Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

224906 / 2011-08-01 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej / Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli (Nowa Sól)

Usługa szkolenia z zakresu obsługi maszyn roboczych do robót ziemnych na przeprowadzenie dwóch kursów dla łącznie 30 osób bezrobotnych:
część 1 pn.:
/OPERATOR KOPARKI JEDNONACZYNIOWEJ do 0,8 m3 klasy III/ - dla 15 osób,
część 2 pn.:
/OPERATOR ŁADOWARKI JEDNONACZYNIOWEJ do 2.5 m3 klasy III/ - dla 15 osób.

Opis zamówienia

1. Kategoria według Słownika Zamówień (CPV): 80530000-8 usługi szkolenia zawodowego.
2. Przedmiotem zamówienia jest usługa szkolenia na przeprowadzenie dwóch kursów z zakresu obsługi maszyn roboczych do robót ziemnych dla łącznie 30 osób bezrobotnych. Szkolenie jest usługą planowaną, organizowaną ze względu na potrzeby rynku pracy, w ramach projektu Pomnóż swój kapitał w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
3. Zamówienie składa się z dwóch części:
część 1 pn.:
/Operator koparki jednonaczyniowej do 0,8m3 klasy III/- dla 15 osób bezrobotnych,
część 2 pn.:
/Operator ładowarki jednonaczyniowej do 2,5m3 klasy III/ - dla 15 osób bezrobotnych.
4. Dopuszcza się składanie ofert częściowych tj. na wszystkie dwie części lub tylko na wybraną część zamówienia.

I. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA DO CZĘŚCI 1 pn.:
/OPERATOR KOPARKI JEDNONACZYNIOWEJ do 0,8m3 klasy III/
- dla 15 osób bezrobotnych,
1. Szkolenie finansowane jest w całości ze środków publicznych.
2. Szkoleniem zostaną objęte osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowej Soli z wykształceniem minimum podstawowym, z różnym poziomem doświadczenia zawodowego, w tym również nieposiadające udokumentowanego stażu pracy w obsłudze techniczno-eksploatacyjnej maszyn budowlanych - co należy uwzględnić przy opracowywaniu programu w zakresie dodatkowych zajęć dla bezrobotnych. Skierowane osoby bezrobotne będą posiadały zdolność do uczestnictwa w szkoleniu, potwierdzoną zaświadczeniem lekarskim.
3. Szkolenie ma na celu przygotowanie kursantów do zdania sprawdzianu przed komisją powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie oraz uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu operator koparki jednonaczyniowej do 0,8m3 klasy III.
4. Kurs musi się odbyć zgodnie z minimalnymi wymaganiami i warunkami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, poz. 1263).
5. Miejsce przeprowadzenia szkolenia - miasto Nowa Sól, dopuszcza się możliwość innego miejsca szkolenia niż miasto Nowa Sól, jednak w takim przypadku koszty dowozu lub dojazdu uczestników szkolenia z miejscowości Nowa Sól do miejsca odbywania szkolenia i egzaminu jak również koszty zakwaterowania i wyżywienia - jeśli takie wystąpią - ponosi w całości jednostka szkoląca. Instytucja w tym przypadku zobowiązana jest opisać sposób organizacji dojazdu uczestników z podaniem środka transportu.
6. Wykonawca ubezpieczy uczestników kursu na czas jego trwania od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie ma obejmować wypadki powstałe w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem. Wysokość składki ma odpowiadać sumie ubezpieczenia NNW nie mniejszej niż 10 000,00 zł. na jednego uczestnika szkolenia.
7. Kurs musi być realizowany przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu dla wszystkich uczestników szkolenia zgodnie z art. 40 ust. 4 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity z 2008 roku Dz. U. Nr 69, poz. 415 z późniejszymi zmianami).
Czas realizacji jest to faktyczny czas przebywania uczestnika szkolenia na zajęciach w godzinach zegarowych tj. od godziny rozpoczęcia do godziny ich zakończenia łącznie z czasem przeznaczonym na przerwy. Długość i ilość przerw może być ustalana według uznania jednostki szkolącej, jednakże łączny czas przerw w danym dniu nie może przekroczyć ilości godzin lekcyjnych i 15 minut czasu przeznaczonego na przerwę.
8. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom kursu materiały szkoleniowe. Każdy uczestnik ma otrzymać na własność w pierwszym dniu zajęć literaturę wspomagającą tematykę szkolenia w formie książki (zgodnie z prawem autorskim) oraz materiały do robienia notatek (np. zeszyt i długopis).
9. Jednostka szkoląca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia, w każdym dniu jego trwania napoje zimne i ciepłe oraz poczęstunek. Każdy uczestnik ma otrzymać w każdym dniu szkolenia jeden napój w jednorazowym opakowaniu min. 200 ml oraz min. jedną świeżą kanapkę. Poza tym każdy kursant musi mieć stały dostęp do napojów ciepłych (np. kawa, herbata), napojów zimnych (np. woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz dodatkowy poczęstunek (np. paluszki, ciastka). Wartość cateringu dla całej grupy na okres trwania całego szkolenia ma wynosić minimum 1 500,00 zł. (słownie: jeden tysiąc pięćset złotych).
10. Wykonawca będzie prowadził nadzór wewnętrzny nad szkoleniem służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia.
11. Wykonawca będzie sprawdzał efekty szkolenia na poszczególnych etapach szkolenia wybranymi przez siebie metodami, w tym poprzez egzamin końcowy.
12. Wykonawca przeprowadzi kurs zgodnie z opracowanym i przedstawionym w ofercie programem szkolenia, który należy sporządzić wg załącznika nr 1B do SIWZ i który ma zawierać:
1) nazwę i zakres szkolenia,
2) ogólną liczbę godzin wraz z egzaminem końcowym przypadających na jednego uczestnika szkolenia - z podziałem na: godziny teoretyczne, godziny praktyczne ( w tym praktyka), godziny języka niemieckiego i czas przewidywany na egzamin końcowy (wewnętrzny i zewnętrzny),
3) czas trwania dla całej 15-osobowej grupy (od dnia rozpoczęcia do dnia zakończenia wraz z egzaminem końcowym (wewnętrznym i zewnętrznym), podany w zaokrągleniu do pełnych tygodni bez podawania konkretnych dat realizacji szkolenia, przy uwzględnieniu pkt 7) oraz sposób organizacji szkolenia ze szczególnym uwzględnieniem sposobu realizacji zajęć praktycznych oraz sprawdzianu,
4) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia (z uwzględnieniem pkt 2),
5) cele szkolenia (z uwzględnieniem pkt 3),
6) plan nauczania określający:
- tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar z podziałem na: część teoretyczną, część praktyczną, czas przeznaczony na egzamin końcowy- wewnętrzny oraz czas przeznaczony na sprawdzian końcowy (zewnętrzny) jak w pkt 14 i 15,
- treści szkolenia w zakresie poszczególnych tematów zajęć edukacyjnych,
7) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych do realizacji przedstawionego programu,
8) wykaz wszystkich materiałów szkoleniowych które otrzyma na własność każdy uczestnik kursu jak w pkt. 8 (przy literaturze należy podać wydawnictwo, tytuł, autor).
9) sposób sprawdzania efektów szkolenia.
13. Szkolenie jest organizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacja o wsparciu z EFS musi być widoczna dla wszystkich innych osób, które stykają się z projektami. Dlatego jednostka szkoląca ma zadbać aby uczestnicy kursu wiedzieli, że szkolenie jest organizowane w ramach konkretnego projektu współfinansowanego ze środków EFS. Akcja informacyjna polega na oznakowaniu materiałów związanych ze szkoleniem i sal gdzie będą odbywać się zajęcia - logami UE, EFS, PO KL i tytułem projektu wraz z nazwą programu, priorytetu, działania oraz poddziałania - zgodnie z wytycznymi dotyczącymi promocji projektów współfinansowanych z EFS, które zamieszczone są na stronie internetowej: http://www.efs.gov.pl/ZPFE/Strony/Logo.aspx - szczegółowe informacje można również uzyskać w PUP w Nowej Soli u osób upoważnionych do porozumiewania się z wykonawcami, wymienionych w pkt 10 części X SIWZ.
14. Szkolenie musi zakończyć się sprawdzianem przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. Sprawdzian ma być przeprowadzony w ostatnim dniu szkolenia. Pozytywny wynik sprawdzianu jest podstawą do otrzymania świadectwa o którym mowa w pkt 16 ppkt 2) oraz książki operatora lub dokonania wpisu do już posiadanej książki operatora jak w pkt 16 ppkt 3).
15. Sprawdzian o którym mowa w pkt 14 ma się odbyć w ostatnim dniu szkolenia.
16. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy kursu maja otrzymać:
1) zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, zgodnie z § 75 ust 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. Nr 177, poz. 1193), które ma zostać wydane przez instytucję szkoleniową i w swojej treści ma zawierać minimum niżej wymienione elementy:
a) numer z rejestru,
b) imię, nazwisko oraz numer pesel , a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
Wzór takiego zaświadczenia Wykonawca zobowiązany jest przedstawić przed podpisaniem umowy (wygląd graficzny lub dodatkowe elementy według uznania Wykonawcy) - wzór będzie stanowić załącznik nr 1 do umowy.
2) Świadectwo o którym mowa w §26.1 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, poz. 1263), - które otrzyma osoba po pozytywnym wyniku sprawdzianu.
Wzór świadectwa Wykonawca zobowiązany jest przedstawić przed podpisaniem umowy. Wzór świadectwa będzie stanowić załącznik nr 2 do umowy.
3) Książeczkę operatora maszyn roboczych ( wzór stanowi załącznik nr 2 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, poz. 1263). Wzór książeczki operatora stanowi załącznik nr 3 do umowy.
4) Uczestnicy szkolenia mają dodatkowo otrzymać zaświadczenie poświadczające uczestnictwo w szkoleniu w ramach projektu /Pomnóż swój kapitał/ - w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego - wzór zaświadczenia stanowi załącznik nr 4 do umowy.
17. Wykonawca ma obowiązek zapewnienia warunków pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie trwania szkolenia.

II. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA DO CZĘŚCI 2 pn.:
/OPERATOR ŁADOWARKI JEDNONACZYNIOWEJ do 2,5m3 klasy III/
- dla 15 osób bezrobotnych,
1. Szkolenie finansowane jest w całości ze środków publicznych.
2. Szkoleniem zostaną objęte osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowej Soli z wykształceniem minimum podstawowym, z różnym poziomem doświadczenia zawodowego, w tym również nieposiadające udokumentowanego stażu pracy w obsłudze techniczno-eksploatacyjnej maszyn budowlanych - co należy uwzględnić przy opracowywaniu programu w zakresie dodatkowych zajęć dla bezrobotnych. Skierowane osoby bezrobotne będą posiadały zdolność do uczestnictwa w szkoleniu, potwierdzoną zaświadczeniem lekarskim.
3. Szkolenie ma na celu przygotowanie kursantów do zdania sprawdzianu przed komisją powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie oraz uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu operator ładowarki jednonaczyniowej do 2,5m3 klasy III.
4. Kurs musi się odbyć zgodnie z minimalnymi wymaganiami i warunkami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, poz. 1263).
5. Miejsce przeprowadzenia szkolenia - miasto Nowa Sól, dopuszcza się możliwość innego miejsca szkolenia niż miasto Nowa Sól, jednak w takim przypadku koszty dowozu lub dojazdu uczestników szkolenia z miejscowości Nowa Sól do miejsca odbywania szkolenia i egzaminu jak również koszty zakwaterowania i wyżywienia - jeśli takie wystąpią - ponosi w całości jednostka szkoląca. Instytucja w tym przypadku zobowiązana jest opisać sposób organizacji dojazdu uczestników z podaniem środka transportu.
6. Wykonawca ubezpieczy uczestników kursu na czas jego trwania od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie ma obejmować wypadki powstałe w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem. Wysokość składki ma odpowiadać sumie ubezpieczenia NNW nie mniejszej niż 10 000,00 zł. na jednego uczestnika szkolenia.
7. Kurs musi być realizowany przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu dla wszystkich uczestników szkolenia zgodnie z art. 40 ust. 4 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity z 2008 roku Dz. U. Nr 69, poz. 415 z późniejszymi zmianami).
Czas realizacji jest to faktyczny czas przebywania uczestnika szkolenia na zajęciach w godzinach zegarowych tj. od godziny rozpoczęcia do godziny ich zakończenia łącznie z czasem przeznaczonym na przerwy. Długość i ilość przerw może być ustalana według uznania jednostki szkolącej, jednakże łączny czas przerw w danym dniu nie może przekroczyć ilości godzin lekcyjnych i 15 minut czasu przeznaczonego na przerwę.
8. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom kursu materiały szkoleniowe. Każdy uczestnik ma otrzymać na własność w pierwszym dniu zajęć literaturę wspomagającą tematykę szkolenia w formie książki (zgodnie z prawem autorskim) oraz materiały do robienia notatek (np. zeszyt i długopis).
9. Jednostka szkoląca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia, w każdym dniu jego trwania napoje zimne i ciepłe oraz poczęstunek. Każdy uczestnik ma otrzymać w każdym dniu szkolenia jeden napój w jednorazowym opakowaniu min. 200 ml oraz min. jedną świeżą kanapkę. Poza tym każdy kursant musi mieć stały dostęp do napojów ciepłych (np. kawa, herbata), napojów zimnych (np. woda mineralna gazowana i niegazowana) oraz dodatkowy poczęstunek (np. paluszki, ciastka). Wartość cateringu dla całej grupy na okres trwania całego szkolenia ma wynosić minimum 1 500,00 zł. (słownie: jeden tysiąc pięćset złotych).
10. Wykonawca będzie prowadził nadzór wewnętrzny nad szkoleniem służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia.
11. Wykonawca będzie sprawdzał efekty szkolenia na poszczególnych etapach szkolenia wybranymi przez siebie metodami, w tym poprzez egzamin końcowy.
12. Wykonawca przeprowadzi kurs zgodnie z opracowanym i przedstawionym w ofercie programem szkolenia, który należy sporządzić wg załącznika nr 1B do SIWZ i który ma zawierać:
1) nazwę i zakres szkolenia,
2) ogólną liczbę godzin wraz z egzaminem końcowym przypadających na jednego uczestnika szkolenia - z podziałem na: godziny teoretyczne, godziny praktyczne ( w tym praktyka), godziny języka niemieckiego i czas przewidywany na egzamin końcowy (wewnętrzny i zewnętrzny),
3) czas trwania dla całej 15-osobowej grupy (od dnia rozpoczęcia do dnia zakończenia wraz z egzaminem końcowym (wewnętrznym i zewnętrznym), podany w zaokrągleniu do pełnych tygodni bez podawania konkretnych dat realizacji szkolenia, przy uwzględnieniu pkt 7) oraz sposób organizacji szkolenia ze szczególnym uwzględnieniem sposobu realizacji zajęć praktycznych oraz sprawdzianu,
4) wymagania wstępne dla uczestników szkolenia (z uwzględnieniem pkt 2),
5) cele szkolenia (z uwzględnieniem pkt 3),
6) plan nauczania określający:
- tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar z podziałem na: część teoretyczną, część praktyczną, czas przeznaczony na egzamin końcowy- wewnętrzny oraz czas przeznaczony na sprawdzian końcowy (zewnętrzny) jak w pkt 14 i 15,
- treści szkolenia w zakresie poszczególnych tematów zajęć edukacyjnych,
7) wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych do realizacji przedstawionego programu,
8) wykaz wszystkich materiałów szkoleniowych które otrzyma na własność każdy uczestnik kursu jak w pkt. 8 (przy literaturze należy podać wydawnictwo, tytuł, autor).
9) sposób sprawdzania efektów szkolenia.
13. Szkolenie jest organizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacja o wsparciu z EFS musi być widoczna dla wszystkich innych osób, które stykają się z projektami. Dlatego jednostka szkoląca ma zadbać aby uczestnicy kursu wiedzieli, że szkolenie jest organizowane w ramach konkretnego projektu współfinansowanego ze środków EFS. Akcja informacyjna polega na oznakowaniu materiałów związanych ze szkoleniem i sal gdzie będą odbywać się zajęcia - logami UE, EFS, PO KL i tytułem projektu wraz z nazwą programu, priorytetu, działania oraz poddziałania - zgodnie z wytycznymi dotyczącymi promocji projektów współfinansowanych z EFS, które zamieszczone są na stronie internetowej: http://www.efs.gov.pl/ZPFE/Strony/Logo.aspx - szczegółowe informacje można również uzyskać w PUP w Nowej Soli u osób upoważnionych do porozumiewania się z wykonawcami, wymienionych w pkt 10 części X SIWZ.
14. Szkolenie musi zakończyć się sprawdzianem przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. Sprawdzian ma być przeprowadzony w ostatnim dniu szkolenia. Pozytywny wynik sprawdzianu jest podstawą do otrzymania świadectwa o którym mowa w pkt 16 ppkt 2) oraz książki operatora lub dokonania wpisu do już posiadanej książki operatora jak w pkt 16 ppkt 3).
15. Sprawdzian o którym mowa w pkt 14 ma się odbyć w ostatnim dniu szkolenia.
16. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy kursu maja otrzymać:
1) zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji, zgodnie z § 75 ust 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. Nr 177, poz. 1193), które ma zostać wydane przez instytucję szkoleniową i w swojej treści ma zawierać minimum niżej wymienione elementy:
a) numer z rejestru,
b) imię, nazwisko oraz numer pesel , a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
Wzór takiego zaświadczenia Wykonawca zobowiązany jest przedstawić przed podpisaniem umowy (wygląd graficzny lub dodatkowe elementy według uznania Wykonawcy) - wzór będzie stanowić załącznik nr 1 do umowy.
2) Świadectwo o którym mowa o którym mowa w §26.1 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, poz. 1263), - które otrzyma osoba po pozytywnym wyniku sprawdzianu.
Wzór świadectwa Wykonawca zobowiązany jest przedstawić przed podpisaniem umowy. Wzór świadectwa będzie stanowić załącznik nr 2 do umowy.
3) Książeczkę operatora maszyn roboczych ( wzór stanowi załącznik nr 2 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, poz. 1263). Wzór książeczki operatora stanowi załącznik nr 3 do umowy.
4) Uczestnicy szkolenia mają dodatkowo otrzymać zaświadczenie poświadczające uczestnictwo w szkoleniu w ramach projektu /Pomnóż swój kapitał/ - w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego - wzór zaświadczenia stanowi załącznik nr 4 do umowy.
17. Wykonawca ma obowiązek zapewnienia warunków pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie trwania szkolenia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 224906

