Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

78713 / 2012-04-05 - Uczelnia publiczna / Uniwersytet Jagielloński (Kraków)

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 78713

Data publikacji: 2012-04-05

Nazwa: Uniwersytet Jagielloński

Ulica: ul. Gołębia 24

Numer domu: 24

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31-007

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 012 4324450

Numer faxu: 012 4324451

Adres strony internetowej: www.uj.edu.pl

Typ ogłoszenia: ZP-408

Rodzaj zamawiającego: Uczelnia publiczna

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
wyłonienie Wykonawcy wnęk rezonansowych pierścienia akumulacyjnego i urządzeń, dla potrzeb Narodowego Centrum Promieniowania Elektromagnetycznego, zlokalizowanego na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ w Krakowie, dotyczące projektu współfinansowanego przez UE w ramach POIG. Nr sprawy: CRZP/UJ/154/2012

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy wnęk rezonansowych pierścienia akumulacyjnego i urządzeń obiektu Narodowego Centrum Promieniowania Elektromagnetycznego, dotyczące projektu NCPE dla Celów Badawczych, współfinansowanego przez UE w ramach POIG, dla CPS UJ w Krakowie.
1.1 Zakres zamówienia obejmuje w szczególności wykonanie i dostawę dwóch (2) wnęk rezonansowych pierścienia akumulacyjnego synchrotronu wraz z dwoma (2) jednostkami układu sprzęgania poboru mocy, dwóch (2) manulanych sterowników mechanizmu dostrajania, jednej (1) jednostki manualnego dostrajania (silnik krokowy wraz z mechanicznymi szczegółami do strojenia) oraz dwóch (2) wnęk wyższych harmonicznych (wnęka Landaua), w związku z realizacją NCPE dla Celów Badawczych, zlokalizowanego na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ w Krakowie. Zamówienie dotyczy projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, w związku z realizacją Narodowego Centrum Promieniowania Elektromagnetycznego dla Celów Badawczych.

szacunkowa_wart_zam: Nie

Kod trybu postepowania: WR

zamowienie_pprawna_hid: c;

zamowienie_pprawna: art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a

zamowienie_uzasadnienie:
Uniwersytet Jagielloński realizuje Projekt pod nazwą /Narodowe Centrum Promieniowania Elektromagnetycznego/ dla celów badawczych (etap I), w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 2.1 Rozwój ośrodków o wysokim potencjale badawczym, na podstawie umowy Nr POIG.02.01.00-12-213/09 z dnia 9 kwietnia 2010 roku zawartej pomiędzy Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego a UJ. Celem projektu jest zbudowanie źródła promieniowania synchrotronowego o energii 1.5 GeV i związanego z nim centrum badań. Należy zauważyć, iż w Polsce nie było do tej pory budowane analogiczne urządzenie naukowe (synchrotron) o tak zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych, w związku z czym niezbędne jest skorzystanie z doświadczeń jednostek posiadających doświadczenie w zakresie konstruowania i wykorzystywania takich urządzeń.
Dnia 30 października 2009 roku Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet w Lund podpisały Memorandum of Understanding, które stanowi podwaliny dla współpracy pomiędzy MAX-Lab, jednostką tej Uczelni a UJ, w zakresie badań nad promieniowaniem synchrotronowym. Porozumienie to ma na celu rozwój ścisłej współpracy akademickiej i badawczo-rozwojowej w zakresie techniki i fizyki akceleratorów, rozwoju i budowy synchrotronowych źródeł promieniowania oraz zastosowania promieniowania synchrotronowego. Strony, jako jednostki naukowe i uczelnie wyższe, zamierzają utrzymywać i pogłębiać współpracę naukowo-badawczą i wymianę doświadczeń. Na uwagę zasługuje fakt, iż MAX-Lab posiada wieloletnie doświadczenie i rozporządza szczegółową wiedzą (know-how) odnośnie projektowania, konstruowania, wykonywania, montażu, uruchamiania i eksploatacji synchrotronowych źródeł promieniowania elektromagnetycznego (synchrotronów). Aktualnie w Lund z powodzeniem działają trzy źródła promieniowania synchrotronowego zaprojektowane przez ekspertów z MAX-Lab. MAX-Lab opracował i przetestował w swoim ośrodku unikalne podejście do budowy źródeł promieniowania synchrotronowego. Nowa technologia polega na zastąpieniu w pierścieniu akumulującym konwencjonalnych magnesów zakrzywiających, sekstupolowych i korygujących przez odpowiadający układ magnesów zintegrowanych w jednym bloku żelaza. Technologia zintegrowanych magnesów opracowana w MAX-Lab wnosi szereg istotnych korzyści na wielu polach. Zastosowanie technologii zintegrowanych magnesów umożliwia zbudowanie w ramach tego samego budżetu znacznie lepszego źródła promieniowania synchrotronowego w porównaniu z technologią konwencjonalną. W konsekwencji MAX-Lab realizuje obecnie budowę nowego ośrodka promieniowania elektromagnetycznego (Projekt MAX-IV Laboratories) w celu zastąpienia istniejącej infrastruktury przez dwa nowe synchrotrony o energiach 3 GeV i 1.5 GeV zbudowane w ww. nowej technologii.
Wraz z podpisaniem ww. Memorandum of Understanding, Uniwersytet Jagielloński zdecydował tym samym o wykorzystaniu technologii zintegrowanych magnesów do budowy polskiego synchrotronu. Rozwiązanie to nigdy i nigdzie na świecie, poza Lund, nie zostało zastosowane a wypracowany Know-how podlega tzw. ochronie faktycznej. Ponieważ jedynym podmiotem, który posiada wiedzę w zakresie implementacji technologii magnesów zintegrowanych w budowie synchrotronu jest Uniwersytet w Lund (MAX-Lab), wybór tego rozwiązania technologicznego skutkował koniecznością ustalenia, możliwie jak najszybciej po podpisaniu umowy o dofinansowanie projektu ze środków POIG, szczegółowych zasad współpracy pomiędzy Uniwersytetem w Lund a Uniwersytetem Jagiellońskim.
Dlatego też, w dniu 21 grudnia 2010r., Uniwersytet Jagielloński i MAX-Lab, działające w strukturach Uniwersytetu w Lund, podpisały umowę o współpracy w zakresie budowy Narodowego Centrum Promienia Elektromagnetycznego w Krakowie, ze szczególnym uwzględnieniem wykonania urządzenia i instalacji synchrotronu. Celem tej umowy jest wykorzystanie wyjątkowych szans wynikających z jednakowych celów oraz przystających harmonogramów projektów realizowanych przez MAX-Lab i UJ. Obie Strony przewidują istotne korzyści z synergii wynikającej z faktu budowy dwóch, praktycznie identycznych, synchrotronów o energii 1.5 GeV, w takich kluczowych dziedzinach jak projekt, dokumentacja, zakupy aparatury, możliwość wspólnego wykorzystania zasobów ludzkich itp. MAX-Lab wspiera UJ poprzez udostępnienie Know-how, wdrożenie opartej na Know-how technologii, nadzór oraz udzielenie niezbędnej pomocy technicznej, przy wykorzystaniu tożsamości technicznej urządzeń tworzonych na potrzeby MAX-Lab oraz UJ, która umożliwia sprawne przeprowadzenie budowy i montażu w Polsce oraz późniejszą eksploatację Synchrotronu. Natomiast UJ wspiera projekt MAX-Lab poprzez udostępnienie swych zasobów ludzkich i swej niezależnej ekspertyzy w celu stworzenia obopólnych korzyści z synergii wynikającej z pobytu pracowników UJ w MAX-Lab i ich udziału w pracach koniecznych dla powstania obu synchrotronów o energii 1.5 GeV.
Podstawowym założeniem podpisanej umowy oraz warunkiem sukcesu projektu jest zachowanie tożsamości technologicznej kluczowych systemów synchrotronu, w szczególności poprzez zakup i montaż identycznych komponentów urządzenia.
W związku z powyższym, w ramach podpisanej umowy o współpracy, MAX-Lab zobowiązał się m.in. do uwzględniania w przeprowadzanych przez siebie postępowaniach na dostawę poszczególnych elementów urządzenia, opcji ewentualnych dostaw na rzecz Uniwersytetu Jagiellońskiego, oraz przekazywania w tym celu kopii dokumentacji z przeprowadzonych postępowań. Natomiast, dla realizacji założonych celów i należytej realizacji całości projektu oraz wykonania zobowiązań w zakresie wzajemnej współpracy, UJ zobowiązał się również do zamawiania elementów synchrotronu, co do których niezbędnym jest zachowanie tożsamości technologicznej, u tych samych wykonawców, u których MAX-Lab dokonuje swoich zamówień.
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie, dostawa wraz z testami (FAT i SAT) dwóch (2) wnęk rezonansowych pierścienia akumulacyjnego synchrotronu wraz z dwoma (2) jednostkami układu sprzęgania poboru mocy, dwóch (2) manulanych sterowników mechanizmu dostrajania, jednej (1) jednostki manualnego dostrajania (silnik krokowy wraz z mechanicznymi układami strojenia) oraz dwóch (2) wnęk wyższych harmonicznych (wnęka Landaua). System wnęk rezonansowych instalowany jest w pierścieniu akumulacyjnym synchrotronu (storage ring) w celu uzupełniania strat energii elektronów, ponoszonych w trakcie emisji promieniowania oraz w celu poprawienia parametrów wiązki elektronowej (wydłużenie czasu życia Touscheka).
Identyczność wszystkich urządzeń tworzących system wnęk rezonansowych oraz analogiczny sposób ich integracji dla polskiego i szwedzkiego ośrodka, są warunkiem zachowania kompatybilności parametrów wiązki elektronów w obu urządzeniach, co jest kluczowym warunkiem właściwej absorbcji wsparcia technologicznego (know-how) udzielanego w ramach współpracy z ośrodkiem w Lund, a co za tym idzie zachowania tożsamości technologicznej urządzeń oraz osiągnięcia efektu synergii obu projektów.
W wyniku przeprowadzonego w trybie konkurencyjnym przez Max-Lab postępowania na wyłonienie wykonawcy systemu wnęk rezonansowych, w dniu 8 marca 2011r. zawarta została umowa z firmą Research Instruments GmbH, z siedzibą w Bergisch Gladbach w Niemczech (nr EKIU 2010/46). Określony w przedmiotowej umowie sposób realizacji dostawy przewiduje wykonanie w pierwszym etapie prototypów obu typów wnęk rezonansowych, tj. wnęki głównej oraz wnęki Landau, które zostaną następnie dostarczone do Max-Lab i przetestowane. Ponadto, wnęki Landaua zostaną wykonane w oparciu o rysunki konstrukcyjne MAX-labu. W obu przypadkach nieunikniony jest dialog pomiędzy wykonawcą a ekspertami z MAX-labu w trakcie wykonywania prototypów, dotyczący szczegółów produkcji, tak jak np. ocena próbek spawania i lutowania piecowego, dookreślenie procedur czyszczenia powierzchni wnęk, etc. Dopiero po akceptacji prototypów i wprowadzeniu, w efekcie przeprowadzonych testów, ewentualnych zmian w technologii produkcji, rozpoczęta zostanie produkcja seryjna i dostawa pozostałych wnęk rezonansowych. Ponadto, zgodnie z postanowieniami umowy, cześć informacji dotycząca szczegółów technicznych procesu produkcji (detailed manufacturing know how), takich jak rysunki produkcyjne oraz ich szczegóły związane z prawem własności intelektualnej, nie są objęte zakresem dostawy i pozostają własnością wykonawcy.
Mając na uwadze powyższe uznać należy bezsprzecznie, iż z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze istnieje wyłącznie jeden Wykonawca, tj. Firma RI Research Instruments GmbH, z siedzibą w Bergisch Gladbach, która może zrealizować zamówienie na dostawę systemu wnęk rezonansowych oraz świadczenie usług serwisu gwarancyjnego dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W załączeniu do niniejszego wniosku o uruchomienie postępowania przedstawiam również stanowisko Departamentu Prawnego Urzędu Zamówień Publicznych z dnia 10 maja 2010 r., skierowane w odpowiedzi na pisma Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 04.03.2010r. i 06.04.2010r., dotyczące możliwości realizacji zamówień w związku z budową synchrotronu, w trybie negocjacji z wolnej ręki z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.
Uwzględniając przedstawione argumenty i okoliczności faktyczne oraz prawne uznać należy, iż zostały spełnione przesłanki z art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Prawo zamówień publicznych. Dlatego też, należy udzielić zamówienia w zakresie objętym niniejszym postępowaniem, po przeprowadzeniu negocjacji w trybie z wolnej ręki, jedynemu możliwemu w tym przypadku Wykonawcy, czyli Firmie RI Research Instruments GmbH, z siedzibą w Bergisch Gladbach.
Zdaniem wnioskodawcy zastosowanie w opisanej sytuacji trybu zamówienia z wolnej ręki w żadnej mierze nie narusza zasad udzielania zamówień publicznych, w szczególności zasady uczciwej konkurencji i pełnego dostępu do zamówienia, gdyż z opisanych wyżej przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze istnieje wyłącznie jeden Wykonawca zamówienia i niemożliwym jest przeprowadzenie postępowania w jakimkolwiek z konkurencyjnych trybów.
Mając na uwadze powyższe należy stwierdzić, iż zostały spełnione przesłanki z art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Prawo zamówień publicznych, a tym samym wybór trybu jest w pełni uzasadniony i zasługuje w całości na uwzględnienie.

Nazwa wykonawcy: RI Research Instruments GmbH

Adres pocztowy wykonawcy: Friedrich-Ebert-Str. 1

Miejscowość: Bergisch Gladbach

ID województwa: 37

Województwo / kraj: Niemcy

Kody CPV:
385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
385400002 (Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa)

Podobne przetargi

2801 / 2014-01-07 - Inny: jednostka budżetowa

Zespół Szkół Budowlanych - Tarnów (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa sprzętu naukowo-badawczego tj.: zestawu przenośnych przyrządów pomiarowych, kamery termowizyjnej, zestawu do monitoringu komfortu termicznego, przenośnego miernika do diagnostyki cieplnej budynków, oraz zestawu do badania szczelności powietrznej budynku wraz z podstawowym przeszkoleniem z obsługi ww. urządzeń. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu: Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego (Poligon Energooszczędności w Tarnowie).

178691 / 2009-10-15 - Inny: Jednostka badawczo-rozwojowa

Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa aparatury kontrolnej i przyrządów pomiarowych do Instytutu Nafty i Gazu na ul. Bagrową 1 w Krakowie- V CZĘŚCI

226750 / 2015-09-02 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Wyłonienie wykonawcy w zakresie dostawy, instalacji, szkolenia i uruchomienia monokrystalicznego dyfraktometru rentgenowskiego dla Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego (Nr postępowania: CRZP/UJ/308/2015)

83345 / 2013-05-21 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa aparatu do mikrofluidycznej elektroforezy kwasów nukleinowych i białek dla I Katedry Chirurgii Ogólnej UJ CM w Krakowie. Sprawa znak: DZP/CM/242/3-26/ZP/13

87767 / 2013-05-24 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa fluorometrycznego czytnika mikropłytek z jednym dyspenserem dla Kliniki Choroby Wieńcowej Instytutu Kardiologii UJ CM w Krakowie. Sprawa znak: DZP/CM/242/3-27/ZP/13

101215 / 2014-05-12 - Inny: Państwowy Instytut Badawczy

Instytut Nafty i Gazu - Państwowy Instytut Badawczy - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Przetarg nieograniczony na dostawę aparatu do oznaczania węglowodorów ropopochodnych w wodach, ściekach i glebach

185344 / 2012-06-04 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy wyposażenia w ramach modernizacji Pracowni Biofizycznej, Zadanie 2 (DZIAŁANIE 4 - Modernizacja pracowni Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii) w ramach projektu: MRPO.01.01.01.-12-087/09, Modernizacja infrastruktury dydaktycznej na kierunkach ścisłych i przyrodniczych UJ w ramach I stopnia kształcenia.

291222 / 2012-08-08 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy wyposażenia w ramach modernizacji Pracowni Biofizycznej, Zadanie 2 (DZIAŁANIE 4 - Modernizacja pracowni Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii) w ramach projektu: MRPO.01.01.01.-12-087/09, Modernizacja infrastruktury dydaktycznej na kierunkach ścisłych i przyrodniczych UJ w ramach I stopnia kształcenia

208 / 2013-01-02 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa modułów do Task Force Monitor 3040i: NIBP (nieinwazyjny pomiar ciśnienia), BP (ciągły pomiar ciśnienia beat to beat), SpO2 (saturacja), Impedancja i PM (pomiar optymalizacji stymulatorów) dla Katedry Neurologii Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum w Krakowie

1955 / 2011-01-03 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa zestawu do ekstrakcji SPE w ramach projektu Śródbłonek naczyniowy w chorobach cywilizacyjnych: od badań poznawczych do oferty innowacyjnego leku o działaniu śródbłonkowym nr POIG.01.01.02-00-069/09 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka dla Uniwersytetu Jagiellońskiego

103074 / 2014-03-26 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Wyłonienie wykonawcy w zakresie dostawy aparatu do jednoczesnej pionowej elektroforezy białek i kwasów nukleinowych w ramach projektu Śródbłonek naczyniowy w chorobach cywilizacyjnych: od badań poznawczych do oferty innowacyjnego leku o działaniu śródbłonkowym (POIG.01.01.02-00-069/09), współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka (Nr postępowania: CRZP/UJ/78/2014)

220207 / 2013-10-22 - Inny: Instytut badawczy

Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Przetarg nieograniczony na dostawę: automatycznego aparatu do oznaczania temperatury mętnienia oraz temperatury płynięcia- postępowanie powtórzone

246338 / 2013-06-26 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa systemu do syntezy równoległej dla Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego (Nr postępowania: CRZP/UJ/264/I/2013)

229613 / 2009-12-02 - Inny: Insytut PAN

Instytut Fizyki Jądrowej im. H. Niewodniczańskiego PAN - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa mobilnego stanowiska pomiarowego przeznaczonego do pracy w polach silnych narażeń elektromagnetycznych - 2 szt.

228688 / 2010-07-28 - Inny: jednostka badawczo-rozwojowa

Instytut Odlewnictwa - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa systemu szybkiego obrazowania typu Desktop wraz z oprzyrzÄ…dowaniem i oprogramowaniem ZP/18/10

373032 / 2010-11-17 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa zestawu do elektroforezy kapilarnej w ramach projektu Śródbłonek naczyniowy w chorobach cywilizacyjnych: od badań poznawczych do oferty innowacyjnego leku o działaniu śródbłonkowym nr POIG.01.01.02-00-069/09 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.

131359 / 2011-05-06 - Inny: Instytut badawczy

Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa automatycznego analizatora powierzchni właściwej proszków i stałych próbek geologicznych do Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie. Postępowanie powtórzone.

28273 / 2011-01-25 - Inny: Instytut Badawczy

Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa aparatu do oznaczania kinetyki rozdziału emulsji ropa naftowa-solanka do Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie, do realizacji projektu Specjalistyczne środki chemiczne zapewniające ciągłą eksploatację złóż ropy i gazu.

39933 / 2011-02-03 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa mikroskopu polaryzacyjnego wraz z kamerÄ… cyfrowÄ… dla potrzeb Instytutu Nauk Geologicznych UJ w Krakowie (30-063) przy ul. Oleandry 2A

49263 / 2016-05-04 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Jagielloński - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Zakup i dostawa fabrycznie nowego spektrometru podczerwieni z transformacją Fouriera - FTIR - wraz z wyposażeniem dodatkowym o parametrach technicznych i ilościowych opisanych w załączniku A do SIWZ oraz niezbędnym do jego prawidłowego funkcjonowania oprogramowaniem, na potrzeby Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszczącego się w Krakowie, kod: 30-060, ul. Ingardena 3 oraz innymi usługami

119231 / 2012-05-30 - Inny: Instytut badawczy

Instytut Nafty i Gazu - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Przetarg nieograniczony na dostawę przepuszczalnościomierza cementowego (do badania przepuszczalności dla gazu kamieni cementowych)

70928 / 2015-03-30 - Inny: Instytut Farmakologii PAN - jednostka naukowa

Instytut Farmakologii Polskiej Akademii Nauk w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 385000000 (Aparatura kontrolna i badawcza)
Dostawa wyposażenia laboratoryjnego do Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie przy ul. Smętnej 12 w ramach projektu OPUS7 nr 2014/13/B/NZ4/00214 Pesymizm jako kognitywny biomarker depresji w modelu zwierzęcym finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki