Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

406566 / 2014-12-11 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Podegrodzie (Podegrodzie)

Przygotowanie, dostarczanie i podawanie posiłków w ramach realizacji wieloletniego programu wspierania gmin w zakresie dożywiania Pomoc państwa w zakresie dożywiania w roku 2015 dla osób uprawnionych na terenie Gminy Podegrodzie wraz z najmem stołówek i kuchni w Gimnazjum w miejscowości Brzezna oraz przy Szkole Podstawowej w miejscowości Olszana oraz przygotowanie, dostarczenie i podawanie posiłków w Przedszkolu w Podegrodziu oraz w Żłobku w Podegrodziu

Opis zamówienia

Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na każdą z części zamówienia opisanych w niniejszym punkcie. Wykonawca może złożyć oferty częściowe na jedną lub więcej części zamówienia. Zamówienie obejmuje 2 części:
CZĘŚĆ nr I:
Przygotowanie, dostarczanie i podawanie gorących jednodaniowych posiłków w ramach programu Pomoc państwa w zakresie dożywiania w roku 2015 dla osób uprawnionych w następujących placówkach oświatowych: Szkoła Podstawowa Olszana, Szkoła Podstawowa Olszanka, Szkoła Podstawowa Rogi, Szkoła Podstawowa Mokra Wieś, Szkoła Podstawowa Stadła, Szkoła Podstawowa Gostwica, Szkoła Podstawowa Brzezna - Litacz, Szkoła Podstawowa Długołęka - Świerkla, Szkoła Podstawowa Brzezna, Gimnazjum Brzezna wraz z najmem stołówek i kuchni w Gimnazjum w miejscowości Brzezna oraz przy Szkole Podstawowej w miejscowości Olszana.
Przygotowanie, dostarczanie i podawanie posiłków (obiadu w formie drugiego dania, zupy i kompotu) w ramach realizacji wieloletniego programu wspierania gmin w zakresie dożywiania Pomoc państwa w zakresie dożywiania w 2015 roku dla osób uprawnionych w przedszkolach: Przedszkole w Brzeznej i Oddział przedszkolny w Olszanie.
1 Przewidywana liczba osób objętych programem dożywiania to około 255 osób:
a) Szkoła Podstawowa Olszana - 40 osoby
b) Szkoła Podstawowa Olszanka - 30 osób,
c) Szkoła Podstawowa Rogi - 30 osób,
d) Szkoła Podstawowa Mokra Wieś - 30 osób,
e) Szkoła Podstawowa Stadła - 6 osób,
f) Szkoła Podstawowa Gostwica - 10 osób,
g) Szkoła Podstawowa Brzezna - Litacz - 15 osób,
h) Szkoła Podstawowa Długołęka Świerkla - 14 osób
i) Szkoła Podstawowa Brzezna - 10 osób,
j) Gimnazjum Brzezna - 50 osób
g) Przedszkole w Brzeznej - 9 osób
h) Oddział przedszkolny w Olszanie - 11 osób
2) Posiłek jednodaniowy - ilość i rodzaj i gramatura:
3 razy w tygodniu drugie danie z kompotem lub sokiem w kartoniku lub napojem w kartoniku, 2 razy w tygodniu zupa kompot lub sokiem w kartoniku lub napojem w kartoniku.
Jedna porcja zupy powinna mieć objętość 400 ml kromka chleba 100 g. lub bułka
Drugie danie o gramaturze nie mniejszej niż 400 gramów:
-ziemniaki lub zamiennik (ryż, kasza, makaron lub inne) - 200g ,
-mięso 100g - dania mięsne powinny zawierać sztukę mięsa na osobę. Podawane mięso nie może być tłuste i przerośnięte (stek z kurczaka, kotlet mielony, udziec z kurczaka, kotlet schabowy, bitki wołowe, gulasz, ryba, filet z kurczaka lub indyka). Nie dopuszcza się podawania parówek o zawartości mięsa poniżej 70.produktów z glutaminianem sodu.
-surówka 100g,
-kompot, sok w kartoniku lub napój w kartoniku - 250 ml.
Drugie danie raz na 2 tygodnie mogą stanowić: pierogi, naleśniki, placki ziemniaczane, kopytka, krokiety, gołąbki o wadze 400g.
Drugim daniem nie może być kiszka, wątróbka lub inne podroby oraz ryż ze słodkim dodatkiem (z sosem lub galaretką),
3)Posiłek w formie obiadu dla dzieci z Przedszkola w Brzeznej oraz Oddziału Przedszkolnego w Olszanie:
1. Posiłki w przedszkolu ( dzieci od 3 do 6 lat) w formie obiadu dwudaniowego, na który składa się:
-zupa: -pojemność 300 g
rodzaj: pomidorowa, jarzynowa, ogórkowa, żurek, krupnik należy przygotować na wywarach jarskich (warzywnych) lub mięsnych z dodatkiem głównego składnika. Zupy na wywarach z kości w ograniczonych ilościach. Podprawianie zup niskotłuszczową śmietaną lub mlekiem albo masłem, lub mąką, sporadycznie zasmażką.
-Drugie danie:
-gramatura co najmniej 350 g
-temperatura w granicach 75 stopni Celsjusza
-kompot lub sok bez ograniczeń do każdego posiłku
-posiłki mięsne - 100 g: udo z kurczaka, kotlet mielony (karczek, filet z kurczaka, indyka, szynka b/k), kotlety schabowe (schab, filet z indyka), bitki wołowe, gulasz (szynka b/k, karczek b/k, łopatka b/k, filet z indyka, kurczaka), posiłki pół-mięsne, 2 posiłki bezmięsne - mączne - 300 g: pierogi, naleśniki, kluski na parze, kopytka, 1 posiłek- ryba (filet) -100g , surówka- 100 g, ziemniaki lub zamiennik (kasza, ryż, makaron)-150 g.
kompoty z owoców mrożonych i świeżych (truskawki, wiśnie, maliny, jagody, wieloowocowe), soki owocowe: malina, truskawka, kiwi, czarna porzeczka, wiśnia - 200 ml
-kaloryczność posiłku 550 kcal.
Posiłki nie mogą się powtarzać w danym tygodniu.
2. Wykonawca zobowiązany będzie do stosowania następujących zasad podczas przygotowywania ww posiłków:
a)Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę. Wyklucza się posiłki na bazie fast food oaz potraw i napojów z proszku (z wyjątkiem budyniu i kisielu) lub na bazie suszu. Nie zezwala się na stosowanie w procesie żywienia następujących produktów.
-konserw,
-produkty z glutaminianem sodu
-parówki (o zawartości mięsa mniejszej niż 70)
-produktów masłopodobne i seropodobne
-mięso odkostnione mechanicznie (MMO)
-wędlin z dodatkiem preparatów białkowych (soja) lub skrobi modyfikowanej.
a) Przy planowaniu posiłków należy uwzględniać zalecaną wartość energetyczną oraz uwzględniać normy produktów. Posiłki mają być przygotowywane zgodnie z procedurami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2010 r. nr 136, poz. 914 z późn. zm.),
b) Posiłki muszą spełnia wymogi żywienia zalecane przez Instytut Matki i Dziecka dla dzieci przedszkolnych w wieku 3-6 lat. Wartość kaloryczna każdego posiłku musi by zgodna z normami żywieniowymi Instytutu Żywności i Żywienia,
c) Przygotowane posiłki powinny posiadać temperaturę zgodną z wymogami, minimalna temperatura zupy powinna wynosi minimum 75C, drugiego dania 75C, a maksymalna temperatura produktów zimnych (surówki) 10C.
Podstawą technologiczną przygotowanych potraw ma być gotowanie. Napoje na każdą prośbę dziecka.
4) Posiłki muszą być dostarczane zgodnie z przedstawionym jadłospisem na dany dzień.
5) Posiłki muszą posiadać wymaganą przepisami kaloryczność i muszą być sporządzane zgodnie z wymogami sztuki kulinarnej. Zamawiający wymaga, aby surowcowy uśredniony tzw. wsad do kotła umożliwiający wyprodukowanie jednej porcji gorącego posiłku o charakterze obiadu jednodaniowego dla dzieci w szkole lub dwudaniowego dla dzieci w przedszkolu był należycie oszacowany i aby uwzględniał wszystkie poniesione przy realizacji zamówienia koszty.
6) Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania posiłków o najwyższym standardzie, na bazie produktów najwyższej jakości i bezpieczeństwem zgodnie z normami HACCP.
7) Posiłki nie mogą być przygotowywane z półproduktów.
8) W przeciągu jednej dekady posiłki powinny odpowiadać następującym kryteriom:
- zawartość energii powinna wynosić 850 kcal w szkole, 450 w żłobku i 550 w przedszkolu;
- udział energii z białka powinien wynosić nie mniej niż 12 wartości energetycznej posiłku;
- udział białka zwierzęcego powinien stanowić średnio 50 ogólnej ilości białka zawartego w posiłku;
9) udział energii z tłuszczu nie powinien przekraczać do 30.Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przygotowywał posiłki zgodnie z zalecanym modelem żywienia o charakterze prozdrowotnym poprzez:
-stosowanie tłuszczów roślinnych;
-ograniczone stosowanie tłuszczów zwierzęcych;
-umiarkowane stosowanie mięsa czerwonego;
-stosowanie mięsa drobiowego;
-stosowanie ryb;
-umiarkowane stosowanie jaj, cukru i soli;
-duży udział warzyw i owoców w posiłkach, w tym także nasion roślin strączkowych.
10) Posiłek, sposób jego przygotowania oraz transport powinien odbywać się z zachowaniem odpowiednich warunków higieniczno-sanitarnych oraz spełniać warunki określone w przepisach ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (tekst jednolity: Dz. U. 2010r. Nr 136, poz. 914 z późn. zm.).
11) Posiłki Wykonawca dostarczać będzie na własny koszt, samochodem służącym do przewożenia gotowych posiłków, spełniającym warunki sanitarne do transportu, zatwierdzone przez Powiatową Inspekcję Sanitarno-Epidemiologiczną, w specjalistycznych termosach gwarantujących utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz jakości przewożonych potraw. Temperatura dania winna wynosić około 75 stopni Celsjusza.
12) Posiłki nie mogą się powtarzać w danym tygodniu.
13) Do szkół wymienionych poniżej wykonawca będzie dowoził posiłki w opakowaniach jednorazowych przystosowanym transportem, w tym sok w kartoniku lub napój w kartoniku (uprawnienia do cateringu) i je wydawał. Posiłki będą wydawane zgodnie z zasadami sanitarno-epidemiologicznymi przez pracownika wykonawcy dysponującego uprawnieniami do tego rodzaju pracy. Posiłki nie mogą być przetwarzane (krojone, nalewane itp.)
w miejscach podawania posiłków w niżej wymienionych szkołach:
a) Szkoła Podstawowa Olszanka
b) Szkoła Podstawowa Rogi
c) Szkoła Podstawowa Mokra Wieś
d) Szkoła Podstawowa Stadła
e) Szkoła Podstawowa Gostwica
f) Szkoła Podstawowa Brzezna - Litacz
g) Szkoła Podstawowa Długołęka - Świerkla
h) Szkoła Podstawowa w Brzeznej
Gimnazjum w Brzeznej i Szkoła Podstawowa w Olszanie oraz Przedszkola i żłobek posiadają stołówki, w których spożywane będą posiłki przez osoby objęte programem dożywiania.
Pozostałe szkoły posiadają wyznaczone miejsce do spożywania posiłków, za przygotowanie których zgodnie programem Pomoc państwa w zakresie dożywiania są odpowiedzialni Dyrektorzy szkół. Posiłki są wydawane w stołówkach lub miejscach wyznaczonych do spożywania posiłków.
14) Posiłki muszą posiadać wymagalną przepisami kaloryczność i muszą być sporządzone zgodnie z wymogami sztuki kulinarnej dla żywienia zbiorowego i z przepisami prawa oraz dostarczane i wydawane zgodnie z normami sanitarno-epidemiologicznymi.
15) Wykonawca jest zobowiązany odbierać pojemniki jednorazowe, w których dowozi posiłki do szkół, w których nie ma stołówek ani punktów wydawania posiłków i utylizować na swój koszt.
16) Zamawiający wymaga sporządzania list osób dożywianych w poszczególnych szkołach w danym miesiącu i dołączenia do rachunku za dany miesiąc, który przedkłada w OPS w Podegrodziu do ostatniego dnia każdego miesiąca, ponieważ jest to wydatek z danego miesiąca i musi być zrealizowany w danym miesiącu, wprowadzenie do systemu informatycznego realizacji dożywiania za dany miesiąc niezbędne jest do sprawozdawczości z wydatkowania środków na dożywianie albowiem nie wprowadzenie informacji (ceny posiłku i ilości uczniów) spowoduje niewskazanie w sprawozdawczości realizacji programu wspierania gmin w zakresie dożywiania.
Nie można też będzie zrobić zapotrzebowania na środki finansowe na dożywianie na następny miesiąc w aplikacji SAC.
17) Jadłospis wykonawca zobowiązany jest przesyłać na kolejny miesiąc do zatwierdzenia przez kierownika OPS do ostatniego dnia bieżącego miesiąca.
18) Zamawiający będzie wymagać od Wykonawcy, aby w ramach realizowanego zamówienia zapewnił posiłki dla dzieci specjalnej diety. Dla dzieci uczulonych na określone pokarmy lub dla dzieci na specjalnej diecie wykonawca przygotowuje posiłki alternatywne. Podstawą jest zaświadczenie lekarskie.
19) Szacunkowa ilość dni od stycznia do grudnia 2015 r., w których będą dzieci dożywiane wynosi 185 dni (przewidywana ilość dni może ulec zmianie w przypadku zobowiązania Wykonawcy przez Zamawiającego do realizacji dożywiania w dni wolne, święta, ferie, wakacje (Wykonawca ma obowiązek wykonać usługę również w te dni, jeżeli taka będzie wola Zamawiającego).
20) Wytwarzanie i dostarczanie posiłków odbywać się będzie od godziny 11 00 do godziny 15 00. Szczegółowy harmonogram dostarczania posiłków do poszczególnych szkół zostanie ustalony z Wykonawcą w momencie podpisania umowy.
21) Ilość osób korzystających z posiłków może ulec zmianie (zwiększeniu i zmniejszeniu) i wykonawca każdorazowo będzie o tym informowany przez Zamawiającego.
22) Zamawiający będzie przekazywał telefonicznie i faksem Wykonawcy najpóźniej do godz. 9:00 każdego dnia absencję osób uprawnionych oraz nowe zgłoszenia do dożywiania na dany dzień.
23) Wykonawca będzie zobowiązany do wynajęcia stołówki i kuchni w Gimnazjum w miejscowości Brzezna (łączna powierzchnia 111,90 m2) oraz stołówki i kuchni przy Szkole Podstawowej w miejscowości Olszana (łączna powierzchnia 135,90 m2) na okres objęty realizacją przedmiotowego zamówienia. Umowy najmu zostaną zawarte na wyżej wymienione obiekty z Dyrektorami Szkół(zgodnie z zał. nr 9a i 9b do SIWZ),
24) Kwota czynszu najmu miesięcznie wynosić będzie 3.000,00 zł brutto w tym w odniesieniu do:
-pomieszczeń w Gimnazjum w miejscowości Brzezna 1.500,00 zł brutto. Najemca zobowiązany będzie także do uiszczania opłat za wodę, ścieki, ogrzewanie, energię elektryczną oraz wywóz nieczystości, których wysokość ustalana będzie w oparciu o rachunki przesyłane przez stosowne podmioty świadczące usługi w tym zakresie, które wynosić będą 50 ogólnych kosztów szkoły i będą objęte refakturą wystawioną przez Wynajmującego,
-pomieszczeń w Szkole Podstawowej w miejscowości Olszana 1.500,00 zł brutto. Najemca zobowiązany będzie także do uiszczania opłat za wodę, ścieki, ogrzewanie, energię elektryczną oraz wywóz nieczystości, których wysokość ustalana będzie w oparciu o rachunki przesyłane przez stosowne podmioty świadczące usługi w tym zakresie, które wynosić będą 50 ogólnych kosztów szkoły i będą objęte refakturą wystawioną przez Wynajmującego.
25) Wykonawca zobowiązany będzie do przejęcia zakładów pracy w postaci wynajmowanych stołówek i kuchni wraz z wszystkimi zatrudnionymi pracownikami, w rozumieniu art. 23 Kodeksu Pracy, zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik nr 10 do SIWZ, co najmniej na czas trwania niniejszej umowy, na dotychczasowych warunkach pracy i płacy oraz dokonania wszelkich potrzebnych czynności faktycznych i prawnych w celu realizacji tego zobowiązania, w szczególności czynności określonych w art. 23 Kodeksu Pracy. Po rozwiązaniu umów określonych w załącznikach nr 8 oraz 9a i 9b do SIWZ, stroną stosunków pracy nawiązanych z pracownikami, o których mowa powyżej, zostanie Gmina Podegrodzie lub jej jednostki organizacyjne.
26) Od 24 lutego 2012 r. pracownicy są zatrudniani przez wybranych Wykonawców w przetargu nieograniczonym dot. Przygotowania, dostarczania i podawania posiłków dla osób uprawnionych na terenie Gminy Podegrodzie wraz z najmem stołówek i kuchni w Gimnazjum w miejscowości Brzezna oraz przy Szkole Podstawowej w miejscowości Olszana - akta osobowe pracowników posiada dotychczasowy Wykonawca.
27) Wykonawca na własny koszt będzie przeprowadzał konserwacje, remonty bieżące i kapitalne wynajętych urządzeń z częstotliwością zgodną z technologią użytkowania tych urządzeń.
28) Wykonawca na własny koszt będzie przeprowadzał niezbędne naprawy i remonty wynajmowanych pomieszczeń w uzgodnieniu z właścicielem obiektu.
29) Wytwarzanie i serwowanie posiłków dla uczniów nieobjętych Programem Pomoc państwa w zakresie dożywiania na rok 2015, które nie będą finansowane w ramach niniejszego zamówienia, będzie wykonywane na zasadach określonych w umowach najmu stanowiących załączniki nr 9a i 9b do SIWZ.
30) Do obowiązków Wykonawcy należało będzie zapewnienie jednorazowych naczyń i sztućców dla uczniów w następujących szkołach:
Szkoła Podstawowa Olszanka,
Szkoła Podstawowa w Rogach,
Szkoła Podstawowa w Mokrej Wsi,
Szkoła Podstawowa w Stadłach,
Szkoła Podstawowa w Gostwicy,
Szkoła Podstawowa w Brzeznej Litaczu,
Szkoła Podstawowa w Długołęce Świerkli.
Szkoła Podstawowa w Brzeznej
Szkoła Podstawowa w Olszanie, Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum w Brzeznej, Przedszkole w Brzeznej, Żłobek w Podegrodziu, Przedszkole w Podegrodziu oraz Oddział Przedszkolny w Olszanie posiadają własne naczynia i punkty wydawania posiłków.
31) Wykonawca będzie zobowiązany do przygotowania posiłków, mycia termosów i innych pojemników wielokrotnego użytku w wynajmowanych kuchniach w specjalnie przystosowanych basenach.
32) Zamawiający wymaga dostarczenia jadłospisów do poszczególnych placówek na dany miesiąc najpóźniej w ostatnim dniu miesiąca poprzedzającego, z podziałem na następujące dane: kaloryczność, gramatura gotowego posiłku z podziałem na części składowe wyrażone w gramach.
33) W wyjątkowych sytuacjach w przypadku konieczności dokonania zmian w jadłospisie przez Wykonawcę, zobowiązany jest on do przekazania takiej informacji wraz z uzasadnieniem Zamawiającemu za pośrednictwem faksu lub pisemnie, celem zaakceptowania jej przez Zamawiającego.
34) Dostawa posiłków odbywać się będzie środkiem transportu wykonawcy i na jego koszt i ryzyko. Wykonawca dołączy do oferty wykaz środków transportu dopuszczonych do przewozu posiłków przez Inspekcję Sanitarną wraz z dokumentem, z którego wynika zgoda Inspekcji Sanitarnej na przewóz posiłków. Każdorazowo na prośbę zamawiającego, wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia Książki kontroli sanitarnej samochodu.
35) Wykonawca będzie ponosił pełną odpowiedzialność za przestrzeganie zasad wynikających z systemu HACCP oraz zapewnienie właściwej jakości zdrowotnej żywności, a także za przestrzeganie zasad dotyczących przygotowania i dostarczania posiłków zgodnie z wymogami i przepisami sanitarno - epidemiologicznymi.
36) Naczynia transportowe, w których przewożona jest żywność muszą być czyste, bez uszkodzeń, bez znaczących zmian fizycznych mogących przyczynić się do zagrożenia epidemiologicznego, a pojemniki (termosy, opakowania jednorazowe) zamykane szczelnie tak, by podczas transportu posiłki w formie płynnej nie uległy rozlaniu.
37) Wykonawca będzie dostarczał posiłek do szkół, w których nie ma punktów wydawania posiłków w pojemnikach przeznaczonych tylko do tego celu, zapewniających utrzymanie właściwej jakości i temperatury potraw, a także własnym transportem, spełniającym wymagania sanitarne, który musi być dopuszczony decyzją właściwego inspektora sanitarnego do przewozu posiłków dla potrzeb żywienia zbiorowego.
38) Wykonawca musi dostarczać posiłki do szkół, w których nie ma punktów wydawania posiłków odpowiednio zabezpieczone przed skażeniem, utratą wartości odżywczych i temperatury. Wykonawca jest odpowiedzialny za prawidłową temperaturę posiłków tj.: zupy co najmniej 75C, drugie danie co najmniej 63C, a surówki nie wyższej niż 4C.
39) Osoba dostarczająca posiłki musi posiadać aktualne badania lekarskie i ubranie robocze (fartuch).
40) Wykonawca zobowiązany jest do rozładunku i wniesienia posiłków do budynku
w wskazane przez Zamawiającego miejsca.
41) Przed przyjęciem posiłków osoba wyznaczona przez Zamawiającego w szkołach, w których nie ma punktów wydawania posiłków sprawdzi czy zgadza się ilość potraw.
W razie stwierdzenia braków lub niezgodności w dostawie Wykonawca ma obowiązek dostarczyć posiłki zgodnie z zamówieniem w ciągu godziny.
42) Posiłki będą wydawane przez pracowników Wykonawcy.
43) Zamawiający nie dopuszcza wykonania posiłków z półproduktów.
44) Odpowiedzialność za ciągłość żywienia ponosi wykonawca.
45) Wykonawca jest zobowiązany posiadać ważną decyzję (zezwolenie, opinię, protokół) lub inny dokument właściwego inspektora sanitarnego o dopuszczeniu do przygotowania posiłków i wydawania posiłków w zbiorowym żywieniu, w tym zezwolenie do prowadzenia cateringu.
46) Wykonawca odpowiedzialny będzie za właściwe przechowywanie środków spożywczych, utrzymanie temperatury i innych warunków przechowywania, stan opakowań itd., higienę produkcji, sposób transportu posiłków.
47) Posiłki oraz miejsce ich przygotowania muszą spełniać wymogi ustawy
z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (tj. Dz. U. z 2010 Nr 136, poz. 914 z późn. zm.) wraz z aktami wykonawczymi.
48) Koszty leczenia ucznia, jakie powstaną na skutek zatrucia pokarmowego z winy wykonawcy, a także związane z zatruciem roszczenia odszkodowawcze ucznia, będą obciążały całkowicie wykonawcę.
49) Zamawiający będzie miał prawo do przeprowadzenia kontroli żywienia uczniów pod względem gramatury, jakości, sposobu i warunków przyrządzania posiłków itp. Reklamacja, co do jakości posiłków będzie składana pisemnie.
50) Wykonawca będzie zobowiązany do przedstawienia podczas kontroli dokumentów potwierdzających dopuszczenie przez Inspektora Weterynarii wyrobów i artykułów mięsnych.
51) Wykonawca musi posiadać odpowiednio wykwalifikowany personel oraz doświadczenie w żywieniu zbiorowym.
52) Wszelkie reklamacje, co do wadliwego wykonywania usługi, nieterminowej realizacji zamówienia oraz innych zawinień leżących po stronie wykonawcy wskazujących na nienależyte wykonanie umowy składane będą pisemnie, faksem lub pocztą elektroniczną.
53) Wykonawca jest zobowiązany do pobierania i przechowywania próbek potraw
w zakładzie, w którym potrawy te zostały wyprodukowane. Pobierane próbki są udostępniane organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej na żądanie tych organów.
54) Wykonawca jest zobowiązany do nieodpłatnego odbierania odpadów pokonsumpcyjnych raz dziennie.
55) W wyjątkowych sytuacjach (nieprzewidziane poważne awarie, katastrofy, itp.),
w przypadku braku możliwości przygotowania posiłku przez Wykonawcę, jest on zobowiązany zapewnić posiłki o wyznaczonym czasie i nie gorszej jakości na swój koszt, z innych źródeł.
CZĘŚĆ nr II
Przygotowanie, dostarczanie i podawanie posiłków (obiadów: zupa, drugie danie, kompot lub sok do każdego posiłku) w ramach programu: Pomoc państwa w zakresie dożywiania w roku 2015 dla osób uprawnionych w Przedszkolu w Podegrodziu i Żłobku w Podegrodziu.
1) Przewidywana liczba osób objętych programem dożywiania to około 15 osób:
a) Przedszkole w Podegrodziu- 8 osób,
b) Żłobek w Podegrodziu - 7 osób.
2) Szacunkowa ilość dni od stycznia do grudnia 2015 r., w których będą dzieci dożywiane wynosi 242 dni.
3)Ilość osób korzystających z posiłków może ulec zmianie (zwiększeniu i zmniejszeniu) i wykonawca każdorazowo będzie o tym informowany przez Zamawiającego.
4) Wymagania dotyczące posiłków dostarczanych do Przedszkola w Podegrodziu:
1. Posiłki w przedszkolu ( dzieci od 3 do 6 lat) w formie obiadu dwudaniowego, na który składa się:
-zupa:
-pojemność 300 ml
-zupa: pomidorowa, jarzynowa, ogórkowa, żurek, krupnik należy przygotować na wywarach jarskich (warzywnych) lub mięsnych z dodatkiem głównego składnika. Zupy na wywarach z kości w ograniczonych ilościach. Podprawianie zup niskotłuszczową śmietaną lub mlekiem albo masłem, lub mąką, sporadycznie zasmażką.
-Drugie danie:
-gramatura co najmniej 350 g
- temperatura w granicach 75 stopni Celsjusza
- kompot lub sok bez ograniczeń do każdego posiłku
- posiłki mięsne - 100 g: udo z kurczaka, kotlet mielony (karczek, filet z kurczaka, indyka, szynka b/k), kotlety schabowe (schab, filet z indyka), bitki wołowe, gulasz (szynka b/k, karczek b/k, łopatka b/k, filet z indyka, kurczaka), posiłki pół-mięsne, 2 posiłki bezmięsne - mączne - 300 g: pierogi, naleśniki, kluski na parze, kopytka, 1 posiłek- ryba (filet) -100g , surówka- 100 g, ziemniaki lub zamiennik (kasza, ryż, makaron)-150 g.
kompoty z owoców mrożonych i świeżych (truskawki, wiśnie, maliny, jagody, wieloowocowe), soki owocowe: malina, truskawka, kiwi, czarna porzeczka, wiśnia - 200 ml
-kaloryczność posiłku 550 kcal.
Posiłki nie mogą się powtarzać w danym tygodniu.
2. Wykonawca zobowiązany będzie do stosowania następujących zasad podczas przygotowywania w/w posiłków:
a) Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę. Wyklucza się posiłki na bazie fast food oaz potraw i napojów z proszku (z wyjątkiem budyniu i kisielu) lub na bazie suszu. Nie zezwala się na stosowanie w procesie żywienia następujących produktów.
-konserw,
-produkty z glutaminianem sodu
-parówki (o zawartości mięsa mniejszej niż 70)
-produktów masłopodobne i seropodobne
-mięso odkostnione mechanicznie (MMO)
-wędlin z dodatkiem preparatów białkowych (soja) lub skrobi modyfikowanej.
a) Przy planowaniu posiłków należy uwzględniać zalecaną wartość energetyczną oraz uwzględniać normy produktów. Posiłki mają być przygotowywane zgodnie z procedurami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2010 r. nr 136, poz. 914 z późn. zm.),
b) Posiłki muszą spełnia wymogi żywienia zalecane przez Instytut Matki i Dziecka dla dzieci przedszkolnych w wieku 3-6 lat. Wartość kaloryczna każdego posiłku musi by zgodna z normami żywieniowymi Instytutu Żywności i Żywienia,
c) Przygotowane posiłki powinny posiadać temperaturę zgodną z wymogami, minimalna temperatura zupy powinna wynosi minimum 75C, drugiego dania 75C, a maksymalna temperatura produktów zimnych (surówki) 10C,
5)Wymagania dotyczące posiłków dostarczanych do Żłobka w Podegrodziu:
1.Posiłek (obiad dwudaniowy) w żłobku dla dzieci wieku od 1 roku do 3 lat uczęszczających do gminnego żłobka w Podegrodziu, na który składa się:
-Zupa 300 g
-Drugie danie 340 g
-Kompot lub sok 200 ml
-Kaloryczność posiłku 450 kcal
-temperatura w granicach 75 stopni Celsjusza
-kompot lub sok bez ograniczeń do każdego posiłku
Posiłek pod wzg. wartości odżywczej ma się składać z zupy na bazie wywaru z warzyw i drugiego dania. Danie drugie przygotowane do wyboru z mięsa, drobiu, ryb, jaj z dodatkiem ziemniaków, kaszy, makaronu, jarzyn, surówki. Podstawa technologiczną przygotowanych potraw ma być gotowanie. Napoje na każdą prośbę dziecka.
2.Przygotowanie posiłków będzie odbywać się z artykułów zakupionych przez wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania posiłków o najwyższym standardzie, na bazie produktów najwyższej jakości i stosownie do norm bezpieczeństwa zgodnych ze standardami HACCP, w jakości i konsystencji potraw odpowiednich dla dzieci w wieku od 12 miesiecy do 3 lat. Posiłki musza spełniać wymogi żywienia zalecane przez Instytut Matki i Dziecka Zakład Żywienia IMiD dla dzieci w wieku od 1.do 3 roku życia. Posiłki nie mogą być przygotowane z półproduktów, wyklucza się posiłki z Fast food-ów, napojów z proszku, konserw, produktów z glutaminianem sodu, parówek o zawartości mięsa mniejszej niż 70, mięs odkostnionych mechanicznie, wędlin z dodatkiem preparatów białkowych soja lub skrobi modyfikowanej.
3. Jadłospis będzie układany przez Wykonawcę na okres 10 dni w konsultacji z dietetykiem, dostarczany Zamawiającemu do wcześniejszego zatwierdzenia na 3 dni przed wprowadzeniem. Wszelkie zmiany w jadłospisie sugerowane przez Zamawiającego będą wiążące dla Wykonawcy. Jadłospis ma uwzględniać obowiązujące wytyczne dotyczące zasad prawidłowego żywienia dzieci tj. wysoką jakość, dobór surowca, odpowiednie wielkości porcji, urozmaicenie posiłków. Asortyment produktów, z których należy komponować jadłospis dla dzieci od 1 roku życia do lat trzech; mleko, mleko modyfikowane, jogurty naturalne, kefir, ser żółty, ser biały, chude mięso czerwone, drób, chuda wędlina, ryby, jaja, bułka pełnoziarnista, chleb pełnoziarnisty, chleb graham, płatki zbożowe bez cukru, kasza gryczana, kasza jęczmienna, kasza jaglana, makaron, bułka pszenna, naleśnik, placuszki, ciasto drożdżowe, buraki, papryka, pomidor, rzodkiewka, kalafior, kalarepa, pietruszka, por, cebula, ziemniaki, dynia, fasola, marchew, kukurydza, brokuły, cukinia, zielony groszek, kapusta, szpinak, szczypiorek, borówki, czarne jagody, porzeczki, śliwki, winogrona, arbuz, czereśnie, maliny, truskawki, wiśnie, ananasy, banany, brzoskwinie, cytryny, gruszki, pomarańcze, jabłko, oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej słonecznikowy, masło.
4.Kalkulacja cenowa winna obejmować swoim zakresem obiad w formie zupy, drugiego dania i kompotu lub soku bez ograniczeń do każdego posiłku.
5.Obiad
Winien się składać z zupy na bazie wywaru z warzyw i drugiego dania. Danie drugie przygotowane (do wyboru) z mięsa, drobiu, ryb, jaj z dodatkiem ziemniaków, kaszy, makaronu, jarzyn, surówki. Podstawą technologiczną przygotowanych potraw ma być gotowanie. Napoje na każdą prośbę dziecka.
Kaloryczność 250kcal
6.Żywienie dzieci ze specjalną dietą - Zamawiający będzie wymagał od Wykonawcy, aby w realizacji zamówienia zapewniał posiłki dla dzieci ze specjalną dietą; tj. bezglutenowych, ze skazą białkową, alergią pokarmową, innymi schorzeniami pokarmowymi. Dzieci uczulone na produkty mleczne otrzymują zupę bez śmietany. Dzieci uczulone na inne pokarmy będą musiały mieć przygotowane posiłki alternatywnie. W posiłkach należy uwzględnić diety dla dzieci, których rodzice przedstawią zaświadczenie lekarskie. Wykonawca będzie zobowiązany uwzględnić wskazówki rodziców, w tym zalecenia lekarskie w przygotowaniu posiłków dla dzieci ze specjalną dietą.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 406566

Data publikacji: 2014-12-11

Nazwa: Gmina Podegrodzie

Ulica: Podegrodzie 248

Numer domu: 248

Miejscowość: Podegrodzie

Kod pocztowy: 33-386

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 018 4459033

Adres strony internetowej:
www.podegrodzie.iap.pl, www.bip.podegrodzie.iap.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przygotowanie, dostarczanie i podawanie posiłków w ramach realizacji wieloletniego programu wspierania gmin w zakresie dożywiania Pomoc państwa w zakresie dożywiania w roku 2015 dla osób uprawnionych na terenie Gminy Podegrodzie wraz z najmem stołówek i kuchni w Gimnazjum w miejscowości Brzezna oraz przy Szkole Podstawowej w miejscowości Olszana oraz przygotowanie, dostarczenie i podawanie posiłków w Przedszkolu w Podegrodziu oraz w Żłobku w Podegrodziu

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na każdą z części zamówienia opisanych w niniejszym punkcie. Wykonawca może złożyć oferty częściowe na jedną lub więcej części zamówienia. Zamówienie obejmuje 2 części:
CZĘŚĆ nr I:
Przygotowanie, dostarczanie i podawanie gorących jednodaniowych posiłków w ramach programu Pomoc państwa w zakresie dożywiania w roku 2015 dla osób uprawnionych w następujących placówkach oświatowych: Szkoła Podstawowa Olszana, Szkoła Podstawowa Olszanka, Szkoła Podstawowa Rogi, Szkoła Podstawowa Mokra Wieś, Szkoła Podstawowa Stadła, Szkoła Podstawowa Gostwica, Szkoła Podstawowa Brzezna - Litacz, Szkoła Podstawowa Długołęka - Świerkla, Szkoła Podstawowa Brzezna, Gimnazjum Brzezna wraz z najmem stołówek i kuchni w Gimnazjum w miejscowości Brzezna oraz przy Szkole Podstawowej w miejscowości Olszana.
Przygotowanie, dostarczanie i podawanie posiłków (obiadu w formie drugiego dania, zupy i kompotu) w ramach realizacji wieloletniego programu wspierania gmin w zakresie dożywiania Pomoc państwa w zakresie dożywiania w 2015 roku dla osób uprawnionych w przedszkolach: Przedszkole w Brzeznej i Oddział przedszkolny w Olszanie.
1 Przewidywana liczba osób objętych programem dożywiania to około 255 osób:
a) Szkoła Podstawowa Olszana - 40 osoby
b) Szkoła Podstawowa Olszanka - 30 osób,
c) Szkoła Podstawowa Rogi - 30 osób,
d) Szkoła Podstawowa Mokra Wieś - 30 osób,
e) Szkoła Podstawowa Stadła - 6 osób,
f) Szkoła Podstawowa Gostwica - 10 osób,
g) Szkoła Podstawowa Brzezna - Litacz - 15 osób,
h) Szkoła Podstawowa Długołęka Świerkla - 14 osób
i) Szkoła Podstawowa Brzezna - 10 osób,
j) Gimnazjum Brzezna - 50 osób
g) Przedszkole w Brzeznej - 9 osób
h) Oddział przedszkolny w Olszanie - 11 osób
2) Posiłek jednodaniowy - ilość i rodzaj i gramatura:
3 razy w tygodniu drugie danie z kompotem lub sokiem w kartoniku lub napojem w kartoniku, 2 razy w tygodniu zupa kompot lub sokiem w kartoniku lub napojem w kartoniku.
Jedna porcja zupy powinna mieć objętość 400 ml kromka chleba 100 g. lub bułka
Drugie danie o gramaturze nie mniejszej niż 400 gramów:
-ziemniaki lub zamiennik (ryż, kasza, makaron lub inne) - 200g ,
-mięso 100g - dania mięsne powinny zawierać sztukę mięsa na osobę. Podawane mięso nie może być tłuste i przerośnięte (stek z kurczaka, kotlet mielony, udziec z kurczaka, kotlet schabowy, bitki wołowe, gulasz, ryba, filet z kurczaka lub indyka). Nie dopuszcza się podawania parówek o zawartości mięsa poniżej 70.produktów z glutaminianem sodu.
-surówka 100g,
-kompot, sok w kartoniku lub napój w kartoniku - 250 ml.
Drugie danie raz na 2 tygodnie mogą stanowić: pierogi, naleśniki, placki ziemniaczane, kopytka, krokiety, gołąbki o wadze 400g.
Drugim daniem nie może być kiszka, wątróbka lub inne podroby oraz ryż ze słodkim dodatkiem (z sosem lub galaretką),
3)Posiłek w formie obiadu dla dzieci z Przedszkola w Brzeznej oraz Oddziału Przedszkolnego w Olszanie:
1. Posiłki w przedszkolu ( dzieci od 3 do 6 lat) w formie obiadu dwudaniowego, na który składa się:
-zupa: -pojemność 300 g
rodzaj: pomidorowa, jarzynowa, ogórkowa, żurek, krupnik należy przygotować na wywarach jarskich (warzywnych) lub mięsnych z dodatkiem głównego składnika. Zupy na wywarach z kości w ograniczonych ilościach. Podprawianie zup niskotłuszczową śmietaną lub mlekiem albo masłem, lub mąką, sporadycznie zasmażką.
-Drugie danie:
-gramatura co najmniej 350 g
-temperatura w granicach 75 stopni Celsjusza
-kompot lub sok bez ograniczeń do każdego posiłku
-posiłki mięsne - 100 g: udo z kurczaka, kotlet mielony (karczek, filet z kurczaka, indyka, szynka b/k), kotlety schabowe (schab, filet z indyka), bitki wołowe, gulasz (szynka b/k, karczek b/k, łopatka b/k, filet z indyka, kurczaka), posiłki pół-mięsne, 2 posiłki bezmięsne - mączne - 300 g: pierogi, naleśniki, kluski na parze, kopytka, 1 posiłek- ryba (filet) -100g , surówka- 100 g, ziemniaki lub zamiennik (kasza, ryż, makaron)-150 g.
kompoty z owoców mrożonych i świeżych (truskawki, wiśnie, maliny, jagody, wieloowocowe), soki owocowe: malina, truskawka, kiwi, czarna porzeczka, wiśnia - 200 ml
-kaloryczność posiłku 550 kcal.
Posiłki nie mogą się powtarzać w danym tygodniu.
2. Wykonawca zobowiązany będzie do stosowania następujących zasad podczas przygotowywania ww posiłków:
a)Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę. Wyklucza się posiłki na bazie fast food oaz potraw i napojów z proszku (z wyjątkiem budyniu i kisielu) lub na bazie suszu. Nie zezwala się na stosowanie w procesie żywienia następujących produktów.
-konserw,
-produkty z glutaminianem sodu
-parówki (o zawartości mięsa mniejszej niż 70)
-produktów masłopodobne i seropodobne
-mięso odkostnione mechanicznie (MMO)
-wędlin z dodatkiem preparatów białkowych (soja) lub skrobi modyfikowanej.
a) Przy planowaniu posiłków należy uwzględniać zalecaną wartość energetyczną oraz uwzględniać normy produktów. Posiłki mają być przygotowywane zgodnie z procedurami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2010 r. nr 136, poz. 914 z późn. zm.),
b) Posiłki muszą spełnia wymogi żywienia zalecane przez Instytut Matki i Dziecka dla dzieci przedszkolnych w wieku 3-6 lat. Wartość kaloryczna każdego posiłku musi by zgodna z normami żywieniowymi Instytutu Żywności i Żywienia,
c) Przygotowane posiłki powinny posiadać temperaturę zgodną z wymogami, minimalna temperatura zupy powinna wynosi minimum 75C, drugiego dania 75C, a maksymalna temperatura produktów zimnych (surówki) 10C.
Podstawą technologiczną przygotowanych potraw ma być gotowanie. Napoje na każdą prośbę dziecka.
4) Posiłki muszą być dostarczane zgodnie z przedstawionym jadłospisem na dany dzień.
5) Posiłki muszą posiadać wymaganą przepisami kaloryczność i muszą być sporządzane zgodnie z wymogami sztuki kulinarnej. Zamawiający wymaga, aby surowcowy uśredniony tzw. wsad do kotła umożliwiający wyprodukowanie jednej porcji gorącego posiłku o charakterze obiadu jednodaniowego dla dzieci w szkole lub dwudaniowego dla dzieci w przedszkolu był należycie oszacowany i aby uwzględniał wszystkie poniesione przy realizacji zamówienia koszty.
6) Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania posiłków o najwyższym standardzie, na bazie produktów najwyższej jakości i bezpieczeństwem zgodnie z normami HACCP.
7) Posiłki nie mogą być przygotowywane z półproduktów.
8) W przeciągu jednej dekady posiłki powinny odpowiadać następującym kryteriom:
- zawartość energii powinna wynosić 850 kcal w szkole, 450 w żłobku i 550 w przedszkolu;
- udział energii z białka powinien wynosić nie mniej niż 12 wartości energetycznej posiłku;
- udział białka zwierzęcego powinien stanowić średnio 50 ogólnej ilości białka zawartego w posiłku;
9) udział energii z tłuszczu nie powinien przekraczać do 30.Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przygotowywał posiłki zgodnie z zalecanym modelem żywienia o charakterze prozdrowotnym poprzez:
-stosowanie tłuszczów roślinnych;
-ograniczone stosowanie tłuszczów zwierzęcych;
-umiarkowane stosowanie mięsa czerwonego;
-stosowanie mięsa drobiowego;
-stosowanie ryb;
-umiarkowane stosowanie jaj, cukru i soli;
-duży udział warzyw i owoców w posiłkach, w tym także nasion roślin strączkowych.
10) Posiłek, sposób jego przygotowania oraz transport powinien odbywać się z zachowaniem odpowiednich warunków higieniczno-sanitarnych oraz spełniać warunki określone w przepisach ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (tekst jednolity: Dz. U. 2010r. Nr 136, poz. 914 z późn. zm.).
11) Posiłki Wykonawca dostarczać będzie na własny koszt, samochodem służącym do przewożenia gotowych posiłków, spełniającym warunki sanitarne do transportu, zatwierdzone przez Powiatową Inspekcję Sanitarno-Epidemiologiczną, w specjalistycznych termosach gwarantujących utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz jakości przewożonych potraw. Temperatura dania winna wynosić około 75 stopni Celsjusza.
12) Posiłki nie mogą się powtarzać w danym tygodniu.
13) Do szkół wymienionych poniżej wykonawca będzie dowoził posiłki w opakowaniach jednorazowych przystosowanym transportem, w tym sok w kartoniku lub napój w kartoniku (uprawnienia do cateringu) i je wydawał. Posiłki będą wydawane zgodnie z zasadami sanitarno-epidemiologicznymi przez pracownika wykonawcy dysponującego uprawnieniami do tego rodzaju pracy. Posiłki nie mogą być przetwarzane (krojone, nalewane itp.)
w miejscach podawania posiłków w niżej wymienionych szkołach:
a) Szkoła Podstawowa Olszanka
b) Szkoła Podstawowa Rogi
c) Szkoła Podstawowa Mokra Wieś
d) Szkoła Podstawowa Stadła
e) Szkoła Podstawowa Gostwica
f) Szkoła Podstawowa Brzezna - Litacz
g) Szkoła Podstawowa Długołęka - Świerkla
h) Szkoła Podstawowa w Brzeznej
Gimnazjum w Brzeznej i Szkoła Podstawowa w Olszanie oraz Przedszkola i żłobek posiadają stołówki, w których spożywane będą posiłki przez osoby objęte programem dożywiania.
Pozostałe szkoły posiadają wyznaczone miejsce do spożywania posiłków, za przygotowanie których zgodnie programem Pomoc państwa w zakresie dożywiania są odpowiedzialni Dyrektorzy szkół. Posiłki są wydawane w stołówkach lub miejscach wyznaczonych do spożywania posiłków.
14) Posiłki muszą posiadać wymagalną przepisami kaloryczność i muszą być sporządzone zgodnie z wymogami sztuki kulinarnej dla żywienia zbiorowego i z przepisami prawa oraz dostarczane i wydawane zgodnie z normami sanitarno-epidemiologicznymi.
15) Wykonawca jest zobowiązany odbierać pojemniki jednorazowe, w których dowozi posiłki do szkół, w których nie ma stołówek ani punktów wydawania posiłków i utylizować na swój koszt.
16) Zamawiający wymaga sporządzania list osób dożywianych w poszczególnych szkołach w danym miesiącu i dołączenia do rachunku za dany miesiąc, który przedkłada w OPS w Podegrodziu do ostatniego dnia każdego miesiąca, ponieważ jest to wydatek z danego miesiąca i musi być zrealizowany w danym miesiącu, wprowadzenie do systemu informatycznego realizacji dożywiania za dany miesiąc niezbędne jest do sprawozdawczości z wydatkowania środków na dożywianie albowiem nie wprowadzenie informacji (ceny posiłku i ilości uczniów) spowoduje niewskazanie w sprawozdawczości realizacji programu wspierania gmin w zakresie dożywiania.
Nie można też będzie zrobić zapotrzebowania na środki finansowe na dożywianie na następny miesiąc w aplikacji SAC.
17) Jadłospis wykonawca zobowiązany jest przesyłać na kolejny miesiąc do zatwierdzenia przez kierownika OPS do ostatniego dnia bieżącego miesiąca.
18) Zamawiający będzie wymagać od Wykonawcy, aby w ramach realizowanego zamówienia zapewnił posiłki dla dzieci specjalnej diety. Dla dzieci uczulonych na określone pokarmy lub dla dzieci na specjalnej diecie wykonawca przygotowuje posiłki alternatywne. Podstawą jest zaświadczenie lekarskie.
19) Szacunkowa ilość dni od stycznia do grudnia 2015 r., w których będą dzieci dożywiane wynosi 185 dni (przewidywana ilość dni może ulec zmianie w przypadku zobowiązania Wykonawcy przez Zamawiającego do realizacji dożywiania w dni wolne, święta, ferie, wakacje (Wykonawca ma obowiązek wykonać usługę również w te dni, jeżeli taka będzie wola Zamawiającego).
20) Wytwarzanie i dostarczanie posiłków odbywać się będzie od godziny 11 00 do godziny 15 00. Szczegółowy harmonogram dostarczania posiłków do poszczególnych szkół zostanie ustalony z Wykonawcą w momencie podpisania umowy.
21) Ilość osób korzystających z posiłków może ulec zmianie (zwiększeniu i zmniejszeniu) i wykonawca każdorazowo będzie o tym informowany przez Zamawiającego.
22) Zamawiający będzie przekazywał telefonicznie i faksem Wykonawcy najpóźniej do godz. 9:00 każdego dnia absencję osób uprawnionych oraz nowe zgłoszenia do dożywiania na dany dzień.
23) Wykonawca będzie zobowiązany do wynajęcia stołówki i kuchni w Gimnazjum w miejscowości Brzezna (łączna powierzchnia 111,90 m2) oraz stołówki i kuchni przy Szkole Podstawowej w miejscowości Olszana (łączna powierzchnia 135,90 m2) na okres objęty realizacją przedmiotowego zamówienia. Umowy najmu zostaną zawarte na wyżej wymienione obiekty z Dyrektorami Szkół(zgodnie z zał. nr 9a i 9b do SIWZ),
24) Kwota czynszu najmu miesięcznie wynosić będzie 3.000,00 zł brutto w tym w odniesieniu do:
-pomieszczeń w Gimnazjum w miejscowości Brzezna 1.500,00 zł brutto. Najemca zobowiązany będzie także do uiszczania opłat za wodę, ścieki, ogrzewanie, energię elektryczną oraz wywóz nieczystości, których wysokość ustalana będzie w oparciu o rachunki przesyłane przez stosowne podmioty świadczące usługi w tym zakresie, które wynosić będą 50 ogólnych kosztów szkoły i będą objęte refakturą wystawioną przez Wynajmującego,
-pomieszczeń w Szkole Podstawowej w miejscowości Olszana 1.500,00 zł brutto. Najemca zobowiązany będzie także do uiszczania opłat za wodę, ścieki, ogrzewanie, energię elektryczną oraz wywóz nieczystości, których wysokość ustalana będzie w oparciu o rachunki przesyłane przez stosowne podmioty świadczące usługi w tym zakresie, które wynosić będą 50 ogólnych kosztów szkoły i będą objęte refakturą wystawioną przez Wynajmującego.
25) Wykonawca zobowiązany będzie do przejęcia zakładów pracy w postaci wynajmowanych stołówek i kuchni wraz z wszystkimi zatrudnionymi pracownikami, w rozumieniu art. 23 Kodeksu Pracy, zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik nr 10 do SIWZ, co najmniej na czas trwania niniejszej umowy, na dotychczasowych warunkach pracy i płacy oraz dokonania wszelkich potrzebnych czynności faktycznych i prawnych w celu realizacji tego zobowiązania, w szczególności czynności określonych w art. 23 Kodeksu Pracy. Po rozwiązaniu umów określonych w załącznikach nr 8 oraz 9a i 9b do SIWZ, stroną stosunków pracy nawiązanych z pracownikami, o których mowa powyżej, zostanie Gmina Podegrodzie lub jej jednostki organizacyjne.
26) Od 24 lutego 2012 r. pracownicy są zatrudniani przez wybranych Wykonawców w przetargu nieograniczonym dot. Przygotowania, dostarczania i podawania posiłków dla osób uprawnionych na terenie Gminy Podegrodzie wraz z najmem stołówek i kuchni w Gimnazjum w miejscowości Brzezna oraz przy Szkole Podstawowej w miejscowości Olszana - akta osobowe pracowników posiada dotychczasowy Wykonawca.
27) Wykonawca na własny koszt będzie przeprowadzał konserwacje, remonty bieżące i kapitalne wynajętych urządzeń z częstotliwością zgodną z technologią użytkowania tych urządzeń.
28) Wykonawca na własny koszt będzie przeprowadzał niezbędne naprawy i remonty wynajmowanych pomieszczeń w uzgodnieniu z właścicielem obiektu.
29) Wytwarzanie i serwowanie posiłków dla uczniów nieobjętych Programem Pomoc państwa w zakresie dożywiania na rok 2015, które nie będą finansowane w ramach niniejszego zamówienia, będzie wykonywane na zasadach określonych w umowach najmu stanowiących załączniki nr 9a i 9b do SIWZ.
30) Do obowiązków Wykonawcy należało będzie zapewnienie jednorazowych naczyń i sztućców dla uczniów w następujących szkołach:
Szkoła Podstawowa Olszanka,
Szkoła Podstawowa w Rogach,
Szkoła Podstawowa w Mokrej Wsi,
Szkoła Podstawowa w Stadłach,
Szkoła Podstawowa w Gostwicy,
Szkoła Podstawowa w Brzeznej Litaczu,
Szkoła Podstawowa w Długołęce Świerkli.
Szkoła Podstawowa w Brzeznej
Szkoła Podstawowa w Olszanie, Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum w Brzeznej, Przedszkole w Brzeznej, Żłobek w Podegrodziu, Przedszkole w Podegrodziu oraz Oddział Przedszkolny w Olszanie posiadają własne naczynia i punkty wydawania posiłków.
31) Wykonawca będzie zobowiązany do przygotowania posiłków, mycia termosów i innych pojemników wielokrotnego użytku w wynajmowanych kuchniach w specjalnie przystosowanych basenach.
32) Zamawiający wymaga dostarczenia jadłospisów do poszczególnych placówek na dany miesiąc najpóźniej w ostatnim dniu miesiąca poprzedzającego, z podziałem na następujące dane: kaloryczność, gramatura gotowego posiłku z podziałem na części składowe wyrażone w gramach.
33) W wyjątkowych sytuacjach w przypadku konieczności dokonania zmian w jadłospisie przez Wykonawcę, zobowiązany jest on do przekazania takiej informacji wraz z uzasadnieniem Zamawiającemu za pośrednictwem faksu lub pisemnie, celem zaakceptowania jej przez Zamawiającego.
34) Dostawa posiłków odbywać się będzie środkiem transportu wykonawcy i na jego koszt i ryzyko. Wykonawca dołączy do oferty wykaz środków transportu dopuszczonych do przewozu posiłków przez Inspekcję Sanitarną wraz z dokumentem, z którego wynika zgoda Inspekcji Sanitarnej na przewóz posiłków. Każdorazowo na prośbę zamawiającego, wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia Książki kontroli sanitarnej samochodu.
35) Wykonawca będzie ponosił pełną odpowiedzialność za przestrzeganie zasad wynikających z systemu HACCP oraz zapewnienie właściwej jakości zdrowotnej żywności, a także za przestrzeganie zasad dotyczących przygotowania i dostarczania posiłków zgodnie z wymogami i przepisami sanitarno - epidemiologicznymi.
36) Naczynia transportowe, w których przewożona jest żywność muszą być czyste, bez uszkodzeń, bez znaczących zmian fizycznych mogących przyczynić się do zagrożenia epidemiologicznego, a pojemniki (termosy, opakowania jednorazowe) zamykane szczelnie tak, by podczas transportu posiłki w formie płynnej nie uległy rozlaniu.
37) Wykonawca będzie dostarczał posiłek do szkół, w których nie ma punktów wydawania posiłków w pojemnikach przeznaczonych tylko do tego celu, zapewniających utrzymanie właściwej jakości i temperatury potraw, a także własnym transportem, spełniającym wymagania sanitarne, który musi być dopuszczony decyzją właściwego inspektora sanitarnego do przewozu posiłków dla potrzeb żywienia zbiorowego.
38) Wykonawca musi dostarczać posiłki do szkół, w których nie ma punktów wydawania posiłków odpowiednio zabezpieczone przed skażeniem, utratą wartości odżywczych i temperatury. Wykonawca jest odpowiedzialny za prawidłową temperaturę posiłków tj.: zupy co najmniej 75C, drugie danie co najmniej 63C, a surówki nie wyższej niż 4C.
39) Osoba dostarczająca posiłki musi posiadać aktualne badania lekarskie i ubranie robocze (fartuch).
40) Wykonawca zobowiązany jest do rozładunku i wniesienia posiłków do budynku
w wskazane przez Zamawiającego miejsca.
41) Przed przyjęciem posiłków osoba wyznaczona przez Zamawiającego w szkołach, w których nie ma punktów wydawania posiłków sprawdzi czy zgadza się ilość potraw.
W razie stwierdzenia braków lub niezgodności w dostawie Wykonawca ma obowiązek dostarczyć posiłki zgodnie z zamówieniem w ciągu godziny.
42) Posiłki będą wydawane przez pracowników Wykonawcy.
43) Zamawiający nie dopuszcza wykonania posiłków z półproduktów.
44) Odpowiedzialność za ciągłość żywienia ponosi wykonawca.
45) Wykonawca jest zobowiązany posiadać ważną decyzję (zezwolenie, opinię, protokół) lub inny dokument właściwego inspektora sanitarnego o dopuszczeniu do przygotowania posiłków i wydawania posiłków w zbiorowym żywieniu, w tym zezwolenie do prowadzenia cateringu.
46) Wykonawca odpowiedzialny będzie za właściwe przechowywanie środków spożywczych, utrzymanie temperatury i innych warunków przechowywania, stan opakowań itd., higienę produkcji, sposób transportu posiłków.
47) Posiłki oraz miejsce ich przygotowania muszą spełniać wymogi ustawy
z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (tj. Dz. U. z 2010 Nr 136, poz. 914 z późn. zm.) wraz z aktami wykonawczymi.
48) Koszty leczenia ucznia, jakie powstaną na skutek zatrucia pokarmowego z winy wykonawcy, a także związane z zatruciem roszczenia odszkodowawcze ucznia, będą obciążały całkowicie wykonawcę.
49) Zamawiający będzie miał prawo do przeprowadzenia kontroli żywienia uczniów pod względem gramatury, jakości, sposobu i warunków przyrządzania posiłków itp. Reklamacja, co do jakości posiłków będzie składana pisemnie.
50) Wykonawca będzie zobowiązany do przedstawienia podczas kontroli dokumentów potwierdzających dopuszczenie przez Inspektora Weterynarii wyrobów i artykułów mięsnych.
51) Wykonawca musi posiadać odpowiednio wykwalifikowany personel oraz doświadczenie w żywieniu zbiorowym.
52) Wszelkie reklamacje, co do wadliwego wykonywania usługi, nieterminowej realizacji zamówienia oraz innych zawinień leżących po stronie wykonawcy wskazujących na nienależyte wykonanie umowy składane będą pisemnie, faksem lub pocztą elektroniczną.
53) Wykonawca jest zobowiązany do pobierania i przechowywania próbek potraw
w zakładzie, w którym potrawy te zostały wyprodukowane. Pobierane próbki są udostępniane organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej na żądanie tych organów.
54) Wykonawca jest zobowiązany do nieodpłatnego odbierania odpadów pokonsumpcyjnych raz dziennie.
55) W wyjątkowych sytuacjach (nieprzewidziane poważne awarie, katastrofy, itp.),
w przypadku braku możliwości przygotowania posiłku przez Wykonawcę, jest on zobowiązany zapewnić posiłki o wyznaczonym czasie i nie gorszej jakości na swój koszt, z innych źródeł.
CZĘŚĆ nr II
Przygotowanie, dostarczanie i podawanie posiłków (obiadów: zupa, drugie danie, kompot lub sok do każdego posiłku) w ramach programu: Pomoc państwa w zakresie dożywiania w roku 2015 dla osób uprawnionych w Przedszkolu w Podegrodziu i Żłobku w Podegrodziu.
1) Przewidywana liczba osób objętych programem dożywiania to około 15 osób:
a) Przedszkole w Podegrodziu- 8 osób,
b) Żłobek w Podegrodziu - 7 osób.
2) Szacunkowa ilość dni od stycznia do grudnia 2015 r., w których będą dzieci dożywiane wynosi 242 dni.
3)Ilość osób korzystających z posiłków może ulec zmianie (zwiększeniu i zmniejszeniu) i wykonawca każdorazowo będzie o tym informowany przez Zamawiającego.
4) Wymagania dotyczące posiłków dostarczanych do Przedszkola w Podegrodziu:
1. Posiłki w przedszkolu ( dzieci od 3 do 6 lat) w formie obiadu dwudaniowego, na który składa się:
-zupa:
-pojemność 300 ml
-zupa: pomidorowa, jarzynowa, ogórkowa, żurek, krupnik należy przygotować na wywarach jarskich (warzywnych) lub mięsnych z dodatkiem głównego składnika. Zupy na wywarach z kości w ograniczonych ilościach. Podprawianie zup niskotłuszczową śmietaną lub mlekiem albo masłem, lub mąką, sporadycznie zasmażką.
-Drugie danie:
-gramatura co najmniej 350 g
- temperatura w granicach 75 stopni Celsjusza
- kompot lub sok bez ograniczeń do każdego posiłku
- posiłki mięsne - 100 g: udo z kurczaka, kotlet mielony (karczek, filet z kurczaka, indyka, szynka b/k), kotlety schabowe (schab, filet z indyka), bitki wołowe, gulasz (szynka b/k, karczek b/k, łopatka b/k, filet z indyka, kurczaka), posiłki pół-mięsne, 2 posiłki bezmięsne - mączne - 300 g: pierogi, naleśniki, kluski na parze, kopytka, 1 posiłek- ryba (filet) -100g , surówka- 100 g, ziemniaki lub zamiennik (kasza, ryż, makaron)-150 g.
kompoty z owoców mrożonych i świeżych (truskawki, wiśnie, maliny, jagody, wieloowocowe), soki owocowe: malina, truskawka, kiwi, czarna porzeczka, wiśnia - 200 ml
-kaloryczność posiłku 550 kcal.
Posiłki nie mogą się powtarzać w danym tygodniu.
2. Wykonawca zobowiązany będzie do stosowania następujących zasad podczas przygotowywania w/w posiłków:
a) Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę. Wyklucza się posiłki na bazie fast food oaz potraw i napojów z proszku (z wyjątkiem budyniu i kisielu) lub na bazie suszu. Nie zezwala się na stosowanie w procesie żywienia następujących produktów.
-konserw,
-produkty z glutaminianem sodu
-parówki (o zawartości mięsa mniejszej niż 70)
-produktów masłopodobne i seropodobne
-mięso odkostnione mechanicznie (MMO)
-wędlin z dodatkiem preparatów białkowych (soja) lub skrobi modyfikowanej.
a) Przy planowaniu posiłków należy uwzględniać zalecaną wartość energetyczną oraz uwzględniać normy produktów. Posiłki mają być przygotowywane zgodnie z procedurami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2010 r. nr 136, poz. 914 z późn. zm.),
b) Posiłki muszą spełnia wymogi żywienia zalecane przez Instytut Matki i Dziecka dla dzieci przedszkolnych w wieku 3-6 lat. Wartość kaloryczna każdego posiłku musi by zgodna z normami żywieniowymi Instytutu Żywności i Żywienia,
c) Przygotowane posiłki powinny posiadać temperaturę zgodną z wymogami, minimalna temperatura zupy powinna wynosi minimum 75C, drugiego dania 75C, a maksymalna temperatura produktów zimnych (surówki) 10C,
5)Wymagania dotyczące posiłków dostarczanych do Żłobka w Podegrodziu:
1.Posiłek (obiad dwudaniowy) w żłobku dla dzieci wieku od 1 roku do 3 lat uczęszczających do gminnego żłobka w Podegrodziu, na który składa się:
-Zupa 300 g
-Drugie danie 340 g
-Kompot lub sok 200 ml
-Kaloryczność posiłku 450 kcal
-temperatura w granicach 75 stopni Celsjusza
-kompot lub sok bez ograniczeń do każdego posiłku
Posiłek pod wzg. wartości odżywczej ma się składać z zupy na bazie wywaru z warzyw i drugiego dania. Danie drugie przygotowane do wyboru z mięsa, drobiu, ryb, jaj z dodatkiem ziemniaków, kaszy, makaronu, jarzyn, surówki. Podstawa technologiczną przygotowanych potraw ma być gotowanie. Napoje na każdą prośbę dziecka.
2.Przygotowanie posiłków będzie odbywać się z artykułów zakupionych przez wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania posiłków o najwyższym standardzie, na bazie produktów najwyższej jakości i stosownie do norm bezpieczeństwa zgodnych ze standardami HACCP, w jakości i konsystencji potraw odpowiednich dla dzieci w wieku od 12 miesiecy do 3 lat. Posiłki musza spełniać wymogi żywienia zalecane przez Instytut Matki i Dziecka Zakład Żywienia IMiD dla dzieci w wieku od 1.do 3 roku życia. Posiłki nie mogą być przygotowane z półproduktów, wyklucza się posiłki z Fast food-ów, napojów z proszku, konserw, produktów z glutaminianem sodu, parówek o zawartości mięsa mniejszej niż 70, mięs odkostnionych mechanicznie, wędlin z dodatkiem preparatów białkowych soja lub skrobi modyfikowanej.
3. Jadłospis będzie układany przez Wykonawcę na okres 10 dni w konsultacji z dietetykiem, dostarczany Zamawiającemu do wcześniejszego zatwierdzenia na 3 dni przed wprowadzeniem. Wszelkie zmiany w jadłospisie sugerowane przez Zamawiającego będą wiążące dla Wykonawcy. Jadłospis ma uwzględniać obowiązujące wytyczne dotyczące zasad prawidłowego żywienia dzieci tj. wysoką jakość, dobór surowca, odpowiednie wielkości porcji, urozmaicenie posiłków. Asortyment produktów, z których należy komponować jadłospis dla dzieci od 1 roku życia do lat trzech; mleko, mleko modyfikowane, jogurty naturalne, kefir, ser żółty, ser biały, chude mięso czerwone, drób, chuda wędlina, ryby, jaja, bułka pełnoziarnista, chleb pełnoziarnisty, chleb graham, płatki zbożowe bez cukru, kasza gryczana, kasza jęczmienna, kasza jaglana, makaron, bułka pszenna, naleśnik, placuszki, ciasto drożdżowe, buraki, papryka, pomidor, rzodkiewka, kalafior, kalarepa, pietruszka, por, cebula, ziemniaki, dynia, fasola, marchew, kukurydza, brokuły, cukinia, zielony groszek, kapusta, szpinak, szczypiorek, borówki, czarne jagody, porzeczki, śliwki, winogrona, arbuz, czereśnie, maliny, truskawki, wiśnie, ananasy, banany, brzoskwinie, cytryny, gruszki, pomarańcze, jabłko, oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej słonecznikowy, masło.
4.Kalkulacja cenowa winna obejmować swoim zakresem obiad w formie zupy, drugiego dania i kompotu lub soku bez ograniczeń do każdego posiłku.
5.Obiad
Winien się składać z zupy na bazie wywaru z warzyw i drugiego dania. Danie drugie przygotowane (do wyboru) z mięsa, drobiu, ryb, jaj z dodatkiem ziemniaków, kaszy, makaronu, jarzyn, surówki. Podstawą technologiczną przygotowanych potraw ma być gotowanie. Napoje na każdą prośbę dziecka.
Kaloryczność 250kcal
6.Żywienie dzieci ze specjalną dietą - Zamawiający będzie wymagał od Wykonawcy, aby w realizacji zamówienia zapewniał posiłki dla dzieci ze specjalną dietą; tj. bezglutenowych, ze skazą białkową, alergią pokarmową, innymi schorzeniami pokarmowymi. Dzieci uczulone na produkty mleczne otrzymują zupę bez śmietany. Dzieci uczulone na inne pokarmy będą musiały mieć przygotowane posiłki alternatywnie. W posiłkach należy uwzględnić diety dla dzieci, których rodzice przedstawią zaświadczenie lekarskie. Wykonawca będzie zobowiązany uwzględnić wskazówki rodziców, w tym zalecenia lekarskie w przygotowaniu posiłków dla dzieci ze specjalną dietą.

Kody CPV:
553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
553200009 (Usługi podawania posiłków)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
555231003 (Usługi w zakresie posiłków szkolnych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
555240009 (Usługi dostarczania posiłków do szkół)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 6.

Czas: D

Data zakończenia: 31/01/2016

Informacja na temat wadium:
1. Każdy Wykonawca składając ofertę zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości:
a) 7.000,00 zł dla części nr I,
b) 500,00 zł dla części nr II, przed upływem terminu składania ofert.
2. Wadium może być wniesione w:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych,
c) poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
d) gwarancjach bankowych,
e) gwarancjach ubezpieczeniowych,
f) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jednolity Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
3. Wadium w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto Zamawiającego: Bank Spółdzielczy w Podegrodziu, nr konta 41 8814 0003 2001 0000 1935 0002 z zaznaczeniem, że dotyczy przetargu Przygotowanie, dostarczanie i podawanie posiłków w ramach realizacji wieloletniego programu wspierania gmin w zakresie dożywiania Pomoc państwa w zakresie dożywiania w roku 2015 dla osób uprawnionych na terenie Gminy Podegrodzie wraz z najmem stołówek i kuchni w Gimnazjum w miejscowości Brzezna oraz przy Szkole Podstawowej w miejscowości Olszana oraz przygotowanie, dostarczenie i podawanie posiłków w Przedszkolu w Podegrodziu oraz w Żłobku w Podegrodziu- dot. części nr.
4. W powyższym przypadku (pkt 3) kwota wymaganego wadium musi znajdować się na koncie Zamawiającego najpóźniej w dniu 19.12.2014 r. o godz. 900.
5. W pozostałych formach wadium (pkt 2 b - f) oryginał wadium należy przesłać wraz z ofertą lub złożyć w siedzibie Zamawiającego - w kasie Urzędu Gminy Podegrodzie (w godzinach pracy Urzędu). W razie złożenia wadium w kasie, kopię dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy załączyć do oferty.
6. Wadium składane w formach wymienionych w pkt 2 b) - f) musi mieć datę początkową ważności równą, co najmniej dniu upływu terminu składania ofert, a datę końcową ważności upływającą najwcześniej w ostatnim dniu związania ofertą oraz posiadać stosowne zapisy określone w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy PZP.
7. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących
po stronie Wykonawcy.
9. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium w sytuacjach określonych w art. 46 ust. 1, 1a i 2 z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy PZP.
10. Zamawiający zastrzega, iż w przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej muszą one mieć charakter bezwarunkowy i nieodwołalny (tzw. gwarancja na pierwsze żądanie).

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
1) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności:
a) posiadają zezwolenie na prowadzenie działalności koncesję, zezwolenie lub licencję zezwalającą na prowadzenie działalności związanej z przedmiotem zamówienia dla części II.
Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia w oparciu o informacje przedstawione w dokumentach załączonych do oferty.

Wiedza i doświadczenie:
1) posiadają wiedzę i doświadczenie niezbędne do wykonania zamówienia:
a) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert - a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym czasie należycie:
aa) wykonywali bądź wykonują, co najmniej jedno świadczenia okresowe lub ciągłe polegające na żywieniu zbiorowego np. dożywianie w szkołach, prowadzenie stołówki o wartości nie mniejszej niż 50.000,00 zł brutto dla części I,
bb) wykonywali bądź wykonują, co najmniej jedno świadczenia okresowe lub ciągłe polegające na żywieniu zbiorowego np. dożywianie w szkołach, prowadzenie stołówki o wartości nie mniejszej niż 5.000,00 zł brutto dla części II.
Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia w oparciu o informacje przedstawione w dokumentach załączonych do oferty

Potencjał techniczny:
1) posiadają odpowiedni potencjał techniczny oraz dysponują osobami zdolnymi do wykonania
zamówienia, a w szczególności:
a) posiadają pojazd dopuszczony do przewozu posiłków przez Inspekcję Sanitarną dla części I,
b) posiadają pojazd dopuszczony do przewozu posiłków przez Inspekcję Sanitarną dla części II.
Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia w oparciu o informacje przedstawione w dokumentach załączonych do oferty.

Sytuacja ekonomiczna:
1) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia:
a) posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę minimum 80.000,00 zł dla części I,
b) posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę minimum 8.000,00 zł dla części II.
Ocena spełniania ww. warunku dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia w oparciu o informacje przedstawione w dokumentach załączonych do oferty.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
a) wypełniony formularz ofertowy (załącznik nr 1),
b) w sytuacji wykonawców działających przez pełnomocnika - pełnomocnictwo,
c) w sytuacji oferty złożonej przez Wykonawców występujących wspólnie, pełnomocnictwo dla podmiotu uprawnionego do występowania w imieniu grupy Wykonawców zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
17.2. Sytuacje, kiedy będzie możliwość zmiany umowy oraz warunki takich zmian określają szczegółowo projekty umów stanowiących załącznik nr 8 a, b do specyfikacji

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2: Wartość wsadu do kotła

Znaczenie kryterium 2: 20

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Gmina Podegrodzie, 33-386 Podegrodzie 248, pokój nr 28

Data składania wniosków, ofert: 19/12/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania: Sala obsługi klienta Urzędu Gminy Podegrodzie

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Przygotowanie, dostarczanie i podawanie gorących jednodaniowych posiłków w ramach programu Pomoc państwa w zakresie dożywiania w roku 2015 dla osób uprawnionych w następujących placówkach oświatowych: Szkoła Podstawowa Olszana, Szkoła Podstawowa Olszanka, Szkoła Podstawowa Rogi, Szkoła Podstawowa Mokra Wieś, Szkoła Podstawowa Stadła, Szkoła Podstawowa Gostwica, Szkoła Podstawowa Brzezna - Litacz, Szkoła Podstawowa Długołęka - Świerkla, Szkoła Podstawowa Brzezna

Opis:
1 Przewidywana liczba osób objętych programem dożywiania to około 255 osób:
a) Szkoła Podstawowa Olszana - 40 osoby
b) Szkoła Podstawowa Olszanka - 30 osób,
c) Szkoła Podstawowa Rogi - 30 osób,
d) Szkoła Podstawowa Mokra Wieś - 30 osób,
e) Szkoła Podstawowa Stadła - 6 osób,
f) Szkoła Podstawowa Gostwica - 10 osób,
g) Szkoła Podstawowa Brzezna - Litacz - 15 osób,
h) Szkoła Podstawowa Długołęka Świerkla - 14 osób
i) Szkoła Podstawowa Brzezna - 10 osób,
j) Gimnazjum Brzezna - 50 osób
g) Przedszkole w Brzeznej - 9 osób
h) Oddział przedszkolny w Olszanie - 11 osób
2) Posiłek jednodaniowy - ilość i rodzaj i gramatura:
3 razy w tygodniu drugie danie z kompotem lub sokiem w kartoniku lub napojem w kartoniku, 2 razy w tygodniu zupa kompot lub sokiem w kartoniku lub napojem w kartoniku.
Jedna porcja zupy powinna mieć objętość 400 ml kromka chleba 100 g. lub bułka
Drugie danie o gramaturze nie mniejszej niż 400 gramów:
-ziemniaki lub zamiennik (ryż, kasza, makaron lub inne) - 200g ,
-mięso 100g - dania mięsne powinny zawierać sztukę mięsa na osobę. Podawane mięso nie może być tłuste i przerośnięte (stek z kurczaka, kotlet mielony, udziec z kurczaka, kotlet schabowy, bitki wołowe, gulasz, ryba, filet z kurczaka lub indyka). Nie dopuszcza się podawania parówek o zawartości mięsa poniżej 70.produktów z glutaminianem sodu.
-surówka 100g,
-kompot, sok w kartoniku lub napój w kartoniku - 250 ml.
Drugie danie raz na 2 tygodnie mogą stanowić: pierogi, naleśniki, placki ziemniaczane, kopytka, krokiety, gołąbki o wadze 400g.
Drugim daniem nie może być kiszka, wątróbka lub inne podroby oraz ryż ze słodkim dodatkiem (z sosem lub galaretką),
3)Posiłek w formie obiadu dla dzieci z Przedszkola w Brzeznej oraz Oddziału Przedszkolnego w Olszanie:
1. Posiłki w przedszkolu ( dzieci od 3 do 6 lat) w formie obiadu dwudaniowego, na który składa się:
-zupa: -pojemność 300 g
rodzaj: pomidorowa, jarzynowa, ogórkowa, żurek, krupnik należy przygotować na wywarach jarskich (warzywnych) lub mięsnych z dodatkiem głównego składnika. Zupy na wywarach z kości w ograniczonych ilościach. Podprawianie zup niskotłuszczową śmietaną lub mlekiem albo masłem, lub mąką, sporadycznie zasmażką.
-Drugie danie:
-gramatura co najmniej 350 g
-temperatura w granicach 75 stopni Celsjusza
-kompot lub sok bez ograniczeń do każdego posiłku
-posiłki mięsne - 100 g: udo z kurczaka, kotlet mielony (karczek, filet z kurczaka, indyka, szynka b/k), kotlety schabowe (schab, filet z indyka), bitki wołowe, gulasz (szynka b/k, karczek b/k, łopatka b/k, filet z indyka, kurczaka), posiłki pół-mięsne, 2 posiłki bezmięsne - mączne - 300 g: pierogi, naleśniki, kluski na parze, kopytka, 1 posiłek- ryba (filet) -100g , surówka- 100 g, ziemniaki lub zamiennik (kasza, ryż, makaron)-150 g.
kompoty z owoców mrożonych i świeżych (truskawki, wiśnie, maliny, jagody, wieloowocowe), soki owocowe: malina, truskawka, kiwi, czarna porzeczka, wiśnia - 200 ml
-kaloryczność posiłku 550 kcal.
Posiłki nie mogą się powtarzać w danym tygodniu.
2. Wykonawca zobowiązany będzie do stosowania następujących zasad podczas przygotowywania ww posiłków:
a)Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę. Wyklucza się posiłki na bazie fast food oaz potraw i napojów z proszku (z wyjątkiem budyniu i kisielu) lub na bazie suszu. Nie zezwala się na stosowanie w procesie żywienia następujących produktów.
-konserw,
-produkty z glutaminianem sodu
-parówki (o zawartości mięsa mniejszej niż 70)
-produktów masłopodobne i seropodobne
-mięso odkostnione mechanicznie (MMO)
-wędlin z dodatkiem preparatów białkowych (soja) lub skrobi modyfikowanej.
a) Przy planowaniu posiłków należy uwzględniać zalecaną wartość energetyczną oraz uwzględniać normy produktów. Posiłki mają być przygotowywane zgodnie z procedurami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2010 r. nr 136, poz. 914 z późn. zm.),
b) Posiłki muszą spełnia wymogi żywienia zalecane przez Instytut Matki i Dziecka dla dzieci przedszkolnych w wieku 3-6 lat. Wartość kaloryczna każdego posiłku musi by zgodna z normami żywieniowymi Instytutu Żywności i Żywienia,
c) Przygotowane posiłki powinny posiadać temperaturę zgodną z wymogami, minimalna temperatura zupy powinna wynosi minimum 75C, drugiego dania 75C, a maksymalna temperatura produktów zimnych (surówki) 10C.
Podstawą technologiczną przygotowanych potraw ma być gotowanie. Napoje na każdą prośbę dziecka.
4) Posiłki muszą być dostarczane zgodnie z przedstawionym jadłospisem na dany dzień.
5) Posiłki muszą posiadać wymaganą przepisami kaloryczność i muszą być sporządzane zgodnie z wymogami sztuki kulinarnej. Zamawiający wymaga, aby surowcowy uśredniony tzw. wsad do kotła umożliwiający wyprodukowanie jednej porcji gorącego posiłku o charakterze obiadu jednodaniowego dla dzieci w szkole lub dwudaniowego dla dzieci w przedszkolu był należycie oszacowany i aby uwzględniał wszystkie poniesione przy realizacji zamówienia koszty.
6) Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania posiłków o najwyższym standardzie, na bazie produktów najwyższej jakości i bezpieczeństwem zgodnie z normami HACCP.
7) Posiłki nie mogą być przygotowywane z półproduktów.
8) W przeciągu jednej dekady posiłki powinny odpowiadać następującym kryteriom:
- zawartość energii powinna wynosić 850 kcal w szkole, 450 w żłobku i 550 w przedszkolu;
- udział energii z białka powinien wynosić nie mniej niż 12 wartości energetycznej posiłku;
- udział białka zwierzęcego powinien stanowić średnio 50 ogólnej ilości białka zawartego w posiłku;
9) udział energii z tłuszczu nie powinien przekraczać do 30.Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przygotowywał posiłki zgodnie z zalecanym modelem żywienia o charakterze prozdrowotnym poprzez:
-stosowanie tłuszczów roślinnych;
-ograniczone stosowanie tłuszczów zwierzęcych;
-umiarkowane stosowanie mięsa czerwonego;
-stosowanie mięsa drobiowego;
-stosowanie ryb;
-umiarkowane stosowanie jaj, cukru i soli;
-duży udział warzyw i owoców w posiłkach, w tym także nasion roślin strączkowych.
10) Posiłek, sposób jego przygotowania oraz transport powinien odbywać się z zachowaniem odpowiednich warunków higieniczno-sanitarnych oraz spełniać warunki określone w przepisach ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (tekst jednolity: Dz. U. 2010r. Nr 136, poz. 914 z późn. zm.).
11) Posiłki Wykonawca dostarczać będzie na własny koszt, samochodem służącym do przewożenia gotowych posiłków, spełniającym warunki sanitarne do transportu, zatwierdzone przez Powiatową Inspekcję Sanitarno-Epidemiologiczną, w specjalistycznych termosach gwarantujących utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz jakości przewożonych potraw. Temperatura dania winna wynosić około 75 stopni Celsjusza.
12) Posiłki nie mogą się powtarzać w danym tygodniu.
13) Do szkół wymienionych poniżej wykonawca będzie dowoził posiłki w opakowaniach jednorazowych przystosowanym transportem, w tym sok w kartoniku lub napój w kartoniku (uprawnienia do cateringu) i je wydawał. Posiłki będą wydawane zgodnie z zasadami sanitarno-epidemiologicznymi przez pracownika wykonawcy dysponującego uprawnieniami do tego rodzaju pracy. Posiłki nie mogą być przetwarzane (krojone, nalewane itp.)
w miejscach podawania posiłków w niżej wymienionych szkołach:
a) Szkoła Podstawowa Olszanka
b) Szkoła Podstawowa Rogi
c) Szkoła Podstawowa Mokra Wieś
d) Szkoła Podstawowa Stadła
e) Szkoła Podstawowa Gostwica
f) Szkoła Podstawowa Brzezna - Litacz
g) Szkoła Podstawowa Długołęka - Świerkla
h) Szkoła Podstawowa w Brzeznej
Gimnazjum w Brzeznej i Szkoła Podstawowa w Olszanie oraz Przedszkola i żłobek posiadają stołówki, w których spożywane będą posiłki przez osoby objęte programem dożywiania.
Pozostałe szkoły posiadają wyznaczone miejsce do spożywania posiłków, za przygotowanie których zgodnie programem Pomoc państwa w zakresie dożywiania są odpowiedzialni Dyrektorzy szkół. Posiłki są wydawane w stołówkach lub miejscach wyznaczonych do spożywania posiłków.
14) Posiłki muszą posiadać wymagalną przepisami kaloryczność i muszą być sporządzone zgodnie z wymogami sztuki kulinarnej dla żywienia zbiorowego i z przepisami prawa oraz dostarczane i wydawane zgodnie z normami sanitarno-epidemiologicznymi.
15) Wykonawca jest zobowiązany odbierać pojemniki jednorazowe, w których dowozi posiłki do szkół, w których nie ma stołówek ani punktów wydawania posiłków i utylizować na swój koszt.
16) Zamawiający wymaga sporządzania list osób dożywianych w poszczególnych szkołach w danym miesiącu i dołączenia do rachunku za dany miesiąc, który przedkłada w OPS w Podegrodziu do ostatniego dnia każdego miesiąca, ponieważ jest to wydatek z danego miesiąca i musi być zrealizowany w danym miesiącu, wprowadzenie do systemu informatycznego realizacji dożywiania za dany miesiąc niezbędne jest do sprawozdawczości z wydatkowania środków na dożywianie albowiem nie wprowadzenie informacji (ceny posiłku i ilości uczniów) spowoduje niewskazanie w sprawozdawczości realizacji programu wspierania gmin w zakresie dożywiania.
Nie można też będzie zrobić zapotrzebowania na środki finansowe na dożywianie na następny miesiąc w aplikacji SAC.
17) Jadłospis wykonawca zobowiązany jest przesyłać na kolejny miesiąc do zatwierdzenia przez kierownika OPS do ostatniego dnia bieżącego miesiąca.
18) Zamawiający będzie wymagać od Wykonawcy, aby w ramach realizowanego zamówienia zapewnił posiłki dla dzieci specjalnej diety. Dla dzieci uczulonych na określone pokarmy lub dla dzieci na specjalnej diecie wykonawca przygotowuje posiłki alternatywne. Podstawą jest zaświadczenie lekarskie.
19) Szacunkowa ilość dni od stycznia do grudnia 2015 r., w których będą dzieci dożywiane wynosi 185 dni (przewidywana ilość dni może ulec zmianie w przypadku zobowiązania Wykonawcy przez Zamawiającego do realizacji dożywiania w dni wolne, święta, ferie, wakacje (Wykonawca ma obowiązek wykonać usługę również w te dni, jeżeli taka będzie wola Zamawiającego).
20) Wytwarzanie i dostarczanie posiłków odbywać się będzie od godziny 11 00 do godziny 15 00. Szczegółowy harmonogram dostarczania posiłków do poszczególnych szkół zostanie ustalony z Wykonawcą w momencie podpisania umowy.
21) Ilość osób korzystających z posiłków może ulec zmianie (zwiększeniu i zmniejszeniu) i wykonawca każdorazowo będzie o tym informowany przez Zamawiającego.
22) Zamawiający będzie przekazywał telefonicznie i faksem Wykonawcy najpóźniej do godz. 9:00 każdego dnia absencję osób uprawnionych oraz nowe zgłoszenia do dożywiania na dany dzień.
23) Wykonawca będzie zobowiązany do wynajęcia stołówki i kuchni w Gimnazjum w miejscowości Brzezna (łączna powierzchnia 111,90 m2) oraz stołówki i kuchni przy Szkole Podstawowej w miejscowości Olszana (łączna powierzchnia 135,90 m2) na okres objęty realizacją przedmiotowego zamówienia. Umowy najmu zostaną zawarte na wyżej wymienione obiekty z Dyrektorami Szkół(zgodnie z zał. nr 9a i 9b do SIWZ),
24) Kwota czynszu najmu miesięcznie wynosić będzie 3.000,00 zł brutto w tym w odniesieniu do:
-pomieszczeń w Gimnazjum w miejscowości Brzezna 1.500,00 zł brutto. Najemca zobowiązany będzie także do uiszczania opłat za wodę, ścieki, ogrzewanie, energię elektryczną oraz wywóz nieczystości, których wysokość ustalana będzie w oparciu o rachunki przesyłane przez stosowne podmioty świadczące usługi w tym zakresie, które wynosić będą 50 ogólnych kosztów szkoły i będą objęte refakturą wystawioną przez Wynajmującego,
-pomieszczeń w Szkole Podstawowej w miejscowości Olszana 1.500,00 zł brutto. Najemca zobowiązany będzie także do uiszczania opłat za wodę, ścieki, ogrzewanie, energię elektryczną oraz wywóz nieczystości, których wysokość ustalana będzie w oparciu o rachunki przesyłane przez stosowne podmioty świadczące usługi w tym zakresie, które wynosić będą 50 ogólnych kosztów szkoły i będą objęte refakturą wystawioną przez Wynajmującego.
25) Wykonawca zobowiązany będzie do przejęcia zakładów pracy w postaci wynajmowanych stołówek i kuchni wraz z wszystkimi zatrudnionymi pracownikami, w rozumieniu art. 23 Kodeksu Pracy, zgodnie z wykazem stanowiącym załącznik nr 10 do SIWZ, co najmniej na czas trwania niniejszej umowy, na dotychczasowych warunkach pracy i płacy oraz dokonania wszelkich potrzebnych czynności faktycznych i prawnych w celu realizacji tego zobowiązania, w szczególności czynności określonych w art. 23 Kodeksu Pracy. Po rozwiązaniu umów określonych w załącznikach nr 8 oraz 9a i 9b do SIWZ, stroną stosunków pracy nawiązanych z pracownikami, o których mowa powyżej, zostanie Gmina Podegrodzie lub jej jednostki organizacyjne.
26) Od 24 lutego 2012 r. pracownicy są zatrudniani przez wybranych Wykonawców w przetargu nieograniczonym dot. Przygotowania, dostarczania i podawania posiłków dla osób uprawnionych na terenie Gminy Podegrodzie wraz z najmem stołówek i kuchni w Gimnazjum w miejscowości Brzezna oraz przy Szkole Podstawowej w miejscowości Olszana - akta osobowe pracowników posiada dotychczasowy Wykonawca.
27) Wykonawca na własny koszt będzie przeprowadzał konserwacje, remonty bieżące i kapitalne wynajętych urządzeń z częstotliwością zgodną z technologią użytkowania tych urządzeń.
28) Wykonawca na własny koszt będzie przeprowadzał niezbędne naprawy i remonty wynajmowanych pomieszczeń w uzgodnieniu z właścicielem obiektu.
29) Wytwarzanie i serwowanie posiłków dla uczniów nieobjętych Programem Pomoc państwa w zakresie dożywiania na rok 2015, które nie będą finansowane w ramach niniejszego zamówienia, będzie wykonywane na zasadach określonych w umowach najmu stanowiących załączniki nr 9a i 9b do SIWZ.
30) Do obowiązków Wykonawcy należało będzie zapewnienie jednorazowych naczyń i sztućców dla uczniów w następujących szkołach:
Szkoła Podstawowa Olszanka,
Szkoła Podstawowa w Rogach,
Szkoła Podstawowa w Mokrej Wsi,
Szkoła Podstawowa w Stadłach,
Szkoła Podstawowa w Gostwicy,
Szkoła Podstawowa w Brzeznej Litaczu,
Szkoła Podstawowa w Długołęce Świerkli.
Szkoła Podstawowa w Brzeznej
Szkoła Podstawowa w Olszanie, Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum w Brzeznej, Przedszkole w Brzeznej, Żłobek w Podegrodziu, Przedszkole w Podegrodziu oraz Oddział Przedszkolny w Olszanie posiadają własne naczynia i punkty wydawania posiłków.
31) Wykonawca będzie zobowiązany do przygotowania posiłków, mycia termosów i innych pojemników wielokrotnego użytku w wynajmowanych kuchniach w specjalnie przystosowanych basenach.
32) Zamawiający wymaga dostarczenia jadłospisów do poszczególnych placówek na dany miesiąc najpóźniej w ostatnim dniu miesiąca poprzedzającego, z podziałem na następujące dane: kaloryczność, gramatura gotowego posiłku z podziałem na części składowe wyrażone w gramach.
33) W wyjątkowych sytuacjach w przypadku konieczności dokonania zmian w jadłospisie przez Wykonawcę, zobowiązany jest on do przekazania takiej informacji wraz z uzasadnieniem Zamawiającemu za pośrednictwem faksu lub pisemnie, celem zaakceptowania jej przez Zamawiającego.
34) Dostawa posiłków odbywać się będzie środkiem transportu wykonawcy i na jego koszt i ryzyko. Wykonawca dołączy do oferty wykaz środków transportu dopuszczonych do przewozu posiłków przez Inspekcję Sanitarną wraz z dokumentem, z którego wynika zgoda Inspekcji Sanitarnej na przewóz posiłków. Każdorazowo na prośbę zamawiającego, wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia Książki kontroli sanitarnej samochodu.
35) Wykonawca będzie ponosił pełną odpowiedzialność za przestrzeganie zasad wynikających z systemu HACCP oraz zapewnienie właściwej jakości zdrowotnej żywności, a także za przestrzeganie zasad dotyczących przygotowania i dostarczania posiłków zgodnie z wymogami i przepisami sanitarno - epidemiologicznymi.
36) Naczynia transportowe, w których przewożona jest żywność muszą być czyste, bez uszkodzeń, bez znaczących zmian fizycznych mogących przyczynić się do zagrożenia epidemiologicznego, a pojemniki (termosy, opakowania jednorazowe) zamykane szczelnie tak, by podczas transportu posiłki w formie płynnej nie uległy rozlaniu.
37) Wykonawca będzie dostarczał posiłek do szkół, w których nie ma punktów wydawania posiłków w pojemnikach przeznaczonych tylko do tego celu, zapewniających utrzymanie właściwej jakości i temperatury potraw, a także własnym transportem, spełniającym wymagania sanitarne, który musi być dopuszczony decyzją właściwego inspektora sanitarnego do przewozu posiłków dla potrzeb żywienia zbiorowego.
38) Wykonawca musi dostarczać posiłki do szkół, w których nie ma punktów wydawania posiłków odpowiednio zabezpieczone przed skażeniem, utratą wartości odżywczych i temperatury. Wykonawca jest odpowiedzialny za prawidłową temperaturę posiłków tj.: zupy co najmniej 75C, drugie danie co najmniej 63C, a surówki nie wyższej niż 4C.
39) Osoba dostarczająca posiłki musi posiadać aktualne badania lekarskie i ubranie robocze (fartuch).
40) Wykonawca zobowiązany jest do rozładunku i wniesienia posiłków do budynku
w wskazane przez Zamawiającego miejsca.
41) Przed przyjęciem posiłków osoba wyznaczona przez Zamawiającego w szkołach, w których nie ma punktów wydawania posiłków sprawdzi czy zgadza się ilość potraw.
W razie stwierdzenia braków lub niezgodności w dostawie Wykonawca ma obowiązek dostarczyć posiłki zgodnie z zamówieniem w ciągu godziny.
42) Posiłki będą wydawane przez pracowników Wykonawcy.
43) Zamawiający nie dopuszcza wykonania posiłków z półproduktów.
44) Odpowiedzialność za ciągłość żywienia ponosi wykonawca.
45) Wykonawca jest zobowiązany posiadać ważną decyzję (zezwolenie, opinię, protokół) lub inny dokument właściwego inspektora sanitarnego o dopuszczeniu do przygotowania posiłków i wydawania posiłków w zbiorowym żywieniu, w tym zezwolenie do prowadzenia cateringu.
46) Wykonawca odpowiedzialny będzie za właściwe przechowywanie środków spożywczych, utrzymanie temperatury i innych warunków przechowywania, stan opakowań itd., higienę produkcji, sposób transportu posiłków.
47) Posiłki oraz miejsce ich przygotowania muszą spełniać wymogi ustawy
z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (tj. Dz. U. z 2010 Nr 136, poz. 914 z późn. zm.) wraz z aktami wykonawczymi.
48) Koszty leczenia ucznia, jakie powstaną na skutek zatrucia pokarmowego z winy wykonawcy, a także związane z zatruciem roszczenia odszkodowawcze ucznia, będą obciążały całkowicie wykonawcę.
49) Zamawiający będzie miał prawo do przeprowadzenia kontroli żywienia uczniów pod względem gramatury, jakości, sposobu i warunków przyrządzania posiłków itp. Reklamacja, co do jakości posiłków będzie składana pisemnie.
50) Wykonawca będzie zobowiązany do przedstawienia podczas kontroli dokumentów potwierdzających dopuszczenie przez Inspektora Weterynarii wyrobów i artykułów mięsnych.
51) Wykonawca musi posiadać odpowiednio wykwalifikowany personel oraz doświadczenie w żywieniu zbiorowym.
52) Wszelkie reklamacje, co do wadliwego wykonywania usługi, nieterminowej realizacji zamówienia oraz innych zawinień leżących po stronie wykonawcy wskazujących na nienależyte wykonanie umowy składane będą pisemnie, faksem lub pocztą elektroniczną.
53) Wykonawca jest zobowiązany do pobierania i przechowywania próbek potraw
w zakładzie, w którym potrawy te zostały wyprodukowane. Pobierane próbki są udostępniane organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej na żądanie tych organów.
54) Wykonawca jest zobowiązany do nieodpłatnego odbierania odpadów pokonsumpcyjnych raz dziennie.
55) W wyjątkowych sytuacjach (nieprzewidziane poważne awarie, katastrofy, itp.),
w przypadku braku możliwości przygotowania posiłku przez Wykonawcę, jest on zobowiązany zapewnić posiłki o wyznaczonym czasie i nie gorszej jakości

Kody CPV:
553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
553200009 (Usługi podawania posiłków)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
555231003 (Usługi w zakresie posiłków szkolnych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
555240009 (Usługi dostarczania posiłków do szkół)

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2015

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2: Wartość wsadu do kotła

Znaczenie kryterium 2: 20

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Przygotowanie, dostarczanie i podawanie posiłków (obiadów: zupa, drugie danie, kompot lub sok do każdego posiłku) w ramach programu: Pomoc państwa w zakresie dożywiania w roku 2015 dla osób uprawnionych w Przedszkolu w Podegrodziu i Żłobku w Podegrodziu

Opis:
Przewidywana liczba osób objętych programem dożywiania to około 15 osób:
a) Przedszkole w Podegrodziu- 8 osób,
b) Żłobek w Podegrodziu - 7 osób.
2) Szacunkowa ilość dni od stycznia do grudnia 2015 r., w których będą dzieci dożywiane wynosi 242 dni.
3)Ilość osób korzystających z posiłków może ulec zmianie (zwiększeniu i zmniejszeniu) i wykonawca każdorazowo będzie o tym informowany przez Zamawiającego.
4) Wymagania dotyczące posiłków dostarczanych do Przedszkola w Podegrodziu:
1. Posiłki w przedszkolu ( dzieci od 3 do 6 lat) w formie obiadu dwudaniowego, na który składa się:
-zupa:
-pojemność 300 ml
-zupa: pomidorowa, jarzynowa, ogórkowa, żurek, krupnik należy przygotować na wywarach jarskich (warzywnych) lub mięsnych z dodatkiem głównego składnika. Zupy na wywarach z kości w ograniczonych ilościach. Podprawianie zup niskotłuszczową śmietaną lub mlekiem albo masłem, lub mąką, sporadycznie zasmażką.
-Drugie danie:
-gramatura co najmniej 350 g
- temperatura w granicach 75 stopni Celsjusza
- kompot lub sok bez ograniczeń do każdego posiłku
- posiłki mięsne - 100 g: udo z kurczaka, kotlet mielony (karczek, filet z kurczaka, indyka, szynka b/k), kotlety schabowe (schab, filet z indyka), bitki wołowe, gulasz (szynka b/k, karczek b/k, łopatka b/k, filet z indyka, kurczaka), posiłki pół-mięsne, 2 posiłki bezmięsne - mączne - 300 g: pierogi, naleśniki, kluski na parze, kopytka, 1 posiłek- ryba (filet) -100g , surówka- 100 g, ziemniaki lub zamiennik (kasza, ryż, makaron)-150 g.
kompoty z owoców mrożonych i świeżych (truskawki, wiśnie, maliny, jagody, wieloowocowe), soki owocowe: malina, truskawka, kiwi, czarna porzeczka, wiśnia - 200 ml
-kaloryczność posiłku 550 kcal.
Posiłki nie mogą się powtarzać w danym tygodniu.
2. Wykonawca zobowiązany będzie do stosowania następujących zasad podczas przygotowywania w/w posiłków:
a) Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę. Wyklucza się posiłki na bazie fast food oaz potraw i napojów z proszku (z wyjątkiem budyniu i kisielu) lub na bazie suszu. Nie zezwala się na stosowanie w procesie żywienia następujących produktów.
-konserw,
-produkty z glutaminianem sodu
-parówki (o zawartości mięsa mniejszej niż 70)
-produktów masłopodobne i seropodobne
-mięso odkostnione mechanicznie (MMO)
-wędlin z dodatkiem preparatów białkowych (soja) lub skrobi modyfikowanej.
a) Przy planowaniu posiłków należy uwzględniać zalecaną wartość energetyczną oraz uwzględniać normy produktów. Posiłki mają być przygotowywane zgodnie z procedurami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2010 r. nr 136, poz. 914 z późn. zm.),
b) Posiłki muszą spełnia wymogi żywienia zalecane przez Instytut Matki i Dziecka dla dzieci przedszkolnych w wieku 3-6 lat. Wartość kaloryczna każdego posiłku musi by zgodna z normami żywieniowymi Instytutu Żywności i Żywienia,
c) Przygotowane posiłki powinny posiadać temperaturę zgodną z wymogami, minimalna temperatura zupy powinna wynosi minimum 75C, drugiego dania 75C, a maksymalna temperatura produktów zimnych (surówki) 10C,
5)Wymagania dotyczące posiłków dostarczanych do Żłobka w Podegrodziu:
1.Posiłek (obiad dwudaniowy) w żłobku dla dzieci wieku od 1 roku do 3 lat uczęszczających do gminnego żłobka w Podegrodziu, na który składa się:
-Zupa 300 g
-Drugie danie 340 g
-Kompot lub sok 200 ml
-Kaloryczność posiłku 450 kcal
-temperatura w granicach 75 stopni Celsjusza
-kompot lub sok bez ograniczeń do każdego posiłku
Posiłek pod wzg. wartości odżywczej ma się składać z zupy na bazie wywaru z warzyw i drugiego dania. Danie drugie przygotowane do wyboru z mięsa, drobiu, ryb, jaj z dodatkiem ziemniaków, kaszy, makaronu, jarzyn, surówki. Podstawa technologiczną przygotowanych potraw ma być gotowanie. Napoje na każdą prośbę dziecka.
2.Przygotowanie posiłków będzie odbywać się z artykułów zakupionych przez wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania posiłków o najwyższym standardzie, na bazie produktów najwyższej jakości i stosownie do norm bezpieczeństwa zgodnych ze standardami HACCP, w jakości i konsystencji potraw odpowiednich dla dzieci w wieku od 12 miesiecy do 3 lat. Posiłki musza spełniać wymogi żywienia zalecane przez Instytut Matki i Dziecka Zakład Żywienia IMiD dla dzieci w wieku od 1.do 3 roku życia. Posiłki nie mogą być przygotowane z półproduktów, wyklucza się posiłki z Fast food-ów, napojów z proszku, konserw, produktów z glutaminianem sodu, parówek o zawartości mięsa mniejszej niż 70, mięs odkostnionych mechanicznie, wędlin z dodatkiem preparatów białkowych soja lub skrobi modyfikowanej.
3. Jadłospis będzie układany przez Wykonawcę na okres 10 dni w konsultacji z dietetykiem, dostarczany Zamawiającemu do wcześniejszego zatwierdzenia na 3 dni przed wprowadzeniem. Wszelkie zmiany w jadłospisie sugerowane przez Zamawiającego będą wiążące dla Wykonawcy. Jadłospis ma uwzględniać obowiązujące wytyczne dotyczące zasad prawidłowego żywienia dzieci tj. wysoką jakość, dobór surowca, odpowiednie wielkości porcji, urozmaicenie posiłków. Asortyment produktów, z których należy komponować jadłospis dla dzieci od 1 roku życia do lat trzech; mleko, mleko modyfikowane, jogurty naturalne, kefir, ser żółty, ser biały, chude mięso czerwone, drób, chuda wędlina, ryby, jaja, bułka pełnoziarnista, chleb pełnoziarnisty, chleb graham, płatki zbożowe bez cukru, kasza gryczana, kasza jęczmienna, kasza jaglana, makaron, bułka pszenna, naleśnik, placuszki, ciasto drożdżowe, buraki, papryka, pomidor, rzodkiewka, kalafior, kalarepa, pietruszka, por, cebula, ziemniaki, dynia, fasola, marchew, kukurydza, brokuły, cukinia, zielony groszek, kapusta, szpinak, szczypiorek, borówki, czarne jagody, porzeczki, śliwki, winogrona, arbuz, czereśnie, maliny, truskawki, wiśnie, ananasy, banany, brzoskwinie, cytryny, gruszki, pomarańcze, jabłko, oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej słonecznikowy, masło.
4.Kalkulacja cenowa winna obejmować swoim zakresem obiad w formie zupy, drugiego dania i kompotu lub soku bez ograniczeń do każdego posiłku.
5.Obiad
Winien się składać z zupy na bazie wywaru z warzyw i drugiego dania. Danie drugie przygotowane (do wyboru) z mięsa, drobiu, ryb, jaj z dodatkiem ziemniaków, kaszy, makaronu, jarzyn, surówki. Podstawą technologiczną przygotowanych potraw ma być gotowanie. Napoje na każdą prośbę dziecka.
Kaloryczność 250kcal
6.Żywienie dzieci ze specjalną dietą - Zamawiający będzie wymagał od Wykonawcy, aby w realizacji zamówienia zapewniał posiłki dla dzieci ze specjalną dietą; tj. bezglutenowych, ze skazą białkową, alergią pokarmową, innymi schorzeniami pokarmowymi. Dzieci uczulone na produkty mleczne otrzymują zupę bez śmietany. Dzieci uczulone na inne pokarmy będą musiały mieć przygotowane posiłki alternatywnie. W posiłkach należy uwzględnić diety dla dzieci, których rodzice przedstawią zaświadczenie lekarskie. Wykonawca będzie zobowiązany uwzględnić wskazówki rodziców, w tym zalecenia lekarskie w przygotowaniu posiłków dla dzieci ze specjalną dietą.
7.Wykonawca zobowiązuje się do:
a)Dostarczenia odpowiedniej ilości posiłków zgodną z zapotrzebowaniem złożonym na dany dzień przez Dyrektora żłobka w Podegrodziu w następujący sposób: Dyrektor Żłobka będzie przekazywał telefonicznie lub osobiście Wykonawcy najpóźniej do godziny 9:00 każdego dnia ilość dzieci objętych dożywianiem w danym dniu. Harmonogram wydawania posiłków uzgodniony będzie z dyrektorem żłobka.
b) Przygotowania i dostarczania posiłków o najwyższym standardzie, na bazie produktów o najwyższej jakości i bezpieczeństwa zgodnie z normami HACCP.
c) Przy planowaniu posiłków należy uwzględniać zalecaną wartość energetyczną oraz uwzględniać normy produktów. Posiłki mają być przygotowywane zgodnie z procedurami niezbędnymi do zapewnienia bezpieczeństwa żywności i żywienia z uwzględnieniem zapisów określonych w Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r. nr 136, poz. 914 z późn. zm.),
d)Posiłki muszą spełniać wymogi żywienia zalecane przez Instytut Matki i Dziecka dla dzieci w wieku od 1 roku życia do 3 lat. Wartość kaloryczna każdego posiłku musi być zgodna z normami żywieniowymi Instytutu Żywności i Żywienia,
e) Proces przygotowywania oraz dostarczania posiłków odbywać się musi zgodnie z wymogami sanitarnymi, zwłaszcza wymogami dobrej praktyki higienicznej, jak i estetyki oraz uwzględniać polską tradycję kulinarną.
f) Posiłki muszą posiadać wymaganą przepisami kaloryczność i muszą być sporządzane zgodnie z wymogami sztuki kulinarnej. Zamawiający wymaga, aby surowcowy uśredniony tzw. wsad do kotła umożliwiający wyprodukowanie

Kody CPV:
553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
553200009 (Usługi podawania posiłków)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
555231003 (Usługi w zakresie posiłków szkolnych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
555240009 (Usługi dostarczania posiłków do szkół)

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2015

Podobne przetargi

24769 / 2013-02-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Brzesku - Brzesko (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Catering w ramach projektu - Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim

347424 / 2015-12-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kościelisko - Kościelisko (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Świadczenie usług cateringowych - wykonanie, dostarczanie i wydawanie gorących posiłków jednodaniowych dla uczniów szkól na terenie Gminy Kościelisko

72730 / 2012-03-09 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Mościckie Centrum Medyczne Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Tarnów (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
CAŁODZIENNE WYŻYWIENIE DLA ZAKŁADU OPIEKUŃCZO LECZNICZEGO MOŚCICKIEGO CENTRUM MEDYCZNEGO SP ZOZ SPEŁNIAJĄCE WYMAGANIA ZAWARTE W SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

203087 / 2014-09-24 - Podmiot prawa publicznego

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Kraków (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Świadczenie usług cateringowych podczas szkoleń dla uczestników projektu Lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego powiatu gorlickiego i nowosądeckiego współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

225863 / 2012-10-24 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Świadczenie usług kateringowych dla potrzeb projektu /Profesjonalny kierownik projektów badawczo-rozwojowych - studia podyplomowe dla pracowników nauki/

140807 / 2014-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Oświęcimski - Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu - Oświęcim (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przygotowanie poczęstunku wraz z jego dostarczeniem dla uczestników szkoleń w ramach Projektu Wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie oświęcimskim

23952 / 2009-02-11 - Inny: szkoła

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego - Zakopane (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przygotowanie wyżywienia dla uczniów Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, ulica Droga do Olczy 26 przez okres 2,5 lat.

246522 / 2012-07-11 - Inny: Spółka Prawa Handlowego

"Szpital Miejski w Rabce-Zdroju" sp. z o. o. - Rabka-Zdrój (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Usługa w zakresie zorganizowanego i kompleksowego żywienia pacjentów hospitalizowanych przez Zamawiającego, polegająca na przygotowywaniu gotowych posiłków (poszczególnych diet) i zagospodarowaniu odpadów pokonsumpcyjnych.

477232 / 2012-11-28 - Inny: Przedszkole samorzÄ…dowe

Samorządowe Przedszkole w Zielonkach - Zielonki (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Zakup i dostawa wyżywienia całodziennego dla dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach na zasadach cateringowych w roku 2013

10118 / 2015-01-15 - Inny: Organizacja pożytku publicznego

Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża - Kraków (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przetarg nieograniczony 2/PZP/2015 na usługę całodziennego kompleksowego żywienia pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

18356 / 2014-01-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
wykonanie usługi w zakresie wydawania posiłków - obiadów w Nowym Sączu dla osób dorosłych otrzymujących pomoc społeczną z terenów osiedli: Biegonice, Dąbrówka, Kaduk, Poręba Mała, Zawada.

18560 / 2014-01-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Nowy Sącz (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Wykonanie usługi w zakresie wydawania posiłków - obiadów w Nowym Sączu dla osób dorosłych otrzymujących pomoc społeczną z terenów osiedli: Barskie, Chruślice, Gołąbkowice, Kochanowskiego, Piątkowa, Westerplatte.

78300 / 2015-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Świadczenie usług cateringowych podczas spotkań organizowanych przez Departament Zarządzania Programami Operacyjnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w dniu 19 marca 2015 r. (pierwsze spotkanie) oraz w terminie między 31 marca 2015 r. a 30 kwietnia 2015 r. (drugie spotkanie)

15816 / 2016-01-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Catermed S.A. z siedzibą w Krakowie, kod pocztowy 31-201 Kraków, ul. ks. Siemaszki 15A

532060 / 2012-12-28 - Inny: jednostka samorzÄ…dowa

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zakopanem - Zakopane (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przetarg nieograniczony na świadczenie usługi przygotowania i dostarczania obiadów do stołówki Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bronisława Czecha w Zakopanem

238684 / 2013-06-21 - Inny: Państwowa Straż Pożarna

Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej - Kraków (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Dostawa wyżywienia dla uczestników kursów organizowanych przez Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie Wydział Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych w Nowym Sączu - system dowożenia przez okres 1-go roku

101413 / 2013-06-06 - Podmiot prawa publicznego

Stowarzyszenie SIEMACHA - Kraków (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Świadczenie usług cateringowych do placówki SIEMACHA Spot Kielce, Galeria Korona

366486 / 2012-09-26 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Świadczenie usług kateringowych dla potrzeb projektu /Profesjonalny kierownik projektów badawczo-rozwojowych - studia podyplomowe dla pracowników nauki/

135377 / 2012-06-21 - Podmiot prawa publicznego

Stowarzyszenie SIEMACHA - Kraków (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Świadczenie usług cateringowych dla Stowarzyszenia SIEMACHA - DOS Kielce.

125208 / 2012-04-19 - Podmiot prawa publicznego

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Kraków (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Świadczenie usług cateringowych podczas spotkań informacyjnych dla Potencjalnych Beneficjentów i szkoleń dla Beneficjentów Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka realizowanych przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. - Regionalną Instytucję Finansującą w Krakowie

21486 / 2014-01-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Małopolskie - Kraków (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Świadczenie usług cateringowych dla 190 osób w dniu 18 listopada 2013 r. na potrzeby organizacji Gali Młodego Biznesu w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce 2013.

20629 / 2009-01-19 - Inny: powiatowa jednostka organizacyjna

Środowiskowy Dom Samopomocy w Wadowicach - Wadowice (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Usługa przygotowania posiłków dla użytkowników Filii Środowiskowego Domu Samopomocy w Andrychowie przy ul. I. Daszyńskiego 12.

189266 / 2015-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku - Łącko (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Przygotowanie i dostarczanie posiłków dla osób uprawnionych na terenie Gminy Łącko w ramach realizacji rządowego programu: Pomoc państwa w zakresie dożywiania na 2015 rok.

528696 / 2013-12-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kościelisko - Kościelisko (małopolskie)
CPV: 553210006 (Usługi przygotowywania posiłków)
Wykonywanie, dostarczanie i wydawanie gorących posiłków jednodaniowych dla uczniów szkół na terenie Gminy Kościelisko.