Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

200889 / 2011-07-25 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Bielsk Podlaski (Bielsk Podlaski)

Utworzenie szkolnego placu zabaw przy Zespole Szkół w Augustowie-Gmina Bielsk Podlaski.

Opis zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest uporządkowanie i zagospodarowanie terenu wyznaczonego przez Zespół Szkół w Augustowie w porozumieniu z Gminą Bielsk Podlaski, urządzeniami sportowo-rekreacyjnymi oraz zabawowymi z przeznaczeniem go na strefę placu zabaw, w ramach Programu Ministerstwa Edukacji Narodowej -Radosna Szkoła na lata 2009-2015. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Programem Rządowym -Radosna Szkoła - załącznik nr 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2009 r. (Dz. U. Nr 110, poz. 915 ) w sprawie form i zakresu finansowego wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I - III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia.
Stan istniejący.
Obecnie jest to teren trawiasty, płaski, oddalony od budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, wolny od zabudowy oraz elementów małej architektury. Na terenie objętym zagospodarowaniem nie ma przeszkód terenowych, ani wysokiej zieleni kolidującej z projektowanymi urządzeniami. Cały teren szkoły jest ogrodzony.
Stan projektowany.
Projekt przewiduje zagospodarowanie przedmiotowego terenu urządzeniami umożliwiającymi ćwiczenia ruchowe oraz gry i zabawy angażujące fizyczność dziecka, w myśl wytycznych programu -Radosna Szkoła. Wszystkie zastosowane urządzenia spełniają wymogi norm PN-EN 1176:2009 i mogą być wykorzystywane przez najmłodszych, bez obawy o ich bezpieczeństwo. W myśl wytycznych programu inwestycyjnego, teren nie jest ogrodzony, a zastosowane urządzenia postawiono na nawierzchni bezpiecznej, umożliwiającej dostęp również osobom z niepełnosprawnością ruchową. Lokalizacja projektowanych urządzeń zabawowych oraz elementów małej architektury została zasugerowana przez Inwestora.
Elementy małej architektury.
Plac zabaw.
a) Zestaw zabawowy duży - 1 szt.
b) Zestaw zabawowy mały - 1 szt.
c) Huśtawka wahadłowa podwójna - 1 szt.
d) Huśtawka Bocianie gniazdo - 1 szt.
e) Huśtawka wagowa - 2 szt.
f) Huśtawka sprężynowa Hipcio - 1 szt.
g) Huśtawka sprężynowa Konik - 1 szt.
h) Huśtawka sprężynowa Tandem - 2 szt.
i) Ruchomy pomost - 1 szt.
Urządzenia towarzyszące.
a) Regulamin placu zabaw - 1 szt.
b) Ławki bez oparcia - 2 szt.
c) Kosz na śmieci - 1 szt.
Materiały.
Zaproponowano zestawy i urządzenia zabawowe wykonane z drewna potrójnie klejonego kl. C 24 w kolorze soczystej zieleni. Elementy dekoracyjne i barierki należy wykonać z HDPE o gr. 12mm w kolorze żółtym lub czerwonym.
Elementy pionowe drewniane zakończone od góry plastikowym, a metalowe kapturkiem z tworzywa sztucznego. Do łączenia elementów powinno stosować się śruby maszynowe ocynkowane Wszystkie połączenia śrubowe winny być zasłonięte zaślepkami dwuczęściowymi a tam gdzie jest to niemożliwe nakrętki wystające należy zakryć plastikowymi zaślepkami zgodnie z normą PN-EN 1176-1. Drewniane elementy konstrukcyjne kotwione w ziemi należy zabezpieczyć przed wilgocią z podłoża poprzez zastosowanie marek stalowych ocynkowanych fundamentowanych za pomocą betonu klasy B-15 lub lepszego, jeżeli urządzenie wymaga (np. urządzenia wysokie i dynamiczne).
