91653 / 2009-06-10 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej / Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli (Nowa Sól)
Usługa szkolenia pn.: /Księgowość małych i średnich przedsiębiorstw z wykorzystaniem komputera/ - dla 15 osób bezrobotnych
Opis zamówienia
1. Kategoria według Słownika Zamówień (CPV): 80530000-8 usługi szkolenia zawodowego.
2. Przedmiotem zamówienia jest usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu dla 15 osób bezrobotnych pn. /Księgowość małych i średnich przedsiębiorstw z wykorzystaniem komputera/. Szkolenie jest usługą planowaną, organizowaną ze względu na potrzeby rynku pracy w ramach projektu Pomnóż swój kapitał w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
3. Szkoleniem zostaną objęte osoby bezrobotne skierowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli, posiadające minimum wykształcenie średnie oraz podstawową znajomość obsługi komputera.
Nie przewiduje się przeprowadzenia badań lekarskich uczestnikom szkolenia.
4. Szkolenie ma na celu zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności zawodowych wymaganych na stanowiskach pracowników prowadzących księgowość małych i średnich przedsiębiorstw z wykorzystaniem komputera. Absolwent kursu powinien posiadać wiedzę i umiejętności zawodowe w takim zakresie aby móc wykonywać pracę samodzielnie.
5. Szkolenie ma obejmować zakres wiadomości teoretycznych i umiejętności praktycznych. Zajęcia praktyczne mogą odbywać się w podgrupach.
6. Szkolenie ma obejmować 180 godzin lekcyjnych (bez egzaminu końcowego) przypadających na jednego uczestnika szkolenia.
Dzienna liczba godzin nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych. Przez godzinę lekcyjną należy rozumieć: 45 minut zajęć. Kurs nie może odbywać się w niedziele i święta
7. Kurs musi być realizowany przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu zgodnie z art. 40 ust. 4 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity z 2008 roku Dz. U. Nr 69, poz. 415 z późniejszymi zmianami).
Czas realizacji jest to faktyczny czas przebywania uczestnika szkolenia na zajęciach w godzinach zegarowych tj. od godziny rozpoczęcia do godziny ich zakończenia łącznie z czasem przeznaczonym na przerwy. Długość i ilość przerw może być ustalana według uznania jednostki szkolącej, jednakże łączny czas przerw w danym dniu nie może przekroczyć iloczynu ilości godzin lekcyjnych i 15 minut czasu przeznaczonego na przerwę.
8. Program szkolenia ma zawierać niżej wymienione tematy zajęć:
Tematyka Cza realizacji [godz.]
Małe i średnie przedsiębiorstwa 8
Podstawy prawne i zasady prowadzenia rachunkowości w małych i średnich przedsiębiorstwach 6
Dokumentacja przyjętych zasad prowadzenia rachunkowości w małych i średnich przedsiębiorstwach 12
Podstawowe zasady otwierania, prowadzenia i zamykania ksiąg rachunkowych w małych i średnich przedsiębiorstwach 16
Dokumentacja zasad prowadzenia rachunkowości przy użyciu komputera 8
Zasady sporządzania, obiegu, kontroli i przechowywania dowodów księgowych w małych i średnich przedsiębiorstwach 16
Charakterystyka i ewidencja księgowa aktywów trwałych 10
Charakterystyka i ewidencja księgowa aktywów obrotowych 10
Charakterystyka i ewidencja księgowa kosztów i przychodów 10
Podatkowa księga przychodów i rozchodów w przedsiębiorstwie 16
Kapitały w przedsiębiorstwie 8
Zamknięcie ksiąg rachunkowych w przedsiębiorstwie 12
Współpraca przedsiębiorstwa z ZUS za pośrednictwem programu /PŁATNIK/ 16
Wykorzystanie programów komputerowych w zakresie ewidencji księgowej w małych i średnich przedsiębiorstwach 32
Ogółem godzin 180
9. Miejsce przeprowadzenia szkolenia - miasto Nowa Sól, dopuszcza się możliwość innego miejsca szkolenia niż miasto Nowa Sól, jednak w takim przypadku koszty dowozu lub dojazdu uczestników szkolenia z miejscowości Nowa Sól do miejsca odbywania szkolenia jak również koszty zakwaterowania i wyżywienia - jeśli takie wystąpią - ponosi w całości jednostka szkoląca.
