Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

81428 / 2014-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Lubomia (Lubomia)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2013-11-20 pod pozycją 473420. Zobacz ogłoszenie 473420 / 2013-11-20 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 81428

Data publikacji: 2014-03-11

Nazwa: Gmina Lubomia

Ulica: ul. Szkolna 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Lubomia

Kod pocztowy: 44-360

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 4516614/ 4516128

Numer faxu: 032 4516614

Regon: 00053737800000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 473420

Data wydania biuletynu: 2013-11-20

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2013

Pozycja ogłoszenia: 473420

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa infrastruktury technicznej w zakresie dróg, kanalizacji deszczowej, sanitarnej i sieci wodociągowej we wsi Syrynia w Gminie Lubomia

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Rząd Polski wdraża Projekt Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry (Odra River Basin Flood Protection Project (ORBFPP)). Głównym celem projektu jest ochrona ludności zamieszkującej dorzecze rzeki Odry przed utratą życia, zniszczeniem własności, które mogą być powodowane wielką powodzią. Cel ten zostanie osiągnięty przez:
(i) zmniejszenie ekstremalnych szczytów powodziowych poprzez gromadzenie wody w suchym polderze usytuowanym na rzece Odrze powyżej miasta Racibórz, umożliwiające redukcję przepływów powodziowych poniżej zbiornika i lepszą kontrolę działania systemu rzecznego;
(ii) zwiększenie wydajności przepływowej kanałów rzeki Odry przez i wokół Wrocławia. Projekt przewiduje ochronę ponad 2,5 miliona ludzi przed powodzią w kilku miastach takich jak Racibórz, Kędzierzyn-Koźle, Krapkowice, Opole, Brzeg, Oława i Wrocław oraz w mniejszych miejscowościach w trzech województwach: śląskim, opolskim i dolnośląskim. Projekt ten składa się z następujących komponentów:
Komponent A: Budowa suchego Zbiornika Racibórz Dolny. Suchy zbiornik zostanie zbudowany w dolinie rzeki Odry w pobliżu granicy z Republiką Czeską niedaleko miasta Racibórz w celu zredukowania wezbrań powodziowych. Całkowita pojemność powodziowa zbiornika wyniesie około 185 mln m3. Komponent obejmuje budowę obiektów, usługi konsultingowe, pozyskiwanie nieruchomości oraz przesiedlenie mieszkańców z czaszy zbiornika.
Komponent B: Modernizacja Systemu Powodziowego Wrocławia. System ochrony przeciwpowodziowej Wrocławia zostanie zmodernizowany poprzez udrożnienie kanałów przeciwpowodziowych, zwiększenie wydajności urządzeń hydraulicznych, zwiększenie przepustowości kanału powodziowego rzeki Widawy. Działania podzielone są na podkomponenty: (B1) Modernizacja obwałowań Odry, (B2) Modernizacja koryta i kanałów Odry, (B3) Usprawnienie Kanału Ulgi Odra - Widawa, (B4) Projektowanie oraz nadzór budowlany oraz (B5) koszty przesiedlenia. Prace nad Projektem będą prowadzone przez dwie jednostki wdrażające: (i) Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (RZGWWR) w przypadku podkomponentu B2 i Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych (DZMiUW) w przypadku podkomponentu B1 i B3.
Komponent C: Poprawa systemu ochrony przeciwpowodziowej, monitorowanie, ocena i nadzór nad realizacją planu zarządzania środowiskiem i planu działań związanych z przesiedleniem (EMP&RAP). Dodatkowo, komponent ten będzie zawierał wsparcie działań mających na celu prognozowanie powodzi oraz prowadzenie wspomagających działań środowiskowych w dorzeczu Odry.
Komponent D: Zarządzanie Kontraktem, Pomoc Techniczna i Szkolenie. Zadania te będą realizowane za pośrednictwem Konsultantów.
Zlecane przez Zamawiającego usługi konsultingowe są przewidziane dla budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny na rzece Odrze w woj. śląskim i obejmują prace, które są realizowane przez RZGW Gliwice, inwestora bezpośredniego. Rząd Polski uzyskał pożyczki z Banku Światowego i Banku Rozwoju Rady Europy i środki te będą wykorzystane na sfinansowanie usług konsultingowych. Rząd RP zamierza uzyskać również fundusze z Unii Europejskiej w celu współfinansowania robót budowlanych objętych projektem.