Konstrukcja stopy stalowej - tak zwanej -marki to blacha stalowa ocynkowana
w połączeniu z pionową rurą wykonana zgodnie z dokumentacją urządzenia.
Elementy metalowe dotyczące urządzeń zabawowych powinny być ocynkowane
a elementy przeznaczone do chwytania rączkami dodatkowo malowane proszkowo w kolorze czerwonym. Łańcuchy do huśtawek powinny być kalibrowane 6mm i wykonane ze stali nierdzewnej.
W projekcie wykorzystano następujące urządzenia i zestawy:
Zestaw zabawowy duży konstrukcję nośną ma wykonaną z drewna klejonego trójwarstwowo, sosnowego o przekroju 90x90 mm malowanego farbami impregnacyjno-dekoracyjnymi typu Drewkorn lub Drewnochron w kolorze soczystej zieleni podesty drewniane wykonane są z desek impregnowanych niemalowanych gr. 3,5cm, dach wykonany z HDPE o gr. 12,7 mm na konstrukcji nośnej metalowej z rurek stalowych ocynkowanych, barierki boczne wykonano z tego samego materiału i przykręcono bezpośrednio do konstrukcji nośnej, konstrukcje zjeżdżalni wykonano z HDPE o gr. 19mm, a ślizg z blachy nierdzewnej o gr. 2 mm. Zestaw składa się z dwóch podwójnych wież zadaszonych o podestach na poziomach 55 i 90 cm, wieży niezadaszonej o
podeście na poziomie 55 cm, schodów i trapu wejściowego o wys. 55 cm, mostka linowego i ruchomego, balkoniku, gry kółko-krzyżyk oraz bębenków z tworzywa sztucznego, przeznaczonych do użytkowania na terenie otwartym.
Zestaw zabawowy mały składa się z wieży z dachem o podeście na wysokości 0,90 m nad poziomem terenu, wieży bez dachu o podeście na tej samej wysokości i łączącego je przejścia rurowego. W skład zestawu wchodzą dodatkowo trap wejściowy, zjeżdżalnia 2,5 m, ścianka alpinistyczna pochyła na 0,90 m oraz rura strażacka. Konstrukcję nośną stanowią drewniane słupy 90/90 mm z drewna klejonego malowane w kolorze zieleni. Podesty i trap wejściowy wykonane są z desek impregnowanych ciśnieniowo gr. 35 mm niemalowanych. Ścianka alpinistyczna pochyła wykonana jest ze sklejki wodoodpornej gr.15 mm oparta na profilu stalowym 60/40 mm dodatkowo mocowane są do niej uchwyty alpinistyczne wykonane z żywic epoksydowych, uchwyty mocuje się za pomocą śrub imbusowych i nakrętek pazurkowych. Rura strażacka wykonana z rury ø 33,7 mm ocynkowana i dodatkowo pomalowana proszkowo. Zjeżdżalnie wykonano z HDPE o gr. 19 mm, a ślizg z blachy nierdzewnej. Zaproponowany dach jest dachem czterospadowym na konstrukcji metalowej z wypełnieniami z HDPE o gr. 9 mm. Jako funkcje urozmaicającą zabawę, zastosowano sklepik z liczydłem, usytuowany pod wieżą nie zadaszoną.
Huśtawka wahadłowa podwójna posiada drewniane nogi połączone u góry metalowymi łącznikami, belka górna wykonana z profilu zimnogiętego 80/80 mm ocynkowanego, siedziska zgodnie z normą PN-EN 1176-1 i 2.
Huśtawka bocianie gniazdo jest wykonana z drewnianych nóg połączonych u góry metalowymi łącznikami, belka górna wykonana z profilu zimnogiętego 80/80 mm ocynkowanego, siedzisko w kształcie talerza z lin polipropylenowych o średnicy ~100cm wykonać zgodnie z normą PN-EN 1176-1 i 2.
Huśtawka wagowa wykonana jest z metalowego elementu nośnego, którym jest profil zimnogięty 80/80 mm ocynkowany, do niego poprzez zawias z tulejkami samosmarującymi zamocowana jest drewniana belka o przekroju 120x120 mm, elementy metalowe zakończone są od góry drewnianym kapturkiem, element do chwytania rączkami wykonany jest z rurki ø 25 mm ocynkowanej i pomalowanej proszkowo, dodatkowo należy wykonać odbojnice
z elementów amortyzujących uderzenie np poprzez wkopanie w grunt do połowy opon.
Huśtawka sprężynowa, wykonana jest z materiału HDPE o gr. 19 mm, o
intensywnych kolorach, w kształcie kucyka lub hipcia, uchwyty i podnóżki wykonano z tworzywa sztucznego, a łączenia śrubowe schowano pod zaślepkami dwuczęściowymi. Całość zamontowano na sprężynie zgodnej z normą PN-EN1176-1
Huśtawka na sprężynie Tandem wykonana jest z materiału HDPE o gr. 9, 12 i 15mm, o intensywnych kolorach, w kształcie dwóch psów, uchwyty i podnóżki wykonano z tworzywa sztucznego, a łączenia śrubowe schowano pod
zaślepkami dwuczęściowymi. Urządzenie się składa z dwóch stron, gdzie dzieci huśtając się siedzą naprzeciwko siebie. Całość zamontowano na sprężynie zgodnej z normą PN-EN1176-1.
Pomost ruchomy oparty jest na konstrukcji nośnej z drewna klejonego trójwarstwowo, sosnowego o przekroju 90x90 mm malowanego lakierobejcą w
kolorze brązowym, pomiędzy którymi zamocowano poręcze metalowe z rurki
ø 42,4mm na których za pomocą łańcuchów stalowych ocynkowanych podwieszono belkę drewnianą impregnowaną ciśnieniowo.
W projekcie wykorzystano następujące elementy małej architektury:
Ławki bez oparcia wykonane są z w formie łuków i połączonych ze sobą
siedziskiem wykonanym z drewna klejonego malowanego farbami impregnującymi typu Leyland.
Kosz na śmieci wykonany jest z blachy perforowanej ocynkowanej z możliwością obrotu i łatwiejszego opróżnienia jego zawartości. Pojemnik na śmieci mieści się wewnątrz przestrzeni wygiętej na kształt litery U i obróconej do góry nogami. z rurki o średnicy ø 42,8 mm.
Regulamin korzystania z urządzeń zabawowych, zgodnie z normą PN-EN 1176-7. Wykonany jest w formie tablicy o wymiarach 56x76 cm zamocowanej na dwóch nogach drewnianych o przekroju 90x90 mm malowanych farbami impregnacyjno-dekoracyjnymi typu Drewkorn lub Drewnochron w kolorze soczystej zieleni, i mocowanej do gruntu za pomocą kotew stalowych.
Wszystkie urządzenia i zestawy powinny posiadać Certyfikat zgodności z normą PN-EN 1176:2009, wydany przez akredytowaną jednostkę do spraw certyfikacji.
Jako nawierzchnię bezpieczną Placu zabaw, zastosowano pole trawiaste, a przy
urządzeniach o wysokości upadkowej większej niż 100 cm zastosowano nawierzchnię syntetyczną, w postaci płyt o wymiarach 50x50 cm na podbudowie z kruszywa w kolorze pomarańczowym - RAL 2011, natomiast dla alejek w kolorze niebieskim -RAL 5003. Jako obrzeże zastosowano krawężniki betonowe 6x30x100 cm, fazowane od góry.
Wszelkie nazwy materiałów oraz producentów podane w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych i przedmiarze robót należy traktować jako przykładowe, dopuszcza się zastosowanie materiałów porównywalnych o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż podane przez Projektanta.
Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenie w związku ze specyfiką przedmiotu zamówienia to wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny.
Zamawiający żąda, by dostarczone materiały i urządzenia były nowe oraz posiadały certyfikat na znak bezpieczeństwa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 200889

