Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

176434 / 2012-05-28 - Administracja samorządowa / Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie (Miechów)

Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych w ramach projektu Aktywizacja Twoją szansą. Program aktywizacji społeczno - zawodowej osób i rodzin wieloproblemowych z gminy Miechów w Gminie Miechów. Projekt realizowany w ramach Działania 7.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursów w specjalności: kurs gastronomiczny - kucharz, kurs prawa jazdy kat. B,C, kurs kierowca-operator wózków jezdniowych (widłowych), kurs operatora koparko-ładowarki, kurs fryzjerski, kurs barmana - kelnera, kurs terapii manualnej, kurs księgowy, kurs spawacza MAG, kurs obsługi kasy fiskalnej, kurs kadrowo administracyjny, w ramach projektu Aktywizacja Twoją szansą. Program aktywizacji społeczno - zawodowej osób i rodzin wieloproblemowych z gminy Miechów w Gminie Miechów. Projekt realizowany w ramach Działania 7.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych gdzie część stanowi każdy rodzaj kursu oddzielnie.

REALIZACJA KURSÓW ZAWODOWYCH - WYMAGANIA OGÓLNE:
1. Określone kursy należy przeprowadzić w zakresie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu, jaki obejmuje dany kurs zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w szczególności zrealizowania wymaganych ilości godzin tam gdzie jest to wymagane w celu umożliwienia przystąpienia do egzaminu lub uzyskania pełnych uprawnień po ukończeniu danego kursu.
2. Programy kursów muszą być opracowane zgodnie z przepisami Rozporządzenia MEN z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U z 2006 r., Nr 31 poz. 216), a także muszą być sporządzone zgodnie z Modułowymi Programami Szkolenia Zawodowego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl) oraz obowiązującymi wytycznymi w ww. zakresie i obowiązującymi przepisami prawa. Zamawiający podaje minimalny zakres programów wskazując tym samym na zagadnienia, które winny zostać podjęte podczas kursu. Wykonawca w załączeniu do oferty przedstawi program kursu mogąc rozszerzyć dowolnie zakres poszczególnych zagadnień. Konspekt stanowić będzie załącznik do umowy.
3. Kadra dydaktyczna powinna posiadać kwalifikacje i doświadczenie w prowadzeniu kursów objętych przedmiotem zamówienia.
4. Pożądane jest, aby zajęcia były przeprowadzane w Miechowie z każdą grupą odrębnie stosownie do rodzaju kursu. W przypadku braku takiej możliwości dojazd do miejsca gdzie prowadzone będą zajęcia nie może przekraczać 100km wliczając tym samym w cenę oferty koszty dojazdu z Miechowa do miejsca realizacji kursu i z powrotem (koszty PKP, PKS, BUS, komunikacji miejskiej itp.).
5. Zajęcia powinny być realizowane wg planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu i nie mniej niż 150 godzin zegarowych miesięcznie. Zajęcia powinny odbywać się w dni powszednie, z wyjątkiem sobót, niedziel i dni świątecznych. Zajęcia powinny rozpoczynać się nie wcześniej niż o godz. 7.30 i kończyć nie później niż o godzinie 17.30. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny.
6. Wykonawca powinien dostosować ilość i jakość pomieszczeń do zajęć teoretycznych i zajęć praktycznych.
7. Wykonawca powinien wyposażyć uczestników kursu w sprzęt i pomoce dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia danego kursu, z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.
8. Wykonawca ubezpieczy od następstw nieszczęśliwych wypadków - powstałych w związku ze kursem, oraz w drodze do miejsca prowadzenia kursu i z powrotem - na podstawie listy przekazanej przez Zamawiającego na dwa dni przed rozpoczęciem kursów.
9. Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne/szkoleniowe, które z chwilą przekazania będą stanowiły jego własność:
- podręcznik/skrypt - literaturę wspomagającą przygotowanie do egzaminu końcowego
- zeszyt (notatnik)
- zestaw piśmienniczy (ołówek oraz długopis)
10. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swojej ofercie uwzględnił wszystkie koszty związane z organizacją i przeprowadzeniem kursu, a w szczególności:
- koszt wynagrodzenia wykładowcy - instruktora,
- koszt wynajmu sali,
- koszt materiałów dydaktycznych, szkoleniowych, materiałów do ćwiczeń, materiałów przeznaczonych na zajęcia praktyczne wykorzystywane do celów szkoleniowych.
- koszt badań lekarskich - wykonanych minimum na 1 tydzień przed pierwszymi zajęciami,
- koszt odzieży ochronnej - roboczej,
- koszt egzaminów teoretycznych i praktycznych, po zaliczeniu których uczestnik otrzyma wymagane certyfikaty lub uprawnienia, w cenę oferty nie należy wliczać egzaminów powtórkowych jeśli uczestnik nie zda egzaminu w pierwszym terminie.
- opłat za dojazd i powrót uczestników kursów do miejsca, w którym przeprowadzone będą kursy, w przypadku gdy wystąpi konieczność dojazdu uczestnika kursu na zajęcia z Miechowa
- opłat za dojazd i powrót uczestników kursów do miejsca, w którym przeprowadzone będą egzaminy, w przypadku gdy wystąpi konieczność dojazdu uczestnika kursu na egzamin z Miechowa
- materiały dydaktyczne/szkoleniowe przekazane uczestnikom
11. Wykonawca ma obowiązek prowadzić ewidencję obecności uczestników kursu i zobowiązany jest do pisemnego informowania Zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10% absencji.
12. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dzienników zajęć oraz przeprowadzić ankiety ewaluacyjne na początku i na końcu kursu.
13. Wykonawca przed rozpoczęciem kursu informuje uczestników o tym, że kurs jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
14. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić dzienniki zajęć oznaczone (zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), w których powinny zostać wpisane:
a) Nazwa i termin kursu
b) Ewidencja obecności
c) Dane uczestników kursu w formie listy obecności
d) Wpisywana na bieżąco tematyka kursów oraz ilość godzin
e) Informacje o odbytych kontrolach itp.
f) Jeżeli kurs zakończy się egzaminem to również wyniki egzaminu
15. Wykonawca może skreślić osobę z listy uczestników, z powodu nie uczęszczania na zajęcia, tylko i wyłącznie na wniosek Zamawiającego. W przypadku rezygnacji lub skreślenia z listy uczestników projektu, Zamawiający zapłaci za faktyczną ilość osób, która przystąpi do realizacji kursu, tj. weźmie udział w minimum 1 dniu szkoleniowym.
16. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczestników (odbiorców usług) w sytuacjach niezależnych od zamawiającego, których nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy np. choroba uczestnika itp. O zaistniałej sytuacji Zamawiający pisemnie zawiadomi niezwłocznie wykonawcę.
17. Ponadto zamawiający zastrzega, że jeśli którykolwiek z uczestników projektu z różnych przyczyn nie będzie mógł wziąć udziału kursie zawodowym w terminie ustalonym z zamawiającym wówczas Kurs zostanie przeprowadzony w późniejszym terminie, po uzgodnieniu z koordynatorem lokalnym GOPS w Miechowie.
18. Wszelkie rozliczenia końcowe między zamawiającym a wykonawcą zrealizowanych usług a szczególności w rozliczenia w sytuacjach powodujących zmiany liczby uczestników zajęć dokonane zostaną na podstawie cen jednostkowych określonych w kosztorysie ofertowym przez wykonawcę.
19. W przypadku stwierdzenia przeciwwskazań lekarskich do uczestnictwa w danym kursie zawodowym, Zamawiający zastrzega sobie możliwość:
a. wykreślenia uczestnika z listy uczestników w przedmiotowym kursie, a Wykonawca nie otrzyma wynagrodzenia.
b. zmiany kursu dla danego uczestnika. Zamiana kursu może dotyczyć tylko zmiany kursu na inny przedstawiony w SIWZ.
20. Na uzasadniony wniosek Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zastąpić dotychczasowego nauczyciela lub instruktora innym nauczycielem lub instruktorem gwarantującym należyte i terminowe prowadzenie kursów.
21. Zamawiający zaleca, aby Wykonawca prowadził nadzór wewnętrzny nad kursem służący podnoszeniu jakości organizowanego kursu.
22. Zamawiający zaleca, aby Wykonawca sprawdzał efekty dokształcania między innymi poprzez: aktywność kursantów, frekwencję na zajęciach, pracę końcową, zaliczenie całego programu, egzamin.
23. Termin realizacji kursów musi być dopasowany do harmonogramu Zamawiającego i uzgodniony z koordynatorem lokalnym GOPS w Miechowie.
24. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej promocji kursów z określeniem nazwy kursu, nazwy zamawiającego oraz nazwy projektu w uzgodnieniu z koordynatorem lokalnym GOPS w Miechowie. Wszystkie materiały, uzyskane zaświadczenia, certyfikaty itp. muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego.
25. Rodzaj zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie kursu i uzyskania kwalifikacji: Wykonawca wystawi odpowiednio certyfikat , świadectwo egzaminu, świadectwo ukończenia kursu, uprawnienia lub inne dokumenty w zależności od rodzaju ukończonego kursu i wymaganych w tym zakresie przepisów prawa uznawane w Unii Europejskiej oraz dodatkowo zaświadczenie, zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006r. w sprawie uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formie pozaszkolnej( Dz.U. z 2006r. Nr 31 poz.216), które musi być opatrzone logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej oraz sformułowaniem Projekt: Aktywizacja Twoją szansą. Program aktywizacji społeczno - zawodowej osób i rodzin wieloproblemowych z gminy Miechów w Gminie Miechów. Projekt realizowany w ramach Działania 7.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
26. Wykonawca wyznaczy osobę, która będzie koordynatorem kursu, w celu zapewnienia prawidłowej organizacji zajęć. Koordynator kursu jest zobowiązany do ścisłej współpracy z koordynatorami lokalnym w GOPS Miechów.
27. Zamawiający zastrzega prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowanym Projektem, w tym dokumentów finansowych, przez siebie oraz instytucje uprawnione do kontroli dokumentacji niniejszego projektu.

