Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

304798 / 2013-07-31 - Inny: Jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowosci prawnej / Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Stary Sącz (Stary Sącz)

Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla przebudowy szlaku zrywkowego i dróg leśnych Nadleśnictwa Stary Sącz

Opis zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla przebudowy szlaku zrywkowego i dróg leśnych Nadleśnictwa Stary Sącz - w tym:
a) Przebudowa szlaku zrywkowego - Ostrysz - na drogę leśną
b) Przebudowa drogi leśnej nr 24 Przysietnica-Grabowce nr inw. 220/529
c) Przebudowa drogi leśnej nr 16 Paszyn nr inw. 220/534
2) Zadanie podzielone jest na 3 części - zgodnie z zapisami pkt. 1.2) postanowień dodatkowych dotyczących SIWZ.
3) Zgodnie z art. 31 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, przedmiot zamówienia należy opisywać za pomocą programu funkcjonalno-użytkowego. Opis przedmiotu zamówienia musi zapewniać możliwość przygotowania oferty w sposób jednoznaczny i z należytą starannością oraz możliwość jednoznacznego odbioru i rozliczenia robót.
4) Dokumentację należy opracować zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami, w tym:
a) Ustawa prawo budowlane.
b) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120 poz. 1133),
c) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego. (Dz. U. Nr 202 poz. 2072).
d) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno użytkowym (Dz. U. nr 130, poz.1389).
e) Dokumentacja techniczna dla dróg leśnych powinna być ponadto opracowana z uwzględnieniem obowiązującego w Lasach Państwowych Poradnika technicznego Drogi leśne Warszawa Bedoń 2006. Poradnik ten określa szczegółowo zakres i formę dokumentacji technicznej dla dróg leśnych, i poniższe wytyczne zostały przygotowane w oparciu o ww. Poradnika i uwzględniają zapisy w nim zawarte.
f) Dokumentacja projektowa ma również zapewnić właściwe, prawidłowe wybudowanie drogi zgodnie z zapisami prawa i wytycznymi obowiązującymi w Lasach Państwowych.
5) Realizacja prac każdej z części przedmiotu zamówienia - określonych w opisie zadania stanowiącym załączniki nr 6A, 6B, 6C do SIWZ - składa się z:
a) etapu I Przedstawienia koncepcji ,
b) etapu II Sporządzenia projektu zasadniczego ,
c) etapu III Sprawowania nadzoru autorskiego podczas realizacji projektu zasadniczego.
6) Szczegółowy zakres prac należący do obowiązków wykonawcy w trakcie realizacji etapu I Przedstawienia koncepcji obejmuje opracowanie - co najmniej 3 wariantów najbardziej optymalnego - przebiegu tras w planie i profilu przy czym:
a) Dla dróg przebudowywanych/modernizowanych wariantowaniu i analizie należy poddać m.in. rozwiązania ukształtowania poziomego i pionowego umożliwiające poprawę stanu istniejącego, w tym doprowadzenie do parametrów normatywnych, lokalizację i rozwiązania obiektów inżynierskich, zjazdów i składnic oraz technologię robót.
b) Prace należy wykonać w oparciu o Leśną Mapę Numeryczną (LMN) z warstwicami co 5m lub 10m. Mapa z podkładem warstwicowym (pliki .shp - ESRI Shapefile) przekazana zostanie Wykonawcy dokumentacji w momencie podpisania umowy.
c) Dokumentacja dla tego etapu powinna składać się z dwóch części:
1. Rysunkowej na którą składa:
a. Mapa orientacyjna - w skali 1:5000, jako mapa gospodarcza z LMN, na której zaznaczono przebieg drogi i kilometraż dla każdego z proponowanych wariantów.
b. Przekrój normalny w skali 1:50 oraz przykładowe przekroje poprzeczne na prostej, na łuku i w miejscu lokalizacji mijanki. Każdy przekrój powinien zawierać następujące dane: szerokość jezdni i poboczy, spadki poprzeczne jezdni (podłoża i nawierzchni), spadki poprzeczne poboczy, wymiary rowów drogowych, nachylenia skarp wykopów i nasypów, szerokość torowiska drogowego (tj. pas terenu, na którym wykonywane będą roboty ziemne, z którego powinny być usunięte drzewa i karpy), grubość warstw konstrukcyjnych nawierzchni.
c. Profil podłużny, dla każdego z proponowanych wariantów rozwiązań, w skali 1:200/2000, zawierający: kilometraż drogi, rzędne terenu i niwelety, spadki podłużne (wielkości i na jakiej długości), łuki pionowe, lokalizacje przepustów, mijanek i zjazdów,
d. Sytuacja, dla każdego z proponowanych wariantów rozwiązań, w skali 1:2000, zawierająca: oś z kilometrażem, wielkości łuków lokalizację mijanek, przepustów, zjazdów na szlaki zrywkowe, placów składowych.
2. Opisowej zawierającej omówienie inwestycji, przyjęte parametry techniczne oraz opis ukształtowania poziomego i pionowego proponowanych wariantów. Dla każdego z wariantu tras należy przedstawić charakterystykę problemów związanych z realizacją zadania, wskazać różnice w rozwiązaniach wariantowych wpływające na koszty oraz wskazanie wariantu preferowanego do uszczegółowienia w etapie II wraz ze szczegółowym uzasadnieniem wyboru.
7) Szczegółowy zakres prac należący do obowiązków wykonawcy w trakcie realizacji etapu II Sporządzenia projektu zasadniczego opracowywanego dla wariantu optymalnego (wybranego przez zamawiającego na podstawie dokumentacji sporządzonej na etapie Przedstawienia koncepcji ):
a) Obejmuje sporządzenie dokumentacji technicznej złożonej z dwóch części, tj.:
1. Rysunkowej składającej się z załączników niezbędnych do jednoznacznego określenia przedmiotu zamówienia i opracowania przedmiaru robót w tym:
a. Mapa orientacyjna - w skali 1:5000, jako mapa gospodarcza z LMN, na której zaznaczono przebieg drogi i kilometraż,
b. Przekrój normalny w skali 1:50 oraz przykładowe przekroje poprzeczne na prostej, na łuku i w miejscu lokalizacji mijanki. Każdy przekrój powinien zawierać następujące dane: szerokość jezdni i poboczy, spadki poprzeczne jezdni (podłoża i nawierzchni), spadki poprzeczne poboczy, wymiary rowów drogowych, nachylenia skarp wykopów i nasypów, szerokość torowiska drogowego (tj. pas terenu, na którym wykonywane będą roboty ziemne, z którego powinny być usunięte drzewa i karpy), grubość warstw konstrukcyjnych nawierzchni,
c. Profil podłużny w skali 1:50/500, zawierający: kilometraż drogi, rzędne terenu i niwelety, spadki podłużne (wielkości i na jakiej długości), łuki pionowe, lokalizacje przepustów, mijanek i zjazdów, spadki podłużne rowów, odcinki umocnień rowu, lokalizacje urządzeń zabezpieczających,
d. Sytuacja szczegółowa w skali 1:500, zawierająca: wielkości łuków
i poszerzeń na łukach, dowiązania wierzchołków, dowiązania reperów, szczegółowe dane wierzchołków (łuków) kąt zwrotu, promień łuku, długość stycznej, długość łuku, odległość od środka łuku do wierzchołka, lokalizacja mijanek, przepustów, zjazdów na szlaki zrywkowe, placów składowych, lokalizacja znaków drogowych,
