Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

108478 / 2013-03-19 - Administracja samorządowa / Powiat Strzelecko-Drezdenecki (Strzelce Krajeńskie)

Obsługa geodezyjna Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest obsługa geodezyjna Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, z podziałem na następujące zadanie częściowe:
Zadanie częściowe nr 1 Wykonanie robót geodezyjno-kartograficznych związanych ze wznowieniem znaków granicznych, odtwarzaniem-wznawianiem znaków poziomej osnowy szczegółowej, ustalaniem granic nieruchomości w tym rozgraniczanie nieruchomości, podziałami nieruchomości sporządzaniem wykazów zmian danych ewidencyjnych do sprostowania w KW na obszarze powiatu - strzelecko drezdeneckiego. Dane o obiekcie: Powiat Strzelecko - Drezdenecki leży w zachodniej części Polski, na północnym skraju województwa lubuskiego. Graniczy na północy z powiatami: myśliborskim, choszczeńskim i wałeckim województwa zachodnio- pomorskiego, na wschodzie z powiatami : czarnkowsko- trzcianeckim i międzychodzkim województwa wielkopolskiego, od południa i zachodu z rodzimymi powiatami: międzyrzeckim i gorzowskim. W skład powiatu wchodzi 8 jednostek ewidencyjnych - miasta: Strzelce Krajeńskie, Drezdenko i Dobiegniew oraz gminy: Strzelce Krajeńskie, Drezdenko, Dobiegniew, Stare Kurowo i Zwierzyn, na które składają się 99 obręby. Powierzchnia powiatu wynosi 124 786 ha z czego około 44 procent stanowią lasy. Powiat strzelecko-drezdenecki posiada urozmaiconą rzeźbę terenu, bardzo dużą lesistość (Puszcza Notecka) jak również dużą ilość jezior. Głównymi rzekami powiatu są: Noteć i Drawa. Przez teren powiatu przebiegają następujące szlaki komunikacyjne: drogi krajowe: nr K-22 Malbork - Kostrzyn nad Odrą, drogi wojewódzkie: nr W-154,W-155, W-156,W-157,W-158,W-158, W-160,W-161, W-164,W-170, W-174,W-176,W-181, drogi powiatowe i gminne łączące poszczególne miejscowości, szlak kolejowy: Kostrzyn nad Odrą - Krzyż Wlkp., szlak wodny: Drawy i Noteci. Przeważająca zabudowa to budownictwo jednorodzinne, zabudowa siedliskowa. RAMOWE WARUNKI TECHNICZNE DANE FORMALNO - PRAWNE Przedmiotem opracowania jest wykonanie prac związanych ze wznowieniem znaków granicznych, odtwarzaniem wznawianiem znaków poziomej osnowy szczegółowej, ustalaniem granic nieruchomości, podziałami nieruchomości sporządzaniem wykazów zmian danych ewidencyjnych na obszarze powiatu - strzelecko drezdeneckiego. Obowiązujące podstawowe przepisy prawne:
Ustawa z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz.1287 ze zm.), Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz.926 ze. zmian.), Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny ( Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz.93 ze zmian.), Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz.1071 ze zmian.), Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków ( Dz. U. z 2001 r. Nr 38, poz.454), Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 listopada 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz. U. z 2011 r. Nr 263, poz.1572), Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 14 lutego 2012 r. w sprawie Osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych (Dz. U. z 2012 r., poz.352), Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 16 lipca 2001 r. w sprawie zgłaszania prac geodezyjnych i kartograficznych, ewidencjonowania systemów i przechowywania kopii zabezpieczających bazy danych, a także ogólnych warunków umów o udostępnianie tych baz (Dz. U. z 2001 r. Nr 78, poz.837), Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 19 lutego 2004 r. w sprawie określenia wysokości opłat za czynności geodezyjne i kartograficzne oraz udzielnie informacji, geodezyjnego, a także za wykonywanie wyrysów i wypisów z operatu ewidencyjnego (Dz. U. z 2004 r. Nr 37, poz.333), Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2004 r. w sprawie sposobu i trybu dokonywania podziałów nieruchomości (Dz. U. z 2004 r. Nr 268, poz.2663), Rozporządzenie Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 14 kwietnia 1999 r. w sprawie rozgraniczania nieruchomości (Dz. U. z 1999 r. Nr 45, poz.453), Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 września 2012 r. w sprawie gleboznawczej klasyfikacji gruntów ( Dz. U. z 2012r., poz. 1246), Inne przepisy obowiązujące w przedmiocie zamówienia. Dla instrukcji i wytycznych technicznych ma zastosowanie art.59 ww. ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne. Materiały pomocnicze: instrukcja obsługi systemu EWMAPA dla Windows v.10, ramowe warunki sporządzania numerycznej mapy numerycznej na terenie powiatu strzelecko - drezdeneckiego opracowane przez PODGiK w Strzelcach Krajeńskich, ogólne zasady związane z obsługą zgłoszeń robót geodezyjnych na obiektach prowadzonych przez PODGiK w Strzelcach Krajeńskich w formie numerycznej, pliki komputerowe z opracowanym rozwarstwieniem i menu aktywności dla systemu EWMAPA dla Windows - opracowanie PODGiK w Strzelcach Krajeńskich. Ogólna charakterystyka obiektu: Obszar opracowania obejmuje teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego.
ISTNIEJĄCE MATERIAŁY GEODEZYJNO - KARTOGRAFICZNE Operaty techniczne
W zasobie PODGiK w Strzelcach kraj. znajduje się szereg operatów prawnych i z pomiarów sytuacyjno-wysokościowych. Podczas wykonywania prac bezwzględnie należy wykorzystać informacje zawarte w operatach. Istniejące mapy: dla terenów leśnych istnieje w pełnym pokryciu obszaru opracowania mapa zasadnicza 1:5000 zakładana przez BULiGL, dla pozostałych terenów obszar opracowania pokryty jest mapą analogową w skalach 1:500, 1:1000, 1:2000 1:5000 i mapą numeryczną. Mapy glebowo-rolnicze, mapy klasyfikacji gleboznawczej, operaty techniczne.
Materiały numeryczne Na terenie powiatu istnieje i na bieżąco jest aktualizowana: baza działek, baza klaso-użytków, baza Banku Osnów (zawierająca dane o punktach poziomej osnowy podstawowej i szczegółowej i pomiarowej znajdujących się obszarze opracowania), odpowiednie warstwy zawierające w swej treści dane stanowiące treść mapy ewidencji gruntów i budynków, warstwy zawierające informacje o przebiegach projektowanych i uzgodnionych w ZUDP sieci uzbrojenia terenu. Ponadto prowadzona jest dodatkowa baza punktów sytuacyjnych zawierająca numer KERG, numer pikiety i współrzędne XY z pomiarów uzupełniających dla tego terenu. ZAKRES PRAC PRZEWIDZIANYCH DO WYKONANIA
Dla prac geodezyjno-kartograficznych: przyjęcie zlecenia jednostkowego, zgłoszenie robót do PODGiK, ustalenie stanu prawnego nieruchomości, analiza danych wyjściowych określających położenie znaków granicznych i przebiegu granic, analiza bazy danych określających położenie znaków osnowy szczegółowej poziomej, w przypadkach konieczności wystąpienia z wnioskami do innych organów, przygotowanie projektów pism-wniosków, wykonanie czynności przyjęcia granic lub - i ustalenia granic lub - i wznowienia znaków granicznych, stabilizacja trwała granic (znak naziemny - betonowy - granit, znak podziemny - płyta -butelka-dren), spisanie protokołów granicznych, wykonanie czynności ustalenia stanu znaku osnowy szczegółowej poziomej, dokonanie wznowienia-odtworzenia znaku lub założenia punktu i: opracowanie projektu osnowy szczegółowej i stabilizacja nowo założonego punktu, zawiadomienie stron o umieszczeniu znaku, każdorazowo: pomiar wraz z wszystkimi elementami do punktów sąsiednich, aktualizacja bądź opracowanie opisu topograficznego punktu, obliczenia, opracowanie i przekazanie dokumentacji technicznej do zasobu geodezyjno-kartograficznego, pomiar granic i pozostałych szczegółów stanowiących treść obligatoryjną mapy zasadniczej, dla ustalenia granic w trybie rozgraniczenia nieruchomości, opracowanie dokumentacji rozgraniczeniowej, złożenie wniosku i uzyskanie decyzji zatwierdzającej, dla podziałów nieruchomości, opracowanie dokumentacji podziału nieruchomości wraz z uzyskaniem akceptacji przez Starostę Strzelecko - Drezdeneckiego lub upoważnionego jego przedstawiciela, wykonanie czynności wyniesienia nowych granic, złożenie wniosku i uzyskanie decyzji zatwierdzającej podział nieruchomości, opracowanie dokumentacji technicznej (operat), dokumentacji zmian, dokumentacji dla zamawiającego, w tym wyrysu z mapy ewidencyjnej, wyciągu z wykazu zmian danych ewidencyjnych na każdą opracowywaną działkę, inne wymagane prace wynikające z procesu technologicznego wykonywanych prac, przekazania dokumentacji do PODGiK wraz z plikami modyfikującymi bazy danych, uzupełnienie map, protokólarne przekazanie dokumentacji dla Zamawiającego. Uwaga - za każdą opracowywaną działkę rozumie się działkę lub każdą nowo powstałą część działki będącej przedmiotem zlecenia. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na wykonane usługi, na okres nie krótszy niż 36 miesięcy od dnia odbioru przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie, iż każdorazowa reakcja na zgłoszenie zapotrzebowania na dany rodzaj prac, nastąpi w terminie 3 dni od przesłania informacji. Reakcja polegała będzie na tym, iż Wykonawca lub jego przedstawiciel stawi się osobiście w siedzibie Zamawiającego w celu uzgodnienia zakresu prac.
Zamawiający ustala terminy dla wykonania poszczególnych prac, w sposób następujący: Wznowienie znaków granicznych - do 40 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania na prace. Ustalenie granic nieruchomości - do 40 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania na prace. Rozgraniczenie nieruchomości - do 120 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania na prace. Podziały nieruchomości - do 90 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania na prace. Odtworzenie-wznowienie znaków, założenia punktów poziomej osnowy szczegółowej- do 40 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania na prace. Wykonanie wykazu zmian danych ewidencyjnych-synchronizacyjny do sprostowania KW - do 20 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania na prace.
Zadanie częściowe nr 2 - Klasyfikacja gleboznawcza gruntów na obszarze powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Dane o obiekcie: Powiat Strzelecko - Drezdenecki leży w zachodniej części Polski, na północnym skraju województwa lubuskiego. Graniczy na północy z powiatami: myśliborskim, choszczeńskim i wałeckim województwa zachodnio- pomorskiego, na wschodzie z powiatami: czarnkowsko- trzcianeckim i międzychodzkim województwa wielkopolskiego, od południa i zachodu z rodzimymi powiatami: międzyrzeckim i gorzowskim. W skład powiatu wchodzi 8 jednostek ewidencyjnych - miasta: Strzelce Krajeńskie, Drezdenko i Dobiegniew oraz gminy: Strzelce Krajeńskie, Drezdenko , Dobiegniew, Stare Kurowo i Zwierzyn, na które składają się 99 obręby. Powierzchnia powiatu wynosi 124 786 ha z czego około 44 procent stanowią lasy. Powiat strzelecko-drezdenecki posiada urozmaiconą rzeźbę terenu, bardzo dużą lesistość (Puszcza Notecka) jak również dużą ilość jezior. Głównymi rzekami powiatu są: Noteć i Drawa. Przez teren powiatu przebiegają następujące szlaki komunikacyjne: drogi krajowe: nr K-22 Malbork - Kostrzyn nad Odrą, drogi wojewódzkie: nr W-154,W-155, W-156,W-157,W-158,W-158, W-160,W-161, W-164,W-170, W-174,W-176,W-181, drogi powiatowe i gminne łączące poszczególne miejscowości, szlak kolejowy: Kostrzyn nad Odrą - Krzyż Wlkp., szlak wodny: Drawy i Noteci. Przeważająca zabudowa to budownictwo jednorodzinne, zabudowa siedliskowa. RAMOWE WARUNKI TECHNICZNE DANE FORMALNO - PRAWNE
Przedmiotem opracowania jest wykonanie prac związanych z gleboznawczą klasyfikacją gruntów na obszarze powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Obowiązujące podstawowe przepisy prawne: Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz.1287 ze zm.), Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz.926 ze. zm.), Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz.93 ze zmian.), Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz.1071 ze zmian.), Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków ( Dz. U. z 2001 r. Nr 38, poz.454), Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 listopada 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz. U. z 2011 r. Nr 263, poz.1572), Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 14 lutego 2012 r. w sprawie Osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych (Dz. U. z 2012 r., poz.352.), Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 16 lipca 2001 r. w sprawie zgłaszania prac geodezyjnych i kartograficznych , ewidencjonowania systemów i przechowywania kopii zabezpieczających bazy danych, a także ogólnych warunków umów o udostępnianie tych baz (Dz. U. z 2001 r. Nr 78, poz.837), Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 19 lutego 2004 r. w sprawie określenia wysokości opłat za czynności geodezyjne i kartograficzne oraz udzielnie informacji, geodezyjnego, a także za wykonywanie wyrysów i wypisów z operatu ewidencyjnego (Dz. U. z 2004 r. Nr 37, poz.333), Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 września 2012 r. w sprawie gleboznawczej klasyfikacji gruntów (Dz. U. z 2012 r., poz. 1246). Inne przepisy obowiązujące w przedmiocie zamówienia.
Obowiązujące instrukcje i wytyczne techniczne: Dla instrukcji i wytycznych technicznych ma zastosowanie art.59 ww. ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne. Materiały pomocnicze: instrukcja obsługi systemu EWMAPA dla Windows v.8, ramowe warunki sporządzania numerycznej mapy numerycznej na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego, pliki komputerowe z opracowanym rozwarstwieniem i menu aktywności dla systemu EWMAPA dla Windows - opracowanie PODGiK w Strzelcach Kraj. Ogólna charakterystyka obiektu
Obszar opracowania obejmuje teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego.
ISTNIEJĄCE MATERIAŁY GEODEZYJNO - KARTOGRAFICZNE Operaty techniczne
W zasobie PODGiK w Strzelcach kraj. znajduje się szereg operatów prawnych i z pomiarów sytuacyjno-wysokościowych. Podczas wykonywania prac bezwzględnie należy wykorzystać informacje zawarte w operatach. Istniejące mapy: dla terenów leśnych istnieje w pełnym pokryciu obszaru opracowania mapa zasadnicza 1:5000 zakładana przez BULiGL, dla pozostałych terenów obszar opracowania pokryty jest mapą analogową w skalach 1:500, 1:1000, 1:2000 1:5000 i mapą numeryczną. Mapy glebowo-rolnicze, mapy gleboznawczej klasyfikacji, operaty techniczne.
Materiały numeryczne Na terenie powiatu istnieje i na bieżąco jest aktualizowana: baza działek, baza klaso-użytków, baza Banku Osnów (zawierająca dane o punktach poziomej osnowy podstawowej i szczegółowej i pomiarowej znajdujących się obszarze opracowania), odpowiednie warstwy zawierające w swej treści dane stanowiące treść mapy ewidencji gruntów i budynków, warstwy zawierające informacje o przebiegach projektowanych i uzgodnionych w ZUDP sieci uzbrojenia terenu. Ponadto prowadzona jest dodatkowa baza punktów sytuacyjnych zawierająca numer KERG, numer pikiety i współrzędne XY z pomiarów uzupełniających dla tego terenu. ZAKRES PRAC PRZEWIDZIANYCH DO WYKONANIA
Dla gleboznawczej klasyfikacji gruntów: W realizacji zadania wymagane jest posiadanie przez Wykonawcę aktualnego upoważnienia do przeprowadzania gleboznawczej klasyfikacji gruntów na obszarze Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, przyjęcie zgłoszenia zapotrzebowania na prace, zgłoszenie robót do PODGiK, ustalenie stanu prawnego nieruchomości, wykonanie prac związanych z ustaleniem gleboznawczej klasyfikacji gruntów, pomiar granic użytków i klas oraz pozostałych szczegółów stanowiących treść obligatoryjną mapy zasadniczej, opracowanie dokumentacji z przeprowadzonej klasyfikacji gleboznawczej gruntów, uzyskanie decyzji zatwierdzającej klasyfikację gleboznawczą gruntów, opracowanie dokumentacji technicznej (operat), dokumentacji zmian, dokumentacji dla zamawiającego, inne wymagane prace wynikające z procesu technologicznego wykonywanych prac, przekazanie dokumentacji do PODGiK wraz z plikami modyfikującymi bazy danych, uzupełnienie map, protokolarne przekazanie dokumentacji dla Zamawiającego. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na wykonane usługi, na okres nie krótszy niż 36 miesięcy od dnia odbioru przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie, iż każdorazowa reakcja na zgłoszenie zapotrzebowania na dany rodzaj prac, nastąpi w terminie 3 dni od przesłania informacji. Reakcja polegała będzie na tym, iż Wykonawca lub jego przedstawiciel stawi się osobiście w siedzibie Zamawiającego w celu uzgodnienia zakresu prac.
Zamawiający ustala termin wykonania prac, w sposób następujący: Dla klasyfikacji gleboznawczej gruntów - do 60 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania na prace.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 108478

Data publikacji: 2013-03-19

Nazwa: Powiat Strzelecko-Drezdenecki

Ulica: ul. Ks. St. Wyszyńskiego 7

Numer domu: 7

Miejscowość: Strzelce Krajeńskie

Kod pocztowy: 66-500

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 095 7632380

Numer faxu: 095 7631126

Adres strony internetowej: www.fsd.pl

Regon: 21096735000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Obsługa geodezyjna Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest obsługa geodezyjna Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, z podziałem na następujące zadanie częściowe:
Zadanie częściowe nr 1 Wykonanie robót geodezyjno-kartograficznych związanych ze wznowieniem znaków granicznych, odtwarzaniem-wznawianiem znaków poziomej osnowy szczegółowej, ustalaniem granic nieruchomości w tym rozgraniczanie nieruchomości, podziałami nieruchomości sporządzaniem wykazów zmian danych ewidencyjnych do sprostowania w KW na obszarze powiatu - strzelecko drezdeneckiego. Dane o obiekcie: Powiat Strzelecko - Drezdenecki leży w zachodniej części Polski, na północnym skraju województwa lubuskiego. Graniczy na północy z powiatami: myśliborskim, choszczeńskim i wałeckim województwa zachodnio- pomorskiego, na wschodzie z powiatami : czarnkowsko- trzcianeckim i międzychodzkim województwa wielkopolskiego, od południa i zachodu z rodzimymi powiatami: międzyrzeckim i gorzowskim. W skład powiatu wchodzi 8 jednostek ewidencyjnych - miasta: Strzelce Krajeńskie, Drezdenko i Dobiegniew oraz gminy: Strzelce Krajeńskie, Drezdenko, Dobiegniew, Stare Kurowo i Zwierzyn, na które składają się 99 obręby. Powierzchnia powiatu wynosi 124 786 ha z czego około 44 procent stanowią lasy. Powiat strzelecko-drezdenecki posiada urozmaiconą rzeźbę terenu, bardzo dużą lesistość (Puszcza Notecka) jak również dużą ilość jezior. Głównymi rzekami powiatu są: Noteć i Drawa. Przez teren powiatu przebiegają następujące szlaki komunikacyjne: drogi krajowe: nr K-22 Malbork - Kostrzyn nad Odrą, drogi wojewódzkie: nr W-154,W-155, W-156,W-157,W-158,W-158, W-160,W-161, W-164,W-170, W-174,W-176,W-181, drogi powiatowe i gminne łączące poszczególne miejscowości, szlak kolejowy: Kostrzyn nad Odrą - Krzyż Wlkp., szlak wodny: Drawy i Noteci. Przeważająca zabudowa to budownictwo jednorodzinne, zabudowa siedliskowa. RAMOWE WARUNKI TECHNICZNE DANE FORMALNO - PRAWNE Przedmiotem opracowania jest wykonanie prac związanych ze wznowieniem znaków granicznych, odtwarzaniem wznawianiem znaków poziomej osnowy szczegółowej, ustalaniem granic nieruchomości, podziałami nieruchomości sporządzaniem wykazów zmian danych ewidencyjnych na obszarze powiatu - strzelecko drezdeneckiego. Obowiązujące podstawowe przepisy prawne:
Ustawa z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz.1287 ze zm.), Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz.926 ze. zmian.), Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny ( Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz.93 ze zmian.), Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz.1071 ze zmian.), Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków ( Dz. U. z 2001 r. Nr 38, poz.454), Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 listopada 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz. U. z 2011 r. Nr 263, poz.1572), Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 14 lutego 2012 r. w sprawie Osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych (Dz. U. z 2012 r., poz.352), Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 16 lipca 2001 r. w sprawie zgłaszania prac geodezyjnych i kartograficznych, ewidencjonowania systemów i przechowywania kopii zabezpieczających bazy danych, a także ogólnych warunków umów o udostępnianie tych baz (Dz. U. z 2001 r. Nr 78, poz.837), Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 19 lutego 2004 r. w sprawie określenia wysokości opłat za czynności geodezyjne i kartograficzne oraz udzielnie informacji, geodezyjnego, a także za wykonywanie wyrysów i wypisów z operatu ewidencyjnego (Dz. U. z 2004 r. Nr 37, poz.333), Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2004 r. w sprawie sposobu i trybu dokonywania podziałów nieruchomości (Dz. U. z 2004 r. Nr 268, poz.2663), Rozporządzenie Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 14 kwietnia 1999 r. w sprawie rozgraniczania nieruchomości (Dz. U. z 1999 r. Nr 45, poz.453), Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 września 2012 r. w sprawie gleboznawczej klasyfikacji gruntów ( Dz. U. z 2012r., poz. 1246), Inne przepisy obowiązujące w przedmiocie zamówienia. Dla instrukcji i wytycznych technicznych ma zastosowanie art.59 ww. ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne. Materiały pomocnicze: instrukcja obsługi systemu EWMAPA dla Windows v.10, ramowe warunki sporządzania numerycznej mapy numerycznej na terenie powiatu strzelecko - drezdeneckiego opracowane przez PODGiK w Strzelcach Krajeńskich, ogólne zasady związane z obsługą zgłoszeń robót geodezyjnych na obiektach prowadzonych przez PODGiK w Strzelcach Krajeńskich w formie numerycznej, pliki komputerowe z opracowanym rozwarstwieniem i menu aktywności dla systemu EWMAPA dla Windows - opracowanie PODGiK w Strzelcach Krajeńskich. Ogólna charakterystyka obiektu: Obszar opracowania obejmuje teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego.
ISTNIEJĄCE MATERIAŁY GEODEZYJNO - KARTOGRAFICZNE Operaty techniczne
W zasobie PODGiK w Strzelcach kraj. znajduje się szereg operatów prawnych i z pomiarów sytuacyjno-wysokościowych. Podczas wykonywania prac bezwzględnie należy wykorzystać informacje zawarte w operatach. Istniejące mapy: dla terenów leśnych istnieje w pełnym pokryciu obszaru opracowania mapa zasadnicza 1:5000 zakładana przez BULiGL, dla pozostałych terenów obszar opracowania pokryty jest mapą analogową w skalach 1:500, 1:1000, 1:2000 1:5000 i mapą numeryczną. Mapy glebowo-rolnicze, mapy klasyfikacji gleboznawczej, operaty techniczne.
Materiały numeryczne Na terenie powiatu istnieje i na bieżąco jest aktualizowana: baza działek, baza klaso-użytków, baza Banku Osnów (zawierająca dane o punktach poziomej osnowy podstawowej i szczegółowej i pomiarowej znajdujących się obszarze opracowania), odpowiednie warstwy zawierające w swej treści dane stanowiące treść mapy ewidencji gruntów i budynków, warstwy zawierające informacje o przebiegach projektowanych i uzgodnionych w ZUDP sieci uzbrojenia terenu. Ponadto prowadzona jest dodatkowa baza punktów sytuacyjnych zawierająca numer KERG, numer pikiety i współrzędne XY z pomiarów uzupełniających dla tego terenu. ZAKRES PRAC PRZEWIDZIANYCH DO WYKONANIA
Dla prac geodezyjno-kartograficznych: przyjęcie zlecenia jednostkowego, zgłoszenie robót do PODGiK, ustalenie stanu prawnego nieruchomości, analiza danych wyjściowych określających położenie znaków granicznych i przebiegu granic, analiza bazy danych określających położenie znaków osnowy szczegółowej poziomej, w przypadkach konieczności wystąpienia z wnioskami do innych organów, przygotowanie projektów pism-wniosków, wykonanie czynności przyjęcia granic lub - i ustalenia granic lub - i wznowienia znaków granicznych, stabilizacja trwała granic (znak naziemny - betonowy - granit, znak podziemny - płyta -butelka-dren), spisanie protokołów granicznych, wykonanie czynności ustalenia stanu znaku osnowy szczegółowej poziomej, dokonanie wznowienia-odtworzenia znaku lub założenia punktu i: opracowanie projektu osnowy szczegółowej i stabilizacja nowo założonego punktu, zawiadomienie stron o umieszczeniu znaku, każdorazowo: pomiar wraz z wszystkimi elementami do punktów sąsiednich, aktualizacja bądź opracowanie opisu topograficznego punktu, obliczenia, opracowanie i przekazanie dokumentacji technicznej do zasobu geodezyjno-kartograficznego, pomiar granic i pozostałych szczegółów stanowiących treść obligatoryjną mapy zasadniczej, dla ustalenia granic w trybie rozgraniczenia nieruchomości, opracowanie dokumentacji rozgraniczeniowej, złożenie wniosku i uzyskanie decyzji zatwierdzającej, dla podziałów nieruchomości, opracowanie dokumentacji podziału nieruchomości wraz z uzyskaniem akceptacji przez Starostę Strzelecko - Drezdeneckiego lub upoważnionego jego przedstawiciela, wykonanie czynności wyniesienia nowych granic, złożenie wniosku i uzyskanie decyzji zatwierdzającej podział nieruchomości, opracowanie dokumentacji technicznej (operat), dokumentacji zmian, dokumentacji dla zamawiającego, w tym wyrysu z mapy ewidencyjnej, wyciągu z wykazu zmian danych ewidencyjnych na każdą opracowywaną działkę, inne wymagane prace wynikające z procesu technologicznego wykonywanych prac, przekazania dokumentacji do PODGiK wraz z plikami modyfikującymi bazy danych, uzupełnienie map, protokólarne przekazanie dokumentacji dla Zamawiającego. Uwaga - za każdą opracowywaną działkę rozumie się działkę lub każdą nowo powstałą część działki będącej przedmiotem zlecenia. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na wykonane usługi, na okres nie krótszy niż 36 miesięcy od dnia odbioru przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie, iż każdorazowa reakcja na zgłoszenie zapotrzebowania na dany rodzaj prac, nastąpi w terminie 3 dni od przesłania informacji. Reakcja polegała będzie na tym, iż Wykonawca lub jego przedstawiciel stawi się osobiście w siedzibie Zamawiającego w celu uzgodnienia zakresu prac.
Zamawiający ustala terminy dla wykonania poszczególnych prac, w sposób następujący: Wznowienie znaków granicznych - do 40 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania na prace. Ustalenie granic nieruchomości - do 40 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania na prace. Rozgraniczenie nieruchomości - do 120 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania na prace. Podziały nieruchomości - do 90 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania na prace. Odtworzenie-wznowienie znaków, założenia punktów poziomej osnowy szczegółowej- do 40 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania na prace. Wykonanie wykazu zmian danych ewidencyjnych-synchronizacyjny do sprostowania KW - do 20 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania na prace.
Zadanie częściowe nr 2 - Klasyfikacja gleboznawcza gruntów na obszarze powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Dane o obiekcie: Powiat Strzelecko - Drezdenecki leży w zachodniej części Polski, na północnym skraju województwa lubuskiego. Graniczy na północy z powiatami: myśliborskim, choszczeńskim i wałeckim województwa zachodnio- pomorskiego, na wschodzie z powiatami: czarnkowsko- trzcianeckim i międzychodzkim województwa wielkopolskiego, od południa i zachodu z rodzimymi powiatami: międzyrzeckim i gorzowskim. W skład powiatu wchodzi 8 jednostek ewidencyjnych - miasta: Strzelce Krajeńskie, Drezdenko i Dobiegniew oraz gminy: Strzelce Krajeńskie, Drezdenko , Dobiegniew, Stare Kurowo i Zwierzyn, na które składają się 99 obręby. Powierzchnia powiatu wynosi 124 786 ha z czego około 44 procent stanowią lasy. Powiat strzelecko-drezdenecki posiada urozmaiconą rzeźbę terenu, bardzo dużą lesistość (Puszcza Notecka) jak również dużą ilość jezior. Głównymi rzekami powiatu są: Noteć i Drawa. Przez teren powiatu przebiegają następujące szlaki komunikacyjne: drogi krajowe: nr K-22 Malbork - Kostrzyn nad Odrą, drogi wojewódzkie: nr W-154,W-155, W-156,W-157,W-158,W-158, W-160,W-161, W-164,W-170, W-174,W-176,W-181, drogi powiatowe i gminne łączące poszczególne miejscowości, szlak kolejowy: Kostrzyn nad Odrą - Krzyż Wlkp., szlak wodny: Drawy i Noteci. Przeważająca zabudowa to budownictwo jednorodzinne, zabudowa siedliskowa. RAMOWE WARUNKI TECHNICZNE DANE FORMALNO - PRAWNE
Przedmiotem opracowania jest wykonanie prac związanych z gleboznawczą klasyfikacją gruntów na obszarze powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Obowiązujące podstawowe przepisy prawne: Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz.1287 ze zm.), Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz.926 ze. zm.), Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz.93 ze zmian.), Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz.1071 ze zmian.), Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków ( Dz. U. z 2001 r. Nr 38, poz.454), Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 listopada 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz. U. z 2011 r. Nr 263, poz.1572), Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 14 lutego 2012 r. w sprawie Osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych (Dz. U. z 2012 r., poz.352.), Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 16 lipca 2001 r. w sprawie zgłaszania prac geodezyjnych i kartograficznych , ewidencjonowania systemów i przechowywania kopii zabezpieczających bazy danych, a także ogólnych warunków umów o udostępnianie tych baz (Dz. U. z 2001 r. Nr 78, poz.837), Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 19 lutego 2004 r. w sprawie określenia wysokości opłat za czynności geodezyjne i kartograficzne oraz udzielnie informacji, geodezyjnego, a także za wykonywanie wyrysów i wypisów z operatu ewidencyjnego (Dz. U. z 2004 r. Nr 37, poz.333), Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 września 2012 r. w sprawie gleboznawczej klasyfikacji gruntów (Dz. U. z 2012 r., poz. 1246). Inne przepisy obowiązujące w przedmiocie zamówienia.
Obowiązujące instrukcje i wytyczne techniczne: Dla instrukcji i wytycznych technicznych ma zastosowanie art.59 ww. ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne. Materiały pomocnicze: instrukcja obsługi systemu EWMAPA dla Windows v.8, ramowe warunki sporządzania numerycznej mapy numerycznej na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego, pliki komputerowe z opracowanym rozwarstwieniem i menu aktywności dla systemu EWMAPA dla Windows - opracowanie PODGiK w Strzelcach Kraj. Ogólna charakterystyka obiektu
Obszar opracowania obejmuje teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego.
ISTNIEJĄCE MATERIAŁY GEODEZYJNO - KARTOGRAFICZNE Operaty techniczne
W zasobie PODGiK w Strzelcach kraj. znajduje się szereg operatów prawnych i z pomiarów sytuacyjno-wysokościowych. Podczas wykonywania prac bezwzględnie należy wykorzystać informacje zawarte w operatach. Istniejące mapy: dla terenów leśnych istnieje w pełnym pokryciu obszaru opracowania mapa zasadnicza 1:5000 zakładana przez BULiGL, dla pozostałych terenów obszar opracowania pokryty jest mapą analogową w skalach 1:500, 1:1000, 1:2000 1:5000 i mapą numeryczną. Mapy glebowo-rolnicze, mapy gleboznawczej klasyfikacji, operaty techniczne.
Materiały numeryczne Na terenie powiatu istnieje i na bieżąco jest aktualizowana: baza działek, baza klaso-użytków, baza Banku Osnów (zawierająca dane o punktach poziomej osnowy podstawowej i szczegółowej i pomiarowej znajdujących się obszarze opracowania), odpowiednie warstwy zawierające w swej treści dane stanowiące treść mapy ewidencji gruntów i budynków, warstwy zawierające informacje o przebiegach projektowanych i uzgodnionych w ZUDP sieci uzbrojenia terenu. Ponadto prowadzona jest dodatkowa baza punktów sytuacyjnych zawierająca numer KERG, numer pikiety i współrzędne XY z pomiarów uzupełniających dla tego terenu. ZAKRES PRAC PRZEWIDZIANYCH DO WYKONANIA
Dla gleboznawczej klasyfikacji gruntów: W realizacji zadania wymagane jest posiadanie przez Wykonawcę aktualnego upoważnienia do przeprowadzania gleboznawczej klasyfikacji gruntów na obszarze Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, przyjęcie zgłoszenia zapotrzebowania na prace, zgłoszenie robót do PODGiK, ustalenie stanu prawnego nieruchomości, wykonanie prac związanych z ustaleniem gleboznawczej klasyfikacji gruntów, pomiar granic użytków i klas oraz pozostałych szczegółów stanowiących treść obligatoryjną mapy zasadniczej, opracowanie dokumentacji z przeprowadzonej klasyfikacji gleboznawczej gruntów, uzyskanie decyzji zatwierdzającej klasyfikację gleboznawczą gruntów, opracowanie dokumentacji technicznej (operat), dokumentacji zmian, dokumentacji dla zamawiającego, inne wymagane prace wynikające z procesu technologicznego wykonywanych prac, przekazanie dokumentacji do PODGiK wraz z plikami modyfikującymi bazy danych, uzupełnienie map, protokolarne przekazanie dokumentacji dla Zamawiającego. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na wykonane usługi, na okres nie krótszy niż 36 miesięcy od dnia odbioru przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie, iż każdorazowa reakcja na zgłoszenie zapotrzebowania na dany rodzaj prac, nastąpi w terminie 3 dni od przesłania informacji. Reakcja polegała będzie na tym, iż Wykonawca lub jego przedstawiciel stawi się osobiście w siedzibie Zamawiającego w celu uzgodnienia zakresu prac.
Zamawiający ustala termin wykonania prac, w sposób następujący: Dla klasyfikacji gleboznawczej gruntów - do 60 dni od dnia zgłoszenia zapotrzebowania na prace.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających do 50% wartości zamówienia podstawowego, pod warunkiem, iż zamówienie zgodne będzie z przedmiotem zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 28/02/2015

Informacja na temat wadium:
Zadanie częściowe nr 1:
Wadium należy wnieść w wysokości: 4.000 zł.
Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
-pieniądzu,
-poręczeniach bankowych, lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-¬kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
-gwarancjach bankowych,
-gwarancjach ubezpieczeniowych,
-poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego Bank Gospodarki Żywnościowej konto nr 73 2030 0045 1110 0000 0231 6800.
Wadium wnoszone w formie: poręczenia bankowego, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 ze zm.), należy złożyć w formie oryginału.
Dowód wniesienia wadium należy dołączyć do składanej oferty.
Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać, jaki jest sposób reprezentacji Gwaranta. Gwarancja musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela Gwaranta. Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelnym podpisem (z podaniem imienia i nazwiska). Z treści gwarancji winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 46 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Wadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do dnia 28.03.2013r., do godz. 900 .
Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego.
Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.
Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie Wykonawcy, który w określonym terminie nie złożył wymaganych oświadczeń lub dokumentów lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
-odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
-nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
-zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
Dowód wniesienia wadium należy dołączyć do składanej oferty.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Spełnia/ nie spełnia.

Zadanie częściowe nr 1:
- Wykonawcy posiadają uprawnienia zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresie niezbędnym do wykonania prac.

Zadanie częściowe nr 2:
- Wykonawcy posiadają ukończony z wynikiem pozytywnym kurs z zakresu gleboznawstwa, klasyfikacji i kartografii gleb lub inne równoważne wykształcenie - upoważniające do wykonywania gleboznawczej klasyfikacji gruntów.

Wiedza i doświadczenie:
Spełnia/ nie spełnia.

Zadanie częściowe nr 2:
- Wykonawcy przedłożą oświadczenie na załączonym druku, a ponadto Wykonawcy posiadają co najmniej 2 letnią praktykę zawodową w terenie odpowiadającą swoim rodzajem i zakresem usługi stanowiące przedmiot zamówienia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Spełnia/ nie spełnia.

Zadanie częściowe nr 1:
- Wykonawcy dysponują co najmniej jedną osobą z uprawnieniami zawodowymi do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresie niezbędnym do wykonania prac.

Zadanie częściowe nr 2:
- Wykonawcy dysponują co najmniej jedną osobą z ukończonym z wynikiem pozytywnym kursem z zakresu gleboznawstwa, klasyfikacji i kartografii gleb lub innym równoważnym wykształceniem - upoważniającym do wykonywania gleboznawczej klasyfikacji gruntów.

Sytuacja ekonomiczna:
Spełnia/ nie spełnia.
Zadanie częściowe nr 1
- Wykonawca posiada opłaconą polisę ubezpieczeniową lub inny dokument potwierdzający, że jest on ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia nie niższą niż 170.000 zł.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
- wypełniony formularz ofertowy, parafowany wzór umowy, wypełniony formularz cenowy, pełnomocnictwo (jeżeli upoważniono osobę (-y) do reprezentacji). Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada: dokument dotyczący charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem, dokument dotyczący zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje następujące możliwości dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty:
1. Zmiana terminu wykonania zamówienia w przypadku konieczności wykonania usług dodatkowych, od których wykonania uzależnione jest należyte wykonanie zamówienia podstawowego.
2. Zmiana wynagrodzenia w przypadku zmiany stawki podatku VAT.
3. Zmiana podwykonawcy usług w przypadku pozytywnie rozpatrzonego przez Zamawiającego wniosku uzasadniającego dokonanie takich zmian.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2: Rękojmia i gwarancja

Znaczenie kryterium 2: 20

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.fsd.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Strzelcach Krajeńskich ul. Ks. St. Wyszyńskiego 7 66-500 Strzelce Krajeńskie, II piętro pokoje nr: 212 oraz 213.

Data składania wniosków, ofert: 28/03/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Sekretariat Starostwa Powiatowego w Strzelcach Krajeńskich ul. Ks. St. Wyszyńskiego 7 66-500 Strzelce Krajeńskie, I piętro pokój nr 103.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
713543007 (Usługi badań katastralnych)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713540004 (Usługi sporządzania map)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
713300000 (Różne usługi inżynieryjne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
713550001 (Usługi pomiarowe)

Potencjał techniczny:
Spełnia/ nie spełnia.

Zadanie częściowe nr 1:
- Wykonawcy przedłożą oświadczenie na załączonym druku.

Zadanie częściowe nr 2:
- Wykonawcy przedłożą oświadczenie na załączonym druku.

Podobne przetargi

381286 / 2011-11-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowosolski - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 713543007 (Usługi badań katastralnych)
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków, polegająca na założeniu ewidencji budynków i lokali dla obrębów nr 1, 2 oraz 3 miasta Kożuchów

183275 / 2011-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Żagańskiego - Żagań (lubuskie)
CPV: 713543007 (Usługi badań katastralnych)
Wykonanie modernizacji operatu ewidencji gruntów i założenie ewidencji budynków i lokali dla miasta Małomice

468316 / 2013-11-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowosolski - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 713543007 (Usługi badań katastralnych)
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków, polegająca na założeniu ewidencji budynków i lokali dla obrębów gminy Bytom Odrzański

431426 / 2013-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowosolski - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 713543007 (Usługi badań katastralnych)
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków, polegająca na założeniu ewidencji budynków i lokali dla obrębów gminy Bytom Odrzański

423094 / 2013-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowosolski - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 713543007 (Usługi badań katastralnych)
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków, polegająca na założeniu ewidencji budynków i lokali dla obrębów gminy Kolsko

518738 / 2012-12-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sulechów - Sulechów (lubuskie)
CPV: 713543007 (Usługi badań katastralnych)
Wykonanie w ciągu 2013 r. operatów szacunkowych i inwentaryzacji

223842 / 2010-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Nowosolski - Nowa Sól (lubuskie)
CPV: 713543007 (Usługi badań katastralnych)
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków, polegająca na założeniu ewidencji budynków i lokali dla obrębu nr 1 miasta Nowe Miasteczko.

158370 / 2012-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Powiatu Żagańskiego - Żagań (lubuskie)
CPV: 713543007 (Usługi badań katastralnych)
Wykonanie modernizacji operatu ewidencji gruntów i założenie ewidencji budynków i lokali dla miasta Iłowa

153211 / 2011-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Sulęcinie - Sulęcin (lubuskie)
CPV: 713543007 (Usługi badań katastralnych)
Modernizacja ewidencji gruntów w zakresie założenia ewidencji budynków i lokali dla jednostki ewidencyjnej 080701_2.

46389 / 2014-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Żagański - Żagań (lubuskie)
CPV: 713543007 (Usługi badań katastralnych)
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków w zakresie aktualizacji i uzupełnienia bazy danych ewidencyjnych o dane dotyczące budynków i lokali dla miasta Szprotawa, powiat żagański, woj. lubuskie

51285 / 2012-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Sulęcinie - Sulęcin (lubuskie)
CPV: 713543007 (Usługi badań katastralnych)
Modernizacja ewidencji gruntów w zakresie zało-żenia ewidencji budynków i lokali dla jednostki ewidencyjnej 080703_2

48700 / 2010-02-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Sulęcinie - Sulęcin (lubuskie)
CPV: 713543007 (Usługi badań katastralnych)
Modernizacja ewidencji gruntów w zakresie założenia ewidencji budynków i lokali dla jednostki ewidencyjnej 080705_5

128470 / 2015-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Gorzów Wlkp. - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 713543007 (Usługi badań katastralnych)
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków miasta Gorzowa Wielkopolskiego dotycząca uzupełnienia i aktualizacji danych budynkowych - Etap I

52655 / 2016-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Żagański - Żagań (lubuskie)
CPV: 713543007 (Usługi badań katastralnych)
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków w zakresie aktualizacji i uzupełnienia bazy danych ewidencyjnych o dane dotyczące gruntów, budynków i lokali dla jednostek ewidencyjnych: Iłowa - obszar wiejski, Brzeźnica, Wymiarki powiat żagański, woj. lubuskie

20416 / 2012-01-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sulechów - Sulechów (lubuskie)
CPV: 713543007 (Usługi badań katastralnych)
Wykonywanie w ciągu 2012 r. operatów szacunkowych i inwentaryzacji