Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

170390 / 2011-06-22 - Administracja samorządowa / Gmina Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie (Rzeszów)

Budowa chodnika przy ulicy Strzyżowskiej na odcinku od ul Dukielskiej do ul Ustrzyckiej

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa chodnika przy ulicy Strzyżowskiej na odcinku od ul Dukielskiej do ul Ustrzyckiej.
Zadanie jest planowane do współfinansowania ze środków z budżetu Unii Europejskiej.
Zadanie realizowane będzie na podstawie decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę nr 274/2011 (znak AR.6740.52.19.2011.GR52) z dn. 18.04.2011 r., która stała się ostateczna dnia 25.05.2011 r.
Zakres robót obejmuje:

Budowa ulicy Strzyżowskiej na odcinku od ul. Dukielskiej do ul. Ustrzyckiej km 0+000,0 - 0+414,06 tj. od długości 414,06 mb, klasa drogi - L, kategoria ruchu- KR2.
1. Roboty drogowe:
- budowa jezdni o szerokości 6,0 m (wzmocnienie i poszerzenie istniejącej nawierzchni),
- budowa jednostronnego chodnika o szerokości 2,0 m,
- budowa pobocza o szerokości 1,0 m umocnionego warstwą kruszywa łamanego,
-umocnienie skarp, rowów i ścieków elementami betonowymi,
- wykonanie zjazdów do gospodarstw i na drogi boczne,
- rozebranie kolidującego ogrodzenia oraz budowa nowego,
- oznakowanie pionowe i poziome.
2. Budowa kanalizacji deszczowej z rur PVC o średnicy Dn 315 mm, i 200 mm,
3. Przebudowa sieci gazowej n/c z rur stalowych na SDR 11 PEDn 25x 2,3 mm.
4. Przebudowa sieci energetycznej:
-montaż słupów linii napowietrznej nn oraz przewodów izolowanych linii napowietrznej nn typ AsXSn, wysięgników rurowych i opraw oświetlenia.
5. Przebudowa sieci teletechnicznej:
- zabezpieczenie rurami ochronnymi na odcinkach kolidujących przy poszerzeniu jezdni,
- regulacja pokryw, studni kablowych,
- wymiana pokryw studni.
Szczegółowy zakres robót określa STWiORB, dokumentacja techniczna i przedmiar robót.