Data publikacji: 2011-07-25

Nazwa: Gmina Bielsk Podlaski

Ulica: ul. Mickiewicza 46

Numer domu: 46

Miejscowość: Bielsk Podlaski

Kod pocztowy: 17-100

Województwo / kraj: podlaskie

Numer telefonu: 085 7306851, 7305031

Numer faxu: 085 7302015

Adres strony internetowej: www.bielskpodlaski.pl

Regon: 05065900700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Utworzenie szkolnego placu zabaw przy Zespole Szkół w Augustowie-Gmina Bielsk Podlaski.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest uporządkowanie i zagospodarowanie terenu wyznaczonego przez Zespół Szkół w Augustowie w porozumieniu z Gminą Bielsk Podlaski, urządzeniami sportowo-rekreacyjnymi oraz zabawowymi z przeznaczeniem go na strefę placu zabaw, w ramach Programu Ministerstwa Edukacji Narodowej -Radosna Szkoła na lata 2009-2015. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Programem Rządowym -Radosna Szkoła - załącznik nr 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2009 r. (Dz. U. Nr 110, poz. 915 ) w sprawie form i zakresu finansowego wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I - III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia.
Stan istniejący.
Obecnie jest to teren trawiasty, płaski, oddalony od budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, wolny od zabudowy oraz elementów małej architektury. Na terenie objętym zagospodarowaniem nie ma przeszkód terenowych, ani wysokiej zieleni kolidującej z projektowanymi urządzeniami. Cały teren szkoły jest ogrodzony.
Stan projektowany.
Projekt przewiduje zagospodarowanie przedmiotowego terenu urządzeniami umożliwiającymi ćwiczenia ruchowe oraz gry i zabawy angażujące fizyczność dziecka, w myśl wytycznych programu -Radosna Szkoła. Wszystkie zastosowane urządzenia spełniają wymogi norm PN-EN 1176:2009 i mogą być wykorzystywane przez najmłodszych, bez obawy o ich bezpieczeństwo. W myśl wytycznych programu inwestycyjnego, teren nie jest ogrodzony, a zastosowane urządzenia postawiono na nawierzchni bezpiecznej, umożliwiającej dostęp również osobom z niepełnosprawnością ruchową. Lokalizacja projektowanych urządzeń zabawowych oraz elementów małej architektury została zasugerowana przez Inwestora.
Elementy małej architektury.
Plac zabaw.
a) Zestaw zabawowy duży - 1 szt.
b) Zestaw zabawowy mały - 1 szt.
c) Huśtawka wahadłowa podwójna - 1 szt.
d) Huśtawka Bocianie gniazdo - 1 szt.
e) Huśtawka wagowa - 2 szt.
f) Huśtawka sprężynowa Hipcio - 1 szt.
g) Huśtawka sprężynowa Konik - 1 szt.
h) Huśtawka sprężynowa Tandem - 2 szt.
i) Ruchomy pomost - 1 szt.
Urządzenia towarzyszące.
a) Regulamin placu zabaw - 1 szt.
b) Ławki bez oparcia - 2 szt.
c) Kosz na śmieci - 1 szt.
Materiały.
Zaproponowano zestawy i urządzenia zabawowe wykonane z drewna potrójnie klejonego kl. C 24 w kolorze soczystej zieleni. Elementy dekoracyjne i barierki należy wykonać z HDPE o gr. 12mm w kolorze żółtym lub czerwonym.
Elementy pionowe drewniane zakończone od góry plastikowym, a metalowe kapturkiem z tworzywa sztucznego. Do łączenia elementów powinno stosować się śruby maszynowe ocynkowane Wszystkie połączenia śrubowe winny być zasłonięte zaślepkami dwuczęściowymi a tam gdzie jest to niemożliwe nakrętki wystające należy zakryć plastikowymi zaślepkami zgodnie z normą PN-EN 1176-1. Drewniane elementy konstrukcyjne kotwione w ziemi należy zabezpieczyć przed wilgocią z podłoża poprzez zastosowanie marek stalowych ocynkowanych fundamentowanych za pomocą betonu klasy B-15 lub lepszego, jeżeli urządzenie wymaga (np. urządzenia wysokie i dynamiczne).
Konstrukcja stopy stalowej - tak zwanej -marki to blacha stalowa ocynkowana
w połączeniu z pionową rurą wykonana zgodnie z dokumentacją urządzenia.
Elementy metalowe dotyczące urządzeń zabawowych powinny być ocynkowane
a elementy przeznaczone do chwytania rączkami dodatkowo malowane proszkowo w kolorze czerwonym. Łańcuchy do huśtawek powinny być kalibrowane 6mm i wykonane ze stali nierdzewnej.
W projekcie wykorzystano następujące urządzenia i zestawy:
Zestaw zabawowy duży konstrukcję nośną ma wykonaną z drewna klejonego trójwarstwowo, sosnowego o przekroju 90x90 mm malowanego farbami impregnacyjno-dekoracyjnymi typu Drewkorn lub Drewnochron w kolorze soczystej zieleni podesty drewniane wykonane są z desek impregnowanych niemalowanych gr. 3,5cm, dach wykonany z HDPE o gr. 12,7 mm na konstrukcji nośnej metalowej z rurek stalowych ocynkowanych, barierki boczne wykonano z tego samego materiału i przykręcono bezpośrednio do konstrukcji nośnej, konstrukcje zjeżdżalni wykonano z HDPE o gr. 19mm, a ślizg z blachy nierdzewnej o gr. 2 mm. Zestaw składa się z dwóch podwójnych wież zadaszonych o podestach na poziomach 55 i 90 cm, wieży niezadaszonej o
podeście na poziomie 55 cm, schodów i trapu wejściowego o wys. 55 cm, mostka linowego i ruchomego, balkoniku, gry kółko-krzyżyk oraz bębenków z tworzywa sztucznego, przeznaczonych do użytkowania na terenie otwartym.
Zestaw zabawowy mały składa się z wieży z dachem o podeście na wysokości 0,90 m nad poziomem terenu, wieży bez dachu o podeście na tej samej wysokości i łączącego je przejścia rurowego. W skład zestawu wchodzą dodatkowo trap wejściowy, zjeżdżalnia 2,5 m, ścianka alpinistyczna pochyła na 0,90 m oraz rura strażacka. Konstrukcję nośną stanowią drewniane słupy 90/90 mm z drewna klejonego malowane w kolorze zieleni. Podesty i trap wejściowy wykonane są z desek impregnowanych ciśnieniowo gr. 35 mm niemalowanych. Ścianka alpinistyczna pochyła wykonana jest ze sklejki wodoodpornej gr.15 mm oparta na profilu stalowym 60/40 mm dodatkowo mocowane są do niej uchwyty alpinistyczne wykonane z żywic epoksydowych, uchwyty mocuje się za pomocą śrub imbusowych i nakrętek pazurkowych. Rura strażacka wykonana z rury ø 33,7 mm ocynkowana i dodatkowo pomalowana proszkowo. Zjeżdżalnie wykonano z HDPE o gr. 19 mm, a ślizg z blachy nierdzewnej. Zaproponowany dach jest dachem czterospadowym na konstrukcji metalowej z wypełnieniami z HDPE o gr. 9 mm. Jako funkcje urozmaicającą zabawę, zastosowano sklepik z liczydłem, usytuowany pod wieżą nie zadaszoną.
Huśtawka wahadłowa podwójna posiada drewniane nogi połączone u góry metalowymi łącznikami, belka górna wykonana z profilu zimnogiętego 80/80 mm ocynkowanego, siedziska zgodnie z normą PN-EN 1176-1 i 2.
Huśtawka bocianie gniazdo jest wykonana z drewnianych nóg połączonych u góry metalowymi łącznikami, belka górna wykonana z profilu zimnogiętego 80/80 mm ocynkowanego, siedzisko w kształcie talerza z lin polipropylenowych o średnicy ~100cm wykonać zgodnie z normą PN-EN 1176-1 i 2.
Huśtawka wagowa wykonana jest z metalowego elementu nośnego, którym jest profil zimnogięty 80/80 mm ocynkowany, do niego poprzez zawias z tulejkami samosmarującymi zamocowana jest drewniana belka o przekroju 120x120 mm, elementy metalowe zakończone są od góry drewnianym kapturkiem, element do chwytania rączkami wykonany jest z rurki ø 25 mm ocynkowanej i pomalowanej proszkowo, dodatkowo należy wykonać odbojnice
z elementów amortyzujących uderzenie np poprzez wkopanie w grunt do połowy opon.
Huśtawka sprężynowa, wykonana jest z materiału HDPE o gr. 19 mm, o
intensywnych kolorach, w kształcie kucyka lub hipcia, uchwyty i podnóżki wykonano z tworzywa sztucznego, a łączenia śrubowe schowano pod zaślepkami dwuczęściowymi. Całość zamontowano na sprężynie zgodnej z normą PN-EN1176-1
Huśtawka na sprężynie Tandem wykonana jest z materiału HDPE o gr. 9, 12 i 15mm, o intensywnych kolorach, w kształcie dwóch psów, uchwyty i podnóżki wykonano z tworzywa sztucznego, a łączenia śrubowe schowano pod
zaślepkami dwuczęściowymi. Urządzenie się składa z dwóch stron, gdzie dzieci huśtając się siedzą naprzeciwko siebie. Całość zamontowano na sprężynie zgodnej z normą PN-EN1176-1.
Pomost ruchomy oparty jest na konstrukcji nośnej z drewna klejonego trójwarstwowo, sosnowego o przekroju 90x90 mm malowanego lakierobejcą w
kolorze brązowym, pomiędzy którymi zamocowano poręcze metalowe z rurki
ø 42,4mm na których za pomocą łańcuchów stalowych ocynkowanych podwieszono belkę drewnianą impregnowaną ciśnieniowo.
W projekcie wykorzystano następujące elementy małej architektury:
Ławki bez oparcia wykonane są z w formie łuków i połączonych ze sobą
siedziskiem wykonanym z drewna klejonego malowanego farbami impregnującymi typu Leyland.
Kosz na śmieci wykonany jest z blachy perforowanej ocynkowanej z możliwością obrotu i łatwiejszego opróżnienia jego zawartości. Pojemnik na śmieci mieści się wewnątrz przestrzeni wygiętej na kształt litery U i obróconej do góry nogami. z rurki o średnicy ø 42,8 mm.
Regulamin korzystania z urządzeń zabawowych, zgodnie z normą PN-EN 1176-7. Wykonany jest w formie tablicy o wymiarach 56x76 cm zamocowanej na dwóch nogach drewnianych o przekroju 90x90 mm malowanych farbami impregnacyjno-dekoracyjnymi typu Drewkorn lub Drewnochron w kolorze soczystej zieleni, i mocowanej do gruntu za pomocą kotew stalowych.
Wszystkie urządzenia i zestawy powinny posiadać Certyfikat zgodności z normą PN-EN 1176:2009, wydany przez akredytowaną jednostkę do spraw certyfikacji.
Jako nawierzchnię bezpieczną Placu zabaw, zastosowano pole trawiaste, a przy
urządzeniach o wysokości upadkowej większej niż 100 cm zastosowano nawierzchnię syntetyczną, w postaci płyt o wymiarach 50x50 cm na podbudowie z kruszywa w kolorze pomarańczowym - RAL 2011, natomiast dla alejek w kolorze niebieskim -RAL 5003. Jako obrzeże zastosowano krawężniki betonowe 6x30x100 cm, fazowane od góry.
Wszelkie nazwy materiałów oraz producentów podane w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych i przedmiarze robót należy traktować jako przykładowe, dopuszcza się zastosowanie materiałów porównywalnych o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż podane przez Projektanta.
Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenie w związku ze specyfiką przedmiotu zamówienia to wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy lub równoważny.
Zamawiający żąda, by dostarczone materiały i urządzenia były nowe oraz posiadały certyfikat na znak bezpieczeństwa.