10. Wykonawca ubezpieczy uczestników kursu na czas jego trwania od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie ma obejmować wypadki powstałe w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem. Wysokość składki ma odpowiadać sumie ubezpieczenia NNW nie mniejszej niż 5 000,00 zł. na jednego uczestnika szkolenia.
11. Wykonawca będzie sprawdzał efekty szkolenia na poszczególnych etapach szkolenia wybranymi przez siebie metodami, w tym poprzez egzamin końcowy.
12. Wykonawca będzie prowadził nadzór wewnętrzny nad szkoleniem służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia.
13. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom kursu materiały szkoleniowe. Każdy uczestnik ma otrzymać na własność literaturę wspomagającą tematykę szkolenia w formie książki dotyczącej tematyki szkolenia (zgodnie z prawem autorskim), materiały do robienia notatek (np. zeszyt i długopis).
14. Jednostka szkoląca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia napoje (zimne i ciepłe) oraz poczęstunek.
15. Wykonawca przeprowadzi kurs zgodnie z opracowanym i przedstawionym w ofercie programem szkolenia, który należy sporządzić wg załącznika nr 1B do SIWZ i który ma zawierać:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) ogólną liczbę godzin wraz z egzaminem końcowym przypadających na jednego uczestnika szkolenia - z podziałem na: godziny teoretyczne, godziny praktyczne i czas przewidywany na egzamin końcowy,
c) czas trwania (od dnia rozpoczęcia do dnia zakończenia wraz z egzaminem końcowym, podany w zaokrągleniu do pełnych tygodni, przy uwzględnieniu pkt 6 i 7) oraz sposób organizacji szkolenia ze szczególnym uwzględnieniem sposobu realizacji zajęć praktycznych,
d) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia (z uwzględnieniem pkt 3),
e) cele szkolenia (z uwzględnieniem pkt 4),
f) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar (tematyka zgodnie z pkt 8) z podziałem na: części teoretyczną, części praktyczną oraz czas dodatkowy przewidziany na egzamin końcowy,
g) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
h) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych do realizacji przedstawionego programu,
i) wykaz wszystkich materiałów szkoleniowych które otrzyma na własność każdy uczestnik kursu jak w pkt. 13 (przy literaturze należy podać wydawnictwo, tytuł, autor).
j) sposób sprawdzania efektów szkolenia.
16. Kurs musi zakończyć się egzaminem. Uczestnicy szkolenia, którzy uzyskali pozytywny wynik egzaminu muszą otrzymać zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia wydane przez instytucję szkoleniową. W przypadku, gdy instytucja szkoleniowa stosuje Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216) instytucja ta po zakończeniu szkolenia wydaje uczestnikom zaświadczenie zgodne z § 6 ww. rozporządzenia. Pozostałe instytucje, po zakończeniu szkolenia, wydają uczestnikom zaświadczenie, które w swojej treści ma zawierać minimum niżej wymienione elementy:
a) pieczęć organizatora szkolenia;
b) personalne dane osoby, która szkolenie ukończyła (imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia);
c) nazwę formy kształcenia,
d) nazwę organizatora szkolenia;
e) termin realizacji szkolenia;
f) cel szkolenia;
g) miejscowość i data wydania zaświadczenia;
h) podpis i pieczęć osoby upoważnionej przez organizatora szkolenia do wydania zaświadczenia;
i) nazwę zajęć edukacyjnych oraz wymiar ich godzin.
Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wraz z ofertą wzór zaświadczenia, jakie zostanie wydane uczestnikom - wzór zaświadczenia będzie stanowić załącznik nr 1 do umowy.
17. Szkolenie jest organizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacja o wsparciu z EFS musi być widoczna dla wszystkich innych osób, które stykają się z projektami. Dlatego jednostka szkoląca ma zadbać aby uczestnicy kursu wiedzieli, że szkolenie jest organizowane w ramach konkretnego projektu współfinansowanego ze środków EFS. Akcja informacyjna polega na oznakowaniu materiałów związanych ze szkoleniem i sal gdzie będą odbywać się zajęcia - logami UE, EFS, PO KL i tytułem projektu wraz z nazwą programu, priorytetu, działania oraz poddziałania - zgodnie z wytycznymi dotyczącymi promocji projektów współfinansowanych z EFS, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl/ZPFE/Strony/Logo.aspx - szczegółowe informacje można również uzyskać w PUP w Nowej Soli u osób upoważnionych do negocjacji, wymienionych w części X SIWZ.
18. Uczestnicy szkolenia powinni dodatkowo otrzymać zaświadczenie poświadczające uczestnictwo w szkoleniu w ramach projektu /Pomnóż swój kapitał/ - w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego - wzór zaświadczenia stanowi załącznik nr 2 do umowy.
19. Wykonawca ma obowiązek zapewnienia warunków pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie trwania szkolenia.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 91653
Data publikacji: 2009-06-10
Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli
Ulica: ul. Staszica 1C
Numer domu: 1C
Miejscowość: Nowa Sól
Kod pocztowy: 67-100
Województwo / kraj: lubuskie
Numer telefonu: 0-68 3873242
Numer faxu: 0-68 3873242
Regon: 97125663800000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego:
Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Inny rodzaj zamawiającego:
samorządowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa szkolenia pn.: /Księgowość małych i średnich przedsiębiorstw z wykorzystaniem komputera/ - dla 15 osób bezrobotnych
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1. Kategoria według Słownika Zamówień (CPV): 80530000-8 usługi szkolenia zawodowego.
2. Przedmiotem zamówienia jest usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu dla 15 osób bezrobotnych pn. /Księgowość małych i średnich przedsiębiorstw z wykorzystaniem komputera/. Szkolenie jest usługą planowaną, organizowaną ze względu na potrzeby rynku pracy w ramach projektu Pomnóż swój kapitał w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
3. Szkoleniem zostaną objęte osoby bezrobotne skierowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli, posiadające minimum wykształcenie średnie oraz podstawową znajomość obsługi komputera.
Nie przewiduje się przeprowadzenia badań lekarskich uczestnikom szkolenia.
4. Szkolenie ma na celu zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności zawodowych wymaganych na stanowiskach pracowników prowadzących księgowość małych i średnich przedsiębiorstw z wykorzystaniem komputera. Absolwent kursu powinien posiadać wiedzę i umiejętności zawodowe w takim zakresie aby móc wykonywać pracę samodzielnie.
5. Szkolenie ma obejmować zakres wiadomości teoretycznych i umiejętności praktycznych. Zajęcia praktyczne mogą odbywać się w podgrupach.
6. Szkolenie ma obejmować 180 godzin lekcyjnych (bez egzaminu końcowego) przypadających na jednego uczestnika szkolenia.
Dzienna liczba godzin nie może przekroczyć 8 godzin zegarowych. Przez godzinę lekcyjną należy rozumieć: 45 minut zajęć. Kurs nie może odbywać się w niedziele i święta
7. Kurs musi być realizowany przeciętnie nie mniej niż 30 godzin zegarowych w tygodniu zgodnie z art. 40 ust. 4 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity z 2008 roku Dz. U. Nr 69, poz. 415 z późniejszymi zmianami).
Czas realizacji jest to faktyczny czas przebywania uczestnika szkolenia na zajęciach w godzinach zegarowych tj. od godziny rozpoczęcia do godziny ich zakończenia łącznie z czasem przeznaczonym na przerwy. Długość i ilość przerw może być ustalana według uznania jednostki szkolącej, jednakże łączny czas przerw w danym dniu nie może przekroczyć iloczynu ilości godzin lekcyjnych i 15 minut czasu przeznaczonego na przerwę.
8. Program szkolenia ma zawierać niżej wymienione tematy zajęć:
Tematyka Cza realizacji [godz.]
Małe i średnie przedsiębiorstwa 8
Podstawy prawne i zasady prowadzenia rachunkowości w małych i średnich przedsiębiorstwach 6
Dokumentacja przyjętych zasad prowadzenia rachunkowości w małych i średnich przedsiębiorstwach 12
Podstawowe zasady otwierania, prowadzenia i zamykania ksiąg rachunkowych w małych i średnich przedsiębiorstwach 16
Dokumentacja zasad prowadzenia rachunkowości przy użyciu komputera 8
Zasady sporządzania, obiegu, kontroli i przechowywania dowodów księgowych w małych i średnich przedsiębiorstwach 16
Charakterystyka i ewidencja księgowa aktywów trwałych 10
Charakterystyka i ewidencja księgowa aktywów obrotowych 10
Charakterystyka i ewidencja księgowa kosztów i przychodów 10
Podatkowa księga przychodów i rozchodów w przedsiębiorstwie 16
Kapitały w przedsiębiorstwie 8
Zamknięcie ksiąg rachunkowych w przedsiębiorstwie 12
Współpraca przedsiębiorstwa z ZUS za pośrednictwem programu /PŁATNIK/ 16
Wykorzystanie programów komputerowych w zakresie ewidencji księgowej w małych i średnich przedsiębiorstwach 32
Ogółem godzin 180
9. Miejsce przeprowadzenia szkolenia - miasto Nowa Sól, dopuszcza się możliwość innego miejsca szkolenia niż miasto Nowa Sól, jednak w takim przypadku koszty dowozu lub dojazdu uczestników szkolenia z miejscowości Nowa Sól do miejsca odbywania szkolenia jak również koszty zakwaterowania i wyżywienia - jeśli takie wystąpią - ponosi w całości jednostka szkoląca.
10. Wykonawca ubezpieczy uczestników kursu na czas jego trwania od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie ma obejmować wypadki powstałe w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem. Wysokość składki ma odpowiadać sumie ubezpieczenia NNW nie mniejszej niż 5 000,00 zł. na jednego uczestnika szkolenia.
11. Wykonawca będzie sprawdzał efekty szkolenia na poszczególnych etapach szkolenia wybranymi przez siebie metodami, w tym poprzez egzamin końcowy.
12. Wykonawca będzie prowadził nadzór wewnętrzny nad szkoleniem służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia.
13. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom kursu materiały szkoleniowe. Każdy uczestnik ma otrzymać na własność literaturę wspomagającą tematykę szkolenia w formie książki dotyczącej tematyki szkolenia (zgodnie z prawem autorskim), materiały do robienia notatek (np. zeszyt i długopis).
14. Jednostka szkoląca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia napoje (zimne i ciepłe) oraz poczęstunek.
15. Wykonawca przeprowadzi kurs zgodnie z opracowanym i przedstawionym w ofercie programem szkolenia, który należy sporządzić wg załącznika nr 1B do SIWZ i który ma zawierać:
a) nazwę i zakres szkolenia,
b) ogólną liczbę godzin wraz z egzaminem końcowym przypadających na jednego uczestnika szkolenia - z podziałem na: godziny teoretyczne, godziny praktyczne i czas przewidywany na egzamin końcowy,
c) czas trwania (od dnia rozpoczęcia do dnia zakończenia wraz z egzaminem końcowym, podany w zaokrągleniu do pełnych tygodni, przy uwzględnieniu pkt 6 i 7) oraz sposób organizacji szkolenia ze szczególnym uwzględnieniem sposobu realizacji zajęć praktycznych,
d) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia (z uwzględnieniem pkt 3),
e) cele szkolenia (z uwzględnieniem pkt 4),
f) plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar (tematyka zgodnie z pkt 8) z podziałem na: części teoretyczną, części praktyczną oraz czas dodatkowy przewidziany na egzamin końcowy,
g) treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
h) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych do realizacji przedstawionego programu,
i) wykaz wszystkich materiałów szkoleniowych które otrzyma na własność każdy uczestnik kursu jak w pkt. 13 (przy literaturze należy podać wydawnictwo, tytuł, autor).
j) sposób sprawdzania efektów szkolenia.