Wymagane jest, aby Wykonawca dokonał na własny koszt wizji lokalnej w terenie, gdzie mają być wykonywane roboty.
1. Do oferty Wykonawca załączy Zamawiającemu harmonogram rzeczowo - finansowy z podaniem wartości w układzie miesięcznym wg dołączonego wzoru z uwzględnieniem podziału na lata 2011 -2012 przy czym wartość robót w 2011 r. do dnia 25.11.2011 r., nie przekroczy kwoty 998 155,00 PLN (z VAT), a w 2012r. na pozostałą kwotę brutto wynikającą z ceny przedkładanej oferty. Podczas przygotowania harmonogramu należy w pełni uwzględnić niekorzystne warunki atmosferyczne, mogące ograniczyć postęp prac, które okresowo występują na obszarze prowadzenia robót.
2. Warunkiem rozpoczęcia robót budowlanych będzie posiadanie zatwierdzonego projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót oraz Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.
3. Zobowiązuje się wykonawcę robót do prowadzenia dziennika budowy, który zostanie dostarczony przez Inspektora Nadzoru podczas przekazania placu budowy, tj. nie później niż 7 dni od daty podpisania umowy.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia rejestrów obmiarów w książce obmiarów, w której będzie zamieszczał rysunki i obliczenia niezbędne do ustalenia ilości wykonanych robót. Wykonawca będzie na bieżąco dokonywał zapisów pomiarów wykonanych wspólnie z Inspektorem nadzoru, w szczególności wszystkich robót zanikających i ulegających zakryciu. Inspektor nadzoru wraz z Wykonawcą wspólnie uzgodnią sposób prowadzenia książki obmiarów, tak aby była ona podstawą do sporządzenia TER-ów i podpisania protokołu odbioru robót w danym okresie rozliczeniowym.
4. Wykonawca zobowiązany jest przekazywać wszystkie TER-y w wersji elektronicznej i papierowej.
5. Wszystkie materiały wbudowane przez wykonawcę powinny być zgodne z normami i posiadać aprobatę techniczną oraz deklarację zgodności.
6. Roboty muszą być prowadzone zgodnie z postanowieniami umowy, dokumentacją projektową , specyfikacjami technicznymi, prawem budowlanym innymi obowiązującymi przepisami.
7. Wykonawca zobowiązany jest wykonania na swój koszt, wszelkich robót niezbędnych w trakcie realizacji przedmiotu umowy, również tych, których konieczność wykonania ujawni się w trakcie ich prowadzenia, a które można było przewidzieć na podstawie wizji lokalnej, której Wykonawca dokonał przed złożeniem oferty.
8. Wykonawca wyposaży swoich pracowników oraz sprzęt w stosowne oznakowanie umożliwiające identyfikację w czasie prowadzenia prac.
9. Wykonawca w trakcie wykonywania robót musi zabezpieczyć istniejące znaki geodezyjne oraz urządzenia zabezpieczające te znaki podlegające ochronie zgodnie z art. 15 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne.
10. Wykonawca zapewni sprzęt, urządzenia, materiały i personel potrzebny do wykonania badań na etapie przygotowania się do robót oraz podczas realizacji budowy zgodnie z wymaganiami zawartymi w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych. Koszty wykonania wszystkich próbek oraz przeprowadzenia badań ponosi wykonawca.
11. Wykonawca musi posiadać lub mieć zapewniony dostęp do laboratorium wyposażonego w sprzęt do badań kontrolnych wymaganych postanowieniami Szczegółowych Specyfikacji Technicznych.
12. Wykonawca ma obowiązek na wszystkie wbudowywane materiały przedstawić do zatwierdzenia Inspektorowi Nadzoru wymagane świadectwa jakości (aktualne aprobaty techniczne, deklaracje zgodności ...), minimum 14 dni przed planowanym wbudowaniem.
13. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za właściwe wykonanie robót, zapewnienie warunków bezpieczeństwa, utrzymanie porządku na budowie oraz metody organizacyjno-techniczne stosowane na terenie budowy.
14. Wykonawca może powierzyć podwykonawcom wykonanie robót objętych przedmiotem zamówienia lecz jest odpowiedzialny za działania, uchybienia i zaniedbania pracowników podwykonawcy.
15. Wykonawca utrzyma w sposób bezpieczny ruch pojazdów na wszystkich drogach publicznych i ich częściach (takich jak ścieżki rowerowe, chodniki itp.) zajmowanych przez niego lub z których korzysta podczas robót.
16. Wykonawca zapewni bezpieczeństwo, utrzymanie oznakowania pionowego i poziomego, utrzymanie nawierzchni w tym również odśnieżanie w okresach zimowych, odcinków znajdujących się na terenie budowy oraz odcinków przekazanych przez Zamawiającego podczas trwania robót dla ruchu tymczasowego, zgodnie z umową na wykonanie robót budowlanych.
17. Wykonawca na własny koszt utrzyma stały dostęp do wszystkich nieruchomości sąsiadujących z terenem budowy przez cały okres trwania robót.
18. Wykonawca na własną odpowiedzialność i na swój koszt, podejmie wszelkie środki zapobiegawcze wymagane przez rzetelną praktykę budowlaną oraz aktualne okoliczności, aby zabezpieczyć nieruchomości sąsiadujące z placem budowy i znajdujące się w nich budynki przed jakimkolwiek oddziaływaniem czy uszkodzeniami.
19. Wykonawca będzie także odpowiedzialny za uzyskanie uzgodnień od władz lokalnych i właścicieli innych urządzeń uzbrojenia terenu, terminów włączenia i wyłączenia oraz wszelkich innych warunków dotyczących prowadzenia robót. Wszelkie wymagania zawarte w tych uzgodnieniach, włączone w Projekcie Wykonawczym, są obligatoryjne dla Wykonawcy;
20. Wykonawca ponosi odpowiedzialność materialną w stosunku do Zamawiającego i osób trzecich za wszelkie skutki finansowe z tytułu jakichkolwiek roszczeń wniesionych przez właścicieli posesji czy budynków sąsiadujących z placem budowy w zakresie, w jakim Wykonawca odpowiada za takie zakłócenia czy szkody.
21. Wykonawca zaznajomi się z umiejscowieniem wszystkich istniejących instalacji,
w szczególności takich jak kanalizacja, odwodnienie, linie i słupy teletechniczne i elektryczne, światłowody, wodociągi, gazociągi, ciepłociągi i podobne, przed rozpoczęciem jakichkolwiek wykopów lub innych prac mogących uszkodzić istniejące instalacje.
Każdorazowo przed przystąpieniem do wykonywania robót ziemnych Wykonawca wykona kontrolne wykopy w celu zidentyfikowania podziemnej instalacji, której uszkodzenie może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa ruchu lub spowodować szkodę dla jakiekolwiek osoby.
22. Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie uszkodzenia dróg, rowów odwadniających, wodociągów, sieci kanalizacyjnych, cieplnych i gazociągów, słupów i linii energetycznych, kabli, punktów osnowy geodezyjnej i innych instalacji jakiegokolwiek rodzaju, spowodowane przez niego lub jego Podwykonawców podczas wykonywania robót. Wykonawca niezwłocznie naprawi wszelkie powstałe uszkodzenia a także, jeśli to konieczne, przeprowadzi inne prace niezbędne dla usunięcia powstałej szkody na własny koszt.
23. Wykonawca ponosił będzie odpowiedzialność za szkody i zniszczenia spowodowane na terenie przekazanym Wykonawcy - w tych elementach terenu i jego urządzeniach , które będą użytkowane po zakończeniu robót, nie przewidziane do rozbiórki (np.: zieleńce, krzewy, drzewa, znaki drogowe, chodniki, jezdnie, ogrodzenia, mała architektura, itp.),
24. Szkody i zniszczenia w wykonanych robotach - obiektach spowodowane zdarzeniami losowymi i innymi powstałe przed odbiorem końcowym obiektu Wykonawca naprawia na własny koszt.
25. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia organom nadzoru budowlanego, inspektorowi nadzoru i wszystkim osobom przez niego upoważnionym, dostępu do terenu budowy oraz wszystkich miejsc, gdzie są wykonywane lub gdzie przewiduje się wykonywanie robót związanych z realizacją zlecenia.
26. Wykonawca zastosuje się do wszystkich poleceń inspektora nadzoru, które są zgodne z SST oraz prawem obowiązującym w Polsce.
27. Wykonawca jest zobowiązany informować inspektora nadzoru o problemach lub okolicznościach, które mogą wpłynąć na jakość robót lub opóźnienie terminu zakończenia robót.
28. Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania wszystkich TER-ów w wersji papierowej i elektronicznej.
29. Gotowość do odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu Wykonawca będzie zgłaszał Zamawiającemu (Inspektorowi Nadzoru) wpisem do dziennika budowy. Zgłoszenie należy przedstawić z minimum jednodniowym wyprzedzeniem planowanego zakończenia robót przewidzianych do odbioru. Inspektor nadzoru ma obowiązek przystąpić do odbioru robót w terminie do 3 dni roboczych licząc od daty wpisu w dzienniku budowy.
30. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania potwierdzenia odbioru robót związanych z przebudową sieci i urządzeń umieszczonych w pasie drogowym przez właścicieli tych sieci i urządzeń.
31. Zorganizowanie robót w taki sposób aby umożliwić ruch kołowy i pieszy w trakcie realizacji umowy na przebudowywanym odcinku lub zorganizować odpowiednie objazdy.
32. Wykonawca zorganizuje teren budowy, w tym umieści na widocznym miejscu tablicę informacyjną, wykona drogi i szlaki komunikacyjne (tymczasowej organizacji ruchu), ogrodzenia, instalacje i punkty poboru wody i energii elektrycznej dla potrzeb budowy, zabudowania tymczasowe i dokona wszelkich innych czynności niezbędnych do właściwego wykonania prac.
33. Wykonawca zabezpieczy obsługę geodezyjną na wszystkie roboty zgodnie z wymaganiami zawartymi w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych obejmującą: wznowienie i stabilizację granic pasa drogowego, wytyczenie elementów ulicy wraz z obiektami i uzbrojeniem terenu w oparciu o osnowę geodezyjną oraz wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej 3 egz. dla Zamawiającego oraz po 3 egz. dla każdej z branż objętych przedmiotem zamówienia.
34.Wykonawca będzie dbał o nienaruszenie stałych punktów geodezyjnych i ich odtworzenie po wykonaniu przedmiotu umowy.
35.Obowiązkiem wykonawcy jest:
a) przewiezienie drewna z wycinki drzew na wskazane przez Zamawiającego miejsce w granicach Rzeszowa, drewno winno być pocięte na odcinki długości 1 m, aby umożliwić ręczny załadunek,
b) dostarczenie do magazynu użytkownika PGE Dystrybucja S.A. materiałów z rozbiórki i demontażu oświetlenia (dotyczy słupów, wysięgników, opraw, kabli) i rozliczenie się z właścicielem materiałów,
c)dostarczenie złomu stalowego z rozbiórki istniejących ogrodzeń do punktu skupu złomu a uzyskany formularz przyjęcia przekaże zamawiającemu, celem wystawienia faktury,
d) posegregowanie, oczyszczenie i przetransportowanie materiałów z rozbiórki nadających się do ponownego budowania na wskazane przez Zamawiającego miejsce składowania dla materiałów takich jak: krawężniki betonowe, słupki do znaków, znaki drogowe, destrukt, kruszywo kamienne,
e) opracowanie na własny koszt programu gospodarki odpadami zgodnie z wymaganiami przepisów ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. z 2010 r. nr 185, poz. 1243 ze zmianami) oraz uzyskanie wszelkich uzgodnień i pozwoleń na wywóz nieczystości stałych i płynnych.
36.Wykonawca zrealizuje roboty objęte zamówieniem z pomocą sprzętu oraz przy udziale osób podanych w ofercie. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania potencjału technicznego i kadrowego przez cały okres objęty umową . Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli wypełnienia obowiązków w tym zakresie pod rygorem naliczenia kar umownych.
37. Wykonawca dostarczy przed odbiorem dokumenty gwarancyjne oraz instrukcje obsługi na zainstalowane urządzenia.
38.Pobieranie próbek i przeprowadzenie badań odbywa się na koszt Wykonawcy.
39.Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przeprowadzi dodatkowe badania, a jeżeli badania te wykażą zastosowanie materiałów lub wykonanie robót niezgodnie z umową, pokryje koszty tych badań.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 170390