Przedmiotem niniejszego postępowania przetargowego jest budowa infrastruktury technicznej w zakresie dróg, kanalizacji deszczowej, sanitarnej i sieci wodociągowej we wsi Syrynia w Gminie Lubomia - terenu zamiennego dla mieszkańców wsi Nieboczowy likwidowanej w związku z przygotowaniami do budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny na rzece Odrze, woj. śląskie (polder). Zamierzenie ma na celu budowę dróg oraz uzbrojenie w media działek - terenów zamiennych nabywanych w drodze zamiany gruntów przez mieszkańców wsi Nieboczowy.

Budowa infrastruktury obejmuje Roboty do wykonania na podstawie czterech decyzji:
- Decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) w ramach dróg gminnych wraz z infrastrukturą związaną z budową tychże dróg, tj. wszystkie sieci w pasach dróg gminnych, odprowadzenie wód deszczowych.
- Decyzja o pozwoleniu na budowę w zakresie dróg wewnętrznych z przynależną infrastrukturą, oraz sieci kanalizacji sanitarnej przebiegającej poza drogami gminnymi nie objętej postępowaniem ZRID.
- Decyzja o pozwoleniu na budowę na terenach zamkniętych w zakresie przejść pod torami PKP infrastruktury nie objętej postępowaniem ZRID.
- Decyzja o pozwoleniu na budowę w zakresie przejść infrastrukturą pod drogą wojewódzką nr DW936 nie objętej postępowaniem ZRID.

Roboty do wykonania w ramach decyzji ZRID.
Układ drogowy
Cały układ drogowy zaprojektowano zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego gminy Lubomia, którego linie rozgraniczające stanowią treść mapy geodezyjnej. Projektowany układ drogowy oparty jest na istniejących drogach gminnych - ul. Kolejowa i ul. Dąbrowy. W śladzie tych dróg zaprojektowano drogi publiczne, gminne, klasy L (lokalne) oraz klasy D (dojazdowe).
Obok tych dróg zaprojektowano drogi wewnętrzne, gminne, o parametrach technicznych jak dla dróg klasy D (dojazdowe).
Projektowany układ dróg posiadać będzie powiązanie:
- od strony zachodniej z drogą powiatową nr 3512 S w km 10+958,4 (ul. Raciborska),
- od strony północnej z drogą gminną (ul. Młyńska) na skrzyżowaniu z drogą gminną (ul. Dąbrowy).
Projektuje się również przebudowę przejazdu kolejowego - ul. Kolejowej przez torowisko linii nr 192 Syrynia-Pszów w km 2,668.
Przyjęto następujące parametry techniczne projektowanych dróg publicznych:
klasa techniczna L
szerokość w liniach rozgraniczających 12,0 m
droga jednojezdniowa, dwupasowa, dwukierunkowa
prędkość projektowa 30 km/h
szerokość jezdni 6,0 m
chodnik wydzielony, jednostronny 2,0 m
kategoria obciążenia ruchem KR3
klasa techniczna D
szerokość w liniach rozgraniczających 12,0 lub 10,0 m
droga jednojezdniowa, dwupasowa, dwukierunkowa
prędkość projektowa 30 km/h
szerokość jezdni 5,0-5,5 m
chodnik wydzielony, jednostronny 2,0 m
kategoria obciążenia ruchem KR3
Przebieg niwelet projektowanych dróg zaprojektowano w dostosowaniu do rzędnych istniejącego terenu z jednoczesnym zachowaniem:
- wymaganych minimalnych i maksymalnych spadków umożliwiających prawidłowe odwodnienie
- utrzymania poziomu dotychczasowej niwelety na skrzyżowaniach z istniejącymi drogami (włączenie do ul. Raciborskiej i ul. Dąbrowy) i torem linii kolejowej
- możliwości realizacji zjazdów na tereny bezpośrednio przyległe do dróg (przeznaczone na zabudowę mieszkalną, jednorodzinną)
- optymalizacji zakresu i wielkości robót ziemnych.
Zastosowano tzw. uliczne (tj. w krawężnikach) przekroje poprzeczne projektowanych dróg.
Generalnie zastosowano na jezdniach przekrój o 2% nachyleniu jednostronnym. Przy każdej drodze (ulicy) publicznej zaprojektowano chodniki, (jednostronne), które posiadają 2 % spadek poprzeczny w kierunku jezdni. W nawiązaniu do proponowanego podziału terenu na działki budowlane zaprojektowano również zjazdy indywidualne na poszczególne działki (posesje). Wstępnie przyjęto lokalizację zjazdów centralnie w stosunku do działki budowlanej (posesji).
Konstrukcję nawierzchni projektowanych dróg dostosowano do przewidywanych obciążeń ruchem kołowym i istniejących warunków gruntowo-wodnych.
Generalnie zastosowano na nawierzchnie jezdni beton asfaltowy a na chodnikach i zjazdach na działki (posesje) kostkę betonową.
Wody opadowe z powierzchni jezdni i chodników odprowadzane będą poprzez spadki poprzeczne i podłużne do projektowanych wpustów ulicznych (kratki ściekowe) z osadnikiem z koszem. Wpusty te podłączone będą do projektowanej kanalizacji deszczowej.
Łącznie zaprojektowano:
- nawierzchnie jezdni z betonu asfaltowego
- nawierzchnie chodników z kostki betonowej
- nawierzchnie zjazdów z kostki betonowej
zgodnie z przedmiarem robót

Sieci i urządzenia wodno-kanalizacyjne.
Kanalizacja sanitarna
Zaprojektowano budowę kanalizacji sanitarnej dla całego zespołu urbanistycznego Nowe Nieboczowy we wsi Syrynia, gmina Lubomia. Północną granicę opracowania stanowi ciek Syrynka, natomiast wschodnią ul. Dąbrowy a zachodnią ulica Kolejowa. Ścieki sanitarne z planowanego zespołu urbanistycznego (domy jednorodzinne) odprowadzane będą grawitacyjnie projektowanymi kanałami usytuowanymi w liniach rozgraniczających projektowanych dróg (poza jezdnią) oraz wzdłuż istniejącego rowu melioracji szczegółowej S14 do projektowanej oczyszczalni ścieków (objętej osobnym opracowaniem i osobnym postępowaniem formalno-prawnym) usytuowanej po północnej stronie obszaru opracowania przed ciekiem Syrynka.
Zaprojektowano kanalizację grawitacyjną o średnicy Ø200 i Ø160 mm z rur PVC Kl S SDR 34 SN8 z wydłużonym kielichem z pełnym rdzeniem (rura jednorodna, lita), łączonych na uszczelki.
Na trasie projektowanej kanalizacji sanitarnej zaprojektowano monolityczne uniwersalne studnie Ø1000, wzmocnione z pierścieniem zapobiegającym wypieraniu studni ku górze.
We wszystkich studniach zaprojektowano pierścienie odciążające oraz włazy wypełnione betonem. Na studniach usytuowanych w pasie drogowym zaprojektowano włazy klasy D400 w terenach zielonych klasy B125.
W celu umożliwienia włączenia przyłączy kanalizacyjnych z planowanych budynków, studnie zostaną wyposażone w uszczelki elastomerowe Ø200 lub Ø160 mm i zaślepione korkiem. Również w przypadku wyprowadzenia sięgaczy w kierunku planowanych budynków zostaną one również zaślepione korkiem.
Długość projektowanej sieci kanalizacji sanitarnej - zgodnie z przedmiarem robót..
Kanalizacja deszczowa
Zaprojektowano budowę kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody deszczowe i roztopowe z projektowanego układu dróg gminnych i wewnętrznych dla zespołu urbanistycznego Nowe Nieboczowy we wsi Syrynia, gmina Lubomia.
Zachodnią granicę opracowania stanowi ul. Raciborska, północną ciek Syrynka natomiast wschodnią ul. Dąbrowy.
Wody opadowe i roztopowe z projektowanych dróg spływać będą do wpustów ulicznych z osadnikiem piasku a następnie systemem grawitacyjnej kanalizacji deszczowej do odbiornika (wylot do cieku Syrynka, rowu szczegółowego nr S-S14 (nr-74) i rowu przydrożnego drogi powiatowej nr 3512S - zgodnie z operatem wodnoprawnym).
Przed wylotem do odbiornika zaprojektowano separatory z wkładem lamelowym ze zintegrowanym osadnikiem i by pasem wewnętrznym. Kanalizacja deszczowa wykonana będzie z rur PCV Ø315- 400mm i studni PE Ø1000 mm. Wpusty deszczowe wykonane będą jako betonowe z osadnikiem piasku głębokości 1,5m.
Kanalizacją deszczową zaprojektowano z rur PVC Kl S SDR 34 SN8 z wydłużonym kielichem z pełnym rdzeniem (rura jednorodna, lita), łączonych na uszczelki o średnicy Ø 400 - 315 mm, natomiast włączenie wpustów ulicznych do kanalizacji zaprojektowano o średnicy Ø200 mm.
Do oczyszczenia ścieków opadowych przed wprowadzeniem ich do odbiornika zaprojektowano żelbetowe separatory substancji ropopochodnych z wkładem lamelowym z by passem wewnętrznym oraz osadnikiem piasku.
Łączna długość projektowanej sieci kanalizacji deszczowej - zgodnie z przedmiarem robót.
Sieć wodociągowa
Zaprojektowano budowę pierścieniowej sieci wodociągowej doprowadzającej wodę dla zespołu urbanistycznego Nowe Nieboczowy we wsi Syrynia, gmina Lubomia.
Projektowana sieć wodociągowa zasilana będzie z wodociągu PCV Ø160 mm przy ul. Bukowskiej oraz z wodociągu PE Ø110mm przy ul. Kolejowej.
Zaprojektowano sieć wodociągową o średnicy od Ø160 mm- Ø90 mm z rur PE100 RC SDR 11 kl. 100 PN 16 RC z taśmą lokalizacyjną łączonych na elektrozłącza. Na całej sieci wodociągowej rozmieszczono zasuwy oraz hydranty naziemne Ø80 mm.
Łączna długość projektowanej sieci wodociągowej - zgodnie z przedmiarem robót.

Roboty do wykonania w ramach pozwoleń na budowę
Drogi
Podstawowy układ drogowy oparty jest na istniejących drogach gminnych - ul. Kolejowa i ul. Dąbrowy. W śladzie tych dróg zaprojektowano drogi publiczne, gminne, klasy L i D (objęte osobnym postępowaniem).
Uzupełniający układ dróg zaprojektowano jako drogi wewnętrzne, gminne, o parametrach technicznych jak dla dróg publicznych klasy D (dojazdowe).
Drogi wewnętrzne posiadać będą powiązanie z projektowanymi drogami publicznymi.
Dla dróg wewnętrznych przyjęto parametry techniczne w nawiązaniu do klasy D dróg publicznych:
- szerokość w liniach rozgraniczających 8,0 m
- droga jednojezdniowa, jednopasowa, dwukierunkowa lub jednokierunkowa z ruchem pieszych po jezdni
- szerokość jezdni 5,5 lub 4,0 m
- kategoria obciążenia ruchem KR2
Przebieg projektowanych niwelet tych dróg zaprojektowano w dostosowaniu do rzędnych istniejącego terenu z jednoczesnym zachowaniem:
- wymaganych minimalnych i maksymalnych spadków umożliwiających prawidłowe odwodnienie
- utrzymania poziomu włączenia do projektowanych dróg publicznych
- możliwości realizacji zjazdów na tereny bezpośrednio przyległe do dróg (przeznaczone na zabudowę mieszkalną, jednorodzinną)
- optymalizacji zakresu i wielkości robót ziemnych.
Zastosowano tzw. uliczne (tj. w krawężnikach) przekroje poprzeczne projektowanych dróg.
Generalnie zastosowano na jezdniach przekrój o 2% nachyleniu do osi tych dróg. W nawiązaniu do proponowanego podziału terenu na działki budowlane zaprojektowano również zjazdy indywidualne na poszczególne działki (posesje). Wstępnie przyjęto lokalizację zjazdów centralnie w stosunku do działki budowlanej (posesji).
Konstrukcję nawierzchni projektowanych dróg dostosowano do przewidywanych obciążeń ruchem kołowym i istniejących warunków gruntowo-wodnych.
Generalnie zastosowano kostkę betonową na nawierzchnie jezdni tych dróg i zjazdach na działki (posesje).
Wody opadowe z powierzchni tych dróg odprowadzane będą (poprzez spadki poprzeczne i podłużne) do projektowanych wpustów ulicznych (kratki ściekowe) z osadnikiem z koszem. Wpusty te podłączone będą do projektowanej kanalizacji deszczowej.
Łącznie zaprojektowano:
- nawierzchnie jezdni z kostki betonowej
- nawierzchnie zjazdów z kostki betonowej
zgodnie z przedmiarem robót.

Sieci i urządzenia wodno-kanalizacyjne
Kanalizacja sanitarna
Zaprojektowano budowę kanalizacji sanitarnej dla całego zespołu urbanistycznego Nowe Nieboczowy we wsi Syrynia, gmina Lubomia. Północną granicę opracowania stanowi ciek Syrynka natomiast wschodnią ul. Dąbrowy a zachodnią ulica Kolejowa. Ścieki sanitarne z planowanego zespołu urbanistycznego (domy jednorodzinne) odprowadzane będą grawitacyjnie projektowanymi kanałami usytuowanymi w liniach rozgraniczających projektowanych dróg (poza jezdnią) oraz wzdłuż istniejącego rowu melioracji szczegółowej S14 do projektowanej oczyszczalni ścieków (objętej osobnym opracowaniem i osobnym postępowaniem formalno-prawnym) usytuowanej po północnej stronie obszaru opracowania przed ciekiem Syrynka.
Zaprojektowano kanalizacją grawitacyjną o średnicy Ø200 i Ø160 mm z rur PVC Kl S SDR 34 SN8 z wydłużonym kielichem z pełnym rdzeniem ( rura jednorodna, lita ), łączonych na uszczelki.
Na trasie projektowanej kanalizacji sanitarnej zaprojektowano monolityczne uniwersalne studnie Ø1000, wzmocnione z pierścieniem zapobiegającym wypieraniu studni ku górze.
Długość projektowanej sieci kanalizacji sanitarnej - zgodnie z przedmiarem robót.
Kanalizacja deszczowa
Zaprojektowano budowę kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody deszczowe i roztopowe z projektowanego układu dróg gminnych i wewnętrznych dla zespołu urbanistycznego Nowe Nieboczowy we wsi Syrynia, gmina Lubomia.
Zachodnią granicę opracowania stanowi ul. Raciborska, północną ciek Syrynka natomiast wschodnią ul. Dąbrowy.
Wody opadowe i roztopowe z projektowanych dróg spływać będą do wpustów ulicznych z osadnikiem piasku a następnie systemem grawitacyjnej kanalizacji deszczowej do odbiornika (wylot do cieku Syrynka, rowu szczegółowego nr S-S14 (nr-74) i rowu przydrożnego drogi powiatowej nr 3512S - zgodnie z operatem wodnoprawnym).
Przed wylotem do odbiornika zaprojektowano separatory z wkładem lamelowym ze zintegrowanym osadnikiem i by pasem wewnętrznym. Kanalizacja deszczowa wykonana będzie z rur PCV Ø315- 400mm i studni PE Ø1000mm. Wpusty deszczowe wykonane będą jako betonowe z osadnikiem piasku głębokości 1,5m.
Kanalizację deszczową zaprojektowano z rur PVC Kl S SDR 34 SN8 z wydłużonym kielichem z pełnym rdzeniem (rura jednorodna, lita), łączonych na uszczelki o średnicy Ø 400 - 315 mm, natomiast włączenie wpustów ulicznych do kanalizacji zaprojektowano o średnicy Ø200 mm.
Do oczyszczenie ścieków opadowych przed wprowadzeniem ich do odbiornika zaprojektowano żelbetowe separatory substancji ropopochodnych z wkładem lamelowym z by passem wewnętrznym oraz osadnikiem piasku.
Długość projektowanej sieci kanalizacji deszczowej - zgodnie z przedmiarem robót.
Sieć wodociągowa
Zaprojektowano budowę pierścieniowej sieci wodociągowej doprowadzającej wodę dla zespołu urbanistycznego Nowe Nieboczowy we wsi Syrynia, gmina Lubomia.
Projektowana sieć wodociągowa zasilana będzie z wodociągu PCV Ø160 mm przy ul. Bukowskiej oraz z wodociągu PE Ø110mm przy ul. Kolejowej.
Zaprojektowano sieć wodociągową o średnicy od Ø160 mm- Ø90 mm z rur PE100 RC SDR 11 kl. 100 PN 16 RC z taśmą lokalizacyjną łączonych na elektrozłącza. Na całej sieci wodociągowej rozmieszczono zasuwy oraz hydranty naziemne Ø80 mm.
Długość projektowanej sieci wodociągowej - zgodnie z przedmiarem robót.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451110008 (Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451112206 (Roboty w zakresie usuwania gruzu)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
451113001 (Roboty rozbiórkowe)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452316001 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
452331402 (Roboty drogowe)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
452332908 (Instalowanie znaków drogowych)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
715000003 (Usługi związane z budownictwem)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
772114006 (Usługi wycinania drzew)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia: 452212200 (Kanały sklepione)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy: Firma Haller

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Obroki 133

Miejscowość: Katowice

Kod pocztowy: 40-833

ID województwa: 11

Województwo / kraj: śląskie

Data udzielenie zamówienia: 11/03/2014

Liczba ofert: 24

Liczba odrzuconych ofert: 18

Szacunkowa wartość zamówienia: 18611582,02

Cena wybranej oferty: 13655930,40

Cena minimalna: 13655930,40

Cena maksymalna: 20701500,76

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

135948 / 2016-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Świętochłowice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Świętochłowice - Świętochłowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół i Pracy Pozaszkolnej przy ul. Bukowego 23 w Świętochłowicach wraz z jego przebudową w celu poprawy efektywności energetycznej w infrastrukturze publicznej

160996 / 2009-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Bielski - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa dróg powiatowych w Czechowicach - Dziedzicach, ul. Legionów (4116S) i ul. Lipowska (4446S).

256498 / 2009-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół im.14 Pułku Powstańców Śląskich - Wodzisław Śląski (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont kominów, malowanie obróbek blacharskich w Zespole Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Szkolnej 1

194073 / 2011-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych - Ustroń (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont kapitalny części dachu budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ustroniu przy ul. 3 Maja 15

22072 / 2013-01-16 - Inny: Instytut badawczy

Instytut Techniki i Aparatury Medycznej ITAM - Zabrze (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja infrastruktury budowlanej Śląskich Laboratoriów Badawczych Inżynierii Biomedycznej, Centrum Badawcze ITAM w Zabrzu - Etap I

309546 / 2011-09-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Węgierskiej Górce - Węgierska Górka (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi gminnej Kamienna 596067 w gminie Węgierska Górka, powiat żywiecki.

89061 / 2009-06-05 - Podmiot prawa publicznego

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych TBS Sp. z o.o. w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Nadbudowa i termomodernizacja budynku mieszkalnego, wielorodzinnego Zadanie II - budynek przy ul. Patriotów 5 - Roboty dodatkowe

145605 / 2009-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Tychy - Tychy (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót obejmujących m.in. montaż przekrycia płyt warstwowych oraz świetlika niezbędnych do zakończenia zadania pn. Remont dachu Krytej Pływalni

148526 / 2013-04-16 - Inny: Osoba Prawna ,Spółka Akcyjna

Oczyszczalnia Ścieków "WARTA" S.A. - Częstochowa (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robot dodatkowych dla zadania podstawowego - Modernizacja piaskownika z budynkiem krat i odtłuszczacza na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Częstochowie.

200890 / 2014-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dąbrowa Górnicza - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zamówienie uzupełniające w ramach zadania inwestycyjnego Termomodernizacja placówek oświatowych - Szkoła Podstawowa Nr 21

12472 / 2015-01-19 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Szpital im. Stanisława Leszczyńskiego - Katowice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
przetarg nieograniczony o wartości szacunkowej zamówienia poniżej 5 186 000 EURO na remont zbiornika rezerwowego wody pitnej wraz z instalacją wodną w Szpitalu im. Stanisława Leszczyńskiego w Katowicach (znak sprawy: Szp.Leszcz./PN/ 2 / 2015 )

206956 / 2013-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Milówka - Milówka (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Milówka poprzez budowę amfiteatru na cele imprez sportowo-kulturalnych

357688 / 2012-09-20 - Uczelnia publiczna

Politechnika Śląska - Gliwice (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty ogólnobudowlane na Wydziale Górnictwa i Geologii w Gliwicach. Oznaczenie sprawy OZ/B/32/EK/12

23017 / 2014-02-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Tarnogórski - Tarnowskie Góry (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana stolarki okiennej w budynku Domu Pomocy Społecznej Przyjaźń w Tarnowskich Górach, ul. Włoska 24

221960 / 2010-07-23 - Uczelnia publiczna

Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie - Częstochowa (śląskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
PRZEBUDOWA POMIESZCZENIA NA POTRZEBY LABORATORIUM ĆWICZEŃ SIŁOWYCH MIESZCZĄCEGO SIĘ W KOMPLEKSIE BUDYNKÓW DYDAKTYCZNYCH PRZY AL. ARMII KRAJOWEJ 13/15 W CZĘSTOCHOWIE