e. Przekroje poprzeczne w skali 1:100 - w miejscach charakterystycznych, gdzie występują zmiany w wielkościach robót ziemnych oraz regularnie co 30-50 m, rzędne terenu i niwelety, wielkości wykopów i nasypów, wielkości poszerzeń na łukach,
f. Przepusty w skali 1: 100, tj.: sytuacje i przekroje poprzeczne przepustów, głębokość posadowienia, rzędne wlotu i wylotu przepustu, ubezpieczenia wlotu i wylotu, wysokość nasypu.
g. Wykres ruchu mas ziemnych w skali 1:500 lub 1:1000. Tabela objętości mas ziemnych, odległości i wielkości mas ziemnych na przerzut koparką, na przepych spycharką i przewóz ziemni samochodami,
h. Rozwiązania szczegółowe i rysunki np. - sączki poprzeczne i podłużne, ubezpieczenia skarp i dna rowów, brodów, wodospustów, mijanek,
i. Rysunki powtarzalne.
2. Opisowej - na którą składają się: opis techniczny, obliczenie świateł przepustów, przedmiar robót, kosztorys, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (STWiOR) i analiza wpływu na środowisko.
a. Opis techniczny, w którym powinny być zawarte: lokalizacja, podstawa opracowania, opis trasy, warunki gruntowo-wodne, droga w planie, droga w przekroju podłużnym, droga w przekroju poprzecznym, przekrój normalny, mijanki, zjazdy i place składowe, odwodnienie, obiekty, technologia wykonania robót ziemnych, urządzenia zabezpieczające, urządzenia obce i stosunki prawne, dowiązania wysokościowe, ochrona przyrody i krajobrazu, informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ), wnioski dot. wykonawstwa, materiały, klauzula wykonawcza,
b. Obliczenie świateł przepustów (wg potrzeb),
c. Przedmiar robót, który powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Do przedmiaru należy dołączyć w formie załączników wyliczenia i zestawienia ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych wskazujące sposób obliczeń pozycji przedmiarowych,
d. Kosztorys, tj. kosztorys inwestorski, kosztorys ślepy,
e. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (STWiOR), jako opracowanie szczegółowe dla danego zadania (obiektu budowlanego), i zawierające zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania roboty budowlanej, stosowania materiałów i technologii oraz zasad odbierania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. STWiOR winien zawiera ć jedynie elementy odnoszące się do konkretnego zadania, z uwzględnieniem przebiegu procesu realizacji zadania (w tym: kolejność robót, wymagania dotyczące technologii i materiałów, sposób dokonywania kontroli i odbiorów istotnych elementów obiektów czy robót zanikowych), a z całkowitym wyeliminowaniem ogólnych norm, przepisów i tabel, których znajomość nie jest potrzebna do realizacji i nadzorowania konkretnej roboty budowlanej,
f. Analiza wpływu na środowisko, a w szczególności na gatunki, siedliska chronione, stosunki wodne, krajobraz, zjawiska geologiczne, gleby.
b) Wymagania dotyczące formy i zawartości mapy do celów projektowych:
1. Projekty należy sporządzać na mapach do celów projektowych w skali 1:500.
2. Mapa winna być sporządzona w obowiązującym układzie współrzędnych PUWG 2000 oraz dodatkowo w układzie współrzędnych PUWG 1992.
3. Mapę, wraz z pomiarem wysokościowym, należy wykonać dla korytarza
o szerokości min. 40m (po 20m w obie strony od projektowanej osi obiektu).
c) Forma przekazania dokumentacji
1. Wykonawca dostarczy dokumentację:
a. W formie papierowej w 5 egzemplarzach.
b. W formie elektronicznej w 1 egzemplarzu na płycie CD lub DVD, w postaci plików ogólnodostępnych:
2. Mapa do celów projektowych sporządzoną zgodnie z ww. wymaganiami jako plik .dwg (AutoCad) oraz .shp (ESRI Shapefile) wraz z plikiem tekstowym .txt zawierającym współrzędne punktów wraz z wysokościami uzyskanymi z pomiaru w terenie
3. Część rysunkowa w formatach: dwg i pdf.
4. Część opisowa bez przedmiaru robót i kosztorysów w formatach: doc, docx i pdf;
5. Część opisowa przedmiar robót i kosztorysy w formatach: xls, xlsx, i pdf
6. Inne pliki po uzgodnieniu z Zamawiającym
8) Szczegółowy zakres prac należący do obowiązków wykonawcy w trakcie realizacji etapu III Sprawowania nadzoru autorskiego obejmuje sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji projektu zgodnie z art. 20, ust.1, pkt. 4 ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. nr 243 poz. 1623 z późn. zm.) polegające na:
a) Nadzorze (sprawdzaniu, kontroli) w trakcie wykonywania robót budowlanych ich zgodności z projektem. Wykonawca pełnić będzie nadzór autorski według potrzeb wynikających z postępu robót, jednak nie rzadziej niż raz na trzy tygodnie oraz na każde wezwanie Zamawiającego, dokonane telefonicznie lub faksem na trzy dni przed oczekiwanym pobytem Wykonawcy. Nadzór autorski sprawowany będzie od dnia rozpoczęcia robót budowlanych do ich zakończenia i oddania do użytkowania celem stwierdzenia realizacji robót zgodnie z projektem, wyjaśnienia wątpliwości dotyczących projektu i ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej. Pobyt Wykonawcy na budowie wynikający z błędów projektowych nie jest pobytem w ramach nadzoru autorskiego i Zamawiający nie ponosi kosztów tego pobytu
b) Dbałości by zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnych zmian projektu budowlanego.
9) Ponadto do obowiązków wykonawcy należeć będzie udział w:
a) Postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych w zakresie formułowania odpowiedzi na złożone w trakcie postępowania pytania dotyczące treści SIWZ, w szczególności opisu przedmiotu zamówienia.
b) Uczestnictwo w odbiorze końcowym robót budowlanych zrealizowanych w oparciu o przedmiot niniejszego zamówienia.
10) Dodatkowe warunki dotyczące przedmiotu zamówienia:
a) Wybór koncepcji optymalnej zostanie potwierdzony protokołem uzgodnień wyboru wariantu optymalnego sporządzonym przez przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego.
b) Wszelkie koszty opracowania ponosi Wykonawca
c) Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do złożenia oświadczenia dotyczącego przedmiotu zamówienia, że:
1. dokumentacja została sporządzona zgodnie z umową i obowiązującymi w kraju normami oraz aktualnymi przepisami,
2. dokumentacja jest kompletna z punktu widzenia celu, dla którego służy i nadaje się do realizacji,
3. posiada udokumentowane niezbędne uzgodnienia w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów,
4. zobowiązuje się do niezwłocznego usunięcia błędów lub usterek, jeżeli takie wynikną w trakcie realizacji przedmiotu opracowania,
5. przenosi na Zamawiającego prawa autorskie oraz prawa zależne związane z dokumentacją projektowo techniczną stanowiącą przedmiot niniejszego zamówienia.
11) Wykonawca zobowiązany jest do zastosowania w projekcie rozwiązań standardowych, skutkujących optymalizacją kosztów budowy i eksploatacji przebudowywanych dróg.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 304798

Data publikacji: 2013-07-31

Nazwa:
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Stary Sącz

Ulica: ul. Magazynowa 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Stary Sącz

Kod pocztowy: 33-340

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 18 446 09 91

Numer faxu: 18 446 09 83

Regon: 35054564200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: Jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowosci prawnej

Inny rodzaj zamawiającego:
Jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowosci prawnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla przebudowy szlaku zrywkowego i dróg leśnych Nadleśnictwa Stary Sącz

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla przebudowy szlaku zrywkowego i dróg leśnych Nadleśnictwa Stary Sącz - w tym:
a) Przebudowa szlaku zrywkowego - Ostrysz - na drogę leśną
b) Przebudowa drogi leśnej nr 24 Przysietnica-Grabowce nr inw. 220/529
c) Przebudowa drogi leśnej nr 16 Paszyn nr inw. 220/534
2) Zadanie podzielone jest na 3 części - zgodnie z zapisami pkt. 1.2) postanowień dodatkowych dotyczących SIWZ.
3) Zgodnie z art. 31 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, przedmiot zamówienia należy opisywać za pomocą programu funkcjonalno-użytkowego. Opis przedmiotu zamówienia musi zapewniać możliwość przygotowania oferty w sposób jednoznaczny i z należytą starannością oraz możliwość jednoznacznego odbioru i rozliczenia robót.
4) Dokumentację należy opracować zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami, w tym:
a) Ustawa prawo budowlane.
b) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120 poz. 1133),
c) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego. (Dz. U. Nr 202 poz. 2072).
d) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno użytkowym (Dz. U. nr 130, poz.1389).
e) Dokumentacja techniczna dla dróg leśnych powinna być ponadto opracowana z uwzględnieniem obowiązującego w Lasach Państwowych Poradnika technicznego Drogi leśne Warszawa Bedoń 2006. Poradnik ten określa szczegółowo zakres i formę dokumentacji technicznej dla dróg leśnych, i poniższe wytyczne zostały przygotowane w oparciu o ww. Poradnika i uwzględniają zapisy w nim zawarte.
f) Dokumentacja projektowa ma również zapewnić właściwe, prawidłowe wybudowanie drogi zgodnie z zapisami prawa i wytycznymi obowiązującymi w Lasach Państwowych.
5) Realizacja prac każdej z części przedmiotu zamówienia - określonych w opisie zadania stanowiącym załączniki nr 6A, 6B, 6C do SIWZ - składa się z:
a) etapu I Przedstawienia koncepcji ,
b) etapu II Sporządzenia projektu zasadniczego ,
c) etapu III Sprawowania nadzoru autorskiego podczas realizacji projektu zasadniczego.
6) Szczegółowy zakres prac należący do obowiązków wykonawcy w trakcie realizacji etapu I Przedstawienia koncepcji obejmuje opracowanie - co najmniej 3 wariantów najbardziej optymalnego - przebiegu tras w planie i profilu przy czym:
a) Dla dróg przebudowywanych/modernizowanych wariantowaniu i analizie należy poddać m.in. rozwiązania ukształtowania poziomego i pionowego umożliwiające poprawę stanu istniejącego, w tym doprowadzenie do parametrów normatywnych, lokalizację i rozwiązania obiektów inżynierskich, zjazdów i składnic oraz technologię robót.
b) Prace należy wykonać w oparciu o Leśną Mapę Numeryczną (LMN) z warstwicami co 5m lub 10m. Mapa z podkładem warstwicowym (pliki .shp - ESRI Shapefile) przekazana zostanie Wykonawcy dokumentacji w momencie podpisania umowy.
c) Dokumentacja dla tego etapu powinna składać się z dwóch części:
1. Rysunkowej na którą składa:
a. Mapa orientacyjna - w skali 1:5000, jako mapa gospodarcza z LMN, na której zaznaczono przebieg drogi i kilometraż dla każdego z proponowanych wariantów.
b. Przekrój normalny w skali 1:50 oraz przykładowe przekroje poprzeczne na prostej, na łuku i w miejscu lokalizacji mijanki. Każdy przekrój powinien zawierać następujące dane: szerokość jezdni i poboczy, spadki poprzeczne jezdni (podłoża i nawierzchni), spadki poprzeczne poboczy, wymiary rowów drogowych, nachylenia skarp wykopów i nasypów, szerokość torowiska drogowego (tj. pas terenu, na którym wykonywane będą roboty ziemne, z którego powinny być usunięte drzewa i karpy), grubość warstw konstrukcyjnych nawierzchni.
c. Profil podłużny, dla każdego z proponowanych wariantów rozwiązań, w skali 1:200/2000, zawierający: kilometraż drogi, rzędne terenu i niwelety, spadki podłużne (wielkości i na jakiej długości), łuki pionowe, lokalizacje przepustów, mijanek i zjazdów,
d. Sytuacja, dla każdego z proponowanych wariantów rozwiązań, w skali 1:2000, zawierająca: oś z kilometrażem, wielkości łuków lokalizację mijanek, przepustów, zjazdów na szlaki zrywkowe, placów składowych.
2. Opisowej zawierającej omówienie inwestycji, przyjęte parametry techniczne oraz opis ukształtowania poziomego i pionowego proponowanych wariantów. Dla każdego z wariantu tras należy przedstawić charakterystykę problemów związanych z realizacją zadania, wskazać różnice w rozwiązaniach wariantowych wpływające na koszty oraz wskazanie wariantu preferowanego do uszczegółowienia w etapie II wraz ze szczegółowym uzasadnieniem wyboru.
7) Szczegółowy zakres prac należący do obowiązków wykonawcy w trakcie realizacji etapu II Sporządzenia projektu zasadniczego opracowywanego dla wariantu optymalnego (wybranego przez zamawiającego na podstawie dokumentacji sporządzonej na etapie Przedstawienia koncepcji ):
a) Obejmuje sporządzenie dokumentacji technicznej złożonej z dwóch części, tj.:
1. Rysunkowej składającej się z załączników niezbędnych do jednoznacznego określenia przedmiotu zamówienia i opracowania przedmiaru robót w tym:
a. Mapa orientacyjna - w skali 1:5000, jako mapa gospodarcza z LMN, na której zaznaczono przebieg drogi i kilometraż,
b. Przekrój normalny w skali 1:50 oraz przykładowe przekroje poprzeczne na prostej, na łuku i w miejscu lokalizacji mijanki. Każdy przekrój powinien zawierać następujące dane: szerokość jezdni i poboczy, spadki poprzeczne jezdni (podłoża i nawierzchni), spadki poprzeczne poboczy, wymiary rowów drogowych, nachylenia skarp wykopów i nasypów, szerokość torowiska drogowego (tj. pas terenu, na którym wykonywane będą roboty ziemne, z którego powinny być usunięte drzewa i karpy), grubość warstw konstrukcyjnych nawierzchni,
c. Profil podłużny w skali 1:50/500, zawierający: kilometraż drogi, rzędne terenu i niwelety, spadki podłużne (wielkości i na jakiej długości), łuki pionowe, lokalizacje przepustów, mijanek i zjazdów, spadki podłużne rowów, odcinki umocnień rowu, lokalizacje urządzeń zabezpieczających,
d. Sytuacja szczegółowa w skali 1:500, zawierająca: wielkości łuków
i poszerzeń na łukach, dowiązania wierzchołków, dowiązania reperów, szczegółowe dane wierzchołków (łuków) kąt zwrotu, promień łuku, długość stycznej, długość łuku, odległość od środka łuku do wierzchołka, lokalizacja mijanek, przepustów, zjazdów na szlaki zrywkowe, placów składowych, lokalizacja znaków drogowych,
e. Przekroje poprzeczne w skali 1:100 - w miejscach charakterystycznych, gdzie występują zmiany w wielkościach robót ziemnych oraz regularnie co 30-50 m, rzędne terenu i niwelety, wielkości wykopów i nasypów, wielkości poszerzeń na łukach,
f. Przepusty w skali 1: 100, tj.: sytuacje i przekroje poprzeczne przepustów, głębokość posadowienia, rzędne wlotu i wylotu przepustu, ubezpieczenia wlotu i wylotu, wysokość nasypu.
g. Wykres ruchu mas ziemnych w skali 1:500 lub 1:1000. Tabela objętości mas ziemnych, odległości i wielkości mas ziemnych na przerzut koparką, na przepych spycharką i przewóz ziemni samochodami,
h. Rozwiązania szczegółowe i rysunki np. - sączki poprzeczne i podłużne, ubezpieczenia skarp i dna rowów, brodów, wodospustów, mijanek,
i. Rysunki powtarzalne.
2. Opisowej - na którą składają się: opis techniczny, obliczenie świateł przepustów, przedmiar robót, kosztorys, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (STWiOR) i analiza wpływu na środowisko.
a. Opis techniczny, w którym powinny być zawarte: lokalizacja, podstawa opracowania, opis trasy, warunki gruntowo-wodne, droga w planie, droga w przekroju podłużnym, droga w przekroju poprzecznym, przekrój normalny, mijanki, zjazdy i place składowe, odwodnienie, obiekty, technologia wykonania robót ziemnych, urządzenia zabezpieczające, urządzenia obce i stosunki prawne, dowiązania wysokościowe, ochrona przyrody i krajobrazu, informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ), wnioski dot. wykonawstwa, materiały, klauzula wykonawcza,
b. Obliczenie świateł przepustów (wg potrzeb),
c. Przedmiar robót, który powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Do przedmiaru należy dołączyć w formie załączników wyliczenia i zestawienia ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych wskazujące sposób obliczeń pozycji przedmiarowych,
d. Kosztorys, tj. kosztorys inwestorski, kosztorys ślepy,
e. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (STWiOR), jako opracowanie szczegółowe dla danego zadania (obiektu budowlanego), i zawierające zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania roboty budowlanej, stosowania materiałów i technologii oraz zasad odbierania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. STWiOR winien zawiera ć jedynie elementy odnoszące się do konkretnego zadania, z uwzględnieniem przebiegu procesu realizacji zadania (w tym: kolejność robót, wymagania dotyczące technologii i materiałów, sposób dokonywania kontroli i odbiorów istotnych elementów obiektów czy robót zanikowych), a z całkowitym wyeliminowaniem ogólnych norm, przepisów i tabel, których znajomość nie jest potrzebna do realizacji i nadzorowania konkretnej roboty budowlanej,
f. Analiza wpływu na środowisko, a w szczególności na gatunki, siedliska chronione, stosunki wodne, krajobraz, zjawiska geologiczne, gleby.
b) Wymagania dotyczące formy i zawartości mapy do celów projektowych:
1. Projekty należy sporządzać na mapach do celów projektowych w skali 1:500.
2. Mapa winna być sporządzona w obowiązującym układzie współrzędnych PUWG 2000 oraz dodatkowo w układzie współrzędnych PUWG 1992.
3. Mapę, wraz z pomiarem wysokościowym, należy wykonać dla korytarza
o szerokości min. 40m (po 20m w obie strony od projektowanej osi obiektu).
c) Forma przekazania dokumentacji
1. Wykonawca dostarczy dokumentację:
a. W formie papierowej w 5 egzemplarzach.
b. W formie elektronicznej w 1 egzemplarzu na płycie CD lub DVD, w postaci plików ogólnodostępnych:
2. Mapa do celów projektowych sporządzoną zgodnie z ww. wymaganiami jako plik .dwg (AutoCad) oraz .shp (ESRI Shapefile) wraz z plikiem tekstowym .txt zawierającym współrzędne punktów wraz z wysokościami uzyskanymi z pomiaru w terenie
3. Część rysunkowa w formatach: dwg i pdf.
4. Część opisowa bez przedmiaru robót i kosztorysów w formatach: doc, docx i pdf;
5. Część opisowa przedmiar robót i kosztorysy w formatach: xls, xlsx, i pdf
6. Inne pliki po uzgodnieniu z Zamawiającym
8) Szczegółowy zakres prac należący do obowiązków wykonawcy w trakcie realizacji etapu III Sprawowania nadzoru autorskiego obejmuje sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji projektu zgodnie z art. 20, ust.1, pkt. 4 ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. nr 243 poz. 1623 z późn. zm.) polegające na:
a) Nadzorze (sprawdzaniu, kontroli) w trakcie wykonywania robót budowlanych ich zgodności z projektem. Wykonawca pełnić będzie nadzór autorski według potrzeb wynikających z postępu robót, jednak nie rzadziej niż raz na trzy tygodnie oraz na każde wezwanie Zamawiającego, dokonane telefonicznie lub faksem na trzy dni przed oczekiwanym pobytem Wykonawcy. Nadzór autorski sprawowany będzie od dnia rozpoczęcia robót budowlanych do ich zakończenia i oddania do użytkowania celem stwierdzenia realizacji robót zgodnie z projektem, wyjaśnienia wątpliwości dotyczących projektu i ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej. Pobyt Wykonawcy na budowie wynikający z błędów projektowych nie jest pobytem w ramach nadzoru autorskiego i Zamawiający nie ponosi kosztów tego pobytu
b) Dbałości by zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnych zmian projektu budowlanego.
9) Ponadto do obowiązków wykonawcy należeć będzie udział w:
a) Postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych w zakresie formułowania odpowiedzi na złożone w trakcie postępowania pytania dotyczące treści SIWZ, w szczególności opisu przedmiotu zamówienia.
b) Uczestnictwo w odbiorze końcowym robót budowlanych zrealizowanych w oparciu o przedmiot niniejszego zamówienia.
10) Dodatkowe warunki dotyczące przedmiotu zamówienia:
a) Wybór koncepcji optymalnej zostanie potwierdzony protokołem uzgodnień wyboru wariantu optymalnego sporządzonym przez przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego.
b) Wszelkie koszty opracowania ponosi Wykonawca
c) Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do złożenia oświadczenia dotyczącego przedmiotu zamówienia, że:
1. dokumentacja została sporządzona zgodnie z umową i obowiązującymi w kraju normami oraz aktualnymi przepisami,
2. dokumentacja jest kompletna z punktu widzenia celu, dla którego służy i nadaje się do realizacji,
3. posiada udokumentowane niezbędne uzgodnienia w zakresie wynikającym z obowiązujących przepisów,
4. zobowiązuje się do niezwłocznego usunięcia błędów lub usterek, jeżeli takie wynikną w trakcie realizacji przedmiotu opracowania,
5. przenosi na Zamawiającego prawa autorskie oraz prawa zależne związane z dokumentacją projektowo techniczną stanowiącą przedmiot niniejszego zamówienia.
11) Wykonawca zobowiązany jest do zastosowania w projekcie rozwiązań standardowych, skutkujących optymalizacją kosztów budowy i eksploatacji przebudowywanych dróg.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 3

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających w wysokości do 50% wartości poszczególnych części zamówienia.
Podstawą do ustalenia wartości udzielanego zamówienia uzupełniającego będzie wówczas stawka jednostkowa za 1mb. projektowanej drogi w ramach zamówienia podstawowego obliczona w następujący sposób:
(Cena ofertowa dla danej części zamówienia/
Ilość mb projektowanej drogi dla danej części zamówienia)

Czas: O

Okres w miesiącach: 36

Informacja na temat wadium:
1) Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie 100 złotych (słownie: sto złotych) oddzielnie dla każdej części zamówienia.
2) Wadium musi obejmować okres związania ofertą to jest 30 dni od dnia ostatecznego terminu składania ofert.
3) Wadium może być wniesione w następujących formach:
a) pieniężnej,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach ubezpieczeniowych,
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.)
4) W przypadku złożenia wadium w formie pieniężnej, wadium należy wnieść na konto nr 72 2030 0045 1110 0000 0024 4510. Wadium winno być na koncie Zamawiającego nie później niż w dniu 08.08.2013 r. o godz. 1000.
5) W przypadku złożenia wadium w formie gwarancji, poręczeń, oryginał dokumentu należy przekazać Zamawiającemu w ofercie. Zamawiający po otwarciu ofert zdeponuje wadium w postaci niepieniężnej w kasie nadleśnictwa. Można również oryginał dokumentu złożyć w kasie Nadleśnictwu Stary Sącz - w terminie do dnia 08.08.2013 r. do godz. 1000. Kopie dokumentu złożonego w kasie należy dołączyć do oferty. Wadium złożone w formie gwarancji, poręczeń winno być bezwarunkowo płatne na pierwsze żądanie Zamawiającego.
6) Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy PZP.
7) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
8) Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9) Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy PZP, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
10) Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
11) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy PZP, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
12) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Zamawiający nie precyzuje wymogu w tym zakresie.