Data publikacji: 2011-06-22

Nazwa:
Gmina Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie

Ulica: ul. Targowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Rzeszów

Kod pocztowy: 35-064

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 17 748 37 00

Numer faxu: 17 852 62 23

Adres strony internetowej: bip.erzeszow.pl

Regon: 69048055700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa chodnika przy ulicy Strzyżowskiej na odcinku od ul Dukielskiej do ul Ustrzyckiej

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest budowa chodnika przy ulicy Strzyżowskiej na odcinku od ul Dukielskiej do ul Ustrzyckiej.
Zadanie jest planowane do współfinansowania ze środków z budżetu Unii Europejskiej.
Zadanie realizowane będzie na podstawie decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę nr 274/2011 (znak AR.6740.52.19.2011.GR52) z dn. 18.04.2011 r., która stała się ostateczna dnia 25.05.2011 r.
Zakres robót obejmuje:

Budowa ulicy Strzyżowskiej na odcinku od ul. Dukielskiej do ul. Ustrzyckiej km 0+000,0 - 0+414,06 tj. od długości 414,06 mb, klasa drogi - L, kategoria ruchu- KR2.
1. Roboty drogowe:
- budowa jezdni o szerokości 6,0 m (wzmocnienie i poszerzenie istniejącej nawierzchni),
- budowa jednostronnego chodnika o szerokości 2,0 m,
- budowa pobocza o szerokości 1,0 m umocnionego warstwą kruszywa łamanego,
-umocnienie skarp, rowów i ścieków elementami betonowymi,
- wykonanie zjazdów do gospodarstw i na drogi boczne,
- rozebranie kolidującego ogrodzenia oraz budowa nowego,
- oznakowanie pionowe i poziome.
2. Budowa kanalizacji deszczowej z rur PVC o średnicy Dn 315 mm, i 200 mm,
3. Przebudowa sieci gazowej n/c z rur stalowych na SDR 11 PEDn 25x 2,3 mm.
4. Przebudowa sieci energetycznej:
-montaż słupów linii napowietrznej nn oraz przewodów izolowanych linii napowietrznej nn typ AsXSn, wysięgników rurowych i opraw oświetlenia.
5. Przebudowa sieci teletechnicznej:
- zabezpieczenie rurami ochronnymi na odcinkach kolidujących przy poszerzeniu jezdni,
- regulacja pokryw, studni kablowych,
- wymiana pokryw studni.
Szczegółowy zakres robót określa STWiORB, dokumentacja techniczna i przedmiar robót.

