Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

93573 / 2013-05-29 - Administracja samorządowa / Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie (Kraków)

Przeprowadzenie staży - wizyt zawodoznawczych w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce w Gospodarstwie Szkółkarskim KAPIAS w Goczałkowicach - Zdroju

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie w roku 2013 w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce staży-wizyt zawodoznawczych dla uczniów krakowskich szkół o profilu zawodowym zakończonych uzyskaniem przez uczniów zaświadczeń potwierdzających udział w stażu-wizycie zawodoznawczej.
2.1. Przedmiot zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie czterech jednodniowych staży-wizyt zawodoznawczych dla uczniów krakowskich szkół zawodowych z branży usługowej, młodzieży kształcącej się m.inn. w zawodach technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu w Gospodarstwie Szkółkarskim KAPIAS w Goczałkowicach-Zdroju, 43-230 Goczałkowice-Zdrój ul. Św. Anny 4.
2.2. Miejsce realizacji staży-wizyt zawodoznawczych:
Gospodarstwo Szkółkarskie KAPIAS w Goczałkowicach-Zdroju, 43-230 Goczałkowice-Zdrój ul. Św. Anny 4.
2.3. Wykonawca zobowiązuje się kontaktować z zakładami w sprawie zorganizowania i przeprowadzenia 4 jednodniowych staży-wizyt zawodoznawczych.
2.4. Wykonawca winien posiadać wszelkie wymagane prawem uprawnienia do świadczenia usług turystycznych, w zakresie przedmiotu zamówienia.
2.5. Wyjazdy uczestników na staże-wizyty zawodoznawcze nastąpią spod Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie, ul. Ułanów 9.
3. Liczba staży oraz liczba uczestników każdego stażu-wizyty zawodoznawczej:
3.1. Łączna liczba jednodniowych staży-wizyt zawodoznawczych: 4
3.2. Grupa uczestników liczy: 15 uczniów oraz 1 opiekun zapewniony przez Lidera szkolnego projektu.
Imienna lista uczestników stażu-wizyty zawodoznawczej zostanie przekazana Wykonawcy przez Lidera szkolnego projektu bezpośrednio przed wyjazdem. Określona liczba uczniów biorących udział w stażach-wizytach zawodoznawczych jest ilością prognozowaną i może ulec zmniejszeniu, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia finansowe.
3.3. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić w ramach każdego stażu-wizyty zawodoznawczej obecność n/w osób (dla każdej grupy):
a) co najmniej 1 opiekun posiadający przygotowanie pedagogiczne,
b) co najmniej 1 doradca zawodowy, który przeprowadza szkolenia z zakresu doradztwa zawodowego przed planowanym terminem wyjazdu na staż-wizytę zawodoznawczą - miejsce szkolenia z zakresu doradztwa zawodowego oraz wykładu (szkolenia teoretycznego): budynek Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie przy ul. Ułanów 9,
c) 1 pilot na czas przejazdów,
d) co najmniej 1 osoba odpowiedzialna za sprawy organizacyjne stażu-wizyty zawodoznawczej, z zastrzeżeniem, że osoba odpowiedzialna za sprawy organizacyjne stażu-wizyty zawodoznawczej może być jednocześnie opiekunem, pilotem lub doradcą zawodowym,
e) opcjonalnie może zapewnić dodatkowo własnego przewodnika wg uzgodnień z Liderem szkolnym projektu,
f) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić w ramach każdego stażu-wizyty zawodoznawczej obecność co najmniej jednej osoby odpowiedzialnej za sprawy organizacyjne stażu-wizyty zawodoznawczej, z zastrzeżeniem, że osoba odpowiedzialna za sprawy organizacyjne stażu-wizyty zawodoznawczej może być jednocześnie opiekunem zapewnionym przez Wykonawcę oraz nie może być doradcą zawodowym.
4. Terminy staży - wizyt zawodoznawczych:
Staż-wizyta zawodoznawcza dla Grupy 1: 19.06.2013 r.
Staż-wizyta zawodoznawcza dla Grupy 2: 20.06.2013 r.
Staż-wizyta zawodoznawcza dla Grupy 3: wrzesień-październik 2013 r. (szczegółowy termin w uzgodnieniu z Liderem szkolnym projektu)
Staż-wizyta zawodoznawcza dla Grupy 4: wrzesień-październik 2013 r. (szczegółowy termin w uzgodnieniu z Liderem szkolnym projektu)
W przypadku Grupy 1 i 2 dopuszcza się zorganizowanie stażu-wizyty zawodoznawczej w innych terminach w uzgodnieniu z Liderem szkolnym projektu
5. Ilość godzin zegarowych (60 min.) w ramach jednego stażu-wizyty zawodoznawczej: 8 (nie obejmuje czasu przejazdów) w tym 1,5 godziny zegarowe (60 min.) w ramach doradztwa zawodowego.
6. Ogólny harmonogram jednodniowych staży- wizyt zawodoznawczych:
dla Grup 1, 2, 3, 4 :
ok. godz. 7.00 - 9.30:
- przejazd z Krakowa do Goczałkowic-Zdroju (wyjazd - ul. Ułanów 9, Kraków),
ok. godz. 9.30 - 13.30:
- omówienie zasad BHP obowiązujących na terenie gospodarstwa,
- zwiedzanie szkółki (zapoznanie ze strukturą i technologią produkcji prowadzenia szkółki).
ok. godz. 13.30 - 14.30:
- przerwa obiadowa,
ok. godz. 14.30 - 17.30:
- zwiedzanie ogrodów na terenie gospodarstwa (zapoznanie się z różnymi zakątkami roślinnymi),
ok. godz. 17.30 - 19.30:
- przejazd do Krakowa (ul. Ułanów 9, Kraków)
W dniu poprzedzającym realizację stażu- wizyty zawodoznawczej zajęcia teoretyczne z doradztwa zawodowego - 1,5 godz. zegarowej
7. Cele realizowane podczas stażu - wizyty zawodoznawczej:
I. Celem stażu-wizyty zawodoznawczej jest zapoznanie się z zasadami prowadzenia szkółki, technologią produkcji, doborem terenu pod szkółkę (warunki glebowe, warunki klimatyczne, warunki lokalizacji szkółki).
Uczniowie zapoznają się z poszczególnymi etapami produkcji materiału szkółkarskiego, pokazanie mateczników, działu rozmnażania, działu uprawy i formowania roślin.
Uczniowie poznają sposoby rozmnażania roślin stosowanych w szkółkarstwie: wegetatywne (odkłady, sadzonki, szczepienie i okulizacji) i generatywne (z nasion) z uwzględnieniem pokazania a następnie umożliwienie uczniom w grupach 3-5 os. wykonanie przykładowych szczepień, okulizacji i sadzonki, pokazanie zeszłorocznego okulanta.
Uczniowie zapoznają się podstawowymi zabiegami pielęgnacyjnymi (odchwaszczenie, nawadnianie, nawożenie, cięcie i formowanie, ochrona roślin).
Uczniowie poznają uprawę form pojemnikowych (rodzaje pojemników stosowanych do produkcji szkółkarskiej), produkcje drzewek piennych alejowych.
Przed wyjazdem na staż-wizytę zawodoznawczą uczniowie odbędą szkolenie z zakresu doradztwa zawodowego podczas, którego zostaną przygotowani teoretycznie do wizyty z zakresu prowadzenia i produkcji materiału szkółkarskiego.
W II części stażu tj. zwiedzanie ogrodów na terenie gospodarstwa uczniowie:
- zapoznają się z różnymi zakątkami roślinnymi,
- poznają walory dekoracyjne i różnorodne zastosowanie roślin wyprodukowanych w szkółce w zależności od warunków siedliskowych i zakątku,
- poznają małą architekturę krajobrazu zastosowaną w zależności od zakątku roślinnego.
II. W ramach doradztwa zawodowego uczniowie zostaną zapoznani:
a) Z wymaganymi kwalifikacjami na dane stanowisko pracy,
b) Z cechami charakterystycznymi stanowisk pracy, wymaganiami psychologicznymi
i perspektywami zatrudnienia,
c) Z cechami charakteru jakie potrzebne są, aby dobrze wykonywać powierzone w pracy zadania: związane z produkcją materiału szkółkarskiego i zakładaniem nowych założeń architektury krajobrazu.
III. W ramach przygotowania teoretycznego uczniowie zostaną zapoznani:
a) z warunkami siedliskowymi i warunkami lokalizacyjnymi które maja wpływ na założenie szkółki roślin,
b) z struktura szkółki i technologią produkcji,
c) z metodami rozmnażania roślin,
d) sposoby nawadniania, odchwaszczania, nawożenia, ochrona roślin;
d) zostaną zapoznani z przepisami BHP, które muszą zawsze obowiązywać przy wszelkich pracach w trakcie produkcji roślin oraz zakładania nowych założeń architektury krajobrazu.
Ponadto młodzież będzie miała okazję zapoznać się z wdrażaniem innowacji w branży usługowej związanej ogrodnictwem w zawodach technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu.
Młodzież w trakcie wizyty zapozna się z funkcjonowaniem zakładu, pozna strukturę organizacyjną firmy i jej działalność na rynku pracy. W trakcie wizyty uczniowie będą mieli okazję nie tylko przyglądać się pracy w poszczególnych działach, ale również porozmawiać z pracownikami o charakterze ich pracy, o wymaganiach rekrutacyjnych oraz możliwościach zatrudnienia i perspektywach pracy na poszczególnych stanowiskach.
W ramach doradztwa zawodowego odbędzie się spotkanie podsumowujące wizytę, zwrócenie uwagi przez doradcę zawodowego na możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy do podjęcia pracy w tym kierunku, i uwzględnienie możliwości samo zatrudnienia w przypadku decyzji o organizowaniu firmy.
Program powinien uwzględniać zawodoznawczy charakter wyjazdu.
8. Szczegółowe warunki dotyczące realizacji zamówienia:
8.1. a) Za uczestników staży-wizyt zawodoznawczych należy rozumieć zarówno uczniów, dla których realizowane są staże-wizyty zawodoznawcze jak i opiekuna delegowanego przez Lidera szkolnego.
b) Zadaniem opiekuna oddelegowanego przez Lidera szkolnego jest opieka i nadzór nad uczniami.
8.2. W ramach każdego stażu-wizyty zawodoznawczej grupę po gospodarstwie pracy oprowadza/-ją wyznaczony/-czeni pracownik/-cy z gospodarstwa szkółkarskiego posiadający wiedzę merytoryczną związaną z tematyką danego stażu-wizyty zawodoznawczej, a możliwość oprowadzania uczestników staży-wizyt zawodoznawczych po wskazanym gospodarstwie została uzgodniona przez Lidera szkolnego projektu. Wykonawca zobowiązany jest umówić z gospodarstwem szkółkarskim szczegóły przebiegu staży-wizyt zawodoznawczych.
8.3. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia, przed wyjazdem na staż-wizytę zawodoznawczą, w dniu uzgodnionym z Liderem szkolnym projektu, Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić dla uczniów biorących udział w stażu-wizycie zawodoznawczej - szkolenie z zakresu doradztwa zawodowego przez wykwalifikowanego doradcę zawodowego.
8.4. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia, przed wyjazdem na staż-wizytę zawodoznawczą, w dniu uzgodnionym z Liderem szkolnym projektu, Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić dla uczniów biorących udział w stażu-wizycie zawodoznawczej - wykład nt. zakresu technologii produkcji roślin ozdobnych poprowadzony przez nauczyciela posiadającego kwalifikacje do nauczania przedmiotów zawodowych w zakresie ogrodnictwa zgodnie z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz.U. z 2009 r., Nr 50, poz. 400).
8.5. Szczegółowe warunki dotyczące wyżywienia:
8.5.1. W ramach każdego jednodniowego stażu-wizyty zawodoznawczej Wykonawca zobowiązany jest zapewnić: dwudaniowy obiad dla każdego uczestnika stażu-wizyty zawodoznawczej składający się z: zupy, drugiego dania, po jednym napoju gorącym lub zimnym do posiłku (do wyboru przez uczestników).
8.5.2. Realizacja przedmiotu zamówienia powinna przebiegać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi wymogów sanitarnych stawianych osobom biorącym udział w realizacji usługi oraz miejscom przygotowania i podawania posiłków.
8.6. Szczegółowe warunki dotyczące transportu w ramach każdego stażu-wizyty zawodoznawczej:
a) Wykonawca zapewnia przewóz uczestników sprawnymi autokarami lub busami, posiadającymi ważne badania techniczne pojazdu,
b) Wykonawca zapewnia transport z miejsca wyjazdu do miejsca stażu-wizyty zawodoznawczej, pomiędzy wszystkimi miejscami określonymi w szczegółowym harmonogramie oraz powrót do miejsca wyjazdu, a w przypadku uszkodzenia/awarii pojazdu niezwłocznego zorganizowania transportu zastępczego autokarami lub busami posiadającymi ważne badania techniczne,
c) Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia obsługi samochodów przez osoby
o odpowiednich kwalifikacjach i odpowiednim stanie zdrowia, a w przypadku niedyspozycji kierowcy, do niezwłocznego zapewnienia zastępstwa, niezależnie od przyczyny niedyspozycji,
d) Wykonawca przez cały okres realizacji zamówienia zobowiązany jest dysponować ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych dla wszystkich pojazdów wykorzystywanych w ramach realizacji zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest zagwarantować bezpieczeństwo osób i mienia podczas wykonywania usługi przewozu, a Zamawiający nie bierze żadnej odpowiedzialności za wypadki i zdarzenia jakiegokolwiek typu, w wyniku których nastąpi szkoda materialna, uszkodzenie ciała czy śmierć, spowodowana działalnością Wykonawcy.
8.7. Wykonawca zobowiązuje się na czas trwania stażu-wizyty zawodoznawczej pokryć koszty ubezpieczenia NNW (tj. od następstw nieszczęśliwych wypadków) uczestników stażu-wizyty zawodoznawczej na kwoty co najmniej: NNW 10 000,00 zł/osobę.
8.8. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia potwierdzenia ubezpieczenia uczestników stażu-wizyty Liderowi szkolnemu projektu najpóźniej 1 dzień przed dniem wyjazdu na staż-wizytę zawodoznawczą, a Lider szkolny projektu przekazuje Wykonawcy imienną listę uczestników stażu-wizyty bezpośrednio przed wyjazdem na staż-wizytę zawodoznawczą.
8.9. Wybrany Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu przed zawarciem umowy szczegółowy harmonogram staży-wizyt zawodoznawczych, które będzie realizował, uzgodniony z Liderem szkolnym projektu (z podaniem dat i godzin wyjazdów, miejsc i godzin pobytu, adresu punktu żywieniowego, szczegółowego jadłospisu, terminów: szkolenia z zakresu doradztwa zawodowego oraz wykładu (szkolenia teoretycznego), programów staży-wizyt zawodoznawczych).
8.10. Uczniowie, biorący udział w każdym stażu-wizycie zawodoznawczej potwierdzają korzystanie z zapewnionego wyżywienia - na listach sporządzonych przez Wykonawcę, które przekazuje Zamawiającemu.
8.11. Wykonawca zobowiązany jest w ramach każdego stażu-wizyty zawodoznawczej do zapewnienia dokumentacji fotograficznej z przebiegu stażu-wizyty zawodoznawczej, którą Wykonawca przekazuje Zamawiającemu w formie elektronicznej i papierowej.
8.12. Wykonawca zobowiązany jest w ramach każdego stażu-wizyty zawodoznawczej przekazać nieodpłatnie dla każdego ucznia biorącego udział w danym stażu-wizycie zawodoznawczej: notatnik A4, długopis, teczkę kartonową A4 - opatrzone logo projektu.
8.13. Wykonawca w ramach każdego stażu-wizyty zawodoznawczej opracowuje i przeprowadza wśród uczestników stażu-wizyty zawodoznawczej anonimową końcową ankietę i przekazuje ją Zamawiającemu.
8.14. Wykonawca w ramach każdego stażu-wizyty zawodoznawczej prowadzi rejestr (listę obecności) potwierdzającą uczestnictwo osób w stażu-wizycie zawodoznawczej i przekazuje go Zamawiającemu.
9. Wykonawca wydaje każdemu uczniowi biorącemu udział w każdym stażu-wizycie zawodoznawczej, po odbyciu stażu-wizyty zawodoznawczej, zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w stażu-wizycie zawodoznawczej, a kserokopie zaświadczeń wraz ze zbiorczą listą/zestawieniem potwierdzającą/-cym ich odbiór przez uczniów biorących udział w każdym stażu-wizycie zawodoznawczej przekazuje Zamawiającemu.
Uwaga: Na zaświadczeniu należy umieścić:
- tytuł: Zaświadczenie - Staż-wizyta zawodoznawcza w Gospodarstwie Szkółkarskim KAPIAS w Goczałkowicach - Zdroju (43-230 Goczałkowice-Zdrój ul. Św. Anny 4),
- dane ucznia biorącego udział w stażu-wizycie zawodoznawczej wraz z nazwą szkoły do której uczęszcza i nazwą kierunku kształcenia - przekazane Wykonawcy przez Lidera szkolnego projektu,
- data uczestnictwa w stażu-wizycie zawodoznawczej,
- pieczęć i podpis osoby upoważnionej w imieniu gospodarstwa do potwierdzenia udziału w stażu-wizycie zawodoznawczej,
- szczegółowy zakres programowy stażu-wizyty zawodoznawczej (wraz z podaniem ilości godzin
i szczegółowego harmonogramu),
- logo projektu - wg wzoru przekazanego przez Lidera szkolnego na etapie realizacji zamówienia,
- zapis: staż-wizyta zawodoznawcza współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
10. Staże-wizyty zawodoznawcze Wykonawca realizował będzie z uwzględnieniem przepisów Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 8 listopada 2001 r. w sprawie warunków
i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki (Dz. U. z 2001 r. Nr 135, poz. 1516 ze zm.).
11. Charakterystykę projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce określa załącznik nr 6 do SIWZ.
12. Liderem szkolnym projektu jest Lider szkolny projektu w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie przy ul. Ułanów 9.
13. Zamówienie w całości finansowane jest ze środków publicznych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 93573

Data publikacji: 2013-05-29

Nazwa: Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie

Ulica: ul. Ułanów 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31-450

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 12 617 88 88

Numer faxu: 12 410 43 90

Adres strony internetowej: www.zeo.krakow.pl

Regon: 00055362100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie staży - wizyt zawodoznawczych w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce w Gospodarstwie Szkółkarskim KAPIAS w Goczałkowicach - Zdroju

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie w roku 2013 w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce staży-wizyt zawodoznawczych dla uczniów krakowskich szkół o profilu zawodowym zakończonych uzyskaniem przez uczniów zaświadczeń potwierdzających udział w stażu-wizycie zawodoznawczej.
2.1. Przedmiot zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie czterech jednodniowych staży-wizyt zawodoznawczych dla uczniów krakowskich szkół zawodowych z branży usługowej, młodzieży kształcącej się m.inn. w zawodach technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu w Gospodarstwie Szkółkarskim KAPIAS w Goczałkowicach-Zdroju, 43-230 Goczałkowice-Zdrój ul. Św. Anny 4.
2.2. Miejsce realizacji staży-wizyt zawodoznawczych:
Gospodarstwo Szkółkarskie KAPIAS w Goczałkowicach-Zdroju, 43-230 Goczałkowice-Zdrój ul. Św. Anny 4.
2.3. Wykonawca zobowiązuje się kontaktować z zakładami w sprawie zorganizowania i przeprowadzenia 4 jednodniowych staży-wizyt zawodoznawczych.
2.4. Wykonawca winien posiadać wszelkie wymagane prawem uprawnienia do świadczenia usług turystycznych, w zakresie przedmiotu zamówienia.
2.5. Wyjazdy uczestników na staże-wizyty zawodoznawcze nastąpią spod Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie, ul. Ułanów 9.
3. Liczba staży oraz liczba uczestników każdego stażu-wizyty zawodoznawczej:
3.1. Łączna liczba jednodniowych staży-wizyt zawodoznawczych: 4
3.2. Grupa uczestników liczy: 15 uczniów oraz 1 opiekun zapewniony przez Lidera szkolnego projektu.
Imienna lista uczestników stażu-wizyty zawodoznawczej zostanie przekazana Wykonawcy przez Lidera szkolnego projektu bezpośrednio przed wyjazdem. Określona liczba uczniów biorących udział w stażach-wizytach zawodoznawczych jest ilością prognozowaną i może ulec zmniejszeniu, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia finansowe.
3.3. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić w ramach każdego stażu-wizyty zawodoznawczej obecność n/w osób (dla każdej grupy):
a) co najmniej 1 opiekun posiadający przygotowanie pedagogiczne,
b) co najmniej 1 doradca zawodowy, który przeprowadza szkolenia z zakresu doradztwa zawodowego przed planowanym terminem wyjazdu na staż-wizytę zawodoznawczą - miejsce szkolenia z zakresu doradztwa zawodowego oraz wykładu (szkolenia teoretycznego): budynek Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie przy ul. Ułanów 9,
c) 1 pilot na czas przejazdów,
d) co najmniej 1 osoba odpowiedzialna za sprawy organizacyjne stażu-wizyty zawodoznawczej, z zastrzeżeniem, że osoba odpowiedzialna za sprawy organizacyjne stażu-wizyty zawodoznawczej może być jednocześnie opiekunem, pilotem lub doradcą zawodowym,
e) opcjonalnie może zapewnić dodatkowo własnego przewodnika wg uzgodnień z Liderem szkolnym projektu,
f) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić w ramach każdego stażu-wizyty zawodoznawczej obecność co najmniej jednej osoby odpowiedzialnej za sprawy organizacyjne stażu-wizyty zawodoznawczej, z zastrzeżeniem, że osoba odpowiedzialna za sprawy organizacyjne stażu-wizyty zawodoznawczej może być jednocześnie opiekunem zapewnionym przez Wykonawcę oraz nie może być doradcą zawodowym.
4. Terminy staży - wizyt zawodoznawczych:
Staż-wizyta zawodoznawcza dla Grupy 1: 19.06.2013 r.
Staż-wizyta zawodoznawcza dla Grupy 2: 20.06.2013 r.
Staż-wizyta zawodoznawcza dla Grupy 3: wrzesień-październik 2013 r. (szczegółowy termin w uzgodnieniu z Liderem szkolnym projektu)
Staż-wizyta zawodoznawcza dla Grupy 4: wrzesień-październik 2013 r. (szczegółowy termin w uzgodnieniu z Liderem szkolnym projektu)
W przypadku Grupy 1 i 2 dopuszcza się zorganizowanie stażu-wizyty zawodoznawczej w innych terminach w uzgodnieniu z Liderem szkolnym projektu
5. Ilość godzin zegarowych (60 min.) w ramach jednego stażu-wizyty zawodoznawczej: 8 (nie obejmuje czasu przejazdów) w tym 1,5 godziny zegarowe (60 min.) w ramach doradztwa zawodowego.
6. Ogólny harmonogram jednodniowych staży- wizyt zawodoznawczych:
dla Grup 1, 2, 3, 4 :
ok. godz. 7.00 - 9.30:
- przejazd z Krakowa do Goczałkowic-Zdroju (wyjazd - ul. Ułanów 9, Kraków),
ok. godz. 9.30 - 13.30:
- omówienie zasad BHP obowiązujących na terenie gospodarstwa,
- zwiedzanie szkółki (zapoznanie ze strukturą i technologią produkcji prowadzenia szkółki).
ok. godz. 13.30 - 14.30:
- przerwa obiadowa,
ok. godz. 14.30 - 17.30:
- zwiedzanie ogrodów na terenie gospodarstwa (zapoznanie się z różnymi zakątkami roślinnymi),
ok. godz. 17.30 - 19.30:
- przejazd do Krakowa (ul. Ułanów 9, Kraków)
W dniu poprzedzającym realizację stażu- wizyty zawodoznawczej zajęcia teoretyczne z doradztwa zawodowego - 1,5 godz. zegarowej
7. Cele realizowane podczas stażu - wizyty zawodoznawczej:
I. Celem stażu-wizyty zawodoznawczej jest zapoznanie się z zasadami prowadzenia szkółki, technologią produkcji, doborem terenu pod szkółkę (warunki glebowe, warunki klimatyczne, warunki lokalizacji szkółki).
Uczniowie zapoznają się z poszczególnymi etapami produkcji materiału szkółkarskiego, pokazanie mateczników, działu rozmnażania, działu uprawy i formowania roślin.
Uczniowie poznają sposoby rozmnażania roślin stosowanych w szkółkarstwie: wegetatywne (odkłady, sadzonki, szczepienie i okulizacji) i generatywne (z nasion) z uwzględnieniem pokazania a następnie umożliwienie uczniom w grupach 3-5 os. wykonanie przykładowych szczepień, okulizacji i sadzonki, pokazanie zeszłorocznego okulanta.
Uczniowie zapoznają się podstawowymi zabiegami pielęgnacyjnymi (odchwaszczenie, nawadnianie, nawożenie, cięcie i formowanie, ochrona roślin).
Uczniowie poznają uprawę form pojemnikowych (rodzaje pojemników stosowanych do produkcji szkółkarskiej), produkcje drzewek piennych alejowych.
Przed wyjazdem na staż-wizytę zawodoznawczą uczniowie odbędą szkolenie z zakresu doradztwa zawodowego podczas, którego zostaną przygotowani teoretycznie do wizyty z zakresu prowadzenia i produkcji materiału szkółkarskiego.
W II części stażu tj. zwiedzanie ogrodów na terenie gospodarstwa uczniowie:
- zapoznają się z różnymi zakątkami roślinnymi,
- poznają walory dekoracyjne i różnorodne zastosowanie roślin wyprodukowanych w szkółce w zależności od warunków siedliskowych i zakątku,
- poznają małą architekturę krajobrazu zastosowaną w zależności od zakątku roślinnego.
II. W ramach doradztwa zawodowego uczniowie zostaną zapoznani:
a) Z wymaganymi kwalifikacjami na dane stanowisko pracy,
b) Z cechami charakterystycznymi stanowisk pracy, wymaganiami psychologicznymi
i perspektywami zatrudnienia,
c) Z cechami charakteru jakie potrzebne są, aby dobrze wykonywać powierzone w pracy zadania: związane z produkcją materiału szkółkarskiego i zakładaniem nowych założeń architektury krajobrazu.
III. W ramach przygotowania teoretycznego uczniowie zostaną zapoznani:
a) z warunkami siedliskowymi i warunkami lokalizacyjnymi które maja wpływ na założenie szkółki roślin,
b) z struktura szkółki i technologią produkcji,
c) z metodami rozmnażania roślin,
d) sposoby nawadniania, odchwaszczania, nawożenia, ochrona roślin;
d) zostaną zapoznani z przepisami BHP, które muszą zawsze obowiązywać przy wszelkich pracach w trakcie produkcji roślin oraz zakładania nowych założeń architektury krajobrazu.
Ponadto młodzież będzie miała okazję zapoznać się z wdrażaniem innowacji w branży usługowej związanej ogrodnictwem w zawodach technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu.
Młodzież w trakcie wizyty zapozna się z funkcjonowaniem zakładu, pozna strukturę organizacyjną firmy i jej działalność na rynku pracy. W trakcie wizyty uczniowie będą mieli okazję nie tylko przyglądać się pracy w poszczególnych działach, ale również porozmawiać z pracownikami o charakterze ich pracy, o wymaganiach rekrutacyjnych oraz możliwościach zatrudnienia i perspektywach pracy na poszczególnych stanowiskach.
W ramach doradztwa zawodowego odbędzie się spotkanie podsumowujące wizytę, zwrócenie uwagi przez doradcę zawodowego na możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy do podjęcia pracy w tym kierunku, i uwzględnienie możliwości samo zatrudnienia w przypadku decyzji o organizowaniu firmy.
Program powinien uwzględniać zawodoznawczy charakter wyjazdu.
8. Szczegółowe warunki dotyczące realizacji zamówienia:
8.1. a) Za uczestników staży-wizyt zawodoznawczych należy rozumieć zarówno uczniów, dla których realizowane są staże-wizyty zawodoznawcze jak i opiekuna delegowanego przez Lidera szkolnego.
b) Zadaniem opiekuna oddelegowanego przez Lidera szkolnego jest opieka i nadzór nad uczniami.
8.2. W ramach każdego stażu-wizyty zawodoznawczej grupę po gospodarstwie pracy oprowadza/-ją wyznaczony/-czeni pracownik/-cy z gospodarstwa szkółkarskiego posiadający wiedzę merytoryczną związaną z tematyką danego stażu-wizyty zawodoznawczej, a możliwość oprowadzania uczestników staży-wizyt zawodoznawczych po wskazanym gospodarstwie została uzgodniona przez Lidera szkolnego projektu. Wykonawca zobowiązany jest umówić z gospodarstwem szkółkarskim szczegóły przebiegu staży-wizyt zawodoznawczych.
8.3. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia, przed wyjazdem na staż-wizytę zawodoznawczą, w dniu uzgodnionym z Liderem szkolnym projektu, Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić dla uczniów biorących udział w stażu-wizycie zawodoznawczej - szkolenie z zakresu doradztwa zawodowego przez wykwalifikowanego doradcę zawodowego.
8.4. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia, przed wyjazdem na staż-wizytę zawodoznawczą, w dniu uzgodnionym z Liderem szkolnym projektu, Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić dla uczniów biorących udział w stażu-wizycie zawodoznawczej - wykład nt. zakresu technologii produkcji roślin ozdobnych poprowadzony przez nauczyciela posiadającego kwalifikacje do nauczania przedmiotów zawodowych w zakresie ogrodnictwa zgodnie z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz.U. z 2009 r., Nr 50, poz. 400).
8.5. Szczegółowe warunki dotyczące wyżywienia:
8.5.1. W ramach każdego jednodniowego stażu-wizyty zawodoznawczej Wykonawca zobowiązany jest zapewnić: dwudaniowy obiad dla każdego uczestnika stażu-wizyty zawodoznawczej składający się z: zupy, drugiego dania, po jednym napoju gorącym lub zimnym do posiłku (do wyboru przez uczestników).
8.5.2. Realizacja przedmiotu zamówienia powinna przebiegać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w szczególności dotyczącymi wymogów sanitarnych stawianych osobom biorącym udział w realizacji usługi oraz miejscom przygotowania i podawania posiłków.
8.6. Szczegółowe warunki dotyczące transportu w ramach każdego stażu-wizyty zawodoznawczej:
a) Wykonawca zapewnia przewóz uczestników sprawnymi autokarami lub busami, posiadającymi ważne badania techniczne pojazdu,
b) Wykonawca zapewnia transport z miejsca wyjazdu do miejsca stażu-wizyty zawodoznawczej, pomiędzy wszystkimi miejscami określonymi w szczegółowym harmonogramie oraz powrót do miejsca wyjazdu, a w przypadku uszkodzenia/awarii pojazdu niezwłocznego zorganizowania transportu zastępczego autokarami lub busami posiadającymi ważne badania techniczne,
c) Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia obsługi samochodów przez osoby
o odpowiednich kwalifikacjach i odpowiednim stanie zdrowia, a w przypadku niedyspozycji kierowcy, do niezwłocznego zapewnienia zastępstwa, niezależnie od przyczyny niedyspozycji,
d) Wykonawca przez cały okres realizacji zamówienia zobowiązany jest dysponować ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych dla wszystkich pojazdów wykorzystywanych w ramach realizacji zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest zagwarantować bezpieczeństwo osób i mienia podczas wykonywania usługi przewozu, a Zamawiający nie bierze żadnej odpowiedzialności za wypadki i zdarzenia jakiegokolwiek typu, w wyniku których nastąpi szkoda materialna, uszkodzenie ciała czy śmierć, spowodowana działalnością Wykonawcy.
8.7. Wykonawca zobowiązuje się na czas trwania stażu-wizyty zawodoznawczej pokryć koszty ubezpieczenia NNW (tj. od następstw nieszczęśliwych wypadków) uczestników stażu-wizyty zawodoznawczej na kwoty co najmniej: NNW 10 000,00 zł/osobę.
8.8. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia potwierdzenia ubezpieczenia uczestników stażu-wizyty Liderowi szkolnemu projektu najpóźniej 1 dzień przed dniem wyjazdu na staż-wizytę zawodoznawczą, a Lider szkolny projektu przekazuje Wykonawcy imienną listę uczestników stażu-wizyty bezpośrednio przed wyjazdem na staż-wizytę zawodoznawczą.
8.9. Wybrany Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu przed zawarciem umowy szczegółowy harmonogram staży-wizyt zawodoznawczych, które będzie realizował, uzgodniony z Liderem szkolnym projektu (z podaniem dat i godzin wyjazdów, miejsc i godzin pobytu, adresu punktu żywieniowego, szczegółowego jadłospisu, terminów: szkolenia z zakresu doradztwa zawodowego oraz wykładu (szkolenia teoretycznego), programów staży-wizyt zawodoznawczych).
8.10. Uczniowie, biorący udział w każdym stażu-wizycie zawodoznawczej potwierdzają korzystanie z zapewnionego wyżywienia - na listach sporządzonych przez Wykonawcę, które przekazuje Zamawiającemu.
8.11. Wykonawca zobowiązany jest w ramach każdego stażu-wizyty zawodoznawczej do zapewnienia dokumentacji fotograficznej z przebiegu stażu-wizyty zawodoznawczej, którą Wykonawca przekazuje Zamawiającemu w formie elektronicznej i papierowej.
8.12. Wykonawca zobowiązany jest w ramach każdego stażu-wizyty zawodoznawczej przekazać nieodpłatnie dla każdego ucznia biorącego udział w danym stażu-wizycie zawodoznawczej: notatnik A4, długopis, teczkę kartonową A4 - opatrzone logo projektu.
8.13. Wykonawca w ramach każdego stażu-wizyty zawodoznawczej opracowuje i przeprowadza wśród uczestników stażu-wizyty zawodoznawczej anonimową końcową ankietę i przekazuje ją Zamawiającemu.
8.14. Wykonawca w ramach każdego stażu-wizyty zawodoznawczej prowadzi rejestr (listę obecności) potwierdzającą uczestnictwo osób w stażu-wizycie zawodoznawczej i przekazuje go Zamawiającemu.
9. Wykonawca wydaje każdemu uczniowi biorącemu udział w każdym stażu-wizycie zawodoznawczej, po odbyciu stażu-wizyty zawodoznawczej, zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w stażu-wizycie zawodoznawczej, a kserokopie zaświadczeń wraz ze zbiorczą listą/zestawieniem potwierdzającą/-cym ich odbiór przez uczniów biorących udział w każdym stażu-wizycie zawodoznawczej przekazuje Zamawiającemu.
Uwaga: Na zaświadczeniu należy umieścić:
- tytuł: Zaświadczenie - Staż-wizyta zawodoznawcza w Gospodarstwie Szkółkarskim KAPIAS w Goczałkowicach - Zdroju (43-230 Goczałkowice-Zdrój ul. Św. Anny 4),
- dane ucznia biorącego udział w stażu-wizycie zawodoznawczej wraz z nazwą szkoły do której uczęszcza i nazwą kierunku kształcenia - przekazane Wykonawcy przez Lidera szkolnego projektu,
- data uczestnictwa w stażu-wizycie zawodoznawczej,
- pieczęć i podpis osoby upoważnionej w imieniu gospodarstwa do potwierdzenia udziału w stażu-wizycie zawodoznawczej,
- szczegółowy zakres programowy stażu-wizyty zawodoznawczej (wraz z podaniem ilości godzin
i szczegółowego harmonogramu),
- logo projektu - wg wzoru przekazanego przez Lidera szkolnego na etapie realizacji zamówienia,
- zapis: staż-wizyta zawodoznawcza współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.
10. Staże-wizyty zawodoznawcze Wykonawca realizował będzie z uwzględnieniem przepisów Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 8 listopada 2001 r. w sprawie warunków
i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki (Dz. U. z 2001 r. Nr 135, poz. 1516 ze zm.).
11. Charakterystykę projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce określa załącznik nr 6 do SIWZ.
12. Liderem szkolnym projektu jest Lider szkolny projektu w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie przy ul. Ułanów 9.
13. Zamówienie w całości finansowane jest ze środków publicznych.