Rozliczenie i termin płatności nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy zgodnie z projektem umowy. Do faktury Zamawiający zobowiązany jest dołączyć następujące dokumenty (oznaczone zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki):
- oryginały imiennych list obecności, potwierdzonych własnoręcznym podpisem uczestników kursów
- terminy realizacji zajęć i ilość godzin (harmonogramy)
- kserokopie dzienników zajęć (osobny dziennik dla każdej jednostki, w której przeprowadzane są kursy)
- kserokopie zaświadczeń o udziale w kursach, wraz z zakresem tematycznym i godzinowym
- imienne listy osób wraz z ich podpisami, potwierdzające odbiór materiałów dydaktycznych i pomocniczych
- kopia dokumentów poświadczających zdanie egzaminu,
- ankiety ewaluacyjne wypełnione przez uczestników na początku i na końcu kursu
Kserokopie przekazywanych dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem na każdej stronie.
28. W związku z możliwymi opóźnieniami w przekazywaniu funduszy z Europejskiego Funduszu Społecznego, płatność może zostać dokonana w terminie późniejszym, nie dłuższym jednak niż 30 dni od daty przekazania środków do dyspozycji Zamawiającego.
29. Wykonawca musi działać zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. 2002 r. nr 101, poz. 926, tekst jednolity).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 176434

Data publikacji: 2012-05-28

Nazwa: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie

Ulica: ul. Szpitalna 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Miechów

Kod pocztowy: 32-200

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 41 38 211 60

Numer faxu: 41 38 211 63

Adres strony internetowej: www.gopsmiechow.eu

Regon: 35701150100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych w ramach projektu Aktywizacja Twoją szansą. Program aktywizacji społeczno - zawodowej osób i rodzin wieloproblemowych z gminy Miechów w Gminie Miechów. Projekt realizowany w ramach Działania 7.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursów w specjalności: kurs gastronomiczny - kucharz, kurs prawa jazdy kat. B,C, kurs kierowca-operator wózków jezdniowych (widłowych), kurs operatora koparko-ładowarki, kurs fryzjerski, kurs barmana - kelnera, kurs terapii manualnej, kurs księgowy, kurs spawacza MAG, kurs obsługi kasy fiskalnej, kurs kadrowo administracyjny, w ramach projektu Aktywizacja Twoją szansą. Program aktywizacji społeczno - zawodowej osób i rodzin wieloproblemowych z gminy Miechów w Gminie Miechów. Projekt realizowany w ramach Działania 7.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych gdzie część stanowi każdy rodzaj kursu oddzielnie.

REALIZACJA KURSÓW ZAWODOWYCH - WYMAGANIA OGÓLNE:
1. Określone kursy należy przeprowadzić w zakresie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu, jaki obejmuje dany kurs zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w szczególności zrealizowania wymaganych ilości godzin tam gdzie jest to wymagane w celu umożliwienia przystąpienia do egzaminu lub uzyskania pełnych uprawnień po ukończeniu danego kursu.
2. Programy kursów muszą być opracowane zgodnie z przepisami Rozporządzenia MEN z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U z 2006 r., Nr 31 poz. 216), a także muszą być sporządzone zgodnie z Modułowymi Programami Szkolenia Zawodowego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl) oraz obowiązującymi wytycznymi w ww. zakresie i obowiązującymi przepisami prawa. Zamawiający podaje minimalny zakres programów wskazując tym samym na zagadnienia, które winny zostać podjęte podczas kursu. Wykonawca w załączeniu do oferty przedstawi program kursu mogąc rozszerzyć dowolnie zakres poszczególnych zagadnień. Konspekt stanowić będzie załącznik do umowy.
3. Kadra dydaktyczna powinna posiadać kwalifikacje i doświadczenie w prowadzeniu kursów objętych przedmiotem zamówienia.
4. Pożądane jest, aby zajęcia były przeprowadzane w Miechowie z każdą grupą odrębnie stosownie do rodzaju kursu. W przypadku braku takiej możliwości dojazd do miejsca gdzie prowadzone będą zajęcia nie może przekraczać 100km wliczając tym samym w cenę oferty koszty dojazdu z Miechowa do miejsca realizacji kursu i z powrotem (koszty PKP, PKS, BUS, komunikacji miejskiej itp.).
5. Zajęcia powinny być realizowane wg planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu i nie mniej niż 150 godzin zegarowych miesięcznie. Zajęcia powinny odbywać się w dni powszednie, z wyjątkiem sobót, niedziel i dni świątecznych. Zajęcia powinny rozpoczynać się nie wcześniej niż o godz. 7.30 i kończyć nie później niż o godzinie 17.30. Godzina zegarowa kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 minut oraz przerwę liczącą średnio 15 minut, gdyż długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny.
6. Wykonawca powinien dostosować ilość i jakość pomieszczeń do zajęć teoretycznych i zajęć praktycznych.
7. Wykonawca powinien wyposażyć uczestników kursu w sprzęt i pomoce dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia danego kursu, z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.
8. Wykonawca ubezpieczy od następstw nieszczęśliwych wypadków - powstałych w związku ze kursem, oraz w drodze do miejsca prowadzenia kursu i z powrotem - na podstawie listy przekazanej przez Zamawiającego na dwa dni przed rozpoczęciem kursów.
9. Wykonawca w ramach oferowanej ceny zapewni każdemu uczestnikowi materiały dydaktyczne/szkoleniowe, które z chwilą przekazania będą stanowiły jego własność:
- podręcznik/skrypt - literaturę wspomagającą przygotowanie do egzaminu końcowego
- zeszyt (notatnik)
- zestaw piśmienniczy (ołówek oraz długopis)
10. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w swojej ofercie uwzględnił wszystkie koszty związane z organizacją i przeprowadzeniem kursu, a w szczególności:
- koszt wynagrodzenia wykładowcy - instruktora,
- koszt wynajmu sali,
- koszt materiałów dydaktycznych, szkoleniowych, materiałów do ćwiczeń, materiałów przeznaczonych na zajęcia praktyczne wykorzystywane do celów szkoleniowych.
- koszt badań lekarskich - wykonanych minimum na 1 tydzień przed pierwszymi zajęciami,
- koszt odzieży ochronnej - roboczej,
- koszt egzaminów teoretycznych i praktycznych, po zaliczeniu których uczestnik otrzyma wymagane certyfikaty lub uprawnienia, w cenę oferty nie należy wliczać egzaminów powtórkowych jeśli uczestnik nie zda egzaminu w pierwszym terminie.
- opłat za dojazd i powrót uczestników kursów do miejsca, w którym przeprowadzone będą kursy, w przypadku gdy wystąpi konieczność dojazdu uczestnika kursu na zajęcia z Miechowa
- opłat za dojazd i powrót uczestników kursów do miejsca, w którym przeprowadzone będą egzaminy, w przypadku gdy wystąpi konieczność dojazdu uczestnika kursu na egzamin z Miechowa
- materiały dydaktyczne/szkoleniowe przekazane uczestnikom
11. Wykonawca ma obowiązek prowadzić ewidencję obecności uczestników kursu i zobowiązany jest do pisemnego informowania Zamawiającego o powtarzających się nieobecnościach każdego z uczestników w przypadku przekroczenia 10% absencji.
12. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dzienników zajęć oraz przeprowadzić ankiety ewaluacyjne na początku i na końcu kursu.
13. Wykonawca przed rozpoczęciem kursu informuje uczestników o tym, że kurs jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
14. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić dzienniki zajęć oznaczone (zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki), w których powinny zostać wpisane:
a) Nazwa i termin kursu
b) Ewidencja obecności
c) Dane uczestników kursu w formie listy obecności
d) Wpisywana na bieżąco tematyka kursów oraz ilość godzin
e) Informacje o odbytych kontrolach itp.
f) Jeżeli kurs zakończy się egzaminem to również wyniki egzaminu
15. Wykonawca może skreślić osobę z listy uczestników, z powodu nie uczęszczania na zajęcia, tylko i wyłącznie na wniosek Zamawiającego. W przypadku rezygnacji lub skreślenia z listy uczestników projektu, Zamawiający zapłaci za faktyczną ilość osób, która przystąpi do realizacji kursu, tj. weźmie udział w minimum 1 dniu szkoleniowym.
16. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczestników (odbiorców usług) w sytuacjach niezależnych od zamawiającego, których nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy np. choroba uczestnika itp. O zaistniałej sytuacji Zamawiający pisemnie zawiadomi niezwłocznie wykonawcę.
17. Ponadto zamawiający zastrzega, że jeśli którykolwiek z uczestników projektu z różnych przyczyn nie będzie mógł wziąć udziału kursie zawodowym w terminie ustalonym z zamawiającym wówczas Kurs zostanie przeprowadzony w późniejszym terminie, po uzgodnieniu z koordynatorem lokalnym GOPS w Miechowie.
18. Wszelkie rozliczenia końcowe między zamawiającym a wykonawcą zrealizowanych usług a szczególności w rozliczenia w sytuacjach powodujących zmiany liczby uczestników zajęć dokonane zostaną na podstawie cen jednostkowych określonych w kosztorysie ofertowym przez wykonawcę.
19. W przypadku stwierdzenia przeciwwskazań lekarskich do uczestnictwa w danym kursie zawodowym, Zamawiający zastrzega sobie możliwość:
a. wykreślenia uczestnika z listy uczestników w przedmiotowym kursie, a Wykonawca nie otrzyma wynagrodzenia.
b. zmiany kursu dla danego uczestnika. Zamiana kursu może dotyczyć tylko zmiany kursu na inny przedstawiony w SIWZ.
20. Na uzasadniony wniosek Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zastąpić dotychczasowego nauczyciela lub instruktora innym nauczycielem lub instruktorem gwarantującym należyte i terminowe prowadzenie kursów.
21. Zamawiający zaleca, aby Wykonawca prowadził nadzór wewnętrzny nad kursem służący podnoszeniu jakości organizowanego kursu.
22. Zamawiający zaleca, aby Wykonawca sprawdzał efekty dokształcania między innymi poprzez: aktywność kursantów, frekwencję na zajęciach, pracę końcową, zaliczenie całego programu, egzamin.
23. Termin realizacji kursów musi być dopasowany do harmonogramu Zamawiającego i uzgodniony z koordynatorem lokalnym GOPS w Miechowie.
24. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia prawidłowej promocji kursów z określeniem nazwy kursu, nazwy zamawiającego oraz nazwy projektu w uzgodnieniu z koordynatorem lokalnym GOPS w Miechowie. Wszystkie materiały, uzyskane zaświadczenia, certyfikaty itp. muszą być opatrzone właściwym logo flagi Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego wraz z odniesieniem i Kapitału Ludzkiego.
25. Rodzaj zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie kursu i uzyskania kwalifikacji: Wykonawca wystawi odpowiednio certyfikat , świadectwo egzaminu, świadectwo ukończenia kursu, uprawnienia lub inne dokumenty w zależności od rodzaju ukończonego kursu i wymaganych w tym zakresie przepisów prawa uznawane w Unii Europejskiej oraz dodatkowo zaświadczenie, zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006r. w sprawie uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formie pozaszkolnej( Dz.U. z 2006r. Nr 31 poz.216), które musi być opatrzone logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej oraz sformułowaniem Projekt: Aktywizacja Twoją szansą. Program aktywizacji społeczno - zawodowej osób i rodzin wieloproblemowych z gminy Miechów w Gminie Miechów. Projekt realizowany w ramach Działania 7.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
26. Wykonawca wyznaczy osobę, która będzie koordynatorem kursu, w celu zapewnienia prawidłowej organizacji zajęć. Koordynator kursu jest zobowiązany do ścisłej współpracy z koordynatorami lokalnym w GOPS Miechów.
27. Zamawiający zastrzega prawo wglądu do dokumentów Wykonawcy związanych z realizowanym Projektem, w tym dokumentów finansowych, przez siebie oraz instytucje uprawnione do kontroli dokumentacji niniejszego projektu.

Rozliczenie i termin płatności nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy zgodnie z projektem umowy. Do faktury Zamawiający zobowiązany jest dołączyć następujące dokumenty (oznaczone zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki):
- oryginały imiennych list obecności, potwierdzonych własnoręcznym podpisem uczestników kursów
- terminy realizacji zajęć i ilość godzin (harmonogramy)
- kserokopie dzienników zajęć (osobny dziennik dla każdej jednostki, w której przeprowadzane są kursy)
- kserokopie zaświadczeń o udziale w kursach, wraz z zakresem tematycznym i godzinowym
- imienne listy osób wraz z ich podpisami, potwierdzające odbiór materiałów dydaktycznych i pomocniczych
- kopia dokumentów poświadczających zdanie egzaminu,
- ankiety ewaluacyjne wypełnione przez uczestników na początku i na końcu kursu
Kserokopie przekazywanych dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem na każdej stronie.
28. W związku z możliwymi opóźnieniami w przekazywaniu funduszy z Europejskiego Funduszu Społecznego, płatność może zostać dokonana w terminie późniejszym, nie dłuższym jednak niż 30 dni od daty przekazania środków do dyspozycji Zamawiającego.
29. Wykonawca musi działać zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. 2002 r. nr 101, poz. 926, tekst jednolity).

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 12

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że posiada uprawnienia do organizowania i przeprowadzania kursów/kursów objętych niniejszym zamówieniem, Zamawiający wymaga, aby wykonawca wykazał, że: jest instytucją szkoleniową w rozumieniu ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.), tj. posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej. Zamawiający dokona oceny na podstawie oświadczenia wykonawcy w trybie art. 22 ust. 1 ustawy PZP

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał lub wykonuje:
a. co najmniej 1 usługę polegającą na zorganizowaniu kursu / szkolenia odpowiednio do rodzaju kursu / szkolenia na które składa ofertę.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Zamawiający dokona oceny na podstawie oświadczenia wykonawcy w trybie art. 22 ust. 1 ustawy PZP

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Zamawiający dokona oceny na podstawie oświadczenia wykonawcy w trybie art. 22 ust. 1 ustawy PZP

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Zamawiający dokona oceny na podstawie oświadczenia wykonawcy w trybie art. 22 ust. 1 ustawy PZP

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
a) formularz oferty (zał. nr 1 do SIWZ). (Wykonawca, wraz z ofertą, przedstawi program kursu (szkolenia) odpowiednio dla kursu zawodowego na który składa ofertę.)
b) kosztorys ofertowy (zał. nr 1a do SIWZ).
g) pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy, o ile ofertę składa pełnomocnik

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Wszelkie istotne postanowienia umowy o udzielenie zamówienia publicznego zawarto w jej wzorze, który stanowi załącznik nr 5 do niniejszej SIWZ.
Zamawiający na podstawie art.144 ust.1 ustawy Pzp- zastrzega sobie prawo do zmiany treści istotnych postanowień umowy:
1) na wskutek powstałych zmian wynikłych z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy
2) w zakresie terminów realizacji z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy
3) w zakresie zmian liczby uczestników (odbiorców usług) w sytuacjach niezależnych od zamawiającego, których nie mógł przewidzieć w chwili zawarcia umowy np. choroba uczestnika itp.
4) Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania zmian (stosownie do potrzeb oraz na wskutek powstałych zmian wynikłych z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy opisanych w SIWZ) w szczególności zmiany usługobiorców oraz ilości uczestników.
5) W przypadku, określonym w ust. 4, cena jednostkowa usług określonych w kosztorysie ofertowym nie ulegną zmianie.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.gopsmiechow.eu

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Szpitalna 1, 32-200 Miechów, pok. Nr 1

Data składania wniosków, ofert: 11/06/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Szpitalna 1, 32-200 Miechów, pok. Nr 1

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa: Kurs Gastronomiczny - kucharz

Opis:
Cel: nabycie nowych i rozwój posiadanych umiejętności zawodowych poprzez przygotowanie uczestników kursu do pracy w kuchni na stanowisku kucharza w szczególności poznanie zasad żywienia, organizacji produkcji, przepisów kulinarnych.
-Program kursu musi obejmować co najmniej wymagane minimum programowe zamieszczone poniżej:
1. Proces gotowania
2. Proces smażenia
3. Proces duszenia
4. Proces pieczenia i grillowania
5. Techniki sporządzania potraw z mięsa gotowanego
6. Techniki sporządzania potraw z mięsa smażonego
7. Techniki sporządzania potraw z mięsa duszonego
8. Techniki sporządzania potraw z mięsa pieczonego
9. Sporządzanie potraw na zamówienie
10. Przechowywanie mięsa
11. Techniki sporządzania potraw gotowanych z drobiu
12. Techniki sporządzania potraw z drobiu pieczonego
13. Techniki sporządzania potraw z drobiu smażonego
14. Techniki sporządzania potraw z drobiu duszonego
15. Techniki sporządzania potraw z dzikiego ptactwa
16. Techniki sporządzania potraw z ryb gotowanych
17. Techniki sporządzania potraw z ryb smażonych
18. Techniki sporządzania potraw z ryb duszonych
19. Techniki sporządzania potraw z ryb pieczonych
20. Techniki sporządzania potraw z rybnej masy mielonej
21. Ocena towaroznawcza z ryb
22. Techniki sporządzania potraw z podrobów gotowanych
23. Techniki sporządzania potraw z podrobów smażonych
24. Techniki sporządzania potraw z podrobów duszonych
25. Techniki sporządzania potraw półmięsnych gotowanych
26. Techniki sporządzania potraw półmięsnych smażonych
27. Techniki sporządzania potraw półmięsnych duszonych
28. Techniki sporządzania potraw półmięsnych pieczonych i zapiekanych
29. Sporządzanie sosów gorących
30. Sporządzanie sosów zimnych
31. Ocena towaroznawcza sosów zimnych i gorących
32. Sporządzanie deserów nie zestalonych
33. Sporządzanie deserów zestalonych na zimno
34. Sporządzanie deserów zestalonych na gorąco
35. Sporządzanie napojów gorących
36. Sporządzanie napojów zimnych
37. Przygotowywanie naczyń, urządzeń i naczyń do deserów i napoi
38. Sporządzanie zakąsek z warzyw
39. Sporządzanie zakąsek z sera
40. Sporządzanie zakąsek z jaj
41. Sporządzanie zakąsek z mięsa i wędliny
42. Sporządzanie zakąsek z drobiu
43. Sporządzanie zakąsek z ryb
44. Sporządzanie zakąsek z podrobów
45. Sporządzanie sosów do zakąsek
46. Dekoracja i przechowywanie zakąsek
47. Dobór narzędzi i urządzeń do przechowywania i podawania zakąsek
48. Dieta podstawowa lekkostrawna
49. Dieta bogato białkowa - wysokobiałkowa
50. Dieta małotłuszczowa - niskotłuszczowa z ograniczoną ilością błonnika
51. Wybrane zagadnienia z żywienia dietetycznego
52. Surowce do sporządzania potraw dietetycznych i ich ocena jakościowa
53. Przygotowanie potraw z kuchni staropolskiej
54. Sporządzanie wybranych potraw z kuchni węgierskiej
55. Sporządzanie wybranych potraw z kuchni węgierskiej
56. Sporządzanie wybranych potraw z kuchni rosyjskiej
57. Sporządzanie wybranych potraw z kuchni włoskiej
58. Sporządzanie wybranych potraw z kuchni francuskiej
59. Charakterystyka potraw z różnych kultur
60. Techniki przygotowania uroczystego obiadu
61. Przygotowanie przyjęcia weselnego
62. Przygotowanie bankietu i stołu angielskiego
63. Techniki przygotowania śniadania okolicznościowego
64. Organizacja przyjęcia
-Liczba godzin szkoleniowych: minimum 50 godz. teoretycznych 130 praktycznych + egzamin

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa: Kurs Prawa jazdy kat. B

Opis:
Cel: nabycie uprawnień przez uczestnika kursu do kierowania pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t
-Kurs musi być przeprowadzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 27 października 2005 roku z późniejszymi zmianami (Dz.U. Nr 217 z dnia 31 października 2005r.) w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów
-Liczba godzin szkoleniowych - min. 30 godzin teoretycznych, min. 30 godzin praktycznych + egzamin.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa: Kurs Prawa jazdy kat. C + kurs przewozu rzeczy

Opis:
Cel: nabycie uprawnień przez uczestnika kursu do kierowania pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t oraz przewozu rzeczy.
-Kurs musi być przeprowadzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 27 października 2005 roku z późniejszymi zmianami (Dz.U. Nr 217 z dnia 31 października 2005r.) w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie kursów dokształcających kierowców wykonujących transport drogowy (Dz.U. z 15 kwietnia 2004 Nr 122, poz. 1269).
-Czas trwania: Prawo jazdy kategorii C: 50 godzin zajęć przypadających na jednego uczestnika kursu w tym: 20 godzin teorii i 30 godzin praktyki oraz egzamin. Zadania Wykonawcy obejmują przeprowadzenie kursu teoretycznego i praktycznego dla kursu będącego przedmiotem zamówienia w zakresie wymaganym do przystąpienia do egzaminów państwowych, wynikającego z planu nauczania określonego w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. Nr 217, poz. 1834 z późn. zm.),
-Czas trwania: Przewóz rzeczy: 34 godziny i 35 minut zajęć przypadających na jednego uczestnika kursu w tym: zajęcia teoretyczne, zajęcia praktyczne oraz egzamin. Minimalny czas trwania kursu dokształcającego dla kierowców, wynosi: w zakresie części ogólnej - co najmniej 24 godziny zajęć teoretycznych
i 35 minut zajęć praktycznych, w zakresie części dodatkowej - co najmniej 6 godzin zajęć teoretycznych i 4 godziny zajęć praktycznych.
-Program kursu musi obejmować co najmniej wymagane minimum programowe zamieszczone poniżej:

Część ogólna:
- Racjonalne prowadzenia pojazdu,
- Stosowanie przepisów z zakresu ruchu drogowego i transportu drogowego,
- Świadczenie usług

Część dodatkowa:
- Zagadnienia ogólne dotyczące przewozu rzeczy,
- Stosowanie przepisów z zakresu ruchu drogowego i transportu drogowego,
- Świadczenie usług

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Kurs Kierowca operator wózków jezdniowych (widłowych)

Opis:
Cel: przygotowanie uczestników kursu do pracy w zawodzie kierowca operator wózków jezdniowych z napędem silnikowym (tj. o napędzie spalinowym, elektrycznym i gazowym) w zakresie pracy Kierowanie i operowanie wózkiem jezdniowym w transporcie wewnątrzzakładowym.
-Kurs musi być przeprowadzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (Dz. U. Nr 70, poz. 650 z późn. zm.).
-Program kursu musi obejmować co najmniej wymagane minimum programowe zamieszczone poniżej:
1. Podział i charakterystyka wózków jezdniowych na typy, odmiany. 4 godz.
2. Budowa i wyposażenie wózka jezdniowego. 8 godz.
3. Czynności operatora przy obsłudze wózka jezdniowego. 20 godz.
4. Klasyfikacja transportu wewnątrzzakładowego. 2 godz.
5. Przepisy przepisów ruchu drogowego przy kierowaniu wózkiem jezdniowym. 3 godz.
6. Organizowanie pracy wózkiem jezdniowym oraz załadunku. 5 godz.
7. Bezpieczeństwo i higiena pracy przy eksploatacji wózków jezdniowych. 6 godz.
8. Urządzenia do uruchamiania i kierowania wózkiem jezdniowym. 4 godz.
9. Trasa wózka oraz czynności związane z manewrami. 4 godz.
10. Wykonywanie manewrów wózkiem jezdniowym bez ładunku. 8 godz.
11. Wykonywanie manewrów wózkiem jezdniowym z ładunkiem. 8 godz.
12. Wykonywanie manewrów wózkiem jezdniowym na wzniesieniu z obciążeniem. 8 godz.
13. Wykonywanie manewrów wózkiem jezdniowym z osprzętem. 8 godz.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 5

Nazwa:
Kurs Operator sprzętu do robót ziemnych (koparko-ładowarki kl. III)

Opis:
Celem kursu jest nabycie praktycznych umiejętności i kwalifikacji do pracy na stanowisku operatora maszyn budowlanych i uzyskanie stosownych uprawnień zgodnych z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
-Kurs musi być przeprowadzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20.09.2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. nr 118 poz. 1263), Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. Nr 47, poz. 401).
-Szkolenie musi zakończyć się egzaminem przed komisją i uzyskaniem uprawnień państwowych i świadectwa wg Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20.09.2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. nr 118 poz. 1263)..
-Czas trwania szkolenia: 202 godziny zegarowe, (w tym: - 116 godz. zajęć teoretycznych, 86 godz. zajęć praktycznych) + egzamin (4 godz.)

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 6

Nazwa: Kurs Obsługa kasy fiskalnej

Opis:
Cel: przygotowanie uczestnika kursu do pracy w zakresie obsługiwania kas fiskalnych i sprzedaży towarów. Zakres przedmiotowy szkolenia winien zawierać teoretyczne i praktyczne zagadnienia gdzie w ramach kursu uczestnik nabywa niezbędne umiejętności praktyczne w zakresie samodzielnego obsługiwania kas fiskalnych, sprzedaży towarów itp.
-Program kursu musi obejmować co najmniej wymagane minimum programowe zamieszczone poniżej:
1. Praktyczna nauka obsługi kasy fiskalnej:
a) Przygotowanie bazy towarowej PLU, EAN, grupy towarowe.
b) Operacje sprzedaży przez:
- klawisz bezpośredni,
- kod PLU,
- kod ENA,
- grupę towarową;
c) Korekta paragonu:
- storno bezpośrednie,
- storno pośrednie,
- anulacja paragonu;
d) Funkcje specjalne - ograniczenia.
e) Sposób gromadzenia danych przez kasę.
f) Raporty kasowe:
- fiskalne,
- niefiskalne,
- czytające,
- zerujące;
g) Zakres kompetencyjny kasy:
- klucze,
- hasła,
- uprawnienia;
h) Praca kasy w systemie kasowo - komputerowym.
i) Wymiana materiałów eksploatacyjnych.
j) Ćwiczenia - wystawianie paragonów na podstawie symulacji.
-Zakres tematyczny zajęć oraz minimalna liczba godzin: Program szkolenia powinien zawierać 10 godzin teoretycznych i 20 godzin zajęć praktycznych

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 7

Nazwa: Kurs kadrowo-płacowy

Opis:
Program kursu musi obejmować co najmniej wymagane minimum programowe zamieszczone poniżej:
MODUŁ I - KADRY
1. Podstawowe zasady nawiązania i rozwiązywania stosunku pracy.
2. Rodzaje umów o pracę.
3. Świadczenia pracy w ramach stosunku pracy oraz na podstawie umów cywilnoprawnych.
4. Obowiązki pracodawców w zakresie rozwiązywania umów o pracę.
5. Rozliczenia z pracownikiem po ustaniu stosunku pracy.
6. Zasady udzielania urlopów pracowniczych.
7. Czas pracy i jego ewidencjonowanie.
8. Obowiązek prowadzenie dokumentacji pracowniczej.

MODUŁ II - OBOWIĄZKI PRACODAWCY WOBEC ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH
1. Świadczenia pieniężne z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.
2. Zasady rozliczania i opłacania składek na ubezpieczenia społeczne i na ubezpieczenie zdrowotne oraz na Fundusz Pracy i na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,.
3. Ustalanie obowiązku ubezpieczeń oraz zasady ustalania podstawy wymiaru składek.
4. Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym oraz ubezpieczeniu zdrowotnemu.
5. Rozstrzyganie zbiegów tytułów do ubezpieczeń.
6. Zasady ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne.
7. Zasady rozliczania i opłacania składek.

MODUŁ III
1. Świadczenia w razie choroby i macierzyństwa.
2. Świadczenia z ubezpieczenia chorobowego.
3. Świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego.

MODUŁ IV - WYNAGRODZENIA
1. Pojęcie wynagrodzenia za pracę.
2. Składniki wynagrodzenia za pracę.
3. Wypłaty z ZFŚS.
4. Prawo do wynagrodzenia za czas niewykonywania pracy.
5. Zasady naliczania wynagrodzeń.
7. Deklaracje podatkowe oraz zusowskie sporządzane w trakcie roku i za dany rok.

MODUŁ V - PŁATNIK

Łączna liczba godzin szkolenia przypadająca na 1 osobę szkoloną powinna wynosić nie mniej niż 220 godzin, z czego część teoretyczna powinna obejmować ok. 60 godzin, natomiast praktyczna ok. 160 godzin.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 8

Nazwa: Kurs fryzjerski

Opis:
Celem kursu fryzjerskiego jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników do wykonywania pracy w zawodzie fryzjera. W wyniku kursu uczestnik powinien min. przygotować stanowisko pracy, zapoznać się z zasadami pielęgnacji włosa, rozpoznać i określić gatunek, rodzaj oraz kondycję włosa, rozpoznać zmiany chorobowe i uszkodzenia włosów, poznać środki stosowane do pielęgnacji włosa i do zabiegów fryzjerskich, układać fryzury dzienne, użytkowe i wieczorowe, strzyc fryzury damskie i męskie, wykonywać balejaż, farbować włosy, posługiwać się narzędziami i przyborami fryzjerskimi. Muszą zostać omówione również zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej (Dz. U., Nr 31, poz. 273).
-Program kursu musi obejmować co najmniej wymagane minimum programowe zamieszczone poniżej:
1. Rozpoznawanie i charakteryzowanie rodzaju skóry i włosów.
2. Projektowanie fryzur i zarostu.
3. Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych włosów i zarostu.
4. Czesanie i stylizacja fryzur.
5. Wykonywanie strzyżenia.
6. Wykonywanie zabiegów trwałego ondulowania.
7. Farbowanie lub rozjaśnianie włosów, odrostów oraz zarostu.
8. Wykonywanie i pielęgnacja wyrobów perukarskich.
9. Organizowanie salonu fryzjerskiego i stanowiska pracy zgodnie z zasadami i przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, ergonomii, ochrony...
10. Nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów zawodowych w usługach fryzjerskich.
11. Prowadzenie dokumentacji związanej z funkcjonowaniem salonu fryzjerskiego.
12. Promowanie salonu fryzjerskiego.
13. Ocenianie poprawności i estetyki wykonywanych usług fryzjerskich.
-Wykonawca zapewnia uprawnionych wykładowców do przeprowadzenia kursu fryzjerskiego zarówno części teoretycznej jak i praktycznej. Wykonawca będzie posiadać własny drobny sprzęt fryzjerski (np. wałki, papiloty), odzież ochronną z zapewnieniem jej prania i dezynfekcji, materiały niezbędne do przeprowadzenia części praktycznej tj. środki kosmetyczne - pianki, lakiery, farby, szampony, odżywki i inne środki kosmetyczne i dezynfekcyjne niezbędne do realizacji kursu fryzjerskiego.
-czas trwania: kurs fryzjerski - 130 godzin lekcyjnych w tym 20 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych i 110 godzin lekcyjnych zajęć praktycznych

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 9

Nazwa: Kurs kelner - barman

Opis:
Cel kursu: przygotowanie uczestników szkolenia do wykonywania zawodu kelnera -barmana z uwzględnieniem treningu interpersonalnego.
-Program kursu musi obejmować co najmniej wymagane minimum programowe zamieszczone poniżej:
1. Znaczenie BHP w pracy kelnera
2. Posługiwanie się wyposażeniem służbowym
3. Wizerunek zawodowy kelnera
4. Układ funkcjonalny zakładu gastronomicznego
5. Zastosowanie urządzeń podgrzewczych, chłodniczych i transportowych
6. Stosowanie drobnego sprzętu do obsługi konsumenckiej
7. Porządkowanie sali konsumenckiej
8. Polerowanie i przechowywanie naczyń i sztućców
9. Przygotowanie sali konsumenckiej
10. Przygotowanie stołów konsumenckich i pomocniczych
11. Przyjmowanie zamówień i reklamacji
12. Systemy obsługi w zakładach gastronomicznych
13. Noszenie tac
14. Przenoszenie talerzy i półmisków
15. Serwowanie zakąsek
16. Serwowanie zup
17. Serwowanie dań zasadniczych
18. Serwowanie deserów
19. Zbieranie brudnych naczyń ze stołów
20. Ogólne zasady obsługi konsumentów przy stole
21. Ogólne metody serowania
22. Przygotowamoe bufetu śniadaniowego
23. Nakrywanie i podawanie różńego rodzaju śniadań
24. Przygotowanie śniadań z szampanem
25. Tranżerowanie mięsa przy konsumencie
26. Serwowanie potraw płonących
27. Filetowanie ryb w obecności konsumenta
28. Serwowanie kawy
29. Serwowanie herbaty
30. Serwowanie napojów zimnych
31. Serwowanie win
32. Serwowanie piwa
33. Serwowanie wódek
34. Organizacja wstępna przyjęć okolicznościowych
35. Przygotowanie i obsługa bankietu zasiadanego
36. Przygotowanie i obsługa przyjęć typu angielskiego
37. Organizacja i obsługa małych przyjęć, zjazdów oraz kongresów
38. Obsługiwanie gości hotelowych na piętrach przez kelnera
39. Wyposażenie romm serwisa
40. Wystawianie rachunków
41. Obsługa kasy kelnerskiej
42. Przestrzeganie zasad bhp, ppoż. w bufecie
43. Przygotowanie bufetu do pracy
44. Przygotowanie bufetu do obsługi
45. Sporządzanie kart menu
46. Sporządzanie deserów lodowych i owocowych
47. Sporządzanie wybranych dań garmażeryjnych i barowych
48. Przygotowanie cocktaili
49. serwowanie napojów bezalkoholowych.
50. Przygotowanie napojów alkoholowych.
51. Obsługa konsumenta przy bufecie
52. Komunikowanie się z konsumentami
53. planowanie i rozliczanie bufetu
54. kalkulowanie cen i rozliczenie finansowe bufetu
55. Zapewnienie jakości usług
-Czas trwania min 48 godzin (szkolenie kelnerskie: 24 godz. barmańskie: 16 godz., barista: 16 godzin.)

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 10

Nazwa: Kurs Terapii Manualnej

Opis:
-Program kursu musi obejmować co najmniej wymagane minimum programowe zamieszczone poniżej:
1. podstawy terapii manualnej,
2. wybrane zagadnienia anatomii i biomechaniki,
3. przyczyny powstawania zaburzeń czynności narządu ruchu,
4. proces degeneracyjno-zwyrodnieniowy,
5. ćwiczenia lecznicze i profilaktyczne,
6. wywiad chorobowy,
7. diagnostyka palpacyjna i testowa,
8. diagnostyka RTG i inne,
9. doskonalenie PIR,
10. mobilizacje stawów obwodowych i kręgosłupa,
11. doskonalenie mobilizacji i technik diagnostycznych,
12. manipulacje kręgosłupa i stawów obwodowych,
13. techniki celowane,
14. przyczyny powstawania i leczenie skolioz,
15. wskazania i przeciwwskazania do terapii manualnej.

Liczba godzin szkoleniowych: minimum 140 praktycznych, 20 teoretycznych + egzamin

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 11

Nazwa: Kurs księgowego

Opis:
Program kursu musi obejmować co najmniej wymagane minimum programowe zamieszczone poniżej:
1. Zakładanie i prowadzenie małego przedsiębiorstwa - 4h;
2. Podstawy prawne i zasady prowadzenia rachunkowości w małych i średnich firmach - 4h;
3. Zasady i formy opodatkowania działalności gospodarczej - 4h;
4. Zasady sporządzania, obiegu, kontroli i przechowywania dowodów księgowych - 8h;
5. Charakterystyka i ewidencja księgowa aktywów trwałych - 8h;
6. Charakterystyka i ewidencja księgowa aktywów obrotowych - 4h;
7. Koszty i przychody w przedsiębiorstwie - 6h;
8. Karta podatkowa i ryczałt od przychodów ewidencjonowanych w przedsiębiorstwie - 4h;
9. Podatkowa księga przychodów i rozchodów w przedsiębiorstwie -24 h;
10. Ewidencja i rozliczenie podatku VAT (z uwzględnieniem specyfiki gospodarstwa rolniczego) - 16 h;
11. Rozliczenia z Urzędem Skarbowym - 8h;.
12. Rozliczenia z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych - wypełnianie formularzy, program Płatnik - 20 h;
13. Wykorzystanie programów komputerowych w zakresie ewidencji księgowej w małych i średnich przedsiębiorstwach (program Symfonia, Płatnik) - 40 h.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 12

Nazwa: Kurs spawania metodą MAG

Opis:
-Program kursu musi obejmować co najmniej wymagane minimum programowe zamieszczone poniżej:
1. Bezpieczeństwo i higiena pracy przy spawaniu elektrycznym
2. Ochrona przeciwpożarowa prac spawalniczych
3. Czytanie i sporządzanie rysunku technicznego
4. Ulepszanie cieplne złączy spawanych
5. Dobór materiałów do spawania metodą MAG
6. Eksploatacja butli do gazów technicznych
7. Pomiary ciśnienia w zbiornikach
8. Obsługa reduktorów
9. Przygotowanie brzegów elementów do spawania
10. Wady połączeń spawalniczych
11. Kontrola złączy spawanych
12. Uruchomienie i obsługa stanowiska do spawania łukowego elektrodą topliwą w osłonie aktywnych chemicznie gazów lub mieszanek gazowych - metodą MIG/MAG
13. Wykonanie złączy narożnych spoiną pachwinową metodą MAG
14. Wykonannie złączy doczołowych spoiną czołową bez ukosowania w pozycji podolnej A1 metodą MAG
15. Wykonanie złączy teowych spoiną pachwinową jedno- i dwustronną w pozycji nabocznej B1 metodą MAG.
16. Wykonanie złączy doczołowych z ukosowaniem na Y w pozycji podolnej A1 metodą MAG
17. Wykonanie złączy doczołowych z ukosowaniem na Y w pozycji pionowj A4 metodą MAG
18. Wykonanie złączy doczołowych z ukosowaniem na 1/2 V w pozycji naściennej A2 metodą MAG
19. Wykonanie złączy teowych spoiną pachwinową jedno- i dwustronną w pozycji pionowej B4 metodą MAG.
-Instytucja szkoleniowa powinna posiadać atest w zakresie prowadzenia kursów spawalniczych zgodnie z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach lub nadzór kursów dla spawaczy przez instytucje nadzorowane przez ministra właściwego do spraw gospodarki oraz licencję lub jednorazową zgodę lub inne uprawnienia do egzaminowania spawaczy.
-Uczestnik kursu otrzyma dokument potwierdzający ukończenie szkolenia i uzyskania kwalifikacji: certyfikat / świadectwo egzaminu spawacza uznawane w Unii Europejskiej oraz Książeczkę Spawacza.
-Łączna liczba godzin kursu przypadająca na 1 osobę szkoloną powinna wynosić: minimum 296 godzin, z czego część teoretyczna powinna obejmować minimum
56 godzin, natomiast praktyczna: minimum 240 godzin.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805700000 (Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Podobne przetargi

418186 / 2012-10-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkoleń dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowie: CZĘŚĆ I zamówienia - /Kompleksowa obsługa biura z modułem archiwizacji dokumentów/, CZĘŚĆ II zamówienia - /Merchandising w handlu z programem do fakturowania i obsługą kasy fiskalnej/, CZĘŚĆ III zamówienia - Przewóz towarów niebezpiecznych ADR - kurs początkowy (szkolenie podstawowe w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas; szkolenie specjalistyczne w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach)

235866 / 2015-09-10 - Inny: jednostka organizacyjna województwa małopolskiego

Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usług organizacji i przeprowadzenia kursu dla techników elektroradiologów w ramach realizacji projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

220344 / 2015-08-26 - Inny: jednostka organizacyjna województwa małopolskiego

Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usług organizacji i przeprowadzenia staży - wizyt zawodoznawczych w SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSW w Krynicy-Zdroju w ramach realizacji projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

47819 / 2014-03-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Monter instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej i centralnego ogrzewania. Nr postępowania: DOR-271-11/14

256432 / 2014-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie staży - wizyt zawodoznawczych dla szesnastu maksymalnie 15-osobowych grup uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu.

496548 / 2013-12-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkolenia dla osób bezrobotnych, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowie, pn. Obsługa kasy fiskalnej, minimum sanitarne i BHP, dla 10 osób

56159 / 2013-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych pn. Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy dla dwóch grup uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu

148924 / 2014-05-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych Kurs barmana dla dwóch grup uczniów szkół zawodowych Powiatu Nowotarskiego..

109741 / 2012-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Wadowicki - Wadowice (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych: obsługi systemu automatycznej rezerwacji turystycznej i informacji turystycznej, profesjonalnej hostessy wraz z warsztatami stylizacji i wizażu oraz sesją zdjęciową, przedstawiciela handlowego, obsługi kasy fiskalnej i innych urządzeń sklepowych, kosmetycznego, wizażu i stylizacji paznokci dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Wadowickiego w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce, wg 5 zadań

64432 / 2013-02-15 - Inny: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Borzęcin (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów, treningów i poradnictwa w ramach projektu systemowego Czas na aktywność w gminie Borzęcin współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki , Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej

176270 / 2013-05-06 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna

Ochotnicze Hufce Pracy - Małopolska Wojewódzka Komenda w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursów zawodowych dla beneficjentów projektu OHP jako realizator usług rynku pracy współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - 3 edycja.

157905 / 2013-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Nowotarskiego - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć edukacyjnych pozalekcyjnych pn. Kurs diagnostyki pojazdowej dla dwóch grup uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu.

64286 / 2013-02-15 - Inny: jednostka organizacyjna województwa małopolskiego

Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usług organizacji i przeprowadzenia kursów masażu w ramach realizacji projektu pn. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce

22344 / 2010-01-26 - Inny: samorzÄ…dowa osoba prawna

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie zajęć wykładowych i instruktorskich w ramach kursów i szkoleń zawodowych oraz w zakresie bezpieczeństwa.