Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

358434 / 2011-10-31 - Administracja samorządowa / Powiatowy Urząd Pracy (Zielona Góra)

Usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia szkolenia dla 15 osób bezrobotnych i poszukujących pracy pn.: Magazynier z obsługą kasy fiskalnej i komputera w zakresie fakturowania

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie przeprowadzenia szkolenia grupowego pn.: Magazynier z obsługą kasy fiskalnej i komputera w zakresie fakturowania dla 15 osób bezrobotnych i poszukujących pracy zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zielonej Górze, oraz filiach urzędu w Sulechowie i w Nowogrodzie Bobrzańskim, które spełniają warunki art. 43 ustawy z 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz. U. z 2008 r., Nr 69, poz. 415 z późn. zm.), z wykształceniem minimum zawodowym i minimum podstawową znajomością obsługi komputera.
2. Nazwy i kody stosowane we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV):
KOD 80530000-8 - usługi szkolenia zawodowego.
3. Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do pracy na stanowisku magazyniera.
4. Szkolenie powinno obejmować zakres wiadomości teoretycznych i praktycznych.
5. Program szkolenia musi zawierać m.in. następujące zagadnienia:
a) Funkcjonowanie magazynów:
- zasady gospodarki magazynowej i technologii prac magazynowych;
- wybrane zagadnienia z towaroznawstwa i odbioru towarowego;
- dokumentacja magazynowa z wykorzystaniem techniki komputerowej i jej obieg;
- inwentaryzacja;
- odpowiedzialność materialna;
- bezpieczeństwo i higiena pracy w magazynie oraz zabezpieczenie przeciwpożarowe magazynu;
b) Programy komputerowe wykorzystywane w magazynach:
- EWA 2000;
- PC BIZNES PRO/PRESTIŻ;
c) Fakturowanie i obowiązki kasjera;
d) Obsługa kas fiskalnych:
- przeznaczenie kas fiskalnych;
- ewidencja sprzedaży;
- korekty i unieważnienia;
- różne formy płatności;
- wykonywanie raportów dobowych i okresowych;
e) Obsługa terminala kart płatniczych.
6. Szkolenie powinno obejmować ogółem 100 godzin zegarowych (w tym 1 godzina
na egzamin końcowy). Zajęcia mogą być prowadzone w grupach, przy czym liczba godzin szkolenia dla jednej grupy wynosi 100 godzin zegarowych. Terminy szkolenia dla poszczególnych grup szkoleniowych mogą być różne, z tym że całe szkolenie musi zakończyć się do dnia 23 grudnia 2011 roku.
7. Szkolenie musi być realizowane przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych
w tygodniu na jednego uczestnika szkolenia zgodnie z art. 40 ust. 4 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.). Czas realizacji jest to faktyczny czas przebywania uczestnika szkolenia na zajęciach w godzinach zegarowych tj. od godziny rozpoczęcia zajęć do godziny ich zakończenia, łącznie z czasem przeznaczonym na przerwy. Długość
i ilość przerw może być ustalana według uznania jednostki szkolącej, jednakże łączny czas przerw w danym dniu nie może przekroczyć iloczynu ilości godzin lekcyjnych i 15 minut czasu przeznaczonego na przerwę.
8. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia liczby kierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Zielonej Górze oraz filie urzędu w Sulechowie i w Nowogrodzie Bobrzańskim osób na szkolenie. Urząd zapłaci za faktyczną liczbę osób bezrobotnych i poszukujących pracy uczestniczących w szkoleniu (liczba osób uczestniczących x koszt szkolenia jednej osoby).
9. Miejsce prowadzenia szkolenia i egzaminu końcowego: miasto Zielona Góra. Dopuszcza się możliwość innego miejsca szkolenia niż miasto Zielona Góra, jednak w takim przypadku koszty dowozu lub dojazdu uczestników szkolenia z miejscowości Zielona Góra do miejsca odbywania szkolenia, jak również koszty zakwaterowania i wyżywienia - jeśli takie wystąpią- ponosi w całości jednostka szkoląca (wykonawca musi uwzględnić te koszty w kosztorysie szkolenia).
10. Dzienna liczba godzin nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych. Zajęcia powinny odbywać się maksymalnie do godziny 16:00. Szkolenie nie może odbywać się w niedzielę i święta.
11. Szkolenie musi zakończyć się egzaminem przed komisją powołaną przez Wykonawcę. Czas egzaminu należy wliczyć do czasu trwania szkolenia, należy go ująć w ogólnej liczbie godzin szkolenia. Egzamin przed komisją powołaną przez Wykonawcę ma się odbyć w ostatnim dniu szkolenia.
12. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia materiały szkoleniowe. Każdy uczestnik ma otrzymać w pierwszych dniach zajęć na własność literaturę wspomagającą tematykę szkolenia w formie książki (zgodnie z prawem autorskim), materiały do robienia notatek (np. zeszyt i długopis).
13. W przypadku zajęć praktycznych z zakresu obsługi komputera oraz obsługi kasy fiskalnej każdy z uczestników szkolenia będzie miał zagwarantowany do własnej dyspozycji komputer oraz kasę fiskalną (tj. jeden uczestnik szkolenia przypisany do jednego komputera i do jednej kasy fiskalnej).
14. Wykonawca ubezpieczy uczestników szkolenia (podlegających ubezpieczeniu) na czas jego trwania od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie ma obejmować wypadki powstałe w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem. Wysokość składki ma odpowiadać sumie ubezpieczenia NNW nie mniejszej niż 10 000,00 zł (słownie: dziesięćtysięcyzłotych 00/100) na jednego uczestnika szkolenia.
15. Wykonawca będzie sprawdzał efekty szkolenia na poszczególnych etapach szkolenia wybranymi przez siebie metodami, w tym poprzez egzamin końcowy.
16. Wykonawca będzie prowadził nadzór wewnętrzny nad szkoleniem służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia.
17. Wykonawca przeprowadzi szkolenie zgodnie z opracowanym i przedstawionym w ofercie programem szkolenia, który należy sporządzić wg załącznika nr 1B do SIWZ i który ma zawierać:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) ogólną liczbę godzin wraz z egzaminem końcowym przypadających na jednego uczestnika szkolenia - z podziałem na:
- godziny teoretyczne,
- godziny praktyczne,
- czas przewidywany na egzaminy końcowe,
c) czas trwania dla całej 10 osobowej grupy (od dnia rozpoczęcia do dnia zakończenia wraz z egzaminem końcowym, podany w zaokrągleniu do pełnych tygodni - bez podania konkretnych dat) oraz sposób organizacji szkolenia;
d) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia (przy uwzględnieniu pkt 1,
w części IV);
e) cele szkolenia (z uwzględnieniem pkt 3, w części IV);
f) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar,
z podziałem na część teoretyczną i część praktyczną oraz czas przewidziany na egzaminy końcowe;
g) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
h) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych do realizacji przedstawionego programu;
i) wykaz wszystkich materiałów szkoleniowych, które otrzyma na własność każdy uczestnik szkolenia jak w pkt 12, w części IV (przy literaturze należy podać wydawnictwo, tytuł, autor);
j) sposób sprawdzania efektów szkolenia (przewidziane sprawdziany
i egzaminy).
18. Uczestnicy szkolenia po zakończeniu szkolenia powinni otrzymać zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia wydane przez instytucję szkoleniową zgodnie z częścią IV pkt 19;
19. Instytucja szkoleniowa wydaje zaświadczenie wskazane w części IV pkt 18:
a) potwierdzające ukończenie szkolenia, które w swojej treści ma zawierać minimum niżej wymienione dokumenty:
- numer z rejestru;
- pieczęć organizatora kształcenia;
- personalne dane osoby, która szkolenie ukończyła - imię i nazwisko, PESEL (a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość) oraz data i miejsce urodzenia;
- formę i nazwę szkolenia;
- nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie;
- termin realizacji szkolenia;
- cel szkolenia;
- miejsce i data wydania zaświadczenia;
- podpis i pieczęć osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie;
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych.
b) w przypadku, gdy instytucja szkoleniowa stosuje Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 roku w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216) instytucja ta po zakończeniu szkolenia wydaje dodatkowo uczestnikom zaświadczenie zgodne z §6 ww. rozporządzenia.
20. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wraz z ofertą wzór lub wzory zaświadczeń, jakie zostaną wydane uczestnikom szkolenia, będą one stanowić załącznik nr 1 do umowy.
21. Wykonawca ma obowiązek zapewnienia warunków pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie trwania szkolenia.
22. Szkolenie jest usługą planowaną, organizowaną ze względu na potrzeby rynku pracy.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 358434