Kody CPV:
451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
375352009 (Wyposażenie placów zabaw)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 10/10/2011

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: nie dotyczy

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże,że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał co najmniej 2 roboty polegające na budowie placu zabaw o wartości co najmniej 200.000,00 zł brutto każda, z podaniem wartości, daty i miejsca wykonania wraz z dokumentami potwierdzającymi, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Ocena spełniania warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia w oparciu o informacje zawarte w wykazie robót - załącznik nr 6 do SIWZ. Z treści dokumentu musi jednoznacznie wynikać, iż w/w warunek Wykonawca spełnił. Wykonawcy składający ofertę wspólną winni złożyć jeden wspólny wykaz. W przypadku, gdy Wykonawca będzie polegał na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów winien przedłożyć na piśmie zobowiązanie tych podmiotów, w którym oświadczą, że będzie można polegać na ich wiedzy i doświadczeniu podczas wykonywania zamówienia.

Potencjał techniczny: nie dotyczy

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże dysponowanie minimum jednym pracownikiem z uprawnieniami do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie - kierownika budowy - branża budowlana specjalność - konstrukcyjno - budowlana. Ocena spełniania w/w warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia-nie spełnia w oparciu o wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi - załącznik nr 5 do SIWZ oraz w oparciu o oświadczenie Wykonawcy, iż osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień - załącznik nr 5 A do SIWZ. Z treści dokumentów musi jednoznacznie wynikać, że w/w warunek Wykonawca spełnił. Wykonawcy składający ofertę wspólną winni złożyć jeden wspólny wykaz. W przypadku, gdy Wykonawca będzie polegał na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów winien przedłożyć na piśmie zobowiązanie tych podmiotów, w którym oświadczą, że będzie można polegać na ich osobach zdolnych do wykonania zamówienia.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca spełni ten warunek, jeżeli przedłoży informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową na kwotę co najmniej 200.000,00 zł wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Ocena spełniania w/w warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia- nie spełnia w oparciu o informację z banku lub kasy oszczędnościowo-kredytowej. Z treści dokumentu musi jednoznacznie wynikać, że w/w warunek Wykonawca spełnił. W przypadku, gdy Wykonawca będzie polegał na zdolnościach finansowych innych podmiotów winien przedłożyć na piśmie zobowiązanie tych podmiotów, w którym oświadczą, że będzie można polegać na ich zdolnościach finansowych w realizacji zamówienia.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty:
wypełniony formularz OFERTA-załącznik nr 1 do SIWZ, kosztorysu ofertowego opracowanego metodą uproszczoną na podstawie przedmiaru robót oraz wykazu podstawowych materiałów i urządzeń proponowanych do realizacji zamówienia wraz z cenami i nazwami producenta, wypełnione oświadczenie z art. 22 ust. 1-załącznik nr 3 do SIWZ, atesty, certyfikaty, karty techniczne, pełnomocnictwa, pisemne zobowiązania innych podmiotów zgodnie z SIWZ, jeżeli dotyczą Wykonawcy.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Umowę można zmienić wyłącznie wtedy jeżeli wystąpiły okoliczności, których nie można było przewidzieć w dacie zawarcia umowy, a w szczególności:
1) jeżeli Wykonawca dozna uszczerbku przez opóźnienie lub poniesie koszt w wyniku uchybienia Zamawiającego, który dostarczy instrukcje dotyczące realizacji zamówienia i o których braku został wcześniej przez Wykonawcę powiadomiony, chyba że, uchybienie Zamawiającego było spowodowane przez jakikolwiek błąd lub opóźnienie ze strony Wykonawcy, włącznie z błędem lub opóźnionym dostarczeniem jakiegokolwiek dokumentu Wykonawcy.
2) jeżeli Wykonawca doznaje opóźnienia lub ponosi koszt na skutek tego, że Zamawiający w ustalonym w umowie terminie nie udostępnił mu terenu budowy, to Wykonawca po powiadomieniu Zamawiającego będzie uprawniony do przedłużenia terminu realizacji zamówienia, jeśli zakończenie jest lub przewiduje się, że będzie opóźnione.
Zmiana umowy nie wchodzi w rachubę wtedy gdy zaniedbanie Zamawiającego było spowodowane przez jakikolwiek błąd lub opóźnienie Wykonawcy, włącznie z błędem w którymkolwiek z dokumentów Wykonawcy lub opóźnieniem w jego przedłożeniu.
3) jeżeli zakończenie robót jest, lub przewiduje się, że będzie, opóźnione ze względu na przyczyny spowodowane siłą wyższą, w szczególności niesprzyjające warunki klimatyczne (opady lub zaleganie warstwy śniegu, mróz) lub też jakiekolwiek opóźnienie, utrudnienie lub uniemożliwienie, spowodowane przez Zamawiającego.
4) w przypadku, gdy po zawarciu umowy okaże się, że dokumentacja lub teren budowy nie nadają się do prawidłowego wykonania robót albo, że wystąpiły inne okoliczności, które mogą przeszkodzić prawidłowemu wykonaniu robót, o ile zmiana ta nie wykracza poza przedmiot zamówienia określony w SIWZ.
5) wykopalisk uniemożliwiających wykonywanie robót.
6) zmianie uległy przepisy prawne istotne dla realizacji przedmiotu umowy.
7). Zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy będącej następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności:
a) wstrzymanie robót przez Zamawiającego,
b) konieczność usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej.
8) Zmiany będące następstwem działania organów administracji, a w szczególności przekroczenia terminów wydawania przez organy administracji decyzji, zezwoleń, itp.,
9) Inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz wykonawcy skutkujące niemożliwością prowadzenia prac.
10) Zmiany sposobu spełnienia świadczenia.
11) Zmiany technologiczne, w szczególności:
a) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub SST,
b) konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa.
12) Zmiany osobowe:
a) zmiana przedstawicieli stron - kierownika budowy, kierowników robót, inspektorów nadzoru - w przypadku niemożności pełnienia przez nich powierzonych funkcji np. zdarzenia losowe, zmiana pracy, rezygnacja z pełnienia powierzonych obowiązków. Zmiana osób, powinna być dokonana na osoby posiadające równoważne uprawnienia i kwalifikacje.
13) Pozostałe zmiany:
a) zmiana wynagrodzenia w związku ze zmianą obowiązującej stawki podatku VAT,
b) konieczność wykonania robót dodatkowych i niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy, i których realizacja wiąże się z potrzebą zmiany terminu wykonania,
c) kolizja z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty robotami,
O konieczności wprowadzenia zmian do umowy powiadamia strona, która powzięła wiadomość o okolicznościach j.w. Strony uzgadniają szczegółowe warunki zmiany umowy, w szczególności ustalą nowe terminy realizacji w tym, że maksymalny okres przesunięcia terminu zakończenia nie powinien być dłuższy niż okres przerwy w realizacji umowy spowodowanych tymi okolicznościami.
Zmiana postanowień zawartej umowy nastąpi za zgodą obu stron w formie pisemnego aneksu.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bielskpodlaski.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Bielsk Podlaski
ul. Mickiewicza 46
17-100 Bielsk Podlaski
pokój nr 7

Data składania wniosków, ofert: 09/08/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Bielsk Podlaski
ul. Mickiewicza 46
17-100 Bielsk Podlaski
biuro podawcze Urzędu Gminy Bielsk Podlaski

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

176223 / 2012-08-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bielsk Podlaski - Bielsk Podlaski (podlaskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Utworzenie szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym

132459 / 2012-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Nr 6 w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
WYKONANIE PLACU ZABAW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 32 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 6 NA TERENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU W RAMACH PROGRAMU RADOSNA SZKOŁA

278018 / 2011-09-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Klukowo - Klukowo (podlaskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Utworzenie szkolnych placów zabaw w Klukowie i Wyszonkach Kościelnych w ramach Rządowego Programu Radosna Szkoła

273982 / 2013-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół z dodatkowym nauczaniem języka białoruskiego im. Ziemi Orlańskiej w Orli - Orla (podlaskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Utworzenie szkolnego placu zabaw przy Zespole Szkół z dodatkowym nauczaniem języka białoruskiego imienia Ziemi Orlańskiej w Orli w ramach Rządowego programu - Radosna Szkoła

260600 / 2014-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Obsługi Placówek Oświatowych - Kolno (podlaskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Przedmiotem zamówienia jest budowa następujących placów zabaw przy szkołach na terenie Gminy Kolno

398224 / 2012-10-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Przedszkole Samorządowe Nr 65 w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Wymiana nawierzchni chodników oraz budowa elementów małej architektury na placu zabaw w Przedszkolu Samorządowym nr 65 w Białymstoku

218514 / 2010-07-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Specjalnych - Grajewo (podlaskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Budowa szkolnego placu zabaw przy Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie w ramach rządowego programu Radosna Szkoła

71761 / 2016-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Mienia Komunalnego - Białystok (podlaskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Wykonanie placu zabaw przy ul. Barszczańskiej w Białymstoku na dz. geod. nr ewid. 940 obręb 06 zarządzanej przez Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku- nr BOM.2.263.42.2016

95824 / 2009-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski w Zabłudowie - Zabłudów (podlaskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Budowa placu zabaw na działce nr 157/1 i 157/2 przy ul. Chodkiewicza oraz na działce nr 107/1 przy Przedszkolu, ul. Mickiewicza w Zabłudowie

182033 / 2014-08-25 - Inny: Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu - Łomża (podlaskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Budowa placu zabaw z niezbędną infrastrukturą techniczną w ramach zadania: Rozbudowa infrastruktury bibliotecznej w Gminie Łomża w ramach realizacji Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek

318624 / 2010-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Białystok - Białystok (podlaskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
WYKONANIE PLACÓW ZABAW PRZY OKREŚLONYCH SZKOŁACH PODSTAWOWYCH NA TERENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU W RAMACH PROGRAMU: RADOSNA SZKOŁA

271560 / 2012-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Nr 6 w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
WYKONANIE PLACU ZABAW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 32 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 6 NA TERENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU W RAMACH PROGRAMU RADOSNA SZKOŁA

222240 / 2012-06-27 - Inny: Szkoła samorządowa

Szkoła Podstawowa Nr 28 w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
Wykonanie robót budowlanych polegających na: Budowie placu zabaw w ramach rządowego programu Radosna szkoła przy Szkole Podstawowej Nr 28 ul. Warmińska 55 w Białymstoku.

223824 / 2012-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Szkoła Podstawowa Nr 14 w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 451127239 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw)
WYKONANIE PLACU ZABAW PRZY OKREŚLONEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ Nr 14 NA TERENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU W RAMACH PROGRAMU RADOSNA SZKOLA