Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

257737 / 2012-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Okonek (Okonek)

Przebudowa Szkoły Podstawowej związana ze zmianą sposobu użytkowania na Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Przedszkole

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania p.n. Przebudowa Szkoły Podstawowej związana ze zmianą sposobu użytkowania na Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Przedszkole składająca się z:
I. W zakresie kotłowni na paliwo -gaz.
Montaż instalacji kotłowej należy rozpocząć po odebraniu pomieszczenia przygotowanego zgodnie z zakresem robót podanych w projekcie budowlanym. Instalację kotła, naczynia wzbiorczego oraz pomp przeprowadzić zgodnie i ściśle z Dokumentacją Techniczno - Ruchową dostarczoną przez producenta.
W kotłowni należy zabudować miedziane połączenia rur z armaturą za pomocą złączek przejściowych gwintowanych. Wszystkie przewody w obrębie kotłowni powinny być prowadzone w ten sposób, aby nad przejściami był zapewniony wolny prześwit wynoszący co najmniej 2 m. Armatura w kotłowni powinna być tak umieszczona, aby była dostępna z poziomu podłogi kotłowni albo ze specjalnie wykonanych pomostów, jednak nie wyzej niż 1,8 m od podłogi lub pomostu.
Otwór wylotowy z kanału nawiewnego powinien mieć wolny przekrój równy przekrojowi kanału i powinien znajdować się nad posadzką nie wyżej niż 1,0 m od poziomu posadzki kotłowni. Jeżeli w otworze nawiewnym znajduje się urządzenie do regulacji przepływu powietrza, to nie powinno ono zmniejszać przekroju więcej niż do 1/5. Otwór wlotowy do kanału wywiewnego powinien mieć wolny przekrój, równy przekrojowi kanału i nie powinien mieć urządzeń do zamykania. Materiały przeznaczone do wykonania izolacji cieplnej powinny być suche, czyste i nieuszkodzone. Izolację rurociągów można wykonać po uprzednim przeprowadzeniu wymaganych prób szczelności.
Po wykonaniu kotłowni przeprowadzić i wykonać próbę ciśnieniową na zimno, przeprowadzenia próby zgodnie z WTWiORBM.
II. W zakresie okładzin wewnętrznych z płytek, okładzin ścian i donic.
Okładziny powinny być wykonywane po zakończeniu wszystkich robót stanu surowego budynku. Roboty okładzinowe wewnętrzne mogą być rozpoczęte po wykonaniu tynków, robót instalacyjnych, osadzeniu i dopasowaniu ościeżnic, stolarki budowlanej, a także innych robót, których wykonanie w późniejszym terminie mogłoby spowodować uszkodzenie lub trwałe zanieczyszczenie okładzin.
Temperatura w czasie układania płytek powinna wynosić co najmniej +5oC i nie powinna przekraczać +25oC. Temperaturę tę należy zapewnić na co najmniej kilka dni przed rozpoczęciem robót oraz w czasie wiązania i twardnienia zaprawy klejowej - przez okres co najmniej 5 dni.
III. W zakresie posadzek.
Układanie wykładzin - wykładzina powinna aklimatyzować się w pomieszczeniu min. 24 h (rolka powinna być rozluźniona), układanie posadzek z płytek - płytki należy układać i rozmieszczać wg projektu wykonawczego wnętrz. Warstwa kleju pod płytki nie może zawierać pustych miejsc. Posadzki cementowe - świeża posadzka powinna być przez co najmniej 8 dni chroniona przed szybkim wysychaniem (np. przez przykrycie folią), a w ciągu dni zamknięta dla ruchu. W ciągu 28 dni powinna być chroniona przed mrozem.
IV. W zakresie podłoża pod posadzki.
Podsypka żwirowa - na przygotowanym podłożu gruntowym układać podsypkę żwirową. W przypadku, gdy grubość podsypki jest jest większa niż 20 cm należy układać warstwami i zagęszczać. Wilgotność podsypki podczas zagęszczania przez ubijanie powinna być taka, aby umożliwione było skuteczne jej zagęszczenie bez pojawienia się wody na jej powierzchni.
Jastrych - podłoże oczyścić, na narożniki nałożyć folię, na styki płyt ułożyć papier posadzkowy, ustawić koziołki niwelacyjne, wylany jastrych odpowietrzyć miotełką lub prętem. Podłoża betonowe - należy wykonać z betonu B-15 (wg wskazań w projekcie), z uwzględnieniem dylatacji. Podkłady betonowe należy pielęgnować w ciągu następnych 10 dni. Najwygodniej jest przykryć je folią.
V. W zakresie robót malarskich.
Roboty malarskie wewnątrz budynku powinny być wykonane po wyschnięciu tynków. Powierzchnie tynków powinny być odpowiednio przygotowane, a wszelkie ubytki powinny być wyreperowane. Powierzchnie podłoży przewidzianych do malowania powinny być gładkie, równe, wszelkie występy od lica powierzchni należy skuć, usunąć lub zeszlifować. Przed malowaniem podłoże należy zagruntować odpowiednio dom zastosowanej farby. Wewnątrz budynku pierwsze malowanie ścian i sufitów można wykonać po całkowitym zakończeniu robót poprzedzających, tj. po ukończeniu robót instalacyjnych, wykonaniu podłoży, osadzeniu okien i drzwi.
VI. W zakresie tynków.
Rodzaje tynków do wykonania : tynki wewnętrzne cementowo - wapienne, tynki wewnętrzne gipsowe, tynki zewnętrzne cienkowarstwowe, tynk cienkowarstwowy ozdobnej wstęgi. Układanie różnego rodzaju tynków składa się z kilku faz : wyznaczenia powierzchni tynku, wykonania obrzutki z zaprawy bardzo rzadkiej, o grubości nie przekraczającej 3-4 mm na ścianach i 4 mm na suficie, wykonania narzutu, co stanowi drugą warstwę tynku, grubość narzutu powinna wynosić 8-15 mm, wykonanie gładzi - gładź wykonuje się z rzadkiej zaprawy z drobnym piaskiem odsianym przez sito o prześwicie oczek 0,25-0,5 mm.
VII. W zakresie instalacji wodno - kanalizacyjnej.
Zasilanie wewnętrznej instalacji w wodę projektuje się z istniejącej instalacji wodociągowej z przyłącza miejskiej sieci wodociągowej. Wewnętrzną instalację należy wykonać z rur instalacyjnych miedzianych, łączonych za pomocą złączek lutowanych. Rurociągi układane w części piwnicznej wykonać należy częściowo z rur stalowych ocynkowanych, izolowanych otuliną. Rurociągi w pomieszczeniach należy ułożyć w bruzdach zabezpieczyć otuliną izolacyjną dla rur miedzianych. Po wykonaniu robót montażowych należy wewnętrzną instalację wodociągową przepłukać z dodatkiem środka dezynfekującego, sprawdzić na szczelność. Zimna woda doprowadzona będzie do wszystkich urządzeń wod.-kan. Instalacja ciepłej wody w budynku zasilana będzie wodą produkowaną w pojemnościowym podgrzewaczu w projektowanej kotłowni gazowej c.o. zabezpieczonym naczyniem przeponowym. Instalacja ciepłej wody ma być wykonana na zasadach, jak rurociągi wody zimnej pitnej. Odprowadzenie ścieków z sanitariatów projektuje się do miejskiej kanalizacji sanitarnej poprzez istniejące przyłącze 2 x fi 150. Wewnętrzną instalację należy wykonać z rur i kształtek z tworzyw sztucznych PCV kanalizacyjnych, uszczelnionych za pomocą uszczelek gumowych. Przewody poziome kanalizacji sanitarnej będą prowadzone po ścianach piwnic oraz częściowo w gruncie w części nie podpiwniczonej, w gotowym, suchym wykopie ze spadkiem w kierunku wyjścia kanalizacji z budynku do przyłącza kanalizacyjnego. Na pionie, do którego podłączone są muszle ustępowe zaprojektowano w najwyższym punkcie pionu rury wywiewne.
VIII. W zakresie instalacji centralnego ogrzewania.
Budynek ogrzewany będzie z projektowanej kotłowni gazowej w budynku. W obiekcie zaprojektowano instalację grzejników płytowych firmy Vogel & Noot. Jako rozwiązanie podstawowe przyjęto rozprowadzenie rur w systemie wymuszonym, zasilanie i powrót pionami przez pomieszczenia. Przewody poziome należy układać ze spadkiem 4 %0 w kierunku grzejników. Wewnętrzną instalację wykonać z rur instalacyjnych miedzianych o średnicach zgodnych z rysunkiem, łączonych za pomocą złączek lutowanych.
IX. W zakresie robót z prefabrykatów gipsowych - sufity podwieszane.
Ścianki działowe g-k : zamocowanie do podłogi i stropu elementów poziomych (profile U) oraz elementów pionowych (profile C) rozpiętych pomiędzy elementami poziomymi. Rozstaw profili musi być taki, aby był spełniony warunek, że rozstaw przemnożony przez liczbę całkowitą będzie równy szerokości płyty g-k.
Sufity podwieszane : zamocowanie wieszaków sufitowych kołkami dopuszczonymi do stosowania, zamocowanie profili przyściennych, zawieszenie rusztu sufitu, wypełnienie sufitu płytami. Połączenia płyt wypełnić masą szpachlową z zastosowaniem taśmy spoinowej z włókna szklanego lub papierowej. Po związaniu masy szpachlowej nałożyć warstwę wyrównawczą i przeszlifować. Płyty nie mogą bezpośrednio przylegać do stali, odstęp powinien wynosić 5mm. Do łączenia płyt stosować odpowiednie (systemowe) zszywki lub wkręty. Okładziny szpachlować tylko na stykach.
X. W zakresie instalacji elektrycznej i teletechnicznej
Zgodnie z wydanymi warunkami przyłączenia nie wymaga się rozbudowy sieci w zakresie niezbędnych zmian, czy budowy przyłącza. Na zewnętrznej ścianie budynku w łatwo dostępnym miejscu przygotować należy szafkę rozdzielczo-pomiarową do zainstalowania układu pomiarowego i zabezpieczenia przelicznikowego przystosowanych do plombowania. Wewnętrzną linię zasilającą przystosować należy do zwiększonego poboru mocy. Wydane warunki dotyczą wzrostu mocy w istniejącym obiekcie z mocą przyłączeniową 32 kW (wzrost mocy o 12 kW) na napięciu 0,4 kV, zakwalifikowanego do V grupy przyłączeniowej.
Instalację wewnętrzną należy wykonać zgodnie z wymaganiami normy PN-IEC 60364 oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki. W zakresie instalacji teletechnicznej do wykonania jest instalacja komputerowa, instalacja radiowo-telewizyjna i instalacja telefoniczna. Z uwagi na różne rozwiązania własne dostawców mediów teletechnicznych tablice teletechniki zostaną wykonane przez dostawców poszczególnych mediów.udynki i ich usytuowanie.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 257737

