzed posesji odpadów zmieszanych, frakcji mokrej, frakcji suchej i szkła.
16/ Załadunek i transport odpadów odbywać się będzie za pomocą odpowiedniego sprzętu oraz środków transportu, które muszą być w stałej dyspozycji Wykonawcy. Pojazdy winne spełniać wymagania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości /Dz. U. z 2013 r. poz. 122/.
17/ Wykonawca wraz z fakturą za wykonane usługi dostarczać będzie kopię dokumentu
potwierdzającego ilości odpadów odebranych w okresie, którego dotyczy faktura, a także karty ewidencji odpadów lub karty przekazania odpadów, oraz informację o dodatkowych odbiorach na zgłoszenie właścicieli obiektów.
18/ Odpady odebrane od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Rudnik Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art.17 ustawy o odpadach. Zmieszane odpady komunalne, odpady ulegające biodegradacji jak również frakcję suchą i szkło należy przekazywać do regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych wskazanych w Uchwale Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie wykonania wojewódzkiego planu gospodarki odpadami jako instalacja główna lub zastępcza.
Wykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu jeden raz na miesiącu dowód potwierdzający wykonanie tych czynności, tj. karty przekazania odpadów.
Dla osiągnięcia odpowiednich poziomów odzysku oraz realizacji w/w uchwały wskazuje się Zakład Zagospodarowania odpadów w Wincentowie /KRAS-EKO/ Sp. z o.o. Wincentów, 22-302 Siennica Nadolna jako instalację docelową dla wszystkich odbieranych z terenu Gminy Rudnik odpadów.
19/ Wykonawca ma obowiązek utrzymywania standardów sanitarnych oraz standardów ochrony środowiska zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości /Dz. U. z 2013r. poz.122/, Rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi /Dz. U. z 2009 r. Nr 104, poz.868/ i postanowieniami regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rudnik.
20/ Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Wykonawca będzie dostarczał Zamawiającemu do końca miesiąca następnego po kwartale, kwartalne sprawozdania z
ilości poszczególnych rodzajów odpadów odebranych,
sposobie ich zagospodarowania wraz ze wskazaniem instalacji, do której zostały przekazane,
liczby właścicieli nieruchomości, od których zostały odebrane odpady, wskazanie właścicieli nieruchomości, którzy zbierają odpady komunalne w sposób niezgodny z regulaminem, ilości poddanych unieszkodliwieniu odpadów.
Wzór sprawozdania zgodny z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012 r. /Dz. U. z 2012 r. poz. 630/.
Podstawą do sporządzenia sprawozdań jest dokumentacja sporządzana przy przekazywaniu odpadów do instalacji, w tym karty przekazania odpadów i ewidencja instalacji w zakresie postępowania z odpadami.
21/ Wykonawca odpowiedzialny jest za osiąganie poziomów odzysku odpadów komunalnych z uwzględnieniem poziomów odzysku wskazanych w ustawie z dnia
13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach /Dz. U z 2012r., poz. 391, z późn. zm./, rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 roku w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych /Dz. U z 2012r., poz.645/, oraz rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów /Dz. U z 2012r., poz. 676/.
22/ Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących w trakcie trwania umowy przepisów prawnych, a w szczególności:
ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach /Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm./,
ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach /Dz. U. z 2013r, poz.21/,
ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska /Dz. U. z 2008r Nr 25 poz.150 z późn. zm/,
ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym /Dz. U. z 2005r Nr 180 poz.1495 z późn. zm./,
ustawy z dnia 24 kwietnia 2009r. o bateriach i akumulatorach /Dz. U. z 2009r. Nr 9 poz.666 z późn. zm/,
zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Lubelskiego, Nr XXIV/396/12 z dnia 30 lipca 2012r w sprawie uchwalenia Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Lubelskiego ,
uchwały Nr XXVI/98/2012 Rady Gminy Rudnik z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rudnik/
/Dz. Urz. Woj. Lub. z 2013 roku poz.761/ oraz uchwała Nr XXVII/102/2013 Rady Gminy Rudnik z dnia 28 lutego 2013r. w sprawie zmiany uchwały o uchwaleniu Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rudnik /Dz. Urz. Woj. Lub z 2013r. poz. 1721/.