Kody CPV:
635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
800000004 (Usługi edukacyjne i szkoleniowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2013

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełnienia tego warunku

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca winien w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - wykonać co najmniej dwie usługi polegające na organizacji co najmniej jednodniowych wycieczek (wyjazdów) z zapewnieniem wyżywienia dla grup co najmniej 15-sto osobowych

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełnienia tego warunku

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełnienia tego warunku

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełnienia tego warunku

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
III.6.1) Uzupełnienie pkt III.4.3: III.6.1.1) Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt III.4.3.1) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem - wystawionym nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
III.6.2) Pełnomocnictwo - do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu albo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu i zawarcia umowy, jeżeli Wykonawca ustanowił pełnomocnika w ww. zakresie.
III.6.3) Wypełniony i podpisany przez Wykonawcę formularz ofertowy zawierający:- Nazwę (firmę) albo imię i nazwisko Wykonawcy, - Siedzibę (firmy) albo adres zamieszkania i adres (zakładu) Wykonawcy, - Numer NIP (nieobligatoryjnie), - Nazwę zadania stanowiącego przedmiot oferty, - Cenę oferty (c) - w rozumieniu pkt 13.1 SIWZ, - Zakres zamówienia, które wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom.
III.6.4) Dokument/-y udowadniający/-, że Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności pisemne zobowiązanie tych podmiotów od oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. UWAGA: Dotyczy sytuacji, gdy Wykonawca będzie polegać na zasobach innych podmiotów

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Określono we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SIWZ

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zeo.krakow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie, ul. Ułanów 9, Kraków - pok. 50

Data składania wniosków, ofert: 07/06/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie, ul. Ułanów 9, Kraków - dziennik podawczy/sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
IV.4.16.1) Zamówienie realizowane jest w ramach współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej należącego do Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projektu p.n. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce. IV.4.16.2) Uzupełnienie pkt IV.4.1) Specyfikację istotnych warunków zamówienia (SIWZ) można odebrać w Zespole Ekonomiki Oświaty w Krakowie, ul. Ułanów 9, pokój nr 50 w poniedziałki w godz. 10:00 -15:00, w pozostałe dni robocze (z wyjątkiem czwartków) w godz. 10.00-14.00 (koszt materiałów: 7,00 zł, w tym VAT). W celu odebrania SIWZ niezbędne będzie podanie Zamawiającemu numeru NIP Wykonawcy. SIWZ dostępna jest także na stronie internetowej Zamawiającego www.zeo.krakow.pl. Ww. uzupełnienie nie dotyczy pobierania SIWZ ze strony internetowej Zamawiającego.
IV.4.16.3) Osoba upoważniona do kontaktów z Wykonawcami: Marek Mazur.
IV.4.16.4) Zamawiający nie zamierza zawrzeć umowy ramowej; Zamawiający nie zamierza ustanawiać dynamicznego systemu zakupów; Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia nie przeprowadzono dialogu technicznego; Nie przewiduje się udzielenia zamówień uzupełniających; Nie przewiduje się udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia; Nie ogranicza się możliwości ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne; Nie przewiduje się zastosowania aukcji elektronicznej.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

470154 / 2012-11-23 - Inny: publiczna placówka oswiatowa

Zespół Szkół Ogólnokształcących - Bobowa (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Organizacja stażu - wizyty zawodoznawczej dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej w ramach Realizacji Projektu -Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce - Program Operacji Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój kształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolenia zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

268665 / 2010-09-29 - Inny: Ośrodek Pomocy Społecznej

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej - Dąbrowa Tarnowska (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
NA ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE SPOTKAŃ W RAMACH GRUPY WSPARCIA ORAZ WARSZTATÓW UMIEJĘTNOŚCI RODZINNYCH W ZWIĄZKU Z REALIZACJĄ PRZEZ MIEJSKO GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ W PARTNERSTWIE Z OŚRODKAMI POMOCY SPOŁECZNEJ Z POWIATU DĄBROWSKIEGO PROJEKTU POD NAZWĄ TWOJA RODZINA TO SIŁA - NIE JESTEŚ SAM! WSPÓŁFINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI

221861 / 2013-10-23 - Inny: publiczna placówka oświatowa

Zespół Szkół Nr 1 im. I. Łukasiewicza - Gorlice (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Organizacja stażu-wizyty zawodoznawczej dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach, w ramach realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce Program Operacji Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

256844 / 2011-08-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Limanowej - Limanowa (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Organizacja stażu - wizyty zawodoznawczej dla uczniów Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej w ramach projektu systemowego pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w Powiecie Limanowskim

39270 / 2011-03-09 - Inny: Ośrodek Pomocy Społecznej

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej - Dąbrowa Tarnowska (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE SPOTKAŃ W RAMACH GRUPY WSPARCIA ORAZ WARSZTATÓW UMIEJĘTNOŚCI RODZINNYCH W ZWIĄZKU Z REALIZACJĄ PRZEZ MIEJSKO GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ W PARTNERSTWIE Z OŚRODKAMI POMOCY SPOŁECZNEJ Z POWIATU DĄBROWSKIEGO PROJEKTU POD NAZWĄ TWOJA RODZINA TO SIŁA - NIE JESTEŚ SAM! WSPÓŁFINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI.