Wymagane jest, aby Wykonawca dokonał na własny koszt wizji lokalnej w terenie, gdzie mają być wykonywane roboty.
1. Do oferty Wykonawca załączy Zamawiającemu harmonogram rzeczowo - finansowy z podaniem wartości w układzie miesięcznym wg dołączonego wzoru z uwzględnieniem podziału na lata 2011 -2012 przy czym wartość robót w 2011 r. do dnia 25.11.2011 r., nie przekroczy kwoty 998 155,00 PLN (z VAT), a w 2012r. na pozostałą kwotę brutto wynikającą z ceny przedkładanej oferty. Podczas przygotowania harmonogramu należy w pełni uwzględnić niekorzystne warunki atmosferyczne, mogące ograniczyć postęp prac, które okresowo występują na obszarze prowadzenia robót.
2. Warunkiem rozpoczęcia robót budowlanych będzie posiadanie zatwierdzonego projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót oraz Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia.
3. Zobowiązuje się wykonawcę robót do prowadzenia dziennika budowy, który zostanie dostarczony przez Inspektora Nadzoru podczas przekazania placu budowy, tj. nie później niż 7 dni od daty podpisania umowy.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia rejestrów obmiarów w książce obmiarów, w której będzie zamieszczał rysunki i obliczenia niezbędne do ustalenia ilości wykonanych robót. Wykonawca będzie na bieżąco dokonywał zapisów pomiarów wykonanych wspólnie z Inspektorem nadzoru, w szczególności wszystkich robót zanikających i ulegających zakryciu. Inspektor nadzoru wraz z Wykonawcą wspólnie uzgodnią sposób prowadzenia książki obmiarów, tak aby była ona podstawą do sporządzenia TER-ów i podpisania protokołu odbioru robót w danym okresie rozliczeniowym.
4. Wykonawca zobowiązany jest przekazywać wszystkie TER-y w wersji elektronicznej i papierowej.
5. Wszystkie materiały wbudowane przez wykonawcę powinny być zgodne z normami i posiadać aprobatę techniczną oraz deklarację zgodności.
6. Roboty muszą być prowadzone zgodnie z postanowieniami umowy, dokumentacją projektową , specyfikacjami technicznymi, prawem budowlanym innymi obowiązującymi przepisami.
7. Wykonawca zobowiązany jest wykonania na swój koszt, wszelkich robót niezbędnych w trakcie realizacji przedmiotu umowy, również tych, których konieczność wykonania ujawni się w trakcie ich prowadzenia, a które można było przewidzieć na podstawie wizji lokalnej, której Wykonawca dokonał przed złożeniem oferty.
8. Wykonawca wyposaży swoich pracowników oraz sprzęt w stosowne oznakowanie umożliwiające identyfikację w czasie prowadzenia prac.
9. Wykonawca w trakcie wykonywania robót musi zabezpieczyć istniejące znaki geodezyjne oraz urządzenia zabezpieczające te znaki podlegające ochronie zgodnie z art. 15 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne.
10. Wykonawca zapewni sprzęt, urządzenia, materiały i personel potrzebny do wykonania badań na etapie przygotowania się do robót oraz podczas realizacji budowy zgodnie z wymaganiami zawartymi w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych. Koszty wykonania wszystkich próbek oraz przeprowadzenia badań ponosi wykonawca.
11. Wykonawca musi posiadać lub mieć zapewniony dostęp do laboratorium wyposażonego w sprzęt do badań kontrolnych wymaganych postanowieniami Szczegółowych Specyfikacji Technicznych.
12. Wykonawca ma obowiązek na wszystkie wbudowywane materiały przedstawić do zatwierdzenia Inspektorowi Nadzoru wymagane świadectwa jakości (aktualne aprobaty techniczne, deklaracje zgodności ...), minimum 14 dni przed planowanym wbudowaniem.
13. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za właściwe wykonanie robót, zapewnienie warunków bezpieczeństwa, utrzymanie porządku na budowie oraz metody organizacyjno-techniczne stosowane na terenie budowy.
14. Wykonawca może powierzyć podwykonawcom wykonanie robót objętych przedmiotem zamówienia lecz jest odpowiedzialny za działania, uchybienia i zaniedbania pracowników podwykonawcy.
15. Wykonawca utrzyma w sposób bezpieczny ruch pojazdów na wszystkich drogach publicznych i ich częściach (takich jak ścieżki rowerowe, chodniki itp.) zajmowanych przez niego lub z których korzysta podczas robót.
16. Wykonawca zapewni bezpieczeństwo, utrzymanie oznakowania pionowego i poziomego, utrzymanie nawierzchni w tym również odśnieżanie w okresach zimowych, odcinków znajdujących się na terenie budowy oraz odcinków przekazanych przez Zamawiającego podczas trwania robót dla ruchu tymczasowego, zgodnie z umową na wykonanie robót budowlanych.
17. Wykonawca na własny koszt utrzyma stały dostęp do wszystkich nieruchomości sąsiadujących z terenem budowy przez cały okres trwania robót.
18. Wykonawca na własną odpowiedzialność i na swój koszt, podejmie wszelkie środki zapobiegawcze wymagane przez rzetelną praktykę budowlaną oraz aktualne okoliczności, aby zabezpieczyć nieruchomości sąsiadujące z placem budowy i znajdujące się w nich budynki przed jakimkolwiek oddziaływaniem czy uszkodzeniami.
19. Wykonawca będzie także odpowiedzialny za uzyskanie uzgodnień od władz lokalnych i właścicieli innych urządzeń uzbrojenia terenu, terminów włączenia i wyłączenia oraz wszelkich innych warunków dotyczących prowadzenia robót. Wszelkie wymagania zawarte w tych uzgodnieniach, włączone w Projekcie Wykonawczym, są obligatoryjne dla Wykonawcy;
20. Wykonawca ponosi odpowiedzialność materialną w stosunku do Zamawiającego i osób trzecich za wszelkie skutki finansowe z tytułu jakichkolwiek roszczeń wniesionych przez właścicieli posesji czy budynków sąsiadujących z placem budowy w zakresie, w jakim Wykonawca odpowiada za takie zakłócenia czy szkody.
21. Wykonawca zaznajomi się z umiejscowieniem wszystkich istniejących instalacji,
w szczególności takich jak kanalizacja, odwodnienie, linie i słupy teletechniczne i elektryczne, światłowody, wodociągi, gazociągi, ciepłociągi i podobne, przed rozpoczęciem jakichkolwiek wykopów lub innych prac mogących uszkodzić istniejące instalacje.