Data publikacji: 2011-10-31

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: ul. Sienkiewicza 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Zielona Góra

Kod pocztowy: 65-443

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 68 4565650, 4565600

Numer faxu: 68 4520666

Adres strony internetowej: www.pup.zgora.pl

Regon: 97014026000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia szkolenia dla 15 osób bezrobotnych i poszukujących pracy pn.: Magazynier z obsługą kasy fiskalnej i komputera w zakresie fakturowania

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie przeprowadzenia szkolenia grupowego pn.: Magazynier z obsługą kasy fiskalnej i komputera w zakresie fakturowania dla 15 osób bezrobotnych i poszukujących pracy zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zielonej Górze, oraz filiach urzędu w Sulechowie i w Nowogrodzie Bobrzańskim, które spełniają warunki art. 43 ustawy z 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz. U. z 2008 r., Nr 69, poz. 415 z późn. zm.), z wykształceniem minimum zawodowym i minimum podstawową znajomością obsługi komputera.
2. Nazwy i kody stosowane we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV):
KOD 80530000-8 - usługi szkolenia zawodowego.
3. Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do pracy na stanowisku magazyniera.
4. Szkolenie powinno obejmować zakres wiadomości teoretycznych i praktycznych.
5. Program szkolenia musi zawierać m.in. następujące zagadnienia:
a) Funkcjonowanie magazynów:
- zasady gospodarki magazynowej i technologii prac magazynowych;
- wybrane zagadnienia z towaroznawstwa i odbioru towarowego;
- dokumentacja magazynowa z wykorzystaniem techniki komputerowej i jej obieg;
- inwentaryzacja;
- odpowiedzialność materialna;
- bezpieczeństwo i higiena pracy w magazynie oraz zabezpieczenie przeciwpożarowe magazynu;
b) Programy komputerowe wykorzystywane w magazynach:
- EWA 2000;
- PC BIZNES PRO/PRESTIŻ;
c) Fakturowanie i obowiązki kasjera;
d) Obsługa kas fiskalnych:
- przeznaczenie kas fiskalnych;
- ewidencja sprzedaży;
- korekty i unieważnienia;
- różne formy płatności;
- wykonywanie raportów dobowych i okresowych;
e) Obsługa terminala kart płatniczych.
6. Szkolenie powinno obejmować ogółem 100 godzin zegarowych (w tym 1 godzina
na egzamin końcowy). Zajęcia mogą być prowadzone w grupach, przy czym liczba godzin szkolenia dla jednej grupy wynosi 100 godzin zegarowych. Terminy szkolenia dla poszczególnych grup szkoleniowych mogą być różne, z tym że całe szkolenie musi zakończyć się do dnia 23 grudnia 2011 roku.
7. Szkolenie musi być realizowane przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych
w tygodniu na jednego uczestnika szkolenia zgodnie z art. 40 ust. 4 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.). Czas realizacji jest to faktyczny czas przebywania uczestnika szkolenia na zajęciach w godzinach zegarowych tj. od godziny rozpoczęcia zajęć do godziny ich zakończenia, łącznie z czasem przeznaczonym na przerwy. Długość
i ilość przerw może być ustalana według uznania jednostki szkolącej, jednakże łączny czas przerw w danym dniu nie może przekroczyć iloczynu ilości godzin lekcyjnych i 15 minut czasu przeznaczonego na przerwę.
8. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia liczby kierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Zielonej Górze oraz filie urzędu w Sulechowie i w Nowogrodzie Bobrzańskim osób na szkolenie. Urząd zapłaci za faktyczną liczbę osób bezrobotnych i poszukujących pracy uczestniczących w szkoleniu (liczba osób uczestniczących x koszt szkolenia jednej osoby).
9. Miejsce prowadzenia szkolenia i egzaminu końcowego: miasto Zielona Góra. Dopuszcza się możliwość innego miejsca szkolenia niż miasto Zielona Góra, jednak w takim przypadku koszty dowozu lub dojazdu uczestników szkolenia z miejscowości Zielona Góra do miejsca odbywania szkolenia, jak również koszty zakwaterowania i wyżywienia - jeśli takie wystąpią- ponosi w całości jednostka szkoląca (wykonawca musi uwzględnić te koszty w kosztorysie szkolenia).
10. Dzienna liczba godzin nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych. Zajęcia powinny odbywać się maksymalnie do godziny 16:00. Szkolenie nie może odbywać się w niedzielę i święta.
11. Szkolenie musi zakończyć się egzaminem przed komisją powołaną przez Wykonawcę. Czas egzaminu należy wliczyć do czasu trwania szkolenia, należy go ująć w ogólnej liczbie godzin szkolenia. Egzamin przed komisją powołaną przez Wykonawcę ma się odbyć w ostatnim dniu szkolenia.
12. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia materiały szkoleniowe. Każdy uczestnik ma otrzymać w pierwszych dniach zajęć na własność literaturę wspomagającą tematykę szkolenia w formie książki (zgodnie z prawem autorskim), materiały do robienia notatek (np. zeszyt i długopis).
13. W przypadku zajęć praktycznych z zakresu obsługi komputera oraz obsługi kasy fiskalnej każdy z uczestników szkolenia będzie miał zagwarantowany do własnej dyspozycji komputer oraz kasę fiskalną (tj. jeden uczestnik szkolenia przypisany do jednego komputera i do jednej kasy fiskalnej).
14. Wykonawca ubezpieczy uczestników szkolenia (podlegających ubezpieczeniu) na czas jego trwania od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie ma obejmować wypadki powstałe w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem. Wysokość składki ma odpowiadać sumie ubezpieczenia NNW nie mniejszej niż 10 000,00 zł (słownie: dziesięćtysięcyzłotych 00/100) na jednego uczestnika szkolenia.
15. Wykonawca będzie sprawdzał efekty szkolenia na poszczególnych etapach szkolenia wybranymi przez siebie metodami, w tym poprzez egzamin końcowy.
16. Wykonawca będzie prowadził nadzór wewnętrzny nad szkoleniem służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia.
17. Wykonawca przeprowadzi szkolenie zgodnie z opracowanym i przedstawionym w ofercie programem szkolenia, który należy sporządzić wg załącznika nr 1B do SIWZ i który ma zawierać:
a) nazwę i zakres szkolenia;
b) ogólną liczbę godzin wraz z egzaminem końcowym przypadających na jednego uczestnika szkolenia - z podziałem na:
- godziny teoretyczne,
- godziny praktyczne,
- czas przewidywany na egzaminy końcowe,
c) czas trwania dla całej 10 osobowej grupy (od dnia rozpoczęcia do dnia zakończenia wraz z egzaminem końcowym, podany w zaokrągleniu do pełnych tygodni - bez podania konkretnych dat) oraz sposób organizacji szkolenia;
d) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia (przy uwzględnieniu pkt 1,
w części IV);
e) cele szkolenia (z uwzględnieniem pkt 3, w części IV);
f) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar,
z podziałem na część teoretyczną i część praktyczną oraz czas przewidziany na egzaminy końcowe;
g) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych;
h) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych do realizacji przedstawionego programu;
i) wykaz wszystkich materiałów szkoleniowych, które otrzyma na własność każdy uczestnik szkolenia jak w pkt 12, w części IV (przy literaturze należy podać wydawnictwo, tytuł, autor);
j) sposób sprawdzania efektów szkolenia (przewidziane sprawdziany
i egzaminy).
18. Uczestnicy szkolenia po zakończeniu szkolenia powinni otrzymać zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia wydane przez instytucję szkoleniową zgodnie z częścią IV pkt 19;
19. Instytucja szkoleniowa wydaje zaświadczenie wskazane w części IV pkt 18:
a) potwierdzające ukończenie szkolenia, które w swojej treści ma zawierać minimum niżej wymienione dokumenty:
- numer z rejestru;
- pieczęć organizatora kształcenia;
- personalne dane osoby, która szkolenie ukończyła - imię i nazwisko, PESEL (a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość) oraz data i miejsce urodzenia;
- formę i nazwę szkolenia;
- nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie;
- termin realizacji szkolenia;
- cel szkolenia;
- miejsce i data wydania zaświadczenia;
- podpis i pieczęć osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie;
- tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych.
b) w przypadku, gdy instytucja szkoleniowa stosuje Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 roku w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216) instytucja ta po zakończeniu szkolenia wydaje dodatkowo uczestnikom zaświadczenie zgodne z §6 ww. rozporządzenia.
20. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wraz z ofertą wzór lub wzory zaświadczeń, jakie zostaną wydane uczestnikom szkolenia, będą one stanowić załącznik nr 1 do umowy.
21. Wykonawca ma obowiązek zapewnienia warunków pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie trwania szkolenia.
22. Szkolenie jest usługą planowaną, organizowaną ze względu na potrzeby rynku pracy.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 23/12/2011

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie żąda wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w tym:
a) posiadają wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy dla siedziby Wykonawcy oraz dokument potwierdzający, że wpis został zaktualizowany na 2011 rok;

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie, w tym wykażą, że należycie zrealizowali co najmniej 2 usługi szkoleniowe o wskazanej tematyce w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert.

Oceny spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wg załącznika nr 2 do SIWZ, oraz na podstawie wykazu zrealizowanych szkoleń, sporządzonego wg załącznika nr 2C do SIWZ.

Potencjał techniczny:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, iż dysponują lub będą dysponowali odpowiednim lokalem do zajęć teoretycznych dla 15 osobowej grupy i miejscem do zajęć praktycznych, z podaniem adresów tych miejsc oraz sprzętem i wyposażeniem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami. Wykonawca musi wykazać, że zapewnia samodzielne stanowiska do zajęć teoretycznych dla każdego uczestnika szkolenia, oraz sprzęt, a także wyposażenie techniczne niezbędne do wykonania zamówienia przy uwzględnieniu przez zamawiającego sposobu realizacji zajęć praktycznych, wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami. Wykonawca musi jednocześnie wykazać, że spełnia warunek dysponowania kasami fiskalnymi minimum dwóch różnych producentów, w ilości pozwalającej na zapewnienie podczas zajęć praktycznych jednej kasy fiskalnej na jednego uczestnika szkolenia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami.

Oceny spełniania tych warunków Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wg załącznika nr 2 do SIWZ, oraz na podstawie wskazania lokalu oraz sprzętu i wyposażenia technicznego, sporządzonego wg załącznika nr 2A do SIWZ.
Wykonawca w zakresie tego warunku może polegać na potencjale technicznym innych podmiotów - Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia - przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, iż dysponują lub będą dysponowali kadrą dydaktyczną o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych, doświadczeniu i wykształceniu niezbędnym do wykonania zamówienia wraz ze wskazaniem zakresu wykonywanych przez nich czynności - z jednoczesną informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wykonawca musi wykazać, że co najmniej jedna z tych osób przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia uczestniczyła w realizacji szkolenia grupowego w pozaszkolnej formie kształcenia jako wykładowca, dla co najmniej 15 osób o tematyce związanej z przedmiotem zamówienia.

Oceny spełniania tych warunków Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wg załącznika nr 2 do SIWZ, oraz na podstawie wykazu kadry dydaktycznej, którą dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca, sporządzonego wg załącznika nr 2B do SIWZ.

Wykonawca w zakresie tego warunku może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów - Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia - przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.

Oceny spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wg załącznika nr 2 do SIWZ.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wypełniony formularz ofertowy z podaniem ceny na całość zamówienia - wg załącznika nr 1 do SIWZ.
Do formularza ofertowego należy dołączyć:
a) Kosztorys szkolenia - wg załącznika nr 1A do SIWZ,
b) Opracowany szczegółowy program szkolenia, który w swojej treści ma być zgodny
z wymaganiami zawartymi w SIWZ - wg załącznik nr 1B do SIWZ,
c) Wzór zaświadczenia potwierdzającego ukończenie szkolenia, które wyda wykonawca (zgodnie z zapisem w części IV SIWZ pkt 19),
2. Oświadczenie o spełnieniu przez Wykonawcę warunków udziału określonych w art. 22 ust. 1 ustawy- wg załącznika nr 2 do specyfikacji.
3. Wskazanie adresu lokalu do zajęć teoretycznych i do zajęć praktycznych oraz wykaz sprzętu, wyposażenia technicznego i materiałów dydaktycznych niezbędnych do wykonania zamówienia, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca - wg załącznika nr 2A do SIWZ.
4. Wykaz kadry dydaktycznej, która będzie uczestniczyć w realizacji szkolenia o tematyce przedmiotu zamówienia jako wykładowca wraz z dokumentami potwierdzającymi jej kwalifikacje zawodowe - wg załącznika nr 2B do SIWZ.
5. Wykaz szkoleń przeprowadzonych przez Wykonawcę wraz z dokumentami potwierdzającymi, iż ww. usługi zostały wykonane należycie - załącznik nr 2C do SIWZ.
6. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania z powodu nie spełniania warunków określonych w art. 24 ust 1 ustawy wraz z oświadczeniem o posiadanym aktualnym na rok 2011 wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonym przez właściwy Wojewódzki Urząd Pracy - wg załącznika 3 do SIWZ.
7. Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu do składania ofert.
8. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
9. Aktualne zaświadczenie właściwego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
10. Oryginalne pełnomocnictwo lub odpis pełnomocnictwa poświadczony notarialnie dokument ma potwierdzać uprawnienie osób podpisujących ofertę, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub innych dokumentów rejestrowych.
11. Dokumenty wymagane w przypadku składania oferty wspólnej.
11.1. Wskazanie pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu oraz zawarcia umowy o udzielenie zamówienia. Z dokumentu ma również wynikać jakie firmy będzie reprezentować pełnomocnik i która z firm jest liderem.
11.2. Oferta winna zawierać oświadczenia i dokumenty dla każdego partnera z osobna dotyczące własnej firmy o których mowa w części XIII SIWZ pkt 2, 5 i 6.
12. Wykonawca zamieszkały poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
12.1. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, składa dokumenty, zgodnie z opisem zawartym w części VII pkt 5 SIWZ.
UWAGA:
Do celów niniejszego przetargu dopuszcza się przedłożenie wymaganych dokumentów
w formie odpisu lub kserokopii poświadczonej przez Wykonawcę za zgodność
z oryginałem (wyjątek stanowi pkt 10). W przypadku przedłożenia kserokopii dokumentów, które składają się z dwóch lub więcej stron - należy poświadczyć za zgodność z oryginałem każdą z tych stron.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
We wzorze umowy zawarte są możliwości zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, które dopuszcza Zamawiający, tj.:
a) w przypadkach losowych i niezależnych od Wykonawcy Zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian w zakresie zmiany wykładowcy na wykładowcę o takim samym poziomie wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Wykonawca w takiej sytuacji musi uzyskać zgodę pisemną Zamawiającego, po niezwłocznym pisemnym powiadomieniu o zaistniałej sytuacji uzasadniającej okoliczności zmiany oraz przedłożeniu stosownych dokumentów potwierdzających kwalifikacje nowego wykładowcy.
b) w przypadku uzasadnionej konieczności dokonania zmian miejsca szkolenia wskazanego w ofercie - Wykonawca musi zapewnić miejsce, które będzie spełniać co najmniej warunki podane przez Wykonawcę w ofercie (ilość samodzielnych stanowisk szkoleniowych, opis stanowisk, powierzchnia lokalu, placu manewrowego, warunki sanitarne, zaplecze socjalne, itp.). Wykonawca w takiej sytuacji musi uzyskać zgodę pisemną Zamawiającego, po niezwłocznym pisemnym powiadomieniu o zaistniałej sytuacji uzasadniającej okoliczności zmiany oraz przedłożeniu stosownych dokumentów potwierdzających spełniane warunki.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pup.zgora.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy, ul. Sienkiewicza 9, 65-443 Zielona Góra - pokój nr 3, parter, za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail: zizi@praca.gov.pl oraz faxu 68 452 06 66.

Data składania wniosków, ofert: 07/11/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy, ul. Sienkiewicza 9, 65-443 Zielona Góra, pokój 13, parter (kancelaria).

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

146988 / 2009-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Piotrków Trybunalski (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie grupowe dla 20 osób bezrobotnych w zakresie Kurs dokształcający dla kierowców-przewóz rzeczy

108026 / 2010-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Żory (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
szkolenia osób bezrobotnych współfinansowane z środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu Człowiek - czyn - sukces- Poddziałanie 6.1.3. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

52327 / 2013-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
PRZEPROWADZENIE KURSÓW: ZADANIE 1 KURS SPRZEDAWCY - KASJERA; ZADANIE 2 KURS OBSŁUGI KAS FISKALNYCH I TERMINALI PŁATNICZYCH Z FAKTUROWANIEM (EFS); ZADANIE 3 KURS OBSŁUGI KAS FISKALNYCH I TERMINALI PŁATNICZYCH Z FAKTUROWANIEM (FP)

375718 / 2013-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie grupowe dla 12 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tomaszowie Maz. w ramach Projektu suKURS współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie: Uprawnienia elektroenergetyczne do 1 kV

262072 / 2009-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - ElblÄ…g (##wojewodztwo##)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie grupowe (dla dorosłych) dla 10 osób bezrobotnych z Miasta Elbląga i Powiatu Elbląskiego.

158056 / 2010-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Nowy Dwór Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej dla osób bezrobotnych lub/i poszukujących pracy zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowym Dworze Mazowieckim

117387 / 2009-07-22 - Inny: Powiatowa administracja zespolona

Powiatowy Urząd Pracy - Skarżysko-Kamienna (świętokrzyskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa dotycząca przeprowadzenia szkolenia dla 20-osobowej grupy bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej o nazwie i zakresie tematycznym: TECHNOLOG ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE

359305 / 2008-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs dla 1 osoby poszukującej pracy z orzeczeniem o niepełnosprawości niepozostającej w zatrudnieniu w zakresie: Kosztorysowanie robót budowlanych

266476 / 2015-10-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs dla 10 osób bezrobotnych: Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG 135

183090 / 2011-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia szkolenia dla 20 osób bezrobotnych i poszukujących pracy pn.: Operator maszyn budowlanych.

95010 / 2013-03-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Piotrków Trybunalski (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony na wybór Wykonawcy szkolenia realizowanego w formie indywidualnej, według kodu określonego we Wspólnym Słowniku Zamówień 80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego, w zakresie: Kwalifikacja wstępna przyspieszona do prawa jazdy kat. C, CE lub D dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie Trybunalskim

112426 / 2010-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Żory (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
szkolenia osób bezrobotnych współfinansowane z środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu Człowiek - czyn - sukces- Poddziałanie 6.1.3. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

345110 / 2010-10-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Tomaszów Mazowiecki (łódzkie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie grupowe dla osób bezrobotnych w zakresie Operator koparko-ładowarki kl. III

281810 / 2010-09-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Nakło nad Notecią (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nakle nad Notecią lub w Filii w Szubinie o nazwie: Kreator wizerunku.