uchwały Nr XXVII/99/2013 Rady Gminy Rudnik z dnia 28 lutego 2012r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Rudnik i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę / Dz. Urz. Woj. Lub .z 2013r. poz. 1720 /.
rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 21 kwietnia 2006r w sprawie listy odpadów, które posiadacz odpadów może przekazywać osobom fizycznym lub jednostkom organizacyjnym, nie będącym przedsiębiorcami, oraz dopuszczalnych metod ich odzysku / Dz. U. Z 2006 r. Nr 75 poz. 527 z późn. zm./,
rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości
/Dz. U. z 2013r. poz.122/
ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny /Dz. U. z 1964 r. Nr 16 poz.93 z późn. zm./.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 102653
Data publikacji: 2013-06-06
Nazwa: Urząd Gminy w Rudniku
Miejscowość: Rudnik
Kod pocztowy: 22-330
Województwo / kraj: lubelskie
Numer telefonu: 84 684 11 23
Numer faxu: 84 684 11 23
Regon: 00054767800000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Rudnik
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje:
odbiór, transport i zagospodarowanie wskazanej w opisie zamówienia masy odpadów komunalnych segregowanych i zmieszanych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Rudnik, bez względu na występujące warunki atmosferyczne,
odbiór odpadów problemowych , wielkogabarytowych, budowlano - remontowych oraz
rozbiórkowych z punktu selektywnej zbiórki zlokalizowanego na terenie Gminy Rudnik,
zaopatrywanie nieruchomości w worki do zbiórki odpadów zgodnie z deklaracją właściciela nieruchomości / do zbiórki selektywnej lub nie selektywnej/.
Właściciele nieruchomości zobowiązani są do gromadzenia odpadów w pojemnikach o pojemności 120 l lub 240 l oraz workach, nieruchomości wielorodzinne w pojemnikach o pojemności 120 l, 240 l, 1100 l, KP7 oraz workach.
Częstotliwość odbierania z nieruchomości zamieszkałych powinna być następująca:
a/ odpady zmieszane oraz frakcja mokra - raz w miesiącu,
b/ frakcja sucha (papier, metale, tworzywa sztuczne, tekstylia) raz w miesiącu,
c/ szkło raz w miesiącu,
d/ odpady wielkogabarytowe, budowlano remontowe, rozbiórkowe, odpady problemowe, dwa razy w roku,
Odpady wymienione pod lit. a c odbieranie będą z nieruchomości , zaś odpady wymienione pod lit. d odbierane będą z punktu selektywnej zbiórki.
Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie:
liczba nieruchomości jednorodzinnych i zagrodowych około 1000, liczba nieruchomości wielorodzinnych / wspólnoty, spółdzielnie/ 1, długość dróg na terenie gminy do przejechania w trakcie zbiórki odpadów około 80 km,
liczba punktów selektywnej zbiórki odpadów problemowych, wielkogabarytowych, budowlano remontowych, 1 punkt
Łączna szacunkowa ilość odpadów przewidzianych do zbiórki, transportu i zagospodarowania w ciągu 18 miesięcy /w okresie trwania umowy/ wynosi łącznie około 300 Mg w tym około 80% odpadów zbieranych selektywnie i 20% odpadów zbieranych nieselektywnie.
Ilość wytworzonych na terenie Gminy Rudnik odpadów nie jest zależna od Zamawiającego.
Ustalone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie stosownie do rzeczywistych ilości odpadów wytworzonych przez mieszkańców.
Zamawiający zastrzega, że podane wyżej ilości osób objętych systemem zbiórki odpadów, punktów zbiórki są ilościami szacunkowymi, pomocniczymi przy przygotowaniu postępowania przetargowego i SIWZ oraz wyceny realizacji zamówienia przez wykonawców.
Rozliczenie z Wykonawcą odbywać się będzie na podstawie rzeczywistych ilości odebranych odpadów komunalnych z terenu Gminy Rudnik w okresach miesięcznych fakturą wystawioną do 10 go dnia miesiąca za poprzedni miesiąc.
2. Wymagania stawiane wykonawcy:
1/ Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
2/Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.
3/ Określenie przez wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax. oraz innych ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia.
4/ Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich spowodowane w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
5/ Wykonawca w terminie 14 dni od dnia podpisania umowy zobowiązany jest przedstawić harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Rudnik Zamawiającemu do uzgodnienia.
6/ Wykonawca odpowiada za informowanie mieszkańców o zasadach i terminach odbierania poszczególnych rodzajów odpadów.
7/ Wykonawca zobowiązany jest do odbioru w terminach ustalonych w harmonogramie zmieszanych odpadów komunalnych, jak również odpadów segregowanych wystawionych przy drodze w bezpiecznej odległości od drogi publicznej: powiatowej, gminnej, wojewódzkiej.
8/ Wykonawca zobowiązany jest do odbioru z Punktu Selektywnej Zbiórki odpadów komunalnych oraz wywozu i zagospodarowania zebranych w punkcie odpadów 2 razy w roku.
Do punktów właściciele nieruchomości będą mogli dostarczać: odpady wielkogabarytowe, budowlano-remontowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony, akumulatory, przeterminowane leki i chemikalia, opakowania po farbach, tonery i tusze do drukarek, baterie, świetlówki, środki ochrony roślin.
9/ Usługa obejmuje zapewnienie przez Wykonawcę dojazdu do punktów trudno dostępnych poprzez zorganizowanie środków transportu, które umożliwią odbiór odpadów z punktów adresowych o trudnej lokalizacji (np. dróg gruntowych).
10/ W sezonie zimowym, gdy ze względu na nieprzejezdność dróg niemożliwy będzie odbiór i wywóz odpadów zgodnie z ustalonym harmonogramem, Wykonawca zobowiązany jest do ich odbioru w niezwłocznym terminie, w którym droga stała się przejezdna. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zaistniałej sytuacji.
11/ Worki do selektywnej zbiórki odpadów, przeznaczone na odpady zapewnia Wykonawca. Przy odbiorze worków z odpadami zebranymi selektywnie z każdego punktu odbioru Wykonawca zobowiązany jest do pozostawienia co najmniej tej samej ilości worków danego rodzaju.
W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na worki Wykonawca zobowiązany jest, na wniosek Właściciela nieruchomości, udostępnić je w niezbędnej ilości.
12/ Wykonawca na wniosek właściciela nieruchomości umożliwi dzierżawę /najem pojemników do gromadzenia odpadów.
13/ Wykonawca w dni zbiórki odpadów z danej miejscowości zobowiązany jest również do odbierania odpadów z pojemników ustawionych przy obiektach użyteczności publicznej oraz do uporządkowania terenu w miejscach gromadzenia odpadów i posadowienia worków /w przypadku zanieczyszczenia terenu przy załadunku odpadów/.
14/ Wykonawca zobowiązany jest do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu
nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z deklarowanego obowiązku segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako zmieszane i w terminie 2 dni od dnia zaistnienia opisanej sytuacji jest zobowiązany do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o nie wywiązywaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez właściciela nieruchomości. Wraz z informacją Wykonawca zobowiązany jest załączyć dokumentację umożliwiającą identyfikację nieruchomości /adres/ i zdjęcie fotograficzne dokumentujące ww. nieprawidłowości w celu weryfikacji złożonych deklaracji.
15/ Wykonawca ma obowiązek odbioru sprzed posesji odpadów zmieszanych, frakcji mokrej, frakcji suchej i szkła.
16/ Załadunek i transport odpadów odbywać się będzie za pomocą odpowiedniego sprzętu oraz środków transportu, które muszą być w stałej dyspozycji Wykonawcy. Pojazdy winne spełniać wymagania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości /Dz. U. z 2013 r. poz. 122/.
17/ Wykonawca wraz z fakturą za wykonane usługi dostarczać będzie kopię dokumentu
potwierdzającego ilości odpadów odebranych w okresie, którego dotyczy faktura, a także karty ewidencji odpadów lub karty przekazania odpadów, oraz informację o dodatkowych odbiorach na zgłoszenie właścicieli obiektów.
18/ Odpady odebrane od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Rudnik Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art.17 ustawy o odpadach. Zmieszane odpady komunalne, odpady ulegające biodegradacji jak również frakcję suchą i szkło należy przekazywać do regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych wskazanych w Uchwale Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie wykonania wojewódzkiego planu gospodarki odpadami jako instalacja główna lub zastępcza.
Wykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu jeden raz na miesiącu dowód potwierdzający wykonanie tych czynności, tj. karty przekazania odpadów.
Dla osiągnięcia odpowiednich poziomów odzysku oraz realizacji w/w uchwały wskazuje się Zakład Zagospodarowania odpadów w Wincentowie /KRAS-EKO/ Sp. z o.o. Wincentów, 22-302 Siennica Nadolna jako instalację docelową dla wszystkich odbieranych z terenu Gminy Rudnik odpadów.
19/ Wykonawca ma obowiązek utrzymywania standardów sanitarnych oraz standardów ochrony środowiska zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości /Dz. U. z 2013r. poz.122/, Rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi /Dz. U. z 2009 r. Nr 104, poz.868/ i postanowieniami regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rudnik.
20/ Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Wykonawca będzie dostarczał Zamawiającemu do końca miesiąca następnego po kwartale, kwartalne sprawozdania z
ilości poszczególnych rodzajów odpadów odebranych,
sposobie ich zagospodarowania wraz ze wskazaniem instalacji, do której zostały przekazane,
liczby właścicieli nieruchomości, od których zostały odebrane odpady, wskazanie właścicieli nieruchomości, którzy zbierają odpady komunalne w sposób niezgodny z regulaminem, ilości poddanych unieszkodliwieniu odpadów.
Wzór sprawozdania zgodny z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012 r. /Dz. U. z 2012 r. poz. 630/.
Podstawą do sporządzenia sprawozdań jest dokumentacja sporządzana przy przekazywaniu odpadów do instalacji, w tym karty przekazania odpadów i ewidencja instalacji w zakresie postępowania z odpadami.
21/ Wykonawca odpowiedzialny jest za osiąganie poziomów odzysku odpadów komunalnych z uwzględnieniem poziomów odzysku wskazanych w ustawie z dnia
13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach /Dz. U z 2012r., poz. 391, z późn. zm./, rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 roku w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych /Dz. U z 2012r., poz.645/, oraz rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów /Dz. U z 2012r., poz. 676/.
22/ Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania obowiązujących w trakcie trwania umowy przepisów prawnych, a w szczególności:
ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach /Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm./,
ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach /Dz. U. z 2013r, poz.21/,
ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska /Dz. U. z 2008r Nr 25 poz.150 z późn. zm/,
ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym /Dz. U. z 2005r Nr 180 poz.1495 z późn. zm./,
ustawy z dnia 24 kwietnia 2009r. o bateriach i akumulatorach /Dz. U. z 2009r. Nr 9 poz.666 z późn. zm/,
zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Lubelskiego, Nr XXIV/396/12 z dnia 30 lipca 2012r w sprawie uchwalenia Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Lubelskiego ,
uchwały Nr XXVI/98/2012 Rady Gminy Rudnik z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rudnik/
/Dz. Urz. Woj. Lub. z 2013 roku poz.761/ oraz uchwała Nr XXVII/102/2013 Rady Gminy Rudnik z dnia 28 lutego 2013r. w sprawie zmiany uchwały o uchwaleniu Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rudnik /Dz. Urz. Woj. Lub z 2013r. poz. 1721/.
uchwały Nr XXVII/99/2013 Rady Gminy Rudnik z dnia 28 lutego 2012r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Rudnik i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę / Dz. Urz. Woj. Lub .z 2013r. poz. 1720 /.
rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 21 kwietnia 2006r w sprawie listy odpadów, które posiadacz odpadów może przekazywać osobom fizycznym lub jednostkom organizacyjnym, nie będącym przedsiębiorcami, oraz dopuszczalnych metod ich odzysku / Dz. U. Z 2006 r. Nr 75 poz. 527 z późn. zm./,
rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości
/Dz. U. z 2013r. poz.122/
ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny /Dz. U. z 1964 r. Nr 16 poz.93 z późn. zm./.
Kody CPV:
905000002 (Usługi związane z odpadami)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 31/12/2014
Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium.
2. Ustala się wadium dla całości przedmiotu zamówienia w wysokości: 5000,00 zł, słownie: pięć tysięcy zł.
3. Wykonawca wnosi wadium w wybranej przez siebie, wymienionej poniżej, formie:
a) w formie pieniężnej przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego:
BS Krasnystaw Nr: 44 8200 0008 2001 0014 8829 0001 z adnotacją: Wadium na przetarg - Odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Rudnik.
b) w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zobowiązaniem pieniężnym,
c) w gwarancjach bankowych,
d) w gwarancjach ubezpieczeniowych
e) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275)
Sposób przekazania: poręczenia lub gwarancje złożone u zamawiającego w formie oryginału przed upływem terminu składania ofert tj. do dnia 14.06. 2013 r. do godz. 12:00
4. Wadium wnoszone w formie pieniężnej wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego.
5. Wadium wniesione w formie pieniężnej Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
6. Wadium wniesione w formie pieniężnej należy złożyć przed upływem terminu składania ofert. Przy czym za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania na rachunku bankowym Zamawiającego co winno nastąpić przed upływem terminu składania ofert.
7. Wadium wniesione w formie pieniężnej zostanie zwrócone wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
8. Wadium wniesione w formie innej niż w formie pieniężnej należy złożyć w formie oryginału.
9. Polisa, poręczenie, gwarancja lub inny dokument stanowiący formę wadium winno zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty kwoty wadium zgodnie z warunkami specyfikacji istotnych warunków zamówienia, następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń ze strony gwaranta / poręczyciela.
10. W przypadku niezabezpieczenia oferty jedną z określonych w niniejszej specyfikacji form wadium Wykonawca zostanie wykluczony z udziału w postępowaniu, a jego oferta podlegać będzie odrzuceniu.
11. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim Wykonawcom po wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza.
12. Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwróci wadium niezwłocznie po zawarciu umowy.
13. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
14. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, lub zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
15. W zakresie wadium obowiązują uregulowania Prawa zamówień publicznych zawarte w art. 45 i 46 Prawa zamówień publicznych.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Wymagane jest posiadanie:
a)wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Rudnik.
b)w przypadku wykonawców występujących wspólnie Zamawiający wymaga, aby każdy z Wykonawców posiadał w/w uprawnienia.
Wiedza i doświadczenie:
Wymagane jest złożenie oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.
W przypadku wykonawców występujących wspólnie Zamawiający dokona łącznej oceny wykonawców w zakresie spełniania wyżej opisanego warunku. Wykonawcy mogą złożyć oświadczenie wspólnie.
Potencjał techniczny:
Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę - posiadania lub dysponowania co najmniej: dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych, dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
jednym pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej (pojazd z dźwignikiem hakowym lub bramowym do odbioru kontenerów z odpadami),
pojazd terenowy przystosowany do odbioru odpadów z możliwością wjazdu na drogi gruntowe od szerokości 2,4 m do 3, 0 m i masie rzeczywistej do 5 ton.
Powyższy wymóg wynika z Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11.01.2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.
W przypadku Wykonawców występujących wspólnie Zamawiający dokona łącznej oceny wykonawców w zakresie spełniania wyżej opisanego warunku.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: Brak wymagań
Sytuacja ekonomiczna:
Wymagane jest wykazanie przez Wykonawcę. Warunek ten zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca :
wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 200 000,00 zł,
złoży oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp.
W przypadku Wykonawców występujących wspólnie Zamawiający dokona łącznej oceny Wykonawców w zakresie spełniania wyżej opisanego warunku. Wykonawcy mogą złożyć oświadczenie wspólnie.
Oświadczenie nr 1: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 13: Tak
Oświadczenie nr 16: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty: brak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Strony dopuszczają zmianę postanowień umowy zgodnie z wymogami art. 144 ustawy Pzp. w przypadku wystąpienia okoliczności , których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy tj. :
zmiany przepisów prawnych istotnych dla realizacji przedmiotu umowy, w szczególności ustawy z dnia 13.09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz uchwały Rady Gminy Rudnik podjętych na podstawie powyższej ustawy, wystąpienia urzędowej zmiany stawki podatku VAT zaistniałej po dacie zawarcia umowy, w zakresie zmiany częstotliwości odbioru odpadów, rodzaju i ilości frakcji odbieranych odpadów w przypadku zmiany Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rudnik.
Kod kryterium cenowe: A
Data składania wniosków, ofert: 14/06/2013
Godzina składania wniosków, ofert: 12:00
Miejsce składania:
GMINA RUDNIK
RUDNIK 71
22-330 RUDNIK
Pokój nr 3 - Sekretariat
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe: nie dotyczy
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
230950 / 2013-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy w Sosnowicy - Sosnowica (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Sosnowica
424362 / 2012-10-30 - Inny: Przedsiębiorstwo Komunalne
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. - Chełm (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Usługa składowania odpadów komunalnych zbieranych selektywnie i nieselektywnie na wysypisku w miejscowości Srebrzyszcze
88513 / 2013-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Dołhobyczów - Dołhobyczów (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości z terenu Gminy Dołhobyczów
125385 / 2013-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ułęż - Ułęż (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Ułęż
400130 / 2014-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Nowodwór - Nowodwór (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ODBIERANIE I TRANSPORT ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WÅASCICIELI NIERUCHOMOÅšCI POÅOÅ»ONYCH NA TERENIE GMINY NOWODWÓR.
223472 / 2013-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy - Kraśniczyn (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Kraśniczyn
254808 / 2013-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Terespol - Terespol (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Miasta Terespol
344542 / 2010-10-25 - Inny: Jednostka Wojskowa
Jednostka Wojskowa 4219 - Dęblin (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Wykonanie usługi czyszczenia separatora - trzykomorowego oddzielacza paliwa, który oczyszcza wody opadowe pochodzące z odwadniania nawierzchni lotniskowych znajdujących się na terenie Jednostki Wojskowej Nr 4219 w Dęblinie. Usługa obejmuje również odbiór, transport i unieszkodliwienie powstałego w wyniku czyszczenia odpadu o kodzie 13 05 02*- szlamy z odwadniania olejów w separatorach- 75/10/N
88843 / 2013-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ulan-Majorat - Ulan-Majorat (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Ulan-Majorat
3518 / 2015-01-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Ulan-Majorat - Ulan-Majorat (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Ulan-Majorat
171695 / 2014-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Drelów - Drelów (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych
od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Drelów
347838 / 2014-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Leśna Podlaska - Leśna Podlaska (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Leśna Podlaska
105765 / 2013-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Dzwola - Dzwola (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych
z terenu gminy Dzwola
2030 / 2015-01-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Wisznice - Wisznice (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Wisznice w 2015 roku
4446 / 2015-01-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zakrzówek - Zakrzówek (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, niezamieszkałych i mieszanych położonych na terenie Gminy Zakrzówek.
239565 / 2014-11-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Susiec - Susiec (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Susiec
385442 / 2014-11-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Bychawa - Bychawa (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Bychawa
89211 / 2013-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Tomaszów Lubelski - Tomaszów Lubelski (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Tomaszów Lubelski
233441 / 2014-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kurów - Kurów (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości z terenu gminy Kurów w roku 2015