Każdorazowo przed przystąpieniem do wykonywania robót ziemnych Wykonawca wykona kontrolne wykopy w celu zidentyfikowania podziemnej instalacji, której uszkodzenie może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa ruchu lub spowodować szkodę dla jakiekolwiek osoby.
22. Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie uszkodzenia dróg, rowów odwadniających, wodociągów, sieci kanalizacyjnych, cieplnych i gazociągów, słupów i linii energetycznych, kabli, punktów osnowy geodezyjnej i innych instalacji jakiegokolwiek rodzaju, spowodowane przez niego lub jego Podwykonawców podczas wykonywania robót. Wykonawca niezwłocznie naprawi wszelkie powstałe uszkodzenia a także, jeśli to konieczne, przeprowadzi inne prace niezbędne dla usunięcia powstałej szkody na własny koszt.
23. Wykonawca ponosił będzie odpowiedzialność za szkody i zniszczenia spowodowane na terenie przekazanym Wykonawcy - w tych elementach terenu i jego urządzeniach , które będą użytkowane po zakończeniu robót, nie przewidziane do rozbiórki (np.: zieleńce, krzewy, drzewa, znaki drogowe, chodniki, jezdnie, ogrodzenia, mała architektura, itp.),
24. Szkody i zniszczenia w wykonanych robotach - obiektach spowodowane zdarzeniami losowymi i innymi powstałe przed odbiorem końcowym obiektu Wykonawca naprawia na własny koszt.
25. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia organom nadzoru budowlanego, inspektorowi nadzoru i wszystkim osobom przez niego upoważnionym, dostępu do terenu budowy oraz wszystkich miejsc, gdzie są wykonywane lub gdzie przewiduje się wykonywanie robót związanych z realizacją zlecenia.
26. Wykonawca zastosuje się do wszystkich poleceń inspektora nadzoru, które są zgodne z SST oraz prawem obowiązującym w Polsce.
27. Wykonawca jest zobowiązany informować inspektora nadzoru o problemach lub okolicznościach, które mogą wpłynąć na jakość robót lub opóźnienie terminu zakończenia robót.
28. Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania wszystkich TER-ów w wersji papierowej i elektronicznej.
29. Gotowość do odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu Wykonawca będzie zgłaszał Zamawiającemu (Inspektorowi Nadzoru) wpisem do dziennika budowy. Zgłoszenie należy przedstawić z minimum jednodniowym wyprzedzeniem planowanego zakończenia robót przewidzianych do odbioru. Inspektor nadzoru ma obowiązek przystąpić do odbioru robót w terminie do 3 dni roboczych licząc od daty wpisu w dzienniku budowy.
30. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania potwierdzenia odbioru robót związanych z przebudową sieci i urządzeń umieszczonych w pasie drogowym przez właścicieli tych sieci i urządzeń.
31. Zorganizowanie robót w taki sposób aby umożliwić ruch kołowy i pieszy w trakcie realizacji umowy na przebudowywanym odcinku lub zorganizować odpowiednie objazdy.
32. Wykonawca zorganizuje teren budowy, w tym umieści na widocznym miejscu tablicę informacyjną, wykona drogi i szlaki komunikacyjne (tymczasowej organizacji ruchu), ogrodzenia, instalacje i punkty poboru wody i energii elektrycznej dla potrzeb budowy, zabudowania tymczasowe i dokona wszelkich innych czynności niezbędnych do właściwego wykonania prac.
33. Wykonawca zabezpieczy obsługę geodezyjną na wszystkie roboty zgodnie z wymaganiami zawartymi w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych obejmującą: wznowienie i stabilizację granic pasa drogowego, wytyczenie elementów ulicy wraz z obiektami i uzbrojeniem terenu w oparciu o osnowę geodezyjną oraz wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej 3 egz. dla Zamawiającego oraz po 3 egz. dla każdej z branż objętych przedmiotem zamówienia.
34.Wykonawca będzie dbał o nienaruszenie stałych punktów geodezyjnych i ich odtworzenie po wykonaniu przedmiotu umowy.
35.Obowiązkiem wykonawcy jest:
a) przewiezienie drewna z wycinki drzew na wskazane przez Zamawiającego miejsce w granicach Rzeszowa, drewno winno być pocięte na odcinki długości 1 m, aby umożliwić ręczny załadunek,
b) dostarczenie do magazynu użytkownika PGE Dystrybucja S.A. materiałów z rozbiórki i demontażu oświetlenia (dotyczy słupów, wysięgników, opraw, kabli) i rozliczenie się z właścicielem materiałów,
c)dostarczenie złomu stalowego z rozbiórki istniejących ogrodzeń do punktu skupu złomu a uzyskany formularz przyjęcia przekaże zamawiającemu, celem wystawienia faktury,
d) posegregowanie, oczyszczenie i przetransportowanie materiałów z rozbiórki nadających się do ponownego budowania na wskazane przez Zamawiającego miejsce składowania dla materiałów takich jak: krawężniki betonowe, słupki do znaków, znaki drogowe, destrukt, kruszywo kamienne,
e) opracowanie na własny koszt programu gospodarki odpadami zgodnie z wymaganiami przepisów ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. z 2010 r. nr 185, poz. 1243 ze zmianami) oraz uzyskanie wszelkich uzgodnień i pozwoleń na wywóz nieczystości stałych i płynnych.
36.Wykonawca zrealizuje roboty objęte zamówieniem z pomocą sprzętu oraz przy udziale osób podanych w ofercie. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania potencjału technicznego i kadrowego przez cały okres objęty umową . Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli wypełnienia obowiązków w tym zakresie pod rygorem naliczenia kar umownych.
37. Wykonawca dostarczy przed odbiorem dokumenty gwarancyjne oraz instrukcje obsługi na zainstalowane urządzenia.
38.Pobieranie próbek i przeprowadzenie badań odbywa się na koszt Wykonawcy.
39.Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przeprowadzi dodatkowe badania, a jeżeli badania te wykażą zastosowanie materiałów lub wykonanie robót niezgodnie z umową, pokryje koszty tych badań.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego w trybie zamówienia z wolnej ręki, które stanowić będą nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą dotyczyć przedmiotu zamówienia określonego w niniejszej SIWZ i polegać będą na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.

Czas: D

Data zakończenia: 30/07/2012

Informacja na temat wadium:
W niniejszym postępowaniu Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie:
36 500,00 zł, słownie: trzydzieści sześć tysięcy pięćset zł.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, Wykonawca zrealizował minimum 2 zadania polegające na przebudowie lub budowie drogi (ulicy) klasy L lub wyższej o podobnym charakterze i stopniu trudności jak przedmiot zamówienia i długości drogi co najmniej 400 m każde zadanie i wartości robót co najmniej 1 000 000,00 zł brutto każde zadanie.
Zadania te muszą być poparte dokumentami, że roboty te zostały wykonane zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi, prawem budowlanym, wiedzą techniczną, innymi obowiązującymi przepisami i prawidłowo ukończone.
Ocena spełniania wszystkich powyższych warunków zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez Wykonawcę metodą spełnia / nie spełnia

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować na czas realizacji zamówienia narzędziami i urządzeniami niezbędnymi do wykonania zamówienia, tj.
a) koparko-ładowarką 0,25 - 0,6 m3 - 2 szt. lub
koparka 0,25-0,6 m3 - 1 szt. i ładowarka min. 1,0 m3- 1 szt.
b) samochodami samowyładowczymi 10-15 t w ilości - 6 szt.
c) samochodami dostawczymi - 1 szt.
d) walcem wibracyjnym samojezdnym stalowym ciężkim 12-15 Mg - 1 szt.
e) walcem wibracyjnym samojezdnym stalowym średnim 8-12 Mg 1 szt.
f) walcem ogumionym 1 szt
g) rozściełaczem mas bitumicznych z automatycznym sterowaniem ułożenia warstw zgodnie z niweletą i grubością wraz z podgrzewaną płyta wibracyjną- 1 szt.
h) skrapiarką z kontrolowanym wydatkiem lepiszcza- 1 szt.
i) szczotką mechaniczną - 1szt.
j) wytwórnią mas bitumicznych o wydajności min. 100 mg/h
k) samochodem specjalnym liniowym z platformą i balkonem - 1 szt.
l) zagęszczarka - 2 szt
Ocena spełniania wszystkich powyższych warunków zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez Wykonawcę metodą spełnia / nie spełnia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować na czas realizacji zamówienia odpowiednio wykwalifikowanym personelem bezpośrednio zatrudnionym do wykonania zamówienia, tj.:
- Kierownik budowy - wymagane :
a) uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności drogowej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
b) w opisie doświadczenia zawodowego wykazać doświadczenie w realizacji jako kierownik budowy minimum dwóch zadań dotyczących przebudowy lub budowy drogi(ulicy) klasy L lub wyższej o długości min. 400 m każde,
- Kierownik robót drogowych - wymagane :
a) uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności drogowej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
b) w opisie doświadczenia zawodowego wykazać doświadczenie w realizacji jako kierownik budowy lub kierownik robót minimum dwóch zadań dotyczących przebudowy lub budowy drogi(ulicy) klasy L lub wyższej o długości min. 400 m każde zadanie,
- Kierownik robót branży sanitarnej - wymagane:
a) uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej bez ograniczeń w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
b) w opisie doświadczenia zawodowego wykazać się kierowaniem co najmniej dwóch zadań w zakresie sieci kanalizacji deszczowej lub sanitarnej o łącznej długości 300 m każde zadanie,
- Kierownik robót branży elektrycznej - wymagane:
a) uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych
i elektroenergetycznych bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie obowiązujących wcześniej przepisów.
b) w opisie doświadczenia zawodowego wykazać się kierowaniem co najmniej dwoma zadaniami w branży elektrycznej (w zakresie sieci ).
Ocena spełniania wszystkich powyższych warunków zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez Wykonawcę metodą spełnia / nie spełnia

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca winien być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę co najmniej 1 000 000,00 zł oraz posiadać dostęp do środków finansowych w wysokości co najmniej 500 000,00 zł brutto.
Ocena spełniania wszystkich powyższych warunków zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez Wykonawcę metodą spełnia / nie spełnia

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wykonawca winien posiadać własne zaplecze laboratoryjne lub mieć dostęp do usług laboratorium wyposażonego w sprzęt do przeprowadzenia badań w trakcie realizacji zamówienia.
2.Pełnomocnictwo do złożenia oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą. Treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie określać czynności, co do wykonania których pełnomocnik jest upoważniony. Pełnomocnictwo musi być przedstawione w oryginale lub kopii, której zgodność z oryginałem poświadczono notarialnie.
3.Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo reprezentowania Wykonawców w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego - dotyczy tylko Wykonawców wspólnie ubiegających się o uzyskanie zamówienia. Pełnomocnictwo musi być przedstawione w oryginale lub kopii, której zgodność z oryginałem poświadczono notarialnie.
4.Kosztorys ofertowy w wersji papierowej opracowany na podstawie przedmiaru robót.
5.Wstępny harmonogram prac opracowany we własnym zakresie.
6.Harmonogram rzeczowo - finansowy w wersji papierowej zgodnie z załączonym wzorem.
7.Tabela elementów scalonych w wersji papierowej zgodnie z załączonym wzorem.
8. Schemat procesu budowlanego w wersji papierowej zgodnie z załączonym wzorem.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Dopuszcza się możliwość zmiany postanowień zawartej umowy stosunku do treści oferty dotyczących terminu realizacji zamówienia, wynagrodzenia oraz zakresu przedmiotowego zamówienia na niżej określonych zasadach:
1) Termin realizacji zamówienia może być zmieniony w przypadku, gdy opóźnienie w wykonaniu przedmiotu umowy spowodowane będzie koniecznością, która wystąpiła z przyczyn niezależnych od Wykonawcy po zawarciu umowy :
a) gdy zajdzie konieczność wykonania robót dodatkowych i uzupełniających, które będą niezbędne do prawidłowego wykonania i zakończenia robót objętych umową podstawową, a ich wykonanie wraz z opracowaniem dokumentacji (jeżeli zajdzie taka konieczność) wymagać będzie więcej niż 3 tygodni,
b) wystąpienia warunków pogodowych mających wpływ na niemożliwość prowadzenia robót budowlanych jak: długotrwałe intensywne opady trwające powyżej 14 dni, powódź (czas niezbędny na osuszenie zalanego terenu i możliwość kontynuacji lub rozpoczęcia robót), wczesny okres zimowy, opady śniegu, niskie temperatury, które zgodnie z SST uniemożliwiają prowadzenie robót,
c) wystąpienia okoliczności powodujących konieczność opracowania oraz uzyskania dodatkowych materiałów niezbędnych do prawidłowego zakończenia zadania.( jak m. in. Decyzja pozwolenia na budowę / zgłoszenia w zakresie koniecznych zmian),
d) wstrzymania robót na okres dłuższy niż 3 tygodnie spowodowanych wykryciem np: niewybuchów, niewypałów, szczątków ludzkich, wykopalisk archeologicznych, zabytków, pozostałości budowli podziemnych,
e) wystąpienia niezgodności map geodezyjnych ze stanem faktycznym, które spowodują przerwę w pracach na okres dłuższy niż 3 tygodnie,
f) wstrzymania robót budowlanych przez organy administracji publicznej
g) wystąpienia problemów z uzyskaniem przez Wykonawcę urządzeń, materiałów od dostawców w okresie min. dwóch miesięcy, od których wbudowania uzależnione jest wykonanie przedmiotu zamówienia,
2. Zamawiający dopuszcza za zgodą Wykonawcy zmianę wartości i zakresu wykonanych robót w poszczególnych latach realizacji umowy w przypadku zwiększenia środków finansowych w pierwszym roku bądź w kolejnych latach realizacji umowy.
3. Zamawiający dopuszcza zmniejszenie wartości i zakresu robót w poszczególnych latach realizacji umowy w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w punkcie 1 litery b do g.
4. Dopuszcza się zmianę zakresu rzeczowego zamówienia gdy w trakcie realizacji umowy wystąpią okoliczności powodujące, że niecelowe będzie wykonanie pełnego zakresu robót zgodnie z dokumentacją projektową.
5. Dopuszcza się możliwość zmiany nazwy zadania pod potrzeby programów dotyczących dofinansowania, jeżeli w trakcie obowiązywania umowy pojawi się możliwość skorzystania z programu w stosunku do którego niniejsze zadanie będzie spełniało wymogi.
6. Dopuszcza się skrócenie terminu płatności faktury końcowej w przypadku zmiany terminu wykonania umowy lub wystąpienia robót dodatkowych lub uzupełniających.
7. Dopuszcza się za zgodą projektanta zmianę sposobu wykonania poszczególnych robót przy zachowaniu parametrów oraz możliwość zmiany kwoty wynagrodzenia w przypadku zastosowania materiałów zamiennych, innych technologii lub rozwiązań, gdy zmiana taka jest korzystna dla Zamawiającego, nie spowoduje wzrostu kosztów inwestycji , wpłynie na przyspieszenie terminu zakończenia robót.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: bip.erzeszow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie , ul Targowa 3, 35-064 Rzeszów

Data składania wniosków, ofert: 08/07/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:45

Miejsce składania:
Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie ul Targowa 1, 35-064 Rzeszów

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zadanie jest planowane do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452300008 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452332805 (Wznoszenie barier drogowych)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452312203 (Roboty budowlane w zakresie gazociągów)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452321302 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
452321003 (Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów)

Podobne przetargi

297208 / 2010-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przetarg nieograniczony na zadanie pn.: Rozbudowa ulicy Grabskiego w Rzeszowie realizowana w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Rozbudowa ulicy Grabskiego

36618 / 2011-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sokołów Małopolski - Sokołów Małopolski (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Poprawa połączeń terenów gospodarczych z węzłami drogowymi w Sokołowie Młp.:Zadanie Nr 1:Budowa drogi gminnej Sokołów Młp.-Osiedle pod Lasem w Sokołowie Młp. Zadanie Nr 2:Budowa drogi gminnej Nr 108712 R Turza Mazury w Turzy

271466 / 2012-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Dębica (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa mostu na rzece Gogołówka w miejscowości Januszkowice w ciągu drogi powiatowej nr 1323R Frysztak - Klecie wraz z dojazdami- zamówienia uzupełniające

106522 / 2015-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Krosno - Krosno (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Rozbudowa ul. Żwirki i Wigury i remont ul. Składowej w Krośnie

187975 / 2014-09-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Tarnobrzega - Tarnobrzeg (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Wykonanie robót dodatkowych w ramach inwestycji pn. Uzbrojenie terenów inwestycyjnych miasta Tarnobrzega w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013

269704 / 2014-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chłopice - Chłopice (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ NR 111452R I WEWNĘTRZNEJ NA DZIAŁCE NR 1298 W MIEJSCOWOŚCI CHŁOPICE POPRZEZ BUDOWĘ CHODNIKA

46809 / 2012-02-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Grodzisko Dolne - Grodzisko Dolne (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa drogi dojazdowej do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym wraz z towarzysząca jej infrastrukturą techniczną

517754 / 2013-12-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Głogowa Małopolskiego - Głogów Małopolski (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa drogi gminnej Wysoka Głogowska - Zagrody o dł. 380 mb roboty uzupełniające

256002 / 2014-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wielopole Skrzyńskie - Wielopole Skrzyńskie (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa dróg gminnych Wielopole Podliwek (Odcinek A od km 0+000.00 do km 0+266.34, Odcinek B od km 0+000.00 do km 0+272.42 i Odcinek C od km 0+000.00 do km 0+167.81) w zakresie robót ziemnych

162008 / 2015-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Głogów Małopolski - Głogów Małopolski (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Budowa ul. Armii Krajowej i ul. Forysiewicza wraz z kanalizacjÄ… deszczowÄ… w GÅ‚ogowie MÅ‚p.

259586 / 2012-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Niwiska - Niwiska (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Przebudowa odcinka drogi dojazdowej do pól w miejscowości Przyłęk w km 0+000 - 0+700 na działce o nr ewidencyjnym gruntów 84

50657 / 2009-03-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Lesku zs. w Baligrodzie - Baligród (podkarpackie)
CPV: 452331206 (Roboty w zakresie budowy dróg)
Likwidacja szkód powodziowych w nawierzchni drogi powiatowej Nr 2256 R Rzepedź - Kalinica - Mchawa km 14+200 - 15+160