Data publikacji: 2012-12-05

Nazwa: Gmina Okonek

Ulica: ul. Niepodległości 53

Numer domu: 53

Miejscowość: Okonek

Kod pocztowy: 64-965

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 067 2660957, 2669003

Numer faxu: 067 2669976

Adres strony internetowej: www.okonek.pl

Regon: 00053022900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa Szkoły Podstawowej związana ze zmianą sposobu użytkowania na Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Przedszkole

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania p.n. Przebudowa Szkoły Podstawowej związana ze zmianą sposobu użytkowania na Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Przedszkole składająca się z:
I. W zakresie kotłowni na paliwo -gaz.
Montaż instalacji kotłowej należy rozpocząć po odebraniu pomieszczenia przygotowanego zgodnie z zakresem robót podanych w projekcie budowlanym. Instalację kotła, naczynia wzbiorczego oraz pomp przeprowadzić zgodnie i ściśle z Dokumentacją Techniczno - Ruchową dostarczoną przez producenta.
W kotłowni należy zabudować miedziane połączenia rur z armaturą za pomocą złączek przejściowych gwintowanych. Wszystkie przewody w obrębie kotłowni powinny być prowadzone w ten sposób, aby nad przejściami był zapewniony wolny prześwit wynoszący co najmniej 2 m. Armatura w kotłowni powinna być tak umieszczona, aby była dostępna z poziomu podłogi kotłowni albo ze specjalnie wykonanych pomostów, jednak nie wyzej niż 1,8 m od podłogi lub pomostu.
Otwór wylotowy z kanału nawiewnego powinien mieć wolny przekrój równy przekrojowi kanału i powinien znajdować się nad posadzką nie wyżej niż 1,0 m od poziomu posadzki kotłowni. Jeżeli w otworze nawiewnym znajduje się urządzenie do regulacji przepływu powietrza, to nie powinno ono zmniejszać przekroju więcej niż do 1/5. Otwór wlotowy do kanału wywiewnego powinien mieć wolny przekrój, równy przekrojowi kanału i nie powinien mieć urządzeń do zamykania. Materiały przeznaczone do wykonania izolacji cieplnej powinny być suche, czyste i nieuszkodzone. Izolację rurociągów można wykonać po uprzednim przeprowadzeniu wymaganych prób szczelności.
Po wykonaniu kotłowni przeprowadzić i wykonać próbę ciśnieniową na zimno, przeprowadzenia próby zgodnie z WTWiORBM.
II. W zakresie okładzin wewnętrznych z płytek, okładzin ścian i donic.
Okładziny powinny być wykonywane po zakończeniu wszystkich robót stanu surowego budynku. Roboty okładzinowe wewnętrzne mogą być rozpoczęte po wykonaniu tynków, robót instalacyjnych, osadzeniu i dopasowaniu ościeżnic, stolarki budowlanej, a także innych robót, których wykonanie w późniejszym terminie mogłoby spowodować uszkodzenie lub trwałe zanieczyszczenie okładzin.
Temperatura w czasie układania płytek powinna wynosić co najmniej +5oC i nie powinna przekraczać +25oC. Temperaturę tę należy zapewnić na co najmniej kilka dni przed rozpoczęciem robót oraz w czasie wiązania i twardnienia zaprawy klejowej - przez okres co najmniej 5 dni.
III. W zakresie posadzek.
Układanie wykładzin - wykładzina powinna aklimatyzować się w pomieszczeniu min. 24 h (rolka powinna być rozluźniona), układanie posadzek z płytek - płytki należy układać i rozmieszczać wg projektu wykonawczego wnętrz. Warstwa kleju pod płytki nie może zawierać pustych miejsc. Posadzki cementowe - świeża posadzka powinna być przez co najmniej 8 dni chroniona przed szybkim wysychaniem (np. przez przykrycie folią), a w ciągu dni zamknięta dla ruchu. W ciągu 28 dni powinna być chroniona przed mrozem.
IV. W zakresie podłoża pod posadzki.
Podsypka żwirowa - na przygotowanym podłożu gruntowym układać podsypkę żwirową. W przypadku, gdy grubość podsypki jest jest większa niż 20 cm należy układać warstwami i zagęszczać. Wilgotność podsypki podczas zagęszczania przez ubijanie powinna być taka, aby umożliwione było skuteczne jej zagęszczenie bez pojawienia się wody na jej powierzchni.
Jastrych - podłoże oczyścić, na narożniki nałożyć folię, na styki płyt ułożyć papier posadzkowy, ustawić koziołki niwelacyjne, wylany jastrych odpowietrzyć miotełką lub prętem. Podłoża betonowe - należy wykonać z betonu B-15 (wg wskazań w projekcie), z uwzględnieniem dylatacji. Podkłady betonowe należy pielęgnować w ciągu następnych 10 dni. Najwygodniej jest przykryć je folią.
V. W zakresie robót malarskich.
Roboty malarskie wewnątrz budynku powinny być wykonane po wyschnięciu tynków. Powierzchnie tynków powinny być odpowiednio przygotowane, a wszelkie ubytki powinny być wyreperowane. Powierzchnie podłoży przewidzianych do malowania powinny być gładkie, równe, wszelkie występy od lica powierzchni należy skuć, usunąć lub zeszlifować. Przed malowaniem podłoże należy zagruntować odpowiednio dom zastosowanej farby. Wewnątrz budynku pierwsze malowanie ścian i sufitów można wykonać po całkowitym zakończeniu robót poprzedzających, tj. po ukończeniu robót instalacyjnych, wykonaniu podłoży, osadzeniu okien i drzwi.
VI. W zakresie tynków.
Rodzaje tynków do wykonania : tynki wewnętrzne cementowo - wapienne, tynki wewnętrzne gipsowe, tynki zewnętrzne cienkowarstwowe, tynk cienkowarstwowy ozdobnej wstęgi. Układanie różnego rodzaju tynków składa się z kilku faz : wyznaczenia powierzchni tynku, wykonania obrzutki z zaprawy bardzo rzadkiej, o grubości nie przekraczającej 3-4 mm na ścianach i 4 mm na suficie, wykonania narzutu, co stanowi drugą warstwę tynku, grubość narzutu powinna wynosić 8-15 mm, wykonanie gładzi - gładź wykonuje się z rzadkiej zaprawy z drobnym piaskiem odsianym przez sito o prześwicie oczek 0,25-0,5 mm.
VII. W zakresie instalacji wodno - kanalizacyjnej.
Zasilanie wewnętrznej instalacji w wodę projektuje się z istniejącej instalacji wodociągowej z przyłącza miejskiej sieci wodociągowej. Wewnętrzną instalację należy wykonać z rur instalacyjnych miedzianych, łączonych za pomocą złączek lutowanych. Rurociągi układane w części piwnicznej wykonać należy częściowo z rur stalowych ocynkowanych, izolowanych otuliną. Rurociągi w pomieszczeniach należy ułożyć w bruzdach zabezpieczyć otuliną izolacyjną dla rur miedzianych. Po wykonaniu robót montażowych należy wewnętrzną instalację wodociągową przepłukać z dodatkiem środka dezynfekującego, sprawdzić na szczelność. Zimna woda doprowadzona będzie do wszystkich urządzeń wod.-kan. Instalacja ciepłej wody w budynku zasilana będzie wodą produkowaną w pojemnościowym podgrzewaczu w projektowanej kotłowni gazowej c.o. zabezpieczonym naczyniem przeponowym. Instalacja ciepłej wody ma być wykonana na zasadach, jak rurociągi wody zimnej pitnej. Odprowadzenie ścieków z sanitariatów projektuje się do miejskiej kanalizacji sanitarnej poprzez istniejące przyłącze 2 x fi 150. Wewnętrzną instalację należy wykonać z rur i kształtek z tworzyw sztucznych PCV kanalizacyjnych, uszczelnionych za pomocą uszczelek gumowych. Przewody poziome kanalizacji sanitarnej będą prowadzone po ścianach piwnic oraz częściowo w gruncie w części nie podpiwniczonej, w gotowym, suchym wykopie ze spadkiem w kierunku wyjścia kanalizacji z budynku do przyłącza kanalizacyjnego. Na pionie, do którego podłączone są muszle ustępowe zaprojektowano w najwyższym punkcie pionu rury wywiewne.
VIII. W zakresie instalacji centralnego ogrzewania.
Budynek ogrzewany będzie z projektowanej kotłowni gazowej w budynku. W obiekcie zaprojektowano instalację grzejników płytowych firmy Vogel & Noot. Jako rozwiązanie podstawowe przyjęto rozprowadzenie rur w systemie wymuszonym, zasilanie i powrót pionami przez pomieszczenia. Przewody poziome należy układać ze spadkiem 4 %0 w kierunku grzejników. Wewnętrzną instalację wykonać z rur instalacyjnych miedzianych o średnicach zgodnych z rysunkiem, łączonych za pomocą złączek lutowanych.
IX. W zakresie robót z prefabrykatów gipsowych - sufity podwieszane.
Ścianki działowe g-k : zamocowanie do podłogi i stropu elementów poziomych (profile U) oraz elementów pionowych (profile C) rozpiętych pomiędzy elementami poziomymi. Rozstaw profili musi być taki, aby był spełniony warunek, że rozstaw przemnożony przez liczbę całkowitą będzie równy szerokości płyty g-k.
Sufity podwieszane : zamocowanie wieszaków sufitowych kołkami dopuszczonymi do stosowania, zamocowanie profili przyściennych, zawieszenie rusztu sufitu, wypełnienie sufitu płytami. Połączenia płyt wypełnić masą szpachlową z zastosowaniem taśmy spoinowej z włókna szklanego lub papierowej. Po związaniu masy szpachlowej nałożyć warstwę wyrównawczą i przeszlifować. Płyty nie mogą bezpośrednio przylegać do stali, odstęp powinien wynosić 5mm. Do łączenia płyt stosować odpowiednie (systemowe) zszywki lub wkręty. Okładziny szpachlować tylko na stykach.
X. W zakresie instalacji elektrycznej i teletechnicznej
Zgodnie z wydanymi warunkami przyłączenia nie wymaga się rozbudowy sieci w zakresie niezbędnych zmian, czy budowy przyłącza. Na zewnętrznej ścianie budynku w łatwo dostępnym miejscu przygotować należy szafkę rozdzielczo-pomiarową do zainstalowania układu pomiarowego i zabezpieczenia przelicznikowego przystosowanych do plombowania. Wewnętrzną linię zasilającą przystosować należy do zwiększonego poboru mocy. Wydane warunki dotyczą wzrostu mocy w istniejącym obiekcie z mocą przyłączeniową 32 kW (wzrost mocy o 12 kW) na napięciu 0,4 kV, zakwalifikowanego do V grupy przyłączeniowej.
Instalację wewnętrzną należy wykonać zgodnie z wymaganiami normy PN-IEC 60364 oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki. W zakresie instalacji teletechnicznej do wykonania jest instalacja komputerowa, instalacja radiowo-telewizyjna i instalacja telefoniczna. Z uwagi na różne rozwiązania własne dostawców mediów teletechnicznych tablice teletechniki zostaną wykonane przez dostawców poszczególnych mediów.udynki i ich usytuowanie.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 26/02/2013

Informacja na temat wadium:
Wysokość wadium ustala się w kwocie 17.000 złotych
słownie : siedemnaście tysięcy złotych.
1. Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego:
Bank : SBL Złotów O/Okonek Nr rachunku : 83 8941 1016 0050 0861 2000 0080 z dopiskiem na blankiecie przelewu: wadium na zabezpieczenie oferty przetargowej zadania: Przebudowa Szkoły Podstawowej związana ze zmianą sposobu użytkowania na WTZ oraz Przedszkole
2. Kserokopię dowodu przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem należy dołączyć do oferty.
3. Wadium może być wnoszone w formie: poręczenia bankowego, poręczenia pieniężnego SKOK, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6 ust. 3 pkt 4 lit. b ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przed¬siębiorczości, które należy w formie nienaruszonego oryginału zdeponować w kasie u Zamawiającego, a kopię załączyć do oferty.
4. Z treści gwarancji powinno wynikać bezwarunkowe i nieodwołalne, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w okresie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy P.z.p.
5. Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące elementy:
a) nazwa i adres Zamawiającego;
b) określenie przedmiotu zamówienia;
c) nazwę i adres Wykonawcy.
6. Wadium musi być wniesione najpóźniej niż do wyznaczonego terminu składania ofert.
7. Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie rachunek bankowy Zamawiającego zostanie uznany pełną kwotą wymaganego wadium.
8. Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium w wyznaczonym terminie zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
9. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po wyborze oferty najkorzystniejszej, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt. 13.
10. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim wykonawcom po unieważnieniu postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego, pod warunkiem, iż odwołanie zostało ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do wnoszenia.
11. Zamawiający będzie żądał ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium w sytuacji, jak w pkt. 8, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wniesie wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
12. W przypadku wniesienia odwołania, Zamawiający nie później niż na 7 dni przed upływem ważności wadium, wezwie wykonawców, pod rygorem wykluczenia z postępowania, do przedłużenia ważności wadium albo wniesienia nowego wadium na okres niezbędny do zabezpieczenia postępowania do zawarcia umowy. Jeżeli odwołanie wniesiono po wyborze oferty najkorzystniejszej, wezwanie skieruje jedynie do wykonawcy, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą.
13. Zatrzymanie wadium nastąpi w okolicznościach :
a) jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw,
b) jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie złożył wymagane oświadczenia lub dokumenty, ale z treści ich nie wynika, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu,
c) jeżeli wykonawca odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
d) jeżeli wykonawca był zobowiązany i nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wyko¬nania umowy,
e) jeżeli zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
14. Zamawiający nie zatrzyma wadium, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie złożył wymagane oświadczenia lub dokumenty, ale z treści ich nie wynika, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, pod warunkiem że udowodni, że złożenie innych dokumentów nie jest możliwe i nie wynika to z przyczyn leżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Posiadają uprawnienia do Wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień i są uprawnieni do działalności zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 02 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r. Nr 155, poz. 1095 z późn. zm.

Wiedza i doświadczenie:
Wykaz min. 2 robót budowlanych, z czego co najmniej w obiekcie o kubaturze pow. 1000 m3 w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat licząc od dnia złożenia oferty, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączenie dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;

Potencjał techniczny:
Oświadczenie o dysponowaniu lub możliwością dysponowania narzędziami, wyposażeniem zakładu i urządzeniami technicznymi dostępnymi dla wykonawcy, w celu realizacji zamówienia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, niezależnie od tego, czy są one zatrudnione bezpośrednio przez wykonawcę, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności. Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie;

Sytuacja ekonomiczna:
Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy do kwoty min. 200.00 złotych, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

inne_dokumenty:
1) Wypełniony załącznik nr 1 - formularz OFERTA .
2) Osoby fizyczne - w celu stwierdzenia, czy osoba podpisująca oświadczenia woli lub udzielająca pełnomocnictwa posiada do tego uprawnienia, do oferty należy załączyć aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - pełnomocnictwo do reprezentowania ich w prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w prowadzonym postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
4) Kopia dowodu wniesienia wadium.
5) Wykaz części zamówienia, które wykonawca zamierza zlecić do wykonania podwykonawcom.
6) Oświadczenie i informacja wykonawcy o sposobie utylizacji lub przekazania do utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki dla innego podmiotu wraz ze wskazaniem miejsca i sposobu utylizacji lub innego wykorzystania tych materiałów.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w formie pisemnego aneksu na w następującym zakresie:
a) Termin zakończenia realizacji robót i zgłoszenia gotowości do odbioru na uzasadniony wniosek Wykonawcy i pod warunkiem, że zmiana ta wynika z okoliczności, których Wykonawca nie mógł przewidzieć na etapie składania oferty i nie jest przez niego zawiniona,
b) Technologii wykonania robót, a co za tym idzie wysokości wynagrodzenia Wykonawcy, na wniosek Wykonawcy lub Zamawiającego i pod warunkiem, że zmiana ta będzie korzystna dla Zamawiającego,
c) Odstąpienia od realizacji części robót i związanej z tym zmiany wynagrodzenia na wniosek Zamawiającego,
d) Zmiany przedstawicieli Wykonawcy na uzasadniony wniosek Wykonawcy, pod warunkiem zgody Zamawiającego na taką zmianę oraz zastąpienie osób Wykonawcy pełniących samodzielne funkcje techniczne osobami o uprawnieniach budowlanych zgodnych z wymogami SIWZ.
e) Wprowadzenie zmian w stosunku do dokumentacji projektowej na wykonanie robót zamiennych lub uzupełniających nie wykraczających poza zakres przedmiotu zamówienia na uzasadniony wniosek Wykonawcy, Zamawiającego lub Projektanta, przy możliwej modyfikacji wynagrodzenia Wykonawcy w sytuacji koniecznego zwiększenia bezpieczeństwa realizacji robót budowlanych, usprawnienia procesu budowy, bądź usunięcia wad ukrytych dokumentacji projektowej założonego efektu użytkowego,
f) Zmiany podwykonawcy za zgodą Zamawiającego (nowy podwykonawca musi spełniać takie same warunki jak podwykonawca pierwotny).
2. Nieważne z mocy ustawy Prawo zamówień publicznych są takie zmiany w niniejszej umowie, jeżeli odbiegałyby od treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.okonek.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski, 64-965 OKONEK, ul. Niepodległości 53

Data składania wniosków, ofert: 19/12/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miejski 64-965 OKONEK, ul. Niepodległości 53 - Sekretariat, budynek A, I piętro

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454300000 (Pokrywanie podłóg i ścian)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452600007 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
454400003 (Roboty malarskie i szklarskie)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
453200006 (Roboty izolacyjne)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
454200007 (Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
454211414 (Instalowanie przegród)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
454211469 (Instalowanie sufitów podwieszanych)

Kod CPV trzynastej częsci zamówienia:
453156004 (Instalacje niskiego napięcia)

Kod CPV czternastej częsci zamówienia:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Podobne przetargi

128540 / 2012-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Dom Pomocy Społecznej - Chodzież (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont dróg wewnętrznych - podjazdy dla osób niepełnosprawnych DPS

364904 / 2013-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Stary Staw, Gmina Ostrów Wielkopolski, woj. wielkopolskie

362274 / 2012-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu - jednostka organizacyjna gminy Gostyń - Gostyń (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja budynku położonego przy bocznej płycie boiska wraz z adaptacją na mieszkania i biura OSiR w Gostyniu

42474 / 2012-02-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa nawierzchni jezdni na ulicy Jasnej w Ostrowie Wielkopolskim, (odcinek od ul. Jankowskiego do ul. Majorka).

120463 / 2015-08-12 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej - Szamotuły (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
termomodernizacja budynku Komedy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach

331804 / 2010-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Ogród Zoologiczny w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa ogólnodostępnej infrastruktury w Nowym ZOO w Poznaniu a przez to wzrost efektywności wykorzystania istniejących walorów turystycznych - zintegrowany system zarządzania ruchem zwiedzających w Nowym ZOO w Poznaniu

97211 / 2015-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa drogi nr 5311P (ul. Grabowska w Ostrowie Wlkp.) - budowa chodnika na odc. dł. ok. 300m

339088 / 2013-08-22 - Inny: Jednostaka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Nadleśnictwo Sarbia - Czarnków (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa, przebudowa i remont budynku mieszkalnego, remont i przebudowa budynku gospodarczego, budowa wiaty na drewno, przebudowa przydomowej oczyszczalni ścieków, wraz z zagospodarowaniem terenu siedziby leśnictwa Jabłonówko.

184862 / 2010-06-28 - Uczelnia publiczna

Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie remontu pełnobranżowego 30 segmentów mieszkalnych (przedpokoju, pokoju i łazienki), prac elektrycznych związanych z wymianą 4 szt. tablic rozdzielczych elektrycznych w budynku Domu Studenckiego nr 1 przy ul. Jana Pawła II nr 26 w Poznaniu

163464 / 2009-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Kobylina - Kobylin (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Rozbudowa obiektu kulturalnego w Kobylinie oraz remont świetlicy wiejskiej w Fijałowie.

123541 / 2013-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Buk - Buk (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa oświetlenia drogowego ulicy Michalin w Dobieżynie - gmina Buk.

167539 / 2009-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Września - Września (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ROZBUDOWA I MODERNIZACJA ŚWIETLIC NA TERENIE GMINY WRZEŚNIA W MIEJSCOWOŚCIACH MARZENIN, CHWALIBOGOWO, GOZDOWO, SĘDZIWOJEWO, KACZANOWO

76129 / 2013-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa nawierzchni jezdni na ulicy Promienistej w Ostrowie Wielkopolskim (odcinek od ul. Jasnej - dł. 120 m)

79185 / 2010-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Buk - Buk (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa Centrum Wsi Niepruszewo poprzez termomodernizację oraz remont budynku Wiejskiego Domu Kultury w Niepruszewie wraz z budową wewnętrznej instalacji gazu

100672 / 2009-04-09 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii SP ZOZ - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie modernizacji jednostek organizacyjnych Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii - Szpital w Poznaniu

36285 / 2010-02-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót budowlanych związanych z modernizacją boiska wielofunkcyjnego w ramach zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja obiektu rekreacyjno-sportowego Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim dla podniesienia atrakcyjności turystycznej miasta i okolic

419428 / 2012-10-26 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Urząd Skarbowy w Pile - Piła (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont dachu na starej części budynku Urzędu Skarbowego w Pile wraz z dociepleniem granulatem

226493 / 2008-09-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa ciągu pieszo - jezdnego oraz kanalizacji deszczowej na ulicy Olchowej w Ostrowie Wielkopolskim, (odcinek od ul. Jałowcowej + 230 m).