16. Kurs musi zakończyć się egzaminem. Uczestnicy szkolenia, którzy uzyskali pozytywny wynik egzaminu muszą otrzymać zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia wydane przez instytucję szkoleniową. W przypadku, gdy instytucja szkoleniowa stosuje Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216) instytucja ta po zakończeniu szkolenia wydaje uczestnikom zaświadczenie zgodne z § 6 ww. rozporządzenia. Pozostałe instytucje, po zakończeniu szkolenia, wydają uczestnikom zaświadczenie, które w swojej treści ma zawierać minimum niżej wymienione elementy:
a) pieczęć organizatora szkolenia;
b) personalne dane osoby, która szkolenie ukończyła (imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia);
c) nazwę formy kształcenia,
d) nazwę organizatora szkolenia;
e) termin realizacji szkolenia;
f) cel szkolenia;
g) miejscowość i data wydania zaświadczenia;
h) podpis i pieczęć osoby upoważnionej przez organizatora szkolenia do wydania zaświadczenia;
i) nazwę zajęć edukacyjnych oraz wymiar ich godzin.
Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wraz z ofertą wzór zaświadczenia, jakie zostanie wydane uczestnikom - wzór zaświadczenia będzie stanowić załącznik nr 1 do umowy.
17. Szkolenie jest organizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacja o wsparciu z EFS musi być widoczna dla wszystkich innych osób, które stykają się z projektami. Dlatego jednostka szkoląca ma zadbać aby uczestnicy kursu wiedzieli, że szkolenie jest organizowane w ramach konkretnego projektu współfinansowanego ze środków EFS. Akcja informacyjna polega na oznakowaniu materiałów związanych ze szkoleniem i sal gdzie będą odbywać się zajęcia - logami UE, EFS, PO KL i tytułem projektu wraz z nazwą programu, priorytetu, działania oraz poddziałania - zgodnie z wytycznymi dotyczącymi promocji projektów współfinansowanych z EFS, które zamieszczone są na stronie internetowej: www.efs.gov.pl/ZPFE/Strony/Logo.aspx - szczegółowe informacje można również uzyskać w PUP w Nowej Soli u osób upoważnionych do negocjacji, wymienionych w części X SIWZ.
18. Uczestnicy szkolenia powinni dodatkowo otrzymać zaświadczenie poświadczające uczestnictwo w szkoleniu w ramach projektu /Pomnóż swój kapitał/ - w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego - wzór zaświadczenia stanowi załącznik nr 2 do umowy.
19. Wykonawca ma obowiązek zapewnienia warunków pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie trwania szkolenia.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 15/08/2009
Informacja na temat wadium: zamawiający nie żąda wniesienia wadium
inf_osw:
Dokumenty i oświadczenia jakie powinna zawierać oferta.
1. Wypełniony formularz ofertowy z podaniem ceny na całość zamówienia - wg załącznika nr 1 do SIWZ.
Do formularza ofertowego należy dołączyć:
1.1 Kosztorys szkolenia - wg załącznika nr 1A do SIWZ,
1.2 Opracowany szczegółowy program szkolenia który w swojej treści ma być zgodny z wymaganiami zawartymi w część II SIWZ, oraz zawierać wszystkie informacje zawarte we wzorze programu szkolenia, który stanowi załącznik nr 1B do SIWZ.
1.3 Wzór zaświadczenia potwierdzającego ukończenie szkolenia, które wyda wykonawca - zgodnie z zapisem pkt 16 części II SIWZ.
2. Oświadczenie o spełnieniu przez Wykonawcę warunków określonych w art. 22 ust. 1 i o nie podleganiu wykluczeniu z art. 24 ust 1 i 2 ustawy - Prawo Zamówień Publicznych - wg załącznika nr 2 do specyfikacji.
3. Aktualny odpis z właściwego rejestru, albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej wystawionego nie wcześniej niż 6 m-cy przed upływem terminu do składania ofert.
4. Potwierdzenie wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity z 2008 roku Dz. U. Nr 69, poz. 415 z późniejszymi zmianami) - zgodnie z zapisem w części IV SIWZ ppkt 2.2.1.
5. Wykaz kadry dydaktycznej, którą dysponuje lub będzie dysponował wykonawca i która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia, związanych z tematyką kursu, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakres wykonywanych przez nich czynności - wg załącznika nr 3 do SIWZ - gdzie wykonawca wykaże, że co najmniej jedna z wskazanych osób w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia - uczestniczyła w realizacji kursu grupowego w pozaszkolnej formie kształcenia jako wykładowca, dla co najmniej 10 osób o tematyce związanej z przedmiotem zamówienia.
W przypadku jeśli wykonawca w wykazie kadry wskaże osoby którymi będzie dysponował wówczas musi dodatkowo złożyć pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia.
6. Wskazanie adresu lokalu do zajęć teoretycznych i praktycznych oraz wykaz sprzętu i wyposażenia technicznego niezbędnego do wykonania zamówienia, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca - wg załącznika nr 4 do SIWZ. Z dokumentu ma wynikać, że Wykonawca:
- zapewnia samodzielne stanowiska dla 15-osobowej grupy przy realizacji zajęć teoretycznych, i odpowiednim miejscem do zajęć praktycznych umożliwiającym stworzenie samodzielnych stanowisk komputerowych przy uwzględnieniu przez zamawiającego sposobu realizacji zajęć praktycznych, np. przy podziale grupy na dwie odrębne podgrupy,
- spełnia warunek dysponowania sprzętem i wyposażeniem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia, w tym: odpowiednią ilością komputerów oraz minimum dwoma programami komputerowymi do ewidencji księgowej małych i średnich przedsiębiorstw (nazwa, rodzaj programu według uznania jednostki szkolącej) i programem PŁATNIK.
Dodatkowo do załącznika należy dołączyć dokumenty potwierdzające, że jednostka szkoląca dysponuje wskazanym lokalem i sprzętem komputerowym na czas przeprowadzenia kursu (potwierdzenie najmu, rezerwacji, użyczenia) lub w przypadku gdy wykonawca będzie dysponował należy dołączyć pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia lokalu i sprzętu komputerowego.
7. Oryginalne pełnomocnictwo lub odpis pełnomocnictwa poświadczony notarialnie dokument ma potwierdzać uprawnienie osób podpisujących ofertę, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub innych dokumentów rejestrowych.
8. Dokumenty wymagane w przypadku składania oferty wspólnej.
8.1 Wskazanie pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu oraz zawarcia umowy o udzielenie zamówienia. Z dokumentu ma również wynikać jakie firmy będzie reprezentować pełnomocnik i która z firm jest liderem.
8.2 Oferta winna zawierać oświadczenia i dokumenty dla każdego partnera z osobna dotyczące własnej firmy o których mowa w części VII SIWZ pkt. 2, 3 i 4.
UWAGA:
Do celów niniejszego przetargu dopuszcza się przedłożenie wymaganych dokumentów w formie odpisu lub kserokopii poświadczonej przez Wykonawcę /za zgodność z oryginałem/ (wyjątek stanowi pkt 7).
W przypadku przedłożenia kserokopii dokumentów, które składają się z dwóch lub więcej stron - należy poświadczyć /za zgodność z oryginałem/ każdą z tych stron.
Kod trybu postepowania: PN
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 50.00
Nazwa kryterium 2: Doświadczenie kadry dydaktycznej
Znaczenie kryterium 2: 50.00
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy, ul. Staszica 1C, 67-100 Nowa Sól - pokój nr 315- III piętro, za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail: zamowienia@pup-nowasol.pl i zino@praca.gov.pl oraz faksu: 068 3873242
Data składania wniosków, ofert: 22/06/2009
Godzina składania wniosków, ofert: 09:00
Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli, ul. Staszica 1C , 67-100 Nowa Sól - pokój 107 (I piętro)- Sekretariat
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
szkolenie jest usługą organizowaną w ramach projektu Pomnóż swój kapitał w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Podobne przetargi
281810 / 2014-08-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia grupowego pn. Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG (141) dla 10 osób bezrobotnych
106729 / 2009-07-07 - Podmiot prawa publicznego
Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkolenia zawodowego osadzonych w zawodzie konserwator urządzeń instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1KV w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wlkp.
250474 / 2012-07-13 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu dla 20 osób bezrobotnych pn.: /Księgowość małych i średnich przedsiębiorstw z wykorzystaniem komputera/
224906 / 2011-08-01 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkolenia z zakresu obsługi maszyn roboczych do robót ziemnych na przeprowadzenie dwóch kursów dla łącznie 30 osób bezrobotnych:
część 1 pn.:
/OPERATOR KOPARKI JEDNONACZYNIOWEJ do 0,8 m3 klasy III/ - dla 15 osób,
część 2 pn.:
/OPERATOR ÅADOWARKI JEDNONACZYNIOWEJ do 2.5 m3 klasy III/ - dla 15 osób.
186530 / 2010-06-29 - Podmiot prawa publicznego
Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkolenia zawodowego osadzonych w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wlkp. w zawodzie kucharz finansowane w ramach Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej.
192309 / 2013-09-20 - Inny: Zakład Karny
Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs brukarza wraz z aktywizacją zawodową w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wlkp.
82926 / 2015-04-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie grupowe w zakresie Operator maszyn budowlanych (kl. III) dla 10 osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy
278727 / 2010-10-08 - Inny: Jednostka budżetowa
Ochotnicze Hufce Pracy Lubuska Wojewódzka Komenda - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla 45 osób - uczestników projektu Stop bierności - kobieta aktywna zawodowo, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, realizowanego przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zielonej Górze
222836 / 2008-09-19 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu dla 15 osób bezrobotnych pn.:
/Profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej/
269183 / 2008-10-16 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu dla 15 osób bezrobotnych pn.:
/Profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej/
193029 / 2013-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu pn.: Operator wózków jezdniowych dla 20 osób bezrobotnych (z podziałem na dwie grupy szkoleniowe po 10 osób każda). Na kurs będą kierowane osoby bezrobotne powyżej 50 roku życia.
190881 / 2013-09-19 - Inny: Zakład Karny
Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs robotnik ogólnobudowlany wraz z aktywizacją zawodową w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wlkp.
14461 / 2012-01-16 - Podmiot prawa publicznego
Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkolenia zawodowego osadzonych w zawodzie kucharza
101814 / 2015-05-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia grupowego pn. Mała księgowość z zagadnieniami z zakresu kadr i płac dla 10 osób bezrobotnych i poszukujących pracy
371659 / 2008-12-18 - Inny: jednostka budżetowa
Ochotnicze Hufce Pracy Lubuska Wojewódzka Komenda - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkoleń zawodowych.
140712 / 2009-05-11 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu dla łącznie 15 osób bezrobotnych pn.:/KIEROWCA WÓZKÓW JEZDNIOWYCH PODNOŚNIKOWYCH
Z NAPĘDEM SILNIKOWYM/
145420 / 2013-04-12 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
usÅ‚uga szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu dla 20 osób bezrobotnych pn.: MAGAZYNIER Z OBSÅUGÄ„ WÓZKA JEZDNIOWEGO I KOMPUTERA
377340 / 2009-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Sulęcin (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie szkolenia w zakresie:
Drwal - operator pilarki dla 5 osób bezrobotnych i poszukujących pracy.
85956 / 2013-03-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Szkół Budowlanych im.Tadeusza Kościuszki w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczestników projektu Innowacyjni technicy na lubuskim rynku pracy, Współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego