Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

67904 / 2016-03-24 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej / Nadleśnictwo Świebodzin w Świebodzinie (Świebodzin)

Budowa budynku na potrzeby szkółki leśnej w Ołoboku o podstawowej funkcji socjalno-biurowej z pomieszczeniami technicznymi (wyłuszczarnia, magazyn) wraz z infrastrukturą towarzyszącą w zakresie instalacji i nawierzchni oraz rozbiórka istniejącego budynku socjalnego na działce oznaczonej geodezyjnie nr 153/4, obręb Ołobok, gmina Skąpe

Opis zamówienia

1. Przedmiot i zakres zadania:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie budynku na potrzeby Szkółki Leśnej w Ołoboku o podstawowej funkcji socjalno-biurowej z pomieszczeniami technicznymi (wyłuszczarnia, magazyn) wraz z infrastrukturą towarzyszącą w zakresie instalacji i nawierzchni oraz rozbiórce istniejącego budynku socjalnego.
1.1. Ogólny opis przedmiotu zamówienia - zakres robót obejmuje miedzy innymi następujące roboty:
1.1.1. Roboty rozbiórkowe:
- budynek o konstrukcji stalowej szkieletowej z wypełnieniem szkieletu wełną mineralną pokrycie z blachy; parterowy o pow. zabudowy ~100,00 m²; kubaturze ~ 500,00 m³; wysokości do kalenicy 5,0 m od poziomu terenu; dach dwuspadowy kryty papą; posadowiony na stopach i ławach żelbetowych - rozbiórka w całości.
- główne nawierzchnie z płyt betonowych - częściowa rozbiórka i przebudowa,
- przyłącze kanalizacji sanitarnej, zbiornik bezodpływowy (szambo) - rozbiórka w całości,
- przyłącze energetyczne nn, gazu, wody, telekomunikacyjne, zasilanie deszczowni - rozbiórka i przebudowa.
1.1.2. Budowa nowego budynku socjalnego:
Budynek parterowy w kształcie położonej litery C, niepodpiwniczony z dachem wielospadowym, stromym, kryty dachówką. W większości (środek i lewe skrzydło) elewacje typu szachulec na bazie konstrukcji szkieletu drewnianego z wypełnieniem tynkiem mineralnego lub z płytek klinkierowych układanych na izolacji termicznej ze styropianu. Prawe skrzydło (biurowe) na podmurówce kamiennej o konstrukcji tradycyjnej murowane z elewacją z tynku mineralnego. Całość formą i kształtem będzie nawiązywała do charakteru obiektów na terenie gminy Skąpe (np. szachulec z wypełnieniem z cegły klinkierowej). Nawa z lewej strony o przeznaczeniu produkcyjno-magazynowym (w tym pomieszczenie wyłuszczarni), część środkowa socjalna (szatnie z umywalniami, jadalnia), nawa prawa o przeznaczeniu biurowym i dydaktycznym.
- Konstrukcja nośna.
Część produkcyjna i socjalna na bazie szachulcowego szkieletu drewnianego, część biurowo-dydaktyczna tradycyjna murowana, wiatrołap w konstrukcji stalowej.
- Fundamenty.
Płyta fundamentowa żelbetowa gr. 20 cm, zatarta na gładko wykonana na warstwie izolacyjnej ze styropianu
gr. 15 cm EPS 040 (dach/podłoga). Pod izolacją beton podkładowy C8/10 grubości 10 cm oraz podsypka piaskowo-żwirowa grubości min. 30 cm.
- Ściany fundamentowe.
Pod płytą fundamentową w obrysie ścian zewnętrznych ściany fundamentowe grubości 24 cm z bloczków styropianowych zalewowych (5 - 14 - 5 cm). Pod ścianami fundamentowymi ławy szerokości 30 cm zbrojone prętami. Pod ławami beton podkładowy grubości 10 cm.
- Ściany.
W części produkcyjnej i socjalnej na bazie szachulcowego szkieletu drewnianego zamkniętego od wewnątrz płytami warstwowymi w okładzinach metalowych z rdzeniem poliuretanowym grubości 100mm, w układzie poziomym, łączonymi do konstrukcji drewnianej na 3 wkręty 6,3 mm na 1,0 m szer. płyty.
Słupy, zastrzały, belki podwalinowe oraz rygle ścienne z drewna heblowanego klasy C24 (świerk) o przekroju 14/14 cm. Belka oczepowa (murłata) z drewna klasy C24 (świerk) o przekroju 14/16 cm. Każdy przekrój drewniany zaimpregnowany środkiem przeciw grzybom i pleśniom. Przekroje drewniane izolowane przed bezpośrednim kontaktem z podłożem betonowym.
W części biurowo-dydaktycznej tradycyjne murowane z bloczków ceramicznych gr. 24 oraz 20 cm na zaprawie murarskiej. Wiatrołap w konstrukcji stalowej, słupy HEA 120, rygiel dachowy IPE 80 (stal S235), Obudowa ze szkła fasadowego. Konstrukcja stalowa zabezpieczona przeciwkorozyjnie poprzez malowanie.
- Nadproża.
W części produkcyjnej i socjalnej wykonane w konstrukcji szachulcowej (oczep/rygle ścienne).
W części biurowo-dydaktycznej nad otworami okiennymi oraz drzwiowymi wykonane jako belki żelbetowe monolityczne, zbrojone prętami zbrojeniowymi.
- Wieńce.
W części produkcyjno- socjalnej w konstrukcji drewnianej szachulcowej (oczep).
W części biurowo-dydaktycznej jako żelbetowe, monolityczne.
- Strop.
Drewniany, belkowy z podsufitką z płyt gipsowo-kartonowych/ płyta warstwowa. Podłoga z płyt wiórowych twardych wodoodpornych grubości 2,5 cm. Belki stropowe heblowane 2x4/20 cm połączone z belkami oczepowymi przenoszące rozpór dachu krokwiowego.
- Dach.
Dach drewniany krokwiowy dwuspadowy o kątach nachylenia połaci dachowej 38,3o oraz 40o kryty dachówką ceramiczną angobowaną zakładkową w kolorze antracytowym. Wszystkie elementy konstrukcyjne dachu wykonane z drewna świerkowego, heblowanego klasy C24. Łaty przekroju 6/4 cm, krokwie 8/16 cm, krokiew koszowa 22/10 cm, płatew kalenicowa 16/16 cm, kleszcze 2x2,5/14 cm, murłata (belka oczepowa) 14/16 cm.
Każdy przekrój drewniany zaimpregnowany środkiem przeciw grzybom i pleśniom. Ściągi dachowe (pręt stalowy 20x20 S235) mocowane do belek murłat (belek oczepowych) na obejmy stalowe. Przekroje drewniane izolowane przed bezpośrednim kontaktem z podłożem betonowym.
- Ścianki działowe, przegrody.
W części produkcyjnej i socjalnej na bazie szachulcowego szkieletu drewnianego oraz jako lekkie ściany działowe z płyt warstwowych w okładzinach metalowych z rdzeniem poliuretanowym grubości 100 mm.
Przekroje drewniane izolowane przed bezpośrednim kontaktem z podłożem betonowym. W części biurowo-dydaktycznej tradycyjne murowane grubości 20 oraz 24 cm z bloczków ceramicznych na zaprawie cementowo - wapiennej.
- Obróbki blacharskie.
Obróbki blacharskie z blachy tytan-cynk.
- Posadzki.
Betonowe utwardzane korundem, impregnowane w pomieszczeniach technicznych i produkcyjnych, w pozostałych pomieszczeniach płytki ceramiczne.
- Stolarka drzwiowa i okienna.
W części produkcyjnej i technicznej bramy zewnętrzne ocieplane, dwuskrzydłowe w pozostałych pomieszczeniach drzwi zewnętrzne o szerokości min 90cm. Każda brama zaopatrzona w dwa zamki w klasie C posiadające znak CE zgodny z dyrektywą 89/106/CE o wyrobach budowlanych i spełniającą wymagania normy EN 13241-1. Drzwi zewnętrzne aluminiowe w kolorze szarym, zawiasy antywłamaniowe z bolcami antywyważeniowymi, przeszklone lub pełne zgodnie z zestawieniem. Drzwi wewnętrzne o konstrukcji drewnianej, płytowe oklejone laminatem w kolorze szarym. Przeszklone lub pełne zgodnie z zestawieniem.
Okna z PVC w kolorze szarym. Przeszklenia wykonane ze szkła niskoemisyjnego o współczynniku przenikania ciepła: U=1,0 W/(m²K). Parapety zewnętrzne z blachy ocynkowanej w kolorze szarym, parapety wewnętrzne: komorowe PVC w kolorze szarym.
- Instalacje i przyłącze wody.
Zasilanie w wodę zimną z istniejącego przyłącza wodociągowego rurami polietylenowymi średnicy 32mm, pomiar zużycia wody w projektowanym pomieszczeniu kotłowni jeden dla całego budynku.
Rozprowadzenie wody ciepłej i zimnej, do pomieszczeń socjalnych i pomieszczenia technicznego w posadzce i natynkowo z rur średnicy 25, 20 i 16mm. Woda ciepła przygotowywana w pomieszczeniu technicznym (kotłowni) i dostarczana do pomieszczeń z podgrzewacza pojemnościowego 300l.
Instalacja wody zimnej i ciepłej w obrębie kotłowni z rur miedzianych, pozostała z rur polietylenowych wielowarstwowych (PE-X /Al/PE), do instalacji wody pitnej i CO - rury przeznaczone do instalacji ciepłej i zimnej wody z odpowiednim oznaczeniem.
Podejścia do przyborów sanitarnych, w części biurowej w bruzdach ściennych i posadzce w pozostałych pomieszczeniach na płytach warstwowych.
- Instalacje kanalizacji i odprowadzenia ścieków.
Odprowadzenie ścieków z budynku rurami PCV 160mm do przepompowni ścieków, następnie rurociągiem tłocznym PE 40mm do istniejącej wiejskiej sieci kanalizacyjnej przebiegającej w pasie drogi powiatowej. Kanalizacja sanitarna do przyborów sanitarnych z rur PVC 50, 110mm w posadzce na podłączeniu przez trójnik do kanalizacji podposadzkowej 160mm. W pomieszczeniach WC oraz przy zlewie, w pomieszczeniu na zapleczu pomieszczenia biurowego, instalacja zakończona rurą odpowietrzającą 75mm z wywiewką ponad dach. Odprowadzenie skroplin z central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych rurami PVC 20mm.
Do wykonania instalacji sanitarnej zastosować rury: dla instalacji podposadzkowych i podziemnych - rury i kształtki z PCV klasy N (kolor pomarańczowy, jak dla zewnętrznych sieci kanalizacyjnych); dla instalacji wewnętrznych - rury i kształtki oraz elementy wyposażenia z PP-HT (kolor biały) lub rury i kształtki z PCV klasy S (kolor szary)
- Instalacje c.o.
W projektowanych pomieszczeniach grzejniki płytowe konwekcyjne. Zasilanie pomieszczeń w ciepło z pomieszczenia kotłowni izolowanymi przewodami prowadzonymi w posadzce i natynkowo z rur średnicy 25, 20 i 16mm.
Instalację grzewczą w kotłowni z rur miedzianych, na rozprowadzeniu z rur polietylenowych uniwersalnych PE-X /Al/PE, do instalacji wody pitnej i CO - rury przeznaczone do instalacji CO z odpowiednim oznaczeniem. W pomieszczeniu grzejniki C22 o wysokości 600mm oraz grzejniki drabinkowe o wysokości 1400mm, zawory termoregulacyjne na zasileniu i odcinające na powrocie. Rurociągi zasilające i powrotne w bruździe ściennej i w projektowanej izolacji posadzki. Obieg czynnika grzewczego z rozdziałem dolnym - wymuszony pompami - z przewodami prowadzonymi w posadzce przyziemia, obieg zasilany z rozdzielacza.
- Źródło energii na cele c.o. i c.w.u.
Kocioł gazowy kondensacyjny wiszący o mocy min 24kW, z płynnie regulowaną mocą od 5,0 do 24,0 kW dla c.o. i 28kW dla c.w.u. Sprawność min 97%. Czynnikiem grzewczym woda o parametrach 65/50 °C (max 80/60°C). Sterowanie kotłowni z konsoli przez sterownik. Sterowanie pracą kotła, pogodowe z dwoma obiegami grzewczymi c.o. oraz pompą ładującą podgrzewacza ciepłej wody użytkowej. Zasobnik wody użytkowej i ciepła typu SHB o wysokości maksymalnej 1,9m i pojemności 300l. Zasobnik i wymienniki wykonane ze stali S235JR.
- Instalacje i przyłącze gazu.
Na potrzeby budynku wykorzystano istniejący punkt redukcyjno pomiarowy oraz przyłącze gazu z rur polietylenowych o średnicy zewnętrznej 32mm, łączonych przy pomocy systemowych kształtek elektrooporowych. Szczegóły rozmieszczenia rurociągów na rzucie oraz planie zagospodarowania terenu. Gazomierz zlokalizowany w wolno stojącej szafce redukcyjno pomiarowej przy ścianie pomieszczenia technicznego, kotłowni. Wewnętrzna instalacja gazu została zaprojektowana z rur stalowych o średnicy 25 i 20 mm.
- Wentylacja i klimatyzacja.
Wentylacja mechaniczna nawiewno/wywiewna w systemie trójnikowym. Trzy niezależne układy dystrybucji powietrza, każdy z centralą wentylacyjną/ rekuperatorem wyposażonym w przeciwprądowy wymiennik ciepła o wydajności 800m³, o sprawności min 79% przy wydajności 800m³. Kanały okrągłe typu spiro dn 250, 200 i 160mm.
Poziomy wentylacji mechanicznej prowadzone w górnej części pomieszczeń, w miejscach pokazanych na rysunkach. Czerpnie zlokalizowane na ścianie budynku, wyrzut na dachu.
Przy czerpni zabezpieczenie z prętów stalowych, na rurociągach klapy rewizyjne.
Kanały łączone za pomocą ocynkowanych kołnierzy lub na połączenia kielichowe dla kanałów typu A okrągłych. Kanały mocowane do stropu za pomocą prętów gwintowanych , perforowanych szyn montażowych wykonanych ze stali ocynkowanej. Wszystkie kanały świeżego powietrza izolowane.
W pomieszczeniach biurowym i dydaktycznym budynku klimatyzacja z chłodnicą freonową, w systemie VRF, który będzie obsługiwał poszczególne grupy pomieszczeń. Układ zbudowany z jednostki zewnętrznej chłodzonej powietrzem o mocy chłodzenia do 11,2W oraz jednostek wewnętrznych regulujących temperaturę powietrza w poszczególnych pomieszczeniach. Do obsługi pomieszczeń dobrano trzy jednostki (klimatyzatory) ścienne.
Rurociągi freonowe na ekologicznym czynniku chłodniczym R410A. Instalacje freonowe z rur miedzianych zgodnych z normą PN-EN 12735:2002, nadających się do ciśnień roboczych co najmniej 3000 kPa. Rurociągi freonowe montowane do stropów i ścian przy pomocy typowych uchwytów z wkładką gumową z prętami gwintowanymi i dyblami.
- Instalacje elektryczne.
Zasilanie budynku kablem YKYżo 5x25mm² z RG. Instalacja oświetleniowa z kabla YDY 2;3;4x1,5mm. Oprawy wewnętrzne led, na zewnątrz projektory zewnętrzne z czujką ruchu i oprawy zewnętrzne led. Instalacja gniazd wtyczkowych YDY 3x2,5mm. Instalacja siłowa YDYżo 5x2,5;4;6mm. Instalacja odgromowa z drutu stalowego ocynkowanego gr. 8mm połączona z uziomem otokowym z bednarki FeZn 25x4.
- Suchy hydrant ppoż.
Sieć ppoż wykonana z rur polietylenowych 125mm SDR 11, zakończona hydrantem pożarowym nadziemnym, sztywnym DN 100mm z odwodnieniem, wyposażony w zasuwę DN100. Kosz ssawny zamontowany w istniejącej studni betonowej drenarskiej.
- Nawierzchnie.
Nawierzchnie wykonane z płyt ażurowych typu jomb na podsypce cementowo-piaskowej gr. 4cm oraz podbudowie z kruszywa łamanego gr. 20cm (płyty pochodzące z rozbiórki). Nawierzchnie z kostki granitowej gr. 8cm koloru ciemnoszarego na podsypce cementowo-piaskowej gr. 4cm oraz podbudowie z kruszywa łamanego gr. 20cm. Nawierzchnie oraz cieki z kostki granitowej gr. 8cm koloru szarego na podsypce cementowo-piaskowej gr. 4cm oraz podbudowie z kruszywa łamanego gr. 20cm.
- Wyposażenie.
Dostawa i montaż mebli wyposażenia do wbudowania zostały szczegółowo opisane w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót Nr OST - 08.00 Wykończenia oraz wyposażenia pomieszczeń - punkty 1, 2 w tym: 2.1., 2.4., 2.5., 2.7. oraz punkty od 3 do 10. Pozostałe punkty tej części specyfikacji tj. 1, 2 w tym: 2.1., 2.2., 2.3., 2.6., 2.8., 2.9. dotyczą wyposażenia, które stanowią zakres Zamawiającego.
1.2. Obiekt należy do XVI kategorii obiektów budowlanych. Inwestor jest zobowiązany uzyskać przed przystąpieniem do użytkowania ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie.
1.3. Dojazd do obiektu z drogi publicznej, przy czym na drogach publicznych - dojazdowych do obiektu szkółki, znajdują się ograniczenia tonażowe (15t), wprowadzone przez właściwych zarządców dróg.
1.4. Prace będą prowadzone na Szkółce Leśnej w Ołoboku, która w okresie prowadzenia robót budowlanych będzie użytkowana przez służby leśne i pracowników wykonujących czynności gospodarcze na szkółce, w związku z czym roboty należy zorganizować w sposób umożliwiający stały i bezpieczny dostęp tych osób do powierzchni roboczych i pozostałych obiektów znajdujących się na terenie Szkółki Leśnej w Ołoboku.
1.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia tj. zakres prac oraz technologię wykonania robót zawiera projekt budowlany (załącznik nr 12 do SIWZ), projekt wykonawczy (załącznik nr 13 do SIWZ), przedmiary robót (załącznik nr 14 do SIWZ) oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (załącznik nr 15 do SIWZ).
Prace należy wykonać zgodnie z projektem budowlanym, projektem wykonawczym, przedmiarami robót, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz niniejszą SIWZ, a także zasadami wiedzy technicznej i budowlanej, obowiązującymi przepisami oraz normami.
Dodatkowe warunki dotyczące przedmiotu zamówienia :
2. Odbiór robót zostanie dokonany jednorazowo, po zakończeniu całości prac. Z odbioru końcowego zostanie sporządzony protokół odbioru końcowego robót, który jest podstawą do wystawienia faktury przez Wykonawcę. Należność będzie płatna przelewem na konto Wykonawcy w terminie 30 dni od daty złożenia faktury.
3. Wszelkie nazwy materiałów użyte w dokumentacji technicznej należy rozumieć jako przykładowe - o parametrach pożądanych przez Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza w każdym przypadku użycie materiału równoważnego pod względem istotnych (głównych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu co najmniej tego samego poziomu jakości, trwałości oraz kompatybilności z pozostałymi materiałami użytymi przy realizacji zamówienia. Dopuszczalne są jedynie takie zmiany materiałów, które mieszczą się w ramach zawartych w dokumentacji technicznej i specyfikacji technicznej rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych i technicznych, co wyraża się niedopuszczeniem przez Zamawiającego składania ofert wariantowych. Podane w opisach ewentualne nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 29 i 7 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu technologicznego i wydajnościowego. Przyjęcie rozwiązań równoważnych powodujących konieczność ingerencji w dokumentację projektową wymagają ewentualnej zgody autora projektu w zakresie ochrony praw autorskich. Koszty związane z koniecznością zmian w projekcie leżą po stronie Wykonawcy. Termin wykonania całości przedmiotu zamówienia musi uwzględniać czas niezbędny na wykonanie ewentualnych zmian.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
4. Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia na wykonane roboty i użyte materiały gwarancji i rękojmi za wady w wymiarze minimum 36 miesięcy od dnia zakończenia robót budowlanych, czyli od dnia odbioru końcowego i podpisanego protokołu odbioru końcowego robót. Wykonawca najpóźniej przy podpisywaniu protokołu odbioru końcowego robót, przekaże Zamawiającemu kartę gwarancyjną - wzór - załącznik nr 11 do SIWZ, na okres zdeklarowany w ofercie. Niedostarczenie karty jest równoznaczne z niewykonaniem przez Wykonawcę umowy w uzgodnionym terminie. Jeżeli Wykonawca zgodnie z zapisami SIWZ udzieli gwarancji na okres dłuższy niż 36 miesięcy to także udziela rękojmi na taki sam okres jak okres udzielanej gwarancji.
Uwaga:
W przypadku wskazania w ofercie przez Wykonawcę okresu gwarancji i rękojmi za wady krótszego niż 36 miesięcy, będzie skutkowało odrzuceniem oferty jako niezgodnej z treścią Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
5. Załatwienie wszystkich formalności i poniesione koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia leży po stronie Wykonawcy robót.
6. W przypadku zamiaru korzystania przez Wykonawcę z mediów Zamawiającego, Nadleśnictwo wskaże punkty poboru energii elektrycznej i wody, a także ustali sposób rozliczenia poboru energii i wody w protokole przekazania terenu budowy. Zamawiający nie zabezpiecza pomieszczeń socjalnych do celów budowy.
7. W zakresie składanej oferty należy uwzględnić, iż:
7.1. przed podpisaniem umowy Wykonawca przedstawi harmonogram robót, na potrzeby weryfikacji stopnia zaawansowania robót, celem zaakceptowania go przez Zamawiającego,
7.2. przed przekazaniem terenu budowy, kierownik budowy sporządzi plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w trzech egzemplarzach i przekaże dwa egzemplarze Zamawiającemu,
7.3. przed przekazaniem terenu budowy, Wykonawca sporządzi program zapewnienia jakości w trzech egzemplarzach i przekaże dwa egzemplarze Zamawiającemu celem przedstawienia go do zaakceptowania przez inspektora nadzoru,
7.4. przed przystąpieniem do robót Wykonawca sporządzi projekt organizacji robót w trzech egzemplarzach i przekaże dwa egzemplarze Zamawiającemu celem przedstawienia go do zaakceptowania przez inspektora nadzoru.
8. Materiały użyte do wykonania zadania muszą posiadać deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną w przypadku braku Polskich Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane. Wykonawca, który wygra przetarg musi dostarczać w/w dokumenty każdorazowo przed wbudowaniem danego materiału Zamawiającemu i inspektorowi nadzoru inwestorskiego do akceptacji.
9. Podczas realizacji robót Wykonawca udostępni Zamawiającemu możliwość sprawdzenia jakiego rodzaju materiały budowlane są lub mają być użyte do wykonania przedmiotu zamówienia.
10. Wykonawca ma obowiązek segregacji (wg rodzaju) materiałów z rozbiórki z podziałem na grupy. W przypadkach, jeżeli materiał jest nieużyteczny i podlega utylizacji, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć go do punktu utylizacji i zutylizować na swój koszt. Na elementy podlegające utylizacji Wykonawca przekaże Zamawiającemu pokwitowanie z punktu utylizacji potwierdzające rodzaj i ilość odpadów.
Materiały stalowe pochodzące z rozbiórki, które można odzyskać np. grzejniki, rury, są własnością Zamawiającego i należy złożyć je w miejscu wskazanym przez inwestora na terenie szkółki.
11. Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania porządku w miejscu wykonywanej pracy.
12. Wykonawca jest zobowiązany do uprzątnięcia śmieci (powstałych w wyniku jego działań) z powierzchni, na której prowadzone będą roboty budowlane.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 67904

Data publikacji: 2016-03-24

Nazwa: Nadleśnictwo Świebodzin w Świebodzinie

Ulica: ul. Wojska Polskiego 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Świebodzin

Kod pocztowy: 66-200

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 068 3822001

Numer faxu: 068 3823926

Regon: 97004020900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Inny: państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Inny rodzaj zamawiającego:
państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa budynku na potrzeby szkółki leśnej w Ołoboku o podstawowej funkcji socjalno-biurowej z pomieszczeniami technicznymi (wyłuszczarnia, magazyn) wraz z infrastrukturą towarzyszącą w zakresie instalacji i nawierzchni oraz rozbiórka istniejącego budynku socjalnego na działce oznaczonej geodezyjnie nr 153/4, obręb Ołobok, gmina Skąpe

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot i zakres zadania:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie budynku na potrzeby Szkółki Leśnej w Ołoboku o podstawowej funkcji socjalno-biurowej z pomieszczeniami technicznymi (wyłuszczarnia, magazyn) wraz z infrastrukturą towarzyszącą w zakresie instalacji i nawierzchni oraz rozbiórce istniejącego budynku socjalnego.
1.1. Ogólny opis przedmiotu zamówienia - zakres robót obejmuje miedzy innymi następujące roboty:
1.1.1. Roboty rozbiórkowe:
- budynek o konstrukcji stalowej szkieletowej z wypełnieniem szkieletu wełną mineralną pokrycie z blachy; parterowy o pow. zabudowy ~100,00 m²; kubaturze ~ 500,00 m³; wysokości do kalenicy 5,0 m od poziomu terenu; dach dwuspadowy kryty papą; posadowiony na stopach i ławach żelbetowych - rozbiórka w całości.
- główne nawierzchnie z płyt betonowych - częściowa rozbiórka i przebudowa,
- przyłącze kanalizacji sanitarnej, zbiornik bezodpływowy (szambo) - rozbiórka w całości,
- przyłącze energetyczne nn, gazu, wody, telekomunikacyjne, zasilanie deszczowni - rozbiórka i przebudowa.
1.1.2. Budowa nowego budynku socjalnego:
Budynek parterowy w kształcie położonej litery C, niepodpiwniczony z dachem wielospadowym, stromym, kryty dachówką. W większości (środek i lewe skrzydło) elewacje typu szachulec na bazie konstrukcji szkieletu drewnianego z wypełnieniem tynkiem mineralnego lub z płytek klinkierowych układanych na izolacji termicznej ze styropianu. Prawe skrzydło (biurowe) na podmurówce kamiennej o konstrukcji tradycyjnej murowane z elewacją z tynku mineralnego. Całość formą i kształtem będzie nawiązywała do charakteru obiektów na terenie gminy Skąpe (np. szachulec z wypełnieniem z cegły klinkierowej). Nawa z lewej strony o przeznaczeniu produkcyjno-magazynowym (w tym pomieszczenie wyłuszczarni), część środkowa socjalna (szatnie z umywalniami, jadalnia), nawa prawa o przeznaczeniu biurowym i dydaktycznym.
- Konstrukcja nośna.
Część produkcyjna i socjalna na bazie szachulcowego szkieletu drewnianego, część biurowo-dydaktyczna tradycyjna murowana, wiatrołap w konstrukcji stalowej.
- Fundamenty.
Płyta fundamentowa żelbetowa gr. 20 cm, zatarta na gładko wykonana na warstwie izolacyjnej ze styropianu
gr. 15 cm EPS 040 (dach/podłoga). Pod izolacją beton podkładowy C8/10 grubości 10 cm oraz podsypka piaskowo-żwirowa grubości min. 30 cm.
- Ściany fundamentowe.
Pod płytą fundamentową w obrysie ścian zewnętrznych ściany fundamentowe grubości 24 cm z bloczków styropianowych zalewowych (5 - 14 - 5 cm). Pod ścianami fundamentowymi ławy szerokości 30 cm zbrojone prętami. Pod ławami beton podkładowy grubości 10 cm.
- Ściany.
W części produkcyjnej i socjalnej na bazie szachulcowego szkieletu drewnianego zamkniętego od wewnątrz płytami warstwowymi w okładzinach metalowych z rdzeniem poliuretanowym grubości 100mm, w układzie poziomym, łączonymi do konstrukcji drewnianej na 3 wkręty 6,3 mm na 1,0 m szer. płyty.
Słupy, zastrzały, belki podwalinowe oraz rygle ścienne z drewna heblowanego klasy C24 (świerk) o przekroju 14/14 cm. Belka oczepowa (murłata) z drewna klasy C24 (świerk) o przekroju 14/16 cm. Każdy przekrój drewniany zaimpregnowany środkiem przeciw grzybom i pleśniom. Przekroje drewniane izolowane przed bezpośrednim kontaktem z podłożem betonowym.
W części biurowo-dydaktycznej tradycyjne murowane z bloczków ceramicznych gr. 24 oraz 20 cm na zaprawie murarskiej. Wiatrołap w konstrukcji stalowej, słupy HEA 120, rygiel dachowy IPE 80 (stal S235), Obudowa ze szkła fasadowego. Konstrukcja stalowa zabezpieczona przeciwkorozyjnie poprzez malowanie.
- Nadproża.
W części produkcyjnej i socjalnej wykonane w konstrukcji szachulcowej (oczep/rygle ścienne).
W części biurowo-dydaktycznej nad otworami okiennymi oraz drzwiowymi wykonane jako belki żelbetowe monolityczne, zbrojone prętami zbrojeniowymi.
- Wieńce.
W części produkcyjno- socjalnej w konstrukcji drewnianej szachulcowej (oczep).
W części biurowo-dydaktycznej jako żelbetowe, monolityczne.
- Strop.
Drewniany, belkowy z podsufitką z płyt gipsowo-kartonowych/ płyta warstwowa. Podłoga z płyt wiórowych twardych wodoodpornych grubości 2,5 cm. Belki stropowe heblowane 2x4/20 cm połączone z belkami oczepowymi przenoszące rozpór dachu krokwiowego.
- Dach.
Dach drewniany krokwiowy dwuspadowy o kątach nachylenia połaci dachowej 38,3o oraz 40o kryty dachówką ceramiczną angobowaną zakładkową w kolorze antracytowym. Wszystkie elementy konstrukcyjne dachu wykonane z drewna świerkowego, heblowanego klasy C24. Łaty przekroju 6/4 cm, krokwie 8/16 cm, krokiew koszowa 22/10 cm, płatew kalenicowa 16/16 cm, kleszcze 2x2,5/14 cm, murłata (belka oczepowa) 14/16 cm.
Każdy przekrój drewniany zaimpregnowany środkiem przeciw grzybom i pleśniom. Ściągi dachowe (pręt stalowy 20x20 S235) mocowane do belek murłat (belek oczepowych) na obejmy stalowe. Przekroje drewniane izolowane przed bezpośrednim kontaktem z podłożem betonowym.
- Ścianki działowe, przegrody.
W części produkcyjnej i socjalnej na bazie szachulcowego szkieletu drewnianego oraz jako lekkie ściany działowe z płyt warstwowych w okładzinach metalowych z rdzeniem poliuretanowym grubości 100 mm.
Przekroje drewniane izolowane przed bezpośrednim kontaktem z podłożem betonowym. W części biurowo-dydaktycznej tradycyjne murowane grubości 20 oraz 24 cm z bloczków ceramicznych na zaprawie cementowo - wapiennej.
- Obróbki blacharskie.
Obróbki blacharskie z blachy tytan-cynk.
- Posadzki.
Betonowe utwardzane korundem, impregnowane w pomieszczeniach technicznych i produkcyjnych, w pozostałych pomieszczeniach płytki ceramiczne.
- Stolarka drzwiowa i okienna.
W części produkcyjnej i technicznej bramy zewnętrzne ocieplane, dwuskrzydłowe w pozostałych pomieszczeniach drzwi zewnętrzne o szerokości min 90cm. Każda brama zaopatrzona w dwa zamki w klasie C posiadające znak CE zgodny z dyrektywą 89/106/CE o wyrobach budowlanych i spełniającą wymagania normy EN 13241-1. Drzwi zewnętrzne aluminiowe w kolorze szarym, zawiasy antywłamaniowe z bolcami antywyważeniowymi, przeszklone lub pełne zgodnie z zestawieniem. Drzwi wewnętrzne o konstrukcji drewnianej, płytowe oklejone laminatem w kolorze szarym. Przeszklone lub pełne zgodnie z zestawieniem.
Okna z PVC w kolorze szarym. Przeszklenia wykonane ze szkła niskoemisyjnego o współczynniku przenikania ciepła: U=1,0 W/(m²K). Parapety zewnętrzne z blachy ocynkowanej w kolorze szarym, parapety wewnętrzne: komorowe PVC w kolorze szarym.
- Instalacje i przyłącze wody.
Zasilanie w wodę zimną z istniejącego przyłącza wodociągowego rurami polietylenowymi średnicy 32mm, pomiar zużycia wody w projektowanym pomieszczeniu kotłowni jeden dla całego budynku.
Rozprowadzenie wody ciepłej i zimnej, do pomieszczeń socjalnych i pomieszczenia technicznego w posadzce i natynkowo z rur średnicy 25, 20 i 16mm. Woda ciepła przygotowywana w pomieszczeniu technicznym (kotłowni) i dostarczana do pomieszczeń z podgrzewacza pojemnościowego 300l.
Instalacja wody zimnej i ciepłej w obrębie kotłowni z rur miedzianych, pozostała z rur polietylenowych wielowarstwowych (PE-X /Al/PE), do instalacji wody pitnej i CO - rury przeznaczone do instalacji ciepłej i zimnej wody z odpowiednim oznaczeniem.
Podejścia do przyborów sanitarnych, w części biurowej w bruzdach ściennych i posadzce w pozostałych pomieszczeniach na płytach warstwowych.
- Instalacje kanalizacji i odprowadzenia ścieków.
Odprowadzenie ścieków z budynku rurami PCV 160mm do przepompowni ścieków, następnie rurociągiem tłocznym PE 40mm do istniejącej wiejskiej sieci kanalizacyjnej przebiegającej w pasie drogi powiatowej. Kanalizacja sanitarna do przyborów sanitarnych z rur PVC 50, 110mm w posadzce na podłączeniu przez trójnik do kanalizacji podposadzkowej 160mm. W pomieszczeniach WC oraz przy zlewie, w pomieszczeniu na zapleczu pomieszczenia biurowego, instalacja zakończona rurą odpowietrzającą 75mm z wywiewką ponad dach. Odprowadzenie skroplin z central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych rurami PVC 20mm.
Do wykonania instalacji sanitarnej zastosować rury: dla instalacji podposadzkowych i podziemnych - rury i kształtki z PCV klasy N (kolor pomarańczowy, jak dla zewnętrznych sieci kanalizacyjnych); dla instalacji wewnętrznych - rury i kształtki oraz elementy wyposażenia z PP-HT (kolor biały) lub rury i kształtki z PCV klasy S (kolor szary)
- Instalacje c.o.
W projektowanych pomieszczeniach grzejniki płytowe konwekcyjne. Zasilanie pomieszczeń w ciepło z pomieszczenia kotłowni izolowanymi przewodami prowadzonymi w posadzce i natynkowo z rur średnicy 25, 20 i 16mm.
Instalację grzewczą w kotłowni z rur miedzianych, na rozprowadzeniu z rur polietylenowych uniwersalnych PE-X /Al/PE, do instalacji wody pitnej i CO - rury przeznaczone do instalacji CO z odpowiednim oznaczeniem. W pomieszczeniu grzejniki C22 o wysokości 600mm oraz grzejniki drabinkowe o wysokości 1400mm, zawory termoregulacyjne na zasileniu i odcinające na powrocie. Rurociągi zasilające i powrotne w bruździe ściennej i w projektowanej izolacji posadzki. Obieg czynnika grzewczego z rozdziałem dolnym - wymuszony pompami - z przewodami prowadzonymi w posadzce przyziemia, obieg zasilany z rozdzielacza.
- Źródło energii na cele c.o. i c.w.u.
Kocioł gazowy kondensacyjny wiszący o mocy min 24kW, z płynnie regulowaną mocą od 5,0 do 24,0 kW dla c.o. i 28kW dla c.w.u. Sprawność min 97%. Czynnikiem grzewczym woda o parametrach 65/50 °C (max 80/60°C). Sterowanie kotłowni z konsoli przez sterownik. Sterowanie pracą kotła, pogodowe z dwoma obiegami grzewczymi c.o. oraz pompą ładującą podgrzewacza ciepłej wody użytkowej. Zasobnik wody użytkowej i ciepła typu SHB o wysokości maksymalnej 1,9m i pojemności 300l. Zasobnik i wymienniki wykonane ze stali S235JR.
- Instalacje i przyłącze gazu.
Na potrzeby budynku wykorzystano istniejący punkt redukcyjno pomiarowy oraz przyłącze gazu z rur polietylenowych o średnicy zewnętrznej 32mm, łączonych przy pomocy systemowych kształtek elektrooporowych. Szczegóły rozmieszczenia rurociągów na rzucie oraz planie zagospodarowania terenu. Gazomierz zlokalizowany w wolno stojącej szafce redukcyjno pomiarowej przy ścianie pomieszczenia technicznego, kotłowni. Wewnętrzna instalacja gazu została zaprojektowana z rur stalowych o średnicy 25 i 20 mm.
- Wentylacja i klimatyzacja.
Wentylacja mechaniczna nawiewno/wywiewna w systemie trójnikowym. Trzy niezależne układy dystrybucji powietrza, każdy z centralą wentylacyjną/ rekuperatorem wyposażonym w przeciwprądowy wymiennik ciepła o wydajności 800m³, o sprawności min 79% przy wydajności 800m³. Kanały okrągłe typu spiro dn 250, 200 i 160mm.
Poziomy wentylacji mechanicznej prowadzone w górnej części pomieszczeń, w miejscach pokazanych na rysunkach. Czerpnie zlokalizowane na ścianie budynku, wyrzut na dachu.
Przy czerpni zabezpieczenie z prętów stalowych, na rurociągach klapy rewizyjne.
Kanały łączone za pomocą ocynkowanych kołnierzy lub na połączenia kielichowe dla kanałów typu A okrągłych. Kanały mocowane do stropu za pomocą prętów gwintowanych , perforowanych szyn montażowych wykonanych ze stali ocynkowanej. Wszystkie kanały świeżego powietrza izolowane.
W pomieszczeniach biurowym i dydaktycznym budynku klimatyzacja z chłodnicą freonową, w systemie VRF, który będzie obsługiwał poszczególne grupy pomieszczeń. Układ zbudowany z jednostki zewnętrznej chłodzonej powietrzem o mocy chłodzenia do 11,2W oraz jednostek wewnętrznych regulujących temperaturę powietrza w poszczególnych pomieszczeniach. Do obsługi pomieszczeń dobrano trzy jednostki (klimatyzatory) ścienne.
Rurociągi freonowe na ekologicznym czynniku chłodniczym R410A. Instalacje freonowe z rur miedzianych zgodnych z normą PN-EN 12735:2002, nadających się do ciśnień roboczych co najmniej 3000 kPa. Rurociągi freonowe montowane do stropów i ścian przy pomocy typowych uchwytów z wkładką gumową z prętami gwintowanymi i dyblami.
- Instalacje elektryczne.
Zasilanie budynku kablem YKYżo 5x25mm² z RG. Instalacja oświetleniowa z kabla YDY 2;3;4x1,5mm. Oprawy wewnętrzne led, na zewnątrz projektory zewnętrzne z czujką ruchu i oprawy zewnętrzne led. Instalacja gniazd wtyczkowych YDY 3x2,5mm. Instalacja siłowa YDYżo 5x2,5;4;6mm. Instalacja odgromowa z drutu stalowego ocynkowanego gr. 8mm połączona z uziomem otokowym z bednarki FeZn 25x4.
- Suchy hydrant ppoż.
Sieć ppoż wykonana z rur polietylenowych 125mm SDR 11, zakończona hydrantem pożarowym nadziemnym, sztywnym DN 100mm z odwodnieniem, wyposażony w zasuwę DN100. Kosz ssawny zamontowany w istniejącej studni betonowej drenarskiej.
- Nawierzchnie.
Nawierzchnie wykonane z płyt ażurowych typu jomb na podsypce cementowo-piaskowej gr. 4cm oraz podbudowie z kruszywa łamanego gr. 20cm (płyty pochodzące z rozbiórki). Nawierzchnie z kostki granitowej gr. 8cm koloru ciemnoszarego na podsypce cementowo-piaskowej gr. 4cm oraz podbudowie z kruszywa łamanego gr. 20cm. Nawierzchnie oraz cieki z kostki granitowej gr. 8cm koloru szarego na podsypce cementowo-piaskowej gr. 4cm oraz podbudowie z kruszywa łamanego gr. 20cm.
- Wyposażenie.
Dostawa i montaż mebli wyposażenia do wbudowania zostały szczegółowo opisane w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót Nr OST - 08.00 Wykończenia oraz wyposażenia pomieszczeń - punkty 1, 2 w tym: 2.1., 2.4., 2.5., 2.7. oraz punkty od 3 do 10. Pozostałe punkty tej części specyfikacji tj. 1, 2 w tym: 2.1., 2.2., 2.3., 2.6., 2.8., 2.9. dotyczą wyposażenia, które stanowią zakres Zamawiającego.
1.2. Obiekt należy do XVI kategorii obiektów budowlanych. Inwestor jest zobowiązany uzyskać przed przystąpieniem do użytkowania ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie.
1.3. Dojazd do obiektu z drogi publicznej, przy czym na drogach publicznych - dojazdowych do obiektu szkółki, znajdują się ograniczenia tonażowe (15t), wprowadzone przez właściwych zarządców dróg.
1.4. Prace będą prowadzone na Szkółce Leśnej w Ołoboku, która w okresie prowadzenia robót budowlanych będzie użytkowana przez służby leśne i pracowników wykonujących czynności gospodarcze na szkółce, w związku z czym roboty należy zorganizować w sposób umożliwiający stały i bezpieczny dostęp tych osób do powierzchni roboczych i pozostałych obiektów znajdujących się na terenie Szkółki Leśnej w Ołoboku.
1.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia tj. zakres prac oraz technologię wykonania robót zawiera projekt budowlany (załącznik nr 12 do SIWZ), projekt wykonawczy (załącznik nr 13 do SIWZ), przedmiary robót (załącznik nr 14 do SIWZ) oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (załącznik nr 15 do SIWZ).
Prace należy wykonać zgodnie z projektem budowlanym, projektem wykonawczym, przedmiarami robót, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz niniejszą SIWZ, a także zasadami wiedzy technicznej i budowlanej, obowiązującymi przepisami oraz normami.
Dodatkowe warunki dotyczące przedmiotu zamówienia :
2. Odbiór robót zostanie dokonany jednorazowo, po zakończeniu całości prac. Z odbioru końcowego zostanie sporządzony protokół odbioru końcowego robót, który jest podstawą do wystawienia faktury przez Wykonawcę. Należność będzie płatna przelewem na konto Wykonawcy w terminie 30 dni od daty złożenia faktury.
3. Wszelkie nazwy materiałów użyte w dokumentacji technicznej należy rozumieć jako przykładowe - o parametrach pożądanych przez Zamawiającego. Oznacza to, że Zamawiający dopuszcza w każdym przypadku użycie materiału równoważnego pod względem istotnych (głównych) parametrów technicznych i użytkowych, przy zachowaniu co najmniej tego samego poziomu jakości, trwałości oraz kompatybilności z pozostałymi materiałami użytymi przy realizacji zamówienia. Dopuszczalne są jedynie takie zmiany materiałów, które mieszczą się w ramach zawartych w dokumentacji technicznej i specyfikacji technicznej rozwiązań konstrukcyjnych, technologicznych i technicznych, co wyraża się niedopuszczeniem przez Zamawiającego składania ofert wariantowych. Podane w opisach ewentualne nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 29 i 7 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu technologicznego i wydajnościowego. Przyjęcie rozwiązań równoważnych powodujących konieczność ingerencji w dokumentację projektową wymagają ewentualnej zgody autora projektu w zakresie ochrony praw autorskich. Koszty związane z koniecznością zmian w projekcie leżą po stronie Wykonawcy. Termin wykonania całości przedmiotu zamówienia musi uwzględniać czas niezbędny na wykonanie ewentualnych zmian.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
4. Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia na wykonane roboty i użyte materiały gwarancji i rękojmi za wady w wymiarze minimum 36 miesięcy od dnia zakończenia robót budowlanych, czyli od dnia odbioru końcowego i podpisanego protokołu odbioru końcowego robót. Wykonawca najpóźniej przy podpisywaniu protokołu odbioru końcowego robót, przekaże Zamawiającemu kartę gwarancyjną - wzór - załącznik nr 11 do SIWZ, na okres zdeklarowany w ofercie. Niedostarczenie karty jest równoznaczne z niewykonaniem przez Wykonawcę umowy w uzgodnionym terminie. Jeżeli Wykonawca zgodnie z zapisami SIWZ udzieli gwarancji na okres dłuższy niż 36 miesięcy to także udziela rękojmi na taki sam okres jak okres udzielanej gwarancji.
Uwaga:
W przypadku wskazania w ofercie przez Wykonawcę okresu gwarancji i rękojmi za wady krótszego niż 36 miesięcy, będzie skutkowało odrzuceniem oferty jako niezgodnej z treścią Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
5. Załatwienie wszystkich formalności i poniesione koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia leży po stronie Wykonawcy robót.
6. W przypadku zamiaru korzystania przez Wykonawcę z mediów Zamawiającego, Nadleśnictwo wskaże punkty poboru energii elektrycznej i wody, a także ustali sposób rozliczenia poboru energii i wody w protokole przekazania terenu budowy. Zamawiający nie zabezpiecza pomieszczeń socjalnych do celów budowy.
7. W zakresie składanej oferty należy uwzględnić, iż:
7.1. przed podpisaniem umowy Wykonawca przedstawi harmonogram robót, na potrzeby weryfikacji stopnia zaawansowania robót, celem zaakceptowania go przez Zamawiającego,
7.2. przed przekazaniem terenu budowy, kierownik budowy sporządzi plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w trzech egzemplarzach i przekaże dwa egzemplarze Zamawiającemu,
7.3. przed przekazaniem terenu budowy, Wykonawca sporządzi program zapewnienia jakości w trzech egzemplarzach i przekaże dwa egzemplarze Zamawiającemu celem przedstawienia go do zaakceptowania przez inspektora nadzoru,
7.4. przed przystąpieniem do robót Wykonawca sporządzi projekt organizacji robót w trzech egzemplarzach i przekaże dwa egzemplarze Zamawiającemu celem przedstawienia go do zaakceptowania przez inspektora nadzoru.
8. Materiały użyte do wykonania zadania muszą posiadać deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną w przypadku braku Polskich Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane. Wykonawca, który wygra przetarg musi dostarczać w/w dokumenty każdorazowo przed wbudowaniem danego materiału Zamawiającemu i inspektorowi nadzoru inwestorskiego do akceptacji.
9. Podczas realizacji robót Wykonawca udostępni Zamawiającemu możliwość sprawdzenia jakiego rodzaju materiały budowlane są lub mają być użyte do wykonania przedmiotu zamówienia.
10. Wykonawca ma obowiązek segregacji (wg rodzaju) materiałów z rozbiórki z podziałem na grupy. W przypadkach, jeżeli materiał jest nieużyteczny i podlega utylizacji, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć go do punktu utylizacji i zutylizować na swój koszt. Na elementy podlegające utylizacji Wykonawca przekaże Zamawiającemu pokwitowanie z punktu utylizacji potwierdzające rodzaj i ilość odpadów.
Materiały stalowe pochodzące z rozbiórki, które można odzyskać np. grzejniki, rury, są własnością Zamawiającego i należy złożyć je w miejscu wskazanym przez inwestora na terenie szkółki.
11. Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania porządku w miejscu wykonywanej pracy.
12. Wykonawca jest zobowiązany do uprzątnięcia śmieci (powstałych w wyniku jego działań) z powierzchni, na której prowadzone będą roboty budowlane.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający informuje, iż przewiduje udzielanie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego. Projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiary robót oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót opisują rodzaj robót, które Zamawiający może zamówić jako zamówienie uzupełniające. Cena za ich wykonanie będzie przedmiotem negocjacji.

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2016

Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia przez Wykonawcę wadium w wysokości 23 600,00 złotych.
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
2.1. pieniądzu,
2.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
2.3. gwarancjach bankowych,
2.4. gwarancjach ubezpieczeniowych,
2.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z 2008 r. Nr 116, poz. 730 i 732 i Nr 227, poz. 1505 oraz z 2010 r. Nr 96, poz. 620).

3. Wadium w formie pieniężnej należy wpłacić na rachunek bankowy Zamawiającego nr : BGŻ o/Świebodzin 58203000451110000000286860 z dopiskiem na blankiecie wpłaty:
Przetarg - Budowa budynku na potrzeby szkółki leśnej w Ołoboku,

4. Wadium wnoszone w formie: poręczenia bankowego lub poręczenia spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, należy załączyć w formie oryginału do oferty lub złożyć odrębnie przed upływem terminu składania ofert, z napisem na kopercie:
Wadium w przetargu na budowę budynku na potrzeby szkółki leśnej w Ołoboku,

5. Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji gwaranta. Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela gwaranta. Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny (z podaniem imienia i nazwiska). Z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowe, na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Prawo zamówień publicznych. Powyższe dotyczy również treści poręczenia.
6. Wadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert. tj. do dnia 08.04.2016 roku do godz. 9.00.
7. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego.
8. Wykonawca, który nie wniesie wadium na cały okres związania ofertą zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.
9. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp.
10. Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
11. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.

12. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 9., jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana, jako
najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie 3 dni od dnia otrzymania wiadomości o konieczności ponownego wniesienia wadium.

13. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
14. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
15. Wadium Wykonawcy, którego oferta została wybrana, zostanie zatrzymane wraz z odsetkami w przypadku, gdy Wykonawca:
15.1.odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
15.2.nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
15.3. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje szczegółowych warunków dotyczących przedmiotowego punktu. Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana na podstawie załączonego oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 pkt. 1 ustawy.
Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniu. Z treści załączonego oświadczenia musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunek Wykonawca spełnił.
Niespełnienie chociażby jednego z warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania, a oferta zostanie uznana za odrzuconą.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 2 roboty budowlane odpowiadające swoim rodzajem robotom budowlanym
stanowiącym przedmiot zamówienia o wartości minimum 500 000,00 zł brutto każda, w sposób należyty oraz zgodnie ze sztuką budowlaną i prawidłowo je zakończył.

Przez roboty budowlane odpowiadające swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia Zamawiający rozumie zamówienie, którego przedmiotem była budowa budynków wraz z instalacjami zapewniającymi możliwość użytkowania budynków zgodnie z ich
przeznaczeniem, wzniesionych z użyciem wyrobów budowlanych - w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane.
W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełniania warunku posiadania wiedzy i doświadczenia przedstawi dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski, Zamawiający przeliczy je na złoty polski. Do przeliczenia zostanie zastosowany wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank Polski bieżący kurs średni wymiany na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w rozdz. 10 SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunek Wykonawca spełnił.
Niespełnienie chociażby jednego z warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania, a oferta zostanie uznana za odrzuconą.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje szczegółowych warunków dotyczących przedmiotowego punktu. Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana na podstawie załączonego oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 pkt. 3 ustawy.
Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniu. Z treści załączonego oświadczenia musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunek Wykonawca spełnił. Niespełnienie chociażby jednego z warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania, a oferta zostanie uznana za odrzuconą.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż dysponuje osobą lub osobami, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia posiadającymi uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi w specjalności: konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych - zgodne z przepisami ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane.

Zamawiający określając wymogi dla osób w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych dopuszcza odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego
Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o zasadach uznania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r., Nr 63, poz. 394).
Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach wyszczególnionych w rozdz. 10 SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunek Wykonawca spełnił. Niespełnienie chociażby jednego z warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania, a oferta zostanie uznana za odrzuconą.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie opisu spełniania warunku udziału w postępowaniu w odniesieniu do warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej. Warunek w odniesieniu do sytuacji finansowej, zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje środkami finansowymi lub zdolnością kredytową nie mniejszą niż na kwotę 500 000,00 zł.
W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełniania warunku sytuacji finansowej przedstawi dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski, Zamawiający przeliczy je na złoty polski. Do przeliczenia zostanie zastosowany wyliczony i ogłoszony przez Narodowy Bank Polski bieżący kurs średni wymiany na dzień publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.
Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach wyszczególnionych w rozdz. 10 SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunek Wykonawca spełnił. Niespełnienie chociażby jednego z warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania, a oferta zostanie uznana za odrzuconą.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
I. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
II. Wykonawca jest zobowiązany do załączenia do oferty dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Przez najważniejsze roboty Zamawiający rozumie roboty, które spełniają minimalne warunki udziału z postępowaniu, pod względem przedmiotowym i wartościowym, określone w rozdz. 9 ust. 1. pkt. 1.2. SIWZ.
Uwaga: Zgodnie z § 1 ust. 2 pkt 1 oraz 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Z 2013 r. poz. 231) dowodami, o których mowa powyżej są:
- poświadczenie,
- inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa powyżej.
Ponadto zgodnie z § 1 ust. 3 ww. rozporządzenia w przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane wskazane w wykazie, o którym mowa w rozdz. 10 ust. 1. pkt. 1.2. SIWZ, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o
których mowa powyżej.
III. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z powyższym, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. Jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunków, których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, Wykonawca przedstawi wraz z ofertą w odniesieniu do tego podmiotu dokumenty dotyczące w szczególności:
1. zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów tego podmiotu,
2. sposobu wykorzystania zasobów tego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
3. charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z tym podmiotem,
4. zakresu i okresu udziału tego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
IV. Dokumenty podmiotów zagranicznych: 1. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa w Sekcji III.4.2) tired 2 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
2. Dokumenty, o których mowa powyżej w rozdz. powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej w pkt. IV.1., zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Przepis pkt. IV.2. stosuje się odpowiednio.
4. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
5. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
V. Dokumenty mogą być składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, z tym że:
1.w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty,
2. pełnomocnictwo składa się wyłącznie w oryginale albo odpisie poświadczonym przez notariusza,
3. oświadczenie dotyczące warunków określonych w art. 22 ustawy Pzp składa się wyłącznie w oryginale,
4. pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia składa się wyłącznie w oryginale,
5. lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy Pzp, lub informacja o braku przynależności do grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy Pzp również składa się wyłącznie w oryginale.
VI. Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez Zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust.1 ustawy Pzp, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postepowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane roboty budowlane wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert. Zamawiający wzywa także, w wyznaczonym przez siebie terminie, do złożenia wyjaśnień dotyczących oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy PZP.
VII. Oferty wspólne: Oferty wspólne - Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie niniejszego zamówienia (np. konsorcjum). W takim przypadku ich oferta musi spełniać następujące wymagania:
1. Wykonawcy przedłożą wraz z ofertą pełnomocnictwo wszystkich stron. Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika (lidera) do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia lub do reprezentowania ich w postępowaniu oraz zawarcia umowy o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa.
Uwaga: treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania.
2. W odniesieniu do wymagań postawionych przez Zamawiającego, każdy z przedsiębiorców wchodzący w skład spółki cywilnej lub konsorcjum oddzielnie musi wykazać, że nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i ust. 2 oraz 2a ustawy Prawo zamówień publicznych.
3. W odniesieniu do wymagań wynikających z art. 22 ust. 1 pkt. 1 ustawy postawionych przez Zamawiającego, każdy z przedsiębiorców wchodzący w skład spółki cywilnej lub konsorcjum oddzielnie musi wykazać, że spełnia przedmiotowy warunek.
4. W odniesieniu do wymagań wynikających z art. 22 ust. 1 pkt. 2-4 ustawy postawionych przez Zamawiającego, przedsiębiorcy wchodzący w skład spółki cywilnej lub konsorcjum mogą wspólnie wykazać, że spełniają przedmiotowe warunki.
5. Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na wykonawcę w miejscu np. nazwa i adres wykonawcy należy wpisać dane dotyczące konsorcjum, a nie pełnomocnika konsorcjum.
6. Jeżeli oferta Wykonawców, o których mowa wyżej zostanie wybrana, Zamawiający zażąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, przedstawienia Zamawiającemu stosownej umowy zawierającej w swojej treści następujące postanowienia:
6.1 określenie celu gospodarczego dla jakiego umowa została zawarta,
6.2 oznaczenie czasu trwania umowy obejmującej okres realizacji przedmiotu zamówienia,
6.3 wykluczenie możliwości wypowiedzenia umowy przez któregokolwiek z Wykonawców do czasu wykonania zamówienia,
6.4 solidarną odpowiedzialność Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
6.5 zakaz zmian w umowie bez zgody Zamawiającego,
6.6 umowa winna upoważniać jednego z Wykonawców we wszystkich sprawach związanych z ofertą i umową o realizację zamówienia.
7. S.C. składająca ofertę w przetargu nie może być traktowana jako samodzielny wykonawca, tylko jak konsorcjum. I dlatego, jeżeli wspólnicy nie ustanowią pełnomocnika, muszą zostać wykluczeni z postępowania ( orzeczenie arbitrów z dnia 11 marca 2005 r. - UZP/ZO/0-415/05 ).
Uwaga: wszelka korespondencja dokonywana będzie wyłącznie z pełnomocnikiem (liderem).
VIII. Ponadto do oferty należy załączyć: 1. Formularz oferty sporządzony zgodnie z załącznikiem nr 1 do SIWZ. 2. Kosztorys ofertowy uproszczony potwierdzający cenę oferty wskazaną w załączniku nr 1 do SIWZ, sporządzony w oparciu o projekt budowlany (załącznik nr 12 do SIWZ), projekt wykonawczy(załącznik nr 13 do SIWZ) przedmiary robót (załącznik nr 14 do SIWZ) oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (załącznik nr 15 do SIWZ).
IX. Zamawiający wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy Wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co Zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych. Zamawiający nie wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy, który
udowodni, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawił szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia.
1.1. Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy
1.1.1. Zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi, w szczególności:
a) klęski żywiołowe,
b) warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów.
1.1.2. Zmiany spowodowane warunkami geologicznymi, archeologicznymi lub terenowymi, w szczególności:
a) niewypały i niewybuchy,
b) wykopaliska archeologiczne nie przewidywane w SIWZ,
c) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej ustalonych warunków geologicznych (kategorie gruntu, kurzawka, itp.),
d) odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, w szczególności istnienie podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych.
1.1.3. Zmiany będące następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności:
a) wstrzymanie robót przez Zamawiającego,
b) wykonanie robót dodatkowych, zamiennych,
c) konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej.
1.1.4. Inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz Wykonawcy skutkujące niemożliwością prowadzenia prac.
W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w pkt. 1.1. termin wykonania umowy może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, o czas niezbędny do zakończenia wykonywania jej przedmiotu w sposób należyty, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności. Ponadto warunkiem podpisania aneksu na przedłużony termin wykonania będzie zachowanie ciągłości zabezpieczenia, bez zmniejszania jego wysokości oraz przedłużenie polisy ubezpieczeniowej.
1.2. Zmiana sposobu spełnienia świadczenia:
1.2.1. Zmiany technologiczne, w szczególności:
a) konieczność zrealizowania zamówienia przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa,
b) niedostępnością na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót spowodowaną zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń,
c) koniecznością zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy,
d) zaproponowanie przez Wykonawcę innego rozwiązania technologicznego wykonania zaprojektowanych robót pozwalającego na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, pod warunkiem akceptowania przedmiotowego rozwiązania przez projektanta.
Zmiany wskazywane w lit a), b), c) oraz d) będą wprowadzane wyłącznie w zakresie umożliwiającym oddanie przedmiotu umowy do użytkowania, a Zamawiający nie poniesie ryzyka zwiększenia wynagrodzenia z tytułu takich zmian. Każda ze wskazywanych w lit a), b), c) oraz d) zmian może być powiązana wyłącznie z obniżeniem wynagrodzenia na zasadach określonych przez Strony.
1.2.2. Zmiany osobowe:
a) zmiana osób, przy pomocy, których Wykonawca realizuje przedmiot umowy na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami i kwalifikacjami, o których mowa w ustawie Prawo budowlane lub innych ustawach, a także SIWZ, będzie wymagała również zaakceptowania przez Zamawiającego.
1.3. Pozostałe zmiany:
1.3.1. zmiana obowiązującej stawki VAT:
a) jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku VAT zapłaconego przez wykonawcę,
b) jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zmniejszenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zmniejszenia wynagrodzenia o kwotę stanowiącą różnicę kwoty podatku VAT do zapłacenia przez wykonawcę,
1.3.2. rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy. W takim przypadku wynagrodzenie przysługujące wykonawcy zostanie pomniejszone, przy czym Zamawiający zapłaci za wszystkie spełnione świadczenia oraz udokumentowane koszty, które Wykonawca poniósł w związku z wynikającymi z umowy planowanymi świadczeniami,
1.3.3. z powodu nadzwyczajnej zmiany stosunków spełnienie świadczenia byłoby połączone z nadmiernymi trudnościami albo groziłoby jednej ze stron rażącą stratą (art. 3571 Kc),
1.3.4. nastąpi wywierająca bezpośredni wpływ na dalsze wykonywanie umowy zmiana obowiązującego prawa powszechnego (np. ustawy, rozporządzenia) bądź przepisów wewnętrznych, obowiązujących w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe (zarządzenia, decyzje i wytyczne Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych),
1.3.5. w wyniku realizacji zasad i wytycznych władz zwierzchnich Zamawiający będzie zobowiązany do ograniczenia środków przewidzianych na sfinansowanie zamówienia,
1.3.6. wystąpi zmiana Wykonawcy w przypadkach sukcesji generalnej następującej w wyniku dozwolonego przekształcenia podmiotu bądź dziedziczenia oraz w przypadkach szczególnej sukcesji z mocy prawa (np. łączenie, dzielenie, przekształcenie spółek),
1.3.7. wystąpi konieczność powierzenia wykonania części zakresu umowy podwykonawcy lub zmiany zakresu wykonania części zamówienia przez podwykonawcę.
2. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Strony mogą wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
3. Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych:
3.1. zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego),
3.2. zmiany danych teleadresowych, zmiany osób wskazanych do kontaktów miedzy Stronami,
3.3. udzielenie zamówień dodatkowych określonych w przepisach o zamówieniach publicznych,
3.4. udzielenie zamówień uzupełniających w zakresie wskazanym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od zawarcia umowy w wyjątkowych sytuacjach, zgodnie z art. 145 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 96

Nazwa kryterium 2: Gwarancja i rękojmia za wady

Znaczenie kryterium 2: 4

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Nadleśnictwo Świebodzin, ul. Wojska Polskiego 3, 66-200 Świebodzin

Data składania wniosków, ofert: 08/04/2016

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
W siedzibie Zamawiającego w Nadleśnictwie Świebodzin, ul. Wojska Polskiego 3, 66-200 Świebodzin, w sekretariacie, pokój nr 5

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Informacje dodatkowe:
I. TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA: Termin zakończenia zamówienia został podany w Sekcji II.2). Termin realizacji zamówienia od dnia przekazania terenu budowy. 2. Przekazanie terenu budowy nastąpi w dniu ustalonym jako termin podpisania umowy, po jej podpisaniu. Termin podpisania umowy jest jednocześnie dniem, w którym Zamawiający zawiadomi o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych właściwy organ nadzoru budowlanego, dołączając na piśmie m.in. oświadczenie kierownika budowy (robót) stwierdzające sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz przyjęcie obowiązku kierowania budową (robotami budowlanymi), a także zaświadczenie, o którym mowa w art. 12 ust. 7 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 290).
3. Przez termin zakończenia realizacji zamówienia rozumie się dzień zgłoszenia gotowości do odbioru robót wraz z wymaganą dokumentacją.

II. KRYTERIA OCENY OFERT I ICH ZNACZENIE: 1. Przy wyborze ofert Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:
1.1. Kryterium nr 1 - cena -96 %
Sposób obliczania punktów dla kryterium:
W zakresie kryterium oferta może uzyskać maksymalnie 96 punktów. Ocena punktowa kryterium dokonana zostanie zgodnie z formułą:

WC = Cmin /Cob x 96 pkt
gdzie:
Cmin - najniższa cena brutto spośród ofert ważnych
Cob - cena brutto oferty badanej
1.2. Kryterium nr 2 - gwarancja i rękojmia za wady - 4 %
Sposób obliczania punktów dla kryterium:
W zakresie kryterium nr 2 oferta może uzyskać 4 punkty za wydłużoną o 12 miesięcy gwarancję i rękojmię za wady powyżej wymaganego przez Zamawiającego minimum 36 miesięcy (rozdz. 3 ust. 5 SIWZ).

Zamawiający oceni kryterium nr 2 na podstawie oświadczenia Wykonawcy o długości okresu gwarancji i rękojmi za wady zawartego w formularzu oferty stanowiącego Załącznik nr 1 do niniejszej SIWZ.

W przypadku nie złożenia przez Wykonawcę oświadczenia o długości okresu gwarancji i rękojmi za wady Zamawiający uzna, że kryterium nie zostało spełnione.

Zdeklarowany przez Wykonawcę w ofercie okres gwarancji i rękojmi za wady zostanie - w przypadku wyboru jego oferty - uwzględniony w umowie.

2. Nadanie punktów w kryterium nr 1, zostanie dokonane z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku z zachowaniem zasady zaokrągleń matematycznych.
3. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska największą ilość punktów ogółem w opisanych powyżej kryteriach.
4. Jeżeli nie będzie można wybrać oferty najkorzystniejszej z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ww. kryteriów, Zamawiający spośród tych ofert wybierze ofertę z najniższą ceną.
5. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkim wymaganiom przedstawionym w ustawie Pzp oraz SIWZ i została oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane powyżej kryteria wyboru ofert.
6. Jeżeli cena oferty wydaje się rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzi wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów, w szczególności jest niższa o 30 % od wartości zamówienia lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, Zamawiający zwraca się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny, w szczególności w zakresie:
6.1. oszczędności metody wykonania zamówienia, wybranych rozwiązań technicznych,
wyjątkowo sprzyjających warunków wykonywania zamówienia dostępnych dla Wykonawcy, oryginalności projektu Wykonawcy, kosztów pracy, których wartość przyjęta do ustalenia ceny nie może być niższa od minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. Nr 200, poz. 1679, z późn. zm.),
6.2. pomocy publicznej udzielonej na podstawie odrębnych przepisów.

UWAGA: Obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny, spoczywa na Wykonawcy.
III. Niniejsze postępowanie nie ma na celu zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 99 i następne Ustawy.
IV. W przypadku wybrania oferty złożonej przez konsorcjum przed zawarciem umowy Zamawiający wymagać będzie przedstawienia umowy regulującej współpracę Wykonawców w ramach zawartego konsorcjum, która będzie stanowić załącznik do umowy o udzielenie zamówienia.
V. Wykonawca, którego oferta została wybrana przedstawi Zamawiającemu do wglądu kopie umów zawartych z podwykonawcami, a w przypadku ich niezgodności z wytycznymi zawartymi w SIWZ dokona ich uzupełnienia lub zmiany.
VI. Ponadto przed zawarciem umowy Wykonawca będzie zobowiązany do przedłożenia Zamawiającemu następujących dokumentów:
1. dokumenty potwierdzające posiadanie przez osoby wskazane w ofercie odpowiedzialne za kierowanie robotami budowlanymi uprawnień do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej,
instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, a także przynależność tych osób do Izby Inżynierów Budownictwa,
2. ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na sumę nie mniejszą niż 1 000 000,00 zł,
3. harmonogram robót, na potrzeby weryfikacji stopnia zaawansowania robót, celem zaakceptowania go przez Zamawiającego,
VII. Przed zawarciem umowy Wykonawca będzie zobowiązany do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 10 % ceny brutto podanej w ofercie, wg zasad i w formie wskazanej w rozdz. 20 SIWZ.
VIII. Zamawiający uprzedza, że przy podpisywaniu umowy - w umowie znajdzie się dopisek o wyrażeniu zgody przez współmałżonka na zawarcie umowy bądź oświadczenie o niepozostawaniu w związku małżeńskim lub o rozdzielności majątkowej pomiędzy małżonkami (dotyczy Wykonawców będących osobami fizycznymi).
IX. PODWYKONAWCY: 1. Zamawiający nie wprowadza zastrzeżeń, o których mowa w art. 36a ustawy Pzp, wskazujących na obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy.
2. W przypadku, gdy Wykonawca ma zamiar powierzyć część zamówienia podwykonawcom, Zamawiający żąda by wskazał w ofercie część zamówienia, której wykonanie chce powierzyć podwykonawcom. W takim przypadku Wykonawca musi wypełnić i załączyć do oferty załącznik nr 4 do SIWZ. Brak jakiejkolwiek wzmianki w tym zakresie w treści oferty będzie uznawany jako stwierdzenie samodzielnego wykonania zamówienia.

3. Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zamówienia zamierzający zawrzeć umowę z o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, jest obowiązany, w trakcie realizacji zamówienia na roboty budowlane, do przedłożenia Zamawiającemu projektu tej umowy, a następnie po jego akceptacji przez Zamawiającego umowy, przy czym podwykonawca lub dalszy podwykonawca jest obowiązany dołączyć zgodę Wykonawcy na zawarcie umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej z projektem umowy.

4. Zamawiający w terminie do 10 dni od daty otrzymania projektu umowy, o której mowa w ust.3, zgłasza pisemnie zastrzeżenia do projektu umowy, gdy:
4.1. projektowana umowa nie spełnia wymagań określonych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia,
4.2. w projekcie umowy przewidziany jest termin zapłaty dłuższy niż 30 dni od doręczenia Wykonawcy, podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku potwierdzających wykonanie zleconej Wykonawcy bądź dalszemu podwykonawcy roboty budowlanej, dostawy lub usługi.
5. Szczegóły dotyczące umów z podwykonawcami zawarte są w § 9 Załącznika nr 10 do SIWZ.
X. Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.
XI. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej z zastrzeżeniem art. 93 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.
XII. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
XIII. Zamawiający nie przewiduje wymagań o których mowa w art. 29 ust 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
XIV. Zamówienie nie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej.
XV. Zamawiający nie dokonuje zastrzeżenia w oparciu o art. 36a ust. 2, tj. nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
XVI. Zamawiający nie określa procentowej wartości ostatniej części wynagrodzenia za wykonanie umowy w sprawie zamówienia na roboty budowalne, zgodnie z art. 143a ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451113001 (Roboty rozbiórkowe)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452230006 (Roboty budowlane w zakresie konstrukcji)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452600007 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
453210003 (Izolacja cieplna)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
453311007 (Instalowanie centralnego ogrzewania)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453312008 (Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
453320003 (Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne)

Kod CPV piętnastej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Podobne przetargi

40709 / 2012-02-20 - Inny: Jednostka administracyjna Skarbu Państwa podległa MON

Rejonowy Zarząd Infrastruktury Zielona Góra - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa budynku nr 8 - rozbiórka istniejącego i budowa nowego łącznika hali sportowej z częścią socjalną w Jednostce Wojskowej w Skwierzynie.

264277 / 2010-09-27 - Inny: Instytucja Kultury

Kożuchowski Ośrodek Kultury i Sportu "Zamek" - Kożuchów (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont świetlicy wiejskiej w Mirocinie Górnym zgodnie z załączonym przedmiarem robót i projektem budowlanym

170800 / 2015-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Cybinka - Cybinka (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi gminnej Plac Limanowskiego oraz utwardzenie terenu przy Przedszkolu Publicznym w Cybince

325340 / 2012-08-31 - Inny: Instytucja kultury

Kożuchowski Ośrodek Kultury i Sportu "Zamek" - Kożuchów (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Czciradz polegający na wykonaniu robót budowlanych zgodnie z załączonym projektem budowlanym.

404694 / 2011-11-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Zielonogórski - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja instalacji wentylacyjnej w kuchni w budynku głównym, wykonanie nowej instalacji c.o., wentylacji i instalacji wod. - kan. w pomieszczeniach terapii zajęciowej w budynku głównym, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania w budynkach DPS w Trzebiechowie

229271 / 2011-08-26 - Inny: Jednostka Organizacyjna podległa MON

Rejonowy Zarząd Infrastruktury Zielona Góra - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wymiana nawierzchni chodników z płytek chodnikowych betonowych na kostkę brukowo-betonową.

296626 / 2010-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Bledzew - Bledzew (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa i przebudowa chodników w Bledzewie i Popowie - zadania nr 1 - 3

228762 / 2014-07-08 - Inny: Jednostka Organizacyjna Skarbu Państwa podległa MON

Jednostka Wojskowa 5701 Wędrzyn - Wędrzyn (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
WYKONANIE ROBÓT KONSERWACYJNYCH POLEGAJĄCYCH NA: Część I- Naprawie pomieszczeń biurowych i sanitariatów budynek nr 1 w JW 5700 m. Międzyrzecz Część II- Naprawie pokrycia dachowego, elewacji budynku, malowaniu pomieszczeń budynek nr 15 w 5700 m. Międzyrzecz.

139688 / 2014-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski w Skwierzynie - Skwierzyna (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont pracowni artystycznych oraz rozwój oferty kulturalnej i animacyjnej Skwierzyńskiego Ośrodka Kultury

104209 / 2015-07-14 - Inny: szkoła ponadgimnazjalna

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa korytarzy i klatek schodowych oraz wykonanie oświetlenia awaryjnego, ewakuacyjnego, instalacji oddymiania i instalacji sygnalizacji pożaru w budynku internatu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku

12161 / 2016-02-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšwiebodzin - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych na zadaniu inwestycyjnym p.n.: Wybudowanie na części działki nr 286 przy ul. Szpitalnej miejsc postojowych dla samochodów osobowych, obręb 2 miasta Świebodzina

26987 / 2013-02-19 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miejski w SÅ‚awie - SÅ‚awa (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa kładki dla pieszych nad rzeką Czernicą wraz z chodnikiem dla pieszych i oświetleniem oraz utwardzenie gruntu przy istniejących zjazdach w ul. H. Pobożnego w Sławie

254578 / 2012-07-17 - Inny: Jednostka Organizacyjan Nieposiadająca Osobowości Prawnej

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Lubsko - Lubsko (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego - leśniczówki Nabłoto, budowa budynku garażowo-gospodarczego wraz z budową przyłączy: wodociagowo-kanalizacyjnego i energetycznego na działkach nr 309/1, 308, 213, 138/23 w m. Nabłoto, gmina Brody

109230 / 2016-05-02 - Inny: Szpital Sp. z o.o.

Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu Sp. z o.o. - Torzym (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Nazwa zadania: Rozbudowa i przebudowa obiektów Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu Sp. z o.o. II etap- roboty uzupełniające branży drogowej i sanitarnej, numer sprawy: 8/WR/roboty budowlane uzupełniające branży drogowej i sanitarnej/16.

75815 / 2015-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšwiebodzin - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie zadania inwestycyjnego p.n.: Remont Basenu Miejskiego ÅšWIEWODA w Åšwiebodzinie

356048 / 2011-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim - Krosno Odrzańskie (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych polegających na budowie łącznika między budynkiem głównym a Pawilonem szpitala w Krośnie Odrzańskim przy ul. Piastów 3 dz. nr 366/6.

534084 / 2013-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Åšwiebodzin - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych na zadaniu inwestycyjnym p.n.: Rozbudowa wraz z przebudową i zmianą sposobu użytkowania Publicznej Szkoły Podstawowej w Chociulach na świetlicę wiejską

163578 / 2015-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żagań o Statusie Miejskim - Żagań (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
MODERNIZACJA FONTANN ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA TERENIE PARKU PAŁACOWEGO W ŻAGANIU - ETAP I

295793 / 2011-11-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Niegosławice - Niegosławice (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa żłobka na potrzeby mieszkańców gminy Niegosławice. Etap I - 2011 rok

137369 / 2013-07-09 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja - remont Oddziału Wewnętrznego Wielospecjalistycznego Szpitala Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli

201216 / 2014-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ośno Lubuskie - Ośno Lubuskie (lubuskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa ul. Podgórnej w Ośnie Lubuskim oraz drogi gminnej w Smogórach