Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

272757 / 2012-12-28 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Okonek (Okonek)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2012-12-05 pod pozycją 257737. Zobacz ogłoszenie 257737 / 2012-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 272757

Data publikacji: 2012-12-28

Nazwa: Gmina Okonek

Ulica: ul. Niepodległości 53

Numer domu: 53

Miejscowość: Okonek

Kod pocztowy: 64-965

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 067 2660957, 2669003

Numer faxu: 067 2669976

Regon: 00053022900000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 257737

Data wydania biuletynu: 2012-12-05

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2012

Pozycja ogłoszenia: 257737

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa Szkoły Podstawowej związana ze zmianą sposobu użytkowania na Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Przedszkole

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania p.n. Przebudowa Szkoły Podstawowej związana ze zmianą sposobu użytkowania na Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Przedszkole składająca się z:
I. W zakresie kotłowni na paliwo -gaz.
Montaż instalacji kotłowej należy rozpocząć po odebraniu pomieszczenia przygotowanego zgodnie z zakresem robót podanych w projekcie budowlanym. Instalację kotła, naczynia wzbiorczego oraz pomp przeprowadzić zgodnie i ściśle z Dokumentacją Techniczno - Ruchową dostarczoną przez producenta.
W kotłowni należy zabudować miedziane połączenia rur z armaturą za pomocą złączek przejściowych gwintowanych. Wszystkie przewody w obrębie kotłowni powinny być prowadzone w ten sposób, aby nad przejściami był zapewniony wolny prześwit wynoszący co najmniej 2 m. Armatura w kotłowni powinna być tak umieszczona, aby była dostępna z poziomu podłogi kotłowni albo ze specjalnie wykonanych pomostów, jednak nie wyzej niż 1,8 m od podłogi lub pomostu.
Otwór wylotowy z kanału nawiewnego powinien mieć wolny przekrój równy przekrojowi kanału i powinien znajdować się nad posadzką nie wyżej niż 1,0 m od poziomu posadzki kotłowni. Jeżeli w otworze nawiewnym znajduje się urządzenie do regulacji przepływu powietrza, to nie powinno ono zmniejszać przekroju więcej niż do 1/5. Otwór wlotowy do kanału wywiewnego powinien mieć wolny przekrój, równy przekrojowi kanału i nie powinien mieć urządzeń do zamykania. Materiały przeznaczone do wykonania izolacji cieplnej powinny być suche, czyste i nieuszkodzone. Izolację rurociągów można wykonać po uprzednim przeprowadzeniu wymaganych prób szczelności.
Po wykonaniu kotłowni przeprowadzić i wykonać próbę ciśnieniową na zimno, przeprowadzenia próby zgodnie z WTWiORBM.
II. W zakresie okładzin wewnętrznych z płytek, okładzin ścian i donic.
Okładziny powinny być wykonywane po zakończeniu wszystkich robót stanu surowego budynku. Roboty okładzinowe wewnętrzne mogą być rozpoczęte po wykonaniu tynków, robót instalacyjnych, osadzeniu i dopasowaniu ościeżnic, stolarki budowlanej, a także innych robót, których wykonanie w późniejszym terminie mogłoby spowodować uszkodzenie lub trwałe zanieczyszczenie okładzin.
Temperatura w czasie układania płytek powinna wynosić co najmniej +5oC i nie powinna przekraczać +25oC. Temperaturę tę należy zapewnić na co najmniej kilka dni przed rozpoczęciem robót oraz w czasie wiązania i twardnienia zaprawy klejowej - przez okres co najmniej 5 dni.
III. W zakresie posadzek.