Wiedza i doświadczenie:
w celu potwierdzenia spełnienia powyższego warunku należy wykazać się wykonaniem w okresie ostatnich trzech lat przed dniem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie: co najmniej dwóch usług projektowych (dokumentacji projektowej) odpowiadającej przedmiotowi zamówienia o wartości kosztorysowej projektowanych robót budowlanych co najmniej 200 000,00 zł brutto każda, oraz Przedłożyć wykaz usług projektowych (zgodnie z załącznikiem nr 3 do SIWZ) zawierający rodzaj i wartość prac, daty i miejsca ich wykonania a także załączyć dokumenty potwierdzające, że prace te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki projektowej i prawidłowo ukończone (na przykład: referencje, opinie, protokół odbioru). Dokumenty te muszą wykazywać należyte wykonanie usług odpowiadających swoim rodzajem usługom stanowiącym przedmiot zamówienia. W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu przedstawi dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski, Zamawiający przeliczy je na złoty polski. Do przeliczenia zostanie zastosowany kurs waluty ogłoszony przez Narodowy Bank Polski na dzień zakończenia realizacji zamówienia potwierdzającego posiadanie stosownego doświadczenia.
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą: spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w punkcie 6 niniejszej SIWZ..

Potencjał techniczny: Zamawiający nie precyzuje wymogu w tym zakresie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
w celu spełnienia powyższego warunku Wykonawca musi wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, w tym co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej lub odpowiednie zgodnie z art. 104 Prawa budowlanego (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. NR 243, poz. 1623 z póź. Zm.), posiadającą wykształcenie średnie lub wyższe. W przypadku, gdy wskazane przez Wykonawcę osoby są obywatelami państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej muszą one spełniać powyższe wymagania
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą: spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w punkcie 6 niniejszej SIWZ..

Sytuacja ekonomiczna:
w celu potwierdzenia spełnienia powyższego warunku należy:
1. wykazać posiadanie w banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo - kredytowej środków finansowych lub zdolności kredytowej w kwocie nie mniejszej niż 5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy zł), na każdą z części zamówienia na którą składa ofertę,
2. przedłożyć dowód potwierdzający ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę - minimum 200 000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych).
W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu przedstawi dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski, Zamawiający przeliczy je na złoty polski. Do przeliczenia zostanie zastosowany wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank Polski kurs średni waluty na dzień wystawienia przez instytucje finansową dokumentu potwierdzającego sytuację ekonomiczną i finansową
Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą: spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w punkcie 6 niniejszej SIWZ..

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Państwowe Gospodarstwo Leśne
Lasy Państwowe
Nadleśnictwo Stary Sącz
33-340 Stary Sącz, ul. Magazynowa 5

Data składania wniosków, ofert: 08/08/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Państwowe Gospodarstwo Leśne
Lasy Państwowe
Nadleśnictwo Stary Sącz
33-340 Stary Sącz, ul. Magazynowa 5
pokój nr 11

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla przebudowy szlaku zrywkowego - Ostrysz - na drogę leśną

Opis:
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla przebudowy szlaku zrywkowego - Ostrysz - na drogę leśną - w zakresie zgodnym z Opisem zadania stanowiącym załącznik nr 6A do SIWZ - tj.:
Długość istniejącego szlaku - 0,8 km
Współrzędne GPS: Początek: 20,46,44 E 49,46,12 N Koniec: 20,47,17 E 49,46,15 N
Lokalizacja istniejącego szlaku:
Powiat-Nowosądecki, Gmina-Gródek nad Dunajcem, Miejscowość-Bartkowa Posadowa, Leśnictwo-Rożnów, oddz. 28, 26.

Kody CPV:
712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712450007 (Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
714200008 (Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Czas: O

Okres w miesiącach: 36

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla przebudowy drogi leśnej nr 24 Przysietnica-Grabowce nr inw. 220/529

Opis:
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla przebudowy drogi leśnej nr 24 Przysietnica-Grabowce nr inw. 220/529 - w zakresie zgodnym z Opisem zadania stanowiącym załącznik nr 6B do SIWZ, tj.: Opis zadania - Przebudowa drogi leśnej nr 24 Przysietnica-Grabowce nr inw. 220/529,
Długość istniejącej drogi - 3,5 km
Współrzędne GPS: Początek:20,36,42 E
49,29,50 N Koniec:20,38,15 E
49,2928 N
Lokalizacja istniejącej drogi
Powiat Nowosądecki Gmina Stary Sącz
Miejscowość Przysietnica Leśnictwo Przysietnica, oddz. 132,131,130,129

Kody CPV:
712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712450007 (Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
714200008 (Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Czas: O

Okres w miesiącach: 36

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla przebudowy drogi leśnej nr 16 Paszyn nr inw. 220/534

Opis:
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla przebudowy drogi leśnej nr 16 Paszyn nr inw. 220/534 - w zakresie zgodnym z Opisem zadania stanowiącym załącznik nr 6C do SIWZ, tj.: Opis zadania - Przebudowa drogi leśnej nr 16 Paszyn nr inw. 220/534
Długość istniejącej drogi - 6,0 km
Współrzędne GPS: Początek: 20,48,17 E
49,37,46 N Koniec: 20,48,17 E
49,37,46 N
Lokalizacja istniejącej drogi
Powiat Nowosądecki Gmina Chełmiec
Miejscowość Paszyn Leśnictwo Lipnica Wielka oddz. 98,96,95,94,92,91,93.

Kody CPV:
712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712450007 (Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
714200008 (Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Czas: O

Okres w miesiącach: 36

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
712420006 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
712450007 (Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
714200008 (Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
712500005 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Podobne przetargi

77569 / 2014-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna - Muszyna (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie dokumentacji technicznej dotyczącej wykonania oświetlenia bezcieniowego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Złockiem dz. nr 118-3

107663 / 2014-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna - Muszyna (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie projektu wykonawczego dla inwestycji pn. Sulin- Muszyna-Żegiestów kładka współpracy i rozwoju pogranicza.

78103 / 2015-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowosądecki, Zarząd Powiatu Nowosądeckiego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
ZP.272.15.2015 Zamówienie na opracowanie dokumentacji projektowej - projektu budowlanego i wykonawczego pod nazwą: Projekt zmieniony wielobranżowy obejmujący doprojektowanie instalacji solarnej ze zmianą sposobu docieplenia budynku i wymianą stolarki, oraz rozwiązaniami projektowymi w kotłowni dla pawilonu A - B DPS Zbyszyce na działkach ewidencyjnych nr 1/6, 7/24, w obrębie Zbyszyce, gm. Gródek nad Dunajcem, z usługami nadzoru autorskiego

87574 / 2015-04-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Gromnik (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej budowy: Rotundy - Centralnego punktu informacyjnego Źródlanego Szlaku w miejscowości Gromnik oraz Łazienek mineralnych w miejscowości Brzozowa, w ramach projektu pn.: Przygotowanie dokumentacji dla projektu Zagospodarowanie turystyczno - edukacyjne Pogórza Ciężkowickiego z elementami ochrony przyrody

145248 / 2012-05-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy i Miasta w Proszowicach - Proszowice (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie projektów decyzji o warunkach zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego - na terenie miasta i gminy Proszowice.

360866 / 2014-10-30 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Stary Sącz - Stary Sącz (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla przebudowy szlaków zrywkowych na drogi leśne w Nadleśnictwie Stary Sącz

323599 / 2008-11-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni "Szpital Powiatowy" - Bochnia (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie inwentaryzacji, projektu, kosztorysu inwestorskiego oraz przedmiaru robót dla branży budowlanej i instalacyjnej (wod.-kan, c.o., elektrycznej oraz wentylacji) w ramach prowadzonego zadania inwestycyjnego pn: Modernizacja łazienek na Oddziale Wewnętrznym II i III piętro - Pawilon C, pod kątem dostosowania dla potrzeb osób niepełnosprawnych

5276 / 2009-01-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Kraków, Urząd Miasta Krakowa, Oddział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. Przebudowa budynku hotelowego położonego w Krakowie przy ul. Kantorowickiej na budynek mieszkalny wielorodzinny

101298 / 2015-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Ciężkowicach - Ciężkowice (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowania dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami dla uzbrojenia terenu oraz budowy: Parku Zdrojowego, Domu Wody oraz Skalnej Baszty, w ramach projektu: Przygotowanie dokumentacji dla projektu Zagospodarowanie turystyczno-edukacyjne Pogórza Ciężkowickiego z elementami ochrony przyrody

61784 / 2015-03-19 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Stary Sącz - Stary Sącz (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla przebudowy szlaków zrywkowych na drogi leśne w Nadleśnictwie Stary Sącz

407706 / 2009-11-26 - Inny: spółka prawa handlowego

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice Sp. z o.o. - Balice (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie pełnobranżowej dokumentacji technicznej dla budowy przystanku kolejowego, powiązanego z projektowanym peronem kolejowym, zlokalizowanego od południowej strony garażu wielopoziomowego.

143847 / 2009-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
OPRACOWANIE KONCEPCJI URBANISTYCZNO-ARCHITEKTONICZNEJ ZAGOSPODAROWANIA PLACU WOLNICA W KRAKOWIE. Znak sprawy 15/VIII/2009.

303202 / 2009-09-02 - Inny: Instytut Farmakologii PAN - jednostka naukowo - badawcza

Instytut Farmakologii Polskiej Akademii Nauk w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie koncepcji architektonicznej dla modernizacji budynku oraz Infrastruktury badawczej Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie w celu utworzenia innowacyjnych pracowni naukowych badań mózgu realizowany w ramach PO IG lata 2007 - 2013 Priorytet 2. Infrastruktura sfery B + R, Działanie 2.1 - Rozwój ośrodków o wysokim potencjale badawczym wraz z przekazaniem majątkowych praw autorskich

25434 / 2015-02-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)
Wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego zagospodarowania PARKU DUCHACKIEGO wraz z adaptacją budynku starego dworu z rewitalizacją istniejącego stawu oraz odtworzeniem drugiego stawu na Woli Duchackiej przy ul. Estońska/Mochnackiego w Krakowie. Znak sprawy: 3/II/2015