Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

259986 / 2012-07-19 - Administracja samorządowa / Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zamościu (Zamość)

Remont i modernizacja obiektu Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zamościu

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont i modernizacja obiektu Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zamościu przy ul. Partyzantów 14 - etap I.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Projektach budowlanych (dokumentacji projektowej) , Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiarach Robót, stanowiących załączniki odpowiednio nr 8,9,10 do SIWZ, z zastrzeżeniem ,iż przedmiary robót mają wyłącznie charakter informacyjny (pomocniczy) i nie są w żaden sposób wiążące dla Wykonawcy lub Zamawiającego. Oznacza to, że rodzaj i ilość robót (ilość pozycji kosztorysowych) składających się na wycenę elementu scalonego kosztorysu a także ilość (obmiar) robót ujęte w kosztorysie ofertowym mogą różnić się od tych ujętych w przedmiarach udostępnianych w opisie przedmiotu zamówienia. Przedmiar robót sporządzony przez projektanta Zamawiający udostępnia wyłącznie w celu zorientowania Wykonawcy w zakresie i charakterze przedmiotu zamówienia.
UWAGA!!! ROBOTY WYŁĄCZONE Z ZAKRESU ZAMÓWIENIA: - izolacja przeciwwilgociowa pionowa i pozioma ścian fundamentowych; - izolacja przeciwwilgociowa i termiczna podłóg na gruncie; - izolacja termiczna stropu nad I piętrem; - rozbiórka starych i wykonanie nowych posadzek w piwnicach, na parterze ( z wyłączeniem łazienek) i na klatce schodowej; - w ramach robót przewidziano wykonanie podkładów pod posadzki na stropie I piętra oraz łazienek parteru, bez wykonania posadzek; - wymianę stolarki okiennej przewidziano jedynie w pomieszczeniu 0.12 2szt okna O2 (wc na parterze); - wymianę stolarki drzwiowej przewidziano jedynie w zakresie wymiany drzwi zewnętrznych D4; - wykonanie gładzi gipsowej w pomieszczeniach; - wykonanie okładzin ściennych; - malowanie ścian i sufitów; - wykonanie ścianek działowych rozsuwanych w pracowniach oraz ścianek ustępowych z płyt HPL; - roboty elewacyjne: skucie i odtworzenie tynków zewnętrznych, renowacja gzymsów, boni; - wymiana pokrycia dachu; - wymiana obróbek blacharskich; - wymiana orynnowania; - wymiana barierki na klatce schodowej głównej; - rekonstrukcja drewnianego wykończenia schodów wraz z barierką w skrzydle bocznym; - wykonanie opaski wkoło budynku wraz z remontem studni okien piwnicznych; - wykonanie instalacji odgromowej ( nie należy wyceniać pozycji 10.1-10.6 przedmiaru elektrycznego); - montaż platform dla niepełnosprawnych.

Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w projekcie umowy stanowiącym załącznik do siwz.

Cena ofertowa powinna obejmować także: organizację i zagospodarowanie zaplecza budowy; poniesienie kosztów mediów zużytych i wyprodukowanych podczas realizacji zadania; naprawienie ogrodzeń posesji oraz innych uszkodzeń obiektów istniejących i elementów zagospodarowania terenu; przywrócenia porządku na terenach używanych przez Wykonawcę do stanu pierwotnego; poniesienie innych kosztów wynikających z warunków określonych w niniejszej SIWZ, w tym w istotnych postanowieniach umowy będących załącznikiem do niniejszej SIWZ.

2. Wykonanie robót budowlanych.
1) Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie.
2) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
3) Wykonawca wykona i przygotuje oraz złoży w formie spiętej wszelkie dokumenty za wykonany przedmiot zamówienia, a zwłaszcza:
a) instrukcje (w języku polskim) użytkowania zamontowanych urządzeń,
b) dokumenty gwarancyjne wraz z warunkami gwarancji wszystkich zamontowanych urządzeń,
c) protokoły z badania materiałów i urządzeń,
d) dokumenty potwierdzające jakość materiałów i urządzeń użytych do wykonania przedmiotu zamówienia,
e) inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji, zwłaszcza rysunki ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania.
4) Wykonawca zaopatrzy obiekt w oznaczenia i instrukcje wymagane obowiązującymi przepisami (p.poż., sanitarnymi, bhp).
5) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom Polskiej Normy oraz o innych parametrach niż określone w projekcie.
6) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Inspektora nadzoru.
7) Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach, m.in.:
a) Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881) cyt.: Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych. Art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
b) Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt.: Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.



3. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.
1) Z wybranym Wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę ryczałtową obejmującą zakres rzeczowy określony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i załącznikami do niej.
2) Zamawiający przewiduje zapłatę wynagrodzenia na podstawie końcowej faktury, wystawionej po wykonaniu i bezusterkowym odbiorze wszystkich elementów zamówienia.
Warunki płatności: przelew na rachunek bankowy Wykonawcy w terminie 30 dni od daty wpływu do Zamawiającego (ul. Akademicka 8, 22-400 Zamość) prawidłowo wystawionej faktury VAT.
3) Wynagrodzenie wykonawcy jest wynagrodzeniem ryczałtowym za wykonanie przedmiotu zamówienia wynikającego swoim zakresem z treści siwz i jakikolwiek błąd w jej obliczeniu nie ma znaczenia na poprawność obliczenia ceny oferty.
4. Zamawiający zaleca, by Wykonawca przed przygotowaniem i złożeniem oferty dokonał wizji lokalnej nieruchomości, na której wykonywany będzie przedmiot zamówienia w celu zapoznania się z miejscem, zakresem oraz warunkami wykonania robót objętych zamówieniem.
5. Wykonawca zobowiązany jest do podjęcia wszelkich czynności w celu terminowego i prawidłowego zakończenia zadania inwestycyjnego wraz z niezbędnymi dokumentami, odbiorami i próbami wymaganymi przez Polskie Prawo Budowlane.
6. Przedmiot zamówienia powinien zostać wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami, opublikowanymi normami, najlepszą wiedzą techniczną i zasadami najlepszej sztuki budowlanej.
7. W czasie planowania, wyceny, organizacji oraz realizacji zamówienia należy uwzględnić wykonanie prac i czynności wynikających z ewentualnych wyjaśnień, uzupełnień i zmian treści SIWZ ogłoszonych przez Zamawiającego w toku postępowania.
8. Wykonawca udzieli 48 miesięcznej gwarancji i 48 miesięcznej rękojmi na wykonanie przedmiotu zamówienia.

9. Kosztorys ofertowy:
1) W celu merytorycznego uzasadnienia proponowanego wynagrodzenia do oferty należy dołączyć kalkulację tego wynagrodzenia - kosztorys ofertowy sporządzony na podstawie projektów budowlanych (dokumentacji projektowej) oraz Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, z uwzględnieniem włączeń określonych w ust.1. W kosztorysie ofertowym Wykonawca powinien ująć wszystkie rodzaje i ilości robót, których wykonanie uzna za niezbędne do należytego wykonania zamówienia.
2) Bez względu na strukturę, formę i zawartość kosztorysu ofertowego dołączonego do oferty Zamawiający uważał będzie, że wynagrodzenie obliczone przez Wykonawcę na podstawie kosztorysu, obejmuje wszystkie koszty jakie ponosi Wykonawca w celu należytego wykonania zamówienia, możliwe do przewidzenia przez Wykonawcę przed złożeniem oferty. Wykonawca ponosi wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za ewentualne błędy popełnione przy sporządzaniu kosztorysu, zgodnie z zasadą wynagrodzenia ryczałtowego.
3) Roboty (pozycje kosztorysu) ujęte w kosztorysie ofertowym oraz ilość robót do wykonania (obmiar) Wykonawca ustala samodzielnie na podstawie opisu przedmiotu zamówienia, zasad najlepszej wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, obowiązujących przepisów, opublikowanych norm, dokonanej wizji lokalnej oraz ewentualnych wyjaśnień, uzupełnień i zmian treści SIWZ ogłoszonych przez Zamawiającego w toku postępowania.
4) Kosztorys ofertowy dołączony do oferty stanowi charakter pomocniczy, służalcy do rozliczenia robót budowlanych na wypadek przerwania wykonania zamówienia przez Wykonawcę, z którym zostanie zawarta umowa o wykonanie przedmiotu zamówienia oraz w przypadku wystąpienia robót dodatkowych.
Ewentualne roboty dodatkowe będą rozliczane po przedłożeniu Zamawiającemu kosztorysu, zatwierdzonego przez Inspektora Nadzoru, opracowanego wg nośników kosztów stanowiących podstawę obliczenia wynagrodzenia Wykonawcy określonych w ofercie i średnich cen materiałów i sprzętu, nie występujących w kosztorysie ofertowym, z publikowanych informatorów cenowych Sekocenbud wyd. Promocja Sp. z o.o. Warszawa obowiązujących w chwili sporządzania protokołu konieczności - uwzględniając negocjacje pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym. Podstawą do opracowania w/w kosztorysów stanowić będzie protokół konieczności wykonania robót dodatkowych, zatwierdzony przez Inspektora Nadzoru i Zamawiającego.
Jeżeli Wykonawca nie uwzględni w cenie ryczałtowej oraz kosztorysie ofertowym robót, które wynikają z dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, to ze względu na ryczałtowy sposób wynagrodzenia Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji całego zamówienia, zgodnie z jego opisem zawartym w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, bez możliwości zmiany wysokości wynagrodzenia.
Niedoszacowanie, błędy w obliczeniach, pominięcie pozycji czy błędny opis pozycji (w stosunku do przedmiarów robót) i inne błędy w kosztorysie ofertowym nie będą stanowić o niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, nie będą więc powodem do odrzucenia oferty, gdyż cenę za wykonanie przedmiotu zamówienia Zamawiający określił jako ryczałtową, obejmującą cały zakres rzeczowy bez względu na to, jakie pozycje Wykonawcy umieszczą w swoich kosztorysach ofertowych. Kosztorysy te będą miały dla Zamawiającego jedynie funkcję pomocniczą, informacyjną - posłużą Zamawiającemu do uzyskania ogólnej informacji o sposobie ustalenia ceny przez Wykonawców. Dlatego też niezgodność kwoty kosztorysu z kwotą z formularza oferty również nie będzie stanowić o niezgodności treści oferty z SIWZ (nie skutkuje odrzuceniem oferty).
10. Tam, gdzie w Dokumentacji projektowej, w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz w Przedmiarach robót, zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 30 ust. 1- 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z w/w dokumentacją oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych - pod względem funkcjonalnym - nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach, spełnienia tego samego poziomu jakościowego oraz pod warunkiem spełnienia wymagań obmiarowych zgodnie z opisem i załącznikami graficznymi. Podane w opisach wymiary i załączniki graficzne stanowią uszczegółowienie oczekiwań zamawiającego. Podane w opisach przedmiotu zamówienia nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 29 i 7 ustawy Pzp, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i obmiarowych Zamawiającego.
Użyte w dokumentacji projektowej nazwy materiałów i urządzeń nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Wykonawca może zastosować materiały i urządzenia równoważne o parametrach techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów i urządzeń zaproponowanych w projektach.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest zobowiązany wykazać, że spełniają one wymagania określone przez Zamawiającego, o parametrach nie gorszych od podanych w SIWZ i w załącznikach do SIWZ.
11.Miejsce realizacji zamówienia: ul. Partyzantów 14 , 22-400 Zamość
12. Zamawiający nie dopuszcza dokonywania zaliczek.
13. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
14. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
15. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy Podwykonawcom.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 259986

Data publikacji: 2012-07-19

Nazwa: Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zamościu

Ulica: ul. Partyzantów 14

Numer domu: 14

Miejscowość: Zamość

Kod pocztowy: 22-400

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 84 627 13 60

Numer faxu: 84 627 13 60

Adres strony internetowej: www.cku.zamosc.pl

Regon: 95019269100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont i modernizacja obiektu Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zamościu

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest remont i modernizacja obiektu Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zamościu przy ul. Partyzantów 14 - etap I.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Projektach budowlanych (dokumentacji projektowej) , Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Przedmiarach Robót, stanowiących załączniki odpowiednio nr 8,9,10 do SIWZ, z zastrzeżeniem ,iż przedmiary robót mają wyłącznie charakter informacyjny (pomocniczy) i nie są w żaden sposób wiążące dla Wykonawcy lub Zamawiającego. Oznacza to, że rodzaj i ilość robót (ilość pozycji kosztorysowych) składających się na wycenę elementu scalonego kosztorysu a także ilość (obmiar) robót ujęte w kosztorysie ofertowym mogą różnić się od tych ujętych w przedmiarach udostępnianych w opisie przedmiotu zamówienia. Przedmiar robót sporządzony przez projektanta Zamawiający udostępnia wyłącznie w celu zorientowania Wykonawcy w zakresie i charakterze przedmiotu zamówienia.
UWAGA!!! ROBOTY WYŁĄCZONE Z ZAKRESU ZAMÓWIENIA: - izolacja przeciwwilgociowa pionowa i pozioma ścian fundamentowych; - izolacja przeciwwilgociowa i termiczna podłóg na gruncie; - izolacja termiczna stropu nad I piętrem; - rozbiórka starych i wykonanie nowych posadzek w piwnicach, na parterze ( z wyłączeniem łazienek) i na klatce schodowej; - w ramach robót przewidziano wykonanie podkładów pod posadzki na stropie I piętra oraz łazienek parteru, bez wykonania posadzek; - wymianę stolarki okiennej przewidziano jedynie w pomieszczeniu 0.12 2szt okna O2 (wc na parterze); - wymianę stolarki drzwiowej przewidziano jedynie w zakresie wymiany drzwi zewnętrznych D4; - wykonanie gładzi gipsowej w pomieszczeniach; - wykonanie okładzin ściennych; - malowanie ścian i sufitów; - wykonanie ścianek działowych rozsuwanych w pracowniach oraz ścianek ustępowych z płyt HPL; - roboty elewacyjne: skucie i odtworzenie tynków zewnętrznych, renowacja gzymsów, boni; - wymiana pokrycia dachu; - wymiana obróbek blacharskich; - wymiana orynnowania; - wymiana barierki na klatce schodowej głównej; - rekonstrukcja drewnianego wykończenia schodów wraz z barierką w skrzydle bocznym; - wykonanie opaski wkoło budynku wraz z remontem studni okien piwnicznych; - wykonanie instalacji odgromowej ( nie należy wyceniać pozycji 10.1-10.6 przedmiaru elektrycznego); - montaż platform dla niepełnosprawnych.

Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w projekcie umowy stanowiącym załącznik do siwz.

Cena ofertowa powinna obejmować także: organizację i zagospodarowanie zaplecza budowy; poniesienie kosztów mediów zużytych i wyprodukowanych podczas realizacji zadania; naprawienie ogrodzeń posesji oraz innych uszkodzeń obiektów istniejących i elementów zagospodarowania terenu; przywrócenia porządku na terenach używanych przez Wykonawcę do stanu pierwotnego; poniesienie innych kosztów wynikających z warunków określonych w niniejszej SIWZ, w tym w istotnych postanowieniach umowy będących załącznikiem do niniejszej SIWZ.

2. Wykonanie robót budowlanych.
1) Do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest użyć materiałów gwarantujących odpowiednią jakość, o parametrach technicznych i jakościowych odpowiadających właściwościom materiałów przyjętych w projekcie.
2) Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów i urządzeń dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie/wbudowanie (atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, świadectwa jakości).
3) Wykonawca wykona i przygotuje oraz złoży w formie spiętej wszelkie dokumenty za wykonany przedmiot zamówienia, a zwłaszcza:
a) instrukcje (w języku polskim) użytkowania zamontowanych urządzeń,
b) dokumenty gwarancyjne wraz z warunkami gwarancji wszystkich zamontowanych urządzeń,
c) protokoły z badania materiałów i urządzeń,
d) dokumenty potwierdzające jakość materiałów i urządzeń użytych do wykonania przedmiotu zamówienia,
e) inne dokumenty zgromadzone w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia, a odnoszące się do jego realizacji, zwłaszcza rysunki ze zmianami naniesionymi w trakcie realizacji zadania.
4) Wykonawca zaopatrzy obiekt w oznaczenia i instrukcje wymagane obowiązującymi przepisami (p.poż., sanitarnymi, bhp).
5) Zabrania się stosowania materiałów nieodpowiadających wymaganiom Polskiej Normy oraz o innych parametrach niż określone w projekcie.
6) Wykonawca zabezpieczy składowane tymczasowo na placu budowy materiały i urządzenia - do czasu ich wbudowania - przed zniszczeniem, uszkodzeniem albo utratą jakości, właściwości lub parametrów, oraz udostępni do kontroli przez Inspektora nadzoru.
7) Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą odpowiadać wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach, m.in.:
a) Ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881) cyt.: Art. 4. Wyrób budowlany może być wprowadzony do obrotu, jeżeli nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, w zakresie odpowiadającym jego właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, to jest ma właściwości użytkowe umożliwiające prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym, w których ma być zastosowany w sposób trwały, spełnienie wymagań podstawowych. Art. 5. 1. Wyrób budowlany nadaje się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych, jeżeli jest oznakowany CE, co oznacza, że dokonano oceny jego zgodności z normą zharmonizowaną albo europejską aprobatą techniczną bądź krajową specyfikacją techniczną państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego, uznaną przez Komisję Europejską za zgodną z wymaganiami podstawowymi, albo umieszczony w określonym przez Komisję Europejską wykazie wyrobów mających niewielkie znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, dla których producent wydał deklarację zgodności z uznanymi regułami sztuki budowlanej, albo oznakowany, z zastrzeżeniem ust. 4, znakiem budowlanym, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszej ustawy. Oznakowanie CE wyrobu budowlanego, który nie stwarza szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub bezpieczeństwa oraz nie odpowiada lub odpowiada częściowo specyfikacjom technicznym, o których mowa w ust. 1 pkt 1, jest także dopuszczalne, wyłącznie po dokonaniu stosownej oceny zgodności.
b) Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) cyt.: Art. 10. Wyroby wytworzone w celu zastosowania w obiekcie budowlanym w sposób trwały, o właściwościach użytkowych, umożliwiających prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym obiektom budowlanym spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1, można stosować przy wykonywaniu robót budowlanych wyłącznie, jeżeli wyroby te zostały wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi.



3. Warunki rozliczenia wykonania przedmiotu zamówienia.
1) Z wybranym Wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę ryczałtową obejmującą zakres rzeczowy określony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i załącznikami do niej.
2) Zamawiający przewiduje zapłatę wynagrodzenia na podstawie końcowej faktury, wystawionej po wykonaniu i bezusterkowym odbiorze wszystkich elementów zamówienia.
Warunki płatności: przelew na rachunek bankowy Wykonawcy w terminie 30 dni od daty wpływu do Zamawiającego (ul. Akademicka 8, 22-400 Zamość) prawidłowo wystawionej faktury VAT.
3) Wynagrodzenie wykonawcy jest wynagrodzeniem ryczałtowym za wykonanie przedmiotu zamówienia wynikającego swoim zakresem z treści siwz i jakikolwiek błąd w jej obliczeniu nie ma znaczenia na poprawność obliczenia ceny oferty.
4. Zamawiający zaleca, by Wykonawca przed przygotowaniem i złożeniem oferty dokonał wizji lokalnej nieruchomości, na której wykonywany będzie przedmiot zamówienia w celu zapoznania się z miejscem, zakresem oraz warunkami wykonania robót objętych zamówieniem.
5. Wykonawca zobowiązany jest do podjęcia wszelkich czynności w celu terminowego i prawidłowego zakończenia zadania inwestycyjnego wraz z niezbędnymi dokumentami, odbiorami i próbami wymaganymi przez Polskie Prawo Budowlane.
6. Przedmiot zamówienia powinien zostać wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami, opublikowanymi normami, najlepszą wiedzą techniczną i zasadami najlepszej sztuki budowlanej.
7. W czasie planowania, wyceny, organizacji oraz realizacji zamówienia należy uwzględnić wykonanie prac i czynności wynikających z ewentualnych wyjaśnień, uzupełnień i zmian treści SIWZ ogłoszonych przez Zamawiającego w toku postępowania.
8. Wykonawca udzieli 48 miesięcznej gwarancji i 48 miesięcznej rękojmi na wykonanie przedmiotu zamówienia.

9. Kosztorys ofertowy:
1) W celu merytorycznego uzasadnienia proponowanego wynagrodzenia do oferty należy dołączyć kalkulację tego wynagrodzenia - kosztorys ofertowy sporządzony na podstawie projektów budowlanych (dokumentacji projektowej) oraz Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, z uwzględnieniem włączeń określonych w ust.1. W kosztorysie ofertowym Wykonawca powinien ująć wszystkie rodzaje i ilości robót, których wykonanie uzna za niezbędne do należytego wykonania zamówienia.
2) Bez względu na strukturę, formę i zawartość kosztorysu ofertowego dołączonego do oferty Zamawiający uważał będzie, że wynagrodzenie obliczone przez Wykonawcę na podstawie kosztorysu, obejmuje wszystkie koszty jakie ponosi Wykonawca w celu należytego wykonania zamówienia, możliwe do przewidzenia przez Wykonawcę przed złożeniem oferty. Wykonawca ponosi wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za ewentualne błędy popełnione przy sporządzaniu kosztorysu, zgodnie z zasadą wynagrodzenia ryczałtowego.
3) Roboty (pozycje kosztorysu) ujęte w kosztorysie ofertowym oraz ilość robót do wykonania (obmiar) Wykonawca ustala samodzielnie na podstawie opisu przedmiotu zamówienia, zasad najlepszej wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, obowiązujących przepisów, opublikowanych norm, dokonanej wizji lokalnej oraz ewentualnych wyjaśnień, uzupełnień i zmian treści SIWZ ogłoszonych przez Zamawiającego w toku postępowania.
4) Kosztorys ofertowy dołączony do oferty stanowi charakter pomocniczy, służalcy do rozliczenia robót budowlanych na wypadek przerwania wykonania zamówienia przez Wykonawcę, z którym zostanie zawarta umowa o wykonanie przedmiotu zamówienia oraz w przypadku wystąpienia robót dodatkowych.
Ewentualne roboty dodatkowe będą rozliczane po przedłożeniu Zamawiającemu kosztorysu, zatwierdzonego przez Inspektora Nadzoru, opracowanego wg nośników kosztów stanowiących podstawę obliczenia wynagrodzenia Wykonawcy określonych w ofercie i średnich cen materiałów i sprzętu, nie występujących w kosztorysie ofertowym, z publikowanych informatorów cenowych Sekocenbud wyd. Promocja Sp. z o.o. Warszawa obowiązujących w chwili sporządzania protokołu konieczności - uwzględniając negocjacje pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym. Podstawą do opracowania w/w kosztorysów stanowić będzie protokół konieczności wykonania robót dodatkowych, zatwierdzony przez Inspektora Nadzoru i Zamawiającego.
Jeżeli Wykonawca nie uwzględni w cenie ryczałtowej oraz kosztorysie ofertowym robót, które wynikają z dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, to ze względu na ryczałtowy sposób wynagrodzenia Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji całego zamówienia, zgodnie z jego opisem zawartym w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, bez możliwości zmiany wysokości wynagrodzenia.
Niedoszacowanie, błędy w obliczeniach, pominięcie pozycji czy błędny opis pozycji (w stosunku do przedmiarów robót) i inne błędy w kosztorysie ofertowym nie będą stanowić o niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, nie będą więc powodem do odrzucenia oferty, gdyż cenę za wykonanie przedmiotu zamówienia Zamawiający określił jako ryczałtową, obejmującą cały zakres rzeczowy bez względu na to, jakie pozycje Wykonawcy umieszczą w swoich kosztorysach ofertowych. Kosztorysy te będą miały dla Zamawiającego jedynie funkcję pomocniczą, informacyjną - posłużą Zamawiającemu do uzyskania ogólnej informacji o sposobie ustalenia ceny przez Wykonawców. Dlatego też niezgodność kwoty kosztorysu z kwotą z formularza oferty również nie będzie stanowić o niezgodności treści oferty z SIWZ (nie skutkuje odrzuceniem oferty).
10. Tam, gdzie w Dokumentacji projektowej, w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz w Przedmiarach robót, zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 30 ust. 1- 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z w/w dokumentacją oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych - pod względem funkcjonalnym - nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach, spełnienia tego samego poziomu jakościowego oraz pod warunkiem spełnienia wymagań obmiarowych zgodnie z opisem i załącznikami graficznymi. Podane w opisach wymiary i załączniki graficzne stanowią uszczegółowienie oczekiwań zamawiającego. Podane w opisach przedmiotu zamówienia nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 29 i 7 ustawy Pzp, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i obmiarowych Zamawiającego.
Użyte w dokumentacji projektowej nazwy materiałów i urządzeń nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Wykonawca może zastosować materiały i urządzenia równoważne o parametrach techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów i urządzeń zaproponowanych w projektach.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest zobowiązany wykazać, że spełniają one wymagania określone przez Zamawiającego, o parametrach nie gorszych od podanych w SIWZ i w załącznikach do SIWZ.
11.Miejsce realizacji zamówienia: ul. Partyzantów 14 , 22-400 Zamość
12. Zamawiający nie dopuszcza dokonywania zaliczek.
13. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
14. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
15. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy Podwykonawcom.

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453430003 (Roboty instalacyjne przeciwpożarowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamówienie uzupełniające będzie polegało na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia, będzie zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego i stanowić będzie nie więcej niż 50% jego wartości.

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Informacja na temat wadium:
1. Wykonawca składający ofertę zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 25 000,00 zł (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy 00/100 zł) przed upływem terminu składania ofert.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007r. Nr 42, poz.275)
W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu, kwotę należy przelać na rachunek bankowy Zamawiającego : PKO Bank Polski o/I w Zamościu 75 1020 5356 0000 1702 0151 2086 z dopiskiem: Wadium .
Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
2. Wniesienie wadium w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego będzie skuteczne wyłącznie z chwilą uznania tego rachunku bankowego przed upływem terminu składania ofert, gdyż dopiero uznanie tego rachunku bankowego kwotą wadium (wpływ środków pieniężnych z tytułu wadium na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego) powoduje, że zamawiający będzie w posiadaniu wadium. Wykonawca, który złoży ofertę i dokona wpłaty wadium wnoszonego w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego przed upływem terminu składania ofert, a uznanie tego rachunku bankowego kwotą wadium (wpływ środków pieniężnych z tytułu wadium na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego) nastąpi po upływie terminu składania ofert - podlega wykluczeniu z postępowania w związku z art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, a oferta takiego wykonawcy zostanie uznana za odrzuconą w związku z art. 24 ust. 4 ustawy Pzp.
W wymienionym przypadku dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu wystawionego przez Wykonawcę nie jest warunkiem wystarczającym do stwierdzenia przez Zamawiającego terminowego wniesienia wadium przez Wykonawcę.
Zamawiający nie wymaga załączenia do oferty kopii polecenia przelewu. Ewentualne załączenie kopii ułatwi identyfikację wniesionych wadiów.
W przypadku wniesienia wadium w formie niepieniężnej dokument potwierdzający wniesienie wadium powinien zawierać informacje o udzieleniu gwarancji lub poręczenia, na kwotę wymieniona w ust. 1, stanowiącej/go zabezpieczenie wadium na rzecz Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zamościu, w przetargu nieograniczonym na: Remont i modernizacja obiektu Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zamościu, ważnego przez okres związania ofertą określony w niniejszej specyfikacji oraz zobowiązanie poręczyciela/gwaranta do wypłaty kwoty wadium na żądanie Zamawiającego w przypadkach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy pzp.
3. W przypadku wnoszenia wadium w formie niepieniężnej należy złożyć oryginał dokumentu oddzielnie wraz z ofertą (w oddzielnym opakowaniu) lub osobno w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zamościu ul. Akademicka 8, 22-400 Zamość - sekretariacie pokój nr 17 (w formie umożliwiającej zwrot po zakończeniu postępowania) , przed upływem terminu składania ofert.
Zaleca się, aby Wykonawca złożył wraz z ofertą dowód wniesienia wadium, np. kopię wniesionej gwarancji, poręczenia lub polecenia przelewu (złożenie kopii jest pożądane, ale nie jest to warunek konieczny).
4. Dokument wadialny powinien być wystawiony na beneficjenta: Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Partyzantów 14, 22-400 Zamość.
5. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium na okres związania ofertą.
6. Wykonawca, którego oferta nie będzie zabezpieczona wadium podlega wykluczeniu z postępowania w związku z art. 24 ust, 2 pkt 2 ustawy Pzp, a oferta takiego wykonawcy zostanie uznana za odrzuconą w związku z art. 24 ust. 4 ustawy Pzp.
Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 12.
6. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
7. Zamawiający zwraca niezwłoczne wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
8. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
9. Zgodnie z art. 46 ust. 5 ustawy Pzp. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
10. Zgodnie z art. 46 ust. 4a ustawy Pzp. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień i w związku z tym Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie i uzna spełnienie tego warunku w oparciu o treść obligatoryjnego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, którego wzór stanowi załącznik do SIWZ.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w ciągu całego okresu prowadzenia działalności, wykonał co najmniej 2(dwie) roboty budowlane (tj. zamówienia zrealizowanego w oparciu o jedną umowę - nie dopuszcza się sumowania wartości kilku zamówień objętych odrębnymi umowami w celu uzyskania wartości wymaganej przez Zamawiającego) odpowiadające swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot niniejszego zamówienia określony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia na kwotę co najmniej 900 000,00 zł brutto (słownie: dziewięćset tysięcy 00/100 zł) - każda . Przez roboty budowlane odpowiadające swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia Zamawiający rozumie roboty budowlane polegające na przebudowie lub remoncie obiektu, o powierzchni użytkowej min. 1 000 m2 (słownie: jeden tysiąc), w ramach których wykonane były prace obejmujące swoim zakresem m.in.: - wymianę konstrukcji stropu o rozpiętości minimum 6m, - wykonanie instalacje elektryczną, - wykonanie posadzek i tynków, - wykonanie sieci komputerowe. Należy załączyć dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w zakresie dysponowania potencjałem technicznym i w związku z tym uzna spełnienie tego warunku w oparciu o treść obligatoryjnego oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, którego wzór stanowi załącznik do SIWZ.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej, lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże posiadanie: środków finansowych lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 900 000,00 zł brutto (słownie: dziewięćset tysięcy 00/100 zł), oraz opłaconej polisy, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości co najmniej 900 000,00 zł brutto (słownie: dziewięćset tysięcy 00/100 zł).

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Na ofertę składają się:
1. Formularz oferty sporządzony zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik Nr 6 do siwz (oryginał);
2. Oświadczenia i dokumenty wymienione w rozdziale IV siwz.
3. Kosztorys ofertowy sporządzony na podstawie projektów budowlanych (dokumentacji projektowej) oraz Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, z uwzględnieniem włączeń określonych w rozdz. I ust.1 siwz.
4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego -w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza lub mocodawcę.
5. W przypadku oferty składanej przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu składa każdy z Wykonawców oddzielnie.
6. W przypadku, gdy Wykonawca polegać będzie na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków - Wykonawca zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia, a jeśli podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia Zamawiający wymaga przedstawienia /dołączenia do oferty/ w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w rozdz. IV ust. 2 pkt. 2.1 - 2.6 siwz (w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia).
7. W przypadku składania oświadczeń lub podpisywania jakichkolwiek dokumentów przez PEŁNOMOCNIKA wymagane jest dołączenie oryginału pełnomocnictwa lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza lub mocodawcę.
8. Zaleca się, aby Wykonawca złożył wraz z ofertą dowód wniesienia wadium, np. kopię wniesionej gwarancji, poręczenia lub polecenia przelewu (złożenie kopii jest pożądane, ale nie jest to warunek konieczny). UWAGA: oryginał dokumentu wadialnego potwierdzającego wniesienie wadium w formie niepieniężnej należy złożyć wraz z ofertą (w oddzielnym opakowaniu) lub osobno w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zamościu ul. Akademicka 8, 22-400 Zamość - sekretariacie pokój nr 17 (w formie umożliwiającej zwrot po zakończeniu postępowania).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w przypadkach wymienionych w treści umowy stanowiącej załącznik nr 7 do siwz oraz w następujących przypadkach:
1) zmiana osób wyznaczonych do pełnienia funkcji, jak też powołania nowych, w przypadku:
śmierci, rozwiązania stosunku pracy, utraty uprawnień niezbędnych do wykonywania funkcji w ramach niniejszego zamówienia, choroby powyżej 7 dni potwierdzonej zaświadczeniem lekarskim, innych zdarzeń losowych zaistniałych z przyczyn niezależnych od Zamawiającego oraz Wykonawcy, skutkujących obiektywną niemożliwością pełnienia funkcji przez daną osobę, wynikających z okoliczności, których mimo zachowania należytej staranności nie można było przewidzieć przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Zmiana osób wyznaczonych do pełnienia funkcji, jak też powołanie nowych, będzie możliwe na uzasadniony obiektywnymi okolicznościami wniosek Wykonawcy po zaakceptowaniu przez Zamawiającego kandydatury innej osoby spełniającej warunki zawarte w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, co oznacza, że kwalifikacje nowo wprowadzonych osób muszą być takie same albo wyższe od kwalifikacji personelu wykazanego w ofercie. Wniosek, o którym mowa w zdaniu powyżej, Wykonawca przedkłada Zamawiającemu.
2) zmiana podwykonawcy lub rezygnacja z udziału podwykonawcy przy realizacji przedmiotu zamówienia.
Zmiana może nastąpić wyłącznie po przedstawieniu przez Wykonawcę oświadczenia podwykonawcy o jego rezygnacji z udziału w realizacji przedmiotu zamówienia oraz o braku roszczeń wobec Wykonawcy z tytułu realizacji umowy. Jeżeli zmiana dotyczy podmiotu trzeciego, na zasobach, którego Wykonawca opierał się wykazując spełnianie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dopuści zmianę pod warunkiem, że nowy podwykonawca wykaże spełnianie warunków w zakresie nie mniejszym niż wskazane na etapie postępowania o udzielenie zamówienia przez dotychczasowego podwykonawcę.
3) zmiana terminów realizacji umowy w następujących sytuacjach:
a) w przypadku, gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy,
b) jeżeli zmiana terminów realizacji umowy jest konieczna z powodu działania siły wyższej, tj. niezwykłych i nieprzewidzianych okoliczności niezależnych od strony, która się na nie powołuje i których konsekwencji mimo zachowania należytej staranności nie można było przewidzieć przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Pod pojęciem siły wyższej na potrzeby niniejszego warunku, rozumieć należy zdarzenie zewnętrzne: o charakterze niezależnym od stron, którego nie można było przewidzieć na etapie postępowania o udzielenie zamówienia, którego nie można uniknąć ani któremu strony nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności, którego nie można przypisać drugiej stronie.
Za siłę wyższą warunkującą zmianę umowy uważać się będzie w szczególności: powódź, silne wiatry, obfite opady atmosferyczne, ekstremalny upał lub mróz, nietypowe dla obszaru, na którym realizowany jest przedmiot umowy, szczególnie w dłuższym okresie, na podstawie prowadzonego przez Wykonawcę dziennika pogody, inne zdarzenia związane z działaniem sił natury, nietypowe dla tego obszaru.
c) w przypadku przedłużania się procedury wyboru najkorzystniejszej oferty,
d) gdy zaistnieje inna, niemożliwa do przewidzenia w momencie zawarcia umowy okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, za którą żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności, skutkująca brakiem możliwości należytego wykonania umowy,
e) w przypadku wykrycia wadliwości lub niekompletności projektu , które:
- zagrażają bezpieczeństwu robót w trakcie ich realizacji lub po ich ukończeniu, lub
- nie zagrażają bezpieczeństwu jak wyżej, lecz prowadzą do innych niekorzystnych cech wykonywanego obiektu, obniżając jego walory funkcjonalne bądź estetyczne lub
- prowadzą do niepotrzebnych kosztów samej inwestycji, bądź przedłużają czas jej realizacji
i które powodują konieczność zmiany lub uzupełnienia projektu budowlanego.
f) realizacji w drodze odrębnej umowy prac powiązanych z przedmiotem niniejszej umowy, wymuszającej konieczność skoordynowania prac i uwzględnienia wzajemnych powiązań.
4) inne zmiany niż wymienione w pkt 1 - 3 w następujących sytuacjach:
a) zmiany dotyczące nazwy, siedziby Wykonawcy lub jego formy organizacyjno-prawnej w trakcie trwania umowy, numerów kont bankowych oraz innych danych identyfikacyjnych;
b) zmiany prowadzące do likwidacji oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych w treści umowy;
c) dopuszczalne są wszelkie zmiany nieistotne rozumiane w ten sposób, że wiedza o ich wprowadzeniu na etapie postępowania o zamówienie nie wpłynęłaby na krąg podmiotów ubiegających się o zamówienie ani na wynik postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,
d) zmiana materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń, gdy wykorzystanie materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub ofercie stanie się niemożliwe bądź podyktowane będzie usprawnieniem procesu budowy, zwiększenie bezpieczeństwa na budowie.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.cku.zamosc.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Centrum Kształcenia Ustawicznego , ul. Akademicka 8, 22-400 Zamość; pok.17; od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Data składania wniosków, ofert: 03/08/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zamościu, ul. Akademicka 8, 22-400 Zamość - w sekretariacie (pokój nr 17); od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Centrum Kształcenia Ustawicznego , ul. Akademicka 8, 22-400 Zamość; od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. Materiały w wersji papierowej odpłatne: 120,00 zł (z VAT) przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: 75 1020 5356 0000 1702 0151 2086 z dopiskiem: SIWZ CKU-2210-03/2012.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

67567 / 2015-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Lubelskie - Lublin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane w ramach inwestycji pn. Budowa Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

160622 / 2014-05-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sosnówka - Sosnówka (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa i remont budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Rozwadówka

129812 / 2012-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tereszpol - Tereszpol (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Lipowiec i Panasówka

262691 / 2012-12-11 - Podmiot prawa publicznego

Poleski Park Narodowy w Urszulinie - Urszulin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont mieszkania nr 18 oraz mieszkania nr 7 w bloku 18- rodzinnym PPN przy ul. Chełmskiej 7 w Urszulinie

299892 / 2010-09-21 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1 Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Lublin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane polegajÄ…ce na remoncie budynku magazynowego nr 39 na potrzeby Rejonowej Bazy Zaopatrzenia Medycznego w 1 Szpitalu Wojskowym z PrzychodniÄ… SP ZOZ w Lublinie

271902 / 2012-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mircze - Mircze (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w Gminie Mircze

332376 / 2015-12-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Urszulin - Urszulin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Prace remontowo - budowlane w budynku użyteczności publicznej przy ul. Lubelskiej 32 w Urszulinie, celem przystosowania kondygnacji na potrzeby Biblioteki Publicznej w Urszulinie, w ramach zadania pn. Rozbudowa i wyposażenie budynku Biblioteki Publicznej w Urszulinie i filii biblioteki w Wytycznie

329776 / 2015-12-03 - Inny: jednostka wojskowa

41 Baza Lotnictwa Szkolnego - Dęblin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane w zakresie naprawy drogi przy budynku nr 111 w kompleksie wojskowym Dęblin Twierdza, administrowanym przez 41 Bazę Lotnictwa Szkolnego Dęblin - Nr 37/15/N.

376398 / 2009-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie Rejon Dróg Wojewódzkich w Lublinie z/s w Bychawie - Bychawa (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa chodnika w m. Jabłonna Druga w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 835 Lublin - Wysokie - Biłgoraj - Sieniawa - Przeworsk - Kańczuga - Dynów - Grabownica Starzeńska

178955 / 2013-09-05 - Uczelnia publiczna

Politechnika Lubelska - Lublin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
WR/3/2013 WYKONANIE PROJEKTU I PRZEPROWADZENIE REMONTU WENTYLACJI W ŁAZIENKACH DOMÓW STUDENCKICH DS1, DS2, DS3, DS4 POLITECHNIKI LUBELSKIEJ

129239 / 2015-09-01 - Inny: Instytut Badawczy

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy - Puławy (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont magazynu glebowego na terenie górnego ogrodu przy Alei Królewskiej 15 dla IUNG - PIB w Puławach

136236 / 2014-04-22 - Podmiot prawa publicznego

Poleski Park Narodowy w Urszulinie - Urszulin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie infrastruktury turystycznej oraz zadaszenia dla ptaków w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt w Poleskim Parku Narodowym

287965 / 2008-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Stanin - Stanin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa boiska sportowego wielofunkcyjnego ogólnie dostępnego przy Szkole podstawowej w Sarnowie etap I roboty ziemne i podbudowa

133196 / 2015-06-03 - Inny: Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Zamość (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zabezpieczenie p.poż. klatek schodowych w budynku Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zamościu.

147727 / 2014-07-08 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Medyczny w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane zwiÄ…zane z urzÄ…dzeniem ogrodu rekreacyjnego z fontannÄ… wraz z instalacjami wodociÄ…gowo-kanalizacyjnymi i elektrycznymi oraz wykonanie budynku gospodarczego na terenie Uniwersytetu Medycznego w Lublinie; UM-ZP-262-57/14

55599 / 2015-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Telatyn - Telatyn (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa drogi gminnej Nr 111667L w miejscowości Nowosiółki od km 0+830,00 do km 1+225,00

96781 / 2012-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lublin - Lublin (lubelskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej Nr 40 przy ul. Róży Wiatrów 9 w Lublinie.