Układanie wykładzin - wykładzina powinna aklimatyzować się w pomieszczeniu min. 24 h (rolka powinna być rozluźniona), układanie posadzek z płytek - płytki należy układać i rozmieszczać wg projektu wykonawczego wnętrz. Warstwa kleju pod płytki nie może zawierać pustych miejsc. Posadzki cementowe - świeża posadzka powinna być przez co najmniej 8 dni chroniona przed szybkim wysychaniem (np. przez przykrycie folią), a w ciągu dni zamknięta dla ruchu. W ciągu 28 dni powinna być chroniona przed mrozem.
IV. W zakresie podłoża pod posadzki.
Podsypka żwirowa - na przygotowanym podłożu gruntowym układać podsypkę żwirową. W przypadku, gdy grubość podsypki jest jest większa niż 20 cm należy układać warstwami i zagęszczać. Wilgotność podsypki podczas zagęszczania przez ubijanie powinna być taka, aby umożliwione było skuteczne jej zagęszczenie bez pojawienia się wody na jej powierzchni.
Jastrych - podłoże oczyścić, na narożniki nałożyć folię, na styki płyt ułożyć papier posadzkowy, ustawić koziołki niwelacyjne, wylany jastrych odpowietrzyć miotełką lub prętem. Podłoża betonowe - należy wykonać z betonu B-15 (wg wskazań w projekcie), z uwzględnieniem dylatacji. Podkłady betonowe należy pielęgnować w ciągu następnych 10 dni. Najwygodniej jest przykryć je folią.
V. W zakresie robót malarskich.
Roboty malarskie wewnątrz budynku powinny być wykonane po wyschnięciu tynków. Powierzchnie tynków powinny być odpowiednio przygotowane, a wszelkie ubytki powinny być wyreperowane. Powierzchnie podłoży przewidzianych do malowania powinny być gładkie, równe, wszelkie występy od lica powierzchni należy skuć, usunąć lub zeszlifować. Przed malowaniem podłoże należy zagruntować odpowiednio dom zastosowanej farby. Wewnątrz budynku pierwsze malowanie ścian i sufitów można wykonać po całkowitym zakończeniu robót poprzedzających, tj. po ukończeniu robót instalacyjnych, wykonaniu podłoży, osadzeniu okien i drzwi.
VI. W zakresie tynków.
Rodzaje tynków do wykonania : tynki wewnętrzne cementowo - wapienne, tynki wewnętrzne gipsowe, tynki zewnętrzne cienkowarstwowe, tynk cienkowarstwowy ozdobnej wstęgi. Układanie różnego rodzaju tynków składa się z kilku faz : wyznaczenia powierzchni tynku, wykonania obrzutki z zaprawy bardzo rzadkiej, o grubości nie przekraczającej 3-4 mm na ścianach i 4 mm na suficie, wykonania narzutu, co stanowi drugą warstwę tynku, grubość narzutu powinna wynosić 8-15 mm, wykonanie gładzi - gładź wykonuje się z rzadkiej zaprawy z drobnym piaskiem odsianym przez sito o prześwicie oczek 0,25-0,5 mm.
VII. W zakresie instalacji wodno - kanalizacyjnej.
Zasilanie wewnętrznej instalacji w wodę projektuje się z istniejącej instalacji wodociągowej z przyłącza miejskiej sieci wodociągowej. Wewnętrzną instalację należy wykonać z rur instalacyjnych miedzianych, łączonych za pomocą złączek lutowanych. Rurociągi układane w części piwnicznej wykonać należy częściowo z rur stalowych ocynkowanych, izolowanych otuliną. Rurociągi w pomieszczeniach należy ułożyć w bruzdach zabezpieczyć otuliną izolacyjną dla rur miedzianych. Po wykonaniu robót montażowych należy wewnętrzną instalację wodociągową przepłukać z dodatkiem środka dezynfekującego, sprawdzić na szczelność. Zimna woda doprowadzona będzie do wszystkich urządzeń wod.-kan. Instalacja ciepłej wody w budynku zasilana będzie wodą produkowaną w pojemnościowym podgrzewaczu w projektowanej kotłowni gazowej c.o. zabezpieczonym naczyniem przeponowym. Instalacja ciepłej wody ma być wykonana na zasadach, jak rurociągi wody zimnej pitnej. Odprowadzenie ścieków z sanitariatów projektuje się do miejskiej kanalizacji sanitarnej poprzez istniejące przyłącze 2 x fi 150. Wewnętrzną instalację należy wykonać z rur i kształtek z tworzyw sztucznych PCV kanalizacyjnych, uszczelnionych za pomocą uszczelek gumowych. Przewody poziome kanalizacji sanitarnej będą prowadzone po ścianach piwnic oraz częściowo w gruncie w części nie podpiwniczonej, w gotowym, suchym wykopie ze spadkiem w kierunku wyjścia kanalizacji z budynku do przyłącza kanalizacyjnego. Na pionie, do którego podłączone są muszle ustępowe zaprojektowano w najwyższym punkcie pionu rury wywiewne.
VIII. W zakresie instalacji centralnego ogrzewania.
Budynek ogrzewany będzie z projektowanej kotłowni gazowej w budynku. W obiekcie zaprojektowano instalację grzejników płytowych firmy Vogel & Noot. Jako rozwiązanie podstawowe przyjęto rozprowadzenie rur w systemie wymuszonym, zasilanie i powrót pionami przez pomieszczenia. Przewody poziome należy układać ze spadkiem 4 %0 w kierunku grzejników. Wewnętrzną instalację wykonać z rur instalacyjnych miedzianych o średnicach zgodnych z rysunkiem, łączonych za pomocą złączek lutowanych.
IX. W zakresie robót z prefabrykatów gipsowych - sufity podwieszane.
Ścianki działowe g-k : zamocowanie do podłogi i stropu elementów poziomych (profile U) oraz elementów pionowych (profile C) rozpiętych pomiędzy elementami poziomymi. Rozstaw profili musi być taki, aby był spełniony warunek, że rozstaw przemnożony przez liczbę całkowitą będzie równy szerokości płyty g-k.
Sufity podwieszane : zamocowanie wieszaków sufitowych kołkami dopuszczonymi do stosowania, zamocowanie profili przyściennych, zawieszenie rusztu sufitu, wypełnienie sufitu płytami. Połączenia płyt wypełnić masą szpachlową z zastosowaniem taśmy spoinowej z włókna szklanego lub papierowej. Po związaniu masy szpachlowej nałożyć warstwę wyrównawczą i przeszlifować. Płyty nie mogą bezpośrednio przylegać do stali, odstęp powinien wynosić 5mm. Do łączenia płyt stosować odpowiednie (systemowe) zszywki lub wkręty. Okładziny szpachlować tylko na stykach.
X. W zakresie instalacji elektrycznej i teletechnicznej
Zgodnie z wydanymi warunkami przyłączenia nie wymaga się rozbudowy sieci w zakresie niezbędnych zmian, czy budowy przyłącza. Na zewnętrznej ścianie budynku w łatwo dostępnym miejscu przygotować należy szafkę rozdzielczo-pomiarową do zainstalowania układu pomiarowego i zabezpieczenia przelicznikowego przystosowanych do plombowania. Wewnętrzną linię zasilającą przystosować należy do zwiększonego poboru mocy. Wydane warunki dotyczą wzrostu mocy w istniejącym obiekcie z mocą przyłączeniową 32 kW (wzrost mocy o 12 kW) na napięciu 0,4 kV, zakwalifikowanego do V grupy przyłączeniowej.
Instalację wewnętrzną należy wykonać zgodnie z wymaganiami normy PN-IEC 60364 oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
W zakresie instalacji teletechnicznej do wykonania jest instalacja komputerowa, instalacja radiowo-telewizyjna i instalacja telefoniczna. Z uwagi na różne rozwiązania własne dostawców mediów teletechnicznych tablice teletechniki zostaną wykonane przez dostawców poszczególnych mediów.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454300000 (Pokrywanie podłóg i ścian)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452600007 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
454400003 (Roboty malarskie i szklarskie)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
454200007 (Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
454211414 (Instalowanie przegród)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
454211469 (Instalowanie sufitów podwieszanych)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453156004 (Instalacje niskiego napięcia)

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy: BUD - MAX Leszek Majzon

Adres pocztowy wykonawcy: ul.Plac Kościuszki 7/3

Miejscowość: ZŁOTÓW

Kod pocztowy: 77-400

ID województwa: 14

Województwo / kraj: wielkopolskie

Data udzielenie zamówienia: 28/12/2012

Liczba ofert: 4

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 483611,07

Cena wybranej oferty: 445000,00

Cena minimalna: 445000,00

Cena maksymalna: 622835,10

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

117108 / 2014-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Piła - Piła (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa markowego produktu turystycznego Wielkopolski: Pilska strefa aktywności turystycznej - Zagospodarowanie turystyczno - rekreacyjne wyspy miejskiej

110325 / 2009-07-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg - Nowy Tomyśl (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa chodnika wraz z odwodnieniem przy drodze powiatowej nr 2742p w m. Niegolewo, gm. Opalenica / 1 etap- odcinek 208,0m/

87831 / 2013-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Opalenica - Opalenica (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
PRZEBUDOWA CZĘŚCI UL. KASPROWICZA W OPALENICY WRAZ Z BUDOWĄ KANALIZACJI DESZCZOWEJ

333213 / 2010-11-23 - Uczelnia publiczna

Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przetarg nieograniczony na dostosowanie pomieszczeń mieszkalnych dla osób niepełnosprawnych oraz remontu pełnobranżowego parteru Domu Pracy Twórczej i Wypoczynku w Kołobrzegu przy ul. Obrońców Westerplatte 38

528010 / 2012-12-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Oborniki, UrzÄ…d Miejski w Obornikach - Oborniki (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont mostu drogowego przez kanał Młynówka w ciągu ulicy Chłopskiej w miejscowości Oborniki

18314 / 2013-01-14 - Uczelnia publiczna

Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przetarg nieograniczony na wykonanie pełnobranżowego remontu pomieszczeń w Domu Studenckim nr 1 przy ul. Jana Pawła II nr 28 w Poznaniu

177837 / 2013-09-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ostrowite - Ostrowite (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty remontowo-budowlane zwiÄ…zane z termomodernizacjÄ… Åšrodowiskowego Domu Samopomocy w Lucynowie

124080 / 2015-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Szkoła Podstawowa nr 1 - Turek (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja świetlicy i szatni w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku

98884 / 2013-03-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Siedlec - Siedlec (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa biologicznej oczyszczalni ścieków w Zakrzewie w ramach operacji: Budowa wodociągu w Mariankowie i przesyłu relacji Belęcin - Mariankowo - Boruja oraz bilogicznej oczyszczalni ścieków w Zakrzewie

139406 / 2011-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przedmiotem zamówienia jest budowa przedszkola z pomieszczeniami towarzyszącymi przy budynku Gimnazjum Publicznego w Lewkowie, Gmina Ostrów Wielkopolski, Al. Powstańców Wielkopolskich 12, woj. wielkopolskie

222501 / 2012-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Gostyński - Gostyń (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa platformy wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych z przeznaczeniem dla Środowiskowego Domu Samopomocy działającego na terenie Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie - Chwałkowo 74, 63-840 Krobia

395168 / 2014-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Swarzędz - Swarzędz (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa układu komunikacyjnego łączącego dworzec, budynek socjalny przy ul. Sienkiewicza oraz przebudowa skrzyżowania drogi krajowej Nr 92 z ul. Stawną - roboty dodatkowe

285710 / 2014-08-28 - Uczelnia publiczna

Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przetarg nieograniczony na wykonanie remontu pomieszczeń Hali 22 - III etap dla Wydziału Fizyki Politechniki Poznańskiej ul. Piotrowo w Poznaniu.