Data publikacji: 2011-08-01

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli

Ulica: ul. Staszica 1C

Numer domu: 1C

Miejscowość: Nowa Sól

Kod pocztowy: 67-100

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 0-68 3873242

Numer faxu: 0-68 3873242

Regon: 97125663800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy

Rodzaj zamawiającego:
Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Inny rodzaj zamawiającego:
samorządowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa szkolenia z zakresu obsługi maszyn roboczych do robót ziemnych na przeprowadzenie dwóch kursów dla łącznie 30 osób bezrobotnych:
część 1 pn.:
/OPERATOR KOPARKI JEDNONACZYNIOWEJ do 0,8 m3 klasy III/ - dla 15 osób,
część 2 pn.:
/OPERATOR ŁADOWARKI JEDNONACZYNIOWEJ do 2.5 m3 klasy III/ - dla 15 osób.

Rodzaj zamówienia: U

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 06/11/2011

Informacja na temat wadium: zamawiający nie żąda wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Oceny spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wg załącznika nr 2 do SIWZ

Wiedza i doświadczenie:
Oceny spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wg załącznika nr 2 do SIWZ

Potencjał techniczny:
W celu wykazania przez Wykonawcę spełniania tego warunku - Zamawiający żąda aby Wykonawca wykazał, że dysponuje lub będzie dysponował odpowiednim lokalem do zajęć teoretycznych i praktycznych z podaniem adresu tego lokalu oraz sprzętem i wyposażeniem technicznym niezbędnym do wykonania zamówienia, wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami.
Wykonawca musi wykazać, że zapewnia samodzielne stanowiska do zajęć teoretycznych dla co najmniej 15-osobowej grupy, placem manewrowym do zajęć praktycznych oraz sprzętem, w tym maszynami do robót ziemnych (stosownie do części zamówienia) w ilości niezbędnej do realizacji zajęć praktycznych, (przy uwzględnieniu przez zamawiającego sposobu realizacji tych zajęć np. przy podziale grupy na dwie oddzielne podgrupy ) - do każdej z dwóch części zamówienia oddzielnie - wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami.
Oceny spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wg załącznika nr 2 do SIWZ, oraz na podstawie wskazania lokalu i placu manewrowego oraz sprzętu i wyposażenia technicznego, sporządzonego wg załącznika 2A do SIWZ. Załączniki 2A należy złożyć dla każdej części zamówienia osobno.
Wykonawca w zakresie tego warunku może polegać na potencjale technicznym innych podmiotów - Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia - przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W celu wykazania przez Wykonawcę spełniania tego warunku - Zamawiający żąda aby Wykonawca wykazał, że dysponuje lub będzie dysponował kadrą dydaktyczną o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych, doświadczeniu i wykształceniu niezbędnych do wykonania zamówienia wraz ze wskazaniem zakresu wykonywanych przez nich czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - do każdej z dwóch części zamówienia oddzielnie.
Wykonawca musi wykazać że co najmniej jedna z tych osób przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia uczestniczyła w realizacji kursu grupowego w pozaszkolnej formie kształcenia jako wykładowca, dla co najmniej 10 osób o tematyce związanej z przedmiotem zamówienia - z jednoczesną informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Oceny spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wg załącznika nr 2 do SIWZ, oraz na podstawie wykazu kadry dydaktycznej, którą dysponuje lub będzie dysponował wykonawca, sporządzonego wg załącznika nr 2B do SIWZ. Załączniki 2B należy złożyć dla każdej części zamówienia osobno.
Wykonawca w zakresie tego warunku może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów - Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia - przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Sytuacja ekonomiczna:
Oceny spełniania tego warunku Zamawiający dokona na podstawie oświadczenia Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - wg załącznika nr 2 do SIWZ.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Wykonawca ubiegający się o zamówienie musi posiadać potwierdzenie spełniania wymagań o których mowa w § 25 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, poz. 1263) do prowadzenia kursów operatora maszyn i urządzeń roboczych, budowlanych i drogowych w zakresie III klasy.
W celu potwierdzenia, spełniania wymagań o których mowa w Rozporządzeniu jak wyżej - Wykonawca przedstawi potwierdzenie spełniania wymagań wydane przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.

inne_dokumenty:
1.Wykonawca zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity z 2008 roku Dz. U. Nr 69, poz. 415 z późniejszymi zmianami) musi posiadać aktualny na rok 2011 wpis do rejestru instytucji szkoleniowych:
1) w przypadku Wykonawców krajowych instytucja szkoleniowa musi posiadać aktualny na rok 2011 wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej,
2) w przypadku Wykonawców zagranicznych, jeśli instytucja ta posiada filię lub oddział w Polsce, rejestracja winna być dokonana w Wojewódzkim Urzędzie Pracy właściwym ze względu na siedzibę filii lub oddziału. W przypadku, gdy instytucja szkoleniowa nie posiada w Polsce filii ani oddziału winna zostać zarejestrowana w Wojewódzkim Urzędzie Pracy właściwym ze względu na miejsce świadczenia usługi szkoleniowej.
W celu potwierdzenia, o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunku Zamawiającego opisanego wyżej - Wykonawca składa pisemne oświadczenie o posiadanym aktualnym na rok 2011 wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych ze wskazaniem właściwego Wojewódzkiego Urzędu Pracy i nr ewidencyjnego w rejestrze na załączniku nr 3 do SIWZ.
2. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W przypadku ubiegania się wspólnie o udzielenie zamówienia:
1) Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia, albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wraz z ofertą należy złożyć stosowny dokument na potwierdzenie ustanowionego pełnomocnika z którego ma również wynikać jakie firmy będzie reprezentować pełnomocnik i która z firm jest liderem.

OFERTA POWINNA ZAWIERAĆ NIŻEJ WYMIENIONE DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA:
1. Wypełniony formularz ofertowy z podaniem ceny na całość zamówienia - wg załącznika nr 1 do SIWZ.
Do formularza ofertowego należy dołączyć osobno do każdej z dwóch części zamówienia:
1.1 Kosztorys szkolenia - wg załącznika nr 1A do SIWZ,
1.2 Opracowany szczegółowy program szkolenia który w swojej treści ma być zgodny z wymaganiami zawartymi w część II SIWZ, oraz zawierać wszystkie informacje zawarte we wzorze programu szkolenia, który stanowi załącznik nr 1B do SIWZ.
2. Oświadczenie o spełnieniu przez Wykonawcę warunków udziału określonych w art. 22 ust. 1 ustawy- wg załącznika nr 2 do specyfikacji.
3. Wskazanie adresu lokalu do zajęć teoretycznych i praktycznych oraz placówki w której będzie odbywać się praktyka wraz z wykazem sprzętu i wyposażenia technicznego niezbędnego do wykonania zamówienia, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca - wg załącznika nr 2A do SIWZ.
4. Wykaz kadry dydaktycznej, która będzie uczestniczyć w realizacji kursu o tematyce przedmiotu zamówienia jako wykładowca - wg załącznika nr 2B do SIWZ.
5. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania z powodu nie spełniania warunków określonych w art. 24 ust 1 ustawy oraz oświadczenie o posiadanym aktualnym na rok 2011 wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonym przez właściwy Wojewódzki Urząd Pracy - wg załącznika 3 do specyfikacji.
6. Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy wystawionego nie wcześniej niż 6 m-cy przed upływem terminu do składania ofert.
7. Potwierdzenie spełnienia wymagań, do prowadzenia kursów na operatorów maszyn w zakresie III klasy - wydane przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
8. Oryginalne pełnomocnictwo lub odpis pełnomocnictwa poświadczony notarialnie dokument ma potwierdzać uprawnienie osób podpisujących ofertę, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub innych dokumentów rejestrowych.
9. Dokumenty wymagane w przypadku składania oferty wspólnej.
9.1 Wskazanie pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu oraz zawarcia umowy o udzielenie zamówienia. Z dokumentu ma również wynikać jakie firmy będzie reprezentować pełnomocnik i która z firm jest liderem.
9.2 Oferta winna zawierać oświadczenia i dokumenty dla każdego partnera z osobna dotyczące własnej firmy o których mowa w części VII SIWZ pkt. 2, 5, 6 i 7.
10. Wykonawca zamieszkały poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
10.1 Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 6 składa dokumenty, zgodnie z opisem zawartym w pkt 5 części IV SIWZ.
UWAGA:
Do celów niniejszego przetargu dopuszcza się przedłożenie wymaganych dokumentów w formie odpisu lub kserokopii poświadczonej przez Wykonawcę /za zgodność z oryginałem/ (wyjątek stanowi pkt 8).
W przypadku przedłożenia kserokopii dokumentów, które składają się z dwóch lub więcej stron - należy poświadczyć /za zgodność z oryginałem/ każdą z tych stron.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
We wzorze umowy w §9 pkt 3-5 zawarte są możliwości zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, które dopuszcza Zamawiający tj.:
§9
pkt 3 W przypadkach losowych i niezależnych od Wykonawcy Zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian:
1) w zakresie zmiany wykładowcy (wykaz osób/kadry dydaktycznej stanowi załącznik nr xxx do oferty Wykonawcy - numery stron w ofercie xxx ) na wykładowcę o takim samym poziomie wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Wykonawca w takiej sytuacji musi uzyskać zgodę pisemną Zamawiającego, po niezwłocznym pisemnym powiadomieniu o zaistniałej sytuacji uzasadniającej okoliczności zmiany oraz przedłożeniu stosownych dokumentów potwierdzających kwalifikacje nowego wykładowcy. Wprowadzone zmiany nie mogą spowodować zmiany liczby wykładowców.
2) w przypadku uzasadnionej konieczności dokonania zmian miejsca szkolenia lub placu manewrowego wskazanych w § 3 pkt 5:
a) w zakresie miejsca szkolenia Wykonawca musi zapewnić lokal, który będzie spełniać co najmniej warunki podane przez Wykonawcę w ofercie (ilość samodzielnych stanowisk szkoleniowych, opis stanowisk, powierzchnia lokalu, warunki sanitarne, zaplecze socjalne, itp.),
b) natomiast w zakresie placu manewrowego Wykonawca musi zapewnić plac, który będzie spełniać co najmniej warunki podane przez Wykonawcę w ofercie w zakresie powierzchni.
Wykonawca ww. przypadkach musi uzyskać zgodę pisemną Zamawiającego, po niezwłocznym pisemnym powiadomieniu o zaistniałej sytuacji uzasadniającej okoliczności zmiany oraz przedłożeniu stosownych dokumentów potwierdzających spełniane warunki.
pkt 4 W przypadku zaistnienia nie przewidzianej i uzasadnionej potrzeby zmiany Podwykonawcy (o którym mowa w § 3 pkt 6) w trakcie realizacji zamówienia, Wykonawca musi wystąpić z pismem i uzyskać pisemną zgodę Zamawiającego przed dopuszczeniem nowego Podwykonawcy do realizacji zamówienia. Wprowadzone zmiany nie mogą spowodować zmiany liczby podwykonawców oraz zmiany jakości wykonania tej części zamówienia.
pkt 5 Zmiany o których mowa w pkt 2, 3 ppkt 2) i pkt 4 następują po podpisaniu przez obie strony aneksu do umowy, natomiast zmiana o której mowa w pkt 3 ppkt 1) następuje po otrzymaniu pisemnej zgody od Zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy, ul. Staszica 1C, 67-100 Nowa Sól - pokój nr 315- III piętro za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail: zamowienia@pup-nowasol.pl oraz faksu: 683880301

Data składania wniosków, ofert: 10/08/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli, ul. Staszica 1C , 67-100 Nowa Sól - pokój 107 (I piętro)- Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Szkolenie organizowane w ramach projektu Pomnóż swój kapitał w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

58187 / 2014-03-19 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu dla 20 osób bezrobotnych pn.: MAGAZYNIER Z OBSŁUGĄ WÓZKA JEZDNIOWEGO I KOMPUTERA

270964 / 2015-10-13 - Inny: ZAKŁAD KARNY

Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja kursu -zagospodarowanie terenów zielonych wraz z aktywizacją zawodową i edukacją ekologiczną.

124579 / 2013-06-26 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kursu konserwator urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych o napięciu do 1 kV, wraz z aktywizacją zawodową.

302305 / 2010-10-26 - Inny: jednostka budżetowa

Ochotnicze Hufce Pracy Lubuska Wojewódzka Komenda - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla 40 osób - uczestników projektu Od szkoleń i stażu do angażu, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, realizowanego przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Gorzowie Wlkp

171884 / 2013-04-30 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu dla 20 osób bezrobotnych pn.: KSIĘGOWOŚĆ DS. PŁAC I ROZLICZEŃ ZUS

190519 / 2013-09-19 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs kucharz wraz z aktywizacją zawodową w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wlkp.

189734 / 2010-06-30 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkolenia zawodowego osadzonych w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wlkp.

432148 / 2012-11-05 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs Konserwator urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych do 1 kV wraz z aktywizacją zawodową w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wlkp.

85247 / 2013-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
1.Usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu pn.: Księgowość małych i średnich przedsiębiorstw z wykorzystaniem komputera dla 10 osób bezrobotnych lub poszukujących pracy.

432236 / 2012-11-05 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
kurs Brukarza wraz z aktywizacją zawodową w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wlkp. ul. Podmiejska 17 w ilościach i zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zwanej dalej specyfikacją,realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

199447 / 2010-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Krosno Odrzańskie (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja szkolenia/kursu grupowego dla 6 beneficjentów z krosna Odrzańskiego i Gubina w zakresie obsługi komputera na poziomie rozszerzonym realizowanego w ramach Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Odrzańskim współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

106697 / 2009-07-07 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkolenia zawodowego osadzonych w zawodzie malarza w Oddziale Zewnętrznym w Słońsku Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp.

209433 / 2010-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Krosno Odrzańskie (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja szkolenia/kursu nauki jazdy kat. C realizowanego w ramach projektu Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez Powiatowe Centrum POmocy Rodzinie w Krośnie Odrzańskim współfonansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 7.1., Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowsezchnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

209522 / 2014-06-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia grupowego pn. Kwalifikacja wstępna przyspieszona kierowców wykonujących przewóz drogowy w zakresie kat. C, CE, C1, C1E dla 20 osób bezrobotnych

249321 / 2010-09-13 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Powiatowy Urząd Pracy w Nowej Soli - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
usługa szkolenia w zakresie przeprowadzenia kursu dla 20 osób bezrobotnych lub poszukujących pracy pn. /Opiekun osób starszych i niepełnosprawnych/

205365 / 2014-09-29 - Inny: zakład Karny

Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkolenia zawodowego osadzonych w zawodzie robotnik ogólnobudowlany.

460262 / 2012-11-20 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs Brukarza wraz z aktywizacją zawodową w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wlkp. realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

36730 / 2010-02-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Międzyrzecz (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie z zakresu technolog robót wykończeniowych w budownictwie dla 13 bezrobotnych osób

162738 / 2010-06-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Wschowa (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkolenia : zorganizowanie i przeprowadzenie trzech szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych , skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie, realizowanych w ramach projektu pt.Droga w przyszłość Priorytet VI, Działanie 6.1, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

240073 / 2012-11-13 - Inny: firma prywatna

INTACTO Grzegorz Anyszko - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zamówienie usługi szkoleniowej nr 3/EEP/2012 w zakresie: 1. Charakterystyka energetyczna budynków, 2. Pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, 3. Wykorzystywanie Odnawialnych Źródeł Energii w przemyśle, 4. Auditor wewnętrzny systemu zarządzania energią ISO 50001:2011 5. Poprawa efektywności energetycznej budynków 6. Termoizolacja

85956 / 2013-03-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Szkół Budowlanych im.Tadeusza Kościuszki w Zielonej Górze - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczestników projektu Innowacyjni technicy na lubuskim rynku pracy, Współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego