Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

176828 / 2009-06-02 - Podmiot prawa publicznego / Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. (Stargard Szczeciński)

Dostawa i wdrożenie kompletnej aplikacji systemowej monitorowania, lokalizacji pojazdów i urządzeń pracującej w technologii GPS/GPRS oraz jej dostosowanie do wymagań wdrażanego w środowisku Zamawiającego, Zintegrowanego Systemu Informatycznego (ZSI), dla wybranej grupy pojazdów Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Stargardzie Szczecińskim

Opis zamówienia

Postępowanie prowadzone jest w oparciu o przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ( Dz.U. z 2007 nr 223, poz. 1655, oraz z 2008 r. Nr 171, poz. 1058) - zwanej dalej w treści niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia (ustawą)) w trybie przetargu nieograniczonego.
2. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia (zwana dalej w skrócie (siwz)) stanowi, wraz z załącznikami od nr-u 1 do nr-u 4 kompletny dokument, który obowiązuje wykonawcę i zamawiającego podczas całego prowadzenia postępowania.
3. W sprawach nieuregulowanych niniejszą siwz zastosowanie mają właściwe przepisy określone w ustawie oraz przepisy szczegółowe określone w jej aktach wykonawczych.

§3. Opis przedmiotu zamówienia.
Nomenklatura zamówienia Wspólny Słownik Zamówień CPV: 32.53.00.00-7 , 72.31.00.00-1.
3.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie kompletnej aplikacji systemowej monitorowania, lokalizacji pojazdów i urządzeń pracującej w technologii GPS-GPRS oraz jej dostosowanie do wymagań wdrażanego w środowisku Zamawiającego, Zintegrowanego Systemu Informatycznego (ZSI), dla wybranej grupy pojazdów Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Stargardzie Szczecińskim

Zamówienie obejmuje:

I Etap
1. Opomiarowanie pojazdów w zakresie dostawy i montażu urządzeń niezbędnych dla uzyskania założonej funkcjonalności zgodnie z załącznikiem nr 1 do SIWZ.
2. Instalacja Aplikacji do zarządzania pojazdami (profesjonalnego oprogramowania działającego na platformie systemu operacyjnego Windows XP i nowszych), otwartej na integrację ze środowiskiem IT Zamawiającego.
II Etap
3. Wdrożenie Aplikacji zarządzania pojazdami tj. dostosowanie do środowiska IT Zamawiającego.
4. Bezkosztowy nadzór-serwis nad systemem w okresie gwarancji - 12 m-cy.
5. Bezpłatna aktualizacja wdrożonej wersji systemu w okresie gwarancji - 36 m-cy.

W bezpośrednią, bieżącą obsługę Systemu, zaangażowanych będzie ok. 10 pracowników Zamawiającego.

3.2. Elementy składowe przedmiotu zamówienia ( ESPZ)

3.2.1. APLIKACJA

3.2.1.1. Architektura
Dla możliwości łatwego dostosowania Aplikacji do wymogów funkcjonalnych Zamawiającego, Aplikacja musi być zbudowana w architekturze otwartej, umożliwiającej dowolne zmiany w obrębie zawartości kartotek. Wszelkie kartoteki w obrębie Aplikacji muszą być zbudowane z edytowalnych etykiet, pól tekstowych i słowników. Kartoteki muszą być dostępne dla użytkowników w dwóch trybach pracy:


3.2.1.1.1. Tryb do odczytu
Domyślny tryb dla każdego użytkownika w systemie. Tryb umożliwiający wgląd we wszystkie kartoteki (zgodnie z uprawnieniami) bez możliwości ich edycji.

3.2.1.1.2. Tryb edycyjny
Tryb nadawany administracyjnie. Wybrani użytkownicy posiadający dostęp do kartotek poprzez tryb edycyjny, muszą mieć możliwość nanoszenia zmian danych w obrębie kartotek, jak również zmian etykiet i zawartości słowników oraz danych bieżących takich jak: np. nr rejestracyjny itp.

3.2.1.2. Aplikacja musi być otwarta na integrację z wdrażanym Zintegrowanym Systemem Informatycznym w środowisku Zamawiającego za pomocą technologii XML Webservices oraz plików wymiany danych. Zakres oraz sposób integracji dla zdefiniowanych parametrów podlegających wymianie danych pomiędzy aplikacjami, określa punkt 3.5.2. ESPZ.

3.2.1.3. Aplikacja musi zapewniać możliwość wyeksportowania danych do standardowych formatów plików tekstowych spójnych z ZSI jak również importu ze standardowych plików tekstowych formatu obsługiwanych przez ZSI.

3.2.1.4. Centralne stanowisko bazowe (serwer bazy danych, serwer aplikacji, serwer GPRS, serwer Mapowy) zlokalizowane będzie w środowisku IT Zamawiającego, żaden element systemu nie może znajdować się u dostawcy systemu. Za konfigurację serwera gwarantującą poprawne działanie Systemu dla (docelowo) 70 pojazdów oraz minimum 10 użytkowników, odpowiada Dostawca. Konfiguracja musi zostać określona w Ofercie.

3.2.1.5. Aplikacja winna pracować w trybach offline i online, dostęp do Aplikacji możliwy musi być lokalnie np. poprzez przeglądarkę internetową (INTRANET). Praca offline i online dotyczy pracy rejestratorów. W przypadku braku możliwości przesyłania danych, są one gromadzone w pamięci rejestratora do momentu ponownego połączenia GPRS lub ręcznego przeniesienia za pomocą pamięci przenośnej.

3.2.1.6. Aplikacja musi pracować w trybie wielodostępowym, umożliwiając:
-definiowanie zakresu dostępowego dla poszczególnych użytkowników,
- śledzenie tych samych, bądź całkiem różnych chwilowych parametrów pojazdów na wielu stanowiskach w tym samym czasie z wykorzystaniem interfejsu graficznego i z funkcjonalnością zdefiniowaną oddzielnie dla każdego operatora,
- możliwość uruchomienia systemu na dowolnej definiowalnej ilości stanowisk,
- tworzenie profili dostępowych dostosowując dostęp do zasobu pod kątem przyporządkowania samochodów do poszczególnych działów i komórek organizacyjnych odwzorowanych w strukturze Zamawiającego tak, by użytkownicy pomiędzy Działami nie mieli dostępu do zasobów Systemu wykraczających poza ich zakres pracy.

3.2.1.7. Aplikacja winna posiadać niezależny od wdrażanego ZSI interfejs graficzny, który musi być w całości w języku polskim.

3.2.1.8. Dostęp do sytemu musi być chroniony przez układ imiennej identyfikacji użytkownika.

3.2.1.9. Aplikacja musi zapewnić funkcjonalność w zakresie:

3.2.1.9.1. Ewidencji pojazdów i kierowców w zakresie wymaganym i niezbędnym dla osiągnięcia założonej funkcjonalności Aplikacji.

3.2.1.9.2. Zarządzania kosztami eksploatacji pojazdów, tj. zarządzanie gospodarką paliwową floty w oparciu o wskazania urządzeń pomiarowych zainstalowanych w pojazdach, z uwzględnieniem importu zbiorczych faktur z dowolnej stacji paliw (import pliku .xls bądź innego);

3.2.1.9.3. Raportowania kluczowych dla zarządzania flotą parametrów, takich jak :
- Raport eksploatacji pojazdów,
- Raport jazd pojazdów

3.2.1.9.4. Lokalizacji pojazdów.

3.2.1.9.5. Analizy przebytych tras w oparciu o zapis GPS.

3.2.1.9.6.Wizualizacji tzw. (trasówek) i harmonogramów wywozów dla zleceń cyklicznych i jednorazowych na podstawie danych z ZSI.

3.2.1.10 Aplikacja winna być otwarta na możliwość zastosowania w okresie do 3 lat od wdrożenia terminali komunikacyjnych (inkasenckich) dla kierowców monitorowanych pojazdów, umożliwiających bez ograniczeń:

a) komunikację z centrum dyspozytorskim ,
b) ewidencję i rozliczanie wykonanych zleceń i usług.

3.2.1.11 Aplikacja po wdrożeniu nie może generować dodatkowych kosztów poza opłatami za transmisję danych - dla operatora GSM. Karty SIM wraz z modemami GSM stanowić będą własność Zamawiającego.

3.2.2. HARDWARE

3.2.2.1. Wyposażenie w urządzenia rejestrujące (GPS) i pomiarowe pojazdów w zakresie i ilości niezbędnej dla zapewnienia wymaganej funkcjonalności (zakres opomiarowania zgodny z załącznikiem nr 1 do SIWZ ).

3.2.2.2. Urządzenie rejestrujące (GPS) powinno mieć zwartą i niewielką konstrukcję umożliwiającą
zainstalowanie w pojeździe w sposób ograniczający dostęp dla jego użytkowników. Jedynym elementem zainstalowanym w sposób dostępny może być czytnik identyfikatorów umożliwiający identyfikację kierowców za pośrednictwem zaproponowanych przez Dostawcę rozwiązań (np. kart zbliżeniowych lub breloków).

3.2.2.3. Urządzenie musi być wyposażone w zasilanie awaryjne umożliwiające pracę urządzenia przez 12
godzin, bez zasilania zewnętrznego.

3.2.2.4. Dane z urządzeń rejestrujących (GPS), zlokalizowanych w pojazdach muszą być przekazywane w czasie rzeczywistym, w technologii GPRS. Dane mają być przekazywane na bieżąco w momencie
zarejestrowania czasu minimalnego zapisu tj. 30 sek., i-lub dystansu 500 m, i-lub zmiany azymutu. Każdy z trzech wymienionych parametrów musi być dowolnie konfigurowalny narzędziami Aplikacji, dostarczonymi
wraz z Aplikacją.

3.2.2.5. Zasilanie urządzeń rejestrujących (GPS) z instalacji samochodowych 12V lub 24V, w zależności od
instalacji pojazdów.

3.2.2.6. Każde urządzenie rejestrujące (GPS) musi być wpięte w instalację elektryczną auta w miejscu
zaakceptowanym przez autoryzowany serwis stosownych pojazdów objętych gwarancją producenta.

3.2.2.7. Urządzenia rejestrujące (GPS) muszą zapewnić realizację następujących pomiarów i sygnałów:

3.2.2.7.1. Poziom paliwa w zbiorniku poprzez instalację w zbiorniku oraz podłączenie do urządzenia rejestrującego (GPS) sondy pomiaru paliwa, w pojazdach zgodnie z załącznikiem nr 1 do SIWZ.

3.2.2.7.2. Poziom paliwa w zbiorniku poprzez opomiarowanie wskazań pływaka, w pojazdach zgodnie z załącznikiem nr 1 do SIWZ.

3.2.2.7.3. Identyfikację kierowcy poprzez instalację i podłączenie do Urządzenia rejestrującego (GPS) czytnik identyfikatorów w pojazdach zgodnie z załącznikiem nr 1 do SIWZ.

3.2.2.7.4. Pracy urządzeń zewnętrznych poprzez instalację i podłączenie do urządzenia rejestrującego (GPS) wyłączników krańcowych, w pojazdach i ilościach zgodnych z załącznikiem nr 1 do SIWZ.

3.2.2.7.5. Naruszeń stref chronionych w pojeździe (np. systemu alarmowego, systemu opomiarowania paliwa, urządzeń rejestrujących itp.)

3.2.2.7.6.Pomiaru i rejestracji napięcia zasilania w pojeździe oraz sygnalizację zaniku zasilania głównego.

3.2.2.8. Urządzenie rejestrujące (GPS) musi zapewniać transmisję z serwerem w trybie TCP-IP oraz zapewniać ochronę (zgubienia) danych podczas transmisji.

3.2.2.9. Urządzenie rejestrujące (GPS) powinno posiadać minimum 2 wejścia analogowe, 6 cyfrowych, 2 impulsowe oraz musi zapewnić obsługę czytnika identyfikatorów.

3.2.2.10. Należy przewidzieć tryb oszczędny pracy urządzenia rejestrującego (GPS) zabezpieczający rozładowanie akumulatorów pojazdów.

3.2.2.11 System (online) musi działać z dowolnym operatorem GSM.

3.2.2.12 Do autoryzacji kierowcy w pojeździe wykorzystane zostaną czytniki identyfikatorów zaproponowane przez Dostawcę spełniające wymagania SIWZ.

3.2.2.13 Dopuszczalna rozbieżność pomiarowa sondy paliwowej wynosi 1,5 proc. w odniesieniu do wielkości zbiornika.

3.2.2.14. Dopuszczalna rozbieżność pomiarowa opomiarowanych pływaków wynosi do 5 proc. w odniesieniu do wielkości zbiornika.

3.2.2.15. Urządzenia rejestrujące (GPS) muszą spełniać normy unijne.

3.2.2.16. Poprawność montażu wszystkich urządzeń Systemu leży po stronie Dostawcy, w tym np. konieczność demontażu (i ponownego montażu) zbiorników paliwa, celem montażu sondy paliwowej.


3.3 SPECYFIKACJA WYMAGAŃ FUNKCJONALNYCH APLIKACJI

3.3.1. Najistotniejszym dla funkcjonalności wdrażanej aplikacji systemowej monitorowania, lokalizacji pojazdów i urządzeń jest możliwość automatycznego generowania i raportowania kluczowych dla zarządzania flotą parametrów, wg następującego klucza:
- wszystkie raporty o których mowa w OPZ (Opis Przedmiotu Zamówienia) budowane muszą być w odniesieniu do wybranego pojazdu, dowolnej grupy pojazdów lub całej floty Zamawiającego.
- wszystkie raporty o których mowa w OPZ budowane muszą być dla dowolnie zdefiniowanego czasookresu (wybór z kalendarza daty (od) oraz (do)).
- dodatkowo, raporty o których mowa w OPZ muszą być prezentowane w oknie, mieć możliwość eksportu do formatów zewnętrznych i zapisu w formie pliku.

Minimalny zakres raportów wymaganych przez Zamawiającego:

3.3.1.1.Raport eksploatacji pojazdów, budowany wg definiowanych przez operatora parametrów (dowolnie
wybieranych przez wybór odpowiedniego parametru) tj.:
-łącznie pokonany dystans,
- łączne zużycie paliwa, w wybranym okresie,
- łączna ilość pobranego paliwa ze stacji paliw wg faktur, w wybranym okresie,
- porównanie zużycia wyliczonego przez sondę-pływaka z wartościami pobranego paliwa ze stacji paliw,
- porównanie zużycia wyliczonego przez sondę-pływaka z normatywami,
- łączny czas pracy pojazdu (-ów),
- łączny czas postojów na włączonym silniku,
- łączny czas pracy urządzeń zewnętrznych,
- łączna ilość cykli pracy urządzeń zewnętrznych,
- łączny czas przerw w pracy pojazdu.

3.3.1.2. Grafik pracy kierowców. Prezentacja grafików pracy kierowców w układzie dzień, tydzień, miesiąc.

Wyżej wymienione raporty będą generowane w oparciu o dane zarządzane w obszarze Aplikacji:

3.3.2. Ewidencja pojazdów i kierowców.

Aplikacja musi zapewniać rejestrację i ewidencję wybranych niezbędnych danych o pojeździe bezpośrednio związanych z monitoringiem i pozwalających na określenie jego aktualnego stanu .

3.3.2.1. Dane pojazdu:

- Numer rejestracyjny ,
- Dane pojazdu: Marka-Typ-Model,
- Przeznaczenie,
- Dopuszczalna ładowność
- Numer boczny ,
- Rodzaj paliwa (min. 2 rodzaje),
- Pojemność zbiornika paliwa (min. 2 zbiorniki),
- Masa własna ,
- Dopuszczalna Masa Całkowita ,
- Rodzaj zabudowy ,
- Norma zużycia paliwa (min. 2 normy),
- Dodatki do normy zużycia paliwa (min. 4 dodatki, definiowane przez użytkownika),

(uaktualniany w razie zaistnienia zmian z ZSI),


3.3.2.2. Dane ewidencyjne:

- Numer inwentarzowy
- Numer karty paliwowej,
- Nazwa wystawcy karty paliwowej,
- Rodzaje paliw i usług dostępnych na kartę paliwową,
- Limity kwotowe i ilościowe dostępne na kartę,
- Data ważności karty paliwowej,
- PIN karty paliwowej (dostęp dla administracyjnie uprawnionych użytkowników Systemu).

uaktualniany w razie zaistnienia zmian z ZSI),

3.3.2.3. Dane eksploatacyjne:

- Aktualny stan licznika, -
- Data aktualizacji stanu licznika,

3.3.2.4. Wyposażenie w zakresie monitoringu

- Nazwa dodatkowego elementu wyposażenia,
- Ilość dodatkowego elementu wyposażenia,
- Data ważności dodatkowego elementu wyposażenia (jeśli jest),
- Oznaczenie/numer inwentarzowy dodatkowego elementu wyposażenia (jeśli jest),
- Data wprowadzenia na wyposażenie pojazdu,
- Data zdjęcia z wyposażenia pojazdu-przyczyna (likwidacja, naprawa, zdanie do magazynu, itp.).


3.3.2.5. Kierowcy

Aplikacja musi zapewniać rejestrację i ewidencję danych związanych z pracownikami zatrudnionymi na stanowiskach kierowców niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania i monitoringu.
Aplikacja musi posiadać mechanizm umożliwiający ewidencję i rozliczanie czasu pracy (w tym pokonanych dystansów). Efektem zastosowanego mechanizmu musi być możliwość generowania raportów o ilości kilometrów pokonanych przez każdego kierowcę.
W kartotece kierowcy musi być możliwość definiowania czasów pracy w układzie dnia lub innego dowolnie zdefiniowanego okresu.

3.3.3. Obieg i rozliczanie Karty Drogowej

3.3.3.1. Karta drogowa

Aplikacja musi umożliwiać generowanie niezbędnych danych dla rozliczenia karty drogowej wystawianej w obrębie ZSI.
Karta drogowa musi mieć możliwość pobrania następujących danych z Aplikacji:

- Stan początkowy licznika w km-mtg,
- Stan początkowy paliwa.

3.3.3.2. Rozliczenie karty drogowej

Rozliczanie karty drogowej w ZSI musi odbywać się na podstawie konfrontacji danych podanych przez kierowcę z danymi pobranymi z urządzeń rejestrujących (GPS) oraz urządzeń pomiarowych.

Aplikacja musi udostępniać (poprzez XML) następujące informacje celem umożliwienia rozliczenia karty:
- Data i godzina wyjazdu (dane pobierane z GPS),
- Data i godzina powrotu (dane pobierane z GPS),
- Przebieg całkowity w km-mtg (dane pobierane GPS),
- Całkowity czas użytkowania pojazdu w godz. (dane pobierane z GPS),
- Czas pracy urządzenia zewnętrznego (dane pobierane z GPS),
- Tankowanie paliwa dla wszystkich rodzajów paliw (dane pobierane z GPS),
- Stan końcowy licznika w km-mtg (dane pobierane z GPS),
- Stan końcowy paliwa (dane pobierane z GPS),
- Odległość przejazdu w km-mtg (dane pobierane z GPS),

3.3.4. Zarządzanie Gospodarką Paliwową floty

3.3.4.1. Aplikacja musi umożliwiać rozliczanie eksploatacji paliwowej dla poszczególnego pojazdu oraz dla całej floty poprzez generowanie i eksportowanie niezbędnych danych dla ZSI.

3.3.4.2. Aplikacja musi umożliwiać rozliczanie eksploatacji paliwowej na podstawie wskazań sond paliwowych zainstalowanych w zbiornikach paliwa oraz opomiarowanych pływaków paliwowych. Każda rozliczana karta drogowa w ZSI, w zakresie zużycia paliwa konfrontuje dwa parametry: zużycie normatywne z zużyciem rzeczywistym.

3.3.4.3. Aplikacja musi importować zbiorcze faktury ze stacji paliw (.xls lub .txt.), tak by w kartotece każdego pojazdu budowana była historia tankowań danego auta. Alternatywnie, Aplikacja musi umożliwiać import parametrów paragonów wpisywanych do aplikacji ZSI.

3.3.4.4. W obszarze jednego pojazdu, automatycznie konfrontowane muszą być informacje dotyczące zakupionego paliwa na stacji paliw oraz pobranego paliwa przez pojazd.

3.3.4.5. Aplikacja musi monitować nieautoryzowane upusty paliwa prezentując informacje o ilości pobranego paliwa, daty zdarzenia oraz jego miejsca.


3.3.5. Mapa

3.3.5.1. Wymogi ogólne

3.3.5.1.1. Moduł mapowy musi działać tak, by wszelkie prezentacje mapowe odbywały się w obrębie wdrażanego systemu przez Dostawcę. Nie dopuszcza się konieczności eksportu danych mapowych do zewnętrznej aplikacji mapowej.

3.3.5.1.2. Mapa musi umożliwiać płynne przewijanie poszczególnych obszarów mapy oraz dynamiczne wyświetlanie informacji bez opóźnień.

3.3.5.1.3. Mapa musi umożliwiać wyszukiwanie konkretnych punktów adresowych w obrębie miast (np. (Stargard, ulica Okrzei 6)).

3.3.5.1.4. Mapa musi być aplikacją aktualizowaną. W okresie gwarancji, aktualizacje mapy nie będą generowały dodatkowych kosztów. Po okresie gwarancji aktualizacje mapy odbywać się będą oddzielnymi zleceniami.

3.3.5.1.5. Mapa musi określać lokalizację (pozycji geograficznej) z maksymalnym błędem nie przekraczającym 3 m.

3.3.5.1.6 Mapa musi umożliwiać dowolne definiowanie punktów charakterystycznych i obszarów, polegające na przypisywaniu odpowiednim współrzędnym geograficznym lub wielobokom stosownych opisów (np. obszar o zdefiniowanym promieniu od zadanego punktu charakterystycznego, bądź określony wielobok nazywa się (X)). Ma to na celu lepszą orientację w przygotowywanych raportach o przebytych trasach, gdzie zamiast ulicy podawana będzie nazwa nadana przez użytkownika.

3.3.5.1.7. Mapa musi charakteryzować się co najmniej następującymi parametrami:
- prezentacja sieci ulic i zabudowy ,
- prezentacja sieci kolejowej,
- prezentacja obszarów zieleni (trawniki, parki, lasy itd.),
- prezentacja obszarów wodnych (rzeki, jeziora, sztuczne zbiorniki).

3.3.5.1.8. Mapa musi umożliwiać import własnych warstw obiektów np. budynki, obiekty techniczne itp.
3.3.5.1.9 Mapa winna mieć możliwość szybkiej i elastycznej wizualizacji informacji bieżących i archiwalnych, gromadzonych przez urządzenia rejestrujące w pojazdach i urządzeniach .

3.3.5.1.10 Mapa winna wspomagać (ręczne) planowanie tras, poprzez wizualizację (rysowanie trasy) danych punktów charakterystycznych wprowadzanych do aplikacji przez dyspozytora.
3.3.5.1.11 Mapa winna obejmować swoim zasięgiem obszar Polski i być wyposażona w szczegółowe plany miast i wsi województwa zachodniopomorskiego.

3.3.6. Lokalizacja pojazdów.

3.3.6.1. Aplikacja musi umożliwiać bieżące lokalizowanie wybranego pojazdu bądź grupy pojazdów na mapie.

3.3.6.2. Odpowiedź na zadane pytanie lokalizacyjne musi automatycznie centrować mapę do widoku, w którym wyszukiwany pojazd lub grupa pojazdów będą widoczne na ekranie monitora.

3.3.6.3. Najechanie kursorem myszy na wyszukane pojazdy skutkować musi prezentacją w dynamicznie wygenerowanej chmurce dodatkowych informacji eksploatacyjnych takich jak:
- prędkość chwilowa,
- aktualny stan zbiornika paliwa,
- nazwisko zalogowanego kierowcy,
- praca opomiarowanych urządzeń w danej chwili.

3.3.7. Analiza przebytych tras w oparciu o zapis GPS

Wszystkie zapisane trasy przejazdu muszą być archiwizowane w Systemie tak, by każdą z nich można było wizualizować na mapie. System musi umożliwić prezentację mapową każdej wybranej trasy (jedno zdarzenie), bądź dowolnego zestawienia tras (np. dłuższe-krótsze niż) w dowolnym czasookresie.

3.4. ADMINISTRACJA SYSTEMEM

3.4.1.System musi zapewniać instrumenty informatyczne umożliwiające wykorzystanie funkcji administracyjnych, takich jak:

3.4.1.1. Przydzielanie kierowców do pojazdów, pojazdów do działów.

3.4.1.2. Rejestrowanie historii przypisania pojazdów.

3.4.1.3. Rejestrowanie historii zmian numerów rejestracyjnych pojazdów.

3.4.1.4. Rozliczanie czasu pracy pojazdów w godzinach pracy i poza godzinami pracy.

3.4.1.5. Raportowanie zużycia paliw w rozbiciu na działy, komórki organizacyjne, poszczególne pojazdy, typy, grupy i rodzaje pojazdów.

3.4.1.6. Rejestrowanie wykorzystania pojazdu wg grafiku przypisanych kierowców.

3.4.1.7. Raportowanie historii eksploatacji pojazdu w zakresie wynikającym z monitoringu.

3.5.PRZYGOTOWANIE SYSTEMU MONITOROWANIA, LOKALIZACJI POJAZDÓW I URZĄDZEŃ DO ŚRODOWISKA IT ZAMAWIAJĄCEGO.

3.5.1 System monitorowania, lokalizacji pojazdów i urządzeń powinien być otwarty na integrację z wdrażanym Zintegrowanym Systemem Informatycznym w zakresie wymaganym dla osiągnięcia zakładanych funkcjonalności obu systemów.

3.5.2. Zakres integracji

3.5.2.1 Import danych do Aplikacji z ZSI - XML Webservices

3.5.2.1.1. kartoteki pojazdów, zgodnie z p. 3.3.2. ESPZ;

3.5.2.2. Import danych do Aplikacji z ZSI - plik wymiany danych (XLS)

3.5.2.2.1. (trasówki), zgodnie z p. 3.2.1.9.6. ESPZ

3.5.2.2.2. paragony za pobrane paliwo, zgodnie z p. 3.3.7.3. ESPZ;

3.5.2.3. Eksport danych z Aplikacji do ZSI - XML Webservices

3.5.2.3.1. stany początkowe, zgodnie z p. 3.3.4.1. ESPZ

3.5.2.3.2. stany końcowe, zgodnie z p. 3.3.4.2. ESPZ

3.5.2.4. Eksport danych z Aplikacji do ZSI - plik wymiany danych (XLS)
3.5.2.4.1. (trasówki), zgodnie z p. 3.2.1.9.6. ESPZ

3.5.3 Powstające bazy danych w Aplikacji monitorowania, lokalizacji pojazdów i urządzeń jak muszą być spójne i aktualizowane w trybie:

3.5.3.1 dobowym

3.5.3.2 ciągłym

3.5.3.3. na żądanie (ręczny import-eksport pliku)

3.5.4. Dostawca Aplikacji zobowiązany jest do dostarczenia interfejsu (XML) zapewniającego Dostawcy ZSI pobieranie i eksport danych zgodnie z założeniami ESPZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 176828

Data publikacji: 2009-06-02

Nazwa:
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Ulica: ul. Okrzei 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Stargard Szczeciński

Kod pocztowy: 73-110

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 091 5771274

Numer faxu: 091 5772128

Adres strony internetowej: www.mpgk.stargard.pl

Regon: 81111575800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Podmiot prawa publicznego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa i wdrożenie kompletnej aplikacji systemowej monitorowania, lokalizacji pojazdów i urządzeń pracującej w technologii GPS/GPRS oraz jej dostosowanie do wymagań wdrażanego w środowisku Zamawiającego, Zintegrowanego Systemu Informatycznego (ZSI), dla wybranej grupy pojazdów Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Stargardzie Szczecińskim

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
Postępowanie prowadzone jest w oparciu o przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ( Dz.U. z 2007 nr 223, poz. 1655, oraz z 2008 r. Nr 171, poz. 1058) - zwanej dalej w treści niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia (ustawą)) w trybie przetargu nieograniczonego.
2. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia (zwana dalej w skrócie (siwz)) stanowi, wraz z załącznikami od nr-u 1 do nr-u 4 kompletny dokument, który obowiązuje wykonawcę i zamawiającego podczas całego prowadzenia postępowania.
3. W sprawach nieuregulowanych niniejszą siwz zastosowanie mają właściwe przepisy określone w ustawie oraz przepisy szczegółowe określone w jej aktach wykonawczych.

§3. Opis przedmiotu zamówienia.
Nomenklatura zamówienia Wspólny Słownik Zamówień CPV: 32.53.00.00-7 , 72.31.00.00-1.
3.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie kompletnej aplikacji systemowej monitorowania, lokalizacji pojazdów i urządzeń pracującej w technologii GPS-GPRS oraz jej dostosowanie do wymagań wdrażanego w środowisku Zamawiającego, Zintegrowanego Systemu Informatycznego (ZSI), dla wybranej grupy pojazdów Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Stargardzie Szczecińskim

Zamówienie obejmuje:

I Etap
1. Opomiarowanie pojazdów w zakresie dostawy i montażu urządzeń niezbędnych dla uzyskania założonej funkcjonalności zgodnie z załącznikiem nr 1 do SIWZ.
2. Instalacja Aplikacji do zarządzania pojazdami (profesjonalnego oprogramowania działającego na platformie systemu operacyjnego Windows XP i nowszych), otwartej na integrację ze środowiskiem IT Zamawiającego.
II Etap
3. Wdrożenie Aplikacji zarządzania pojazdami tj. dostosowanie do środowiska IT Zamawiającego.
4. Bezkosztowy nadzór-serwis nad systemem w okresie gwarancji - 12 m-cy.
5. Bezpłatna aktualizacja wdrożonej wersji systemu w okresie gwarancji - 36 m-cy.

W bezpośrednią, bieżącą obsługę Systemu, zaangażowanych będzie ok. 10 pracowników Zamawiającego.

3.2. Elementy składowe przedmiotu zamówienia ( ESPZ)

3.2.1. APLIKACJA

3.2.1.1. Architektura
Dla możliwości łatwego dostosowania Aplikacji do wymogów funkcjonalnych Zamawiającego, Aplikacja musi być zbudowana w architekturze otwartej, umożliwiającej dowolne zmiany w obrębie zawartości kartotek. Wszelkie kartoteki w obrębie Aplikacji muszą być zbudowane z edytowalnych etykiet, pól tekstowych i słowników. Kartoteki muszą być dostępne dla użytkowników w dwóch trybach pracy:


3.2.1.1.1. Tryb do odczytu
Domyślny tryb dla każdego użytkownika w systemie. Tryb umożliwiający wgląd we wszystkie kartoteki (zgodnie z uprawnieniami) bez możliwości ich edycji.

3.2.1.1.2. Tryb edycyjny
Tryb nadawany administracyjnie. Wybrani użytkownicy posiadający dostęp do kartotek poprzez tryb edycyjny, muszą mieć możliwość nanoszenia zmian danych w obrębie kartotek, jak również zmian etykiet i zawartości słowników oraz danych bieżących takich jak: np. nr rejestracyjny itp.

3.2.1.2. Aplikacja musi być otwarta na integrację z wdrażanym Zintegrowanym Systemem Informatycznym w środowisku Zamawiającego za pomocą technologii XML Webservices oraz plików wymiany danych. Zakres oraz sposób integracji dla zdefiniowanych parametrów podlegających wymianie danych pomiędzy aplikacjami, określa punkt 3.5.2. ESPZ.

3.2.1.3. Aplikacja musi zapewniać możliwość wyeksportowania danych do standardowych formatów plików tekstowych spójnych z ZSI jak również importu ze standardowych plików tekstowych formatu obsługiwanych przez ZSI.

3.2.1.4. Centralne stanowisko bazowe (serwer bazy danych, serwer aplikacji, serwer GPRS, serwer Mapowy) zlokalizowane będzie w środowisku IT Zamawiającego, żaden element systemu nie może znajdować się u dostawcy systemu. Za konfigurację serwera gwarantującą poprawne działanie Systemu dla (docelowo) 70 pojazdów oraz minimum 10 użytkowników, odpowiada Dostawca. Konfiguracja musi zostać określona w Ofercie.

3.2.1.5. Aplikacja winna pracować w trybach offline i online, dostęp do Aplikacji możliwy musi być lokalnie np. poprzez przeglądarkę internetową (INTRANET). Praca offline i online dotyczy pracy rejestratorów. W przypadku braku możliwości przesyłania danych, są one gromadzone w pamięci rejestratora do momentu ponownego połączenia GPRS lub ręcznego przeniesienia za pomocą pamięci przenośnej.

3.2.1.6. Aplikacja musi pracować w trybie wielodostępowym, umożliwiając:
-definiowanie zakresu dostępowego dla poszczególnych użytkowników,
- śledzenie tych samych, bądź całkiem różnych chwilowych parametrów pojazdów na wielu stanowiskach w tym samym czasie z wykorzystaniem interfejsu graficznego i z funkcjonalnością zdefiniowaną oddzielnie dla każdego operatora,
- możliwość uruchomienia systemu na dowolnej definiowalnej ilości stanowisk,
- tworzenie profili dostępowych dostosowując dostęp do zasobu pod kątem przyporządkowania samochodów do poszczególnych działów i komórek organizacyjnych odwzorowanych w strukturze Zamawiającego tak, by użytkownicy pomiędzy Działami nie mieli dostępu do zasobów Systemu wykraczających poza ich zakres pracy.

3.2.1.7. Aplikacja winna posiadać niezależny od wdrażanego ZSI interfejs graficzny, który musi być w całości w języku polskim.

3.2.1.8. Dostęp do sytemu musi być chroniony przez układ imiennej identyfikacji użytkownika.

3.2.1.9. Aplikacja musi zapewnić funkcjonalność w zakresie:

3.2.1.9.1. Ewidencji pojazdów i kierowców w zakresie wymaganym i niezbędnym dla osiągnięcia założonej funkcjonalności Aplikacji.

3.2.1.9.2. Zarządzania kosztami eksploatacji pojazdów, tj. zarządzanie gospodarką paliwową floty w oparciu o wskazania urządzeń pomiarowych zainstalowanych w pojazdach, z uwzględnieniem importu zbiorczych faktur z dowolnej stacji paliw (import pliku .xls bądź innego);

3.2.1.9.3. Raportowania kluczowych dla zarządzania flotą parametrów, takich jak :
- Raport eksploatacji pojazdów,
- Raport jazd pojazdów

3.2.1.9.4. Lokalizacji pojazdów.

3.2.1.9.5. Analizy przebytych tras w oparciu o zapis GPS.

3.2.1.9.6.Wizualizacji tzw. (trasówek) i harmonogramów wywozów dla zleceń cyklicznych i jednorazowych na podstawie danych z ZSI.

3.2.1.10 Aplikacja winna być otwarta na możliwość zastosowania w okresie do 3 lat od wdrożenia terminali komunikacyjnych (inkasenckich) dla kierowców monitorowanych pojazdów, umożliwiających bez ograniczeń:

a) komunikację z centrum dyspozytorskim ,
b) ewidencję i rozliczanie wykonanych zleceń i usług.

3.2.1.11 Aplikacja po wdrożeniu nie może generować dodatkowych kosztów poza opłatami za transmisję danych - dla operatora GSM. Karty SIM wraz z modemami GSM stanowić będą własność Zamawiającego.

3.2.2. HARDWARE

3.2.2.1. Wyposażenie w urządzenia rejestrujące (GPS) i pomiarowe pojazdów w zakresie i ilości niezbędnej dla zapewnienia wymaganej funkcjonalności (zakres opomiarowania zgodny z załącznikiem nr 1 do SIWZ ).

3.2.2.2. Urządzenie rejestrujące (GPS) powinno mieć zwartą i niewielką konstrukcję umożliwiającą
zainstalowanie w pojeździe w sposób ograniczający dostęp dla jego użytkowników. Jedynym elementem zainstalowanym w sposób dostępny może być czytnik identyfikatorów umożliwiający identyfikację kierowców za pośrednictwem zaproponowanych przez Dostawcę rozwiązań (np. kart zbliżeniowych lub breloków).

3.2.2.3. Urządzenie musi być wyposażone w zasilanie awaryjne umożliwiające pracę urządzenia przez 12
godzin, bez zasilania zewnętrznego.

3.2.2.4. Dane z urządzeń rejestrujących (GPS), zlokalizowanych w pojazdach muszą być przekazywane w czasie rzeczywistym, w technologii GPRS. Dane mają być przekazywane na bieżąco w momencie
zarejestrowania czasu minimalnego zapisu tj. 30 sek., i-lub dystansu 500 m, i-lub zmiany azymutu. Każdy z trzech wymienionych parametrów musi być dowolnie konfigurowalny narzędziami Aplikacji, dostarczonymi
wraz z Aplikacją.

3.2.2.5. Zasilanie urządzeń rejestrujących (GPS) z instalacji samochodowych 12V lub 24V, w zależności od
instalacji pojazdów.

3.2.2.6. Każde urządzenie rejestrujące (GPS) musi być wpięte w instalację elektryczną auta w miejscu
zaakceptowanym przez autoryzowany serwis stosownych pojazdów objętych gwarancją producenta.

3.2.2.7. Urządzenia rejestrujące (GPS) muszą zapewnić realizację następujących pomiarów i sygnałów:

3.2.2.7.1. Poziom paliwa w zbiorniku poprzez instalację w zbiorniku oraz podłączenie do urządzenia rejestrującego (GPS) sondy pomiaru paliwa, w pojazdach zgodnie z załącznikiem nr 1 do SIWZ.

3.2.2.7.2. Poziom paliwa w zbiorniku poprzez opomiarowanie wskazań pływaka, w pojazdach zgodnie z załącznikiem nr 1 do SIWZ.

3.2.2.7.3. Identyfikację kierowcy poprzez instalację i podłączenie do Urządzenia rejestrującego (GPS) czytnik identyfikatorów w pojazdach zgodnie z załącznikiem nr 1 do SIWZ.

3.2.2.7.4. Pracy urządzeń zewnętrznych poprzez instalację i podłączenie do urządzenia rejestrującego (GPS) wyłączników krańcowych, w pojazdach i ilościach zgodnych z załącznikiem nr 1 do SIWZ.

3.2.2.7.5. Naruszeń stref chronionych w pojeździe (np. systemu alarmowego, systemu opomiarowania paliwa, urządzeń rejestrujących itp.)

3.2.2.7.6.Pomiaru i rejestracji napięcia zasilania w pojeździe oraz sygnalizację zaniku zasilania głównego.

3.2.2.8. Urządzenie rejestrujące (GPS) musi zapewniać transmisję z serwerem w trybie TCP-IP oraz zapewniać ochronę (zgubienia) danych podczas transmisji.

3.2.2.9. Urządzenie rejestrujące (GPS) powinno posiadać minimum 2 wejścia analogowe, 6 cyfrowych, 2 impulsowe oraz musi zapewnić obsługę czytnika identyfikatorów.

3.2.2.10. Należy przewidzieć tryb oszczędny pracy urządzenia rejestrującego (GPS) zabezpieczający rozładowanie akumulatorów pojazdów.

3.2.2.11 System (online) musi działać z dowolnym operatorem GSM.

3.2.2.12 Do autoryzacji kierowcy w pojeździe wykorzystane zostaną czytniki identyfikatorów zaproponowane przez Dostawcę spełniające wymagania SIWZ.

3.2.2.13 Dopuszczalna rozbieżność pomiarowa sondy paliwowej wynosi 1,5 proc. w odniesieniu do wielkości zbiornika.

3.2.2.14. Dopuszczalna rozbieżność pomiarowa opomiarowanych pływaków wynosi do 5 proc. w odniesieniu do wielkości zbiornika.

3.2.2.15. Urządzenia rejestrujące (GPS) muszą spełniać normy unijne.

3.2.2.16. Poprawność montażu wszystkich urządzeń Systemu leży po stronie Dostawcy, w tym np. konieczność demontażu (i ponownego montażu) zbiorników paliwa, celem montażu sondy paliwowej.


3.3 SPECYFIKACJA WYMAGAŃ FUNKCJONALNYCH APLIKACJI

3.3.1. Najistotniejszym dla funkcjonalności wdrażanej aplikacji systemowej monitorowania, lokalizacji pojazdów i urządzeń jest możliwość automatycznego generowania i raportowania kluczowych dla zarządzania flotą parametrów, wg następującego klucza:
- wszystkie raporty o których mowa w OPZ (Opis Przedmiotu Zamówienia) budowane muszą być w odniesieniu do wybranego pojazdu, dowolnej grupy pojazdów lub całej floty Zamawiającego.
- wszystkie raporty o których mowa w OPZ budowane muszą być dla dowolnie zdefiniowanego czasookresu (wybór z kalendarza daty (od) oraz (do)).
- dodatkowo, raporty o których mowa w OPZ muszą być prezentowane w oknie, mieć możliwość eksportu do formatów zewnętrznych i zapisu w formie pliku.

Minimalny zakres raportów wymaganych przez Zamawiającego:

3.3.1.1.Raport eksploatacji pojazdów, budowany wg definiowanych przez operatora parametrów (dowolnie
wybieranych przez wybór odpowiedniego parametru) tj.:
-łącznie pokonany dystans,
- łączne zużycie paliwa, w wybranym okresie,
- łączna ilość pobranego paliwa ze stacji paliw wg faktur, w wybranym okresie,
- porównanie zużycia wyliczonego przez sondę-pływaka z wartościami pobranego paliwa ze stacji paliw,
- porównanie zużycia wyliczonego przez sondę-pływaka z normatywami,
- łączny czas pracy pojazdu (-ów),
- łączny czas postojów na włączonym silniku,
- łączny czas pracy urządzeń zewnętrznych,
- łączna ilość cykli pracy urządzeń zewnętrznych,
- łączny czas przerw w pracy pojazdu.

3.3.1.2. Grafik pracy kierowców. Prezentacja grafików pracy kierowców w układzie dzień, tydzień, miesiąc.

Wyżej wymienione raporty będą generowane w oparciu o dane zarządzane w obszarze Aplikacji:

3.3.2. Ewidencja pojazdów i kierowców.

Aplikacja musi zapewniać rejestrację i ewidencję wybranych niezbędnych danych o pojeździe bezpośrednio związanych z monitoringiem i pozwalających na określenie jego aktualnego stanu .

3.3.2.1. Dane pojazdu:

- Numer rejestracyjny ,
- Dane pojazdu: Marka-Typ-Model,
- Przeznaczenie,
- Dopuszczalna ładowność
- Numer boczny ,
- Rodzaj paliwa (min. 2 rodzaje),
- Pojemność zbiornika paliwa (min. 2 zbiorniki),
- Masa własna ,
- Dopuszczalna Masa Całkowita ,
- Rodzaj zabudowy ,
- Norma zużycia paliwa (min. 2 normy),
- Dodatki do normy zużycia paliwa (min. 4 dodatki, definiowane przez użytkownika),

(uaktualniany w razie zaistnienia zmian z ZSI),


3.3.2.2. Dane ewidencyjne:

- Numer inwentarzowy
- Numer karty paliwowej,
- Nazwa wystawcy karty paliwowej,
- Rodzaje paliw i usług dostępnych na kartę paliwową,
- Limity kwotowe i ilościowe dostępne na kartę,
- Data ważności karty paliwowej,
- PIN karty paliwowej (dostęp dla administracyjnie uprawnionych użytkowników Systemu).

uaktualniany w razie zaistnienia zmian z ZSI),

3.3.2.3. Dane eksploatacyjne:

- Aktualny stan licznika, -
- Data aktualizacji stanu licznika,

3.3.2.4. Wyposażenie w zakresie monitoringu

- Nazwa dodatkowego elementu wyposażenia,
- Ilość dodatkowego elementu wyposażenia,
- Data ważności dodatkowego elementu wyposażenia (jeśli jest),
- Oznaczenie/numer inwentarzowy dodatkowego elementu wyposażenia (jeśli jest),
- Data wprowadzenia na wyposażenie pojazdu,
- Data zdjęcia z wyposażenia pojazdu-przyczyna (likwidacja, naprawa, zdanie do magazynu, itp.).


3.3.2.5. Kierowcy

Aplikacja musi zapewniać rejestrację i ewidencję danych związanych z pracownikami zatrudnionymi na stanowiskach kierowców niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania i monitoringu.
Aplikacja musi posiadać mechanizm umożliwiający ewidencję i rozliczanie czasu pracy (w tym pokonanych dystansów). Efektem zastosowanego mechanizmu musi być możliwość generowania raportów o ilości kilometrów pokonanych przez każdego kierowcę.
W kartotece kierowcy musi być możliwość definiowania czasów pracy w układzie dnia lub innego dowolnie zdefiniowanego okresu.

3.3.3. Obieg i rozliczanie Karty Drogowej

3.3.3.1. Karta drogowa

Aplikacja musi umożliwiać generowanie niezbędnych danych dla rozliczenia karty drogowej wystawianej w obrębie ZSI.
Karta drogowa musi mieć możliwość pobrania następujących danych z Aplikacji:

- Stan początkowy licznika w km-mtg,
- Stan początkowy paliwa.

3.3.3.2. Rozliczenie karty drogowej

Rozliczanie karty drogowej w ZSI musi odbywać się na podstawie konfrontacji danych podanych przez kierowcę z danymi pobranymi z urządzeń rejestrujących (GPS) oraz urządzeń pomiarowych.

Aplikacja musi udostępniać (poprzez XML) następujące informacje celem umożliwienia rozliczenia karty:
- Data i godzina wyjazdu (dane pobierane z GPS),
- Data i godzina powrotu (dane pobierane z GPS),
- Przebieg całkowity w km-mtg (dane pobierane GPS),
- Całkowity czas użytkowania pojazdu w godz. (dane pobierane z GPS),
- Czas pracy urządzenia zewnętrznego (dane pobierane z GPS),
- Tankowanie paliwa dla wszystkich rodzajów paliw (dane pobierane z GPS),
- Stan końcowy licznika w km-mtg (dane pobierane z GPS),
- Stan końcowy paliwa (dane pobierane z GPS),
- Odległość przejazdu w km-mtg (dane pobierane z GPS),

3.3.4. Zarządzanie Gospodarką Paliwową floty

3.3.4.1. Aplikacja musi umożliwiać rozliczanie eksploatacji paliwowej dla poszczególnego pojazdu oraz dla całej floty poprzez generowanie i eksportowanie niezbędnych danych dla ZSI.

3.3.4.2. Aplikacja musi umożliwiać rozliczanie eksploatacji paliwowej na podstawie wskazań sond paliwowych zainstalowanych w zbiornikach paliwa oraz opomiarowanych pływaków paliwowych. Każda rozliczana karta drogowa w ZSI, w zakresie zużycia paliwa konfrontuje dwa parametry: zużycie normatywne z zużyciem rzeczywistym.

3.3.4.3. Aplikacja musi importować zbiorcze faktury ze stacji paliw (.xls lub .txt.), tak by w kartotece każdego pojazdu budowana była historia tankowań danego auta. Alternatywnie, Aplikacja musi umożliwiać import parametrów paragonów wpisywanych do aplikacji ZSI.

3.3.4.4. W obszarze jednego pojazdu, automatycznie konfrontowane muszą być informacje dotyczące zakupionego paliwa na stacji paliw oraz pobranego paliwa przez pojazd.

3.3.4.5. Aplikacja musi monitować nieautoryzowane upusty paliwa prezentując informacje o ilości pobranego paliwa, daty zdarzenia oraz jego miejsca.


3.3.5. Mapa

3.3.5.1. Wymogi ogólne

3.3.5.1.1. Moduł mapowy musi działać tak, by wszelkie prezentacje mapowe odbywały się w obrębie wdrażanego systemu przez Dostawcę. Nie dopuszcza się konieczności eksportu danych mapowych do zewnętrznej aplikacji mapowej.

3.3.5.1.2. Mapa musi umożliwiać płynne przewijanie poszczególnych obszarów mapy oraz dynamiczne wyświetlanie informacji bez opóźnień.

3.3.5.1.3. Mapa musi umożliwiać wyszukiwanie konkretnych punktów adresowych w obrębie miast (np. (Stargard, ulica Okrzei 6)).

3.3.5.1.4. Mapa musi być aplikacją aktualizowaną. W okresie gwarancji, aktualizacje mapy nie będą generowały dodatkowych kosztów. Po okresie gwarancji aktualizacje mapy odbywać się będą oddzielnymi zleceniami.

3.3.5.1.5. Mapa musi określać lokalizację (pozycji geograficznej) z maksymalnym błędem nie przekraczającym 3 m.

3.3.5.1.6 Mapa musi umożliwiać dowolne definiowanie punktów charakterystycznych i obszarów, polegające na przypisywaniu odpowiednim współrzędnym geograficznym lub wielobokom stosownych opisów (np. obszar o zdefiniowanym promieniu od zadanego punktu charakterystycznego, bądź określony wielobok nazywa się (X)). Ma to na celu lepszą orientację w przygotowywanych raportach o przebytych trasach, gdzie zamiast ulicy podawana będzie nazwa nadana przez użytkownika.

3.3.5.1.7. Mapa musi charakteryzować się co najmniej następującymi parametrami:
- prezentacja sieci ulic i zabudowy ,
- prezentacja sieci kolejowej,
- prezentacja obszarów zieleni (trawniki, parki, lasy itd.),
- prezentacja obszarów wodnych (rzeki, jeziora, sztuczne zbiorniki).

3.3.5.1.8. Mapa musi umożliwiać import własnych warstw obiektów np. budynki, obiekty techniczne itp.
3.3.5.1.9 Mapa winna mieć możliwość szybkiej i elastycznej wizualizacji informacji bieżących i archiwalnych, gromadzonych przez urządzenia rejestrujące w pojazdach i urządzeniach .

3.3.5.1.10 Mapa winna wspomagać (ręczne) planowanie tras, poprzez wizualizację (rysowanie trasy) danych punktów charakterystycznych wprowadzanych do aplikacji przez dyspozytora.
3.3.5.1.11 Mapa winna obejmować swoim zasięgiem obszar Polski i być wyposażona w szczegółowe plany miast i wsi województwa zachodniopomorskiego.

3.3.6. Lokalizacja pojazdów.

3.3.6.1. Aplikacja musi umożliwiać bieżące lokalizowanie wybranego pojazdu bądź grupy pojazdów na mapie.

3.3.6.2. Odpowiedź na zadane pytanie lokalizacyjne musi automatycznie centrować mapę do widoku, w którym wyszukiwany pojazd lub grupa pojazdów będą widoczne na ekranie monitora.

3.3.6.3. Najechanie kursorem myszy na wyszukane pojazdy skutkować musi prezentacją w dynamicznie wygenerowanej chmurce dodatkowych informacji eksploatacyjnych takich jak:
- prędkość chwilowa,
- aktualny stan zbiornika paliwa,
- nazwisko zalogowanego kierowcy,
- praca opomiarowanych urządzeń w danej chwili.

3.3.7. Analiza przebytych tras w oparciu o zapis GPS

Wszystkie zapisane trasy przejazdu muszą być archiwizowane w Systemie tak, by każdą z nich można było wizualizować na mapie. System musi umożliwić prezentację mapową każdej wybranej trasy (jedno zdarzenie), bądź dowolnego zestawienia tras (np. dłuższe-krótsze niż) w dowolnym czasookresie.

3.4. ADMINISTRACJA SYSTEMEM

3.4.1.System musi zapewniać instrumenty informatyczne umożliwiające wykorzystanie funkcji administracyjnych, takich jak:

3.4.1.1. Przydzielanie kierowców do pojazdów, pojazdów do działów.

3.4.1.2. Rejestrowanie historii przypisania pojazdów.

3.4.1.3. Rejestrowanie historii zmian numerów rejestracyjnych pojazdów.

3.4.1.4. Rozliczanie czasu pracy pojazdów w godzinach pracy i poza godzinami pracy.

3.4.1.5. Raportowanie zużycia paliw w rozbiciu na działy, komórki organizacyjne, poszczególne pojazdy, typy, grupy i rodzaje pojazdów.

3.4.1.6. Rejestrowanie wykorzystania pojazdu wg grafiku przypisanych kierowców.

3.4.1.7. Raportowanie historii eksploatacji pojazdu w zakresie wynikającym z monitoringu.

3.5.PRZYGOTOWANIE SYSTEMU MONITOROWANIA, LOKALIZACJI POJAZDÓW I URZĄDZEŃ DO ŚRODOWISKA IT ZAMAWIAJĄCEGO.

3.5.1 System monitorowania, lokalizacji pojazdów i urządzeń powinien być otwarty na integrację z wdrażanym Zintegrowanym Systemem Informatycznym w zakresie wymaganym dla osiągnięcia zakładanych funkcjonalności obu systemów.

3.5.2. Zakres integracji

3.5.2.1 Import danych do Aplikacji z ZSI - XML Webservices

3.5.2.1.1. kartoteki pojazdów, zgodnie z p. 3.3.2. ESPZ;

3.5.2.2. Import danych do Aplikacji z ZSI - plik wymiany danych (XLS)

3.5.2.2.1. (trasówki), zgodnie z p. 3.2.1.9.6. ESPZ

3.5.2.2.2. paragony za pobrane paliwo, zgodnie z p. 3.3.7.3. ESPZ;

3.5.2.3. Eksport danych z Aplikacji do ZSI - XML Webservices

3.5.2.3.1. stany początkowe, zgodnie z p. 3.3.4.1. ESPZ

3.5.2.3.2. stany końcowe, zgodnie z p. 3.3.4.2. ESPZ

3.5.2.4. Eksport danych z Aplikacji do ZSI - plik wymiany danych (XLS)
3.5.2.4.1. (trasówki), zgodnie z p. 3.2.1.9.6. ESPZ

3.5.3 Powstające bazy danych w Aplikacji monitorowania, lokalizacji pojazdów i urządzeń jak muszą być spójne i aktualizowane w trybie:

3.5.3.1 dobowym

3.5.3.2 ciągłym

3.5.3.3. na żądanie (ręczny import-eksport pliku)

3.5.4. Dostawca Aplikacji zobowiązany jest do dostarczenia interfejsu (XML) zapewniającego Dostawcy ZSI pobieranie i eksport danych zgodnie z założeniami ESPZ.

Kody CPV:
325300007 (Satelitarne urządzenia komunikacyjne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
723100001 (Usługi przetwarzania danych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 45

opis_war:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy oraz inne warunki określone przez zamawiającego w siwz.
2. Potwierdzeniem spełnienia warunków, o których mowa w ust. 1 będzie załączenie do oferty (o treści zgodnej z załącznikiem nr 3 do siwz) oświadczeń i dokumentów wymaganych w § 6 siwz.
3. Wykażą się doświadczeniem, w postaci wykonania w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności w tym okresie jest krótszy to, co najmniej 3 zakończonymi sukcesem wdrożeniami, podobnych systemów monitorowania i lokalizacji pojazdów, w przedsiębiorstwach komunalnych lub transportowych.

inf_osw:
1.Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2.Oświadczenie o spełnieniu przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia - załącznik nr 3.
3. Wykaz wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 3 zakończonych sukcesem wdrożeń, popartym referencjami.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mpgk.stargard.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 73-110 Stargard Szczeciński, ul. Stefana Okrzei 6, pok nr. 1, 50 zł brutto

Data składania wniosków, ofert: 10/06/2009

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 73-110 Stargard Szczeciński, ul. Stefana Okrzei 6,

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Podobne przetargi

241418 / 2009-07-16 - Podmiot prawa publicznego

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. - Stargard Szczeciński (zachodniopomorskie)
CPV: 325300007 (Satelitarne urządzenia komunikacyjne)
Dostawa i wdrożenie kompletnej aplikacji systemowej monitorowania, lokalizacji pojazdów i urządzeń pracującej w technologii GPS/GPRS oraz jej dostosowanie do wymagań wdrażanego w środowisku Zamawiającego, Zintegrowanego Systemu Informatycznego (ZSI), dla wybranej grupy pojazdów Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Stargardzie Szczecińskim

264374 / 2011-08-30 - Inny: Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa 4224 - Wałcz (zachodniopomorskie)
CPV: 325300007 (Satelitarne urządzenia komunikacyjne)
Dostawa osobistych nadajników lokalizacyjnych (PLB - Personal Lokator Bacon), nr sprawy 50/2011

24165 / 2009-01-21 - Podmiot prawa publicznego

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. - Stargard Szczeciński (zachodniopomorskie)
CPV: 325300007 (Satelitarne urządzenia komunikacyjne)
Dostawa i wdrożenie kompletnego systemu lokalizacji i monitorowania pojazdów i urządzeń wspomagający zarządzanie flotą w Zakładzie Oczyszczania Miasta.

238958 / 2011-08-10 - Inny: Jednostka Wojskowa

Jednostka Wojskowa 4224 - Wałcz (zachodniopomorskie)
CPV: 325300007 (Satelitarne urządzenia komunikacyjne)
Dostawa osobistych nadajników lokalizacyjnych (PLB - Personal Lokator Bacon), nr sprawy 50/2011