Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

44900 / 2014-02-07 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Miejska Zgorzelec (Zgorzelec)

Adaptacja pomieszczeń sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 - dokumentacja projektowa

Opis zamówienia

1) Przedmiot zamówienia obejmuje sporządzenie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem skutecznego pozwolenia na zmianę sposobu użytkowania i wykonania robót budowlanych oraz pełnienie nadzoru autorskiego, zgodnie z zapisami pkt 3 ppkt 13) SIWZ w ramach zadania pn.: Adaptacja pomieszczeń sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2.

2) Dokumentację projektową należy opracować dla części budynku sali gimnastycznej, obecnie przeznaczonego na stołówkę, zlokalizowanego na terenie działki nr 2/9 (Obr. IX, AM-5) przy ul. Orzeszkowej 60 w Zgorzelcu.

3) Teren będący w zakresie opracowania stanowi własność Gminy Miejskiej Zgorzelec. Dla wskazanej powyżej działki został opracowany Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dzielnicy Ujazd Południe w Zgorzelcu i uchwalony Uchwałą nr 150/04 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 05 marca 2004r. opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego dnia 07 kwietnia 2004r., Nr 63 poz. 1258.
Nieruchomość pod planowaną modernizację nie leży na terenie ochrony konserwatorskiej.

4) Budynek stołówki wybudowany został przed 1945r. w technologii tradycyjnej. W 2005r. budynek został przebudowany i połączony łącznikiem z budynkiem sali gimnastycznej w oparciu o decyzję pozwolenia na budowę wydaną przez Starostę Zgorzeleckiego z dnia 09 lipca 2001r. nr 136/2001.
Budynek nieużytkowany, w stanie surowym, zamkniętym. Brak kompletnej instalacji elektrycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej, stolarka okienna zdeformowana. Budynek niepodpiwniczony, o dachu dwuspadowym krytym papą. Budynek sali gimnastycznej ogrzewany z sieci ciepłowniczej miejskiej.

5) Orientacyjne wymiary zewnętrzne budynku stołówki: 12,59 x 15,70 m.

6) W zakres usługi wchodzi:

a) zaprojektowanie adaptacji budynku stołówki na salę do gimnastyki korekcyjnej oraz siłownię wraz z szatniami i pełnym zapleczem sanitarnym damskim i męskim oraz pomieszczeniem gospodarczym.
b) pełnienie nadzoru autorskiego nad dokumentacją projektową przy realizacji robót budowlanych.

7) Szczegółowy zakres opracowań projektowych obejmuje:

7.1 Opracowanie koncepcji architektonicznej zawierającej informacje o podstawowych parametrach technicznych, rozwiązaniach funkcjonalnych i wizualnych, materiałach proponowanych do zastosowania oraz szacunkowych kosztach poszczególnych elementów składowych inwestycji.

7.2 Opracowanie projektu budowlanego.
Projekt budowlany należy wykonać w skali 1:50 w zakresie rzutów i przekrojów. Opracowanie musi zawierać wszelkie szczegóły rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych, określać parametry i materiały. Projekt budowlany w części rysunkowej powinien zawierać plany sytuacyjne, przekroje normalne i poprzeczne.
Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinny spełniać wymagania określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity z 2013r. Dz. U. poz. 1409) oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (tekst jednolity z 2013 r. Dz. U. poz. 1129).

W skład projektu wchodzą:

a) projekt zagospodarowania terenu zawierający część opisową oraz część rysunkową sporządzoną na kopii aktualnej mapy zasadniczej lub mapy jednostkowej, przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, w skali dostosowanej do rodzaju i wielkości obiektu lub zamierzenia budowlanego i zapewniającej jego czytelność, nie mniejszej niż 1:500,
b) przekroje poprzeczne charakterystyczne konstrukcyjne w skali 1:50,
c) projekt aranżacji i wyposażenia wnętrz,
d) projekt instalacji sanitarnych, wodno-kanalizacyjnych,
e) projekt instalacji elektrycznych,
f) projekt instalacji wentylacyjnych,
g) projekt instalacji centralnego ogrzewania,
h) projekt przyłączenia do sieci elektroenergetycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania.

7.3 Opracowanie projektu wykonawczego ze stopniem szczegółowości umożliwiającym Wykonawcom prawidłowe ustalenie ceny za wykonanie robót oraz umożliwiającym prawidłowo zrealizować roboty budowlane, zawierający szczegóły detali architektonicznych, określający parametry i typy wybranych materiałów i urządzeń z podaniem gabarytów urządzeń.
Powyższe dotyczy projektów wymienionych w pkt. 3 ppkt. 7.2 lit. c)-h) SIWZ.

7.4 Opracowanie kosztorysów inwestorskich oraz zbiorczych zestawień kosztów, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389).

7.5 Sporządzenie przedmiaru robót, zgodnie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu, o którym mowa w ppkt. 7.4 niniejszego punktu.

7.6 Sporządzenie specyfikacji technicznych ogólnych i szczegółowych wykonania i odbioru robót budowlanych, przez które należy rozumieć opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań niezbędnych do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz sposobu oceny prawidłowości wykonania robót budowlanych. Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w Rozdziale 3 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tekst jednolity z 2013 r. Dz. U. poz. 1129).

7.7 Sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003r. Nr 120, poz. 1126).

7.8 Przygotowanie wniosku i uzyskanie zaświadczenia Burmistrza Miasta o zgodności zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

7.9 Przygotowanie wniosku i uzyskanie skutecznej decyzji pozwolenia na zmianę sposobu użytkowania zgodnie z art. 71 ust. 1 i 2 ustawy Prawo Budowlane (tekst jednolity z 2013 r., Dz. U. poz. 1409 ze zm.) wraz z pozwoleniem na wykonanie robót budowlanych, w przypadku gdy zamierzona zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego wymaga wykonania robót budowlanych objętych obowiązkiem uzyskania pozwolenia na budowę lub uzyskaniem skutecznego zgłoszenia, zgodnie z art. 71 ust. 6 ustawy, o której mowa powyżej.

7.10 Uzyskanie ostatecznych pozwoleń i uzgodnień, oświadczeń i decyzji niezbędnych do rozpoczęcia robót budowlanych, a w szczególności uzgodnień i warunków technicznych przyłączenia do sieci, o których mowa w pkt.3 ppkt. 7.2 lit. h) SIWZ.

7.11 Przygotowanie wniosku i uzyskanie decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego, w przypadku zaistnienia konieczności jej uzyskania.

8) Dokumentacja projektowa musi spełniać wymogi przepisów obowiązującego prawa, w szczególności:

a) Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tekst jednolity z 2013 r., Dz. U. poz. 1409 ze zm.).
b) Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity z 2013 r. Dz. U. poz. 1232 ze zm.).
c) Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r., poz. 462 ze zm.).
d) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (tekst jednolity z 2013r. Dz. U. poz. 1129).
e) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389).
f) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002r. Nr 75, poz. 690 ze zm.).
g) Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Dzielnicy Ujazd Południe w Zgorzelcu, uchwalonego Uchwałą nr 150/04 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 05 marca 2004r. opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego dnia 07 kwietnia 2004r. Nr 63 poz. 1258.

9) Istotne postanowienia dotyczące dokumentacji projektowej:

a) Opracowana dokumentacja projektowa będzie stanowić opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu przetargowym, które będzie przeprowadzone w celu wyboru Wykonawcy robót zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.

b) Dokumentacja projektowa powinna określać m.in. parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych i technologicznych, zawierać rysunki i schematy umożliwiające jednoznaczne określenie rodzaju i zakresu robót budowlanych oraz uwarunkowań wykonawczych.
Dokumentacja projektowa i kosztorysowa musi uwzględniać roboty rozbiórkowe, demontażowe, odtworzeniowe niezbędne do realizacji przedmiotowej inwestycji.

c) Wykonawca określi w dokumentacji projektowej przedmiot robót za pomocą cech technicznych i jakościowych, z zachowaniem Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy.

d) W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy, uwzględnione zostaną:

- europejskie aprobaty techniczne,
- wspólne specyfikacje techniczne,
- normy międzynarodowe,
- inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.

e) W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz aprobat, specyfikacji, norm i systemów, o których mowa w pkt 3 ppkt 9) lit. d) SIWZ, uwzględnione zostaną w kolejności:

- Polskie Normy,
- polskie aprobaty techniczne,
- polskie specyfikacje techniczne.

f) Wykonawca określając w dokumentacji projektowej przedmiot robót za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemu odniesienia, o których mowa w pkt 3 ppkt 9) lit. d) SIWZ, jest obowiązany wskazać rozwiązania równoważne opisane w normie lub tym dokumencie odniesienia.

g) Parametry materiałów i urządzeń w dokumentacji projektowej należy opisywać zgodnie z art. 29 oraz 31 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2013r. Dz. U. poz. 907 ze zm.). Zgodnie z zapisem art. 31 cyt. wyżej ustawy, opracowana w ramach SIWZ dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (sporządzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego) będą stanowiły opis przedmiotu zamówienia w procedurze wyboru wykonawcy robót budowlanych.

W związku z powyższym Wykonawca sporządzając dokumentacje projektową kierować się musi zasadami wynikającymi z zapisu art. 29 ustawy Prawo zamówień publicznych, a w szczególności, iż:
- przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty przez Wykonawcę robót budowlanych,
- przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję,
- przedmiotu zamówienia nie można opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie można opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny.
- Mając na uwadze powyższe zapisy, dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiar oraz kosztorys inwestorski nie mogą przywoływać nazw własnych, producenta i innych utrudniających uczciwą konkurencję. W przypadku określonym w pkt 3 ppkt 9) lit. g) tiret trzeci, (wyłącznie w sytuacjach uzasadnionych, kiedy nie można opisać przedmiotu za pomocą obiektywnych dostatecznie dokładnych określeń) projektant dołączy stosowne zestawienie wszystkich użytych nazw produktu, technologii i innych z dokładnym opisem wymaganych parametrów, opisujących warunki równoważności nieostro poprzez określenia np.: nie mniej, nie więcej, w przedziale od do, zgodnie z tabelą pn. Parametry równoważności, stanowiącą Załącznik Nr 1 do SIWZ.

h) Wykonawca zobowiązany jest sprawdzić zgodność przedmiaru robót z dokumentacją projektową. Na okoliczność potwierdzenia zachowanej zgodności Wykonawca złoży stosowne oświadczenie. Zgodność ta jest wymagana w aspekcie: zestawienia wszystkich rodzajów robót, ilości robót i ich opisu. Przedmiary robót powinny być sporządzone ze szczególną starannością, tak aby skutki ewentualnych nieprawidłowości nie naruszyły interesu gospodarczego Zamawiającego i przyszłego Wykonawcy robót.

i) Wykonawca zobowiązany jest do dokonania wszelkich uzupełnień i poprawek wynikłych w trakcie uzyskania uzgodnień, pozwoleń i decyzji.

j) Dokumentacja projektowa musi zawierać wykaz opracowań oraz oświadczenie projektantów, że:

- została opracowana zgodnie z umową i obowiązującymi normami oraz przepisami techniczno-budowlanymi,
- jest kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć i nadaje się do realizacji,
- posiada niezbędne uzgodnienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
- została uzgodniona międzybranżowo.

10) Wszystkie elementy dokumentacji projektowej należy wykonać jako oddzielne opracowania w trwałych, osobnych oprawach.

11) Dokumentacja projektowa zostanie dostarczona do siedziby Zamawiającego w stanie kompletnym i winna być przygotowana w następujący sposób:
a) w wersji papierowej, oprawionej w okładkę formatu A-4 w ilości:

- Projekt budowlany - 6 egz.
- Projekt wykonawczy - 6 egz.
- Kosztorys inwestorski i zbiorcze zestawienie kosztów - 4 egz.
- Przedmiar robót - 4 egz.
- Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - 4 egz.
- Koncepcja - 1 egz.
- Ostateczne pozwolenie na zmianę sposobu użytkowania z wykonaniem robót budowlanych - 1 egz.

oraz wszystkie nie wymienione powyżej, a wymagane przez właściwe urzędy i jednostki opracowania, analizy, uzgodnienia i decyzje.

b) Wykonawca poza wersją papierową dostarczy Zamawiającemu kompletną dokumentację, o której mowa w pkt 3 ppkt 11) SIWZ zarchiwizowaną na płytach CD/DVD. Elementy dokumentacji powinny być zapisane w poszczególnych plikach w formacie doc. i pdf, kosztorysy w ath., natomiast rysunki w formacie dwg. Nazwa pliku powinna odzwierciedlać temat opracowania. W wersji elektronicznej powinien być również zamieszczony plik tekstowy o nazwie SPIS zawierający listę plików wraz z pełnymi tytułami opracowań dokumentacji projektowej. Wykonawca projektu odpowiada za zgodność wersji elektronicznej z przekazaną wersją oryginalną (papierową).
Wszystkie wymienione wyżej opracowania Wykonawca wykona własnym staraniem i na własny koszt.

12) Wykonawca odpowiada wobec Zamawiającego za wady fizyczne i prawne dokumentacji projektowej zmniejszającej jej wartość lub użyteczność, ze względu na cel oznaczony w umowie albo wynikający z okoliczności lub przeznaczenia, a w szczególności odpowiada za rozwiązania projektu niezgodne z obowiązującymi normami i przepisami techniczno-budowlanymi.

13) Pod warunkiem rozpoczęcia przez Zamawiającego realizacji robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej, stanowiącej przedmiot zamówienia, Wykonawca zobowiązany będzie do pełnienia nadzoru autorskiego nad dokumentacją projektową przy realizacji robót budowlanych, zgodnie z warunkami sprawowania nadzoru autorskiego określonymi w Załączniku nr 1 do SIWZ. Pozostałe obowiązki Wykonawcy zostały zawarte w § 6 projektu umowy, stanowiącego Formularz Nr 6 do SIWZ.

14) Koncepcję oraz kompletną dokumentację projektową Wykonawca zobowiązany będzie złożyć w siedzibie Zamawiającego w Wydziale Przygotowania i Realizacji Inwestycji (pok. Nr 314 - III piętro) w terminach wskazanych w pkt 11 SIWZ.

15) Zamawiający wymaga 5 lat gwarancji i rękojmi na zrealizowany przedmiot zamówienia, zgodnie z zapisami § 8 projektu umowy, stanowiącego Formularz Nr 6 do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 44900

Data publikacji: 2014-02-07

Nazwa: Gmina Miejska Zgorzelec

Ulica: ul. Domańskiego 7

Numer domu: 7

Miejscowość: Zgorzelec

Kod pocztowy: 59-900

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 0-75 77 56 988

Numer faxu: 075 77 56 988

Adres strony internetowej: www.bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl

Regon: 23082154600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Adaptacja pomieszczeń sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 - dokumentacja projektowa

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1) Przedmiot zamówienia obejmuje sporządzenie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem skutecznego pozwolenia na zmianę sposobu użytkowania i wykonania robót budowlanych oraz pełnienie nadzoru autorskiego, zgodnie z zapisami pkt 3 ppkt 13) SIWZ w ramach zadania pn.: Adaptacja pomieszczeń sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2.

2) Dokumentację projektową należy opracować dla części budynku sali gimnastycznej, obecnie przeznaczonego na stołówkę, zlokalizowanego na terenie działki nr 2/9 (Obr. IX, AM-5) przy ul. Orzeszkowej 60 w Zgorzelcu.

3) Teren będący w zakresie opracowania stanowi własność Gminy Miejskiej Zgorzelec. Dla wskazanej powyżej działki został opracowany Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dzielnicy Ujazd Południe w Zgorzelcu i uchwalony Uchwałą nr 150/04 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 05 marca 2004r. opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego dnia 07 kwietnia 2004r., Nr 63 poz. 1258.
Nieruchomość pod planowaną modernizację nie leży na terenie ochrony konserwatorskiej.

4) Budynek stołówki wybudowany został przed 1945r. w technologii tradycyjnej. W 2005r. budynek został przebudowany i połączony łącznikiem z budynkiem sali gimnastycznej w oparciu o decyzję pozwolenia na budowę wydaną przez Starostę Zgorzeleckiego z dnia 09 lipca 2001r. nr 136/2001.
Budynek nieużytkowany, w stanie surowym, zamkniętym. Brak kompletnej instalacji elektrycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej, stolarka okienna zdeformowana. Budynek niepodpiwniczony, o dachu dwuspadowym krytym papą. Budynek sali gimnastycznej ogrzewany z sieci ciepłowniczej miejskiej.

5) Orientacyjne wymiary zewnętrzne budynku stołówki: 12,59 x 15,70 m.

6) W zakres usługi wchodzi:

a) zaprojektowanie adaptacji budynku stołówki na salę do gimnastyki korekcyjnej oraz siłownię wraz z szatniami i pełnym zapleczem sanitarnym damskim i męskim oraz pomieszczeniem gospodarczym.
b) pełnienie nadzoru autorskiego nad dokumentacją projektową przy realizacji robót budowlanych.

7) Szczegółowy zakres opracowań projektowych obejmuje:

7.1 Opracowanie koncepcji architektonicznej zawierającej informacje o podstawowych parametrach technicznych, rozwiązaniach funkcjonalnych i wizualnych, materiałach proponowanych do zastosowania oraz szacunkowych kosztach poszczególnych elementów składowych inwestycji.

7.2 Opracowanie projektu budowlanego.
Projekt budowlany należy wykonać w skali 1:50 w zakresie rzutów i przekrojów. Opracowanie musi zawierać wszelkie szczegóły rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych, określać parametry i materiały. Projekt budowlany w części rysunkowej powinien zawierać plany sytuacyjne, przekroje normalne i poprzeczne.
Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinny spełniać wymagania określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity z 2013r. Dz. U. poz. 1409) oraz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (tekst jednolity z 2013 r. Dz. U. poz. 1129).

W skład projektu wchodzą:

a) projekt zagospodarowania terenu zawierający część opisową oraz część rysunkową sporządzoną na kopii aktualnej mapy zasadniczej lub mapy jednostkowej, przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, w skali dostosowanej do rodzaju i wielkości obiektu lub zamierzenia budowlanego i zapewniającej jego czytelność, nie mniejszej niż 1:500,
b) przekroje poprzeczne charakterystyczne konstrukcyjne w skali 1:50,
c) projekt aranżacji i wyposażenia wnętrz,
d) projekt instalacji sanitarnych, wodno-kanalizacyjnych,
e) projekt instalacji elektrycznych,
f) projekt instalacji wentylacyjnych,
g) projekt instalacji centralnego ogrzewania,
h) projekt przyłączenia do sieci elektroenergetycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania.

7.3 Opracowanie projektu wykonawczego ze stopniem szczegółowości umożliwiającym Wykonawcom prawidłowe ustalenie ceny za wykonanie robót oraz umożliwiającym prawidłowo zrealizować roboty budowlane, zawierający szczegóły detali architektonicznych, określający parametry i typy wybranych materiałów i urządzeń z podaniem gabarytów urządzeń.
Powyższe dotyczy projektów wymienionych w pkt. 3 ppkt. 7.2 lit. c)-h) SIWZ.

7.4 Opracowanie kosztorysów inwestorskich oraz zbiorczych zestawień kosztów, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389).

7.5 Sporządzenie przedmiaru robót, zgodnie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu, o którym mowa w ppkt. 7.4 niniejszego punktu.

7.6 Sporządzenie specyfikacji technicznych ogólnych i szczegółowych wykonania i odbioru robót budowlanych, przez które należy rozumieć opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań niezbędnych do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz sposobu oceny prawidłowości wykonania robót budowlanych. Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w Rozdziale 3 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 02 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tekst jednolity z 2013 r. Dz. U. poz. 1129).

7.7 Sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003r. Nr 120, poz. 1126).

7.8 Przygotowanie wniosku i uzyskanie zaświadczenia Burmistrza Miasta o zgodności zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

7.9 Przygotowanie wniosku i uzyskanie skutecznej decyzji pozwolenia na zmianę sposobu użytkowania zgodnie z art. 71 ust. 1 i 2 ustawy Prawo Budowlane (tekst jednolity z 2013 r., Dz. U. poz. 1409 ze zm.) wraz z pozwoleniem na wykonanie robót budowlanych, w przypadku gdy zamierzona zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego wymaga wykonania robót budowlanych objętych obowiązkiem uzyskania pozwolenia na budowę lub uzyskaniem skutecznego zgłoszenia, zgodnie z art. 71 ust. 6 ustawy, o której mowa powyżej.

7.10 Uzyskanie ostatecznych pozwoleń i uzgodnień, oświadczeń i decyzji niezbędnych do rozpoczęcia robót budowlanych, a w szczególności uzgodnień i warunków technicznych przyłączenia do sieci, o których mowa w pkt.3 ppkt. 7.2 lit. h) SIWZ.

7.11 Przygotowanie wniosku i uzyskanie decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego, w przypadku zaistnienia konieczności jej uzyskania.

8) Dokumentacja projektowa musi spełniać wymogi przepisów obowiązującego prawa, w szczególności:

a) Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tekst jednolity z 2013 r., Dz. U. poz. 1409 ze zm.).
b) Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity z 2013 r. Dz. U. poz. 1232 ze zm.).
c) Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012 r., poz. 462 ze zm.).
d) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (tekst jednolity z 2013r. Dz. U. poz. 1129).
e) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389).
f) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002r. Nr 75, poz. 690 ze zm.).
g) Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Dzielnicy Ujazd Południe w Zgorzelcu, uchwalonego Uchwałą nr 150/04 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 05 marca 2004r. opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego dnia 07 kwietnia 2004r. Nr 63 poz. 1258.

9) Istotne postanowienia dotyczące dokumentacji projektowej:

a) Opracowana dokumentacja projektowa będzie stanowić opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu przetargowym, które będzie przeprowadzone w celu wyboru Wykonawcy robót zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.

b) Dokumentacja projektowa powinna określać m.in. parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych i technologicznych, zawierać rysunki i schematy umożliwiające jednoznaczne określenie rodzaju i zakresu robót budowlanych oraz uwarunkowań wykonawczych.
Dokumentacja projektowa i kosztorysowa musi uwzględniać roboty rozbiórkowe, demontażowe, odtworzeniowe niezbędne do realizacji przedmiotowej inwestycji.

c) Wykonawca określi w dokumentacji projektowej przedmiot robót za pomocą cech technicznych i jakościowych, z zachowaniem Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy.

d) W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy, uwzględnione zostaną:

- europejskie aprobaty techniczne,
- wspólne specyfikacje techniczne,
- normy międzynarodowe,
- inne techniczne systemy odniesienia ustanowione przez europejskie organy normalizacyjne.

e) W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy oraz aprobat, specyfikacji, norm i systemów, o których mowa w pkt 3 ppkt 9) lit. d) SIWZ, uwzględnione zostaną w kolejności:

- Polskie Normy,
- polskie aprobaty techniczne,
- polskie specyfikacje techniczne.

f) Wykonawca określając w dokumentacji projektowej przedmiot robót za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemu odniesienia, o których mowa w pkt 3 ppkt 9) lit. d) SIWZ, jest obowiązany wskazać rozwiązania równoważne opisane w normie lub tym dokumencie odniesienia.

g) Parametry materiałów i urządzeń w dokumentacji projektowej należy opisywać zgodnie z art. 29 oraz 31 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2013r. Dz. U. poz. 907 ze zm.). Zgodnie z zapisem art. 31 cyt. wyżej ustawy, opracowana w ramach SIWZ dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (sporządzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego) będą stanowiły opis przedmiotu zamówienia w procedurze wyboru wykonawcy robót budowlanych.

W związku z powyższym Wykonawca sporządzając dokumentacje projektową kierować się musi zasadami wynikającymi z zapisu art. 29 ustawy Prawo zamówień publicznych, a w szczególności, iż:
- przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty przez Wykonawcę robót budowlanych,
- przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję,
- przedmiotu zamówienia nie można opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie można opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny.
- Mając na uwadze powyższe zapisy, dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiar oraz kosztorys inwestorski nie mogą przywoływać nazw własnych, producenta i innych utrudniających uczciwą konkurencję. W przypadku określonym w pkt 3 ppkt 9) lit. g) tiret trzeci, (wyłącznie w sytuacjach uzasadnionych, kiedy nie można opisać przedmiotu za pomocą obiektywnych dostatecznie dokładnych określeń) projektant dołączy stosowne zestawienie wszystkich użytych nazw produktu, technologii i innych z dokładnym opisem wymaganych parametrów, opisujących warunki równoważności nieostro poprzez określenia np.: nie mniej, nie więcej, w przedziale od do, zgodnie z tabelą pn. Parametry równoważności, stanowiącą Załącznik Nr 1 do SIWZ.

h) Wykonawca zobowiązany jest sprawdzić zgodność przedmiaru robót z dokumentacją projektową. Na okoliczność potwierdzenia zachowanej zgodności Wykonawca złoży stosowne oświadczenie. Zgodność ta jest wymagana w aspekcie: zestawienia wszystkich rodzajów robót, ilości robót i ich opisu. Przedmiary robót powinny być sporządzone ze szczególną starannością, tak aby skutki ewentualnych nieprawidłowości nie naruszyły interesu gospodarczego Zamawiającego i przyszłego Wykonawcy robót.

i) Wykonawca zobowiązany jest do dokonania wszelkich uzupełnień i poprawek wynikłych w trakcie uzyskania uzgodnień, pozwoleń i decyzji.

j) Dokumentacja projektowa musi zawierać wykaz opracowań oraz oświadczenie projektantów, że:

- została opracowana zgodnie z umową i obowiązującymi normami oraz przepisami techniczno-budowlanymi,
- jest kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć i nadaje się do realizacji,
- posiada niezbędne uzgodnienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
- została uzgodniona międzybranżowo.

10) Wszystkie elementy dokumentacji projektowej należy wykonać jako oddzielne opracowania w trwałych, osobnych oprawach.

11) Dokumentacja projektowa zostanie dostarczona do siedziby Zamawiającego w stanie kompletnym i winna być przygotowana w następujący sposób:
a) w wersji papierowej, oprawionej w okładkę formatu A-4 w ilości:

- Projekt budowlany - 6 egz.
- Projekt wykonawczy - 6 egz.
- Kosztorys inwestorski i zbiorcze zestawienie kosztów - 4 egz.
- Przedmiar robót - 4 egz.
- Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - 4 egz.
- Koncepcja - 1 egz.
- Ostateczne pozwolenie na zmianę sposobu użytkowania z wykonaniem robót budowlanych - 1 egz.

oraz wszystkie nie wymienione powyżej, a wymagane przez właściwe urzędy i jednostki opracowania, analizy, uzgodnienia i decyzje.

b) Wykonawca poza wersją papierową dostarczy Zamawiającemu kompletną dokumentację, o której mowa w pkt 3 ppkt 11) SIWZ zarchiwizowaną na płytach CD/DVD. Elementy dokumentacji powinny być zapisane w poszczególnych plikach w formacie doc. i pdf, kosztorysy w ath., natomiast rysunki w formacie dwg. Nazwa pliku powinna odzwierciedlać temat opracowania. W wersji elektronicznej powinien być również zamieszczony plik tekstowy o nazwie SPIS zawierający listę plików wraz z pełnymi tytułami opracowań dokumentacji projektowej. Wykonawca projektu odpowiada za zgodność wersji elektronicznej z przekazaną wersją oryginalną (papierową).
Wszystkie wymienione wyżej opracowania Wykonawca wykona własnym staraniem i na własny koszt.

12) Wykonawca odpowiada wobec Zamawiającego za wady fizyczne i prawne dokumentacji projektowej zmniejszającej jej wartość lub użyteczność, ze względu na cel oznaczony w umowie albo wynikający z okoliczności lub przeznaczenia, a w szczególności odpowiada za rozwiązania projektu niezgodne z obowiązującymi normami i przepisami techniczno-budowlanymi.

13) Pod warunkiem rozpoczęcia przez Zamawiającego realizacji robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej, stanowiącej przedmiot zamówienia, Wykonawca zobowiązany będzie do pełnienia nadzoru autorskiego nad dokumentacją projektową przy realizacji robót budowlanych, zgodnie z warunkami sprawowania nadzoru autorskiego określonymi w Załączniku nr 1 do SIWZ. Pozostałe obowiązki Wykonawcy zostały zawarte w § 6 projektu umowy, stanowiącego Formularz Nr 6 do SIWZ.

14) Koncepcję oraz kompletną dokumentację projektową Wykonawca zobowiązany będzie złożyć w siedzibie Zamawiającego w Wydziale Przygotowania i Realizacji Inwestycji (pok. Nr 314 - III piętro) w terminach wskazanych w pkt 11 SIWZ.

15) Zamawiający wymaga 5 lat gwarancji i rękojmi na zrealizowany przedmiot zamówienia, zgodnie z zapisami § 8 projektu umowy, stanowiącego Formularz Nr 6 do SIWZ.

Kody CPV:
713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2014

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt. III.4.1 ogłoszenia.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt. III.4.1 ogłoszenia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt. III.4.1 ogłoszenia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek będzie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował:
a) jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej - główny projektant (lub odpowiadające im równoważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów) i posiadającą pięcioletnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu wraz z informacją o podstawie do dysponowania tą osobą (należy podać podstawę do dysponowania osobą, np. umowa o pracę, umowa - zlecenie, umowa o dzieło, itp.) - Wykonawca złoży oświadczenie o dysponowaniu bądź poleganiu na zasobach innych podmiotów w tym zakresie - Formularz Nr 3 do SIWZ.
Zamawiający dopuszcza także odpowiadające im uprawnienia nabyte w państwach członkowskich Unii Europejskiej na zasadach określonych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394).

b) jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych (lub odpowiadające im równoważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów) i posiadającą pięcioletnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu wraz z informacją o podstawie do dysponowania tą osobą (należy podać podstawę do dysponowania osobą, np. umowa o pracę, umowa - zlecenie, umowa o dzieło, itp.) - Wykonawca złoży oświadczenie o dysponowaniu bądź poleganiu na zasobach innych podmiotów w tym zakresie - Formularz Nr 3 do SIWZ.

Zamawiający dopuszcza także odpowiadające im uprawnienia nabyte w państwach członkowskich Unii Europejskiej na zasadach określonych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394).

c) jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (lub odpowiadające im równoważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów) i posiadającą pięcioletnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu wraz z informacją o podstawie do dysponowania tą osobą (należy podać podstawę do dysponowania osobą, np. umowa o pracę, umowa - zlecenie, umowa o dzieło, itp.) - Wykonawca złoży oświadczenie o dysponowaniu bądź poleganiu na zasobach innych podmiotów w tym zakresie - Formularz Nr 3 do SIWZ.

Zamawiający dopuszcza także odpowiadające im uprawnienia nabyte w państwach członkowskich Unii Europejskiej na zasadach określonych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. Nr 63, poz. 394).

d) złoży oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia - Formularz Nr 3A do SIWZ.

Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz ocena braku podstaw do wykluczenia zostaną dokonane zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia, na podstawie załączonych przez Wykonawcę do oferty dokumentów i oświadczeń, o których mowa w pkt. 10 SIWZ.
Nie wykazanie w wystarczający sposób potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia spowoduje wykluczenie Wykonawcy z postępowania po wyczerpaniu czynności określonej w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych - wezwania do uzupełnienia dokumentów.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków w tym zakresie. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt. III.4.1 ogłoszenia.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Do oferty Wykonawca musi dołączyć następujące dokumenty:

1) wypełniony formularz ofertowy - Formularz Nr 1 do SIWZ,

2) pisemne zobowiązanie, o którym mowa w pkt. 9 ppkt. 3) SIWZ oraz dokument, o którym mowa w pkt. 9 ppkt. 4) SIWZ, o ile Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych,

3) Pełnomocnictwo do podpisania oferty i jej załączników, zgodnie z zapisami pkt. 8 SIWZ, o ile prawo do podpisywania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą,

4) wypełniony formularz oświadczenia dot. podwykonawstwa - Formularz Nr 4 do SIWZ. W przypadku nie dołączenia do oferty powyższego formularza, bądź jego nie wypełnienia, Zamawiający uzna, że Wykonawca wykona zamówienie własnymi siłami.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonał wyboru Wykonawcy. Zakres przewidzianych zmian obejmuje:

2. Zmianę terminu realizacji przedmiotu niniejszej umowy, jeżeli w trakcie realizacji przedmiotu niniejszej umowy zaistnieje konieczność przedłużenia terminu wykonania umowy z uwagi na:

1) opóźnienie w uzyskaniu przez Wykonawcę wymaganych warunków, opinii i uzgodnień, z przyczyn od niego niezależnych,
2) zmian prawa lub obowiązujących norm wywołujących konieczność zmiany zakresu przedmiotu niniejszej umowy.

3. Zmianę projektantów przedstawionych w ofercie - Wykonawca może dokonywać zmiany tych osób jedynie za uprzednią pisemną zgodą Zamawiającego, akceptującego nową osobę na następujących warunkach:

1) Wykonawca proponuje zmianę ww. osób w szczególności w razie: śmierci, choroby lub zdarzeń losowych, niewywiązywania się z obowiązków wynikających z umowy, rezygnacji tych osób.

2) Zamawiający może żądać od Wykonawcy zmiany ww. osób, jeżeli uzna, że nie wykonują one swoich obowiązków wynikających z umowy.

Wykonawca obowiązany jest zmienić ww. osoby zgodnie z żądaniem Zamawiającego w terminie wskazanym we wniosku Zamawiającego.

3) W przypadku zmiany ww. osób, nowe osoby powołane do pełnienia ww. obowiązków muszą spełniać wymagania określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla pełnienia danej funkcji.

4. Zmianę umowy w zakresie podwykonawstwa, na każdym etapie realizacji zamówienia. Powyższa zmiana może być dokonana tylko na uzasadniony wniosek Wykonawcy i wymaga pisemnej zgody Zamawiającego na zawarcie umowy z podwykonawcą. Zmiana ta zostanie wprowadzona aneksem do umowy, z uwzględnieniem zapisów projektu umowy dot. podwykonawcy.

5. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (tekst jednolity z 2013 r. Dz. U. poz. 907 ze zm.), w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 wyżej cytowanej ustawy, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.

6. Warunkiem wprowadzenia zmian do zawartej umowy będzie potwierdzenie powstałych okoliczności w formie opisowej i właściwie umotywowanej, potwierdzonej przez każdą ze stron umowy, w terminie 7 dni od dnia wystąpienia przesłanki do wprowadzenia takiej zmiany.

7. W przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 niniejszego paragrafu, Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć dowody potwierdzające powstałe okoliczności.

8. Uzgodnienie warunków zmiany umowy nastąpi poprzez sporządzenie i podpisanie przez przedstawicieli stron protokołu, określającego nowy termin wykonania dokumentacji projektowej, o której mowa w § 1 niniejszej umowy wraz z uzasadnieniem opisującym podstawy konieczności i celowości zmiany terminu.

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta w Zgorzelcu
59-900 Zgorzelec, ul. Domańskiego 7, Wydział Zamówień Publicznych - III piętro, pok. 304 - SIWZ udostępniona będzie bezpłatnie

Data składania wniosków, ofert: 24/02/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Punkt Obsługi Interesanta
Urząd Miasta w Zgorzelcu, 59-900 Zgorzelec, ul. Domańskiego 7

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

228376 / 2013-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Siechnic - Siechnice (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie remontu schodów zewnętrznych wejściowych do obiektu szkoły Podstawowej przy ul. Kolejowej 7a w Żernikach Wrocławskich

433310 / 2013-10-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Walim - Walim (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu budowlanego oświetlenia ulicznego drogi gminnej ul. Letniskowa w Zagórzu Śląskim

338958 / 2009-09-30 - Podmiot prawa publicznego

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji technicznej na budowę kontenerowej oczyszczalni ścieków wraz z kanalizacją sanitarną w Jastrzębiu Śląskim.

227430 / 2008-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bogatynia - Bogatynia (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej modernizacji budynków komunalnych wielorodzinnych wraz z rozdzieleniem mediów w Sieniawce, gmina Bogatynia

3310 / 2009-01-12 - Inny: Spółka Prawa handlowego

Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. - Dzierżoniów (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania p.n. Budowa SUW w Niemczy przy ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie, wchodzącego w zakres przedsięwzięcia Modernizacja i rozbudowa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gmin powiatu dzierżoniowskiego - etap I, przewidzianego do realizacji w ramach Funduszu Spójności

112322 / 2016-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rudna - Rudna (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowÄ™ wodociÄ…gu Å‚Ä…czÄ…cego wodociÄ…g Rudna Energetyka z wodociÄ…giem Wysokie i Gawronki

229941 / 2014-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Zaprojektowanie i wykonanie placu zabaw dla Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Nowowiejskiej 78 we Wrocławiu

87650 / 2012-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wałbrzych - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie prac projektowo- kosztorysowych dla zadania inwestycyjnego pn: Termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 zlokalizowanej w Wałbrzychu przy ul. Grodzkiej 71.

150336 / 2010-05-31 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla: Przebudowy skrzyżowania wraz z budową pasa włączenia w miejscowości Bardo w ciągu drogi krajowej nr 8 w km 47+146

58080 / 2015-03-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Prusice - Prusice (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Kompleksowa realizacja projektu pn. Informatyzacja Gminy Prusice jako sposób na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu -etap II

208221 / 2013-10-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Góra - Góra (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn : ,, Rozbudowa obiektu lekkoatletycznego przy OKF w Górze,, .

40384 / 2016-02-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Góra - Góra (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla następujących zadań inwestycyjnych:Zakup i montaż urządzeń na plac zabaw w m. Czernina Dolna Zakup i montaż urządzeń na plac zabaw w m. Rogów Górowski

185706 / 2011-07-05 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: Budowa ekranów akustycznych przy drodze krajowej nr 3 w m. LUBIN na odcinku od km 370+950 do km 372+811 DK 3 (strona prawa) wraz z opracowaniem prognozy hałasu i określeniem gabarytów ekranów akustycznych

195943 / 2012-09-12 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy Zarząd Infrastruktury - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PRZEDPROJEKTOWEJ I PROJEKTOWEJ NA TERMOMODERNIZACJĘ BUDYNKÓW NR 17, 34 i 35 WRAZ Z ROBOTAMI TOWARZYSZĄCYMI W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ 3444 W GŁOGOWIE WRAZ Z WYSTĄPIENIEM O WYDANIE POZWOLENIA NA BUDOWĘ W DOLNOŚLĄSKIM URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM I Z PÓŹNIEJSZYM PEŁNIENIEM NADZORU AUTORSKIEGO NAD REALIZACJĄ ZAMIERZEŃ z podziałem na poszczególne zadania.

191578 / 2011-07-08 - Inny: Administracja rzÄ…dowa niezespolona

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie projektu badań geologicznych, badań geologicznych oraz dokumentacji geologiczno-inżynierskiej dla zadania: Budowa suchego zbiornika Boboszów na rzece Nysie Kłodzkiej

329559 / 2008-11-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wrocław Urząd Miejski Wrocławia - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie zamówienia dodatkowego do umowy nr 45/223/2007 z dnia 17 grudnia 2007 r. na opracowanie kompleksowej dokumentacji zespołu cmentarnego przy ul. Awicenny we Wrocławiu

43923 / 2015-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Budowa placu zabaw na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 17 przy ul. Wieczystej 105 we Wrocławiu wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej

340864 / 2014-10-14 - Inny: spółka akcyjna

Stawy Milickie S.A. - Milicz (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
OPRACOWANIE OPERATÓW WODNOPRAWNYCH ORAZ INSTRUKCJI GOSPODAROWANIA WODĄ WRAZ Z UZYSKANIEM POZWOLEŃ WODNOPRAWNYCH NA SZCZEGÓLNE KORZYSTANIE Z WÓD POWIERZCHNIOWYCH W CELU HODOWLI RYB. Numer postępowania: PN-17/2014

110171 / 2011-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Opracowanie dokumentacji projektowej budowy i przebudowy infrastruktury podziemnej i drogi ul. Sikorczej i Szczyglej na osiedlu Kowale Ogrody we Wrocławiu, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego

8866 / 2014-01-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Walim - Walim (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Zabezpieczenie konstrukcji zabytkowych obiektów Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim, budynek bramny - stabilizacja i odwodnienie zagrożonej osunięciem skarpy przy budynku, konserwacja zabytkowego portalu kamiennego, wymiana stolarki okiennej

350066 / 2009-10-07 - Inny: jednostka budżetowa Gminy Wałbrzych

Zarząd Dróg i Komunikacji - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 713200007 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)
Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej budowy drogi łączącej ul. Uczniowską w Wałbrzychu z drogą wojewódzką nr 379 (dł. ok. 900 m oraz dł. wiaduktu ok. 40 m).