216860 / 2011-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorlicach - Gorlice (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Zorganizowanie i przeprowadzenie turnusu integracyjno-edukacyjno -szkoleniowego w związku z realizacją przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorlicach Projektu pn. /Szansa pracy - nadzieją na lepsze jutro/ realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorlicach, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

234959 / 2013-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Przeprowadzenie staży - wizyt zawodoznawczych pt. Barman-barista profesjonalista w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

178614 / 2014-05-27 - Inny: Publiczna placówka oswiatowa

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II - Gorlice (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Organizacja i przeprowadzenie staży-wizyt zawodoznawczych dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach uczestników projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

389296 / 2011-11-22 - Inny: Ośrodek Pomocy Społecznej

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej - Dąbrowa Tarnowska (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE WYJAZDU SUPERWIZYJNEGO DLA PRACOWNIKÓW OPS Z POWIATU DĄBROWSKIEGO ZAANGAŻOWANYCH W PROJEKT POD NAZWĄ TWOJA RODZINA TO SIŁA - NIE JESTEŚ SAM! WSPÓŁFINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI

99198 / 2014-03-24 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Organizacja wycieczki edukacyjnej dla studentów do Londynu - Wielka Brytania w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

375241 / 2010-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Wyjazd szkoleniowy do Norwegii w ramach projektu /Czysty Kraków - lepsze życie/- podnoszenie świadomości i wiedzy mieszkańców w zakresie ochrony środowiska

93479 / 2014-04-30 - Inny: publiczna jednostka oświatowa

Zespół Szkół Nr 1 im. I. Łukasiewicza - Gorlice (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Organizacja stażu-wizyty zawodoznawczej dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach, w ramach realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce Program Operacji Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

197155 / 2012-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu w Olkuszu - Olkusz (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Organizacja staży-wizyt zawodoznawczych dla uczniów szkół zawodowych powiatu olkuskiego w ramach realizacji projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce

200327 / 2011-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach - Gorlice (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Organizacja wyjazdów wypoczynkowych /kolonii/ na rzecz dzieci i młodzieży oraz uczestników projektu systemowego Aktywność i integracja szansą na lepsze jutro

393294 / 2011-11-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
zorganizowanie i przeprowadzenie spotkan integracyjnych dla uczestników projektu socjalnego Razem Raźniej i projektu socjalnego Pod Strzechą

205855 / 2013-10-07 - Uczelnia publiczna

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Dział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Kompleksowa organizacja 2-dniowego wyjazdu studyjnego do Görlitz dla 47 osób w ramach realizacji projektu Biotechnolog - Inżynier XXI wieku współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej POKL 04.01.02-00-053/12 .

58303 / 2015-04-24 - Uczelnia publiczna

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Dział Zamówień Publicznych - Kraków (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Organizacja wyjazdu studentów kierunku zamawianego Fizyka Techniczna dla potrzeb nowoczesnej gospodarki i postępu technologicznego do ośrodka CERN w Genewie

253183 / 2013-11-26 - Inny: instytucja kultury

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Wykonanie usługi biura podróży w zakresie kompleksowej organizacji wycieczki pielgrzymki do Włoch i grobu Ojca Świętego Bł. Jana Pawła II dla 110 uczestników Małopolskiego projektu Mieć wyobraźnię miłosierdzia przygotowującego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym.

73110 / 2012-03-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej - Biecz (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Organizacja staży-wizyt zawodoznawczych i targów branżowych dla uczestników projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

229077 / 2014-10-30 - Inny: publiczna placówka oświatowa

Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola - Gorlice (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Organizacja staży-wizyt zawodoznawczych dla uczestników projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

307798 / 2012-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Na wykonanie usługi Zorganizowania wyjazdu wakacyjnego na rzecz Zespołu Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu w ramach projektu systemowego Twoja AKTYWNOŚĆ szansą na sukces współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie Partnera nr II

116315 / 2013-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Przeprowadzenie staży - wizyt zawodoznawczych w ramach projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce w PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział ZEW Solina -Myczkowce w Solinie

277875 / 2011-10-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Zorganizowanie i realizacja wyjazdu integracyjnego na rzecz Zespołu Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu w ramach projektu systemowego Twoja AKTYWNOŚĆ szansą na sukces współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie Partnera nr II

128810 / 2012-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Zorganizowanie i realizacja wyjazdu integracyjnego na rzecz Zespołu Świetlic Środowiskowych w Nowym Sączu w ramach projektu systemowego Twoja AKTYWNOŚĆ szansą na sukces! współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie Partnera nr II

13122 / 2011-01-26 - Inny: Zespół Szkół nr 2 w Bukownie

Zespół Szkół Nr 2 w Bukownie - Bukowno (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja kolonii śródrocznej tzw. zielonej szkoły dla uczniów klas III szkoły podstawowej Zespołu Szkół nr 2 w Bukownie, w tym przewóz uczniów autokarem do miejsca kolonii oraz z powrotem.

326516 / 2011-10-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Krakowski - Kraków (małopolskie)
CPV: 635000004 (Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej)
organizacji staży - wizyt zawodoznawczych oraz wyjazdów na targi branżowe w ramach doradztwa zawodowego dla uczniów szkół zawodowych Powiatu Krakowskiego