Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

223248 / 2015-08-28 - Inny: Stowarzyszenie / Ochotnicza Straż Pożarna w Brześciu Kujawskim (Brześć Kujawski)

Dostawa 1 sztuki ciężkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego z funkcją chemiczno-ekologiczną z napędem 4 x 4

Opis zamówienia

Pojazd fabrycznie nowy, podwozie oraz zabudowa z roku produkcji 2015.
Pojazd zabudowany i wyposażony musi spełniać wymagania: ustawy (Prawo o ruchu drogowym) (t.j. Dz. U. z 2012r. Nr 198 poz. 1137 ze zmianami), rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. Nr 32 z 2003 r., poz. 262 z późniejszymi zmianami), rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143 poz. 1002 z późniejszymi zmianami), rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej (dz. U. Nr 165 z dnia 02 sierpnia 2011 r.), norm PN-EN 1846-1 i PN-EN 1846-2.
Pojazd musi posiadać najpóźniej w dniu odbioru techniczno-jakościowego ważne świadectwo dopuszczenia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143 poz. 1002 z późniejszymi zmianami).
Podwozie pojazdu musi posiadać aktualne świadectwo homologacji typu lub świadectwo zgodności WE zgodnie z odrębnymi przepisami krajowymi odnoszącymi się do prawa o ruchu drogowym. W przypadku, gdy przekroczone zostaną warunki zabudowy określone przez producenta podwozia wymagane jest świadectwo homologacji typu pojazdu kompletnego oraz zgoda producenta podwozia na wykonanie zabudowy. Urządzenia i podzespoły zamontowane w pojeździe powinny spełniać wymagania odrębnych przepisów krajowych i/lub międzynarodowych.
Podwozie samochodu kategorii drugiej, (uterenowiony) ze stałym napędem 4x4 z blokadami mechanizmów różnicowych osi przedniej i tylnej oraz mechanizmu różnicowego międzyosiowego.
Skrzynia biegów manualna, wyposażona w chłodnicę oleju.
Maksymalna masa rzeczywista samochodu gotowego do akcji ratowniczo- gaśniczej, rozkład tej masy na osie oraz masa przypadająca na każdą z osi nie może przekraczać wartości określonych przez producenta pojazdu lub podwozia bazowego. Dopuszczalna różnica w obciążeniu strony lewej i prawej nie może przekroczyć 3%.
Pojazd wyposażony w urządzenie sygnalizacyjno- ostrzegawcze, akustyczne i świetlne wykonane w technologii LED. Na dachu belka oświetleniowa zabezpieczona przed przypadkowym uszkodzeniem, W tylnej części zabudowy na dachu lub na tylnej ścianie zamontowana co najmniej jedna lampa sygnalizacyjna w technologii LED .
Dodatkowo lampy sygnalizacyjne niebieskie w technologii Led cztery z przodu oraz po dwie na każdym boku zabudowy. Dodatkowy sygnał typu (AIR-HORN), pneumatyczny lub elektroniczny o natężeniu dźwięku min. 115 dB, włączany włącznikiem łatwo dostępnym dla kierowcy oraz dowódcy. Wszystkie lampy ostrzegawcze i głośnik oraz lampy reflektorowe, przeciwmgłowe, kierunkowskazy zabezpieczone przed ewentualnym uszkodzeniami mechanicznymi.
Na tylnej ścianie zabudowy zamontowana fala świetlna składająca się z min. 8 segmentów z zastosowaniem diod LED, sterowanie z kabiny załogi oraz z przedziału autopompy.
Pojazd wyposażony w radiotelefon przewoźny. W przedziale autopompy dodatkowy manipulator współpracujący z radiotelefonem przewoźnym, umożliwiający prowadzenie korespondencji, zabezpieczony przed działaniem wody, wyposażony w wyłącznik.
Sygnał dźwiękowy (min 80dB (A)). i świetlny (minimalny zasięg 7m) włączonego biegu wstecznego, jako sygnał świetlny akceptuje się światło cofania.
Pojazd wyposażony dodatkowo w: światła LED do jazdy dziennej wbudowane w reflektory główne pojazdu, fabrycznie montowane przednie światła przeciwmgielne wpuszczone w zderzak (nie wystające poza obrys zderzaka), zewnętrzną i wewnętrzną przysłonę przeciwsłoneczną.
Podwozie samochodu z silnikiem o zapłonie samoczynnym, o mocy min. 300 kW, spełniający w dniu odbioru obowiązujące przepisy o ruchu drogowym - min. Euro 6. Maksymalny moment obrotowy nie mniejszy niż 2000 Nm.
Silnik samochodu przystosowany do zasilania biopaliwami zgodnie z Normą PN-EN 14214 co winno być potwierdzone stosownym dokumentem producenta podwozia, załączonym do oferty.
W instrukcji użytkowania samochodu muszą znaleźć się zapisy o warunkach technicznych oraz czynnościach obsługowych koniecznych przy zasilaniu silnika biopaliwami lub paliwami z biokomponentami. Gwarancja na pojazd nie może wyłączać stosowania w/w paliwa.
Maksymalna wysokość całkowita pojazdu nie przekraczająca 3150 mm.
Maksymalna prędkość na najwyższym biegu (nie mniejsza niż 90km/h)
Wykonanie nadwozia z podestami umożliwiającymi łatwy dostęp do sprzętu. Uchylenie (niedomknięcie) lub wysunięcie podestów i żaluzji musi być sygnalizowane w kabinie kierowcy. Podesty zabezpieczone dodatkowymi zamkami uniemożliwiającymi samoczynne otwarcie podestu w przypadku awarii siłownika. Sprzęt powinien być rozmieszczony grupowo w zależności od przeznaczenia z zachowaniem ergonomii.
Kabina fabrycznie czterodrzwiowa, jednomodułowa na bazie jednej płyty podłogowej, zawieszona pneumatycznie, zapewniająca dostęp do silnika, w układzie miejsc 1+1+4 (siedzenia przodem do kierunku jazdy).
Kabina wyposażona w: fabryczny układ klimatyzacji, indywidualne oświetlenie nad siedzeniem dowódcy, aparaty powietrzne przewożone w kabinie wg rozwiązania technicznego umożliwiającego: jednoczesne przewożenie aparatów z butlami różnego rodzaju, bez konieczności jakiegokolwiek dostosowywania, odblokowanie każdego aparatu indywidualnie (dźwignia odblokowująca o konstrukcji uniemożliwiającej przypadkowe odblokowanie np. w czasie hamowania pojazdu), uchwyty do trzymania się podczas jazdy dla tylnego przedziału załogi, dodatkowy schowek na sprzęt w przestrzeni pod siedzeniem załogi, niezależny układ ogrzewania i wentylacji, umożliwiający ogrzewanie kabiny przy wyłączonym silniku, lusterka boczne zewnętrzne elektrycznie sterowane i ogrzewane, lusterko rampowe - krawężnikowe z prawej strony, lusterko rampowe dojazdowe, przednie, szyby boczne opuszczane i podnoszone elektrycznie, reflektor ręczny do oświetlenia numerów budynków, główny włącznik/wyłącznik oświetlenia skrytek, sygnalizacja otwarcia skrytek sprzętowych i podestów, sygnalizacja wysunięcia masztu oświetleniowego, fotel kierowcy z zawieszeniem pneumatycznym i regulacją wysokości, odległości i pochylenia oparcia, fotele wyposażone w dwupunktowe bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa i zagłówki, siedzenia pokryte materiałem łatwym w utrzymaniu w czystości, nienasiąkliwym, odpornym na ścieranie i antypoślizgowym; automatyczne oświetlanie po otwarciu drzwi tej części kabiny; powinna istnieć możliwość włączenia oświetlenia kabiny, gdy drzwi są zamknięte; drzwi kabiny zamykane kluczem, wszystkie zamki otwierane tym samym kluczem; 2 ładowarki Radiotelefonów, przenośnych latarek zasilane tylko podczas pracy silnika lub przy podłączeniu zasilania 230Vza pośrednictwem automatycznego złącza, ponadto ładowarki wyposażone wyłącznik odłączający zasilanie; kabina wyposażona w radioodtwarzacz CD MP3 z głośnikami; należy przewidzieć miejsce na przechowywanie dokumentacji operacyjnej.
Instalacja elektryczna jednoprzewodowa 24V, z biegunem ujemnym na masie. Moc alternatora i pojemność akumulatorów musi zapewniać pełne zapotrzebowanie na energię elektryczną przy jej maksymalnym obciążeniu.
Samochód powinien być wyposażony w główny wyłącznik prądu, umożliwiający odłączenie akumulatorów od wszystkich systemów elektrycznych (z wyjątkiem tych, które wymagają stałego zasilania). Wyłącznik główny powinien znajdować się w zasięgu kierowcy.
Gniazdo z wtyczką do ładowania akumulatorów ze źródła zewnętrznego, umieszczone po lewej stronie (sygnalizacja podłączenia do zewnętrznego źródła w kabinie kierowcy).
Samochód musi być wyposażony w gniazdo do zasilania układu pneumatycznego pojazdu z zewnętrznego źródła, przyłącze umieszczone po lewej stronie.
Kolorystyka: nadwozie - RAL 3000; podest roboczy -naturalny kolor aluminium; błotniki, zderzaki- białe RAL 9010; drzwi żaluzjowe - naturalny kolor aluminium; podwozie - czarne (dopuszcza się kolor szary, w przypadku gdy jest to fabryczny kolor producenta podwozia); boki i tył pojazdu oklejone certyfikowaną taśmą odblaskową.
Instalacja pneumatyczna pojazdu zapewniająca możliwość wyjazdu w ciągu 60 s, od chwili uruchomienia silnika samochodu, jednocześnie musi być zapewnione prawidłowe funkcjonowanie hamulców. Pojazd wyposażony w osuszacz powietrza w układzie pneumatycznym.
Wylot spalin nie może być skierowany na stanowisko obsługi poszczególnych urządzeń pojazdu oraz musi zapewniać ochronę przed oparzeniami podczas normalnej pracy załogi. Wylot spalin dolny, umieszczony pomiędzy osiami, z lewej strony.
Wykonywanie codziennych czynności obsługowych silnika musi być możliwe bez podnoszenia kabiny.
Silnik musi być zdolny do ciągłej pracy przez min. 4 h w normalnych warunkach pracy w czasie postoju bez uzupełniania paliwa, cieczy chłodzącej lub smarów. W tym czasie w normalnej temperaturze eksploatacji, temperatura silnika i układu przeniesienia napędu nie powinny przekroczyć wartości określonych przez producenta. Pojemność zbiornika paliwa powinna zapewniać przejazd min. 300 km lub 4 godzinną pracę autopompy, przy czym jego pojemność nie może być mniejsza niż 150 litrów.
Zawieszenie mechaniczne wzmocnione, musi być dostosowane do maksymalnej masy rzeczywistej pojazdu.
Układ hamulcowy wyposażony w system ABS. Hamulec postojowy działający na koła obu osi.
Ogumienie z bieżnikiem uniwersalnym dostosowanym do różnych warunków atmosferycznych. Na osi przedniej ogumienie pojedyncze, na osi tylnej koła bliźniacze. Wartości nominalne ciśnienia w ogumieniu trwale umieszczone nad kołami.
Na wyposażeniu pojazdu zamocowane pełnowymiarowe koło zapasowe z miejscem do przewożenia na pojeździe (wyklucza się przewożenie koła na dachu pojazdu), obsługa jednoosobowa.
Pojazd wyposażony w urządzenie (zaczep holowniczy) umożliwiający odholowanie pojazdu. Urządzenie powinno mieć taką wytrzymałość, aby umożliwić holowanie po drodze pojazdu obciążonego masą całkowitą maksymalną oraz wytrzymywać siłę zarówno ciągnącą jak i ściskającą.
Pojazd należy wyposażyć w osłonę rurową wykonaną ze stali nierdzewnej wraz z 4 reflektorami halogenowymi dalekosiężnymi.
Zabudowa wykonana wyłącznie z użyciem materiałów nierdzewnych, dopuszcza się elementy wykończeniowe wykonane z materiałów kompozytowych. Wewnętrzne poszycia skrytek wyłożone anodowaną blachą aluminiową, natomiast podłoga skrytek wykończona gładką blachą kwasoodporną bez progu, ze spadkiem umożliwiającym odprowadzenie wody na zewnątrz.
Aluminiowy system mocowania półek w skrytkach sprzętowych musi umożliwiać płynną regulację wysokości.
Dach zabudowy w formie podestu roboczego, w wykonaniu antypoślizgowym, z zamontowanymi uchwytami na sprzęt. Z tyłu pojazdu aluminiowa drabinka do wejścia na dach, stopnie w wykonaniu antypoślizgowym. W pobliżu górnej części drabiny zamontowane uchwyty ułatwiające wchodzenie. Na dachu umieszczone uchwyty do zamocowania drabiny.
Dodatkowo na dachu pojazdu zamontowana skrzynia na sprzęt, wykonana z blachy aluminiowej ryflowanej. Skrzynia musi posiadać oświetlenie LED.
Powierzchnie platform, podestu roboczego i podłogi kabiny w wykonaniu antypoślizgowym.
Skrytki na sprzęt w układzie żaluzji 3+3+1 (bez wolnych przestrzeni pomiędzy skrytkami), zamykane żaluzjami wodo i pyłoszczelnymi wspomaganymi systemem sprężynowym, wykonane z materiałów odpornych na korozję, wyposażone w zamki zamykane na klucz, jeden klucz powinien pasować do wszystkich zamków. Zamknięcia żaluzji typu rurkowego. Dostęp do sprzętu z zachowaniem wymagań ergonomii.
Skrytki wyposażone w min. 4 wysuwane szuflady /tace na sprzęt ratowniczy oraz 1 pionową.
Skrytki na sprzęt i przedział autopompy muszą być wyposażone w oświetlenie włączane automatycznie po otwarciu skrytki. Oświetlenie skrytek w technologii LED. Główny wyłącznik oświetlenia skrytek powinien być zainstalowany w kabinie kierowcy.
Pojazd powinien posiadać oświetlenie pola pracy wokół samochodu zapewniające oświetlenie w warunkach słabej widoczności oraz oświetlenie powierzchni dachu roboczego.
Szuflady, podesty i wysuwane tace muszą się automatycznie blokować w pozycji zamkniętej i całkowicie otwartej oraz posiadać zabezpieczenie przed całkowitym wyciągnięciem (wypadnięcie z prowadnic).
Szuflady, podesty i tace oraz inne elementy pojazdu wystające w pozycji otwartej powyżej 250 mm poza obrys pojazdu muszą posiadać oznakowanie ostrzegawcze.
Dodatkowo pojazd wyposażony w min. 2 szt. wysuwanych szuflad na cięższy sprzęt. Miejsce montażu do uzgodnienia na etapie produkcji pojazdu.
Uchwyty, klamki wszystkich urządzeń samochodu, drzwi żaluzjowych, szuflad, podestów, tac, muszą być tak skonstruowane, aby ich obsługa była możliwa w rękawicach. Obsługa panelu sterującego autopompy musi być możliwa w rękawicach (wyklucza się rozwiązanie z elektronicznym ekranem dotykowym).
Konstrukcja skrytek musi zapewniać odprowadzenie wody z ich wnętrza.
Zbiornik wody o pojemności 5 m3 (+-3%) wykonany z materiałów kompozytowych. Zbiornik musi być wyposażony w oprzyrządowanie umożliwiające jego bezpieczną eksploatację, z układem zabezpieczającym przed wypływem wody w czasie jazdy. Zbiornik powinien być wyposażony w falochrony i posiadać właz rewizyjny.
Zbiornik środka pianotwórczego o pojemności min. 10% pojemności zbiornika wody. Zbiornik musi być wyposażony w oprzyrządowanie zapewniające jego bezpieczną eksploatację.
W górnej części powinien znajdować się zamykany wlew do grawitacyjnego napełniania zbiornika z dachu pojazdu. Napełnianie zbiornika środkiem pianotwórczym powinno być możliwe także z poziomu terenu.
Autopompa zlokalizowana z tyłu pojazdu w obudowanym przedziale, zamykanym drzwiami żaluzjowymi.
Autopompa pożarnicza dwuzakresowa o wydajności min. 3200 dm3 /min przy ciśnieniu 0,8 MPa i głębokości ssania 1,5 m oraz dla wysokiego ciśnienia min. 250 dm 3/min przy ciśnieniu 4 MPa, wyposażona w układ utrzymania stałego ciśnienia.
Pojazd wyposażony w działko wodno- pianowe klasy min. DWP32 o regulowanej wydajności, podnoszone hydraulicznie na czas pracy. Działko wysuwane do pozycji roboczej, tak aby w pozycji transportowej nie zwiększało maksymalnej wysokości pojazdu. Zakres obrotu działka w płaszczyźnie poziomej wynoszący 360 stopni, a w płaszczyźnie pionowej od kąta ujemnego do co najmniej 75 stopni. Z pozycji obsługującego działko musi istnieć możliwość sterowania zaworem działka oraz regulacją obrotów autopompy.
Układ wodno- pianowy zabudowany w taki sposób aby parametry autopompy przy zasilaniu ze zbiornika samochodu były nie mniejsze niż przy zasilaniu ze zbiornika zewnętrznego dla głębokości ssania 1,5 m. Wszystkie nasady układu wodno-pianowego powinny być wyposażone w pokrywy nasad zabezpieczone przed zgubieniem.
Samochód musi być wyposażony w linię szybkiego natarcia o długości węża minimum 60 m na zwijadle, zakończoną prądownicą wodno- pianową o regulowanej wydajności, do podawania środków gaśniczych prądem zwartym i rozproszonym.
Linia szybkiego natarcia musi umożliwiać podawanie wody lub piany bez względu na stopień rozwinięcia węża. Zwijadło wyposażone w regulowany hamulec bębna, oraz napęd mechaniczny i elektryczny. Układ napędu elektrycznego z zabezpieczeniem przeciw przeciążeniowymi wyłącznikiem krańcowym. Dodatkowo musi istnieć możliwość przedmuchu zwijadła za pomocą sprężonego powietrza.
Autopompa musi umożliwiać podanie wody i wodnego roztworu środka pianotwórczego do minimum: dwóch nasad tłocznych 75, wysokociśnieniowej linii szybkiego natarcia, działka wodno - pianowego, instalacji zraszaczowej.
Autopompa musi umożliwiać podanie wody do zbiornika samochodu.
Autopompa musi być wyposażona w urządzenie odpowietrzające umożliwiające zassanie wody: z głębokości 1,5 m w czasie do 30 s; z głębokości 7,5 m w czasie do 60 s.
Na pulpicie sterowniczym pompy zainstalowanym w przedziale autopompy muszą znajdować się co najmniej następujące urządzenia kontrolno- sterownicze: urządzenia kontrolno- pomiarowe pompy, w tym min. manometr, manowakuometr; wyłącznik awaryjny silnika pojazdu; wskaźnik poziomu wody w zbiorniku samochodu; wskaźnik poziomu środka pianotwórczego w zbiorniku; wskaźnik lub kontrolka temperatury cieczy chłodzącej silnik lub wskaźnik awarii silnika; regulator prędkości obrotowej silnika napędzającego pompę.
Ponadto na stanowisku obsługi musi znajdować się schemat układu wodno- pianowego oraz oznaczenie zaworów.
Wszystkie urządzenia kontrolno-sterownicze powinny być widoczne i dostępne z miejsca i obsługi pompy (dotyczy to również sterowania dozownikiem i urządzeniem odpowietrzającym, jeśli są one sterowane ręcznie). Wszystkie urządzenia sterowania i kontroli powinny być oznaczone znormalizowanymi symbolami (piktogramami) lub inną tabliczką informacyjną, jeśli symbol nie istnieje. Dźwignie i pokrętła wszystkich zaworów, w tym również odwadniających, powinny być łatwo dostępne, a ich obsługa powinna być możliwa bez wchodzenia pod samochód.
W kabinie kierowcy powinny znajdować się następujące urządzenia kontrolno-pomiarowe: manometr, wskaźnik poziomu wody w zbiorniku, wskaźnik poziomu środka pianotwórczego.
Zbiornik wody musi być wyposażony w nasadę 75 zabezpieczoną przed przedostaniem się zanieczyszczeń i zawór służący do napełniania z hydrantu. Instalacja napełniania powinna mieć konstrukcję zabezpieczającą przed swobodnym wypływem wody ze zbiornika oraz zawór zabezpieczający przed przepełnieniem zbiornika z możliwością przełączenia na pracę ręczną.
Układ wodno- pianowy wyposażony w automatyczny dozownik środka pianotwórczego zapewniający uzyskiwanie stężeń 3% i 6% (tolerancja +- 0,5%) w pełnym zakresie wydajności pompy.
Wszystkie elementy układu wodno - pianowego muszą być odporne na korozję i działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów. Nasady tłoczne i ssawne powinny być zabezpieczone przed zamarzaniem.
Konstrukcja układu wodno - pianowego powinna umożliwić jego całkowite odwodnienie przy użyciu co najwyżej dwóch zaworów.
Przedział autopompy musi być wyposażony w autonomiczny system ogrzewania działający niezależnie od pracy silnika, skutecznie zabezpieczający układ wodno-pianowy przed zamarzaniem w temperaturze do - 25st.C. Dodatkowo musi istnieć możliwość ogrzewania autopompy z układu chłodzenia silnika z możliwością wyłączenia w okresie letnim.
Na wlocie ssawnym pompy musi być zamontowany element zabezpieczający przed przedostaniem się do pompy zanieczyszczeń stałych zarówno przy ssaniu ze zbiornika zewnętrznego jak i dla zbiornika własnego pojazdu, gwarantujący bezpieczną eksploatację pompy.
Pojazd wyposażony w min. 4 zraszacze o wydajności w przedziale 50÷100 dm 3/ min przy ciśnieniu 8 bar, zasilane autopompą. Dwa zraszacze zamontowane przed przednią osią, kolejne dwa po bokach pojazdu. Ponadto instalacja powinna być wyposażona w zawory odcinające, uruchamiane z kabiny kierowcy.
Samochód wyposażony w sterowany za pomocą pilota przewodowego pneumatyczny maszt oświetleniowy o łącznej wielkości strumienia świetlnego min. 32.000 lm. Stopień ochrony masztu i reflektorów min. IP 55 zasilany z instalacji elektrycznej samochodu . Wysokość masztu po rozłożeniu od podłoża, na którym stoi pojazd, do oprawy czołowej reflektorów ustawionych poziomo nie mniejsza niż 5 m. Maszt rozkładany za pomocą powietrza z układu pneumatycznego pojazdu. Działanie masztu powinno odbywać się bez nagłych skoków podczas ruchu do góry i do dołu. Złożenie masztu powinno nastąpić bez konieczności ręcznego wspomagania. Przewody elektryczne zasilające reflektory nie powinny kolidować z ruchami teleskopów. Mostek z reflektorami powinien obracać się wokół osi pionowej o kąt, co najmniej 135º w obie strony. Sterowanie obrotem reflektorów wokół osi pionowej oraz zmianą ich kąta pochylenia powinno być możliwe ze stanowiska obsługi masztu. W kabinie kierowcy powinna znajdować się lampka ostrzegawcza, informująca o wysunięciu masztu.
W pojeździe zapewnione miejsce do przewozu oraz wykonane i zamontowane uchwyty do zamocowania wyposażenia dla przyszłego użytkownika pojazdu.
Pojazd musi być oznakowany zgodnie z Zarządzeniem Nr 13 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej.
Okres gwarancji wynoszący min. 24 miesiące na całość przedmiotu dostawy bez limitu kilometrów.
Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pojazdu dostępny na terenie Polski.
Przeglądy okresowe w okresie gwarancji na koszt wykonawcy.
Wykonanie napisów na drzwiach kabiny -(OSP Brześć Kujawski) + HERB GMINY (projekt dostarczony na etapie realizacji zamówienia)+oznaczenie nr operacyjny zgodnie z wymogami KGPSP.
Wykonawca zamontuje dostarczone przez Zamawiającego wyposażenie na samochodzie . Szczegóły dotyczące rozmieszczenia i typów poszczególnych elementów wyposażenia do uzgodnienia na etapie realizacji zamówienia.
Zastosowane w pojeździe oznaczenia, instrukcje, napisy itp. muszą być wykonane w języku polskim.
Pojazd wyposażony co najmniej w: 2 kliny pod koła, zestaw narzędzi naprawczych, klucz do kół, podnośnik hydrauliczny, trójkąt ostrzegawczy, apteczkę, gaśnicę proszkową min. 5 kg, kamizelkę ostrzegawczą.
Wykonawca obowiązany jest do dostarczenia wraz z samochodem: instrukcji obsługi w języku polskim do samochodu, zabudowy pożarniczej i zainstalowanych urządzeń i wyposażenia; dokumentacji niezbędnej do zarejestrowania samochodu jako specjalny, wynikającej z ustawy (Prawo o ruchu drogowym).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 223248

Data publikacji: 2015-08-28

Nazwa: Ochotnicza Straż Pożarna w Brześciu Kujawskim

Ulica: ul. Kolejowa 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Brześć Kujawski

Kod pocztowy: 87-880

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Adres strony internetowej: www.brzesckujawski.pl

Regon: 91026915000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Stowarzyszenie

Inny rodzaj zamawiającego: Stowarzyszenie

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa 1 sztuki ciężkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego z funkcją chemiczno-ekologiczną z napędem 4 x 4

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
Pojazd fabrycznie nowy, podwozie oraz zabudowa z roku produkcji 2015.
Pojazd zabudowany i wyposażony musi spełniać wymagania: ustawy (Prawo o ruchu drogowym) (t.j. Dz. U. z 2012r. Nr 198 poz. 1137 ze zmianami), rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. Nr 32 z 2003 r., poz. 262 z późniejszymi zmianami), rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143 poz. 1002 z późniejszymi zmianami), rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej (dz. U. Nr 165 z dnia 02 sierpnia 2011 r.), norm PN-EN 1846-1 i PN-EN 1846-2.
Pojazd musi posiadać najpóźniej w dniu odbioru techniczno-jakościowego ważne świadectwo dopuszczenia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143 poz. 1002 z późniejszymi zmianami).
Podwozie pojazdu musi posiadać aktualne świadectwo homologacji typu lub świadectwo zgodności WE zgodnie z odrębnymi przepisami krajowymi odnoszącymi się do prawa o ruchu drogowym. W przypadku, gdy przekroczone zostaną warunki zabudowy określone przez producenta podwozia wymagane jest świadectwo homologacji typu pojazdu kompletnego oraz zgoda producenta podwozia na wykonanie zabudowy. Urządzenia i podzespoły zamontowane w pojeździe powinny spełniać wymagania odrębnych przepisów krajowych i/lub międzynarodowych.
Podwozie samochodu kategorii drugiej, (uterenowiony) ze stałym napędem 4x4 z blokadami mechanizmów różnicowych osi przedniej i tylnej oraz mechanizmu różnicowego międzyosiowego.
Skrzynia biegów manualna, wyposażona w chłodnicę oleju.
Maksymalna masa rzeczywista samochodu gotowego do akcji ratowniczo- gaśniczej, rozkład tej masy na osie oraz masa przypadająca na każdą z osi nie może przekraczać wartości określonych przez producenta pojazdu lub podwozia bazowego. Dopuszczalna różnica w obciążeniu strony lewej i prawej nie może przekroczyć 3%.
Pojazd wyposażony w urządzenie sygnalizacyjno- ostrzegawcze, akustyczne i świetlne wykonane w technologii LED. Na dachu belka oświetleniowa zabezpieczona przed przypadkowym uszkodzeniem, W tylnej części zabudowy na dachu lub na tylnej ścianie zamontowana co najmniej jedna lampa sygnalizacyjna w technologii LED .
Dodatkowo lampy sygnalizacyjne niebieskie w technologii Led cztery z przodu oraz po dwie na każdym boku zabudowy. Dodatkowy sygnał typu (AIR-HORN), pneumatyczny lub elektroniczny o natężeniu dźwięku min. 115 dB, włączany włącznikiem łatwo dostępnym dla kierowcy oraz dowódcy. Wszystkie lampy ostrzegawcze i głośnik oraz lampy reflektorowe, przeciwmgłowe, kierunkowskazy zabezpieczone przed ewentualnym uszkodzeniami mechanicznymi.
Na tylnej ścianie zabudowy zamontowana fala świetlna składająca się z min. 8 segmentów z zastosowaniem diod LED, sterowanie z kabiny załogi oraz z przedziału autopompy.
Pojazd wyposażony w radiotelefon przewoźny. W przedziale autopompy dodatkowy manipulator współpracujący z radiotelefonem przewoźnym, umożliwiający prowadzenie korespondencji, zabezpieczony przed działaniem wody, wyposażony w wyłącznik.
Sygnał dźwiękowy (min 80dB (A)). i świetlny (minimalny zasięg 7m) włączonego biegu wstecznego, jako sygnał świetlny akceptuje się światło cofania.
Pojazd wyposażony dodatkowo w: światła LED do jazdy dziennej wbudowane w reflektory główne pojazdu, fabrycznie montowane przednie światła przeciwmgielne wpuszczone w zderzak (nie wystające poza obrys zderzaka), zewnętrzną i wewnętrzną przysłonę przeciwsłoneczną.
Podwozie samochodu z silnikiem o zapłonie samoczynnym, o mocy min. 300 kW, spełniający w dniu odbioru obowiązujące przepisy o ruchu drogowym - min. Euro 6. Maksymalny moment obrotowy nie mniejszy niż 2000 Nm.
Silnik samochodu przystosowany do zasilania biopaliwami zgodnie z Normą PN-EN 14214 co winno być potwierdzone stosownym dokumentem producenta podwozia, załączonym do oferty.
W instrukcji użytkowania samochodu muszą znaleźć się zapisy o warunkach technicznych oraz czynnościach obsługowych koniecznych przy zasilaniu silnika biopaliwami lub paliwami z biokomponentami. Gwarancja na pojazd nie może wyłączać stosowania w/w paliwa.
Maksymalna wysokość całkowita pojazdu nie przekraczająca 3150 mm.
Maksymalna prędkość na najwyższym biegu (nie mniejsza niż 90km/h)
Wykonanie nadwozia z podestami umożliwiającymi łatwy dostęp do sprzętu. Uchylenie (niedomknięcie) lub wysunięcie podestów i żaluzji musi być sygnalizowane w kabinie kierowcy. Podesty zabezpieczone dodatkowymi zamkami uniemożliwiającymi samoczynne otwarcie podestu w przypadku awarii siłownika. Sprzęt powinien być rozmieszczony grupowo w zależności od przeznaczenia z zachowaniem ergonomii.
Kabina fabrycznie czterodrzwiowa, jednomodułowa na bazie jednej płyty podłogowej, zawieszona pneumatycznie, zapewniająca dostęp do silnika, w układzie miejsc 1+1+4 (siedzenia przodem do kierunku jazdy).
Kabina wyposażona w: fabryczny układ klimatyzacji, indywidualne oświetlenie nad siedzeniem dowódcy, aparaty powietrzne przewożone w kabinie wg rozwiązania technicznego umożliwiającego: jednoczesne przewożenie aparatów z butlami różnego rodzaju, bez konieczności jakiegokolwiek dostosowywania, odblokowanie każdego aparatu indywidualnie (dźwignia odblokowująca o konstrukcji uniemożliwiającej przypadkowe odblokowanie np. w czasie hamowania pojazdu), uchwyty do trzymania się podczas jazdy dla tylnego przedziału załogi, dodatkowy schowek na sprzęt w przestrzeni pod siedzeniem załogi, niezależny układ ogrzewania i wentylacji, umożliwiający ogrzewanie kabiny przy wyłączonym silniku, lusterka boczne zewnętrzne elektrycznie sterowane i ogrzewane, lusterko rampowe - krawężnikowe z prawej strony, lusterko rampowe dojazdowe, przednie, szyby boczne opuszczane i podnoszone elektrycznie, reflektor ręczny do oświetlenia numerów budynków, główny włącznik/wyłącznik oświetlenia skrytek, sygnalizacja otwarcia skrytek sprzętowych i podestów, sygnalizacja wysunięcia masztu oświetleniowego, fotel kierowcy z zawieszeniem pneumatycznym i regulacją wysokości, odległości i pochylenia oparcia, fotele wyposażone w dwupunktowe bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa i zagłówki, siedzenia pokryte materiałem łatwym w utrzymaniu w czystości, nienasiąkliwym, odpornym na ścieranie i antypoślizgowym; automatyczne oświetlanie po otwarciu drzwi tej części kabiny; powinna istnieć możliwość włączenia oświetlenia kabiny, gdy drzwi są zamknięte; drzwi kabiny zamykane kluczem, wszystkie zamki otwierane tym samym kluczem; 2 ładowarki Radiotelefonów, przenośnych latarek zasilane tylko podczas pracy silnika lub przy podłączeniu zasilania 230Vza pośrednictwem automatycznego złącza, ponadto ładowarki wyposażone wyłącznik odłączający zasilanie; kabina wyposażona w radioodtwarzacz CD MP3 z głośnikami; należy przewidzieć miejsce na przechowywanie dokumentacji operacyjnej.
Instalacja elektryczna jednoprzewodowa 24V, z biegunem ujemnym na masie. Moc alternatora i pojemność akumulatorów musi zapewniać pełne zapotrzebowanie na energię elektryczną przy jej maksymalnym obciążeniu.
Samochód powinien być wyposażony w główny wyłącznik prądu, umożliwiający odłączenie akumulatorów od wszystkich systemów elektrycznych (z wyjątkiem tych, które wymagają stałego zasilania). Wyłącznik główny powinien znajdować się w zasięgu kierowcy.
Gniazdo z wtyczką do ładowania akumulatorów ze źródła zewnętrznego, umieszczone po lewej stronie (sygnalizacja podłączenia do zewnętrznego źródła w kabinie kierowcy).
Samochód musi być wyposażony w gniazdo do zasilania układu pneumatycznego pojazdu z zewnętrznego źródła, przyłącze umieszczone po lewej stronie.
Kolorystyka: nadwozie - RAL 3000; podest roboczy -naturalny kolor aluminium; błotniki, zderzaki- białe RAL 9010; drzwi żaluzjowe - naturalny kolor aluminium; podwozie - czarne (dopuszcza się kolor szary, w przypadku gdy jest to fabryczny kolor producenta podwozia); boki i tył pojazdu oklejone certyfikowaną taśmą odblaskową.
Instalacja pneumatyczna pojazdu zapewniająca możliwość wyjazdu w ciągu 60 s, od chwili uruchomienia silnika samochodu, jednocześnie musi być zapewnione prawidłowe funkcjonowanie hamulców. Pojazd wyposażony w osuszacz powietrza w układzie pneumatycznym.
Wylot spalin nie może być skierowany na stanowisko obsługi poszczególnych urządzeń pojazdu oraz musi zapewniać ochronę przed oparzeniami podczas normalnej pracy załogi. Wylot spalin dolny, umieszczony pomiędzy osiami, z lewej strony.
Wykonywanie codziennych czynności obsługowych silnika musi być możliwe bez podnoszenia kabiny.
Silnik musi być zdolny do ciągłej pracy przez min. 4 h w normalnych warunkach pracy w czasie postoju bez uzupełniania paliwa, cieczy chłodzącej lub smarów. W tym czasie w normalnej temperaturze eksploatacji, temperatura silnika i układu przeniesienia napędu nie powinny przekroczyć wartości określonych przez producenta. Pojemność zbiornika paliwa powinna zapewniać przejazd min. 300 km lub 4 godzinną pracę autopompy, przy czym jego pojemność nie może być mniejsza niż 150 litrów.
Zawieszenie mechaniczne wzmocnione, musi być dostosowane do maksymalnej masy rzeczywistej pojazdu.
Układ hamulcowy wyposażony w system ABS. Hamulec postojowy działający na koła obu osi.
Ogumienie z bieżnikiem uniwersalnym dostosowanym do różnych warunków atmosferycznych. Na osi przedniej ogumienie pojedyncze, na osi tylnej koła bliźniacze. Wartości nominalne ciśnienia w ogumieniu trwale umieszczone nad kołami.
Na wyposażeniu pojazdu zamocowane pełnowymiarowe koło zapasowe z miejscem do przewożenia na pojeździe (wyklucza się przewożenie koła na dachu pojazdu), obsługa jednoosobowa.
Pojazd wyposażony w urządzenie (zaczep holowniczy) umożliwiający odholowanie pojazdu. Urządzenie powinno mieć taką wytrzymałość, aby umożliwić holowanie po drodze pojazdu obciążonego masą całkowitą maksymalną oraz wytrzymywać siłę zarówno ciągnącą jak i ściskającą.
Pojazd należy wyposażyć w osłonę rurową wykonaną ze stali nierdzewnej wraz z 4 reflektorami halogenowymi dalekosiężnymi.
Zabudowa wykonana wyłącznie z użyciem materiałów nierdzewnych, dopuszcza się elementy wykończeniowe wykonane z materiałów kompozytowych. Wewnętrzne poszycia skrytek wyłożone anodowaną blachą aluminiową, natomiast podłoga skrytek wykończona gładką blachą kwasoodporną bez progu, ze spadkiem umożliwiającym odprowadzenie wody na zewnątrz.
Aluminiowy system mocowania półek w skrytkach sprzętowych musi umożliwiać płynną regulację wysokości.
Dach zabudowy w formie podestu roboczego, w wykonaniu antypoślizgowym, z zamontowanymi uchwytami na sprzęt. Z tyłu pojazdu aluminiowa drabinka do wejścia na dach, stopnie w wykonaniu antypoślizgowym. W pobliżu górnej części drabiny zamontowane uchwyty ułatwiające wchodzenie. Na dachu umieszczone uchwyty do zamocowania drabiny.
Dodatkowo na dachu pojazdu zamontowana skrzynia na sprzęt, wykonana z blachy aluminiowej ryflowanej. Skrzynia musi posiadać oświetlenie LED.
Powierzchnie platform, podestu roboczego i podłogi kabiny w wykonaniu antypoślizgowym.
Skrytki na sprzęt w układzie żaluzji 3+3+1 (bez wolnych przestrzeni pomiędzy skrytkami), zamykane żaluzjami wodo i pyłoszczelnymi wspomaganymi systemem sprężynowym, wykonane z materiałów odpornych na korozję, wyposażone w zamki zamykane na klucz, jeden klucz powinien pasować do wszystkich zamków. Zamknięcia żaluzji typu rurkowego. Dostęp do sprzętu z zachowaniem wymagań ergonomii.
Skrytki wyposażone w min. 4 wysuwane szuflady /tace na sprzęt ratowniczy oraz 1 pionową.
Skrytki na sprzęt i przedział autopompy muszą być wyposażone w oświetlenie włączane automatycznie po otwarciu skrytki. Oświetlenie skrytek w technologii LED. Główny wyłącznik oświetlenia skrytek powinien być zainstalowany w kabinie kierowcy.
Pojazd powinien posiadać oświetlenie pola pracy wokół samochodu zapewniające oświetlenie w warunkach słabej widoczności oraz oświetlenie powierzchni dachu roboczego.
Szuflady, podesty i wysuwane tace muszą się automatycznie blokować w pozycji zamkniętej i całkowicie otwartej oraz posiadać zabezpieczenie przed całkowitym wyciągnięciem (wypadnięcie z prowadnic).
Szuflady, podesty i tace oraz inne elementy pojazdu wystające w pozycji otwartej powyżej 250 mm poza obrys pojazdu muszą posiadać oznakowanie ostrzegawcze.
Dodatkowo pojazd wyposażony w min. 2 szt. wysuwanych szuflad na cięższy sprzęt. Miejsce montażu do uzgodnienia na etapie produkcji pojazdu.
Uchwyty, klamki wszystkich urządzeń samochodu, drzwi żaluzjowych, szuflad, podestów, tac, muszą być tak skonstruowane, aby ich obsługa była możliwa w rękawicach. Obsługa panelu sterującego autopompy musi być możliwa w rękawicach (wyklucza się rozwiązanie z elektronicznym ekranem dotykowym).
Konstrukcja skrytek musi zapewniać odprowadzenie wody z ich wnętrza.
Zbiornik wody o pojemności 5 m3 (+-3%) wykonany z materiałów kompozytowych. Zbiornik musi być wyposażony w oprzyrządowanie umożliwiające jego bezpieczną eksploatację, z układem zabezpieczającym przed wypływem wody w czasie jazdy. Zbiornik powinien być wyposażony w falochrony i posiadać właz rewizyjny.
Zbiornik środka pianotwórczego o pojemności min. 10% pojemności zbiornika wody. Zbiornik musi być wyposażony w oprzyrządowanie zapewniające jego bezpieczną eksploatację.
W górnej części powinien znajdować się zamykany wlew do grawitacyjnego napełniania zbiornika z dachu pojazdu. Napełnianie zbiornika środkiem pianotwórczym powinno być możliwe także z poziomu terenu.
Autopompa zlokalizowana z tyłu pojazdu w obudowanym przedziale, zamykanym drzwiami żaluzjowymi.
Autopompa pożarnicza dwuzakresowa o wydajności min. 3200 dm3 /min przy ciśnieniu 0,8 MPa i głębokości ssania 1,5 m oraz dla wysokiego ciśnienia min. 250 dm 3/min przy ciśnieniu 4 MPa, wyposażona w układ utrzymania stałego ciśnienia.
Pojazd wyposażony w działko wodno- pianowe klasy min. DWP32 o regulowanej wydajności, podnoszone hydraulicznie na czas pracy. Działko wysuwane do pozycji roboczej, tak aby w pozycji transportowej nie zwiększało maksymalnej wysokości pojazdu. Zakres obrotu działka w płaszczyźnie poziomej wynoszący 360 stopni, a w płaszczyźnie pionowej od kąta ujemnego do co najmniej 75 stopni. Z pozycji obsługującego działko musi istnieć możliwość sterowania zaworem działka oraz regulacją obrotów autopompy.
Układ wodno- pianowy zabudowany w taki sposób aby parametry autopompy przy zasilaniu ze zbiornika samochodu były nie mniejsze niż przy zasilaniu ze zbiornika zewnętrznego dla głębokości ssania 1,5 m. Wszystkie nasady układu wodno-pianowego powinny być wyposażone w pokrywy nasad zabezpieczone przed zgubieniem.
Samochód musi być wyposażony w linię szybkiego natarcia o długości węża minimum 60 m na zwijadle, zakończoną prądownicą wodno- pianową o regulowanej wydajności, do podawania środków gaśniczych prądem zwartym i rozproszonym.
Linia szybkiego natarcia musi umożliwiać podawanie wody lub piany bez względu na stopień rozwinięcia węża. Zwijadło wyposażone w regulowany hamulec bębna, oraz napęd mechaniczny i elektryczny. Układ napędu elektrycznego z zabezpieczeniem przeciw przeciążeniowymi wyłącznikiem krańcowym. Dodatkowo musi istnieć możliwość przedmuchu zwijadła za pomocą sprężonego powietrza.
Autopompa musi umożliwiać podanie wody i wodnego roztworu środka pianotwórczego do minimum: dwóch nasad tłocznych 75, wysokociśnieniowej linii szybkiego natarcia, działka wodno - pianowego, instalacji zraszaczowej.
Autopompa musi umożliwiać podanie wody do zbiornika samochodu.
Autopompa musi być wyposażona w urządzenie odpowietrzające umożliwiające zassanie wody: z głębokości 1,5 m w czasie do 30 s; z głębokości 7,5 m w czasie do 60 s.
Na pulpicie sterowniczym pompy zainstalowanym w przedziale autopompy muszą znajdować się co najmniej następujące urządzenia kontrolno- sterownicze: urządzenia kontrolno- pomiarowe pompy, w tym min. manometr, manowakuometr; wyłącznik awaryjny silnika pojazdu; wskaźnik poziomu wody w zbiorniku samochodu; wskaźnik poziomu środka pianotwórczego w zbiorniku; wskaźnik lub kontrolka temperatury cieczy chłodzącej silnik lub wskaźnik awarii silnika; regulator prędkości obrotowej silnika napędzającego pompę.
Ponadto na stanowisku obsługi musi znajdować się schemat układu wodno- pianowego oraz oznaczenie zaworów.
Wszystkie urządzenia kontrolno-sterownicze powinny być widoczne i dostępne z miejsca i obsługi pompy (dotyczy to również sterowania dozownikiem i urządzeniem odpowietrzającym, jeśli są one sterowane ręcznie). Wszystkie urządzenia sterowania i kontroli powinny być oznaczone znormalizowanymi symbolami (piktogramami) lub inną tabliczką informacyjną, jeśli symbol nie istnieje. Dźwignie i pokrętła wszystkich zaworów, w tym również odwadniających, powinny być łatwo dostępne, a ich obsługa powinna być możliwa bez wchodzenia pod samochód.
W kabinie kierowcy powinny znajdować się następujące urządzenia kontrolno-pomiarowe: manometr, wskaźnik poziomu wody w zbiorniku, wskaźnik poziomu środka pianotwórczego.
Zbiornik wody musi być wyposażony w nasadę 75 zabezpieczoną przed przedostaniem się zanieczyszczeń i zawór służący do napełniania z hydrantu. Instalacja napełniania powinna mieć konstrukcję zabezpieczającą przed swobodnym wypływem wody ze zbiornika oraz zawór zabezpieczający przed przepełnieniem zbiornika z możliwością przełączenia na pracę ręczną.
Układ wodno- pianowy wyposażony w automatyczny dozownik środka pianotwórczego zapewniający uzyskiwanie stężeń 3% i 6% (tolerancja +- 0,5%) w pełnym zakresie wydajności pompy.
Wszystkie elementy układu wodno - pianowego muszą być odporne na korozję i działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów. Nasady tłoczne i ssawne powinny być zabezpieczone przed zamarzaniem.
Konstrukcja układu wodno - pianowego powinna umożliwić jego całkowite odwodnienie przy użyciu co najwyżej dwóch zaworów.
Przedział autopompy musi być wyposażony w autonomiczny system ogrzewania działający niezależnie od pracy silnika, skutecznie zabezpieczający układ wodno-pianowy przed zamarzaniem w temperaturze do - 25st.C. Dodatkowo musi istnieć możliwość ogrzewania autopompy z układu chłodzenia silnika z możliwością wyłączenia w okresie letnim.
Na wlocie ssawnym pompy musi być zamontowany element zabezpieczający przed przedostaniem się do pompy zanieczyszczeń stałych zarówno przy ssaniu ze zbiornika zewnętrznego jak i dla zbiornika własnego pojazdu, gwarantujący bezpieczną eksploatację pompy.
Pojazd wyposażony w min. 4 zraszacze o wydajności w przedziale 50÷100 dm 3/ min przy ciśnieniu 8 bar, zasilane autopompą. Dwa zraszacze zamontowane przed przednią osią, kolejne dwa po bokach pojazdu. Ponadto instalacja powinna być wyposażona w zawory odcinające, uruchamiane z kabiny kierowcy.
Samochód wyposażony w sterowany za pomocą pilota przewodowego pneumatyczny maszt oświetleniowy o łącznej wielkości strumienia świetlnego min. 32.000 lm. Stopień ochrony masztu i reflektorów min. IP 55 zasilany z instalacji elektrycznej samochodu . Wysokość masztu po rozłożeniu od podłoża, na którym stoi pojazd, do oprawy czołowej reflektorów ustawionych poziomo nie mniejsza niż 5 m. Maszt rozkładany za pomocą powietrza z układu pneumatycznego pojazdu. Działanie masztu powinno odbywać się bez nagłych skoków podczas ruchu do góry i do dołu. Złożenie masztu powinno nastąpić bez konieczności ręcznego wspomagania. Przewody elektryczne zasilające reflektory nie powinny kolidować z ruchami teleskopów. Mostek z reflektorami powinien obracać się wokół osi pionowej o kąt, co najmniej 135º w obie strony. Sterowanie obrotem reflektorów wokół osi pionowej oraz zmianą ich kąta pochylenia powinno być możliwe ze stanowiska obsługi masztu. W kabinie kierowcy powinna znajdować się lampka ostrzegawcza, informująca o wysunięciu masztu.
W pojeździe zapewnione miejsce do przewozu oraz wykonane i zamontowane uchwyty do zamocowania wyposażenia dla przyszłego użytkownika pojazdu.
Pojazd musi być oznakowany zgodnie z Zarządzeniem Nr 13 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej.
Okres gwarancji wynoszący min. 24 miesiące na całość przedmiotu dostawy bez limitu kilometrów.
Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pojazdu dostępny na terenie Polski.
Przeglądy okresowe w okresie gwarancji na koszt wykonawcy.
Wykonanie napisów na drzwiach kabiny -(OSP Brześć Kujawski) + HERB GMINY (projekt dostarczony na etapie realizacji zamówienia)+oznaczenie nr operacyjny zgodnie z wymogami KGPSP.
Wykonawca zamontuje dostarczone przez Zamawiającego wyposażenie na samochodzie . Szczegóły dotyczące rozmieszczenia i typów poszczególnych elementów wyposażenia do uzgodnienia na etapie realizacji zamówienia.
Zastosowane w pojeździe oznaczenia, instrukcje, napisy itp. muszą być wykonane w języku polskim.
Pojazd wyposażony co najmniej w: 2 kliny pod koła, zestaw narzędzi naprawczych, klucz do kół, podnośnik hydrauliczny, trójkąt ostrzegawczy, apteczkę, gaśnicę proszkową min. 5 kg, kamizelkę ostrzegawczą.
Wykonawca obowiązany jest do dostarczenia wraz z samochodem: instrukcji obsługi w języku polskim do samochodu, zabudowy pożarniczej i zainstalowanych urządzeń i wyposażenia; dokumentacji niezbędnej do zarejestrowania samochodu jako specjalny, wynikającej z ustawy (Prawo o ruchu drogowym).

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2015

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na podstawie oceny złożonych oświadczeń i wymaganych dokumentów dołączonych do oferty. Ocena spełnienia poszczególnych warunków dokonana zostanie na zasadzie -WYKONAWCA spełnia albo nie spełnia poszczególne warunki.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający dokona oceny spełnienia warunków na podstawie oceny złożonych oświadczeń i wymaganych dokumentów dołączonych do oferty. WYKONAWCA zobowiązany jest dołączyć do oferty wykaz wykonanych, co najmniej 2 dostaw o wartości minimum 600 000 zł brutto każda, o podobnym charakterze (samochody pożarnicze), z ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z załączeniem dowodów, że zostały wykonane należycie w rozumieniu par. 1 ust. 2 Rozporządzenia w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane. WYKONAWCA może polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, w takiej sytuacji zobowiązany jest to udowodnić Zamawiającemu zgodnie z treścią art. 26 2 b ustawy Pzp.
Ocena spełnienia poszczególnych warunków dokonana zostanie na zasadzie -WYKONAWCA spełnia albo nie spełnia poszczególne warunki.

Potencjał techniczny:
Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na podstawie oceny złożonych oświadczeń i wymaganych dokumentów dołączonych do oferty. Ocena spełnienia poszczególnych warunków dokonana zostanie na zasadzie -WYKONAWCA spełnia albo nie spełnia poszczególne warunki.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na podstawie oceny złożonych oświadczeń i wymaganych dokumentów dołączonych do oferty. Ocena spełnienia poszczególnych warunków dokonana zostanie na zasadzie -WYKONAWCA spełnia albo nie spełnia poszczególne warunki.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na podstawie oceny złożonych oświadczeń i wymaganych dokumentów dołączonych do oferty. Ocena spełnienia poszczególnych warunków dokonana zostanie na zasadzie -WYKONAWCA spełnia albo nie spełnia poszczególne warunki.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Świadectwo dopuszczenia do stosowania w ochronie przeciwpożarowej na terenie Polski zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r. Nr 143 poz. 1002 ze zmianami). Kompletne świadectwo dopuszczenia oraz sprawozdanie z badań powinno być dołączone do oferty. Dopuszcza się dostarczenie świadectwa i sprawozdania z badań najpóźniej w dniu dostawy pojazdu. W takim przypadku należy dołączyć do oferty stosowne oświadczenie.
Świadectwo homologacji lub świadectwo zgodności WE. Dokument winien być dołączony do oferty. Dopuszcza się dostarczenie świadectwa najpóźniej przy dostawie pojazdu. W takim przypadku należy dołączyć do oferty stosowne oświadczenie.
Dokument wystawiony przez producenta podwozia potwierdzający przystosowanie silnika do zasilania biopaliwem zgodnym z normą PN EN 14214.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zakres zmian umowy dopuszczalnych przez Zamawiającego po uprzednim uzyskaniu jego zgody w następujących przypadkach: działania siły wyższej; przeszkód lub warunków, które mogą mieć wpływ na realizacje dostaw, a które nie mogły być racjonalnie przewidziane przez kompetentnego WYKONAWCĘ lub zamawiającego; możliwa jest zmiana terminu realizacji zamówienia uwzględniająca jednak wydatkowanie środków zabezpieczonych na realizację zadania w bieżącym roku budżetowym oraz zapewniająca terminową realizację projektu (zadania); w zakresie rodzaju/modelu sprzętu w przypadku obiektywnej niemożności dostarczenia sprzętu (zakończona produkcja, niedostępność na rynku, etc.) umowę można zmienić co do rodzaju/typu/modelu sprzętu, pod warunkiem, że urządzenie/urządzenia będą nowszą wersją oferowanego modelu, będą miały lepsze wszystkie parametry, bądź część parametrów i pozostałe parametry bez zmian; szczególnie uzasadniane zmiany rozwiązań konstrukcyjnych w stosunku do koncepcji przedstawionej w ofercie wynikające z procesu projektowania i zabudowy samochodu ze szczególnym uwzględnieniem zmian korzystnych dla zamawiającego,
Zmiana umowy możliwa jest także w następujących przypadkach: zaistnienia omyłki pisarskiej; nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację zamówienia; przypadku powstania niejasności lub rozbieżności w rozumieniu pojęć użytych w umowie, których nie będzie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy w celu jej jednoznacznej interpretacji.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Okres gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.brzesckujawski.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim
Pl. Wł. Łokietka 1
87-880 Brześć Kujawski
pokój nr 7

Data składania wniosków, ofert: 07/09/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Sekretariat Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim
Pl. Wł. Łokietka 1
87-880 Brześć Kujawski
pokój nr 16

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
341442103 (Wozy strażackie)

Podobne przetargi

124725 / 2015-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kruszwica - Kruszwica (kujawsko-pomorskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa średniego samochodu pożarniczego ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmcach.

207340 / 2008-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Rogowie - Rogowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
ZAKUP SAMOCHODU RATOWNICTWA TECHNICZNEGO Z NAPĘDEM 4x2 DLA JEDNOSTKI OSP W ROGOWIE

257380 / 2014-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rypin - Rypin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa 1 sztuki średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego z napędem 4x4, z funkcją do ograniczania stref skażeń ratownictwa chemiczno - ekologicznego i działań gaśniczych dla OSP Kowalki

321954 / 2009-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski - Aleksandrów Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa 1 sztuki lekkiego samochodu ratownictwa technicznego do 3,5 t. DCM na podwoziu z napędem 4x2

236659 / 2013-11-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wielgie - Wielgie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Przedmiotem zamówienia jest zakup lekkiego samochodu ratowniczo gaśniczego z napędem 4x2 wyposażonego w moduł do ratownictwa chemiczno - ekologicznego dla OSP Wielgie

159834 / 2009-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Lubicz - Lubicz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup urzywanego sredniego samochodu pożarniczego dla jednostki ochrony przeciwpożarowej tj. Ochotniczej Straży Pożarnej Złotoria z przeznaczeniem na cele ochrony przeciwpozarowej

238003 / 2011-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Golub-Dobrzyń - Golub-Dobrzyń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Ochotnicza Straż Pożarna Wrocki, Wrocki,, 87-400 Golub-Dobrzyń ogłasza Przetarg nieograniczony na Dostawę lekkiego samochodu ratownictwa technicznego do 3,5t. z napędem 4x2.

280178 / 2015-10-21 - Inny: Stowarzyszenie

Ochotnicza Straż Pożarna Zgniłobłoty - Bobrowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4 x 4 i modułem ratownictwa chemiczno-ekologicznego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zgniłobłotach.

212263 / 2008-09-11 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Rogowie - Rogowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
ZAKUP SAMOCHODU RATOWNICTWA TECHNICZNEGO Z NAPĘDEM 4x2 DLA JEDNOSTKI OSP W ROGOWIE

235008 / 2009-07-13 - Inny: Stowarzyszenie

Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa 1 sztuki lekkiego samochodu ratownictwa technicznego do 3,5 DMC na podwoziu z napędem 4x2

32226 / 2014-01-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Obrowo - Obrowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup używanego samochodu pożarniczego dla OSP w Dobrzejewicach, gmina Obrowo

204256 / 2015-08-10 - Inny: Organizacja pozarzÄ…dowa

Ochotnicza Straż Pożarna - Żnin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup i dostawa 1 sztuki ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Żninie.

222508 / 2014-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Baruchowo - Baruchowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego z napędem 4x4

74354 / 2013-02-21 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Kowal - Kowal (kujawsko-pomorskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa samochodu ratowniczo- gaśniczego w ramach zadania pn. ,,Zakup samochodów ratowniczo- gaśniczych z funkcją chemiczno-ekologiczną dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Grabkowie, Gołaszewie, Rakutowie